"Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі" электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiн бекiту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2013 жылғы 4 наурыздағы № 60 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 сәуірде № 1937 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 14 сәуірдегі № 115 қаулысымен
Есткерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 14.04.2014 № 115 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес, облыс әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған «Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі» электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң бiрiншi орынбасары Кәрім Насбекұлы Көкрекбаевқа жүктелсiн.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкiмi                                Қ.Бозымбаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
А. Жұмағалиев
«26» наурыз 2013 жыл
Жамбыл облыс әкімдігінің
«04» наурыз 2013 жылғы
№ 60 қаулысымен бекітілген
«Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын
үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге
мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі» электрондық
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары стандарттың 12-қосымшаларында көрсетілген, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы немесе өтініш берушіде электрондық-цифрлық қолтаңба болған жағдайда Электрондық үкіметтің: www.egov.kz» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.

Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде"
Постановление Жамбылского областного акимата от 4 марта 2013 года № 60. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 30 апреля 2013 года № 1937. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области № 115 от 14 апреля 2014 года
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области  14.04.2014 № 115.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии c пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах» от 27 ноября 2000 года, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Кокрекбаева Карима Насбековича.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               К. Бозумбаев
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
А. Жумагалиев
«26» марта 2013 года
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от «04» марта 2013 года № 60
Регламент электронной государственной услуги «Постановка на
учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из
государственного жилищного фонда или жилище, арендованном
местным исполнительным органом в частном жилищном фонде»
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде» (далее – государственная услуга) оказывается отделами жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог районов, городов областного значения (далее – уполномоченный орган), а также на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса которых указаны в приложении 12 к стандарту или веб-портал «электронного правительства: www.egov.kz» (далее – портал) при условии наличия у Заявителя электронной цифровой подписи.

2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 8 ақпандағы № 76 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі» мемлекеттік қызмет көрсету Стандарты негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға, соның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
2) тұтынушы - электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
3) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
4) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
5) "электрондық үкіметтің" шлюзі –электрондық қызметтер көрсетуді іске асыру шеңберінде «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе;
6) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық қолтаңбалардың жиынтығы;
7) электрондық құжат – ақпарат электрондық - цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
8) мемлекеттік электрондық қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
9) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе;
10) "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры – Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және мемлекеттік басқару органдары мен басқа да субъектілерге, олардың өкілеттіктері шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке тұлғалар туралы өзекті әрі шынайы мәлімет ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырылған түрде жинауға, сақтау мен өңдеуге, Жеке сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін құру үшін арналған ақпараттық жүйе;

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде» (далее – Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 08 февраля 2010 года № 76.
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
2) потребитель – физическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
3) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
4) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
5) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
6) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
7) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
8) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
9) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
10) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

11) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
12) "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі – электрондық қызметті жүзеге асыру шеңберінде «электрондық әкімдіктің» ақпараттық жүйелерінің кірігуі үшін арналған «электрондық үкімет» шлюзінің жүйесі;
13) құрылымдық-функционалдық бірліктер – қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың мекемелердің немесе басқа да ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізімі, ақпараттық жүйелер;
14) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, сондай-ақ, тиісті министрліктер мен ведомстволармен халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету үдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
15) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе - нотариалдық қызметтің автоматтандырылуы және әділет органдары мен нотариалдық палаталардың өзара әрекеттесуі үшін арналған аппараттық-бағдарламалық кешен;
16) Автоматтандырылған жұмыс орны.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет
беруші әрекетінің тәртібі
6. "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы қызмет көрсетушінің қадамдық әрекеттері мен шешімдері (қызмет көрсету барысында функционалдық әрекеттесу диаграммасы № 1), осы Регламенттің  2-қосымшада келтірілген:
1) тұтынушы жеке сәйкестендіру нөмірі және шартты белгі көмегімен "электрондық үкіметтің" веб-порталында тіркелуді жүзеге асырады ("электрондық үкіметтің" веб-порталында тіркелмеген тұтынушылар үшін жүргізіледі);
2) үдеріс 1 – қызметті алу үшін тұтынушының "электрондық үкіметтің" веб-порталында жеке сәйкестендіру нөмірі мен шартты белгіні енгізуі (авторизация үдерісі);
3) шарт 1 – "электрондық үкіметтің" веб-порталында жеке сәйкестендіру нөмірі және шартты белгі арқылы тіркелген тұтынушы туралы мәліметтердің дұрыстығын тексеру;
4) үдеріс 2 – тұтынушы туралы деректерде қателіктердің болуына байланысты "электрондық үкіметтің" веб-порталымен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама дайындауы;
5) үдеріс 3 – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге сұраныс нысанын экранға шығару мен оның құрылымы мен нысанының талаптарын ескере отырып, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу); сұраныс нысанына Стандарттың 11 тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың электронды түрдегі көшірмелерін тіркеу, сонымен қатар сұранысты куәландыру (қол қою) үшін электрондық цифрлық қол таңба тіркеу куәлігін таңдау;

11) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
12) региональный шлюз «электронного правительства» - подсистема шлюза «электронного правительства», предназначенная для интеграции информационных систем «электронного акимата» в рамках реализации электронных услуг;
13) Структурно–функциональные единицы - перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги;
14) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами;
15) Единая нотариальная информационная система - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат;
16) Автоматизированное рабочее место.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через веб–портал «электронного правительства» (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на веб–портале «электронного правительства» с помощью индивидуального идентификационного номера и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на веб–портале «электронного правительства»);
2) процесс 1 – ввод потребителем индивидуального идентификационного номера и пароля (процесс авторизации) на веб–портале «электронного правительства» для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на веб–портале «электронного правительства» подлинности данных о зарегистрированном потребителе через индивидуальный идентификационный номер и пароль;
4) процесс 2 – формирование веб–порталом «электронного правительства» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса копий необходимых документов в электронном виде, указанных в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи для удостоверения (подписания) запроса;

6) шарт 2 - "электрондық үкіметтің" веб-порталында электрондық цифрлық қол таңбаның тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде бар-жоқтығын, сонымен бірге сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі мен электрондық цифрлық қолтаңба тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірінің арасында) тексеру;
7) үдеріс 4 – тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңба дұрыстығының расталмауына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру;
8) үдеріс 5 – тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңба көмегімен қызмет көрсету сұранысын куәландыру және электронды құжатты (сұранысты) қызмет көрсетуші өңдеу үшін "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына жіберу;
9) үдеріс 6 – электрондық құжатты "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында тіркеу;
10) шарт 3 – қызмет көрсетушінің тұтынушы тіркеген құжаттардың Стандартта көрсетілген құжаттарға және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеру;
11) үдеріс 7 - тұтынушының құжаттарында қателіктердің болуына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру;
12) үдеріс 8 - тұтынушының "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасын қолдану арқыры қалыптастырылады.
7. Қызмет көрсетушінің қадамдық әрекеттері мен шешімдері (қызмет көрсету барысында функционалдық әрекеттесу диаграммасы № 2), осы Регламентке 2- қосымшада келтірілген:
1) үдеріс 1 – қызмет көрсетушінің қызметкерінің "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында қызмет көрсету үшін жеке сәйкестендіру нөмірі мен шартты белгіні енгізуі (авторизация үдерісі);
2) үдеріс 2 – қызмет көрсетушінің, осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге сұраныс нысанын экранға шығару мен тұтынушы туралы мәліметтерді енгізу;
3) үдеріс 3 - "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына тұтынушының деректері туралы сұраныс жіберу;
4) шарт 1 – "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорында тұтынушы туралы деректердің болуын тексеру;
5) үдеріс 4 – "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорында тұтынушы туралы деректердің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама құру;

6) условие 2 – проверка на веб–портале «электронного правительства» срока действия регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером указанным в запросе, и индивидуальным идентификационным номером указанным в регистрационном свидетельстве электронной цифровой подписи);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности электронной цифровой подписи потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством электронной цифровой подписи потребителя и направление электронного документа (запроса) через шлюз «электронного правительства» в автоматизированное рабочее место региональный шлюз «электронного правительства» для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в автоматизированное рабочее место регионального шлюза «электронного правительства»;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, документам указанным в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированный в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза «электронного правительства». Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в автоматизированное рабочее место регионального шлюза «электронного правительства» индивидуального идентификационного номера и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через шлюз «электронного правительства» в государственную базу данных «Физические лица» о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в государственной базе данных «Физические лица»;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в государственной базе данных «Физические лица»;

6) үдеріс 5 - қызмет көрсетушінің қызметкерінің құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгіге қатысты бөлігінде сұраныс нысанын толтыру және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұраныс нысанына тіркеу, қызмет көрсетуге сұраныс нысанын (енгізілген деректерді) электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландыру;
7) үдеріс 6 – электронды құжатты "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында тіркеу;
8) шарт 2 – қызмет көрсетушінің тұтынушы тіркеген құжаттардың Стандартта көрсетілген құжаттарға және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеру;
9) үдеріс 7 - тұтынушының құжаттарында қателіктердің болуына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру;
10) үдеріс 8 - тұтынушының "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Электронды құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасын қолдану арқыры қалыптастырылады.
8. Қызмет көрсетушінің халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүргізілетін қадамдық әрекеттері мен шешімдері (қызмет көрсету барысында функционалдық әрекеттесу диаграммасы № 3), осы Регламентке  2- қосымшада келтірілген:
1) үдеріс 1 – қызмет көрсету үшін Орталық операторының халыққа қызмет көрсету орталықтары ақпараттық жүйе автоматтандырылған жұмыс орнында жеке сәйкестендіру нөмірі мен шартты белгіні енгізуі (авторизация үдерісі);
2) үдеріс 2 – Орталық операторының, осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге сұраныс нысанын экранға шығару мен тұтынушы туралы мәліметтерді енгізу, сонымен қатар тұтынушының сенімхат бойынша өкілінің деректерін енгізу (тек нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша, сенімхатты басқа түрде куәландыру жағдайында – сенімхат туралы мәліметтер толтырылмайды);
3) үдеріс 3 - "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына тұтынушының деректері туралы, сондай-ақ, тұтынушының сенімхат бойынша өкілінің деректері туралы – бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе не сұраныс жіберу;
4) шарт 1 – "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорында тұтынушы туралы деректердің, бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеде сенімхат туралы деректердің болуын тексеру;
5) үдеріс 4 – "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорында тұтынушы туралы деректердің, және бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеде сенімхат туралы деректердің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама құру;
6) үдеріс 5 – Орталық операторының сұраныс нысанын, құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгіге қатысты бөлігінде толтыру және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұраныс нысанына тіркеу, қызмет көрсетуге сұраныс нысанын (енгізілген деректерді) электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландыру;

6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством электронной цифровой подписи заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза «электронного правительства»;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированный в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза «электронного правительства». Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через центры обслуживания населения (диаграмма № 3) функционального взаимодействия при оказании услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора центра обслуживания населения в автоматизированное рабочее место информационной системы центров обслуживания населения логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором центра обслуживания населения услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором центра обслуживания населения данных потребителя, а также данных по доверенности представителя потребителя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через шлюз «электронного правительства» в государственную базу данных «Физические лица» о данных потребителя, а также в Единую нотариальную информационную систему – о данных доверенности представителя потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в государственной базе данных «Физические лица», данных доверенности в Единой нотариальной информационной системе;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в государственной базе данных «Физические лица», данных доверенности в Единой нотариальной информационной системе;
6) процесс 5 – заполнение оператором центра обслуживания населения формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством электронной цифровой подписи заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;

7) үдеріс 6 – Орталық операторының электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжатты (тұтынушының сұранысын) "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына жіберу;
8) үдеріс 7 - электронды құжатты "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында тіркеу;
9) шарт 2 – қызмет көрсетушінің тұтынушы тіркеген құжаттардың Стандартта көрсетілген құжаттарға, және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеру;
10) үдеріс 8 - тұтынушының құжаттарында қателіктердің болуына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру;
11) үдеріс 9 - тұтынушының Орталық операторы арқылы "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы.
9. Қызмет көрсетуге сұраныс нысанын толтыру бойынша әрекеттердің сипаттамасы:
1) тұтынушының "электрондық үкіметтің" веб-порталына кіру үшін жеке сәйкестендіру нөмірі, логин мен шартты белгіні енгізуі;
2) осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдау;
3) «Қызметке online тапсырыс беру» батырмасы арқылы қызметке тапсырыс беру;
4) сұранысты толтыру және электронды түрдегі қажетті құжаттарды тіркеу:
тұтынушының "электрондық үкіметтің" веб-порталында тіркелуінің нәтижесі бойынша жеке сәйкестендіру нөмірі автоматты түрде таңдалады;
пайдаланушы «сұранысты жіберу» батырмасының көмегімен сұранысты куәландыруға (қол қоюға) өтуді жүзеге асырады;
5) тұтынушының электрондық цифрлық қол таңбаның тіркеу куәлігін таңдауы;
6) сұранысты куәландыру (қол қою) – тұтынушы «қол қою» батырмасының көмегімен электрондық цифрлық қолтаңбамен сұранысты куәландыруды (қол қоюды) жүзеге асырады, осыдан кейін сұраныс қызмет көрсетушінің автоматтандырылған жұмыс орнына жіберіледі;
7) қызмет көрсетушінің автоматтандырылған жұмыс орнында сұранысты өңдеу;
8) тұтынушының дисплей экранына келесі ақпарат шығарылады: жеке сәйкестендіру нөмірі, сұраныс нөмірі, қызметтің түрі, сұраныстың мәртебесі, қызмет көрсету мерзімі;
«мәртебесін жаңарту» батырмасы арқылы тұтынушы сұранысты өңдеудің нәтижесін көруге мүмкіндік алады;
жауапты алу барысында "электрондық үкіметтің" веб-порталында «нәтижесін қарау» батырмасы пайда болады.
10. Сұранысты өңдеуден кейін тұтынушы өңдеудің нәтижесімен келесі тәртіппен танысу мүмкіндігін алады:
қызметті алу тарихында «дайын құжатты қарау» батырмасын басқаннан кейін - сұраныс нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
«сақтау» батырмасын басқаннан кейін – сұраныс нәтижесі тұтынушы көрсеткен магнитті тасымалдауышта Adobe Acrobat пішімінде сақталады.

7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью оператора центра обслуживания населения через шлюз «электронного правительства» в автоматизированное рабочее место регионального шлюза «электронного правительства»;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза «электронного правительства»;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, документам указанным в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора центра обслуживания населения результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированной автоматизированное рабочее место региональный шлюз «электронного правительства».
9. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания услуги:
1) ввод пользователем индивидуального идентификационного номера логина и пароля для входа в веб–портал «электронного правительства»;
2) выбор услуги, указанной в настоящем Регламенте;
3) заказ услуги с помощью кнопки «Заказать услугу online»;
4) заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде:
индивидуальный идентификационный номер выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в веб–портале «электронного правительства»;
пользователь с помощью кнопки «отправить запрос» осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи пользователем;
6) удостоверение (подписание) запроса – пользователь с помощью кнопки «подписать» осуществляет удостоверение (подписание) запроса электронной цифровой подписью, после чего запрос передается на обработку в автоматизированное рабочее место услугодателя;
7) обработка запроса в автоматизированном рабочем месте услугодателя;
8) у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: индивидуальный идентификационный номер, номер запроса, тип услуги, статус запроса, срок оказания услуги;
с помощью кнопки «обновить статус» пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на веб–портале «электронного правительства» появляется кнопка «просмотр результата».
10. После обработки запроса потребителю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «просмотреть выходной документ» в истории получения услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» – результат запроса сохраняется на заданном потребителем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.

11. Қызметті көрсету бойынша қажетті ақпарат пен кеңесті call-орталық үнсандығы бойынша: (1414) алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
Тұтынушы;
Уәкілетті орган;
Орталықтардың операторлары;
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы;
"Электрондық үкіметтің" шлюзі;
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі;
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны;
Халыққа қызмет көрсету орталықтары ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орны;
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры;
Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе.
13. Әрекеттердің (рәсімдер, функциялар, операциялардың) кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы, әр әрекеттің орындалу мерзімі көрсетіле отырып, осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
14. Әрекеттердің сипаттамаларына сәйкес, олардың қисынды кезектілігінің арасындағы өзара әрекеттестікті (электрондық қызметті көрсету үдерісінде) көрсететін диаграмма, осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
15. Тұтынушыларға қызмет көрсету нәтижесі, осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес, сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) конфиденциалдылық (ақпаратты заңсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпарат пен ресурстарды заңсыз ұстап қалудан қорғау).
17. қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) интернетке шығу;
2) қызмет көрсетіліп жатқан тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірінің болуы;
3) "электрондық үкіметтің" веб-порталымен авторизациялау;
4) пайдаланушының электрондық цифрлық қолтаңбасының болуы.
«Мемлекеттік тұрғын үй қорынан
тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан
жергілікті атқарушы орган жалдаған
тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою
және олардың кезегі» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымшасы
Кесте 1. "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы
жүргізілетін құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттерінің
сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыс ағымы,  барысының)
1
2
3
4
2
Құрылымдық-функционалдық бірлік атауы
Тұтынушы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тұтынушы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталында жеке сәйкестендіру нөмірі және құпия сөз арқылы авторизациялау
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
Қызметті таңдап алады да, сұраныс мәліметі құрылады, пайдаланушының электрондық цифрлық қолтаңба таңдауы бойынша
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Сұраныстың табысты құрылуы туралы ескертпе көрсетіледі
Сұраған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде хабарлама құрылады
Сұранысты маршруттау
Сұраған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде хабарлама құрылады
5
Орындау мерзімі

11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
12. Структурно–функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания услуги:
Потребитель;
Уполномоченный орган;
Операторы центров;
Веб–портал «электронного правительства»;
Шлюз «электронного правительства»;
Региональный шлюз «электронного правительства»;
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза «электронного правительства»;
Автоматизированное рабочее место информационной системы центров обслуживания населения;
государственная база данных «Физические лица»;
Единая нотариальная информационная система.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Технические условия оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие индивидуального идентификационного номера у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация на веб–портале «электронного правительства»;
4) наличие у пользователя электронной цифровой подписи.
Приложение 1 к Регламенту
электронной государственной услуги
«Постановка на учет и очередность граждан,
нуждающихся в жилище из государственного
жилищного фонда или жилище, арендованном местным
исполнительным органом в частном жилищном фонде»
Таблица 1. Описание действий структурно–функциональных единиц
осуществляемых через веб–портал «электронного правительства»
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование структурно–функциональной единицы
Потребитель
Веб–портал «электронного правительства»
Потребитель
Веб–портал «электронного правительства»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и его описание
Авторизуется на веб–портале «электронного правительства» по индивидуальному идентификационному номеру и паролю
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором потребителя электронной цифровой подписи
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя электронной цифровой подписи
4
Форма завершения (данные, документ, организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения

30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2-егер тұтынушы мәліметінде бұзушылықтар болса; 3-егер авторизация табысты өтсе;
4 - егер тұтынушы мәліметінде бұзушылықтар болса; 5 –егер бұзушылықтар жоқ болса;
-
кестенің жалғасы:
1
Әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
5
6
7
8
2
Құрылымдық-функционалдық бірлік атауы
Тұтынушы
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
Тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландыру (қол қою) және "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына сұранысты жіберу
Құжатты тіркеу
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
Көрсетілген қызметтің нәтижесін тұтынушының алуы
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Сұранысты маршруттау
Арызға нөмір беру арқылы сұранысты тіркеу
Негізделген бас тарту құрылады
Дайындалған құжатты көрсету
5
Орындау мерзімі
30 секунд – 1 минут
1 минут
30 секунд
15 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
7 - егер тұтынушы мәліметінде бұзушылықтар болса; 8 –егер бұзушылықтар жоқ болса;
-
-
Кесте 2. Қызмет көрсетуші арқылы жүргізілетін
құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
1
2
3
4
2
Құрылымдық-функционалдық бірлік атауы
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында жеке сәйкестендіру нөмірі және құпия сөз бойынша авторизациялау
Қызмет көрсетуші қызметкерлерінің қызмет түрін таңдауы
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына тұтынушы мәліметтері туралы сұраныс жіберу
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорында мәліметтердің жоқтығына байланысты хабарламаның құрылуы
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Арызға нөмір иелендіру арқылы жүйеде сұранысты тіркейміз
Сұраныстың табысты құрылуына ескертпе көрсетіледі
Сұранысты маршруттау
Негізделген бас тартуды құру
5
Орындау мерзімі
10–15 секунд
10 секунд
1,5 минут
10-15 секунд
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
4 – егер бұзушылық болса; 5 – егер бұзушылық жоқ болса;
-
кестенің жалғасы:
1
Әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
5
6
7
8
2
Құрылымдық-функционалдық бірлік атауы
Қызмет көрсетуші
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
Сұраныс нысанын толтырып, сканерленген құжаттарды тіркеу мен электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландыру
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында құжаттарды тіркеу
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
Көрсетілген қызметтің нәтижесін тұтынушының алуы
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Сұранысты маршруттау
Арыздың нөмерін иелендіру арқылы сұранысты тіркеу
Негізделген бас тартуды құру
Қызметтің нәтижесі – хабарламаның құрылуы
5
Орындау мерзімі
10-15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
10–15 секунд
6
Келесі әрекеттің нөмірі
6
7– егер бұзушылық болса; 8–егер бұзушылық жоқ болса;
-
-
Кесте 3. Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүргізілетін
құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
1
2
3
4
2
Құрылымдық-функционалдық бірлік атауы
Халыққа қызмет көрсету орталықтары ақпараттық жүйе автоматтандырылған жұмыс орны
Орталықтың операторы
Орталықтың операторы
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры, бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
Орталықтық операторының логин және құпия сөз арқылы авторизациялауы
Қызметті таңдап, сұраныс мәліметтерін құрады
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры, бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне сұранысты бағыттау
Тұтынушы туралы мәліметтердің жоқтығына байланысты мәлімет алу мүмкін еместігі туралы хабарлама құрылады
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Арыздың нөмірін иелендіру арқылы жүйеде сұранысты тіркейміз
Сұраныстың табысты құрылу туралы ескертпе көрсетіледі
Сұранысты маршруттау
Негізделген бас тартуды құру
5
Орындау мерзімі
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4 – тұтынушының мәліметінде бұзушылықтар болса; 5–егер бұзушылықтар жоқ болса;
-
кестенің жалғасы:
1
Әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
5
6
7
8
9
2
Құрылымдық-функционалдық бірлік атауы
Орталықтың операторы
Орталықтың операторы
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
Сұраныс нысанын толтырып, сканерленген құжаттарды тіркеу, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландыру
Электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) құжатты "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына бағыттаймыз
Құжатты тіркеу
Тұтынушы құжаттарында бұзушылықтар болса, соған байланысты қызметтің қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
Көрсетілген қызметтің нәтижесін тұтынушының алуы
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Сұраныстың табысты құрылуы туралы ескертпе көрсетіледі
Сұранысты маршруттау
Арыздың нөмірін иелендіру арқылы сұранысты тіркеу
Негізделген бас тартуды құру
Қызметтің нәтижесі – хабарламаның құрылуы
5
Орындау мерзімі
30 секунд – 1 минут
1 минут
1 минут
30 секунд – 1 минут
15 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
-

30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Номер следующего действия
2– если есть нарушения в данных потребителя;  3–если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных потребителя;  5–если нарушений нет
-
продолжение таблицы:
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование структурно–функциональной единицы
Потребитель
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза «электронного правительства»
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза «электронного правительства»
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза «электронного правительства»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и его описание
Удостоверение (подписание) посредством электронной цифровой подписи потребителя и направление запроса в автоматизированное рабочее место регионального шлюза «электронного правительства»
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно–распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
1 минута
30 секунд
15 минут
6
Номер следующего действия
-
7 - если есть нарушения в данных потребителя; 8 –если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий структурно–функциональных единиц
через услугодателя.
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование структурно–функциональной единицы
Отделами жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата г.Тараз и районов
Отделы жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата г.Тараз и районов
Отделы жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата г.Тараз и районов
Государственная база данных «Физические лица»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и его описание
Авторизуется на автоматизированном рабочем месте регионального шлюза«электронного правительства» через индивидуальный идентификационный номер и пароль
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса о данных потребителя в государственную базу данных «Физические лица»
Формирование сообщения об отсутствии данных в государственной базе данных «Физические лица»
4
Форма завершения (данные, документ, организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
10–15 секунд
10 секунд
1,5 минут
10-15 секунд
6
Номер следующего действия
-
4 – если есть нарушения; 5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы:
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование структурно–функциональной единицы
Отделы жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата г.Тараз и районов
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза «электронного правительства»
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза «электронного правительства»
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза «электронного правительства»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и его описание
Заполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостоверением электронной цифровой подписью
Регистрация документа в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза «электронного правительства»
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно–распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Формирование результата услуги- уведомления
5
Сроки исполнения
10-15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
10–15 секунд
6
Номер следующего действия
6
7– если есть нарушения; 8–если нарушений нет
-
-
Таблица 3. Описание действий структурно–функциональных единиц
через ЦОН
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование структурно–функциональные единицы
Автоматизированное рабочее место информационной системы центров обслуживания населения
Оператор центра обслуживания населения
Оператор центра обслуживания населения
Государственная база данных «Физические лица», Единая нотариальная информационная система
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и его описание
Авторизуется оператор центра обслуживания населения по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в государственной базе данных «Физические лица», Единая нотариальная информационная система
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
4
Форма завершения (данные, документ, организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5–если нарушений нет
-
продолжение таблицы:
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
9
2
Наименование структурно–функциональные единицы
Оператор центра обслуживания населения
Оператор центра обслуживания населения
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза «электронного правительства»
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза «электронного правительства»
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза «электронного правительства»
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и его описание
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверение электронной цифровой подписью
Направление документа удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью в автоматизированное рабочее место регионального шлюза «электронного правительства»
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Формирование результата услуги- уведомления
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
1 минута
1 минута
30 секунд – 1 минута
15 минут
6
Номер следующего действия
-
-

8 – егер бұзушылықтар болса; 9 – егер бұзушылықтар жоқ болса;
-
-
«Мемлекеттік тұрғын үй қорынан
тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй
қорынан жергілікті атқарушы орган
жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды
есепке қою және олардың кезегі» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымшасы
Диаграмма № 1 "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы
функционалдық әрекеттесу
Диаграмма № 2. Қызмет көрсетуші арқылы электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету барысындағы функционалдық әрекеттесу.
Диаграмма № 3. Халыққа қызмет көрсету орталықтары ақпараттық
жүйе арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы
функционалдық әрекеттесу
«Мемлекеттік тұрғын үй қорынан
тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан
жергілікті атқарушы орган жалдаған
тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою
және олардың кезегі» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымшасы
Мемлекеттік электрондық қызметтің «сапа» және «қол жетімділік» көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама нысаны
____________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен нәтижесінің сапасы Сізді қанағаттандырады ма?
1) қанағаттандырмайды;
2) жартылай қанағаттандырады;
3) қанағаттандырады.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасы сізді қанағаттандырады ма?
1) қанағаттандырмайды;
2) жартылай қанағаттандырады;
3) қанағаттандырады.

8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2 к Регламенту
электронной государственной услуги
«Постановка на учет и очередность граждан,
нуждающихся в жилище из государственного
жилищного фонда или жилище, арендованном
местным исполнительным органом
в частном жилищном фонде»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через веб–портал
«электронного правительства»
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через информационную систему
центров обслуживания населения
Приложение 3 к Регламенту
электронной государственной услуги
«Постановка на учет и очередность граждан,
нуждающихся в жилище из государственного
жилищного фонда или жилище, арендованном
местным исполнительным органом
в частном жилищном фонде»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
__________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.