"Валюталық түсімнің түсуі туралы қорытындының нысанын және оны беру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 629 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 26 ақпандағы № 107 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 01 сәуірде № 8405 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 21 ақпандағы № 260 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 21.02.2018 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын және "Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы" 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Валюталық түсімнің түсуі туралы қорытындының нысанын және оны беру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 629 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5494 тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2009 жылғы 20 наурызда № 42 (1639) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Салық қызметі органдары валюталық түсімнің түсуі туралы қорытындыны қалыптастыру күніндегі жағдай бойынша осындай қорытындыны беру туралы сұрау салуларды салықтық тексеру басталғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде:
келісімшарттың есепке алу нөмірін беру немесе олар бойынша экспорт жөніндегі келісімшарттарға есепке алу нөмірлері алынған немесе мәміле паспорттары ресімделген келісімшарттарға қатысты мәміле паспорттарын ресімдеу орны бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдарына немесе екінші деңгейдегі банктерге;
Қазақстан Республикасында филиалдар мен өкілдіктер арқылы қызметтерін жүзеге асыратын резидент еместерге қатысты филиалдың немесе өкілдіктің банктік шотын ашу орны бойынша екінші деңгейдегі банктерге жібереді.
Сұрау салуды жіберу кезінде: салық төлеушінің атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), келісімшарттың нөмірі және күні, сұрау салынған кезең, нұсқаманы тіркеу нөмірі және күні көрсетіледі. Экспорт бойынша келісімшарттардың есепке алу нөмірлері алынған немесе мәміле паспорты ресімделген келісімшарттарға қатысты сұрау салуда сондай-ақ келісімшарттың есепке алу нөмірі және оның берілген күні немесе мәміле паспорттарының нөмірі және күні көрсетіледі.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 629 "Об утверждении формы заключения о поступлении валютной выручки и порядка его представления"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2013 года № 107. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2013 года № 8405. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 февраля 2018 года № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.02.2018 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения" и Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О национальных реестрах идентификационных номеров" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 629 "Об утверждении формы заключения о поступлении валютной выручки и порядка его представления" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5494, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 20 марта 2009 года № 42 (1639)) следующие изменения:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Органы налоговой службы в течение 5 рабочих дней после начала налоговой проверки направляют запросы о представлении заключения о поступлении валютной выручки по состоянию на дату составления такого заключения:
в территориальные филиалы Национального Банка Республики Казахстан или банки второго уровня по месту присвоения учетного номера контракта или оформления паспорта сделки в отношении контрактов, по которым были получены учетные номера контрактов по экспорту или оформлены паспорта сделок;
в банки второго уровня по месту открытия банковского счета филиала или представительства в отношении нерезидентов, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан через филиалы и представительства.
При направлении запроса указывается: наименование налогоплательщика, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН), номер и дата контракта, запрашиваемый период, номер и дата регистрации предписания. В отношении контрактов, по которым были получены учетные номера контрактов по экспорту или оформлены паспорта сделок, в запросе указываются также учетный номер контракта и дата его присвоения или номер и дата паспорта сделки.";
приложение, утвержденное указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ә.С. Жұмаділдаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Жәмішев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің
Төрағасы
__________Г.А. Марченко
2013 жылғы 6 наурыз
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 26 ақпандағы
№ 107 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 629 бұйрығымен
бекітілген
20___ жылғы "__" ___________ бастап 20___ жылғы "__" __________
қоса алғандағы кезеңде валюталық түсімнің түсуі туралы
қорытынды
Тексерілетін салық төлеуші
Шот
валютасы
Валюталық түсімнің
түсуі туралы
мәліметтер
Келісімшарттың
нөмірі
мен күні
Келісімшартты есепке алу нөмірі және оны берген күні немесе мәміле паспортының нөмірі және күні
жеке
сәйкестендіру
нөмірі/бизнес
сәйкестендіру
нөмірі
(ЖСН/БСН)
Салық
төлеушінің
атауы
жіберушінің
атауы
күні
төлем
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескертпе:
9-баған экспорт бойынша келісімшарттарды есепке алу нөмірлері алынған немесе мәміле паспорттары ресімделген келісімшарттарға қатысты толтырылады.

2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Джумадильдаев А.С.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) размещение настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Жамишев
Согласовано
Председатель Национального
Банка Республики Казахстан
__________Марченко Г.А.
6 марта 2013 года
Приложение
к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2013 года № 107
Утверждено
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 629
Заключение о поступлении валютной выручки
за период с "__" _______20 __года по "___" ________20 __года
Проверяемый
налогоплательщик
Валюта
счета
Сведения о поступлении валютной выручки
Номер и дата
контракта
Учетный номер контракта и дата его присвоения либо номер и дата паспорта сделки
индивидуальный
идентификационный
номер/
бизнес-идентифи-
кационный
номер (ИИН/БИН)
Наименование
налогоплательщика
наименование
отправителя
дата
сумма
платежа
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание:
графа 9 заполняется в отношении контрактов, по которым были получены учетные номера контрактов по экспорту или оформлены паспорта сделок.