Тайынша ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2012 жылғы 5 қарашадағы N 56 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 7 желтоқсанда N 1982 тіркелді
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 12.08.2013 N 126 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 56-бабының 1-тармағы 4) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағы 15) тармақшасына, «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 20-бабына, «Жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін, халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 07 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек төлеу және тағайындау» мемлекеттік қызмет Стандартына сәйкес Тайынша аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Тайынша ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне моншалар, шаштараздар қызметтерін төлеуге қаражат бөлу ретінде ай сайын 1000 теңге мөлшерінде;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестірілген басқа адамдар санаттарына тіс протездеуіне төлеу үшін ұсынылған шот-фактураның құны мөлшерінде (бағалы металлдардан, металлокерамикалық протездерден басқа) жылына бір рет;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестірілген басқа адамдар санаттарына, «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған және «Ардақты ана» атағын алдында алғандарға, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көпбалалы аналарға, Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға, Кеңес Одағының Батырларына, Социалистік Еңбек Ерлеріне, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек даңқы кавалерлеріне, 1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-дағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушылардың қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аударғандарға (өз еркімен кеткендерге), бірінші, екінші, үшінші топтардың мүгедектеріне, мүгедектігі бар немесе зейнеткерлер болып табылатын саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен тұлғаларға санаториялық-курорттық емделулеріне жолдама құны мөлшерінде;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Тайыншинского района
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 5 ноября 2012 года N 56. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 декабря 2012 года N 1982
Сноска. Утратило силу решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.08.2013 N 126
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», Стандартом государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов», утвержденным Постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами», Тайыншынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Тайыншинского района:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, на оплату услуг бань и парикмахерских в размере 1000 тенге ежемесячно;
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, на зубопротезирование в размере предоставленной счет-фактуры (кроме драгоценных металлов, протезов из металлокерамики) один раз в год;
3) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, многодетным матерям, награжденным подвесками «Куміс алқа», «Алтын алка», или получившим ранее звание «Мать–героиня», а также награжденных орденами «Материнская слава I и II степени, лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, Героям Советского Союза, Героям Социалистического Труда, кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней, лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселение в Республику Казахстан, включая детей, которые на дни эвакуации находились во внутриутробном состоянии, пострадавшим от политических репрессий, имеющих инвалидность или являющихся пенсионерами, на санаторно-курортное лечение в размере стоимости путевки;

2. Келесі белгіленсін:
1) моншалар мен шаштараздарға барғандары үшін ай сайынғы әлеуметтік көмек өтініш берілген айдан бастап тағайындалады және өтініш берушінің қайтыс болуына немесе оның ауданнан тыс кетуіне байланысты тоқтатылады. Төлем аталған оқиғалар болған айдан кейінгі айдан бастап тоқтатылады.
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне рұқсатнамасы бар медициналық ұйыммен жүзеге асырылатын тіс протездеу құны мөлшерінде (бағалы металлдардан, металлокерамикалық протездерден басқа) аудан бюджетімен қарастырылған қаражаттар шегінде жылына бір рет тіс протездеуге әлеуметтік көмек көрсету;
3) жергілікті бюджеттен әлеуметтік төлемдер екінші деңгейдегі банктер немесе тиісті банкілік операцияларға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің рұқсатнамалары бар ұйымдар арқылы әлеуметтік көмек алушының жеке шотына ақша қаражаттарын аудару жолымен жүзеге асырылады.
3. «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек» 451 007 000 бағдарламасы бойынша қаржылық жылда осы мақсаттарға қарастырылған жергілікті бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік көмек көрсетуге шығыстардың қаржыландырылуы жүргізілсін.
4. Тайынша ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажет құжаттардың тізілімі белгіленсін.
5. «Тайынша ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы» 2010 жылғы 08 ақпандағы № 180 аудандық мәслихат шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2010 жылғы 18 наурыздағы № 13-11-171 тіркелген, «Тайынша таңы»2010 жылғы 09 сәуірдегі № 15, «Тайыншинские вести» 2010 жылғы 09 сәуірдегі № 15 аудандық газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Тайынша
аудандық мәслихатының хатшысы
КЕЛІСІЛДІ:
«Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
2012 жыл 5 қараша
КЕЛІСІЛДІ:
«Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданының экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы
2012 жыл 5 қараша
А. Рафальский
Қ. Шәріпов
Ю. Солунина
Б. Сәрсембаев
Тайынша аудандық мәслихатының
12 жылғы 5 қарашадағы
№ 56 шешіміне қосымша
Тайынша ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажет құжаттар тізілімі

2. Определить, что:
1) ежемесячная социальная помощь для посещения бань и парикмахерских, назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы района. Выплата прекращается с месяца, следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
2) социальная помощь на зубопротезирование, которое осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию на зубопротезирование, назначается один раз в год участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов, металлокерамических протезов) в пределах средств предусмотренных бюджетом района;
3) социальные выплаты из местного бюджета осуществляются путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующее виды банковских операций.
3. Финансирование расходов на оказание социальной помощи производить за счет средств местного бюджета, предусмотренных на эти цели в финансовом году по программе 451 007 000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
4. Определить перечень необходимых документов для назначения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Тайыншинского района согласно приложению.
5. Признать утратившим силу решение районного маслихата «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» от 08 февраля 2010 года № 180 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13-11-171 от 18 марта 2010 года, опубликовано в районных газетах: от 09 апреля 2010 года «Тайынша таны» № 15 и от 09 апреля 2010 года «Тайыншинские вести» № 15).
6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Секретарь
Тайыншинского районного маслихата
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
государственного учреждения
«Отдел занятости и социальных
программ Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области»
5 ноября 2012 года
Начальник
государственного учреждения
«Отдел экономики и финансов
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области»
5 ноября 2012 года
А. Рафальский
К. Шарипов
Ю. Солунина
Б. Сарсембаев
Приложение
к решению Тайыншинского районного
маслихата от 05 ноября 2012 года № 56
Перечень необходимых документов для назначения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Тайыншинского района

1. Әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажет құжаттар:
әлеуметтік көмекке өтініш жасаған тұлғаның өтініші (одан әрі өтініш иесі);
өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
Ұлы Отан соғысына қатысушы, мүгедегі немесе оларға теңестірілген тұлғалардың куәлігінің көшірмесі;
«Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған және «Алтын алқа» атағын алдында алғандардың, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көпбалалы ананың, Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғалардың, Кеңес одағы Батырларының, Социалистік Еңбек Ерлерінің, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек даңқы кавалерлерінің, 1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-дағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушылардың, қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аударғандардың (өз еркімен кеткендердің);
«Жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарын ақтау туралы» Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуiрдегі Заңына сәйкес қуғын-сүргiндер тұлғаның құжаттың көшірмесі;
өтініш иесінің жеке шотының көшірмесі;
салық төлеуші нөмірінің көшірмесі;
мүгедектің тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі;
тісін протездеуге және санаторлы-курорттық емделуге әлеуметтік көмек көрсету кезінде көрсетілген қызметтердің құны туралы медициналық мекеменің шот-фактурасы;
санаторлы-курорттық емделудің қажеттілігі туралы санаторлы-курорттық карта;
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушының мәртебесін растайтыны туралы зейнетақы төлеу бойынша Мемлекеттік орталықтан анықтама.
2. Құжаттар толық қабылданған күні құжаттардың түпнұсқасы салыстырылып тексерілгеннен кейін өтініш иесіне қайтарылады, ал құжаттардың көшірмесі куәландырып, іске түзіледі.

1. Документы необходимые для назначения социальной помощи:
заявление лица, обратившегося за социальной помощью (далее заявитель);
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
копия удостоверения инвалида, участника Великой Отечественной войны или лица, приравненного к ним;
копия документа многодетной матери, награжденной подвеской «Күміс алқа», «Алтын алка», или получившей ранее звание «Мать–героиня», а также награжденной орденами «Материнская слава» I и II степени, лица, которым назначена пенсия за особые заслуги перед Республикой Казахстан, Героям Советского Союза, Героям Социалистического Труда, кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней, лица из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселение в Республику Казахстан, включая детей, которые на дни эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
копия документа лица, реабилитированного в соответствии с Законом Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года «О реабилитации жертв массовых политических репрессий»;
копия лицевого счета заявителя;
копия регистрационного налогового номера;
копия документа, подтверждающего место жительства заявителя;
при оказании социальной помощи на зубопротезирование и санаторно-курортное лечение, счет фактура от медицинской организации о стоимости оказанных услуг;
санаторно-курортная карта о необходимости в санаторно-курортном лечении;
справка из Государственного центра по выплате пенсии о подтверждении статуса получателя специального государственного пособия.
2. В день приема полного приема документов оригиналы после сверки возвращаются заявителю, а копии документов заверяются и формируются в дело.