Хабарлама тәртібінде медициналық бұйымдарды көтерме және бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінің тізілімін құру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2013 жылғы 12 ақпандағы № 75 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 20 наурызда № 8385 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 19 қазандағы № ҚР ДСМ-139/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 19.10.2020 № ҚР ДСМ-139/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.05.2019 № ҚР ДСМ-61 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабының 1-тармағының 29-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Хабарлама тәртібінде медициналық бұйымдарды көтерме және бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінің тізілімін құру қағидасы бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.05.2019 № ҚР ДСМ-61 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (Д.С. Есімов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаменті (Ж.Ж. Данаева) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті төрағасы Д.С. Есімовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы Е. Байжүнісов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 12 ақпандағы
№ 75 бұйрығымен
бекітілген
Хабарлама тәртібінде медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме және бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінің тізілімін қалыптастыру қағидалары

Об утверждении Правил формирования реестра субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую и розничную реализацию медицинских изделий в уведомительном порядке
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 февраля 2013 года № 75. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2013 года № 8385. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 октября 2020 года № ҚР ДСМ-139/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 19.10.2020 № ҚР ДСМ-139/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.05.2019 № ҚР ДСМ-61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 29-2) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила формирования реестра субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую и розничную реализацию медицинских изделий в уведомительном порядке.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.05.2019 № ҚР ДСМ-61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Есимову Д.С.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Данаева Ж.Ж.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан Есимова Д.С.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
И.о. Министра
Э. Байжунусов
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 февраля 2013 года № 75
Правила формирования реестра субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую и розничную реализацию медицинских изделий в уведомительном порядке

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.05.2019 № ҚР ДСМ-61 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Хабарлама тәртібінде медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме және бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінің тізілімін қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 29-2) тармақшасына сәйкес әзірленді және хабарлама тәртібінде медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме және бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінің тізілімін (бұдан әрі – Тізілім) қалыптастыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларды мынадай негізгі ұғымдар пайдалынады:
1) өтініш беруші – медициналық мақсаттағы бұйымдар көтерме және/немесе бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыру туралы хабарлама беретін, оның ішінде сенімхат бойынша әрекет ететін жеке немесе заңды тұлға;
2) қабылдайтын ұйым – хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосының аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - Ведомствоның аумақтық бөлімшелері);
3) түпкілікті қабылдаушы – медициналық бұйымдарды көтерме және/немесе бөлшек саудада өткізумен байланысты қызметті немесе белгілі әрекеттерді жүзеге асырудың басталуы (тоқтатылуы) туралы хабарлаған субъектілердің тізілімін жүргізетін ведомствоның аумақтық бөлімшелері.
2. Тізілімді қалыптастыру тәртібі
3. Тізілімдер өтініш беруші хабарлама негізінде осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырылады.
Тізілімдер қазақ және орыс тілдерінде толтырылады және Exсel форматындағы электрондық түрде жүргізіледі.
Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарының сұрау салуы бойынша тізілімдерге енгізілген деректер ұсынылады.
Ведомствоның аумақтық бөлімшелеріне жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайының, заңды тұлғаның орналасқан жерінің, хабарламада көрсетілген қызметті немесе әрекеттерді жүзеге асыру мекенжайының, сондай-ақ тіркеу деректерінің өзгеруі туралы хабарлама түскен жағдайда тізілімге хабарлама берілген күні тиісті өзгерістер енгізіледі.

Сноска. Правила в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.05.2019 № ҚР ДСМ-61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общее положение
1. Настоящие Правила формирования реестра субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую и розничную реализацию медицинских изделий в уведомительном порядке (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 29-2) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и определяют порядок формирования реестра субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую и розничную реализацию медицинских изделий в уведомительном порядке (далее - Реестр).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) заявитель – физическое или юридическое лицо, подающее уведомление об осуществлении оптовой и/или розничной реализации медицинских изделий, в том числе действующее по доверенности;
2) принимающая организация – территориальные подразделения ведомства государственного органа в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий (далее - Территориальные подразделения ведомства), осуществляющий прием уведомлений;
3) конечный получатель – территориальные подразделения ведомства, ведущие реестр субъектов, уведомивших о начале (прекращении) осуществления деятельности связанной с оптовой и/или розничной реализацией медицинских изделий или определенных действий.
2. Порядок формирования реестра
3. Реестры формируются по форме согласно приложению к настоящим Правилам, на основании уведомления, представленные заявителем.
Реестры заполняются на государственном и русском языках и ведутся в электронном виде в формате Exсel.
По запросу заинтересованных государственных органов Республики Казахстан, представляются сведения, включенные в реестры.
В случае поступления в территориальные подразделения ведомства уведомления об изменении адреса места жительства физического лица, местонахождения юридического лица, адреса осуществления деятельности или действий, указанных в уведомлении, а также регистрационных данных, в реестр вносятся соответствующие изменения, в день подачи уведомления.

4. Тізілім уәкілетті органның интернет-ресурсында еркін қолжеткізу режимінде орналастырылады.
5. Дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның қызметі немесе қызметінің жекелеген түрлері сотпен тоқтата тұрған жағдайда тізілімге тиісті мәліметтер енгізіледі.
6. Тізілімге хабарламада көрсетілген жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің, заңды тұлғаның орналасқан орны, қызметті немесе әрекеттерді жүзеге асыру мекенжайының, сондай-ақ хабарламада толтыру үшін міндетті болып табылатын ақпараттың, тіркеу деректерінің өзгеруі туралы деректер енгізіледі.

4. Реестр размещается на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области здравоохранения в режиме свободного доступа.
5. В случае приостановления судом деятельности или отдельных видов деятельности индивидуального предпринимателя или юридического лица в реестр вносятся соответствующие сведения.
6. В реестр включаются данные о изменении адреса места жительства физического лица, места нахождения юридического лица, адреса осуществления деятельности или действий, указанных в уведомлении, а также регистрационных данных, информация о которых является обязательной для заполнения в уведомлении.

7. Ведомствоның аумақтық бөлімшелері медициналық бұйымдарды көтерме саудада өткізуді жүзеге асыратын субъектілердің тізілімін жүргізеді және тоқсан сайын дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосына жібереді.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 2 мамырдағы
№ ҚР ДСМ-61 бұйрығына
қосымша
Нысан
Хабарлама тәртібінде медициналық бұйымдарды көтерме және бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінің тізілімі
Хабарламаның түскен күні мен уақыты
Заңды тұлғаның толық атауы, БСН / жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ЖСН
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің немесе заңды тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайлары, қызметті немесе әрекеттерді жүзеге асыру мекенжайлары
Қызметті немесе белгілі әрекеттерді жүзеге асырудың басталуы, қызметті немесе белгілі әрекеттерді жүзеге асырудың тоқтатылуы, хабарламада көрсетілген деректердің өзгеруі туралы мәліметтер
Өтініш берушінің байланыс деректері (электрондық почта, телефон, факс)
Қызметті (белгілі бір әрекетті) жүзеге асырудың басталу уақыты мен орны
Қызметті (белгілі бір әрекетті) жүзеге асырудың тоқтатылу уақыты мен орны (егер ол Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделсе)
1
2
3
4
5
6
7
8

7. Территориальные подразделения ведомства ведут реестр субъектов, осуществляющих оптовую и розничную реализацию медицинских изделий и ежеквартально передают в ведомство государственного органа в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий.
Приложение к Правилам
утвержденным приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 2 мая 2019 года № ҚР ДСМ-61
Форма
Реестр субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую и розничную реализацию медицинских изделий в уведомительном порядке
Дата и время поступления уведомления
Полное наименование юридического лица, БИН / фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица, ИИН
Адреса места жительства физического лица или места нахождения юридического лица, адреса осуществления деятельности или действий
Данные о начале осуществления деятельности или определенных действий, прекращении осуществления деятельности или определенных действий, изменении данных, указанных в уведомлении
Контакты заявителя (электронная почта, телефоны, факс)
Время и место начала осуществления деятельности (определенного действия)
Время и место прекращения осуществления деятельности (определенного действия) (в случае если это предусмотрено законами Республики Казахстан)
1
2
3
4
5
6
7
8