Облыстық коммуналдық мемлекеттік қәсіпорындардың таза табысының бір бөлігін аудару нормативін белгілеу туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2013 жылғы 31 қазандағы № 328 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 9 желтоқсандағы № 2060 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза табысының бір бөлігін аудару нормативі қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың уәкілетті органдары жоспарланатын жылдың алдындағы жылдың 1 мамырына дейінгі мерзімде "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі – Қаржы басқарма) алдағы үшжылдық кезеңге арналған облыстық бюджетке аударылуы тиіс таза табыстың бір бөлігінің болжамды сомаларын, сондай-ақ есепті жылы облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынның облыстық бюджетке аударған таза табысының мөлшерін берсін.
3. Облыс әкімдігінің қаржы басқармасы (Е. Мажуов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін және заңнамада белгіленген тәртіппен ресми жариялануын камтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғани Қалыбайұлы Сәдібековке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2013 жылғы 31 қазандағы
№ 328 қаулысымен бекітілген
Облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза табысының бір бөлігін аудару нормативі
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы әкімдігінің 07.08.2019 № 164 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Облыстық мемлекеттік кәсіпорындардың таза табысының бір бөлігін облыстық бюджетке аудару нормативі былайша айқындалады:
Таза табыс 3 000 000 теңгеге дейін
Таза табыс сомасынан 5 пайыз
Таза табыс 3 000 001 теңгеден 50 000 000 тенгеге дейін
150 000 теңге + 3 000 000 теңге мөлшердегі таза табыстан асқан сомадан 10 пайыз

Об установлении норматива отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий
Постановление Жамбылского областного акимата от 31 октября 2013 года № 328. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 9 декабря 2013 года № 2060.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить норматив отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий согласно приложению.
2. Уполномоченным органам областных коммунальных государственных предприятий представлять в срок до 1 мая года, предшествующему планируемому в коммунальное государственное учреждение "Управление финансов акимата Жамбылской области" (далее – Управление финансов) прогнозные суммы части чистого дохода, подлежащие перечислению в областной бюджет на предстоящий трехлетний период, а также размер чистого дохода, перечисленного коммунальными государственными предприятиями в областной бюджет в отчетном году.
3. Управлению финансов (Е. Мажуов) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции и официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Садибекова Гани Калыбаевича.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким области К. Бозумбаев
Утверждено постановлением
акимата Жамбылской области
от "31" октября 2013 года № 328
Норматив отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий
Сноска. Приложение – в редакции постановления акимата Жамбылской области от 07.08.2019 № 164 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Норматив отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий в областной бюджет определяется следующим образом:
Чистый доход до 3 000 000 тенге
5 процентов с суммы чистого дохода
Чистый доход от 3 000 001 тенге до 50 000 000 тенге
150 000 тенге + 10 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 3 000 000 тенге

Таза табыс 50 000 001 теңгеден 250 000 000 теңгеге дейін
4 850 000 теңге + 50 000 000 теңге мөлшердегі таза табыстан асқан сомадан 15 пайыз
Таза табыс 250 000 001 теңгеден 500 000 000 теңгеге дейін
34 850 000 теңге + 250 000 000 теңге мөлшердегі таза табыстан асқан сомадан 25 пайыз
Таза табыс 500 000 001 теңгеден 1 000 000 000 теңгеге дейін
97 350 000 теңге + 500 000 000 теңге мөлшердегі таза табыстан асқан сомадан 30 пайыз
Таза табыс 1 000 000 001 теңге және одан жоғары
247 350 000 теңге + 1 000 000 000 теңге мөлшердегі таза табыстан асқан сомадан 50 пайыз
2. Денсаулық сақтау саласында өндірістік-шаруашылық қызметін жүзеге асыратын облыстық мемлекеттік кәсіпорындар үшін аудару нормативі 5 пайыз мөлшерінде белгіленеді.
3. Облыстық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бөлігі мемлекеттік басқару органымен келісілген нақты жобалар бойынша кәсіпорынның дамуына жұмсалады.

Чистый доход от 50 000 001 тенге до 250 000 000 тенге
4 850 000 тенге + 15 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 50 000 000 тенге
Чистый доход от 250 000 001 тенге до 500 000 000 тенге
34 850 000 тенге + 25 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 250 000 000 тенге
Чистый доход от 500 000 001 тенге до 1 000 000 000 тенге
97 350 000 тенге + 30 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 500 000 000 тенге
Чистый доход от 1 000 000 001 тенге и свыше
247 350 000 тенге + 50 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 1 000 000 000 тенге
2. Для областных коммунальных государственных предприятий, осуществляющих производственно-хозяйственную деятельность в области здравоохранения, норматив отчисления устанавливается в размере 5 процентов.
3. Оставшуюся в распоряжении областных коммунальных государственных предприятий части чистого дохода направлять на развитие предприятия, на конкретные проекты согласованные с органом государственного управления.