Қазақстан Республикасының прокуратура органдары жүйесіне қызметке конкурстан тыс қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2013 жылғы 24 шілдедегі № 76 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 29 шілдеде № 8585 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 13 қаңтардағы № 18 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 13.01.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 03.04.2018 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 03.04.2018 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесіне қызметке конкурстан тыс қабылдау қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 03.04.2018 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
2. Кадр жұмысы департаментінің бастығы осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізуге шаралар қабылдасын.
3. Осы бұйрықпен Қазақстан Республикасының прокуратура органдары, ведомстволары мен мекемелерінің барлық қызметкерлері таныстырылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадр жұмысы департаментіне жүктелсін.
5. Аталған бұйрық алғашқы рет ресми жарияланған күннен он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2013 жылғы 24 шілдедегі
№ 76 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының прокуратура органдары жүйесіне қызметке конкурстан тыс қабылдау қағидалары
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 03.04.2018 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1. Осы Қазақстан Республикасының прокуратура органдары жүйесіне қызметке конкурстан тыс қабылдау қағидалары (бұдан әрі – Қағида) "Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – "Құқық қорғау қызметі туралы" Заң) сәйкес әзірленді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 03.04.2018 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.

Об утверждении Правил вне конкурсного поступления на службу в систему органов прокуратуры Республики Казахстан
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 24 июля 2013 года № 76. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июля 2013 года № 8585. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 января 2023 года № 18.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 13.01.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.04.2018 № 47 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.04.2018 № 47 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила вне конкурсного поступления на службу в систему органов прокуратуры Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.04.2018 № 47 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Начальнику Департамента кадровой работы принять меры к государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. С настоящим приказом ознакомить всех сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент кадровой работы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А. Даулбаев
Утверждены
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 24 июля 2013 года № 76
Правила вне конкурсного поступления на службу в систему органов прокуратуры Республики Казахстан
Сноска. Заголовок в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.04.2018 № 47 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила вне конкурсного поступления на службу в систему органов прокуратуры Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" (далее – Закон "О правоохранительной службе").
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.04.2018 № 47 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

2. Қазақстан Республикасының прокуратура органдары жүйесіне (бұдан әрі – прокуратура органдары) қызметке өзінің жеке, моральдық, іскерлік, кәсіби қасиеттері, денсаулығы мен дене бітімінің дамуы жағдайы, білімінің деңгейі бойынша өзіне жүктелген лауазымдық міндеттерді атқаруға қабілетті Қазақстан Республикасының азаматтары ерікті негізде қабылданады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 03.04.2018 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
3. Әскери прокуратура органдарына әскери қызметке кіру және өткеру тәртібі "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" 2012 жылғы 16 ақпандағы, "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы заңдарында және өзге де нормативтік құқықтық актілерде белгіленеді.
4. Біліктілік талаптарына сәйкес келген кезде прокуратура органдарына қызметке конкурстан тыс іріктеу арқылы кіруге мыналардың құқығы бар:
1) құқық қорғау органдарының білім беру мекемелерінде оқуды бітірген тұлғалар;
2) бұрын құқық қорғау органдарының қызметкерлері және әскери қызметшілер болған тұлғалар;
3) Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттары;
4) мемлекеттік саяси қызметшілер;
5) өз өкілеттігін тоқтатқан судьялар.
Осы Қағиданың 4-тармағының 1)-5) тармақшаларында көрсетілген, теріс себептермен жұмыстан шығарылған немесе өз өкілеттігін тоқтатқан тұлғалар прокуратура органдарына қызметке қабылданбайды.
5. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 03.04.2018 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
6. Қызметке конкурстан тыс іріктеу арқылы қабылданатын тұлғалар (бұдан әрі – кандидаттар) конкурстан тыс қызметке қабылдау туралы еркін нысанда жазылған арызды прокуратура органдарына береді.
Конкурстан тыс іріктеу арқылы қызметке қабылдау туралы шешім қабылдау үшін кандидатты .тағайындау мүмкін болатын прокуратура органының немесе құрылымдық бөлімшесінің басшысы арызды (қызметке қабылдау туралы) тіркеген күннен бастап он жұмыс күнінің ішінде әңгімелесу өткізеді, алдағы жұмыстың сипаты және лауазым бойынша қызметтік міндеттері туралы түсіндіреді.
Әңгімелесуден өткен кандидат ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету бөлімшесімен келісіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 03.04.2018 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
7. Әңгімелесу өткізілгеннен соң және ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету бөлімшесімен келіскеннен кейін кандидат бес жұмыс күнінің ішінде прокуратура органдарының кадр бөлімшесіне мынадай құжаттарды ұсынады:

2. На службу в систему органов прокуратуры Республики Казахстан (далее – органы прокуратуры) принимаются на добровольной основе граждане Республики Казахстан, способные по своим личным, моральным, деловым, профессиональным качествам, состоянию здоровья и физическому развитию, уровню образования выполнять возложенные на них должностные обязанности.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.04.2018 № 47 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Порядок поступления и прохождения воинской службы в органах военной прокуратуры определяется законами Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года "О воинской службе и статусе военнослужащих", "О правоохранительной службе".
4. Право поступления на службу в органы прокуратуры вне конкурсного отбора, при соответствии предъявляемым квалификационным требованиям, имеют:
1) лица, завершившие обучение в организациях образования правоохранительных органов;
2) лица, ранее являвшиеся сотрудниками правоохранительных органов и военнослужащими;
3) депутаты Парламента Республики Казахстан;
4) политические государственные служащие;
5) судьи, прекратившие свои полномочия.
На службу в органы прокуратуры не могут быть приняты лица, указанные в подпунктах 1)-5) пункта 4 настоящих Правил, уволенные либо прекратившие свои полномочия по отрицательным мотивам.
5. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 03.04.2018 № 47 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
6. Лица, поступающие на службу вне конкурсного отбора (далее – кандидаты), подают в органы прокуратуры заявление в произвольной форме о приеме на службу вне конкурсного отбора.
Для принятия решения о приеме на службу вне конкурсного отбора руководитель органа прокуратуры или структурного подразделения, в которое предполагается назначение кандидата, в течение десяти рабочих дней со дня регистрации заявления (о приеме на службу), проводит собеседование, разъясняет характер предстоящей работы и функциональные обязанности по должности.
Кандидат прошедший собеседование, согласовывается с подразделением по обеспечению внутренней безопасности.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.04.2018 № 47 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
7. После проведения собеседования и согласования с подразделением по обеспечению внутренней безопасности, в течение пяти рабочих дней кандидат предоставляет в кадровую службу органа прокуратуры следующие документы:

1) осы Қағидаға қоса берілген 1-қосымшадағы нысанға сәйкес кадр есебі жөніндегі жеке іс парағы;
2) осы Қағидаға қоса берілген 2-қосымшадағы нысанға сәйкес өз қолымен толтырылған өмірбаян;
3) осы Қағидаға қоса берілген 3-қосымшадағы нысанға сәйкес сауалнама;
4) соңғы жұмыс (оқу) орнынан мінездеме және түйіндеме;
5) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (түпнұсқа салыстырып тексеру үшін);
6) мемлекеттік үлгідегі білімі туралы құжаттардың көшірмесі (түпнұсқа салыстырып тексеру үшін);
7) еңбек жолын бекітетін құжат;
8) әскери билет немесе әскерге шақыру учаскесіне тіркелгені туралы куәлік;
9) 4х6 көлемдегі суреті (2 дана);
10) үміткер және оның зайыбы (жұбайы) құқық қорғау қызметіне тұрған кезде Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасына сәйкес тұрғылықты жері бойынша салық органдарына табыстары және мүлкі туралы декларацияны табыс еткенін бекітетін құжат;
11) өзіне заңды түрде тиесілі ақшаны, сондай-ақ мүліктік жалдауға берілген мүлікті қоспағанда, коммерциялық ұйымдардың жарғылық капиталындағы, өзінің меншігіндегі үлестерді (акциялар пакетін) және пайдаланылуы табыс алуға әкелетін өзге де мүлікті сенімгерлік басқаруға бергенін бекітетін құжат (мүлікті сенімгерлік басқаруға беру туралы нотариалды куәландырылған шарт).
Үміткерлер өздерінің білімі, жұмыс тәжірибесі мен кәсіби деңгейіне қатысты қосымша мәліметтерді ұсына алады.
Құжаттарды қабылдау, прокуратура органдарына қабылданатын үміткерлерді зерттеу мен іріктеу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруды прокуратура органдарының кадр бөлімшелері жүзеге асырады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 03.04.2018 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
8. Кадр бөлімшесі осы Қағиданың 7-тармағының 1)-11) тармақшаларында көрсетілген тізбеде көрсетілген құжаттарды алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оларды қарап, үміткердің тағайындалуы мүмкін лауазымға белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
9. Құжаттар тиісінше рәсімделмеген немесе осы Қағиданың 7-тармағының 1)-11) тармақшаларында көрсетілген тізбеге сәйкес келмеген жағдайда олар кемшіліктерді жою үшін кері қайтаруға жатады.
Осы Қағиданың 7-тармағының 1)-11) тармақшаларында көрсетілген тізбеде көрсетілген құжаттарды ұсынбау немесе олардағы мәліметтерді бұрмалау құжаттарды қараудан бас тартуға негіз болады.
10. Қызмет атқаруға жарамдылығын анықтау үшін кадр бөлімшесі үміткерге медициналық және психофизиологиялық куәландыру, соның ішінде полиграфологиялық зерттеу үшін әскери-дәрігерлік комиссиядан өтуге жолдама беріледі.

1) личный листок по учету кадров по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) автобиографию, написанную собственноручно по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) анкету для кандидата для назначения на должность по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) характеристику с последнего места работы (учебы) и резюме;
5) копию документа, удостоверяющий личность (оригинал для сверки);
6) копии документов об образовании государственного образца (оригиналы для сверки);
7) документ, подтверждающий трудовую деятельность;
8) военный билет или удостоверение о приписке к призывному участку;
9) фотографию размером 4х6 (2 штуки);
10) документы, подтверждающие представление кандидатом и его супругой (супругом) в налоговые органы по месту жительства декларации о доходах и имуществе в соответствии с антикоррупционным законодательством Республики Казахстан;
11) документы, подтверждающие передачу в доверительное управление находящиеся в его собственности доли (пакеты акций) в уставном капитале коммерческих организаций и иное имущество, использование которого влечет получение доходов, за исключением денег, законно принадлежащих этим лицам, а также иного имущества, переданного в имущественный наем (нотариально заверенный договор на доверительное управление имуществом).
Кандидаты могут предоставлять дополнительную информацию, касающуюся их образования, опыта работы и профессионального уровня.
Организация работы по приему документов, отбору и изучению кандидатов принимаемых в органы прокуратуры осуществляется кадровыми подразделениями органов прокуратуры.
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 03.04.2018 № 47 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
8. Кадровое подразделение в течение трех рабочих дней со дня получения документов, перечисленных в подпунктах 1)-11) пункта 7 настоящих Правил, рассматривает их, осуществляет проверку соответствия кандидата установленным квалификационным требованиям, предъявляемым к претендуемой должности.
9. При ненадлежащем оформлении документов или несоответствия их перечню, указанному в подпунктах 1)-11) пункта 7 настоящих Правил, они подлежат возврату в письменном виде для устранения недостатков с указанием причин возврата.
Непредставление или искажение сведений, указанных в представленных документах, перечисленных в подпунктах 1)-11) пункта 7 настоящих Правил, является основанием для отказа в их рассмотрении.
10. Для установления пригодности к службе, кадровым подразделением кандидату выдается направление на прохождение военно-врачебной комиссии для медицинского и психофизиологического освидетельствования, в том числе полиграфологического исследования.

11. Кадр бөлімшесі арнайы тексеруден өтпеген жағдайда үміткерге қатысты материалдарды тексеру жүргізу үшін ұлттық қауіпсіздік органдарына жолдайды.
12. Прокуратура органдарының бұрынғы қызметкерлерін қызметке қабылдау кезінде кадр бөлімшесі мұрағаттық жеке істі зерттейді және осы Қағиданың 7-тармағының 1)-11) тармақшаларында көрсетілген жаңарған құжаттарды тіркейді.
13. Кадр бөлімшесі осы Қағиданың 10 және 11-тармақтарының талаптарын ескере отырып берген құжаттардың негізінде прокуратура органының басшысы мынадай шешімдердің біреуін қабылдайды:
1) қызметке қабылдауға келісім береді;
2) қызметке қабылдаудан дәлелді бас тартады.
Қызметке қабылдаудан бас тарту үшін үміткердің белгіленген біліктілік талаптарына, "Құқық қорғау қызметі туралы" Заңның 6-бабының 2-тармағында көзделген құқық қорғау қызметіне кіру шарттарына сәйкес келмеуі, осы Қағиданың 7-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырмауы немесе толық тапсырмауы негіз болып табылады.
Кадр бөлімшесі қабылданған шешім туралы оны қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қол қою арқылы үміткерге хабарлайды.
14. Қызметке қабылдау үшін құқық қорғау қызметі саласындағы қолданыстағы заңнамада белгіленген талаптарға үміткер сәйкес келген кезде кадр бөлімшесі қабылдау туралы бұйрықтың жобасын әзірлейді және оған үміткер тағайындалатын құрылымдық бөлімшенің басшысы, ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі бөлімшенің басшысы қол қойғаннан кейін прокуратура органының лауазымға тағайындау және лауазымнан босатуға құқығы бар басшысына қол қоюға ұсынады.
15. Кадр бөлімшесі тағайындау туралы бұйрық тіркелген күні қызметкерді онымен таныстырады және бұйрықтың көшірмесін тиісті прокуратура органының құрылымдық бөлімшесіне мәлімет ретінде жолдайды.
Қазақстан Республикасының
прокуратура органдары,
ведомстволары мен мекемелеріне
қызметке конкурстан тыс қабылдау
қағидасына 1-қосымша
Нысан
КАДР ЕСЕБІНІҢ ЖЕКЕ ІС ПАРАҒЫ
ЛИЧНЫЙ ЛИСТОК
по учету кадров
Фотосуреттің орны
Место для
фотокарточки
1. Тегі
Фамилия______________________________________________________________
Аты Әкесінің аты
Имя _______________________ Отчество (егер бар болса) _______________
2. Жынысы 3. Туған күні, айы,жылы
Пол______________ Число, месяц и год рождения _______________________
4. Туған жері
Место рождения_______________________________________________________
(ауыл, қала, аудан, облыс, республика
село, город, район, область, республика)
_____________________________________________________________________
5. Ұлты
Национальность________________

11. В случае отсутствия специальной проверки кадровое подразделение направляет в отношении кандидата материалы в органы национальной безопасности для проведения проверки.
12. При приеме на службу бывших сотрудников органов прокуратуры кадровое подразделение изучает архивное личное дело и прикладывает обновленные документы, перечисленные в подпунктах 1)-11) пункта 7 настоящих Правил.
13. После предоставления кадровым подразделением документов с учетом положений пунктов 10 и 11 настоящих Правил, руководитель органа прокуратуры принимает одно из следующих решений:
1) дает согласие о приеме на службу;
2) мотивированно отказывает в приеме на службу.
Основаниями для отказа в приеме на службу являются несоответствие кандидата предъявляемым квалификационным требованиям, условиям поступления на правоохранительную службу, предусмотренным пунктом 2 статьи 6 Закона "О правоохранительной службе", непредставление или неполное представление документов, указанных в пункте 7 настоящих Правил.
Кадровое подразделение о принятом решении уведомляет кандидата под роспись в течение трех рабочих дней со дня его принятия.
14. При соответствии кандидата требованиям, установленным действующим законодательством в сфере правоохранительной службы для поступления на службу, кадровое подразделение готовит проект приказа о приеме, визируемый руководителем структурного подразделения, в которое он назначается, руководителем подразделения по обеспечению внутренней безопасности и представляет на подпись руководителю органа прокуратуры, имеющему право назначения на должности и освобождения от должностей.
15. Кадровое подразделение в день регистрации приказа о назначении, ознакамливает с ним сотрудника и направляет копию приказа для сведения в структурное подразделение соответствующего органа прокуратуры.
Приложение 1
к Правилам вне конкурсного
поступления на службу в органы,
ведомства и учреждения прокуратуры
Республики Казахстан
Форма
КАДР ЕСЕБІНІҢ ЖЕКЕ ІС ПАРАҒЫ
ЛИЧНЫЙ ЛИСТОК
по учету кадров
Фотосуреттің орны
Место для фотокарточки
1. Тегі
Фамилия____________________________________________________________
Аты Әкесінің аты
Имя ____________________ Отчество (при наличии)____________________
2. Жынысы 3. Туған күні, айы,жылы
Пол______________ Число, м-ц и год рождения _______________________
4. Туған жері
Место рождения_____________________________________________________
(ауыл, қала, аудан, облыс, республика
село, город, район, область, республика)
___________________________________________________________________
5. Ұлты
Национальность________________

12. Шет елдерде болу мерзімі (жұмыс, қызметтік іс-сапар, делегация құрамында)
Пребывание за границей (работа, служебная командировка, поездка с делегацией)
Айы және жылы
Месяц и год
Қай мемлекетте
В какой стране
Шетелде болу мақсаты
Цель пребывания за границей
қай уақыттан бастап
с какого времени
қай уақытқа дейін
по какое время
13. Қай сайлау органдарына сайландыңыз (қайда, қандай және қашан)
В какие выборные органы избирался (где, в какие и когда)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Әскери міндетті болуы
Отношение к воинской обязанности
___________________________________________________________
әскери міндетті болуы, болмауы
военнобязанный, невоеннообязанный,
_____________________________________________________________________
әскери арнайы тіркеуі, әскери атағы, әскери билеттің нөмірі және жеке нөмірі,
военно-учетная специальность, воинское звание, номер военного билета и личный номер
15. Қандай мемлекеттік наградаға ие болдыңыз
Какие имеете правительственные награды_______________________________
қашан, кім және немен марапатталдыңыз
когда, кем и чем награждены
16. Жеке куәлік
Удостоверение личности_______________________________________________
серия, нөмірі, кіммен және қашан берілді, тіркеу мекен-жайы
серия, номер, кем и когда выдан, адрес прописки
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
17. Тұрғылықты жері
Место жительства
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
"___"_______________ 20__ж. Жеке қолы
Личная подпись_________
Қазақстан Республикасының
прокуратура органдары,
ведомстволары мен мекемелеріне
қызметке конкурстан тыс қабылдау
қағидасына 2-қосымша
Нысан
ӨМІРБАЯН _____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты /егер бар болса/)
Өмірбаян үміткердің өз қолымен еркін нысанда, шимайсыз және түзетусіз жазылады және онда міндетті түрде келесі мәліметтер көрсетіледі:
- тегі, аты, әкесінің аты, туылған жылы және жері, ұлты;
- қашан, қайда, қандай жоғары оқу орнында оқыды, білімі бойынша мамандығы;
- кім болып, қашан және қайда істеді, мекеме немесе ұйымның атауы толық, бір жұмыстан басқа жұмысқа ауысудың себебі көрсетілуі тиіс;
- отбасылық жағдайы, некеге қашан тіркелді, (әйелі, (күйеуінің) тегі, аты, әкесінің аты, туылған жылы және жері, ұлты, тұрғылықты жері, жұмыс орны және лауазымы; әкесі, шешесі, ағалары, әпкелері және балаларына да осындай мәліметтер; егер үміткер немесе оның әйелі (күйеуі) тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен болса, онда оның бұрынғы анықтамалық деректері көрсетіледі.
- Сіз немесе Сіздің жақын туыстарыңыз сотталған ба? (қашан және не үшін), Сіз әкімшілік жауаптылыққа тартылғансыз ба? (қашан және не үшін).
Қолы ______________________
"______" _____________201______жылы
№__________________________________
кіммен және қашан
берілген __________________________
Қайда тіркелген ___________________
Тұрғылықты жері ___________________
телефондары:
қызметтік _________________________
үй ________________________________
ұялы ______________________________
Қазақстан Республикасының
прокуратура органдары,
ведомстволары мен мекемелеріне
қызметке конкурстан тыс қабылдау
қағидасына 3-қосымша
Нысан
САУАЛНАМА
лауазымға тағайындалатын үміткер үшін Аты-жөні: ______________________________________________________
(түсінікті түрде, баспа әріптерімен)
__________________________________________________________________

12. Шет елдерде болу мерзімі (жұмыс, қызметтік іс-сапар, делегация
құрамында)
Пребывание за границей (работа, служебная командировка, поездка с
делегацией)
Айы және жылы
Месяц и год
Қай мемлекетте
В какой стране
Шетелде болу мақсаты
Цель пребывания за границей
қай уақыттан бастап
с какого времени
қай уақытқа дейін
по какое время
13. Қай сайлау органдарына сайландыңыз (қайда, қандай және қашан)
В какие выборные органы избирался (где, в какие и когда)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
14. Әскери міндетті болуы
Отношение к воинской обязанности
___________________________________________________________
әскери міндетті болуы, болмауы
военнобязанный, невоеннообязанный,
________________________________________________________________
әскери арнайы тіркеуі, әскери атағы, әскери билеттің нөмірі
және жеке нөмірі, военно-учетная специальность, воинское
звание, номер военного билета и личный номер
15. Қандай мемлекеттік наградаға ие болдыңыз
Какие имеете правительственные
награды______________________________________________________
қашан, кім және немен марапатталдыңыз
когда, кем и чем награждены
16. Жеке куәлік
Удостоверение личности___________________________________________
серия, нөмірі, кіммен және қашан берілді, тіркеу мекен-жайы
серия, номер, кем и когда выдан, адрес прописки
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
17. Тұрғылықты жері
Место жительства
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________
"......"_______________ 20… ж. Жеке қолы
Личная
подпись ____________
Приложение 2
к Правилам вне конкурсного
поступления на службу в органы,
ведомства и учреждения прокуратуры
Республики Казахстан
Форма
АВТОБИОГРАФИЯ
_____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
Автобиография пишется кандидатом собственноручно, в произвольной форме, без помарок и исправлений, с обязательным указанием следующих сведений:
- фамилия, имя, отчество, дата и место рождения,
национальность;
- когда, где, в каких учебных заведениях учился,
специальность по образованию;
- кем, когда и где работал с указанием полного
наименования учреждения или организации, причины
перехода с одной работы на другую;
- семейное положение, когда вступил в брак,
фамилия, имя, отчество, дата и место рождения,
национальность, место жительства, место работы
и должность (жены (мужа); такие же сведения на
отца, мать, братьев, сестер и детей;
если кандидат или его жена (муж)
изменяли фамилию, имя, отчество,
то указывается и их прежние установочные данные.
- были ли Вы или Ваши близкие родственники
судимы (когда и за что), привлекались ли Вы
к административной ответственности
(когда и за что)
Подпись_________________________
"______"___________201______года
№___________________________
кем выдан и когда _______________
где прописан ___________________
место проживания ______________
телефоны:
служебный _____________________
домашний______________________
сотовый ________________________
Приложение 3
к Правилам вне конкурсного
поступления на службу в органы,
ведомства и учреждения прокуратуры
Республики Казахстан
Форма
АНКЕТА
для кандидата на назначение на должность
Ф.И.О. ___________________________________________________________
(отчетливо, печатными буквами)
__________________________________________________________________

1. Сіз тағайындалу мүмкін болатын елді мекеннің тұрғыны боласыз ба?
(онда бұрын тұрғансыз ба, қашан)
_______________________________________________________________
2. Сіз тағайындалу мүмкін болатын елді мекенде Сіздің туыстарыңыз
немесе жұбайыңыздың (зайыбыңыздың) туыстары тұрады ма?
_____________________________________________________________________
3. Сіздің туыстарыңыз немесе Сіздің жұбайыңыздың туыстары прокуратура
органдарында қызмет атқарады ма?
_____________________________________________
Жауап дұрыс болған кезде көрсетіңіз:
Органның (мекеменің) атауы___________________________________________
Атқаратын лауазымы _________________________________________________
4. Сіз кәсіпкерлік қызметпен айналыстыңыз ба немесе шаруашылық
серіктестіктің, акционерлік қоғамның құрылтайшысы немесе қатысушысы
болып табыласыз ба? ________________________________________________________
5. Сіздің туыстарыңыз, жұбайыңыз (зайыбыңыз) кәсіпкерлік қызметпен
айналысады ма? ________________________________
Жауап дұрыс болған кезде көрсетіңіз, тағайындалу мүмкін болатын
өңірдің аумағында кәсіпкерлік қызметтің объектілері бар ма, болса
нақты қай жерде орналасқан?
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

1. Являетесь ли Вы жителем населенного пункта, в котором
предполагается назначение (проживали в нем ранее, когда)
__________________________________________________________________
2. Проживают ли в населенном пункте, в котором предполагается
назначение, Ваши родственники или родственники супруга (супруги)
__________________________________________________________________
3. Работают ли Ваши родственники или родственники Вашего супруга в
органах прокуратуры и других правоохранительных органах
__________________________________________________________________
При положительном ответе укажите:
наименование органа
(учреждения)______________________________________________________
занимаемую должность______________________________________________
(если несколько родственников – указать каждого отдельно)
4. Занимались ли Вы предпринимательской деятельностью либо являетесь
учредителем или участником хозяйственного товарищества, акционерного
общества__________________________________________________________
5. Занимаются ли Ваши родственники, супруг (супруга)
предпринимательской деятельностью_________________________________
При положительном ответе укажите, находятся ли объекты
предпринимательской деятельности на территории региона, в котором
предполагается назначение и где именно____________________________
__________________________________________________________________