Сырым ауданы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 27 маусымдағы № 4-4 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 1 тамызда № 7-10-119 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы № 16-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 18.12.2013 № 16-5 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы", 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңдарына сәйкес Сырым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Сырым ауданы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) мемлекеттік мереке Жеңіс күніне:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 50 000 (елу мың) теңге;
Ұлы Отан соғысы кезеңінде майдандағы армия құрамына кірген әскери бөлімдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Совет Армиясының, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік әскерлері мен органдардың ерікті жалдамалы құрамының адамдарына – 50 000 (елу мың) теңге;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрыңғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медалдерімен наградталған адамдарға – 5 000 (бес мың) теңге;
1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға – 3 000 (үш мың) теңге;
бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан ( қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасыларына - 10 000 (он мың) теңге;
қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдері (күйеулері), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың қайталап некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) – 5 000 (бес мың) теңге;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Сырымского района
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 июня 2012 года № 4-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 1 августа 2012 года № 7-10-119. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 декабря 2013 года № 16-5
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.12.2013 № 16-5
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года и "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" от 13 апреля 2005 года, Сырымский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Сырымского района:
1) к государственному празднику Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – 50 000 (пятьдесят тысяч) тенге;
лицам вольнонаемного состава Советской Армии, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик, занимавшим штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях – 50 000 (пятьдесят тысяч) тенге;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 5 000 (пять тысяч) тенге;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 3 000 (три тысячи) тенге;
семьям военнослужащих погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время – 10 000 (десять тысяч) тенге;
женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признавшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступили в повторный брак – 5 000 (пять тысяч) тенге;

2) Ауғанстандағы ұрыс қимылдарына қатысушыларға – 10 000 (он мың) теңге;
3) Чернобыль атом электрстанциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқандарға – 10 000 (он мың) теңге;
4) Семей ядролық сынақ полигонында зардап шеккен азаматтарға – 10 000 (он мың) теңге;
5) аз қамтылған азаматтарға, дәрігерлік-кеңестік комиссия қорытындысының және дәрігердің жолдамасы негізінде ауданнан тысқары жерлерде емделуге баратын азаматтарға – 30 000 ( отыз мың) теңге, балаларға – 50 000( елу мың) теңге;
6) өрттен, су тасқынынан, басқа да табиғи немесе техногендік сипаттағы апаттық жағдайлардан зардап шеккен азаматтарға (отбасыларға) – 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) жалғызбасты азаматтарды жерлеу рәсімін өткізген тұлғаға – 10 (он) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
8) гемодиализ аппаратына мұқтаж І-топтағы мүгедектерге емделуге бір жолғы – 100 000 (жүз мың) теңге;
9) ем қабылдаудың сүйемелдеу кезеңінде жүрген және денсаулық сақтау ұйымдарында есепте тұрған туберкулез ауруларына – 10 000 (он мың) теңге мөлшерінде;
10) тұрмысы төмен аз қамтылған отбасыларға табыстары кедейшілік шегінен аспаған жағдайда – 10 000 (он мың) теңге мөлшерінде;
11) соғысқа қатысушылары мен мүгедектеріне және басқа да санаттағы адамдарға жеңілдіктер мен кепілдіктер жөнінен соларға теңестірілгендерге, санаторлық курорттық емделу, жергілікті бюджеттен көзделген қаржы шегінде;
12) - алынып тасталды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2012.12.21 № 7-8 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2012.12.21 № 7-8 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сырым аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы             А. Галимов
Сырым аудандық
мәслихатының хатшысы             А. Галимов

2) участникам боевых действий в Афганистане – 10 000 (десять тысяч) тенге;
3) лицам принимавших участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции – в размере 10 000 (десять тысяч) тенге;
4) гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне - 10 000 (десять тысяч) тенге;
5) нуждающимся гражданам, выезжающим на лечение за пределы района на основании заключения врачебно-консультативной комиссии и направления врача – 30 000 (тридцать тысяч) тенге, детям – 50 000 (пятьдесят тысяч) тенге;
6) гражданам (семьям), пострадавшим от пожара, наводнения, другого стихийного бедствия природного и техногенного характера – в размере 30 (тридцати) месячного расчетного показателя;
7) лицу, осуществившему погребение одинокого гражданина – в размере 10 (десяти) месячного расчетного показателя;
8) инвалидам І-группы, нуждающимся в лечении на аппарате гемодиалеза единовременно – 100 000 (сто тысяч) тенге;
9) лицам, страдающим туберкулезным заболеванием и состоящим на учете в организациях здравоохранения – 10 000 (десять тысяч) тенге;
10) малообеспеченным гражданам, среднедушевой доход которых ниже величины прожиточного минимума – в размере 10 000 (десять тысяч) тенге;
11) участникам и инвалидам войны и другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к ним, на предоставление санаторно-курортного лечения в пределах средств, предусмотренных местным бюджетом;
12) исключен - Решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.12.2012 № 7-8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.12.2012 № 7-8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Данное решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии
Сырымского районного
маслихата                        А. Галимов
Секретарь Сырымского
районного маслихата              А. Галимов