Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Микроқаржы ұйымдарын есептік тіркеуден өткізу және микроқаржы ұйымдарының тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 386 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 27 мамырдағы № 120 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 09 шілдеде 8566 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 227 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 227 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Микроқаржы ұйымдарын есептік тіркеуден өткізу және микроқаржы ұйымдарының тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 386 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8319 тіркелген, 2013 жылғы 5 маусымда "Егемен Қазақстан" газетінде № 141 (28080) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Микроқаржы ұйымдарын есептік тіркеуден өткізу және микроқаржы ұйымдарының тізілімін жүргізу қағидаларында:
1-қосымша осы қаулының қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымшаның 2-нысаны мынадай мазмұндағы 4 және 5-тармақтармен толықтырылсын:
"4. Өтелмеген немесе алып тасталмаған соттылығының болуы туралы мәліметтер:
_____________________________________________________________;
5. Тұлғаның қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган осы микроқаржы ұйымын тізілімнен шығару туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде бұрын микроқаржы ұйымының бірінші басшысы немесе құрылтайшысы болғаны жөніндегі мәліметтер.";
4-қосымшаның 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Басқа мәліметтер:
Өтелмеген немесе алып тасталмаған соттылығының болуы
Иә/жоқ (егер иә болса, онда қылмыстық жауапкершілікке тарту жөніндегі үкімнің күні мен нөмірі, 1997 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Қылмыстық Кодексінің бабы көрсетілсін)
Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзғаны үшін қадағалау органдарының қызметтік міндеттерін атқарудан шеттетуі туралы деректердің болуы
Иә/жоқ (егер иә болса, онда осы шараны қолданған органның атауы және күні көрсетілсін)
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган осы микроқаржы ұйымын тізілімнен шығару туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде бұрын микроқаржы ұйымының бірінші басшысы немесе құрылтайшысы болған
Ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі
Микроқаржы ұйымының басшысы болып жауапкер ретінде қаржылық қызметтерді көрсету мәселелері бойынша сотта істі қарауға тартылды ма
(сотта істі қарау күні, жауапкер-ұйымның атауы, қаралатын мәселе және сот шешімі көрсетілсін)
Осы мәселеге қатысты басқа да ақпарат
(еркін түрде көрсетіледі)
".

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 386 "Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации микрофинансовых организаций и ведения реестра микрофинансовых организаций"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 120. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2013 года № 8566. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 227.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 227 (вводится в действие с 01.01.2020).
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 386 "Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации микрофинансовых организаций и ведения реестра микрофинансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8319, опубликованное 5 июня 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 190-191) следующие изменения и дополнения:
в Правилах прохождения учетной регистрации микрофинансовых организаций и ведения реестра микрофинансовых организаций, утвержденных указанным постановлением:
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
форму 2 приложения 3 дополнить пунктами 4 и 5 следующего содержания:
"4. Сведения о наличии непогашенной или неснятой судимости:
_____________________________________________________________;
. Сведения, когда лицо ранее являлось первым руководителем или учредителем микрофинансовой организации в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом по государственному регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения об исключении из реестра данной микрофинансовой организации.";
пункт 3 приложения 4 изложить в следующей редакции:
"3. Другие сведения:
Наличие непогашенной или неснятой
судимости
Да/нет
(если да, то указать дату и номер приговора о привлечении к уголовной ответственности, статью Уголовного кодекса Республики Казахстан от 16
июля 1997 года)
Наличие данных об отстранении
органами надзора от выполнения
служебных обязанностей за
нарушение законодательства
Республики Казахстан
Да/нет
(если да, то указать дату и
наименование органа, применившего данную меру)
Ранее являлся
первым руководителем или
учредителем микрофинансовой
организации в период не более
чем за один год до принятия
уполномоченным органом по
государственному регулированию,
контролю и надзору финансового
рынка и финансовых организаций
решения об исключении из реестра
данной микрофинансовой организации
Наименование организации,
должность, период работы
Привлекался ли в качестве
ответчика как руководитель
микрофинансовой организации, в
судебные разбирательства по
вопросам оказания финансовых услуг
(указать дату,
наименование организации-ответчика
в судебном разбирательстве,
рассматриваемый вопрос и решение суда)
Другая информация,
имеющая отношение к данному
вопросу
(указывается произвольно)
".

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Г. Марченко
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 мамырдағы
№ 120 қаулысына
қосымша
"Микроқаржы ұйымдарын
есептік тіркеуден өткізу және
микроқаржы ұйымдарының
тізілімін жүргізу қағидаларына
1-қосымша"
нысан
_____________________________________________________________________
(қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау
жөніндегі уәкілетті органның толық атауы)
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
Өтініш
Микроқаржы ұйымы ретінде есептік тіркеуден өткізуіңізді сұраймын
Өтініш беруші туралы мәліметтер:
1. Өтініш берушінің тұрған жері
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің, офистің нөмірі)
_____________________________________________________________________
(телефон, факс, адрес электрондық почтаның мекенжайы, бар болса интернет-ресурс)
2. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсы бойынша даналар мен парақтар саны:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Өтініш беруші өтінішке қоса берілген құжаттардың (ақпараттың) шынайы болуына толығымен жауап береді.
Өтініш беруге уәкілетті тұлғаның тегі, аты, бар болса - әкесінің аты, лауазымы
_____________________________________________________________________
(қолы)
20__ жылғы "___" _____________
мөрдің орны

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Г. Марченко
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 27 мая 2013 года № 120
"Приложение 1
к Правилам прохождения учетной
регистрации микрофинансовых
организаций и ведения реестра
микрофинансовых организаций"
форма
___________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа по государственному
регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых
организаций)
от _________________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
Заявление
Прошу произвести учетную регистрацию в качестве микрофинансовой
организации
Сведения о заявителе:
1. Место нахождения заявителя
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, офиса)
____________________________________________________________________
(телефон, факс, адрес электронной почты, интернет-ресурс при
наличии)
2. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и
листов по каждому из них:
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Заявитель полностью несет ответственность за достоверность
прилагаемых к заявлению документов (информации).
Фамилия, имя, при наличии - отчество, должность лица,
уполномоченного на подачу заявления
____________________________________________________________________
(подпись)
"___" _____________ 20__ года
место для печати