Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2013 жылғы 9 қаңтардағы № С-12/3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 29 қаңтарда № 3638 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2016 жылғы 28 сәуірдегі № С-2/9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 28.04.2016 № С-2/9 (қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56 бабының 1 тармағының 4 тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 15 тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген, "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет стандартының 11 тармағына сәйкес Еңбекшілдер аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Еңбекшілдер ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек көрсетілсін:
1) "Зейнетақы төлеу орталығы мемлекеттік мекемесі" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны Ақмола облыстық филиалының Еңбекшілдер аудандық бөлімшесінің тізімі негізінде бiр мезгілде мерекелiк және атаулы күндерге (9 мамыр Жеңiс күнi, 1 қазан қарт адамдар, мүгедектер күні):
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген тұлғаларға – 3 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген басқа санаттарға – 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) Қарт адамдар күнін мерекелеуге "Зейнетақы төлеу орталығы мемлекеттік мекемесі" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны Ақмола облыстық филиалының Еңбекшілдер аудандық бөлімшесінің тізімі негізінде ең төменгі зейнетақы мөлшерін алатын, зейнетақы жастағы тұлғаларға бір мезгілде - 1,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 9 января 2013 года № С-12/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 29 января 2013 года № 3638. Утратило силу решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от28 апреля 2016 года № С-9/2
Сноска. Утратило силу решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 28.04.2016 № С-9/2 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 4 пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 15 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", пунктом 11 Стандарта государственной услуги "Назначение и выплаты социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты" от 7 апреля 2011 года № 394, Енбекшильдерский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Енбекшильдерского района:
1) к праздничным и памятным датам (9-мая День Победы, 1 октября День пожилых людей, инвалидов) единовременно на основании списков предоставленных Енбекшильдерским районным отделением Акмолинского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий":
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере – 10 месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере – 3 месячных расчетных показателей;
другим категориям, приравненным к участникам Великой Отечественной войны в размере – 2 месячных расчетных показателей;
2) к празднованию дня пожилых людей, лицам пенсионного возраста, получающим минимальный размер пенсии в размере - 1,5 месячных расчетных показателей единовременно, на основании списков предоставленных Енбекшильдерским районным отделением Акмолинского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий";

3) 1, 2 топтағы мүгедектерге, 18 жасқа дейiнгi мүгедек балаларға "Зейнетақы төлеу орталығы мемлекеттік мекемесі" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны Ақмола облыстық филиалының Еңбекшілдер аудандық бөлімшесінің тізімі негізінде бір мезгілде – 1,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) қиыншылық ахуал туындаған жағдайда (өрт, су тасқыны) отбасыларға, табысты есепке алусыз, бiр мезгілде 50 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) стационарлық жағдайында арнайы емделетін, туберкулезбен ауыратын, әлеуметтiк мағыналы ауруы бар азаматтар "Еңбекшілдер аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық мекемесінің тізімі негізінде, бiр мезгілде 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
6) кәмелетке толмаған бұрынғы концлагер тұтқындарына ай сайын, коммуналдық қызметтердiң төлеу шығындарын өтеуге "Зейнетақы төлеу орталығы мемлекеттік мекемесі" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны Ақмола облыстық филиалының Еңбекшілдер аудандық бөлімшесінің тізімі негізінде 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) азаматтарға оперативті емделуге (операция) бiр мезгілде 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
8) ауданның аз қамтамасыз етілген және көп балалы отбасыларынан шыққан, колледждерде күндізгі бөлімдерде оқитын студенттерге, білім беру қызметінің жылдық құнының мөлшерінде;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтердiң төлеу шығындарын өтеуге "Зейнетақы төлеу орталығы мемлекеттік мекемесі" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны Ақмола облыстық филиалының Еңбекшілдер аудандық бөлімшесінің тізімі негізінде, облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты ағымдағы трансферттері арқылы, коммуналдық қызметтердiң шығындарын төлеуге ай сайын 100 пайыз мөлшерінде.
2. Өтініш берушінің толық емес және (немесе) дұрыс емес мәліметтері анықталған жағдайларда, әлеуметтiк көмек ұсынылмайды.
3. Қызметтерді төлеу "Қазпошта" Акционерлік қоғамы арасында, Қазақстан Республикасы заңнамаларымен белгіленген тәртіпте жасалған шарт негізінде жүзеге асырылады.
4. "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету жергiлiктi өкілетті органдардың шешiмi бойынша" мемлекеттік қызметiн алуға, осы шешiмнің қосымшасына сәйкес қажеттi құжаттардың тізімі белгіленсін.
5. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету шығындарын қаржыландыру жергілікті бюджеттен ағымдағы қаржы жылында осы мақсатқа көзделген 451.007.000 "Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша жекелеген санаттардағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтiк көмек көрсету" бағдарламасы бойынша жүзеге асырылады.

3) инвалидам 1, 2 группы, детям-инвалидам до 18 лет в размере – 1,5 месячных расчетных показателей единовременно, на основании списков предоставленных Енбекшильдерским районным отделением Акмолинского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий";
4) семьям при наступлении чрезвычайной, трудной жизненной ситуации (пожар, наводнение) без учета дохода единовременно, в размере 50 месячных расчетных показателей;
5) гражданам, имеющим социально-значимые заболевания, больным туберкулезом на основании списка государственного коммунального казенного предприятия "Енбекшильдерская Центральная районная больница" проходящим специальное лечение в условиях стационара единовременно размере 15 месячных расчетных показателей;
6) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, на возмещение расходов по оплате коммунальных услуг, ежемесячно в размере 1 месячного расчетного показателя, на основании списков предоставленных Енбекшильдерским районным отделением Акмолинского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий";
7) на оперативное лечение (операция) гражданам единовременно в размере 15 месячных расчетных показателей;
8) студентам из малообеспеченных и многодетных семей района, обучающихся на очной форме обучения в колледжах, в размере годовой стоимости образовательной услуги;
9) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на оплату коммунальных услуг в размере 100 процентов ежемесячно за счет целевых текущих трансфертов, выделяемых из областного бюджета на возмещение расходов по оплате коммунальных услуг, на основании списков предоставленных Енбекшильдерским районным отделением Акмолинского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий";
2. Социальная помощь не предоставляется в случаях выявления не полных и (или) недостоверных сведений, представленных заявителями.
3. Оплата услуг производится на основании договора, заключенного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, между Акционерным обществом "Казпочта".
4. Определить исчерпывающий перечень документов, необходимый для получения государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" согласно приложению к настоящему решению.
5. Финансирование расходов на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан производится за счет средств местного бюджета, предусмотренных на эти цели в текущем финансовом году по программе 451.007.000 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов".

6. Шешімдердің күші жойылды деп танылсын:
1) Еңбекшілдер аудандық мәслихатының "Мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" 2010 жылғы 2 шілдедегі № С-24/5 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 1-10-121 тіркелген, 2010 жылғы 20 тамыздағы аудандық "Жаңа дәуір", "Сельская новь" газеттерінде жарияланған);
2) "Еңбекшілдер аудандық мәслихатының "Мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2010 жылғы 2 шілдедегі № С–24/5 Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 мамырдағы № С–5/3 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 1-10-164 тіркелген, 2012 жылғы 22 маусымда "Жаңа дәуір" газетінде, 2012 жылғы 23 маусымда "Сельская новь" газетінде жарияланған).
7. Осы шешiм Ақмола облысының Әдiлет департаментiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
А.Амрин
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
С.Есполов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысы
Еңбекшілдер ауданының
әкімі
А.Садуақасұлы
2013 жылғы 9 қаңтардағы
№ С-12/3 шешіміне
қосымша
"Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша
жекелеген санаттардағы азаматтарға әлеуметтік көмек
тағайындау және төлеу" үшін мемлекеттік қызметін алуға
қажетті құжаттардың тізімі
1. 1 тармақтың 4 тармақшасында көрсетілген санаттағылар үшін өтінішке келесі құжаттар қоса беріледі:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) тұрақты тұратын жерде тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы немесе селолық және/немесе ауылдық әкімдердің анықтамасы);
3) өрт немесе су тасқыны дерегі туралы төтенше жағдай анықтамасы;
4) өтініш берушінің есеп айырысу шоты.
2. 1 тармақтың 5 тармақшасында көрсетілген санаттағылар үшін өтінішке келесі құжаттар қоса беріледі:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) тұрақты тұратын жерде тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы немесе селолық және/немесе ауылдық әкімдердің анықтамасы);
3) өтініш берушінің есеп айырысу шоты.
3. 1 тармақтың 7 тармақшасында көрсетілген санаттағылар үшін өтінішке келесі құжаттар қоса беріледі:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) тиісті уәкілетті органмен берілген тiршiлiгіне қиын жағдай түскендігін растайтын акт немесе басқа құжат;
3) емделуге жұмсалған нақты қаржы шығындарын растайтын (чек, түбіртек, есеп шот, калькуляция көшірмелері) құжаттар;
4) тұрақты тұратын жерде тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы немесе селолық және/немесе ауылдық әкімдердің анықтамасы);

6. Признать утратившим силу:
1) решение Енбекшильдерского районного маслихата "Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан Енбекшильдерского района" от 2 июля 2010 года № С-24/5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-10-121, опубликовано 20 августа 2010 года в районной газете "Жаңа дәуір" - "Сельская новь");
2) решение Енбекшильдерского районного маслихата "О внесении изменений и дополнений в решение Енбекшильдерского районного маслихата от 2 июля 2010 года № С-24/5 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан Енбекшильдерского района" от 21 мая 2012 года № С-5/3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-10-164, опубликовано 22 июня 2012 года в газете "Жаңа дәуір" и 23 июня 2012 года в газете "Сельская новь").
7. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата
А.Амрин
Секретарь
районного маслихата
С.Есполов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Енбекшильдерского района
Акмолинской области
А.Садуақасұлы
Приложение к решению
от 9 января 2013 года
№ С-12/3
Перечень документов, необходимых для получения
государственной услуги "Назначение и выплата
социальной помощи отдельным категориям нуждающихся
граждан по решениям местных представительных органов"
1. Для категории, указанной в подпункте 4 пункта 1 к заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
3) справка чрезвычайной ситуации о факте пожара или наводнения;
4) расчетный счет заявителя.
2. Для категории, указанной в подпункте 5 пункта 1 к заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
3) расчетный счет заявителя.
3. Для категории, указанной в подпункте 7 пункта 1 к заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) акт либо иной документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом;
3) документы, подтверждающие фактические финансовые затраты на лечение (копии чеков, квитанций, счет, калькуляция);
4) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);

5) өтініш берушінің есеп айырысу шоты.
4. 1 тармақтың 8 тармақшасында көрсетілген санаттағылар үшін өтінішке келесі құжаттар қоса беріледі:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) оқу орнынан анықтама;
3) оқу орнымен жасалған шарт көшірмесі;
4) отбасының құрамы туралы анықтама;
5) Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын Ақмола облыстық филиалы "Зейнетақы төлеу орталығы мемлекеттік мекемесінен" арнайы мемлекеттік жәрдемақы алатыны туралы анықтама;
6) тұрақты тұратын жерде тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы немесе селолық және/немесе ауылдық әкімдердің анықтамасы);
7) өтініш берушінің есеп айырысу шоты.
5. 1 тармақтың 9 тармақшасында көрсетілген санаттағылар үшін өтінішке келесі құжаттар қоса беріледі:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) коммуналдық қызметтерді пайдаланғаны үшін кәсіпорындардың есеп шоттары, анықтамалары, түбіртектері, тізілімдері, накладнойлар;
3) тұрақты тұратын жерде тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы немесе селолық және/немесе ауылдық әкімдердің анықтамасы).
Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы және көшірмесі ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқасы өтініш берушіге қайтарылады.

5) расчетный счет заявителя.
4. Для категории, указанной в подпункте 8 пункта 1 к заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) справка с учебного заведения;
3) копия договора с учебным заведением;
4) справка о составе семьи;
5) справка о получении специального государственного пособия, с районного отделения Акмолинского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий";
6) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
7) расчетный счет заявителя.
5. Для категории, указанной в подпункте 9 пункта 1 к заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) счета, справки, квитанции, реестры, накладные предприятий на потребление коммунальных услуг;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов).
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.