2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 07 желтоқсандағы N 8/99-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 20 желтоқсанда N 2781 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы N 675/01-06 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 24.12.2013 N 675/01-06 хаты).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 23 қарашадағы Заңына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 191568970,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 23843052,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1980800,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 165745118,8 мың теңге;
2) шығындар – 191917078,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 8498588,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9839277,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1340689,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 1155530,1 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1195000,0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 39469,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10002225,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10002225,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 04.12.2013 № 16/185-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қалалары мен аудандар бюджеттеріне 2013 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Өскемен қаласына 21,7 пайыз, қалған аудандарға 100 пайыз болып белгіленсін.
3. Қалалар мен аудандар бюджеттеріне төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығынан, төлем көзінен ұсталмайтын шетел азаматтарының жеке табыс салығынан табысты бөлу нормативі 2013 жылға 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.

Об областном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 07 декабря 2012 года № 8/99-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 20 декабря 2012 года N 2781. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Восточно-Казахстанского областного маслихата от 24 декабря 2013 года № 675/01-06)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Восточно-Казахстанского областного маслихата от 24.12.2013 № 675/01-06).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Законом Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы» Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 191568970,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 23843052,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1980800,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 165745118,8 тысяч тенге;
2) затраты – 191917078,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8498588,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9839277,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1340689,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1155530,1 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1195000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 39469,9 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10002225,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10002225,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Восточно-Казахстанского  областного маслихата от 04.12.2013 № 16/185-V (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить на 2013 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, городу Усть-Каменогорску 21,7 процентов, остальным районам 100 процентов.
3. Установить на 2013 год норматив распределения доходов в бюджеты городов и районов индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов.

4. Облыстық қазынашылық департаменті 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап тиісті бюджеттерге кірістер сомасын есепке алуды белгіленген нормативтер бойынша жүргізсін.
5. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен қалалар мен аудандар бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 32887720,0 мың теңге сомасында көзделсін, соның ішінде:
Абай ауданына
1432078,0 мың теңге;
Аягөз ауданына
2809356,0 мың теңге;
Бородулиха ауданына
1334226,0 мың теңге;
Бесқарағай ауданына
1548482,0 мың теңге;
Глубокое ауданына
1524825,0 мың теңге;
Жарма ауданына
2552096,0 мың теңге;
Зырян ауданына
1460746,0 мың теңге;
Зайсан ауданына
1950769,0 мың теңге;
Катонқарағай ауданына
2397362,0 мың теңге;
Күршiм ауданына
2548181,0 мың теңге;
Көкпектi ауданына
2376376,0 мың теңге;
Риддер қаласына
449242,0 мың теңге;
Семей қаласына
766503,0 мың теңге;
Курчатов қаласына
68012,0 мың теңге;
Тарбағатай ауданына
3344787,0 мың теңге;
Ұлан ауданына
1868700,0 мың теңге;
Үржар ауданына
3667627,0 мың теңге;
Шемонаиха ауданына
787352,0 мың теңге.
6. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3-тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт қызметкерлеріне бюджет қаражаты есебінен лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкалары қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда шұғылданатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғандағы еңбекақылары жиырма бес пайызға көбейтіліп белгіленсін.
Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілетті органның келісімі бойынша жергілікті атқарушы орган анықтайды.
7. 2013 жылдың 31 желтоқсанына облыстың жергілікті атқарушы органдарының 18017734,0 мың теңге қарыз лимиті белгіленсін.
8. 2013 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2013 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында 5 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
9. Облыстық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың мыналар жөніндегі функциялары мен өкілеттіктерінің берілуіне байланысты республикалық бюджетке:
көлік құралдарын мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу – 7090,0 мың теңге;
«Арлан» арнайы мақсаттағы бөлімшесін беруге – 47988,0 мың теңге сомасында;

4. Областному департаменту казначейства с 1 января 2013 года производить зачисление сумм доходов в соответствующие бюджеты по установленным нормативам.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты городов и районов, в сумме 32887720,0 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району
1432078,0 тысяч тенге;
Аягозскому району
2809356,0 тысяч тенге;
Бородулихинскому району
1334226,0 тысяч тенге;
Бескарагайскому району
1548482,0 тысяч тенге;
Глубоковскому району
1524825,0 тысяч тенге;
Жарминскому району
2552096,0 тысяч тенге;
Зыряновскому району
1460746,0 тысяч тенге;
Зайсанскому району
1950769,0 тысяч тенге;
Катон-Карагайскому району
2397362,0 тысяч тенге;
Курчумскому району
2548181,0 тысяч тенге;
Кокпектинскому району
2376376,0 тысяч тенге;
городу Риддер
449242,0 тысяч тенге;
городу Семей
766503,0 тысяч тенге;
городу Курчатов
68012,0 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району
3344787,0 тысяч тенге;
Уланскому району
1868700,0 тысяч тенге;
Урджарскому району
3667627,0 тысяч тенге;
Шемонаихинскому району
787352,0 тысяч тенге.
6. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся с этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающих в аульной (сельской) местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
7. Установить на 31 декабря 2013 года лимит долга местных исполнительных органов области 18017734,0 тысяч тенге.
8. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2013 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.
9. Учесть, что в областном бюджете предусмотрен возврат средств в республиканский бюджет в связи с передачей функций и полномочий местных исполнительных органов:
по проведению государственного технического осмотра транспортных средств – 7090,0 тысяч тенге;
подразделения специального назначения «Арлан» – 47988,0 тысяч тенге;

жедел ден қою арнайы жасағын беруге – 80973,0 мың теңге;
мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау мәселелері – 45386,0 мың теңге;
педагог қызметкерлердің біліктілігін арттыру мәселелері – 121580,0 мың теңге;
халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін ұйымдастыру – 855514,0 мың теңге;
халықтың көші-қоны саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру – 829,0 мың теңге қаражат қайтару көзделгені ескерілсін;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 374977 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 17.04.2013 № 11/119-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгеріс енгізілді 04.12.2013 № 16/185-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2013 жылға облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне:
1) мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге;
2) облыстық бюджеттен трансферттерге берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
11. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар бюджеттеріне облыстық бюджеттен 1110981,0 мың теңге сомасында, соның ішінде:
Бородулиха – 507048,0 мың теңге;
Глубокое – 55368,0 мың теңге;
Шемонаиха – 431211,0 мың теңге;
Курчатов қаласы – 117354,0 мың теңге сомасында шығындарды өтеуге трансферттер көзделгені ескерілсін.
12. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен:
1) аудандық (қалалық) мәслихаттардың тексеру комиссияларының таратылуына және «Облыстың тексеру комиссиясы» мемлекеттiк мекемесiнің құрылуына байланысты 35055,0 мың теңге сомасындағы;
2) мемлекеттік білім беру мекемелерін облыстық коммуналдық меншікке беруге байланысты 263372,0 мың теңге сомасындағы трансферттердің түсімдері көзделсін.
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен көрсетілген трансферттер сомасының облыстық бюджетке түсiмдерi Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысы негiзiнде айқындалады.
13. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте:
1) көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға;
2) оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығын күтіп-ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға;
3) жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
4) режімдік стратегиялық объектілерге қызмет көрсетуді жүзеге асыратын штат санын ұстауға;

специального отряда быстрого реагирования – 80973,0 тысяч тенге;
по вопросам государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования – 45386,0 тысяч тенге;
по вопросам повышения квалификации педагогических работников – 121580,0 тысяч тенге;
по организации деятельности центров обслуживания населения – 855514,0 тысяч тенге;
по формированию государственной политики в сфере миграции населения – 829,0 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования – 374977 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Восточно-Казахстанского  областного маслихата от 17.04.2013 № 11/119-V (вводится в действие с 01.01.2013); с изменением, внесенным решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 04.12.2013 № 16/185-V (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2013 год определяются постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата:
1) на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан;
2) трансферты из областного бюджета.
11. Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены трансферты из областного бюджета на возмещение потерь бюджетам районов в сумме 1110981,0 тысяч тенге, в том числе:
Бородулихинского – 507048,0 тысяч тенге;
Глубоковского – 55368,0 тысяч тенге;
Шемонаихинского – 431211,0 тысяч тенге;
города Курчатов – 117354,0 тысяч тенге.
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год поступления трансфертов из районных (городских) бюджетов в связи с:
1) упразднением ревизионных комиссий районных (городских) маслихатов и созданием государственного учреждения «Ревизионная комиссия области» в сумме 35055,0 тысяч тенге;
2) передачей государственных учреждений образования в областную коммунальную собственность в сумме 263372,0 тысяч тенге.
Поступления в областной бюджет указанных сумм трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) определяются на основании постановления Восточно-Казахстанского областного акимата.
13. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
1) на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции;
2) на содержание и материально-техническое оснащение центра временного размещения оралманов и центра адаптации и интеграции оралманов;
3) на обеспечение безопасности дорожного движения;
4) на содержание штатной численности, осуществляющей обслуживание режимных стратегических объектов;

5) жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен ұсталатын ішкі істер органдары қызметкерлеріне арнаулы атағы үшін қосымша ақы мөлшерін арттыруға;
6) эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
7) тұқым шаруашылығын қолдауға;
8) мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жарақтандыруға;
9) мал шаруашылығын дамытуға;
9-1) агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыруға;
9-2) жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға;
10) арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге;
11) жаңадан енгізілетін әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін ұстауға;
12) облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
13) «Өңiрлердi дамыту» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыруға;
14) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
15) «Бизнестiң жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға;
16) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
17) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
18) қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге;
19) техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға;
20) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
21) өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шеберлеріне қосымша ақы белгілеуге;
22) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
23) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарындағы білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсетуге;
24) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының оқытушыларына (мұғалімдеріне) жалақыдағы айырманы төлеуге;
25) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға;
25-1) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
26) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
27) жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;

5) на повышение размера доплат за специальные звания сотрудникам органов внутренних дел, содержащихся за счет средств местных бюджетов;
6) на проведение противоэпизоотических мероприятий;
7) на поддержку семеноводства;
8) на материально-техническое оснащение государственных ветеринарных организаций;
9) на развитие животноводства;
9-1) на повышение доступности товаров, работ и услуг для субъектов агропромышленного комплекса;
9-2) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;
10) на предоставление специальных социальных услуг;
11) на содержание вновь вводимых объектов социального обеспечения;
12) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц населенных пунктов;
13) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»;
14) для реализации мер социальной поддержки специалистов;
15) на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»;
16) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
17) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011 – 2020 годы;
18) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
19) на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;
20) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
21) на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования;
22) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
23) на оказание социальной поддержки обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
24) на выплату разницы в заработной плате преподавателям (учителям) организаций технического и профессионального образования;
25) на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
25-1) на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования;
26) на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
27) на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;

28) ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға;
29) спорттағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттардың мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көзделсін.
Республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысы негiзiнде айқындалады.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 03.07.2013 № 12/135-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2013 № 16/185-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
14. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте «Қолжетімді тұрғын үй – 2020» бағдарламасы шеңберінде республикалық бюджеттен берілетін және:
1) аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) облыстық бюджеттерін тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредиттеу;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу;
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу бағыттары бойынша іске асырылатын қаражат және аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне қаражатты бөлу көзделсін, ол Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысы негiзiнде айқындалады.
15. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде республикалық бюджет қаражаты есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері және кәсіпкерлікке микрокредит беру үшін аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерін кредиттеу көзделсін.
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне қаражаттарды бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 03.07.2013 № 12/135-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде республикалық бюджеттен ауылда кәсіпкерліктің дамуына жәрдемдесуге кредит беру көзделсін.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 03.07.2013 № 12/135-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте:

28) на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
29) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ-интернатов для одаренных в спорте детей.
Распределение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) определяются постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Восточно-Казахстанского областного маслихата от 03.07.2013 № 12/135-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 04.12.2013 № 16/185-V (вводится в действие с 01.01.2013).
14. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год средства из республиканского бюджета и распределение средств бюджетам районов (городов областного значения) в рамках Программы «Доступное жилье 2020», которые определяются постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата, реализуемых по следующим направлениям:
1) кредитование областных бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья через систему жилищных строительных сбережений;
2) проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда.
15. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов и кредитование бюджетов районов (городов областного значения) для микрокредитования предпринимательства в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы за счет средств республиканского бюджета.
Распределение средств бюджетам районов (городов областного значения) определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
Сноска. Пункт 15 в редакции решения Восточно-Казахстанского  областного маслихата от 03.07.2013 № 12/135-V (вводится в действие с 01.01.2013).
16. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год кредитование из республиканского бюджета на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020.
Сноска. Пункт 16 в редакции решения Восточно-Казахстанского  областного маслихата от 03.07.2013 № 12/135-V (вводится в действие с 01.01.2013).
17. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:

1) тұрғындарды, объектілер мен аумақтарды табиғи дүлей апаттардан инженерлік қорғау бойынша жұмыстар жүргізуге;
2) Солнечный кентінде қазандық салуға;
3) білім объектілерін салу және қайта жаңартуға;
4) денсаулық сақтау объектілерін салу және қайта жаңартуға;
5) әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және қайта жаңартуға;
6) сумен қамту және су бұру жүйесін дамытуға;
7) коммуналды шаруашылықты дамытуға;
8) ауылдық елді мекендерде сумен қамту жүйесін дамытуға;
9) жылуэнергетика жүйесін дамытуға;
10) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
11) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері көзделсін.
Республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысы негiзiнде айқындалады.

1) на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий;
2) на строительство котельной в поселке Солнечный;
3) на строительство и реконструкцию объектов образования;
4) на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения;
5) на строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения;
6) на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
7) на развитие коммунального хозяйства;
8) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
9) на развитие теплоэнергетической системы;
10) на развитие транспортной инфраструктуры;
11) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Распределение целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) определяются постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.

18. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві 412677,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
19. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Н. Омаров
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы                       Г. Пинчук
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 8/99-V
шешіміне 1 қосымша
2013 жылға арналған облыстық бюджет

18. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2013 год в сумме 412677,0 тысяч тенге.
19. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                        Н. Омаров
Секретарь Восточно-Казахстанского
областного маслихата                       Г. Пинчук
Приложение 1 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 7 декабря 2012 года № 8/99-V
Областной бюджет на 2013 год

10 933 619,1
1
Құқық қорғау қызметі
10 498 502,1
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы iшкi icтер органы
10 352 473,1
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 750 781,1
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
6 000,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 390 906,0
008
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5 282,0
013
Белгілі тұратын жері және құжаттары жоқ адамдарды орналастыру қызметтері
73 589,0
014
Әкімшілік тәртіп тұтқындалған адамдарды ұстауды ұйымдастыру
83 382,0
015
Қызмет жануарларын ұстауды ұйымдастыру
22 533,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
20 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
146 029,0
005
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
146 029,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
435 117,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
435 117,0
054
Шығыс Қазақстан облысы аудандарының (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Солнечный кентінде қазандық салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
435 117,0
04
Бiлiм беру
23 151 170,8
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
3 814 814,0
261
Облыстың білім басқармасы
3 814 814,0
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 057 357,0
045
Аудандық бюджеттерге (облыстық маңызы бар қалаларға) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
757 457,0
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
6 259 608,2
261
Облыстың білім басқармасы
3 861 616,0
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
1 586 051,0
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
1 374 009,0
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
231 156,0
053
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
507 044,0
061
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

10 933 619,1
1
Правоохранительная деятельность
10 498 502,1
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
10 352 473,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
8 750 781,1
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
6 000,0
006
Капитальные расходы государственного органа
1 390 906,0
008
Обеспечение безопасности дорожного движения
5 282,0
013
Услуги по размещению лиц, не имеющих определенного места жительства и документов
73 589,0
014
Организация содержания лиц, арестованных в административном порядке
83 382,0
015
Организация содержания служебных животных
22 533,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
146 029,0
005
Развитие объектов органов внутренних дел
146 029,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
435 117,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
435 117,0
054
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) Восточно-Казахстанской области на строительство котельной в поселке Солнечный
435 117,0
04
Образование
23 151 170,8
1
Дошкольное воспитание и обучение
3 814 814,0
261
Управление образования области
3 814 814,0
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
3 057 357,0
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
757 457,0
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
6 259 608,2
261
Управление образования области
3 861 616,0
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
1 586 051,0
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
1 374 009,0
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
231 156,0
053
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования
507 044,0
061
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе

3 197 133,0
011
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 056 934,6
05
Денсаулық сақтау
51 700 593,2
1
Кең бейінді ауруханалар
168 715,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
168 715,0
004
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен және аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілері көрсетілетінді қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілеріне стационарлық және стационарлықты ауыстыратын медициналық көмек көрсету
168 715,0
2
Халықтың денсаулығын қорғау
1 322 747,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 322 747,0
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
775 392,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі қызметтер
366 244,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
179 932,0
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
1 179,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
23 906 475,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
23 906 475,3
009
Туберкулезден, жұқпалы аурулардан, психикасының бұзылуынан және жүйкесі бұзылуынан, оның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолдануға байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
5 529 207,0
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
487 891,0
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
1 059 512,9
021
Онкогемотологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
267 789,6
022
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегі транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
853 237,0
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторларымен қамтамасыз ету
645 129,0
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
1 207 710,0
036
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
75 861,0
046
Ақысыз медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде онкологиялық аурулармен ауыратындарға медициналық көмек көрсету
3 411 184,0
048
Аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде халыққа медициналық көмек көрсету
10 368 953,8
4
Емханалар
10 604 449,7
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 604 449,7
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, тұрғын халыққа, аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінен басқа, медициналық ұйымдарда амбулаториялық-емханалық көмек көрсету

3 197 133,0
011
Строительство и реконструкция объектов образования
2 056 934,6
05
Здравоохранение
51 700 593,2
1
Больницы широкого профиля
168 715,0
253
Управление здравоохранения области
168 715,0
004
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
168 715,0
2
Охрана здоровья населения
1 322 747,0
253
Управление здравоохранения области
1 322 747,0
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
775 392,0
006
Услуги по охране материнства и детства
366 244,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
179 932,0
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
1 179,0
3
Специализированная медицинская помощь
23 906 475,3
253
Управление здравоохранения области
23 906 475,3
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
5 529 207,0
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
487 891,0
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
1 059 512,9
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
267 789,6
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
853 237,0
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
645 129,0
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 207 710,0
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
75 861,0
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
3 411 184,0
048
Оказание медицинской помощи населению в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектами здравоохранения районного значения и села
10 368 953,8
4
Поликлиники
10 604 449,7
253
Управление здравоохранения области
10 604 449,7
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета, в медицинских организациях, за исключением субъектов здравоохранения районного значения и села

8 116 994,2
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
1 657 455,5
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
830 000,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
1 981 627,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 981 627,0
011
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен және аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілері көрсетілетінді қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
1 934 516,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
47 111,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
13 716 579,2
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 884 421,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 566,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
336 723,0
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
135 966,0
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
31 324,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметі
72 759,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
11 691,0
033
Денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарының күрделі шығыстары
3 182 392,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
9 832 158,2
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
9 745 600,2
083
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде орналасқан дәрігерлік амбулаторияларды және фельдшерлік акушерлік пункттерді салу
86 558,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 776 127,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 513 827,9
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 773 731,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 045 110,2
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
224 278,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 138 581,2
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
180 282,0
015
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) жүйкесі бұзылған мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

8 116 994,2
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
1 657 455,5
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
830 000,0
5
Другие виды медицинской помощи
1 981 627,0
253
Управление здравоохранения области
1 981 627,0
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
1 934 516,0
029
Областные базы спецмедснабжения
47 111,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
13 716 579,2
253
Управление здравоохранения области
3 884 421,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
113 566,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
336 723,0
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
135 966,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
31 324,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
72 759,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
11 691,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 182 392,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
9 832 158,2
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
9 745 600,2
083
Строительство врачебных амбулаторий и фельдшерского акушерских пунктов, расположенных в сельских населенных пунктах в рамках Дорожной карты занятости 2020
86 558,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 776 127,8
1
Социальное обеспечение
4 513 827,9
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 773 731,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
1 045 110,2
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
224 278,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
1 138 581,2
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
180 282,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)

257 848,0
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 738 995,0
4
Әуе көлігі
146 517,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
146 517,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша тұрақты ішкі әуе тасымалдарды субсидиялау
146 517,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
337 926,5
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
337 926,5
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 021,5
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
271 618,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 287,0
13
Басқалар
8 852 543,7
9
Басқалар
8 852 543,7
257
Облыстың қаржы басқармасы
412 677,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
412 677,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
787 069,6
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және оған сараптама жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
163 312,6
020
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
410 877,0
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
212 880,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық басқармасы
2 247 056,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 039,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 208,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
4 600,0
005
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
30 000,0
010
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 006 723,0
011
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
101 110,0
012
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде бизнесті жүргізуді сервистік қолдау
20 376,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
411 404,0
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері

257 848,0
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
1 738 995,0
4
Воздушный транспорт
146 517,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
146 517,0
004
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок по решению местных исполнительных органов
146 517,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
337 926,5
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
337 926,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
64 021,5
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
271 618,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 287,0
13
Прочие
8 852 543,7
9
Прочие
8 852 543,7
257
Управление финансов области
412 677,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
412 677,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
787 069,6
003
Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
163 312,6
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
410 877,0
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов
212 880,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
2 247 056,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
82 039,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 208,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
4 600,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
30 000,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
2 006 723,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
101 110,0
012
Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
20 376,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
411 404,0
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы

199784,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1257584,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
202833,0
015
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) жүйкесі бұзылған мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
242594,0
261
Облыстың білім басқармасы
1206086,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1128605,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
77481,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
79797,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
79797,0
2
Әлеуметтік көмек
206763,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
206763,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
206763,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1718044,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1718044,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
140450,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16820,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
70771,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1490003,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11182109,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3324254,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3324254,0
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
1879611,0
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
1444643,0
2
Коммуналдық шаруашылық
6191188,0
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
6191188,0
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық үй-шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81035,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16680,0
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін дамытуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері

199784,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
1257584,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов в реабилитационных центрах
202833,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
242594,0
261
Управление образования области
1206086,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1128605,0
037
Социальная реабилитация
77481,0
271
Управление строительства области
79797,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
79797,0
2
Социальная помощь
206763,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
206763,0
003
Социальная поддержка инвалидов
206763,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1718044,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1718044,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
140450,0
007
Капитальные расходы государственного органа
16820,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
70771,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1490003,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11182109,0
1
Жилищное хозяйство
3324254,0
271
Управление строительства области
3324254,0
014
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
1879611,0
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1444643,0
2
Коммунальное хозяйство
6191188,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
6191188,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
81035,0
005
Капитальные расходы государственного органа
16680,0
010
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения

257
Облыстың қаржы басқармасы
3798978,0
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
3798978,0
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 8/99-V
шешіміне 4 қосымша
2012 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында
секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалар
тізбесі
Атауы
Білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
Денсаулық сақтау саласында орталық уәкілетті органмен сатып алынатын медициналық қызметтерді қоспағанда, денсаулық сақтау ұйымдары мен бастапқы медициналық-санитариялық көмекке мамандар бағыттау бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас бөлiктерi мен препараттарын өндiру
Салауатты өмiр салтын насихаттау
Жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
Туберкулезбен, жұқпалы, психикалық аурулардан және психикасының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасына ЖИТС індетінің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, аутоиммундық, орфан ауруларымен ауыратын науқастарды, иммунды тапшылық жағдайын, сондай-ақ бүйрегі транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және арнайы балалар тағамдары мен емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және арнайы балалар тағамдары мен емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторлармен қамтамасыз ету
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 8/99-V
шешіміне 5 қосымша
2012 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында
секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар
тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру

257
Управление финансов области
3798978,0
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
3798978,0
Приложение 4 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 7 декабря 2012 года № 8/99-V
Перечень областных бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе исполнения
областного бюджета на 2012 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинских услуг, закупаемых центральным уполномоченным органом в области здравоохранения
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Приложение 5 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 7 декабря 2012 года № 8/99-V
Перечень местных бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе исполнения
местных бюджетов на 2012 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь