Қосымша әлеуметтік көмек көрсету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 13 қарашадағы N 323 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 28 қарашада N 2745 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 03 желтоқсандағы N 529 қаулысымен. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 03 желтоқсандағы N 529 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы әкімдігінің 03.12.2014 N 529 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 11 бабының 2 тармағының 3) тармақшасына1516 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31 бабының 1 тармағының 14) тармақшасына сәйкес Тарбағатай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге құқығы бар тұлғаларға қосымша әлеуметтік көмек көрсетілсін (бұдан әрі - әлеуметтік көмек).
2. Әлеуметтік көмек әр мүгедек балаға ай сайын жеті айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ұсынылсын.
3. Мынадай шарттар белгіленсін:
1) мүгедек балаларға (мемлекеттің толық қамтуындағы мүгедек балалардан басқа) әлеуметтік көмек отбасының табысына қатыссыз, үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек баланың ата-анасының немесе заңды өкілінің біреуіне төленеді;
2) әлеуметтік көмек өтініш берген айдан бастап, «Шығыс Қазақстан облысының білім басқармасы» мемлекеттік мекемесі жанындағы ведомствоаралық психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңестің қорытындысына белгіленген мерзім аяқталғанға дейін беріледі;
3) әлеуметтік көмекті төлеу қаржыландырудың түсуіне қарай өткен айға төленеді. Әлеуметтік көмек төлемін тоқтатуға әкеп соғатын (мүгедек баланың 18 жасқа толуы, мүгедек баланың қайтыс болуы, мүгедектігін алып тастау), жағдайлар болса, тиісті жағдай болған айдан кейін төлем тоқтатылады.
4. «Тарбағатай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі (Ғ. Атықанов) әлеуметтік көмекті тағайындауды және төлеуді қамтамасыз етсін.
5. «Тарбағатай ауданының қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесі (М. Қайсанова), жергілікті бюджетте қарастырылған қаржы шегінде міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес әлеуметтік көмекті қаржыландыру бойынша мәселені шешсін.

Об оказании дополнительной социальной помощи
Постановление акимата Тарбагатайского района Восточно-Казахстанской области от 13 ноября 2012 года N 323. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 28 ноября 2012 года N 2745. Утратило силу - постановлением акимата Тарбагатайского района Восточно-Казахстанской области от 03 декабря 2014 года N 529. Утратило силу - постановлением акимата Тарбагатайского района Восточно-Казахстанской области от 03 декабря 2014 года N 529
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Тарбагатайского района Восточно-Казахстанской области от 03.12.2014 N 529.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 11, статьями 1516 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» акимат Тарбагатайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Оказать дополнительную социальную помощь лицам, имеющим право на материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому (далее - социальная помощь).
2. Предоставить социальную помощь в размере семи месячных расчетных показателей ежемесячно на каждого ребенка-инвалида.
3. Установить следующие условия:
1) социальная помощь на детей-инвалидов (кроме детей-инвалидов, находящихся на полном государственном обеспечении) выплачиваются одному из родителей или законному представителю детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, независимо от дохода семьи;
2) социальная помощь предоставляется с месяца обращения до окончания срока, установленного в заключении межведомственной психолого-медико-педагогической консультации при государственном учреждении «Управление образования Восточно-Казахстанской области»;
3) выплата социальной помощи производится за истекший месяц по мере поступления финансирования. При наличии обстоятельств, повлекших прекращение выплаты социальной помощи (достижение ребенком-инвалидом возраста 18 лет, смерть ребенка-инвалида, снятие инвалидности), выплата прекращается с месяца, следующего за тем, в котором наступили соответствующие обстоятельства.
4. Государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ Тарбагатайского района» (Атыканов Г.) обеспечить назначение и выплату социальной помощи.
5. Государственному учреждению «Отдел финансов Тарбагатайского района» (Кайсанова М.) разрешить вопрос по финансированию социальной помощи в соответствии с планами финансирования по обязательствам и платежам в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете.

6. Тарбағатай ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 14 қыркүйектегі № 270 «Үйде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларға материалдық қамтамасыз етуді төлеу және тағайындау Нұсқаулығын бекіту туралы» қаулысының (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 2011 жылғы 29 қыркүйекте № 5-16-114 тiркелді, «Тарбағатай» газетінің 2011 жылғы 10 қазандағы № 82 санында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары С. Жақаевқа жүктелсін.
8. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкiмiнiң
мiндетiн атқарушы
С. Жақаев

6. Признать утратившим силу постановление акимата Тарбагатайского района от 14 сентября 2011 года № 270 «Об утверждении Инструкции назначения и выплаты материального обеспечения на детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 29 сентября 2011 года за № 5-16-114, опубликовано в районной газете «Тарбагатай» № 82 от 10 октября 2011 года).
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Жакаева С.
8. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима района
С. Жакаев