Кеме қатынайтын су жолдарымен кемелердің жүзуі туралы есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 23 қыркүйектегі № 738 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 25 қазанда № 8848 тіркелді
«Ішкі су көлігі туралы» 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 26-3) тармақшасына, «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Кеме қатынайтын су жолдарымен кемелердің жүзуі туралы есептілікті жасау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Су көлігі департаменті (Қ.Н. Тілепов):
1)  осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында, оның ішінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында ресми жариялануын және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркегеннен кейін бес жұмыс күні ішінде бұқаралық ақпарат құралында жариялауға жіберу туралы және мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі А.Ғ. Бектұровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр                                     А. Жұмағалиев
«Келісілді»
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің
төрағасы
______________ A. Смайылов
2013 жылғы________________
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 738 бұйрығымен
бекітілген
Кеме қатынайтын су жолдарымен кемелердің жүзуі туралы
есептілікті жасау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Кеме қатынайтын су жолдарымен жүзуі туралы есептілікті жасау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) кеме қатынайтын су жолдарымен кемелердің жүзуі туралы есептіліктің тәртібін және мерзімдерін, сондай-ақ кеме қатынайтын су жолдарымен кемелердің жүзуі туралы есептіліктің нысанын (бұдан әрі - Нысан) осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес белгілейді.

Об утверждении Правил составления отчетности о плавании судов по судоходным водным путям
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 сентября 2013 года № 738. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 октября 2013 года № 8848
В соответствии с подпунктом 26-3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте», подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила составления отчетности о плавании судов по судоходным водным путям согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту водного транспорта Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Тлепов К.Н.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование в средствах массовой информации, в том числе размещение его на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
3) представление в Юридический департамент Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан сведений о государственной регистрации и о направлении на опубликование в средствах массовой информации в течение 5 рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Бектурова А.Г.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Жумагалиев
«Согласовано»
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по статистике
_________________ А. Смаилов
25 сентября 2013 года
Утверждены
приказом Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 23 сентября 2013 года № 738
Правила составления отчетности о плавании судов
по судоходным водным путям
1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления отчетности о плавании судов по судоходным водным путям (далее – Правила) определяют порядок и сроки составления отчетности о плавании судов по судоходным водным путям, а также форму отчетности о плавании судов по судоходным водным путям (далее - Форма) согласно приложению к настоящим Правилам.

2. Нысан тасымал шарттары негізінде жүктерді, жолаушыларды және олардың багаждарын тасымалдайтын әрбір кеменің жұмысын есепке алу мен пайдалану үшін, сондай-ақ кеме қатынасы су жолдарының қызмет көрсететін техникалық флоттан басқа, кеменің меншік иесінің (кеме иесінің) мұқтаждығы үшін тасымалданатын алғашқы құжат болып табылады.
3. Нысанды жүргізу міндетті болып табылады және кеме капитаны жүзеге асырады.
4. Нысан есепті айдан кейінгі әр айдың 10-ші күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы ішкі су көлігі саласындағы уәкілетті органның кәсіпорнына тапсырылады.
5. Жазулар Нысанда шарикті қаламмен, анық және мұқият толтырылады.
6. Нысан кеме қатынайтын су жолдарымен кемелердің жүзуі туралы есептілікті жасау үшін негіз болады.
7. Уақтылы ұсынылмауын және Нысандағы дәйексіз әкімшілік деректердің ұсынылуына жол берілмейді.
2. Нысанды жүргізу тәртібі
8. Нысандағы 1-бағанда кеменің аты және түрі көрсетіледі.
9. Нысандағы 2-бағанда Нысанның 3-бағанында көрсетілген, кеменің пункттен кету және келу уақыты (күні, сағаты, минуты) көрсетіледі.
Серуен теплоходы және паромдар үшін жұмыс кезеңі көрсетіледі.
10. Нысанның 3-бағанында дәйекті түрде кету пунктінен бастап кеменің барлық бағыттағы пункттері көрсетіледі.
11. Нысанның 4-бағанында, Нысанның 3-бағанында көрсетілген барлық пункттер арасындағы километрдегі маршруттың ұзақтығы көрсетіледі.
12. Нысанның 5-бағанында кеменің көлік құжаттарында көрсетілген немесе кеме журналындағы жазулар негізінде, егер көлік құжаттары жоқ болған жағдайда, тасымалданған жүктің аты көрсетіледі. Бос рейстер кезінде бағанда «бос» деген белгі қойылады.
13. Нысанның 6-бағанында көлік құжаттарында көрсетілген деректерге сәйкес тоннадағы тасымалданған жүктің көлемі көрсетіледі.
14. Нысанның 7-бағанында тасымалданған жолаушылар саны көрсетіледі. Бос рейс кезінде Нысанның 6 және 7-бағандарында сызық қойылады.
15. Нысанның 8-бағанында бөлшек арқылы барлық сол кезеңдегі километрден өткен, нысандағы 2-бағанда көрсетілген жұмыс кезеңі серуен теплоходтарымен және паромдарымен орындалған рейстер саны көрсетіледі.
16. Нысанның 9-бағанында кеме капитанының қолы қойылады.
17. Нысан мекеменің атауы, мекенжайы, кеме меншік иесінің (кеме иесінің) тегі, аты, әкесінің аты, телефон, электрондық почта мекенжайы, орындаушының аты-жөні және телефоны, басшының тегі, аты, әкесінің аты, қолын, мөрі және күнін қамтиды.
Кеме қатынайтын су жолдарымен
кемелердің жүзуі туралы есептілікті
жасау қағидаларға қосымша
Нысан
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Форма, предназначенная для сбора административных данных Кеме қатынайтын су жолдарымен кемелердің жүзуі туралы
есептілігі Отчетность о плавании судов по судоходным водным путям
20__ ж._______________ есептік кезеңі
Отчетный период «_______________» 20__г.
Индексі: 1-КҚСЖКЖЕН
Индекс: 1-ФОПССВП
Кезеңділігі: ай сайын
Периодичность: ежемесячно
Ұсынатын тұлғалар тобы: Кеменің меншік иесі (кеме иесі)
Круг лиц представляющих: Собственник судна (судовладелец)
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің республикалық мемлекеттік қазынашылық су жолдары кәсіпорнына.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің республикалық мемлекеттік қазынашылық су жолдары кәсіпорындар Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне ұсынады.
Куда представляется: Республиканское государственное казенное предприятие водных путей Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Республиканские государственные казенные предприятия водных путей представляют в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Тапсыру мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі әр айдың 10-ші күнінен кешіктірмей
Срок предоставления: ежемесячно, не позднее 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным.
Кеменің атауы және түрі
Наименование и тип судна
Күні,уақыты
Дата,время
Маршрут пункті Пункты маршрута
Маршруттың ұзақтығы (км)
Протяженность маршрута (км)
Жүктің атауы
Наименование груза
Жүктің саны (тонн)
Количество груза (тонн)
Жолаушылардың саны (адам)
Количество пассажиров (чел)
Паромдарға және серуен теплоходтарға (рейс саны/км)
Для прогулочных теплоходов и паромов (колво рейсов/км)
Капитанның қолы
Подпись капитана
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
Мекеменің атауы                           Мекенжайы
Наименование организации _______________  Адрес _____________________
_______________        _____________________
Кеменің меншік иесінің (кеме иесінің) Т.А.Ә.
Ф.И.О. собственника судна (судовладельца) ___________ Телефон: ______
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты _____________________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ________________ Телефон ______________
Басшы (Т. А. Ә. қолы)
Руководитель ___________________________ (Ф.И.О. подпись) ___________
20 жылғы күні « » ___________________
Дата « » ______________ 20 года
М.О.
М.П.

2. Форма является первичным документом для учета работы и использования каждого судна, перевозящего грузы, пассажиров и их багажа на основании договоров перевозки, а также перевозки для нужд собственника судна (судовладельца), за исключением технического флота обслуживающего судоходные водные пути.
3. Ведение Формы является обязательным и осуществляется капитаном судна.
4. Форма представляется в предприятия уполномоченного органа в сфере внутреннего водного транспорта Республики Казахстан не позднее 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным.
5. Записи в Форме производятся только шариковой ручкой, четко и аккуратно.
6. Форма служит основанием для составления отчетности о плавании судов по судоходным водным путям.
7. Не допускается несвоевременное и недостоверное представление административных данных в Форме.
2. Порядок ведения Формы
8. В графе 1 Формы указывается наименование и тип судна.
9. В графе 2 Формы указывается время (даты, часы, минуты) отбытия и прибытия судна в пункты, указанные в графе 3 Формы.
Для прогулочных теплоходов и паромов указывать период работы.
10. В графе 3 Формы последовательно указываются, начиная с пункта отбытия, все пункты маршрута судна.
11. В графе 4 Формы указывается протяженность маршрута в километрах между всеми пунктами, указанными в графе 3 Формы.
12. В графе 5 Формы указывается наименование перевезенного груза, указанного в транспортных документах судна, либо в случая отсутствия транспортных документов на основании записей в судовом журнале. При порожних рейсах в графе делать отметку «порожним».
13. В графе 6 Формы указывается объем перевезенного груза в тоннах, в соответствии с данными, указанными в транспортных документах.
14. В графе 7 Формы указывается количество перевезенных пассажиров. При порожних рейсах в графе 6 и 7 Формы ставить прочерки.
15. В графе 8 Формы указывается количество рейсов выполненных прогулочными теплоходами или паромами за указанный период работы в графе 2 формы, через дробь общее количество пройденных за тот же период километров.
16. В графе 9 Формы ставиться подпись капитана судна.
17. Форма содержит наименование организации, адрес, фамилию, имя, отчество собственника судна (судовладельца), телефон, адрес электронной почты, фамилия и телефон исполнителя, фамилию, имя, отчество и подпись руководителя, дату и печать.
Приложение
к Правилам составления
отчетности о плавании
судов по судоходным
водным путям
Форма
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Кеме қатынайтын су жолдарымен кемелердің
жүзуі туралы есептілігі
Отчетность о плавании судов по судоходным водным путям
20__ ж._______________ есептік кезеңі
Отчетный период «____» __________ 20__г.
Индексі: 1-КҚСЖКЖЕН
Индекс: 1-ФОПССВП
Кезеңділігі: ай сайын
Периодичность: ежемесячно
Ұсынатын тұлғалар тобы: Кеменің меншік иесі (кеме иесі)
Круг лиц представляющих: Собственник судна (судовладелец)
Кайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігінің республикалық мемлекеттік қазынашылық су
жолдары кәсіпорнына.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің
республикалық мемлекеттік қазынашылық су жолдары кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне ұсынады.
Куда представляется: Республиканское государственное казенное
предприятие водных путей Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан.
Республиканские государственные казенные предприятия водных
путей представляют в Министерство транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан.
Тапсыру мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі әр айдың
10-ші күнінен кешіктірмей
Срок предоставления: ежемесячно, не позднее 10 числа каждого
месяца, следующего за отчетным.
Кеменің атауы және түрі
Наименование и тип судна
Күні, уақыты
Дата, время
Маршрут пункті
Пункты маршрута
Маршруттың ұзақтығы (км)
Протяженность маршрута (км)
Жүктің атауы
Наименование груза
Жүктің саны (тонн)
Количество груза (тонн)
Жолаушылардың саны (адам)
Количество пассажиров (чел)
Паромдарға және серуен теплоходтарға (рейс саны/км)
Для прогулочных теплоходов и паромов (кол-во рейсов/км)
Капитанның қолы
Подпись капитана
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
Мекеменің атауы                       Мекенжайы
Наименование организации ________________ Адрес______________________
________________      ______________________
Кеменің меншік иесінің (кеме иесінің) Т.А. Ә.
Ф.И.О. собственника судна (судовладельца) _________ Телефон: ________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ___________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _________________ Телефон _____________
Басшы                         (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель ___________________ (Ф.И.О. подпись) ___________________
20 жылғы күні «__» _____________                    М.О.
Дата «__» _____________ 20  года                        М.П.