Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2012 жылғы 27 маусымдағы N 6/6-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 30 шілдеде N 2621 тіркелді. Күші жойылды - Глубокое аудандық мәслихатының 2014 жылғы 21 сәуірдегі N 26/5-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Глубокое аудандық мәслихатының 21.04.2014 N 26/5-V (ресми бірінші жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Глубокое аудандық мәслихатының 20.05.2013 № 15/3-V (жарияланған кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
«Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» 1995 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 56789-баптарын, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6–бабын, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының 1-тармағының 14)-тармақшасын басшылыққа алып, Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Әлеуметтік көмек алу үшін мынадай санаттардағы жеке тұлғалар белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектер;
2) жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысына қатысушыларға және мүгедектеріне теңестірілген адамдар;
3) жеңілдіктер мен кепілдіктер жөнінен соғысқа қатысушыларға теңестірілген адамдардың басқа да санаттары;
4) «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгісімен марапатталған немесе бұрын «Батыр – ана» және 1,2 дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған аналар, сондай-ақ 4 және одан да көп кәмелетке толмаған балалармен бірге тұратын көп балалы аналар, соның ішінде орта жалпы білім беру, күндізгі түрде жоғарғы және орта кәсіптік оқу орындарында оқитындар, кәмелет жасқа толғанға дейін немесе оқу орындарын аяқтаған уақытқа дейін, бірақ 23 жасқа толғанға дейін ғана;
5) саяси репрессияның құрбандары, сондай-ақ саяси репрессиядан зардап шеккен тұлғалар;
6) ата-анасының қарауынсыз қалған балаларды тәрбиелеп жатқан отбасылары, 16 жасқа дейін мүмкіндіктері шектеулі балаларды тәрбиелеп жатқан отбасылары;
7) 18 жасқа дейінгі мүгедек-балалар;
8) жастары толған зейнеткерлер;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 июня 2012 года N 6/6-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 30 июля 2012 года за N 2621. Утратило силу решением Глубоковского районного маслихата от 21 апреля 2014 года N 26/5-V
Сноска. Утратило силу решением Глубоковского районного маслихата от 21.04.2014 года N 26/5-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Руководствуясь статьями 56789 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 14) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить следующие категории физических лиц, для получения социальной помощи:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
3) другие категории лиц, приравненные по льготам и гарантиям к участникам войны;
4) многодетные матери, награжденные подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени, а так же многодетные матери, имеющие 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся в средних общеобразовательных, в высших и средних профессиональных учебных заведениях очной формы обучения, после достижения ими совершеннолетия и до времени окончания ими учебных заведений, но не более чем до достижения 23-летнего возраста;
5) жертвы политических репрессий, а также лица, пострадавшие от политических репрессий;
6) семьи воспитывающие детей, оставшихся без попечения родителей и семьи, воспитывающие детей с ограниченными возможностями до 16 лет;
7) дети-инвалиды до 18 лет;
8) пенсионеры по возрасту;

9) 1 және 2 - топтағы мүгедектер;
10) аз қамтылған отбасылары (азаматтар);
11) оралмандар;
12) онкологиялық аурулары бар және әртүрлі туберкулезбен ауыратын азаматтар;
13) табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарынан зардап шеккен азаматтар.
2. Әлеуметтік көмек алу үшін тиісті құжаттардың тізбесі анықталсын:
1) әлеуметтік көмек көрсету туралы арыз;
2) жеке тұлғаны куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркеуді растайтын құжат (азаматтарды тіркеу кітабы, мекенжай анықтамасы немесе кент және ауылдық округ әкімінің анықтамасы);
4) алынып тасталды - Глубокое аудандық мәслихатының 20.05.2013 № 15/3-V шешімімен;
5) арызданушының мәртебесін растайтын құжат;
6) отбасының табыстарын растайтын мәліметтер;
7) тиісті уәкілетті орган беретін, төтенше жағдай болғанын растайтын акт немесе басқа да құжат;
8) болатын немесе нақты қаржылық шығындарды растайтын құжаттар;
9) туберкулезбен ауыратындар үшін емделіп жатқаны туралы медициналық мекемеден анықтама.
Құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері беріледі, салыстырған соң, құжаттардың түпнұсқалары арызданушыға қайтарылады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Глубокое аудандық мәслихатының 20.05.2013 № 15/3-V (жарияланған кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Осы шешім оның ресми бірінші жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2012 жылдың 1 мамыры жағдайына қатысты туындаған қатынастарға таратылады.
Сессия төрағасы                            А. Коротков
Глубокое аудандық
мәслихатының хатшысы                       А. Баймульдинов

9) инвалиды 1 и 2 группы;
10) малообеспеченные семьи (граждане);
11) оралманы;
12) граждане, имеющие онкологические заболевания и больные различной формой туберкулеза;
13) граждане, пострадавшие вследствие чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера.
2. Определить перечень документов, необходимых для получения социальной помощи:
1) заявление об оказании социальной помощи;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (книга регистрации граждан, адресная справка либо справка акима поселка или сельского округа);
4) исключен решением Глубоковского районного маслихата от 20.05.2013 № 15/3-V;
5) документ, подтверждающий статус заявителя;
6) сведения о доходах семьи;
7) акт либо иной документ, подтверждающий наступление чрезвычайной ситуации, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом;
8) документы, подтверждающие предстоящие или фактические финансовые затраты;
9) для больных туберкулезом справка медицинского учреждения о нахождении на лечении.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях, после сверки подлинники документов возвращаются заявителю.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Глубоковского районного маслихата от 20.05.2013 № 15/3-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 мая 2012 года.
Председатель сессии                        А. Коротков
Секретарь Глубоковского
районного маслихата                        А. Баймульдинов