2012 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы аудан бойынша қаржыландырылатын басымды ауыл шаруашылық дақылдар түрлері бойынша көктемгі-егістік жұмыстарын жүргізудің оңтайлы мерзімдерін анықтау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 23 сәуірдегі N 136 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 10 мамырда N 13-5-148 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 8 сәуірдегі N 02.09.01-05/374 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы әкімдігінің 08.04.2013 N 02.09.01-05/374 хаты)
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 31-бабы 2-тармағына, «Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 10 наурыздағы № 533 Заңы 5-бабы 3-тармағы 3) тармақшасына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулысының қосымшасына сәйкес, 2012 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы аудан бойынша субсидия алушылар тізіміне және қолайлы себу мерзіміне (көктемгі-егістік жұмыстарын жүргізудің) субсидияланатың басымды ауыл шаруашылық дақылдар түрлері бойынша өтінім мерзімдері анықталсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Николай Васильевич Мацедонға жүктелсін.
3. Осы қаулы бұқаралық ақпараттар құралдарында алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                М. Тасмағанбетов
Аудан әкімдігінің
2012 жылғы 23 сәуірдегі № 136
жобасының қосымша
Ғабит Мүсірепов атындағы аудан бойынша қаржыландырылатын басымды ауыл шаруашылық дақылдар түрлері бойынша Себу жұмыстарын жүргізудің оңтайлы мерзімдері және субсидия алушылар тізімін қосу үшін өтінім беру мерзімдері
п/п
Культура
Ауыл шаруашылық дақылдарды
себудің оңтайлы мерзімдері
Өтінім беру
мерзімі
ІІ – дала,
жазық, орманды
дала
ІІІ – құрғақ-
дала, дала
1.
Жаздық бидай, орташакеш, орташа жетілген
17–31 мамырға дейін
18-31 мамырға дейін
17 мамырға дейін
2.
Жаздық бидай, орташаерте
25 мамырдан–3 маусымға дейін
28 мамырдан-3 маусымға дейін
25 мамырға дейін
3.
Жаздық қатты бидай
20-25 мамырға дейін
20-27 мамырға дейін
20 мамырға дейін
4.
Арпа, орташакеш сорты
25–30 мамырға дейін
25-30 мамырға дейін
25 мамырға дейін
5.
Арпа, орташаже-
тілген сорты
30 мамырдан–3 маусымға дейін
30 мамырдан-5 маусымға дейін
30 мамырға дейін
6.
Сұлы
25–30 мамырға дейін
30 мамырдан- 3 маусымға дейін
25 мамырға дейін
7.
Нут

Об определении оптимальных сроков проведения весенне-полевых работ по видам субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по району имени Габита Мусрепова на 2012 год
Постановление акимата района Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 23 апреля 2012 года N 136. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 мая 2012 года N 13-5-148. Утратило силу (письмо аппарата акима района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 8 апреля 2013 года N 02.09.01-05/374)
Сноска. Утратило силу (письмо аппарата акима района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 8.04.2013 N 02.09.01-05/374)
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 3) пункта 3 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 10 марта 2004 года № 533 «Об обязательном страховании в растениеводстве», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидии и оптимальные сроки сева (проведения весенне-полевых работ) по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по району имени Габита Мусрепова на 2012 год, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Мацедона Николая Васильевича, заместителя акима района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                М. Тасмаганбетов
Приложение
к постановлению акимата района
от 23 апреля 2012 года № 136
Сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидии и оптимальные сроки сева по видам субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по району имени Габита Мусрепова на 2012 год
п/п
Культура
Оптимальные сроки сева
сельскохозяйственных
культур
Срок пре-
доставле-
ния заявки
ІІ –
степная,
равнинная,
колочностеп-
ная
ІІІ – засушли-
востепная,
степная
1.
Яровая пшеница, среднепоздняя, среднеспелая
17-31 мая
18-31 мая
до 17 мая
2.
Яровая пшеница, среднеранняя
25 мая–3 июня
28 мая-3 июня
до 25 мая
3.
Яровая твердая пшеница
20-25 мая
20-27 мая
до 20 мая
4.
Ячмень, среднепоздние сорта
25–30 мая
25-30 мая
до 25 мая
5.
Ячмень, среднеспелые сорта
30 мая–3 июня
30 мая-5 июня
до 30 мая
6.
Овес
25-30 мая
30 мая-3 июня
до 25 мая
7.
Нут

14–17 мамырға дейін
15-20 мамырға дейін
14 мамырға дейін
8.
Бұршақ
20–27 мамырға дейін
25-30 мамырға дейін
20 мамырға дейін
9.
Қарақұмық
20–25 мамырға дейін
25-30 мамырға дейін
20 мамырға дейін
10.
Тары
25–30 мамырға дейін
30 мамырдан - 3 маусымға дейін
25 мамырға дейін
11.
Соя
25-30 мамырға дейін
30 мамырдан - 3 маусымға дейін
25 мамырға дейін
12.
Жасымық, кейінгі піскен сорты
15-23 мамырға дейін
18-25 мамырға дейін
15 мамырға дейін
13.
орташаже-
тілген сорты
17-25 мамырға дейін
20-28 мамырға дейін
17 мамырға дейін
14.
Рапс, сәлтіқ пармен егістік жүргізу
12-20 мамырға дейін
14-22 мамырға дейін
12 мамырға дейін
15.
Қысқа нолдік пармен
20-28 мамырға дейін
22-30 мамырға дейін
20 мамырға дейін
16.
Зығыр, қыша
14-27 мамырға дейін
14-27 мамырға дейін
17 мамырға дейін
17.
Майлы тұқымға күнбағыс
15–18 мамырға дейін
15-18 мамырға дейін
15 мамырға дейін
18.
Рыжик
20-25 мамырға дейін
22-26 мамырға дейін
20 мамырға дейін
19.
Картоп
15–30 мамырға дейін
17-30 мамырға дейін
15 мамырға дейін
20.
Сүрлемдік жүгері
16–20 мамырға дейін
16-20 мамырға дейін
16 мамырға дейін
Пішенге біржылдық шөптер
21.
Судан шөбі, тары, могар
1–10 маусымға дейін
1–10 маусымға дейін
1 маусымға дейін
Көпжылдық шөптер
22.
Түйежоңышқа
12-17 мамырға дейін
12-17 мамырға дейін
12 мамырға дейін
23.
Жоңышқа
12-17 мамырға дейін
12-17 мамырға дейін
12 мамырға дейін
24.
Еркекшөп
12-17 мамырға дейін
12-17 мамырға дейін
12 мамырға дейін
25.
Эспарцет
12-17 мамырға дейін
12-17 мамырға дейін
12 мамырға дейін
26.
Арпабас
12-17 мамырға дейін
12-17 мамырға дейін
12 мамырға дейін
Пішендемеге біржылдық шөптер
27.
Сиыржоңыш-
қа, сұлы, арпа
27-31 мамырға дейін
27-31 мамырға дейін
27 мамырға дейін
28.
Бұршақ, сұлы, арпа
5–7 маусымға дейін
5–7 маусымға дейін
5 маусымға дейін
29.
Бұршақ, жемдік тары
8–10 маусымға дейін
8–10 маусымға дейін
8 маусымға дейін
30.
Бұршақ, сұлы, судан шөбі
8–10 маусымға дейін
8–10 маусымға дейін
8 маусымға дейін
Көкөністер
31.
Сәбіз
10-15 мамырға дейін
10-15 мамырға дейін
10 мамырға дейін
32.
Пияз
10-15 мамырға дейін
10-15 мамырға дейін
10 мамырға дейін
33.
Қызылша
25 мамырдан-5 маусымға дейін
25 мамырдан-5 маусымға дейін
25 мамырға дейін
34.
Қияр
18 мамырдан-5 маусымға дейін
18 мамырдан-5 маусымға дейін
18 мамырға дейін
35.
Орамжапырақ көшеттері
25 мамырдан-10 маусымға дейін
25 мамырдан-10 маусымға дейін
25 мамырға дейін
36.
Қызанақ көшеттері
28 мамырдан-10 маусымға дейін
28 мамырдан-10 маусымға дейін
28 мамырға дейін

14–17 мая
15-20 мая
до 14 мая
8.
Горох
20–27 мая
25-30 мая
до 20 мая
9.
Гречиха
20–25 мая
25-30 мая
до 20 мая
10.
Просо
25–30 мая
30 мая-3 июня
до 25 мая
11.
Соя
22–25 мая
23-27 мая
до 22 мая
12.
Чечевица позднеспелых сортов
15-23 мая
18-25 мая
до 15 мая
13.
среднеспелых сортов
17-25 мая
20-28 мая
до 17 мая
14.
Рапс-посев по традиционному пару
12-20 мая
14-22 мая
до 12 мая
15.
по минимально-
му – нулевому пару
20-28 мая
22-30 мая
до 20 мая
16.
Лен, горчица
14-27 мая
14-27 мая
до 14 мая
17.
Подсолнечник на маслосемена
15–18 мая
15-18 мая
до 15 мая
18.
Рыжик
20-25 мая
22-26 мая
до 20 мая
19.
Картофель
15–30 мая
17-30 мая
до 15 мая
20.
Кукуруза на силос
1–20 мая
16-20 мая
до 16 мая
Однолетние травы на сено
21.
Суданская трава, просо, могар
1–10 июня
1–10 июня
до 1 июня
Многолетние травы
22.
Донник
12–17 мая
12–17 мая
до 12 мая
23.
Люцерна
12–17 мая
12–17 мая
до 12 мая
24.
Житняк
12–17 мая
12–17 мая
до 12 мая
25.
Эспарцет
12–17 мая
12–17 мая
до 12 мая
26.
Костер
12–17 мая.
12–17 мая.
до 12 мая
Однолетние травы на сенаж
27.
Вика, овес, ячмень
27-31 мая
27-31 мая
до 27 мая
28.
Горох, овес, ячмень
5–7 июня
5–7 июня
до 5 июня
29.
Горох, просо кормовое
8–10 июня
8–10 июня
до 8 июня
30.
Горох, овес, суданка
8–10 июня
8–10 июня
до 8 июня
Овощи
31.
Морковь
10-15 мая
10-15 мая
до 10 мая
32.
Лук
10-15 мая
10-15 мая
до 10 мая
33.
Свекла
25 мая-5 июня
25 мая-5 июня
до 25 мая
34.
Огурцы
18 мая-5 июня
18 мая-5 июня
до 18 мая
35.
Рассада капусты
25 мая-10 июня
25 мая-10 июня
до 25 мая
36.
Рассада томатов
28 мая-10 июня
28 мая-10 июня
до 28 мая