Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қарағанды облысы Қаражал қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 12 ақпандағы N 26 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 15 наурызда N 2233 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қаражал қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 10 қазандағы N 128/1 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қаражал қаласы әкімдігінің 10.10.2014 N 128/1 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына сәйкес Қаражал қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітіпсін:
1) "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
2) "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
3) "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
4) "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
5) "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдаужәне балаларды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
6) "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламенті;
7) "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
8) "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
9) "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;

Об утверждении регламентов оказания государственных услуг
Постановление акимата города Каражал Карагандинской области от 12 февраля 2013 года N 26. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 15 марта 2013 года N 2233. Утратило силу постановлением акимата города Каражал Карагандинской области от 10 октября 2014 года N 128/1
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Каражал Карагандинской области от 10.10.2014 N 128/1.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат города Каражал ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты оказания государственных услуг:
1) регламент оказания государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации";
2) регламент оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей";
3) регламент оказания государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования";
4) регламент оказания государственной услуги "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования";
5) регламент оказания государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования";
6) регламент оказания государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования";
7) регламент оказания государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству";
8) регламент оказания государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям";
9) регламент оказания государственной услуги "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям";

10) "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті.
2. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау қала әкімінің орынбасары А. Құрмансейітовке жүктелсін.
3. Осы қаулы оның ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қаражал қаласының әкімі                    Ғ. Әшімов
Қаражал қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 12 ақпанда
N 26 қаулысымен
бекітілген
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентте келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) білім саласындағы уәкілетті орган – "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
2) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардағы жауапты тұлғалар, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
3) халыққа қызмет көрсету орталығы - "жалғыз терезе" қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және беру жөнінде жеке және (немесе) заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
4) ХҚКО АЖ – халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған ақпараттық жүйе.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесімен, (бұдан әрі – өкілетті орган) және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру жөніндегі комитетінің Қарағанды облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының шаруашылық жүргізу құқығындағы филиалының Қаражал қаласы бөлімшесі (бұдан әрі – Орталық), (байланыс деректері осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген), сондай-ақ "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: жартылай автоматтандырылған.
4. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6-бабы 4-тармағының 4) тармақшасына, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысына сәйкес көрсетіледі.

10) регламент оказания государственной услуги "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города А. Курмансеитова.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Каражал                        Г. Ашимов
Утвержден
постановлением акимата
города Каражал N 26
от 12 февраля 2013 года
Регламент оказания государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные организации"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган в области образования - государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал";
2) СФЕ - структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
3) центр обслуживания населения - республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу "одного окна";
4) ИС ЦОН - информационная система для Центров обслуживания населения.
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал", (далее - уполномоченный орган) и через Центры обслуживания населения: Отдел города Каражал филиала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения по Карагандинской области" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центра обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее - Центр), (контактные данные указаны в приложении 1 настоящего Регламента), а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее - портал).
3. Форма предоставляемой государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 4) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".

5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама беру, мектепке дейінгі ұйымдарда орын болмаған жағдайда электрондық құжат нысанында кезектіліктің нөмірі көрсетілген кезекке қою туралы хабарлама немесе электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі — мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
Бұл қызмет мектепке дейінгі ұйымдарда бар орындар санымен шектеледі. Бірінші кезекті орынға алуға құқылылар:
1) мүгедектердің балалары;
2) ата-ананың қамқорынсыз қалған балалар;
3) жетім балалар;
4) көп балалы отбасынан шыққан балалар;
5) соғысқа қатысқан және соғыс мүгедектеріне жеңілдік пен кепілдік берілген тұлғалардың балалары.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) уәкілетті органға жүгінген жағдайда:
мемлекеттік қызметті алушының өтініш жасаған уақытынан бастап 3 жұмыс күнін құрайды;
қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күту уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес;
өтініш берген күні мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес.
2) Орталыққа жүгінген жағдайда:
мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушының өтініш жасаған уақытынан бастап 3 жұмыс күнін құрайды (құжаттарды қабылдау және беру күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді);
қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күту уақытының барынша ұзақтығы – 20 минуттан артық емес;
өтініш берген күні мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы – 20 минуттан артық емес;
анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты алу кезінде кезек күту уақытының барынша ұзақтығы – 20 минуттан артық емес;
Портал арқылы жүгінген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушының өтініш жасаған уақытынан бастап үш жұмыс күнін құрайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органға жүгінген жағдайда – демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;
2) Орталыққа жүгінген жағдайда – мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасы бойынша демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электронды кезек күту" тәртібімен жүзеге асырылады. Көшпелі орталықтар құжаттар қабылдауды орталық бекіткен кестеге сәйкес жүзеге асырады, бірақ бір елді мекенде алты жұмыс сағатынан кем болмайды;

5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача направления в детскую дошкольную организацию, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомления о постановке на очередь либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - получатель государственной услуги).
Данная услуга ограничивается количеством имеющихся мест в дошкольных организациях. На право получения первоочередного места имеют:
1) дети инвалидов;
2) дети, оставшиеся без попечения родителей;
3) дети-сироты;
4) дети из многодетных семей;
5) дети лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны и к инвалидам войны.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в уполномоченный орган:
с момента обращения получателя государственной услуги составляет 3 рабочих дня;
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 30 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения – не более 30 минут.
2) при обращении в Центр:
сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги составляют 3 рабочих дня (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 20 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения – не более 20 минут;
максимально допустимое время ожидания в очереди при получении справки или мотивированного ответа об отказе – не более 20 минут.
При обращении через портал сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги составляют три рабочих дня.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) при обращении в уполномоченный орган – в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед c 13.00 часов до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) при обращении в Центр – государственная услуга оказывается за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания. Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;

3) порталда – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) мемлекеттік қызметті алушының тұратын жері бойынша уәкілетті орган мен орталықтың ғимараттарында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін күту және қажетті құжаттарды дайындау үшін (күту залы, қажетті құжаттар тізбесі бар стенділермен жабдықталған құжаттарды толтыруға арналған орын) жағдай жасалады. Даму мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызметті алушыларға қолжетімді болуы үшін ғимараттар пандустары бар кіреберіспен жабдықталған;
2) порталда – жеке кабинетте.
11. Мемлекеттік қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті алуға өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы Орталыққа немесе уәкілетті органға, немесе порталға өтініш береді;
2) Орталық құжаттарды қабылдайды, осы регламенттің 13-тармағына сәйкестігін тексереді, мемлекеттік қызметті алушыға қолхат береді, тіркейді және құжаттарды уәкілетті органға жолдайды;
3) уәкілетті орган Орталық немесе мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға немесе портал арқылы өтініш берген кезде ұсынған құжаттарды тіркейді, қарайды;
4) уәкілетті орган мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама, мектепке дейінгі ұйымда орын болмаған жағдайда кезекке қойылғаны туралы туралы хабарламаны ресімдейді және Орталыққа жолдайды, өкілетті органға немесе портал арқылы өтініш берген жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама, мектепке дейінгі ұйымда орын болмаған жағдайда кезекке қойылғаны туралы хабарлама не кезекке қоюдан бас тарту туралы дәлелді жауап беріледі;
5) Орталық мемлекеттік қызметті алушыға мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама, мектепке дейінгі ұйымда орын болмаған жағдайда кезекке қойылғаны туралы хабарлама береді;
6) портал арқылы жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсыну үшін сұранысты қабылдау туралы хабарлама-есеп жолданады;
7) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру порталдағы "жеке кабинетте" – сұранысты өздігінен жолдаған жағдайда жүзеге асырылады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өкілетті органда және Орталықта құжат қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер.

3) на портале - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в зданиях уполномоченного органа и Центра по месту проживания получателя государственной услуги. Для оказания государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (зал для ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения). Здания оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями;
2) на портале – в личном кабинете.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление вместе с необходимым пакетом документов в Центр или уполномоченный орган, либо в портал;
2) Центр осуществляет прием документов, проверку на соответствие пункту 13 настоящего регламента, выдачу расписки получателю государственной услуги, регистрацию и передает документы в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет регистрацию, рассмотрение представленных документов из Центра или от получателя государственной услуги при подаче заявления в уполномоченный орган, либо через портал;
4) уполномоченный орган оформляет направление в детскую дошкольную организацию, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомления о постановке на очередь и направляет в Центр, в случае подачи заявления в уполномоченный орган либо через портал получателю государственной услуги выдается направление в детскую дошкольную организацию, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомления о постановке на очередь либо мотивированный ответ об отказе в постановке на очередь;
5) Центр выдает получателю государственной услуги направление в детскую дошкольную организацию, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомления о постановке на очередь;
6) при обращении через портал получателю государственной услуги в "личный кабинет" на портале направляется уведомление - отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги;
7) выдача результата оказания государственной услуги в "личном кабинете" на портале – при самостоятельном направлении запроса.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и в Центре, составляет один сотрудник.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер тәртібінің (өзара іс-қимылдардың) сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы немесе оның өкілетті өкілі сенімхат бойынша мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) уәкілетті органға:
белгіленген нысандағы өтініш;
мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілдерінің бірінің) жеке басын куәландыратын құжат;
баланың туу туралы куәлігі;
жеңілдікті растайтын құжат (ол бар болса мектепке дейінгі ұйымға бірінші кезекке жолдама алу);
мекен-жайы туралы анықтама немесе тұратын жерін растайтын басқа да құжат.
Мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілдерінің біреуінің) жеке басын куәландыратын құжаттардың, баланың туу туралы куәлігінің мемлекеттік электронды ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерін уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электронды цифрлы қол қойылған электронды құжаттар нысанында алады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар кейін мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады.
2) Орталыққа:
жеке тұлғаның – мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілдерінің бірінің) жеке басын куәландыратын құжат;
баланың туу туралы куәлігі (2007 жылғы 13 тамызға дейін туылған жағдайда);
жеңілдікті растайтын құжат (ол бар болса мектепке дейінгі ұйымға бірінші кезекке жолдама алу);
мекен-жай анықтамасы туралы мәлімет.
Мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілдерінің біреуі) жеке басын куәландыратын құжаттардың, баланың туу туралы куәлігі туралы мемлекеттік электронды ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді орталық қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электронды цифрлы қол қойылған электронды құжаттар нысанында алады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар кейін мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады.
3) Порталда:
мемлекеттік қызметті алушының электронды цифрлы қолы қойылған электронды құжаттар нысанындағы сұраныс;
мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілдерінің біреуінің) жеке басын куәландыратын құжат;
баланың туу туралы куәлігі (2007 жылғы 13 тамызға дейін туылған жағдайда) немесе куәліктің сканерленген көшірмесі түрінде электронды сұранысқа тіркеледі;
жеңілдікті растайтын құжат немесе мәлімет (мүгедектігі туралы мәліметтерді ұсыну; ол бар болса мектепке дейінгі ұйымға бірінші кезекке жолдама алу) – құжат сканерленген көшірме түрінде электронды сұранысқа тіркеледі;
мекен-жай анықтамасы туралы мәлімет.
Мемлекеттік электронды ақпараттық ресурстар болып табылатын мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілдерінің біреуінің) жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электронды цифрлы қол қойылған электронды құжаттар нысанында портал арқылы алады.

4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги или по доверенности его уполномоченному представителю необходимо представить:
1) в уполномоченный орган:
заявление установленной формы;
документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги (одного из законных представителей);
свидетельство о рождении ребенка;
документ, подтверждающий льготу (при ее наличии на первоочередное получение направления в дошкольную организацию);
адресную справку либо иной документ, подтверждающий местожительство.
Сведения документов, удостоверяющие личность получателя государственной услуги (одного из законных представителей), свидетельство о рождении ребенка, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Оригиналы документов представляются для сверки, которые после сверки возвращаются получателю государственной услуги.
2) В Центр:
документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги (одного из законных представителей);
свидетельство о рождении ребенка (в случае рождения до 13 августа 2007 года);
документ, подтверждающий льготу (при ее наличии на первоочередное получение направления в дошкольную организацию);
сведения об адресной справке.
Сведения документов, удостоверяющие личность получателя (одного из законных представителей) являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник Центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Оригиналы документов представляются для сверки, которые после возвращаются получателю государственной услуги.
3) На портале:
запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью получателя государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги (одного из законных представителей);
сведения о рождении ребенка (в случае рождения до 13 августа 2007 года) либо в виде сканированной копии свидетельства прикрепляются к электронному запросу;
документ, либо сведения, подтверждающие льготу (предоставление сведений об инвалидности; при ее наличии на первоочередное получение направления в дошкольную организацию) - в виде сканированной копии документ прикрепляется к электронному запросу;
сведения об адресной справке.
Сведения документов, удостоверяющие личность получателя (одного из родителей матери или отца или законных представителей) являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.

14. Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты "Каражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ресми сайтынан алуға болады www.karaz_oo.kz
15. Құжаттар қабылдауды:
1) уәкілетті органға жүгінген жағдайда – білім бөлімінің маманы жүзеге асырады;
2) Орталықта – құжаттарды қабылдау "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда;
3) порталда – электронды сұраныс мемлекеттік қызметті алушының "жеке кабинетінде" жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті алу үшін барлық тиісті құжаттарды тапсыру кезінде:
1) уәкілетті органға жүгінген жағдайда – мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама, мектепке дейінгі ұйымда орын болмаған жағдайда мемлекеттік қызметтің кезектілігі көрсетілген кезекке қойылғаны туралы туралы хабарлама беріледі;
2) Орталыққа жүгінген жағдайда – мемлекеттік қызметті алушыға барлық тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
сұраныс жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
қосымша берілген құжаттар саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге сұранысты қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі.
3) портал арқылы жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсыну үшін сұранысты қабылдау туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
17. Мемлекеттік қызметті алушыға дайын құжаттарды беру:
1) уәкілетті органға жеке өзі жүгінгенде кезектілік нөмірі көрсетілген баланы мектепке дейінгі ұйымға есепке қою туралы хабарлама немесе жолдама беріледі;
2) орталықта мемлекеттік қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді қолхатта көрсетілген мерзімнің негізінде "терезелер" арқылы орталықтың қызметкері жүзеге асырылады.
Егер мемлекеттік қызметті алушы қызмет көрсетудің нәтижесін білуге белгіленген мерзімде келмесе, орталық оларды бір ай ішінде сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды өкілетті органға жібереді;
3) порталдағы "жеке кабинетте" – сұранысты өздігінен жіберген жағдайда жүзеге асырылады.
18. Мынадай жағдайларда, егер:
1) осы регламенттің 13-тармағына сәйкес талап етілген барлық құжаттар тапсырылмаса. Мемлекеттік қызметті алушы көрсетілген кемшіліктерді жойған жағдайда өтініш жалпы негіздерде қарастырылады;

14. Информацию о государственной услуге можно получить на официальном сайте государственного учреждения "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал": www.karaz_oo.kz.
15. Прием документов осуществляется:
1) при обращении в уполномоченный орган – специалистом отдела образования;
2) в Центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания;
3) на портале прием электронного запроса осуществляется в "личном кабинете" получателя государственной услуги.
16. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается:
1) при обращении в уполномоченный орган - направление в детскую дошкольную организацию, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомление о постановке на очередь с указанием номера очередности государственной услуги;
2) при обращении в Центр - получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и название приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего запрос на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактные телефоны;
3) при обращении через портал получателю государственной услуги в "личный кабинет" на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
17. Выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется:
1) при личном обращении в уполномоченный орган выдается уведомление либо направление о постановке ребенка на учет в детскую дошкольную организацию с указанием номера очередности;
2) в Центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником Центра посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган;
3) в "личном кабинете" на портале – при самостоятельном направлении запроса.
18. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, если:
1) не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 13 настоящего регламента. При устранении получателем государственной услуги указанных ошибок заявление рассматривается на общих основаниях;

2) "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында қарастырылған негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға жетіспейтін құжаттар тізбесі көрсетілген қолхат береді.
Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік органда немесе порталдағы "жеке кабинетінде" электронды құжат нысанында осы регламенттің 7-тармағында белгіленген мерзімде алады.
19. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) Орталық қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) уәкілетті органның маманы.
20. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы регламентке 3-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
22. Мемлекеттік қызметтің көрсетілуіне жауапты тұлғалар уәкілетті органның басшысы және Орталық басшысы болып табылады (бұдан әрі – лауазымды тұлға).
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде көрсетуді іске асыру мен сапасына жауапты болады.
Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі
(7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа
дейін) жастағы балаларды кезекке қою"
мемлекеттік қызметін көрсету бойынша уәкілетті органның және Орталықтардың байланыс деректері
Білім саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызметті жүзеге асыратын білім беру ұйымының атауы
Орналасқан орны, мекенжайы, электрондық мекенжайы
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
"Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100700, Қарағанды облысы, Каражал қаласы, Абай көшесі, 11 үй
karaz_oo@mail.ru
Телефон 8 8(71032) 26513
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес 09.00-ден 18.00-ге дейін
Қазақстан Республикасының байланыс және ақпарат министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және бақылау мен ХҚКО қызметін үйлестіру бойынша "Қарағанды облысы бойынша ХҚКО" комитеті Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қаражал қаласы бөлімшесі

2) по основаниям, предусмотренным статьей 40 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
При отказе в приеме документов работником Центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием перечня недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель государственной услуги получает в государственном органе либо "личном кабинете" на портале в виде электронного документа в сроки, установленные пунктом 7 настоящего регламента.
19. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) работник Центра;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) специалист уполномоченного органа.
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
21. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, указана в приложении 3 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
22. Ответственные лица за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Контактные данные уполномоченного органа и Центров
по оказанию государственной услуги "Постановка на очередь
детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации"
Наименование уполномоченного органа и центров обслуживания населения, осуществляющие функции по оказанию государственной услуги в области образования
Месторасположение, адрес, электронный адрес
Контактный телефон
График работы
1
2
3
4
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал"
100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Абая, дом 11
karaz_oo@mail.ru
Телефон 8 (71032) 26513
В соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней
Отдел города Каражал филиала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения по Карагандинской области" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центра обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан

100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 17 үй
телефон 8(71032) 27021
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес 09.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үрдіс әрекеттері (жұмыстар ағыны, барысы)
Іс-әрекет N (жұмыстар барысы, ағыны)
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық қызметкері
Орталық қызметкері
Уәкілетті органның маманы
Іс-әрекет (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, ұсынылған құжаттарды тексеру
Тізімдеме құру
Құжаттарды қабылдау, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру, тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Мемлекеттік қызметті алушыға қолхат беру, журналда тіркеу
Құжаттарды өкілетті органға жолдау
Қарар қою үшін құжаттарды уәкілетті органның басшысына жолдау
Орындау мерзімдері
20 минут
1 жұмыс күнінің ішінде 2 реттен кем емес
30 минуттан артық емес
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі үдеріс іс-әрекеттері (жұмыстар ағыны, барысы)
Іс-әрекет N (жұмыстар барысы, ағыны)
4
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
Орталық қызметкері
Іс-әрекет (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама, мектепке дейінгі ұйымда орын болмаған жағдайда кезекке қойылғаны туралы хабарламаны немесе кезекке қоюдан бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу
Орындалған құжаттарға қол қою
Дайын құжаттарды тіркеу
Дайын құжаттарды тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Қарар қою, құжаттарды орындау үшін жауапты тұлғаға жолдау
Құжаттарды қол қою үшін уәкілетті органның басшысына жолдау
Құжаттарды уәкілетті органның маманына беру
Дайын құжаттарды Орталыққа немесе уәкілетті органға жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға беру немесе порталда "жеке кабинетте" беру
Дайын құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға беру
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 жұмыс күні
1 сағат
1 жұмыс күнінің ішінде
1 жұмыс күнінің ішінде
Келесі әрекеттің нөмірі
5
6
7
8
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1-топ ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
2-топ ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, құжаттардың толық болуын тексеру. Мемлекеттік қызметті алушыға қолхат беру, журналда тіркеу
N 2 іс-әрекет
қарар қою үшін құжаттарды уәкілетті органның басшысына жолдау
N 3 іс-әрекет
Хат-хабармен танысу. Қарар қою, құжаттарды орындау үшін жауапты тұлғаға жолдау
N 4 іс-әрекет
Мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама, мектепке дейінгі ұйымда орын болмаған жағдайда кезекке қойылғаны туралы хабарламаны немесе кезекке қоюдан бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу. Құжаттарды қол қою үшін уәкілетті органның басшысына жолдау
N 5 іс-әрекет
Орындалған құжаттарға қол қою, құжаттарды уәкілетті органның маманына беру
N 6 іс-әрекет
Дайын құжаттарды тіркеу. Дайын құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға беру
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ
Орталық қызметкері
2-топ ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, құжаттардың толықтығын тексеру. Мемлекеттік қызметті алушыға қолхат беру, журналда тіркеу
N 3 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, құжаттардың толықтығын тексеру, тіркеу. Қарар қою үшін құжаттарды уәкілетті органның басшысына жолдау
N 4 іс-әрекет
Хат-хабармен танысу. Қарар қою, құжаттарды орындау үшін жауапты тұлғаға жолдау
N 2 іс-әрекет
Тізімдеме құру. Құжаттарды өкілетті органға жіберу
N 5 іс-әрекет
Мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама, мектепке дейінгі ұйымда орын болмаған жағдайда кезекке қойылғаны туралы хабарламаны ресімдеу. Құжаттарды қол қою үшін уәкілетті органның басшысына жолдау
N 6 іс-әрекет
Орындалған құжаттарға қол қою. Құжаттарды уәкілетті органның маманына беру
N 7 іс-әрекет
Дайын құжаттарды тіркеу. Құжаттарды Орталыққа беру немесе порталда "жеке кабинетте" беру
N 8 іс-әрекет
Дайын құжаттарды тіркеу. Дайын құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға беру
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа
дейін) жастағы балаларды кезекке қою"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема
Қаражал қаласы әкімдігінің

100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Ленина, дом 17
Телефон 8 (71032) 27021
В соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 20.00 часов без перерыва, за исключением выходных и праздничных дней
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Текстовое табличное описание последовательности
и взаимодействия административных действий (процедур)
каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого
административного действия (процедуры)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Работник Центра
Работник Центра
Специалист уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, проверка представленных документов
Составляет реестр
Прием документов, проверка полноты документов, регистрация
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача расписки получателю государственной услуги, регистрация в журнале
Отправка документов в уполномоченный орган
Направление документов руководителю уполномоченного органа для наложения резолюции
Сроки исполнения
20 минут
не менее 2-х раз в течение 1 рабочего дня
не более 30 минут
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
4
5
6
7
8
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Работник Центра
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
Оформление направления в детскую дошкольную организацию, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомления о постановке на очередь либо мотивированного ответа об отказе в постановке на очередь
Подписание исполненных документов
Регистрация готовых документов
Регистрация готовых документов
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Наложение резолюции, передача документов на исполнение ответственному лицу
Направление документов руководителю уполномоченного органа на подпись
Передача документов специалисту уполномоченного органа
Передача готовых документов в Центр или выдача получателю государственной услуги в случае обращения в уполномоченный орган, либо в "личном кабинете" на портале
Выдача готовых документов получателю государственной услуги
Сроки исполнения
1 час
1 рабочий день
1 час
в течение 1 рабочего дня
в течение 1 рабочего дня
Номер следующего действия
5
6
7
8
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов, осуществление проверки полноты документов. Выдача расписки получателю государственной услуги. Регистрация в журнале
Действие N 2
Направление документов руководителю уполномоченного органа для наложения резолюции
Действие N 3
Ознакомление с корреспонденцией. Наложение резолюции, передача документов на исполнение ответственному лицу
Действие N 4
Оформление направления в детскую дошкольную организацию, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомления о постановке на очередь либо мотивированного ответа об отказе в постановке на очередь. Направление документов руководителю уполномоченного органа на подпись
Действие N 5
Подписание исполненных документов, передача документов специалисту уполномоченного органа
Действие N 6
Регистрация готовых документов. Выдача готовых документов получателю государственной услуги
Таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Работник Центра
Группа 2 СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов, проверка представленных документов. Выдача расписки получателю государственной услуги, регистрация в журнале
Действие N 3
Прием документов, осуществление проверки полноты документов, регистрация. Направление документов руководителю уполномоченного органа для наложения резолюции
Действие N 4
Ознакомление с корреспонденцией. Наложение резолюции, передача документов на исполнение ответственному лицу
Действие N 2
Составление реестра. Отправка документов в уполномоченный орган
Действие N 5
Оформление направления в детскую дошкольную организацию, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомления о постановке на очередь. Направление документов руководителю уполномоченного органа на подпись
Действие N 6
Подписание исполненных документов. Передача документов специалисту уполномоченного органа
Действие N 7
Регистрация готовых документов. Передача готовых документов в Центр либо выдача в "личном кабинете" на портале
Действие N 8
Регистрация готовых документов. Выдача готовых документов получателю государственной услуги
Приложение 3
к регламенту оказания государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением акимата
города Каражал N 26

2013 жылғы 12 ақпанда
N 26 қаулысымен бекітілген
"Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі түсініктер
1. Осы "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" (бұдан әрі - Регламент) мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде келесідей негізгі түсініктер қолданылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (ҚФБ) – уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың қосалқы жүйелері;
2) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға;
3) уәкілетті орган – "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) (байланыс мәліметтері осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген) көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 124125-баптарының, "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы анықтама (бұдан әрі – анықтама) беру не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы Регламенттің 910 тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік отыз күнді (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
2) өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күту уақытының барынша ұзақтығы 20 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берген күнi сол жерде мемлекеттік қызметті алушыға көрсетiлетiн қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы 20 минуттан аспайды.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органға жүгінген кезде:

от 12 февраля 2013 года
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное обеспечение сирот,
детей, оставшихся без попечения родителей"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" (далее – Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (СФЕ) - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) получатель государственной услуги - физическое лицо;
3) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал".
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал" (далее - уполномоченный орган), (контактные данные указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту).
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании статей 124-125 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", постановления Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
5. Результатом оказания государственной услуги являются выдача справки об установлении опеки (попечительства) над несовершеннолетними детьми, оставшимися без попечения родителей (далее – справка) согласно приложению 2 к настоящему Регламенту, либо мотивированный отказ в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пунктах 910 настоящего Регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения – не более 20 минут.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. Государственная услуга предоставляется при обращении в уполномоченный орган:

1) демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі;
2) қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара әрекет) тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) жеке тұлғаның уәкілетті орган бастығының атына өзінің қорғаншы (қамқоршы) болуға ниеті туралы өтініші еркін нысанда ресімделеді;
2) егер қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет білдірген адам некеде тұрған болса, жұбайының (зайыбының) нотариалды расталған келісімі;
3) егер қорғаншы (қамқоршы), тәрбиеші болуға ниет білдірген адам некеде тұрған болса, мемлекеттік қызметті алушының және жұбайының (зайыбының) жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
4) осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет білдірген адамның және некеде тұрған жағдайда, жұбайының (зайыбының) денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды;
5) егер мемлекеттік қызметті алушы некеде тұрмаған болса, нотариалды расталған анықтама;
6) мемлекеттік қызметті алушының өмірбаяны еркін нысанда ресімделеді;
7) мемлекеттік қызметті алушыға жұмыс орнынан берілген мінездеме;
8) жұмыс орнынан анықтама;
9) жалақысы туралы анықтама;
10) тұрғылықты жерінен анықтама;
11) некеде тұратыны туралы куәлік (некеде тұрған болса);
12) мемлекеттік қызметті алушының және оның жұбайының (зайыбының) сотталмағаны туралы анықтама.
Аталған құжаттарды тапсырғаннан кейін баланы тәрбиелеуге үміткер адамның тұрғын үй-тұрмыстық жағдайын тексеріп-қарау жүргізіледі, оның қорытындысы бойынша акт дайындалады.
10. Бұдан басқа, заңнамаға сәйкес қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) берілетін әр бала үшін қорғаншылық (қамқоршылық) ресімдеуге ниет білдірген адам мынадай құжаттарды ұсынады:
1) мектеп әкімшілігі растаған баланың келісімі (егер бала 10 жастан асса);
2) баланың туу туралы куәлігі;
3) баланың денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама және баланың даму тарихынан үзінді;
4) ата-анасы туралы құжаттар (қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі, сот үкімі немесе шешімі, ата-анасының ауруы немесе іздестірілуі туралы анықтама, бала некеде тумаған жағдайда N 4 нысандағы анықтама);
5) баланың білім алу орнынан анықтама;
6) зейнетақы алатын балаларға зейнетақы кітапшасы, алименттерді өндіріп алу туралы сот шешімінің көшірмесі;

1) в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней;
2) прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
9. Для получения государственной услуги получателю необходимо представить следующие документы в уполномоченный орган:
1) заявление получателя государственной услуги на имя начальника уполномоченного органа о своем желании быть опекуном (попечителем), которое оформляется в произвольной форме;
2) согласие супруга (-и), нотариально заверенное, если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), состоит в браке;
3) оригинал и копию удостоверения личности получателя государственной услуги и супруга (-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке;
4) медицинское заключение о состоянии здоровья лица, желающего стать опекуном (попечителем), и супруга (-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке согласно приложению 3 к настоящему Регламенту;
5) нотариально заверенную справку, если получатель государственной услуги не состоит в браке;
6) автобиографию получателя государственной услуги, оформленную в произвольной форме;
7) характеристику получателя государственной услуги, выданную с места работы;
8) справку с места работы;
9) справку о заработной плате;
10) справку с места жительства;
11) свидетельство о заключении брака (если состоит в браке);
12) справку об отсутствии судимости получателя государственной услуги и его супруга (-и).
После представления данных документов проводится обследование жилищно-бытовых условий лица, претендующего на воспитание ребенка, по итогам которого готовится акт.
10. Кроме того, согласно законодательству, на каждого ребенка, передаваемого под опеку (попечительство), лицо, желающее оформить опеку (попечительство), представляет следующие документы:
1) согласие ребенка, заверенное администрацией школы (если ребенок старше 10 лет);
2) свидетельство о рождении ребенка;
3) медицинскую справку о состоянии здоровья ребенка и выписку из истории развития ребенка;
4) документы о родителях (копия свидетельства о смерти, приговор или решение суда, справка о болезни или розыске родителей, справка по форме N 4, в случае рождения ребенка вне брака);
5) справку с места учебы ребенка;
6) пенсионную книжку на детей, получающих пенсию, копию решения суда о взыскании алиментов;

7) аға-інілері мен апа-қарындастары және олардың орналасқан жерлері туралы анықтама;
8) тұрғын үйінің бар немесе жоқ екендігі туралы құжаттар.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады.
11. Барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат беріледі, онда мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіледі.
12. Анықтама мемлекеттік қызметті алушының жеке қатысуымен беріледі.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды алуға мерзімінде бармаған жағдайларда уәкілетті орган дайын анықтамалар мен қаралған құжаттардың екі ай сақталуын жүзеге асырады.
13. Уәкілетті орган:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы Регламенттің 910-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған;
2) қызмет көрсету үшін шешім қабылдау үшін қажетті құжаттарда жалған немесе бұрмаланған мәліметтер анықталған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде келесідей құрылымдық функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) Жаңаарқа ауданының әкімі;
2) уәкілетті органның басшылығы;
3) уәкілетті органның маманы.
15. Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттің орындау мерзімі көрсетіліп әрбір әкімшілік әрекеттерінің реттілігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау осы Регламентке 4 қосымшада көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде және ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын көрсететін сызба осы Регламентке 5 қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) болып табылады.
Лауазымды тұлға мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімде Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес көрсетілу сапасына және оны іске асыруға жауапты болады.
"Жетiмдердi, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған
балаларды әлеуметтiк
қамсыздандыруға арналған
құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
"Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызметін көрсету бойынша уәкілетті органның байланыс мәліметтері
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша функцияны іске асыратын уәкілетті органның атауы
Орналасқан жері, мекенжайы, электронды мекенжайы
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
"Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі

7) сведения о братьях и сестрах и их местонахождении;
8) документы о наличии или отсутствии жилья у ребенка.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники возвращаются получателю государственной услуги.
11. При сдаче всех необходимых документов получателю государственной услуги выдается расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения государственной услуги.
12. Справка выдается при личном обращении получателя государственной услуги.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, уполномоченный орган осуществляет хранение готовых справок и рассмотренных документов в течение двух месяцев.
13. Уполномоченным органом будет отказано в приеме документов:
1) в случае представления получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пунктах 910 настоящего Регламента;
2) выявления недостоверных или искаженных сведений в документах, необходимых для принятия решения о предоставлении услуги.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) аким города Каражал;
2) руководство уполномоченного органа;
3) специалист уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 5 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее - должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за качество и реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное обеспечение
сирот, детей, оставшихся без попечения родителей"
Контактные данные уполномоченного органа по оказанию
государственной услуги "Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей"
Наименование уполномоченного органа, осуществляющего функции по оказанию государственной услуги
Месторасположение, адрес, электронный адрес
Контактный телефон
График работы
1
2
3
4
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал"

100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Абай көшесі, 11 үй
karaz_@mail.ru
телефон
8 (71032) 26513
Күн сайын сағат демалыс (сенбі, жексенбі) және мерекелік күндерді қоспағанда сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін.
Жетiмдердi, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған
балаларды әлеуметтiк
қамсыздандыруға арналған
құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне
2-қосымша
Қаражал қаласы әкімдігінің қаулысына
қосымшадан үзінді
Қаражал қаласы __________ 20 __ жылғы "___ " _________ N _____
Қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы
"Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 120 және 121-баптарына сәйкес, (Т.А.Ә.)_________________ өтініші және "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құжаттары негізінде ________________________ Қаражал қаласы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленсін
Р/с N
Қорғаншы (қамқоршы)
Қорғаншылыққа алынушы
Қорғаншылық пен қамқоршылықты ресiмдеу негiзi
Т.А.Ә.
Қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) алынған баланың Т.А.Ә., туған жылы
2. Қолда бар тұрғын үй ____________________________ бекітіліп берілсін.
Әкім _____________ қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
"Жетiмдердi, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған
балаларды әлеуметтiк
қамсыздандыруға арналған
құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет
көрсету регламентіне
3-қосымша
Жолдама
Қамқоршының (бала асырап алушының) денсаулық жағдайы туралы
қорытынды
Т.А.Ә. _____________________________________________________________
Туған жылы _________________________________________________________
Үйінің мекенжайы ___________________________________________________
Психиатр ___________________________________________________________
Нарколог ___________________________________________________________
Дерматовенеролог ___________________________________________________
Кеуде қуысының рентгеноскопиясы ____________________________________
Терапевт ___________________________________________________________
Қорытынды __________________________________________________________
"Жетiмдердi, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған
балаларды әлеуметтiк
қамсыздандыруға арналған
құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет
көрсету регламентіне
4-қосымша
Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің орындалу мерзімін көрсете отырып әр ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер реттілігінің және өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау
Негізгі үдерістің әрекеті (жұмыстың барысы, ағымы)
Әрекет N (жұмыстың барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның маманы
Қаражал қаласының әкімі
Уәкілетті органның маманы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қарастыру
Құжаттарды қарастыру және анықтаманы не дәлелді бас тартуды әзірлеу
Анықтамаға қол қою
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Уәкілетті органның басшылығына қарар қою үшін ұсыну
Қарар қою, орындау үшін маманға ұсыну
Дәлелді бас тартуды немесе анықтаманы басшылыққа қол қоюға тапсыру
Анықтаманы уәкілетті органға тапсыру
Анықтаманы мемлекеттік қызмет алушыға беру
Анықтаманы аудан әкіміне қол қоюға енгізу
Орындау мерзімі
20 минут
20 минут
27 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
Қаражал қаласының әкімі
Уәкілетті органның маманы

100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Абая, дом 11
karaz_oo@mail.ru
телефон 8 (71032) 26513
Ежедневно с 09.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное обеспечение
сирот, детей, оставшихся без попечения родителей"
Выписка из приложения
к постановлению акимата города Каражал
город Каражал N ____________          от "___" __________ 20 __ года
Об установлении опеки (попечительства)
В соответствии со статьями 120 и 121 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", на основании заявления (Ф.И.О.) _______________________ и документов государственного учреждения "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал", акимат города Каражал ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить опеку (попечительство) над несовершеннолетними детьми, оставшимися без попечения родителей, согласно приложению
N
п/п
Опекун (попечитель)
Опекаемый
Основание оформления опеки и попечительства
Ф.И.О.
Ф.И.О., год рождения опека (попечительство)
2. Закрепить имеющееся жилье за _______________________________
Аким города Каражал _________________________ подпись (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 3
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное обеспечение
сирот, детей, оставшихся без попечения родителей"
Направление
Заключение о состоянии здоровья опекуна (усыновителя)
Ф.И.О. ______________________________________________________________
Год рождения ________________________________________________________
Домашний адрес ______________________________________________________
Психиатр ____________________________________________________________
Нарколог ____________________________________________________________
Дерматовенеролог ____________________________________________________
Рентгеноскопия грудной клетки _______________________________________
Терапевт ____________________________________________________________
Заключение __________________________________________________________
Приложение 4
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное обеспечение
сирот, детей, оставшихся без попечения родителей"
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием
срока выполнения каждого административного действия
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Аким города Каражал
Специалист уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация документов
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов и подготовка справки или мотивированного отказа
Подписание справки
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, передача документов на исполнение специалисту
Передача мотивированного отказа на подписание руководству или передача справки
Передача справки в уполномоченный орган
Выдача справки получателю государственной услуги
Внесение справки акиму города на подпись
Сроки исполнения
20 минут
20 минут
8 календарных дней
1 календарный день
1 календарный день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Специалист уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Аким города Каражал
Специалист уполномоченного органа

1. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
3. Құжаттарды қарастыру
5. Құжаттарды қарастыру және анықтаманы не дәлелді бас тартуды әзірлеу
8. Анықтамаға қол қою
10. Анықтаманы мемлекеттік қызмет алушыға беру
2. Уәкілетті органның басшылығына ұсыну
4. Қарар қою, орындау үшін маманға құжаттарды тапсыру
6. Дәлелді бас тартуды немесе анықтаманы басшылыққа қол қоюға тапсыру
9. Анықтаманы уәкілетті органға тапсыру
7. Анықтаманы аудан әкіміне қол қоюға енгізу
"Жетiмдердi, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған
балаларды әлеуметтiк
қамсыздандыруға арналған
құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет
көрсету регламентіне
5-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ҚФБ және әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін кесте
Қаражал қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 12 ақпанда
N 26 қаулысымен
бекітілген
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім
беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық
бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды
қабылдау және оқуға қабылдау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі түсініктер
1. Осы "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық
бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды
қабылдау және оқуға қабылдау" (бұдан әрі - Регламент) мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде келесідей негізгі түсініктер қолданылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (ҚФБ) - уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың қосалқы жүйелері;
2) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға;
3) уәкілетті орган – "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – регламент) Қазақстан Республикасының орта білім беру ұйымдары көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік регламент нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік регламент мынадай нормативтік құқықтық актілермен реттеледі: Қазақстан Республикасының Конституциясы, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңы;
"Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы N 127 қаулысы.

1. Прием и регистрация документов
3. Рассмотрение документов
5. Рассмотрение документов и подготовка справки или мотивированного отказа
8. Подписание справки
10. Выдача справки получателю государственной услуги
2. Предоставление руководству уполномоченного органа
4. Наложение резолюции, передача документов на исполнение специалисту
6. Передача мотивированного отказа или справки на подписание руководству
9. Передача справки в уполномоченный орган
7. Внесение справки акиму города на подпись
Приложение 5
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное обеспечение
сирот, детей, оставшихся без попечения родителей"
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением акимата
города Каражал N 26
от 12 февраля 2013 года
Регламент оказания государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации образования
независимо от ведомственной подчиненности для обучения
по общеобразовательным программам начального, основного
среднего, общего среднего образования"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее – Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (СФЕ) - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) получатель государственной услуги - физическое лицо;
3) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал".
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями среднего образования Республики Казахстан (далее организация образования).
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга регулируется следующими нормативными правовыми актами: Конституцией Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года N 127 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования".

5. Мемлекеттік қызметті алушыға берілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны білім беру ұйымдарының жалпы орта білім беретін ұйымдарға оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік регламент көрсетудің мерзімі мемлекеттік қызметті алушылар қажетті құжаттарды тапсырған уақыттан бастап бір жұмыс күнін құрайды:
1) өтініш берілген күні (тіркеу кезінде) сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күту уақыты – 30 минут;
2) өтініш берілген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету уақыты – 30 минуттан аспауы керек.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің соңғы нәтижесін (білім беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрық) алу мерзімі – 3 айдан аспауы керек, себебі оқуға қабылдау туралы бұйрық барлық білім алушылар үшін ортақ болып табылады.
7. Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беру бағдарламалары бойынша оқу үшін ұйымдарға құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау бойынша мемлекеттік қызмет барлық санаттағы азаматтар үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарында тегін болып табылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Алдын ала жазылу және жеделдетіп ресімдеу қарастырылмаған.
9. Мемлекеттік қызмет өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша және аталған білім беру ұйымының қызмет көрсету аумағын (шағын аудан) есепке ала отырып, білім беру ұйымдарында көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара әрекет) тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы білім беру ұйымына өтініш білдірген жағдайда мынадай құжаттарды ұсынады:
1) баланың заңды өкілдерінен өтініш (еркін нысанда);
2) туу туралы куәліктің көшірмесі;
3) денсаулығы туралы анықтама (денсаулық паспорты);
4) тұратын жерінен анықтама немесе тұратын жерін растайтын басқа құжат;
5) 3х4 көлеміндегі 2 дана фотосурет.
Бастауыш білім беру ұйымына 1-сыныпқа келуші баланың заңды өкілдерінен өтініш ағымдағы жылғы 1 маусымнан 30 тамызға дейін жүргізіледі.
11. Мемлекеттік қызметті алушының құжаттары білім беру ұйымының кеңсесіне жауапты тұлғаға тапсырылады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға қажет құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
1)өтінішті қабылдау нөмірі және уақыты;

5. Формой завершения государственной услуги, которую получит получатель государственной услуги, являются общий приказ организации образования о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов составляет 1 рабочий день:
1) время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения (при регистрации) - 30 минут;
время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения – не более 30 минут.
Срок получения конечного результата оказываемой государственной услуги (приказ о зачислении в организацию образования) - не более 3 месяцев, так как приказ о зачислении является общим для всех обучающихся.
7. Государственная услуга по приему документов и зачислению в организации для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования является бесплатной для всех категорий граждан государственных организаций образования.
8. Государственная услуга осуществляется ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней с 9.00 до 13.00 часов.
Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.
9. Государственная услуга оказывается в зданиях организаций образования по месту проживания заявителя и с учетом территории обслуживания (микроучастка) данной организации образования.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги при обращении в организации образования получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) заявление от законных представителей ребенка (в произвольной форме);
2) копию свидетельства о рождении ребенка;
3) справку о состоянии здоровья (медицинский паспорт);
4) справку с места жительства или иной документ, подтверждающий место проживания заявителя;
5) фотографии размером 3х4 см в количестве 2 штук.
Прием заявлений от законных представителей детей, поступающих в первый класс организаций начального образования, производится с 1 июня по 30 августа текущего года.
11. Документы получателя государственной услуги сдаются ответственному лицу в канцелярию организации образования.
12. При сдаче документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о приеме необходимых документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;

2) құжаттардың саны мен атауы;
3) құжаттарды қабылдаушы жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты.
13. Қызмет көрсету нәтижесін жеткізу тәсілі:
білім беру ұйымдарына өтініш берушінің жеке қатысуы арқылы.
14. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болуы мүмкін:
1) осы регламенттің 10-тармағында қарастырылған құжаттар пакетінің толық берілмеуі;
2) құжаттарда дәйексіз немесе бұрмаланған фактілердің (мәліметтердің) анықталуы;
3) аталған білім беру ұйымында сұратылған білім беру деңгейінің жоқтығы немесе сәйкес келмеуі;
4) мемлекеттік қызметті алушының оқу көрсеткішінің таңдалған білім беру ұйымының мәртебесіне сәйкес келмеуі;
5) аталған білім беру ұйымының қызмет көрсету аумағына тұрғылықты жерінің сәйкес келмеуі.
15. Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттің орындау мерзімі көрсетіліп әрбір әкімшілік әрекеттерінің реттілігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау осы Регламентке 1 қосымшада көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде және ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын көрсететін сызба осы Регламентке 2 қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) болып табылады.
Лауазымды тұлға мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімде Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес көрсетілу сапасына және оны іске асыруға жауапты болады.
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта
білім берудің жалпы білім беретін
бағдарламалары бойынша оқыту үшін
ведомстволық бағыныстылығына
қарамастан білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және оқуға
қабылдау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 1-қосымша
Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің әрекеті (жұмыстың барысы, ағымы)
1
Әрекет N (жұмыстың барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның маманы
Қаражал қаласының әкімі
Уәкілетті органның маманы
3
Әрекет атауы (үдеріс, процесс, операция)
Құжаттардың тіркелуін жүзеге асырады
Жауапты маманды анықтайды
Берілген құжаттармен таныстыруды жүзеге асырады және білім беру ұйымына бұйрық жобасын есепке алуды немесе қызмет көрсетуде дәлелді, себепті жауапты дайындайды
Білім беру ұйымына есепке алу туралы қол қояды немесе қызмет көрсетуде дәлелді, себепті жауапты қабыл алмайды
Білім беру ұйымына есепке алу туралы мемлекеттік қызмет бұйрығын алушыға қол қояды немесе қызмет көрсетуде дәлелді, себепті жауапты қабыл алмайды
4
Аяқтау түрі (мәліметтер, құжат, бұйрық-жарлыҚ беретін шешім)
Алушыға мемлекеттік қызмет қолхат береді
Бұрыштаманың қойылуы
Білім беру ұйымына есепке алу туралы бұйрық жобасын жібереді немесе білім беру ұйымының басшылығының қол қоюына дәлелді, себепті жауапты қабыл алмайды
Білім беру ұйымына есепке алу және қол қойылуы туралы бұйрық білім беру ұйымының жауапты маманына жіберіледі
Журналға белгілеу
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан артық емес
3 сағат ішінде
3 сағат ішінде
2 сағат ішінде
30 минуттан артық емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдерістің әрекеті (жұмыс барысы, ағымы)
1 ҚФБ
Білім беру ұйымы кеңсесінің адамы
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты маманы
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (30 минуттан артық емес)
N 2 іс-әрекет
Жауапты маманды анықтайды (3 сағат ішінде)
N 3 іс-әрекет
Берілген құжаттармен таныстыруды жүзеге асырады және білім беру ұйымына есепке алу туралы бұйрық жобасын дайындайды (3 сағат ішінде)
N 4 іс-әрекет
Білім беру ұйымына есепке алу туралы бұйрыққа қол қояды (2 сағат ішінде)
N 5 іс-әрекет
Білім беру ұйымына есепке алу туралы мемлекеттік қызмет бұйрығын алушыға береді (30 минуттан артық емес)
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Негізгі үдерістің әрекеті (жұмыс барысы, ағымы)
1 ҚФБ
Білім беру ұйымы кеңсесінің адамы
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты маманы
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (30 минуттан артық емес)
N 2 іс-әрекет
Жауапты маманды анықтайды (3 сағат ішінде)
N 3 іс-әрекет
Берілген құжаттармен таныстыруды жүзеге асырады және көрсетілген қызметте дәлелді, себепті жауапты қабыл алмау жобасын дайындайды (3 сағат ішінде)
N 4 іс-әрекет
Қызмет көрсетуде дәлелді, себепті жауап қабыл алмау туралы қол қояды (2 сағат ішінде)
N 5 іс-әрекет
Қызмет көрсетуде дәлелді, себепсіз жауап қабыл алмау туралы мемлекеттік қызмет алушыға беріледі (30 минуттан артық емес)
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта
білім берудің жалпы білім беретін
бағдарламалары бойынша оқыту үшін
ведомстволық бағыныстылығына
қарамастан білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және оқуға
қабылдау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема
О – негізгі әрекеттер;
А – баламалы әрекеттер
Қаражал қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 26 ақпанда
N 26 қаулысымен бекітілген
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына
денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды
үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау"
мемлекеттік қызмет регламенті

2) количества и названия приложенных документов;
3) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы.
13. Способ доставки результата оказания услуги осуществляется через личное посещение заявителем организации образования.
14. Основанием для отказа получателю государственной услуги в предоставлении государственной услуги могут быть:
1) представление неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 10 настоящего регламента;
2) выявление недостоверных или искаженных фактов (сведений) в документах;
3) несоответствие или отсутствие заявленного уровня образования в данной организации образования;
4) несоответствие учебных показателей получателя государственной услуги статусу выбранной организации образования;
5) несоответствие проживания на территории обслуживания данной организации образования.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее - должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за качество и реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации
образования независимо от ведомственной
подчиненности для обучения по общеобразовательным
программам начального, основного среднего,
общего среднего образования"
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
N действия
1
2
2
Наименование СФЕ
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации образования
2 СФЕ
Руководство организации образования
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции)
Осуществляет регистрацию документов
Определяет ответственного специалиста
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдает получателю государственной услуги расписку
Наложение резолюции
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
В течении 3-х часов
6
Номер следующего действия
2
3
продолжение таблицы
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
3
4
5
2
3 СФЕ
Ответственный специалист организации образования
2 СФЕ
Руководство организации образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации образования
3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект приказа о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписывает приказ о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги приказ о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Передает проект приказа о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству организации образования
Передает ответственному специалисту организации образования подписанный приказ о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Отметка в журнале
5
В течении 3-х часов
В течении 2-х часов
Не более 30 минут
6
4
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации образования
2 СФЕ
Руководство организации образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации образования
Действие N 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие N 2
Определяет ответственного специалиста (В течении 3-х часов)
Действие N 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект приказа о зачислении в организацию образования (В течении 3-х часов)
Действие N 4
Подписывает приказ о зачислении в организацию образования (В течении 2-х часов)
Действие N 5
Выдает получателю государственной услуги приказ о зачислении в организацию образования (не более 30 минут)
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации образования
2 СФЕ
Руководство организации образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации образования
Действие N 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие N 2
Определяет ответственного специалиста (В течении 3-х часов)
Действие N 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги (В течении 3-х часов)
Действие N 4
Подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (В течении 2-х часов)
Действие N 5
Выдает получателю государственной услуги мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 30 минут)
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации
образования независимо от ведомственной
подчиненности для обучения по общеобразовательным
программам начального, основного среднего,
общего среднего образования"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основные действия;
А – альтернативные действия.
Утвержден
постановлением акимата
города Каражал N 26
от 12 февраля 2013 года
Регламент оказания государственной услуги
"Прием документов для организации индивидуального
бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию
здоровья в течение длительного времени не могут посещать
организации начального, основного среднего,
общего среднего образования"

1. Негізгі түсініктер
1. Осы "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" (бұдан әрі - Регламент) мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде келесідей негізгі түсініктер қолданылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (ҚФБ) - уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың қосалқы жүйелері;
2) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға;
3) уәкілетті орган – "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – регламент) Қазақстан Республикасының жалпы орта білім беретін ұйымдары көрсетеді.
3. Көрсетілетін регламент нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет: "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңымен, "Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі Заңымен, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 3 ақпандағы N 100 қаулысымен бекітілген Арнаулы (түзеу) білім беру ұйымдарының қызметін ұйымдастыру тәртібі туралы ережемен, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2004 жылғы 26 қарашадағы N 974 бұйрығымен бекітілген Стационарлық емдеу-алдын алу, оңалту және басқа денсаулық сақтау ұйымдарында емдеу курсынан өтіп жатқан мүгедек балалар үшін оқу сабақтарын ұйымдастыру, оқу-тәрбие ұйымдарының мүгедек балаларды үйде оқытуда ата-аналарға көмек көрсету тәртібі туралы ережемен реттеледі.
5. Мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны білім беру ұйымының бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 3 жұмыс күні.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен күн сайын сағат 8.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Алдын ала жазылу және жедел рәсімдеу қарастырылмаған.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее – Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (СФЕ) - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) получатель государственной услуги - физическое лицо;
3) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал".
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями среднего образования Республики Казахстан.
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга регулируется: Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 "Об образовании", Законом Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями". Типовыми правилами деятельности специальных организаций образования, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2005 года N 100, Правилами о порядке организации учебных занятий для детей-инвалидов, проходящих курс лечения в стационарных лечебно-профилактических, реабилитационных и других организациях здравоохранения, утвержденными Приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года N 974.
5. Формой завершения государственной услуги являются приказ организации образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Сроки оказания государственной услуги:
с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего регламента – 3 рабочих дня.
7.Государственная услуга оказывается на безвозмездной основе.
8.Государственная услуга осуществляется ежедневно с 8.00 до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.

9. Мемлекеттік қызмет білім беру ұйымының ғимаратында жүзеге асырылады. Қызмет көрсетілетін бөлме көлемі, орналасуы және сырт пішіні жағынан сапалы қызметтерді ұсыну талаптарына сай келеді. Күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға қолайлы жағдай жасау үшін бөлме креслолармен және орындықтармен жабдықталған.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара әрекет) тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) медициналық көрсеткіштер бойынша мүгедек баланы үйде оқыту қажеттілігі туралы қорытынды: жергілікті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсету ұйымдарындағы Дәрігерлік-консультациялық комиссия береді;
2) мүгедек баланы үйде оқыту үшін білім беру бағдарламасы түрінің қорытындысы мен ұсынысы: тұрғылықты мекенжайы бойынша психологиялық – медициналық – педагогикалық консультация (ПМПК) береді;
3) білім беру ұйымы директорының атына ата-ананың еркін нысанда жазған өтініші;
4) мемлекеттік қызметті алушы ата-аналарының біреуінің жеке басын куәландыратын құжаттарының көшірмесі;
5) мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар көшірмесі;
6) мекенжай анықтамасы;
7) ата-аналардың жұмыс орнынан анықтама.
11. Мемлекеттік қызметті алушылардың құжаттары білім беру ұйымының басшысына тапсырылады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға алатын күні белгіленген тізімдеме беріледі.
13. Қызмет көрсету нәтижесін беру мемлекеттік қызметті алушының заңды өкілінің жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
14. Білім беру ұйымы осы регламенттің 10-тармағында қарастырылған құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тартылғаны туралы хабарлайды.
15. Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттің орындау мерзімі көрсетіліп әрбір әкімшілік әрекеттерінің реттілігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау осы Регламентке 2 қосымшада көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде және ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын көрсететін сызба осы Регламентке 3 қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) болып табылады.
Лауазымды тұлға мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімде Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес көрсетілу сапасына және оны іске асыруға жауапты болады.
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім
беру ұйымдарына денсаулығына байланысты
ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды
үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру
үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
"Қала (аудан) әкімдіктерінің білім бөлімдері" мемлекеттік
мекемелерінің тізімі
Білім саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызметті жүзеге асыратын білім беру ұйымының атауы
Орналасқан орны, мекенжайы, электрондық мекенжайы
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
"Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі

9. Государственная услуга осуществляется в зданиях организаций образования. Помещение внутри здания, где предоставляются услуги, по размерам, расположению и конфигурации соответствуют условиям для предоставления качественных услуг. Для приемлемости условий ожидания и подготовки необходимых документов, помещения оборудованы креслами и стульями.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) заключение о необходимости обучения на дому ребенка-инвалида по медицинским показаниям: выдается Врачебно-консультативной комиссией (ВКК) в организациях первичной медико-санитарной помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан по месту;
2) заключение и рекомендация типа образовательной программы для обучения на дому ребенка – инвалида: выдается Психолого-медико-педагогической консультацией (ПМПК) по месту жительства;
3) письменное заявление в произвольной форме родителей на имя директора образовательной организации;
4) копии документов, удостоверяющие личность одного из родителей получателя государственной услуги;
5) копии документов, подтверждающие личность получателя государственной услуги;
6) адресная справка;
7) справка с места работы родителей.
11. Документы получателей государственной услуги сдаются руководителю организации образования.
12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается опись с отметкой о дне получения.
13. Способ доставки результата оказания услуги - посредством личного посещения законных представителей получателя государственной услуги.
14. Организации образования при представлении неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 10 настоящего регламента, извещают получателя государственной услуги об отказе с указанием причин.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее - должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за качество и реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Прием документов для организации индивидуального
бесплатного обучения на дому детей, которые по
состоянию здоровья в течение длительного времени
не могут посещать организации начального, основного
среднего, общего среднего образования"
Контактные данные уполномоченного органа и центров
обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование уполномоченного органа и центров обслуживания населения, осуществляющие функции по оказанию государственной услуги
Месторасположение, адрес, электронный адрес
Контактный телефон
График работы
1
2
3
4
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал"

100700, Қарағанды облысы, Каражал қаласы, Абай көшесі, 11 үй karaz_oo@mail.ru
телефон 8 (71032) 26513
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес 09.00-ден 18.00-ге дейін
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім
беру ұйымдарына денсаулығына байланысты
ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды
үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру
үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістер әрекеті (жұмыс барысы, ағымы)
1
Әрекет N (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
1 ҚФБ
Орта білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты адамы
2 ҚФБ
Орта білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Орта білім беру ұйымының жауапты маманы
2 ҚФБ
Орта білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Орта білім беру ұйымының жауапты маманы
3
Әрекет атауы (үдеріс, процедура, операция)
Құжаттардың тіркелуін жүзеге асырады
Жауапты маманды анықтайды
Берілген құжаттармен таныстыруды жүзеге асырады және білім беру ұйымына бұйрық жобасын есепке алуды немесе қызмет көрсетуде дәлелді, себепті жауапты дайындайды
Бұйрыққа қол қояды немесе қызмет көрсетуде дәлелді, себепті жауапты дайындайды
Мемлекеттік қызмет бұйрығын алушыға беріледі немесе қызмет көрсетуде дәлелді, себепті жауапты дайындайды
4
Аяқтау түрі (мәліметтер, құжат, бұйрық-жарлық беретін шешім)
Алушыға мемлекеттік қызмет тізімдемесін береді
Бұрыштаманың қойылуы
Орта білім беру ұйымына есепке алу туралы бұйрық жобасын жібереді немесе білім беру ұйымының басшылығының қол қоюына дәлелді, себепті жауапты қабыл алмайды
Қол қойылған бұйрық орта білім беру ұйымының жауапты маманына жіберіледі
Журналға белгілеу
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан кем емес
1 күн
1 күн
1 күн
30 минуттан кем емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 ҚФБ
Орта білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты адамы
2 ҚФБ
Орта білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Орта білім беру ұйымының жауапты маманы
N 1 іс-әрекет Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (30 минуттан кем емес)
N 2 іс-әрекет Жауапты маманды анықтайды (1 күн)
N 3 іс-әрекет Берілген құжаттармен таныстыруды жүзеге асырады және бұйрық жобасын дайындайды (1 күн)
N 4 іс-әрекет Орта білім беру ұйымының басшылығы бұйрыққа қол қояды (1 күн)
N 5 іс-әрекет Мемлекеттік қызмет алушыға бұйрық беріледі (30 минуттан артық емес)
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағымы)
1 ҚФБ
Орта білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты адамы
2 ҚФБ
Орта білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Орта білім беру ұйымының жауапты маманы
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (30 минуттан кем емес)
N 2 іс-әрекет
Жауапты маманды анықтайды (1 күн)
N 3 іс-әрекет
Берілген құжаттармен таныстыруды жүзеге асырады және қызмет көрсетуде дәлелді, себепті жауапты қабыл алмау жобасын дайындайды (1 күн)
N 4 іс-әрекет
Орта білім беру ұйымының басшылығы бұйрыққа қол қояды (1 күн)
N 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетуде дәлелді, себепті жауапты қабыл алмауы туралы (30 минуттан артық емес)
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім
беру ұйымдарына денсаулығына байланысты
ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды
үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру
үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема
О – негізгі әрекеттер;
А – баламалы әрекеттер
Қаражал қаласы әкімдігінің

100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Абая, дом 11
karaz_oo@mail.ru
телефон 8 (71032) 26513
Ежедневно с 09.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Прием документов для организации индивидуального
бесплатного обучения на дому детей, которые по
состоянию здоровья в течение длительного времени
не могут посещать организации начального, основного
среднего, общего среднего образования"
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации среднего образования
2 СФЕ
Руководство организации среднего образования
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции)
Осуществляет регистрацию документов
Определяет ответственного специалиста
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдает получателю государственной услуги опись
Наложение резолюции
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
1 день
6
Номер следующего действия
2
3
продолжение таблицы
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
3
4
5
2
3 СФЕ
Ответственный специалист организации среднего образования
2 СФЕ
Руководство организации среднего образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации среднего образования
3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект приказа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписывает приказ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги приказ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Передает проект приказа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству организации среднего образования
Передает ответственному специалисту организации среднего образования подписанный приказ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Отметка в журнале
5
1 день
1 день
Не более 30 минут
6
4
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации среднего образования
2 СФЕ
Руководство организации среднего образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации среднего образования
Действие N 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие N 2
Определяет ответственного специалиста (1 день)
Действие N 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект приказа (1 день)
Действие N 4
Руководство организации среднего образования подписывает приказ (1 день)
Действие N 5
Выдает получателю государственной услуги приказ (не более 30 минут)
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации среднего образования
2 СФЕ
Руководство организации среднего образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации среднего образования
Действие N 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие N 2
Определяет ответственного специалиста (1 день)
Действие N 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (1 день)
Действие N 4
Руководство организации среднего образования подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (1 день)
Действие N 5
Выдает получателю государственной услуги мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 30 минут)
Приложение 3
к регламенту оказания государственной услуги
"Прием документов для организации индивидуального
бесплатного обучения на дому детей, которые по
состоянию здоровья в течение длительного времени
не могут посещать организации начального, основного
среднего, общего среднего образования"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основные действия;
А – альтернативные действия.
Утвержден
постановлением акимата
города Каражал N 26

2013 жылғы 12 ақпанда
N 26 қаулысымен бекітілген
"Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы регламентте келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардағы жауапты тұлғалар, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
2) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға;
3) білім саласындағы уәкілетті орган – "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
2. Жалпы ережелер
2. "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – регламент) қалалық коммуналдық мүлік болып табылатын барлық типтегі және үлгідегі мектепке дейінгі ұйымдар (бұдан әрі – МДҰ) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 5-бабы 4) тармақшасының және 14-бабының 2-тармағы 1) тармақшасының негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес МДҰ мен заңды өкілдер арасында жасалатын шарт болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекетті қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 11-тармағында айқындалған құжаттарды МДҰ-ға тапсыру және басшылардан қажетті кеңес алу сәтінен бастап – кемінде 30 минут уақытты құрайды.
2) мемлекеттік қызметті алушының өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минуттан артық емес.
3) өтініш берген күні сол жерде мемлекеттік қызметті алушыға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің рұқсат берілген ең көп уақыты – кемінде 30 минутты құрайды.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет МДҰ-ға өтініш жасаған жағдайда МДҰ басшысы белгілеген заңды өкілдерді қабылдау кестесіне сәйкес екі жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет МДҰ ғимаратында, тікелей басшының кабинетінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер тәртібінің (өзара іс-қимылдардың) сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы МДҰ-ға мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:

от 12 февраля 2013 года
Регламент оказания государственной услуги
"Прием документов и зачисление детей в дошкольные
организации образования"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования" (далее – Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (СФЕ) - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) получатель государственной услуги - физическое лицо;
3) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал".
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования" (далее – государственная услуга) предоставляется дошкольными организациями всех типов и видов, являющимся городским коммунальным имуществом (далее - ДО).
3. Форма предоставляемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 1) пункта 2 статьи 14 и подпункта 6) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
5. Формой завершения государственной услуги являются договор, заключаемый согласно приложению 1 к настоящему регламенту между ДО и законными представителями либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи получателем государственной услуги документов в ДО, определенных в пункте 11 настоящего регламента и получения необходимой консультации со стороны руководителя составляют не менее 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не менее 30 минут.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. Государственная услуга при обращении в ДО предоставляется в течении двух рабочих дней, в соответствии с установленным графиком утвержденного руководителем ДО.
9. Государственная услуга оказывается в зданиях ДО, непосредственно в кабинете руководителя.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить следующие документы в ДО:

1) "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі Берген жолдама;
2) баланың денсаулық паспорты;
3) эпидемиялық ортасы туралы санитарлық-эпидемиологиялық қызметтен анықтама.
Мектепке дейінгі ұйымдарды бос орындар бар болған жағдайда қабылдау жыл бойы жүргізіледі.
11. Шарт бланкілерін МДҰ басшысы береді.
Шарт 2 данада жасалады.
12. Мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат талап етілмейді.
13. Мемлекеттік қызмет МДҰ-да мемлекеттік қызметті алушының жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
14. Егер осы регламенттің 11-тармағына сәйкес талап етілетін барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі мен өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы регламентке 3-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызметтің көрсетілуіне жауапты тұлғалар уәкілетті органның басшысы және Орталық басшысы болып табылады (бұдан әрі – лауазымды тұлға).
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде көрсетуді іске асыру мен сапасына жауапты болады.
"Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және балаларды
қабылдау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
МЕКТЕПКЕ ДЕЙІНГІ ҰЙЫМ МЕН БАЛАЛАРДЫҢ ЗАҢДЫ ӨКІЛДЕРІНІҢ
АРАСЫНДАҒЫ ҮЛГІ ШАРТ
____________қаласы "___"___________ 20__ ж.
Бұдан әрі МДҰ деп аталатын N ______________ мектепке дейінгі ұйым ________________________________________________________________
(атауы)
атынан МДҰ Жарғысының негізінде әрекет ететін МДҰ меңгерушісі
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
бір жағынан және бұдан әрі __________________________________________
__________________________________________________________________
(баланың тегі, аты, әкесінің аты; туған жылы)
"Ата-анасы" деп аталатын анасы (әкесі, оларды алмастыратын тұлғалар) __________________________________________________________________
(анасының, әкесінің, оларды алмастыратын тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты)
екінші жағынан, төмендегілер туралы осы шартты жасады:

1) направление, выданное государственным учреждением "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал";
2) паспорт здоровья ребенка;
3)справку санитарно-эпидемиологической службы об эпидокружении.
В дошкольных организациях прием детей ведется в течение года при наличии в нем свободных мест.
11. Бланки договора выдаются руководителем ДО.
Договор составляется в двух экземплярах.
12. Документ, подтверждающий сдачу получателем государственной услуги необходимых документов для получения государственной услуги, не требуется.
13. Государственная услуга осуществляется посредством личного посещения ДО получателем государственной услуги.
14. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 10 настоящего регламента.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее - должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за качество и реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Прием документов и зачисление детей
в дошкольные организации образования"
ТИПОВОЙ ДОГОВОР
МЕЖДУ ДОШКОЛЬНОЙ ОРГАНИЗАЦИЕЙ И ЗАКОННЫМИ
ПРЕДСТАВИТЕЛЯМИ РЕБЕНКА
город ____________                    "___"___________ 20 __ г.
Дошкольная организация N ______________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование)
именуемая в дальнейшем ДО, в лице заведующей ДО _____________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
действующая на основании Устава ДО, с одной стороны, и матерью
(отцом, лицом, их заменяющим) _______________________________________
(фамилия, имя, отчество матери, отца,
_____________________________________________________________________
лиц, их заменяющих)
именуемый в дальнейшем "Родитель", ребенка __________________________
(фамилия, имя,
_____________________________________________________________________
отчество ребенка; год рождения)
с другой стороны, заключили настоящий договор о следующем:

1. МДҰ міндеті:
1) __________________________________________________ негізінде
(қабылдау туралы құжаттың атауы)
баланы _________________________________ тобына қабылдау;
(атауы)
2) Баланың дене және психикалық денсаулығын нығайтуды және өмірін қорғауды; оның интеллектуалдық, дене және тұлғалық дамуын қамтамасыз ету;
дамуында ауытқулары бар баланы түзеу (қарапайым, білікті) жұмыстары жүргізу;
оның шығармашылық қабілеттерін және қызығушылықтарын дамыту;
баланың даму ерекшеліктерін ескере отырып, жеке тәсілдерді жүзеге асыру;
баланың эмоционалдық жайлылығына қамқор болу.
3) Баланы _____________________________________________________
(бағдарлама атауы; бағдарламаны бекіткен органның атауы)
бағдарламасы бойынша оқыту.
4) МДҰ-да заттық-дамытушы ортаны (бөлме, құрал-жабдықтар, оқу-көрнекілік құралдар, ойындар, ойыншықтар) ұйымдастыру;
5) Баланың жас, жеке ерекшеліктеріне, білім беру бағдарламасының мазмұнына сай оның іс-әрекетін ұйымдастыру;
6) Балаға мектепке дейінгі ұйымда бар қосымша білім беру қызметін көрсету (негізгі білім беру қызметінің шеңберінен тыс); тегін білім беру қызметтері _________________________________________
(құрылтайшылар, демеушілер қаражаты есебінен төленетін қызмет түрлерінің атауы)
ақылы білім беру қызметі ____________________________________________
(ата-аналар төлейтін
__________________________________________________________________
қызмет түрлерінің атауы)
7) Балаға медициналық қызмет көрсетуді жүзеге асыру: емдік-алдын алу іс-шаралары:
__________________________________________________________________
(нақты атауы)
сауықтыру іс-шаралары:
__________________________________________________________________
(нақты атауы)
санитарлық-гигиеналық іс-шаралар:
__________________________________________________________________
(атауы)
қосымша медициналық қызметтер:
__________________________________________________________________
(тегін, ақылы қызметтердің атауы)
8) Баланың дұрыс өсуі мен дамуына қажетті дұрыс тамақтанумен қамтамасыз ету:
__________________________________________________________________
(тамақтану түрі, оның ішінде диеталық)
__________________________________________________________________
(күніне қанша рет; тамақтану уақыты)
9) Баланың МДҰ-ға келу кестесін белгілеу:
__________________________________________________________________
(апта күндері, болу уақыты, демалыс, мереке күндері;
__________________________________________________________________
еркін қатысу кестесі)

1. ДО обязуется:
1) Зачислить ребенка в группу _________________________________
(наименование)
на основании __________________________________________________
(наименование документа о зачислении)
2) Обеспечить охрану жизни и укрепление физического и психического здоровья ребенка; его интеллектуальное, физическое и личностное развитие;
коррекцию (элементарную; квалифицированную) имеющихся отклонений в развитии ребенка;
развитие его творческих способностей и интересов;
осуществлять индивидуальный подход к ребенку, учитывая особенности его развития;
заботиться об эмоциональном благополучии ребенка.
3) Обучать ребенка по программе _______________________________
(наименование программы;
_____________________________________________________________________
название органа, утвердившего программу)
4) Организовать предметно-развивающую среду в ДО (помещение, оборудование, учебно - наглядные пособия, игры, игрушки).
5) Организовать деятельность ребенка в соответствии с его возрастом, индивидуальными особенностями, содержанием образовательной программы.
6) Предоставлять ребенку имеющиеся в ДО дополнительные образовательные услуги (за рамками основной образовательной деятельности);
бесплатные образовательные услуги _____________________________
(оплачиваемых за счет
_____________________________________________________________________
средств спонсоров; учредителя)
платные образовательные услуги ________________________________
(наименование видов услуг,
_____________________________________________________________________
оплачиваемых родителями)
7) Осуществлять медицинское обслуживание ребенка:
лечебно-профилактические мероприятия:
_____________________________________________________________________
(наименование, кратность)
оздоровительные мероприятия:
_____________________________________________________________________
(наименование, кратность)
санитарно - гигиенические мероприятия:
_____________________________________________________________________
(наименование)
дополнительные медицинские услуги:
_____________________________________________________________________
(наименование, платные, бесплатные)
8) Обеспечивать ребенка сбалансированным питанием, необходимым для его нормального роста и развития:
_____________________________________________________________________
(вид питания, в т.ч. диетическое)
_____________________________________________________________________
(его кратность; время приема пищи)
9) Устанавливать график посещения ребенком ДО _________________
(дни недели, время пребывания,
_____________________________________________________________________
выходные, праздничные дни; график свободного посещения)

10) Баланың ауырған, санаторлық-курорттық емделуі кезінде, карантин болған жағдайда "Ата-анасы" демалыста болғанда және дәлелді себептермен уақытша болмаған жағдайда (ауыруы, іссапарда болуы т.б.), сондай-ақ, жазғы маусымда 2 ай мерзімге дейін, "Ата-анасының" демалыс ұзақтығына қарамастан;
басқа жағдайларда _____________________________________________
11) "Ата-анаға" баламен бірге топ ішінде болуға рұқсат беру
(уақыт) _____________________________________________________________
1.12. Бала мүлкінің сақталуын қамтамасыз ету.
1.13. "Ата-анаға" баланы тәрбиелеу мен оқытуға; дамуындағы ақауларды түзетуге көмек көрсету
__________________________________________________________________
1.14. Баланы келесі жас тобына ауыстыру _______________________
(ауыстыру күні)
15) Осы шартты орындау.
2. "Ата-ана" міндеті:
1) МДҰ Жарғысын және осы шартты орындау.
2) МДҰ-да баланы күтіп-баққаны үшін ________________________ сома мөлшерінде ақы төлеуді
____________________________________________ мерзімде жүзеге асыру.
3) Баланы 16-жасқа толмаған (немесе басқа жағдайлар) тұлғаларға сеніп тапсырмай, тәрбиешіге өзі алып келуге және тәрбиешіден алып кетуге тиіс;
4) Баланы МДҰ-ға ұқыпты күйінде, таза киім мен аяқ киім кигізіп алып келу
__________________________________________________________________
(МДҰ-ның жергілікті; маусымдық;
__________________________________________________________________
баланың жас; жеке ерекшеліктеріне сәйкес қойылатын басқа да талаптары).
5) МДҰ-ға баланың келе алмайтыны; ауырып қалғаны туралы хабарлау.
6) Баланы тәрбиелеу мен оқытудың барлық бағыттары бойынша МДҰ-мен бірлесіп әрекет ету.
7) МДҰ-ға жарғылық міндеттерді іске асыру бойынша қолдан келетін көмекті көрсету.
__________________________________________________________________
(бала өмірін сақтау; сауықтыру; гигиеналық;
__________________________________________________________________
мәдени-эстетикалық; экологиялық тәрбие беру;
__________________________________________________________________
отбасы жағдайындағы түзеу жұмысы, басқалары)
3. МДҰ-ның:
1) МДҰ-да әрі қарай болуға кедергі болатын бала денсаулығының жай-күйі туралы медициналық қорытынды болған жағдайда баланы МДҰ-дан шығаруға;
2) "Ата-ананың" өтініші бойынша МДҰ-да баланың күтіп-бағу үшін төлемдердің мерзімін ұзартуға;
3) Баланы отбасында тәрбиелеу ісін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізуге;
4) "Ата-ана" өз міндеттерін жүйелі түрде орындамаған жағдайда, "Ата-ананы" алдын ала ______ күн бұрын ескертіп, осы шартты бұзуға құқығы бар.

10) Сохранять место за ребенком в случае его болезни, санаторно - курортного лечения; карантина; отпуска и временного отсутствия "Родителя" по уважительным причинам (болезнь, командировка, прочее), а также в летний период, сроком до 2-х месяцев, вне зависимости от продолжительности отпуска "Родителя";
в иных случаях _______________________________________________
11) Разрешать "Родителю" находиться в группе вместе с ребенком
(время) ______________________________________________________
12) Обеспечить сохранность имущества ребенка.
13) Оказывать квалифицированную помощь "Родителю" в воспитании и обучении ребенка; в коррекции имеющихся отклонений в его развитии
_____________________________________________________________________
14) Переводить ребенка в следующую возрастную группу
_____________________________________________________________________
(дата перевода)
15) Соблюдать настоящий договор.
2. "Родитель" обязуется:
1) Соблюдать Устав ДО и настоящий договор.
2) Вносить плату за содержание ребенка в ДО в сумме
_____________________________________________________________________
в сроки ______________________________________________________
3) Лично передавать и забирать ребенка у воспитателя, не передоверяя ребенка лицам, не достигшим 16-летнего возраста (или иные условия).
4) Приводить ребенка в ДО в опрятном виде; чистой одежде и обуви ______________________________________________________________
(иные требования ДО с учетом местных; сезонных;
____________________________________________________________________
возрастных; индивидуальных особенностей ребенка)
5) Информировать ДО о предстоящем отсутствии ребенка; его болезни.
6) Взаимодействовать с ДО по всем направлениям воспитания и обучения ребенка.
7) Оказывать ДО посильную помощь в реализации уставных задач
_____________________________________________________________________
(охрана жизни ребенка; оздоровление; гигиеническое;
_____________________________________________________________________
культурно-эстетическое; экологическое воспитание;
_____________________________________________________________________
коррекционная работа в условиях семьи; иное)
3. ДО имеет право:
1) Отчислить ребенка из ДО при наличии медицинского заключения о состоянии здоровья ребенка, препятствующего его дальнейшему пребыванию.
2) Предоставлять "Родителю" отсрочку платежей за содержание ребенка в ДО по его ходатайству.
3) Вносить предложения по совершенствованию воспитания ребенка в семье.
4) Расторгнуть настоящий договор досрочно при систематическом невыполнении "Родителем" своих обязательств, уведомив "Родителя" об этом за _____ дней.

4. "Ата-ананың":
1) МДҰ Педагогтер кеңесіне кеңесші дауысы құқығымен қатысуға;
2) МДҰ-да балалармен жұмысты жақсарту және қосымша қызметтерді ұйымдастыру бойынша ұсыныстар енгізуге;
3) МДҰ-да балалармен жұмыста қолданылатын білім беру бағдарламаларын таңдауға;
4) МДҰ-да ұсынылатын қосымша қызметтердің түрлерін таңдауға;
5) МДҰ-да баланың бейімделу кезеңінде онымен _____ күн; _____ сағат; басқа жағдайларда ________________ бірге болуға;
6) МДҰ-ға Баланы күтіп-бағу үшін төлемақының мерзімін ұзарту; қосымша қызметтер үшін төлемақы жөнінде белгіленген мерзімінен _____ күн кешіктірмей өтініш білдіруге;
7) МДҰ жарғысы мен осы шарт міндеттерінің орындалуын талап етуге;
8) МДҰ меңгерушісі мен педагогтердің топтағы балалармен жүргізілетін жұмыстар туралы есептерін тыңдауға;
9) Осы шартты бір жақты тәртіппен МДҰ-ны бұл жөнінде алдын ала ____ күн бұрын ескерту арқылы бұзуға құқығы бар.
5. Шарт қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және екі жақтың келісімі бойынша мерзімі ұзартылуы, өзгертілуі, толықтырылуы мүмкін.
6. Шартқа өзгерістер мен толықтырулар қосымша түрінде ресімделеді.
7. Тараптар міндеттердің тиісті деңгейде орындалуына немесе дұрыс орындалмауына жауапты. _______________________________________
(екі жақтың жауапкершіліктері)
8. Шарттың қолданылу мерзімі 20___ жылғы ______________________ дейін.
9. Шарт екі дана жасалған:
бір данасы МДҰ-да баланың жеке құжатында, екіншісі "Ата-анада" (оны алмастыратын тұлғаларда) сақталады.
Осы Шартқа қол қойған тараптар:
Мектепке дейінгі ұйым: Ата-ана: анасы (әкесі, оны
алмастыратын тұлға) (Т.А.Ә);
N _______
Мекен-жайы: _______________ тұрғылықты мекен-жайы:____________
(индекс, қала, аудан, округ, көше, үй) төлқұжат деректері:__________
жұмыс орны _____________-
Қолы ______________________ Қолы ______________-
Мөр
"Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және балаларды
қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің дәйектілігі және өзара әрекеттестігінің мәтіндік кестелі сипаттамасы
1 кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістер әрекеті (жұмыс барысы, ағымы)
1
Әрекет N (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
1 ҚФБ
МДББҰ кеңсесінің жауапты маманы
2 ҚФБ
МДББҰ басшылығы
3 ҚФБ
МДББҰ жауапты маманы
2 ҚФБ
МДББҰ басшылығы
3 ҚФБ
МДББҰ жауапты маманы
3
Әрекет атауы (үдеріс, процедура, операция)
Құжаттардың тіркелуін жүзеге асырады
Жауапты маманды анықтайды
Берілген құжаттармен таныстыруды жүзеге асырады және келісімшарт дайындайды (2 дана) немесе қызмет көрсетуде дәлелді, себепсіз жауап қабыл алмау
Келісім-шартқа қол қояды немесе қызмет көрсетуде дәлелді, себепсіз жауап қабыл алмау
Мемлекеттік қызмет алушыға келісімшарт беріледі немесе қызмет көрсетуде дәлелді, себепсіз жауап қабыл алмау
4
Аяқтау түрі (мәліметтер, құжат, бұйрық-жарлық беретін шешім)
МДББҰ басшылығына құжаттар жіберіледі
Бұрыштаманың қойылуы
Қызмет көрсетуде дәлелді, себепсіз жауап қабыл алмауда МДББҰ басшылығының қол қоюына келісімшарт жіберіледі
Мемлекеттік қызмет алушыға келісімшарт беру үшін қол қойылған келісімшарт МДББҰ жауапты маманына жіберіледі
Журналға белгілеу
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан кем емес
Жарты күн ішінде
1 күн
Жарты күн ішінде
30 минуттан кем емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағымы)
1 ҚФБ
МДББҰ кеңсесінің жауапты маманы
2 ҚФБ
МДББҰ басшылығы
3 ҚФБ
МДББҰ жауапты маманы
N 1 іс-әрекет
Құжаттардың тіркелуін жүзеге асырады (30 минуттан артық емес)
N 2 іс-әрекет
Жауапты маманды анықтайды (Жарты күн ішінде)
N 3 іс-әрекет

4. "Родитель" имеет право:
1) Принимать участие в работе Совета педагогов ДО с правом совещательного голоса.
2) Вносить предложения по улучшению работы с детьми и по организации дополнительных услуг в ДО.
3) Выбирать образовательную программу из используемых ДО в работе с детьми.
4) Выбирать виды из предлагаемых дополнительных услуг ДО.
5) Находиться с ребенком в ДО в период его адаптации в течение ______ дней; ____ часов; в других случаях _______________.
6) Ходатайствовать перед ДО об отсрочке платежей за содержание ребенка в ДО; за дополнительные услуги не позднее чем за _____ дней до установленных сроков платы.
7) Требовать выполнения Устава ДО и условий настоящего договора.
8) Заслушивать отчеты заведующей ДО и педагогов о работе с детьми в группе.
9) Расторгнуть настоящий договор досрочно в одностороннем порядке при условии предварительного уведомления об этом ДО за ______ дней.
5. Договор действует с момента его подписания и может быть продлен, изменен, дополнен по соглашению сторон.
6. Изменения, дополнения к договору оформляются в форме приложения к нему.
7. Стороны несут ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств ________________________________
(ответственность сторон)
8. Срок действия договора с ____________ по __________ 20 __ г.
9. Договор составлен в двух экземплярах:
один экземпляр хранится в ДО в личном деле ребенка; другой - у "Родителя" (лиц, его заменяющих).
Стороны, подписавшие настоящий Договор:
Дошкольная организация
N ______________________________
Родитель: мать (отец, лицо, их заменяющее) _____________________
(Ф.И.О.;
Адрес: _________________________
(индекс, город, район, сельский
округ, улица, дом)
Адрес проживания: ______________
Паспортные данные: _____________
место работы: __________________
должность: _____________________
телефон (домашний, служебный):
________________________________
Подпись ______________________
Печать
Подпись ________________________
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Прием документов и зачисление детей
дошкольные организации образования"
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии ДО
2 СФЕ
Руководство ДО
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции)
Осуществляет регистрацию документов
Определяет ответственного специалиста
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передает документы руководству ДО
Наложение резолюции
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
В течении полудня
6
Номер следующего действия
2
3
продолжение таблицы
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
3
4
5
2
3 СФЕ
Ответственный специалист ДО
2 СФЕ
Руководство ДО
3 СФЕ
Ответственный специалист ДО
3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает договор (в 2-х экземплярах) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписывает договор либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги договор либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Передает договор либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству ДО
Передает подписанный договор либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги ответственному специалисту ДО для выдачи договора либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги получателю государственной услуги
Отметка в журнале
5
1 день
В течении полудня
Не более 30 минут
6
4
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии ДО
2 СФЕ
Руководство ДО
3 СФЕ
Ответственный специалист ДО
Действие N 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие N 2
Определяет ответственного специалиста (В течении полудня)
Действие N 3

Берілген құжаттармен таныстыруды жүзеге асырады және келісімшарт дайындайды (2 дана) (1 күн)
N 4 іс-әрекет
Келісім шартқа қол қояды (Жарты күн ішінде)
N 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет алушыға келісімшарт беріледі (30 минуттан артық емес)
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағымы)
1 ҚФБ
МДББҰ кеңсесінің жауапты маманы
2 ҚФБ
МДББҰ басшылығы
3 ҚФБ
МДББҰ жауапты маманы
N 1 іс-әрекет
Құжаттардың тіркелуін жүзеге асырады (30 минуттан артық емес)
N 2 іс-әрекет
Жауапты маманды анықтайды (Жарты күн ішінде)
N 3 іс-әрекет
Берілген құжаттармен таныстыруды жүзеге асырады (1 күн)
N 4 іс-әрекет
Келісім шартқа қол қояды (Жарты күн ішінде)
N 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет алушыға келісімшарт беріледі (30 минуттан артық емес)
"Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема
О – негізгі әрекеттер;
А – баламалы әрекеттер
"Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және балаларды
қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
"Қала (аудан) әкімдіктерінің білім бөлімдері" мемлекеттік
мекемелерінің тізімі
Білім саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызметті жүзеге асыратын білім беру ұйымының атауы
Орналасқан орны, мекенжайы, электрондық мекенжайы
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
"Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Абай көшесі, 9 үй karaz_oo@mail.ru
тел. 8 (71032) 26513
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес 09.00-ден 18.00-ге дейін
Қаражал қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 26 ақпанда
N 26 қаулысымен бекітілген
"Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі түсініктер
1. Осы "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" (бұдан әрі - Регламент) мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде келесідей негізгі түсініктер қолданылады:

Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает договор (в 2-х экземплярах) (1 день)
Действие N 4
Подписывает договор (В течении полудня)
Действие N 5
Выдает получателю государственной услуги договор (не более 30 минут)
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии ДО
2 СФЕ
Руководство ДО
3 СФЕ
Ответственный специалист ДО
Действие N 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие N 2
Определяет ответственного специалиста (В течении полудня)
Действие N 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (1 день)
Действие N 4
Подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (В течении полудня)
Действие N 5
Выдает получателю государственной услуги мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 30 минут)
Приложение 3
к регламенту оказания государственной услуги
"Прием документов и зачисление детей
в дошкольные организации образования"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основные действия;
А – альтернативные действия.
Приложение 4
к регламенту оказания государственной услуги
"Прием документов и зачисление детей
в дошкольные организации образования"
Контактные данные уполномоченного органа и центров
обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование уполномоченного органа и центров обслуживания населения, осуществляющие функции по оказанию государственной услуги
Месторасположение, адрес, электронный адрес
Контактный телефон
График работы
1
2
3
4
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал"
100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Абая, дом 14
karaz_oo@mail.ru
тел. 8 (71032) 26513
Ежедневно с 09.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней
Утвержден
постановлением акимата
города Каражал N 26
от 12 февраля 2013 года
Регламент государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации
дополнительного образования для детей по предоставлению
им дополнительного образования"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" (далее – Регламент) используются следующие основные понятия:

1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (ҚФБ) - уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың қосалқы жүйелері;
2) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға;
3) уәкілетті орган – "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – регламент) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес жергілікті атқарушы органдар белгілейтін мемлекеттік білім беру тапсырыстары есебінен балаларға қосымша білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорындар болып табылатын балаларға қосымша білім беру ұйымдарында көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік регламент нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 1-бабының 38-1)39) тармақшаларына; 4-бабының 19) тармақшасына; 5-бабының 44-5) тармақшасына; 6-бабының 2-тармағының 14) тармақшасына; 6-бабының 3-тармағының 5)10) тармақшаларына; 6-бабының 4-тармағының 5)9) тармақшаларына; 23-бабының 3-тармағына; 26-бабының 12-тармағына; 40-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі қосымша білім беру ұйымына осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес баланың заңды өкілі мен балаларға қосымша білім беру ұйымдарының арасында жасалған шарт негізінде қабылданғаны туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті қарастыру 3 жұмыс күнін құрайды (балалардың музыкалық, көркемөнер, шығармашылық және спорт мектептері үшін 15 жұмыс күні);
2) өтініш иесінің мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызметті алу үшін күту (тіркелу кезінде) уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес;
3) өтініш иесінің мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес.
7. Мемлекеттік қызметті алушы жеке өтініш берген жағдайда мемлекеттік қызметті өтініш түскеннен бастап 3 жұмыс күні ішінде балаларға қосымша білім беру ұйымдары жұмыстарының белгіленген кестесіне сәйкес жауапты тұлға жүзеге асырады.

1) структурно-функциональные единицы (СФЕ) - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) получатель государственной услуги - физическое лицо;
3) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал".
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями дополнительного образования детей, согласно  приложению 1 к настоящему регламенту, государственными казенными коммунальными предприятиями, реализующими образовательные учебные программы дополнительного образования детей за счет государственного образовательного заказа, который определяет местный исполнительный орган.
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктами 38-1)39) статьи 1; подпунктом 19) статьи 4; подпунктом 44-5) статьи 5; подпунктом 14) пункта 2 статьи 6; подпунктами 5), 10) пункта 3 статьи 6; подпунктами 5), 9) пункта 4 статьи 6; пунктом 1, подпунктом 1) пункта 2пунктом 3 статьи 23; пунктом 12 статьи 26; пунктом 4 статьи 40 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются приказ о зачислении в организацию дополнительного образования детей, изданный на основании договора согласно приложению 2 к настоящему регламенту, заключенного между законными представителями детей и организацией дополнительного образования детей либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги составляют 3 рабочих дня (15 дней для детских музыкальных, художественных школ, школ искусств и спортивных школ);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации) - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
7. Государственная услуга осуществляется ответственным лицом в соответствии с установленным графиком работы организации дополнительного образования детей, при личном обращении получателя государственной услуги по истечении 3 рабочих дней с момента поступления заявления.

8. Мемлекеттік қызмет жұмыс күндері демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген кестеге сәйкес түскі үзіліспен 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
Алдын ала жазылу және қызметті жедел ресімдеу қарастырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара әрекет) тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы балаларға қосымша білім беру ұйымдарына мынадай құжаттарды тапсыруы керек:
1) балаларды қосымша білім беру ұйымдарына тіркеу туралы заңды өкілдерінің өтініші;
2) баланың туу туралы куәлігінің, жеке басын куәландыратын құжатының (бар болған жағдайда) көшірмесі;
3) бала мен ата-анасының мәліметтері бар сауалнама;
4) қызмет көрсету талаптары көрсетілген шарт (қажеттілігіне қарай);
5) қажеттілігіне қарай денсаулығы туралы анықтама (медициналық төлқұжат).
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға өтінішті алу мерзімі мен нөмірі, құжаттарды қабылдап алған адамның тегі, аты, әкесінің аты, қызметті алу мерзімі көрсетіліп қолхат беріледі.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтінішті қабылдау мезгілінен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсыну мезгіліне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) Құжаттарды қабылдау Орталықтың инспекторымен жүзеге асырылады, ол құжаттардың толықтығының Стандарттың 6 және 12-тармақтарына сәйкестігін тексереді, тұтынушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді, журналда тіркейді және құжаттарды Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына жібереді;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинақтауды жүзеге асырады, тізілімді құрастырады, курьерлік байланыс арқылы құжаттарды өкілетті органға жібереді;
3) Уәкілетті органның маманы түскен құжаттардың Стандарттың 6 және 12-тармақтарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады, қабылданған өтінішті өтініштер есебінің журналында тіркейді, өкілетті органның лауазымды тұлғасына қарау үшін енгізеді;
4) Уәкілетті органның лауазымды тұлғасы құжатты бақылауға қояды және өкілетті органның маманына орындауға жібереді;
5) Уәкілетті органның маманы жазбаша жауап дайындайды, оған лауазымды тұлғаның қолы қойылады, тіркейді, орындалған құжаттар тізілімін қалыптастырады және қолхатта көрсетілген күннің бітуінен бір күн бұрын арнайы байланыс арқылы Орталыққа жібереді;
6) Орталықтың инспекторы құжатты беруді құжаттардың берілуін есепке алу журналында тіркейді, дайын құжатты қолхат бойынша көрсетілген мерзімде өтініш берушінің өзіне немесе сенімхат бойынша өкілге береді.

8. Государственная услуга предоставляется в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
9. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить в организацию дополнительного образования детей следующие документы:
1) заявление о зачислении в организации дополнительного образования детей от законных представителей;
2) копию свидетельства о рождении, документа удостоверяющего личность ребенка (при наличии);
3) анкету со сведениями о ребенке и о законных представителях;
4) договор с условиями оказания услуги (по необходимости);
5) справку о состоянии здоровья (медицинский паспорт) по необходимости.
10. При сдаче всех документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о получении необходимых документов с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества ответственного лица, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) Прием документов осуществляется инспектором Центра, который проверяет полноту документов на соответствие пунктам 6 и 12 Стандарта, выдает потребителю расписку о приеме соответствующих документов, регистрирует в журнале и передает документы инспектору накопительного отдела Центра;
2) Инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган посредством курьерской связи;
3) Специалист уполномоченного органа осуществляет проверку поступивших документов на соответствие пунктам 6 и 12 Стандарта, регистрирует принятое заявление в журнале учета заявлений, вносит для рассмотрения должностному лицу уполномоченного органа;
4) Должностное лицо уполномоченного органа ставит документ на контроль и направляет на исполнение специалисту уполномоченного органа;
5) Специалист уполномоченного органа готовит письменный ответ, который подписывается должностным лицом, регистрирует, формирует реестр исполненных документов и направляет в Центр посредством специальной связи за день до истечения срока выдачи ответа указанного в расписке;
6) Инспектор Центра регистрирует выдачу документа в журнале учета выдачи документов, выдает готовый документ по расписке в указанный в ней срок при личном посещении заявителя либо представителю по доверенности.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі туралы ақпаратты алу үшін мемлекеттік қызметті алушы өтініш түскеннен кейін 3 жұмыс күні өткен соң бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес жауапты тұлғаға жеке өзі баруы тиіс.
13. Мемлекеттік қызметті алушының осы регламенттің 9-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбауы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
14. Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттің орындау мерзімі көрсетіліп әрбір әкімшілік әрекеттерінің реттілігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау осы Регламентке 4 қосымшада көрсетілген.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде және ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын көрсететін сызба осы Регламентке 5 қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) болып табылады.
Лауазымды тұлға мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімде Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес көрсетілу сапасына және оны іске асыруға жауапты болады.
"Балаларға қосымша білім беру бойынша
қосымша білім беру ұйымдарына
балалардың құжаттарын қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 1-қосымша
Балаларға қосымша білім беру
ұйымдарының желісі
N
Ұйымның атауы
Мекенжайы
Телефондары
1
2
3
4
1
"Балалар музыкалық мектебі" Коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, 25 орам, 24 үй
8 (71032) 27030
"Балаларға қосымша білім беру бойынша
қосымша білім беру ұйымдарына
балалардың құжаттарын қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 2-қосымша
ҚОСЫМША БІЛІМ БЕРУ ҰЙЫМЫ МЕН
БАЛАНЫҢ АТА-АНАСЫ АРАСЫНДАҒЫ
ҮЛГІ ШАРТ
____________ қаласы "___"___________ 20__ ж.
Балаларға қосымша білім беру ұйымы ____________________________
__________________________________________________________________,
(атауы)
Бұдан әрі ҚБҰ деп аталатын ____________________________________
атынан ҚБҰ Жарғысының негізінде әрекет ететін директор
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
бір жағынан және бұдан әрі __________________________________________
__________________________________________________________________
(баланың тегі, аты, әкесінің аты; туған жылы)
"Ата-анасы" деп аталатын анасы (әкесі, оларды алмастыратын тұлғалар)
__________________________________________________________________
(анасының, әкесінің, оларды алмастыратын тұлғалардың тегі, аты,
әкесінің аты)
екінші жағынан, төмендегілер туралы осы шартты жасады:

12. Способом доставки информации о результате оказанной государственной услуги является личное обращение получателя государственной услуги к ответственному лицу в соответствии с установленным графиком работы по истечении 3 рабочих дней с момента поступления заявления.
13. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 9 настоящего регламента с письменным обоснованием причин отказа.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 5 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
16. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее - должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за качество и реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации
дополнительного образования для детей по
предоставлению им дополнительного образования"
Сеть организаций дополнительного образования детей
N
Наименование организации
Адрес
Телефоны
Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская школа искусств"
100700, Карагандинская область, город Каражал, 25 квартал, дом 24
8 (71032) 27030
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации
дополнительного образования для детей по
предоставлению им дополнительного образования"
ТИПОВОЙ ДОГОВОР
МЕЖДУ ОРГАНИЗАЦИЕЙ ДОПОЛНИТЕЛЬНОГО ОБРАЗОВАНИЯ
И РОДИТЕЛЯМИ РЕБЕНКА
город ____________                    "___"___________ 20 __ г.
Организация дополнительного образования детей _________________
____________________________________________________________________,
(наименование)
именуемая в дальнейшем ОДО, в лице директора ________________________
(фамилия, имя, отчество)
действующей на основании Устава ОДО, с одной стороны, и матерью
(отцом, лицом, их заменяющим) _______________________________________
(фамилия, имя, отчество матери,
_____________________________________________________________________
отца, лиц, их заменяющих)
именуемой в дальнейшем "Родитель", ребенка __________________________
(фамилия, имя,
_____________________________________________________________________
отчество ребенка; год рождения)
с другой стороны, заключили настоящий договор о следующем:

1. ҚБҰ міндеті:
1.1. ________________________________________________ негізінде
(қабылдау туралы құжаттың атауы)
баланы ____________________________ үйірмеcіне/секциясына тіркеу
(атауы)
1.2. Ақысыз білім беру қызметтерін қамтамасыз ету _____________
(құрылтайшы, демеушілер
__________________________________________________________________
қаржысынан төленетін ақылы білім беру қызметі түрлерінің атауы)
ақылы білім беру қызметтері _________________________________________
(ата-ана қаржысынан төленетін
__________________________________________________________________
қызмет түрлерінің атауы)
оның шығармашылық қабілеттерін дамыту;
балаға оның даму ерекшелігіне қарай жеке ықпал етуді жүзеге асыру;
баланың эмоционалдық қолайлылығына қамқор болу.
1.3. Баланы ___________________________________________________
(бағдарлама атауы; бағдарламаны бекіткен органның атауы)
бағдарламасы бойынша оқыту.
1.4. Баланың жас, жеке ерекшеліктеріне, білім бағдарламасының мазмұнына сәйкес оқу жұмысын ұйымдастыру.
1.5. Баланы келесі жас ерекшелігі тобына ауыстыру
__________________________________________________________________
(ауыстыру уақыты)
1.6. Осы шартты орындау.
2. "Ата-ана" міндетті:
2.1. ҚБҰ Жарғысын және осы шартты орындау.
2.2. ҚБҰ-ғабалаға қызмет көрсеткені үшін ____________ мерзімде
________________________________________________ сомада ақы төлеу.
2.3. Баланы 16-жасқа толмаған басқа адамға сеніп тапсырмай, баланы тәрбиешіге өзі тапсыру және алып кету (немесе басқа жағдайлар).
2.4. Баланы қосымша білім беру ұйымына ұқыпты күйінде; таза киім және аяқ киіммен алып келу
__________________________________________________________________
(баланың жергілікті; маусымдық; жас; жеке ерекшеліктеріне
__________________________________________________________________
қарай қосымша білім беру ұйымдарының басқа талаптары)
2.5. ҚБҰ-ға баланың келе алмайтыны, оның ауырып қалғаны туралы хабарлау.
2.6. Баланы оқытудың барлық бағыттары бойынша ҚБҰ-мен бірлесіп әрекет ету.
2.7. ҚБҰ-ға Жарғылық міндеттерді іске асыру бойынша қолдан келетін көмек көрсету
__________________________________________________________________
(бала өмірін қорғау; сауықтыру; гигиеналық;
__________________________________________________________________
мәдени-эстетикалық; экологиялық тәрбие;
__________________________________________________________________ Отбасы жағдайындағы түзету жұмыстары; басқалары)
3. ҚБҰ-ның:
3.1. ҚБҰ-да әрі қарай баруға кедергі болатын бала денсаулығының жай-күйі туралы медициналық қорытынды болған жағдайда баланы ҚБҰ-дан шығаруға;

1. ОДО обязуется:
1.1. Зачислить ребенка в кружок/секцию ________________________
(наименование)
на основании __________________________________________________
(наименование документа о зачислении)
1.2. Обеспечить
бесплатные образовательные услуги _____________________________
(наименование видов услуг,
_____________________________________________________________________
оплачиваемых за счет средств спонсоров; учредителя)
платные образовательные услуги ________________________________
(наименование видов услуг,
_____________________________________________________________________
оплачиваемых родителями)
развитие его творческих способностей и интересов;
осуществлять индивидуальный подход к ребенку, учитывая особенности его развития;
заботиться об эмоциональном благополучии ребенка.
1.3. Обучать ребенка по программе _____________________________
(наименование программы;
_____________________________________________________________________
название органа, утвердившего программу)
1.4. Организовывать деятельность ребенка в соответствии с его возрастом, индивидуальными особенностями, содержанием образовательной программы.
1.5. Переводить ребенка в следующую возрастную группу
_____________________________________________________________________
(дата перевода)
1.6. Соблюдать настоящий договор.
2. "Родитель" обязуется:
2.1. Соблюдать Устав ДО и настоящий договор.
2.2. Вносить плату за содержание ребенка в ДО в сумме _________
в сроки _______________________________________________________
2.3. Лично передавать и забирать ребенка у воспитателя, не передоверяя ребенка лицам, не достигшим 16-летнего возраста (или иные условия).
2.4. Приводить ребенка в ОДО в опрятном виде; чистой одежде и обуви _______________________________________________________________
(иные требования ОДО с учетом местных; сезонных;
_____________________________________________________________________
возрастных; индивидуальных особенностей ребенка)
2.5. Информировать ОДО о предстоящем отсутствии ребенка; его болезни.
2.6. Взаимодействовать с ОДО по всем направлениям обучения ребенка.
2.7. Оказывать ОДО посильную помощь в реализации уставных задач
_____________________________________________________________________
(охрана жизни ребенка; оздоровление; гигиеническое;
_____________________________________________________________________
культурно-эстетическое; экологическое воспитание;
_____________________________________________________________________
коррекционная работа в условиях семьи; иное)
3. ОДО имеет право:
3.1. Отчислить ребенка из ОДО при наличии медицинского заключения о состоянии здоровья ребенка, препятствующего его дальнейшему пребыванию.

3.2. "Ата-ананың" өтініші бойынша ҚБҰ-да балаға қызмет көрсеткені үшін төлемдердің мерзімін ұзартуға;
3.3. Баланы отбасында тәрбиелеу ісін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізуге;
3.4. "Ата-ана" өз міндеттерін жүйелі түрде орындамаған жағдайда, "Ата-ананы" алдын ала ______ күн бұрын ескертіп, осы шартты бұзуға құқығы бар.
4. "Ата-ананың":
4.1. ҚБҰ Педагогтер кеңесі жұмыстарына кеңесші дауысы құқығымен қатысуға;
4.2. балалармен жұмысты жақсарту және қосымша қызметтерді ұйымдастыру бойынша ұсыныстар енгізуге;
4.3. ҚБҰ-да балалармен жұмыста қолданылатын білім беру бағдарламаларын таңдауға;
4.4. ҚБҰ-да ұсынылатын қосымша қызметтер түрлерін таңдауға.
4.5. ҚБҰ-да баланың бейімделу кезеңінде онымен _____ күн; _____ сағат; басқа жағдайларда ________________ бірге болуға;
4.6. ҚБҰ-ға балаға қызмет көрсету үшін төлемақының мерзімін ұзарту; қосымша қызметтер үшін төлемақы жөнінде белгіленген мерзімінен _____ күн кешіктірмей өтініш білдіруге;
4.7. ҚБҰ Жарғысы мен осы шарт міндеттерінің орындалуын талап етуге.
4.8. Топтағы балалармен жұмыс жөнінде қосымша білім беру ұйымының директоры мен мұғалімдерінің есебін тыңдауға.
4.9. Осы шартты бір жақты тәртіппен ҚБҰ-ны бұл жөнінде алдын ала ____ күн бұрын ескерту арқылы бұзуға құқығы бар.
4.10. Шарт қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және екі жақтың келісуі бойынша мерзімі ұзартылуы; өзгертілуі; толықтырылуы мүмкін.
5. Шартқа өзгерістер, толықтырулар қосымша нысанда енгізіледі.
6. Тараптар міндеттердің тиісті деңгейде орындалуына немесе дұрыс орындалмауына жауапты. ________________________________________
(екі жақтың жауапкершіліктері)
8. Шарттың қолданылу мерзімі: ________ 201_ ж бастап __________ дейін.
9. Шарт екі данада жасалған:
Бір данасы ҚБҰ-да баланың жеке құжатында, екіншісі - "Ата-анада" (оларды алмастыратын тұлғаларда).
Осы Шартқа қол қойған тараптар:
Қосымша білім беру ұйымы Ата-ана: анасы (әкесі, оларды
N ___________ алмастыратын тұлғалар)
Мекенжайы: _________________ _____________________________
(индекс, қала, аудан, ауылдық (тегі, аты, әкесінің аты)
округ, көше, үй)
____________________________________ Мекенжайы: _________________
Төлқұжат деректері: ________
__________________________________________________________________
жұмыс орны;
__________________________________________________________________
лауазымы;
__________________________________________________________________
үй, жұмыс телефоны)
Қолы ______________________ Қолы ______________________Мөр
"Балаларға қосымша білім беру бойынша
қосымша білім беру ұйымдарына
балалардың құжаттарын қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік мекемелерінің тізімі
N
п/п
Бөлімдердің атауы
Орналасқан мекен-жайы
Байланыс телефондары
1
2
3
4
1
"Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі

3.2. Предоставлять "Родителю" отсрочку платежей за содержание ребенка в ОДО по его ходатайству.
3.3. Вносить предложения по совершенствованию воспитания ребенка в семье.
3.4. Расторгнуть настоящий договор досрочно при систематическом невыполнении "Родителем" своих обязательств, уведомив "Родителя" об этом за _____ дней.
4. "Родитель" имеет право:
4.1. Принимать участие в работе Совета педагогов ОДО с правом совещательного голоса.
4.2. Вносить предложения по улучшению работы с детьми и по организации дополнительных услуг в ОДО.
4.3. Выбирать образовательную программу из используемых ОДО в работе с детьми.
4.4. Выбирать виды из предлагаемых дополнительных услуг ОДО.
4.5. Находиться с ребенком в ОДО в период его адаптации в течение ______ дней; ____ часов; в других случаях _______________.
4.6. Ходатайствовать перед ОДО об отсрочке платежей за содержание ребенка в ДО; за дополнительные услуги не позднее чем за _____ дней до установленных сроков платы.
4.7. Требовать выполнения Устава ОДО и условий настоящего договора.
4.8. Заслушивать отчеты директора ОДО и педагогов о работе с детьми в группе.
4.9. Расторгнуть настоящий договор досрочно в одностороннем порядке при условии предварительного уведомления об этом ОДО за ______ дней.
4.10. Договор действует с момента его подписания и может быть продлен, изменен, дополнен по соглашению сторон.
5. Изменения, дополнения к договору оформляются в форме приложения к нему.
6. Стороны несут ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств ________________________________
(ответственность сторон)
8. Срок действия договора с ____________ по __________ 201 _ г.
9. Договор составлен в двух экземплярах:
один экземпляр хранится в ДО в личном деле ребенка; другой — у "Родителя" (лиц, его заменяющих).
Стороны, подписавшие настоящий Договор:
Организация дополнительного образования
N ______________________________
Родитель: мать (отец, лицо, их заменяющее) _____________________
(Ф.И.О.)
Адрес: _________________________
(индекс, город, район, сельский округ, улица, дом)
Адрес проживания: ______________
Паспортные данные: _____________
место работы: __________________
должность: _____________________
телефон домашний, служебный):
________________________________
Подпись ______________________
Печать
Подпись ________________________
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации
дополнительного образования для детей по
предоставлению им дополнительного образования"
Cписок государственных учреждений
N
п/п
Наименование отделов
Адрес расположения
Контактные телефоны
1
2
3
4
1
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал"

100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Абай көшесі, 11 үй
8 (71032) 26513
"Балаларға қосымша білім беру бойынша
қосымша білім беру ұйымдарына
балалардың құжаттарын қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін кесте
1 кесте. ҚЖБ әрекет сипаттамасы
Негізгі үдерістің әрекеті (жұмыстың барысы, ағымы)
1
Іс-әрекет  N(барысы,ағымы)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
1 ҚФБ
Қосымша білім беру кеңсесінің жауапты
2 ҚФБ
Қосымша білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Қосымша білім беру ұйымының жауапты маманы
2 ҚФБ
Қосымша білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Қосымша білім беру кеңсесінің жауапты маманы
3
Іс-әрекет атауы (үрдіс, рет)
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады
Жауапты маманды анықтайды
Берілген құжаттармен танысуды жүзеге асырады және қосымша білім беру мекемесіне есепке алу жайлы бұйрықты немесе қызмет көрсетуден бас тарту жайлы уәжденген жауапты дайындайды.
Орта білім мекемесінің басшылығы қызмет көрсетуден бас тарту жайындағы уәжденген жауапқа немесе қосымша білім беру мекемесіне есепке алу туралы бұйрыққа қол қояды.
Қызмет көрсетуді қабылдаушыға қосымша білім беру мекемесіне есепке алу туралы бұйрық немесе қызмет көрсетуден бас тарту жайлы уәжденген жауапты тапсырады.
4
Аяқтау құрылымы (деректер, құжат, ұйымдастыру - өкім беру туралы шешім)
Қызмет көрсетуді қабылдаушыға білім беру мекемесіне есепке алу туралы бұйрық немесе қызмет көрсетуден бас тарту жайлы уәжденген жауапты тапсырады.
Резолюцияға тыйым салу
Білім беру мекемесіне есепке алу жайындағы бұйрық жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту жайындағы уәжденген жауапты білім беру мекемесінің басшылығына қол қоюға тапсырады
Білім беру мекемесінің жауапты маманына білім беру мекемесіне есепке алу жайындағы қол қойылған бұйрықты немесе қызмет көрсетуден бас тарту жайлы уәжденген жауапты тапсырады.
Журналға белгілеу
5
Орындау мерзімі
30 минуттан көп емес
1 күн
1 күн
1 күн
30 минуттан көп емес
Өнер мектебі және спорт мектебінде мемлекеттік қызметті алу жайындағы құжаттар 3 жұмыс күні ішінде
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстың барысы, ағымы)
1 ҚФБ
Орта білім мекемесіндегі кеңсенің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Орта білім мекемелерінің басшылығы
3 ҚФЕ
Білім беру мекемесінің жауапты маманы
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады. (30 минуттан көп емес)
N 2 іс-әрекет
Жауапты маманды анықтайды (1 күн)
N 3 іс-әрекет
Берілген құжаттармен танысуды жүзеге асырады және қосымша білім беру мекемесіне есепке алу жайлы бұйрықты немесе қызмет көрсетуден бас тарту жайлы уәжденген жауапты дайындайды. (1 күн)
N 4 іс-әрекет
Білім беру мекемесіне есепке алу жайындағы бұйрыққа қол қояды. (1 күн)
N 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуді қабылдаушыға қосымша білім беру мекемесіне есепке алу жайындағы бұйрықты тапсырады. (30 минуттан көп емес)
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстың барысы, ағымы)
1 ҚФБ
Қосымша білім беру мекемесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Қосымша білім беру мекемесінің басшылығы
3 ҚФЕ
Қосымша білім беру мекемесінің жауапты маманы
N 1 іс-әрекет
Құжаттардың тіркелуін қамтамасыз етеді (30 минуттан көп емес)
N 2 іс-әрекет
Жауапты маманды анықтайды (1 күн)
N 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды іске асырады және қызметтен бас тарту жайындағы жауаптың жобасын дайындайды (1 күн)
N 4 іс-әрекет
Қызметтен бас тарту жайындағы жауаптың жобасына қол қояды (1 күн)
N 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетуден бас тарту жайлы уәжденген жауапты дайындайды (30 минуттан көп емес)
"Балаларға қосымша білім беру бойынша
қосымша білім беру ұйымдарына
балалардың құжаттарын қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 5-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема
Н – негізгі іс-әрекет
Б – баламалы іс-әрекет
Қаражал қаласы әкімдігінің

100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Абая, дом 11
8 (71032) 26513
Приложение 4
к регламенту оказания государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации
дополнительного образования для детей по
предоставлению им дополнительного образования"
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации дополнительного образования
2 СФЕ
Руководство организации дополнительного образования
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции)
Осуществляет регистрацию документов
Определяет ответственного специалиста
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдает получателю государственной услуги расписку
Наложение резолюции
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
1 день
В течение 3 рабочих дней с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов для детских школ искусств и спортивных школ – 15 дней
6
Номер следующего действия
2
3
продолжение таблицы
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
3
4
5
2
3 СФЕ
Ответственный специалист организации дополнительного образования
2 СФЕ
Руководство организации дополнительного образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации дополнительного образования
3
Разрабатывает проект приказа о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписывает приказ о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги приказ о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Передает проект приказа о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству организации дополнительного образования
Передает подписанный приказ о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги ответственному специалисту организации дополнительного образования
Отметка в журнале
5
1 день
1 день
Не более 30 минут
В течение 3 рабочих дней с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов для детских школ искусств и спортивных школ – 15 дней
6
4
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации дополнительного образования
2 СФЕ
Руководство организации дополнительного образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации дополнительного образования
Действие N 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие N 2
Определяет ответственного специалиста (1 день)
Действие N 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект приказа о зачислении в организацию дополнительного образования (1 день)
Действие N 4
Подписывает приказ о зачислении в организацию дополнительного образования (1 день)
Действие N 5
Выдает получателю государственной услуги приказ о зачислении в организацию дополнительного образования услуги (не более 30 минут)
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации дополнительного образования
2 СФЕ
Руководство организации дополнительного образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации дополнительного образования
Действие N 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие N 2
Определяет ответственного специалиста (1 день)
Действие N 3
Разрабатывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (1 день)
Действие N 4
Подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (1 день)
Действие N 5
Выдает получателю государственной услуги мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 30 минут)
Приложение 5
к регламенту оказания государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации
дополнительного образования для детей по
предоставлению им дополнительного образования"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основные действия;
А – альтернативные действия.
Утвержден
постановлением акимата
города Каражал N 26

2013 жылғы 12 ақпанда
N 26 қаулысымен
бекітілген
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы регламентте келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) білім саласындағы уәкілетті орган – "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
2) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
3) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға;
4) халыққа қызмет көрсету орталығы – "бір терезе" қағидасы бойынша өтініштерді қабылдау және құжаттарды беру бойынша жеке және (немесе) заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруды жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) (байланыс деректері осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет халыққа қызмет көрсету орталықтары: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру жөніндегі комитетінің "Қарағанды облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорынының шаруашылық жүргізу құқығындағы филиалының Қаражал қалалық бөлімі (бұдан әрі - Орталық), (байланыс деректері осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген), сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлы қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттік қызмет "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 115 – 132-баптары, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы, "Мемлекеттің қорғаншылық және қамқоршылық жөніндегі функцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы N 382 қаулысы, "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны:

от 12 февраля 2013 года
Регламент оказания государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству" 1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган в области образования - государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал";
2) СФЕ - структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
3) получатель государственной услуги - физическое лицо;
4) центр обслуживания населения - республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу "одного окна".
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал" (далее - уполномоченный орган), (контактные данные указаны в приложении 1 к настоящему регламенту).
3. Государственная услуга оказывается через центры обслуживания населения: отдел города Каражал филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения по Карагандинской области" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Центр), (контактные данные указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту), а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее - портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 115-132 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", постановления Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года N 382 "Об утверждении Правил осуществления функций государства по опеке и попечительству".
6. Результатом оказания государственной услуги являются:

1) Орталықта – осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес қағаз тасымалдағышта қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама (бұдан әрі – анықтама) беру;
2) порталда – уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолы қойылған электрондық құжат нысанындағы анықтама беру не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
Орталыққа жүгінген кезде:
1) мемлекеттік қызметті алушы жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері бес жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезекте күтудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) жүгінген күні мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
4) анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты алған кезде кезек күтудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
Портал арқылы жүгінген кезде:
мемлекеттік қызметті алушы жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері бес жұмыс күнін құрайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) Орталыққа жүгінген кезде – демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына алты күн, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес үзіліссіз сағат 09.00-ден 20.00-ге дейін көрсетіледі.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электронды" кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Жылжымалы Орталықтар құжаттар қабылдауды Орталық бекіткен кестеге сәйкес жүзеге асырады, бірақ бір елді мекенде алты жұмыс сағатынан кем болмайды;
2) веб-портал арқылы өтініш білдірген кезде – тәулік бойы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдерісіндегі іс-әрекеттер
(өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) Орталыққа жүгінген кезде:
қорғаншылықты (қамқоршылықты) тағайындау туралы жергілікті атқарушы органдар шешімдерінің көшірмесі;
мынадай:
мемлекеттік қызметті алушының (қорғаншының (қамқоршының) жеке басын растайтын құжаттың;
баланың туу туралы куәлігінің (2007 жылғы 13 тамызға дейін туылған жағдайда);
тұрғылықты жерінен анықтаманың деректері.
Мемлекеттік электрондық ақпарат ресурстары болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден Халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлы қолтаңбамен қол қойылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін олар өтініш берушіге қайтарылады;

1) в Центре – выдача справки по опеке и попечительству (далее – справка) согласно приложению 2 к настоящему регламенту на бумажном носителе;
2) на портале – выдача справки в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в Центр:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги составляют пять рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения – не более 20 минут.
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении справки или мотивированного ответа об отказе – не более 20 минут.
При обращении через портал:
сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги составляют пять рабочих дней.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга оказывается:
1) при обращении в Центр – шесть дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 20.00 часов, без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно графику, утвержденному центром, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;
2) при обращении через портал – круглосуточно.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) при обращении в Центр:
копию решения местных исполнительных органов о назначении опеки (попечительства);
данные документов:
удостоверяющих личность получателя государственной услуги (опекуна (попечителя);
свидетельства о рождении ребенка (в случае рождения ребенка до 13 августа 2007 года);
справки с места жительства.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему Центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанные электронной цифровой подписью.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги;

2) порталда:
электрондық цифрлы қолтаңбамен қол қойылған электрондық құжаттар нысанындағы сұраныс;
қорғаншылықты (қамқоршылықты) тағайындау туралы жергілікті атқарушы органдар шешімдерінің көшірмесі – сканерленген көшірме түрінде электронды сұранысқа тіркеледі;
мынадай:
мемлекеттік қызметті алушының (қорғаншының (қамқоршының) жеке басын растайтын құжаттың;
баланың туу туралы мәліметтері (2007 жылғы 13 тамызға дейін туылған жағдайда) не анықтама сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
тұрғылықты жерінен мәліметтер не анықтама сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі.
Мемлекеттік электрондық ақпарат ресурстары болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден Халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлы қолтаңбамен қол қойылған электрондық құжаттар нысанында алады.
11. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн қажеттi құжаттарды тапсыру:
1) Орталыққа жүгінген кезде – Орталықта құжаттарды қабылдау операциялық залда "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады;
2) порталда – электрондық құжатты қабылдау мемлекеттік қызметті алушының "жеке кабинетінде" жүзеге асырылады.
12. Орталықта барлық құжаттарды қабылдаған кезде мемлекеттік қызметті алушыға:
1) Орталыққа өтініш білдірген кезде – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, оның байланыс деректері;
2) портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алушыға порталдағы "жеке кабинетіне" немесе электрондық поштаға мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұраныстың қабылданғаны туралы ескертпе-хабарлама мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып жіберіледі.
13. Мемлекеттік қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді;
1) Орталыққа жүгінген кезде – Орталық қызметкері "терезелер" арқылы қолхатта көрсетілген мерзімде күн сайын жүзеге асырады.
Анықтама берілген күнінен бастап 1 (бір) ай жарамды.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттар алуға мерзімінде бармаған жағдайда Орталық олардың бір ай сақталуын қамтамасыз етеді, кейін оларды уәкілетті органға тапсырады;
2) порталдағы "жеке кабинетте" – сұранысты өзі жіберген кезде.

2) на портале:
запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью получателя государственной услуги;
копию решения местных исполнительных органов о назначении опеки (попечительства) – в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
данные документов:
удостоверяющих личность опекуна (попечителя);
сведения о рождении ребенка (в случае рождения до 13 августа 2007 года) либо справка в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
сведения с места жительства либо справка в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
11. Необходимые документы для получения государственной услуги сдаются:
1) при обращении в Центр – в Центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания;
2) на портале – прием электронного документа осуществляется в "личном кабинете" получателя государственной услуги.
12. При приеме центром всех необходимых документов получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) при обращении в Центр – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, его (ее) контактные данные;
2) при обращении через портал – получателю государственной услуги в "личный кабинет" или на электронную почту направляется уведомление-отчет о принятии запроса на предоставление государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
13. Выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется:
1) при обращении в Центр – работником Центра посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, Центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган;
2) в "личном кабинете" на портале – при самостоятельном направлении запроса.

14. Орталық мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 10-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде Орталық қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Уәкілетті орган Орталықтан түсетін құжаттарды ресімдеуде кеткен қателерді анықтаған кезде құжаттар пакетін алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде оларды жазбаша негіздемесімен бірге Орталыққа қайтарады.
Құжаттар пакетін алғаннан кейін Орталық бұл туралы мемлекеттік қызметті алушыны бір жұмыс күні ішінде ақпараттандырады және уәкілетті органның қайтару себебі туралы жазбаша негіздемесін береді.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызметті алушы порталдағы "жеке кабинетінде" электрондық құжат түрінде алады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) Орталық қызметкері;
2) уәкілетті органның басшылығы;
3) уәкілетті органның маманы.
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің орындалу мерзімін көрсетумен, әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің дәйектілігі мен өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 3-қосымшада көрсетілген.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде және ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық дәйектілігі арасындағы өзара байланысын көрсететін схема осы регламентке 4-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымдық
тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға уәкілетті органның басшысы мен Орталықтың басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетуді анықталған мерзімдерде Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес сапасы және іске асыру үшін жауапты болады.
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтамалар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету бойынша уәкілетті органның және Орталықтардың байланыс деректері
Білім саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша функцияны жүзеге асыратын уәкілетті органның және Орталықтардың атауы
Орналасқан жері, мекенжайы, электронды мекенжайы
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
"Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Абай көшесі, 11 үй karaz_oo@mail.ru

14. Центром будет отказано в приеме документов в случае представления получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 10 настоящего регламента.
При отказе в приеме документов работником Центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из Центра в течение трех рабочих дней, после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата.
После получения пакета документов Центр информирует об этом получателя государственной услуги в течение одного рабочего дня и выдает письменное обоснование уполномоченного органа о причине возврата.
При обращении через портал мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель государственной услуги получает в "личном кабинете" на портале в виде электронного документа.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) работник Центра;
2) руководство уполномоченного органа;
3) специалист уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия указано в приложении 3 к настоящему регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Контактные данные уполномоченного органа
и Центров по оказанию государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Наименование уполномоченного органа и Центров, осуществляющие функции по оказанию государственной услуги в области образования
Месторасположение, адрес, электронный адрес
Контактный телефон
График работы
1
2
3
4
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал"
100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Абая, дом 11
karaz_oo@mail.ru

тел. 8(71032) 26513
Күн сайын демалыс (сенбі, жексенбі) және мерекелік күндерді қоспағанда сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін.
Қазақстан Республикасының байланыс және ақпарат министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және бақылау мен "Халыққа қызмет көрсету орталығы" қызметін үйлестіру бойынша "Қарағанды облысы бойынша ХҚКО" комитеті Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қаражал қалалық бөлімі
100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18 үй
тел. 8(71032) 26513
Күн сайын демалыс күні (жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда түскі үзіліссіз сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтамалар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
АНЫҚТАМА N ____
Осы анықтама ____________________ қаласы ___ ________________ көшесі, N ___ үй, N пәтерде тұратын азамат (азаматша) _________________________________________ берілді, ол шын мәнінде Қаражал қаласы әкімінің 200 ___ жылғы "___"_________________________  N ___ қаулысына сәйкес ______ жылғы "___"____ туылған ______________ және оның мүлкіне (істе мүлкінің тізімдемесі, мүлкі жоқ) қорғаншы (қамқоршы) болып тағайындалды.
Қорғаншыға (қамқоршыға) қамқорлыққа алынушыны тәрбиелеу, оқыту, қоғамдық пайдалы қызметке даярлау туралы, оның жеке мүліктік құқықтарын қорғау және сақтау, сотта және барлық мемлекеттік мекемелерде ерекше құзіретсіз оның өкілі болу міндеті жүктеледі.
"Қаражал қаласының білім,
шынықтыру және спорт бөлімі" ММ
бастығы                                  _________   қолы (Т.А. Ә.)
М.О.
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтамалар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің орындалу мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің дәйектілігі мен өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыстардың барысы, ағыны)
Іс-әрекет N (жұмыстарын барысы, ағыны)
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық қызметкері
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшылығы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Хат - хабармен танысу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Уәкілетті органның маманына құжаттарды жолдау
Құжаттарды қарар қою үшін басшылыққа жолдау
Қарар қою, орындау үшін маманға құжаттарды беру
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
20 минут
20 минут
Іс-әрекет N (жұмыстарын барысы, ағыны)
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның маманы
Орталық қызметкері
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарау
Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты басшылыққа қол қоюға жолдау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Орталыққа анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдау
Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Орындау мерзімі
4 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Орталық қызметкері
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның маманы
Орталық қызметкері

тел. 8 (71032) 26513
Ежедневно с 09.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней
Центр обслуживания населения отдел города Каражал: филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения Карагандинской области" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности ЦОН Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Ленина, дом 18
тел. 8 (71032) 27021
Ежедневно с 09.00 часов до 19.00 часов без перерыва, кроме выходных (воскресенье) и праздничных дней
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
СПРАВКА N _____
Настоящая справка выдана гр. (-ке) ____________________________
проживающему (-ей) в город __________________________________________
по улице _______________ дом N ______ квартира N _________ в том, что
он (она) согласно постановлению акимата города Каражал N _____
от "____" ____________ 20 ___ г. действительно назначен (-а) опекуном
(попечителем) над ___________________________________________________
"____" _______________ ______ года рождения и над его (ее) имуществом
(опись имущества в деле, имущества нет).
На опекуна (попечителя) возлагается обязанность о воспитании, обучении, подготовки к общественно-полезной деятельности подопечного, защищать и охранять его личные имущественные права, являться его представителем на суде и во всех государственных учреждениях без особого полномочия.
Начальник
ГУ "Отдел образования, физической
культуры и спорта города Каражал" __________________ роспись (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 3
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий каждой СФЕ с указанием
срока выполнения каждого административного действия
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Работник Центра
Специалист уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация документов
Прием документов
Ознакомление с корреспонденцией
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов специалисту уполномоченного органа
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, передача документов на исполнение специалисту
Сроки исполнения
1 рабочий день
20 минут
20 минут
N действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Работник Центра
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Рассмотрение документов
Направление справки либо мотивированного ответа об отказе руководству на подпись
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подготовка справки либо мотивированного ответа об отказе
Отправка справки либо мотивированного ответа об отказе Центру
Выдача справки либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
4 рабочих дня
1 рабочий день
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Работник Центра
Специалист уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Работник Центра

1. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
3. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
5. Хат-хабармен танысу
7. Құжаттарды қарау
11. Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
2. Уәкілетті органның маманына құжаттарды жолдау
4. Құжаттарды қарар қою үшін басшылыққа жолдау
6. Қарар қою, орындау үшін маманға құжаттарды беру
8. Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
9. Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты басшылыққа қол қоюға жолдау
10. Орталыққа анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдау
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Портал арқылы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның маманы
1. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
3. Хат-хабармен танысу
5. Құжаттарды қарау
2. Құжаттарды қарар қою үшін басшылыққа жолдау
4. Қарар қою, орындау үшін маманға құжаттарды беру
6. Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
7. Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты басшылыққа қол қоюға жолдау
8. Мемлекеттік қызмет алушыға анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдау
"Қорғаншылық және
қамқоршылық жөнінде
анықтамалар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде және ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысын көрсететін схема
Қаражал қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 26 ақпанда
N 26 қаулысымен
бекітілген
"Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі түсініктер
1. Осы "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" (бұдан әрі - Регламент) мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде келесідей негізгі түсініктер қолданылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (ҚФБ) - уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың қосалқы жүйелері;
2) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға;
3) уәкілетті орган – "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі;

1. Прием и регистрация документов
3. Прием и регистрация документов
5. Ознакомление с корреспонденцией
7. Рассмотрение документов
11. Выдача справки либо мотивированного ответа об отказе
2. Направление документов специалисту уполномоченного органа
4. Направление документов руководству для наложения резолюции
6. Наложение резолюции, передача документов на исполнение специалисту
8. Подготовка справки либо мотивированного ответа об отказе
9. Направление справки либо мотивированного ответа об отказе руководству на подпись
10. Отправка либо мотивированного ответа об отказе Центру
Таблица 3. Варианты использования. Через портал
Специалист уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
1. Прием и регистрация документов
3. Ознакомление с корреспонденцией
5. Рассмотрение документов
2. Направление документов руководству для наложения резолюции
4. Наложение резолюции, передача документов на исполнение специалисту
6. Подготовка справки либо мотивированного ответа об отказе
7. Направление справки либо мотивированного ответа об отказе руководству на подпись
8. Отправка справки либо мотивированного ответа об отказе получателю государственной услуги
Приложение 4
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением акимата
города Каражал N 26
от 12 февраля 2013 года
Регламент оказания государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения
вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" (далее – Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (СФЕ) - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) получатель государственной услуги - физическое лицо;
3) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал";

4) халыққа қызмет көрсету орталығы – "жалғыз терезе" қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және құжаттарды беру бойынша жеке және (немесе) заңды тұлғаларға мемлекеттік қызметтер көрсетілуін ұйымдастыруды жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) (байланыс мәліметтері осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет халыққа қызмет көрсету орталықтары: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру жөніндегі комитетінің "Қарағанды облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының шаруашылық жүргізу құқығындағы филиалының Қаражал қалалық бөлімі (бұдан әрі - Орталық), (байланыс мәліметтері осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген), және мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлы қолтаңба (бұдан әрі – ЭСҚ) болған жағдайда "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттік қызмет "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 66128-баптары, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 13-бабының 3-тармағына, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы, "Мемлекеттік қорғаншылық және қамқоршылық жөніндегі функцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы N 382 қаулысы, "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны:
1) Орталықта – осы Регламентке 2 және 3-қосымшаларға сәйкес зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету (құқықтар мен міндеттемелерді басқаға беру, шарттарды бұзу) осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес қағаз тасымалдағышта Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға тиесілі мүлікпен әрекетті жүзеге асыру үшін анықтама (бұдан әрі – анықтама) беру не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;

4) центр обслуживания населения - республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу "одного окна".
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал" (далее - уполномоченный орган), (контактные данные указаны в  приложении 1 к настоящему Регламенту).
3. Государственная услуга оказывается через центры обслуживания населения: отдел города Каражал филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения по Карагандинской области" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Центр), (контактные данные указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту) и через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее - портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", постановления Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года N 382 "Об утверждении Правил осуществления функций государства по опеке и попечительству", постановления Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
6. Результатом оказания государственной услуги является:
1) в Центре - выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей (уступка прав и обязательств, расторжение договоров), согласно приложениям 2 и 3 к настоящему Регламенту, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним (далее – справка) согласно приложению 4 настоящего Регламента либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе;

2) порталда – уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының ЭСҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы анықтаманы беру не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) Орталыққа жүгінген кезде:
мемлекеттік қызметті алушы жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері бес жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезекте күтудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
жүгінген күні мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты алған кезде кезек күтудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
2) портал арқылы жүгінген кезде:
мемлекеттік қызметті алушы жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері бес жұмыс күнін құрайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) Орталыққа жүгінген кезде – демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына алты күн, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес үзіліссіз сағат 09.00-ден 20.00-ге дейін, үзіліссіз;
қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электронды" кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
2) веб-портал арқылы өтініш білдірген кезде – тәулік бойы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара әрекет) тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) Орталыққа жүгінген кезде:
осы Регламентке 567-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызметті алушының (кәмелетке толмаған балалардың екі ата-анасының (ерлі-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронат тәрбиешілер) (бұдан әрі – заңды өкілдері) өтініші;
қайтыс болуы туралы куәлік;
банк салымының бар екенін растайтын құжат;
көлік құралын тіркеу туралы куәлік (көлік құралын тіркеу туралы куәлік жоғалған жағдайда - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелері беретін дәлелдеме-анықтама), егер анықтама Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне қажет болған жағдайда;
заң бойынша мұраға құқығы туралы куәлік (нотариустан);
мынадай:
мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілдердің) жеке басын растайтын құжаттың;

2) на портале – выдача справки в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в Центр:
сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги составляют пять рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 20 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения – не более 20 минут;
максимально допустимое время ожидания в очереди при получении справки либо мотивированного ответа об отказе – не более 20 минут;
2) при обращении через портал:
сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги составляют пять рабочих дней.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга оказывается:
1) при обращении в Центр - шесть дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 20.00 часов, без перерыва;
прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) при обращении через портал – круглосуточно.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо предоставить следующие документы:
1) при обращении в Центр:
заявление получателя государственной услуги (от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели), несовершеннолетних детей (далее - законные представители) согласно приложениям 567 к настоящему Регламенту.
свидетельство о смерти;
документ, подтверждающий наличие банковского вклада;
свидетельство о регистрации транспортного средства (в случае, утери свидетельства о регистрации транспортного средства, справка подтверждение выдаваемого территориальным подразделением Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан) в случае если справка нужна в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
свидетельство о праве на наследство по закону (от нотариуса);
данные документов:
удостоверяющих личность получателя государственной услуги (законных представителей);

баланың туу туралы куәлігінің (2007 жылғы 13 тамызға дейін туылған жағдайда);
некеге тұру туралы куәлігінің (некеге 2008 жылға дейін тұрған жағдайда);
некені бұзу туралы куәлігінің (неке 2008 жылға дейін бұзылған жағдайда);
N 4 нысандағы анықтаманың (бала 2008 жылға дейін некеден тыс туылса) деректері.
Мемлекеттік электрондық ақпарат ресурстары болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден Халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлы қолтаңбамен қол қойылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады.
2) порталда:
мемлекеттік қызметті алушының электрондық цифрлы қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы сұраныс;
қайтыс болуы туралы куәлік – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
банк салымының бар екенін растайтын құжат – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
көлік құралын тіркеу туралы куәлік (көлік құралын тіркеу туралы куәлік жоғалған жағдайда - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелері беретін дәлелдеме-анықтама) – егер анықтама Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне қажет болған жағдайда - сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
заң бойынша мұраға құқығы туралы куәлік (нотариустан) – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
мынадай:
мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілдердің) жеке басын растайтын құжаттардың деректері;
баланың туу туралы мәліметтері (2007 жылғы 13 тамызға дейін туылған жағдайда) не куәлік сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
некеге тұру туралы мәліметтер (некеге 2008 жылға дейін тұрған жағдайда) не куәлік сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
некенің бұзылуы туралы мәліметтер (неке 2008 жылға дейін бұзылған жағдайда) не куәлік сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
N 4 нысан бойынша анықтаманың мәліметтері (бала некеден тыс туылған жағдайда) не анықтама сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі.
Мемлекеттік электрондық ақпарат ресурстары болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден Халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлы қолтаңбамен қол қойылған электрондық құжаттар нысанында алады.

свидетельство о рождении ребенка (в случае рождения до 13 августа 2007 года);
свидетельства о заключении брака (в случае заключения брака до 2008 года);
свидетельства о расторжении брака (в случае расторжения брака до 2008 года);
справки по форме N 4 (в случае рождения ребенка вне брака до 2008 года).
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанные электронной цифровой подписью.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги.
2) на портале:
запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью получателя государственной услуги;
свидетельство о смерти – в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
документ, подтверждающий наличие банковского вклада – в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
свидетельство о регистрации транспортного средства (в случае, утери свидетельства о регистрации транспортного средства, справка подтверждение выдаваемое территориальным подразделением Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан) в случае если справка нужна в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан – в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
свидетельство о праве на наследство по закону (от нотариуса) – в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
данные документов:
удостоверяющих личность получателя государственной услуги (законных представителей);
сведения о рождении ребенка (в случае рождения до 13 августа 2007 года) либо свидетельство в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
сведения о заключении брака (в случае заключения брака до 2008 года) либо свидетельство в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
сведения о расторжении брака (в случае расторжения брака до 2008 года) либо свидетельство в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
сведения справки по форме N 4 (в случае рождения ребенка вне брака) либо справка в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанные электронной цифровой подписью.

11. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн қажеттi құжаттарды тапсыру:
1) Орталыққа жүгінген кезде – Орталықта құжаттарды қабылдау операциялық залда "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады;
2) порталда – электрондық құжатты қабылдау мемлекеттік қызметті алушының "жеке кабинетінде" жүзеге асырылады.
12. Орталықта барлық құжаттарды қабылдаған кезде мемлекеттік қызметті алушыға:
1) Орталыққа өтініш білдірген кезде – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
сұраныстың нөмірі мен қабылданған күн;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, оның байланыс деректері;
2) портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алушыға порталдағы "жеке кабинетіне" немесе электрондық поштаға мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұраныстың қабылданғаны туралы ескертпе-хабарлама мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып жіберіледі.
13. Мемлекеттік қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді:
1) Орталыққа жүгінген кезде – Орталық қызметкері "терезелер" арқылы қолхатта көрсетілген мерзімде күн сайын жүзеге асырады;
анықтама берілген күнінен бастап 1 (бір) ай жарамды;
егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттар алуға мерзімінде бармаған жағдайда Орталық олардың бір ай сақталуын қамтамасыз етеді, кейін оларды уәкілетті органға тапсырады;
2) порталдағы "жеке кабинетте" – сұранысты өзі жіберген кезде.
14. Орталық мемлекеттік қызметті алушы осы Регламенттің 10-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде Орталық қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Уәкілетті орган Орталықтан түсетін құжаттарды ресімдеуде кеткен қателерді анықтаған кезде құжаттар пакетін алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде оларды жазбаша негіздемесімен бірге Орталыққа қайтарады.
Құжаттар пакетін алғаннан кейін Орталық бұл туралы мемлекеттік қызметті алушыны бір жұмыс күні ішінде ақпараттандырады және уәкілетті органның қайтару себебі туралы жазбаша негіздемесін береді.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызметті алушы порталдағы "жеке кабинетінде" электрондық құжат түрінде алады.

11. Необходимые документы для получения государственной услуги сдаются:
1) при обращении в Центр – прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания;
2) на портале – прием электронного документа осуществляется в "личном кабинете" получателя государственной услуги.
12. При приеме Центром всех необходимых документов получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) при обращении в Центр – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, его (ее) контактные данные;
2) при обращении через портал – получателю государственной услуги в "личный кабинет" или на электронную почту направляется уведомление-отчет о принятии запроса на предоставление государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
13. Выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется:
1) при обращении в Центр – работником Центра посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанной в ней срок;
справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи;
в случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, Центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган;
2) в "личном кабинете" на портале – при самостоятельном направлении запроса.
14. Центром будет отказано в приеме документов в случае представления получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 10 настоящего Регламента.
При отказе в приеме документов работником Центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из Центра в течение трех рабочих дней после получения пакета документов, возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата.
После получения пакета документов Центр информирует получателя государственной услуги об этом в течение одного рабочего дня и выдает письменное обоснование уполномоченного органа о причине возврата.
При обращении через портал мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель государственной услуги получает в "личном кабинете" на портале в виде электронного документа.

15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде келесідей құрылымдық функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) Орталық қызметкері;
2) уәкілетті органның басшылығы;
3) уәкілетті органның маманы.
16. Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттің орындау мерзімі көрсетіліп әрбір әкімшілік әрекеттерінің реттілігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау осы Регламентке 8 қосымшада көрсетілген.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде және ҚФБ әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын көрсететін сызба осы Регламентке 9 қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып уәкілетті органның басшысы мен Орталықтың басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілу сапасына және оны іске асыруға жауапты болады.
Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке
толмағандардың салымдарына иелік ету үшін,
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу
үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
"Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызметін көрсету бойынша уәкілетті органның және халыққа қызмет көрсету орталықтарының байланыс мәліметтері
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша функцияны іске асыратын уәкілетті органның және халыққа қызмет көрсету орталықтарының атауы
Орналасқан жері, мекенжайы, электронды мекенжайы
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
"Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Абай көшесі, 11 үй
karaz_oo@mail.ru
тел. 8 (71032) 26513
Күн сайын демалыс (сенбі, жексенбі) және мерекелік күндерді қоспағанда сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін.
Қазақстан Республикасының байланыс және ақпарат министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және бақылау мен "Халыққа қызмет көрсету орталығы" қызметін үйлестіру бойынша "Қарағанды облысы бойынша ХҚКО" комитеті Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қаражал қалалық бөлімі
100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18 үй
тел. 8 (71032) 26513

15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) работник Центра;
2) руководство уполномоченного органа;
3) специалист уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 8 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 9 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды, банки
для распоряжения вкладами несовершеннолетних
детей, в территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям"
Контактные данные уполномоченного органа и центров
обслуживания населения по оказанию государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения
вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям"
Наименование уполномоченного органа и центров обслуживания населения, осуществляющие функции по оказанию государственной услуги
Месторасположение, адрес, электронный адрес
Контактный телефон
График работы
1
2
3
4
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал"
100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Абая, дом 14
karaz_oo@mail.ru
тел. 8 (71032) 26513
Ежедневно с 09.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней
Центр обслуживания населения отдел города Каражал: филиал РГП на ПХВ "ЦОН Карагандинской области" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности ЦОН Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Ленина, дом 18
тел. 8 (71032) 27032

Күн сайын демалыс күні (жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда түскі үзіліссіз сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін
Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке
толмағандардың салымдарына иелік ету үшін,
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу
үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Жинақтаушы зейнетақы қорының атауы ___________
"Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі _______ жылы туған кәмелетке толмаған ______________________(баланың Т.А.Ә.)________ заңды өкіл (дер) і (ата-ана (ата-аналар), қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиеші және оларды алмастырушы басқа тұлғалар) _______________ жылы туған, _______________________ (өтініш берушінің Т.А.Ә.) (жеке куәлік N __ ______ жылы _________ берілген) _________________ салымшының (мұраға қалдырушының Т.А.Ә.) қайтыс болуына байланысты (_____ жылғы ___________ N____ қайтыс болуы туралы куәлік)________ жылғы нотариус берген (______ жылы ____________ берген мемлекеттік лицензия N ____) заң/аманат бойынша мұрагерлікке құқығы туралы куәлікке сәйкес тиесілі инвестициялық табыспен, өсіммен және өзге түсімдермен бірге заңнамаға сәйкес _________________ (жинақтаушы зейнетақы қорының атауы) мұраға қалатын зейнетақы жинақтарын алуға рұқсат береді.
"Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру
және спорт бөлімі" ММ
бастығы                         __________ қолы (Т.А.Ә.)
Анықтама берілген күннен бастап 1 (бір) ай ішінде жарамды.
М.О.
Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке
толмағандардың салымдарына иелік ету үшін,
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу
үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
3-қосымша
Банк атауы ___________
"Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі _______ жылы туған кәмелетке толмаған ______________________(баланың Т.А.Ә.) заңды өкіл(дер)і (ата-ана (ата-аналар), қорғаншы немесе қамқоршы, патронат тәрбиеші және оларды алмастыратын басқа тұлғалар) __________ жылы туған, _______________________ (өтініш берушінің Т.А.Ә.) (жеке куәлік N __ ______ жылы _________ берілген) тиесілі инвестициялық табыспен, өсіммен және өзге түсімдермен бірге заңнамаға сәйкес _________________ (банк атауы) кәмелетке толмаған баланың (балалардың) салымдарына иелік етуге рұқсат береді.
"Қаражал қаласының білім, дене
шынықтыру және спорт бөлімі" ММ
бастығы                         __________ қолы (Т.А.Ә.)
Анықтама берілген күннен бастап 1 (бір) ай ішінде жарамды.
М.О.
Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке
толмағандардың салымдарына иелік ету үшін,
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу
үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
4-қосымша
"Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Кәмелетке толмаған бала (балалар) ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ мүддесіне әрекет ететін "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі"  мемлекеттік мекемесі ____________________________ көлік құралын _________________ рұқсат береді.
"Қаражал қаласының білім, дене
шынықтыру және спорт бөлімі" ММ
бастығы                               __________ қолы (Т.А.Ә.)
Анықтама берілген күннен бастап 1 (бір) ай ішінде жарамды.
М.О.
Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке
толмағандардың салымдарына иелік ету үшін,
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу
үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
5-қосымша
"Қаражал қаласының білім, дене
шынықтыру және спорт бөлімі" ММ
бастығы
(бастықтың Т.А.Ә.) ____________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.) _______
мекенжайы, телефоны: _________
______________________________
Өтініш
Сізден __________________________ жинақтаушы зейнетақы қорындағы (қордың атауы мұрагерлікке құқығы туралы куәліктегі жазбаға сәйкес көрсетіледі) зейнетақы жинақтарын салымшы (Т.А.Ә.) _______________ қайтыс болуына байланысты (қайтыс болуы туралы куәліктің N______, куәліктің берілген күні) кәмелетке толмаған балаларының (Т.А.Ә.) _______________ алуына рұқсат беруіңізді сұраймын.
Күні: _________ жылғы "___ "
Өтініш беруші(лер) қолы __________
Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке
толмағандардың салымдарына иелік ету үшін,
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу
үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
6-қосымша
"Қаражал қаласының білім, дене
шынықтыру және спорт бөлімі" ММ
бастығы
(бастықтың Т.А.Ә.) _______________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.) __________
мекенжайы, телефоны: ____________
_________________________________
Өтініш
Сізден кәмелетке толмаған балалар _____________________________
_____________________________________________________________________
_________________________________________________________ (балалардың
Т.А.Ә., туған жылы, туу туралы куәліктің N көрсетіледі, 10 жастан
асқан балалар қолдарын қояды, "келісемін" деген сөзді жазады) (банк
атауы) _____________________________ банктегі салымдарына иелік етуге
(құқықтар мен міндеттемелерді басқаға беру, шарттарды бұзу) рұқсат
беруіңізді сұраймын.
Әкесі туралы мәліметтер (Т.А.Ә., жеке куәліктің N, кім және қашан берді)
__________________________________________________________________
_____________________________________________ қолы ______________
Шешесі туралы мәліметтер (Т.А.Ә., жеке куәліктің N, кім және қашан берді)
__________________________________________________________________
_____________________________________________ қолы _______________
Күні: _________ жылғы "___ " Ерлі-зайыптылардың қолдары _____________
Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке
толмағандардың салымдарына иелік ету үшін,
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу
үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
7-қосымша
"Қаражал қаласының білім, дене
шынықтыру және спорт бөлімі" ММ
бастығы
(бастықтың Т.А.Ә.) _______________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.) __________
мекенжайы, телефоны: ____________
_________________________________
Өтініш
Сізден кәмелетке толмаған бала (балалар)
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ меншік құқығында тиесілі көлік құралына қатысты мәміле жасауға рұқсат беруіңізді сұраймын.
Күні: ______жылғы "______ " Өтініш беруші (лер) қолы __________
Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке
толмағандардың салымдарына иелік ету үшін,
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу
үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
8-қосымша
Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің орындалу мерзімін көрсете отырып әр ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер реттілігі және өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау
Негізгі үдерістің әрекеті (жұмыстың барысы, ағымы)
Әрекет N (жұмыстың барысы, ағымы)
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық қызметкері
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшылығы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қабылдау
Құжаттармен танысу
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Уәкілетті органның маманына құжаттарды жолдау
Құжаттарды қарар қоюға басшылыққа ұсыну
Қарар қою, орындау үшін маманға құжаттарды тапсыру
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
20 минут
20 минут
Әрекет N (жұмыстың барысы, ағымы
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның маманы
Орталық қызметкері
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарастыру
Анықтаманы не дәлелді бас тартуды басшылыққа қол қоюға жолдау
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Анықтаманы не дәлелді бас тартуды дайындау
Орталыққа анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды жолдау
Анықтаманы не дәлелді бас тартуды беру
Орындау мерзімі
4 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстың барысы, ағымы)
Орталық қызметкері
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның маманы
Орталық қызметкері

Ежедневно с 09.00 часов до 19.00 часов без перерыва, кроме выходных (воскресенье) и праздничных дней
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды, банки
для распоряжения вкладами несовершеннолетних
детей, в территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям"
Наименование накопительного пенсионного фонда _______________________
Государственное учреждение "Отдел образования, физической
культуры и спорта города Каражал" разрешает (Ф.И.О. заявителя)
______________________, ______ года рождения, (удостоверение личности
N ___________ от _________ года, выдано ___________), законному (ым)
представителю(ям) (родителям (родителю), опекуну или попечителю,
патронатному воспитателю и другим заменяющим их лицам)
несовершеннолетнего ___________________________ (Ф.И.О. ребенка, года
рождения), получить наследуемые пенсионные накопления в _____________
(наименование накопительного пенсионного фонда), с причитающимся
инвестиционным доходом, пеней и иными поступлениями в соответствии с
законодательством, согласно свидетельству о праве на наследство по
закону/завещанию от ______________________ года, выданного нотариусом
(государственная лицензия N __________ от ______________ года, выдана
______________), в связи со смертью вкладчика (Ф.И.О. наследодателя),
_______________ (свидетельство о смерти от _________ года, N ______).
Начальник
ГУ "Отдел образования, физической
культуры и спорта города Каражал" __________________ подпись (Ф.И.О.)
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи.
М.П.
Приложение 3
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды, банки
для распоряжения вкладами несовершеннолетних
детей, в территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям"
Наименование банка __________________________________________________
Государственное учреждение "Отдел образования, физической
культуры и спорта города Каражал" разрешает (Ф.И.О. заявителя)
_____________________, ________________ года рождения, (удостоверение
личности N ______________ от ________ года, выдано ________________),
законному (ым) представителю (ям) (родители (родитель), опекуну (ам)
или попечителю, патронатному воспитателю и другим заменяющим их
лицам) несовершеннолетнего ребенка (детей) __________________ (Ф.И.О.
ребенка, года рождения), распорядиться вкладами несовершеннолетнего
ребенка (детей) _______________________))______ (наименование банка),
с причитающимся инвестиционным доходом, пеней и иными поступлениями
в соответствии с законодательством.
Начальник
ГУ "Отдел образования, физической
культуры и спорта города Каражал" __________________ подпись (Ф.И.О.)
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи.
М.П.
Приложение 4
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды, банки
для распоряжения вкладами несовершеннолетних
детей, в территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям"
Государственное учреждение "Отдел образования, физической
культуры и спорта города Каражал"
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал", действующий в интересах несовершеннолетнего (-ей, - их) _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
разрешает на ____________________ транспортного средства ___________.
Начальник
ГУ "Отдел образования, физической
культуры и спорта города Каражал" __________________ подпись (Ф.И.О.)
М.П.
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи.
Приложение 5
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды, банки
для распоряжения вкладами несовершеннолетних
детей, в территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям"
Начальнику
ГУ "Отдел образования, физической
культуры и спорта города Каражал"
(Ф.И.О. начальника) _____________
от (Ф.И.О. заявителя) ___________
адрес проживания, телефон: ______
_________________________________
Заявление
Прошу Вашего разрешения снять пенсионные накопления в
накопительном пенсионном фонде ______________________ (название фонда
указывается согласно записи в свидетельстве о праве на наследство) за
несовершеннолетних детей (Ф.И.О.) ________________ в связи со смертью
вкладчика (Ф.И.О) ______________ свидетельство о смерти от __________
года (дата выдачи свидетельства) N __________
Дата "___" __________ год
Подпись заявителя (ей) _________
Приложение 6
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды, банки
для распоряжения вкладами несовершеннолетних
детей, в территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям"
Начальнику
ГУ "Отдел образования, физической
культуры и спорта города Каражал"
(Ф.И.О. начальника) _____________
от (Ф.И.О. заявителя) ___________
адрес проживания, телефон: ______
_________________________________
Заявление
Прошу Вашего разрешения на распоряжение (уступка прав и
обязательств, расторжение договоров) вкладами в банке _______________
__________________________ (название банка) несовершеннолетних детей:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________ (указать Ф.И.О.
детей, год рождения, N свидетельства о рождении, дети старше 10 лет
расписываются, пишут слово – "согласны".
Сведения об отце (Ф.И.О., N удостоверения личности, кем и когда
выдано) _____________________________________________________________
____________________________________________ роспись ________________
Сведения о матери (Ф.И.О., N удостоверения личности, кем и
когда выдано) _______________________________________________________
____________________________________________ роспись ________________
Дата "___" __________ год Подпись обоих родителей _____________
Приложение 7
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды, банки
для распоряжения вкладами несовершеннолетних
детей, в территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям"
Начальнику
ГУ "Отдел образования, физической
культуры и спорта города Каражал"
(Ф.И.О. начальника) _____________
от (Ф.И.О. заявителя) ___________
адрес проживания, телефон: ______
_________________________________
Заявление
Прошу Вашего разрешения на осуществление сделки в отношении транспортного средства, принадлежащего на праве собственности несовершеннолетнему (им) ребенку (детям):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дата "___" __________ год Подпись заявителя (ей) ______________
Приложение 8
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды, банки
для распоряжения вкладами несовершеннолетних
детей, в территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям"
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием
срока выполнения каждого административного действия
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Работник Центра
Специалист уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация документов
Прием документов
Ознакомление с документами
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов специалисту уполномоченного органа
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, передача документов на исполнение специалисту
Сроки исполнения
1 рабочий день
20 минут
20 минут
N действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Работник Центра
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение документов
Направление справки или мотивированного отказа руководству на подпись
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подготовка справки или мотивированного отказа
Отправка справки или мотивированного отказа Центру
Выдача справки или мотивированного отказа
Сроки исполнения
4 рабочих дня
1 рабочий день
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Работник Центра
Специалист уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Работник Центра

1. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
3. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
5. Құжаттармен танысу
7. Құжаттарды қарастыру
11. Анықтаманы не дәлелді бас тартуды беру
2. Уәкілетті органның маманына құжаттарды жолдау
4. Құжаттарды қарар қоюға басшылыққа жолдау
6. Қарар қою, орындау үшін маманға құжаттарды тапсыру
8. Анықтаманы не дәлелді бас тартуды дайындау
9. Анықтаманы не дәлелді бас тартуды басшылыққа қол қоюға жолдау
10. Орталыққа анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды жолдау
3-кесте. Қолдану нұсқалары. Портал арқылы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның маманы
1. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
3. Құжаттармен танысу
5. Құжаттарды қарастыру
2. Құжаттарды резолюция қоюға басшылыққа жолдау
4. Қарар қою, орындау үшін маманға құжаттарды тапсыру
6.Құжаттарды қарастыру және анықтаманы не дәлелді бас тартуды дайындау
7. Анықтаманы не дәлелді бас тартуды басшылыққа қол қоюға жолдау
8. Мемлекеттік қызмет алушыға анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды жолдау
Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке
толмағандардың салымдарына иелік ету үшін,
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу
үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
9-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ҚФБ және
әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы
өзара байланысты көрсететін кесте
Қаражал қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 26 ақпанда
N 26 қаулысымен
бекітілген
"Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі
мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе
қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын
органдардың анықтамаларын беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі түсініктер
1. Осы "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" (бұдан әрі - Регламент) мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде келесідей негізгі түсініктер қолданылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (ҚФБ) - уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың қосалқы жүйелері;
2) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға;
3) уәкілетті орган – "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі;

1. Прием и регистрация документов
3. Прием и регистрация документов
5. Ознакомление с документами
7. Рассмотрение документов
11. Выдача справки или мотивированного отказа
2. Направление документов специалисту уполномоченного органа
4. Направление документов руководству для наложения резолюции
6. Наложение резолюции, передача документов на исполнение специалисту
8. Подготовка справки или мотивированного отказа
9. Направление справки или мотивированного отказа руководству на подпись
10. Отправка справки или мотивированного отказа Центру
Таблица 3. Варианты использования. Через портал
Специалист уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
1. Прием и регистрация документов
3. Ознакомление с документами
5. Рассмотрение документов
2. Направление документов руководству для наложения резолюции
4. Наложение резолюции, передача документов на исполнение специалисту
6. Рассмотрение документов и подготовка справки или мотивированного отказа
7. Направление справки или мотивированного отказа руководству на подпись
8. Отправка справки или мотивированного отказа получателю государственной услуги
Приложение 9
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды, банки
для распоряжения вкладами несовершеннолетних
детей, в территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением акимата
города Каражал N 26
от 12 февраля 2013 года
Регламент оказания государственной услуги
"Выдача справок органов, осуществляющих функции
по опеке или попечительству для оформления сделок
с имуществом, принадлежащим на праве собственности
несовершеннолетним детям"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям" (далее – Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (СФЕ) - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) получатель государственной услуги - физическое лицо;
3) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал";

4) халыққа қызмет көрсету орталығы – "жалғыз терезе" қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және құжаттарды беру бойынша жеке және (немесе) заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсетілуін ұйымдастыруды жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) (байланыс мәліметтері осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет Халыққа қызмет көрсету орталықтары: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру жөніндегі комитетінің "Қарағанды облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының шаруашылық жүргізу құқығындағы филиалының Қаражал қалалық бөлімі (бұдан әрі - Орталық), (байланыс мәліметтері осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген) және мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлы қолтаңба (бұдан әрі – ЭСҚ) болған жағдайда "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 2224-баптары, "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 66128-баптары, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 13-бабының 3-тармағы, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы, "Мемлекеттік қорғаншылық және қамқоршылық жөніндегі функцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы N 382 қаулысы, "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны:
1) Орталықта – осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мүлікті иеліктен айыру жөніндегі мәмілелер жасауға қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың нотариалды кеңсеге, не кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге қағаз тасымалдағышта анықтамаларын (бұдан әрі – анықтама) беру;

4) центр обслуживания населения - республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу "одного окна".
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал" (далее - уполномоченный орган), (контактные данные указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту).
3. Государственная услуга оказывается через Центры обслуживания населения: Отдел города Каражал филиала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения по Карагандинской области" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Центр), (контактные данные указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту) и через веб-портал "Электронного правительства": www.e.gov.kz (далее - портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 22 – 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", постановления Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года N 382 "Об утверждении Правил осуществления функций государства по опеке и попечительству", постановления Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
6. Результатом оказания государственной услуги являются:
1) в Центре – выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке и попечительству, на совершение сделок по отчуждению недвижимого имущества, являющихся собственниками жилища, в нотариальную контору, либо в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (далее – справка), согласно приложению 2 к настоящему Регламенту, на бумажном носителе;

2) порталда – уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлы қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы анықтамаларды беру не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) Орталыққа жүгінген кезде:
мемлекеттік қызметті алушы жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері бес жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезекте күтудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
жүгінген күні мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты алған кезде кезек күтудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
2) портал арқылы жүгінген кезде:
мемлекеттік қызметті алушы жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері бес жұмыс күнін құрайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) Орталыққа жүгінген кезде – демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына алты күн, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес үзіліссіз сағат 09.00-ден 20.00-ге дейін көрсетіледі;
қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электронды" кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
2) веб-портал арқылы өтініш білдірген кезде – тәулік бойы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара әрекет) тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) Орталыққа жүгінген кезде:
нотариалды кеңсеге анықтама алу үшін:
осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті алушының (кәмелетке толмаған балалардың екі ата-анасының (ерлі-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронат тәрбиешілер) (бұдан әрі – заңды өкілдері) өтініші;
заңды өкілдерінің кепілді тұрғын үйді беру туралы нотариалды расталған өтініші, банк алдында міндеттерін тиісінше орындамаған жағдайда кепілді тұрғын үйді беру туралы жақын туыстарының нотариалды расталған өтініші;
тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған баланың оқу орнының басшысы куәландырған жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру жөніндегі мәмілелерді жасауға анықтама-келісімі;
ерлі-зайыптылардың біреуі болмаған жағдайда, оның мәмілелерді ресімдеуге нотариуспен расталған сенімхаты;
қайтыс болуы туралы куәлік;
мынадай:
мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілдердің) жеке басын растайтын құжаттың;
баланың туу туралы куәлігінің (2007 жылғы 13 тамызға дейін туылған жағдайда);
некеге тұру туралы куәлігінің (некеге 2008 жылға дейін тұрған жағдайда);
некені бұзу туралы куәлігінің (неке 2008 жылға дейін бұзылған жағдайда);
N 4 нысандағы анықтаманың (бала 2008 жылға дейін некеден тыс туылса);
жылжымайтын мүлікке (пәтер, үй, саяжай (шарт, жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, мүлікке техникалық паспорт) құжаттардың деректері;
кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге анықтама алу үшін:
осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті алушының (кәмелетке толмаған балалардың екі ата-анасының (ерлі-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронат тәрбиешілер) (бұдан әрі – заңды өкілдері) өтініші;
заңды өкілдерінің кепілде тұрғын үйді беру туралы нотариалды расталған өтініші, банк алдында міндеттерін тиісінше орындамаған жағдайда кепілді тұрғын үйді беру туралы жақын туыстарының нотариалды расталған өтініші;
тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған баланың оқу орнының басшысы куәландырған жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру жөніндегі мәмілелерді жасауға анықтама-келісімі;
ерлі-зайыптылардың біреуі болмаған жағдайда, оның мәмілелерді ресімдеуге нотариуспен расталған сенімхаты;
қайтыс болуы туралы куәлік;
банктен кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үйді кепілге қоюға рұқсатқа анықтама беру туралы хат (кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үйді кепілге қойып, несие берген жағдайда);
мынадай:
мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілдердің) жеке басын растайтын құжаттың;
баланың туу туралы куәлігінің (2007 жылғы 13 тамызға дейін туылған жағдайда);
некеге тұру туралы куәлігінің (некеге 2008 жылға дейін тұрған жағдайда);
некені бұзу туралы куәлігінің (неке 2008 жылға дейін бұзылған жағдайда);
N 4 нысандағы анықтаманың (бала 2008 жылға дейін некеден тыс туылса);
жылжымайтын мүлікке (пәтер, үй, саяжай (шарт, жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, мүлікке техникалық паспорт) құжаттардың деректері.
Мемлекеттік электрондық ақпарат ресурстары болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден Халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлы қолтаңбамен қол қойылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады.
Меншік иесі кәмелетке толмаған бала (балалар) болып табылатын жылжымайтын мүлікпен мәмілелерді рәсімдеуге рұқсат кәмелетке толмаған баланың тұрғылықты жері бойынша беріледі.
Егер кәмелетке толмаған меншік иесі тұратын Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бөлінісінен тысқары жерде орналасқан мүлік иеліктен айырылса, онда жылжымайтын мүлікті иеліктен айыруға рұқсатты жылжымайтын мүлік орналасқан жер бойынша қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдар береді;

2) на портале – выдача справок в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в Центр:
сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги составляют пять рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 20 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения – не более 20 минут;
максимально допустимое время ожидания в очереди при получении справки или мотивированного ответа об отказе – не более 20 минут;
2) при обращении через портал:
сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги составляют пять рабочих дней.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга оказывается:
1) при обращении в Центр – шесть дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 20.00, без перерыва;
прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) при обращении через портал – круглосуточно.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) при обращении в Центр:
для получения справки в нотариальную контору:
заявление получателя государственной услуги (от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны, попечители, патронатные воспитатели несовершеннолетних детей) (далее – законные представители) согласно приложению 3 к настоящему Регламенту;
нотариально заверенное заявление от законных представителей о предоставлении гарантированного жилья, нотариально заверенное заявление от близких родственников о предоставлении гарантированного жилья в случае ненадлежащего исполнения обязательств перед банком;
справка-согласие несовершеннолетнего, являющегося собственником жилища, с места учебы на совершение сделок по отчуждению недвижимого имущества, заверенная руководителем учебного заведения;
доверенность от имени отсутствующего супруга (-и), заверенная нотариусом на совершение оформления сделки;
свидетельство о смерти;
данные документов:
удостоверяющих личность получателя государственной услуги (законных представителей);
свидетельства о рождении ребенка (в случае рождения до 13 августа 2007 года);
свидетельства о заключении брака (в случае заключения брака до 2008 года);
свидетельства о расторжении брака (в случае расторжения брака до 2008 года);
справки по форме N 4 (в случае рождения ребенка вне брака до 2008 года);
документов на недвижимое имущество (квартира, дом, дача (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на имущество).
для получения справки в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему:
заявление получателей государственной услуги (от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны, попечители, патронатные воспитатели несовершеннолетних детей) (далее – законные представители) согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
нотариально заверенное заявление от законных представителей о предоставлении гарантированного жилья, нотариально заверенное заявление от близких родственников о предоставлении гарантированного жилья в случае ненадлежащего исполнения обязательств перед банком;
справка-согласие несовершеннолетнего, являющегося собственником жилища, с места учебы на совершение сделок по отчуждению недвижимого имущества, заверенная руководителем учебного заведения;
доверенность от имени отсутствующего супруга (-и), заверенная нотариусом на совершение оформления сделки;
свидетельство о смерти;
письмо из банка о выдаче справки на разрешение залога жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (в случае предоставления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему);
данные документов:
удостоверяющих личность получателя государственной услуги (законных представителей);
свидетельства о рождении ребенка (в случае рождения до 13 августа 2007 года);
свидетельства о заключении брака (в случае заключения брака до 2008 года);
свидетельства о расторжении брака (в случае расторжения брака до 2008 года);
справки по форме N 4 (в случае рождения ребенка вне брака с 2008 года) либо предоставление справки по форме N 4 (в случае рождения ребенка вне брака);
на недвижимое имущество (квартира, дом, дача (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на имущество).
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему Центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги.
Разрешение на оформление сделки с недвижимым имуществом, собственником которого является несовершеннолетний ребенок (дети), выдается по месту регистрации несовершеннолетнего.
Если отчуждается имущество, расположенное за пределами административно-территориальной единицы Республики Казахстан, на которой проживает несовершеннолетний собственник, то согласие на отчуждение недвижимого имущества дают органы, осуществляющие функции по опеке или попечительству по месту нахождения недвижимого имущества;

2) порталда:
нотариалды кеңсеге анықтама алу үшін:
мемлекеттік қызметті алушының электрондық цифрлы қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы сұраныс;
заңды өкілдерінің кепілді тұрғын үйді беру туралы нотариалды расталған өтініші, банк алдында міндеттерін тиісінше орындамаған жағдайда кепілді тұрғын үйді беру туралы жақын туыстарының нотариалды расталған өтініші – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған баланың оқу орнының басшысы куәландырған жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру жөніндегі мәмілелерді жасауға анықтама-келісімі – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
ерлі-зайыптылардың біреуі болмаған жағдайда, оның мәмілелерді ресімдеуге нотариуспен расталған сенімхаты – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
қайтыс болуы туралы куәлік – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
мынадай:
мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілдердің) жеке басын растайтын құжаттардың деректері;
баланың туу туралы мәліметтері (2007 жылғы 13 тамызға дейін туылған жағдайда) не куәлік сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
некеге тұру туралы мәліметтер (некеге 2008 жылға дейін тұрған жағдайда) не куәлік сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
некенің бұзылуы туралы мәліметтер (неке 2008 жылға дейін бұзылған жағдайда) не куәлік сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
N 4 нысан бойынша анықтаманың мәліметтері (бала некеден тыс туылған жағдайда) не анықтама сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
жылжымайтын мүлікке (пәтер, үй, саяжай (шарт, жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, мүлікке техникалық паспорт) құжаттардың мәліметтері не құжаттар сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге анықтама алу үшін:
мемлекеттік қызметті алушының электрондық цифрлы қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы сұраныс;
заңды өкілдерінің кепілді тұрғын үйді беру туралы нотариалды расталған өтініші, банк алдында міндеттерін тиісінше орындамаған жағдайда кепілді тұрғын үйді беру туралы жақын туыстарының нотариалды расталған өтініші – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған баланың оқу орнының басшысы куәландырған жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру жөніндегі мәмілелерді жасауға анықтама-келісімі – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
ерлі-зайыптылардың біреуі болмаған жағдайда, оның мәміле ресімдеуді жасауға нотариуспен расталған сенімхаты – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
банктен кәмелетке толмағанға тиесілі тұрғын үйді кепілге қоюға рұқсатқа анықтама беру туралы хат (кәмелетке толмағанға тиесілі тұрғын үйді кепілге қойып, несие берген жағдайда) – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
қайтыс болуы туралы куәлік – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
N 4 нысан бойынша анықтама (бала некеден тыс туылған жағдайда) – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
мынадай:
мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілдердің) жеке басын растайтын құжаттардың деректері;
баланың туу туралы мәліметтері (2007 жылғы 13 тамызға дейін туылған жағдайда) не куәлік сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
некеге тұру туралы мәліметтер (некеге 2008 жылға дейін тұрған жағдайда) не куәлік сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
некенің бұзылуы туралы мәліметтер (неке 2008 жылға дейін бұзылған жағдайда) не куәлік сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
N 4 нысан бойынша анықтаманың мәліметтері (бала некеден тыс туылған жағдайда) не анықтама сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі;
жылжымайтын мүлікке (пәтер, үй, саяжай (шарт, жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, мүлікке техникалық паспорт) құжаттардың мәліметтері не құжаттар сканерленген көшірме түрінде электрондық сұранысқа тіркеледі.
Мемлекеттік электрондық ақпарат ресурстары болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден Халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлы қолтаңбамен қол қойылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Меншік иесі кәмелетке толмаған бала (балалар) болып табылатын жылжымайтын мүлікпен мәмілелерді ресімдеуге рұқсат кәмелетке толмағанның тұрғылықты жері бойынша беріледі.
Егер кәмелетке толмаған меншік иесі тұратын Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бөлінісінен тысқары жерде орналасқан мүлік иеліктен айырылса, онда жылжымайтын мүлікті иеліктен айыруға рұқсатты жылжымайтын мүлік орналасқан жер бойынша қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдар береді.

2) на портале:
для получения справки в нотариальную контору:
запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью получателя государственной услуги;
нотариально заверенное заявление от законных представителей о предоставлении гарантированного жилья, нотариально заверенное заявление от близких родственников о предоставлении гарантированного жилья в случае ненадлежащего исполнения обязательств перед банком – в виде сканированной копии прикрепляются к электронному запросу;
справка-согласие несовершеннолетнего, являющегося собственником жилища, с места учебы на совершение сделок по отчуждению недвижимого имущества, заверенное руководителем учебного заведения – в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
доверенность от имени отсутствующего супруга (-и), заверенная нотариусом на совершение оформления сделки – в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
свидетельство о смерти – в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
данные документов:
удостоверяющих личность получателя государственной услуги (законных представителей);
сведения о рождении ребенка (в случае рождения до 13 августа 2007 года) либо свидетельство в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
сведения о заключении брака (в случае заключения брака до 2008 года) либо свидетельство в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
сведения о расторжении брака (в случае расторжения брака до 2008 года) либо свидетельство в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
сведения справки по форме N 4 (в случае рождения ребенка вне брака) либо справка в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
сведения документов на недвижимое имущество (квартира, дом, дача (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на имущество) либо документы в виде сканированной копии прикрепляются к электронному запросу;
для получения справки в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему:
запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью получателя государственной услуги;
нотариально заверенное заявление от законных представителей о предоставлении гарантированного жилья, нотариально заверенное заявление от близких родственников о предоставлении гарантированного жилья в случае ненадлежащего исполнения обязательств перед банком – в виде сканированной копии прикрепляются к электронному запросу;
справка-согласие несовершеннолетнего, являющегося собственником жилища, с места учебы на совершение сделок по отчуждению недвижимого имущества, заверенная руководителем учебного заведения, в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
доверенность от имени отсутствующего супруга (-и), заверенная нотариусом на совершение оформления сделки в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
письмо из банка о выдаче справки на разрешение залога жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (в случае предоставления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему), в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
свидетельство о смерти в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
данные документов:
удостоверяющих личность получателя государственной услуги (законных представителей);
сведения о рождении ребенка (в случае рождения до 13 августа 2007 года) либо свидетельство в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
сведения о заключении брака (в случае заключения брака до 2008 года) либо свидетельство в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
сведения о расторжении брака (в случае расторжения брака до 2008 года) либо свидетельство в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
сведения справки по форме N 4 (в случае рождения ребенка вне брака) либо справка в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
сведения документов на недвижимое имущество (квартира, дом, дача (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на имущество) либо документы в виде сканированной копии прикрепляются к электронному запросу.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанные электронной цифровой подписью.
Разрешение на оформление сделки с недвижимым имуществом, собственником которого является несовершеннолетний ребенок (дети), выдается по месту регистрации несовершеннолетнего.
Если отчуждается имущество, расположенное за пределами административно-территориальной единицы Республики Казахстан, на которой проживает несовершеннолетний собственник, то согласие на отчуждение недвижимого имущества дают органы, осуществляющие функции по опеке или попечительству по месту нахождения недвижимого имущества.

15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде келесідей құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) Орталық қызметкері;
2) уәкілетті органның басшылығы;
3) уәкілетті органның маманы.
16. Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекетінің орындалу мерзімін көрсетіліп әрбір әкімшілік әрекеттерінің реттілігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау осы Регламентке 5 қосымшада келтірілген.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде ҚФБ және әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламентке 6 қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып уәкілетті органның басшысы мен Орталықтың басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімде Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес көрсетілу сапасына және оны іске асыруға жауапты болады.
"Кәмелетке толмағандарға меншік
құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді
ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын
органдардың анықтамаларын беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
"Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" мемлекеттік қызметін көрсету бойынша уәкілетті органның және халыққа қызмет көрсету орталықтарының байланыс мәліметтері
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша функцияны іске асыратын уәкілетті органның және халыққа қызмет көрсету орталықтарының атауы
Орналасқан жері, мекенжайы, электронды мекенжайы
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
"Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Абай көшесі, 11 үй
karaz_oo@mail.ru
тел. 8 (71032) 26513
Күн сайын демалыс (сенбі, жексенбі) және мерекелік күндерді қоспағанда сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін.
Қазақстан Республикасының байланыс және ақпарат министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және бақылау мен ХҚКО қызметін үйлестіру бойынша "Қарағанды облысы бойынша ХҚКО" комитеті Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Жаңаарқа ауданындағы бөлімшесі
100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18 үй
тел.8(71032) 27021
Күн сайын демалыс күні (жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда түскі үзіліссіз сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін
"Кәмелетке толмағандарға меншік
құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді
ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын
органдардың анықтамаларын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы "Қаражал қаласының білім,
дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Кәмелетке толмаған бала (балалар)
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ мүддесіне әрекет ететін "Қаражал қаласының, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі ____________________________________________ мекенжайы бойынша орналасқан жылжымайтын мүлікті _______________________________ рұқсат береді.
"Қаражал қаласының білім,
дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ
бастығы                                    __________ қолы (Т.А.Ә.)
Анықтама берілген күннен бастап 1 (бір) ай ішінде жарамды.
М.О.
"Кәмелетке толмағандарға меншік
құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді
ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын
органдардың анықтамаларын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
"Қаражал қаласының білім,
дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ
бастығы (бастықтың Т.А.Ә.) _________
ерлі-зайыпты (Т.А.Ә., толық, қысқартусыз,
жеке басын куәландыратын құжат бойынша дәл)
мекенжайы, телефоны: _____________
__________________________________
Өтініш
Сізден _______________________________ мекенжайында орналасқан жылжымайтын мүлікті иеліктен айыруға рұқсат беруіңізді сұраймыз.
Балаларымыз:
1._________________________________________________________________
2._________________________________________________________________
3._________________________________________________________________
(балалардың Т.А.Ә., туған жылы, туу туралы куәліктің N көрсетіледі, 10 жастан асқан балалар қолдарын қояды, "келісемін" деген сөзді жазады)
Әкесі туралы мәліметтер (Т.А.Ә., жеке куәліктің N, кім және қашан берді)
_____________________________________________ қолы ________________
Шешесі туралы мәліметтер (Т.А.Ә., жеке куәліктің N, кім және қашан берді)
_____________________________________________ қолы ________________
Келешекте тұратын мекенжайы ______________________________________
"Келешекте балалар тұрғын үймен қамтамасыз етілетін болады" деген үзінді жазылады (өз қолымен) __________________________________
Күні:    жылғы " "             Ерлі-зайыптылардың қолдары ___________
"Кәмелетке толмағандарға меншік
құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді
ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын
органдардың анықтамаларын беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
"Қаражал қаласының білім,
дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ
бастығы (бастықтың Т.А.Ә.) _________
ерлі-зайыпты (Т.А.Ә., толық, қысқартусыз,
жеке басын куәландыратын құжат бойынша дәл)
мекенжайы, телефоны: _____________
Өтініш
Сізден ________________ мекенжайында орналасқан жылжымайтын мүлікті __________________ мөлшерде ___________ мерзімге кредит алу үшін кепілге қоюға рұқсат беруіңізді сұраймыз.
Балаларымыз:
1._________________________________________________________________
2._________________________________________________________________
(балалардың Т.А.Ә., туған жылы, туу туралы куәліктің N көрсетіледі, 10 жастан асқан балалар қолдарын қояды, "келісемін" деген сөзді жазады)
Әкесі туралы мәліметтер (Т.А.Ә., жеке куәліктің N, кім және қашан берді)
_____________________________________________ қолы ________________
Шешесі туралы мәліметтер (Т.А.Ә., жеке куәліктің N, кім және қашан берді)
_____________________________________________ қолы _______________
Банктен келген хаттың N _________________________________________
Тұрғын үйден айырылған жағдайда балалар (қосымша алаңның мекенжайы немесе балаларды өзіне алуға келісетін жақын туыстардың мекенжайлары көрсетіледі) мекенжайында тұрады, "келешекте балаларды тұрғын үйсіз қалдырмауға міндеттенеміз" деген үзінді өз қолымен жазылады
_________________________________________________________________
Күні:     жылғы " "             Ерлі-зайыптылардың қолдары __________
"Кәмелетке толмағандарға меншік
құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді
ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын
органдардың анықтамаларын беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
5-қосымша
Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің орындалу мерзімін көрсете отырып әр ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттерінің реттілігі және өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау
Негізгі үдерістің әрекеті (жұмыстың барысы, ағымы)
Әрекет N (жұмыстың барысы, ағымы)
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық қызметкері
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшылығы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қабылдау
Құжаттармен танысу
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Уәкілетті органның маманына құжаттарды жолдау
Құжаттарды қарар қоюға басшылыққа жолдау
Қарар қою, орындау үшін маманға құжаттарды тапсыру
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
20 минут
20 минут
Әрекет N (жұмыстың барысы, ағымы
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның маманы
Орталық қызметкері
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарастыру
Анықтаманы не дәлелді бас тартуды басшылыққа қол қоюға жолдау
Анықтаманы не дәлелді бас тартуды тіркеу
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Құжаттарды қарастыру және анықтаманы не дәлелді бас тартуды дайындау
Орталыққа анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды жөнелту
Анықтаманы не дәлелді бас тартуды беру
Орындау мерзімі
4 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Орталық қызметкері
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның маманы
Орталық қызметкері
1. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
3. Құжаттарды қабылдау және тіркеу

15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) работник Центра;
2) руководство уполномоченного органа;
3) специалист уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 5 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 6 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок органов, осуществляющих функции
по опеке или попечительству для оформления
сделок с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям"
Контактные данные уполномоченного органа и центров
обслуживания населения по оказанию государственной услуги
"Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или
попечительству для оформления сделок с имуществом,
принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям"
Наименование уполномоченного органа и центров обслуживания населения, осуществляющие функции по оказанию государственной услуги
Месторасположение, адрес, электронный адрес
Контактный телефон
График работы
1
2
3
4
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал"
100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Абая, дом 11
karaz_oo@mail.ru
тел. 8 (71032) 26513
Ежедневно с 09.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней
Центр обслуживания населения отдел города Каражал: филиал РГП на ПХВ "ЦОН Карагандинской области" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности ЦОН Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Ленина, дом 18
тел. 8 (71032) 27021
Ежедневно с 09.00 часов до 19.00 часов без перерыва, кроме выходных (воскресенье) и праздничных дней
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок органов, осуществляющих функции
по опеке или попечительству для оформления
сделок с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям"
Республика Казахстан
Государственное учреждение "Отдел образования,
физической культуры и спорта города Каражал"
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал", действующий в интересах несовершеннолетнего (-ей, - их) _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________________ разрешает на
_______________________________ недвижимого имущества, расположенного
по адресу ___________________________________________________________
Начальник
ГУ "Отдел образования, физической
культуры и спорта города Каражал"         __________ подпись (Ф.И.О.)
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи.
М.П.
Приложение 3
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок органов, осуществляющих функции
по опеке или попечительству для оформления
сделок с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям"
Начальнику
ГУ "Отдел образования, физической
культуры и спорта города Каражал"
(Ф.И.О. начальника) ______________
от супругов (Ф.И.О. полностью, без
сокращений точно по документу,
удостоверяющему личность)
__________________________________
проживающих по адресу, телефон
__________________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на отчуждение недвижимого имущества,
расположенного по адресу:
_____________________________________________________________________
Имеем детей:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
(указать Ф.И.О. детей, год рождения, N свидетельства о рождении, дети старше 10 лет расписываются, пишут слово – "согласны")
Сведения об отце (Ф.И.О., N удостоверения личности, кем и когда
выдано) _____________________________________ роспись _______________
Сведения о матери (Ф.И.О., N удостоверения личности, кем и
когда выдано) _______________________________ роспись _______________
Адрес дальнейшего проживания __________________________________
Фразу "В дальнейшем дети будут обеспечены жильем" (написать
собственноручно) ____________________________________________________
Дата "___ "______ год                   Подпись обоих супругов
Приложение 4
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок органов, осуществляющих функции
по опеке или попечительству для оформления
сделок с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям"
Начальнику
ГУ "Отдел образования, физической
культуры и спорта города Каражал"
(Ф.И.О. начальника) ______________
от супругов (Ф.И.О. полностью, без
сокращений точно по документу,
удостоверяющему личность)
__________________________________
проживающих по адресу, телефон
__________________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на залог недвижимого имущества,
расположенного по адресу: ___________________________________________
для получения кредита в размере _______________ сроком на __________.
Имеем детей:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
(указать Ф.И.О. детей, год рождения, N свидетельства о
рождении, дети старше 10 лет расписываются, пишут слово – "согласны")
Сведения об отце (Ф.И.О., N удостоверения личности, кем и когда выдано) ____________________________________ роспись ________________
Сведения о матери (Ф.И.О., N удостоверения личности, кем и когда выдано) ______________________________ роспись ________________
Письмо из банка N _____________________________________________
В случае потери жилья дети будут проживать по адресу (указать
адрес дополнительной площади или адреса близких родственников,
согласных взять детей), фразу "обязуемся в дальнейшем детей не
оставить без жилья" – написать собственноручно ______________________
Дата "____"_______ год                   Подпись обоих супругов
Приложение 5
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок органов, осуществляющих функции
по опеке или попечительству для оформления
сделок с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям"
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием
срока выполнения каждого административного действия
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Работник Центра
Специалист уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация документов
Прием документов
Ознакомление с документами
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов специалисту уполномоченного органа
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, передача документов на исполнение специалисту
Сроки исполнения
1 рабочий день
20 минут
20 минут
N действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Работник Центра
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение документов
Направление справки или мотивированного отказа руководству на подпись
Регистрация справки или мотивированного отказа
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Рассмотрение документов и подготовка справки или мотивированного отказа
Отправка справки или мотивированного отказа Центру
Выдача справки или мотивированного отказа
Сроки исполнения
4 рабочих дня
1 рабочий день
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Работник Центра
Специалист уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Работник Центра
1. Прием и регистрация документов
3. Прием и регистрация документов

5. Құжаттармен танысу
7. Құжаттарды қарастыру
11. Анықтаманы не дәлелді бас тартуды беру
2. Уәкілетті органның маманына жолдау
4. Құжаттарды қарар қоюға басшылыққа жолдау
6. Қарар қою, орындау үшін маманға құжаттарды тапсыру
8. Құжаттарды қарастыру және анықтаманы не дәлелді бас тартуды дайындау
9. Анықтаманы не дәлелді бас тартуды басшылыққа қол қоюға жолдау
10. Орталыққа анықтаманы не дәлелді бас тартуды жөнелту
3-кесте. Қолдану нұсқалары. Портал арқылы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның маманы
1. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
3. Құжаттармен танысу
5. Құжаттарды қарастыру
2. Құжаттарды қарар қоюға басшылыққа жолдау
4. Қарар қою, орындау үшін маманға құжаттарды тапсыру
6. Құжаттарды қарастыру және анықтаманы не дәлелді бас тартуды дайындау
7. Анықтаманы не дәлелді бас тартуды басшылыққа қол қоюға жолдау
8. Мемлекеттік қызмет алушыға анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды жөнелту
"Кәмелетке толмағандарға меншік
құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді
ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын
органдардың анықтамаларын беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
6-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ҚФБ және әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін кесте
Қаражал қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 26 ақпанда
N 26 қаулысымен
бекітілген
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында
экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі түсініктер
1. Осы "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" (бұдан әрі - Регламент) мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде келесідей негізгі түсініктер қолданылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (ҚФБ) - уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың қосалқы жүйелері;
2) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға;
3) уәкілетті орган – "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру"" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – регламент) меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан (толық атауы, заңды мекенжайы құрылтайшылық құжаттарында көрсетілген) негізгі орта және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын орта білім беру ұйымдары (бұдан әрі – білім беру ұйымдары) және "Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі.

5. Ознакомление с документами
7. Рассмотрение документов
12. Выдача справки или мотивированного отказа
2. Направление документов специалисту уполномоченного органа
4. Направление документов руководству для наложения резолюции
6. Наложение резолюции, передача документов на исполнение специалисту
8. Рассмотрение документов и подготовка справки или мотивированного отказа
9. Направление справки или мотивированного отказа руководству на подпись
10. Отправка справки или мотивированного отказа Центру
Таблица 3. Варианты использования. Через портал
Специалист уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
1. Прием и регистрация документов
3. Ознакомление с документами
5. Рассмотрение документов
2. Направление документов руководству для наложения резолюции
4. Наложение резолюции, передача документов на исполнение специалисту
6. Рассмотрение документов и подготовка справки или мотивированного отказа
7. Направление справки или мотивированного отказа руководству на подпись
8. Отправка справки или мотивированного отказа получателю государственной услуги
Приложение 6
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок органов, осуществляющих функции
по опеке или попечительству для оформления
сделок с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением акимата
города Каражал N 26
от 12 февраля 2013 года
Регламент оказания государственной услуги
"Выдача разрешений на обучение в форме экстерната
в организациях основного среднего,
общего среднего образования"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования" (далее – Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (СФЕ) - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) получатель государственной услуги - физическое лицо;
3) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал".
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями среднего образования Республики Казахстан, реализующими общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования, независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности (полное наименование, юридические адреса которых указаны в учредительных документах) (далее – организация образования) и ГУ "Отделом образования, физической культуры и спорта города Каражал".

3. Көрсетілетін регламент нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Экстернат нысанындағы оқытуды ұйымдастыру "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі заңының 27-бабына, 6-бабының 3-тармағының 25-7) тармақшасына, 4-тармағының 21-3) тармақшасына сәйкес және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 18 наурыздағы N 125 бұйрығымен бекітілген Білім алушылардың үлгерімін ағымдағы бақылау, аралық және қорытынды мемлекеттік аттестаттау жүргізудің үлгі ережесіне сәйкес жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны экстернат нысанында оқуға рұқсат беру туралы анықтама немесе қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 10-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап он бес жұмыс күнін құрайды.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін көрсетіледі.
Алдын ала жазылу және жеделдетіп қызмет көрсету қарастырылмаған.
9. Мемлекеттік қызмет аудандық (қалалық) білім бөлімінің (басқармасының) анықтауымен мемлекеттік қызметті алушы экстернат нысанында білім алуға өтініш білдірген білім беру ұйымының ғимаратында жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара әрекет) тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы өтінішті еркін үлгіде ағымдағы жылғы 1 желтоқсаннан кешіктірмей білім беру ұйымы басшысының атына береді.
Мемлекеттік қызмет алушының экстернат нысанында оқуға арызы кәсіпорынның заңды тұлғасы тіркеу журналында тіркеледі.
Өтінішке қоса:
1) білім алушылардың денсаулығы туралы медициналық-әлеуметтік сараптаманың анықтама-қорытындысын;
2) білім алушылардың ата-аналары немесе оларды алмастыратын тұлғалардың шетелде уақытша тұратындығы туралы анықтаманы, оқушылар алмасу желісі бойынша шетелде білім алғандығын растайтын құжатты;
3) білім алушылардың соңғы оқыған сыныбында берілген үлгерім табелінің көшірмесін (нотариалды расталған) ұсынады.
11. Экстернді қорытынды аттестаттауға жіберу туралы шешім білім беру ұйымының педагогикалық кеңесінде қабылданады.
Тұлғаларды экстернат нысанындағы аттестаттауға жіберу туралы бұйрықты білім беру ұйымы шығарады.

3. Форма оказываемой государственной услуги неавтоматизированная.
4. Организация обучения в форме экстерната осуществляется в соответствии со статьей 27, подпунктом 25-7) пункта 3, подпунктом 21-3) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и в соответствии с Типовыми правилами проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся в организациях образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего, общего среднего образования, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 марта 2008 года N 125.
5. Формой завершения государственной услуги являются разрешение на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 10 настоящего регламента, составляют пятнадцать рабочих дней.
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
8. Государственная услуга осуществляется ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов организацией образования.
Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.
9. Государственная услуга осуществляется в здании организаций образования, которые определяются по указанию районного (городского) отдела (управления) образования, куда получатель государственной услуги обратился для получения разрешения на обучение в форме экстерната.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги подает заявление в произвольной форме на имя руководителя организации образования не позднее 1 декабря текущего учебного года.
Заявление получателя государственной услуги на обучение в форме экстерната регистрируется юридическим лицом организации образования в журнале регистрации.
К заявлению прилагаются:
1) справка-заключение медико-социальной экспертизы (далее - МСЭ) о состоянии здоровья обучающегося;
2) справка о временном проживании за рубежом родителей обучающегося или лиц, их заменяющих, документ, подтверждающий обучение за рубежом по линии обмена школьниками;
3) копии табелей (нотариально заверенные) успеваемости за последний класс обучения обучающегося.
11. Решение о допуске экстерна к итоговой аттестации принимается педагогическим советом организации образования.
Приказ о допуске лиц к аттестации в форме экстерната издается организациями образования.

12. Мемлекеттік қызметті алушылардың құжаттары білім беру ұйымының кеңсесіне тапсырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті барлық құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға алынған күні туралы белгі қойылған тізімдеме беріледі.
14. Көрсетілген қызмет нәтижесін жеткізу мемлекеттік қызметті алушының жеке қатысуымен болады.
15. Мынадай:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 10-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда;
2) денсаулық жағдайына байланысты жалпы білім беру ұйымдарында оқуға мүмкіндігі жоқ тұлғаларға;
3) шетелде уақытша тұратын немесе тұрақты тұруға кеткен, немесе оқушылардың халықаралық алмасу желісінде шетелде білім алушыларға;
4) негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдарында уақытында оқуын аяқтамаған тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
16. Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттің орындау мерзімі көрсетіліп әрбір әкімшілік әрекеттерінің реттілігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау осы Регламентке 2 қосымшада көрсетілген.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде және ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын көрсететін сызба осы Регламентке 3 қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) болып табылады.
Лауазымды тұлға мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімде Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес көрсетілу сапасына және оны іске асыруға жауапты болады.
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру
ұйымдарында экстернат нысанында
оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
"Қала (аудан) әкімдіктерінің білім бөлімдері" мемлекеттік
мекемелерінің тізімі
Білім саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызметті жүзеге асыратын білім беру ұйымының атауы
Орналасқан орны, мекенжайы, электрондық мекенжайы
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
"Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Абай көшесі, 9 үй
karaz_oo@mail.ru
тел. 8 (71032) 26513
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес 09.00-ден 18.00-ге дейін
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру
ұйымдарында экстернат нысанында
оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ өзара байланысты көрсететін кесте
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі іс-әрекеттің үрдісі (жұмыс барысы)
1
N іс-әрекет (жұмыс барысы)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
1 ҚФБ
Білім беру ұйымы кеңсесінің немесе өкілетті органның жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе өкілетті органның басшылығы
3 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе өкілетті органның жауапты орындаушысы
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе өкілетті органның басшылығы
3 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе өкілетті органның жауапты орындаушысы
3
Іс-әрекет атауы (үрдістер, тәртіптер)
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады
Жауапты маманды анықтайды
Берілген құжаттармен танысуды жүзеге асырады және экстернат түріндегі білім алуға рұқсат жобасын дайындайды немесе қызмет көрсетуден бас тарту жайлы уәжденген жауапты дайындайды.
Экстернат түріндегі білім алуға рұқсат беру жобасына немесе қызмет көрсетуден бас тарту жайлы уәжденген жауапқа қол қояды.
Мемлекетті қызмет көрсетілуші тұлғаға экстернат түріндегі білім алуға рұқсат немесе қызмет көрсетуден бас тарту жайындағы уәжденген жауапты тапсырады.
4
Аяқтау құрылымы (деректер, құжаттар, ұйымдастырушы-өкімді шешімдер)
Мемлекеттік қызмет көрсетілуші тұлғаға қолхат береді.
Қарар салу
Экстернат түріндегі білім алуға рұқсат жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту жайлы уәжденген жауапты білім беру мекемесінің басшылығына немесе өкілетті органға қол қоюға тапсырады.
Жауапты маманға тапсырады.
Журналда белгілеу
5
Орындау мерзімі
30 минуттан көп емес
1 күн
10 күн
4 күн
30 минуттан көп емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
2- кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үрдіс
Негізгі үрдіс (жұмыс барысы)
1 ҚФБ
Білім беру ұйымы кеңсесінің немесе өкілетті органның жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе өкілетті органның басшылығы
3 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе өкілетті органның жауапты орындаушысы
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (30 минуттан көп емес)
N 2 іс-әрекет
Жауапты маманды анықтайды (1 күн)
N 3 іс-әрекет
Берілген құжаттармен танысуды жүзеге асырады және экстернат түріндегі білім алуға рұқсат жобасын дайындайды. (10 күн)
N 4 іс-әрекет
Экстернат түріндегі білім алуға рұқсатқа қол қояды. (4 күн)
N 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетілуші тұлғаға экстернат түріндегі оқуға рұқсат береді. (30 минуттан көп емес)
3-кесте. Қолдану нұсқалары. Баламалы үрдіс
Негізгі үрдіс (жұмыс барысы)
1 ҚФБ
Білім беру ұйымы кеңсесінің немесе өкілетті органның жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе өкілетті органның басшылығы
3 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе өкілетті органның жауапты орындаушысы
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (30 минуттан көп емес)
N 2 іс-әрекет
Жауапты маманды анықтайды (1 күн)
N 3 іс-әрекет
Берілген құжаттармен танысуды жүзеге асырады және қызмет көрсетуден бас тарту жайлы уәжденген жауап жобасын дайындайды. (10 күн)
N 4 іс-әрекет
Қызмет көрсетуден бас тарту жайлы уәжденген жауапқа қол қояды. (4 күн)
N 5 іс-әрекет
Мемлекетті қызмет көрсетілуші тұлғаға қызмет көрсетуден бас тарту жайындағы уәжденген жауапты тапсырады.
(30 минуттан көп емес)
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру
ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема
Н – негізгі іс-әрекет
Б – баламалы іс-әрекет

12. Документы получателей государственной услуги сдаются в канцелярию организации образования.
13. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается опись с отметкой о дне получения.
14. Способ доставки результата оказания услуги - посредством личного посещения получателя государственной услуги.
15. В предоставлении государственной услуги отказывается:
1) в случае представления получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 10 настоящего регламента;
2) лицам, не имеющим возможности обучаться в общеобразовательных организациях образования по состоянию здоровья;
3) обучающимся, временно проживающим за рубежом или выезжающим на постоянное место жительства, либо обучающимся по линии международного обмена школьниками;
4) лицам, не завершившим своевременное обучение в организациях основного среднего и общего среднего образования.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее - должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за качество и реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача разрешений на обучение в форме
экстерната в организациях основного
среднего, общего среднего образования"
Контактные данные уполномоченного органа и центров
обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование уполномоченного органа и центров обслуживания населения, осуществляющие функции по оказанию государственной услуги
Месторасположение, адрес, электронный адрес
Контактный телефон
График работы
1
2
3
4
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта города Каражал"
100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Абая, дом 14
karaz_oo@mail.ru
тел. 8 (71032) 26513
Ежедневно с 09.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешений на обучение в форме
экстерната в организациях основного
среднего, общего среднего образования"
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации образования или уполномоченного органа
2 СФЕ
Руководство организации образования или уполномоченного органа
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции)
Осуществляет регистрацию документов
Определяет ответственного специалиста
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдает получателю государственной услуги опись
Наложение резолюции
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
1 день
6
Номер следующего действия
2
3
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
3
4
5
2
3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования или уполномоченного органа
2 СФЕ
Руководство организации образования или уполномоченного органа
3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования или уполномоченного органа
3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект разрешения на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписывает проект разрешения на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги разрешение на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Передает проект разрешения на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству организации образования или уполномоченного органа
Передает ответственному специалисту
Отметка в журнале
5
10 дней
4 дня
Не более 30 минут
6
4
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации образования или уполномоченного органа
2 СФЕ
Руководство организации образования или уполномоченного органа
3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования или уполномоченного органа
Действие N 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие N 2
Определяет ответственного специалиста (1 день)
Действие N 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект разрешения на обучение в форме экстерната (10 дней)
Действие N 4
Подписывает разрешение на обучение в форме экстерната (4 дня)
Действие N 5
Выдает получателю государственной услуги разрешение на обучение в форме экстерната (не более 30 минут)
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации образования или уполномоченного органа
2 СФЕ
Руководство организации образования или уполномоченного органа
3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования или уполномоченного органа
Действие N 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие N 2
Определяет ответственного специалиста (1 день)
Действие N 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги (10 дней)
Действие N 4
Подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (4 дня)
Действие N 5
Выдает получателю государственной услуги мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 30 минут)
Приложение 3
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача разрешений на обучение в форме
экстерната в организациях основного
среднего, общего среднего образования"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основные действия;
А – альтернативные действия.