Шығыс Қазақстан облысында жергілікті жағдайларға және көрсетілген жерді пайдалану ерекшеліктеріне байланысты меншікке немесе жер пайдалануға берілетін ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің ең аз мөлшерлерін белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 02 шілдедегі N 153 қаулысы, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 03 шілдедегі N 4/65-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 02 тамызда N 2623 тіркелді
Ескерту. Бірлескен қаулы мен шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.05.2023 № 99 бірлескен қаулысы және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 31.05.2023 № 3/24-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң 50-бабының 5-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағы 13) тармақшасына және 27-бабының 1-тармағы 8) тармақшасына сәйкес және ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін ұтымды пайдалану мақсатында Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ және Шығыс Қазақстан облысының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Шығыс Қазақстан облысында жергілікті жағдайларға және көрсетілген жерді пайдалану ерекшеліктеріне байланысты меншікке немесе жер пайдалануға берілетін ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің ең аз мөлшерлері осы бірлескен қаулы мен шешімге қосымшаға сәйкес белгіленсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.05.2023 № 99 бірлескен қаулысы және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 31.05.2023 № 3/24-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы шешім және қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Түсіпова
Облыс әкімі Б. Сапарбаев
Облыстық мәслихат хатшысы Г. Пинчук
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 2 шілдедегі № 153
қаулысы
мен
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2012 жылғы 3 шілдедегі № 4/65-V шешіміне
қосымша
Шығыс Қазақстан облысында жергілікті жағдайларға және көрсетілген жерді пайдалану ерекшеліктеріне байланысты меншікке немесе жер пайдалануға берілетін ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің ең аз мөлшерлері
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.05.2023 № 99 бірлескен қаулысы және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 31.05.2023 № 3/24-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 03.04.2025 № 79 бірлескен қаулысы және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 03.04.2025 № 20/163- VIII шешімдерімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№
Аудан (қала) атауы
Жеке меншік құқығымен немесе уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) құқығымен болуы мүмкін бір әкімшілік ауданның (қаланың) шегінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің ең аз мөлшері, гектар
Қазақстан Республикасының азаматында шаруа немесе фермер қожалығын жүргізу үшін
шетелдік қатысуы жоқ Қазақстан Республикасының мемлекеттiк емес заңды тұлғасында және оның үлестес тұлғаларында ауыл шаруашылығы өндiрiсiн жүргiзу үшiн
барлығы
оның ішінде суармалы
барлығы
оның ішінде суармалы
1
2
3
4
5
6
1
Алтай
3,1
2
3,1
2
2
Глубокое
0,9
0,9
0,9
0,9
3
Зайсан
3,4
2
3,4
2
4
Катонқарағай
1,2
1,2
1,2
1,2
5
Күршім
3,6
2
3,6
2
6
Самар
2,5
2
2,5
2
7
Тарбағатай
6,3
2
6,3
2
8
Ұлан
1,9
1,9
1,9
1,9
9
Шемонаиха
0,9
0,9
0,9
0,9
10
Риддер қаласы
0,8
0,8
0,8
0,8
11
Өскемен қаласы
1,9
1,9
1,9
1,9
12
Марқакөл
3,6
2
3,6
2
13
Үлкен Нарын
1,2
1,2
1,2
1,2

Об установлении минимальных размеров земельных участков сельскохозяйственного назначения в зависимости от местных условий и особенностей использования указанных земель, предоставляемых в собственность или землепользование в Восточно-Казахстанской области
Постановление акимата Восточно-Казахстанской области от 02 июля 2012 года N 153, решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 03 июля 2012 года № 4/65-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 02 августа 2012 года за N 2623
Сноска. Заголовок совместного постановления и решения в редакции совместного постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.05.2023 № 99 и решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 31.05.2023 № 3/24-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 50 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 и подпунктом 8) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в целях рационального использования земельных участков сельскохозяйственного назначения Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ и Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить минимальные размеры земельных участков сельскохозяйственного назначения в зависимости от местных условий и особенностей использования указанных земель, предоставляемых в собственность или землепользование в Восточно-Казахстанской области согласно приложению к настоящему совместному постановлению и решению.
Сноска. Пункт 1 в редакции совместного постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.05.2023 № 99 и решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 31.05.2023 № 3/24-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее решение и постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Н. Тусупова
Аким области Б. Сапарбаев
Секретарь областного маслихата Г. Пинчук
Приложение к постановлению
Восточно-Казахстанского областного
акимата от 2 июля 2012 года
№ 153
и
решению Восточно-Казахстанского областного
маслихата от 3 июля 2012 года
№ 4/65-V
Минимальные размеры земельных участков сельскохозяйственного назначения в зависимости от местных условий и особенностей использования указанных земель, предоставляемых в собственность или землепользование в Восточно-Казахстанской области
Сноска. Приложение в редакции совместного постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.05.2023 № 99 и решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 31.05.2023 № 3/24-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными совместного постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 03.04.2025 № 79 и решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 09.04.2025 № 20/163-VIII ( вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№
Наименование района (города)
Минимальные размеры земельных участков сельскохозяйственного назначения в пределах одного административного района (города), которые могут находиться на праве частной собственности или на праве временного возмездного землепользования (аренды), гектар
у гражданина Республики Казахстан для ведения крестьянского или фермерского хозяйства
у негосударственного юридического лица Республики Казахстан без иностранного участия и его аффилированных лиц для ведения сельско-хозяйственного производства
всего
в том числе орошение
всего
в том числе орошение
1
2
3
4
5
6
1
Алтай
3,1
2
3,1
2
2
Глубоковский
0,9
0,9
0,9
0,9
3
Зайсанский
3,4
2
3,4
2
4
Катон-Карагайский
1,2
1,2
1,2
1,2
5
Курчумский
3,6
2
3,6
2
6
Самар
2,5
2
2,5
2
7
Тарбагатайский
6,3
2
6,3
2
8
Уланский
1,9
1,9
1,9
1,9
9
Шемонаихинский
0,9
0,9
0,9
0,9
10
город Риддер
0,8
0,8
0,8
0,8
11
город Усть-Каменогорск
1,9
1,9
1,9
1,9
12
Марқакөл
3,6
2
3,6
2
13
Үлкен Нарын
1,2
1,2
1,2
1,2