"Мемлекеттік қызметтің кадр резерві туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 4 желтоқсандағы № 1243 Жарлығын іске асырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 25 маусымдағы № 06-7/90 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 25 шілдеде № 8578 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2020 жылғы 13 қазандағы № 158 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 13.10.2020 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік қызметтің кадрлық резерві туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 4 желтоқсандағы № 1243 Жарлығын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес әкімшілік мемлекеттік қызметтің "Б" корпусының кадр резервіне алу туралы өтініш нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Б" корпусының конкурстық іріктеуіне қатысқан және мемлекеттік органның конкурстық комиссиясы кадр резервіне алу үшін ұсыным берген тұлғалар үшін анкетаның нысаны;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде жоғары оқу орнынан кейінгі бағдарламалары бойынша оқудан өткен немесе басым мамандықтар бойынша шетелдің жоғары оқу орындарын аяқтаған тұлғалар үшін анкетаның нысаны;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік органдар халықаралық ұйымдарға немесе басқа мемлекеттерге жұмысқа жіберген тұлғалар үшін анкетаның нысаны;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес "Б" корпусының кадр резервінде тұрған тұлға туралы мәліметтер тіркеу нысаны;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес "Б" корпусы резервшілердің тізімін беру туралы сұрату нысаны бекітілсін.
2. Агенттіктің Мемлекеттік қызметі персоналды басқару бөлімі (Т.Қ. Жұмағұлов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жариялау күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
А. Байменов
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Төрағасының 2013 жылғы 25 маусымдағы
№ 06-7/90 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі
Әкімшілік мемлекеттік қызметтің "Б" корпусының кадр резервіне
алу туралы өтініш
Мені әкімшілік мемлекеттік қызметтің "Б" корпусының кадр
резервіне_______санаты (санаттары) бойынша______негізінде алуды сұраймын
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
"Мемлекеттік қызметтің кадрлық резерві туралы" Қазақстан Республикасы
Президентінің 2003 жылғы 4 желтоқсандағы № 1243 Жарлығыменcf1 бекітілген
Мемлекеттік қызметтің кадр резерві туралы Ережесімен таныстым.
Әкімшілік мемлекеттік қызметтің "Б" корпусының кадр резервін
қалыптастыру және пайдалану кезінде менің жеке мәліметтерімді
қолдануға қарсылық білдірмеймін.
Қосымша құжаттар:___________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________ _____________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Күні "__" __________20__ж.
* келесі негіздердің біреуі көрсетіледі:
) "Б" корпусының конкурстық іріктеуге қатысу және мемлекеттік органның конкурстық комиссиясы кадр резервіне алу үшін ұсыным берген (ұсыным берген мемлекеттік орган көрсетіледі);

О некоторых вопросах реализации Указа Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2003 года № 1243 "О кадровом резерве государственной службы"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 25 июня 2013 года № 06-7/90. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2013 года № 8578. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 13 октября 2020 года № 158.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 13.10.2020 № 158 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2003 года № 1243 "О кадровом резерве государственной службы" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму заявления на зачисление в кадровый резерв административной государственной службы корпуса "Б" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму анкеты для лиц, принявших участие в конкурсном отборе корпуса "Б" и рекомендованных конкурсной комиссией государственного органа для зачисления в кадровый резерв, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму анкеты для лиц, прошедших обучение по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или закончивших зарубежные высшие учебные заведения по приоритетным специальностям, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму анкеты для лиц, направленных государственными органами на работу в международные организации или другие государства, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму регистрации данных о лице, состоящем в кадровом резерве корпуса "Б", согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму запроса о предоставлении списка резервистов корпуса "Б", согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Отделу управления персоналом государственной службы Агентства Республики Казахстана по делам государственной службы (Жумагулову Т.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель
А. Байменов
Приложение 1
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
25 июня 2013 года № 06-7/90
Форма
Агентство Республики
Казахстан по делам
государственной службы
Заявление на зачисление в кадровый резерв
административной государственной службы корпуса "Б"
Прошу зачислить меня в кадровый резерв административной
государственной службы корпуса "Б" по категории (категориям)
"_______" на основании*______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
С требованиями Положения о кадровом резерве государственной
службы, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от
4 декабря 2003 года № 1243 "О кадровом резерве государственной
службы" ознакомлен(а).
Не возражаю против использования моих персональных данных при
формировании и использовании кадрового резерва административной
государственной службы корпуса "Б".
Прилагаемые документы:_______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________ ____________________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Дата "____" _______________20____г.
* указывается одно из следующих оснований:
1) участие в конкурсном отборе и рекомендованных конкурсной
комиссией государственного органа для зачисления в кадровый резерв
(указать рекомендовавший государственный орган);

2) Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде жоғары оқу орнынан кейінгі бағдарламалары бойынша оқу;
3) басым мамандықтар бойынша шетелдің жоғары оқу орындарын аяқтау;
4) Мемлекеттік органдар халықаралық ұйымдарға немесе басқа мемлекеттерге жұмысқа жіберу.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Төрағасының 2013 жылғы 25 маусымдағы
№ 06-7/90 бұйрығына 2-қосымша
Нысан
Фотосурет
орны (4x6)
"Б" корпусының конкурстық іріктеуіне қатысқан және мемлекеттік
органның конкурстық комиссиясы кадр резервіне алу үшін ұсыным берген тұлғалар үшін анкетасы
(өз қолымен толтырылады)
1. Тегі __________________________________________________________
Аты_______________________________________________________________
Әкесінің аты (болған жағдайда) ___________________________________
2. ЖИН____________________________________________________________
3. Азаматтығы_____________________________________________________
егер өзгертілсе, уақытын көрсетіңіз ______________________________
4. Бұрын сотталғансыз ба, қашан және не үшін _____________________
5. Соттың шешімімен жұмыс істеу қабілетіңіз төмен немесе шектелген
деп танылдыңыз ба, қашан және не үшін ____________________________
6. Белгілі бір мерзімге мемлекеттік қызметті атқару құқынан
айырылдыңыз ба, қашан және не үшін _______________________________
7. Сізді кадр резервіне алу үшін ұсынылған конкурстық комиссиясының
мемлекеттік орган ________________________________________________
8. Тілдерді білу _________________________________________________
9. Мекен-жай және байланыс телефоны ______________________________
10. Электрондық пошта_____________________________________________
_______________
(қолы)
"___"___________20__ ж.
(толтырылған күні)
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Төрағасының 2013 жылғы 25 маусымдағы
№ 06-7/90 бұйрығына 3-қосымша
Нысан
Фотосурет
орны
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру
ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде жоғары оқу орнынан
кейінгі бағдарламалары бойынша оқудан өткен немесе басым
мамандықтар бойынша шетелдің жоғары оқу орындарын аяқтаған тұлғалар үшін анкетасы
(өз қолымен толтырылады)
1. Тегі __________________________________________________________
Аты_______________________________________________________________
Әкесінің аты (болған жағдайда) ___________________________________
2. ЖИН ___________________________________________________________

2) обучение по программам послевузовского образования на
основании государственного заказа в организациях образования при
Президенте Республики Казахстан;
3) завершение зарубежных высших учебных заведений по
приоритетным специальностям, определяемым Республиканской комиссией
по подготовке кадров за рубежом;
4) направление государственными органами на работу в
международные организации или другие государства.
Приложение 2
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 25 июня 2013 года № 06-7/90
Форма
Место для
фотокарточки
(4x6)
Анкета
для лиц, принявших участие в конкурсном отборе корпуса
"Б" и рекомендованных конкурсной комиссией государственного
органа для зачисления в кадровый резерв
(заполняется собственноручно)
1. Фамилия_____________________________________________________
Имя____________________________________________________________
Отчество (при наличии)_________________________________________
2. ИИН_________________________________________________________
3. Гражданство_________________________________________________
Если изменяли, то укажите, когда_______________________________
4. Были ли Вы судимы, когда и за что___________________________
5. Признавались ли Вы недееспособным или ограниченно
дееспособным решением суда, когда и за что___________________________
6. Лишались ли Вы права занимать государственные должности в
течение определенного срока, когда и за что__________________________
7. Государственный орган, конкурсная комиссия которого
рекомендовала Вас в кадровый резерв__________________________________
8. Знание языков_______________________________________________
9. Адрес и контактный телефон__________________________________
_______________________________________________________________
10. Электронная почта__________________________________________
(подпись)
"____" _______________20____г.
(дата заполнения)
Приложение 3
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 25 июня 2013 года № 06-7/90
Форма
Место для
фотокарточки
(4x6)
Анкета
для лиц, прошедших обучение по программам послевузовского
образования на основании государственного заказа в организациях
образования при Президенте Республики Казахстан или закончивших
зарубежные высшие учебные заведения по приоритетным специальностям
(заполняется собственноручно)
1. Фамилия_____________________________________________________
Имя____________________________________________________________
Отчество (при наличии)_________________________________________
2. ИИН ________________________________________________________

3. Азаматтығы ____________________________________________________
егер өзгертілсе, уақытын көрсетіңіз ______________________________
4. Бұрын сотталғансыз ба, қашан және не үшін _____________________
5. Соттың шешімімен жұмыс істеу қабілетіңіз төмен немесе шектелген
деп танылдыңыз ба, қашан және не үшін ____________________________
Белгілі бір мерзімге мемлекеттік қызметті атқару құқынан айырылдыңыз
ба, қашан және не үшін ___________________________________________
7. Шет елде оқыған және оқыған білім беру орнының атауы __________
__________________________________________________________________
8. Оқу бітірген жылы _____________________________________________
9. Мамандығы _____________________________________________________
10. Тілдерді білу ________________________________________________
11. Мекен-жай және байланыс телефоны _____________________________
12. Электрондық пошта ____________________________________________
______________
(қолы)
"__"____________20__ ж.
(толтырылған күні)
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Төрағасының 2013 жылғы 25 маусымдағы
№ 06-7/90 бұйрығына 4-қосымша
Нысан
Фотосурет
орны (4x6)
Мемлекеттік органдар халықаралық ұйымдарға немесе басқа
мемлекеттерге жұмысқа жіберген тұлғалар үшін анкетасы
(өз қолымен толтырылады)
1. Тегі __________________________________________________________
Аты ______________________________________________________________
Әкесінің аты (болған жағдайда) ___________________________________
2. ЖИН____________________________________________________________
3. Азаматтығы ____________________________________________________
егер өзгертілсе, уақытын көрсетіңіз_______________________________
4. Бұрын сотталғансыз ба, қашан және не үшін______________________
5. Соттың шешімімен жұмыс істеу қабілетіңіз төмен немесе шектелген
деп танылдыңыз ба, қашан және не үшін ____________________________
6. Белгілі бір мерзімге мемлекеттік қызметті атқару қүқынан
айырылдыңыз ба, қашан және не үшін _______________________________
7. Сізді жұмысқа жіберген мемлекет немесе халықаралық ұйым________
8. Жұмысқа жіберілген күні _______________________________________
9. Тілдерді білу _________________________________________________
10. Мекен-жай және байланыс телефоны _____________________________
11. Электрондық пошта ____________________________________________
12. Халықаралық ұйымдардан немесе басқа мемлекеттерден жұмыстан оралу
мерзімі __________________________________________________________
___________________
(қолы)
"__" ______________ 20__ ж.
(толтырылған күні)
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Төрағасының 2013 жылғы 25 маусымдағы
№ 06-7/90 бұйрығына 5-қосымша
Нысан
"Б" корпусының кадр резервінде
тұрған тұлға туралы мәліметтер тіркеу нысаны
Т.А.Ә.
ЖИН
Туған күні
Дипломға сәйкес мамандығы
Кадр резервіне алу кезіндегі жұмыс істейтін орны мен лауазымы
Тілдерді білуі
Кадр резервіне алу үшін негіз
Ұсыным берген мемлекеттік орган (мемлекеттік органның ұсынымы негізінде кадр резервіне алынған жағдайда)
Кадр резервіне алу туралы бұйрықтың нөмірі мен күні
Мекен-жай және байланыс телефоны, электронд ық пошта
1
2
3
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Төрағасының 2013 жылғы 25 маусымдағы
№ 06-7/90 бұйрығына 6-қосымша
Нысан
"Б" корпусы
резервшілердің тізімін беру туралы сұрату нысаны бекітілсін.
(мемлекеттік органның бланкі)
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет
істері агенттігі
(оның аумақтық департаменті)
Бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға тағайындау мүмкіндігін
қарау үшін, резервшілердің тізімін______санаты бойынша ұсынуыңызды сұраймыз.
Бос мемлекеттік әкімшілік лауазымның атауы
Өлшемдер
Талаптар
Білім деңгейі
Бейінді білім
Жұмыс тәжірибесі
Функционалдық міндеттері
Қол қойылатын тұлға (қолы) Т.А.Ә.
Орынд. Т.А.Ә.
байланыс телефон

3. Гражданство_________________________________________________
Если изменяли, то укажите, когда_______________________________
4. Были ли Вы судимы, когда и за что___________________________
5. Признавались ли Вы недееспособным или ограниченно
дееспособным решением суда, когда и за что___________________________
6. Лишались ли Вы права занимать государственные должности в
течение определенного срока, когда и за что__________________________
7. Страна обучения и название учебного заведения
_______________________________________________________________
8. Год завершения обучения_____________________________________
9. Специальность_______________________________________________
10. Знание языков______________________________________________
11. Адрес и контактный телефон_________________________________
_______________________________________________________________
12. Электронная почта _________________________________________
(подпись)
"____" __________________20____г.
(дата заполнения)
Приложение 4
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 25 июня 2013 года № 06-7/90
Форма
Место для
фотокарточки
(4x6)
Анкета
для лиц, направленных государственными органами
на работу в международные организации или другие государства
(заполняется собственноручно)
1. Фамилия_____________________________________________________
Имя____________________________________________________________
Отчество (при наличии)_________________________________________
2. ИИН ________________________________________________________
3. Гражданство_________________________________________________
Если изменяли, то укажите, когда_______________________________
4. Были ли Вы судимы, когда и за что___________________________
5. Признавались ли Вы недееспособным или ограниченно
дееспособным решением суда, когда и за что___________________________
6. Лишались ли Вы права занимать государственные должности в
течение определенного срока, когда и за что__________________________
7. Страна или международная организация, в которую Вы были
направлены на работу_________________________________________________
8. Год направления на работу___________________________________
9. Знание языков_______________________________________________
10. Адрес и контактный телефон_________________________________
_______________________________________________________________
11. Электронная почта__________________________________________
12. Дата возвращения с работы в международных организациях или
других государствах__________________________________________________
(подпись)
"____" __________________20____г.
(дата заполнения)
Приложение 5
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 25 июня 2013 года № 06-7/90
Форма
Форма регистрации данных о лице,
состоящем в кадровом резерве корпуса "Б"
Ф.И.О.
ИИН
Дата
рождения
Специальность
согласно диплому
Место работы,
должность на момент
зачисления в
кадровый
резерв
Знание
языков
Основание для
зачисления в
кадровый резерв
Рекомендовавший
государственный орган (в случае, если зачислен по рекомендации государственного органа)
Номер и дата
приказа о зачислении
Адрес и контактный телефон, электронная почта
1
2
3
4
Приложение 6
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 25 июня 2013 года № 06-7/90
Форма
Запрос о предоставлении списка резервистов корпуса "Б"
(бланк государственного органа)
Агентство Республики
Казахстан по делам
государственной службы
(его территориальный
департамент)
Просим предоставить список резервистов по категории _______ для
рассмотрения возможности их назначения на вакантную административную
государственную должность.
Наименование вакантной административной государственной
должности
Критерий
Требования
Уровень
образования
Профиль
образования
Опыт
работы
Функциональные
обязанности
Подписывающее лицо (подпись) фамилия, инициалы
Исп. Ф.И.О.
контактный телефон