Атырау облысы бойынша білім беру саласында мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 9 қарашадағы № 343 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 4 желтоқсанда № 2648 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 21 маусымдағы № 238 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2013.06.21 № 238 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 2737-баптарына, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының9-1-бабына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында оқитындарға жатақхана беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (1-қосымша);
2) "Техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (2-қосымша);
3) "Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (3-қосымша);
4) "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (4-қосымша);
5) "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (5-қосымша);
6) "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (6-қосымша);
7) "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (7-қосымша);
8) "Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (8-қосымша);
9) "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (9-қосымша) бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ш.Ж. Мұқанға жүктелсін.

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере образования по Атырауской области
Постановление областного акимата Атырауской области от 9 ноября 2012 года № 343. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 4 декабря 2012 года № 2648. Утратило силу - постановлением областного акимата Атырауской области от 21 июня 2013 года № 238
Сноска. Утратило силу - постановлением областного акимата Атырауской области от 21.06.2013 № 238.
В соответствии со статьями 2737 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования, высших учебных заведениях" (приложение 1);
2) регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования" (приложение 2);
3) регламент государственной услуги "Выдача дубликатов документов об образовании" (приложение 3);
4) регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования" (приложение 4);
5) регламент государственной услуги "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования" (приложение 5);
6) регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования" (приложение 6);
7) регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" (приложение 7);
8) регламент государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах" (приложение 8);
9) регламент государственной услуги "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях" (приложение 9).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Мукан Ш.Ж. – заместителя акима области.

3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             Б. Ізмұхамбетов
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ 343 қаулысына 1-қосымша
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ 343 қаулысымен бекітілген
"Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында оқитындарға жатақхана беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында оқитындарға жатақхана беру" регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
жеке басын куәландыратын құжат – әртүрлi құқықтық қатынастарға түскен кезде азаматтың жеке басын растайтын, тиiстi уәкiлеттi орган беретiн белгiленген үлгiдегi құжат;
жетiм бала (балалар) – ата-анасының екеуi де немесе жалғыз анасы (әкесi) қайтыс болған бала (балалар).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында оқитындарға жатақхана беру" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдары (бұдан әрі – ТжКБ ұйымдары) және жоғары оқу орындары (бұдан әрі – ЖОО) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесі жатақхана берілетіні туралы жолдама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғаларға және Қазақстан Республикасының азаматы болып есептелмейтін ұлты қазақ тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат ТжКБ ұйымдарының және ЖОО веб-сайттарында орналасқан.

3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Измухамбетов
Приложение 1
к постановлению акимата области
от 9 ноября 2012 года № 343
Утвержден
постановлением акимата области
от 9 ноября 2012 года № 343
Регламент государственной услуги "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования, высших учебных заведениях"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования, высших учебных заведениях" (далее - регламент) используются следующие понятия:
документ, удостоверяющий личность, - документ установленного образца, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом, подтверждающий личность гражданина при вступлении его в различные правоотношения;
ребенок-сирота (дети-сироты) - ребенок (дети), у которого умерли оба или единственный родитель.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования, высших учебных заведениях", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга оказывается организациями технического и профессионального образования (далее – организации ТиПО) и высшими учебными заведениями (далее – вуз).
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется в соответствии состатьей 43 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются направление о предоставлении общежития либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, и лицам казахской национальности, не являющимся гражданами Республики Казахстан (далее - получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайтах организаций ТиПО и вузов.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 20 минуттан артық емес;
2) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берген сәттен бастап күнтізбелік 7 күннен аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі үзіліспен сағат 9.00-дан 18.30-ға дейін көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүргізіледі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай жағдайларда бас тартылады:
1) осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттардың толық пакеті ұсынылмауы. Мемлекеттік қызмет алушы көрсетілген кедергілерді жойған жағдайда, өтініш жалпы негізде қарастырылады;
2) ТжКБ ұйымдарының және ЖОО жатақханаларында орын болмауы.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы ТжКБ ұйымдарына және ЖОО-ға өтініш береді;
2) ТжКБ ұйымдарының және ЖОО кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және оларды ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат бередi, онда:
сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
қосымша құжаттардың атауы мен саны;
құжаттарды беру орны мен күні (уақыты);
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдап алған ТжКБ және ЖОО өкілінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, оның байланыс деректері болады;
3) ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және ТжКБ ұйымдарының және ЖОО жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) ТжКБ ұйымдарының және ЖОО жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны ТжКБ ұйымдарының және ЖОО кеңсесіне жолдайды;
5) ТжКБ ұйымдарының және ЖОО кеңсесі қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ ТжКБ ұйымдарының және ЖОО апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.

9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента, - не более 20 минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги - не более 7-ми календарных дней.
10. Государственная услуга предоставляется с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях:
1) непредставления полного пакета необходимых документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента. При устранении получателем государственной услуги указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях;
2) отсутствия мест в общежитии в организациях ТиПО и вузах.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в организацию ТиПО и вузы;
2) канцелярия организации ТиПО и вузов регистрирует поступившие документы и передает их руководству организации ТиПО и вузов, выдает получателю расписку о получении всех документов, в которой содержатся:
номер и дата приема запроса;
вид запрашиваемой государственной услуги;
количество названий и приложенных документов;
дата (время) и место выдачи документов;
фамилия, имя, отчество представителя ТиПО и вуза, принявшего заявление на оформление документов;
фамилия, имя, отчество получателя государственной услуги, его (ее) контактные данные;
3) руководство организации ТиПО и вузов осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю организации ТиПО и вузов на исполнение;
4) ответственный исполнитель организации ТиПО и вузов рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию организации ТиПО и вузов;
5) канцелярия организации ТиПО и вузов выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы организации ТиПО и вузов, составляет один сотрудник.

4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) регламенттің 1-қосымшасына сәйкес жатақханада орын беру туралы өтініш;
2) 3x4 көлеміндегі 6 фотосурет;
3) № 086-У нысандағы медициналық анықтама;
4) факультет деканатының қолдаухаты;
5) отбасы болған жағдайда отбасының құрамы туралы анықтама;
6) ата-анасының біреуі немесе ана-аналары қайтыс болған жағдайда, ата-анасының қайтыс болғаны туралы анықтама (жетімдер үшін);
7) отбасында 4 және одан да көп бала болған жағдайда, көп балалы отбасы туралы анықтама (көп балалы отбасының балалары үшін);
8) жеке тұлғаны куәландыратын құжаттың көшірмесі;
9) оқу орнынан анықтама.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштер нысандары ТжКБ ұйымдарының және ЖОО фойесінде орналастырылады немесе маманда болады.
16. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар ТжКБ ұйымының оқу бөліміне және ЖОО деканатына тапсырылады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру мемлекеттік қызмет алушының (заңды өкілінің) жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) ТжКБ ұйымдарының және ЖОО кеңсесi;
2) ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшылығы;
3) ТжКБ ұйымдарының және ЖОО жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 3-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн
лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
"Техникалық және кәсіптік білім
беру ұйымдарында, жоғары оқу
орындарында оқитындарға жатақхана
беру" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Өтініш
____________________________________________________________________(Т.А.Ә.)
_______________________________________________________________
(факультет/бөлім, мамандық)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________________________________________
"_____"_________20__ж. ______________(қолы)
"Техникалық және кәсіптік білім
беру ұйымдарында, жоғары оқу
орындарында оқитындарға жатақхана
беру" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (ресiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО кеңсесi
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен танысу,
орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Қызмет алушы ТжКБ ұйымдарына және ЖОО-ға өтініш білдірген кезде – жатақхана берілетіні туралы жолдама немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
20 минуттан артық емес
20 минуттан артық емес
Қызмет алушы ТжКБ ұйымдарына және ЖОО өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет күнтізбелік 7 күннен артық емес күнде көрсетiледi
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшылығы
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО кеңсесi
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Жатақхана берілетіні туралы жолдама немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Қызмет алушыға жатақхана берілетіні туралы жолдама беру немесе дәлелдi бас тартуды беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға жатақхана берілетіні туралы жолдаманы немесе дәлелдi бас тартуды беру
Қызмет алушыға жатақхана берілетіні туралы жолдаманы беру немесе дәлелдi бас тартуға қол қою
Орындалу мерзiмдерi
20 минуттан артық емес
20 минуттан артық емес
Күнтізбелік 7 күннен артық емес
Келесi әрекет нөмiрi
5
6
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО кеңсесi
2-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшылығы
3-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау,
тiркеу, өтiнiштi ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшылығына жолдау
№ 2 әрекет. рындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет. Өтінішті қарау, жатақхана берілетіні туралы жолдаманы ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет
Жатақхана берілетіні туралы жолдамаға қол қою
№ 5 әрекет
Жатақхана берілетіні туралы жолдаманы тiркеу және жатақхана берілетіні туралы жолдаманы қызмет алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО кеңсесi
2-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшылығы
3-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының және ЖОО жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, тiркеу,
өтiнiштi ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшылығына жолдау
№ 2 әрекет. Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет
Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
"Техникалық және кәсіптік білім
беру ұйымдарында, жоғары оқу
орындарында оқитындарға жатақхана
беру" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ 343 қаулысына 2-қосымша
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ 343 қаулысымен бекітілген
"Техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi

4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) заявление о предоставлении места в общежитии, согласноприложению 1 к настоящему регламенту;
2) 6 фотокарточек размером 3x4;
3) медицинскую справку формы № 086-У;
4) ходатайство деканата факультета;
5) справку о составе семьи, при наличии семьи;
6) справку о смерти родителя (родителей) (для сирот), при утере одного из родителей или родителей;
7) справку о наличии в семье 4-х и более детей (для детей из многодетных семей);
8) копию документа, удостоверяющего личность;
9) справку с места учебы.
15. Форма заявления для получения государственной услуги размещается в фойе организаций ТиПО и вузов либо имеется у специалиста.
16. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в учебную часть организаций ТиПО и деканаты вузов.
17. Доставка результата оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении получателя государственной услуги (законного представителя).
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия организации ТиПО и вузов;
2) руководство организации ТиПО и вузов;
3) ответственный исполнитель организации ТиПО и вузов.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации ТиПО и вузов (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Предоставление
общежития обучающимся в организациях
технического и профессионального
образования, высших учебных заведениях"
Заявление_____________________________________________________________________(ФИО)_______________________________________________________________
(факультет/отделение, специальность)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
"_____"_________20__г. ______________(подпись)
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Предоставление
общежития обучающимся в организациях
технического и профессионального
образования, высших учебных заведениях"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия организации ТиПО и вузов
Руководство
организации ТиПО и вузов
Ответственный
исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией,
определение
ответственного исполнителя для
исполнения
При обращении получателя в организации ТиПО и вузы -
оформляет направление о предоставлении  общежития или мотивированный отказ.
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Передача
документов руководству для подписания
Сроки исполнения
Не более 20 минут
Не более 20 минут
При обращении получателя в организации ТиПО и вузы -
государственная услуга предоставляется не более 7-ми календарных дней
Номер следующего
действия
2
3
4
№ действия (хода,потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководство
организации ТиПО и вузов
Канцелярия организации ТиПО и вузов
Ответственный
исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрациянаправления о предоставлении  общежития или мотивированного отказа в журнале
Передачанаправления о предоставлении общежития или мотивированного отказа получателю
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Передача направления о предоставлении общежитияили мотивирован-
ного отказа получателю
Передача направления о предоставлении общежития или подписание мотивирован-
ного отказа получателю
Сроки исполнения
Не более 20 минут
Не более 20 минут
Не более 7-ми календарных дней
Номер следующего
действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
организации ТиПО и вузов
Группа 2 СФЕ
Руководство
организации ТиПО и вузов
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации ТиПО и вузов
Действие № 1
Прием заявления,
регистрация,
направление
заявления
руководству
организации ТиПО и вузов
Действие № 2
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3
Рассмотрение
заявления,
оформление направления о предоставлении общежития, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание направления о предоставлении общежития
Действие №5
Регистрация направления о предоставлении общежития и выдача направления о предоставлении общежития получателю
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
организации ТиПО и вузов
Группа 2 СФЕ
Руководство
организации ТиПО и вузов
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации ТиПО и вузов
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация, направление заявления
руководству организации ТиПО и вузов
Действие № 2
Определение
ответственного исполнителя для исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3
Рассмотрение
заявления. Подготовка
мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание
отказа
Действие № 5
Регистрация отказа, выдача отказа
получателю
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги "Предоставление
общежития обучающимся в организациях
технического и профессионального
образования, высших учебных заведениях"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 2
к постановлению акимата области
от 9 ноября 2012 года № 343
Утвержден
постановлением акимата области
от 9 ноября 2012 года № 343
Регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования"

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
жеке басын куәландыратын құжат – әртүрлi құқықтық қатынастарға түскен кезде азаматтың жеке басын растайтын, тиiстi уәкiлеттi орган беретiн белгiленген үлгiдегi құжат;
баланың заңды өкiлдерi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, бiлiм, тәрбие берудi, оның құқықтары мен мүдделерiн қорғауды жүзеге асыратын ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиешi және оларды алмастырушы басқа да тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің  2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін  білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Техникалық және кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды  жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына құжаттарды  қабылдау және оқуға қабылдау" Мемлекеттiк қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті техникалық және кәсіптік білімнің білім беру ұйымдары (бұдан әрі – ТжКБ ұйымдары) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 26-бабымен және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 130 "Техникалық және кәсіптік білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысымен  (бұдан әрі – Үлгі қағидалар) реттеледі.
6. Мемлекеттiк қызметтi аяқтау нәтижесі оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрық немесе қызмет көрсетуден бас тартатындығы туралы дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет негізгі орта (жалпы негізгі), жалпы орта (орта жалпы), техникалық және кәсіптік (кәсіптік бастауыш және кәсіптік орта), орта білімнен кейінгі, жоғары (кәсіптік жоғары) білімі бар Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдік азаматтарға және азаматтығы жоқ тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат ТжКБ ұйымдарының интернет-ресурстарында және фойелерінде орналасқан  стендтерде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің (www.edu.gov.kz), әкімдіктердің, Атырау облысы Білім беру басқармасының ресми сайттарында орналастырылады.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования" (далее - регламент) используются следующие понятия:
документ, удостоверяющий личность, - документ установленного образца, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом, подтверждающий личность гражданина при вступлении его в различные правоотношения;
законные представители ребенка - родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее - Стандарт).
3. Государственная услуга оказывается организациями технического и профессионального образования (далее – организация ТиПО).
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Оказание государственной услуги регулируется статьей 26 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и постановлением Правительства от 19 января 2012 года № 130 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организациях образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального образования" (далее -Типовые правила).
6. Результатом завершения государственной услуги являются общий приказ о зачислении либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранным гражданам и лицам без гражданства, имеющим основное среднее (основное общее), общее среднее (среднее общее), техническое и профессиональное (начальное профессиональное и среднее профессиональное), послесреднее, высшее (высшее профессиональное) образование (далее -получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсах и стендах, расположенных в фойе организаций ТиПО, а также на официальных сайтах Министерства образования и науки Республики Казахстан (www.edu.gov.kz), акиматов, Управления образования Атырауской области.

9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап құжаттарды қабылдау кезеңінде – 60 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін жүгінген сәттен – өтініш түскен күнінен бастап Үлгі қағидаларда белгіленген білім алушы қатарына қабылдау кезеңіне күндізгі оқу нысанына 30 тамызға, сырттай оқу нысанына  30 қыркүйекке дейін;
Құжаттар тіркелген күннен бастап бір аптадан аспайтын мерзімде қабылдау комиссиясы оқуға түсушілерге түсу емтихандарына жіберілгендіктері туралы хабарлайды.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) оқудың күндізгі нысанына – 20 маусымнан бастап 20 тамыз аралығында;
2) оқудың кешкі және сырттай нысанына – 20 маусымнан бастап 20 қыркүйек аралығында;
3) өнер және мәдениет мамандықтары бойынша 20 маусымнан бастап 20 шілде аралығында жүзеге асырылады.
Түсу емтихандары күндізгі оқу бөліміне 1 тамыздан бастап 28 тамыз аралығында, кешкі және сырттай оқу бөліміне 1 тамыздан бастап 25 қыркүйек аралығында, өнер және мәдениет мамандықтарына немесе шығармашылық емтиханы 21 шілдеден бастап 28 шілде аралығында өткізіледі.
Техникалық және кәсіптік білім беретін білім беру бағдарламалары бойынша білім алушылар құрамына қабылдау күндізгі оқу бөліміне - 25 тамыздан бастап 30 тамыз аралығында, кешкі және сырттай оқу нысанына 15 қыркүйектен бастап 30 қыркүйек аралығында жүргізіледі;
2) белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі;
3) қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет алушының осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттардың толық емес пакетін ұсынбауы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болады, бас тарту себептері жазбаша  негізделеді.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы ТжКБ ұйымына өтініш береді;
2) ТжКБ ұйымының кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және оларды ТжКБ ұйымының басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес қолхат бередi, онда:
өтінішті қабылдап алған күні және нөмірі;
қабылдау комиссиясы мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты болады;
3) ТжКБ ұйымының басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және ТжКБ ұйымының жауапты орындаушысына орындауға жібереді;

9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента, на этапе приема документов - не более 60 минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги – с момента поступления заявления до момента зачисления в установленные Типовыми правилами сроки по 30 августа на очную форму обучения, по 30 сентября на заочную форму обучения.
Не более чем в недельный срок со дня регистрации документов приемная комиссия извещает о допуске поступающих к вступительным экзаменам.
10. Государственная услуга предоставляется:
1) на очную форму обучения - с 20 июня по 20 августа;
2) на вечернюю и заочную формы обучения - с 20 июня по 20 сентября;
3) по специальностям искусства и культуры - с 20 июня по 20 июля.
Вступительные экзамены проводятся: на очную форму обучения - с 1 августа по 28 августа, на вечернюю и заочную формы обучения - с 1 августа по 25 сентября; по специальностям искусства и культуры специальные или творческие экзамены проводятся с 21 июля по 28 июля.
Зачисление в состав обучающихся по образовательным учебным программам технического и профессионального образования на очную форму обучения - с 25 августа по 30 августа, на вечернюю и заочную формы обучения- с 15 сентября по 30 сентября;
2) в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней;
3) прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит предоставление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента с письменным обоснованием причин отказа.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в организацию ТиПО;
2) канцелярия организации ТиПО регистрирует поступившие документы и передает их руководству организации ТиПО, выдает получателю расписку о получении всех документов согласно приложению 1 к Стандарту, в которой содержатся:
номер и дата приема заявления;
фамилия, имя, отчество члена приемной комиссии;
3) руководство организации ТиПО осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю организации ТиПО на исполнение;

4) ТжКБ ұйымының жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшы қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны ТжКБ ұйымының кеңсесіне жолдайды;
5) ТжКБ ұйымының кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ ТжКБ ұйымдарының апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжат;
2) білімі туралы құжаттар (түпнұсқа);
3) білім беру ұйымына оқуға қабылдау туралы өтініш;
4) № 086-У нысанындағы медициналық анықтама (І және ІІ топтағы мүгедектер мен бала жасынан мүгедектер үшін - медициналық-әлеуметтік сараптама қорытындысы) флюрография суретімен қоса беріледі;
5) 3х4 көлемдегі 4 фотосурет.
Мемлекеттік қызмет алушы жеке басын куәландыратын құжаттарды заңды өкілдері жеке өздері ұсынады.
Шетелдіктер және азаматтығы жоқ тұлғалар мәртебесін анықтайтын, тұрғылықты жерге тіркелгендігі туралы белгісі бар құжатты ұсынады:
1) шетелдік – шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты;
2) азаматтығы жоқ тұлға – азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі;
3) босқын – босқынның куәлігі;
4) пана іздеуші тұлға – пана іздеуші тұлғаның куәлігі;
5) оралман – оралманның куәлігі.
Оқуға түсушілерден түскен өтініштер білім беру ұйымының тіркеу журналдарына оқытудың нысандары бойынша тіркеледі.
Кешенді тестілеу сертификатын (жоғары оқу орындарына түсу үшін ағымдағы жылы кешенді тестілеуге қатысқан өткен жылғы түлектер) немесе ҰБТ нәтижелері туралы сертификатын тапсырған (ағымдағы жылы ұлттық бірыңғай тестілеуге қатысқан бітірушілер) тұлғалар түсу емтихандарынан босатылады және Үлгі қағидалардың талаптарына сәйкес конкурсқа жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініштің үлгісі оқу орнының фойесінде орналастырылады, сондай-ақ оқу орнының қабылдау комиссиясы мамандарынан алуға болады.
16. Өтініш, сондай-ақ барлық қажетті құжаттар білім беру ұйымының қабылдау комиссиясына тапсырылады.
17. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру мемлекеттік қызмет алушының (заңды өкілінің) жеке қатысуымен жүзеге асырылады.

4) ответственный исполнитель организации ТиПО рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию организации ТиПО;
5) канцелярия организации ТиПО выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы организации ТиПО, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги представляют:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) документы об образовании (подлинник);
3) заявление о приеме на обучение в организации образования;
4) медицинскую справку по форме № 086-У c приложением флюороснимка (для инвалидов I и II группы и инвалидов с детства – заключение медико - социальной экспертизы);
5) 4 фотокарточки размером 3х4.
Документы, удостоверяющие личность получателя государственной услуги, предъявляются лично законными представителями.
Иностранцы и лица без гражданства представляют документ, определяющий их статус, с отметкой о регистрации по месту проживания:
1) иностранец - вид на жительство иностранца в Республике Казахстан;
2) лицо без гражданства - удостоверение лица без гражданства;
3) беженец - удостоверение беженца;
4) лицо, ищущее убежище, - свидетельство лица, ищущего убежище;
5) оралман - удостоверение оралмана.
Заявления от поступающих регистрируются в журналах регистрации организаций образования по формам обучения.
Лица, представившие сертификат комплексного тестирования (выпускники прошлых лет, участвовавшие в комплексном тестировании в текущем году, для поступления в высшие учебные заведения) или сертификат о результатах ЕНТ (выпускники текущего года, участвовавшие в едином национальном тестировании) освобождаются от вступительных экзаменов и допускаются к конкурсу согласно условиям, указанным в Типовых правилах.
15. Образец заявления для получения государственной услуги размещается в фойе учебного заведения, также его можно получить у специалистов приемной комиссии учебного заведения.
16. Заявление, а также все необходимые документы сдаются в приемную комиссию организации образования.
17. Способ доставки результата государственной услуги осуществляется при личном посещении получателя государственной услуги (законного представителя).

18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) ТжКБ ұйымдарының кеңсесi;
2) ТжКБ ұйымдарының басшылығы;
3) ТжКБ ұйымдарының жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. ТжКБ ұйымдарының басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
"Техникалық және кәсіптік білім беру
бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды
жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
ТжКБ ұйымдарының кеңсесi
ТжКБ ұйымдарының басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен танысу,
орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Қызмет алушы ТжКБ ұйымдарына өтініш білдірген кезде – оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрық немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,
құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
60 минуттан артық емес
60 минуттан артық емес
Қызмет алушы ТжКБ ұйымдарына өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет Үлгі қағидаларда белгіленген мерзімдерде көрсетiледi
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
ТжКБ ұйымдарының басшылығы
ТжКБ ұйымдарының кеңсесi
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрық немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Қызмет алушыға оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрық беру немесе дәлелдi бас тарту
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрықты немесе дәлелдi бас тартуды беру
Қызмет алушыға оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрықты беру немесе дәлелдi бас тарту туралы қол қою
Орындалу мерзiмдерi
60 минуттан артық емес
60 минуттан артық емес
Үлгі қағидаларда белгіленген мерзімдерде
Келесi әрекет нөмiрi
5
6
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының кеңсесi
2-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының басшылығы
3-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау,
тiркеу, өтiнiштi ТжКБ ұйымдарының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтінішті қарау, оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрықты ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет
Оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрыққа қол қою
№ 5 әрекет
Оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрықты тiркеу және қызмет алушыға оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрықты беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының кеңсесi
2-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының басшылығы
3-топ ҚФБ
ТжКБ ұйымдарының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, тiркеу,
өтiнiштi ТжКБ ұйымдарының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет
Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
"Техникалық және кәсіптік білім беру
бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды
жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ 343 қаулысына 3-қосымша
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ 343 қаулысымен бекітілген
"Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi

18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия организации ТиПО;
2) руководство организации ТиПО;
3) ответственный исполнитель организации ТиПО.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации ТиПО (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Прием документов
и зачисление в организации образования,
осуществляющие подготовку кадров по
образовательным программам технического
и профессионального образования"
Описание последовательности и взаимодействиеадминистративных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия организации ТиПО
Руководство организации ТиПО
Ответственный
исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией,определение
ответственного исполнителя для исполнения
При обращении получателя в организации ТиПО -
оформляет общий приказ о зачислении или мотивированный отказ.
Форма завершения(данные,документ,организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Передача
документов руководству для подписания
Сроки исполнения
Не более 60 минут
Не более 60 минут
При обращении получателя в организации ТиПО -
государственная услуга предоставляется в установленные Типовыми правилами сроки
Номер следующегодействия
2
3
4
№ действия (хода,потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководство
организации ТиПО
Канцелярия организации ТиПО
Ответственный
исполнитель
Наименование действия(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация общего приказа о зачислении или мотивированного отказа в журнале
Передача общего приказа о зачислении или мотивированного отказа получателю
Форма завершения (данные,документ,организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Передача общего приказа о зачислении или мотивированного отказа получателю
Передача общего приказа о зачислении или подписание мотивированного отказа получателю
Сроки исполнения
Не более 60 минут
Не более 60 минут
В установленные Типовыми правилами сроки
Номер следующего
действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
организации ТиПО
Группа 2 СФЕ
Руководство
организации ТиПО
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации ТиПО
Действие № 1
Прием заявления,
регистрация,
направление заявления
руководству
организации ТиПО
Действие № 2
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения, наложение
резолюции
Действие № 3
Рассмотрение
заявления, оформление общего приказа о зачислении, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание общего приказа о зачислении
Действие № 5
Регистрация общего приказа о зачислении и выдача общего приказа о зачислении получателю
Приложение 21 к регламенту
государственной услуги "Прием документов
и зачисление в организации образования,
осуществляющие подготовку кадров по
образовательным программам технического
и профессионального образования"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 3
к постановлению акимата области
от 9 ноября 2012 года № 343
Утвержден
постановлением акимата области
от 9 ноября 2012 года № 343
Регламент государственной услуги "Выдача дубликатов документов об образовании"

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
жеке басын куәландыратын құжат – әртүрлi құқықтық қатынастарға түскен кезде азаматтың жеке басын растайтын, тиiстi уәкiлеттi орган беретiн белгiленген үлгiдегi құжат;
жалпы бiлiм беретiн мектеп - бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламаларын, сондай-ақ оқушылар мен тәрбиеленушiлерге қосымша бiлiм берудiң оқу бағдарламаларын iске асыратын оқу орны.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, жоғары білім беру ұйымдары (бұдан әрі - білім беру ұйымдары) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 4-бабы 9) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1310 "Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру ережесін бекіту туралы" қаулысына сәйкес жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсетудің нәтижесі білім туралы құжаттың телнұсқасы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғаларға және Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат білім беру ұйымдарының веб-сайтында орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметтің көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 20 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берген сәттен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде.
10. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүргізіледі.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Выдача дубликатов документов об образовании" (далее - регламент) используются следующие понятия:
документ, удостоверяющий личность, - документ установленного образца, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом, подтверждающий личность гражданина при вступлении его в различные правоотношения;
общеобразовательная школа - учебное заведение, реализующее общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, а также учебные программы дополнительного образования обучающихся и воспитанников.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача дубликатов документов об образовании", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга оказывается организациями основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, высшего образования (далее - организации образования).
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется в соответствии с подпунктом 9) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1310 "Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи".
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются дубликат документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, и лицам казахской национальности, не являющимся гражданами Республики Казахстан (далее - получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайтах организации образования.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента, - не более 20 минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги - не более 10-ти календарных дней.
10.  Государственная услуга предоставляется с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

11. Осы регламенттің 14-тармағына сәйкес талап етілетін барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады. Мемлекеттік қызмет алушы көрсетілген кедергілерді жойған жағдайда, өтініш жалпы негізде қарастырылады.
Мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылғаны туралы дәлелді жауапты білім беру ұйымынан алады.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш береді;
2) білім беру ұйымының кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және білім беру ұйымының басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат бередi, онда:
сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
ұсынылған құжаттардың атаулары және саны;
құжаттарды беру орны мен күні (уақыты);
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған білім беру ұйымы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, байланыс деректері болады;
3) білім беру ұйымының басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және білім беру ұйымының жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны білім беру ұйымының кеңсесіне жолдайды;
5) білім беру ұйымының кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ білім беру ұйымдарының апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін қызмет алушылар мынадай құжаттарды ұсынады:
1) құжатты жоғалтқан азаматтың білім беру ұйымы басшысының атына оның жоғалу жағдайы баяндалған өтініші;
2) құжаттың нөмері және берілген күні көрсетілген құжаттың жоғалғаны жөніндегі газеттен үзінді;
3) туу туралы куәліктің немесе жеке куәліктің көшірмесі;

11. В предоставлении  государственной услуги отказывается в случаях, если, не представлены  все документы, требуемые в соответствии с пунктом 14 настоящего регламента. При устранении получателем государственной услуги указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель получает в организации образования.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в организацию образования;
2) канцелярия организации образования регистрирует поступившие документы и передает их руководству организации образования, выдает получателю расписку о получении всех документов, в которой содержатся:
номер и дата приема запроса;
вид запрашиваемой  государственной услуги;
количество названий и приложенных документов;
дата (время) и место выдачи документов;
фамилия, имя, отчество представителя организации образования, принявшего заявление на оформление документов;фамилия, имя,
отчество получателя государственной услуги, его (ее) контактные данные;
3) руководство организации образования осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю организации образования на исполнение;
4) ответственный исполнитель организации образования рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию организации образования;
5) канцелярия организации образования выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы организации образования, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги получатели  представляют следующие документы:
1) заявление гражданина, утерявшего документ, на имя руководителя организации образования, в котором излагаются обстоятельства его утраты;
2) выписку  из газеты по утере документа, с указанием номера и даты регистрации выдачи документа;
3) копию свидетельства о рождении или удостоверения личности;

4) жоғалған заттарды табу бюросынан анықтама.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат білім беру ұйымдарының интернет-ресурстарында орналастырылады.
16. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар білім беру ұйымдарына тапсырылады.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жеткізу мемлекеттік қызмет алушының (заңды өкілінің) жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) білім беру ұйымының кеңсесi;
2) білім беру ұйымының басшылығы;
3) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. Білім беру ұйымының басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
"Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын
беру" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет 1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Білім беру ұйымының басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен танысу,
орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген кезде – білім туралы құжаттың телнұсқасын немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,
құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
20 минуттан артық емес
20 минуттан артық емес
Қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет күнтізбелік 10 күннен артық емес күнде көрсетiледi
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының басшылығы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Білім туралы құжаттың телнұсқасын немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Қызмет алушыға білім туралы құжаттың телнұсқасын немесе дәлелдi бас тартуды беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға білім туралы құжаттың телнұсқасын немесе дәлелдi бас тартуды беру
Тұтынушыға білім туралы құжаттың телнұсқасын немесе дәлелдi бас тартуға қол қою
Орындалу мерзiмдерi
20 минуттан артық емес
20 минуттан артық емес
Күнтізбелік 10 күннен артық емес
Келесi әрекет нөмiрi
5
6
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау,
тiркеу, өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтінішті қарау, білім туралы құжаттың телнұсқасын ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет
Білім туралы құжаттың телнұсқасына қол қою
№ 5 әрекет
Білім туралы құжаттың телнұсқасын тiркеу және қызмет алушыға білім туралы құжаттың телнұсқасын беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, тiркеу,
өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет
Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
"Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын
беру" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 9 қаращадағы
№ 343 қаулысына 4-қосымша
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ 343 қаулысымен бекітілген
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi

4) справку с бюро находок.
15. Информация о предоставлении государственной услуги  располагается на интернет-ресурсах организаций образования.
16. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются  в организации образования.
17. Доставка результата оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении получателя государственной услуги (законного представителя).
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия организации образования;
2) руководство организации образования;
3) ответственный исполнитель организации образования.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Выдача
дубликатов документов об образовании"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия организации образования
Руководство
организации образования
Ответственный
исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией,определение
ответственного исполнителя для
исполнения
При обращении получателя в организации образования -
оформляет дубликат документа об образовании или мотивированный отказ.
Форма завершения
(данные,документ,организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Передача
документов руководству для подписания
Сроки исполнения
Не более 20 минут
Не более 20 минут
При обращении получателя в организации образования -
государственная услуга предоставляется не более 10-ти календарных дней
Номер следующего
действия
2
3
4
№ действия (хода,потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководство
организации образования
Канцелярия организации образования
Ответственный
исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонден-цией
Регистрация дубликата документа об образовании или мотивированного отказа в журнале
Передача дубликата документа об образовании или мотивирован-
ного отказа получателю
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Передача дубликата документа об образовании или мотивирован-
ного отказа получателю
Передача дубликата документа об образовании или подписание мотивирован-
ного отказа получателю
Сроки исполнения
Не более 20 минут
Не более 20 минут
Не более 10-ти календарных дней
Номер следующего
действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководство
организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1
Прием заявления,
регистрация,направление
заявления руководству
организации образования
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для
исполнения, наложение
резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления, оформление дубликата документа об образовании, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание дубликата документа об образовании
Действие № 5
Регистрация дубликата документа об образовании и выдача дубликата документа об образовании получателю
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководство организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация,направление заявления руководству организации образования
Действие № 2
Определение
ответственного исполнителя для исполнения, наложение
резолюции
Действие № 3
Рассмотрение
заявления.Подготовка
мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание
отказа
Действие №5
Регистрация отказа, выдача отказа
получателю
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Выдача
дубликатов документов об образовании"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 4
к постановлению акимата области
от 9 ноября 2012 года № 343
Утвержден
постановлением акимата области
от 9 ноября 2012 года № 343
Регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от  ведомственной  подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования"

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
баланың заңды өкiлдерi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, бiлiм, тәрбие берудi, оның құқықтары мен мүдделерiн қорғауды жүзеге асыратын ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиешi және оларды алмастырушы басқа да тұлғалар;
жалпы бiлiм беретiн мектеп - бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламаларын, сондай-ақ оқушылар мен тәрбиеленушiлерге қосымша бiлiм берудiң оқу бағдарламаларын iске асыратын оқу орны.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының орта білім беру ұйымдары (бұдан әрі - білім беру ұйымдары) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет мынадай нормативтік құқықтық актілермен реттеледі:
1) Қазақстан Республикасының Конституциясы;
2) Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңы;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 127 "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысы.
6. Мемлекеттік қызмет алушыға берілетін мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны білім беру ұйымдарының жалпы орта білім беретін ұйымдарға оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Аталған қызмет Қазақстан Республикасының 7-18 жастағы азаматтарына (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Прием документов и зачисление в организации  образования  независимо от ведомственной  подчиненности для обучения  по общеобразовательным программам  начального, основного среднего, общего среднего  образования" (далее - регламент) используются следующие понятия:
законные представители ребенка - родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка;
общеобразовательная школа - учебное заведение, реализующее общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, а также учебные программы дополнительного образования обучающихся и воспитанников.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга оказывается организациями среднего образования Республики Казахстан (далее - организации образования).
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга регулируется следующими нормативными правовыми актами:
1) Конституцией Республики Казахстан;
2) Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании";
3) постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 127 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования".
6. Формой завершения государственной услуги, которую получит получатель государственной услуги, являются общий приказ организации образования о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Данная услуга предоставляется гражданам Республики Казахстан в возрасте 7-18 лет (далее – получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги

8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kzресми сайтында орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі мемлекеттік қызметті алушылар қажетті құжаттарды тапсырған уақыттан бастап 1 жұмыс күнін құрайды:
1) өтініш берілген күні (тіркеу кезінде) сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күту уақыты – 30 минут;
2) өтініш берілген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету уақыты – 30 минуттан аспауы керек.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің соңғы нәтижесін (білім беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрық) алу мерзімі – 3 айдан аспауы керек, себебі оқуға қабылдау туралы бұйрық барлық білім алушылар үшін ортақ болып табылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болуы мүмкін:
1) осы регламенттің 14-тармағында қарастырылған құжаттар пакетінің толық берілмеуі;
2) құжаттарда дәйексіз немесе бұрмаланған фактілердің (мәліметтердің) анықталуы;
3) аталған білім беру ұйымында сұратылған білім беру деңгейінің жоқтығы немесе сәйкес келмеуі;
4) мемлекеттік қызмет алушының оқу көрсеткішінің таңдаған білім беру ұйымының мәртебесіне сәйкес келмеуі;
5) аталған білім беру ұйымының қызмет көрсету аумағында тұрғылықты жерінің сәйкес келмеуі.
Аталған білім беру ұйымдарында қажетті оқыту бейіні жоқ болса, мемлекеттік қызметті алушыға аудан (қала) аумағындағы басқа да жалпы білім беретін мектептерде таңдаған оқыту бейіні бойынша бос орындардың болуы туралы ақпарат беріледі.
Білім беру ұйымына қабылдау үшін өтініш берушінің құжаттарын қабылдау кезінде басшылар мемлекеттік қызметті алушыларды білім беру ұйымының Жарғысымен және басқа да білім беру үдерісін реттейтін құжаттармен таныстыруы тиіс.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш береді;
2) білім беру ұйымының кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және білім беру ұйымының басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат бередi, онда:
өтінішті қабылдау нөмірі және күні;
құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды қабылдаған жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты болады;

8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.
9. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов составляет 1 рабочий день:
1) время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения (при регистрации), - 30 минут;
2) время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 30 минут.
Срок получения конечного результата оказываемой государственной услуги (приказ о зачислении в организацию образования) - не более 3 месяцев, так как приказ о зачислении является общим для всех обучающихся.
10. Государственная услуга осуществляется ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней с 9.00 до 13.00 часов.
11. Основанием для отказа получателю государственной услуги в предоставлении государственной услуги могут быть:
1) представление неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 14 настоящего регламента;
2) выявление недостоверных или искаженных фактов (сведений) в документах;
3) несоответствие или отсутствие заявленного уровня образования в данной организации образования;
4) несоответствие учебных показателей получателя государственной услуги статусу выбранной организации образования;
5) несоответствие проживания на территории обслуживания данной организации образования.
При отсутствии необходимого профиля обучения в данной организации образования получателю государственной услуги представляется информация о наличии свободных мест в других общеобразовательных школах на территории района (города) по выбранному профилю обучения.
При приеме документов заявителя на зачисление в организации образования руководители должны ознакомить получателя государственной услуги с Уставом организации образования и другими документами, регламентирующими образовательный процесс организации образования.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в организацию образования;
2) канцелярия организации образования регистрирует поступившие документы и передает их руководству организации образования, выдает расписку получателю о получении всех документов, в которой содержатся:
номер и дата приема заявления;
количество и названий приложенных документов;
фамилия, имя, отчество ответственного лица, принявшего документы;

3) білім беру ұйымының басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және білім беру ұйымының жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны білім беру ұйымының кеңсесіне жолдайды;
5) білім беру ұйымының кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ білім беру ұйымдарының апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген жағдайда мынадай құжаттарды ұсынады:
1) баланың заңды өкілдерінен өтініш (еркін нысанда);
2) баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
3) денсаулық жағдайы туралы анықтама (медициналық төлқұжат);
4) тұрғылықты жерінен анықтама немесе өтініш берушінің тұратын жерін растайтын басқа құжат;
5) 3х4 көлеміндегі 2 дана фотосурет.
Бастауыш білім беру ұйымына 1-сыныпқа келуші балалардың заңды өкілдерінен өтініш ағымдағы жылдың 1 маусымнан 30 тамызына дейін жүргізіледі.
Бастауыш білім беру ұйымдарының 1-сыныбына қабылдау кезінде, жеке меншік білім беру ұйымынан басқа, емтихан мен тестілеу жүргізілмейді.
Білім беру ұйымына құжаттарды қабылдау немесе оқуға қабылдау бойынша мемлекеттік қызметті алуға үміткер мемлекеттік қызмет алушы таңдаған оқыту бейініне сәйкес білім беру ұйымының мәртебесін, білім беру деңгейін, сондай-ақ білім беру ұйымының қызмет көрсету аумағын (шағын учаске) ескергені жөн.
15. Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz ресми сайтынан, сондай-ақ білім беру ұйымдары ғимараттарының ақпараттық стенділерінен алуға болады.
16. Мемлекеттік қызмет алушының құжаттары білім беру ұйымының кеңсесіне жауапты тұлғаға тапсырылады.
17. Қызмет көрсету нәтижесін жеткізу тәсілі: білім беру ұйымдарына өтініш берушінің жеке қатысуы арқылы.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:

3) руководство организации образования осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю организации образования на исполнение;
4) ответственный исполнитель организации образования рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию организации образования;
5) канцелярия организации образования выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы организации образования, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессеоказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги при обращении в организации образования получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) заявление от законных представителей ребенка (в произвольной форме);
2) копию свидетельства о рождении ребенка;
3) справку о состоянии здоровья (медицинский паспорт);
4) справку с места жительства или иной документ, подтверждающий место проживания заявителя;
5) фотографии размером 3х4 см в количестве 2 штук.
Прием заявлений от законных представителей детей, поступающих в первый класс организаций начального образования, производится с 1 июня по 30 августа текущего года.
При приеме в 1 класс организаций начального образования экзамены и тестирование не проводятся, кроме частных организаций образования.
Получателю государственной услуги, претендующему на получение государственной услуги по приему и зачислению в организацию образования, следует учитывать статус организации образования, уровень образования в соответствии с выбранным профилем обучения, а также территорию обслуживания (микроучасток) организации образования.
15. Информацию о государственной услуге можно получить на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz, а также на информационных стендах в зданиях организаций образования.
16. Документы получателя государственной услуги сдаются ответственному лицу в канцелярию организации образования.
17. Способ доставки результата оказания услуги осуществляется через личное посещение заявителем организации образования.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):

1) білім беру ұйымының кеңсесi;
2) білім беру ұйымының басшылығы;
3) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. Білім беру ұйымының басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта
білім берудің жалпы білім беретін
бағдарламалары бойынша оқыту үшін
ведомстволық бағыныстылығына қарамастан
білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 1-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет. 1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Білім беру ұйымының басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен танысу,
орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген кезде – білім беретін ұйымына оқуға қабылдау туралы білім беру ұйымының жалпы бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,
құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
Қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет күнтізбелік 1 жұмыс күнде көрсетiледi
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының басшылығы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Білім беретін ұйымға оқуға қабылдау туралы білім беру ұйымының жалпы бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Қызмет алушыға білім беретін ұйымының оқуға қабылдау туралы білім беру ұйымының жалпы бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға білім беретін ұйымға оқуға қабылдау туралы білім беру ұйымының жалпы бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды беру
Қызмет алушыға білім беретін ұйымға оқуға қабылдау туралы білім беру ұйымының жалпы бұйрығын беру немесе дәлелдi бас тартуға қол қою
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
1 жұмыс күні
Келесi әрекет нөмiрi
5
6
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау,
тiркеу, өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтінішті қарау, білім беретін ұйымға оқуға қабылдау туралы білім беру  ұйымының жалпы бұйрығын ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет
Білім беретін ұйымға оқуға қабылдау туралы білім беру ұйымының жалпы бұйрығына қол қою
№ 5 әрекет
Білім беретін ұйымға оқуға қабылдау туралы білім беру ұйымының  жалпы бұйрығын тiркеу және қызмет алушыға білім беретін ұйымға оқуға қабылдау туралы білім беру ұйымының жалпы бұйрығын беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, тiркеу,
өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет
Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта
білім берудің жалпы білім беретін
бағдарламалары бойынша оқыту үшін
ведомстволық бағыныстылығына қарамастан
білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 9 қаращадағы
№ 343 қаулысына 5-қосымша
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ 343 қаулысымен бекітілген
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi

1) канцелярия организации образования;
2) руководство организации образования;
3) ответственный исполнитель организации образования.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Прием документов
и зачисление в организации образования
независимо от ведомственной подчиненности
для обучения по общеобразовательным
программам начального, основного
среднего, общего среднего образования"
Описание последовательности и взаимодействиеадминистративных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия организации образования
Руководство
организации образования
Ответственный
исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией,определение
ответственного исполнителя для
исполнения
При обращении получателя в организации образования -
оформляет общий приказ организации образования о зачислении в организацию  образования или мотивированный отказ.
Форма завершения (данные,документ,организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Передача
документов руководству для подписания
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
При обращении получателя в организации образования -
государственная услуга предоставляется в 1 рабочий день
Номер следующего
действия
2
3
4
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководство
организации образования
Канцелярия организации образования
Ответственный
исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация общего приказа организации образования о зачислении в организацию  образования или мотивированного отказа в журнале
Передача общего приказа организации образования о зачислении в организацию  образования или мотивированного отказа получателю
Форма завершения (данные,документ,организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Передача общего приказа организации образования о зачислении в организацию  образования или мотивированного отказа получателю
Передача общего приказа организации образования о зачислении в организацию  образования или подписание мотивированного отказа получателю
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
1 рабочий день
Номер следующего
действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководство
организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1
Прием заявления,
регистрация,
направление заявления
руководству
организации образования
Действие № 2
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления,
оформление общего приказа организации образования о зачислении в организацию  образования, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание общего приказа организации образования о зачислении в организацию  образования
Действие № 5
Регистрация общего приказа организации образования о зачислении в организацию  образования и выдача общего приказа организации образования о зачислении в организацию образования получателю
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководство
организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация, направление заявления
руководству организации образования
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение
резолюции
Действие № 3
Рассмотрение
заявления. Подготовка
мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание отказа
Действие № 5
Регистрация отказа, выдача отказа
получателю
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Прием документов
и зачисление в организации образования
независимо от ведомственной подчиненности
для обучения по общеобразовательным
программам начального, основного
среднего, общего среднего образования"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 5
к постановлению акимата области
от 9 ноября 2012 года № 343
Утвержден
постановлением акимата области
от 9 ноября 2012 года № 343
Регламент государственной услуги
"Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования"

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
жеке басын куәландыратын құжат – әртүрлi құқықтық қатынастарға түскен кезде азаматтың жеке басын растайтын, тиiстi уәкiлеттi орган беретiн белгiленген үлгiдегi құжат;
баланың заңды өкiлдерi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, бiлiм, тәрбие берудi, оның құқықтары мен мүдделерiн қорғауды жүзеге асыратын ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиешi және оларды алмастырушы басқа да тұлғалар;
жалпы бiлiм беретiн мектеп - бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламаларын, сондай-ақ оқушылар мен тәрбиеленушiлерге қосымша бiлiм берудiң оқу бағдарламаларын iске асыратын оқу орны.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің  2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін  білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы"қаулысымен бекітілген "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының орта білім беретін ұйымдары (бұдан әрі - білім беру ұйымдары) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңымен;
2) Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі "Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Заңымен;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 3 ақпандағы № 100 қаулысымен бекітілген Арнаулы бiлiм беру ұйымдары қызметiнiң үлгi ережесімен;
4) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 974 бұйрығымен бекітілген Оқу-тәрбие ұйымдарының мүгедек балаларды үйде оқытуда ата-аналарға көмек көрсету тәртiбi туралы Ережесiмен реттеледі.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее - регламент) используются следующие понятия:
документ, удостоверяющий личность, - документ установленного образца, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом, подтверждающий личность гражданина при вступлении его в различные правоотношения;
законные представители ребенка - родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка;
общеобразовательная школа - учебное заведение, реализующее общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, а также учебные программы дополнительного образования обучающихся и воспитанников.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга оказывается организациями среднего образования Республики Казахстан (далее - организации образования).
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга регулируется:
1) Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании";
2) Законом Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями";
3) Типовыми правилами деятельности специальных организаций образования, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2005 года № 100;
4) Правилами о порядке организации учебных занятий для детей-инвалидов, проходящих курс лечения в стационарных лечебно-профилактических, реабилитационных и других организациях здравоохранения, утвержденными приказом министра образования и науки Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 974.

6. Мемлекеттiк қызметтi аяқтау нысаны білім беру ұйымының бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Аталған қызмет денсаулық жағдайына байланысты уақытша немесе үнемі білім беру ұйымдарына бару мүмкіндігі жоқ жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) ұсынылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz ресми сайтында орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
мемлекеттік қызмет алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 3 жұмыс күні.
10. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен күн сайын сағат 8.00-ден 17.00-ке дейін жүзеге асырылады.
11. Білім беру ұйымы осы регламенттің 14-тармағында қарастырылған құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда, мемлекеттік қызмет алушыға себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тартылғаны туралы хабарлайды.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш береді;
2) білім беру ұйымының кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және білім беру ұйымының басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат бередi, онда алатын күні белгіленген тізімдеме беріледі;
3) білім беру ұйымының басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және білім беру ұйымының жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны білім беру ұйымының кеңсесіне жолдайды;
5) білім беру ұйымының кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ білім беру ұйымдарының апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы

6. Формой завершения государственной услуги являются приказ организации образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Данная услуга предоставляется физическим лицам, не имеющим возможности посещения организации образования, временно или постоянно, по состоянию здоровья (далее - получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги:
с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента – 3 рабочих дня.
10. Государственная услуга осуществляется ежедневно с 8.00 до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
11. Организации образования при представлении неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 14 настоящего регламента, извещают получателя государственной услуги об отказе с указанием причин.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в организацию образования;
2) канцелярия организации образования регистрирует поступившие документы и передает их руководству организации образования, выдает получателю расписку о получении всех документов, в которой содержится опись с отметкой о дне получения;
3) руководство организации образования осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю организации образования на исполнение;
4) ответственный исполнитель организации образования рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию организации образования;
5) канцелярия организации образования выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы организации образования, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги

14. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) медициналық көрсеткіштер бойынша мүгедек баланы үйде оқыту қажеттілігі туралы қорытынды:  жергілікті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсету ұйымдарындағы Дәрігерлік-консультациялық комиссия береді;
2) мүгедек баланы үйде оқыту үшін білім беру бағдарламасы түрінің қорытындысы мен ұсынысы: тұрғылықты мекенжайы бойынша Психологиялық–медициналық–педагогикалық консультация (ПМПК) береді;
3) білім беру ұйымы директорының атына ата-ананың еркін нысанда жазған өтініші;
4) мемлекеттік қызмет алушы ата-анасының біреуінің жеке басын куәландыратын құжаттарының көшірмелері;
5) мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттар көшірмелері;
6) мекенжай анықтамасы;
7) ата-анасының жұмыс орнынан анықтама.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz ресми сайтынан алуға болады.
16. Мемлекеттік қызметті алушылардың құжаттары білім беру ұйымының басшысына тапсырылады.
17. Қызмет көрсету нәтижесін беру мемлекеттік қызметті алушының заңды өкілінің жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) білім беру ұйымының кеңсесi;
2) білім беру ұйымының басшылығы;
3) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. Білім беру ұйымының басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызметтi көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім
беру ұйымдарына денсаулығына байланысты
ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды
үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін
құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 1-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет. 1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Білім беру ұйымының басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен танысу,
орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген кезде – білім беру ұйымының бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,
құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
20 минут
20 минут
Қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет күнтізбелік 3 жұмыс күнде көрсетiледi
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының басшылығы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Білім беру ұйымының бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Қызмет алушыға білім беру ұйымының бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға білім беру ұйымының бұйрығын немесе дәлелдi бас тартуды беру
Қызмет алушыға білім беру ұйымының бұйрығын беру немесе дәлелдi бас тартуға қол қою
Орындалу мерзiмдерi
20 минут
20 минут
3 жұмыс күні
Келесi әрекет нөмiрi
5
6
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау,
тiркеу, өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтінішті қарау, білім беру ұйымының бұйрығын ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет
Білім беру ұйымының бұйрығына қол қою
№ 5 әрекет
Білім беру ұйымының бұйрығын тiркеу және білім беру ұйымының бұйрығын қызмет алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, тiркеу,
өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет
Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім
беру ұйымдарына денсаулығына байланысты
ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды
үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін
құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ 343 қаулысына 6-қосымша
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ 343 қаулысымен бекітілген
"Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi

14. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) заключение о необходимости обучения на дому ребенка-инвалида по медицинским показаниям: выдается Врачебно-консультативной комиссией (ВКК) в организациях первичной медико-санитарной помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан по месту;
2) заключение и рекомендация типа образовательной программы для обучения на дому ребенка–инвалида: выдается Психолого-медико-педагогической консультацией (ПМПК) по месту жительства;
3) письменное заявление в произвольной форме родителей на имя директора образовательной организации;
4) копии документов, удостоверяющие личность одного из родителей получателя государственной услуги;
5) копии документов, подтверждающие личность получателя государственной услуги;
6) адресная справка;
7) справка с места работы родителей.
15. Информацию о государственной услуге можно получить на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.
16. Документы получателей государственной услуги сдаются руководителю организации образования.
17. Способ доставки результата оказания услуги - посредством личного посещения законных представителей получателя государственной услуги.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия организации образования;
2) руководство организации образования;
3) ответственный исполнитель организации образования.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Прием документов
для организации индивидуального
бесплатного обучения на дому детей,
которые по состоянию здоровья в течение
длительного времени не могут посещать
организации начального, основного
среднего, общего среднего образования"
Описание последовательности и взаимодействиеадминистративных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия организации образования
Руководство
организации образования
Ответственный
исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией,
определение
ответственного исполнителя для
исполнения
При обращении получателя в организации образования -
оформляет приказ организации образования или мотивированный отказ.
Форма завершения
(данные, документ,организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Передача
документов руководству для подписания
Сроки исполнения
20 минут
20 минут
При обращении потребителя в организации образования -
государственная услуга предоставляется в 3 рабочих дня
Номер следующего
действия
2
3
4
№ действия (хода,потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководство
организации образования
Канцелярия организации образования
Ответственный
исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонден-цией
Регистрация приказа организации образования или мотивированного отказа в журнале
Передача приказа организации образования или мотивирован-
ного отказа получателю
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Передача приказа организации образования или мотивированного отказа получателю
Передача приказа организации образования или подписание мотивированного отказа получателю
Сроки исполнения
20 минут
20 минут
3 рабочих дня
Номер следующего
действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководство
организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1
Прием заявления,
регистрация,
направление
заявления
руководству
организации образования
Действие № 2
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления,
оформление приказа организации образования, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание приказа организации образования
Действие № 5
Регистрация приказа организации образования и выдача приказа организации образования получателю
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководство  организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация, направление заявления
руководству организации образования
Действие № 2
Определение
ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие №4
Подписание отказа
Действие № 5
Регистрация отказа, выдача отказа
получателю
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Прием документов
для организации индивидуального
бесплатного обучения на дому детей,
которые по состоянию здоровья в течение
длительного времени не могут посещать
организации начального, основного среднего,
общего среднего образования"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 6
к постановлению акимата области
от 9 ноября 2012 года № 343
Утвержден
постановлением акимата области
от 9 ноября 2012 года № 343
Регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования"

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
баланың заңды өкiлдерi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, бiлiм, тәрбие берудi, оның құқықтары мен мүдделерiн қорғауды жүзеге асыратын ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиешi және оларды алмастырушы басқа да тұлғалар;
бала (балалар) – он сегiз жасқа (кәмелетке) толмаған адам.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті барлық типтегі және үлгідегі мектепке дейінгі ұйымдар (бұдан әрі – МДҰ) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 5-бабы 4) тармақшасының және 14-бабының 2-тармағы 1) тармақшасының негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсетуді аяқтау нысаны осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес МДҰ мен заңды өкілдер арасында жасалатын шарт болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет мектепке дейінгі жастағы балалардың заңды өкілдеріне (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде орналастырылады.
9. Мемлекетті қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған құжаттарды МДҰ-ға тапсыру және басшылардан қажетті кеңес алу сәтінен бастап – кемінде 30 минут уақытты құрайды;
2) мемлекеттік қызметті алушының өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минуттан артық емес;
3) өтініш берген күні сол жерде мемлекеттік қызметті алушыға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің рұқсат берілген ең көп уақыты – кемінде 30 минутты құрайды;

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования" (далее - регламент) используются следующие понятия:
законные представители ребенка - родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка;
ребенок (дети) - лицо, не достигшее восемнадцатилетнего возраста (совершеннолетия).
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга предоставляется дошкольными организациями всех типов и видов (далее - ДО).
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 1) пункта 2 статьи 14 и подпункта 6) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
6. Формой завершения государственной услуги являются договор, заключаемый согласно приложению 1 к настоящему регламенту между ДО и законными представителями либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается законным представителям детей дошкольного возраста (далее - получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информация о порядке предоставления государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан в разделе "Государственные услуги".
9. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи получателем государственной услуги документов в ДО, определенных в пункте 14 настоящего регламента и получения необходимой консультации со стороны руководителя составляют не менее 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не менее 30 минут.

10. Мемлекеттік қызмет МДҰ-ға өтініш жасаған жағдайда МДҰ басшысы белгіленген заңды өкілдерді қабылдау кестесіне сәйкес екі жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
11. Осы регламенттің 14-тармағына сәйкес талап етілетін барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы МДҰ-ға өтініш береді;
2) МДҰ-ның кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және МДҰ-ның басшылығына жолдайды;
3) МДҰ-ның басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және МДҰ-ның жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) МДҰ-ның жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны МДҰ-ның кеңсесіне жолдайды;
5) МДҰ-ның кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ МДҰ-ның апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы МДҰ-ға мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) қалалық (аудандық) Білім басқармасы, ауылдық жерде - әкімдік берген жолдама;
2) баланың денсаулық төлқұжаты;
3) санитарлық-эпидемиологиялық қызметтен эпидемиологиялық ортасы туралы анықтама.
Мектепке дейінгі ұйымдарды бос орындар бар болған жағдайда қабылдау жыл бойы жүргізіледі.
15. Шарт бланкілерін МДҰ басшысы береді.
Шарт 2 данада жасалады.
Бала тіркеуден кейін мемлекеттік қызмет көрсететін МДҰ-да жалпы білім беретін оқу бағдарламаларына, бекітілген сабақ кестесіне сәйкес оқыту және күтілу құқығына ие болады.
16. Мемлекеттік қызметті алушылар (заңды өкілдер) толтырған шарт МДҰ басшысына тапсырады (бір данасы МДҰ басшысында сақталады, екіншісі мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілінің) қолында қалады).
17. Мемлекеттік қызмет МДҰ-да мемлекеттік қызметті алушының жеке қатысуымен жүзеге асырылады.

10. Государственная услуга при обращении в ДО предоставляется в течении двух рабочих дней, в соответствии с установленным графиком приҰма законных представителей, утвержденного руководителем ДО.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 14 настоящего регламента.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в ДО;
2) канцелярия ДО регистрирует поступившие документы и передает руководству ДО;
3) руководство ДО осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю ДО на исполнение;
4) ответственный исполнитель ДО рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию ДО;
5) канцелярия ДО выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы ДО, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить следующие документы в ДО:
1) направление, выданное Управлением образования города (района), в сельской местности - акиматом;
2) паспорт здоровья ребенка;
3) справку санитарно-эпидемиологической службы об эпидокружении.
В дошкольных организациях прием детей ведется в течение года при наличии в нем свободных мест.
15. Бланки договора выдаются руководителем ДО.
Договор составляется в двух экземплярах.
После зачисления ребенок получает право на обучение и содержание в дошкольной организации в соответствии с общеобразовательными учебными программами дошкольного воспитания и обучения и расписанием занятий, установленным ДО, предоставляющим государственную услугу.
16. Заполненный получателями государственной услуги (законными представителями) договор сдается руководителю ДО (один экземпляр хранится у руководителя ДО, другой остаҰтся у получателя государственной услуги (законных представителей)).
17. Государственная услуга осуществляется посредством личного посещения ДО получателем государственной услуги.

18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) МДҰ кеңсесi;
2) МДҰ басшылығы;
3) МДҰ жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 3-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. МДҰ басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
"Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
МЕКТЕПКЕ ДЕЙІНГІ ҰЙЫМ МЕН БАЛАНЫҢ ЗАҢДЫ ӨКІЛДЕРІНІҢ АРАСЫНДАҒЫ ҮЛГІ ШАРТ
____________қаласы 20__ж. "___"___________
Бұдан әрі МДҰ деп аталатын, № ____________________________ мектепке дейінгі ұйым _____________________________________________________________________    (атауы) атынан МДҰ Жарғысының негізінде әрекет ететін МДҰ меңгерушісі _____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты) бір тараптан және бұдан әрі
_____________________________________________________________________  (баланың тегі, аты, әкесінің аты; туған жылы)
"Ата-анасы" деп аталатын анасы (әкесі, оларды алмастыратын тұлғалар) _____________________________________________________________________
(анасының, әкесінің, оларды алмастыратын тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты)
екінші жағынан, төмендегілер туралы осы шартты жасады:
1. МДҰ міндеті:
1) _________________________________________________________негізінде
(қабылдау туралы құжаттың атауы)
баланы _________________________________ тобына қабылдау;
(атауы)
2) Баланың дене және психикалық денсаулығын нығайтуды және өмірін қорғауды; оның интеллектуалдық, дене және тұлғалық дамуын қамтамасыз ету;
дамуында ауытқулары бар баланы түзеу (қарапайым, білікті) жұмыстарын жүргізу;
оның шығармашылық қабілеттерін және қызығушылықтарын дамыту;
баланың даму ерекшеліктерін ескере отырып, жеке тәсілдерді жүзеге асыру;
баланың эмоционалдық жайлылығына қамқор болу.

18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия ДО;
2) руководство ДО;
3) ответственный исполнитель ДО.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель ДО (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Прием документов
и зачисление детей в дошкольные
организации образования"
ТИПОВОЙ ДОГОВОР
МЕЖДУ ДОШКОЛЬНОЙ ОРГАНИЗАЦИЕЙ И ЗАКОННЫМИ ПРЕДСТАВИТЕЛЯМИ РЕБЕНКА
город ____________ "___"___________ 20__ г.
Дошкольная организация № _____________________________________________________________________ (наименование)
именуемая в дальнейшем ДО, в лице заведующей ДО _______________
_____________________________________________________________________                                             (фамилия, имя, отчество)
действующая на основании Устава ДО, с одной стороны, и матерью
(отцом, лицом, их заменяющим) _______________________________________________
(фамилия, имя, отчество матери,
_____________________________________________________________________  отца, лиц, их заменяющих) именуемый в дальнейшем "Родитель", ребенка ___________________________________ (фамилия, имя, отчество
_____________________________________________________________________
ребенка, год рождения) с другой стороны, заключили настоящий договор о следующем:
1. ДО обязуется:
1) Зачислить ребенка в группу _________________________________________________ (наименование) на основании _______________________________________________________________
(наименование документа о зачислении)
2) Обеспечить охрану жизни и укрепление физического и психического здоровья ребенка; его интеллектуальное, физическое и личностное развитие;
коррекцию (элементарную; квалифицированную) имеющихся отклонений в развитии ребенка;
развитие его творческие способности и интересы;
осуществлять индивидуальный подход к ребенку, учитывая особенности его развития;
заботиться об эмоциональном благополучии ребенка.

3)Баланы____________________________________________________________
(бағдарлама атауы, бағдарламаны бекіткен органның атауы)
бағдарламасы бойынша оқыту.
4) МДҰ-да заттық-дамытушы ортаны (бөлме, құрал-жабдықтар, оқу-көрнекілік құралдар, ойындар, ойыншықтар) ұйымдастыру;
5) Баланың жас, жеке ерекшеліктеріне, білім беру бағдарламасының мазмұнына сай оның іс-әрекетін ұйымдастыру;
6) Балаға МДҰ-да бар қосымша білім беру қызметтерін көрсету (негізгі білім беру қызметінің шеңберінен тыс);
тегін білім беру қызметтері ______________________________________
(құрылтайшылар, демеушілер қаражаты есебінен төленетін қызмет түрлерінің атауы)
ақылы білім беру қызметі ___________________________________________
(ата- аналар төлейтін
_____________________________________________________________________  қызмет түрлерінің атауы)
7) Балаға медициналық қызмет көрсетуді жүзеге асыру: емдік-алдын алу іс-шаралары:
___________________________________________________________________
(нақты атауы) сауықтыру іс-шаралары:
___________________________________________________________________
(нақты атауы) санитарлық-гигиеналық іс-шаралар:
___________________________________________________________________
(атауы) қосымша медициналық қызметтер:
___________________________________________________________________
(тегін, ақылы қызметтердің атауы)
8) Баланың дұрыс өсуі мен дамуына қажетті дұрыс тамақтанумен қамтамасыз ету:
___________________________________________________________________
(тамақтану түрі, оның ішінде диеталық)
___________________________________________________________________ (күніне қанша рет, тамақтану уақыты)
9) Баланың МДҰ-ға келу кестесін белгілеу:
___________________________________________________________________
(апта күндері, болу уақыты, демалыс, мереке күндері,
___________________________________________________________________
еркін қатысу кестесі)
10) Баланың ауырған, шипажай-курорттық емделуі кезінде, карантин болған жағдайда "Ата-анасы" демалыста болғанда және дәлелді себептермен уақытша болмаған жағдайда  (ауыруы, іссапарда болуы т.б.), сондай-ақ, жазғы маусымда 2 ай мерзімге дейін, "Ата-анасының " демалыс ұзақтығына қарамастан;
басқа жағдайларда __________________________________________оның орнын сақтау

3) Обучать ребенка по программе ______________________________________________
(наименование программы,
_____________________________________________________________________  название органа, утвердившего программу)
4) Организовать предметно - развивающую среду в ДО (помещение, оборудование, учебно - наглядные пособия, игры, игрушки);
5) Организовать деятельность ребенка в соответствии с его возрастом, индивидуальными особенностями, содержанием образовательной программы;
6) Предоставлять ребенку имеющиеся в ДО дополнительные образовательные услуги (за рамками основной образовательной деятельности);
бесплатные образовательные услуги ___________________________________________(наименование видов услуг,
_____________________________________________________________________  оплачиваемых за счет средств спонсоров; учредителя)
платные образовательные услуги ______________________________________________
(наименование видов услуг,
_____________________________________________________________________  оплачиваемых родителями)
7) Осуществлять медицинское обслуживание ребенка: лечебно-профилактические мероприятия:
_____________________________________________________________________  (наименование, кратность)
оздоровительные мероприятия:
_____________________________________________________________________ (наименование, кратность)
санитарно - гигиенические мероприятия:
_____________________________________________________________________(наименование) дополнительные медицинские услуги:
_____________________________________________________________________  (наименование, платные, бесплатные)
8) Обеспечивать ребенка сбалансированным питанием, необходимым для его нормального роста и развития:
_____________________________________________________________________  (вид питания, в т.ч. диетическое)
_____________________________________________________________________  (его кратность, время приема пищи)
9) Устанавливать график посещения ребенком ДО:
_____________________________________________________________________
(дни недели, время пребывания, выходные, праздничные дни,
_____________________________________________________________________
график свободного посещения)
10) Сохранять место за ребенком в случае его болезни, санаторно - курортного  лечения; карантина; отпуска и временного отсутствия "Родителя" по уважительным причинам (болезнь, командировка, прочее), а также в летний период, сроком до 2-х месяцев, вне зависимости от продолжительности отпуска "Родителя";
в иных случаях
_____________________________________________________________

11) "Ата-анаға" баламен бірге топ ішінде болуға рұқсат беру
(уақыт) __________________________________________________________
12) Бала мүлкінің сақталуын қамтамасыз ету;
13) "Ата-анаға" баланы тәрбиелеу мен оқытуға; дамуындағы ақауларды түзетуге көмек көрсету
__________________________________________________________________
14) Баланы келесі жас тобына ауыстыру
__________________________________________________________________
(ауыстыру күні)
15) Осы шартты орындау.
2. "Ата-ана" міндеті:
1) МДҰ Жарғысын және осы шартты орындау.
2) МДҰ-да баланы күтіп-баққаны үшін ________________________ сома мөлшерінде ақы төлеуді____________________________________________ мерзімдерде жүзеге асыру.
3) Баланы 16-жасқа толмаған (немесе басқа жағдайлар) тұлғаларға сеніп тапсырмай, тәрбиешіге өзі алып келуге және тәрбиешіден алып кетуге;
4) Баланы МДҰ-ға ұқыпты күйінде, таза киіммен және аяқ киіммен алып келу______________________________________________________________
(МДҰ-ның жергілікті, маусымдық,
__________________________________________________________________
баланың жас; жеке ерекшеліктеріне сәйкес қойылатын басқа да талаптары).
5) МДҰ-ға баланың келе алмайтыны; ауырып қалғаны туралы хабарлау.
6) Баланы тәрбиелеу мен оқытудың барлық бағыттары бойынша МДҰ-мен бірлесіп әрекет ету.
7) МДҰ-ға жарғылық міндеттерді іске асыру бойынша қолдан келетін көмекті көрсету.
_____________________________________________________________________  (бала өмірін сақтау, сауықтыру, гигиеналық,
___________________________________________________________________
мәдени-эстетикалық, экологиялық тәрбие беру,
___________________________________________________________________
отбасы жағдайындағы түзеу жұмысы, басқалары)
3. МДҰ-ның:
1) МДҰ-да әрі қарай болуға кедергі болатын бала денсаулығының жай-күйі туралы медициналық қорытынды болған жағдайда баланы МДҰ-дан шығаруға;
2) "Ата-ананың" өтініші бойынша МДҰ-да баланың күтіп-бағу үшін төлемдердің мерзімін ұзартуға;
3) Баланы отбасында тәрбиелеу ісін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізуге;
4) "Ата-ана" өз міндеттерін жүйелі түрде орындамаған жағдайда, "Ата-ананы" алдын ала ______күн бұрын ескертіп, осы шартты бұзуға құқығы бар.
4. "Ата-ананың":
1) МДҰ Педагогтар кеңесіне кеңесші дауысы құқығымен қатысуға;
2) МДҰ-да балалармен жұмысты жақсарту және қосымша қызметтерді ұйымдастыру бойынша ұсыныстар енгізуге;
3) МДҰ-да балалармен жұмыста қолданылатын білім беру бағдарламаларын таңдауға;

11) Разрешать "Родителю" находиться в группе вместе с ребенком
(время)______________________________________________________________
12) Обеспечить сохранность имущества ребенка;
13) Оказывать квалифицированную помощь "Родителю" в воспитании и обучении  ребенка; в коррекции имеющихся отклонений в его развитии
_____________________________________________________________________
14) Переводить ребенка в следующую возрастную группу
_____________________________________________________________________
(дата перевода)
15) Соблюдать настоящий договор.
2. "Родитель" обязуется:
1) Соблюдать Устав ДО и настоящий договор.
2) Вносить плату за содержание ребенка в ДО в сумме
_____________________________________________________________________
в сроки ____________________________________________________________________
3) Лично передавать и забирать ребенка у воспитателя, не передоверяя ребенка лицам, не достигшим 16-летнего возраста (или иные условия).
4) Приводить ребенка в ДО в опрятном виде; чистой одежде и обуви _____________________________________________________________________  (иные требования ДО с учетом местных, сезонных,
_____________________________________________________________________
возрастных, индивидуальных особенностей ребенка)
5) Информировать ДО о предстоящем отсутствии ребенка; его болезни.
6) Взаимодействовать с ДО по всем направлениям воспитания и обучения ребенка.
7) Оказывать ДО посильную помощь в реализации уставных задач
_____________________________________________________________________
(охрана жизни ребенка, оздоровление, гигиеническое,
_____________________________________________________________________  культурно – эстетическое, экологическое воспитание,
_____________________________________________________________________  коррекционная работа в условиях семьи, иное)
3. ДО имеет право:
1) Отчислить ребенка из ДО при наличии медицинского заключения о состоянии здоровья ребенка, препятствующего его дальнейшему пребыванию.
2) Предоставлять "Родителю" отсрочку платежей за содержание ребенка в ДО по его ходатайству.
3) Вносить предложения по совершенствованию воспитания ребенка в семье.
4) Расторгнуть настоящий договор досрочно при систематическом невыполнении "Родителем" своих обязательств, уведомив "Родителя" об этом за _____ дней.
4. "Родитель" имеет право:
1) Принимать участие в работе Совета педагогов ДО с правом совещательного голоса.
2) Вносить предложения по улучшению работы с детьми и по организации дополнительных услуг в ДО.
3) Выбирать образовательную программу из используемых ДО в работе с детьми.

4) МДҰ-да ұсынылатын қосымша қызметтердің түрлерін таңдауға;
5) МДҰ-да баланың бейімделу кезеңінде онымен _____ күн, _____ сағат, басқа жағдайларда ________________ бірге болуға;
6) МДҰ-ға баланы күтіп-бағу үшін төлемақының мерзімін ұзарту, қосымша қызметтер үшін төлемақы жөнінде белгіленген мерзімінен _____ күн кешіктірмей өтініш білдіруге;
7) МДҰ Жарғысы мен осы шарт міндеттерінің орындалуын талап етуге;
8) МДҰ меңгерушісі мен педагогтардың топтағы балалармен жүргізілетін жұмыстар туралы есептерін тыңдауға;
9) Осы шартты бір тарапты тәртіппен МДҰ-ны бұл жөнінде алдын ала ____ күн бұрын ескерту арқылы бұзуға құқығы бар.
5. Шарт қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және екі тараптың келісімі бойынша мерзімі ұзартылуы, өзгертілуі, толықтырылуы мүмкін.
6. Шартқа өзгерістер мен толықтырулар оған қосымша түрінде ресімделеді.
7. Тараптар міндеттердің тиісті деңгейде орындалуына немесе дұрыс орындалмауына жауапты болады  _______________________________________________________________
екі жақтың жауапкершіліктері)
8. Шарттың қолданылу мерзімі 20___ жылғы  ______________________ дейін.
9. Шарт екі дана жасалған:
бір данасы МДҰ-да баланың жеке ісінде, екіншісі "Ата-анада" (оны алмастыратын тұлғаларда) сақталады.
Осы Шартқа қол қойған тараптар:
Мектепке дейінгі ұйым:                                     Ата-ана: анасы (әкесі, оны алмастыратын тұлға)  (Т.А.Ә);
№ _______
Мекенжайы: ___________________                    Тұрғылықты
мекен-жайы:____________
(индекс, қала, аудан, округ, көше, үй)     Төлқұжат деректері:
жұмыс орны;
___________________________________________________________лауазымы;
________________________________________________үй, қызмет телефоны)
Қолы ______________________                 Қолы ______________
Мөр
"Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 2-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет 1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
МДҰ кеңсесi
МДҰ басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен танысу,
орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Қызмет алушы МДҰ-ға өтініш білдірген кезде – шартты немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,
құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
Қызмет алушы МДҰ-ға өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет күнтізбелік 2 жұмыс күні ішінде көрсетiледi
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
МДҰ басшылығы
МДҰ кеңсесi
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Шартты немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Қызмет алушыға шартты немесе дәлелдi бас тартуды беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға шартты немесе дәлелдi бас тартуды беру
Қызмет алушыға шартты беру немесе дәлелдi бас тартуға қол қою
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
2 жұмыс күні ішінде
Келесi әрекет нөмiрi
5
6
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
МДҰ кеңсесi
2-топ ҚФБ
МДҰ басшылығы
3-топ ҚФБ
МДҰ жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет Өтiнiштер қабылдау, тiркеу,
өтiнiштi МДҰ басшылығына жолдау
№ 2 әрекет. Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет. Өтінішті қарау, шартты ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет
Шартқа қол қою
№ 5 әрекет. Шартты тiркеу және шартты қызмет алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ
МДҰ кеңсесi
2-топ ҚФБ
МДҰ басшылығы
3-топ ҚФБ
МДҰ жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау, тiркеу, өтiнiштi МДҰ басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет. Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет
Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
"Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 3-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ 343 қаулысына 7-қосымша
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ 343 қаулысымен бекітілген
"Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi

4) Выбирать виды из предлагаемых дополнительных услуг ДО.
5) Находиться с ребенком в ДО в период его адаптации в течение ______ дней; ____ часов; в других случаях _______________
6) Ходатайствовать перед ДО об отсрочке платежей за содержание ребенка в ДО; за дополнительные услуги не позднее чем за _____ дней до установленных сроков платы.
7) Требовать выполнения Устава ДО и условий настоящего договора.
8) Заслушивать отчеты заведующей ДО и педагогов о работе с детьми в группе.
9) Расторгнуть настоящий договор досрочно в одностороннем порядке при условии предварительного уведомления об этом ДО за ______ дней.
5. Договор действует с момента его подписания и может быть продлен, изменен, дополнен по соглашению сторон.
6. Изменения, дополнения к договору оформляются в форме приложения к нему.
7. Стороны несут ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств ______________________________________________(ответственность сторон)
8. Срок действия договора с ____________ по __________ 20__ г.
9. Договор составлен в двух экземплярах:
один экземпляр хранится в ДО в личном деле ребенка; другой - у "Родителя" (лиц, его заменяющих).
Стороны, подписавшие настоящий Договор:
Дошкольная организация ________________________________________ Родитель: мать (отец, лицо, их № ________________________________________________________ заменяющее)
Адрес: _______________________________________________ (Ф.И.О.;
(индекс, город, район, сельский округ, улица, дом)
____________________________________Адрес проживания:Паспортные данные: __________________________________________________
место работы;_____________________________________________________________________должность;_____________________________________________________________________телефон домашний, служебный)
Подпись ______________________ Подпись ______________________
Печать
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Прием документов
и зачисление детей в дошкольные
организации образования"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия ДО
Руководство
ДО
Ответственный
исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией,
определение
ответственного исполнителя для
исполнения
При обращении получателя в ДО - оформляет договор или мотивированный отказ.
Форма завершения
(данные,документ, организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Передача
документов руководству для подписания
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
При обращении получателя в ДО-государственная услуга предоставляется в течении 2 рабочих дней
Номер следующего
действия
2
3
4
№ действия (хода,потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководство
ДО
Канцелярия ДО
Ответственный
исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация договора или мотивированного отказа в журнале
Передача договора или мотивированного отказа получателю
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Передача договора или мотивированного отказа получателю
Передача договора или подписание мотивированного отказа получателю
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
В течении 2 рабочих дней
Номер следующего
действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
ДО
Группа 2 СФЕ
Руководство
ДО
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель ДО
Действие № 1
Прием заявления,
регистрация,
направление
заявления руководству
ДО
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для
исполнения, наложение
резолюции
Действие № 3
Рассмотрение
заявления,
оформление договора, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание договора
Действие № 5
Регистрация договора и выдача договора получателю
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия ДО
Группа 2 СФЕ
Руководство ДО
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель ДО
Действие № 1
Прием документов, регистрация, направление заявления
руководству ДО
Действие № 2
Определение
ответственного исполнителя для исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления. Подготовка
мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание
отказа
Действие № 5
Регистрация отказа, выдача отказа
получателю
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги "Прием документов
и зачисление детей в дошкольные
организации образования"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 7
к постановлению акимата области
от 9 ноября 2012 года № 343
Утвержден
постановлением акимата области
от 9 ноября 2012 года № 343
Регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования"

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
жеке басын куәландыратын құжат – әртүрлi құқықтық қатынастарға түскен кезде азаматтың жеке басын растайтын, тиiстi уәкiлеттi орган беретiн белгiленген үлгiдегi құжат;
баланың заңды өкiлдерi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, бiлiм, тәрбие берудi, оның құқықтары мен мүдделерiн қорғауды жүзеге асыратын ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиешi және оларды алмастырушы басқа да тұлғалар;
бала (балалар) – он сегiз жасқа (кәмелетке) толмаған адам.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес жергілікті атқарушы органдар белгілейтін мемлекеттік білім беру тапсырыстары есебінен балаларға қосымша білім беру бағдарламаларын іске асыратын коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар болып табылатын балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдарында (бұдан әрі - білім беру ұйымдары) көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 1-бабының 38-1), 39) тармақшаларына; 4-бабының 19) тармақшасына; 5-бабының 44-5) тармақшасына; 6-бабы 2-тармағының 14) тармақшасына; 6-бабы 3-тармағының 5),  10)тармақшаларына; 6-бабы 4-тармағының 5)9) тармақшаларына; 23-бабының 1-тармағына, 2-тармағының 1) тармақшасына3-тармағына; 26-бабының 12-тармағына; 40-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетіледі.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесі қосымша білім беру ұйымына осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес баланың заңды өкілі мен балаларға қосымша білім беру ұйымдарының арасында жасалған шарт негізінде қабылданғаны туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования  для детей по предоставлению им дополнительного образования" (далее - регламент) используются следующие понятия:
документ, удостоверяющий личность, - документ установленного образца, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом, подтверждающий личность гражданина при вступлении его в различные правоотношения;
законные представители ребенка - родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка;
ребенок (дети) - лицо, не достигшее восемнадцатилетнего возраста (совершеннолетия).
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга оказывается организациями дополнительного образования для детей, согласно приложению 1 к настоящему регламенту, государственными казенными коммунальными предприятиями, реализующими образовательные учебные программы дополнительного образования детей за счет государственного образовательного заказа, который определяет местный исполнительный орган (далее - организации образования).
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктами 38-1), 39) статьи 1; подпунктом 19) статьи 4; подпунктом 44-5) статьи 5; подпунктом 14) пункта 2 статьи 6; подпунктами 5), 10)  пункта 3 статьи 6; подпунктами 5), 9) пункта 4 статьи 6; пунктом 1, подпунктом 1) пункта 2, пунктом 3 статьи 23; пунктом 12 статьи 26; пунктом 4 статьи 40 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются приказ о зачислении в организацию дополнительного образования детей, изданный на основании договора согласно приложению 2 к настоящему регламенту, заключенного между законными представителями ребенка и организацией дополнительного образования детей, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.

7. Мемлекеттік қызмет 3 жастан 18 жасқа дейінгі жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдарында орналастырылған стендтерде, сондай-ақ өңірлердегі білім бөлімдерінің ресми сайттарында және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті қарастыру 3 жұмыс күнін құрайды (балалардың музыкалық, көркемөнер, шығармашылық және спорт мектептері үшін 15 жұмыс күні);
2) өтініш иесінің мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызметті алу үшін күту (тіркелу кезінде) уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес.
3) өтініш иесінің мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес.
10. Мемлекеттік қызмет жұмыс күндері демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген кестеге сәйкес түскі үзіліспен 9.00- ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
Алдын ала жазылу және қызметті жедел ресімдеу қарастырылмаған.
11. Мемлекеттік қызмет алушының осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттарды пакетін толық ұсынбауы бас тарту себептерінің жазбаша негіздемесі бар мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш береді;
2) білім беру ұйымының кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және білім беру ұйымының басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат бередi, онда:
өтінішті алу нөмірі мен қабылдау күні;
жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты болады;
3) білім беру ұйымының басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және білім беру ұйымының жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны білім беру ұйымының кеңсесіне жолдайды;
5) білім беру ұйымының кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді.

7. Государственная услуга оказывается физическим лицам в возрасте от 3 до 18 лет (далее - получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в организациях дополнительного образования для детей, а также на официальных сайтах отделов образования регионов и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги составляют 3 рабочих дня (15 дней для детских музыкальных, художественных школ, школ искусств и спортивных школ);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации), - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, - не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента с письменным обоснованием причин отказа.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в организацию образования;
2) канцелярия организации образования регистрирует поступившие документы и передает их руководству организации образования, выдает получателю расписку о получении всех документов, в которой содержатся:
номер и дата приема заявления;
фамилия, имя, отчество ответственного лица;
3) руководство организации образования осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю организации образования на исполнение;
4) ответственный исполнитель организации образования рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию организации образования;
5) канцелярия организации образования выдает получателю результат оказания государственной услуги.

13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ білім беру ұйымдарының апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдарына мынадай құжаттарды тапсыруы керек:
1) балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдарына тіркеу туралы заңды өкілдерінің өтініші;
2) баланың туу туралы куәлігінің, жеке басын куәландыратын құжатының (бар болған жағдайда) көшірмесі;
3) бала туралы және заңды өкілдері туралы мәліметтерімен сауалнама;
4) қызмет көрсету талаптары көрсетілген шарт (қажеттілігіне қарай);
5) қажеттілігіне қарай денсаулық жағдайы туралы анықтама (медициналық төлқұжат).
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі балаларға арналған қосымша білім беру ұйымының фойесінде, сондай-ақ қосымша білім беру ұйымдарының уәкілетті органының ресми сайтында орналастырылады.
16. Осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттар аталған қызметті ұсынуға жауапты тұлғаның кабинетіне тапсырылады.
17. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі туралы ақпаратты алу үшін мемлекеттік қызметті алушы өтініш түскеннен кейін 3 жұмыс күні өткен соң бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес жауапты тұлғаға жеке өзі баруы тиіс.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) білім беру ұйымының кеңсесi;
2) білім беру ұйымының басшылығы;
3) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 3-қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 4-қосымшасында келтiрiлген.

13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы организации образования, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить в организацию дополнительного образования для детей следующие документы:
1) заявление о зачислении в организацию дополнительного образования для детей от законных представителей;
2) копию свидетельства о рождении, документа, удостоверяющего личность ребенка (при наличии);
3) анкету со сведениями о ребенке и о законных представителях;
4) договор с условиями оказания услуги (по необходимости);
5) справку о состоянии здоровья (медицинский паспорт) по необходимости.
15. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги размещается в фойе организации дополнительного образования для детей, а также на официальном сайте уполномоченного органа организации дополнительного образования для детей.
16. Документы, указанные в пункте 14 настоящего регламента, сдаются в кабинет лица, ответственного за оказание данной услуги.
17. Способом доставки информации о результате оказанной государственной услуги является личное обращение получателя государственной услуги к ответственному лицу в соответствии с установленным графиком работы по истечении 3 рабочих дней с момента поступления заявления.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия организации образования;
2) руководство организации образования;
3) ответственный исполнитель организации образования.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 4 к настоящему регламенту.

5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. Білім беру ұйымының басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
"Балаларға қосымша білім беру бойынша
қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар
қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
Атырау облысының балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдары
Ұйымның
атауы
Мекен-жайы
Телефондары
1
2
3
4
Атырау облысы

5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Прием
документов и зачисление в организации
дополнительного образования для
детей по предоставлению им
дополнительного образования"
Организаций оказывающие дополнительное образование для детей Атырауской области
Наименование организации
Адрес
Телефоны
1
2
3
4
Атырауская область

2. "Ата-ана" міндетті:
2.1. ҚБҰ Жарғысын және осы шартты орындау.
2.2. ҚБҰ-ғабалаға қызмет көрсеткені үшін
_____________________________мерзімде
________________________________________________сомада ақы төлеу.
2.3. Баланы 16-жасқа толмаған басқа адамға сеніп тапсырмай, баланы тәрбиешіге өзі тапсыру және алып кету (немесе басқа жағдайлар).
2.4. Баланы қосымша білім беру ұйымына ұқыпты күйінде, таза киім және аяқ киіммен алып келу
____________________________________________________________________
(баланың жергілікті, маусымдық, жас, жеке ерекшеліктеріне
____________________________________________________________________  қарай қосымша білім беру ұйымдарының басқа талаптары)
2.5. ҚБҰ-ға баланың келе алмайтыны, оның ауырып қалғаны туралы хабарлау.
2.6. Баланы оқытудың барлық бағыттары бойынша ҚБҰ-мен бірлесіп әрекет ету.
2.7. ҚБҰ-ға Жарғылық міндеттерді іске асыру бойынша қолдан келетін көмек көрсету
_____________________________________________________________________ (бала өмірін қорғау, сауықтыру, гигиеналық,
_____________________________________________________________________
мәдени-эстетикалық, экологиялық тәрбие,
_____________________________________________________________________    отбасы жағдайындағы түзету жұмыстары, өзге)
3. ҚБҰ-ның:
3.1. ҚБҰ-да әрі қарай баруға кедергі болатын бала денсаулығының жай-күйі туралы медициналық қорытынды болған жағдайда баланы ҚБҰ-дан шығаруға;
3.2. "Ата-ананың" өтініші бойынша ҚБҰ-да балаға қызмет көрсеткені үшін төлемдердің мерзімін ұзартуға;
3.3. Баланы отбасында тәрбиелеу ісін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізуге;
3.4. "Ата-ана" өз міндеттерін жүйелі түрде орындамаған жағдайда, "Ата-ананы" алдын ала ______күн бұрын ескертіп, осы шартты бұзуға құқығы бар.
4. "Ата-ананың":
4.1. ҚБҰ Педагогтар кеңесі жұмыстарына кеңесші дауысы құқығымен қатысуға;
4.2. Балалармен жұмысты жақсарту және қосымша қызметтерді ұйымдастыру бойынша ұсыныстар енгізуге;
4.3. ҚБҰ-да балалармен жұмыста қолданылатын білім беру бағдарламаларын таңдауға;
4.4. ҚБҰ-да ұсынылатын қосымша қызметтер түрлерін таңдауға.
4.5. ҚБҰ-да баланың бейімделу кезеңінде онымен _____ күн, _____ сағат, басқа жағдайларда ________________ бірге болуға;
4.6. ҚБҰ-ға балаға қызмет көрсету үшін төлемақының мерзімін ұзарту, қосымша қызметтер үшін төлемақы жөнінде белгіленген мерзімінен _____ күн кешіктірмей өтініш білдіруге;
4.7. ҚБҰ Жарғысы мен осы шарт міндеттерінің орындалуын талап етуге.
4.8. Топтағы балалармен жұмыс жөнінде қосымша білім беру ұйымының директоры мен педагогтардың есептерін тыңдауға.
4.9. Осы шартты бір тарапты тәртіппен ҚБҰ-ны бұл жөнінде алдын ала ____ күн бұрын ескерту арқылы бұзуға құқығы бар.

2. "Родитель" обязуется:
1) Соблюдать Устав ДО и настоящий договор.
2) Вносить плату за содержание ребенка в ДО в сумме
_____________________________________________________________________
в сроки ____________________________________________________________________
3) Лично передавать и забирать ребенка у воспитателя, не передоверяя ребенка лицам, не достигшим 16-летнего возраста (или иные условия).
4) Приводить ребенка в ДО в опрятном виде; чистой одежде и обуви _____________________________________________________________________  (иные требования ДО с учетом местных, сезонных,
_____________________________________________________________________
возрастных, индивидуальных особенностей ребенка)
5) Информировать ДО о предстоящем отсутствии ребенка; его болезни.
6) Взаимодействовать с ДО по всем направлениям воспитания и обучения ребенка.
7) Оказывать ДО посильную помощь в реализации уставных задач
_____________________________________________________________________
(охрана жизни ребенка, оздоровление, гигиеническое,
_____________________________________________________________________  культурно – эстетическое, экологическое воспитание,
_____________________________________________________________________  коррекционная работа в условиях семьи, иное)
3. ДО имеет право:
1) Отчислить ребенка из ДО при наличии медицинского заключения о состоянии здоровья ребенка, препятствующего его дальнейшему пребыванию.
2) Предоставлять "Родителю" отсрочку платежей за содержание ребенка в ДО по его ходатайству.
3) Вносить предложения по совершенствованию воспитания ребенка в семье.
4) Расторгнуть настоящий договор досрочно при систематическом невыполнении "Родителем" своих обязательств, уведомив "Родителя" об этом за _____ дней.
4. "Родитель" имеет право:
1) Принимать участие в работе Совета педагогов ДО с правом совещательного голоса.
2) Вносить предложения по улучшению работы с детьми и по организации дополнительных услуг в ДО.
3) Выбирать образовательную программу из используемых ДО в работе с детьми.
4) Выбирать виды из предлагаемых дополнительных услуг ДО.
5) Находиться с ребенком в ДО в период его адаптации в течение ______ дней; ____ часов; в других случаях _______________
6) Ходатайствовать перед ДО об отсрочке платежей за содержание ребенка в ДО; за дополнительные услуги не позднее чем за _____ дней до установленных сроков платы.
7) Требовать выполнения Устава ДО и условий настоящего договора.
8) Заслушивать отчеты заведующей ДО и педагогов о работе с детьми в группе.
9) Расторгнуть настоящий договор досрочно в одностороннем порядке при условии предварительного уведомления об этом ДО за ______ дней.

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру ұсыну үшін құжаттар қабылдау" регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
жалпы бiлiм беретiн мектеп - бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламаларын, сондай-ақ оқушылар мен тәрбиеленушiлерге қосымша бiлiм берудiң оқу бағдарламаларын iске асыратын оқу орны;
қамқоршылық – он төрттен он сегiз жасқа дейiнгi баланың (балалардың), сондай-ақ спирттiк iшiмдiктерге немесе есiрткi заттарына салыну салдарынан сот әрекет қабiлетiн шектеген кәмелетке толған адамдардың құқықтары мен мүдделерiн қорғаудың құқықтық нысаны;
қорғаншылық – он төрт жасқа толмаған балалардың және сот әрекетке қабiлетсiз деп таныған адамдардың құқықтары мен мүдделерiн қорғаудың құқықтық нысаны;
жетiм бала (балалар) – ата-анасының екеуi де немесе жалғыз анасы (әкесi) қайтыс болған бала (балалар).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру ұсыну үшін құжаттар қабылдау" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті осы регламенттің 12-қосымшаларына сәйкес аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - білім беру ұйымдары) жүзеге асырады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 6-бабы 2-тармағының 19) тармақшасына, 3-тармағының 21) тармақшасына, 4-тармағының 14) тармақшасына сәйкес көрсетіледі.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесі осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес жалпы білім беретін мектепте тегін ыстық тамақпен қамтамасыз етілгені туралы анықтаманы қағаз тасығышта бере отырып, жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік мекемелердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілерге (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы):
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан шыққан балаларға;

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах" (далее - регламент) используются следующие понятия:
общеобразовательная школа - учебное заведение, реализующее общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, а также учебные программы дополнительного образования обучающихся и воспитанников;
попечительство - правовая форма защиты прав и интересов ребенка (детей) в возрасте от четырнадцати до восемнадцати лет, а также совершеннолетних лиц, ограниченных судом в дееспособности вследствие злоупотребления спиртными напитками или наркотическими средствами;
опека - правовая форма защиты прав и интересов детей, не достигших четырнадцати лет, и лиц, признанных судом недееспособными;
ребенок-сирота (дети-сироты) - ребенок (дети), у которого умерли оба или единственный родитель.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами районов (городов областного значения) (далее – организации образования) согласно приложениям 1, 2 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 19) пункта 2, подпунктом 21) пункта 3, подпунктом 14) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются предоставление бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах с выдачей справки о предоставлении бесплатного питания в общеобразовательной школе на бумажном носителе, согласно приложению 5 к настоящему регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования (далее – получатель государственной услуги):
1) детям из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи;

2) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын отбасылардан шыққан балаларға;
3) отбасыларда тұратын жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
4) төтенше жағдайлардың нәтижесінде шұғыл көмекті қажет ететін отбасылардан шыққан балаларға;
5) білім беру ұйымдарын басқарудың алқалық органдары айқындайтын өзге де санаттағы балаларға көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат осы регламенттің 34-қосымшаларында тізбесі көрсетілген Атырау облысы Білім беру басқармасының, аудандық, қалалық білім беру бөлімдерінің фойелерінде орналасқан стендтерде, сондай-ақ әкімдіктер мен Атырау облысы Білім беру басқармасының, аудандық, қалалық білім беру бөлімдерінің интернет-ресурстарында және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында орналастырылған.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беру бес жұмыс күнін (өтініш түскен мерзімнен бастап бес күн ішінде) құрайды;
2) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің барынша шекті уақыты (тіркеу кезінде) – 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің барынша шекті уақыты – 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет оқу жылы бойы көрсетіледі:
белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Алдын ала жазылу және жеделдетіп ресімдеу қарастырылмаған.
11. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға мемлекеттік қызмет алушының осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттардың толық пакетін тапсырмауы негіз болады.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш береді;
2) білім беру ұйымының кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және білім беру ұйымының басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы осы регламенттің 7-қосымшасына сәйкес қолхат берiледi, онда:
өтінішті қабылдау күні мен нөмірі;
жалпы білім беретін мектептің жауапты қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты болады;

2) детям из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума;
3) детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях;
4) детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций;
5) иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления организации образования.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе Управления образования Атырауской области, районных, городского отделов образования, перечень которых указан в приложениях 3, 4 к настоящему регламенту, а также на интернет-ресурсах акиматов и Управления образования Атырауской области, районных, городского отделов образования и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан - www.edu.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги (в течение 5 дней с поступления заявления) составляют 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации), - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, - не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется в течение учебного года:
в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в организацию образования;
2) канцелярия организации образования регистрирует поступившие документы и их передает руководству организации образования, выдает получателю расписку о получении всех документов согласно приложению 7 к настоящему регламенту, в которой содержатся:
номер и дата приема заявления;
фамилия, имя, отчество ответственного работника общеобразовательной школы;

3) білім беру ұйымының басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және білім беру ұйымының жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны білім беру ұйымының кеңсесіне жолдайды;
5) білім беру ұйымының кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ білім беру ұйымдарының апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне байланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы жалпы білім беретін мектепке мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) осы регламенттің 7-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген адамдар санаты үшін жергілікті атқарушы органдар тарапынан ұсынылатын мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тұтынушылар қатарына жататынын растайтын анықтама;
2) осы регламенттің 7-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген адамдар санаты үшін түскен табысы туралы мәліметтер (ата-аналардың немесе оларды алмастырушы тұлғалардың еңбекақылары, кәсіпкерлік және басқа да қызмет түрлерінен түскен табыстары, балаларға төленетін алимент түріндегі және қарауындағы басқа да адамдардың табыстары);
3) осы регламенттің 7-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген отбасыларда тәрбиеленетін адамдар санаты үшін, уәкілетті органның жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға қорғаншылықты (қамқоршылықты), патронаттық тәрбиелеуді бекіту туралы шешімі;
4) осы регламенттің 7-тармағының 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген адамдар санатын отбасының материалдық-тұрмыстық ахуалын зерделеу негізінде алқалық орган айқындайды. Алқалық орган қажет болған жағдайда көрсетілген санаттарға қаржылай және материалдық көмек көрсету туралы шешім қабылдау үшін қажетті құжаттарды сұратуға құқылы.
15. Мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініштің үлгісі және қажетті құжаттар тізбесі жалпы білім беретін мектептердің фойесінде орналастырылады, сондай-ақ жалпы білім беретін мектептің қызмет көрсетуге жауапты қызметкерінен алуға болады.

3) руководство организации образования осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю организации образования на исполнение;
4) ответственный исполнитель организации образования рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию организации образования;
5) канцелярия организации образования выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы организации образования, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить в общеобразовательную школу следующие документы:
1) справку, подтверждающую принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к потребителям государственной адресной социальной помощи, предоставляемую местными исполнительными органами для категории лиц, указанных в подпункте 1) пункта 7 настоящего регламента;
2) сведения о полученных доходах (заработная плата работающих родителей или лиц, их заменяющих, доходы от предпринимательской и других видов деятельности, доходы в виде алиментов на детей и других иждивенцев для категории лиц, указанных в подпункте 2) пункта 7 настоящего регламента;
3) решение уполномоченного органа об утверждении опеки (попечительства), патронатного воспитания для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, воспитывающихся в семьях для категории лиц, указанных в подпункте 3) пункта 7 настоящего регламента;
4) указанные категории в подпунктах 4) и 5) пункта 7 настоящего регламента определяются коллегиальным органом на основании обследования материально-бытового положения семьи. При необходимости коллегиальный орган для указанных категорий вправе запрашивать необходимые документы для принятия решения об оказании финансовой и материальной помощи.
15. Образец заявления согласно приложению 6 к настоящему регламенту и перечень необходимых документов для получения государственной услуги размещается в фойе общеобразовательной школы, также находятся у ответственного за оказание данной услуги работника общеобразовательной школы.

16. Осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттар аталған қызметті көрсетуге жауапты жалпы білім беретін мектеп қызметкерінің кабинетіне тапсырылады.
17. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесі жалпы білім беретін мектептің жауапты қызметкері мемлекеттік қызметті алушының жеке өзі немесе оның өкілі өтініш берген жағдайда (ресми бекітілген тиісті құжаттар болған жағдайда) өтініш түскен сәттен бастап 5 жұмыс күні өткен соң беріледі.
18. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) білім беру ұйымының кеңсесi;
2) білім беру ұйымының басшылығы;
3) білім беру ұйымының жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 8-қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 9-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. Білім беру ұйымының басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
"Жалпы білім беретін мектептердегі
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру
ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
Атырау облысының жергілікті атқарушы органы
Әкімдіктің атауы
Телефон
Заңды мекен-жайы
Сайттың мекен-жайы
1
2
3
4
5
1.
"Атырау облысы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
8(7122)354501
060010 Атырау қаласы, Әйтеке би
көшесі, 77
www.e-atyrau.kz
"Жалпы білім беретін мектептердегі
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру
ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 2-қосымша
Атырау облысының аудандық, қалалық әкімдіктерінің тізімі
Әкімдіктің атауы
Телефон
Заңды мекенжайы
Сайттың мекенжайы
1
2
3
4
5
Атырау облысы
1.
"Атырау қаласы әкімдігі» мемлекеттік мекемесі
8(7122) 35-40-95
Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77 а
www.akimat-atyrau.kz.
2.
"Жылыой ауданы әкімдігі» мемлекеттік мекемесі
8(71237) 5-12-42
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Махамбет даңғылы, 26
www.zhylyoi.kz
3.
"Индер ауданы әкімдігі» мемлекеттік мекемесі
8(71234) 2-12-43,
Индер ауданы,Индербор кенті, Қонаев көшесі, 12
жоқ
4.
"Исатай ауданы әкімдігі» мемлекеттік мекемесі

16. Документы, указанные в пункте 14 настоящего регламента, сдаются в кабинет ответственного за оказание данной услуги работника общеобразовательной школы.
17. Доставка результата государственной услуги получателю государственной услуги осуществляется при личном обращении получателя государственной услуги или его представителя (при наличии официально заверенного соответствующего документа) по истечению 5 рабочих дней с момента поступления заявления.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия организации образования;
2) руководство организации образования;
3) ответственный исполнитель организации образования.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 8 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 9 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного питания отдельным
категориям обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах"
Местный исполнительный орган Атырауской области
Наименование акимата
Телефон
Юридический адрес
Адрес сайта
1
2
3
4
5
1
Государственное учреждение "Аппарат акима Атырауской области"
8(7122)
35-45-01
060010,
город Атырау,
улица Айтеке би, 77
www.e-atyrau.kz
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного питания отдельным
категориям обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах"
Список акиматов районов, города Атырауской области
Наименование акимата
Телефон
Юридический адрес
Адрес сайта
1
2
3
4
5
Атырауская область
1.
Государственное учреждение "Акимат города Атырау"
8(7122) 35-40-95
город Атырау, ул. Айтеке би, 77 а
www.akimat-atyrau.kz.
1.
Государственное учреждение "Акимат Жылыойского района"
8(71237) 5-12-42
Жылыойский район, город Кульсары, проспект Махамбета, 26
www.zhylyoi.kz
1.
Государственное учреждение "Акимат Индерского района"
8(71234) 2-12-43
Индерский район, поселок Индерборский, улица Кунаева, 12
нет
1.
Государственное учреждение "Акимат Исатайского района"

8(71231) 2-01-73
Исатай ауданы, Аққыстау кенті, Егеменді Қазақcтан көшесі, 12
isataiakimat.kz
5.
"Қызылқоға ауданы әкімдігі» мемлекеттік мекемесі
8(71238) 2-13-45
Қызылқоға ауданы, Миялы селосы, Абай көшесі, 4
жоқ
6.
"Құрманғазы ауданы әкімдігі» мемлекеттік мекемесі
8(71233) 2-12-92
Құрманғазы ауданы, Ганюшкино селосы, Көшекбаев көшесі, 25
жоқ
7.
"Мақат ауданы әкімдігі» мемлекеттік мекемесі
8(71239) 3-03-99
Мақат ауданы, Мақат кенті, Орталық алаң, 1
жоқ
8.
"Махамбет ауданы әкімдігі» мемлекеттік мекемесі
8(71236) 2-12-42
Махамбет ауданы, Махамбет кенті, Абай көшесі, 16
жоқ
"Жалпы білім беретін мектептердегі
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру
ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 3-қосымша
Атырау облысы Білім беру басқармасы
Өңірдің атауы
Телефон
заңды мекенжайы
сайттың мекен-жайы
1
2
3
4
5
1.
Атырау
8(7122)354965
060010 Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77
www.atyrauobl.kz
"Жалпы білім беретін мектептердегі
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру
ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 4-қосымша
Аудандық, қалалық білім бөлімдерінің тізімі
Р/с№
Бөлімдердің атауы
Орналасқан мекен-жайы
Байланыс телефондары
1
2
3
4
Атырау облысы
1.
"Атырау қаласы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Атырау қаласы, Азаттық даңғылы, 65 "а"
8(7122) 3548-47, 328209
2.
"Жылыой ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Құлсары қаласы, Әбдірахманов көшесі, 47
8(712 37) 214-85
3.
"Индер ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Индер кенті, Қонаев көшесі, 18
8(712 34) 210-50
4.
"Махамбет ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Махамбет селосы Махамбет көшесі, 13
8(712 36) 210-21
5.
"Исатай ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Аққыстау селосы, Егемен Қазақстан көшесі, 7
8(712 31) 204-57
6.
"Мақат ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Мақат кенті, Теміржолшылар көшесі, 2
8(71239)300-13
7.
"Құрманғазы ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ганюшкино селосы, Көшекбаев көшесі, 25
8(712 33) 204-99
8.
"Қызылқоға ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Миялы селосы, Қарабалин көшесі, 24
8(712 38) 211-75
"Жалпы білім беретін мектептердегі
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру
ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 5-қосымша
Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарын тегін ыстық тамақ беру туралы анықтама үлгісі
Осы анықтама ___________________________
(Т.А.Ә.)

8(71231) 2-01-73
Исатайский район, поселок Аккыстау, улица Егеменди Казахcтан, 12
isataiakimat.kz
1.
Государственное учреждение "Акимат Кызылкогинского района"
8(71238) 2-13-45
Кызылкогинский район, село Миялы, улица Абая, 4
нет
1.
Государственное учреждение "Акимат Курмангазинского района"
8(71233) 2-12-92
Курмангазинский район, село Ганюшкино, улица Кушекбаева, 25
нет
1.
Государственное учреждение "Акимат Макатского района"
8(71239) 3-03-99
Макатский район, поселок Макат, Центральная площадь, 1
нет
1.
Государственное учреждение "Акимат Махамбетского района"
8(71236) 2-12-42
Махамбетский район, поселок Махамбет, улица Абая, 16
нет
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного питания отдельным
категориям обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах"
Управление образования Атырауской области
Наименование региона
телефон
юридический адрес
адрес сайта
1
2
3
4
5
1.
Атырауская
8(7122)
354965
060010, город Атырау,
улица Айтеке би, 77
www.atyrauobl.kz
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного питания отдельным
категориям обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах"
Список районных, городского отделов образования
№ п/п
Наименование отделов
Адрес расположения
Контактные телефоны
1
2
3
4
Атырауская область
1.
Государственное учреждение "Отдел образования акимата города Атырау"
город Атырау,
площадь Азаттык, 65а
8(7122) 3548-47, 328209
1.
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Жылыойского района"
город Кулсары, улица Абдрахманова, 47
8(712 37) 214-85
1.
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Индерского района"
поселок Индер, улица Кунаева, 18
8(712 34) 210-50
1.
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Махамбетского района"
село Махамбет,  улица Махамбета, 13
8(712 36) 210-21
1.
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Исатайского района"
село Аккыстау, улица Егемен Казахстан, 7
8(712 31) 204-57
1.
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Макатского района"
поселок Макат, улица Железнодорожная, 5
8(71239)300-13
1.
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Курмангазинского  района"
село Ганюшкино, улица Кушекбаева, 25
8(712 33) 204-99
1.
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Кзылкогинского района"
село Миялы, улица Карабалина, 24
8(712 38) 211-75
Приложение 5 к регламенту
государственной услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного питания отдельным
категориям обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах"
Образец справки о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Дана___________________________ в том, что он/она включен (-а) в (Ф.И.О.)
список обучающихся и воспитанников, обеспечивающихся бесплатным

20__ - 20__ оқу жылында тегін ыстық тамақпен қамтамасыз етілген оқушылар мен тәрбиеленушілердің тізіміне енгізілгендігі туралы берілді.
М.О.
Мектеп директорының қолы, күні
"Жалпы білім беретін мектептердегі
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру
ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 6-қосымша
Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарын тегін ыстық тамақ беруі үшін өтініш үлгісі
№ _____________ мектеп директорына
(мектеп атауы)
____________________________
(______ ауданның, _________облыстың)
________________________(директордың Т.А.Ә.)
мына мекен-жай бойынша тұратын:
____________________________
(елді мекен атауы, тұрғылықты
мекен-жайы, телефоны)___________________азаматтан
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
Өтініш
Менің кәмелеттік жасқа толмаған (Т.А.Ә., туған күні) (мектеп № және сынып литерін көрсету) оқитын баламды (оқу жылын көрсету) тегін ыстық тамақпен қамтамасыз етілген оқушылар мен тәрбиеленушілердің тізіміне енгізуіңізді сұраймын.
Күні, қолы
"Жалпы білім беретін мектептердегі
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру
ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 7-қосымша
Тұтынушыдан құжаттарды алғаны жөніндегі қолхаттың үлгісі
________________________ мектеп (мектептің № немесе атауын көрсету)______________________________________________________
(елді мекеннің, ауданның, қаланың және облыстың атауы)
Құжаттың алынғаны туралы № _______ қолхат
_______________________________ мынадай құжаттар алынды:  (тұтынушының Т.А.Ә.)
1. Өтініш
2. Өтініш иесінің (отбасының) жергілікті атқарушы органдар тарапынан адамдар санаты үшін ұсынылатын мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тұтынушылар қатарына жататынын растайтын анықтама
3. Түскен табысы туралы мәліметтер (жұмыс істейтін ата-аналарының немесе оларды алмастырушы тұлғалардың еңбекақылары, кәсіпкерлік және басқа да қызмет түрлерінен түскен табыстары, балаларға төленетін алимент түріндегі және қарауындағы басқа да адамдардың табыстары);
4. Отбасыларда тәрбиеленіп жатқан жетім және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың қорғаншылықта (қамқоршылықта), патронаттық тәрбиеде екендігін растайтын уәкілетті органның шешімі
5. Материалдық-тұрмыстық жағдайларды тексеру актісі.
6. Басқалары _______________________________________________ __________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Қабылдады_________ (қолы)
20__ ж.  "__" _____________
"Жалпы білім беретін мектептердегі
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру
ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 8-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Білім беру ұйымының басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен танысу,
орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген кезде – жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру туралы анықтаманы
немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,
құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
Қызмет алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет 5 жұмыс күнде көрсетiледi
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымының басшылығы
Білім беру ұйымының кеңсесi
Жауапты орындаушы
Әрекеттердің (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру туралы анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Қызмет алушыға жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру туралы анықтаманы беру немесе дәлелдi бас тартуды беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру туралы анықтаманы немесе дәлелдi бас тартуды беру
Қызмет алушыға жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру туралы анықтаманы беру немесе дәлелдi бас тартуға қол қою
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
5 жұмыс күні
Келесi әрекет нөмiрi
5
6
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау,
тiркеу, өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет. Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет. Өтінішті қарау, жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру туралы анықтаманы ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет. Жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру туралы анықтамаға қол қою
5 әрекет. Жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру туралы анықтаманы тiркеу және қызмет алушыға жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру туралы анықтаманы беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ. Білім беру ұйымының кеңсесi
2-топ ҚФБ. Білім беру ұйымының басшылығы
3-топ ҚФБ. Білім беру ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау, қолхат беру, тiркеу, өтiнiштi білім беру ұйымының басшылығына жолдау
№ 2 әрекет. Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет
Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
"Жалпы білім беретін мектептердегі
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру
ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 9-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ 343 қаулысына 9-қосымша
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ 343 қаулысымен бекітілген
"Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi

питанием в 20__ - 20__ учебном году.
М.П. Дата, подпись директора школы
Приложение 6 к регламенту
государственной услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного питания отдельным
категориям обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах"
Образец заявления для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Директору школы № ____________________
(наименование школы)
_____________________________________________________________________
( _________  района, _________области)
________________________
(Ф.И.О. директора)
от гр. _______________________
(Ф.И.О. заявителя)
проживающего (-ей) по адресу:
____________________________
(наименование населенного пункта,
адрес места проживания, телефон)
Заявление
Прошу Вас включить моего несовершеннолетнего ребенка (Ф.И.О., дата рождения), обучающегося в (указать № и литер класса), в список обучающихся и воспитанников, обеспечивающихся бесплатным питанием на (указать учебный год).
Дата, подпись
Приложение 7 к регламенту
государственной услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного питания отдельным
категориям обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах"
Образец расписки о получении документов у потребителя
Школа ___________________________ (указать № или наименование школы)
____________________________________________________________
(наименование населенного пункта, района, города и области)
Расписка
в приеме документов № _________
Получены от _________________________________ следующие документы:
(Ф.И.О. потребителя)
1. Заявление
2. Справка, подтверждающая принадлежность заявителя (семьи) к получателям государственной адресной социальной помощи, предоставляемая местными исполнительными органами для категории лиц.
3. Сведения о полученных доходах (заработная плата работающих родителей или лиц, их заменяющих, доходы от предпринимательской и других видов деятельности, доходы в виде алиментов на детей и других иждивенцев).
4. Решение уполномоченного органа об утверждении опеки (попечительства), патронатного воспитания для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, воспитывающихся в семьях.
5. Акт обследования материально-жилищных условий.
6. Другие _______________________________________________
_______________________________________________
_______________________________________________
Принял _____________ (подпись)
"__" _____________ 20__ г.
Приложение 8 к регламенту
государственной услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного питания отдельным
категориям обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах"
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия организации образования
Руководство
организации образования
Ответственный
исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией,
определение
ответственного исполнителя для
исполнения
При обращении получателя в организации образования - оформляет справку о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах или мотивированный отказ.
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения
резолюции
Наложение резолюции, отправка начальнику
структурного
подразделения
Передача документов руководству для подписания
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
При обращении получателя в организации образования -
государственная услуга предоставляется в 5 рабочих дней
Номер следующего
действия
2
3
4
№ действия (хода,потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководство
организации образования
Канцелярия организации образования
Ответственный
исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонден-цией
Регистрация справки о предоставлениибесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах или мотивированного отказа в журнале
Передача справки о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах или мотивированного отказа получателю
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Передача справки о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах или мотивированного отказа получателю
Передача справки о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах или подписание мотивированного отказа получателю
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
5 рабочих дней
Номер следующего
действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководство
организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1
Прием заявления,
регистрация,
направление
заявления
руководству
организации образования
Действие № 2
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3
Рассмотрение
заявления,
оформление справки о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание справки о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Действие № 5
Регистрация справки о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах и выдача справки о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах получателю
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
организации образования
Группа 2 СФЕ
Руководство
организации образования
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация, направление заявления
руководству организации образования
Действие № 2
Определение
ответственного исполнителя для исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3
Рассмотрение
заявления. Подготовка
мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание
отказа
Действие № 5
Регистрация отказа, выдача отказа
получателю
Приложение 8 к регламенту
государственной услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного питания отдельным
категориям обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 9
к постановлению акимата области
от 9 ноября 2012 года № 343
Утвержден
постановлением акимата области
от 9 ноября 2012 года № 343
Регламент государственной услуги "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях"

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау" регламентiнде (бұдан әрi – регламент) келесi ұғымдар пайдаланылады:
жеке басын куәландыратын құжат – әртүрлi құқықтық қатынастарға түскен кезде азаматтың жеке басын растайтын, тиiстi уәкiлеттi орган беретiн белгiленген үлгiдегi құжат;
баланың заңды өкiлдерi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, бiлiм, тәрбие берудi, оның құқықтары мен мүдделерiн қорғауды жүзеге асыратын ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиешi және оларды алмастырушы басқа да тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау" Мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес
Атырау облысы Білім беру басқармасы, аудандық, қалалық білім бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 6-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына, 3-тармағының 11) тармақшасына, 4-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетіледі.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесі осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет білім беру ұйымдарындағы аз қамтылған отбасылардан шыққан білім алушылар мен тәрбиеленушілерге (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат білім беру ұйымдарындағы стендтерде, сондай-ақ, өңірлердегі білім бөлімдерінің ресми сайттарында және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берген күннен бастап күнтізбелік 10 күнді құрайды;

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях" (далее - регламент) используются следующие понятия:
документ, удостоверяющий личность, - документ установленного образца, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом, подтверждающий личность гражданина при вступлении его в различные правоотношения;
законные представители ребенка - родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и интересов ребенка.
2. Общие положения
2. Государственая услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
3. Государственная услуга оказывается Управлением образования Атырауской области, районными, городским отделами образования согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее – уполномоченный орган).
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 11) пункта 2, подпунктом 11) пункта 3, подпунктом 11) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются выдача направления в загородные и пришкольные лагеря, согласно приложению 2 к настоящему регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается обучающимся и воспитанникам организации образования из малообеспеченных семей (далее – получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в организациях образования, а также на официальных сайтах отделов образования регионов и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан - www.edu.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги составляют десять календарных дней со дня подачи заявления;

2) өтініш иесінің мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызметті алғанға дейін күтетін (тіркелу кезінде) барынша шекті уақыт – 30 минуттан аспайды;
3) өтініш иесінің мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызмет көрсететін барынша шекті уақыт – 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және қызметті жеделдетіп ресімдеусіз уәкілетті орган мен білім беру ұйымдарының белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес жүргізіледі.
11. Мемлекеттік қызмет алушының осы регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық тапсырмауы, сондай-ақ бас тарту себептерінің жазбаша негіздемесімен қызметті ұсыну үшін белгіленген тұлғалар санаттарына сай келмеуі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
12. Мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызмет алушыдан өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) қызмет алушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның кеңсесі түскен құжаттарды тіркейді және уәкілетті органның басшылығына жолдайды, қызмет алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат бередi, онда:
өтінішті қабылдау күні мен нөмірі;
сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса тіркелген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру орны мен күні (уақыты);
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, оның байланыс деректері болады;
3) уәкілетті органның басшылығы түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және уәкілетті органның жауапты орындаушысына орындауға жібереді;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін қызмет алушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
5) уәкілетті органның кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет алушыға береді.
13. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны, ол қандай да болмасын елді мекенде тұратын әлеуетті қызмет алушылар санына, сондай-ақ уәкілетті органның апта күндері мен тәуліктік жұмыс кестесіне бай ланысты сараланып анықталатын бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации), - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, - не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется в течение календарного года в соответствии с установленным графиком работы уполномоченного органа и организации образования без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служат представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента, а также несоответствие категории лиц, определенных для предоставления услуги, с письменным обоснованием причин отказа.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в уполномоченный орган;
2) канцелярия уполномоченного органа регистрирует поступившие документы и передает их руководству уполномоченного органа, выдает получателю расписку о получении всех документов, в которой содержатся:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, его (ее) контактные данные;
3) руководство уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю уполномоченного органа на исполнение;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает поступившие документы, готовит проект уведомления получателю для подписи руководителя и направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
5) канцелярия уполномоченного органа выдает получателю результат оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, который будет определяться дифференцированно в зависимости от количества потенциальных получателей, проживающих в том или ином населенном пункте, а также в зависимости от дня недели и суточного графика работы уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги

14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) ата-анадан өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) өтініш иесінің (отбасының) жергілікті атқарушы органдар беретін мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті алушылар қатарына жататындығын растайтын анықтама;
4) денсаулық жағдайы туралы анықтама (медициналық төлқұжат).
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі білім беру ұйымының фойесінде, сондай-ақ, Атырау облысы Білім беру басқармасының, аудандық, қалалық білім бөлімдерінің ресми сайттары мен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында орналастырылады.
16. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар тізбесі уәкілетті орган мен білім беру ұйымындағы мемлекеттік қызметті ұсынуға жауапты тұлғаға тапсырылады.
17. Мемлекеттік қызметті мемлекеттік қызметті алушыға жеткізу мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілінің) өзі келген жағдайда жүзеге асырылады.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерісіне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) уәкілетті органның кеңсесi;
2) уәкілетті органның басшылығы;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
19. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 3-қосымшасында келтiрiлген.
20. Функционалдық өзара әрекет сызбасы осы регламенттiң 4-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
21. Уәкілетті органның басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызмет көрсетудi іске асыруға жауапкершілікте болады.
" Аз қамтылған отбасы балаларының
қала сыртындағы және мектеп жанындағы
лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды
қабылдау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 1-қосымша
"Қала (аудандар) әкімдіктерінің білім бөлімдері" мемлекеттік мекемелерінің тізімі
Р/с№
Бөлімдердің атауы
Орналасқан мекен-жайы
Байланыс телефондары
1
2
3
4
Атырау облысы
1.
"Атырау қаласы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Атырау қаласы, Азаттық даңғылы, 65 "а"
8(7122) 3548-47, 328209
2.
"Жылыой ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Құлсары қаласы, Әбдірахманов көшесі, 47

14. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) заявление от родителей;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) справку, подтверждающую принадлежность заявителя (семьи) к получателям государственной адресной социальной помощи, предоставляемую местными исполнительными органами;
4) справку о состоянии здоровья (медицинский паспорт).
15. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги размещается в фойе организации образования, а также на официальных сайтах Управления образования Атырауской области, районных, городского отделов образования и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан - www.edu.gov.kz.
16. Необходимые документы для получения государственной услуги сдаются ответственному лицу за оказание государственной услуги уполномоченного органа и организации образования.
17. Доставка результата государственной услуги получателю государственной услуги осуществляется при личном обращении получателя государственной услуги (законного представителя).
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.
20. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 4 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Прием документов
для предоставления отдыха детям из
малообеспеченных семей в загородных
и пришкольных лагерях"
Cписок государственных учреждений "Отделов образования акиматов города (районов)"
№ п/п
Наименование отделов
Адрес
расположения
Контактные телефоны
1
2
3
4
Атырауская область
1.
Государственное учреждение "Отдел образования акимата города Атырау"
город Атырау, проспект Азаттык, 65 а
8(7122) 3548-47, 328209
1.
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Жылойского района"
город Кулсары, улица Абдрахманова, 47

8(712 37) 214-85
3.
"Индер ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Индер селосы,  Қонаев көшесі, 18
8(712 34) 210-50
4.
"Махамбет ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Махамбет селосы Махамбет көшесі, 13
8(712 36) 210-21
5.
"Исатай ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Аққыстау селосы, Егемен Қазақстан көшесі, 7
8(712 31) 204-57
6.
"Мақат ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Мақат кенті, Теміржолшылар көшесі, 5
8(71239)300-13
7.
"Құрманғазы ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ганюшкино селосы, Көшекбаев көшесі, 25
8(712 33) 204-99
8.
"Қызылқоға ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Миялы селосы,  Қарабалин көшесі, 24
8(712 38) 211-75
" Аз қамтылған отбасы балаларының
қала сыртындағы және мектеп жанындағы
лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды
қабылдау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 2-қосымша
Сауықтыру ұйымының атауы
№ ________   ЖОЛДАМА
Т.А.Ә. _____________________________
Туған күні: _____________________
Мекен-жайы_____________________  _______________________________Мектебі :____________________________
м.п.
Сыныбы  :_____________________________
Ата-анасының Т.А.Ә.__________________
_______________________________
Жұмыс орны: ______________________
Жолдамаға кері талон №_______
Т.А.Ә.____________________________
с "____"____________________20___  г.
20__ жылдың "    "_______________бастап
20__ жылғы "__________________дейін
___________________________________
болды
Директор :_______________________
Жолдама денсаулық жағдайы туралы анықтама болғанда ғана жарамды.
Жолға шығар алдында бала жуындырылған және таза киімде болуы тиіс
Өзімен бірге:
1. іш киім             2 дана
2. шұлық             3 дана
3. Жеке гигиеналық заттар (тіс пастасы,
тіс щеткасы, сусабын, сабын, жуыну жөкесі, тарақ)
4.футболкалар, шолақ шалбарлар;
5. шалбар (джинсы);
6. күрте (жылы күрте немесе кеудеше) ;
7. суға түскенде киетін киім;
8. бас киім (кепка, панамка);
9. спорттық костюм;
10. спорттық аяқ киімдер;
11. шәркей (сланцы);
12. сүлгі – 2 дана (моншаға, бетке арналған) болуы тиіс
Құнды заттар үшін орталық әкімшілігі жауапкершілікте болмайды.
Балалардың сауықтыру ұйымының атауы
№ ________  ЖОЛДАМА/
Мекен-жайы:
" Аз қамтылған отбасы балаларының
қала сыртындағы және мектеп жанындағы
лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды
қабылдау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 3-қосымша
Әкiмшiлiк әрекеттердің (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара әрекет
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негiзгi үдерістiң әрекеті (барысы, жұмыстар ағыны)
Әрекет (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесi
Уәкілетті органның басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекет (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен танысу,
орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Қызмет алушы уәкілетті органға өтініш білдірген кезде – қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беруді немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою,
құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа беру
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
Қызмет алушы уәкілетті органға өтініш білдірген кезде – мемлекеттiк қызмет 10 күнтізбелік күнде көрсетiледi
Келесi әрекет нөмiрi
2
3
4
Әрекет (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның кеңсесi
Жауапты орындаушы
Әрекет (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру немесе дәлелдi бас тартуды журналда тiркеу
Қызмет алушыға қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама немесе дәлелдi бас тартуды беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Құжатқа қол қою
Қызмет алушыға қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру немесе дәлелдi бас тартуды беру
Қызмет алушыға қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру немесе дәлелдi бас тартуға қол қою
Орындалу мерзiмдерi
30 минуттан артық емес
30 минуттан артық емес
10 күнтізбелік күн
Келесi әрекет нөмiрi
5
6
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс
1-топ ҚФБ
Уәкілетті органның кеңсесi
2-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Өтiнiштер қабылдау,
тiркеу, өтiнiштi уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтінішті қарау, қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беруге ресімдеу, басшылыққа қол қою үшін беру
№ 4 әрекет
Қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдамаға қол қою
№ 5 әрекет
Қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдаманы тiркеу және қызмет алушыға қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерiс
1-топ ҚФБ
Уәкілетті органның кеңсесi
2-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, тiркеу,
өтiнiштi уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны белгiлеу, бұрыштама қою
№ 3 әрекет
Өтiнiштi қарау. Дәлелдi бас тартуды дайындау, басшылыққа қол қоюға беру
№ 4 әрекет
Бас тартуға қол қою
№ 5 әрекет
Бас тартуды тiркеу, бас тартуды қызмет алушыға беру
Аз қамтылған отбасы балаларының қала
сыртындағы және мектеп жанындағы
лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды
қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы

8(712 37) 214-85
1.
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Индерского района"
поселок Индер, улица Кунаева, 18
8(712 34) 210-50
1.
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Махамбетского района"
село Махамбет, улица Махамбета, 13
8(712 36) 210-21
1.
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Исатайского района"
село Аккыстау, улица Егемен Казахстан,7
8(712 31) 204-57
1.
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Макатского района"
поселок Макат, улица Железнодорожная, 5
8(71239)300-13
1.
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Курмангазинского района"
село Ганюшкино, улица Кушекбаева, 25
8(712 33) 204-99
1.
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Кызылкогинского района"
село Миялы, улица Карабалина, 24
8(712 38) 211-75
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Прием
документов для предоставления отдыха
детям из малообеспеченных семей в
загородных и пришкольных лагерях"
Наименование оздоровительной организации
НАПРАВЛЕНИЕ № ________
Ф.И.О _____________________________
Дата рождения: _____________________
Адрес :____________________________
___________________________________
Школа :____________________________   м.п.
Класс :_____________________________
Ф.И.О. родителей:________________________________________________________
Место работы:______________________
___________________________________
Обратный талон к путевке №_______
Ф.И.О_________________________
находился
с "   "________________20   г.
с "   "________________20   г.
по "   "_______________20   г.
Директор :__________________
Путевка действительна при наличии
справки о состоянии здоровья.
Перед отъездом ребенок должен быть
тщательно вымыт и одет во все чистое
Иметь при себе:
1.белье нижнее 2 смены
2.носки 3 пары
3. средства личной гигиены ( зубная паста, зубная щетка, шампунь, мыло, мочалка, расческа)
4. футболки, шорты;
5. брюки (джинсы);
6. теплая кофта (свитер или джинсовая  куртка);
7. купальник (купальные плавки);
8. головной убор (кепка, панамка);
9. спортивный костюм;
10. кроссовки (кеды);
11. гелевые шлепки (сланцы);
12. полотенце – 2 шт. (банное, для лица)
За ценные вещи администрация центра
ответственности не несет
Наименование детской оздоровительной организации
НАПРАВЛЕНИЕ № ________
Адрес:
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги "Прием
документов для предоставления отдыха
детям из малообеспеченных семей в
загородных и пришкольных лагерях"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Руководство
уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение
ответственного исполнителя для
исполнения
При обращении получателя в уполномоченный орган - оформляет направление в загородные и пришкольные лагеря или мотивированный отказ.
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Передача
документов руководству для подписания
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
При обращении получателя в уполномоченный орган - государственная услуга предоставляется в 10 календарных дней
Номер следующего
действия
2
3
4
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководствоуполномоченого органа
Канцелярия уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель
Наименование действия(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонден-цией
Регистрация направление в загородные и пришкольные лагеря или мотивированного отказа в журнале
Передача направление в загородные и пришкольные лагеря или мотивированного отказа получателю
Форма завершения(данные, документ,организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Передача направление в загородные и пришкольные лагеря или мотивированного отказа получателю
Передача направление в загородные и пришкольные лагеря или подписание мотивированного отказа получателю
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
10 календарных дней
Номер следующего
действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием заявления,
регистрация,
направление
заявления
руководству
уполномоченного органа
Действие № 2
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3
Рассмотрение
заявления,
оформление направления в загородные и пришкольные лагеря, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание направления в загородные и пришкольные лагеря
Действие № 5
Регистрация направления в загородные и пришкольные лагеря и выдача направления в загородные и пришкольные лагеря получателю
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация, направление заявления
руководству уполномоченного органа
Действие № 2
Определение
ответственного исполнителя для исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3
Рассмотрение
заявления. Подготовка
мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 4
Подписание
отказа
Действие № 5
Регистрация отказа, выдача отказа
получателю
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги "Прием
документов для предоставления отдыха
детям из малообеспеченных семей в
загородных и пришкольных лагерях"
Схема функционального взаимодействия