Ақтоғай ауданының мұқтаж азаматтарының жекеленген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2012 жылғы 30 мамырдағы N 26/5 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 20 маусымда N 12-4-119 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2013 жылғы 22 қаңтардағы N 53/12 шешімімен
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 22.01.2013 N 53/12 шешімімен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 56-бабы 1-тармағы 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына   сәйкес және жекеленген санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету мақсатында Ақтоғай ауданының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Әлеуметтік көмек Қазақстан Республикасының азаматтарына, Ақтоғай ауданының аумағында тұрақты тұратын оралмандарға беріледі (бұдан әрі – азаматтар):
1) Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушылары;
2) Чернобыль атом электростанциясы апатының зардабын жоюға қатысушы тұлғалар;
3) Ауған соғысына қатысушылар;
4) Ауғаныстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезеңiнде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасылары;
5) Ұлы Отан соғысында қаза болғандардың (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) екінші рет некелеспеген жесірлері;
6) қайтыс болған Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдері (күйеулері), сондай-ақ қайтыс болған Ұлы Отан соғысына қатысушылардың екінші рет некелеспеген әйелдері (күйеулері);
7) Ұлы Отан соғысы жылдары тылда атқарған қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестер Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғалар, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда кемінде 6 ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған тұлғалар мен екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердiң, геттолардың және басқа да ерiксiз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындары;

О назначении социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Актогайского района
Решение маслихата Актогайского района Павлодарской области от 30 мая 2012 года N 26/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 20 июня 2012 года N 12-4-119. Утратило силу решением маслихата Актогайского района Павлодарской области от 22 января 2013 года N 53/12
Сноска. Утратило силу решением маслихата Актогайского района Павлодарской области от 22.01.2013 N 53/12.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и в целях оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан, маслихат Актогайского района РЕШИЛ:
1. Социальная помощь предоставляется следующим категориям граждан Республики Казахстан, оралманам, постоянно проживающим на территории Актогайского района (далее – граждане):
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции (далее - АЭС);
3) участники Афганской войны;
4) семьи военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия;
5) вдовы воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, не вступившие в повторный брак;
6) жены (мужья) умерших инвалидов Великой Отечественной войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников Великой Отечественной войны, не вступившие в повторный брак;
7) лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лица, проработавшие (прослужившие) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто;

8) зейнет жасына жеткен, оның ішінде:
жақын туыстары жоқ;
ең төменгі мөлшерде зейнетақы алатын тұлғалар;
9) мүгедектер, оның ішінде:
18 жасқа дейінгі мүгедек балалар;
кәмелетке толмаған мүгедек балалары бар жалғызбасты әйелдер;
10) балалық сал ауруымен ауыратын мүгедек-балалары бар отбасылары;
11) табыстары азық-түлік себетінің мөлшерінен аспайтын азаматтар;
12) табыстары азық-түлік себетінен аспайтын аз қамтылған азаматтар;
13) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және балалар жәрдемақысын алушылар;
14) жетім балалар;
15) ағымдағы жылы ауданға жұмысқа келген және мамандығы бойынша жұмысқа орналастырылған жоғары медициналық оқу орындарының түлектері;
16) бас бостандығынан айыру орнынан босатылған тұлғалар;
17) онкологиялық аурулардан зардап шегуші тұлғалар;
18) туберкулез ауруынан зардап шегуші тұлғалар;
19) сусамыр ауруынан зардап шегуші тұлғалар;
20) облыс әкімінің гранты бойынша жоғары оқу орындарында оқитын табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы орта мектептердің түлектері, жетімдер;
21) табыстары азық-түлік себетінен аспайтын бір жасқа дейінгі қолдан тамақтандырылатын балалары бар отбасылары;
22) "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде (әрі қарай – Бөлім) жұмыссыз ретінде тіркелген және кәсіби дайындау және қайта дайындауға жіберілген азаматтар;
23) уақытында, 12 аптаға дейін емдеу мекемесіне жүктілігі бойынша тіркеуге тұру үшін жүгінген жүкті әйелдер;
24) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай салдарынан қаражатсыз қалған тұлғалар;
25) жерлеу үшін табысына және отбасы құрамына тәуелсіз келесі санаттағы азаматтардың (зейнетақы және мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушы тұлғалардан басқа) отбасылары:
Бөлімде тіркеуде тұрған жұмыссыздар;
зейнетақылық жасқа дейінгі: ер азаматтар - 60 жастан, әйел адамдар 55 жастан;
Ауғаныстандағы ұрыс қимылдарына қатысушылар, Чернобыль атом электростанциясының апатын жоюға қатысушылар.
2. Бөлім атаулы және мереке күндеріне орай келесі мөлшерде біржолғы әлеуметтік көмек көрсетеді:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күніне орай:
1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін "Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрлігінің зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Павлодар облыстық филиалының Ақтоғай аудандық бөлімшесі (бұдан әрі - Орталық) тізімінің негізінде - 67000 теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек;

8) лица, достигшие пенсионного возраста, в том числе:
не имеющие близких родственников;
получающие минимальный размер пенсии;
9) инвалиды, в том числе:
дети инвалиды до 18 лет;
одинокие женщины, имеющие несовершеннолетних детей инвалидов;
10) семьи, имеющие детей-инвалидов больных детским церебральным параличом;
11) граждане, доходы которых не превышает размер продовольственной корзины;
12) малообеспеченные граждане, доходы которых не превышает размер продовольственной корзины;
13) получатели государственной адресной социальной помощи и получатели детских пособии;
14) дети-сироты;
15) выпускники высших медицинских учебных заведений, прибывшие на работу в район и трудоустроенные по специальности в текущем году;
16) лица, освободившиеся из мест лишения свободы;
17) лица, страдающие онкологическим заболеванием;
18) лица, страдающие туберкулезным заболеванием;
19) лица, больные сахарным диабетом;
20) выпускники средних школ из малообеспеченных семей, доходы которых не превышает прожиточного минимума и сироты, обучающиеся в высших учебных заведениях по гранту акима области;
21) семьи имеющие детей до одного года находящихся на искусственном вскармливании, доходы которых не превышает размер продовольственной корзины;
22) граждане, зарегистрированные в качестве безработного в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района" (далее - Отдел) и направленные на прохождение профессиональной подготовки и переподготовки;
23) беременные женщины, вставшие на учет в сроки беременности до 12 недель;
24) лица, оставшиеся без средств существования, вследствии чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
25) семьям на погребение, следующих категорий граждан, независимо от дохода и состава семьи (кроме лиц получающих пенсии и государственные социальные пособия):
безработных, состоящих на учете в Отделе;
предпенсионного возраста: мужчин с 60 лет, женщин с 55 лет;
участников боевых действий в Афганистане, ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции.
2. Отдел оказывает единовременную социальную помощь к указанным памятным и праздничным датам в следующих размерах:
1) ко дню Победы в Великой Отечественной войне:
для категории, указанной в подпункте 1) пункта 1 социальная помощь в размере 67 000 тенге – на основании списка Актогайского отделения Павлодарского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики" (далее - Центр);

1-тармағының 5), 6), 7) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін Орталық тізімінің негізінде - 4 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде (әрі қарай – АЕК) әлеуметтік көмек;
2) мүгедектер күніне орай:
1-тармағы 9) тармақшасының бірінші, екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін - жеке куәлігінің көшірмесі, Қазақстан Республикасы салық төлеушісінің куәлігінің көшірмесі (әрі қарай - СТН), жеке әлеуметтік кодының көшірмесі (әрі қарай – ӘЖК), мүгедектігі туралы анықтаманың, балалар үшін туу туралы куәлігінің көшірмелері, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі (әрі қарай - АТК) немесе мекенжай бюросының анықтамасы, екінші абзацта балаларға қосымша туу туралы куәлігінің көшірмесі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде - 1 АЕК мөлшерінде материалдық көмек;
3) 8 наурыз Халықаралық әйелдер күніне орай:
1-тармағы 9) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін - жеке куәлігінің көшірмесі, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, мүгедектігі туралы анықтаманың, балалар үшін туу туралы куәлігінің көшірмесі, баланың әкесінің қайтыс болғаны туралы куәлігінің немесе N 4 нысанды анықтама, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 4000 теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек;
4) Ауғаныстаннан әскерлерді шығару күніне орай:
1-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін Орталықтың тізімінің негізінде - 6000 теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек;
5) Чернобыль АЭС-iндегi апат күніне орай:
1-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін Орталықтың тізімінің негізінде - 6000 теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек;
6) 1 қыркүйек күніне орай:
1-тармағының 9) тармақшасының екінші абзацында, 13), 14) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін – Ақтоғай ауданының ауылдық округ әкімдігінің тізімі негізінде - 3 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек.
3. Кірісін ескермеусіз біржолғы әлеуметтік көмек мыналарға ұсынылады:
1) 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін:
өтініштері негізінде жазылушылардың таңдауымен мемлекеттік немесе орыс тілдерінде мерзімді баспасөз басылымдарына жазылуға Орталықтың тізімінің негізінде - 4 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
тұрғын үйді ағымдағы жөндеу жұмыстарына Орталықтың тізімінің негізінде - 6 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
электр жылыту қондырғысын орнату үшін – жеке куәлігінің көшірмесі, Ұлы Отан соғысына қатысушының куәлігінің көшірмесі, СТН көшірмесі, тұрғын үй-тұрмыстық жағдайларын зерттеу актісі, электрмен жылыту қазандығын орнатудың сметалық актісі, АТК немесе мекенжай бюросының анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде 70 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;

для категорий, указанных в подпунктах 5), 6), 7) пункта 1, социальная помощь в размере 4 месячных расчетных показателей (далее - МРП) - на основании списка Центра;
2) ко дню инвалида:
для категории, указанных в абзацах первом, втором подпункта 9) пункта 1, социальная помощь в размере 1 МРП – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия удостоверения личности, копия свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан (далее - РНН), копия социального индивидуального кода (далее - СИК), справки об инвалидности, копия книги регистрации граждан (далее - КРГ) или справка адресного бюро, в абзаце втором дополнительно свидетельство о рождении детей;
3) к международному Женскому дню 8 марта:
для категорий, указанной в абзаце третьем подпункта 9) пункта 1, социальная помощь в размере 4000 тенге - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия удостоверения личности, копия РНН, копия СИК, справки об инвалидности, свидетельство о рождении детей, справка N 4 или свидетельство о смерти отца ребенка, копия КРГ или справка адресного бюро;
4) ко дню вывода войск из Афганистана:
для категорий, указанной в подпункте 3) пункта 1 в размере 6000 тенге – на основании списка Центра;
5) ко дню аварии на Чернобыльской АЭС:
для категорий, указанной в подпункте 4) пункта 1, в размере 6000 тенге - на основании списка Центра;
6) к 1 сентябрю:
для категорий, указанных во втором абзаце подпункта 9), подпунктах 13), 14) пункта 1, социальная помощь в размере 3 МРП - на основании списка акимата сельского округа Актогайского района.
3. Единовременная социальная помощь без учета доходов предоставляется:
1) для категории, указанной в подпункте 1) пункта 1:
социальная помощь на подписку на периодические печатные издания на государственном или русском языках по выбору подписчиков в размере 4 МРП - на основании списка Центра;
социальная помощь на текущий ремонт жилья в размере 6 МРП на основании списка Центра;
социальная помощь на установку электрического отопления – в размере 70 МРП на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия удостоверения личности, копия участника Великой Отечественной войны, копия РНН, копия КРГ или справка адресного бюро, акт обследования жилищно-бытовых условий, сметный акт установки электрического котла;

2) 1-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін Ақтоғай ауданының қорғаныс ісі жөніндегі бөлімінің тізімінің негізінде - 3 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
3) 1-тармағының 8) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін  сауықтыру қажеттілігі туралы медициналық қорытындының көшірмесі, санаторлы-курорттық картаның көшірмесі, жеке куәлігінің көшірмесі, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, АТК немесе мекенжай бюросының анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде - санаторлы-курорттық емделуді алуға 49000 теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек;
4) 1-тармағы 10) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін Павлодар облыстық оңалту орталығына бару үшін туу туралы куәлігінің көшірмесі, медико-әлеуметтік сараптаманың баланың мүгедектігі туралы анықтамасының көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, ата-анасының біреуінің жеке куәлігінің көшірмесі, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде - 3 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
5) 1-тармағы 15) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жеке куәлігінің көшірмесінің, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, оқу орнын оқып бітіргені туралы дипломның көшірмесі, жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың көшірмесі, еңбек келісім-шартының көшірмесі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 250000 теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек;
6) 1-тармағы 16) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жеке куәлігінің, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, бас бостандығынан айыру орындарынан босау туралы анықтамасының көшірмесі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде - 4 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
7) 1-тармағы 17) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жеке куәлігінің көшірмесі, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, науқастың Павлодар облысы онкологиялық диспансерінде есепте тұрғаны туралы анықтама, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде - 6 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;

2) для категории, указанной в подпункте 4) пункта 1, социальная помощь в размере 3 МРП - на основании списка, предоставляемого отделом по делам обороны Актогайского района;
3) для категории, указанной в подпункте 8) пункта 1 социальная помощь на получение санаторно-курортного лечения в размере 49000 тенге - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, медицинское заключение о необходимости оздоровления, копия санаторно-курортной карты, копия удостоверения личности, копия РНН, копия СИК, копия КРГ или справка адресного бюро;
4) для категории, указанной в подпункте 10) пункта 1, социальная помощь в размере 3 МРП для поездки в Павлодарский областной реабилитационный центр – на основании заявления одного из родителей с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия удостоверения личности, копия РНН, копия КРГ или справка адресного бюро, копия свидетельства о рождении ребенка, копия справки медико-социальной экспертизы об инвалидности ребенка;
5) для категории, указанной в подпункте 15) пункта 1, социальная помощь в размере 250000 тенге - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия диплома об окончании учебного заведения, копия приказа о принятии на работу, копия трудового договора, копия удостоверения личности, копия РНН, копия СИК, копия КРГ или справка адресного бюро;
6) для категории, указанной в подпункте 16) пункта 1, социальная помощь в размере 4 МРП – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, справка об освобождении из мест лишения свободы, копия удостоверения личности, копия РНН, копия СИК, копия КРГ или справка адресного бюро;
7) для категории, указанной в подпункте 17) пункта 1, социальная помощь в размере 6 МРП – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, справка о нахождении больного на учете в Павлодарском областном онкологическом диспансере, копия удостоверения личности, копия РНН, копия СИК, копия КРГ или справка адресного бюро;

8) 1-тармағы 18) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жеке куәлігінің, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, науқастың "Ақтоғай ауданының туберкулезге қарсы ауруханасы" мемлекеттік мекемесінде есепте тұрғаны туралы анықтамасы, студенттер қосымша аурудың анықталу жерінен туберкулезге қарсы аурухананың анықтамасын ұсынады, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде - 22 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
9) 1-тармағы 19) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жеке куәлігінің көшірмесі, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, науқастың "Ақтоғай аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорында тіркеуде тұрғаны туралы анықтамасы, сусамыр ауруымен ауырған балалар үшін баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініш иесінің өтініші негізінде - 3 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
10) 1-тармағы 23) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жеке куәлігінің көшірмесі, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, есепке тұрғаны жөнінде медициналық анықтама, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 5 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
11) 1-тармағы 24) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жеке куәлігінің көшірмесі, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, Павлодар облысы төтенше жағдайлар департаментінің "Өрт сөндіру және апаттық-құтқару жұмыстары" мемлекеттік мекемесінің N 20 өрт сөндіру бөлімінің анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 100 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
12) 1-тармағы 25) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жеке куәлігінің көшірмесі, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, қайтыс болғаны туралы анықтаманың көшірмесі, қайтыс болған сәтінде Бөлімде есепте тұрғаны жөніндегі анықтамасы, Ауғаныстандағы ұрыс қимылдарына және Чернобыль атом электростанциясының апатын жоюға қатысушының куәлігінің көшірмелері, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініш берушінің өтінішінің негізінде – 10 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек.

8) для категории, указанной в подпункте 18) пункта 1, социальная помощь в размере 22 МРП – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, справка о нахождении больного на учете в государственном учреждении "Актогайская противотуберкулезная больница", копия удостоверения личности, копия РНН, копия СИК, копия КРГ или справка адресного бюро, допонительно студентами предоставляется справка противотуберкулезной больницы с места выявления болезни;
9) для категории, указанной в подпункте 19) пункта 1, социальная помощь в размере 3 МРП – на основании заявления заявителя с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, справка о нахождении больного на учете в казенном коммунальном государственном предприятии "Актогайская центральная районная больница", копия удостоверения личности, копия РНН, копия СИК, копия КРГ или справка адресного бюро, для детей больных сахарным диабетом копия свидетельства о рождении ребенка и вышеперечисленные документы одного из родителей;
10) для категории, указанной в подпункте 23) пункта 1, социальная помощь в размере 5 МРП – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, медицинская справка о постановке на учет, копия удостоверения личности, копия РНН, копия СИК, копия КРГ или справка адресного бюро;
11) для категории, указанной в подпункте 24) пункта 1, социальная помощь в размере 100 МРП - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, справка пожарной части N 20 государственного учреждения "Служба тушения и аварийно-спасательных работ" департамента чрезвычайных ситуаций Павлодарской области, копия удостоверения личности, копия РНН, копия СИК, копия КРГ или справка адресного бюро;
12) для категории, указанной в подпункте 25) пункта 1, социальная помощь в размере 10 МРП – на основании заявления заявителя с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия удостоверения личности, копия РНН, копия СИК, свидетельства о смерти, справка с Отдела о состоянии на учете в качестве безработного на момент смерти, копия удостоверения участника ликвидации последствии Чернобыльской АЭС и участника Афганской войны, копия КРГ или справка адресного бюро.

4. Кірісін ескере отырып біржолғы әлеуметтік көмек мыналарға ұсынылады:
1) 1-тармағының 11) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін ауылдық округ әкімінің қолдаухаты, тұрғын үй тұрмыстық жағдайларын зерттеу актісі, отбасы мүшелерінің табыстары туралы анықтама, қосалқы шаруашылығы туралы анықтама, жеке куәлігінің көшірмесі, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде - 10 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
2) 1-тармағының 12) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін қатты отын сатып алуға ауылдық округ әкімінің қолдаухаты, тұрғын үй тұрмыстық жағдайларын зерттеу актісі, отбасы мүшелерінің табыстары туралы анықтама, қосалқы шаруашылығы туралы анықтама, жеке куәлігінің көшірмесі, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 12 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
3) 1-тармағының 13) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін ауылдық округ әкімінің қолдаухаты, тұрғын үй тұрмыстық жағдайларын зерттеу актісі, отбасы мүшелерінің табыстары туралы анықтама, қосалқы шаруашылығы туралы анықтама, жеке куәлігінің көшірмесі, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, сатып алынатын малдың төлқұжаты, малды сатып алу туралы ниет-шарты, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – ірі қара мал және ұсақ қара мал сатып алуға 80 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек.
5. Кірісін ескермеусіз тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек мыналарға ұсынылады:
1) 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін облыс орталығына бару және кейін қайтудың жол ақысын төлеуге Орталық ұсынған тізімнің негізінде – 2 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
2) 1-тармағының 8) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін тұрғын үй-коммуналдық қызметтерін төлеуге жеке куәлігінің көшірмесі, СТН көшірмесі, АТК немесе мекенжай бюросының анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 2 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
3) 1-тармағының 8) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін тұрғын үй-коммуналдық қызметтерін төлеуге Орталық ұсынған тізімнің негізінде – 2 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек.

4. Единовременная социальная помощь с учетом доходов предоставляется:
1) для категории, указанной в подпункте 11) пункта 1, социальная помощь в размере 10 МРП - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, ходотайства акима сельского округа, акт обследования жилищно-бытовых условий, справки о доходах членов семьи, о подсобном хозяйстве, копия удостоверения личности, копия РНН, копия СИК, копия КРГ или справка адресного бюро;
2) для категории, указанной в подпункте 12) пункта 1, социальная помощь в размере 12 МРП на приобретение твердого топлива - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, ходотайства акима сельского округа, акт обследования жилищно-бытовых условий, справки о доходах членов семьи, справка о подсобном хозяйстве, копия удостоверения личности, копия РНН, копия СИК, копия КРГ или справка адресного бюро;
3) для категории, указанной в подпункте 13) пункта 1, социальная помощь в размере 80 МРП на приобретениие крупного рогатого скота или мелкого рогатого скота - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, ходотайства акима сельского округа, акт обследования жилищно-бытовых условий, справки о доходах членов семьи, справка о подсобном хозяйстве, копия паспорта на приобретаемый скот, договор-намерение о приобретении скота, копия удостоверения личности, копия РНН, копия СИК, копия КРГ или справка адресного бюро.
5. Ежеквартальная социальная помощь без учета доходов предоставляется:
1) для категорий, указанной в подпункте 1) пункта 1, социальная помощь на оплату проезда до областного центра и обратно в размере 2 МРП – на основании списка Центра;
2) для категорий, указанной во втором абзаце подпункта 8) пункта 1, социальная помощь на оплату жилищно-коммунальных услуг в размере 2 МРП – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия удостоверения личности, копия РНН, копия КРГ или справка адресного бюро;
3) для категорий, указанной в третьем абзаце подпункта 8) пункта 1, социальная помощь на оплату жилищно-коммунальных услуг в размере 2 МРП – на основании списка Центра.

6. Кірісін ескере отырып тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек мыналарға ұсынылады:
1) 1-тармағының 21) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жеке куәлігінің көшірмесі, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, баланың қолдан тамақтандыруда болатынын растайтын медициналық мекеме анықтамасы, баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі, отбасы мүшелерінің табыстары туралы анықтама, қосалқы шаруашылығы туралы анықтама, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 10 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек.
7. Жартыжылда бір рет ұсынылатын әлеуметтік көмек:
1-тармағының 20) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жеке куәлігінің көшірмесі, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, Ақтоғай ауданының әкімінің, жоғарғы оқу орынның басшысының және студенттің қолы қойылған үш жақты келісімшарты, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде білім беру қызметтерін көрсетуге әлеуметтік көмек.
8. Кірісін ескермеусіз ай сайынғы әлеуметтік көмек мыналарға ұсынылады:
1) 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін дәрі-дәрмек сатып алуға және коммуналдық қызметті төлеуге Орталық ұсынған тізімнің негізінде - 5 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
2) 1-тармағының 2), 3) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін дәрі-дәрмек және тұрғын үй-коммуналдық қызметтерді төлеуге Орталық ұсынған тізімнің негізінде - 3 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
3) 1-тармағының 10) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін туу туралы куәлігінің көшірмесі, медико-әлеуметтік сараптаманың баланың мүгедектігі туралы анықтамасының көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, ата-анасының біреуінің жеке куәлігінің көшірмесі, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 2 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
4) 1-тармағының 20) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жоғарғы оқу орындарында оқуы кезеңінде тұруға, тамақтануға және тұрғылықты жеріне жол жүруге жеке куәлігінің көшірмесі, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде - 10 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;

6. Ежеквартальная социальная помощь с учетом доходов предоставляется:
1) для категорий, указанной в подпункте 21) пункта 1, социальная помощь в размере 10 МРП – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, справка медицинского учреждения о нахождении ребенка на искусственном вскармливании, копия свидетельства о рождении ребенка, справки о доходах членов семьи, о подсобном хозяйстве, копия удостоверения личности, копия РНН, копия СИК, копия КРГ или справка адресного бюро.
7. Социальная помощь предоставляемая один раз в полугодие:
1) для категории, указанной в подпункте 20) пункта 1, социальная помощь на оказание образовательных услуг – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, копия РНН, копия СИК, копия КРГ или справка адресного бюро, трехсторонний договор на оказание образовательных услуг, подписанный акимом Актогайского района, руководителем высшего учебного заведения и студентом.
8. Ежемесячная социальная помощь без учета доходов:
1) для категории, указанной в подпункте 1) пункта 1, социальная помощь на приобретение лекарств и на оплату коммунальных услуг в размере 5 МРП - на основании списка Центра;
2) для категории, указанных в подпунктах 2), 3) пункта 1, социальная помощь на приобретение лекарств и на оплату коммунальных услуг в размере 3 МРП - на основании списка Центра;
3) для категории, указанной в подпункте 10) пункта 1, социальная помощь в размере 2 МРП - на основании заявления одного из родителей указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия удостоверения личности заявителя, копия РНН, копия СИК, копия КРГ или справка адресного бюро, копия свидетельство о рождении ребенка, копия справки медико-социальной экспертизы об инвалидности ребенка;
4) для категории, указанной в подпункте 20) пункта 1, социальная помощь – в период обучения в высших учебных заведениях социальная помощь на проживание, питание и проезд к месту жительства в размере 10 МРП - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, копия РНН, копия СИК, копия КРГ или справка адресного бюро;

5) 1-тармағының 21) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жеке куәлігінің көшірмесі, СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі, АТК көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, оқушының сабаққа қатысу табелінің көшірмесі, "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде – 5 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек.
9. Осы шешімінің орындалуын бақылау Ақтоғай аудандық мәслихатының әлеуметтік сала және заңдылық мәселесі жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            К. Саржанов
Мәслихат хатшысы                           Т. Мұқанов

5) для категории, указанной в подпункте 22) пункта 1, социальная помощь в размере 5 МРП - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копия удостоверения личности, копия РНН, копия СИК, копия КРГ или справка адресного бюро, копия табеля посещаемости учащегося.
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актогайского районного маслихата по вопросам социальной сферы и законности.
10. Настоящее решение вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        К. Саржанов
Секретарь маслихата                        Т. Муканов