"Телекоммуникация және пошта байланысы саласындағы реттелетін нарық субъектілерінің өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы ақпаратының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 17 тамыздағы № 532 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 26 желтоқсандағы № 1043 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 03 ақпанда № 9119 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникация министрінің 2017 жылғы 5 қыркүйектегі № 335 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ақпарат және коммуникация министрінің 05.09.2017 № 335 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 қарашадағы № 1232 қауылысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі туралы ереженің 14-тармағының 102) тармақшасына, "Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-3-бабының 1) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Телекоммуникация және пошта байланысы саласындағы реттелетін нарық субъектілерінің өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы ақпаратының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 17 тамыздағы № 532 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7914 тіркелген, "Казахстанская правда" газетінің 2012 жылғы 3 қазандағы № 336-337 (27155-27156) санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру ренгізілсін:
1-тармақты 17) тармақшамен толықтыру келесі мазмұнда:
"17) мобильдік интернет қызметін көрсететін реттелетін нарық субъектілері үшін осы бұйрыққа сәйкес 17-қосымшамен толықтырсын.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 17-қосымшамен толықтырсын.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру комитеті (Р.Р. Нұршабеков) заңнамада белгіленген тәртіппен:

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 17 августа 2012 года № 532 "Об утверждении форм ежемесячной информации об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) субъектов регулируемых рынков в области телекоммуникаций и почтовой связи"
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 декабря 2013 года № 1043. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 февраля 2014 года № 9119. Утратил силу приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 5 сентября 2017 года № 335
Сноска. Утратил силу приказом Министра информации и коммуникаций РК от 05.09.2017 № 335 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 102) пункта 14 Положения о Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года № 1232 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан", подпунктом 1) статьи 7-3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях и регулируемых рынках", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 17 августа 2012 года № 532 "Об утверждении форм ежемесячной информации об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) субъектов регулируемых рынков в области телекоммуникаций и почтовой связи" (зарегистрированный в Реестре нормативных правовых актов под № 7914, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 3 октября 2012 года № 336-337 (27155-27156)) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 дополнить подпунктом 17) следующего содержания:
"17) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги мобильного интернета согласно приложению 17 к настоящему приказу.";
приложение 1, утвержденное указанным приказом изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 17 согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций (Нуршабеков Р.Р.) обеспечить в установленном законодательством порядке:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, соның ішінде оны Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы "Әділет" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға көшірмелерін жіберуді;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн 5 жұмыс күнi iшiнде мемлекеттiк тiркеу туралы және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға жiберу туралы мәлiметтердi Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң Заң департаментiне ұсынуды қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі С.С. Сарсеновке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жариялан күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
А. Жұмағалиев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің төрағасы
___________ Ә. Смайылов
2013 жылғы 31 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1043 бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 17 тамыздағы
№ 532 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Ұялы байланыс қызметін көрсететін реттелетін нарық субъектілері
үшін өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі және
өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы
ақпарат
Есептік кезең 20 ___ ж.
Индекс: 1-сс
Мерзімділігі: айлық
Ұсынады: реттелетін нарық субъектілері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру комитеті
Ұсыну мерзімдері: айына бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей
№ п/п
КАТО бойынша облыстың коды
Тарифтік жоспардың атауы
Тарифтендіру бірлігі
Абоненттік төлем, теңге (айына, тәулігіне және басқада)
Абонентер саңы
Желі ішінде
Басқа ұялы байланыс операторлары желісіне
Жергілікті (тіркелген) телефон байланысы желісіне
Өндірілетін (өткізілетін)тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары, теңгемен (ҚҚС-сыз)*
Өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) көлемдері
Өндірілетін (өткізілетін)
тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары, теңгемен (ҚҚС-сыз)*
Өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) көлемдері
Өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары, теңгемен (ҚҚС-сыз)*
Өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) көлемдері
Заттай мәнінде
Құндық мәнінде, теңгемен (ҚҚС-сыз)
В натуральном выражении (мин) / Заттай мәнінде
В стоимостном выражении, в тенге (без НДС) / Құндық мәнінде, теңгемен (ҚҚС-сыз)
Заттай мәнінде
Құндық мәнінде, теңгемен (ҚҚС-сыз)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
2
3
Барлығы:
Жалғасу
халықаралық телефон соғулар
Қысқа мәтінді хабарламалар жіберу
Өндірілетін (өткізілетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары, теңгемен (ҚҚС-сыз)*
Өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) көлемдері
босатылу бағалары 1 sms теңгемен (ҚҚС-сыз)
Өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) көлемдері
Заттай мәнінде
Құндық мәнінде, теңгемен (ҚҚС-сыз)
Желі ішінде
Басқа ұялы байланыс операторлары желісіне
Халықаралық байланыс операторлары желісіне
Заттай мәнінде
Құндық мәнінде, теңгемен (ҚҚС-сыз)
16
17
18
19
20
21
22
23
Жалғасу
MMS жіберу
Басқа табыстар
Тарифтік жоспардың атауы табыстылық деңгейі, %
Босатылу бағалары 1 mms теңгемен (ҚҚС-сыз)
Өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) көлемдері
Заттай
мәнінде
Құндық мәнінде %
Желі ішінде
Басқа ұялы байланыс операторлары желісіне
Халықаралық байланыс операторлары желісіне
Заттай
мәнінде
Құндық мәнінде, теңгемен (ҚҚС-сыз)
24
25
26
27
28
29
30
31
Жалғасу
Тарифтік жоспардың атауы басқа Тарифтік жоспардың атауынан табыстылық деңгейі, %
Mou (ай, мин) - табыстық деректерді жіберу қызметіне абоненттермен пайдаланылған минуттар мөлшеріне тең көрсеткіш.
ARPU (ай, тг) - бір абонентке есептегенде орташа түсімді білдіретін көрсеткіш.
APPM (ай, тг) - минуттың орташа құны.
32
33
34
35
Ескертпе:
*- Егер тарифтік жоспарда күндізгі/түнгі уақытта бағалық ойырмашылығымен ұсынылса, немесе тарифтік жоспарда төлем алдағы өзгеруімен бірінші және басқа минуттарға қарастырылса онда оны ескертпеде қөрсету қажет (ҚҚС-сыз).
** - халқаралық бағыттар бойынша баға прейскурантын қоса беру.
20 __ жылғы _________
(айы)
Реттелетін нарық субъектісінің атауы: _______________________________
Мекенжайы: _____________________________
Телефоны:___________, факсы: ___________, эл.поштаның адресі: _______
Басшы ___________ ____________ _________ М.О.
(Лауазымы) (Т.А.Ә.) (Қолы)
Бас бухгалтер ____________ _________
(Т.А.Ә.) (Қолы)
Ұялы байланыс қызметін көрсететін реттелетін нарық субъектілері
үшін өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі және
өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы
ақпарат толтыру бойынша түсініктеме

1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование в средствах массовой информации, в том числе на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, и размещение его на интранет-портале государственных органов;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление копии на официальное опубликование в информационно-правовую систему "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан";
4) представление в Юридический департамент Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан сведений о государственной регистрации и о направлении на опубликование в средствах массовой информации в течение 5 рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Сарсенова С.С.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Жумагалиев
"СОГЛАСОВАН":
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по статистике
_____________ А. Смаилов
31 декабря 2013 год
Приложение 1
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 26 декабря 2013 года № 1043
"Приложение 1
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 17 августа 2012 года № 532
Форма
Ежемесячная информация об объемах производства (реализации),
уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых)
товаров (работ, услуг) для субъектов регулируемых рынков,
оказывающих услуги сотовой связи
Отчетный период 20___ г.
Индекс: 1-сс
Периодичность: месячная
Представляют: центральные государственные органы
Куда представляется форма: Комитет связи и информатизации
Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Срок представления – один раз в месяц, не позднее последнего дня
месяца, следующего за отчетным.
№ п/п
Код
области
по КАТО
Наименова-
ние
тариф-
ного
плана
Единица
тарифика-
ции
Абонент-
ская
плата,
тенге
(без НДС)
(в месяц,
сутки,
и др.)
Количество
абонен-
тов
(на послед-
нюю
дату
отчет-
ного
периода)
Внутри сети
На сети других
операторов
сотовой связи
На сети
операторов
(фиксированной)
телефонной
связи
Отпускная
цена
производи-
мых
(реализуе-
мых)
товаров
(работ,
услуг),
в тенге
(без НДС)
Объемы
производства
(реализации)
товаров
(работ,
услуг)
Отпуск-
ная
цена
производи-
мых
(реализуемых)
товаров
(работ,
услуг),
в тенге
(без НДС)*
Объемы
производства
(реализации)
товаров
(работ,
услуг)
Отпускная
цена
производи-
мых
(реализуе-
мых)
товаров
(работ,
услуг),
в тенге
(без НДС)*
Объемы производства
(реализа-
ции) товаров
(работ,
услуг)
В натураль-
ном выраже-
нии (мин)
е
В стоимост-
ном выраже-
нии, в тенге (без НДС)
В натураль-
ном
выражении
(мин)
В стоимост-
ном
выражении,
в тенге
(без НДС)
В натураль-
ном
выражении
(мин)
В стоимост-
ном
выражении,
в тенге
(без НДС)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
2
3
Всего
Продолжение
Международные звонки
Отправка коротких текстовых сообщений
Отпускная
цена
производи-
мых
(реализуе-
мых)
товаров
(работ,
услуг),
в тенге
(без НДС)*
Объемы
производства
(реализации)
товаров
(работ, услуг)
Отпускная цена
за 1 sms в тенге
(без НДС)
Объемы
производства
(реализации)
товаров
(работ, услуг)
В натураль-
ном
выражении (мин)
В стоимост-
ном
выражении,
в тенге
(без НДС)
Внутри
сети
На сети
других
операторов
сотовой
связи
На сети
зарубеж-
ных
операторов
сотовой
связи
В натураль-
ном
выражении (шт)
В стоимост-
ном
выражении,
в тенге
(без НДС)
16
17
18
19
20
21
22
23
Продолжение
Отправка MMS
Прочие
доходы
Уровень
доходности
тарифного
плана,
(рентабельность)
Отпускная цена за 1 mms
в тенге без НДС
(внутри сети/др.
направления)
Объемы
производства
(реализации)
товаров
(работ, услуг)
В абсолютном выражении, тг
В процентном выражении, %
Внутри
сети
На сети
других
операторов
сотовой
связи
На сети
зарубеж-
ных
операторов
сотовой
связи
В натураль-
ном
выражении (шт)
В стоимост-
ном
выражении,
в тенге
(без НДС)
24
25
26
27
28
29
30
31
Продолжение
Доля уровня
доходности
тарифного плана
от всех тарифных
планов, в %
Mou (месяц, мин)
- показатель
равный количеству
минут
использованных
абонентом на
услуги голосовой
передачи данных
ARPU (месяц, тг)
- показатель
означающий среднюю
выручку в расчете на
одного абонента
APPM (месяц, тг)
- средняя
стоимость минуты
32
33
34
35
Примечание - Ескертпе:
*- если в тарифном плане предоставляются с ценовой разницей в
дневное/ночное время, либо плата в тарифном плане предусмотрена за
первую минуту и другие, с дальнейшим изменением, то это необходимо
указать в примечании (без НДС)
** - приложить прейскурант цен по международным направлениям.
за _________ 20__ года
(месяц)
Наименование субъекта регулируемого рынка: ___________________
Адрес: _____________________________
Телефон:___________, факс: _______, адрес эл.почты: __________
Руководитель ___________ ____________ _________ М.П. / М.О.
(Должность) (Ф.И.О.) (Подпись)
Главный бухгалтер ____________ _________
(Ф.И.О.) (Подпись)
Пояснение по заполнению ежемесячной информации об объемах
производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах
производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) для субъектов
регулируемых рынков, оказывающих услуги сотовой связи

1. Жалпы ережелер
1. Осы әдістемелік ұсыныстар реттелетін нарық субъектілері үшін өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы ақпарат (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтыруына бірыңғай талаптарды анықтайды және ұсыныстық сипатқа ие.
2. "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 қарашадағы № 1232 қауылысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі туралы ереженің 14-тармағының 102) тармақшасына сәйкес әзірленген. Аталған нысанды жүргізудің басты мақсаты реттелетін нарық субъектілері үшін өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы ақпарат нәтижелеріне мониторинг жүргізу болып табылады.
3. Есеп нысаны реттелетін нарық субъектілерімен есептік кезеңнен кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей ұсынылады.
4. Есеп нысаны есептік кезеңнен кейінгі айдың соңғы күніне толтырылады және ұсынылады.
5. Есеп нысанына мемлекеттік органның басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқаратын адам қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсініктеме
6. Есептік нысанның 2-бағанасында КАТО бойынша облыстың коды көрсетіледі.
7. Есептік нысанның 3-бағанасында есептік кезең аралығында байланыс оператордың тарифтік жоспарының атау көрсетіледі.
8. Есептік нысанның 4-бағанасында есептік кезең аралығында тарифтендіру бірлігі көрсетіледі.
9. Есептік нысанның 5-бағанасында есептік кезең аралығында абоненттік төлем, теңге (айына, тәулігіне және басқада) көрсетіледі.
10. Есептік нысанның 6-бағанасында есептік кезең аралығында абонентер саңы көрсетіледі.
11. Есептік нысанның 7, 8. 9-бағанасында есептік кезең аралығында өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары, құндық және заттай мәнінде ақпаратт желі ішіндегі қоңрауылары көрсетіледі.
12. Есептік нысанның 10, 11, 12 - бағанасында есептік кезең аралығында өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары, құндық және заттай мәнінде ақпаратт басқа ұялы байланыс операторлары желісіне қоңрауылары көрсетіледі.
13. Есептік нысанның 13, 14, 15-бағанасында есептік кезең аралығында өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары, құндық және заттай мәнінде ақпаратт басқа жергілікті (тіркелген) телефон байланысы желісіне қоңрауылары көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящие Методические рекомендации определяют единые требования по заполнению формы Ежемесячная информация об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги сотовой связи (далее – форма отчета) и носят рекомендательный характер.
2. Форма отчета разработана в соответствии с подпунктом 102) пункта 14 Положения о Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года № 1232 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан". Основной задачей введения данной формы является проведения мониторинга результатов об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги сотовой связи в Республике Казахстан.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется субъектом не позднее последнего дня месяца, следующего за отчетным.
4. Форма отчета заполняется и предоставляется на основании данных, на последнее число месяца, отчетного периода.
5. Форму отчета подписывает руководитель, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. В 2 столбце формы отчета указываются Код области по КАТО.
7. В 3 столбце формы отчета указываются наименование тарифного плана оператора связи в отчетном периоде.
8. В 4 столбце формы отчета указываются единица тарификации тарифного плана в отчетном периоде.
9. В 5 столбце формы отчета указываются абонентская плата, тенге (без НДС) (в месяц, сутки, и др.) в отчетном периоде.
10. В 6 столбце формы отчета указываются Количество абонентов (на последнюю дату отчетного периода) в отчетном периоде.
11. В 7, 8, 9 столбце формы отчета указываются отпускная цена производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг), в тенге (без НДС), информация в стоимостном и натуральном выражении в минутах на звонки внутри сети в отчетном периоде.
12. В 10, 11, 12 столбцах формы отчета указываются отпускная цена производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг), в тенге (без НДС), информация в стоимостном и натуральном выражении в минутах на сети других операторов сотовой связи в отчетном периоде.
13. В 13, 14, 15 столбцах формы отчета указываются отпускная цена производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг), в тенге (без НДС), информация в стоимостном и натуральном выражении в минутах на сети операторов (фиксированной) телефонной связи в отчетном периоде.

14. Есептік нысанның 16, 17, 18-бағанасында есептік период аралығында өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары, құндық және заттай мәнінде ақпаратт халықаралық телефон соғулар көрсетіледі.
15. Есептік нысанның 19-23-бағанасында есептік кезең аралығында өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары, құндық және заттай мәнінде ақпаратт қысқа мәтінді хабарламалар жіберу көрсетіледі.
16. Есептік нысанның 24-28-бағанасында есептік кезең аралығында өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары, құндық және заттай мәнінде ақпаратт MMS жіберу көрсетіледі.
17. Есептік нысанның 29-бағанасында есептік кезең аралығында басқа табыстар көрсетіледі.
18. Есептік нысанның 30, 31-бағанасында есептік кезең аралығында тарифтік жоспардың атауы табыстылық деңгейі, % құндық және заттай мәнінде ақпаратт көрсетіледі.
19. Есептік нысанның 32-бағанасында есептік кезең аралығында тарифтік жоспардың атауы басқа тарифтік жоспардың атауынан табыстылық деңгейі, % көрсетіледі.
20. Есептік нысанның 33-бағанасында есептік кезең аралығында табыстық деректерді жіберу қызметіне абоненттермен пайдаланылған минуттар мөлшеріне тең көрсетіледі.
21. Есептік нысанның 34-бағанасында есептік кезең аралығында бір абонентке есептегенде орташа түсімді білдіретін көрсетіледі.
22. Есептік нысанның 34-бағанасында есептік кезең аралығында минуттың орташа құны көрсетіледі.".
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1043 бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 17 тамыздағы
№ 532 бұйрығына
17-қосымша
Нысан
Мобилдік интернет қызметін көрсететін реттелетін нарық
субъектілері үшін өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі
және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы
ақпарат
Есептік кезең 20 ___ ж.
Индекс: 17-мис
Мерзімділігі: айлық
Ұсынады: реттелетің нарық субъектілері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру комитеті
Ұсыну мерзімдері: айына бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей
Интернет пакеттің атауы
Абоненттер саны (есепті кезеңнің соңғы күніне)
Өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) көлемдері
Ай сайынағы, тәуліктік және басқада босатылу бағалары
1 Мб трафиктің бағасы тг, (ҚҚС-сыз)
Ұялы интернет қызыметінің жалпы санынан ұялы интернет қызыметінің табыстылық деңгейі, %
КАТО бойынша облыстың коды
Заттай Мәнінде Мб
Құндық мәнінде, теңгемен (ҚҚС-сыз)
GPRS / EDGE (жалпы пайдалананымдағы пакеттік радио байланыс)
WAP (деректерді жіберудің сымсыз протокол)
3G ( 3 буынның ұялы байланыс технологиясы)
GPRS / EDGE (жалпы пайдалананымдағы пакеттік радио байланыс)
WAP (деректерді жіберудің сымсыз протокол)
3G ( 3 буынның ұялы байланыс технологиясы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Лимитсі интернет пакеттің атауы
Трафикпен интернет желісіне қол жетімділік
Барлығы:
Ескертпе:
*- лимитсі интернет пакеттің шарты ескертпеде көрсету қажет.
20 __ жылғы _________
(айы)
Реттелетін нарық субъектісінің атауы: _______________________________
Мекенжайы: _____________________________
Телефоны:___________, факсы: ___________, эл.поштаның адресі: _______
Басшы ___________ ____________ _________ М.О.
(Лауазымы) (Т.А.Ә.) (Қолы)
Бас бухгалтер ____________ _________
(Т.А.Ә.) (Қолы)
Мобилдік интернет қызметін көрсететін реттелетін нарық
субъектілері үшін өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі
және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы
ақпарат толтыру бойынша түсініктеме

14. В 16, 17, 18 столбцах формы отчета указываются отпускная цена производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг), в тенге (без НДС), информация в стоимостном и натуральном выражении в минутах на международные звонки в отчетном периоде.
15. В 19-23 столбцах формы отчета указываются отпускная цена производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг), в тенге (без НДС), информация в стоимостном и натуральном выражении (шт) за отправку коротких текстовых сообщений в отчетном периоде.
16. В 24-28 столбцах формы отчета указываются отпускная цена производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг), в тенге (без НДС), информация в стоимостном и натуральном выражении (шт) за отправку MMS в отчетном периоде.
17. В 29 столбце формы отчета указываются прочие доходы полученные субъектом в отчетном периоде.
18. В 30, 31 столбце формы отчета указываются Уровень доходности тарифного плана, (рентабельность) и абсолютном выражении и процентном выражении в отчетном периоде.
19. В 32 столбце формы отчета указываются доля уровня доходности тарифного плана от всех тарифных планов, в % в отчетном периоде.
20. В 33 столбце формы отчета указываются показатель равный количеству минут использованных абонентом на услуги голосовой передачи данных.
21. В 34 столбце формы отчета указываются показатель означающий среднюю выручку в расчете на одного абонента в отчетном периоде.
22. В 35 столбце формы отчета указываются средняя стоимость минуты в отчетном периоде.".
Приложение 2
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 26 декабря 2013 года № 1043
"Приложение 17
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 17 августа 2012 года № 532
Форма
Ежемесячная информация об объемах производства (реализации),
уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых)
товаров (работ, услуг) для субъектов регулируемых рынков,
оказывающих услуги мобильного Интернета
Отчетный период 20___ г.
Индекс: 17 - мис
Периодичность: месячная
Представляют: центральные государственные органы
Куда представляется форма: Комитет связи и информатизации
Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Срок представления – один раз в месяц, не позднее последнего дня
месяца, следующего за отчетным.
Наименова-
ние
интернет
пакетов
Коли-
чество
абонентов
(на послед-
нюю
дату
отчетного
периода)
Объемы
производства
(реализации)
товаров
(работ, услуг)/
Өндірілетін
(өткізілетін)
тауарлардың
(жұмыстардың,
көрсетілетін
қызметтердің)
көлемдері
Отпускная
цена
(абонентская
плата за
месяц, сутки
и т.д.)
Стоимость
1 Мб трафика в
тенге, (без
НДС)
Доля
уровня
доход-
ности
услуг
мобиль-
ного
интернета
от
общего
коли-
чества
услуг
мобиль-
ного
интернета,
в %
Код
области
по КАТО
В натураль-
ном
выражении (Мб)
В стоимост-
ном
выражении,
в тенге
(без НДС)
GPRS / EDGE
(пакет-
ная
радио-
связь
общего
пользова-
ния)
WAP (беспровод-
ной
протокол
передачи
данных)
3G ( техноло-
гия
мобиль-
ной
связи
3 поколе-
ния)
GPRS / EDGE
(пакент-
ная
радио
связь
общего
пользова-
ния)
WAP
(беспровод-
ной
протокол
передачи
данных)
3G
( техноло-
гия
мобиль-
ной
связи
3 поколения)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Наименование безлимитных интернет пакетов*
Доступ к сети интернет по трафику
Всего:
Примечание:
*- указать в примечании условия предоставления безлимитного интернет
пакета.
за _________ 20__ года
(месяц)
Наименование субъекта регулируемого рынка: __________________________
Адрес: _____________________________
Телефон:___________, факс: _________, адрес эл.почты: ______________
Руководитель ___________ ____________ _________ М.П. / М.О.
(Должность) (Ф.И.О.) (Подпись)
Главный бухгалтер ____________ _________
(Ф.И.О.) (Подпись)
Пояснение по заполнению ежемесячной информации об объемах
производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах
производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) для субъектов
регулируемых рынков, оказывающих услуги
мобильного интернета

1. Жалпы ережелер
1. Осы әдістемелік ұсыныстар реттелетін нарық субъектілері үшін өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы ақпарат (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтыруына бірыңғай талаптарды анықтайды және ұсыныстық сипатқа ие.
2. Есептіліктің нысаны "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 қарашадағы № 1232 қауылысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі туралы ереженің 14-тармағының 102) тармақшасына сәйкес әзірленді. Аталған нысанды жүргізудің басты мақсаты реттелетін нарық субъектілері үшін өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы ақпарат нәтижелеріне мониторинг жүргізу болып табылады.
3. Есеп нысаны реттелетін нарық субъектілерімен есептік кезеңнен кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей ұсынылады.
4. Есеп нысаны есептік кезеңнен кейінгі айдың соңғы күніне толтырылады және ұсынылады.
5. Есеп нысанына мемлекеттік органның басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқаратын адам қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсініктеме
6. Есептік нысанның 1-бағанасында есептік кезең аралығында интернет пакеттің атауы көрсетіледі.
7. Есептік нысанның 2-бағанасында есептік кезең аралығында абоненттер саны (есепті кезеңнің соңғы күніне) көрсетіледі.
8. Есептік нысанның 3,4-бағанасында есептік кезең аралығында өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) көлемдері көрсетіледі.
9. Есептік нысанның 5-7-бағанасында есептік кезең аралығында ай сайынағы, тәуліктік және басқада босатылу бағалары көрсетіледі.
10. Есептік нысанның 8-10-бағанасында есептік кезең аралығында 1 Мб трафиктің бағасы тг, (ҚҚС-сыз) көрсетіледі.
11. Есептік нысанның 11-бағанасында есептік кезең аралығында ұялы интернет қызыметінің жалпы санынан ұялы интернет қызыметінің табыстылық деңгейі, % көрсетіледі.
12. Есептік нысанның 12-бағанасында КАТО бойынша облыстың коды көрсетіледі."

1. Общие положения
1. Настоящие Методические рекомендации определяют единые требования по заполнению формы Ежемесячная информация об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих фиксированной телефонной связи (далее – форма отчета) и носят рекомендательный характер.
2. Форма отчета разработана в соответствии с подпунктом 102) пункта 14 Положения о Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года № 1232 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан". Основной задачей введения данной формы является проведения мониторинга результатов об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги связи в Республике Казахстан.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется субъектом не позднее последнего дня месяца, следующего за отчетным.
4. Форма отчета заполняется и предоставляется на основании данных, на последнее число месяца, отчетного периода.
5. Форму отчета подписывает руководитель, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. В 1 столбце формы отчета указываются Наименование интернет пакетов операторов связи в отчетном периоде.
7. Во 2 столбце Количество абонентов (на последнюю дату отчетного периода) операторов связи в отчетном периоде.
8. В 3-4 столбце формы отчета указываются объемы производства (реализации) товаров (работ, услуг) по услуге доступа к сети Интернет операторов связи в отчетном периоде.
9. В 5-7 столбце формы отчета указываются отпускная цена производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг), в тенге (без НДС) по услуге доступа к сети Интернет операторов связи в отчетном периоде.
10. В 8-10 столбце формы отчета указываются стоимость 1 Мб трафика в тенге, (без НДС) по услуге доступа к сети Интернет операторов связи в отчетном периоде.
11. В 11 столбце формы отчета указываются доля уровня доходности услуг мобильного интернета от общего количества услуг мобильного интернета, в % операторов связи в отчетном периоде.
12. В 12 столбце формы отчета указываются Код области по КАТО.".