Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2012 жылғы 10 шілдедегі N 4-5 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 03 тамызда N 2628 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2014 жылғы 18 сәуірдегі N 17-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 18.04.2014 N 17-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» Заңының 56789 баптарына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңының 2 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 15) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» № 394 қаулысының 1 тармағының 14) тармақшасына сәйкес, Күршім аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Әлеуметтік көмек алуға құқығы бар жеке тұлғалардың санаттарымен мұқтаж азаматтардың мынадай жекелеген санаттарына айқындалсын:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері;
2) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар;
3) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестірілген өзге санаттағы тұлғалар;
4) жасы бойынша зейнеткерлер, сондай ақ, ең төменгі зейнетақы мөлшерін алатын зейнеткерлер, жалғыз басты зейнеткерлер;
5) мүгедектер, соның ішінде 18 жасқа дейінгі мүгедек бала тәрбиелеп отырғандар;
6) саяси қуғын-сүргін құрбандары;
7) «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр-Ана» атағын алған және I, II дәрежелі «Ана Даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналар;
8) бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары, оның ішінде орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін ұйымдарда, жоғары оқу орындарында күндізгі оқу нысанында оқитын балалары бар көп балалы отбасылар, балалары кәмелеттік жасқа толғаннан кейін олар оқу орнын бітіретін уақытқа дейін (бірақ әрі дегенде жиырма үш жасқа толғанға дейін);

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10 июля 2012 года N 4-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 03 августа 2012 года № 2628. Утратило силу решением Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18 апреля 2014 года N 17-5
Сноска. Утратило силу решением Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.04.2014 N 17-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 56789 Закона Республики Казахстан «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним» от 28 апреля 1995 года, статьей 2 Закона Республики Казахстан «О жилищных отношениях» от 16 апреля 1997 года, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года и подпунктом 14) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» Курчумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить следующие категории физических лиц на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
3) другие категории лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны;
4) пенсионеры по возрасту, а также, пенсионеры, получающие минимальный размер пенсий, одинокие пенсионеры;
5) инвалиды, в том числе лица, воспитывающие ребенка - инвалида до 18 лет;
6) жертвы политических репрессий;
7) многодетные матери, награжденные подвесками «Алтын алқа», «Күмiс алқа», орденами «Материнская Слава» I и II степени или ранее получившие звание «Мать-Героиня»;
8) многодетные семьи, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но, не более чем, до достижения двадцатитрехлетнего возраста);

9) балалар, оның ішінде жетім балалар, ата-аналардың қарауынсыз қалған балалар, балалар үйінің түлектері, сондай-ақ, аз қамтылған отбасынан шыққан студенттер;
10) жиынтық табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылар (азаматтар);
11) онкологиялық және туберкулездің түрлі түрлерімен ауыратын азаматтар;
12) өмірдің қиын жағдайына ұшыраған азаматтар (өрт, дүлей апат).
2. Әлеуметтік көмек алу үшін мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына мынадай қажетті құжаттар тізбесі айқындалсын:
1) әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат;
4) алынып тасталды - Күршім аудандық мәслихатының 16.07.2013 N 12-6 шешімімен;
5) отбасы мүшелерінің табысы туралы мәліметтер;
6) өтініш берушінің мәртебесін растайтын құжат;
7) қиын (төтенше) жағдай болған кезде әлеуметтік көмек алу мәртебесін растайтын тиісті уәкілетті орган беретін акт немесе құжат;
8) қаржылық шығынды немесе болашақ қаржылық шығындарды растайтын құжаттар немесе денсаулық сақтау органдарының және басқа органдардың жолдамасы;
9) туберкулезбен ауыратын аурулардың мәртебесі туберкулезге қарсы диспансердің аңықтамасымен расталады.
Құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері тапсырылады, салыстырудан кейін түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Күршім аудандық мәслихатының 16.07.2013 N 12-6 (2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы                            Л. Шоқаева
Күршім аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Қ. Әбілмәжінов

9) дети, в том числе дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей, выпускники детских домов, а также студенты из малообеспеченных семей;
10) семьи (граждане), среднедушевой доход которых ниже прожиточного минимума;
11) граждане, имеющие онкологические заболевания и больные различной формой туберкулеза;
12) граждане, попавшие в трудную жизненную ситуацию (пожар, стихийные бедствия).
2. Определить перечень документов для оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан:
1) заявление на оказание социальной помощи;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
4) исключен решением Курчумского районного маслихата от 16.07.2013 № 12-6;
5) сведения о доходах семьи;
6) документ, подтверждающий статус заявителя;
7) акт, либо документ, подтверждающий статус на получение социальной помощи при наступлении трудной (чрезвычайной) жизненной ситуации, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом;
8) документы, подтверждающие фактические финансовые затраты или предстоящие финансовые затраты, либо направление органов здравоохранения и других органов;
9) статус больных туберкулезом подтверждается справкой противотуберкулезного диспансера.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях, подлинники после сверки возвращаются заявителю.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Курчумского районного маслихата от 16.07.2013 № 12-6 (вводится в действие с 1 января 2013 года).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Л. Шокаева
Секретарь Курчумского
районного маслихата                        К. Абилмажинов