Мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2013 жылғы 12 ақпандағы № 08-1-1-1/42-1 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 11 наурызда № 8372 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2014 жылғы 19 наурыздағы № 08-1-1-1/87 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сыртқы істер министрінің м.а. 19.03.2014 № 08-1-1-1/87 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) 1-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының қызметтік паспорттарын беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) 2-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды рәсімдеуі» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) 3-қосымшаға сәйкес «Консулдық заңдастыру» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) 4-қосымшаға сәйкес «Шетелде Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке алу» мемлекеттік қызмет регламенті;
5) 5-қосымшаға сәйкес «Шетелдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар ресімдеуге құжаттарды қабылдау және олардың паспорттарына қажетті белгілер қою» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) 6-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының шетелдердегі азаматтарының азаматтық хал актілерін тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
7) 7-қосымшаға сәйкес «Кеме шетелде сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлік беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
8) 8-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының кемелеріне қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген кез келген декларацияны немесе басқа құжатты жасау немесе куәландыру» мемлекеттік қызмет регламенті;
9) 9-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының шетелде орналасқан кемелері апатқа ұшыраған жағдайда теңіз наразылығы туралы акт жасау» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Консулдық қызмет департаменті осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін, бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 февраля 2013 года № 08-1-1-1/42-1. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 марта 2013 года № 8372. Утратил силу приказом и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 19 марта 2014 года № 08-1-1-1/87.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра иностранных дел РК от 19.03.2014 № 08-1-1-1/87 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 "Об административных процедурах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача служебных паспортов Республики Казахстан" согласно приложению 1;
2) регламент государственной услуги "Оформление загранучреждениями Республики Казахстан документов по выходу из гражданства Республики Казахстан" согласно приложению 2;
3) регламент государственной услуги "Консульская легализация" согласно приложению 3;
4) регламент государственной услуги"Учет граждан Республики Казахстан за границей" согласно приложению 4;
5) регламент государственной услуги "Прием документов на оформление паспортов гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей, и внесение в их паспорта необходимых отметок" согласно приложению 5;
6) регламент государственной услуги "Регистрация актов гражданского состояния граждан Республики Казахстан за рубежом" согласно приложению 6;
7)регламент государственной услуги "Выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан в случае приобретения судна за границей" согласно приложению 7;
8) регламент государственной услуги "Составление или заверение любой декларации или другого документа, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или международными договорами, участником которых является Республика Казахстан в отношении судов Республики Казахстан" согласно приложению 8;
9) регламент государственной услуги "Составление акта о морском протесте в случае кораблекрушения судов Республики Казахстан, находящихся за границей" согласно приложению 9.
2. Департаменту консульской службы обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на Интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Жауапты хатшысы Р.С. Жошыбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр                                       Е. Ыдырысов
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2013 жылғы 12 ақпандағы
№ 08-1-1-1/42-1 бұйрығына
1-қосымша
«Қазақстан Республикасының қызметтiк паспорттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының қызметтiк паспорттарын беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. «Қазақстан Республикасының қызметтiк паспорттарын беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) ұсынады.
3. Регламентте келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызмет ұсынылатын, Қазақстан Республикасының қызметтік паспортын алуға құқығы бар тұлға;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісіне қатысушы Министрліктің жауапты тұлғалары.
4. Мемлекеттік қызметтің ұсынылатын нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Дипломатиялық қызметi туралы» 2002 жылғы 7 наурыздағы Заңына;
2) Қазақстан Республикасы Президентiнiң «Қазақстан Республикасының дипломаттық және қызметтiк паспорттарын беру, есепке алу, сақтау және жою қағидаларын бекiту туралы» 2011 жылғы 7 қыркүйектегi № 150 Жарлығына;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 11 қаңтардағы № 6 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының қызметтiк паспорттарын беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
6. Қазақстан Республикасының қызметтік паспорттың (бұдан әрі – паспорт) беру немесе паспортты беруден бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылатын мемлекеттiк қызметтiң нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Министрлік көрсетеді.
8. Мемлекеттiк қызмет аптаның төрт жұмыс күнінде (сәрсенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда) ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін, ал құжаттарды беру уақыты 16.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства иностранных дел Республики Казахстан Жошыбаева Р.С.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечению десяти календарный дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Е. Идрисов
Приложение 1
к приказу Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 12 февраля 2013 года № 08-1-1-1/42-1
Регламент государственной услуги
"Выдача служебных паспортов Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача служебных паспортов Республики Казахстан" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга "Выдача служебных паспортов Республики Казахстан" (далее - государственная услуга) предоставляется Министерством иностранных дел Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. В Регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - лицо, претендующее на получение служебного паспорта Республики Казахстан;
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - ответственные лица Министерства, участвующие в процессе предоставления государственной услуги.
4. Форма предоставляемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании:
1) Закона Республики Казахстан от 7 марта 2002 года "О дипломатической службе Республики Казахстан";
2) Указа Президента Республики Казахстан от 7 сентября 2011 года № 150 "Об утверждении Правил выдачи, учета, хранения и уничтожения дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан";
3) Стандарта государственной услуги "Выдача служебных паспортов Республики Казахстан", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 января 2013 года № 6 (далее - Стандарт).
6. Результатом предоставления государственной услуги является выдача служебного паспорта Республики Казахстан (далее - паспорт) либо мотивированный ответ об отказе в выдаче паспорта.
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется Министерством по адресу указанному в пункте 1 Стандарта.
8. Государственная услуга предоставляется четыре рабочих дня в неделю (кроме среды, выходных и праздничных дней). Прием документов осуществляется с 10:00 до 12:00 часов, а выдача с 16:00 до 17:00 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

9. Мемлекеттік қызмет ұсыну тәртібі мен қажетті құжаттар туралы ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Министрліктің www.mfa.kz интернет-ресурсында «Консулдық мәселелер» бөлімінде және Министрліктің ақпараттық стенділерінде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызметті ұсынудың мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың негізі Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
12. Мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісі келесі кезеңдерден тұрады:
1) өтініштер мен құжаттарды қабылдау;
2) ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеру, талон беру;
3) Министрліктің құрылымдық бөлімшенің лауазымды басқарушы тұлғамен (бұдан әрі – Басқарушы тұлға) құжаттарды қарастыру;
4) паспортты беруге арналған құжаттарды немесе паспортты беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау;
5) мемлекеттік қызметті алушыға паспортты жасауға және беруге арналған құжаттарға немесе паспортты беруден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою;
6) паспортты жасау, мемлекеттік қызметті алушыға паспортты беру немесе паспортты беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-қимылдардың
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті алушыға барлық қажетті құжаттарды алғанын растайтын, Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша талон беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тапсырылады. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеңілдіктер көзделмеген.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар жоқ.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі ҚФБ қатысады:
1) Министрліктің қызметкері – өтініштер мен құжаттарды қабылдауды, ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеруді, талон беруді, паспортты жасауды және паспортты беруге арналған құжаттарды дайындауды, мемлекеттік қызметті алушыға паспортты беру немесе паспортты беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беруді жүзеге асырады;
2) Басқарушы тұлға – құжаттарды қарастыруды, паспортты жасауға және беруге арналған құжаттарға немесе мемлекеттік қызметті алушыға паспортты беруден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қоюды жүзеге асырады;
17. Әкімшілік іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-қимылының өзара іс-қимылы және реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Қазақстан Республикасының
қызметтік паспорттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Паспортты беру кезіндегі негізгі үдерістін іс-қимылдары (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Министрліктің қызметкері
Басқарушы тұлға
Министрліктің қызметкері
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау
Паспортты жасауға және беруге құжаттарды дайындау
Құжаттарды қарастыру
Паспортты жасау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Ұсынылған материалдарды тексеру, талон беру
Құжаттарды Басқарушы тұлғаға қол қою үшін беру
Паспортты жасауға және беруге арналған құжаттарға қол қою
Паспортты қолма-қол беру
5
Орындау мерзімдері
2 жұмыс күнінен артық емес
1 жұмыс күнінен артық емес
2 жұмыс күнінен артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
2-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Паспортты беруден бас тарту кезіндегі баламалы үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Министрліктің қызметкері
Басқарушы тұлға
Министрліктің қызметкері
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау
Паспортты беруден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Құжаттарды қарастыру
Паспортты беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау және беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Ұсынылған материалдарды тексеру, талон беру
Құжаттарды Басқарушы тұлғаға қол қою үшін беру
Төлқұжатты беруден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Паспортты беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беру
5
Орындау мерзімдері
2 жұмыс күнінен артық емес
1 жұмыс күнінен артық емес
2 жұмыс күнінен артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
«Қазақстан Республикасының
қызметтік паспорттарын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететін схема
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2013 жылғы 12 ақпандағы
№ 08-1-1-1/42-1 бұйрығына
2-қосымша
«Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу жөніндегі
құжаттарды ресiмдеуі» мемлекеттік қызмет регламенті

9. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы бланков их заполнения располагаются на Интернет-ресурсе Министерства: www.mfa.kz в разделе "Консульские вопросы" и информационных стендах.
10. Сроки предоставления государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
11. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
12. Процесс предоставления государственной услуги состоит из следующих этапов:
1) прием заявлений и документов;
2) проверка представленных материалов, выдача талона;
3) рассмотрение документов руководящим должностным лицом структурного подразделения Министерства (далее - Руководящее лицо);
4) подготовка документов для выдачи паспорта или мотивированного ответа об отказе выдачи паспорта;
5) подписание документов для изготовления и выдачи паспорта либо мотивированного ответа об отказе в выдаче паспорта получателю государственной услуги;
6) изготовление паспорта, выдача нарочно паспорта или мотивированного ответа об отказе в выдаче паспорта получателю государственной услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. При приеме документов получателю государственной услуги выдается талон о принятии документов, по форме согласно приложению 4 к Стандарту.
14. Для получения государственной услуги представляется документы, указанные в пункте 11 Стандарта. Льготы для получения государственной услуги не предусмотрены.
15. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) сотрудник Министерства - осуществляет прием заявлений и документов, проверку представленных материалов на соответствие Стандарту, выдачу талона, подготовку документов для изготовления и выдачи паспорта, выдача паспорта либо мотивированного ответа об отказе в выдаче паспорта получателю государственной услуги;
2) Руководящее лицо - осуществляет рассмотрение документов, подписание документов для изготовления и выдачи паспорта либо мотивированного ответа об отказе в выдаче паспорта получателю государственной услуги.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действии каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к Регламенту.
18. Схема функционального взаимодействия СФЕ в процессе оказания государственной услуги приведена в приложении 2 к Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача служебных паспортов Республики Казахстан"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работ) при выдаче паспорта
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Сотрудник Министерства
Руководящее лицо
Сотрудник
Министерства
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием заявлений
и документов
Подготовка
документов для
изготовления и
выдачи паспорта
Рассмотрение
документов
Изготовление
паспорта
4
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно -распорядительное
решение)
Проверка
представленных
материалов,
выдача талона
Передача
документов
Руководящему
лицу на
подписание
Подписание
документов для
изготовления и
выдачи паспорта
Выдача
паспорта
нарочно
5
Сроки исполнения
Не более 2 рабочих дней
Не более 1
рабочего дня
Не более 2
рабочих дней
6
Номер следующего
действия
2
3
4
5
Таблица 2. Описание действий СФЕ
Действие альтернативного процесса (хода, потока работ) отказ выдаче паспорта
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Сотрудник Министерства
Руководящее
лицо
Сотрудник
Министерства
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием заявлений
и документов
Подготовка
мотивированного
ответа об
отказе в выдаче
паспорта
Рассмотрение
документов
Подготовка и
выдача
мотивированного
ответа об
отказе в
выдаче
паспорта
4
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-распорядительное
решение)
Проверка
представленных
материалов,
выдача талона
Передача
документов
Руководящему
лицу на
подписание
Подписание
мотивированного
ответа об
отказе в выдаче
паспорта
Выдача
мотивированного
ответа об
отказе в
выдаче
паспорта
нарочно
5
Сроки исполнения
Не более 2 рабочих дней
Не более 1
рабочего дня
Не более 2
рабочих дней
6
Номер следующего
действия
2
3
4
5
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача служебных паспортов Республики Казахстан"
Схема функционального взаимодействия СФЕ в процессе оказания государственной услуги
Приложение 2
к приказу Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 12 февраля 2013 года № 08-1-1-1/42-1
Регламент государственной услуги
"Оформление загранучреждениями Республики Казахстан документов
по выходу из гражданства Республики Казахстан"

1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды ресiмдеуі» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. «Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды ресiмдеуі» мемлекеттік қызметті(бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері (бұдан әрі – шет елдердегі мекемелер) ұсынады.
3. Регламентте келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызмет ұсынылатын, шет елде тұрып жатқан Қазақстан Республикасының азаматтары;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісіне қатысатын,құзыретті органдар және жауапты тұлғалар.
4. Мемлекеттік қызметтің ұсынылатын түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы» 1991 жылғы 20 желтоқсандағы Заңының 31-бабына;
2) Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 27 қыркүйектегі № 217 Жарлығымен бекітілген Консулдық жарғының 40-тармағына;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы № 198 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Азаматтық мәселелер жөніндегі комиссия туралы ережеге;
4) «Қазақстан Республикасының азаматтығы мәселелері жөніндегі құжаттарды Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің рәсiмдеуi бойынша нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2011 жылғы 19 қаңтардағы № 08-1-1-1/13 бұйрығына;
5) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 11 қаңтардағы № 6 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінің Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды ресiмдеуі» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
6. Қазақстан Республикасының азаматтығынан шыққандығы туралы анықтаманы беру немесе анықтаманы беруден бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылатын мемлекеттiк қызметтiң нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша шет елдердегі мекемелер ұсынады.
8. Мемлекеттiк қызмет аптаның төрт жұмыс күнінде (сәрсенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда) ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін, ал құжаттарды беру уақыты 16.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Оформление загранучреждениями Республики Казахстан документов по выходу из гражданства Республики Казахстан" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга "Оформление загранучреждениями Республики Казахстан документов по выходу из гражданства Республики Казахстан" (далее - государственная услуга) предоставляется загранучреждениями Республики Казахстан (далее - загранучреждения).
3. В Регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - граждане Республики Казахстан, находящиеся за рубежом, которым предоставляется государственная услуга;
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - ответственные органы и должностные лица, участвующие в процессе предоставления государственной услуги.
4. Форма предоставляемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) статьи 31 Закона Республики Казахстан от 20 декабря 1991 года "О гражданстве Республики Казахстан";
2) пункта 40 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года № 217;
3) Положения о комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года № 198;
4) Приказа Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 19 января 2011 года № 08-1-1-1/13 "Об утверждении Инструкции по оформлению загранучреждениями Республики Казахстан документов по вопросам гражданства Республики Казахстан";
5) Стандарта государственной услуги "Оформление загранучреждениями Республики Казахстан документов по выходу из гражданства Республики Казахстан", утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 января 2013 года № 6 (далее - Стандарт).
6. Результатом предоставляемой государственной услуги является выдача справки о выходе из гражданства Республики Казахстан, либо мотивированный ответ об отказе в выдаче справки.
2. Требования к порядку предоставления государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется загранучреждениями по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту.
8. Государственная услуга предоставляется четыре рабочих дня в неделю (кроме среды, выходных и праздничных дней). Прием документов осуществляется с 10:00 до 12:00 часов, а выдача с 16:00 до 17:00 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

9. Мемлекеттiк қызметті ұсынудың тәртібі және қажетті құжаттар туралы ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру бланкілерінің үлгілері Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген шет елдердегі мекемелердің интернет-ресурстарында және ақпараттық стенділерінде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызметті ұсынудың мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың негізі Стандарттың 16-тармағында қарастырылған.
12. Мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісі келесі кезеңдерден тұрады:
1) өтініштермен құжаттарды қабылдау;
2) ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеру, талон беру;
3) құжаттарды дайындау және қол қою немесе анықтаманы беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау және қол қою;
4) Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) азаматтық мәселелері жөніндегі материалдарды тексеру және қарастыру, Қазақстан Республикасының құзыретті органдарымен келістіру;
5) қорытынды жасау және Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелер жөніндегі комиссияның жұмыс органына қарастыруға жіберу;
6) келіп түскен материалдарды қарастыру;
7) анықтаманы немесе анықтаманы беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-қимылдардың
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті алушыға барлық қажетті құжаттарды алғанын растайтын, Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша талон беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тапсырылады. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеңілдіктер көзделмеген.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар жоқ.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі ҚФБ қатысады:
1) шет елдегі мекеме – өтініштер мен құжаттарды қабылдауды, ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеруді, талон беруді, Министрлікке жіберілетін құжаттарды дайындауды және қол қоюды немесе анықтаманы беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауды және қол қоюды, анықтаманы беруді немесе анықтаманы беруден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қоюды жүзеге асырады;
2) Министрлік – азаматтық мәселесі жөніндегі материалдарды тексеруді және қарастыруды, материалдарды құзыретті органдармен келісуге жіберуді, қорытынды жасайды және Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелер жөніндегі комиссияның жұмыс органына қарастыруға ұсынады, жауапты шет елдегі мекемеге жіберуді жүзеге асырады;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - ҰҚК) – азаматтық мәселелер жөніндегі материалдарды тексеруді және келістіруді, жауапты Министрлікке жіберуді жүзеге асырады;

9. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы бланков их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах и информационных стендах загранучреждений согласно приложению 1 Стандарта.
10. Сроки предоставления государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
11. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрены в пункте 16 Стандарта.
12. Процесс предоставления государственной услуги состоит из следующих этапов:
1) прием заявлений и документов;
2) проверка представленных материалов на соответствие Стандарту, выдача талона;
3) подготовка и подписание документов, либо подготовка и подписание мотивированного ответа об отказе в выдаче справки;
4) проверка и рассмотрение материалов по вопросам гражданства Министерством иностранных дел Республики Казахстан (далее - Министерство), согласование материалов с компетентными органами Республики Казахстан;
5) составление заключения и представление их рабочему органу Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан на рассмотрение;
6)рассмотрение полученных материалов;
7) выдача справки либо мотивированного ответа об отказе в выдаче справки нарочно.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. При приеме документов получателю государственной услуги выдается талон о принятии документов, по форме согласно приложению 3 Стандарта.
14. Для получения государственной услуги представляются документы, указанные в пункте 11 Стандарта. Льготы для получения государственной услуги не предусмотрены.
15. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) Загранучреждение - осуществляет прием заявлений и документов, проверку представленных материалов на соответствие Стандарту, выдачу талона, подготовку и подписание документов для направления в Министерство либо подготовку и подписание мотивированного ответа об отказе в выдаче справки, выдачу справки либо мотивированного ответа об отказе в выдаче справки нарочно;
2) Министерство - осуществляет проверку и рассмотрение материалов по вопросам гражданства, направление материалов для согласования в компетентный орган, составляет заключение и представляет их рабочему органу Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан на рассмотрение, перенаправление ответа в загранучреждение;
3) Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (далее - КНБ) - осуществляет проверку и согласование материалов по вопросам гражданства, передачу ответа в Министерство;

4) Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссияның жұмыс органы (бұдан әрі – Комиссияның жұмыс органы) – азаматтық мәселелер жөніндегі ұсынылған материалдарды қарастыруды, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелер жөніндегі комиссияның отырысында қарастыруға қажетті материалдарды дайындауды, жауапты жіберуді жүзеге асырады.
17. Әкімшілік іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-қимылының өзара іс-қимылы және реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Қазақстан Республикасының
шет елдердегі мекемелерінің
Қазақстан Республикасының
азаматтығынан шығу жөніндегі
құжаттарды рәсімдеуі»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсету барысында негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Шет елдегі мекеме
Министрлік
ҰҚК
Комиссияның жұмыс органы
Шет елдегі мекеме
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау, өтініштерді қарастыру
Материалдарды тексеру және қарастыру, материалдарды құзыретті органдармен келістіру
Материалдарды тексеру
Материалдарды қарастыру, Комиссияның отырысы
Анықтаманы дайындау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Құжаттарды келістіруге дайындау және қол қою, материалдарды жіберу
Қорытынды жасау және комиссияның жұмыс органына ұсыну, жауапты жолдау
Материалдарды келістіру, жауапты Министрлікке жіберу
Комиссияның шешімі,жауапты жіберу
Анықтаманы беру
5
Орындау мерзімдері
1 айдан артық емес
1 айдан артық емес
1 айдан артық емес
3 айдан артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
6
2-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту кезіндегі баламалы үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
2
ҚФБ атауы
Шет елдегі мекеме
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау
Анықтаманы беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау және қол қою
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеру, талон беру
Анықтаманы беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беру
5
Орындау мерзімдері
1 айдан артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
3-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту кезіндегі баламалы үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Шет елдегі мекеме
Министрлік
ҰҚК
Министрлік
Шет елдегі мекеме
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау, өтініштерді қарастыру
Материалдарды тексеру және қарастыру, материалдарды құзыретті органдармен келістіру
Материалдарды тексеру және келістіру
Бас тарту туралы жауапты жіберу
Анықтаманы беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау және қол қою
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Құжаттарды келістіруге дайындау және қол қою, материалдарды жіберу
Қорытынды жасау және комиссияның жұмыс органына ұсыну, жауапты жолдау
Бас тарту туралы жауапты жіберу
Анықтаманы беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беру
5
Орындау мерзімдері
1 айдан артық емес
1 айдан артық емес
1 айдан артық емес
1 айдан артық емес
1 айдан артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
6
4-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту кезіндегі баламалы үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Шет елдегі мекеме
Министрлік
ҰҚК
Комиссияның жұмыс органы
Министрлік
Шет елдегі мекеме
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау, өтініштерді қарастыру
Материалдарды тексеру және қарастыру, материалдарды құзыретті органдармен келістіру
Материалдарды тексеру
Материалдарды қарастыру, Комиссияның мәжілісі
Бас тарту туралы жауапты жіберу
Анықтаманы беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау және қол қою
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Құжаттарды келістіруге дайындау және қол қою, материалдарды жіберу
Қорытынды жасау және комиссияның жұмыс органына ұсыну, жауапты жолдау
Материалдарды келістіру, жауапты Министрлікке жіберу
Комиссияның шешімі, бас тарту туралы жауапты жіберу
Анықтаманы беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беру
5
Орындау мерзімдері
1 айдан артық емес
1 айдан артық емес
1 айдан артық емес
3 айдан артық емес
15 жұмыс күннен артық емес
15 жұмыс күннен артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
6
7
«Қазақстан Республикасының
шет елдердегі мекемелерінің
Қазақстан Республикасының
азаматтығынан шығу жөніндегі
құжаттарды ресiмдеуі»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететін схема
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2013 жылғы 12 ақпандағы
№ 08-1-1-1/42-1 бұйрығына
3-қосымша
«Консулдық заңдастыру»
мемлекеттік қызмет регламенті

4) Рабочий орган Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан (далее - рабочий орган Комиссии) - осуществляет рассмотрение представленных материалов по вопросам гражданства, подготовку необходимых материалов для рассмотрения на заседании Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан и Президентом Республики Казахстан, передачу ответа.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействий, административных действии каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к Регламенту.
18. Схема функционального взаимодействия СФЕ в процессе оказания государственной услуги приведена в приложении 2 к Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Оформление загранучреждениями
Республики Казахстан документов
по выходу из гражданства
Республики Казахстан"
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действие основного процесса (хода, потока работы) при оказании государственной услуги
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Загранучреждения
Министерство
КНБ
Рабочий
орган
Комиссии
Загран-
учреждения
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием заявлений
и документов,
рассмотрение
заявлений
Проверка и
рассмотрение
материалов,
согласование
материалов с
компетентными
органами
Проверка
материалов
Рассмотрение
материалов,
заседание
Комиссии
Подготовка
справки
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-распорядительное
решение)
Подготовка и
подписание
документов для
согласования,
отправка
материалов
Составление
заключения и
представление
их рабочему
органу,
перенаправление
ответа
Согласование
материалов,
передача
ответа в
Министерство
Решение
Комиссии,
передача
ответа
Выдача
справки
5
Сроки
исполнения
Не более 1
месяца
Не более 1
месяца
Не более 1
месяца
Не более 3
месяцев
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
Таблица 2. Описание действий СФЕ.
Действие альтернативного процесса (хода, потока работы) отказ в оказании
государственной услуги
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Загранучреждения
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием заявлений и
документов
Подготовка и подписание
мотивированного ответа об
отказе в выдаче справки
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распорядительное
решение)
Проверка представленных
материалов на
соответствие Стандарту,
выдача талона
Выдача мотивированного ответа
об отказе в выдаче справки
нарочно
5
Сроки исполнения
Не более 1 месяца
6
Номер следующего
действия
2
3
Таблица 3. Описание действий СФЕ.
Действие альтернативного процесса (хода, потока работы) отказ в оказании
государственной услуги
1
№ действия
(хода,
потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Загранучреждения
Министерство
КНБ
Министерство
Загранучреждения
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Прием
заявлений и
документов,
рассмотрение
заявлений
Проверка и
рассмотрение
материалов,
согласование
материалов с
компетентными
органами
Проверка и
согласование
материалов
Перенаправление
ответа об
отказе
Подготовка и
подписание
мотивированного
ответа об
отказе в выдаче
справки
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-распорядительное решение)
Подготовка и подписание документов для согласования, отправка материалов
Составление заключения и представление их рабочему органу, перенаправление ответа
Передача ответа об отказе
Выдача
мотивированного
ответа об
отказе в выдаче
справки нарочно
5
Сроки
исполнения
Не более 1
месяца
Не более 1
месяца
Не более 1
месяца
Не более 1
месяца
Не более 1
месяца
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
Таблица 4. Описание действий СФЕ.
Действие альтернативного процесса (хода, потока работы) отказ в оказании государственной
услуги
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование
СФЕ
Загранучреждения
Министерство
КНБ
Рабочий
орган
Комиссии
Министерство
Загранучреждения
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Прием
заявлений и
документов,
рассмотрение
заявлений
Проверка и
рассмотрение
материалов,
согласование
материалов
с компетентными
органами
Проверка
материалов
Рассмотрение
материалов,
заседание
Комиссии
Перенаправление
ответа об
отказе
Подготовка и
подписание
мотивированного
ответа об
отказе в
выдаче справки
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-распорядительное
решение)
Подготовка и
подписание
документов
для
согласования,
отправка
материалов
Составление
заключения и
представление
их рабочему
органу,
перенаправление
ответа
Согласование
материалов,
передача
ответа в
Министерство
Решение
Комиссии,
передача
ответа об
отказе
Выдача
мотивированного
ответа об
отказе в
выдаче справки
нарочно
5
Сроки
исполнения
Не более
1 месяца
Не более 1
месяца
Не более 1
месяца
Не более 3
месяцев
Не более
15 рабочих
дней
Не более 15
рабочих дней
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Оформление загранучреждениями
Республики Казахстан документов
по выходу из гражданства
Республики Казахстан"
Схема функционального взаимодействия СФЕ в процессе оказания
государственной услуги
Приложение 3
к приказу Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 12 февраля 2013 года № 08-1-1-1/42-1
Регламент государственной услуги
"Консульская легализация"

1. Жалпы ережелер
1. «Консулдық заңдастыру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. «Консулдық заңдастыру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) және Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері (бұдан әрі – шет елдердегі мекемелер) ұсынады.
3. Регламентте келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызмет ұсынылатын, жеке және заңды тұлғалар;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісіне қатысушы, Министрліктің және шет елдердегі мекемелерінің жауапты тұлғалары.
4. Мемлекеттік қызметтің ұсынылатын түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 27 қыркүйектегі № 217 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысының 45 және 46-тармақтарына;
2) Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2000 жылғы 21 қарашадағы № 264 бұйрығымен бекітілген Консулдық заңдастыру ережесіне;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 11 қаңтардағы № 6 қаулысымен бекітілген «Консулдық заңдастыру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
6. Стандарттың 2 немесе 3-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша, заңдастыру жазбасын қоюмен консулдық заңдастыруды жүзеге асыру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Министрлікпен немесе Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша шет елдердегі мекемелермен ұсынылады.
8. Мемлекеттiк қызмет аптаның төрт жұмыс күнінде (сәрсенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда) ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін, ал құжаттарды беру уақыты 16.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет ұсыну тәртібі мен қажетті құжаттар туралы ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Министрліктің: www.mfa.kz интернет-ресурсында «Консулдық мәселелер» бөлімінде, Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген шет елдердегі мекемелердің интернет-ресурстарында және ақпараттық стенділерінде орналастырылады.

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Консульская легализация" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга "Консульская легализация" (далее - государственная услуга) предоставляется Министерством иностранных дел Республики Казахстан (далее - Министерство) и загранучреждениями Республики Казахстан (далее - загранучреждения).
3. В Регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физическое или юридическое лицо, которому предоставляется государственная услуга;
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - ответственные лица Министерства и загранучреждений, участвующие в процессе предоставления государственной услуги.
4. Форма предоставляемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) пунктов 45 и 46 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года № 217;
2) Правил консульской легализации, утвержденных приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 21 ноября 2000 года № 264;
3) Стандарта государственной услуги "Консульская легализация", утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 января 2013 года № 6 (далее - Стандарт).
6. Результатом предоставления государственной услуги является осуществление консульской легализации документа, с проставлением легализационной надписи по форме согласно приложению 2 или 3 к Стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в консульской легализации.
2. Требования к порядку предоставления государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется Министерством по адресу указанному в пункте 1 Стандарта, либо загранучреждениями по адресам указанным в приложении 1 к Стандарту.
8. Государственная услуга предоставляется четыре рабочих дня в неделю (кроме среды, выходных и праздничных дней). Прием документов осуществляется с 10:00 до 12:00 часов, а выдача с 16:00 до 17:00 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на Интернет-ресурсе Министерства (www.mfa.kz) и загранучреждений согласно приложению 1 Стандарта.

10. Мемлекеттік қызметті ұсынудың мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың негізі Стандарттың 16-тармағында қарастырылған.
12. Мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісі келесі кезеңдерден тұрады:
1) өтініштер мен құжаттарды қабылдау;
2) ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеру, талон беру;
3) құжаттарды қарастыру,құжаттарды беруге дайындау немесе мемлекеттік қызметті алушыға бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау;
4) құжаттарға қол қою немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауапқа қол қою;
5) құжаттарды беру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-қимылдардың
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Тиісті құжаттарды қабылдау кезінде тұтынушыға құжаттарды алғанын растайтын, Стандарттың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша талон беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тапсырылады. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеңілдіктер көзделмеген.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар жоқ.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі ҚФБ қатысады:
1) Министрліктің және шет елдегі мекеменің қызметкері – өтініштер мен құжаттарды қабылдауды, ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеруді, талон беруді, құжаттарды беруге немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауды, құжаттарды беруді немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беруді жүзеге асырады;
2) Министрліктің және шет елдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы – құжаттарды қарастыруды, құжаттарға немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауапқа қол қоюды жүзеге асырады.

10. Сроки предоставления государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
11. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрены в пункте 16 Стандарта.
12. Процесс предоставления государственной услуги состоит из следующих этапов:
1) прием заявлений и документов;
2) проверка представленных материалов на соответствие Стандарту, выдача талона;
3) рассмотрение документов, подготовка документов для выдачи либо мотивированного ответа об отказе получателю государственной услуги;
4) подписание документов или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде;
5) выдача документов либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги нарочно.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. При приеме соответствующих документов потребителю выдается талон о принятии документов, по форме согласно приложению 5 к Стандарту.
14. Для получения государственной услуги представляются документы, указанные в пункте 11 Стандарта. Льготы для получения государственной услуги не предусмотрены.
15. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) сотрудник Министерства или загранучреждения - осуществляет прием заявлений и документов, проверку представленных материалов на соответствие Стандарту, выдачу талона, подготовку документов для выдачи либо мотивированного ответа об отказе, выдача документов либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги нарочно;
2) консульское должностное лицо Министерства или загранучреждения - осуществляет рассмотрение документов, подписание документов или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.

1. Жалпы ережелер
1. «Шет елде Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке алу» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. «Шет елде Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке алу» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері (бұдан әрі – шет елдердегі мекемелер) ұсынады.
3. Регламентте келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызмет ұсынылатын, шет елде тұрақты тұратын немесе уақытша тұрып жатқан (іссапарға, оқуға, тағылымдамаға, келісімшарт бойынша жұмысқа, емделуге немесе жеке істері бойынша келген) Қазақстан Республикасының азаматтары;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісіне қатысатын, шетелдердегі мекемелерінің жауапты тұлғалары.
4. Мемлекеттік қызметтің ұсынылатын түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы» 1991 жылғы 20 желтоқсандағы Заңының 31-бабына;
2) Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 27 қыркүйектегі № 217 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысының 25-тармағына;
3) Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2000 жылғы 18 қазандағы № 221 бұйрығымен бекітілген Шет елдегі Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке алу жөніндегі нұсқаулыққа;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылы 11 қаңтарда № 6 қаулысымен бекітілген «Шет елде Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке алу» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
6. Шет елде мемлекеттік қызметті алушыны консулдық есепке алу немесе консулдық есепке алудан бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша шет елдердегі мекемелермен ұсынылады.
8. Мемлекеттiк қызмет аптаның төрт жұмыс күнінде (сәрсенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда) ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін, ал құжаттарды беру уақыты 16.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызметті ұсынудың тәртібі және қажетті құжаттар туралы ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру бланкілерінің үлгілері Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген шет елдердегі мекемелердің интернет-ресурстарында және ақпараттық стенділерінде орналастырылады.

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Учет граждан Республики Казахстан за границей" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга "Учет граждан Республики Казахстан за границей" (далее - государственная услуга) предоставляется загранучреждениями Республики Казахстан (далее - загранучреждения).
3. В Регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - граждане Республики Казахстан, постоянно проживающие и временно находящиеся (прибывшие в командировку, на учебу, стажировку, работу по контракту, лечение или по частным делам) зарубежом;
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - ответственные лица загранучреждений, участвующие в процессе предоставления государственной услуги;
4. Форма предоставляемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) статьи 31 Закона Республики Казахстан от 20 декабря 1991 года "О гражданстве Республики Казахстан";
2) пункта 25 Консульского устава Республики Казахстан утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года № 217;
3) Инструкции по учету граждан Республики Казахстан за границей утвержденной приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 18 октября 2000 года № 221;
4) Стандарта государственной услуги "Учет граждан Республики Казахстан за границей", утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 января 2013 года № 6 (далее - Стандарт).
6. Результатом предоставляемой государственной услуги является постановка на консульский учет получателя государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в постановке на консульский учет.
2. Требования к порядку предоставления государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется загранучреждениями по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту.
8. Государственная услуга предоставляется четыре рабочих дня в неделю (кроме среды, выходных и праздничных дней). Прием документов осуществляется с 10:00 до 12:00 часов, а выдача с 16:00 до 17:00 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке предоставления государственной услуги и необходимых документах, а также образцы бланков их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах и информационных стендах загранучреждений согласно приложению 1 к Стандарту.

10. Мемлекеттік қызметті ұсынудың мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың негізі Стандарттың 16-тармағында қарастырылған.
12. Мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісі келесі кезеңдерден тұрады:
1) өтініштермен құжаттарды қабылдау;
2) ұсынылған материалдардың Стандартқа сәйкес келуін тексеру, талон беру;
3) есепке алу жөніндегі құжаттарды даярлау және қол қою немесе есепке алудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау;
4) есепке алу немесе есепке алудан бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-қимылдардың
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті алушыға барлық қажетті құжаттарды алғанын растайтын, Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша талон беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тапсырылады. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеңілдіктер көрсетілмеген.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар жоқ.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі ҚФБ қатысады:
шет елдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы – өтініштер мен құжаттарды қабылдауды, ұсынылған материалдардың Стандартқа сәйкестігін тексеруді, талон беруді, есепке алу туралы немесе есепке алудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауды және қол қоюды, есепке алу немесе есепке алудан бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма қол беруді жүзеге асырады.

10. Сроки предоставления государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
11. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрены в пункте 16 Стандарта.
12. Процесс предоставления государственной услуги состоит из следующих этапов:
1) прием заявлений и документов;
2) проверка представленных материалов на соответствие Стандарту, выдача талона;
3) подготовка и подписание документов о принятии на учет либо документов об отказе в постановке на учет;
4) постановка на учет либо выдача мотивированного ответа об отказе в постановке на учет нарочно.
3. Описание порядка действий (взаимодействий)
в процессе предоставления государственной услуги
13. При приеме соответствующих документов получателю государственной услуги выдается талон о принятии документов, по форме согласно приложению 4 к Стандарту.
14. Для получения государственной услуги представляются документы, указанные в пункте 11 Стандарта. Льготы для получения государственной услуги не предусмотрены.
15. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
16. В процессе предоставления государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
консульское должностное лицо загранучреждения - осуществляет прием заявлений и документов, проверку представленных материалов на соответствие Стандарту, выдачу талона, подготовку и подписание документов о принятии на учет либо об отказе в постановке на учет, постановку на учет либо выдачу мотивированного ответа об отказе в постановке на учет нарочно.

17. Әкімшілік іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-қимылының өзара іс-қимылы және реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Шет елде Қазақстан
Республикасының азаматтарын
есепке алу» мемлекеттік
қызмет регламентіне 1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
2
ҚФБ атауы
Шетелдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштермен құжаттарды қабылдау
Есепке алу жөніндегі құжаттарды дайындау және қол қою
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеру, талон беру
Есепке алу
5
Орындау мерзімдері
3 жұмыс күнінен артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
2-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту кезіндегі баламалы үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
2
ҚФБ атауы
Шетелдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау
Есепке алудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеру, талон беру
Есепке алудан бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беру
5
Орындау мерзімдері
3 жұмыс күнінен артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
«Шет елде Қазақстан Республикасының
азаматтарын есепке алу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететін схема
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2013 жылғы 12 ақпандағы
№ 08-1-1-1/42-1 бұйрығына
5-қосымша
«Шет елдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына
паспорттар ресімдеуге құжаттарды қабылдау және олардың
паспорттарына қажетті белгі қою» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Шет елдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар ресімдеуге құжаттарды қабылдау және олардың паспорттарына қажетті белгі қою» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) 2000 жылы 27 қарашада өзгертулер енгізілген «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. «Шет елдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар ресімдеуге құжаттарды қабылдау және олардың паспорттарына қажетті белгі қою» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет)Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері(бұдан әрі – шет елдердегі мекемелер)ұсынады.

17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действии каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к Регламенту.
18. Схема функционального взаимодействия СФЕ в процессе оказания государственной услуги приведена в приложении 2 к Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Учет граждан Республики Казахстан за границей"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работы) при оказании государственной
услуги
1
№ действия (хода, потока
работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Консульское должностное лицо загранучреждения
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием заявлений и
документов
Подготовка и подписание
документов о принятии на
учет
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-распорядительное решение)
Проверка представленных
материалов на
соответствие Стандарту,
выдача талона
Постановка на учет
5
Сроки исполнения
Не более 3 рабочих дней
6
Номер следующего действия
2
3
Таблица 2. Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работы) при отказе
в оказании государственной услуги
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Консульское должностное лицо загранучреждения
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием заявлений и
документов
Подготовка и подписание
документов об отказе в
постановке на учет
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-распорядительное решение)
Проверка представленных
материалов на
соответствие Стандарту,
выдача талона
Выдача мотивированного ответа
об отказе в постановке на учет
нарочно
5
Сроки исполнения
Не более 3 рабочих дней
6
Номер следующего действия
2
3
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Учет граждан Республики Казахстан за границей"
Схема функционального взаимодействия СФЕ в процессе оказания государственной услуги
Приложение 5
к приказу Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 12 февраля 2013 года № 08-1-1-1/42-1
Регламент государственной услуги
"Прием документов на оформление паспортов гражданам
Республики Казахстан, находящимся за границей, и внесение в их
паспорта необходимых отметок"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Прием документов на оформление паспортов гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей, и внесение в их паспорта необходимых отметок" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга "Прием документов на оформление паспортов гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей, и внесение в их паспорта необходимых отметок" (далее - государственная услуга) предоставляется загранучреждениями Республики Казахстан (далее - загранучреждения).

3. Регламентте келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісіне қатысатын, құзыретті органдар және жауапты тұлғалар;
2) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызмет ұсынылатын,шетелде тұратын мынадай санаттағы Қазақстан Республикасының азаматтары:
1) Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерде тұрақты тұратындар;
2) шетелдердің аумақтарында орналасқан оқу орындарында күндізгі нысан бойынша білім алушылар;
3) шет мемлекеттерде бір жылдан кем емес мерзімге еңбек шартымен жұмыс істеушілер;
4) жоғарыда аталған тұлғалармен бірге тұратын отбасы мүшелері;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дипломаттық немесе қызметтік паспорт алуға құқықтары жоқ және дипломатиялық қызмет персоналымен шетелде бірге тұратын дипломатиялық қызмет персоналының туыстары.
4. Мемлекеттік қызметтің ұсынылатын түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру мен тіркеу ережелерін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 12 шілдедегі № 1063 қаулысына;
2) «Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру мен тіркеудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 28 қарашадағы № 631 бұйрығына;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылы 11 қаңтарда № 6 қаулысымен бекітілген «Шет елдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар ресімдеуге құжаттарды қабылдау және олардың паспорттарына қажетті белгі қою» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
6. Шетелдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына Қазақстан Республикасы азаматтарының паспорттарын (бұдан әрі – паспорт) ресімдеу және паспорттарға паспорттың қолдану мерзімін ұзарту немесе ата-анасының біреуінің паспортына 16 жасқа толмаған бала туралы жазуды енгізу немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша шет елдердегі мекемелермен ұсынылады.
8. Мемлекеттiк қызмет аптаның төрт жұмыс күнінде (сәрсенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда) ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін, ал құжаттарды беру уақыты 16.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

3. В Регламенте используются следующие понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - ответственные органы и должностные лица, участвующие в процессе предоставления государственной услуги;
2) получатель государственной услуги - следующая категория граждан Республики Казахстан, находящиеся за границей, которым предоставляется государственная услуга:
1) постоянно проживающие за пределами Республики Казахстан;
2) получающие образование по очной форме обучения в учебных заведениях, расположенных на территории иностранных государств;
3) работающие в иностранных государствах по трудовому договору, заключенному на срок не менее одного года;
4) члены семей вышеуказанных лиц, проживающих вместе с ними;
5) родственники персонала дипломатической службы, проживающие вместе с персоналом дипломатической службы за рубежом, и не имеющие права на получение дипломатического или служебного паспорта в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Форма предоставляемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) постановления Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2000 года № 1063 "Об утверждении Правил документирования населения Республики Казахстан";
2) приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2011 года № 631 "О некоторых вопросах документирования и регистрации населения Республики Казахстан";
3) Стандарта государственной услуги "Прием документов на оформление паспортов гражданам Республики Казахстан, находящихся за границей, и внесение в их паспорта необходимых отметок", утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 января 2013 года № 6 (далее - Стандарт).
6. Результатом предоставляемой государственной услуги являются оформление гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей, паспортов граждан Республики Казахстан (далее - паспорт), внесение в паспорт отметок о продлении действия паспорта или в паспорт одного из родителей записи о ребенке, не достигшего 16-летнего возраста, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
2. Требования к порядку предоставления государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется загранучреждениями по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту.
8. Государственная услуга предоставляется четыре рабочих дня в неделю (кроме среды, выходных и праздничных дней). Прием документов осуществляется с 10:00 до 12:00 часов, а выдача с 16:00 до 17:00 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

9. Мемлекеттiк қызметті ұсынудың тәртібі және қажетті құжаттар туралы ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру бланкілерінің үлгілері Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген шет елдердегі мекемелердің интернет-ресурстарында және ақпараттық стенділерінде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызметті ұсынудың мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың негізі Стандарттың 16-тармағында қарастырылған.
12. Мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісі келесі кезеңдерден тұрады:
1) өтініштермен құжаттарды қабылдау;
2) ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеру, талон беру;
3) паспортты жасауға, тиісті белгі енгізуге арналған құжатты дайындау және қол қою немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау және қол қою;
4) ресімделген құжаттарды уәкілетті органға Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігімен (бұдан әрі - Министрлік) паспортты жасау үшін жіберу;
5) дайын паспортты қолма-қол беру,тиісті белгі қойылған паспортты немесе паспортқа тиісті белгі қоюдан, паспортты беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-қимылдардың
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті алушыға барлық қажетті құжаттарды алғанын растайтын, Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша талон беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тапсырылады. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеңілдіктер көрсетілмеген.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар жоқ.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі ҚФБ қатысады:
1) шет елдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы - өтініштер мен құжаттарды қабылдауды,ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестілігін тексеруді, талон беруді, ресімделген құжаттарды жіберу, тиісті белгі қоюға құжаттарды дайындауды және қол қоюды, паспортты жасауға арналған құжаттарды дайындауды және қол қоюды, паспортқа тиісті белгі енгізуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау және қол қою, паспортты беру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беруді жүзеге асырады;
2) Министрлік - уәкілетті органға құжаттамалар пакетін жіберуді, шетелдегі мекемеге паспорттарды жіберуді жүзеге асырады;
3) уәкілетті орган - құжаттамалар пакетін тексеруді және паспорттарды жасауды, паспорттарды жіберуді жүзеге асырады.
17. Әкімшілік іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-қимылының өзара іс-қимылы және реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.

9. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы бланков их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах и информационных стендах загранучреждений согласно приложению 1 Стандарта.
10. Сроки предоставления государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
11. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрены в пункте 16 Стандарта.
12. Процесс предоставления государственной услуги состоит из следующих этапов:
1) прием заявлений и документов;
2) проверка представленных материалов на соответствие Стандарту, выдача талона;
3) подготовка и подписание документов на изготовление паспорта, внесение необходимых отметок либо подготовка и подписание мотивированного ответа об отказе;
4) направление оформленных документов в Министерство иностранных дел Республики Казахстан (далее - Министерство) для дальнейшего перенаправления в уполномоченный орган для изготовления паспорта;
5) выдача нарочно готового паспорта, паспорта с внесенными в него необходимыми отметками либо мотивированного ответа об отказе в выдаче паспорта, паспорта с внесенными необходимыми отметками нарочно.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. При приеме соответствующих документов получателю государственной услуги выдается талон о принятии документов, по форме согласно приложению 4 к Стандарту.
14. Для получения государственной услуги представляются документы, указанные в пункте 11 Стандарта. Льготы для получения государственной услуги не предусмотрены.
15. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) консульское должностное лицо загранучреждения - осуществляет прием заявлений и документов, проверку представленных материалов на соответствие Стандарту, выдача талона, направление оформленных документов, подготовка и подписание документов о внесении необходимых отметок в паспорт, подготовка и подписание документов на изготовление паспорта, подготовка и подписание документов об отказе во внесении необходимых отметок, выдача паспорта либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги нарочно;
2) Министерство осуществляет перенаправление пакета документов в уполномоченный орган, передачу паспорта в загранучреждение;
3) уполномоченный орган осуществляет проверку пакета документов, изготовление паспорта, направление паспорта в Министерство.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действии каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к Регламенту.

18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламенттің 2 және 3-қосымшасында көрсетілген.
«Шет елдердегі Қазақстан
Республикасының азаматтарына
паспорттар ресімдеуге құжаттарды
қабылдау және олардың паспорттарына
қажетті белгі қою» мемлекеттік
қызмет регламентіне 1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсету барысында негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыс ағыны) (паспортты ресімдеу)
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Шет елдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы
Министрлік
Уәкілетті орган
Шет елдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау, өтініштерді қарастыру
Уәкілетті органға құжаттамалар пакетін жіберу
Құжаттамалар пакетін тексеру, паспортты жасау
Паспортты беру үшін құжаттарға қол қою және дайындау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Ресімделген құжаттарды жіберу
Паспортты жіберу
Паспортты беру
5
Орындау мерзімдері
Күнтізбелік 15 күннен артық емес
Күнтізбелік 15 күннен артық емес
Паспорт дайындау мерзімі Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі
Күнтізбелік 15 күннен артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
Ескертпе: Құжаттарды дипломатиялық пошта арналары арқылы уәкілетті органға және кері қарай шетелдегі мекемеге жолдау – күнтізбелік 60 күннен артық емес.
2-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсету барысында негізгі үдерістің іс-қимылы (барысы, жұмыс ағыны) (қажетті белгі қоюға)
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
2
ҚФБ атауы
Шет елдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштермен құжаттарды қабылдау, тексеру, талон беру
Тиісті белгі еңгізілген паспортты беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Паспортқа тиісті белгі енгізу туралы құжаттарды дайындау және қол қою
5
Орындау мерзімдері
Күнтізбелік 30 күннен артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
3-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет беруден бас тарту кезіндегі баламалы үдерістің іс-қимылы (барысы, жұмыс ағыны) (қажетті белгі қоюға)
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
2
ҚФБ атауы
Шет елдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау
Тиісті белгі енгізуден бас тарту туралы құжаттарды дайындау және қол қою
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеру, талон беру
Тиісті белгі енгізуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беру
5
Орындау мерзімдері
Күнтізбелік 30 күннен артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту кезіндегі баламалы үдерістің іс-қимылы (барысы, жұмыс ағыны) (паспортты ресімдеу)
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
2
ҚФБ атауы
Шет елдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау
Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы құжаттарды дайындау және қол қою
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеру, талон беру
Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беру
5
Орындау мерзімдері
Күнтізбелік 30 күннен артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
«Шет елдердегі Қазақстан
Республикасының азаматтарына
паспорттар ресімдеуге құжаттарды
қабылдау және олардың паспорттарына
қажетті белгі қою» мемлекеттік
қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететін схема
«Шет елдердегі Қазақстан
Республикасының азаматтарына
паспорттар ресімдеуге құжаттарды
қабылдау және олардың паспорттарына
қажетті белгі қою» мемлекеттік
қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететін схема
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2013 жылғы 12 ақпандағы
№ 08-1-1-1/42-1 бұйрығына
6-қосымша
«Қазақстан Республикасының шет елдердегі
азаматтарының азаматтық хал актілерін тіркеу»
мемлекеттік қызмет регламенті

18. Схемы функционального взаимодействия СФЕ в процессе оказания государственной услуги приведены в приложениях 2, 3 к Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Прием документов на оформление
паспортов гражданам Республики Казахстан,
находящихся за границей,и внесение
в их паспорта необходимых отметок"
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действие основного процесса (хода, потока работы) при оказании государственной
услуги (оформление паспорта)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Консульское
должностное лицо
загранучреждения
Министерство
Уполномоченный
орган
Консульское
должностное
лицо
загранучреждения
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием заявлений
и документов,
проверка, выдача
талона
Перенаправление пакета документов в уполномоченный орган
Проверка
пакета
документов,
изготовление
паспорта
Подготовка и
подписание
документов для
выдачи паспорта
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-распорядительное
решение)
Направление
оформленных
документов
Отправка
паспорта
Выдача паспорта
5
Сроки
исполнения
(оформление
паспорта)*
Не более 15
календарных дней
Не более 15
календарных дней
Сроки
регулируются
законодательством
Республики
Казахстан
Не более 15
календарных дней
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
Примечание: Направление документов по каналам дипломатической почты в Уполномоченный орган и обратно в загранучреждение - не более 60 календарных дней.
Таблица 2. Описание действий СФЕ.
Действие основного процесса (хода, потока работы) при оказании государственной услуги
(внесение необходимых отметок)
1
№ действия (хода, потока
работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Консульское должностное лицо загранучреждения
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием заявлений и
документов, проверка,
выдача талона
Выдача паспорта с
внесенными в него
необходимыми отметками
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-распорядительное решение)
Подготовка и подписание
документов о внесении
необходимых отметок в
паспорт
5
Сроки исполнения
(оформление паспорта)
Не более 30 календарных дней
6
Номер следующего действия
2
3
Таблица 3. Описание действий СФЕ.
Действие основного процесса (хода, потока работы) при отказе в оказании
государственной услуги (внесение необходимых отметок)
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Консульское должностное лицо загранучреждения
3
Наименование
действия (процесса,
процедуры, операции)
и их описание
Прием заявлений и документов
Подготовка и подписание
документов об отказе во
внесении необходимых
отметок
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распорядительное
решение)
Проверка представленных
материалов на соответствие
Стандарту, выдача талона
Выдача мотивированного
ответа об отказе во
внесении необходимых
отметок нарочно
5
Сроки исполнения
(оформление паспорта)
Не более 30 календарных дней
6
Номер следующего
действия
2
3
Таблица 4. Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работы) при отказе в оказании
государственной услуги (оформление паспорта)
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Консульское должностное лицо загранучреждения
3
Наименование
действия (процесса,
процедуры, операции)
и их описание
Прием заявлений и документов
Подготовка и подписание
документов об отказе в
предоставлении
государственной услуги
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распорядительное
решение)
Проверка представленных
материалов на соответствие
Стандарту, выдача талона
Выдача мотивированного
ответа об отказе в
предоставлении
государственной услуги
нарочно
5
Сроки исполнения
(оформление
паспорта)
Не более 30 календарных дней
6
Номер следующего
действия
2
3
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Прием документов на оформление
паспортов гражданам Республики Казахстан,
находящихся за границей, и внесение в их
паспорта необходимых отметок"
Схема функционального взаимодействия СФЕ в процессе оказания
государственной услуги
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Прием документов на оформление паспортов
гражданам Республики Казахстан,
находящихся за границей, и внесение в их
паспорта необходимых отметок"
Схема функционального взаимодействия СФЕ в процессе оказания
государственной услуги
Приложение 6
к приказу Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 12 февраля 2013 года № 08-1-1-1/42-1
Регламент государственной услуги
"Регистрация актов гражданского состояния граждан
Республики Казахстан за рубежом"

1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының шет елдердегі азаматтарының азаматтық хал актілерін тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдеу туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. «Қазақстан Республикасының шет елдердегі азаматтарының азаматтық хал актілерін тіркеу» мемлекеттік қызметті (бұдан – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері (бұдан әрі – шет елдердегі мекемелер) ұсынады.
3. Регламентте келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызмет ұсынылатын, Қазақстан Республикасының азаматтары, шетелдіктер және азаматтығы жоқ тұлғалар;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісіне қатысатын, құзыретті органдар және жауапты тұлғалар.
4. Мемлекеттік қызметтің ұсынылатын түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасының «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 195229244246, 297-баптарына;
2) Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 27 қыркүйектегі № 217 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысының 42-тармағына;
3) «Азаматтық хал актілерін тіркеу кітаптарының нысандарын және осы кітаптардағы жазбалардың негізінде берілетін куәліктердің нысандары» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 сәуірдегі № 498 қаулысына;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 11 қаңтардағы № 6 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының шет елдердегі азаматтарының азаматтық хал актілерін тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
6. Қазақстан Республикасының азаматтарына азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерін беру немесе куәлік беруден бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылатын мемлекеттiк қызметтiң нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша шет елдердегі мекемелерімен көрсетіледі.
8. Мемлекеттiк қызмет аптаның төрт жұмыс күнінде (сәрсенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда) ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін, ал құжаттарды беру уақыты 16.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет ұсыну тәртібі мен қажетті құжаттар туралы ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген шет елдердегі мекемелердің интернет-ресурстарында және ақпараттық стенділерінде орналастырылады.

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Регистрация актов гражданского состояния граждан Республики Казахстан за рубежом" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга "Регистрация актов гражданского состояния граждан Республики Казахстан за рубежом" (далее - государственная услуга) предоставляется загранучреждениями Республики Казахстан (далее - загранучреждения).
3. В Регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, которым предоставляется государственная услуга;
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - ответственные лица загранучреждений, участвующие в процессе предоставления государственной услуги.
4. Форма предоставляемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) статей 195, 229, 244, 246, 279 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье";
2) пункта 42 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года № 217;
3) Постановления Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2012 года № 498 "Об утверждении форм актовых книг государственной регистрации актов гражданского состояния и форм свидетельств, выдаваемых на основании записей в этих книгах";
4) Стандарта государственной услуги "Регистрация актов гражданского состояния граждан Республики Казахстан за рубежом", утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 января 2013 года № 6 (далее - Стандарт).
6. Результатом предоставляемой государственной услуги является выдача свидетельств о регистрации актов гражданского состояния граждан Республики Казахстан, либо мотивированный ответ об отказе в регистрации актов гражданского состояния.
2. Требования к порядку предоставления государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется загранучреждениями по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту.
8. Государственная услуга предоставляется четыре рабочих дня в неделю (кроме среды, выходных и праздничных дней). Прием документов осуществляется с 10:00 до 12:00 часов, а выдача с 16:00 до 17:00 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы бланков их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах и информационных стендах загранучреждений согласно приложению 1 к Стандарту.

10. Мемлекеттік қызметті ұсынудың мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың негізі Стандарттың 16-тармағында қарастырылған.
12. Мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісі келесі кезеңдерден тұрады:
1) өтініштер мен құжаттарды қабылдау;
2) ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеру, талон беру;
3) куәлікті беру туралы құжаттарды немесе куәлік беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау және қол қою;
4) куәлікті беру немесе куәлік беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-қимылдардың
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті алушыға құжаттарды алғанын растайтын, Стандарттың 2-қосымшасында сәйкес нысан бойынша талон беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тапсырылады. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеңілдіктер көзделмеген.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар жоқ.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі ҚФБ қатысады:
шет елдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы – өтініштер мен құжаттарды қабылдауды, ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеруді, талон беруді, куәлікті беру туралы құжаттарды немесе куәлік беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауды және қол қоюды, куәлікті беруді немесе куәлікті беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты беруді жүзеге асырады.

10. Сроки предоставления государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
12. Процесс предоставления государственной услуги состоит из следующих этапов:
1) прием заявлений и документов;
2) проверка представленных материалов на соответствие Стандарту, выдача талона;
3) подготовка и подписание документов о выдаче свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в выдаче свидетельства;
4) выдача свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в выдаче свидетельства нарочно.
3. Описание порядка действий (взаимодействий)
в процессе предоставления государственной услуги
13. При приеме соответствующих документов получателю государственной услуги выдается талон о принятии документов, по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
14. Для получения государственной услуги представляются документы, указанные в пункте 11 Стандарта. Льготы для получения государственной услуги не предусмотрены.
15. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
консульское должностное лицо загранучреждения - осуществляет прием заявлений и документов, проверку представленных материалов на соответствие Стандарту, выдача талона, подготовку и подписание документов о выдаче свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в выдаче свидетельства, выдача свидетельства либо выдача мотивированного ответа об отказе в выдаче свидетельства нарочно.

17. Әкімшілік іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-қимылының өзара іс-қимылы және реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Қазақстан Республикасының
шет елдердегі азаматтарының
азаматтық хал актілерін тіркеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
2
ҚФБ атау
Шет елдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау, өтініштерді қарастыру
Куәлікке қатысты құжаттарды дайындау және қол қою
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеру, талон беру
Куәлікті қолма-қол беру
5
Орындау мерзімдері
5 жұмыс күнінен артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
2-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту кезіндегі баламалы үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
2
ҚФБ атауы
Шет елдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау, өтініштерді қарастыру
Куәлік беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеру, талон беру
Куәлік беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беру
5
Орындау мерзімдері
5 жұмыс күнінен артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
«Қазақстан Республикасының
шет елдердегі азаматтарының
азаматтық хал актілерін тіркеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететін схема
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2013 жылғы 12 ақпандағы
№ 08-1-1-1/42-1 бұйрығына
7-қосымша
«Кеме шетелде сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлiк беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Кеме шетелде сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлiк беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.

17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действии каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к Регламенту.
18. Схема функционального взаимодействия СФЕ в процессе оказания государственной услуги приведена в приложении 2 к Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация актов гражданского
состояния граждан
Республики Казахстан за рубежом"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работы) при оказании государственной услуги
1
№ действия (хода, потока
работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Консульское должностное лицо загранучреждения
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием заявлений и
документов, рассмотрение
заявлений
Подготовка и подписание
документов, подписание
документов о выдаче
свидетельства
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-распорядительное решение)
Проверка представленных
материалов на соответствие
Стандарту, выдача талона
Выдача свидетельства
5
Сроки исполнения
Не более 5 рабочих дней
6
Номер следующего действия
2
3
Таблица 2. Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работы) при отказе в оказании
государственной услуги
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Консульское должностное лицо загранучреждения
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием заявлений и
документов, рассмотрение
заявлений
Подготовка и подписание
мотивированного ответа об
отказе в выдаче
свидетельства
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распорядительное решение)
Проверка представленных
материалов на соответствие
Стандарту, выдача талона
Выдача мотивированного
ответа об отказе в выдаче
свидетельства нарочно
5
Сроки исполнения
Не более 5 рабочих дней
6
Номер следующего
действия
2
3
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация актов гражданского
состояния граждан
Республики Казахстан за рубежом"
Схема функционального взаимодействия СФЕ в процессе оказания
государственной услуги
Приложение 7
к приказу Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 12 февраля 2013 года № 08-1-1-1/42-1
Регламент государственной услуги
"Выдача временного свидетельства на право плавания под
Государственным флагом Республики Казахстан в случае
приобретения судна за границей"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан в случае приобретения судна за границей" (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".

2. «Кеме шетелде сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлiк беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері (бұдан әрі – шет елдердегі мекемелер) ұсынады.
3. Регламентте келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызмет ұсынылатын, жеке және заңды тұлғалар;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісіне қатысатын шет елдердегі мекемелерінің жауапты тұлғалары.
4. Мемлекеттік қызметтің ұсынылатын түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының «Ішкі су көлігі туралы» 2004 жылғы 6 шілдедегі Заңының 24-бабы, 8-тармағына;
2) Қазақстан Республикасының «Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы» 2002 жылғы 17 қаңтардағы Заңының 11-бабы 4-тармағына;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 27 қыркүйектегі № 217 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Консулдық жарғысының 68-тармағына;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 қаңтардағы № 49 қаулысымен бекітілген Кемелер мен оларға құқықтарды мемлекеттік тiркеудiң ережесiне;
5) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 11 қаңтардағы № 6 қаулысымен бекітілген «Кеме шетелде сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлiк беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
6. Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша, кеме шетелде сатып алынған және теңiз кемелерiнiң мемлекеттік кеме тiзiлiмiнде немесе кеме кiтабында мемлекеттік тiркелгенге дейін, бiрақ бiр жылдан аспайтын уақытқа жарамды болатын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлік беру немесе уақытша куәлік беруден бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша шет елдердегі мекемелермен ұсынылады.
8. Мемлекеттiк қызмет аптаның төрт жұмыс күнінде (сәрсенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда) ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін, ал құжаттарды беру уақыты 16.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет ұсыну тәртібі мен қажетті құжаттар туралы ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген шет елдердегі мекемелердің интернет-ресурстарында және ақпараттық стенділерінде орналастырылады.

2. Государственная услуга "Выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан в случае приобретения судна за границей" (далее – государственная услуга) предоставляется загранучреждениями Республики Казахстан (далее – загранучреждения).
3. В Регламенте используются следующие понятия:
1) получатели государственной услуги – физические или юридические лица, которым предоставляется государственная услуга;
2) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица загранучреждений, участвующие в процессе предоставления государственной услуги.
4. Форма предоставляемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) пункта 8 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте";
2) пункта 4 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании";
3) пункта 68 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года № 217;
4) Правил государственной регистрации судов и прав на них, утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года № 49;
5) Стандарта государственной услуги "Выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан в случае приобретения судна за границей", утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 января 2013 года № 6 (далее - Стандарт).
6. Результатом предоставляемой государственной услуги является выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан в случае приобретения судна за границей и действительного до государственной регистрации судна в Государственном судовом реестре морских судов или судовой книге сроком не более одного года по форме согласно приложению 2 к Стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в выдаче временного свидетельства.
2. Требования к порядку предоставления государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется загранучреждениями по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту.
8. Государственная услуга предоставляется четыре рабочих дня в неделю (кроме среды, выходных и праздничных дней). Прием документов осуществляется с 10:00 до 12:00 часов, а выдача с 16:00 до 17:00 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы бланков их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах и информационных стендах загранучреждений согласно приложению 1 к Стандарту.

10. Мемлекеттік қызметті ұсынудың мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың негізі Стандарттың 16-тармағында қарастырылған.
12. Мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісі келесі кезеңдерден тұрады:
1) өтініштер мен құжаттарды қабылдау;
2) ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеру, талон беру;
3) уақытша куәлік беруге арналған құжаттарды немесе уақытша куәлік беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау және қол қою;
4) уақытша куәлікті беру немесе уақытша куәлікті беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-қимылдардың
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті алушыға барлық қажетті құжаттарды алғанын растайтын, Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша талон беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тапсырылады. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеңілдіктер көзделмеген.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар жоқ.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі ҚФБ қатысады:
шет елдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы – өтініштер мен құжаттарды қабылдауды, ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеруді, талон беруді, уақытша куәлік беру туралы құжаттарды немесе уақытша куәлік беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауды және қол қоюды, уақытша куәлікті беруді немесе уақытша куәлікті беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма қол беруді жүзеге асырады.
17. Әкімшілік іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-қимылының өзара іс-қимылы және реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.

10. Сроки предоставления государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
11. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрены в пункте 16 Стандарта.
12. Процесс предоставления государственной услуги состоит из следующих этапов:
1) прием заявлений и документов;
2) проверка представленных материалов на соответствие Стандарту, выдача талона;
3) подготовка и подписание документов для выдачи временного свидетельства или мотивированного ответа об отказе в выдаче временного свидетельства;
4) выдача временного свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в выдаче временного свидетельства нарочно.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. При приеме соответствующих документов получателю государственной услуги выдается талон о принятии документов, по форме согласно приложению 4 к Стандарту.
14. Для получения государственной услуги представляются документы, указанные в пункте 11 Стандарта. Льготы для получения государственной услуги не предусмотрены.
15. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
консульское должностное лицо загранучреждения – осуществляет прием заявлений и документов, проверку представленных материалов на соответствие Стандарту, выдачу талона, подготовка и подписание документов о выдаче временного свидетельства или мотивированного ответа об отказе в выдаче временного свидетельства, выдачу временного свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в выдаче временного свидетельства нарочно.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действии каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к Регламенту.

18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Кеме шетелде сатып алынған
жағдайда Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік Туы астында жүзу
құқығына уақытша куәлік беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсету барысында негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
2
ҚФБ атауы
Шет елдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау, өтініштерді қарастыру
Уақытша куәлік беру туралы құжаттарды дайындау және қол қою
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеру, талон беру
Уақытша куәлікті қолма-қол беру
5
Орындау мерзімдері
5 жұмыс күнінен артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
2-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту кезіндегі баламалы үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
2
ҚФБ атауы
Шет елдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштер мен құжаттарды қабылдау, өтініштерді қарастыру
Уақытша куәлік беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеру, талон беру
Уақытша куәлiк беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беру
5
Орындау мерзімдері
5 жұмыс күнінен артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
«Кеме шетелде сатып алынған
жағдайда Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк Туы астында жүзу
құқығына уақытша куәлiк беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететін схема
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2013 жылғы 12 ақпандағы
№ 08-1-1-1/42-1 бұйрығына
8-қосымша
«Қазақстан Республикасының шетелде орналасқан кемелеріне
қатысты Қазақстан Республикасының заңдарында немесе Қазақстан
Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда
көзделген кез келген декларацияны немесе басқа құжатты жасау
немесе куәландыру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының шетелде орналасқан кемелеріне қатысты Қазақстан Республикасының заңдарында немесе Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген кез келген декларацияны немесе басқа құжатты жасау немесе куәландыру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.

18. Схема функционального взаимодействия СФЕ в процессе оказания государственной услуги приведена в приложении 2 к Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача временного свидетельства
на право плавания под Государственным
флагом Республики Казахстан в случае
приобретения судна за границей"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работы) при оказании государственной услуги
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Консульское должностное лицо загранучреждения
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием заявлений и
документов, рассмотрение
заявлений
Подготовка и подписание
документов о выдаче
временного свидетельства
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распорядительное решение)
Проверка представленных
материалов на соответствие
Стандарту, выдача талона
Выдача временного
свидетельства
5
Сроки исполнения
Не более 5 рабочих дней
6
Номер следующего
действия
2
3
Таблица 2. Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работы) при отказе в оказании
государственной услуги
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Консульское должностное лицо загранучреждения
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием заявлений и документов,
рассмотрение заявлений
Подготовка и подписание
мотивированного ответа об
отказе в выдаче временного
свидетельства
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распорядительное решение)
Проверка представленных
материалов на соответствие
Стандарту, выдача талона
Выдача мотивированного
ответа об отказе выдаче
временного свидетельства
нарочно
5
Сроки исполнения
Не более 5 рабочих дней
6
Номер следующего
действия
2
3
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача временного свидетельства
на право плавания под Государственным
флагом Республики Казахстан в случае
приобретения судна за границей"
Схема функционального взаимодействия СФЕ в процессе оказания
государственной услуги
Приложение 8
к приказу Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 12 февраля 2013 года № 08-1-1-1/42-1
Регламент государственной услуги
"Составление или заверение любой декларации или другого
документа, предусмотренных законодательством Республики
Казахстан или международными договорами, участником которых
является Республика Казахстан, в отношении судов
Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Составление или заверение любой декларации или другого документа, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или международными договорами, участником которых является Республика Казахстан, в отношении судов Республики Казахстан" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".

2. «Қазақстан Республикасының шетелде орналасқан кемелеріне қатысты Қазақстан Республикасының заңдарында немесе Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген кез келген декларацияны немесе басқа құжатты жасау немесе куәландыру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері (бұдан әрі – шет елдердегі мекемелер) ұсынады.
3. Регламентте келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызмет ұсынылатын, жеке және заңды тұлғалар;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісіне қатысатын, шет елдердегі мекемелерінің жауапты тұлғалары.
4. Мемлекеттік қызметтің ұсынылатын түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 27 қыркүйектегі № 217 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысының 68-тармағына;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 11 қаңтардағы № 6 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының шетелде орналасқан кемелеріне қатысты Қазақстан Республикасының заңдарында немесе Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген кез келген декларацияны немесе басқа құжатты жасау немесе куәландыру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
6. Қазақстан Республикасының кемелеріне қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген кез келген декларацияны және басқа да құжаттарды толтыру немесе куәландыру, немесе кемелерге қатысты құжаттарды толтыру немесе куәландырудан бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша шет елдердегі мекемелермен ұсынылады.
8. Мемлекеттiк қызмет аптаның төрт жұмыс күнінде (сәрсенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда) ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін, ал құжаттарды беру уақыты 16.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызметті ұсынудың тәртібі және қажетті құжаттар туралы ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру бланкілерінің үлгілері Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген шет елдердегі мекемелердің интернет-ресурстарында және ақпараттық стенділерінде орналастырылады.

2. Государственная услуга "Составление или заверение любой декларации или другого документа, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или международными договорами, участником которых является Республика Казахстан, в отношении судов Республики Казахстан" (далее - государственная услуга) предоставляется загранучреждениями Республики Казахстан (далее - загранучреждения).
3. В Регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физическое или юридическое лицо, которому предоставляется государственная услуга;
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - ответственные лица загранучреждений, участвующие в процессе предоставления государственной услуги.
4. Форма предоставляемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) пункта 68 Консульского устава, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года № 217;
2) Стандарта государственной услуги "Составление или заверение любой декларации или другого документа, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или международными договорами, участником которых является Республика Казахстан, в отношении судов Республики Казахстан" утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 января 2013 года № 6 (далее - Стандарт).
6. Результатом предоставляемой услуги является составление или заверение любой декларации или других документов, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или международными договорами, участником которых является Республика Казахстан в отношении судов Республики Казахстан, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
2. Требования к порядку предоставляемой государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется загранучреждениями по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту.
8. Государственная услуга предоставляется четыре рабочих дня в неделю (кроме среды, выходных и праздничных дней). Прием документов осуществляется с 10:00 до 12:00 часов, а выдача с 16:00 до 17:00 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы бланков их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах и информационных стендах загранучреждений согласно приложению 1 к Стандарту.

10. Мемлекеттік қызметті ұсынудың мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың негізі Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
12. Мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісі келесі кезеңдерден тұрады:
1) өтініштер мен құжаттарды қабылдау;
2) ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеру, талон беру;
3) құжаттарды немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауапты дайындау және қол қою;
4) мемлекеттік қызметті алушыға құжаттарды беру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-қимылдардың
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті алушыға барлық қажетті құжаттарды алғанын растайтын, Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша талон беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тапсырылады. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеңілдіктер көзделмеген.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар жоқ.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі ҚФБ қатысады:
шет елдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы – өтініштер мен құжаттарды қабылдауды, ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеруді, талон беруді, құжаттарды немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауапты дайындауды және қол қоюды, құжаттарды беруді немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беруді жүзеге асырады.
17. Әкімшілік іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-қимылының өзара іс-қимылы және реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Қазақстан Республикасының шетелде
орналасқан кемелеріне қатысты Қазақстан
Республикасының заңдарында немесе
Қазақстан Республикасы қатысушысы
болып табылатын халықаралық шарттарда
көзделген кез келген декларацияны
немесе басқа құжатты жасау немесе куәландыру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсету барысында негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
2
ҚФБ атауы
Шет елдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштермен құжаттарды қабылдау, өтініштерді қарастыру
Құжаттарды дайындау және қол қою
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеру, талон беру
Құжаттарды қолма-қол беру
5
Орындау мерзімдері
5 жұмыс күнінен артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
2-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту кезіндегі баламалы процестің іс-шаралары (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
2
ҚФБ атауы
Шет елдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштермен құжаттарды қабылдау, өтініштерді қарастыру
Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауапты дайындау және қол қою
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкестігін тексеру, талон беру
Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беру
5
Орындау мерзімдері
5 жұмыс күнінен артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
«Қазақстан Республикасының шетелде
орналасқан кемелеріне қатысты Қазақстан
Республикасының заңдарында немесе
Қазақстан Республикасы қатысушысы
болып табылатын халықаралық шарттарда
көзделген кез келген декларацияны
немесе басқа құжатты жасау немесе куәландыру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететін схема
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2013 жылғы 12 ақпандағы
№ 08-1-1-1/42-1 бұйрығына
9-қосымша
«Қазақстан Республикасының шетелде орналасқан кемелері
апатқа ұшыраған жағдайда теңіз наразылығы туралы акт жасау»
мемлекеттік қызмет регламенті

10. Сроки предоставления государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
11. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрены в пункте 16 Стандарта.
12. Процесс предоставления государственной услуги состоит из следующих этапов:
1) прием заявлений и документов;
2) проверка представленных материалов на соответствие Стандарту, выдача талона;
3) подготовка и подписание документов или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде;
4) выдача документов получателю государственной услуги либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги нарочно.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. При приеме соответствующих документов в загранучреждении получателю государственной услуги выдается талон о принятии документов, по форме согласно приложению 3 к Стандарту.
14. Для получения государственной услуги представляются документы, указанные в пункте 11 Стандарта. Льготы для получения государственной услуги не предусмотрены.
15. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
консульское должностное лицо загранучреждения - осуществляет прием заявлений и документов, проверку представленных материалов на соответствие Стандарту, выдачу талона, подготовку и подписание документов или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги, выдача документов получателю государственной услуги либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги нарочно.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действии каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к Регламенту.
18. Схема функционального взаимодействия СФЕ в процессе оказания государственной услуги приведена в приложении 2 к Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Составление или заверение любой
декларации или другого документа,
предусмотренных законодательством
Республики Казахстан или международными
договорами, участником которых является
Республика Казахстан в отношении судов
Республики Казахстан"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работы) при оказании государственной услуги
1
№ действия (хода, потока
работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Консульское должностное лицо загранучреждения
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием заявлений и
документов, рассмотрение
заявлений
Подготовка и подписание
документов
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-распорядительное решение)
Проверка представленных
материалов на соответствие
Стандарту, выдача талона
Выдача документов
5
Сроки исполнения
Не более 5 рабочих дней
6
Номер следующего действия
2
3
Таблица 2. Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работы) при отказе в оказании
государственной услуги
1
№ действия (хода, потока
работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Консульское должностное лицо загранучреждения
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием заявлений и документов,
рассмотрение заявлений
Подготовка и подписание
мотивированного ответа
об отказе в
предоставлении
государственной услуги
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-распорядительное решение)
Проверка представленных
материалов на соответствие
Стандарту, выдача талона
Выдача мотивированного
ответа об отказе в
предоставлении
государственной услуги
нарочно
5
Сроки исполнения
Не более 5 рабочих дней
6
Номер следующего действия
2
3
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Составление или заверение любой
декларации или другого документа,
предусмотренных законодательством
Республики Казахстан или международными
договорами, участником которых является
Республика Казахстан в отношении судов
Республики Казахстан"
Схема функционального взаимодействия СФЕ в процессе оказания
государственной услуги
Приложение 9
к приказу Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 12 февраля 2013 года № 08-1-1-1/42-1
Регламент государственной услуги
"Составление акта о морском протесте в случае кораблекрушения
судов Республики Казахстан, находящихся за границей"

1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының шетелде орналасқан кемелері апатқа ұшыраған жағдайда теңіз наразылығы туралы акт жасау» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. «Қазақстан Республикасының шетелде орналасқан кемелері апатқа ұшыраған жағдайда теңіз наразылығы туралы акт жасау» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері (бұдан әрі – шет елдердегі мекемелер) ұсынады.
3. Регламентте келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызмет ұсынылатын, жеке және заңды тұлғалар;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісіне қатысатын, шет елдердегі мекемелерінің жауапты тұлғалары.
4. Мемлекеттік қызметтің ұсынылатын түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасының «Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы» 2002 жылғы 17 қаңтардағы Заңының 226227230-баптарына,
2) Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 27 қыркүйектегі № 217 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысының 74-тармағына;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 11 қаңтардағы № 6 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының шетелде орналасқан кемелері апатқа ұшыраған жағдайда теңіз наразылығы туралы акт жасау» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес ұсынылады.
6. Қазақстан Республикасының шетелде орналасқан кемелері апатқа ұшыраған жағдайда теңіз наразылығы туралы акт жасау немесе теңіз наразылығы туралы акт жасаудан бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша шет елдердегі мекемелермен ұсынылады.
8. Мемлекеттiк қызмет аптаның төрт жұмыс күнінде (сәрсенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда) ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін, ал құжаттарды беру уақыты 16.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет ұсыну тәртібі мен қажетті құжаттар туралы ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген шет елдердегі мекемелердің интернет-ресурстарында және ақпараттық стенділерінде орналастырылады.

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Составление акта о морском протесте в случае кораблекрушения судов Республики Казахстан, находящихся за границей" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга "Составление акта о морском протесте в случае кораблекрушения судов Республики Казахстан, находящихся за границей" (далее - государственная услуга) предоставляется загранучреждениями Республики Казахстан (далее - загранучреждения).
3. В Регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физические или юридические лица, которым предоставляется государственная услуга;
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - ответственные лица загранучреждений, участвующие в процессе предоставления государственной услуги.
4. Форма предоставляемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) статей 226, 227, 230 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании";
2) пункта 74 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года № 217;
3) Стандарта государственной услуги "Составление акта о морском протесте в случае кораблекрушения судов Республики Казахстан, находящихся за границей" утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 января 2013 года № 6 (далее - Стандарт).
6. Результатом предоставляемой услуги является составление акта о морском протесте в случае кораблекрушения судов Республики Казахстан за границей, либо мотивированный ответ об отказе в составлении акта о морском протесте.
2. Требования к порядку предоставления государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется загранучреждениями по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту.
8. Государственная услуга предоставляется четыре рабочих дня в неделю (кроме среды, выходных и праздничных дней). Прием документов осуществляется с 10:00 до 12:00 часов, а выдача с 16:00 до 17:00 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы бланков их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах и информационных стендах загранучреждений согласно приложению 1 к Стандарту.

10. Мемлекеттік қызметті ұсынудың мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың негізі Стандарттың 16-тармағында қарастырылған.
12. Мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісі келесі кезеңдерден тұрады:
1) өтініштер мен құжаттарды қабылдау;
2) ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкес келуін тексеру, талон беру;
3) теңіз наразылығы туралы акт жасау жөнінде құжаттарды немесе теңіз наразылығы туралы акт жасаудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау және қол қою;
4) теңіз наразылығы туралы актіні немесе мемлекеттік қызметті алушыға теңіз наразылығы туралы акт жасаудан бас тарту жөнінде дәлелді жауапты қолма-қол беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-қимылдардың
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті алушыға барлық қажетті құжаттарды алғанын растайтын, Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша талон беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тапсырылады. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеңілдіктер көрсетілмеген.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар жоқ.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі ҚФБ қатысады:
шет елдегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы – өтініштер мен құжаттарды қабылдауды, ұсынылған материалдарды Стандартқа сәйкес келуін тексеруді, талон беруді, теңіз наразылығы туралы акт жасау жөнінде құжаттарды немесе теңіз наразылығы туралы акт жасаудан бас тарту туралы дәлелді жауапты, дайындауды және қол қоюды, теңіз наразылығы туралы актіні немесе мемлекеттік қызметті алушыға теңіз наразылығы туралы акт жасаудан бас тарту туралы дәлелді жауапты қолма-қол беруді жүзеге асырады.
17. Әкімшілік іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-қимылының өзара іс-қимылы және реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.

10. Сроки предоставления государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
11. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрены в пункте 16 Стандарта.
12. Процесс предоставления государственной услуги состоит из следующих этапов:
1) прием заявлений и документов;
2) проверка представленных материалов на соответствие Стандарту, выдача талона;
3) подготовка и подписание документов о составлении акта о морском протесте либо мотивированного ответа об отказе в составлении акта о морском протесте;
4) выдача акта о морском протесте либо мотивированного ответа об отказе в составлении акта о морском протесте получателю государственной услуги нарочно.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. При приеме соответствующих документов получателю государственной услуги выдается талон о принятии документов, по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
14. Для получения государственной услуги представляются документы, указанные в пункте 11 Стандарта. Льготы для получения государственной услуги не предусмотрены.
15. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
консульское должностное лицо загранучреждения - осуществляет прием заявлений и документов, проверку представленных материалов на соответствие Стандарту, выдачу талона, подготовку и подписание документов о составлении акта о морском протесте либо мотивированного ответа об отказе в составлении акта о морском протесте, выдачу акта о морском протесте либо мотивированного ответа об отказе в составлении акта о морском протесте получателю государственной услуги нарочно.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действии каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к Регламенту.