Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің м.а. 2013 жылғы 29 қарашадағы № 363-Ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 12 наурызда № 9203 тіркелді.
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңы 9-бабы 1-тармағы 3) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы "Мемлекеттік статистика туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған әкімшілік деректер жинауға арналған нысандар:
1) пайдаланушылардың балық және басқа да су жануарларын аулау квотасын игеруі туралы мәліметтер осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде қорғауды жүзеге асыратын жануарлар дүниесi пайдаланушыларының қорықшылық қызметтер туралы мәліметтері осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) пайдаланушылардың ағымдағы жылда балық шаруашылығын дамытуға жоспарланған қаржылай қаражаты көлемінің орындалуы туралы мәліметтер осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) пайдаланушылардың балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітудің бүкіл кезеңінде балық шаруашылығын дамытуға жоспарланған қаржылай қаражатының көлемдері туралы мәліметтер осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы мәліметтер осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;
6) халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы мәліметтер осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;
7) пайдаланушыларды материалдық-техникалық жарақтау туралы мәліметтер осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес;
8) балық шаруашылығы саласымен айналысатын субъектілер жөніндегі мәліметтер осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес;
9) балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар ақпараты туралы мәліметтер осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес;
10) балық ресурстарын қорғау саласындағы аумақтық органдардың бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес;
11) орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет туралы мәліметтер осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес;

Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных
Приказ и.о. Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 29 ноября 2013 года № 363-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 марта 2014 года № 9203.
В редакции от: 01.12.2023
Опубликовано: "Казахстанская правда" от 14.06.2014 г. № 116 (27737); "Егемен Қазақстан" 14.06.2014 ж. № 116 (28340)
Приказ и.о. Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 29 ноября 2013 года № 363-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 марта 2014 года № 9203.
Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы, предназначенные для сбора административных данных:
1) сведения об освоении квоты вылова рыбы и других водных животных пользователями, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) сведения о деятельности егерских служб пользователей животного мира, осуществляющих охрану рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) сведения о выполнении запланированных на текущий год объем финансовых средств пользователями для развития рыбного хозяйства, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) сведения о планируемых объемах финансовых средств пользователей для развития рыбного хозяйства на весь период закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) сведения о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках местного значения, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) сведения о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках международного и республиканского значения, согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) сведения о материально-техническом оснащении пользователей, согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) сведения по субъектам, занятым в сфере рыбного хозяйства, согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) сведения об информации предприятий, занимающихся переработкой рыб, согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) сведения о контрольно-инспекционной деятельности территориальных органов в области охраны рыбных ресурсов, согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира, согласно приложению 11 к настоящему приказу;

12) орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет жөніндегі жиынтық ақпарат осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес;
13) браконьерлікпен күрес туралы мәліметтер осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес;
14) жануарлар дүниесі және аңшылық шаруашылығы қызметі жөніндегі мәліметтер осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес;
15) жануарлар дүниесін аулау туралы мәліметтер осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес;
16) жануарлар дүниесін есепке алу туралы мәліметтер осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 01.12.2023 № 341 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері осы бұйрықты басшылыққа алсын және бекітілген нысандарға сәйкес Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитетіне дұрыс ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.11.2023 № 322 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялау.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр м.а. Т. Ахсамбиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің төрағасы
________________ Ә. Смайылов
2014 жылғы 4 ақпан
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Пайдаланушылардың балық және басқа да су жануарларын аулау квотасын игеруі туралы мәліметтер 20___жылғы____________ есепті кезең (тоқсан)

12) сводная по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира, согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) сведения о борьбе с браконьерством, согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) сведения по животному миру и деятельности охотничьего хозяйства, согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) сведения по добыче животного мира, согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) сведения по учету численности охотничьих видов животных и птиц, согласно приложению 16 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.12.2023 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Территориальным подразделениям Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан и Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан принять настоящий приказ к руководству и обеспечить предоставление достоверной информации в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан и Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, согласно утвержденным формам.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.11.2023 № 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Комитету рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
4. Опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра
Т. Ахсамбиев
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по статистике
_______________ А. Смаилов
4 февраля 2014 года
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения об освоении квоты вылова рыбы и других водных животных пользователями
Отчетный период __________20___года (квартал)

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.11.2023 № 322 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индекс: 1-бш.
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Ұсынады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар, Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 5-күнінен кешіктірмей;
аумақтық органдар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 10-күнінен кешіктірмей.
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелерінің атауы
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
Ауданның (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жері) атауы
ӘАОЖ (Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды
кәсіпшілік аулау (тонна)
аулау квотасы
нақты ауланғаны
1
2
3
4
5
6
Халықаралық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
1
2
3
Барлығы
Республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
1
2
3
Барлығы
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
1
2
3
Барлығы
Жиыны
кестенің жалғасы
оның ішінде балық түрлері бойынша
әуесқойлық (спорттық) аулау (тонна)
мелиоративтік аулау (тонна)
жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төленетін төлемдер
аулау квотасы
нақты ауланғаны
аулау квотасы
нақты ауланғаны
аулау квотасы
нақты ауланғаны
аулау квотасы
нақты ауланғаны
рұқсаттар
нақты ауланғаны
жоспар (мың теңге)
нақты төленгені (мың теңге)
7
8
9
10
Халықаралық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
Республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
Атауы ______________________
Мекенжайы ______________________________
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы: __________________________
Мөрдің (бар болса) орны (аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі) (қолы)
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі) (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық
мекенжайы:__________________________________________________________
Ескертпе: ғылыми және өсімін молайту үшін аулау туралы мәліметтер балық түрлері (бар болса) бойынша көрсетіледі
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанға қосымша Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Пайдаланушылардың балық және басқа да су жануарларын аулау квотасын игеруі туралы мәліметтер 1-тарау. Жалпы ережелер

Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.11.2023 № 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: 1-рх.
Периодичность: ежеквартальная.
Представляют: пользователи животного мира, территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок представления: для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 10 числа квартала, следующего за отчетным периодом.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
Наименование пользователя животного мира
Наименование района (местонахождения водоема и (или) участка)
Код местонахождения по КАТО (классификатор административно-территориальных объектов)
промысловый лов (тонн)
квота на вылов
фактически выловлено
1
2
3
4
5
6
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки международного значения
1
2
3
Всего
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки республиканского значения
1
2
3
Всего
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки местного значения
1
2
3
Всего
Итого
продолжение таблицы
в том числе по видам рыб
любительский (спортивный) - лов (тонн)
мелиоративный лов (тонн)
платежи за пользование животным миром
-
-
-
квота на вылов
фактически выловлено
квота на вылов
фактически выловлено
квота на вылов
фактически выловлено
квота на вылов
фактически выловлено
разрешения
фактически выловлено
план
(тысяч тенге)
фактически оплачено (тысяч тенге)
7
8
9
10
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки международного значения
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки республиканского значения
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки местного значения
Наименование ____________________________________
Адрес ___________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
____________ ____________________________________
Место печати фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Исполнитель: ___________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя:
_________________________________________________
Примечание: сведения о научном лове и лове
в воспроизводственных целях отражаются по видам рыб (при наличии)
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора
административных данных приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения об освоении квоты вылова рыбы и других водных животных пользователями
Глава 1. Общие положения

1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Пайдаланушылардың балық және басқа да су жануарларын аулау квотасын игеруі туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті пайдаланушылардың балық және басқа да су жануарларын аулау квотасын игеруіне мониторинг жүргізу болып табылады.
Жануарлар дүниесiн пайдаланушылар – Заңға сәйкес жануарлар дүниесiн пайдалану құқығы берiлген жеке және заңды тұлғалар.
2. Жануарлар дүниесін пайдаланушылар Нысанды толтырады және Қазақстан Республикасы экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне одан әрі есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 10-күнінен кешіктірмей ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне, есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 5-күнінен кешіктірмей береді.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және беріледі.
4. Нысанды толтырғанда жануарлар дүниесін пайдаланушы, орындаушы, содан кейін Балық шаруашылығы комитетіне жібергенде уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасының тиісті облыс әкімдігінің қаулысымен пайдаланушыға бекітіп берілген су айдындарының және (немесе) учаскелерінің атауы, сондай-ақ жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат берілген жағдайда, әуесқойлық (спорттық) мақсаттарда резервтік қордағы су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығымен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларының және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген) негізінде су айдыны бекітіліп берілген жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы көрсетіледі.

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, "Сведения об освоении квоты вылова рыбы и других водных животных пользователями" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон).
Основной задачей ведения Формы является проведение мониторинга освоения квоты вылова рыбы и других водных животных пользователями.
Пользователи животным миром – физические и юридические лица, которым в соответствии Законом предоставлено право пользования животным миром.
2. Форма заполняется пользователями животного мира и предоставляется в территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом, для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в квартал, не позднее 10 числа квартала, следующего за отчетным периодом.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает пользователь животного мира, исполнитель, затем при направлении в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывают, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы указывается наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков закрепленного постановлением акимата соответствующей области Республики Казахстан за пользователем, также наименование водоема и (или) участка в резервном фонде в случае выдачи разрешения на пользование животным миром, в любительских (спортивных) целях.
7. В графе 3 Формы указывается наименование пользователя животного мира, за которым закреплен водоем на основании Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11227).

8. Нысанның 4-бағанында ауданның (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жерінің) атауы көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында ӘАОЖ (Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында кәсіпорынның өзіне бекітіліп берілген су айдынында кәсіпшілік аулау кезінде ауланған балықтың жалпы мөлшері көрсетіледі, онда пайдаланушыға мәлімделген ауланымның жалпы квотасы және есепті кезеңде нақты ауланған балық бойынша деректер жазылады.
11. Нысанның 7-бағанында сол немесе өзге түрге арналған жалпы аулау квотасын көрсете отырып, түрлер бойынша ауланым жөніндегі сандық деректер және ауланған балықтың тиісті түрінің нақты көлемі көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында әуесқойлық (спорттық) аулау кезінде ауланған балықтың жалпы мөлшері (тонна), оның ішінде аулаудың жалпы квотасы және ауланым бойынша нақты деректер келтіріліп көрсетіледі.
13. Нысанның 9-бағанында мелиоративтік аулауға рұқсат берілген жағдайда ауланған балықтың жалпы көлемі көрсетіледі.
14. Нысанның 10-бағанында бекітілген төлем жоспары және нақты төленген соманы көрсете отырып, жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемдер бойынша сандық деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін қорғауды жүзеге асыратын жануарлар дүниесiн пайдаланушылардың қорықшылық қызметтерінің жұмысы туралы мәліметтер 20___жылғы____________ есепті кезең (жыл)

8. В графе 4 Формы указывается наименование района (местонахождения водоема и (или) участка).
9. В графе 5 Формы указывается код местонахождения по КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов).
10. В графе 6 Формы указывается общее количество выловленной рыбы за промысловый лов пользователям на закрепленном за ним водоеме, где прописывается общая квота вылова, заявленная пользователю и данные по фактическому вылову рыбы на отчетный период.
11. В графе 7 Формы указываются количественные данные по вылову по видам с указанием общей квоты вылова на тот или иной вид и фактический объем соответствующего вида, выловленный рыбы.
12. В графе 8 Формы указываются общее количество выловленной рыбы за любительский (спортивный) лов (тонн), в том числе с указанием общей квоты вылова и фактические данные по улову.
13. В графе 9 Формы указываются количество выловленной рыбы за мелиоративный лов в случае выдачи разрешения.
14. В графе 10 Формы указываются количественные данные по платежам за пользование животным миром с указанием утвержденного плана выплаты и фактически оплаченной суммы.
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о деятельности егерских служб пользователей животного мира, осуществляющих охрану рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
Отчетный период ____________ 20 ___ года

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.11.2023 № 322 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индекс: 2-бш.
Кезеңділігі: жылдық.
Ұсынады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 5 қаңтарынан кешіктірмей;
аумақтық органдар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей.
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелерінің атауы
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
Ауданның (су айдынының және (немесе) учаскесінің орналасқан жерінің) атауы
ӘАОЖ (әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды
қорықшылар саны (адам)
қорықшылардың есепті кезеңде табиғат қорғау заңнамасының бұзылғаны туралы толтырған хаттамаларының (актілерінің) саны
жыл басында
есепті кезең басында
1
2
3
4
5
6
7
Халықаралық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
1
2
3
Барлығы
Республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
1
2
3
Барлығы
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
1
2
3
Барлығы
Жиыны
Атауы ______________________
Мекенжайы ______________________________
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:_________________________ ____________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі) (қолы)
Мөрдің (бар болса) орны
Орындаушы: ______________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)             (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: ________________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін қорғауды жүзеге асыратын жануарлар дүниесiн пайдаланушылардың қорықшылық қызметтерінің жұмысы туралы мәліметтер

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.11.2023 № 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: 2 – рх.
Периодичность: годовая.
Представляют: пользователи животного мира и территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок представления: для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 5 января года, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе www.gov.kz
Наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
Наименование пользователя животного мира
Наименование района (местонахождения водоема и (или) участка)
Код местонахождения по КАТО (классификатор административно-территориальных объектов)
количество егерей (человек)
количество протоколов (актов) составленных егерями за нарушение природоохранного законодательства за отчетный период
на начало года
на начало отчетного периода
1
2
3
4
5
6
7
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки международного значения
1
2
3
Всего
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки республиканского значения
Всего
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки местного значения
1
2
3
Всего
Итого
Наименование ___________________________________
Адрес __________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
________________________________________________
Место печати фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Исполнитель: ___________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя:
________________________________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора
административных данных приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о деятельности егерских служб пользователей животного мира, осуществляющих охрану
рыбохозяйственных водоемов и (или) участков

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін қорғауды жүзеге асыратын жануарлар дүниесiн пайдаланушылардың қорықшылық қызметтерінің жұмысы туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін қорғауды жүзеге асыратын жануарлар дүниесiн пайдаланушылардың қорықшылық қызметтерінің жұмысына мониторинг жүргізу болып табылады.
Жануарлар дүниесiн пайдаланушылар – Заңға сәйкес жануарлар дүниесiн пайдалану құқығы берiлген жеке және заңды тұлғалар.
2. Жануарлар дүниесін пайдаланушылар Нысанды толтырады және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне одан әрі есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне тоқсанына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 5 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде үдемелі қорытындымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда жануарлар дүниесін пайдаланушы, орындаушы, содан кейін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне жібергенде уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасының тиісті облыс әкімдігінің қаулысымен пайдаланушыға бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығымен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларының және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген) негізінде су айдыны бекітіліп берілген жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения о деятельности егерских служб пользователей животного мира, осуществляющих охрану рыбохозяйственных водоемов и (или) участков" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон).
Основной задачей ведения Формы является проведение мониторинга деятельности егерских служб пользователей животного мира, осуществляющих охрану рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.
Пользователи животным миром – физические и юридические лица, которым в соответствии Законом предоставлено право пользования животным миром.
2. Форма заполняется пользователями животного мира и предоставляется в территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 5 января года, следующего за отчетным периодом, для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает пользователь животного мира, исполнитель, затем при направлении в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывают, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы указывается наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, закрепленных постановлением акимата соответствующей области Республики Казахстан за пользователем.
7. В графе 3 Формы указывается наименование пользователя животного мира, за которым закреплен водоем на основании Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11227).

8. Нысанның 4-бағанында ауданның (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жерінің) атауы көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында ӘАОЖ (Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушыға бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін қорғауды жүзеге асыратын қорықшылардың жылдың басындағы және есептік кезеңнің басындағы саны көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында қорықшылардың есепті кезеңде табиғат қорғау заңнамасының бұзылғаны туралы толтырған хаттамаларының (актілерінің) саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Пайдаланушылардың балық шаруашылығын дамыту үшін ағымдағы жылға жоспарланған қаражат көлемдерін орындауы туралы мәліметтер 20___жылғы____________ есепті кезең (жылдық)
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.11.2023 № 322 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индекс: 3-бш.
Кезеңділігі: жылдық.
Ұсынады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 5 қаңтарынан кешіктірмей;
аумақтық органдар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей.
Әкімшілік деректердің нысаны интернет ресурста орналастырылған: www.gov.kz

8. В графе 4 Формы указывается наименование района (местонахождения водоема и (или) участка).
9. В графе 5 Формы указывается код местонахождения по КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов).
10. В графе 6 Формы указывается количество егерей (человек) на начало года и на начало отчетного периода, осуществляющих охрану рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, закрепленных за пользователем животного мира.
11. В графе 7 Формы указывается количество протоколов (актов), составленных егерями за отчетный период за нарушение природоохранного законодательства.
Приложение 3 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о выполнении запланированных на текущий год объемов финансовых средств пользователями для развития рыбного хозяйства
Отчетный период ________________ 20 ___ года (год)
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.11.2023 № 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: 3 – рх.
Периодичность: годовая.
Представляют: пользователи животного мира и территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок представления: для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 5 января года, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе www.gov.kz

3-бөлім.
Көл-тауарлы балық өсіру шаруашылығын жүргізуге арналған балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру туралы ақпаратты көрсетіңіз
Халықаралық, республикалық және жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің атауы
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
Ауданның (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жерінің) атауы
ӘАОЖ (әкімшілік-аумақтық объекті жіктеуші) бойынша объектінің орналасқан жерінің коды
ихтиофаунаны жетілдіруге бағытталған балық өсіру-мелиоративтік жұмыстарды жүргізу (балық өсіру материалдарын сатып алу) және су айдынын салмағы кемінде 12 грамм құртшабақтармен балықтандыру
қатты өсімдіктерді шабу (гектар) (түбін тереңдету жұмыстарын жүргізу
мың теңге
мың дана
мың теңге
мың дана
текше метр
гектар
текше метр
гектар
жоспарлағаны
нақтысы
жоспарлағаны
нақтысы
1
2
3
4
5
6
7
Халықаралық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
1
2
3
Барлығы
Республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
1
2
3
Барлығы
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
1
2
3
Барлығы
Жиыны
кестенің жалғасы
балықтың жаппай қырылуына қарсы iс-шаралар жүргізу (қыс кезеңінде ойықтар бұрғылау, кескіндеме ою) (бірлік)
ихтиофаунаның жай-күйіне зерттеу жүргізу (мың теңге)
балық өсіру-мелиорациялық техниканы сатып алу (мың теңге)
қорықшылық қызметті ұстау (мың теңге)
жағалаудағы іргелес белдеуді санитариялық және өзге де нормаларға сәйкес жайластыру (мың теңге)
жиыны
жоспарлағаны
нақтысы
жоспарлағаны
нақтысы
жоспарлағаны
нақтысы
жоспарлағаны
нақтысы
жоспарлағаны
нақтысы
жоспарлағаны
нақтысы
8
9
10
11
12
13
Халықаралық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
Республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
4-бөлім.
Шарбақтық балық өсіру шаруашылығын жүргізуге арналған балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру туралы ақпаратты көрсетіңіз
Балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелерінің атауы
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
Ауданның (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жерінің) атауы
ӘАОЖ (Әкімшілік-аумақтық объекті жіктеуші) бойынша объектінің орналасқан жерінің коды
балық өсіруге арналған шарбақтарды сатып алу (мың теңге)
жағалау инфроқұрылымын құруға арналған шығын (мың теңге)
балық өсіру материалын, салмағы кемінде 12 грамм құртшабақтарды сатып алу (мың дана)
жоспарланғаны
нақтысы
жоспарланғаны
нақтысы
жоспарланғаны
нақтысы
1
2
3
4
5
6
7
8
Халықаралық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
1
2
3
Барлығы
Республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
1
2
3
Барлығы
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
1
2
3
Барлығы
Жиыны
кестенің жалғасы
балыққа азық сатып алу (мың теңге)
шарбақтарды қорғауды ұйымдастыру (мың теңге)
ғылыми зерттеулерге арналған шығын (мың теңге)
шарбақтық балық өсіру шаруашылығын жүргізуді қамтамасыз ету, тауарлық балықты тасымалдау үшін техника сатып алу (мың теңге)
штат жұмысшыларын ұстау (мың теңге)
жиыны
жоспарланғаны
нақтысы
жоспарланғаны
нақтысы
жоспарланғаны
нақтысы
жоспарланғаны
нақтысы
жоспарланғаны
нақтысы
жоспарланғаны
нақтысы
9
10
11
12
13
14
Халықаралық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
Республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
Атауы ______________________
Мекенжайы ______________________________
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:_______________________ ______
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі) (қолы)
Мөрдің орны (бар болса) _______________________
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)       (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы:
____________________________________________________________________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Пайдаланушылардың балық шаруашылығын дамыту үшін ағымдағы жылға жоспарланған қаржы қаражатының көлемдерін орындауы туралы мәліметтер

Раздел 3.
Укажите информацию о закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков для ведения озерно-товарного рыбоводного хозяйства
Наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного, республиканского и местного значения
Наименование пользователя животного мира
Наименование района (местонахождения водоема и (или) участка)
Код местонахождения по КАТО (классификатор административно-территориальных объектов)
проведение рыбоводно-мелиоративных работ, направленных на улучшение ихтиофауны (приобретение рыбопосадочного материала и зарыбление водоема сеголетками весом не менее 12 грамм)
выкос жесткой растительности (гектар), проведение дноуглубительных работ
тысяч тенге
тысяч штук
тысяч тенге
тысяч штук
метр куб
гектар
метр куб
гектар
запланировано
фактически
запланировано
фактически
1
2
3
4
5
6
7
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки международного значения
1
2
3
Всего
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки республиканского значения
1
2
3
Всего
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки местного значения
1
2
3
Всего
Итого
продолжение таблицы
проведение противозаморных мероприятий (бурение лунок в зимний период, прорубка майн) (единица)
проведение исследования состояния ихтиофауны (тысяч тенге)
приобретение рыбоводно-мелиоративной техники (тысяч тенге)
содержание егерской службы (тысяч тенге)
обустройство береговой прилегающей полосы в соответствии с санитарными и иными нормами (тысяч тенге)
Итого
запланировано
фактически
запланировано
фактически
запланировано
фактически
запланировано
фактически
запланировано
фактически
запланировано
фактически
8
9
10
11
12
13
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки международного значения
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки республиканского значения
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки местного значения
Раздел 4.
Укажите информацию о закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков для ведения садкового рыбоводного хозяйства
Наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
Наименование пользователя животного мира
Наименование района (местонахождения водоема и (или) участка)
Код местонахождения по КАТО (классификатор административно-территориальных объектов)
приобретение садков для выращивания рыб (тысяч тенге)
затраты на создание береговой инфраструктуры (тысяч тенге)
приобретение рыбопосадочного материала сеголетками весом не менее 12 грамм (тысяч штук/ тысяч тенге)
запланировано
фактически
запланировано
фактически
запланировано
фактически
1
2
3
4
5
6
7
8
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки международного значения
1
2
3
Всего
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки республиканского значения
1
2
3
Всего
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки местного значения
1
2
3
Всего
Итого
продолжение таблицы
покупка кормов для рыб (тысяч тенге)
организация охраны садков (тысяч тенге)
затраты на научные исследования (тысяч тенге)
приобретение техники для обеспечения ведения садкового рыбоводного хозяйства, транспортировки товарной рыбы (тысяч тенге)
содержание штатных работников (тысяч тенге)
итого
запланировано
фактически
запланировано
фактически
запланировано
фактически
запланировано
фактически
запланировано
фактически
запланировано
фактически
9
10
11
12
13
14
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки международного значения
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки республиканского значения
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки местного значения
Наименование ___________________________________
Адрес __________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
________________________________________________
Место печати фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Исполнитель: ___________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя:
________________________________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора
административных данных приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сведения о выполнении запланированных на текущий год объемов финансовых средств пользователями для развития рыбного хозяйства

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Пайдаланушылардың балық шаруашылығын дамыту үшін ағымдағы жылға жоспарланған қаржы қаражатының көлемдерін орындауы туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Аталған Нысанды жүргізудің негізгі міндеті пайдаланушылардың балық шаруашылығын дамыту үшін ағымдағы жылға жоспарланған қаржы қаражатының көлемдерін орындауына мониторинг жүргізу болып табылады.
2. Жануарлар дүниесін пайдаланушылар растаушы құжаттар болған кезде Нысанды толтырады және одан әрі аумақтық бөлімшелер Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне одан әрі есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне айына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 5 қаңтарынан кешіктірмей береді.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және беріледі.
4. Нысанды толтырғанда жануарлар дүниесін пайдаланушы, содан кейін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне жібергенде уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 1-бөлімінде мынадай мәліметтер толтырылады:
1) Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында рет бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
2) Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасының тиісті облыс әкімдігінің қаулысымен пайдаланушыға бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің атауы көрсетіледі.
3) Нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығымен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларының және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген) негізінде су айдыны бекітіліп берілген жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения о выполнении запланированных на текущий год объемов финансовых средств пользователями для ведения промыслового рыболовства" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон).
Основной задачей ведения данной Формы является проведение мониторинга выполнения, запланированных на текущий год объемов финансовых средств пользователями для развития рыбного хозяйства.
Пользователи животным миром – физические и юридические лица, которым в соответствии Законом предоставлено право пользования животным миром
2. Форма, заполняется пользователями животного мира при наличии подтверждающих документов и предоставляется в территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 5 января года, следующего за отчетным периодом, для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает пользователь животного мира, исполнитель, затем при направлении в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывают, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. Раздел 1 Формы заполняется следующими сведениями:
1) В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
2) В графе 2 Формы указывается наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков закрепленных постановлением акимата соответствующей области Республики Казахстан за пользователем;
3) В графе 3 Формы указывается наименование пользователя животного мира, за которым закреплен водоем на основании Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11227).

4) Нысанның 4-бағанында ауданның (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жерінің) атауы көрсетіледі.
5) Нысанның 5-бағанында ӘАОЖ (Әкімшілік-аумақтық объекті жіктеуші) бойынша орналасқан жерінің коды көрсетіледі.
6) Нысанның 6-бағанында ағымдағы жылға ғылыми жұмыстарға жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың теңге), сондай-ақ ғылыми жұмыстарға арналған қаржы қаражатының нақты игерілуі және жалпы орындалу пайызы көрсетіледі.
7) Нысанның 7-бағанында өндіру және өңдеу базасын техникамен қайта жарақтандыру бойынша ағымдағы жылға іс-шараларға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңге), сондай-ақ қаржы қаражатының нақты игерілуі және жалпы орындалу пайызы көрсетіледі.
8) Нысанның 8-бағанында балық ресурстарының және басқа су жануарларының өсімін молайту бойынша ағымдағы жылға іс-шараларға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңге), сондай-ақ қаржы қаражатының нақты игерілуі және жалпы орындалу пайызы көрсетіледі.
9) Нысанның 9-бағанында ағымдағы жылға балықтандыруға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі және жіберілген шабақтар саны (мың теңге/мың дана) жалпы жоспарланған қаржы қаражатының мөлшеріне және қаржы қаражатының нақты игерілуіне бөлініп көрсетіледі.
10) Нысанның 10-бағанында балық ресурстары мен басқа су жануарларын және олардың мекендеу ортасын қорғау жөніндегі іс-шараларға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңге) көрсетіледі.
11) Нысанның 11-бағанында балық өсіруді (аквакультура) және әуесқойлық (спорттық) балық аулауды дамытуға арналған қаржы қаражатының көлемі көрсетіледі.
12) Нысанның 12-бағанында жалпы жоспарланған қаржы қаражатының мөлшеріне, қаржы қаражатының нақты игерілуіне және жалпы орындалу пайызына бөлініп, ағымдағы жылға арналған барлық жоғарыда аталған іс-шараларға арналған қаржы қаражатының барлық көлемі бойынша жалпы қорытынды сандық көрсеткіш көрсетіледі.
6. Нысанның 2-бөлімінде мынадай мәліметтер толтырылады:
1) Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында рет бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
2) Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасының тиісті облыс әкімдігінің қаулысымен пайдаланушыға бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің атауы көрсетіледі.
3) Нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығымен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларының және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген) негізінде су айдыны бекітіліп берілген жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы көрсетіледі.

4) В графе 4 Формы указывается наименование района (местонахождения водоема и (или) участка).
5) В графе 5 Формы указывается код местонахождения по КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов).
6) В графе 6 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на научные работы (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств на научные работы и общий процент выполнения.
7) В графе 7 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на мероприятия по техническому перевооружению добывающей и перерабатывающей базы (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств и процент выполнения.
8) В графе 8 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на мероприятия по воспроизводству рыбных ресурсов и других водных животных (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств и процент выполнения.
9) В графе 9 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на зарыбление и количество выпущенной молоди (тысяч тенге/тысяч штук) на текущий год, с разбивкой на: запланированное количество финансовых средств и фактическое освоение финансовых средств.
10) В графе 10 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на мероприятия по охране рыбных ресурсов и других водных животных и среды их обитания (тысяч тенге).
11) В графе 11 Формы указывается объем финансовых средств на развитие рыбоводства (аквакультуры) и любительского (спортивного) рыболовства (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств и процент выполнения.
12) В графе 12 Формы указывается общий итоговый количественный показатель по всем объемам финансовых средств на все выше перечисленные мероприятия на текущий год, с разбивкой на общее запланированное количество финансовых средств, фактическое освоение финансовых средств и общий процент выполнения.
6. Раздел 2 Формы заполняется следующими сведениями:
1) В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
2) В графе 2 Формы указывается наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, закрепленных постановлением акимата соответствующей области Республики Казахстан за пользователем.
3) В графе 3 Формы указывается наименование пользователя животного мира, за которым закреплен водоем на основании Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11227).

4) Нысанның 4-бағанында ауданның (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жерінің) атауы көрсетіледі.
5) Нысанның 5-бағанында ӘАОЖ (әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды көрсетіледі.
6) Нысанның 6-бағанында ағымдағы жылға балық шаруашылығы іс-шараларына жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың теңге), қаржы қаражатының нақты игерілуі және жалпы орындалу пайызы көрсетіледі.
7) Нысанның 7-бағанында ағымдағы жылға балық ресурстарының және басқа су жануарларының өсімін молайту бойынша іс-шараларға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңге), сондай-ақ қаржы қаражатының нақты игерілуі және жалпы орындалу пайызы көрсетіледі.
8) Нысанның 8-бағанында ағымдағы жылға балықтандыруға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі және жіберілген шабақтар саны (мың теңге/мың дана) жалпы жоспарланған қаржы қаражатының мөлшеріне және қаржы қаражатының нақты игерілуіне бөлініп көрсетіледі.
9) Нысанның 9-бағанында балық ресурстары мен басқа су жануарларын және олардың мекендеу ортасын қорғау жөніндегі іс-шараларға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңге) көрсетіледі.
10) Нысанның 10-бағанында жалпы жоспарланған қаражат мөлшеріне, қаржы қаражатының нақты игерілуіне және жалпы орындалу пайызына бөлініп, ағымдағы жылға арналған барлық жоғарыда аталған іс-шараларға арналған қаржы қаражатының барлық көлемі бойынша жалпы қорытынды сандық көрсеткіш көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бөлімінде мынадай мәліметтер толтырылады:
1) Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында рет бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
2) Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасының тиісті облыс әкімдігінің қаулысымен пайдаланушыға бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің атауы көрсетіледі.
3) Нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығымен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларының және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген) негізінде су айдыны бекітіліп берілген жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы көрсетіледі.
4) Нысанның 4-бағанында ауданның (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жерінің) атауы көрсетіледі.

4) В графе 4 Формы указывается наименование района (местонахождения водоема и (или) участка).
5) В графе 5 Формы указывается код местонахождения по КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов).
6) В графе 6 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на рыбохозяйственные мероприятия (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств на рыбохозяйственные мероприятия и общий процент выполнения.
7) В графе 7 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на мероприятия по воспроизводству рыбных ресурсов и других водных животных (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств и процент выполнения.
8) В графе 8 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на зарыбление и количество выпущенной молоди (тысяч тенге/тысяч штук) на текущий год, с разбивкой на: запланированное количество финансовых средств и фактическое освоение финансовых средств.
9) В графе 9 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на мероприятия по охране рыбных ресурсов и других водных животных и среды их обитания (тысяч тенге) также фактическое освоение финансовых средств и процент выполнения.
10) В графе 10 Формы указывается общий итоговый количественный показатель по всем объемам финансовых средств на все выше перечисленные мероприятия на текущий год, с разбивкой на общее запланированное количество финансовых средств, фактическое освоение финансовых средств и общий процент выполнения.
7. Раздел 3 Формы заполняется следующими сведениями:
1) В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
2) В графе 2 Формы указывается наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного, республиканского и местного значения, закрепленного постановлением акимата соответствующей области Республики Казахстан за пользователем.
3) В графе 3 Формы указывается наименование пользователя животного мира, за которым закреплен водоем на основании на основании Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11227).
4) В графе 4 Формы указывается наименование района (местонахождения водоема и (или) участка).

5) Нысанның 5-бағанында ӘАОЖ (әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды көрсетіледі.
6) Нысанның 6-бағанында ихтиофаунаны жақсартуға (балық өсіру материалдарын сатып алу) және су айдынын салмағы кемінде 12 грамм құртбалықтармен (мың дана) балықтандыруға бағытталған балық өсіру-мелиорациялық жұмыстарды жүргізуге жоспарланған қаржы қаражатының көлемі көрсетіледі.
7) Нысанның 7-бағанында қатты өсімдіктерді шабудың (гектар), ағымдағы жылға түбін тереңдету жұмыстарын жүргізудің (текше метр) қаржы қаражатының жоспарланған мөлшері мен қаржы қаражатының нақты игерілген мөлшері бөліп көрсетіледі.
8) Нысанның 8-бағанында ағымдағы жылға арналған балықтың жаппай қырылуына қарсы iс-шаралар (ойықтар бұрғылау, кескіндеме ою) жүргізу жоспары (бірлік), сондай-ақ нақты игерілуі көрсетіледі.
9) Нысанның 9-бағанында ихтиофаунаның жай-күйіне және қаржы қаражатының нақты игерілуіне зерттеу жүргізуге жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың теңге) көрсетіледі.
10) Нысанның 10-бағанында ағымдағы жылға балық өсіру – мелиорациялық техниканы сатып алуға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңге) және қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
11) Нысанның 11-бағанында қорықшылық қызметті ұстауға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңге) және қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
12) Нысанның 12-бағанында жағалаудағы іргелес белдеуді санитариялық және өзге де нормаларға сәйкес орнатуға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңге) және қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
13) Нысанның 13-бағанында жалпы жоспарланған қаражат мөлшеріне, қаржы қаражатының нақты игерілуіне бөлініп, ағымдағы жылға арналған барлық жоғарыда аталған іс-шараларға арналған қаржы қаражатының барлық көлемі бойынша жалпы қорытынды сандық көрсеткіш көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бөлімінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында рет бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
2) 2-бағанында Қазақстан Республикасының тиісті облысы әкімдігінің қаулысымен пайдаланушыға бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы көрсетіледі.
3) Нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығымен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларының және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген) негізінде су айдыны бекітіліп берілген жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы көрсетіледі.

5) В графе 5 Формы указывается код местонахождения по КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов).
6) В графе 6 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на проведение рыбоводно-мелиоративных работ, направленных на улучшение ихтиофауны (приобретение рыбопосадочного материала и зарыбление водоема сеголетками весом не менее 12 грамм (тысяч штук).
7) В графе 7 Формы указывается выкос жесткой растительности (гектар), проведение дноуглубительных работ (куб метров) на текущий год, с разбивкой на: запланированное количество финансовых средств и фактическое освоение финансовых средств.
8) В графе 8 Формы указывается план на проведение противозаморных мероприятий (бурение лунок в зимний период, прорубка майн) (единица) на текущий год, также фактическое освоение.
9) В графе 9 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на проведение исследования состояния ихтиофауны (тысяч тенге) и фактическое освоение финансовых средств.
10) В графе 10 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на приобретение рыбоводно-мелиоративной техники (тысяч тенге) также фактическое освоение финансовых средств.
11) В графе 11 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на содержание егерской службы (тысяч тенге), также фактическое освоение финансовых средств
12) В графе 12 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на обустройство береговой прилагающей полосы в соответствии с санитарными и иными нормами (тысяч тенге), также фактическое освоение финансовых средств.
13) В графе 13 Формы указывается общий итоговый количественный показатель по всем объемам финансовых средств на все выше перечисленные мероприятия на текущий год, с разбивкой на общее запланированное количество финансовых средств, фактическое освоение финансовых средств.
8. Раздел 4 Формы заполняется следующими сведениями:
1) В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
2) В графе 2 Формы указывается наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного, республиканского и местного значения, закрепленного постановлением акимата соответствующей области Республики Казахстан за пользователем.
3) В графе 3 Формы указывается наименование пользователя животного мира, за которым закреплен водоем на основании на основании Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11227).

4) Нысанның 4-бағанында ауданның (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жерінің) атауы көрсетіледі.
5) Нысанның 5-бағанда ӘАОЖ (әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды көрсетіледі.
6) Нысанның 6-бағанында ағымдағы жылы балық өсіруге арналған шарбақтарды сатып алуға жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың теңге) және қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
7) Нысанның 7-бағанында жағалау инфроқұрылымын құруға жұмсалған шығын бойынша ағымдағы жылға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңге), сондай-ақ қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
8) Нысанның 8-бағанында ағымдағы жылға балықтандыруға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі және жіберілген шабақтар саны (мың теңге/мың дана), жалпы жоспарланған қаражат мөлшері мен қаржы қаражатының нақты игерілуі бөлініп көрсетіледі.
9) Нысанның 9-бағанында ағымдағы жылға балыққа азық сатып алуға жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың теңге) және қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
10) Нысанның 10-бағанында ағымдағы жылға шарбақтарды қорғауды ұйымдастыруға жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың теңге) және қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
11) Нысанның 11-бағанында ағымдағы жылға ғылыми зерттеулерге арналған шығын бойынша жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың теңге) және қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
12) Нысанның 12-бағанында ағымдағы жылға шарбақтық шаруашылықты жүргізуді қамтамасыз ету, тауарлық балықты тасымалдау үшін техника сатып алуға жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың теңге) және қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
13) Нысанның 13-бағанында ағымдағы жылға штат жұмысшыларын ұстауға жоспарланған қаржы қаражатының көлемі (мың теңге) және қаржы қаражатының нақты игерілуі көрсетіледі.
14) Нысанның 14-бағанында жалпы жоспарланған қаржы қаражатының мөлшеріне, қаржы қаражатының нақты игерілуіне бөлініп, ағымдағы жылға арналған барлық жоғарыда аталған іс-шараларға арналған қаржы қаражатының барлық көлемі бойынша жалпы қорытынды сандық көрсеткіш көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Қоршаған
орта және су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректер жинақтауға арналған нысан Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп берудің бүкіл кезеңіне балық шаруашылығын дамытуға арналған пайдаланушылардың қаржы қаражатының жоспарланып отырған көлемі туралы мәліметтер
20___жылғы____________есепті кезең
Ескерту. 4-қосымша алып тасталды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 15.09.2022 № 614 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы мәліметтер 20___жылғы____________есепті кезең (жартыжылдық)

4) В графе 4 Формы указывается наименование района (местонахождения водоема и (или) участка).
5) В графе 5 Формы указывается код местонахождения по КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов).
6) В графе 6 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на приобретение садков для выращивания рыб (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств на приобретение садков для выращивания рыб (тысяч тенге).
7) В графе 7 Формы указывается запланированный объем финансовых средств затраты на создание береговой инфраструктуры (тысяч тенге) (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств.
8) В графе 8 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на зарыбление и количество выпущенной молоди (тысяч тенге/тысяч штук) на текущий год, с разбивкой на: запланированное количество финансовых средств и фактическое освоение финансовых средств.
9) В графе 9 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на покупку кормов для рыб (тысяч тенге) также фактическое освоение финансовых средств.
10) В графе 10 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на организацию охраны садков (тысяч тенге) также фактическое освоение финансовых средств.
11) В графе 11 Формы указывается запланированный объем финансовых средств затраты на научные исследования (тысяч тенге) также фактическое освоение финансовых средств.
12) В графе 12 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на приобретение техники для обеспечения ведения садкового хозяйства, транспортировки товарной рыбы (тысяч тенге) также фактическое освоение финансовых средств.
13) В графе 13 Формы указывается запланированный объем финансовых средств на содержание штатных работников (тысяч тенге) также фактическое освоение финансовых средств.
14) В графе 14 Формы указывается общий итоговый количественный показатель по всем объемам финансовых средств на все выше перечисленные мероприятия на текущий год, с разбивкой на общее запланированное количество финансовых средств, фактическое освоение финансовых средств.
Приложение 4
к приказу исполняющего
обязанности Министра
окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о планируемых объемах финансовых средств пользователей для развития рыбного хозяйства на весь период закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
Отчетный период _________________ 20 ___ года
Сноска. Приложение 4 исключено приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 15.09.2022 № 614 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках местного значения
Отчетный период ____________________20 ___ года (полугодие)

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.11.2023 № 322 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индекс:5-бш.
Кезеңділігі: жартыжылдық.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитеті.

Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.11.2023 № 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: 5-рх.
Периодичность: полугодовая.
Представляют: территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.

430000000
10
Павлодар
550000000
11
Солтүстік Қазақстан
590000000
12
Түркістан
510000000
Барлығы
Атауы ______________________
Мекенжайы ______________________________
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:______________________ _____________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі) (қолы)
Мөрдің (бар болса) орны
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)       (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: ________________________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы мәліметтер
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасының жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы ақпараттық сипатқа ие.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері жартыжылда бір рет толтырады және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне есепті жылдың 10 шілдесінен және 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда орындаушы, уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында есептілік кезеңде балық шаруашылығы су айдындары орналасқан облыс атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында ӘАОЖ (әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында зерттеп қаралған су айдынының жалпы саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып) көрсетіледі.

430000000
10
Павлодарская
550000000
11
Северо-Казахстанская
590000000
12
Туркестанская
510000000
Всего
Наименование ___________________________________
Адрес __________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
________________________________________________
Место печати фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Исполнитель: __________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя:
________________________________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной
для сбора административных данных приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сведения о
рыбохозяйственных водоемах и (или) участках местного значения
Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках местного значения" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
Основная задача ведения Формы носит информационный характер о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках местного значения Республики Казахстан.
2. Форма заполняется территориальными подразделениями Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в полгода, и представляется в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 10 июля и 10 января отчетного года.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает исполнитель, руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы указывается наименование области местонахождения рыбохозяйственных водоемов на период отчетности.
7. В графе 3 Формы указывается код местонахождения по КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов).
8. В графе 4 Формы указывается общее количество обследованного водоема (с указанием общей площади (гектар)).

9. Нысанның 5-бағанында зерттеліп қаралатын су айдындарының жалпы саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып) көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында Тізбеге енгізілген (облыс әкімдігінің қаулысына сәйкес) балық шаруашылығы су айдындарының жалпы саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып) көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында бекітіліп берілген (облыс әкімдігінің қаулысына сәйкес) балық шаруашылығы су айдындарының жалпы саны, оның ішінде бекітіп берілген су айдындарының және (немесе) учаскелерінің санын көрсете отырып (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып), сондай-ақ су айдындары бекітіліп берілген балық шаруашылығы ұйымдарының саны көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында бекітіліп берілмеген балық шаруашылығы су айдындарының жалпы саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып) көрсетіледі.
13. Нысанның 9-бағанында ағымдағы жылы қайтадан конкурсқа қойылатын балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып) жалпы саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы мәліметтер 20 ___ жылғы __________________есепті кезең (жартыжылдық)

9. В графе 5 Формы указывается общее количество водоемов, которые будут обследованы (с указанием общей площади (гектар)).
10. В графе 6 Формы указывается общее количество рыб хозяйственного водоема, включенных в Перечень, (согласно постановлению областного акимата) (с указанием общей площади (гектар)).
11. В графе 7 Формы указывается общее количество закрепленных рыбохозяйственных водоемов (согласно постановлению областного акимата), в том числе с указанием количества закрепленных водоемов и (или) участков (с указанием общей площади (гектар)), также количество рыбохозяйственных организаций, за которыми закреплены водоемы.
12. В графе 8 Формы указывается общее количество не закрепленных рыбохозяйственных водоемов (с указанием общей площади (гектар)).
13. В графе 9 Формы указывается общее количество выставляемых на повторный конкурс в текущем году рыбохозяйственных водоемов и (или) участков (с указанием общей площади (гектар)).
Приложение 6 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о
рыбохозяйственных водоемах и (или) участках международного и республиканского значения
Отчетный период __________________ 20 ___ года (полугодие)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасының халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы ақпараттық сипатқа ие.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері жартыжылда бір рет толтырады және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне есепті жылдың 10 шілдесінен және 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанға орындаушы, уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасының халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының есепті кезеңдегі атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында ӘАОЖ (әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында Қазақстан Республикасы бойынша есепті кезеңдегі балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің (алаңның (гектар) көлемін көрсете отырып) жалпы саны көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында балық шаруашылығы ұйымдарына бекітіп берілген балық шаруашылығы су айдындарының жалпы саны, оның ішінде: бекітілген су айдындарының жалпы саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып), балық шаруашылығы ұйымдарының жалпы саны, сондай-ақ балық шаруашылығы су айдындарын бекітіп беру пайызы көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында бекітіп берілмеген балық шаруашылығы су айдындарының жалпы саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Пайдаланушылардың материалдық-техникалық жарақтануы туралы мәліметтер 20___жылғы____________есепті кезең (жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках международного и республиканского значения" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
Основная задача ведения Формы носит информационный характер о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках международного и республиканского значения Республики Казахстан.
2. Форма заполняется территориальными подразделениями Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в полгода, и предоставляется в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 10 июля и 10 января отчетного года.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает исполнитель, руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы указывается наименование рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного и республиканского значения Республике Казахстан на период отчетности.
7. В графе 3 Формы указывается код местонахождения по КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов).
8. В графе 4 Формы указывается общее количество рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за отчетный период по Республике Казахстан с указанием в скобке объем площади (гектар).
9. В графе 5 Формы указывается общее количество закрепленных рыбохозяйственных водоемов за рыбохозяйственными организациями, в том числе: общее количество закрепленных водоемов (с указанием общей площади (гектар)), общее количество рыбохозяйственных организаций, а также процент закрепления рыбохозяйственных водоемов.
10. В графе 6 Формы указывается общее количество незакрепленных рыбохозяйственных водоемов (с указанием общей площади (гектар)).
Приложение 7 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о материально-техническом оснащении пользователей
Отчетный период ____________________ 20 ___ года (год)

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.11.2023 № 322 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индекс: 7-бш.
Кезеңділігі: жылдық.
Ұсынады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей;
аумақтық органдар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне – есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарынан кешіктірмей.
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
Балық аулау бригадаларының саны
Балықшылардың жалпы саны
өздігінен жүретін флот (бірлік)
өздігінен жүрмейтін флот (бірлік)
көлiк құралдары (бірлік)
маркасы
шығарылған жылы
қарда жүргіш
автокөлік
мотоцикл
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
Барлығы
кестенің жалғасы
аулау құралдары
материалдық-техникалық база
жылымдар
сүйретпе аулар
құрма аулар
қабадан
ілгек құралдар және басқа да аулау құралдарының түрлер
жон етін сылау орындары (тонна/тәулік)
балық ұны цехтары (тонна/тәулік)
ыстау цехтары (тонна/тәулік)
мұз генераторы (теңге/тәулік)
мұздақтар (шаршы метр)
термо контейнерлері (текше
тоңазытқыштар (теңге/тәулік) метр)
8
9
Атауы
_________________________________
Мекенжайы
______________________________
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы: __________________ _____________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі) (қолы)
Мөрдің (бар болса) орны
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)       (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: ________________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Пайдаланушылардың материалдық-техникалық жарақтануы туралы мәліметтер

Сноска. Приложение 7 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.11.2023 № 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: 7-рх.
Периодичность: годовая.
Представляют: пользователи животного мира и территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок представления: для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – не позднее 15 января года, следующего за отчетным периодом.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе www.gov.kz
Наименование пользователя животным миром
количество рыболовных бригад
общее количество рыбаков
самоходный флот (единица)
не самоходный флот (единица)
транспортные средства (единица)
марка
год выпуска
снегоход
автотранспорт
мотоцикл
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
Всего
продолжение таблицы
орудий лова
материально-техническая база
невода
волокуши
ставные сети
вентеря
крючковые снасти и другие виды орудии лова
цеха филейные (тонн/сутки)
цеха рыбной муки (тонн/сутки)
цеха коптильные (тонн/сутки)
ледогенераторы (тенге/сутки)
ледники (квадратный метр)
термоконтейнеры (кубометр)
холодильники (тенге/сутки)
8
9
Наименование ___________________________________
Адрес __________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
____________________
Место печати фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Исполнитель: ____________________________ _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя:
________________________________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора
административных данных приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сведения о материально-техническом оснащении пользователей

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Пайдаланушылардың материалдық-техникалық жарақтануы туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Осы нысанды жүргізудің негізгі міндеті пайдаланушылардың материалдық-техникалық жарақтануы туралы ақпараттық сипатқа ие.
Жануарлар дүниесiн пайдаланушылар – Заңға сәйкес жануарлар дүниесiн пайдалану құқығы берiлген жеке және заңды тұлғалар.
2. Нысанды жануарлар дүниесін пайдаланушылар толтырады және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері одан әрі Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарынан кешіктірмей ұсынуы үшін аумақтық бөлімшелерге жартыжылда бір рет, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда жануарлар дүниесін пайдаланушы, орындаушы, содан кейін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне жібергенде уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығымен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөнiнде конкурс өткiзу қағидаларының және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген) негізінде су айдыны бекітіліп берілген жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушыда жұмыс істейтін балық аулау бригадаларының жалпы саны көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында есепті кезеңде пайдаланушыда есептелетін балықшылардың жалпы саны көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушыда бар өздігінен жүретін флоттың жалпы саны, оның ішінде маркасы мен шығарылған жылы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, "Сведения о материально-техническом оснащении пользователей" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон).
Основная задача ведения данной Формы носит информационный характер о материально-техническом оснащении пользователей.
Пользователи животным миром – физические и юридические лица, которым в соответствии Законом предоставлено право пользования животным миром.
2. Форма заполняется пользователями животного мира и предоставляется в территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом, для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 15 января года, следующего за отчетным периодом.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает пользователь животного мира, исполнитель, затем при направлении в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы указывается наименование пользователя животного мира, за которым закреплен водоем на основании Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11227).
7. В графе 3 Формы указывается общее количество рыболовных бригад, работающих у пользователя животного мира.
8. В графе 4 Формы указывается общее количество рыбаков, числящихся у пользователя на период отчетности.
9. В графе 5 Формы указывается общее количество самоходного флота, в том числе марка и год выпуска, находящегося в наличии у пользователя животного мира.

10. Нысанның 6-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушыда бар өздігінен жүрмейтін флоттың жалпы саны көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушыда бар автокөліктердің жалпы саны көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушыларда бар балық аулау құралдарының жалпы саны, оның ішінде: жылымдар, сүйретпе аулар, құрма аулар, қабадан, ілгек құралдар және басқа да аулау құралдарының түрлері көрсетіледі.
13. Нысанның 9-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушыдағы материалдық-техникалық базаның жалпы саны, технологиялық жабдық (бар болса), ыстау цехтары, жон етін сылу цехтары, балық ұны цехтары (тонна/тәулік) оның ішінде: жануарлар дүниесін пайдаланушыдағы тоңазытқыш жабдықтардың жалпы саны (бар болса), тоңазытқыштар (тонна/тәулік), мұз генераторлары (тонна/тәулік), мұздақтар (шаршы метр), термо контейнерлер (текше метр) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
8-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Балық шаруашылығы саласымен айналысатын субъектілер бойынша мәлімет Есептілік кезеңі ___________ 20 ___жылғы
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.11.2023 № 322 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индекс: 8-бш.
Жиілігі: жылдық.
Ұсынатындар: балық өсірумен айналысатын субъектілер, жануарлар дүниесін (балық ресурстарын) пайдаланушылар, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар Министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне аумақтық бөлімшелердің одан әрі Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитетіне ұсынуы үшін.
Ұсыну мерзімі: балық өсірумен айналысатын субъектілер мен жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті жылдың 10 шілдесінен және 10 қаңтарынан кешіктірмей;
аумақтық органдар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитетіне – есепті жылдың 15 шілдесінен және 15 қаңтарынан кешіктірмей.
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Су айдынының / учаскесінің және (немесе) балық өсіру шаруашылығынң атауы
Негізгі және қосалқы қызмет түрлері (ЭҚЖЖ кодын көрсету)
Өсірілетін түрлері
Өсірілген балықтың және де басқа да су жануарларының көлемі
Өндірістік қуаты (жылына тонна))
Балық өсіру шаруашылығының құрылған жылы (өндірістік базаны салу)
Балық өсіру материалының көзі
Балық және басқа да су жануарлары
Шаянтәрізділер
түрлері бойынша өсіру жоспары, тонн
түрлері бойыша нақты өсірілгені (тонн/ мың теңге)
кестенің жалғасы
Сумен жабдықтау көзі
Балық өсіру шаруашылығының типтері бойынша жалпы ауданы
Өсірілген балық өсіру материалының көлемі (шабақтар, бір жаздықтар, бір жылдықтар) (әрқайсысының көлемі жеке-жеке) (мың. теңге)
КТБӨШ ауданы (гектар)
шарбақтық ауданы (метр куб)
тұйықталған сумен жабдықтау (су айналымы) қондырғысы (метр куб)
тоғандық ауданы (гектар)
қоршалған учаскелер және қашалар
бассейндік (гектар немесе метр куб)
басқалары (гектар)
кестенің жалғасы
Балық өсіру материалына арналған шығындар (мың. теңге)
Өсірілген аналық-толтыру басының көлемі, (дана/ мың.теңге)
Есепті кезеңде аналық-толтыру табынды сатып алуға арналған шығындар (мың. теңге)
ББН әзірлеуге арналған шығындар (мың. теңге)
Есепті кезеңде дәрілік препараттарды сатып алуға арналған шығындар (мың. теңге)
Құрама жемге арналған шығындар (мың. теңге)
Балық және басқа да су жануарларын өсіру үшін электр энергиясына арналған шығындар (мың. теңге)
Балық және басқа да су жануарларын өсіру үшін минералды тыңайтқыштар шығындары (мың. теңге)
кестенің жалғасы
Экспортталған тауарлық балық көлемі, (тонна/ мың. теңге)
Инвестициялық салымдар кезіндегі шығындар (мың. теңге)
Жұмыспен қамтылған қызметкерлердің орташа жылдық саны
Жұмысшылардың лауазымдар бөлінісіндегі айлық еңбекақысы (мың. теңге)
Кәсіпорынның банктік деректемелері
Кәсіпорын басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Өсіруде
Өңдеуде
Атауы __________________________________
Мекенжайы______________________________
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
КТБӨШ – көл-тауарлы балық өсіру шаруашылығы;
ТСЖҚ – тұйықталған сумен жабдықтау қондырғысы (су айналымы).
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Балық өсірумен айналысатын субъектілер бойынша мәліметтер 1-тарау. Жалпы ережелер

10. В графе 6 Формы указывается общее количество несамоходного флота, находящегося в наличии у пользователя животного мира.
11. В графе 7 Формы указывается общее количество транспортных средств в наличии у пользователя животного мира.
12. В графе 8 Формы указывается общее количество орудий лова, находящихся в наличии у пользователя животного мира, в том числе: невода, волокуши, ставные сети, вентеря, крючковые снасти и другие виды орудий лова.
13. В графе 9 Формы указывается общее количество материально технической базы, технологическое оборудования у пользователя животного мира (при его наличии), цеха коптильные, цеха филейные, цеха рыбной муки (тонн/сутки) в том числе: холодильного оборудования у пользователя животного мира (при его наличии), холодильники (тонн/сутки), ледогенераторы (тонн/сутки), ледники (квадратный метр), термоконтейнеры (кубометр).
Приложение 8 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения по субъектам, занятым выращиванием рыбы
Отчетный период ___________ 20 ___ года
Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.11.2023 № 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: 8-рх.
Периодичность: годовая.
Представляют: субъекты, занятые выращиванием рыбы, пользователи животного мира (рыбных ресурсов) а также территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок представления: для субъектов занятых выращиванием рыбы и пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – не позднее 15 января года, следующего за отчетным периодом.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе www.gov.kz
Наименование водоема /участка и (или) рыбоводного хозяйства
Основной и вторичный вид деятельности (указать код ОКЭД)
Выращиваемые виды
Объем выращенной рыбы и других водных животных
Производственная мощность (тонн в год)
Год образования рыбоводного хозяйства (постройки производственной базы)
рыб и других водных животных
ракообразных
план выращивания по видам, тонн
фактически выращено по видам тонн / тыс. тенге
продолжение таблицы
Источник рыбопосадочного материала
Источник водоснабжения
Параметры по типам рыбоводного хозяйства
Объем выращенного рыбопосадочного материала (личинок, сеголеток, годовиков) (объем каждого по отдельности) тыс. штук
ОТРХ площадь (гектар)
площадь садков (метр куб)
У З В (метр куб)
площадь прудов (гектар)
отгороженные участки и заливы
бассейны (кв. метр)
другие (гектар или метр куб)
продолжение таблицы
Затраты на рыбопосадочный материал (тыс. тенге)
Объем выращенного ремонтно-маточного поголовья, штук/ тыс. тенге
Затраты на приобретение в отчетном периоде ремонтно-маточного стада (тыс. тенге)
Затраты на разработку РБО (тыс. тенге)
Затраты на приобретение лекарственных препаратов (тыс. тенге)
Затраты на комбикорма (тыс. тенге)
Затраты на электроэнергию для выращивания рыбы и других водных животных (тыс. тенге)
Затраты на минеральные удобрения для выращивания рыбы и других водных животных (тыс. тенге)
продолжение таблицы
Объем экспортированной рыбы, тонн/ тыс. тенге
Затраты при инвестиционных вложениях (тыс. тенге)
Среднегодовая численность работников занятых
Месячная заработная плата работников в разрезе должностей тыс. тенге
Банковские реквизиты рыбоводного хозяйства
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
в выращивании
в переработке рыбы
Наименование _____________________________________
Адрес ____________________________________________
Расшифровка аббревиатур:
ОТРХ – озерно-товарное рыбоводное хозяйство;
УЗВ – установка замкнутого водоснабжения (водооборота).
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сведения по субъектам, занятым выращиванием рыбы
Глава 1. Общие положения

1. Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Балық өсірумен айналысатын субъектілер бойынша мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Аталған Нысанды жүргізудің негізгі міндеті балық өсірумен айналысатын субъектілер туралы ақпараттық сипатқа ие.
Жануарлар дүниесiн пайдаланушылар – Заңға сәйкес жануарлар дүниесiн пайдалану құқығы берiлген жеке және заңды тұлғалар.
Көл-тауарлы балық өсіру шаруашылығы – табиғи және жасанды су айдындарында ихтиофаунаны толық немесе ішінара ауыстыру арқылы жартылай ерікті бақыланатын жағдайларда балықтар мен басқа да су жануарларын өсіретін шаруашылық қызмет түрі.
Шарбақтық балық өсіру шаруашылығы – табиғи және жасанды су айдындарында орналасқан және жартылай ерікті бақыланатын жағдайларда ұстауға мүмкіндік беретін арнаулы құрылғыларда (шарбақтарды) балықтар мен басқа да су жануарларын өсіретін шаруашылық қызмет түрі.
2. Нысанды жануарлар дүниесін пайдаланушылар толтырады және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті жылдың 10 шілдесінен және 10 қаңтарынан кешіктірмей, одан әрі аумақтық бөлімшелердің Қазақстан Республикасы экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитетіне есепті жылдың 15 шілдесінен және 15 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
3. Нысан алғашқы есеп деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда жануарлар дүниесін пайдаланушы, орындаушы, содан кейін Қазақстан Республикасы экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитетіне жібергенде уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында су айдынының / учаскесінің және (немесе) балық өсіру шаруашылығынң атауы көрсетіледі;
7. Нысанның 3-бағанында негізгі және қосалқы қызмет түрлері (ЭҚЖЖ кодын көрсету) көрсетіледі;
8. Нысанның 4-бағанында өсірілетін балық және шаян тәрізділер түрлері көрсетіледі;
9. Нысанның 5-бағанында түрлері бойынша өсіру жоспары (тонн) және түрлері бойыша нақты өсірілген (тонн/ мың теңге) балықтың және де басқа да су жануарларының көлемі көрсетіледі;

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения по субъектам, занятым выращиванием рыбы" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон).
Основная задача ведения данной Формы носит информационный характер о субъектах, занятых в сфере рыбного хозяйства.
Пользователи животным миром – физические и юридические лица, которым в соответствии Законом предоставлено право пользования животным миром.
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство – вид хозяйственной деятельности по выращиванию рыб и других водных животных в полувольных контролируемых условиях путем полной или частичной замены ихтиофауны в естественных и искусственных водоемах.
Садковое рыбоводное хозяйство – вид хозяйственной деятельности по выращиванию рыб и других водных животных в специальных устройствах (садках), расположенных в естественных и искусственных водоемах и позволяющих содержать их в полувольных контролируемых условиях.
2. Форма заполняется пользователями животного мира и предоставляется в территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в год, не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 15 января года, следующего за отчетным периодом.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает пользователь животного мира, исполнитель, затем при направлении в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы сведения
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
6. В графе 2 Формы указывается наименование водоема/участка и рыбоводного хозяйства;
7. В графе 3 Формы указывается основной и вторичный вид деятельности (указать код ОКЭД);
8. В графе 4 Формы указывается выращиваемые виды рыб и ракообразных;
9. В графе 5 Формы указывается объем выращенной рыбы и других водных животных по плану выращивания (тонн) и выращенный фактический объем по видам (тонн/ тысяч тенге)

10. Нысанның 6-бағанында өндірістік қуаттылығы (жылына тонна) көрсетіледі;
11. Нысанның 7-бағанында балық өсіру шаруашылығының құрылған (құрылыстың өндірістік базаның салынған) жылы көрсетіледі;
12. Нысанның 8-бағанында балық өсіру материалының көзі көрсетіледі;
13. Нысанның 9-бағанында сумен жабдықтау көзі көрсетіледі;
14. Нысанның 10-бағанында балық өсіру шаруашылығының КТБӨШ (көл-тауарлы балық өсіру шаруашылығы), шарбақтық, тоғандық, тұйықталған сумен жабдықтау қондырғысы (ТСЖҚ), бассейндік типтері және олардың жалпы ауданы көрсетіледі;
15. Нысанның 11-бағанында өсірілген балық өсіру материалының көлемі (шабақтар, бір жаздықтар, бір жылдықтар) (әрқайсысының көлемі жеке-жеке) көрсетіледі;
16. Нысанның 12-бағанында балық өсіру материалына арналған шығындар көрсетіледі;
17. Нысанның 13-бағанында өсірілген аналық-толтыру басының көлемі көрсетіледі;
18. Нысанның 14-бағанында есепті кезеңде аналық-толтыру табынды сатып алуға арналған шығындар көрсетіледі;
19. Нысанның 15-бағанында есепті кезеңде ББН әзірлеуге арналған шығындар көрсетіледі;
20. Нысанның 16-бағанында есепті кезеңде дәрілік препараттарды сатып алуға арналған шығындар көрсетіледі;
21. Нысанның 17-бағанында құрама жемге жұмсалған шығын (мың теңге) көрсетіледі;
22. Нысанның 18-бағанында балық және басқа да су жануарларын өсіру үшін электр энергиясына (мың теңге) жұмсалған шығын көрсетіледі;
23. Нысанның 19-бағанында балық және басқа да су жануарларын өсіру үшін минералдық тыңайтқыштарға жұмсалған шығын;
24. Нысанның 20-бағанында экспортталған тауарлық балық көлемі көрсетіледі;
25. Нысанның 21-бағанында инвестициялық салымдар кезіндегі шығындар көрсетіледі;
26. Нысанның 22-бағанында балық өсіру және балық өңдеу бойынша жұмыспен қамтылған қызметкерлердің орташа жылдық саны көрсетіледі;
27. Нысанның 23-бағанында жұмысшылардың лауазымдар бөлінісіндегі айлық еңбекақысы көрсетіледі;
28. Нысанның 24-бағанында кәсіпорынның банктік деректемелері көрсетіледі;
29. Нысанның 25-бағанында Кәсіпорын басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
9-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар туралы мәліметтер 20___жылғы есепті кезең
Ескерту. Бұйрық 9-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.12.2015 № 18-04/1125 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.11.2023 № 322 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Индекс: 9-бш.
Кезеңділігі: жылдық.
Ұсынатындар: балық өңдейтін кәсіпорындар, жануарлар дүниесін (балық ресурстарын) пайдаланушылар, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне аумақтық бөлімшелердің одан әрі Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитетіне ұсынуы үшін.
Ұсыну мерзімі: балықты қайта өңдейтін кәсіпорындар және жануарлар дүниесін (балық ресурстарын) пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей;
аумақтық органдар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитетіне – есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Балық өнімдерінің атауы
кәсіпорынның өндірістік қуаттылығы
қайта өңдеуге арналған шикізат (тонна)
дайын өнімнің шығысын қайта есептеу коэффициенті
Сатуға арналған түпкілікті қайта өңделген балық өнімінің көлемі (тонна)
тәулігіне тонна
жылына тонна
1
2
3
4
5
6
1
тірі балық
2
салқындатылған-мұздатылған балық
оның ішінде бөлінген балық:
- жон еті
- ішек қарны тазартылған, басымен
- басы алынған денесі
- басқа да бөлік түрлері
3
ысталған
4
кептірілген
5
балық консервілері (туб/тонна)
6
балық пресервілері (туб/тонна)
7
фарш, субөнімдер және басқалары (шаянтәрізділер, былқылдақ денелілер)
8
азықтық балық ұны
9
балық майы
Барлығы
кестенің жалғасы
шикізат көздері (тонна)
Қазақстан Республикасындағы өткізу өңірлері
экспорт (ел)
балық өнімдерін өңдеумен айналысатын қызметкерлердің орташа жылдық саны (адам)
меншікті аулау
сатып алынғаны
мұхит балығы
өсірілген балық
7
8
9
10
________________________________
Кәсіпорынның орналасқан жерінің заңды мекенжайы
________________________________
Кәсіпорын басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Мөрдің (бар болса) орны
________________________________
Орындаушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, байланыс телефоны, электрондық мекенжайы
________________________________
Мөрдің (бар болса) орны Бас бухгалтердiң аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, байланыс телефоны электрондық мекенжайы
____________________________________________________________________
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі облыстық аумақтық инспекциясы басшысының немес оның міндеттерін атқарушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Атауы __________________________________
Мекенжайы ______________________________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар туралы мәліметтер
1. Жалпы ережелер

10. В графе 6 Формы указывается производственная мощность рыбохозяйственного предприятия (тонн в год)
11. В графе 7 Формы указывается год образования рыбоводного хозяйства (постройки производственной базы);
12. В графе 8 Формы указывается источник рыбопосадочного материала;
13. В графе 9 Формы указывается источник водоснабжения;
14. В графе 10 Формы указывается тип рыбоводного хозяйства, ОТРХ (озерно-товарное рыбоводное хозяйство) садковая, прудовая, УЗВ (установка замкнутого водоснабжения) бассейновая и общая площадь рыбоводного хозяйства;
15. В графе 11 Формы указывается объем выращенного рыбопосадочного материала (личинок, сеголеток, годовиков) (объем каждого по отдельности) (тысяч штук);
16. В графе 12 Формы указываются затраты на рыбопосадочный материал;
17. В графе 13 Формы указывается объем выращенного ремонтно-маточного поголовья, (штук/ тысяч тенге);
18. В графе 14 Формы указываются затраты на приобретение в отчетном периоде ремонтно-маточного стадо;
19. В графе 15 Формы указываются затраты на разработки РБО в отчетном периоде;
20. В графе 16 Формы указываются затраты на приобретение лекарственных препаратов в отчетном периоде;
21. В графе 17 Формы указываются затраты на комбикорма (тысяч тенге);
22. В графе 18 Формы указываются затраты на электроэнергию (тысяч тенге);
23. В графе 19 Формы указываются затраты на минеральные удобрения (тысяч тенге);
24. В графе 20 Формы указывается объем экспортированной рыбы, (тонн/ тысяч тенге);
25. В графе 21 Формы указываются затраты при инвестиционных вложениях (тысяч тенге);
26. В графе 22 Формы указываются среднегодовая численность работников, занятых в выращивании и переработке рыбы;
27. В графе 23 Формы указывается месячная заработная плата работников в разрезе должностей тыс. тенге. ;
28. В графе 24 Формы указываются Банковские реквизиты предприятия;
29. В графе 25 Формы указываются Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя предприятия.
Приложение 9 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о рыбоперерабатывающих предприятиях
Отчетный период 20 _______год (год)
Сноска. Приказ дополнен приложением 9 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.12.2015 № 18-04/1125 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.11.2023 № 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: 9-рх.
Периодичность: годовая.
Представляют: предприятия, перерабатывающие рыбу, пользователи животного мира (рыбных ресурсов) а также территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок представления: для предприятий, перерабатывающих рыбу и пользователей животного мира (рыбных ресурсов) в территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – не позднее 15 января года, следующего за отчетным периодом.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе www.gov.kz
Наименование рыбной продукции
производственная мощность предприятия
cырье для переработки (тонн)
коэффициент перерасчета выхода готовой продукции
объем конечной переработанной рыбной продукции для реализации
(тонн)
источники сырья (тонн)
регионы сбыта в Республике Казахстан
экспорт (страна)
среднегодовая численность работников, занятых на переработке рыбной продукции (человек)
тонн в сутки
тонн в год
собственный вылов
приобретено
океаническая рыба
выращенная рыба
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
живая рыба
2
охлажденно-мороженная рыба
в том числе рыба раздельная:
- филе
- потрошенная с головой
- тушка без головы
- другие виды разделки
3
вяленая рыба
4
копченая рыба
5
консервы рыбные (туб/тонн)
6
пресервы рыбные (туб/тонн)
7
фарш, субпродукты и другие (ракообразные, моллюски)
8
мука кормовая рыбная
9
рыбий жир
Всего
_____________________________
_____________________________
_________________________
_________________________
Место для печати (при наличии)
Юридический адрес
местонахождения предприятия
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
руководителя предприятия
_____________________________
_____________________________
_____________________________
__________________________
__________________________
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
исполнителя, контактный телефон,
электронный адрес
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
главного бухгалтера,
контактный телефон,
электронный адрес
_________________________________________________
_________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
или исполняющее его обязанности областной
территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора
административных данных приведено в приложении к настоящей форме
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о
рыбоперерабатывающих предприятиях
Глава 1. Общие положения

1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті балық шаруашылығы саласында жұмыс істейтін субъектілер туралы ақпараттық сипатқа ие.
Жануарлар дүниесiн пайдаланушылар – Заңға сәйкес жануарлар дүниесiн пайдалану құқығы берiлген жеке және заңды тұлғалар.
2. Нысанды балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар, сондай-ақ жануарлар дүниесін (балық ресурстарын) пайдаланушылар толтырады және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарынан кешіктірмей ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей береді.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда балық өңдеумен айналысатын кәсіпорынның басшысы және бас бухгалтері қолдарын қояды, сондай-ақ жануарлар дүниесін пайдаланушы, орындаушы, содан кейін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне жібергенде уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында балық өнімдерінің атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында балық өңдеу түрлері бойынша кәсіпорынның өндірісттік қуаттылығы (тәулігіне тонна, жылына тонна) көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында қайта өңдеуге жолданған шикізат мөлшері (тонна) көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында дайын өнім шығымының қайта есептеу коэффициенті көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында сатуға арналған түпкілікті қайта өңделген балық өнімінің көлемі (тонна) көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында шикізат көздері: өзінің аулағаны, басқа кәсіпорындардан сатып алынған, пайдаланылған мұхит балығы немесе өсірілген балық (тонна) көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында Қазақстандағы дайын балық өнімдерінің өткізу нарығы көрсетіледі.
13. Нысанның 9-бағанында дайын балық өнімдері экспортталған ел көрсетіледі.

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, "Сведения о рыбоперерабатывающих предприятиях" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон).
Основная задача ведения Формы носит информационный характер о субъектах, занятых в сфере рыбного хозяйства.
Пользователи животным миром – физические и юридические лица, которым в соответствии Законом предоставлено право пользования животным миром.
2. Форма заполняется предприятиями, перерабатывающих рыбу, а также пользователями животного мира (рыбных ресурсов) и предоставляется в территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом, для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 15 января года следующего за отчетным периодом.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывают руководитель и главный бухгалтер предприятия перерабатывающего рыбу, пользователь животного мира, а также исполнитель, затем при направлении в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывают, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы указывается наименование рыбной продукции.
7. В графе 3 Формы указывается производственная мощность предприятия по видам переработки рыб (тонн в сутки, тонн в год).
8. В графе 4 Формы указывается количество сырья, направленного для переработки (тонн).
9. В графе 5 Формы указывается коэффициент перерасчета выхода готовой продукции (тонн).
10. В графе 6 Формы указывается объем конечной переработанной рыбной продукции для реализации (тонн).
11. В графе 7 Формы указываются источники сырья: собственный вылов, приобретенный у других предприятий, использованная океаническая или выращенная рыба (тонн).
12. В графе 8 Формы указывается регион сбыта готовой рыбной продукции в Казахстане.
13. В графе 9 Формы указывается страна, в которую экспортирована готовая рыбная продукция.

14. Нысанның 10-бағанында балық өнімдерін өңдейтін жұмыспен қамтылған қызметкерлердің орташа жылдық саны (адам) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
10-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Аумақтық органдардың балық ресурстарын қорғау бөлігінде бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер 20___жылғы______________ есепті кезең (ай)
Ескерту. Бұйрық 10-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.12.2015 № 18-04/1125 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) ; жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.11.2023 № 322 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Индекс: 10-бш.
Кезеңділігі: ай сайын.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне.
Ұсыну мерзімі: аумақтық бөлімшелер ай сайын айдың 5-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетіне ұсынады.
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсеткіштер атауы
саны (өлшем бірлігі)
есепті кезең үшін
жыл басынан бері
1
балық қорғау заңнамасын бұзғаны үшін толтырылған хаттамалар, оның ішінде:
хаттамалар саны/адам
1.1
су айдындарын ластағаны үшін
1.2
кеме қатынасы режимін бұзғаны үшін
1.3
балықты заңсыз аулағаны үшін
1.4
балық ресурстарын және басқа да су жануарларын заңсыз иемденгені, өткізгені, тасымалдағаны, әкелгені, сақтағаны үшін
2
инспекция қараған әкімшілік материалдар
2.1
сотқа жіберілген әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істердің саны
соттың әкімшілік жауапкершілікке тартқандары
соттың қарау процесіндегілер
3
балық қорғау заңнамасын бұзушыларға қозғалған істердің тергеу органдарына берілгені, оның ішінде
іс/адам
3.1
қозғалған қылмыстық істер

14. В графе 10 Формы указывается среднегодовая численность работников, занятых на переработке рыбной продукции (человек).
Приложение 10 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о контрольно-инспекционной деятельности территориальных органов в части охраны рыбных ресурсов
Отчетный период ___________20 ___ года (месяц)
Сноска. Приказ дополнен приложением 10 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.12.2015 № 18-04/1125 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.11.2023 № 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: 10-рх.
Периодичность: ежемесячная.
Представляют: территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок представления: территориальные подразделения ежемесячно не позднее 5 числа представляют в Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе www.gov.kz
Наименование показателей
количество (единица измерения)
за отчетный период
сначала года
1
составлено протоколов о нарушении рыбоохранного законодательства, из них:
количество протоколов/ человек
1.1
за загрязнение водоемов
1.2
за нарушение режима судоходства
1.3
за незаконный лов рыбы
1.4
за незаконное приобретение, сбыт, провоз, ввоз, вывоз, хранение рыбных ресурсов и других водных животных
2
рассмотрено административных материалов инспекцией
2.1
количество дел об административных правонарушениях, направленных в суд
привлечено судом к административной ответственности
в процессе рассмотрения в суде
3
передано дел на нарушителей рыбоохранного законодательства в следственные органы, из них
дел/человек
3.1
возбуждено уголовных дел

19.1
өзен кемелерінің саны
19.2
теңіз кемелерінің саны
19.3
мотоқайықтардың қатысуы
19.4
қатысқан инспекторлардың саны
20
ұйымдастырылған балық қорғау бекеттері
Атауы _________________________________
Мекенжайы ______________________________
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы: __________________ _____________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі) (қолы)
Мөрдің (бар болса) орны
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)       (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: ________________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Аумақтық органдардың балық ресурстарын қорғау бөлігіндегі бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Аумақтық органдардың балық ресурстарын қорғау бөлігіндегі бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті аумақтық органдардың балық ресурстарын қорғау бөлігіндегі бақылау-инспекциялық қызметі туралы ақпараттық сипатқа ие.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері айына бір рет, 5-күннен кешіктірмей толтырады.
3. Нысан бастапқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанға орындаушы, уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану заңнамасының бұзылуы туралы, оның ішінде: 1.1. су айдындарын ластағаны үшін; 1.2. кеме қатынасы режимін бұзғаны үшін; 1.3. балықты заңсыз аулағаны үшін жасалған хаттамалардың саны көрсетіледі; 1.4 балық ресурстарын және басқа да су жануарларын заңсыз иемденгені, өткізгені, тасымалдағаны, әкелгені, сақтағаны үшін.

19.1
количество речных судов
19.2
количество морских судов
19.3
участие мотолодок
19.4
количество участвовавших инспекторов
20
организовано рыбоохранных постов
Наименование __________________________________
Адрес _________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
________________________________________________
Место печати фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Исполнитель: _________________________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя:
________________________________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора
административных данных приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сведения о контрольно-инспекционной деятельности территориальных органов в части охраны рыбных ресурсов
Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, "Сведения о контрольно-инспекционной деятельности территориальных органов в части охраны рыбных ресурсов" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
Основная задача ведения Формы носит информационный характер о контрольно-инспекционной деятельности территориальных органов в части охраны рыбных ресурсов.
2. Форма заполняется территориальными подразделениями Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в месяц, не позднее 5 числа.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает исполнитель, руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы указывается количество составленных протоколов за нарушение законодательства в области охраны, воспроизводства и использования животного мира из них: 1.1 за загрязнение водоемов; 1.2 за нарушение режима судоходства; 1.3 за незаконный лов рыбы; 1.4 за незаконное приобретение, сбыт, провоз, ввоз, вывоз, хранение рыбных ресурсов и других рыбных животных.

7. Нысанның 3-бағанында Инспекция қараған әкімшілік материалдарының саны, оның ішінде: 2.1. сотқа жіберілген әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы; сот әкімшілік жауаптылыққа тартқан; сотта қарау процесіндегі істердің саны көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында тергеу органдарына балық қорғау заңнамасын бұзушыларға берілген істердің саны, оның ішінде: 3.1. қозғалған қылмыстық іс; 3.1.2. сотқа жіберілген қылмыстық істер; 3.1.3. сот қылмыстық жауаптылыққа тартқан; 3.1.4. соттың қарау процесіндегі істердің саны; сондай-ақ 3.2-бағанда қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған және әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс бойынша қаралғандар, оның ішінде: 3.2.1. инспекцияның; 3.2.2. соттың; 3.2.3. құқық қорғау органының; 3.2.4. жақсыз тәртіп бұзушылықтар көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында жол берілген барлық бұзушылықтар; 4.1. балық аулау ұйымдарының; 4.2. азаматтардың (жеке тұлғалар); 4.3. лауазымды адамдардың; 4.4. жақсыз бұзушылықтар көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында Құқық қорғау органдарының қызметкерлерімен бірлесіп ашылған бұзушылықтар саны көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында салынған айыппұлдар саны, оның ішінде: 6.1. Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 383-бабы бойынша; 6.2. Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 389-бабы бойынша; 6.3 Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 811-бабы бойынша; 6.4. мәжбүрлеп өндіріп алуға жіберілген істер көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында өндіріп алынған айыппұлдар саны; 7.1. ерікті түрде; 7.1.2. Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 383-бабы бойынша; 7.1.3 Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 389-бабы бойынша; 7.1.4. Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 811-бабы бойынша; 7.2. мәжбүрлеу тәртібімен алынған айыппұлдар саны көрсетіледі.
13. Нысанның 9-бағанында балық ресурстарына залал келтіргені үшін талап етілген істер адам және сома саны көрсетіледі.
14. Нысанның 10-бағанында балық ресурстарына залал келтіргені үшін өндіріп алынған істер адам және сома саны көрсетіледі.
15. Нысанның 11-бағанында өткен жылдардың өндіріп алынған айыппұл сомасының мөлшері көрсетіледі.
16. Нысанның 12-бағанында өткен жылдардың өндіріп алынған талап-арыз сомасының мөлшері көрсетіледі.
17. Нысанның 13-бағанында тәркіленген заттарды өткізуден түскен қаражаттың мөлшері, барлығы; 12.1. балықтан; 12.2. уылдырықтан; 12.3. көлік және жүзу құралдарынан түскені көрсетіледі.
18. Нысанның 14-бағанында тәртіп бұзушылардан алынған балық түрлерінің саны, барлығы; 13.1. жиі кездесетін балық түрлері; 13.2. бекіре балық түрлері; 13.3. бекіре балық түрлерінің уылдырығы; 13.4. өзге түрлер көрсетіледі.

7. В графе 3 Формы указывается количество рассмотренных административных материалов Инспекцией, в том числе: 2.1 количество дел об административных правонарушениях, направленных в суд; привлечено судом к административной ответственности; в процессе рассмотрения в суде.
8. В графе 4 Формы указывается количество переданных дел на нарушителей законодательства в области охраны, воспроизводства и использования животного мира в следственные органы, из них: 3.1 возбужденно уголовных дел; 3.1.2 направленно уголовных дел в суд; 3.1.3 привлечено судом к уголовной ответственности; 3.1.4 в процессе рассмотрения в суде; так же в графе 3.2 указывается количество отказанных в возбуждении уголовного дела и рассмотрено по производству об административных правонарушениях, из них: 3.2.1 инспекцией; 3.2.2 судом; 3.2.3 правоохранительным органом; 3.2.4 безличные нарушения.
9. В графе 5 Формы указывается количество допущенных нарушений, всего; 4.1 рыбодобывающими организациями; 4.2 гражданами (физическими лицами); 4.3 должностными лицами; 4.4 безличные нарушения.
10. В графе 6 Формы указывается количество открытых нарушений совместно с сотрудниками правоохранительных органов.
11. В графе 7 Формы указывается количество наложенных штрафов, из них: 6.1 по статье 383 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях"; 6.2 по статье 389 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"; 6.3 по статье 811 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"; 6.4 направлено дел на принудительное взыскание.
12. В графе 8 Формы указывается количество взысканных штрафов: 7.1 в добровольном порядке; 7.1.2 1 по статье 383 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"; 7.1.3 по статье 389 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"; 7.1.4 по статье 811 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"; 7.2 в принудительном порядке.
13. В графе 9 Формы указывается количество человек и сумма предъявленных за ущерб нанесенного рыбным ресурсам.
14. В графе 10 Формы указывается количество человек и сумма предъявленных за ущерб нанесенного рыбным ресурсам.
15. В графе 11 Формы указывается количество сумма штрафов взысканных прошлых лет.
16. В графе 12 Формы указывается количество сумма иска взысканных прошлых лет.
17. В графе 13 Формы указывается количество поступивших средств от реализации конфискантов, всего: 12.1 рыба; 12.2 икры; 12.3 транспортных и плавательных средств.
18. В графе 14 Формы указывается количество видов рыб, изъятых у нарушителей, всего; 13.1 рыбы частиковых видов; 13.2 рыбы осетровых видов; 13.3 икры осетровых видов; 13.4 иных видов.

19. Нысанның 15-бағанында тәртіп бұзушылардан алынған аулау құралдары, сондай-ақ көлік және жүзу құралдарының саны; 14.1. сүзекілер, сүйретпе аулар, сүзекті ау құралдары; 14.2. аулар; 14.3. ілмек және басқалар; 14.4. көлік және жүзу құралдары; 14.5. байланыс құралдары; 14.6. навигаторлар; 14.7. эхолоттар көрсетіледі.
20. Нысанның 16-бағанында алынған иесіз аулау құралдары, автомобиль және жүзу құралдарының саны, барлығы; 15.1. аулар саны; 15.2. ілмек және басқалар; 15.3. көлік және жүзу құралдары; 15.4. байланыс құралдары; 15.5. навигаторлар; 15.6. эхолоттар көрсетіледі.
21. Нысанның 17-бағанында бұқаралық-үгіт жұмысы; 16.1. радиодан сөйлеу; 16.2. теледидардан сөйлеу; 16.3. жарияланған мақалалар көрсетіледі; 16.4 әлеуметтік парақта орналастырылды.
22. 10-нысанның 18-бағанында кәсіпшілік аулау құралдарын тексеру кезінде жасалған актілер саны, бұл орайда ашылған тәртіп бұзушылықтар көрсетіледі.
23. Нысанның 19-бағанында суалғыларды тексеру саны, бұл орайда ашылған тәртіп бұзушылықтар көрсетіледі.
24. Нысанның 20-бағанында техникалық құралдар мен инспекторлардың қатысуы; 19.1. өзен кемелерінің саны; 19.2. теңіз кемелерінің саны; 19.3. мотоқайықтардың қатысуы; 19.4. қатысқан инспекторлардың саны көрсетіледі.
25. Нысанның 21-бағанында ұйымдастырылған балық қорғау бекеттерінің саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Қоршаған
орта және су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
11-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер
20___жылғы есепті кезең
Ескерту. Бұйрық 11-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.12.2015 № 18-04/1125 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 08.05.2019 № 197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Индекс: 11-жд.
Кезеңділігі: апта сайын.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне.
Ұсынылу мерзімі: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне ағымдағы айдың әр бейсенбісі.
Облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясының атауы
жүргізілген рейдтер, бақылау үшін тексерулер (саны)
анықталған бұзушылықтар
апта ішінде
жыл басынан бері
апта ішінде
жыл басынан бері
рейд-тер
тексерулер
рейд-тер
тексерулер
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
1
2
3
4
кестенің жалғасы
толтырылған хаттамалар саны (дана)
құқық қорғау органдарына берілген істер (саны
апта ішінде
жыл басынан бері барлығы
Ішкі істер департаменті
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
5
кестенің жалғасы
құқық қорғау органдарына берілген істер (саны
Тәртіп бұзушылардан алынған браконьерлік құралдардың саны
сот
прокуратура
аң аулау құралы (бірлік)
орман бойынша, кесу құралы, көлік (бірлік)
балық бойынша, балық бойынша жүзу орталарын аулау құралы, (бірлік)
барлығы (бірлік)
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
Кестенің жалғасы
Әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар (адам)
Қылмыстық жауапкершілікке тартылғандар (адам)
Салынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
апта ішінде
жыл басынан бері барлығы
жыл басынан бері барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
6
кестенің жалғасы
Салынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
Өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
Бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланған материалдар (саны)
апта ішінде
жыл басынан бері барлығы
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:            Мөрдің (бар
___________________________________ __________      болса) орны
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: ________________________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет туралы мәліметтер 1-тарау. Жалпы ережелер

19. В графе 15 Формы указывается количество орудий лова, а также транспортных и плавательных средств, изъятых у нарушителей; 14.1 невода, волокуш, бредней; 14.2 сетей; 14.3 петель и другие; 14.4 транспортных и плавательных средств; 14.5 средства связи; 14.6 навигаторов; 14.7 эхолотов.
20. В графе 16 Формы указывается количество изъятых бесхозных орудий лова, а также транспортных и плавательных средств, всего; 15.1 количество сетей; 15.2 петель и другие; 15.3 транспортных и плавательных средств; 15.4 средства связи; 15.5 навигаторов; 15.6 эхолотов.
21. В графе 17 Формы указывается Агитационно-массовая работа; 16.1 выступление по радио; 16.2 выступление по телевидению; 16.3 опубликовано статей, 16.4 размещено на социальной странице.
22. В графе 18 Формы указывается количество актов составленных при проверке промысловых орудий лова, при этом вскрыто нарушений.
23. В графе 19 Формы указывается количество проверок водозаборов, при этом вскрыто нарушений.
24. В графе 20 Формы указывается участие технических средств и инспекторов; 19.1 количество речных судов; 19.2 количество морских судов; 19.3 участие мотолодок; 19.4 количество участвовавших инспекторов.
25. В графе 21 Формы указывается количество организованных рыбоохранных постов.
Приложение 11
к приказу исполняющего
обязанности Министра
окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Сноска. Приказ дополнен приложением 11 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.12.2015 № 18-04/1125 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 08.05.2019 № 197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира
Отчетный период 20 ___ года
Индекс: 11-жм.
Периодичность: еженедельная.
Представляют: территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Срок представления: каждый четверг текущего месяца в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Наименование областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира
проведено рейдов, контрольных проверок (количество)
выявлено нарушений
за неделю
с начало года
за неделю
с начала года
рейдов
проверок
рейдов
проверок
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
1
2
3
4
продолжение таблицы
количество составленных протоколов (штук)
передано дел в правоохранительные органы (количество)
за неделю
всего с начало года
департамент внутренних дел
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
5
6
продолжение таблицы
передано дел в правоохранительные органы (количество)
количество изъятых у нарушителей орудий браконьерства
суд
прокуратура
орудия охоты (единица)
по лесу орудия рубок, транспорт (единица)
по рыбе орудия лова плавательных сред (единица)
всего (единица)
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
6
7
продолжение таблицы
привлечено к административной ответственности (человек)
привлечено к уголовной ответственности (человек)
за неделю
всего с начало года
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
8
9
продолжение таблицы
наложено административных штрафов (тысяч тенге)
взыскано административных штрафов (тысяч тенге)
освещено материалов в средствах массовой информации (количество)
За неделю
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
10
11
12
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
__________________________________________________________ _________ Место печати
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Исполнитель: _______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя: ___________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира
Глава 1. Общие положения

1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі бойынша мониторинг жүргізу болып табылады.
2. Нысанды Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық инспекциялары аптасына бір рет, ағымдағы есепті айдың әр бейсенбісінен кешіктірмей толтырады.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда орындаушы, уәкілетті орган ведомствосы аумақтық инспекциясының басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және одан кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуге тиіс.
6. Нысанның 2-бағанында облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекцияларының атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында өткізілген рейдтердің, бақылау үшін тексерулерінің жалпы мөлшері (саны) көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнаманы бұзғаны үшін анықталған бұзушылықтардың жалпы саны көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
9. Нысанның 5-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнаманы бұзғаны үшін толтырылған хаттамалардың саны (дана) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
10. Нысанның 6-бағанында құқық қорғау органдарына берілген істердің жалпы саны (саны) көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында тәртіп бұзушылардан алынған браконьерлік құралдардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнаманы бұзғаны үшін әкімшілік жауапкершілікке тартылғандардың саны (адам) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
13. Нысанның 9-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнаманы бұзғаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылғандардың саны (адам) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, "Сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области животного мира" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
Основной задачей ведения Формы является проведение мониторинга по контрольно-инспекционной деятельностью в области животного мира.
2. Форма заполняется территориальными инспекциями Комитета лесного хозяйства и животного мира один раз в неделю, не позднее каждого четверга текущего отчетного месяца.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает исполнитель, руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы указывается наименование областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира.
7. В графе 3 Формы указывается общее количество проведенных рейдов, контрольных проверок (количество).
8. В графе 4 Формы указывается общее количество выявленных нарушений за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
9. В графе 5 Формы указывается количество составленных протоколов (штук) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
10. В графе 6 Формы указывается общее количество переданных дел в правоохранительные органы (количество).
11. В графе 7 Формы указывается количество изъятых у нарушителей орудий браконьерства.
12. В графе 8 Формы указывается количество привлеченных к административной ответственности (человек) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
13. В графе 9 Формы указывается количество привлеченных к уголовной ответственности (человек) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).

14. Нысанның 10-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнаманы бұзғаны үшін салынған әкімшілік айыппұлдардың саны (мың теңге) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
15. Нысанның 11-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдардың саны (мың теңге) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
16. Нысанның 12-бағанында бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланған материалдардың саны (саны) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Қоршаған
орта және су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
12-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі бойынша мәліметтер
20 ___ жылғы есепті кезең
Ескерту. Бұйрық 12-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.12.2015 № 18-04/1125 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 08.05.2019 № 197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Индексі: 12-жд.
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Кезеңділігі: апта сайын
Нысан қайда ұсынылады: одан әрі басшылыққа және Ауыл шаруашылығы министрлігіне ақпарат ұсыну үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне.
Ұсыну мерзімі: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне ағымдағы айдың әр бейсенбісі.
Көрсеткіштердің атауы
Аумақтық бөлімшелердің атауы
Республика бойынша көрсеткіштер барлығы
Ақмола аумақтық инспекциясы
Ақтөбе аумақтық инспекциясы
Алматы аумақтық инспекциясы
Атырау аумақтық инспекциясы
Шығыс Қазақстан аумақтық инспекциясы
Жамбыл аумақтық инспекциясы
Батыс Қазақстан аумақтық инспекциясы
1
өткізілген рейдтер мен бақылау үшін тексерулер (саны)
апта ішінде
рейдтер
тексерулер
жыл басынан бері
рейдтер
тексерулер
2
анықталған бұзушылықтар
апта ішінде
аңшылық
орман
балық
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық
орман
балық
барлығы
3
толтырылған хаттамалардың саны (дана)
апта ішінде
аңшылық
орман
балық
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық
орман
балық
барлығы
4
құқық қорғау органдарына берілген істер (саны)
Ішкі істер департаменті
аңшылық
орман
балық
барлығы
5
сот
аңшылық
орман
балық
барлығы
прокуратура
аңшылық
орман
балық
барлығы
6
тәртіп бұзушылардан алынған браконьерлік құралдарының саны
аңшылық құралы
орман бойынша, кесу құралы
балық бойынша, аулау құралы
барлығы (бірлік)
көлік және жүзу құралдары алынды
аңшылық
орман
балық
барлығы (бірлік)
7
әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар саны (адамдар)
апта ішінде
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
8
қылмыстық жауаптылыққа тартылды (адамдар)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
салынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
9
өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
10
бұқаралық ақпарат құралдарынд жарияланған материалдар (саны)
апта ішінде
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
кестенің жалғасы
Көрсеткіштердің атауы
Аумақтық бөлімшелердің атауы
Республика бойынша көрсеткіштер барлығы
Қарағанды аумақтық инспекциясы
Қостанай аумақтық инспекциясы
Қызылорда аумақтық инспекциясы
Маңғыстау аумақтық инспекциясы
Павлодар аумақтық инспекциясы
Солтүстік Қазақстан аумақтық инспекциясы
Түркістан аумақтық инспекциясы
1
өткізілген рейдтер мен бақылау үшін тексерулер (саны)
апта ішінде
рейдтер
тексерулер
жыл басынан бері
рейдтер
тексерулер
2
анықталған бұзушылықтар
апта ішінде
аңшылық
орман
балық
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық
орман
балық
барлығы
3
толтырылған хаттамалардың саны (дана)
апта ішінде
аңшылық
орман
балық
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық
орман
балық
барлығы
4
құқық қорғау органдарына берілген істер (саны)
Ішкі істер департаменті
аңшылық
орман
балық
барлығы
5
сот
аңшылық
орман
балық
барлығы
прокуратура
аңшылық
орман
балық
барлығы
6
тәртіп бұзушылардан алынған браконьерлік құралдарының саны
аңшылық құралы
орман бойынша, кесу құралы
балық бойынша, аулау құралы
барлығы (бірлік)
көлік және жүзу құралдары алынды
аңшылық
орман
балық
барлығы (бірлік)
7
әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар саны (адамдар)
апта ішінде
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
8
қылмыстық жауаптылыққа тартылды (адамдар)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
салынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
9
өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
10
бұқаралық ақпарат құралдарынд жарияланған материалдар (саны)
апта ішінде
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:            Мөрдің (бар
___________________________________ __________      болса) орны
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: ________________________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және балық ресурстарын қорғау саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет бойынша жиынтық есеп 1-тарау. Жалпы ережелер

14. В графе 10 Формы указывается количество наложенных административных штрафов (тысяч тенге) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
15. В графе 11 Формы указывается количество взысканных административных штрафов (тысяч тенге) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
16. в графе 12 Формы указывается количество освещенных материалов в средствах массовой информации (количество).
Приложение 12
к приказу исполняющего
обязанности Министра
окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Сноска. Приказ дополнен приложением 12 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.12.2015 № 18-04/1125 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 08.05.2019 № 197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира
Отчетный период 20 ___ года.
Индекс: 12-жм.
Представляют: территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Периодичность: еженедельная.
Куда представляется форма: в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для дальнейшего представления информации руководству и Министерству сельского хозяйства.
Срок представления: каждый четверг текущего месяца в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Наименование показателей
Наименование территориальных подразделений
Показатели по республике всего
Акмолинская территориальная инспекция
Актюбинская территориальная инспекция
Алматинская территориальная инспекция
Атырауская территориальная инспекция
Восточно-Казахстанская территориальная инспекция
Жамбылская территориальная инспекция
Западно-Казахстанская территориальная инспекция
1
проведено рейдов, контрольных проверок (количество)
за неделю
рейдов
проверок
с начало года
рейдов
проверок
2
выявлено нарушений
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
3
количество составленных протоколов (штук)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
4
передано дел в правоохранительные органы (количество)
Департамент внутренних дел
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
суд
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
прокуратура
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
5
количество изъятых у нарушителей орудий браконьерства
орудия охоты
по лесу, орудия рубок
по рыбе, орудия лова
всего (единица)
изъято транспортных и плавательных средств
по охоте
по лесу
по рыбе
всего (единица)
6
привлечено к административной ответственности (человек)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
7
привлечено к уголовной ответственности (человек)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
8
наложено административных штрафов (тысяч тенге)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
9
взыскано административных штрафов (тысяч тенге)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
10
освещено материалов в средствах массовой информации (количество)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
продолжение таблицы
Наименование показателей
Наименование территориальных подразделений
Показатели по республике всего
Карагандинская территориальная инспекция
Костанайская территориальная инспекция
Кызылординская территориальная инспекция
Мангистауская территориальная инспекция
Павлодарская территориальная инспекция
Северо-Казахстанская территориальная инспекция
Туркестанская территориальная инспекция
1
проведено рейдов, контрольных проверок (количество)
за неделю
рейдов
проверок
с начало года
рейдов
проверок
2
выявлено нарушений
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
3
количество составленных протоколов (штук)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
4
передано дел в правоохранительные органы (количество)
Департамент внутренних дел
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
суд
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
прокуратура
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
5
количество изъятых у нарушителей орудий браконьерства
орудия охоты
по лесу, орудия рубок
по рыбе, орудия лова
всего (единица)
изъято транспортных и плавательных средств
по охоте
по лесу
по рыбе
всего (единица)
6
привлечено к административной ответственности (человек)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
7
привлечено к уголовной ответственности (человек)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
8
наложено административных штрафов (тысяч тенге)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
9
взыскано административных штрафов (тысяч тенге)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
10
освещено материалов в средствах массовой информации (количество)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
__________________________________________________________ _________ Место печати
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Исполнитель: _______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя: ___________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение
к форме, предназначенной для сбора административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сводная по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства, животного мира и охраны рыбных ресурсов
Глава 1.Общие положения

1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және балық ресурстарын қорғау саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі бойынша жиынтық есеп" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі бойынша жиынтық есепке мониторинг жүргізу болып табылады.
2. Нысанды одан әрі ақпаратты басшылыққа және Ауыл шаруашылығы министрлігіне беру үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті аптасына бір рет, ағымдағы айдың әр бейсенбісі толтырады.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда орындаушы, уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 1-бағанында өткізілген рейдтер, бақылау үшін тексерулер мөлшері (саны) көрсетіледі.
6. Нысанның 2-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін анықталған бұзушылықтар көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін толтырылған хаттамалар саны (дана) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
8. Нысанның 4-бағанында құқық қорғау органдарына берілген істердің мөлшері (саны) көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында тәртіп бұзушылардан алынған браконьерлік құралдарының саны көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін әкімшілік жауапкершілікке тартылғандардың саны (адам) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
11. Нысанның 7-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін қылмыстық жауапкершілікке тартылғандардың саны (адам) көрсетіледі көрсетілген салалар бойынша бөлек).
12. Нысанның 8-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін салынған әкімшілік айыппұлдар саны (мың теңге) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, "Сводная по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
Основной задачей ведения Формы является проведение мониторинга-сводной по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира.
2. Форма заполняется Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в неделю, каждый четверг текущего месяца для дальнейшего представления информации руководству и Министерству сельского хозяйства.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает исполнитель, руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы указывается количество проведенных рейдов, контрольных проверок (количество).
6. В графе 2 Формы указывается количество выявленных нарушений за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
7. В графе 3 Формы указывается количество составленных протоколов (штук) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
8. В графе 4 Формы указывается количество переданных дел в правоохранительные органы (количество).
9. В графе 5 Формы указывается количество изъятых у нарушителей орудий браконьерства.
10. В графе 6 Формы указывается количество привлеченных к административной ответственности (человек) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
11. В графе 7 Формы указывается количество привлеченных к уголовной ответственности (человек) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
12. В графе 8 Формы указывается количество наложенных административных штрафов (тысяч тенге) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).

15.1
газеттерде, журналдарда жарияланған мақалалар, жазбалар
дана
15.2
аңшылық бойынша
дана
15.3
орман бойынша
дана
15.4
балық бойынша
дана
15.5
радио мен теледидардан берілген хабарлар
15.6
аңшылық бойынша
рет
15.7
орман бойынша
рет
15.8
балық бойынша
рет
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:            Мөрдің (бар
___________________________________ __________      болса) орны
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: ________________________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Браконьерлікке қарсы күрес туралы мәліметтер 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Браконьерлікке күрес туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанның негізгі мақсаты браконъерлікпен күрес жөнінде мониторинг жүргізу болып табылады.
2. Нысанды облыс әкімдігінің табиғат пайдалану басқармасының орман қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері, аңшылық ісін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы толтырады және тоқсанына бір рет, тоқсан біткеннен кейін 5-күнінен кешіктірмей, жылдық есепті есепті жыл аяқталғаннан кейін қаңтардың 15-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне ұсынады.
3. Нысан бастапқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда орындаушы, уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 1-бағанында өткізілген рейдтер/тексерулер саны көрсетіледі.
6. Нысанның 2-бағанында анықталған бұзушылықтар саны, барлығы; 2.1 оның ішінде, 2.2 аң аулау қағидаларын бұзу, 2.3 аң аулау қағидаларын өрескел бұзу, 2.4 ағашты заңсыз кесу және ағаштар мен бұталарды бүлдіру, 2.5 ормандардағы өрт қауіпсіздігі талаптары мен санитариялық қағидаларды бұзу, 2.6 басқа орман тәртібін бұзушылықтар, 2.7 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар, 2.8 балық аулау және балық қорларын қорғау қағидаларын бұзу, 2.9 балық аулау қағидаларын өрескел бұзу, 3.0 құқық қорғау органдарымен және табиғат қорғау мекемелерімен бірлесіп анықталған бұзушылықтар көрсетіледі.

15.1
опубликовано статей, заметок в газетах, журналах
штук
15.2
по охоте
штук
15.3
по лесу
штук
15.4
по рыбе
штук
15.5
выступление по радио и телевидению
раз
15.6
по охоте
15.7
по лесу
15.8
по рыбе
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
__________________________________________________________ _________ Место печати
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Исполнитель: _______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя: ______________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сведения о борьбе с браконьерством
Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, "Сведения о борьбе с браконьерством" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
Основной задачей ведения Формы является проведение мониторинга по борьбе с браконьерством.
2. Форма заполняется государственными учреждениями по охране лесов управления природопользования акимата области, субъектами охотничьего хозяйства, особо охраняемыми природными территориями, территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира и предоставляется в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в квартал, не позднее 5 числа после окончания квартала, годовая не позднее 15 января после окончания отчетного года.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает исполнитель, руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы указывается количество проведенных рейдов/проверок.
6. В графе 2 Формы указывается количество выявленных нарушений, всего; 2.1 в том числе, 2.2 нарушения правил охоты, 2.3 грубое нарушение правил, 2.4 незаконная порубка и повреждение деревьев и кустарников, 2.5 нарушение требований пожарной безопасности и санитарных правил в лесах, 2.6 прочие лесонарушения, 2.7 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие, 2.8 нарушение правил рыболовства и охраны рыбных запасов, 2.9 грубое нарушение правил рыболовства, 3 выявленных нарушений совместно с правоохранительными органами, природоохранными учреждениями.

7. Нысанның 3-бағанында жол берілген бұзушылықтар саны, барлығы: 3.1 оның ішінде: 3.2 лауазымды адамдардың, 3.3 жеке адамдардың, 3.4 мемлекеттік қызметшілердің, 3.5 мемлекеттік органдар басшыларының, 3.6 заңды тұлғалардың тәртіп бұзуы көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында табиғат қорғау заңнамасын бұзу туралы толтырылған хаттамалар (актілер) саны, барлығы: 4.1 аңшылық бойынша, 4.2 орман бойынша, 4.3 балық бойынша, 4.4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында иесіз істер мөлшері (саны/келтірілген залал): 5.1 аңшылық бойынша, 5.2 орман бойынша, 5.3 балық бойынша, 5.4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында салынған айыппұлдар саны: 6.1 аңшылық бойынша, 6.2 орман бойынша, 6.3 балық бойынша, 6.4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

7. В графе 3 Формы указывается количество допущенных нарушений, всего; 3.1 в том числе, 3.2 должностными лицами, 3.3 частными лицами, 3.4 государственными служащими, 3.5 руководителями государственных органов, 3.6 юридическими лицами.
8. В графе 4 Формы указывается количество составленных протоколов, (актов) о нарушениях природоохранного законодательства всего: 4.1 по охоте, 4.2 по лесу, 4.3 по рыбе, 4.4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
9. В графе 5 Формы указывается количество безличных дел, (количество/ причинен ущерб): 5.1 по охоте, 5.2 по лесу, 5.3 по рыбе, 5.4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
10. В графе 6 Формы указывается количество наложенных штрафов: 6-1 по охоте, 6.2 по лесу, 6.3 по рыбе, 6.4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

11. Нысанның 7-бағанында өндіріп алынған айыппұлдар саны: 7.1 аңшылық бойынша, 7.2 орман бойынша, 7.3 балық бойынша, 7.4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
12. Нысанның 7.5-бағанында оның ішінде өткен жылы салынған айыппұлдар саны: 7.6 аңшылық бойынша, 7.7 орман бойынша, 7.8 балық бойынша, 7.9 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында келтірілген залал сомасы: 8.1 аңшылық бойынша, 8.2 орман бойынша, 8.3 балық бойынша, 8.4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

11. В графе 7 Формы указывается количество взысканных штрафов: 7.1 по охоте, 7.2 по лесу, 7.3 по рыбе, 7.4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
12. В графе 7.5 Формы указывается количество, в том числе из наложенных в предыдущем году: 7.6 по охоте, 7.7 по лесу, 7.8 по рыбе, 7.9 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
13. В графе 8 Формы указывается сумма нанесенного ущерба: 8.1 по охоте, 8.2 по лесу, 8.3 по рыбе, 8.4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

14. Нысанның 8-1-бағанында ерікті түрде өтелген айыппұлдар саны: 8.5 аңшылық бойынша, 8.6 орман бойынша, 8.7 балық бойынша, 8.8 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
15. Нысанның 8.2-бағанында қойылған талап арыздар (келтірілген залал) саны: 8.9 аңшылық бойынша, 8.10 орман бойынша, 8.11 балық бойынша, 8.12 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
16. Нысанның 9-бағанында өндіріп алынған талап арыздар саны: 9.1 аңшылық бойынша, 9.2 орман бойынша, 9.3 балық бойынша, 9.4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

14. В графе 8.5. Формы указывается количество добровольного возмещения: 8.6 по охоте, 8.7 по лесу, 8.8 по рыбе, 8.9 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
15. В графе 8.10 Формы указывается количество предъявленных исков (нанесенный ущерб): 8.11 по охоте, 8.12 по лесу, 8.13 по рыбе, 8.14 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
16. В графе 9 Формы указывается количество взысканных исков: 9.1 по охоте, 9.2 по лесу, 9.3 по рыбе, 9.4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

17. Нысанның 9.5-бағанында оның ішінде өткен жылғы айыппұлдар саны: 9.6 аңшылық бойынша, 9.7 орман бойынша, 9.8 балық бойынша, 9.9 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
18. Нысанның 10-бағанында қарауға берілген (жіберілген) хаттамалар саны: 10-1 ішкі істер департаменті, 10.2 аңшылық бойынша, 10.3 орман бойынша, 10.4 балық бойынша, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

17. В графе 9.5 Формы указывается количество в том числе, из предыдущего года: 9.6 по охоте, 9.7 по лесу, 9.8 по рыбе, 9.9 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
18. В графе 10 Формы указывается количество переданных (направленных) протоколов на рассмотрение: 10.1 департамент внутренних дел, 10.2 по охоте, 10.3 по лесу, 10.4 по рыбе, 10.5 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

19. Нысанның 10-6-бағанында сотқа қарауға берілген (жіберілген) хаттамалар саны: 10.7 аңшылық бойынша, 10.8 орман бойынша, 10.9 балық бойынша, 10.10 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
20. Нысанның 10.11-бағанында прокуратураға қарауға берілген (жіберілген) хаттамалар саны: 10.12 аңшылық бойынша, 10.13 орман бойынша, 10.14 балық бойынша, 10.15 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар, 10.16 оның ішінде: 10.17 қаралды. 10.18 аңшылық бойынша, 10.19 орман бойынша, 10.20 балық бойынша, 10.21 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар, 10.22 қараудан бас тартылды, 10.23 аңшылық бойынша, 10.24 орман бойынша, 10.25 балық бойынша, 10.26 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

19. В графе 10.6 Формы указывается количество переданных (направленных) протоколов на рассмотрение в суд: 10.7 по охоте, 10.8 по лесу, 10.9 по рыбе, 10.10 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
20. В графе 10.11 Формы указывается количество переданных (направленных) протоколов на рассмотрение в прокуратуру: 10.12 по охоте, 10.13 по лесу, 10.14 по рыбе, 10.15 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие, 10.16 из них, 10.17 рассмотрены, 10.18 по охоте, 10.19 по лесу, 10.20 по рыбе, 10.21 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие, 10.22 отклонены в рассмотрении, 10.23 по охоте, 10.24 по лесу, 10.25 по рыбе, 10.26 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

21. Нысанның 11-бағанында бұзушылардан алынған / соттар тәркіленгендер саны; 11.1 браконьерлік құралдары, барлығы, 11.2 уақыт ішінде, 11.3 ойық ұңғылы мылтық, 11.4 тегіс ұңғылы, 11.5 көлік құралдары, 11.6 жүзу құралдары, 11.7 аулау құралдары (сүзек, ау), 11.8 басқа құралдар, 11.9 заңсыз олжаланған өнім, 11.10 жабайы жануарлар, (киіктен, аушы жыртқыш құстардан басқа), 11.11 киік, 11.12 киіктің мүйізі, 11.13 аушы жыртқыш құстар (ителгі және тағы басқа), 11.14 сүрек, 11.15 қара балық түрлері, 11.16 бекіре балықтарының түрлері көрсетіледі.

21. В графе 11 Формы указывается количество изъятых у нарушителей/конфискованных судами; 11.1 орудий браконьерства, всего, 11.2 в течение, 11.3 нарезное ружье, 11.4 гладкоствольное, 11.5 транспортных средств, 11.6 плавучих средств, 11.7 орудий лова (невода, сети), 11.8 прочие орудия, 11.9 незаконно добытая продукция, 11.10 диких животных (кроме сайгака, ловчих хищных птиц), 11.11 сайгака, 11.12 рога сайгака, 11.13 ловчие хищные птицы (балобан), 11.14 древесина, 11.15 частиковых видов рыб, 11.16 осетровых видов рыб.

22. Нысанның 12-бағанында тәркіленген заттарды өткізуден түскен қаражат мөлшері көрсетіледі.
23. Нысанның 13-бағанында әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар саны, 13.1 лауазымды адамдар, 13.2 жеке адамдар, 13.3 мемлекеттік қызметшілер, 13.4 мемлекеттік органдардың басшылары, 13.5 заңды тұлғалар көрсетіледі.
24. Нысанның 14-тармағында қылмыстық жауапкершілікке тартылғандар саны, 14.1 лауазымды тұлғалар, 14.2 жеке тұлғалар, 14.3 мемлекеттік қызметшілер, 14.4 мемлекеттік органдардың басшылары, 14.5 заңды тұлғалар.

22. В графе 12 Формы указывается количество поступивших средств от реализации конфискантов.
23. В графе 13 Формы указывается количество привлеченных к административной ответственности, 13.1 должностные лица, 13.2 частные лица, 13.3 государственные служащие, 13.4 руководители государственных органов, 13.5 юридическими лицами.
24. В графе 14 Формы указывается количество привлеченных к уголовной ответственности, 14.1 должностные лица, 14.2 частные лица, 14.3 государственные служащие, 14.4 руководители государственных органов, 14.5 юридическими лицами.

Ескерту. 14-қосымшамен толықтырылды – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 01.12.2023 № 341 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Индекс: 14-аш
Кезеңділігі: жылдық.
Ұсынады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей;
аумақтық бөлімшелер үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан

Сноска. Приказ дополнен приложением 14 в соответствии с приказом и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.12.2023 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Индекс: 14-ох
Периодичность: годовая.
Представляют: пользователи животного мира и территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления: для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
Форма

12. Бақылау-инспекциялық қызмет туралы мәлімет.
13. Өрескел заң бұзушылық туралы мәлімет.
14. Аңшылық шаруашылығы субъектісіне жүргізілген тексерулер туралы мәлімет
"____" _____________ 20__жыл
_____________________________________________________________________
Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, байланыс телефоны
__________________________________________________________________________
Басшының немесе оның міндетін атқарушысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, байланыс телефоны
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Жануарлар дүниесі және аңшылық шаруашылығы қызметі жөніндегі мәліметтер 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Нысанды жүргізудің негізгі міндеті жануарлар дүниесі мен аңшылық шаруашылығының қызметіне мониторинг жүргізу үшін мәліметтер беру болып табылады.
2. Нысанды жануарлар дүниесін пайдаланушылар Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне аумақтық бөлімшелердің Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін толтырады және ұсынады.
Ұсыну мерзімі: Жануарлар дүниесін пайдаланушылар нысанды толтырады және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей тапсырады.
3. Нысанды толтырған кезде, жануарлар дүниесі пайдаланушының, Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелерінің жауапты қызметкерлері мен басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанның 1-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі немесе резервтік қордағы аңшылық шаруашылығы болған жағдайда, резервтік қор белгісі қойылады.
5. Нысанның 1-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.

12. Сведения о контрольно-инспекционной деятельности.
13. Сведения о фактах грубых нарушений (уголовных дел).
14. Сведения о проводимых проверках субъектов охотничьего хозяйства.
"____" _____________ 20__года
____________________________________________________________________
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) исполнителя, подпись, контактный телефон
____________________________________________________________________
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) руководителя или исполняющий
его обязанности, подпись, контактный телефон
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сведения по животному миру и деятельности охотничьего хозяйства
Глава 1. Общие положения
1. Основной задачей ведения формы является предоставление сведений для проведения мониторинга по животному миру и деятельности охотничьего хозяйства.
2. Форма заполняется и предоставляется пользователями животным миром в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления: для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом. Для территориальных подразделения в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
3. При заполнении формы ответственными работниками и руководителем пользователя животным миром, территориальных подразделении Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, а в случае его отсутствия исполняющий его обязанности подписывается.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе 1 таблицы 1 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства, при отсутствии субъекта охотничьего хозяйства указывается "резервный фонд".
5. В графе 2 таблицы 1 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.

6. Нысанның 1-кестесінің 3-бағанында облысты, ауданды (аудандарды), жақын елді мекендерді көрсете отырып, аңшылық шаруашылығының орналасқан жері көрсетіледі.
7. Нысанның 1-кестесінің 4-бағанында мың гектарда аңшылық шаруашылығының ауданы көрсетіледі.
8. Нысанның 1-кестесінің 5-бағанында аңшылық шаруашылығының санаты көрсетіледі.
9. Нысанның 1-кестесінің 6-бағанында облыс әкімдігінің аңшылық шаруашылығын бекіту жөніндегі шешім көрсетіледі.
10. Нысанның 1-кестесінің 7-бағанында аңшылық шаруашылығын жүргізуге арналған шарт жасалған күн көрсетіледі.
11. Нысанның 1-кестесінің 8-бағанында аңшылық шаруашылығын бекіту мерзімі көрсетіледі.
12. Нысанның 2-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
13. Нысанның 2-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
14. Нысанның 2-кестесінің 3-бағанында аңшылық шаруашылығында жұмыс жасайиын адамдардың жалпы саны көрсетіледі, ол 4, 5, 6, 8, 9 және 10-бағандардың сомасына сәйкес келуі тиіс.
15. Нысанның 2-кестесінің 4-бағанында Директор (Бар болса) көрсетіледі.
16. Нысанның 2-кестесінің 5-бағанында аға аңшылық жүргізуші лауазымында жұмыс істейтін адамдардың саны (бар болса) көрсетіледі.
17. Нысанның 2-кестесінің 6-бағанында аңшылық жүргізуші лауазымында жұмыс істейтін адамдардың саны көрсетіледі.
18. Нысанның 2-кестесінің 7-бағанында 5 және 6-бағандарда көрсетілген аға аңшылық жүргізуші және (немесе) аңшылық жүргізуші лауазымында жұмыс істейтін аңшылық білімі бар адамдардың саны көрсетіледі.
19. Нысанның 2-кестесінің 8-бағанында аға қорықшы лауазымында жұмыс істейтін адамдардың саны (бар болса) көрсетіледі.
20. Нысанның 2-кестесінің 9-бағанында қорықшы лауазымында жұмыс істейтін адамдардың саны көрсетіледі.
21. Нысанның 2-кестесінің 10-бағанында аңшылық шаруашылығындағы өзге де қызметкерлердің саны (жүргізуші, күзетші, аспаз және тағы басқалар) көрсетіледі.
22. Нысанның 2-кестесінің 11-бағанында есепті кезеңде табиғат қорғау заңнамасын бұзғаны үшін толтырылған хаттамалардың (актілердің) саны көрсетіледі.
23. Нысанның 3-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
24. Нысанның 3-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
25. Нысанның 3-кестесінің 3-бағанында аңшылық шаруашылығын жүргізу үшін пайдаланылатын көлік құралдарының жалпы саны көрсетіледі, ол 4, 5, 6 және 7-бағандардың сомасына сәйкес келуі тиіс.
26. Нысанның 3-кестесінің 4, 5, 6 және 7-бағандарында аңшылық шаруашылығын жүргізу үшін пайдаланылатын көліктің маркасы көрсетіледі.

6. В графе 3 таблицы 1 формы указывается место расположения охотничьего хозяйства с указанием области, района (районов), ближайшие населенные пункты.
7. В графе 4 таблицы 1 формы указывается площадь охотничьего хозяйства в тысячи гектар.
8. В графе 5 таблицы 1 формы указывается категория охотничьего хозяйства.
9. В графе 6 таблицы 1 формы указывается решение по закреплению охотничьего хозяйства акимата области.
10. В графе 7 таблицы 1 формы указывается дата заключения договора на введения охотничьего хозяйства.
11. В графе 8 таблицы 1 формы указывается срок закрепления охотничьего хозяйства.
12. В графе 1 таблицы 2 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
13. В графе 2 таблицы 2 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
14. В графе 3 таблицы 2 формы указывается общее количество человек, работающих в охотничьем хозяйстве, которое должно соответствовать сумме граф 4, 5, 6, 8, 9 и 10.
15. В графе 4 таблицы 2 формы указывается Директор (при наличии).
16. В графе 5 таблицы 2 формы указывается количество человек, работающих в должности старшего охотоведа (при наличии).
17. В графе 6 таблицы 2 формы указывается количество человек, работающих в должности охотоведа.
18. В графе 7 таблицы 2 формы указывается количество работников, имеющие охотоведческое образование, указанные в графах 5 и 6 работающие в должности старшего охотоведа и (или) охотоведа.
19. В графе 8 таблицы 2 формы указывается количество работников, работающих в должности старшего егеря (при наличии).
20. В графе 9 таблицы 2 формы указывается количество работников, работающих в должности егеря.
21. В графе 10 таблицы 2 формы указывается количество прочих работников в охотничьем хозяйстве (водитель, охранник, повар и другие).
22. В графе 11 таблицы 2 формы указывается количество протоколов (актов) за нарушение природоохранного законодательства за отчетный период.
23. В графе 1 таблицы 3 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
24. В графе 2 таблицы 3 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
25. В графе 3 таблицы 3 формы указывается общее количество транспортных средств, используемых для ведения охотничьего хозяйства, которое должно соответствовать сумме граф 4, 5, 6 и 7.
26. В графах 4, 5, 6 и 7 таблицы 3 формы указывается марка транспорта, используемого для ведения охотничьего хозяйства.

27. Нысанның 3-кестесінің 8-бағанында аңшылық шаруашылығын жүргізу үшін пайдаланылатын жылқылардың саны көрсетіледі.
28. Нысанның 3-кестесінің 9-бағанында аңшылық шаруашылығын жүргізу үшін пайдаланылатын басқа да өздігінен жүретін көліктердің саны көрсетіледі.
29. Нысанның 3-кестесінің 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9 бағандарының соңында қалың қаріппен әрбір бағанда көліктің, жылқылардың және өзге де өздігінен жүретін көліктердің қорытынды саны көрсетіледі.
30. Нысанның 4-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
31. Нысанның 4-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
32. Нысанның 4-кестесінің 3, 4, 5, 6, 7 және 8-бағандарында қорықшылық қызметтің жарақтандырылуы көрсетіледі, оның ішінде 3-бағанда қорықшылық қызметтің қызметтік куәліктерінің саны (директор, аға қорықшы, қорықшы) көрсетіледі, 4-бағанда заңдарға сәйкес аңшылық шаруашылығы субъектісіне тіркелген қызметтік қарудың үлгісі көрсетіледі, ал 5-бағанда қызметтік қарудың саны, 6-бағанда қорықшылық қызметке берілген арнайы киім жиынтықтары көрсетіледі, 7-бағанда қорықшылық қызмет пайдаланатын байланыстың түрі, 8-бағанда осы байланыстың пайдаланылатын аппараттарының саны көрсетіледі.
33. Нысанның 5-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
34. Нысанның 5-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
35. Нысанның 5-кестесінің 3-бағанында дайындалған шөп мөлшері тоннамен көрсетіледі.
36. Нысанның 5-кестесінің 4-бағанында дайындалған пішендеменің саны тоннамен көрсетіледі.
37. Нысанның 5-кестесінің 5-бағанында дайындалған астық жемінің (құрама жем, астық қалдықтары, арпа, сұлы және тағы басқалар) саны тоннада көрсетіледі.
38. Нысанның 5-кестесінің 6-бағанында дайындалған астық дақылдардың саны көрсетіледі.
39. Нысанның 5-кестесінің 7-бағанында дайындалған шырынды жемнің (түйнек-тамыр дақылдарының) саны тоннамен көрсетіледі.
40. Нысанның 5-кестесінің 8-бағанында дайындалған тұздың мөлшері тоннада көрсетіледі.
41. Нысанның 5-кестесінің 9-бағанында дайындалған басқа азықтардың атауы көрсетіледі.
42. Нысанның 5-кестесінің 10-бағанында дайындалған басқа да азықтардың саны көрсетіледі.
43. Нысанның 5-кестесінің 11-бағанында салынған шөп мөлшері тоннамен көрсетіледі.
44. Нысанның 5-кестесінің 12-бағанында салынған пішендеменің саны тоннамен көрсетіледі.
45. Нысанның 5-кестесінің 13-бағанында салынған астық жемдерінің (құрама жем, астық қалдықтары, арпа, сұлы және тағы басқалар) саны тоннамен көрсетіледі.

27. В графе 8 таблицы 3 формы указывается количество лошадей, используемых для ведения охотничьего хозяйства.
28. В графе 9 таблицы 3 формы указывается количество прочего самоходного транспорта используемого для ведения охотничьего хозяйства.
29. В конце граф 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 таблицы 3 формы жирным шрифтом в каждой колонке указывается итоговое количество транспорта, лошадей и прочих самоходных транспортов.
30. В графе 1 таблицы 4 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
31. В графе 2 таблицы 4 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
32. В графах 3, 4, 5, 6, 7 и 8 таблицы 4 формы указывается оснащенность егерской службы. В том числе: в графе 3 – количество служебных удостоверений егерской службы (директор, старший егерь, егерь), в графе 4 – модель служебного оружия зарегистрированного в соответствии действующим законодательством за субъектом охотничьего хозяйства, в графе 5 – количество служебного оружия, в графе 6 – комплект спецодежды выданной егерской службе, в графе 7 – тип связи используемой егерской службой, в графе 8 – количество используемых аппаратов данной связи.
33. В графе 1 таблицы 5 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
34. В графе 2 таблицы 5 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
35. В графе 3 таблицы 5 формы указывается количество заготовленного сена в тоннах.
36. В графе 4 таблицы 5 формы указывается количество заготовленного сенажа в тоннах.
37. В графе 5 таблицы 5 формы указывается количество заготовленных зерновых кормов (комбикорм, зерновые отходы, ячмень, овес и другие) в тоннах.
38. В графе 6 таблицы 5 формы указывается количество заготовленных зерновых снопиков.
39. В графе 7 таблицы 5 формы указывается количество заготовленных сочных кормов (клубне-корнеплоды) в тоннах.
40. В графе 8 таблицы 5 формы указывается количество заготовленной соли в тоннах.
41. В графе 9 таблицы 5 формы указывается наименование заготовленных других кормов.
42. В графе 10 таблицы 5 формы указывается количество заготовленных других кормов.
43. В графе 11 таблицы 5 формы указывается количество выложенного сена в тоннах.
44. В графе 12 таблицы 5 формы указывается количество выложенного сенажа в тоннах.
45. В графе 13 таблицы 5 формы указывается количество выложенных зерновых кормов (комбикорм, зерновые отходы, ячмень, овес и другие) в тоннах.

46. Нысанның 5-кестесінің 14-бағанында орналастырылған астық қалдықтарының саны көрсетіледі.
47. Нысанның 5-кестесінің 15-бағанында салынған шырынды жемшөптердің (түйнек-тамыр дақылдарының) саны тоннамен көрсетіледі.
48. Нысанның 5-кестесінің 16-бағанында салынған тұздың мөлшері тоннамен көрсетіледі.
49. Нысанның 5-кестесінің 17-бағанында салынған басқа азықтардың атауы көрсетіледі.
50. Нысанның 5-кестесінің 18-бағанында салынған басқа да азықтардың мөлшері тоннамен немесе саны көрсетіледі.
51. Нысанның 5-кестесінің 19-бағанында жер учаскесі болған жағдайда егілген жем-шөп алқаптарының саны көрсетіледі.
52. Нысанның 5-кестесінің 20-бағанында жер учаскесі болған жағдайда егілген ремиздердің саны гектармен көрсетіледі.
53. Нысанның 6-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
54. Нысанның 6-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
55. Нысанның 6-кестесінің 3-бағанында жабайы жануарлардың жемін сақтауға арналған орындардың саны көрсетіледі.
56. Нысанның 6-кестесінің 4-бағанында жабайы жануарларға арналған орнатылған қоректендіру астаулар саны көрсетіледі.
57. Нысанның 6-кестесінің 5-бағанында жабайы жануарларға арналған ұйымдастырылған азықтандыру алаңдарының саны көрсетіледі.
58. Нысанның 6-кестесінің 6-бағанында жабайы жануарларға арналған тұз жалау орындарының саны көрсетіледі.
59. Нысанның 6-кестесінің 7-бағанында құстарға арналған малтатастардың саны көрсетіледі.
60. Нысанның 6-кестесінің 8-бағанында құстарға арналған жасанды ұялардың саны көрсетіледі.
61. Нысанның 6-кестесінің 9-бағанында басқа биотехникалық құрылыстардың атауы көрсетіледі.
62. Нысанның 6-кестесінің 10-бағанында басқа биотехникалық құрылыстардың саны көрсетіледі.
63. Нысанның 6-кестесінің 11-бағанында орналастырылған аншлагтардың және аңшылық шаруашылығы аумағындағы басқа да құрылыстар саны көрсетіледі.
64. Нысанның 7-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
65. Нысанның 7-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
66. Нысанның 7-кестесінің 3-бағанында ауланған қасқырдың жыныстық-жас құрамы көрсетіледі.
67. Нысанның 7-кестесінің 4-бағанында ауланған қасқырдың саны көрсетіледі.
68. Нысанның 7-кестесінің 5-бағанында ауланған шибөрінің жыныстық-жас құрамы көрсетіледі.
69. Нысанның 7-кестесінің 6-бағанында ауланған шибөрінің саны көрсетіледі.
70. Нысанның 8-кестесінің 1-бағанында субъектінің аңшылық шаруашылығының атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.

46. В графе 14 таблицы 5 формы указывается количество выложенных зерновых снопиков.
47. В графе 15 таблицы 5 формы указывается количество выложенных сочных кормов (клубне-корнеплоды) в тоннах.
48. В графе 16 таблицы 5 формы указывается количество выложенной соли в тоннах.
49. В графе 17 таблицы 5 формы указывается наименование выложенных других кормов.
50. В графе 18 таблицы 5 формы указывается количество выложенных других кормов в тоннах или количествах.
51. В графе 19 таблицы 5 формы при наличии земельных участков указывается количество гектар засеянных кормовых полей.
52. В графе 20 таблицы 5 формы при наличии земельных участков указывается количество гектар засеянных ремиз.
53. В графе 1 таблицы 6 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
54. В графе 2 таблицы 6 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
55. В графе 3 таблицы 6 формы указывается количество мест для хранения кормов диким животным.
56. В графе 4 таблицы 6 формы указывается количество установленных кормушек для диких животных.
57. В графе 5 таблицы 6 формы указывается количество устроенных подкормочных площадок для диких животных.
58. В графе 6 таблицы 6 формы указывается количество солонцов для диких животных.
59. В графе 7 таблицы 6 формы указывается количество галечников для птиц.
60. В графе 8 таблицы 6 формы указывается количество устроенных искусственных гнезд для птиц.
61. В графе 9 таблицы 6 формы указывается наименование других биотехнических сооружении.
62. В графе 10 таблицы 6 формы указывается количество других биотехнических сооружении.
63. В графе 11 таблицы 6 формы указывается количество устроенных аншлагов и другие сооружение на территории охотничьего хозяйства.
64. В графе 1 таблицы 7 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
65. В графе 2 таблицы 7 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
66. В графе 3 таблицы 7 формы указывается половозрастной состав добытого волка.
67. В графе 4 таблицы 7 формы указывается количество добытого волка.
68. В графе 5 таблицы 7 формы указывается половозрастной состав добытого шакала.
69. В графе 6 таблицы 7 формы указывается количество добытого шакала.
70. В графе 1 таблицы 8 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.

71. Нысанның 8-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
72. Нысанның 8-кестесінің 3-бағанында жер учаскесі болған жағдайда стационарлық қорықшы кордоны (жануарлар дүниесі объектілерін қадағалау, сондай-ақ оларды заңсыз пайдаланудан қорғау мақсатында белгіленетін аңшылық шаруашылықтарының қорықшы қызметі үшін тұрғын және шаруашылық құрылыс) көрсетіледі.
73. Нысанның 8-кестесінің 4-бағанында жылжымалы қорықша кордоны көрсетіледі.
74. Нысанның 8-кестесінің 5-бағанында жер учаскесі болған жағдайда аңшылық шаруашылығына баратын аңшылардың тұруы үшін аңшылық шаруашылығында бар қонақ үйлердің саны көрсетіледі.
75. Нысанның 8-кестесінің 6-бағанында жер учаскесі болған жағдайда аңшылық шаруашылығына баратын аңшылардың тұруы үшін қонақүйдегі орындардың саны көрсетіледі.
76. Нысанның 8-кестесінің 7-бағанында жер учаскесі болған жағдайда аңшылық шаруашылығындағы өзге де (кордондар мен қонақ үйлерден басқа) құрылыстардың атауы көрсетіледі.
77. Нысанның 8-кестесінің 8-бағанында жер учаскесі болған жағдайда аңшылық шаруашылығындағы басқа құрылыстардың саны көрсетіледі.
78. Нысанның 9-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
79. Нысанның 9-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
80. Нысанның 9-кестесінің 3-бағанында қорықшылық қызмет қызметкерлерінің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
81. Нысанның 9-кестесінің 4-бағанында қорықшылық қызмет қызметкерінің лауазымы көрсетіледі.
82. Нысанның 9-кестесінің 5-бағанында қызметтік куәліктің нөмірі көрсетіледі.
83. Нысанның 9-кестесінің 6-бағанында төсбелгінің нөмірі көрсетіледі.
84. Нысанның 9-кестесінің 7-бағанында қорықшылық қызмет қызметкерінің байланыс нөмірі көрсетіледі.
85. Нысанның 10-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
86. Нысанның 10-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
87. Нысанның 10-кестесінің 3-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің бірінші басшысының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
88. Нысанның 10-кестесінің 4-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің заңды мекенжайы көрсетіледі.
89. Нысанның 10-кестесінің 5-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің нақты мекенжайы көрсетіледі.
90. Нысанның 10-кестесінің 6-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің қызметтік байланыс телефоны көрсетіледі.
91. Нысанның 10-кестесінің 7-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің электрондық пошта мекенжайы (бар болса) көрсетіледі.

71. В графе 2 таблицы 8 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
72. В графе 3 таблицы 8 формы при наличии земельных участков указывается стационарный егерский кордон (жилая и хозяйственная постройка для егерской службы охотничьих хозяйств устанавливаемый с целью наблюдения за объектами животного мира, а также для защиты от незаконного их использования).
73. В графе 4 таблицы 8 формы указывается передвижной егерский кордон.
74. В графе 5 таблицы 8 формы при наличии указывается количество имеющихся гостиниц в охотничьем хозяйстве для проживания охотников, посещаемых охотничье хозяйство.
75. В графе 6 таблицы 8 формы при наличии указывается количество мест в гостинице для проживания охотников, посещаемых охотничье хозяйство.
76. В графе 7 таблицы 8 формы при наличии указывается наименование прочих (кроме кордонов и гостиниц) строений в охотничьем хозяйстве.
77. В графе 8 таблицы 8 формы при наличии указывается количество прочих строений в охотничьем хозяйстве.
78. В графе 1 таблицы 9 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
79. В графе 2 таблицы 9 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
80. В графе 3 таблицы 9 формы указывается фамилия, имя и отчество (при наличии) работников егерской службы.
81. В графе 4 таблицы 9 формы указывается должность работника егерской службы.
82. В графе 5 таблицы 9 формы указывается номер служебного удостоверения.
83. В графе 6 таблицы 9 формы указывается номер нагрудного знака.
84. В графе 7 таблицы 9 формы указывается контактный номер работника егерской службы.
85. В графе 1 таблицы 10 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
86. В графе 2 таблицы 10 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
87. В графе 3 таблицы 10 формы указывается фамилия, имя и отчество (при наличии) первого руководителя субъекта охотничьего хозяйства.
88. В графе 4 таблицы 10 формы указывается юридический адрес субъекта охотничьего хозяйства.
89. В графе 5 таблицы 10 формы указывается фактический адрес субъекта охотничьего хозяйства.
90. В графе 6 таблицы 10 формы указывается служебный контактный телефон субъекта охотничьего хозяйства.
91. В графе 7 таблицы 10 формы указывается адрес электронной почты (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.

92. Нысанның 10-кестесінің 8-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі.
93. Нысанның 11-тармағында бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланған мақалалар, оның ішінде газеттердегі, журналдардағы мақалалардың, мақалалардың, бейнематериалдардың және басқалардың көшірмелері қоса берілген радио мен теледидардағы сөйлеген сөздерінің саны көрсетіледі.
94. Нысанның 12-тармағында бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі.
95. Нысанның 13-тармағында өрескел заң бұзушылық туралы мәліметтер көрсетіледі.
96. Нысанның 14-тармағында аңшылық шаруашылығы субъектілеріне жүргізілетін тексерулер туралы мәліметтер көрсетіледі.
97. Есептіліктің соңында оның толтырылған күні, аңшылық шаруашылығы субъектісінің немесе орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшесінің орындаушысы мен басшының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі және қолдары қойылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан аңшылық шаруашылығының (аңшылық шаруашылығы атауы) жануарлар дүниесін аулау жөніндегі мәліметтері (аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы) Есепті кезең 20 _ _ жыл

92. В графе 8 таблицы 10 формы указывается индивидуальный идентификационный номер / бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства.
93. В пункте 11 формы указывается количество выступлений в средствах массовой информации, в том числе статей в газетах, журналах, выступлений на радио и телевидении с приложением копий статей, видеоматериалов и другие.
94. В пункте 12 формы указывается сведения о контрольно-инспекционной деятельности.
95. В пункте 13 формы указывается сведение о фактах грубых нарушений (уголовных дел).
96. В пункте 14 формы указывается сведения о проводимых проверках субъектов охотничьего хозяйства.
97. В конце отчета указывается дата его заполнения, подписи, фамилия, имя и отчество (при наличии) исполнителя и руководителя субъекта охотничьего хозяйства или территориального подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира.
Приложение 15 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения по добыче животного мира (наименование охотничьего хозяйства)
(наименование субъекта охотничьего хозяйства)
Отчетный период 20__год

Ескерту. 15-қосымшамен толықтырылды – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 01.12.2023 № 341 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Индекс: 15-аш
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Ұсынады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 5 күнінен кешіктірмей;
аумақтық бөлімшелер үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
1. Жабайы жануарларды аулау туралы мәліметтер
Аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру номері /бизнес сәйкестендіру номері Аңшылық шаруашылығы атауы Жануардың түрі Бекітілген квота
(дарақ)
Сатып алынған квота (дана) Оның ішінде тұяқты жануарларды жыныстық-жас құрамы бойынша сатып алынған квота Бюджетке төленгені (мың теңге)
еркегі
ұрғашысы
төлі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
1-кестенің жалғасы
Ауланған жануарлар (дарақ) Аңшылар қатысты (адам)
барлығы
аталығы
аналығы
төлі
Оның ішінде шетелдік аңшылығынан
ҚР азаматы
Шетел азаматы
10
11
12
13
14
15
16

Сноска. Приказ дополнен приложением 15 в соответствии с приказом и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.12.2023 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Индекс: 15-ох
Периодичность: ежеквартальная.
Представляют: пользователи животного мира и территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления: для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в год не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
Форма
1. Сведения о добыче диких животных
Наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства, Индивидуальный идентификационный номер/ Бизнес идентификационный номер
Наименование охотничьего хозяйства
Вид животных
Утвержденная квота (особей)
Выкупленная квота (штук)
в том числе выкупленная квота для копытных по половозрастным группам
Направлено бюджет (тысяч тенге)
Самец
Самка
Сеголеток
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
Продолжение таблицы
1. Сведения о добыче диких животных
Добыто животных (особей)
Участвовало охотников
(человек)
Всего
самец
самка
сеголеток
в том числе от иностранной охоты
Граждан Республики Казахстан
Иностранных граждан
10
11
12
13
14
15
16

2. Аңшылық шаруашылығында жолдамаларды пайдалану және көрсетілген қызметтер туралы ақпарат
Аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру номері /бизнес сәйкестендіру номері Аңшылық шаруашылығы атауы Жолдама берілді, барлығы (дана) Оның ішінде өткен жылы берілген жолдамалардың саны
маусымдық
біржолғы
1
2
3
4
5
6
тұяқты-
жүнді -
құстар -
тұяқты-
жүнді -
құстар -
"____" _____________ 20__жыл
_____________________________________________________________________
Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, байланыс телефоны
__________________________________________________________________________
Басшының немесе оның міндетін атқарушысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, байланыс телефоны
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Жануарлар дүниесін аулау жөніндегі мәліметтері 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Нысанды жүргізудің негізгі міндеті жануарлар дүниесін аулау бойынша мониторинг жүргізу болып табылады.
Нысанды жануарлар дүниесін пайдаланушылар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері толтырады.
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
Бұдан әрі аумақтық бөлімшелердің Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін жануарлар дүниесін пайдаланушылар Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне ұсынады.
Есепті беру мерзімі: Жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 5-күнінен кешіктірмей, аумақтық бөлімшелер үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне жылына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
2. Нысанды толтырған кезде, жануарлар дүниесі пайдаланушының, Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелерінің жауапты қызметкерлері мен басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы қол қояды.

2. Сведения по реализованным путевкам в охотничьих хозяйствах
Наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства, индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер
Наименование охотничьего хозяйства
Всего выдано путевок (штук)
В том числе
Всего выдано путевок в прошедшем году
Сезонные
Разовых
1
2
3
4
5
6
Копытные-
Пушные -
Пернатые -
Копытные-
Пушные -
Пернатые-
"____" _____________ 20__года
___________________________________________________________________
Фамилия, Имя, отчество (при его наличии) исполнителя, подпись, контактный телефон
___________________________________________________________________
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) руководителя или исполняющий
его обязанности, подпись, контактный телефон
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сведения по добыче животного мира
Глава 1. Общие положения
1. Основной задачей ведения формы является предоставление сведений для проведения мониторинга по добыче животного мира.
Форма заполняется пользователями животного мира и территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Далее предоставляется пользователями животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом, для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в год, не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
2. При заполнении формы ответственными работниками и руководителем пользователя животным миром, территориальных подразделении Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, а в случае его отсутствия исполняющий его обязанности подписывается.

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
3. Нысанның 1-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі.
4. Нысанның 1-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 1-кестесінің 3-бағанында жануардың түрі көрсетіледі.
6. Нысанның 1-кестесінің 4-бағанында жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға бекітілген квота көрсетіледі.
7. Нысанның 1-кестесінің 5-бағанында жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға сатып алынған квота көрсетіледі.
8. Нысанның 1-кестесінің 6, 7, 8-бағандарында тұяқты жануарлар үшін сатып алынған квота, оның ішінде 6-бағанда сатып алынған текесінің саны, 7-бағанда сатып алынған ұрғашылардың саны, 8-бағанда сатып алынған төлдердің саны көрсетіледі.
9. Нысанның 1-кестесінің 9-бағанында аңшылық пайдаланушының мемлекеттік бюджетке жіберген жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемдер сомасы (жолдама құнынсыз) мың теңгемен көрсетіледі.
10. Нысанның 1-кестесінің 10-бағанында ауланған жабайы жануарлардың жалпы саны көрсетіледі, 11, 12 және 13-бағандарда тұяқты жануарлар үшін жыныстық-жас құрамы бойынша көзделген, 14-бағанда шетелдік аңшылармен ауланған жабайы жануарлардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 1-кестесінің 15-бағанында аң аулауға қатысатын Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын аңшылардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 1-кестесінің 16-бағанында аң аулауға қатысатын шетелдік елдердің азаматтары болып табылатын аңшылардың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 2-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі.
14. Нысанның 2-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
15. Нысанның 2-кестесінің 3, 4 және 5-бағандарында аң аулау мақсатында жеке тұлғалардың аңшылық алқаптарына бару үшін аңшылық шаруашылығы субъектілері әрбір жануар түріне берген жолдамалардың саны, оның ішінде маусымдық 4-бағанда, бір жолғы 5-бағанда көрсетіледі.
16. Нысанның 2-кестесінің 6-бағанында өткен жылы берілген жолдамалардың саны көрсетіледі.
17. Есептің соңында оның толтырылған күні, аңшылық шаруашылығы субъектісінің немесе орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшесінің орындаушысы мен басшының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі және қолдары қойылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан аңшылық шаруашылығының (аңшылық шаруашылығы атауы) жануарлар дүниесін есепке алу жөніндегі мәліметтері

Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. В графе 1 таблицы 1 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства.
4. В графе 2 таблицы 1 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
5. В графе 3 таблицы 1 формы указывается вид животного.
6. В графе 4 таблицы 1 формы указывается утвержденная квота на изъятие объектов животного мира.
7. В графе 5 таблицы 1 формы указывается выкупленная квота на изъятие объектов животного мира.
8. В графе 6, 7, 8 таблицы 1 формы указывается выкупленная квота для копытных видов животных, в том числе в графе 6 количество выкупленных самцов, в графе 7 количество выкупленных самок, в графе 8 количество выкупленных сеголеток.
9. В графе 9 таблицы 1 формы указывается сумму платежей за пользование животным миром направленная в государственный бюджет охотпользователем в тысячах тенге.
10. В графе 10 таблицы 1 формы указывается общее количество добытых диких животных, графы 11, 12 и 13 предусмотрены для копытных видов животных по половозрастным составом, в графе 14 указывается количество добытых диких животных иностранными охотниками.
11. В графе 15 таблицы 1 формы указывается количество охотников, являющихся гражданами Республики Казахстан участвующих в охоте.
12. В графе 16 таблицы 1 формы указывается количество охотников, являющихся гражданами других стран, участвующих в охоте.
13. В графе 1 таблицы 2 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер / бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства.
14. В графе 2 таблицы 2 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
15. В графах 3, 4 и 5 таблицы 2 формы указывается количество выданных на каждый вид животного путевок субъектами охотничьего хозяйства для посещения охотничьих угодий физических лиц с целью охоты, в том числе в графе 4 сезонная, в графе 5 разовая.
16. В графе 6 таблицы 2 формы указывается количество выданных путевок за прошедший год.
17. В конце отчета указывается дата его заполнения, фамилия, имя и отчество (при наличии), ставиться подписи исполнителя и руководителя субъекта охотничьего хозяйства или территориального подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира.
Приложение 16 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения по учету численности животных и птиц
(наименование охотничьего хозяйства)
(наименование субъекта охотничьего хозяйства)
Отчетный период 20__год

Ескерту. 16-қосымшамен толықтырылды – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 01.12.2023 № 341 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
(аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы) Есепті кезең 20 _ _ жыл
Нысан
Индекс: 16-аш
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Ұсынады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жануарлар дүниесін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 5 күнінен кешіктірмей;
аумақтық бөлімшелер үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан

Сноска. Приказ дополнен приложением 16 в соответствии с приказом и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.12.2023 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Индекс: 16-ох
Периодичность: ежеквартальная.
Представляют: пользователи животного мира, особо охраняемые природные территории и территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Куда представляется форма: пользователями животного мира и особо охраняемые природные территории в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления: для пользователей животного мира и особо охраняемые природные территории в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в год, не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
Форма

1. Нысанды жүргізудің негізгі міндеті жануарлар дүниесін есепке алу бойынша мониторинг жүргізу болып табылады.
Нысанды жануарлар дүниесін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері толтырады.
Бұдан әрі аумақтық бөлімшелердің Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін жануарлар дүниесін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне ұсынады.
Есепті беру мерзімі: Жануарлар дүниесін пайдаланушылар және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 5-күнінен кешіктірмей, аумақтық бөлімшелер үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне жылына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
2. Нысанды толтырған кезде, жануарлар дүниесі пайдаланушының, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелерінің жауапты қызметкерлері мен басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
3. Нысанның 1-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар атауы, сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі, аңшылық шаруашылығы резервтік қорда орналасқан жағдайда, "Резервтік қор" деген жазу қойылады.
4. Нысанның 1-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 1-кестесінің 3-бағанында жануардың түрі көрсетіледі.
6. Нысанның 1-кестесінің 4-бағанында алқаптардың жалпы ауданы (аңшылық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақ) мың гектарда көрсетіледі.
7. Нысанның 1-кестесінің 5-бағанында есепке алынатын жабайы жануардың таралу аймағы (тіршілік ету үшін жарамды) мың гектарда көрсетіледі.
8. Нысанның 1-кестесінің 6-бағанында жабайы жануарлар санын есепке алудың қолданылатын әдісіне қарай мың гектар есебімен қамтылған алаң көрсетіледі.

1. Основной задачей ведения формы является предоставление сведений для проведения мониторинга по учету численности охотничьих видов животных и птиц.
Форма заполняется пользователями животного мира, особо охраняемыми природными территориями и территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Далее предоставляется пользователями животного мира и особо охраняемые природные территории в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления: для пользователей животного мира и особо охраняемые природные территории в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом, для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в год, не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
2. При заполнении формы ответственными работниками и руководителем пользователя животным миром, территориальных подразделении Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, а в случае его отсутствия исполняющий его обязанности подписывается.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. В графе 1 таблицы 1 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства, особо охраняемые природные территории, в случае нахождения охотничьего хозяйства в резервном фонде охотничьих хозяйств, ставится прописью "Резерв".
4. В графе 2 таблицы 1 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
5. В графе 3 таблицы 1 формы указывается вид животного.
6. В графе 4 таблицы 1 форма указывается общая площадь угодий (охотничье хозяйство, особо охраняемая природная территория) в тысячах гектар.
7. В графе 5 таблицы 1 формы указывается площадь ареала (пригодная для обитания) учитываемого дикого животного в тысячах гектарах.
8. В графе 6 таблицы 1 формы в зависимости от применяемого метода учетов численности диких животных указывается площадь охваченная учетом в тысячи гектаров.

9. Нысанның 1-кестесінің 7-бағанында мекендеу ортасының жалпы ауданынан (тіршілік етуге жарамды) есепке алу жүргізілген пайызбен аудан көрсетіледі.
10. Нысанның 1-кестесінің 8-бағанында қолданылатын есепке алу әдісіне байланысты есепке алынған жабайы жануарлардың жалпы саны немесе есепке алу алаңындағы есепке алу көрсеткіші (ЕК) көрсетіледі.
11. Нысанның 1-кестесінің 9, 10 және 11-бағандарында айқындау мүмкіндігіне қарай 8-бағанда көрсетілген жануардың жалпы санынан немесе ЕК көрсетіледі, жабайы тұяқты жануарлардың саны немесе ЕК дарақтардағы жынысы мен жасы бойынша көрсетіледі, бұл бағандар тұяқты жануарлар түрлері үшін толтырылады.
12. Нысанның 1-кестесінің 12-бағанында есепке алынатын жабайы жануардың мекендеу үшін жарамды алаңға (ареалға) экстраполяциядан кейін дарақтардағы жабайы жануарлардың жалпы саны көрсетіледі.
13. Нысанның 1-кестесінің 13, 14 және 15-бағандарында 12-бағанда көрсетілген жабайы тұяқты жануардың жалпы санынан анықтау мүмкіндігіне қарай тұяқты жануарлардың жынысы мен жасы бойынша саны көрсетіледі.
14. Нысанның 1-кестесінің 16-бағанында популяцияның 1000 гектарға тығыздығы көрсетіледі.
15. Нысанның 2-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар атауы, сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі, аңшылық шаруашылығы резервтік қорда орналасқан жағдайда, "Резервтік қор" деген жазу қойылады.
16. Нысанның 2-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
17. Нысанның 2-кестесінің 3-бағанында барылдауық үйректерінің саны (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) көрсетіледі.
18. Нысанның 2-кестесінің 4-бағанында шүрегейлердің саны (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) көрсетіледі.
19. Нысанның 2-кестесінің 5-бағанында сүңгуір үйректер саны (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) көрсетіледі.
20. Нысанның 2-кестесінің 6-бағанында басқа да өзен үйректерінің (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) саны көрсетіледі.
21. Нысанның 2-кестесінің 7-бағанында 3, 4, 5 және 6-бағандардың қосындысына тең есепке алынған үйректердің жалпы саны көрсетіледі.
22. Нысанның 2-кестесінің 8-бағанында қасқалдақ саны (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) көрсетіледі.
23. Нысанның 2-кестесінің 9-бағанында есепке алынған қаздардың саны (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) көрсетіледі.
24. Нысанның 2-кестесінің 10-бағанында шалшықшылардың саны (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) көрсетіледі.

9. В графе 7 таблицы 1 формы указывается площадь в процентах, на которой произведен учет, от общей площади ареала (пригодной для обитания).
10. В графе 8 таблицы 1 формы в зависимости от применяемого метода учетов численности указывается общее количество учтенных диких животных или показатель учета (ПУ) на площади учета.
11. В графах 9, 10 и 11 таблицы 1 формы указывается из общей численности животного или показатели учета указанного в графе 8, в зависимости от возможности определения, указывается численность или показатели учета диких копытных животных по полу и возрасту в особях, данные графы заполняются для копытных видов животных.
12. В графе 12 таблицы 1 формы указывается общая численность диких животных в особях после экстраполяции на площадь (ареала) пригодную для обитания учитываемого дикого животного.
13. В графах 13, 14 и 15 таблицы 1 формы из общей численности дикого копытного животного указанного в графе 12, в зависимости от возможности определения, указывается численность диких копытных животных по полу и возрасту в особях.
14. В графе 16 таблицы 1 формы указывается плотность популяции на 1000 гектар.
15. В графе 1 таблицы 2 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства, особо охраняемые природные территории, в случае нахождения охотничьего хозяйства в резервном фонде охотничьих хозяйств, ставится прописью "Резерв".
16. В графе 2 таблицы 2 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
17. В графе 3 таблицы 2 формы указывается количество учтенных (общая численность после экстраполяции) кряква в особях.
18. В графе 4 таблицы 2 формы указывается количество учтенных (общая численность после экстраполяции) чирок в особях.
19. В графе 5 таблицы 2 формы указывается количество учтенных (общая численность после экстраполяции) нырок в особях.
20. В графе 6 таблицы 2 формы указывается количество учтенных (общая численность после экстраполяции) прочих речных уток в особях.
21. В графе 7 таблицы 2 формы указывается общее количество учтенных уток в особях, равное сумме граф 3, 4, 5 и 6.
22. В графе 8 таблицы 2 формы указывается количество учтенной лысухи (общая численность после экстраполяции) в особях.
23. В графе 9 таблицы 2 формы указывается количество учтенных гусей (общая численность после экстраполяции) в особях.
24. В графе 10 таблицы 2 формы указывается количество учтенных куликов (общая численность после экстраполяции) в особях.

25. Нысанның 3-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар атауы, сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі, аңшылық шаруашылығы резервтік қорда орналасқан жағдайда, "Резерв" деген жазу қойылады.
26. Нысанның 3-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
27. Нысанның 3-кестесінің 3, 4, 5, 6 және басқа да кейінгі бағандарында сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жануарлар түрлерінің тізбесіне енгізілген жануарлар түрлерінің атауы мен есепке алынған түрлерінің саны көрсетіледі.
28. Нысанның 4 а) кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар атауы, сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі, аңшылық шаруашылығы резервтік қорда орналасқан жағдайда, "Резервтік қор" деген жазу қойылады.
29. Нысанның 4 а) кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
30. Нысанның 4 а) кестесінің 3-бағанында көктемгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынған құстардың түрі көрсетіледі.
31. Нысанның 4 а) кестесінің 4-бағанында көктемгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың алғашқы пайда болған күні көрсетіледі.
32. Нысанның 4 а) кестесінің 5-бағанында көктемгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың жаппай ұшып өту күні көрсетіледі.
33. Нысанның 4 а) кестесінің 6-бағанында көктемгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың ұшып өтуінің аяқталу күні көрсетіледі.
34. Нысанның 4 а) кестесінің 7-бағанында тұрақты бақылау пункттерінен таңертеңгі уақытта көктемгі ұшудағы құстардың есепке алынған саны көрсетіледі.
35. Нысанның 4 а) кестесінің 8-бағанында тұрақты бақылау пункттерінен кешкі уақытта көктемгі ұшуда құстардың есепке алынған саны көрсетіледі.
36. Нысанның 4 а) кестесінің 9-бағанында көктемгі аралықтағы құстардың жалпы саны 5 және 6-бағандарда көрсетілген құстар санының сомасына тең көрсетіледі.
37. Нысанның 4 б) кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар атауы, сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі, аңшылық шаруашылығы резервтік қорда орналасқан жағдайд, "Резервтік қор" деген жазу қойылады.
38. Нысанның 4 б) кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.

25. В графе 1 таблицы 3 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства, особо охраняемые природные территории, в случае нахождения охотничьего хозяйства в резервном фонде охотничьих хозяйств, ставится прописью "Резерв".
26. В графе 2 таблицы 3 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
27. В последующих графах 3, 4, 5, 6 и далее таблицы 3 формы указывается наименование вида и количество учтенных видов животных включенных в перечень редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных.
28. В графе 1 таблицы 4 а) формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства, особо охраняемые природные территории, в случае нахождения охотничьего хозяйства в резервном фонде охотничьих хозяйств, ставится прописью "Резерв".
29. В графе 2 таблицы 4 а) формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
30. В графе 3 таблицы 4 а) формы указывается вид птиц учтенных в период миграции на весеннем пролете.
31. В графе 4 таблицы 4 а) формы указывается дата первого появления учитываемых птиц в период миграции на весеннем пролете.
32. В графе 5 таблицы 4 а) формы указывается дата массовых пролетов учитываемых птиц в период миграции на весеннем пролете.
33. В графе 6 таблицы 4 а) формы указывается дата окончания пролетов учитываемых птиц в период миграции на весеннем пролете.
34. В графе 7 таблицы 4 а) формы указывается учтенная численность птиц на весеннем пролете в утреннее время из постоянных наблюдательных пунктов.
35. В графе 8 таблицы 4 а) формы указывается учтенная численность птиц на весеннем пролете в вечернее время из постоянных наблюдательных пунктов.
36. В графе 9 таблицы 4 а) формы указывается общая численность птиц на весеннем пролете равная сумме численности птиц указанной в графах 5 и 6.
37. В графе 1 таблицы 4 б) формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства, особо охраняемые природные территории, в случае нахождения охотничьего хозяйства в резервном фонде охотничьих хозяйств, ставится прописью "Резерв".
38. В графе 2 таблицы 4 б) формы указывается наименование охотничьего хозяйства.

39. Нысанның 4 б) кестесінің 3-бағанында күзгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынған құстардың түрі көрсетіледі.
40. Нысанның 4 б) кестесінің 4-бағанында күзгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың алғашқы пайда болған күні көрсетіледі.
41. Нысанның 4 б) кестесінің 5-бағанында күзгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың жаппай ұшып өту күні көрсетіледі.
42. Нысанның 4 б) кестесінің 6-бағанында күзгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың ұшып өтуінің аяқталу күні көрсетіледі.
43. Нысанның 4 б) кестесінің 7-бағанында тұрақты бақылау пункттерінен таңертеңгі уақытта күзгі ұшудағы құстардың есепке алынған саны көрсетіледі.
44. Нысанның 4 б) кестесінің 8-бағанында тұрақты бақылау пункттерінен кешкі уақытта күзгі ұшуда құстардың есепке алынған саны көрсетіледі.
45. Нысанның 4 б) кестесінің 9-бағанында күзгі аралықтағы құстардың жалпы саны 5 және 6-бағандарда көрсетілген құстар санының сомасына тең көрсетіледі.
46. Есептің соңында оның толтырылған күні, аңшылық шаруашылығы субъектісінің, ерекше қорғалатын табиғи аумақтың немесе орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшесінің орындаушы мен басшының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі және қолдары қойылады.

39. В графе 3 таблицы 4 б) формы указывается вид птиц учтенных в период миграции на осеннем пролете.
40. В графе 4 таблицы 4 б) формы указывается дата первого появления учитываемых птиц в период миграции на осеннем пролете.
41. В графе 5 таблицы 4 б) формы указывается дата массовых пролетов учитываемых птиц в период миграции на осеннем пролете.
42. В графе 6 таблицы 4 б) формы указывается дата окончания пролетов учитываемых птиц в период миграции на осеннем пролете.
43. В графе 7 таблицы 4 б) формы указывается учтенная численность птиц на осеннем пролете в утреннее время из постоянных наблюдательных пунктов.
44. В графе 8 таблицы 4 б) формы указывается учтенная численность птиц на осеннем пролете в вечернее время из постоянных наблюдательных пунктов.
45. В графе 9 таблицы 4 б) формы указывается общая численность птиц на осеннем пролете равная сумме численности птиц указанной в графах 5 и 6.
46. В конце отчета указывается дата его заполнения, фамилия, имя и отчество (при наличии) и ставиться подписи исполнителя и руководителя субъекта охотничьего хозяйства, особо охраняемого природного территории или территориального подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира.