"Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 05 қыркүйектегі N 206 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 03 қазанда N 2690 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 12 тамыздағы N 212 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.08.2013 N 212 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнің «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745, «Орман және аңшылық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 403 қаулыларына сәйкес, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған «Ағаш кесу және орман билетін беру» мемлекеттiк қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 05 қыркүйектегі № 206
қаулысымен бекітілді
«Ағаш кесу және орман билетін беру»
мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Ағаш кесу және орман билетін беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) ағаш кесу билетi орман пайдаланушы мен орман иеленушіге сүрек, кесілген ағаш қалдықтарын (ұшар басынан алынған отын), шайыр, ағаш шырындарын және қосалқы сүрек ресурстарын дайындауға және кеспеағаш аймағынан ағаштар, сыпталған ағаштар немесе сортименттер (қабығы алынбаған іске жарамды және отындық) түрінде тасып әкетуге құқық беретiн құжат болып табылады;
2) орман билетi жанама орман пайдалануды жүзеге асыруға, мемлекеттiк орман қоры учаскелерiн аң шаруашылығы, ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристiк және спорттық мақсаттар қажеттiгi үшiн пайдалануға құқық беретiн құжат болып табылады;
3) орман пайдалану - орман ресурстары мен орманның пайдалы қасиеттерін пайдалану жөніндегі заңдық және экономикалық жағынан регламенттелген қызмет.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнің «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745, «Орман және аңшылық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 403 қаулыларына сәйкес әзірленді.

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 05 сентября 2012 года № 206. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 03 октября 2012 года за N 2690. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12 августа 2013 года № 212
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.08.2013 № 212.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», от 7 апреля 2011 года № 403 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного и охотничьего хозяйства и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Выдача лесорубочного и лесного билета».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Сапарбаев
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 5 сентября 2012 года № 206
Регламент
государственной услуги
«Выдача лесорубочного и лесного билета»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача лесорубочного и лесного билета» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) лесорубочный билет является документом, дающим право лесопользователю и лесовладельцу на проведение заготовки и вывозки древесины из лесосеки деревьями, хлыстами или сортиментами (деловая и дровяная в коре), порубочных остатков (дрова из кроны), живицы, древесных соков и второстепенных древесных ресурсов;
2) лесной билет является документом, предоставляющим право на осуществление побочных лесных пользований, пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства, научно-исследовательских, оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей;
3) лесопользование - юридически и экономически регламентированная деятельность по использованию лесных ресурсов и полезных свойств леса.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», от 7 апреля 2011 года № 403 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного и охотничьего хозяйства и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745».

3. «Ағаш кесу және орман билетін беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) осы Регламентке 1 қосымшаға сәйкес орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелері көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексінің 18-бабының 6) тармақшасының, 36-бабының, Қазақстан Республикасы Үкiметiнің «Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде өсіп тұрған сүректі босату ережесін бекіту туралы» 2003 жылғы 22 желтоқсандағы № 1287, «Мемлекеттік орман қоры аумағында орманды жанама пайдалану қағидаларын бекіту туралы» 2011 жылғы 1 қарашадағы № 1268, «Ағаш кесу мен орман билетінің нысандарын, Ағаш кесу және орман билетін есепке алу, сақтау, толтыру және беру қағидаларын бекіту туралы» 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 1511 қаулыларының негізінде көрсетілетін болады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі қағаз тасымалдауышта ағаш кесу және (немесе) орман билетін беру немесе жазбаша нысанда оларды беруден дәлелді бас тарту болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін мекенжайлары осы Регламентке 1 қосымшада көрсетілген орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелеріне жүгіну қажет.
8. Мемлекеттік қызметті орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелері күн сайын, демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 8.00-ден 17.00-ге дейін, сағат 12.00-ден 13.00-ге дейінгі түскі үзілісімен, мемлекеттік қызметті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен көрсететін «Өскемен орман шаруашылығы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінен басқалары көрсетеді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөнінде, соның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты, тұтынушы мекенжайлары осы Регламентке 1 қосымшада көрсетілген облыстың орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелерінен, және Өскемен қаласы, Тоқтаров көшесі, 40 мекенжайындағы Шығыс Қазақстан облысы табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасынан (бұдан әрі - Басқарма), телефоны 57-94-68, факсі 26-14-56, Басқарманың e-priroda.gov.kz интернет - ресурсынан ала алады.
10. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімдерде көрсетіледі:
1) тұтынушының осы Регламенттің 15 тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің ең көп шекті уақыты - 30 (отыз) минут;

3. Государственная услуга «Выдача лесорубочного и лесного билета» (далее - государственная услуга) оказывается государственными учреждениями лесного хозяйства, согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 6) статьи 18статьи 36 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, постановлений Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года № 1287 «Об утверждении Правил отпуска древесины на корню на участках государственного лесного фонда», от 1 ноября 2011 года № 1268 «Об утверждении Правил побочного пользования лесом на территории государственного лесного фонда», от 12 декабря 2011 года  № 1511 «Об утверждении форм лесорубочного и лесного билета, Правил учета, хранения, заполнения и выдачи лесорубочного и лесного билета».
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача лесорубочного и (или) лесного билета на бумажном носителе или мотивированного отказа в их выдаче в письменной форме.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в государственные учреждения лесного хозяйства по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
8. Государственная услуга оказывается государственными учреждениями лесного хозяйства, ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 8.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 12.00 до 13.00 часов, за исключением коммунального государственного учреждения «Усть-Каменогорское лесное хозяйство», в котором государственная услуга предоставляется с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги, потребитель может получить в государственных учреждениях лесного хозяйства области по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту, и в управлении природных ресурсов и регулирования природопользования Восточно-Казахстанской области (далее - Управление) по адресу: город Усть-Каменогорск, улица Тохтарова, 40, телефон 57-94-68, факс 26-14-56, на Интернет-ресурсе Управления: e-priroda.gov.kz.
10. Государственная услуга оказывается в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 15 настоящего Регламента – в течение 3 (трех) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - 30 (тридцать) минут;

3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең көп шекті уақыты - 30 (отыз) минут.
11. Осы Регламенттің 15 тармағында көрсетілген құжаттарды толық көлемде ұсынбау мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) құжаттарды тексеру және қабылдау, оларды тіркеу;
2) тапсырылған құжаттардың толықтығын және ресімделуінің дұрыстығын тексеру, ағаш кесу және/немесе орман билетін (телнұсқасын) жазып беру, не дәлелді бас тартуды дайындау;
3) ағаш кесу және/немесе орман билетіне, не дәлелді бас тартуға қол қою және беру.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелерінің жұмыс кестесі негізінде жұмыс күні ішінде бір тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі
әрекеттер тәртібінің (өзара әрекеттестіктің) сипаттамасы
14. Тұтынушының құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат тіркелген күні мен нөмірі және мемлекеттік қызметті алған күні көрсетілген талон болып табылады.
15. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы келесі құжаттарды тапсыруы қажет:
1) ағаш кесу билетін алу үшін:
еркін нысанда жазылған өтініш;
тендердің нәтижесі туралы хаттама;
ұзақ мерзімді орман пайдалану шарты;
орманды пайдаланғаны үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген ставкалар мен мерзімдерге сәйкес ақы төлегенін растайтын түбіртек;
2) орман билетін алу үшін:
еркін нысанда жазылған өтініш;
тендердің нәтижесі туралы хаттама (бір жылдан артық);
ұзақ мерзімді орман пайдалану шарты;
соның ішінде:
жанама орман пайдалануды ғылыми мақсаттарға жүзеге асыру үшін (алғаш рет өтініш жасалғанда) қосымша тапсырылады:
бейімдеуші ғылыми ұйымның ғылыми кеңесі бекіткен ғылыми-тақырыптық жоспардан нотариалды расталған үзінді көшірмесі және ғылыми-зерттеу жұмыстардың бағдарламалары;
дәрілік шикізатты алу кезіндегі негіздеу материалдары (биологиялық негіздеме, мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысы);
мемлекеттік тапсырыс шеңберінде ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүзеге асыруға:
орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелерімен жасалған шарттың көшірмесі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі - ҚФБ):
1) кеңсе маманы;
2) орман шаруашылығы мемлекеттік мекемесінің басшысы;
3) орман пайдалану жөніндегі инженер.
17. Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара іс-қимылдарының кестедегі мәтіндік сипаттамасы осы Регламентке 2 қосымшада берілген.

3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - 30 (тридцать) минут.
11. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является предоставление не в полном объеме документов, указанных в пункте 15 настоящего Регламента.
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) проверка и прием документов, их регистрация;
2) проверка полноты и правильности оформления представленных документов, выписка лесорубочного и/или лесного билета (дубликата) либо подготовка мотивированного отказа;
3) подписание и выдача лесорубочного и (или) лесного билета либо мотивированного отказа.
13. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним лицом в течение рабочего дня на основании графика работы государственных учреждений лесного хозяйства.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
14. Документом, подтверждающим, что потребитель сдал необходимые документы, является талон, с указанием даты и номера регистрации и даты получения государственной услуги.
15. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:
1) для получения лесорубочного билета:
заявление в произвольной форме;
протокол о результатах тендера;
договор долгосрочного лесопользования;
квитанцию, подтверждающую уплату платы за лесные пользования, согласно ставкам и срокам, установленным Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс);
2) для получения лесного билета;
заявление в произвольной форме;
протокол о результатах тендера (свыше одного года);
договор долгосрочного лесопользования;
в том числе:
на осуществление побочных лесных пользований в научных целях (при первичном обращении) дополнительно представляется:
нотариально засвидетельствованная копия выписки из научно-тематического плана, утвержденного ученым советом профилирующей научной организации и программы научно-исследовательских работ;
обосновывающие материалы при изъятии лекарственного сырья (биологическое обоснование, заключение государственной экологической экспертизы);
на осуществление научно-исследовательских работ в рамках государственного заказа:
копия договора с государственными учреждениями лесного хозяйства.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) специалист канцелярии;
2) руководитель государственного учреждения лесного хозяйства;
3) инженер по лесопользованию.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.

18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сұлба осы Регламентке 3 қосымшада берілген.
19. Оларға сәйкес мемлекеттік қызмет нәтижесі ұсынылатын ағаш кесу және орман билетінің нысандары «Ағаш кесу мен орман билетінің нысандарын, Ағаш кесу және орман билетін есепке алу, сақтау, толтыру және беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 1511 қаулысымен бекітілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды тұлғалардың жуапкершілігі
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздерінің қабылдаған шешімдері мен әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін жауапты болады.
«Ағаш кесу және орман билетін беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Шығыс Қазақстан облысының орман шаруашылығы
мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
Ұйымның атауы
Заңды мекенжайы
Байланыс
телефондары
«Асу-Бұлақ орман
шаруашылығы»
коммуналдық
мемлекеттік
мекемесі
071601, Шығыс Қазақстан
облысы, Ұлан ауданы,
Асу-Бұлақ ауылы,
Жаңа орман шаруашылығы
8-72338-7-83-52
«Үлкен Нарын орман
шаруашылығы»
коммуналдық
мемлекеттік
мекемесі
070900, Шығыс Қазақстан
облысы, Катонқарағай
ауданы, Үлкен-Нарын
ауылы, Шулятиков көшесі
8-72341-2-13-42
«Верх-Уба орман
шаруашылығы»
коммуналдық
мемлекеттік
мекемесі
071802, Шығыс Қазақстан
облысы, Шемонаиха
ауданы, Верх-Уба ауылы,
Киров көшесі, 42
8-72332-6-11-65
«Зайсан орман
шаруашылығы»
коммуналдық
мемлекеттік
мекемесі
070700, Шығыс Қазақстан
облысы, Зайсан ауданы,
Зайсан қаласы,
Құнияров көшесі, 21
8-72340-2-16-82
«Зырян орман
шаруашылығы»
коммуналдық
мемлекеттік
мекемесі
070814, Шығыс Қазақстан
облысы, Зырян ауданы,
Малеевск кенті,
Бұқтырма көшесі, 39
8-72335-2-47-40
«Күршім орман
шаруашылығы»
коммуналдық
мемлекеттік
мекемесі
071200, Шығыс Қазақстан
облысы, Күршім ауданы,
Күршім ауылы,
Тоқаев көшесі, 3
8-72339-3-18-81
«Риддер орман
шаруашылығы»
коммуналдық
мемлекеттік
мекемесі
071302, Шығыс Қазақстан
облысы, Риддер қаласы,
1 аудан, Орман
шаруашылығы кенті
8-72336-5-64-04
«Марқақөл орман
шаруашылығы»
коммуналдық
мемлекеттік
мекемесі
071217, Шығыс Қазақстан
облысы, Күршім ауданы,
Ұранхай ауылы
8-72330-4-43-33
«Малая Уба орман
шаруашылығы»
коммуналдық
мемлекеттік
мекемесі
070506, Шығыс Қазақстан
облысы, Глубокое ауданы,
Быструха ауылы,
Новостройка көшесі, 39

18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
19. Формы лесорубочного и лесного билета, в соответствии с которыми предоставляется результат государственной услуги, утверждены постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении форм лесорубочного и лесного билета, Правил учета, хранения, заполнения и выдачи лесорубочного и лесного билета» от 12 декабря 2011 года № 1511.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
20. Должностные лица, оказывающие государственные услуги, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача лесорубочного и лесного билета»
Перечень государственных учреждений лесного хозяйства
Восточно-Казахстанской области
Наименование
организации
Юридический адрес
Контактные телефоны
Коммунальное
государственное
учреждение
«Асу-Булакское лесное
хозяйство»
071601,
Восточно-Казахстанская
область, Уланский
район, с. Асу-Булак,
Новый лесхоз
8–72338-83-52
Коммунальное
государственное
учреждение
«Больше-Нарымское
лесное хозяйство»
070900,
Восточно-Казахстанская
область, Катон-Карагайский
район, с. Улкен-Нарын,
ул. Шулятикова
8–723412-13-42
Коммунальное
государственное
учреждение
«Верх-Убинское лесное хозяйство»
071802,
Восточно-Казахстанская
область, Шемонаихинский
район, с. Верх-Уба,
ул. Кирова, 42
8-723326-11-65
Коммунальное
государственное
учреждение «Зайсанское
лесное хозяйство»
070700,
Восточно-Казахстанская
область, Зайсанский
район, г. Зайсан,
ул. Куниярова, 21
8-723402-16-82
Коммунальное
государственное
учреждение
«Зыряновское лесное
хозяйство»
070814,
Восточно-Казахстанская
область, Зыряновский
район, п. Малеевск,
ул. Бухтарминская, 39
8-723352-47-40
Коммунальное
государственное
учреждение «Курчумское
лесное хозяйство»
071200,
Восточно-Казахстанская
область, Курчумский
район, с. Курчум,
ул. Токаева, 3
8-723393-18-81
Коммунальное
государственное
учреждение «Риддерское
лесное хозяйство»
071302,
Восточно-Казахстанская
область, г. Риддер,
1 район, пос. Лесхоз
8-723365-64-04
Коммунальное
государственное учреждение
«Маркакольское лесное
хозяйство»
071217,
Восточно-Казахстанская
область, Курчумский
район, с. Урунхайка
8-723304-43-33
Коммунальное
государственное
учреждение
«Мало-Убинское лесное
хозяйство»
070506,
Восточно-Казахстанская
область Глубоковский
район, с. Быструха,
ул. Новостройка, 39

8-72331-2-73-98
«Пихта орман
шаруашылығы»
коммуналдық
мемлекеттік
мекемесі
071302, Шығыс Қазақстан
облысы, Риддер қаласы,
2-аудан,
Кедровская көшесі, 11
8-72336-3-04-41
«Самар орман
шаруашылығы»
коммуналдық
мемлекеттік
мекемесі
071010, Шығыс Қазақстан
облысы, Көкпекті ауданы,
Қайыңды ауылы
8-72333-2-79-44
«Черемшанка орман
шаруашылығы»
коммуналдық
мемлекеттік
мекемесі
070522, Шығыс Қазақстан
облысы, Глубокое ауданы,
Черемшанка ауылы,
Вокзальная көшесі, 13
8-72331-3-91-37
«Өскемен орман
шаруашылығы»
коммуналдық
мемлекеттік
мекемесі
070004, Шығыс Қазақстан
облысы, Өскемен қаласы,
Тоқтаров көшесі, 40
8-72322-6-89-42
«Ағаш кесу және орман билетін беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
1 кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Әрекеттің №
(жұмыстың барысы,
ағыны)
1
2
2
ҚФБ атауы
Кеңсе маманы
Орман шаруашылығы
мемлекеттік
мекемесінің
басшысы
3
Әрекеттің атауы
(үдерістің,
рәсімнің,
операцияның) және
олардың
сипаттамалары
Өтінішті, қажетті
құжаттарды қабылдау,
көшірмелерді
түпнұсқаларымен
салыстыру, журналға
тіркеу
Ұсынылған
құжаттармен
танысу
4
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдастыру-өкім
ету шешімі)
Тұтынушыға талон беру
Қарар қою
5
Орындалу
мерзімдері
30 минут
1 күн
кестенің жалғасы:
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Әрекеттің №
(жұмыстың
барысы, ағыны)
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Орман пайдалану
жөніндегі
инженер
Орман
шаруашылығы
мемлекеттік
мекемесінің
басшысы
Орман
пайдалану
жөніндегі
инженер
3
Әрекеттің
атауы
(үдерістің, рәсімнің,
операцияның)
және олардың
сипаттамалары
Ұсынылған
құжаттардың
толықтығын және
ресімделуінің
дұрыстығын
тексеру, ағаш
кесу
және/немесе
орман билетін
жазып беру, не
дәлелді бас
тартуды
дайындау
Ағаш кесу
және/немесе
орман
билетіне, не
дәлелді бас
тартуға қол
қою
Тұтынушыға
ағаш кесу
және/немесе
орман
билетін, не
дәлелді бас
тартуды беру
4
Аяқталу нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдастыру-
өкім ету
шешімі)
Жазылып
берілген ағаш
кесу
және/немесе
орман билеті не
дайындалған
дәлелді бас
тарту
Қол қойылған
ағаш кесу
және/немесе
орман билеті
не, дәлелді
бас тарту
Тұтынушының
ағаш кесу
және/немесе
орман
билетіне қол
қоюы
5
Орындалу
мерзімдері
1 күн
1 күн
30 минут
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстың барысы, ағыны)
Кеңсе маманы
Орман шаруашылығы
мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Орман пайдалану
жөніндегі инженер
№ 1 әрекет.
Өтінішті, қажетті
құжаттарды
қабылдау,
көшірмелерді
түпнұсқаларымен
салыстыру,
журналға тіркеу
(30 минут)
№ 2 әрекет.
Ұсынылған
құжаттармен танысу
(1 күн)
№ 3 әрекет.
Ұсынылған құжаттардың
толықтығын және
ресімделуінің
дұрыстығын тексеру,
ағаш кесу және/немесе
орман билетін жазып
беру (1 күн)
№ 4 әрекет.
Ағаш кесу
және/немесе орман
билетіне не,
дайындалған дәлелді
бас тартуға қол қою
(1 күн)
№ 5 әрекет.
Тұтынушыға ағаш кесу
және/немесе орман
билетін беру
(30 минут)
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (жұмыстың барысы, ағыны)
Кеңсе маманы
Орман шаруашылығы
мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Орман пайдалану
жөніндегі инженер
№ 1 әрекет.
Өтінішті, қажетті
құжаттарды
қабылдау,
көшірмелерді
түпнұсқаларымен
салыстыру,
журналға тіркеу
(30 минут)
№ 2 әрекет.
Ұсынылған
құжаттармен танысу
(1 күн)
№ 3 әрекет.
Ұсынылған құжаттардың
толықтығын және
ресімделуінің
дұрыстығын тексеру,
дәлелді бас тартуды
дайындау (1 күн)
№ 4 әрекет.
Дәлелді бас тартуға
қол қою
(1 күн)
№ 5 әрекет.
Тұтынушыға дәлелді бас
тартуды беру
(30 минут)
«Ағаш кесу және орман билетін беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ҚФБ әкімшілік
әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты
көрсететін сұлба

8-723312-73-98
Коммунальное
государственное
учреждение «Пихтовское
лесное хозяйство»
071302,
Восточно-Казахстанская
область, г. Риддер,
2 район,
ул. Кедровская, 11
8-723363-04-41
Коммунальное
государственное
учреждение «Самарское
лесное хозяйство»
071010,
Восточно-Казахстанская
область, Кокпектинский
район, с. Каинды
8-723332-79-44
Коммунальное
государственное
учреждение
«Черемшанское лесное
хозяйство»
070522,
Восточно-Казахстанская
область, Глубоковский
район, с. Черемшанка,
ул. Вокзальная, 13
8-723313-91-37
Коммунальное
государственное
учреждение
«Усть–Каменогорское
лесное хозяйство»
070004,
Восточно-Казахстанская
область,
г. Усть-Каменогорск,
ул. Тохтарова, 40
8-723226-89-42
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача лесорубочного и лесного билета»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Специалист
канцелярии
Руководитель
государственного
учреждения
лесного
хозяйства
3
Наименование
действия (процесса,
процедур, операции)
и их описание
Прием заявления,
необходимых
документов, сверка
копий с оригиналами,
регистрация в
журнале
Ознакомление
с представленными
документами
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Выдача талона
потребителю
Наложение
резолюции
5
Сроки исполнения
30 минут
1 день
продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
3
4
5
2
Наименование
СФЕ
Инженер по
лесопользованию
Руководитель
государствен-
ного учреждения
лесного
хозяйства
Инженер по
лесопользо-
ванию
3
Наименование
действия
(процесса,
процедур,
операции) и их
описание
Проверка
полноты и
правильности
оформления
представленных
документов,
выписка
лесорубочного
и/или лесного
билета либо
подготовка
мотивированного отказа
Подписание
лесорубочного
и/или лесного
билета либо
мотивированного
отказа
Выдача
лесорубоч-
ного и/или
лесного
билета либо
мотивирован-
ного отказа
потребителю
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организацион-
но-распоряди-
тельное решение)
Выписанный
лесорубочный
и/или лесной
билет либо
подготовленный
мотивированный
отказ
Подписанный
лесорубочный
и/или лесной
билет либо
мотивированный
отказ
Роспись
потребителя
в
лесорубочном
и/или лесном
билете
5
Сроки
исполнения
1 день
1 день
30 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Специалист
канцелярии
Руководитель
государственного
учреждения лесного
хозяйства
Инженер по
лесопользованию
Действие № 1
Прием заявления,
необходимых
документов,
сверка копий с
оригиналами,
регистрация в журнале
(30 минут)
Действие № 2
Ознакомление
с представленными
документами
(1 день)
Действие № 3
Проверка полноты и
правильности
оформления
представленных
документов, выписка
лесорубочного и/или
лесного билета
(1 день)
Действие № 4
Подписание
лесорубочного и/или
лесного билета либо
мотивированного отказа
(1 день)
Действие № 5
Выдача лесного
и/или лесорубочного
билета потребителю
(30 минут)
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Специалист
канцелярии
Руководитель
государственного
учреждения лесного
хозяйства
Инженер по
лесопользованию
Действие № 1
Прием заявления,
необходимых
документов,
сверка копий
с оригиналами,
регистрация
в журнале
(30 минут)
Действие № 2
Ознакомление
с представленными
документами (1 день)
Действие № 3
Проверка полноты
и правильности
оформления
представленных
документов,
подготовка
мотивированного
отказа (1 день)
Действие № 4
Подписание
мотивированного отказа
(1 день)
Действие № 5
Выдача
мотивированного
отказа потребителю
(30 минут)
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача лесорубочного и лесного билета»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ