Шүлбі шлюзінің учаскесінде Ертіс өзенінің сол жағалауының және Шүлбі су қоймасының су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 14 маусымдағы N 130 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 10 шілдеде N 2578 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 39, 116, 125, 145-1-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 8-1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан республикалық мемлекеттік қазыналық су жолдары кәсіпорнының Шүлбі шлюзінің учаскесіндегі Ертіс өзенінің сол жағалауының және Шүлбі су қоймасының су қорғау аймағы мен белдеуінің шекаралары жобасына сәйкес және су объектілерін ластанудан және сарқылудан қорғау мақсатында, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.12.2016 № 392 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Белгіленсін:
1) осы қаулының қосымшасына сәйкес Шүлбі шлюзінің учаскесінде Ертіс өзенінің сол жағалауының және Шүлбі су қоймасының су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуі;
2) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Шүлбі шлюзінің учаскесінде Ертіс өзенінің сол жағалауының және Шүлбі су қоймасының су қорғау аймағының аумағын шаруашылыққа пайдаланудың арнайы режимі мен су қорғау белдеуінің аумағында шектеулі шаруашылық қызмет жүргізу режимі.
2. Шығыс Қазақстан облысы табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы (В. Е. Чернецкий) Шығыс Қазақстан республикалық мемлекеттік қазыналық су жолдары кәсіпорының Шүлбі шлюзінің учаскесіндегі Ертіс өзенінің сол жағалауының және Шүлбі су қоймасының су қорғау аймағы мен белдеуінің шекаралары жобасын заңнамамен белгіленген құзыретіне сәйкес шаралар қабылдау үшін Семей қаласының әкіміне және мемлекеттік жер кадастрында есепке алу үшін және су қоры мен жер ресурстарының пайдаланылуына және қорғалуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру үшін арнайы уәкілеттік берілген мемлекеттік органдарға тапсырсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары В. Л. Кошелевке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. Сапарбаев
Келісілді:
Су ресурстарын пайдалануды
реттеу және қорғау жөніндегі Ертіс
бассейндік инспекциясының бастығы Д. Тілеубаев
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі Мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалау комитетінің
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
департаментінің директоры Т. Ерубаев
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы "14" маусымдағы
№ 130 қаулысына қосымша
Шүлбі шлюзінің учаскесіндегі Ертіс өзенінің сол жағалауының және Шүлбі су қоймасының су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуі
№ р/с
Су объектісі, оның учаскесі
Су қорғау аймағы
Соның ішінде су қорғау белдеуі
Шекарасының ұзындығы, (шақырым)
Алаңы, (га)
Орташа ені (метр)
Шекарасының ұзындығы, (шақырым)
Алаңы, (га)
Орташа ені (метр)
Шүлбі шлюзінің учаскесіндегі Ертіс өзені және Шүлбі су қоймасы, соның ішінде:
1
жоғарғы және төменгі жақын каналдарының сол жағалауы бойымен

Об установлении водоохранной зоны и водоохранной полосы левого берега реки Иртыш и Шульбинского водохранилища на участке Шульбинского шлюза и режима их хозяйственного использования
Постановление акимата Восточно-Казахстанской области от 14 июня 2012 года N 130. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 10 июля 2012 года за N 2578
В соответствии со статьями 39, 116, 125, 145-1 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, подпунктом 8-1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", проектом границ водоохранной зоны и полосы левого берега реки Иртыш и Шульбинского водохранилища на участке Шульбинского шлюза республиканского государственного казенного Восточно-Казахстанского предприятия водных путей и в целях охраны от загрязнения и истощения водных объектов, Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 22.12.2016 № 392 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Установить:
1) водоохранную зону и водоохранную полосу левого берега реки Иртыш и Шульбинского водохранилища на участке Шульбинского шлюза согласно приложению к настоящему постановлению;
2) специальный режим хозяйственного использования на территории водоохранной зоны и режим ограниченной хозяйственной деятельности на территории водоохранной полосы левого берега реки Иртыш и Шульбинского водохранилища на участке Шульбинского шлюза согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
2. Управлению природных ресурсов и регулирования природопользования Восточно-Казахстанской области (Чернецкий В. Е.) передать проект границ водоохранной зоны и полосы левого берега реки Иртыш и Шульбинского водохранилища на участке Шульбинского шлюза республиканского государственного казенного Восточно-Казахстанского предприятия водных путей акиму города Семей для принятия мер в соответствии с установленной законодательством компетенцией и специально уполномоченным государственным органам для учета в государственном земельном кадастре и для осуществления государственного контроля за использованием и охраной водного фонда и земельных ресурсов.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Кошелева В. Л.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Сапарбаев
Согласовано:
Начальник Иртышской бассейновой инспекции
по регулированию использования и
охране водных ресурсов Д. Тлеубаев
Директор департамента комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан по Восточно-Казахстанской области Т. Ерубаев
Приложение к постановлению
Восточно-Казахстанского областного
акимата
от "14" июня 2012 года № 130
Водоохранная зона и водоохранная полоса
левого берега реки Иртыш и Шульбинского водохранилища
на участке Шульбинского шлюза
№ п/п
Водный объект, его участок
Водоохранная зона
В том числе
водоохранная полоса
Протяженность границы, (км)
Площадь, (га)
Средняя ширина, (м)
Протяженность границы, (км)
Площадь, (га)
Средняя ширина, (м)
Река Иртыш и Шульбинское водохранилище на участке Шульбинского шлюза, в том числе:
1
по левому берегу верхового и низового подходных каналов