2010 жылғы 21 сәуірдегі № 27/189-IV "Тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі Қағиданы бекіту туралы" шешімге өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2012 жылғы 18 сәуірдегі N 4/28-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы Әділет басқармасында 2012 жылғы 17 мамырда N 5-2-162 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2015 жылғы 26 ақпандағы № 37/200-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 26.02.2015 № 37/200-V шешімімен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
"Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 Қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № 1626 Қаулысына және "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 Қаулысының 1-тармағы 11) тармақшасына сәйкес Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі Қағиданы бекіту туралы" 2010 жылғы 21 сәуірдегі № 27/189-ІV шешімге (нормативтік құқықтық актілерді тіркеудің мемлекеттік тізілімінде 2010 жылғы 28 мамырда № 5-2-130 болып тіркелген, 2010 жылғы 3 маусымдағы № 22 "Семей таңы" және "Вести Семей" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
Аталған шешіммен бекітілген тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі Қағидасында:
1) 2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2. Қағидада келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
отбасының (азаматтың) жиынтық табысы – тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірілген тоқсанның алдындағы тоқсанда отбасы (азамат) кірістерінің жалпы сомасы;
кондоминиум объектісін басқару органы – кондоминиум объектісін басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстар – кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін пайдалануға және жөндеуге, жер учаскесін күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерді тұтынуды есептеудің үйге ортақ құралдарын сатып алуға, орнатуға, пайдалануға және тексеруге жұмсалатын шығыстарға, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға тұтынылған коммуналдық қызметтерді төлеуге жұмсалатын шығыстарға жалпы жиналыстың шешімімен белгіленген ай сайынғы жарналар арқылы төленетін үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелері шығыстарының міндетті сомасы, сондай-ақ болашақта кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін немесе оның жекелеген түрлерін күрделі жөндеуге ақша жинақтауға жұмсалатын жарналар;
аз қамтылған отбасылар (азаматтар) – Қазақстан Республикасының тұрғын үй заңнамасына сәйкес тұрғын үй көмегін алуға құқығы бар адамдар.";

О внесении изменений в решение от 21 апреля 2010 года № 27/189-IV "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи"
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 18 апреля 2012 года N 4/28-V. Зарегистрировано Управлением юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 17 мая 2012 года за N 5-2-162. Утратило силу решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 26 февраля 2015 года № 37/200-V
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 26.02.2015 № 37/200-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2011 года № 1626 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи"" и подпунктом 11) пункта 1 Постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение от 21 апреля 2010 года № 27/189-IV "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 28 мая 2010 года за № 5-2-130, опубликовано в газетах "Семей таңы" и "Вести Семей" от 3 июня 2010 года № 22) следующие изменения:
В Правилах предоставления жилищной помощи, утвержденных указанным решением:
1) пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В Правилах используются следующие основные понятия:
совокупный доход семьи (гражданина) – общая сумма доходов семьи (гражданина) за квартал, предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи;
орган управления объектом кондоминиума – физическое или юридическое лицо, осуществляющее функции по управлению объектом кондоминиума;
расходы на содержание жилого дома (жилого здания) – обязательная сумма расходов собственников помещений (квартир) посредством ежемесячных взносов, установленных решением общего собрания, на эксплуатацию и ремонт общего имущества объекта кондоминиума, содержание земельного участка, расходы на приобретение, установку, эксплуатацию и поверку общедомовых приборов учета потребления коммунальных услуг, расходы на оплату коммунальных услуг, потребленных на содержание общего имущества объекта кондоминиума, а также взносы на накопление денег на предстоящий в будущем капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума или отдельных его видов;
малообеспеченные семьи (граждане) – лица, которые в соответствии с жилищным законодательством Республики Казахстан имеют право на получение жилищной помощи.";

2) 3-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"3. Шекті жол берілетін шығыстар үлесі – телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде отбасының (азаматының) бір айда тұрғын үйді күтіп–ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға жұмсалған шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің отбасының (азаматтың) орташа айлық жиынтық кірісіне 10% белгіленеді.";
3) 5-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"5. Тұрғын үй көмегі жергілікті бюджет қаражаты есебінен осы елді мекенде тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға):
жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп–ұстауға арналған шығыстарға;
тұрғын үйдің меншік иелерінің немесе жалдаушыларының (қосымша жалдаушыларының) отбасыларына (азаматтарына) коммуналдық қызметтерді тұтынуға;
байланыс саласындағы заңнамада белгіленген тәртіппен тұрғын үйдің меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының ұлғаюы бөлігінде байланыс қызметтеріне;
жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысын төлеуге беріледі.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегін есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетілген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретінде айқындалады.
Тұрғын үй көмегі телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп – ұстауға арналған шығыстарға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға нормалар шегінде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған, жергілікті өкілді органдар белгілеген шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма ретінде айқындалады.";
4) 6-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"6. Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін тұлға (бұдан әрі Өтініш беруші) өзінің немесе отбасының атынан "Семей қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ-не немесе баламалы негізде Семей қаласы халыққа қызмет көрсету орталығының бөлімдеріне тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі Қағиданың қосымшасына сәйкес өтініш береді.";

2) пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Доля предельно-допустимых расходов – отношение предельно-допустимого уровня расходов семьи (гражданина) в месяц на содержание жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, к совокупному доходу семьи (гражданина) устанавливается в размере 10%.";
3) пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в данной местности на оплату:
расходов на содержание жилого дома (жилого здания) семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимися нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
потребления коммунальных услуг семьями (гражданами), являющимися собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища в порядке, установленном законодательством в области связи;
арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети коммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели, установленных местными представительными органами.";
4) пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Для назначения жилищной помощи лицо (далее Заявитель) от себя лично или от имени семьи обращается в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Семей" или в отделы центра обслуживания населения города Семей на альтернативной основе с заявлением, согласно приложению к Правилам предоставления жилищной помощи.";

5) 7-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"7. Өтінішке келесі құжаттар қоса ұсынылады:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) тұрғын үйге құқық беретін құжаттың көшірмесі;
3) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
4) отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының "Қазақстан Республикасы азаматының) жиынтық табысын есептеу тәртібін тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті орган белгілейді;
5) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп–ұстауға арналған ай сайынғы жарналардың мөлшері туралы шоттар;
6) коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шоттар;
7) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
8) жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот.";
6) 19-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"19. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу тәртібі "Тұрғын үй көмегін алуға, сондай-ақ мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 5 желтоқсандағы № 471 бұйрығына сәйкес белгіленеді.";
7) 20-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"20. Зейнеткерлер, мүгедектер, асыраушысынан айырылғандығы бойынша жәрдемақы алатын балалар, қорғаншылықтағы балалар кіретін отбасыларын қолдау мақсатында тұрғын үй көмегін алу құқығын айқындаған және тұрғын үй көмегін есептеген кезде табыс сол мерзімге белгіленген екі айлық есептік көрсеткішке түзетіледі (алынып тасталады).";
8) 2122232425 тармақтар алынып тасталсын;
9) тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі Қағида қосымшасы жаңа редакцияда қосымшаға сәйкес жазылсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы
Е. Кеңесбаев
Қалалық мәслихаттың хатшысы
Ж. Елубаев
2012 жылғы 18 сәуірдегі
№ 4/28-V шешіммен бекітілген
Тұрғын үй көмегін көрсету
жөніндегі Қағидаға қосымша
"Семей қаласының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" ММ бастығы
_______________________________
Азамат_________________________
Мекен-жайы ____________________
Есепшот № _____________________
Банк атауы _____________________
Телефон _______________________
ӨТІНІШ
Маған (менің отбасыма) 20__ ж. ___ тоқсанына тұрғын үй көмегін тағайындауды сұраймын.
Отбасы туралы мәліметтер:
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Қызмет түрі:
зейнеткер,
жұмыссыз,
оқушы және т.б.
Құжаттай расталған
табыстар сомасы
Өзге мәәлімделген табыстар
1
2
3
4
5
Өтінішке төмендегі құжаттарды қоса ұсынамын:

5) пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. К заявлению прилагаются следующие документы:
1) копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копию правоустанавливающего документа на жилище;
3) копию книги регистрации граждан;
4) документы, подтверждающие доходы семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
5) счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
6) счета на потребление коммунальных услуг;
7) квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
8) счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленном местным исполнительным органом.";
6) пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина), претендующей на получение жилищной помощи, определяется согласно приказу Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 5 декабря 2011 года № 471 "Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода семьи (гражданина), претендующей на получение жилищной помощи, а также на предоставление жилища из государственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.";
7) пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. С целью поддержки семей, в состав которых входят: пенсионеры, инвалиды, дети, получающие пособие по утере кормильца, опекаемые, при определении права и расчете жилищной помощи, доход корректируется (вычитается) на два месячных расчетных показателя, установленного на соответствующий период времени.";
8) пункты 2122232425 исключить;
9) приложение к Правилам предоставления жилищной помощи изложить в новой редакции, согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
городского маслихата
Е. Кенесбаев
Секретарь городского маслихата
Ж. Елюбаев
Приложение к Правилам
предоставления жилищной
помощи утвержденной
решением № 4/28–V
от 18 апреля 2012 года
Начальнику государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных программ
города Семей"_______________________
от _________________________________
проживающего по адресу ______________
____________________________________
№ лицевого счета _____________________
Наименование банка __________________
Телефон _____________________________
Заявление
Прошу назначить мне (моей семье) жилищную помощь на ___ квартал 20__года.
Сведения о семье:
Ф.И.О. членов семьи
Род занятий:
пенсионер,
безработный,
учащийся и другие
Документально
подтвержденные
суммы доходов
Прочие
заявленные
доходы
1
2
3
4
5
К заявлению прилагаю следующие документы:

1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) тұрғын үйге құқық беретін құжаттың көшірмесі;
3) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
4) отбасының (азаматтың) табыстарын растайтын құжаттар;
5) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп–ұстауға арналған ай сайынғы жарналардың мөлшері туралы шоттар;
6) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
7) жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот;
8) коммуналдық қызметтерді тұтыну шоттары:
айлар
қызметтік жазбалар үшін
1
2
3
ыстық және суық сумен қамтамасыз ету
канализация
газбен жабдықтау
электр қуатымен жабдықтау
жылумен жабдықтау
қоқыс шығару
жеделсатыға қызмет көрсету
Тұрғын үйдің жалпы ауданы ______ бөлмелер саны ________
Қосымша мәліметтер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жауапкершілік:
Отбасының құрамы және мүлкі туралы берілген мәліметтер толық және нақты екенін растаймын.
Толық және шынайы емес мәліметтерді ұсыну жоғарылатылған немесе заңсыз тұрғын үй көмегін тағайындауға әкеп соққан жағдайда тұрғын үй көмегі тоқтатылады, алынған сомалар заңнамамен белгіленген тәртіппен кері қайтаруға жатады.
Құжаттар 20____ жылғы "___" _____________ қабылданды.
Маманның тегі, аты, әкесінің аты, қолы
__________________________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, қолы
______________________________
Қалалық мәслихаттың хатшысы
Ж. Елубаев

1) копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копию правоустанавливающего документа на жилище;
3) копию книги регистрации граждан;
4) документы, подтверждающие доходы семьи (гражданина);
5) счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
6) квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
7) счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом.
8) счета на потребление коммунальных услуг:
месяцы
для служебных записей
1
2
3
горячего и холодного водоснабжения
канализации
газоснабжения
электроснабжения
теплоснабжения
мусороудаления
обслуживания лифта
Общая площадь жилья _______ количество комнат _________
Дополнительные сведения
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ответственность:
Подтверждаю, что сведения, сообщенные о составе и имуществе семьи, доходах членов семьи являются полными и точными.
В случае предоставления неполных и недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной жилищной помощи, выплата жилищной помощи прекращается, полученные суммы подлежат возврату в установленном законодательством порядке.
Документы приняты: "_____"____________ 20__ г.
Фамилия, имя, отчество специалиста, подпись _______________________
Фамилия, имя, отчество заявителя, подпись_______________________
Секретарь городского маслихата
Ж. Елюбаев