Субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлері бойынша оңтайлы себу мерзімдерін айқындау туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 27 сәуірдегі № 149 қаулысы. Қостанай облысы Меңдіқара ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 25 мамырда № 9-15-176 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 4 шілдедегі № 274 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы әкімдігінің 04.07.2014 № 274 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысымен бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау қағидасының 10-тармағына сәйкес, "Қостанай ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің ұсынымдары негізінде Меңдіқара ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлері бойынша оңтайлы себу мерзімдерін айқындалсын:
жаздық бидай, 15 мамырдан 5 маусымға дейін;
бұршақтұқымдастар, 15 мамырдан 5 маусымға дейін;
күздік (бидай, қара бидай) 15 тамыздан 1 қыркүйекке дейін;
майлы дақылдар 18 мамырдан 30 мамырға дейін;
жемшөптік (өткен жылдарындағы көпжылдық шөптерден басқа), 30 сәуірден 15 шілдеге дейін;
1, 2, 3 өсіру жылдарындағы бұршақтұқымдас көпжылдық шөптер, бірінші мерзім - 20 сәуірден 31 мамырға дейін, екінші мерзім – 5 шілдеден 1 тамызға дейін;
жүгері мен сүрлемдік күнбағыс, 15 мамырдан 31 мамырға дейін;
көкөніс, 25 сәуірден 10 маусымға дейін;
картоп, 10 мамырдан 31 мамырға дейін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары М. А. Соқытбаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Н. Денинг

Об определении оптимальных сроков сева по виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур
Постановление акимата Мендыкаринского района Костанайской области от 27 апреля 2012 года № 149. Зарегистрировано Управлением юстиции Мендыкаринского района Костанайской области 25 мая 2012 года № 9-15-176. Утратило силу постановлением акимата Мендыкаринского района Костанайской области от 4 июля 2014 года № 274
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мендыкаринского района Костанайской области от 04.07.2014 № 274 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 10 Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221, на основании рекомендаций товарищества с ограниченной ответственностью "Костанайский научно-исследовательский институт сельского хозяйства", акимат Мендыкаринского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить оптимальные сроки сева по виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур:
яровая пшеница, с 15 мая по 5 июня;
зернобобовые, с 15 мая по 5 июня;
озимые (пшеница, рожь), с 15 августа по 1 сентября;
масличные, с 18 мая по 30 мая;
кормовые (за исключением многолетних трав посева прошлых лет), с 30 апреля по 15 июля;
многолетние бобовые травы посева 1, 2, 3 года жизни, первый срок - с 20 апреля по 31 мая, второй срок – с 5 июля по 1 августа;
кукуруза и подсолнечник на силос, с 15 мая по 31 мая;
овощные, с 25 апреля по 10 июня;
картофель, с 10 мая по 31 мая.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Сокитбаева М. А.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                Н. Денинг