"Мемлекеттік бағдарламаларға, орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларына, аумақтарды дамыту бағдарламаларына және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың стратегиялық жоспарларына бағалау жүргізу ережесін бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2010 жылғы 1 шілдедегі қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2013 жылғы 20 ақпандағы № 10-П қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 11 наурызда № 8373 тіркелді. Күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті Төрағасының 2015 жылғы 30 қарашадағы № 16-НҚ нормативтік қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті Төрағасының 30.11.2015 № 16-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының стратегиялық даму жоспарын, Елдің аумақтық-кеңістік дамуының болжамды схемасын, мемлекеттік бағдарламаларды, аумақтарды дамыту бағдарламаларын, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын әзірлеу, іске асыру, мониторинг, бағалау және бақылау жүргізу ережелерінің 39-тармағына сәйкес Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Мемлекеттік бағдарламаларға, орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларына, аумақтарды дамыту бағдарламаларына және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың стратегиялық жоспарларына бағалау жүргізу ережесін бекіту туралы» Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2010 жылғы 1 шілдедегі № 17-қ қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6371 тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 2010 жылғы 24 тамызда № 342-343 (26186), 2011 жылғы 24 қыркүйекте № 453-456 (26849) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік бағдарламаларға, орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларына, аумақтарды дамыту бағдарламаларына және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың стратегиялық жоспарларына бағалау жүргізу ережесінде:
67-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 1 июля 2010 года № 17-қ "Об утверждении Правил проведения оценки государственных программ, стратегических планов центральных государственных органов, программ развития территорий и стратегических планов исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета"
Постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 20 февраля 2013 года № 10-П. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 марта 2013 года № 8373. Утратило силу нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 30 ноября 2015 года № 16-НҚ
Сноска. Утратило силу нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 30.11.2015 № 16-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 39 Правил разработки, реализации, проведения мониторинга, оценки и контроля Стратегического плана развития Республики Казахстан, Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны, государственных программ, программ развития территорий, стратегических планов государственных органов, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931 «О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан», Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 1 июля 2010 года № 17-қ «Об утверждении Правил проведения оценки государственных программ, стратегических планов центральных государственных органов, программ развития территорий и стратегических планов исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6371, опубликовано в газете «Казахстанская правда» от 14 августа 2010 года № 215-216 (26276-26277), от 24 сентября 2011 года № 308-309 (26699-26700)) следующие изменения и дополнения:
в Правилах проведения оценки государственных программ, стратегических планов центральных государственных органов, программ развития территорий и стратегических планов исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, утвержденных указанным постановлением:
пункты 67 изложить в следующей редакции:

«6. Шеңберiнде бағалау жүзеге асырылатын бақылау iс-шаралары (бұдан әрi – бақылау iс-шаралары) Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2009 жылғы 7 сәуiрдегi № 788 Жарлығымен бекiтiлген Мемлекеттiк қаржылық бақылау стандарттарына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 141-бабының 19) тармақшасына сәйкес Есеп комитетiнiң нормативтік қаулысымен бекiтiлетін Сыртқы мемлекеттiк қаржылық бақылауды жүргiзу ережесiне (бұдан әрі – Сыртқы мемлекеттiк қаржылық бақылауды жүргiзу ережесi) және осы Ережеге сәйкес жүргiзiледi.
7. Бағалау тiкелей бақылау объектiлерiнде бақылау iс-шараларын жүргiзу жолымен де, әрi жиналған ақпарат негiзiнде де жүзеге асырылады. Бағалау бағдарламалардың (стратегиялық жоспардың) iске асырылу кезеңi iшiнде жүргiзiледi.»;
91011-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Бағдарламаларды (стратегиялық жоспарларды) бағалау бойынша бақылауды жоспарлау Сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылауды жүргізу ережесіне сәйкес жүзеге асырылады және нәтижеге қол жеткізу мақсатында бақылау объектісін алдын ала зерделеуден, бақылау жоспарын жасаудан және бақылау бағдарламасын бекітуден тұрады.
10. Алдын ала зерделеу бағдарламаларды (стратегиялық жоспарларды), олардың іске асырылуын регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерді, бағдарламалардың (стратегиялық жоспарлардың) іске асырылуы туралы мемлекеттік органдардың есептерін, қаржылық, бухгалтерлік есептілік құжаттарын, ресми статистикалық ақпаратты және бақылау объектісінің қызметі туралы өзге де ақпаратты жинау, талдау және зерделеу жолымен жүзеге асырылады.
11. Алдын ала зерделеу процесінде бағалау жүргізуге қажетті ақпарат көздері айқындалады, бақылаудың үлгісі, түрі және объектілері, бақылау іс-шарасын жүргізуге қажетті ресурстардың көлемдері нақтыланады, бақылау мәселелері қалыптастырылады. Тиімділікті бақылаудың үлгісі бойынша бағдарламалардың (стратегиялық жоспарлардың) іске асырылуына бағалау жүргізу кезінде бағалаудың тиісті өлшемдері әзірленеді.»;
131415-тармақтар алынып тасталсын;
161718-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«16. Бақылау объектісін алдын ала зерделеудің негізінде Сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылауды жүргізу ережесінің талаптарына сәйкес бақылаудың жоспары жасалады, бақылау бағдарламасы және жұмыс жоспарлары әзірленеді.
17. Бақылау жоспарын бақылау жүргізуге жауапты Есеп комитеті (тексеру комиссиясы) мүшесінің ұсынысы бойынша Есеп комитетінің (тексеру комиссиясының) Төрағасы бекітеді.
18. Бақылау бағдарламасы бақылауды тиiмдi жүргiзуге қажеттi және тiкелей оның процесiн айқындайтын егжей-тегжейлi әзiрленген құжат болып табылады.
Бақылау бағдарламасы әрбiр жеке бағдарламаның (стратегиялық жоспардың) өзiндiк ерекшелiгi ескеріле отырып әзiрленедi.»;

«6. Контрольные мероприятия, в рамках которых осуществляется оценка (далее - контрольные мероприятия), проводятся в соответствии со Стандартами государственного финансового контроля, утвержденными Указом Президента Республики Казахстан от 7 апреля 2009 года № 788, Правилами проведения внешнего государственного финансового контроля, утверждаемыми нормативным постановлением Счетного комитета в соответствии с подпунктом 19) статьи 141 Бюджетного кодекса Республики Казахстан (далее – Правила проведения внешнего государственного финансового контроля), и настоящими Правилами.
7. Оценка осуществляется как путем проведения контрольных мероприятий непосредственно на объекте контроля, так и анализа на основании собранной информации. Оценка проводится за период реализации программ (стратегического плана).»;
пункты 91011 изложить в следующей редакции:
«9. Планирование контроля по оценке программ (стратегических планов) осуществляется в соответствии с Правилами проведения внешнего государственного финансового контроля и состоит из предварительного изучения объекта контроля, составления плана контроля и утверждения программы контроля с целью достижения результата.
10. Предварительное изучение осуществляется путем сбора, анализа и изучения программ (стратегических планов), нормативных правовых актов, регламентирующих их реализацию, отчетов государственных органов о реализации программ (стратегических планов), документов финансовой, бухгалтерской отчетности, официальной статистической информации и иной информации о деятельности объекта контроля.
11. В процессе предварительного изучения определяются источники информации, необходимой для проведения оценки, уточняются тип, вид и объекты контроля, объемы ресурсов, необходимых для проведения контрольного мероприятия, формулируются вопросы контроля.
При проведении оценки реализации программ (стратегических планов) по типу контроля эффективности, разрабатываются соответствующие критерии оценки.»;
пункты 131415 исключить;
пункты 161718 изложить в следующей редакции:
«16. На основе предварительного изучения объекта контроля в соответствии с требованиями Правил проведения внешнего государственного финансового контроля составляется план контроля, разрабатывается программа контроля и рабочие планы.
17. План контроля утверждается Председателем Счетного комитета (ревизионной комиссии) по предложению члена Счетного комитета (ревизионной комиссии), ответственного за проведение контроля.
18. Программа контроля является детально разработанным документом, необходимым для эффективного проведения контроля и определяющим непосредственно его процесс.
Программа контроля разрабатывается с учетом специфики каждой отдельной программы (стратегического плана).»;

мынадай мазмұндағы 18-1-тармақпен толықтырылсын:
«18-1. Жұмыс жоспарлары нақты бағдарламалық мәселелерді, оларды әрбір бақылау объектісінде қараудың дәйектілігі мен мерзімін көрсете отырып, бақылау іс-шарасын жүргізуге қатысатын Есеп комитетінің әрбір қызметкеріне жеке жасалады.»;
1920-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«19. Бақылау бағдарламасында бақылаудың мақсатына қарай бағалаудың мынадай түрлерi қарастырылады:
1) бағдарламаның (стратегиялық жоспардың) iске асырылуы.
Бағалаудың бұл түрi бағдарламаның (стратегиялық жоспардың) iске асырылуы барысында бағдарламаға (стратегиялық жоспарға) енгiзiлген бағыттардың, мақсаттардың, мiндеттер мен iс-шаралардың iске асырылу кезеңдерi мен рәсiмдерiн, ресурстарды басқарудың үнемдiлiгi мен тиiмдiлiгiн талдау, көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң артықшылықтары мен кемшiлiктерiне қатысты алушылардың пiкiрiн зерделеу, сондай-ақ мемлекет қаражаты мен активтерінің пайдаланылу сәйкестігіне бақылау жүргізу арқылы жүзеге асырылады;
2) бағдарламаның (стратегиялық жоспардың) нәтижелерi мен тиімділігі.
Бағалаудың бұл түрi бағдарламаны (стратегиялық жоспарды) iске асыру аяқталғаннан кейiн оны орындаудың аралық нәтижелерiн ескере отырып тиімділік бақылауын жүргізу арқылы жүргiзiледi.
20. Бағдарламалардың (стратегиялық жоспарлардың) іске асырылуын бағалау бойынша тиімділікті бақылаудың бағдарламасын жасау кезiнде бағалаудың өлшемдер негiзiнде жүзеге асырылатынын басшылыққа алу қажет.»;
21-тармақтың 1)2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«1) бағдарламаның стратегиялық мақсаттарына, міндеттеріне, нысаналы индикаторларына және іске асырылу нәтижелерінің көрсеткіштеріне қол жеткізу.
Бағалаудың бұл түрi мыналарды болжайды:
бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының орындалуын және/немесе орындалмауын және орындалмау себептерiн, орындалмаған iс-шаралардың стратегиялық мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзуiне, елдiң, өңiрдiң әлеуметтiк-экономикалық, қоғамдық-саяси жағдайына ықпалын айқындауды;
бағдарлама үйлестiрушiсiнiң мемлекеттiк органдар - бiрлесiп орындаушылармен өзара iс-қимыл деңгейiн және олардың әрқайсысының жауапкершiлiк шамасын айқындауды;
жоспардан тыс iс-шараларды анықтауды, бұл ретте, егер жоспарланбаған iс-шаралардың орындалуы қойылған мақсаттарға қол жеткiзудi қамтамасыз етсе, оны орынды деп таниды;
жоспарланған және нақты қол жеткiзiлген мақсаттарды, мiндеттердi, нысаналы индикаторларды, нәтижелердiң көрсеткiштерiн, сондай-ақ оларға қол жеткiзiлмеу себептерiн айқындауды;
бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының оның мақсаттарына, мiндеттерi мен көрсеткiштерiне сәйкестiгiн айқындауды;
экономиканың немесе экономиканың жеке бiр саласының, әлеуметтiк саланың, мемлекеттiк басқарудың басқа салаларының дамуына мемлекеттiк орган қызметiнiң тигiзген әсерiн кешендi және объективтi талдау;

дополнить пунктом 18-1 следующего содержания:
«18-1. Рабочие планы составляются индивидуально на каждого работника Счетного комитета (ревизионной комиссии), участвующего в проведении контрольного мероприятия, с указанием конкретных программных вопросов, последовательности и сроков их рассмотрения на каждом объекте контроля.»;
пункты 1920 изложить в следующей редакции:
«19. В программе контроля в зависимости от целей контроля предусматриваются следующие виды оценок:
1) реализации программы (стратегического плана).
Данный вид оценки осуществляется в ходе реализации программы (стратегического плана), посредством анализа этапов и процедур реализации направлений, целей, задач и мероприятий, включенных в программу (стратегический план), экономичности и эффективности управления ресурсами, изучение мнения получателей государственных услуг относительно их преимуществ и недостатков, а также посредством проведения контроля на соответствие при использовании средств и активов государства;
2) результатов и эффективности программы (стратегического плана).
Данный вид оценки проводится по завершении реализации программы (стратегического плана) посредством проведения контроля эффективности с учетом промежуточных результатов ее (его) выполнения.
20. При составлении программы контроля эффективности по оценке реализации программ (стратегических планов) необходимо руководствоваться тем, что оценка осуществляется на основе критериев.»;
подпункты 1)2) и 3) пункта 21 изложить в следующей редакции:
«1) достижение стратегических целей, задач, целевых индикаторов и показателей результатов реализации программы.
Данный критерий оценки предполагает:
определение выполнения и/или невыполнения плана мероприятий по реализации программы и причин их невыполнения, влияния невыполненных мероприятий на достижение стратегических целей и задач, социально-экономическую, общественно-политическую ситуацию в стране, регионе;
определение уровней взаимодействия координатора программы с государственными органами-соисполнителями и мер ответственности каждого из них;
выявление внеплановых мероприятий, при этом если выполнение незапланированных мероприятий обеспечило достижение поставленных целей, то его признают целесообразным;
определение запланированных и фактических достигнутых целей, задач, целевых индикаторов, показателей результатов, а также причины их недостижения;
определение соответствия плана мероприятий по реализации программы ее целям, задачам и показателям;
комплексный и объективный анализ влияния деятельности государственного органа на развитие экономики или отдельно взятой отрасли экономики, социальной сферы, других сфер государственного управления;

2) бағдарламаны iске асырудың тиiмдiлiгi.
Бұл өлшем жоспарланған нәтижелерге қол жеткiзуге бағытталған бюджет шығындарын (пайдаланылмаған, тиімсіз пайдаланылған немесе қысқартылған қаражатты анықтау, алынған нәтиженi және оған қол жеткiзуге кеткен шығындар жиынтығын салыстыру), шешілуіне құжат бағытталған елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына, тікелей саланың (аяның) жай-күйіне бағдарламаны іске асырудың тигiзген әсерiн бағалау үшін пайдаланылады;
3) қоғамның қанағаттанушылығы.
Осы өлшем шеңберiнде тұтынушылардың бағдарлама нәтижелерiнен және көрсетiлген мемлекеттiк қызметтерден қанағаттанушылық деңгейi бойынша олардың пiкiрi талданады.
Қоғамның қанағаттанушылық деңгейін айқындау кезінде ресми статистикалық ақпаратты, ғылыми-зерттеу институттарының, үкіметтік емес ұйымдардың (қоғамдық бірлестіктердің) ақпаратын, сондай-ақ бағдарламаның іс-шараларын іске асыру шеңберінде Есеп комитеті (тексеру комиссиясы) қызметкерлерінің көрсетілген мемлекеттік қызметтердің сапасы, толықтығы мен қол жетімділігі туралы тұтынушыларға сауалнама (сұхбат) ұйымдастыру жолымен алған деректерін, егер сауалнама (сұхбат) жүргізу бақылау бағдарламасында көзделген болса пайдалануға болады;»;
22-тармақта:
1) тармақшаның үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«нысаналы индикаторлардың нақты шамаларын жоспарланған шамаларымен салыстыру жолымен оларға қол жеткiзу;»;
3) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы өлшем 21-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес айқындалады;»;
4) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Бұл өлшем жоспарланған нәтижелерге қол жеткiзуге бағытталған бюджет шығындарын (пайдаланылмаған, тиімсіз пайдаланылған немесе қысқартылған қаражатты анықтау, алынған нәтиженi және оған қол жеткiзуге кеткен шығындар жиынтығын салыстыру), сондай-ақ стратегиялық жоспарды iске асырудың басқарылуын ұйымдастыруды бағалау үшiн пайдаланылады.»;
23-тармақ алынып тасталсын;
25-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«25. Негiзiнде бағалаудың тұжырымдары қалыптастырылатын объективтi және шынайы деректердi ұсыну мақсатында дәлелдер бақылау объектiсiнде жиналатын ақпарат негiзiнде қалыптасады.»;
26-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«7) халық арасында жүргiзiлген сауалнаманың және басқа да зерттеулердің, оның ішінде үкiметтiк емес ұйымдар жүргiзген зерттеулердің нәтижелерi.»;
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«28. Республикалық және жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттiк бағдарламаларды бағалау кезiнде Есеп комитетi және тексеру комиссиялары келiсiм бойынша бірлескен бақылау қызметiн жүзеге асырады.»;

2) эффективность реализации программы.
Данный критерий используется для оценки бюджетных затрат, направленных на достижение запланированных результатов (выявление неиспользованных, неэффективно использованных или сокращенных средств, сопоставление полученного результата и совокупных затрат на его достижение), влияния реализации программы на социально-экономическое развитие страны, состояние непосредственной отрасли (сферы), на решение которых направлен документ;
3) удовлетворенность общества.
В рамках данного критерия анализируется мнение потребителей по степени их удовлетворенности результатами программы и оказанных государственных услуг.
При определении уровня удовлетворенности общества используется официальная статистическая информация, информация научно-исследовательских институтов, неправительственных организаций (общественных объединений), а также данные, полученные работниками Счетного комитета (ревизионной комиссии) путем организации опросов (интервью) потребителей о качестве, полноте и доступности оказанных государственных услуг в рамках реализации мероприятий программы, если проведение опросов (интервью) предусмотрено программой контроля;»;
в пункте 22:
абзац третий подпункта 1) изложить в следующей редакции:
«достижения целевых индикаторов путем сравнения их фактических значений с запланированными;»;
абзац второй подпункта 3) изложить в следующей редакции:
«Данный критерий определяется в соответствии с подпунктом 3) пункта 21 настоящих Правил;»;
абзац второй подпункта 4) изложить в следующей редакции:
«Данный критерий используется для оценки бюджетных затрат, направленных на достижение запланированных результатов (выявление неиспользованных, неэффективно использованных или сокращенных средств, сопоставление полученного результата и совокупных затрат на его достижение), а также организации управления реализацией стратегического плана.»;
пункт 23 исключить;
абзац первый пункта 25 изложить в следующей редакции:
«25. Доказательства формируются на основе информации, которая собирается на объекте контроля с целью предоставления объективных и достоверных данных, на основе которых формулируются выводы оценки.»;
подпункт 7) пункта 26 изложить в следующей редакции:
«7) результаты опросов населения, анкетирования и других исследований, в том числе проведенных неправительственными организациями.»;
пункт 28 изложить в следующей редакции:
«28. При оценке государственных программ, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, Счетный комитет и ревизионные комиссии по согласованию осуществляют совместную контрольную деятельность.»;

31-тармақтың 6) тармақшасы алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 31-1-тармақпен толықтырылсын:
«31-1. Бағдарламаны (стратегиялық жоспарды) бағалаудың нәтижелеріне қарай қорытындыда бағдарламаның (стратегиялық жоспардың) құжаттарын түзету, қаржыландыру көлемі мен көздері, оның ішінде бағдарламаның (стратегиялық жоспардың) ресурстарын оңтайландыру және қайта бөлу, орталық мемлекеттік және атқарушы органдардың қызметін жетілдіру, қолданыстағы заңнаманы өзгерту бойынша ұсыныстар қалыптастырылады.»;
3233-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«32. Бағалау нәтижелерi қаралғаннан кейiн Есеп комитетi (тексеру комиссиясы) қаулы (ұсыным) қабылдайды, ол:
1) анықталған кемшiлiктердiң, бұзушылықтардың немесе проблемалардың болу себептерiн жоюға бағытталады;
2) анықталған кемшiлiктер мен бұзушылықтарды жою бойынша нақты шаралар қолдануға бағытталады;
3) орындалады;
4) экономикалық жағынан тиiмдi болады;
5) олардың орындалуынан нәтижелер алуға бағдарланады.
33. Есеп комитетінің (тексеру комиссиясының) бақылау актiсi, қорытындысы және қаулысы (ұсынымы) Сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылауды жүргізу ережесінің талаптарына сәйкес ресiмделедi.»;
34353637 және 37-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«34. Есеп комитетiнiң мемлекеттiк бағдарламаға жүргiзген бағалауының қорытындысы Есеп комитетінің тиісті қаулысына қол қойылған күнінен бастап жеті жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне, мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органға, мемлекеттiк бағдарламаны әзiрлеуге жауапты мемлекеттiк органға жiберiледi.
35. Тексеру комиссиясының аумақтарды дамыту бағдарламасына жүргiзген бағалауының қорытындысы тексеру комиссиясының тиісті қаулысына қол қойылған күнінен бастап жеті жұмыс күні ішінде әкiмдiкке және мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органға жiберiледi.
36. Есеп комитетiнiң стратегиялық жоспарларға жүргiзген бағалауының қорытындысы Есеп комитетінің тиісті қаулысына қол қойылған күнінен бастап жеті жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне, стратегиялық жоспарларға бағалау жүргiзуге уәкiлеттi органдарға жiберiледi.
37. Тексеру комиссиясының жергiлiктi атқарушы органдардың стратегиялық жоспарларына жүргiзген бағалауының қорытындысы тексеру комиссиясының тиісті қаулысына қол қойылған күнінен бастап жеті жұмыс күні ішінде стратегиялық жоспарларға бағалау жүргiзуге уәкiлеттi органдарға және әкiмдiкке жiберiледi.
37-1. Есеп комитетінің және тексеру комиссиясының мемлекеттік бағдарламаға, аумақтарды дамыту бағдарламасына, сондай-ақ орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың стратегиялық жоспарларына жүргізген бағалауының қорытындысы осы Ережеге 12-қосымшаларға сай нысандар бойынша ресімделеді.»;
Ережеге 1-қосымшада тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік бағдарламаны/аумақтарды дамыту бағдарламасын бағалаудың қорытындысы туралы жіберілетін ақпараттың нысаны»;
Ережеге 2-қосымшада тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік органның стратегиялық жоспарын бағалаудың қорытындысы туралы жіберілетін ақпараттың нысаны».

подпункт 6) пункта 31 исключить;
дополнить пунктом 31-1 следующего содержания:
«31-1. В зависимости от результатов оценки программы (стратегического плана) в заключении формулируются предложения по корректировке документа программы (стратегического плана), объемам и источникам финансирования, в том числе по оптимизации и перераспределению ресурсов программы (стратегического плана), совершенствованию деятельности центральных государственных и исполнительных органов, изменению действующего законодательства.»;
пункты 3233 изложить в следующей редакции:
«32. После рассмотрения заключения Счетным комитетом (ревизионной комиссией) принимается постановление (представление), которое:
1) направлено на устранение причин существования выявленных недостатков, нарушений или проблем;
2) ориентировано на принятие конкретных мер по устранению выявленных недостатков и нарушений;
3) выполнимо;
4) экономически эффективно;
5) ориентировано на получение результатов от их выполнения.
33. Акт контроля, заключение и постановление (представление) Счетного комитета (ревизионной комиссии) оформляются в соответствии с требованиями Правил проведения внешнего государственного финансового контроля.»;
пункты 34353637 и 37-1 изложить в следующей редакции:
«34. Итоги оценки государственной программы, проведенной Счетным комитетом, в течение семи рабочих дней со дня подписания соответствующего постановления Счетного комитета направляются в Администрацию Президента Республики Казахстан, в уполномоченный орган по государственному планированию и государственный орган, ответственный за разработку государственной программы.
35. Итоги оценки программы развития территории, проведенной ревизионной комиссией, в течение семи рабочих дней со дня подписания соответствующего постановления ревизионной комиссии направляются в акимат и уполномоченный орган по государственному планированию.
36. Итоги оценки стратегических планов центральных государственных органов, проведенной Счетным комитетом, в течение семи рабочих дней со дня подписания соответствующего постановления Счетного комитета направляются в Администрацию Президента Республики Казахстан, в уполномоченные органы на проведение оценки стратегических планов.
37. Итоги оценки стратегических планов местных исполнительных органов, проведенной ревизионной комиссией, в течение семи рабочих дней со дня подписания соответствующего постановления ревизионной комиссии направляются в уполномоченные органы на проведение оценки стратегических планов и акимат.
37-1. Итоги оценки государственной программы, программы развития территории, а также стратегических планов центральных государственных и местных исполнительных органов проведенной Счетным комитетом и ревизионной комиссией, оформляются по формам согласно приложениям 12 к настоящим Правилам.»;
в приложении 1 к Правилам заголовок изложить в следующей редакции:
«Форма направляемой информации об итогах оценки государственной программы/программы развития территории»;
в приложении 2 к Правилам заголовок изложить в следующей редакции:
«Форма направляемой информации об итогах оценки стратегического плана государственного органа».

2. Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің аппарат басшысы (В.В. Супрун) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы қаулының мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                          А. Мусин

2. Руководителю аппарата Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (Супрун В.В.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель                               А. Мусин