Каспий теңізінің Қазақстандық секторында қолдану үшін диспергенттердің тізбесін бекітуі туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 09 шілдедегі № 202-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 05 тамызда № 8605 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Энергетика министрінің 2015 жылғы 13 наурыздағы № 189 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 13.03.2015 № 189 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 6 сәуірдегі № 422 Қаулысымен бекітілген Теңізде және Қазақстан Республикасының ішкі су айдындарында мұнайдың төгілуінің алдын алу және оған ден қою жөніндегі ұлттық жоспарының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Каспий теңізінің Қазақстандық секторында қолдану үшін диспергенттердің қосымша тізбесін бекітуді.
2. Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетіне осы бұйрықты заңнамада көзделген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз ету және кейіннен оны ресми түрде бұқаралық ақпараттық құралдарда жариялауды.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік 10 күннен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          Н. Қаппаров
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2013 жылғы 09 шілдеде № 202-Ө
бұйрығымен бекітілген
Каспий теңізінің Қазақстандық секторында қолдану
үшін диспергенттер тізбесі
1) Диспергент Corexit EC9500A
Түсі: янтарлы
Қату температурасы, 0С: <-57
Жарқ ету температурасы, 0С 83
Диспергентті сақтау үшін оңтайлы аралық, 0С: 4-38
Тығыздық, г/см3: 0,95
Ерігіштік: сумен араласады, рН 6,2
Биоқұлдырау дәрежесі, BOD5/COD
Шоғырландыру қабілеті күтілмейді
2) Диспергент Inipol IPF
Түсі: ашық-сары
Қату температурасы, 0С: <-30
Жарқ ету температурасы, 0С: 78
Тығыздық, г/см3: 0,91-0,94 (20 0С)
Ерігіштік: көмірсутегі
3) Диспергент Inipol IP-90
Түсі: ашық-сары
Қату температурасы, 0С: <-10
Жарқ ету температурасы, 0С:64
Тығыздық, г/см3: 0,95
Ерігіштік: су

Об утверждении Перечня диспергентов для применения в Казахстанском секторе каспийского моря
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 9 июля 2013 года № 202-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 августа 2013 года № 8605. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 марта 2015 года № 189
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 13.03.2015 № 189 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 Плана мероприятий по реализации Национального плана по предупреждению нефтяных разливов и реагированию на них в море и внутренних водоемах Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2012 года № 422, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень диспергентов для применения в Казахстанском секторе Каспийского моря.
2. Комитету экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и последующее его опубликование в официальных средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр                                    Н. Каппаров
Утвержден
приказом Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 9 июля 2013 года № 202-Ө
Перечень
диспергентов для применения в Казахстанском секторе
Каспийского моря
1) Диспергент Corexit EC9500A
Окраска: янтарный
Температура застывания, 0С: <- 57
Температура вспышки, 0С: 83
Оптимальный интервал температур для хранения диспергента, 0С: 4-38
Плотность, г/см3: 0,95
Растворимость: смешивается с водой, рН 6,2
Степень биодиградации, BOD5/COD
Способность к биоаккумуляции не ожидается
2) Диспергент Inipol IPF
Окраска: светло-желтый
Температура застывания, 0С: < -30
Температура вспышки, 0С: 78
Плотность, г/см3: 0,91-0,94 (20 0С)
Растворимость: углеводороды
3) Диспергент Inipol IP-90
Окраска: светло-желтый
Температура застывания, 0С: <-10
Температура вспышки, 0С: 64
Плотность, г/см3: 0,95
Растворимость: вода