Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның Тәртіптік коммиссиясы туралы Ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 06-7/189 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 27 қаңтарда № 9097 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 89 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 31.12.2014 № 89 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 31 желтоқсандағы № 321 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне тәртіптік жаза қолдану ережесінің 6-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның тәртіптік комиссиясы туралы Ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Инспекция және бақылау бөлімі (Қ.А. Жапақов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының заңнамасында бекітілген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуді және кейіннен оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                А. Байменов
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет iстерi
жөніндегі агенттігі Төрағасының
2013 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 06-7/189 бұйрығымен бекітілді
Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi уәкiлеттi органның
тәртiптiк комиссиясы туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi уәкiлеттi органның тәртiптiк комиссиясы туралы Ережесі (бұдан әрі – уәкілетті органның комиссиясы) Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 31 желтоқсандағы № 321 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне тәртіптік жаза қолдану қағидаларына сәйкес әзірленді.
2. Уәкiлеттi органның комиссиясы - мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi уәкiлеттi органда (бұдан әрi - Агенттік) тәртiптiк жауапкершiлiкке әкеп соғатын, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылығын жасаған, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Ар-намыс кодексiн (Мемлекеттік қызметшілер қызмет этикасының қағидалары) бұзуға жол берген В-1, С-1, С-2 санаттарындағы қызметшiлерге қатысты тәртiптiк iстерді қарау үшiн құрылатын тұрақты алқалы орган.

Об утверждении Положения о Дисциплинарной комиссии уполномоченного органа по делам государственной службы
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 25 декабря 2013 года № 06-7/189. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2014 года № 9097. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 31 декабря 2014 года № 89
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 31.12.2014 № 89 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 Правил наложения дисциплинарных взысканий на административных государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 1999 года № 321, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о Дисциплинарной комиссии уполномоченного органа по делам государственной службы.
2. Отделу инспекции и контроля Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (Жапаков К.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее официальное опубликование в средствах массовой информации в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель                               А. Байменов
Утверждено
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 25 декабря 2013 года № 06-7/189
Положение о Дисциплинарной комиссии уполномоченного органа по
делам государственной службы
1. Общие положения
1. Настоящее Положение о Дисциплинарной комиссии уполномоченного органа по делам государственной службы (далее – Комиссия уполномоченного органа) разработано в соответствии с пунктом 6 Правил наложения дисциплинарных взысканий на административных государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 1999 года № 321.
2. Комиссия уполномоченного органа – постоянный коллегиальный орган, создаваемый в Агентстве Республики Казахстан по делам государственной службы (далее - Агентство), для рассмотрения дисциплинарных дел в отношении административных государственных служащих категорий В-1, С-1, С-2, совершивших коррупционные правонарушения, влекущие дисциплинарную ответственность, а также допустивших нарушения Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих) (далее – Кодекс чести).

3. Уәкiлеттi органның комиссиясы өзінің қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» заңдарын, Қазақстан Республикасының басқа нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
2. Уәкiлеттi органның комиссиясының негізгі функциялары
4. Уәкiлеттi органның комиссиясының негізгі функцияларымен:
1) осы Ереженің 2-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметшілерді тәртiптiк жауапкершiлiкке тарту жөніндегі мемлекеттiк орталық органдарының басшылары атына ұсыныстар әзiрлеу және тәртіптік істерді қарастыру;
2) мемлекет Басшысына және Қазақстан Республикасының Үкiметiне Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызметтi жетілдiру мәселелері жөніндeгі ұсыныстарды енгiзу;
3) мемлекеттiк тәртіпті нығайту, мемлекеттiк органдардын лауазымды тұлғаларымен мемлекеттiк қызмет туралы заңнама мен сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес заңнаманың талаптарын сақталуын қамтамасыз ету жөнiнде нұсқаулар мен ұсыныстар әзiрлеу;
4) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің тәртіптік істерді қарастыру жөніндегі мемлекеттік органдарының тәртіптік комиссияның жұмысын үйлестіру болып табылады.
5. Уәкiлеттi органның комиссиясы функцияларын жүзеге асыру мақсатында:
1) өзiнің мәжiлiстерiнде мемлекеттiк орталық органдардың, олардың ведомстволарының басшыларын тыңдайды;
2) құқық қорғау және басқа мемлекеттiк органдардан, ұйымдардан құжаттарды сұратады;
3) орталық мемлекеттік органдарына (Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiнен басқа) өздерінің лауазымды тұлғаларына қатысты қызметтiк тексерiстер жүргiзу туралы ұсыныстар енгiзеді;
4) мемлекеттік органдардың тәртіптік комиссияның жұмысын үйлестіреді;
5) уәкiлеттi органның комиссиясына жүктелген функцияларын іске асыру үшін қажетті шараларды қабылдайды.
3. Уәкiлеттi органның комиссиясының жұмысын ұйымдастыру
6. Уәкiлеттi органның комиссиясының дербес құрамы Төрағадан, Төрағаның орынбасарынан және 5-тен кем емес мүшеден тұрады.
Уәкiлеттi органның комиссиясының құрамына орталық мемлекеттік органдарының басшылары (орынбасарлары), соның ішінде, құқық қорғау органдарының мүшелері, Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттары, үкіметтік емес ұйымдарының және бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері және басқа лауазымды тұлғалары кіреді.
7. Уәкiлеттi органның комиссиясының Төрағасы Агенттік Төрағасының орынбасары болып табылады, ол:

3. Комиссия уполномоченного органа в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Основные функции Комиссии уполномоченного органа
4. Основными функциями Комиссии уполномоченного органа являются:
1) рассмотрение дисциплинарных дел и выработка предложений в адрес руководителей центральных государственных органов по привлечению к дисциплинарной ответственности административных государственных служащих, указанных в пункте 2 настоящего Положения;
2) выработка рекомендаций и предложений по укреплению государственной дисциплины, обеспечению соблюдения государственными служащими государственных органов требований законодательства о государственной службе и антикоррупционного законодательства;
3) координация работы дисциплинарных комиссий государственных органов по рассмотрению дисциплинарных дел административных государственных служащих.
5. Комиссия уполномоченного органа в целях осуществления функций:
1) заслушивает на своих заседаниях руководителей и иных должностных лиц центральных государственных органов, их ведомств
2) запрашивает у правоохранительных и иных государственных органов, организаций документы, материалы и информацию;
3) вносит предложения в центральные государственные органы (кроме специальных государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан и Министерства обороны Республики Казахстан) о проведении проверок и служебных расследований по фактам нарушения лицами, указанными в пункте 2 настоящего Положения, норм антикоррупционного законодательства Республики Казахстан и Кодекса чести;
4) принимает иные меры для осуществления возложенных на Комиссию уполномоченного органа функций.
3. Организация деятельности Комиссии уполномоченного органа
6. Комиссия уполномоченного органа состоит из Председателя, заместителя Председателя и не менее 5 членов.
В состав Комиссии уполномоченного органа могут входить руководители (заместители) центральных государственных органов, в том числе правоохранительных органов, депутаты Парламента Республики Казахстан, представители неправительственных организаций и средств массовой информации и иные должностные лица.
7. Председателем Комиссии уполномоченного органа является Заместитель Председателя Агентства, который:

1) уәкiлеттi органның комиссиясын басқарады, оның жұмысын басшылыққа алуын іске асырады және ұйымдастырады;
2) уәкiлеттi органның комиссиясы мәжілісінің күн тәртібін анықтайды;
3) уәкiлеттi органның комиссиясының мәжілісін шақыртады және онда төрағалық етеді;
4) уәкiлеттi органның комиссиясы мәжілісінде қаралатын нақты мәселе бойынша баяндаушыны анықтайды;
5) уәкiлеттi органның комиссиясының жабық мәжілісін өткізу туралы шешімі бекітеді.
Уәкiлеттi органның комиссиясының Төрағасы жоқ болған кезде, оның уәкілдігі бойынша мәжілістерде уәкiлеттi органның комиссиясы Төрағаның орынбасары төрағалық етеді.
8. Уәкiлеттi органның комиссиясының жұмыс органы Агенттіктің Инспекция және бақылау бөлімі болып табылады.
9. Уәкiлеттi органның комиссиясының хатшысы Агенттіктің Инспекция және бақылау бөлімінің қызметкері болып табылады.
Уәкiлеттi органның комиссияның хатшысы:
1) уәкiлеттi органның комиссияның отырыс хаттамасын жүргiзедi;
2) уәкiлеттi органның комиссияның шешiмiн тиiстi мемлекеттiк органға жолдайды;
3) уәкiлеттi органның комиссияның іс жүргізуін қамтамасыз етеді.
10. Уәкiлеттi органның комиссияның Төрағаның қолымен қойылатын уәкiлеттi органның комиссияның шешімі хаттамамен ресімденеді және оның қабылданған күнінен бес күн мерзімінде тиісті мемлекеттік органдарға таратылады.
11. Уәкiлеттi органның комиссиясының мүшелері уәкiлеттi органның комиссиясының жұмыс органымен мәжіліске үш күн мерзіміне дейін мәжілістің жүргізу орны, күні, оның күн тәртібі туралы хабарлану және таныстыру керек.
12. Уәкiлеттi органның комиссиясының мәжілісі:
1) уәкiлеттi органның комиссиясы мүшелерінің жалпы санының үштен екiсi қатысып отырса заңды деп саналады;
2) қажеттiлiгiне қарай өткiзiледi;
3) ашық өткiзiледi, қажет болған жағдайда жабық мәжілiстер өткiзiлуi мүмкiн.
13. Уәкiлеттi органның комиссиясының шешiмдердi мәжiлiске қатысушы уәкiлеттi органның комиссиясы мүшелерiнiң жалпы санының қарапайым басым дауысымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда төрағалық етушінің дауысы шешушi дауыс болып табылады.
14. Тәртiптiк iстi қарау қорытындылары бойынша уәкiлеттi органның комиссиясы мынадай шешiмдердің бiрiн шығаруы мүмкiн:
1) тәртіптік жазаны қолданудың және оның түрi туралы ұсынысты тиісті мемлекеттiк органның басшысына жолдау туралы;
2) осы Ереженің 15-тармағында көрсетілген жағдайларда тәртiптiк iстi тоқтату туралы;
3) мемлекеттiк қызметшiнің iс-әрекеттерiнде қылмыс белгiлерi болған жағдайда уәкiлеттi органның комиссиясы құжаттар мен материалдарды тиісті құқық қорғау органдарына жолдау туралы.

1) возглавляет Комиссию уполномоченного органа, организует и осуществляет руководство ее работой;
2) определяет повестку дня заседаний Комиссии уполномоченного органа;
3) созывает заседания Комиссии уполномоченного органа и председательствует на них;
4) определяет докладчика по конкретному вопросу, рассматриваемому на заседании Комиссии уполномоченного органа;
5) утверждает решение о проведении закрытого заседания Комиссии уполномоченного органа.
В отсутствие Председателя Комиссии уполномоченного органа по его уполномочию председательствует на заседаниях заместитель Председателя Комиссии уполномоченного органа.
8. Рабочим органом Комиссии уполномоченного органа является Отдел инспекции и контроля Агентства.
9. Секретарем Комиссии уполномоченного органа является сотрудник Отдела инспекции и контроля Агентства.
Секретарь Комиссии уполномоченного органа:
1) ведет протокол заседания Комиссии уполномоченного органа;
2) направляет решение Комиссии уполномоченного органа в соответствующий государственный орган;
3) обеспечивает делопроизводство Комиссии уполномоченного органа.
10. Решение Комиссии уполномоченного органа оформляется протоколом, который подписывается Председателем Комиссии уполномоченного органа и рассылается соответствующим государственным органам в течении пяти рабочих со дня его принятия.
11. Члены Комиссии уполномоченного органа о дне, месте проведения заседания, его повестке должны быть уведомлены и ознакомлены с соответствующими материалами рабочим органом Комиссии уполномоченного органа за три рабочих дня до заседания.
12. Заседания Комиссии уполномоченного органа:
1) считаются правомочными, если на них присутствует не менее двух третей от общего числа членов Комиссии уполномоченного органа;
2) проводятся по мере необходимости;
3) проводятся открыто, в случае необходимости могут проводиться закрытые заседания.
13. Комиссия уполномоченного органа принимает решения простым большинством голосов от числа присутствующих на заседании членов Комиссии уполномоченного органа. При равенстве голосов голос председательствующего является решающим.
14. По результатам рассмотрения дисциплинарного дела, Комиссия уполномоченного органа может вынести одно из следующих решений:
1) о направлении рекомендации руководителю соответствующего государственного органа о наложении дисциплинарного взыскания и его виде;
2) о прекращении дисциплинарного дела в случаях предусмотренных в пункте 15 настоящего Положения;
3) при наличии в действиях государственного служащего признаков преступления либо административного правонарушения направить документы и материалы в соответствующий правоохранительный орган или иной уполномоченный орган.

15. Келесі жағдайларда:
1) мемлекеттік қызмет туралы заңнамамен қарастырылған тәртiптiк жаза қолданудың мерзiмдерi өткенде;
2) тәртiптiк iс негiзсiз қозғалғанда;
3) тәртiптiк терiс қылық құрамы болмағанда тәртiптiк iс тоқтатылады.

15. Дисциплинарное дело прекращается в случаях:
1) истечения сроков наложения дисциплинарного взыскания, предусмотренных законодательством о государственной службе;
2) необоснованного возбуждения дисциплинарного дела;
3) отсутствия события дисциплинарного проступка.