2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 10 қыркүйектегі № 1173 «Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі –  Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы «Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) бизнес сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлға (филиал және өкілдікке) және бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
2) «Е-лицензиялау» веб-порталы – лицензиялармен берілетін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірлерін орталықтандырып қалыптастыратын, берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, жаңартылған және қолданысы тоқтатылған лицензиялар, сондай-ақ қызметтің лицензияланатын түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лизензиаттың филиалдары мен өкілдіктері (нысандар, мекендер, телімдер) туралы мәліметтерден тұратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» ММБ АЖ);
3) «Жеке тұлғалар» мәліметтер мемлекеттік базасы – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Қазақстан Республикасында жеке тұлғалар туралы бірыңғай сәйкестендіруді енгізу мақсатында жеке сәйкестендіру нөмірлердің Ұлттық тізілімін құру, ақпаратты сақтау, өңдеу мен автоматтандырылған жинақтауына, мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілеріне солардың құзыреттілігінің шеңберінде маңызды және сенімді мәліметтерді ұсынуына арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ ММБ);
4) «Заңды тұлғалар» мәліметтер мемлекеттік базасы – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Қазақстан Республикасында заңды тұлғалар туралы бірыңғай сәйкестендіруді енгізу мақсатында жеке сәйкестендіру нөмірлердің Ұлттық тізілімін құру, ақпаратты сақтау, өңдеу мен автоматтандырылған жинақтауына, мемлекеттік басқару органдары мен өзге де субъектілеріне солардың құзыреттілігінің шеңберінде маңызды және сенімді мәліметтерді ұсынуына арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ ММБ);
5) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, соның ішінде өзіндік кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность» (далее – Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2012 года № 1173 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности».
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность» (далее – Регламент):
1) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
2) веб–портал «Е-лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД «Е-лицензирование»);
3) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
4) государственная база данных «Юридические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ЮЛ);
5) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);

6) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
7) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, сондай-ақ тиісті министрліктермен және ведомствалармен электрондық мемлекеттік қызметтер ұсыну үдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);
8) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі – жеке және заңды тұлғалардың  төлемдерін жүзеге асыру кезінде екінші деңгейдегі банктердің, банктік операцияларының жекеленген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және «электронды үкіметтің» ақпараттық жүйелері арасындағы өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮТШ);
9) электрондық мемлекеттік қызмет алушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
10) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып, өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну жөніндегі қызмет көрсету;
11) «электрондық үкіметтің» шлюзі – электрондық мемлекеттік қызметтер көрсетуді іске асыру шеңберінде «электрондық үкіметтінің» ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
12) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі (бұдан әрі – ЭЦҚ);
13) электрондық құжат – өзіндегі ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
14) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпаратты технологияларды қолдана отырып, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
15) электрондық лицензия – қағаз жеткізгіштегі лицензияға тең, ақпараттық технологиялар қолдануымен ресімделетін және берілетін электрондық құжат нысандағы лицензия.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібiне қойылатын талаптар
6. Осы Регламентке 2 – қосымшада (ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) қызмет берушінің ЭҮП арқылы болатын қадамдық әрекеттері мен шешімдері келтірілген:
1) электрондық мемлекеттік қызмет алушы ЭҮП тіркелуді электрондық мемлекеттік қызмет алушы компьютерінің интернет-браузеріне сақтап қойған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген электрондық мемлекеттік қызмет алушылар үшін жүзеге асырылады);

6) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
7) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры, а также соответствующими государственными органами (далее – ИС ЦОН);
8) платежный шлюз «электронного правительства» – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и «электронного правительства» при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее – ПШЭП);
9) получатель электронной государственной услуги – обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
12) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
13) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
14) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
15) электронная лицензия – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) получатель электронной государственной услуги осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера получателя электронной государственной услуги (осуществляется для незарегистрированных получателей электронной государственной услуги на ПЭП);

2) 1-үдеріс – ЭЦҚ тіркеу куәлігін электрондық мемлекеттік қызмет алушы компьютерінің интернет-браузеріне бекіту, электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық мемлекеттік қызмет алушының ЭҮП парольді енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – логин (ЖСН/БСН) және пароль арқылы тіркелген электрондық мемлекеттік қызмет алушы туралы мәліметтердің түпнұсқалығын ЭҮП тексеру;
4) 2-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты ЭҮП авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет алушымен электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіте отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – ЭҮТШ көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметке ақы төлеу, содан кейін бұл ақпарат «Е-лицензиялау» ММБ АЖ келіп түседі;
7) 2-шарт - «Е-лицензиялау» ММБ АЖ электрондық мемлекеттік қызметтің көрсетілгені үшін жүргізілген ақы төлеу дерегін тексеру;
8) 5-үдеріс - «Е-лицензиялау» ММБ АЖ электрондық мемлекеттік қызметтің көрсетілгені үшін төленген ақының болмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – ЭҮП ЭЦҚ тіркеу куәлігінің іс-қимыл мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректеріне сәйкес келуін тексеру;
11) 7-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) электрондық мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ арқылы куәландыруы (қол қоюы);
13) 9-үдеріс – электрондық құжатты «Е-лицензиялау» ММБ АЖ (электрондық мемлекеттік қызмет алушының салуын) тіркеу және «Е-лицензиялау» ММБ АЖ сұрау салуды өңдеу;
14) 4-шарт – электрондық мемлекеттік қызмет алушының біліктілік талаптарына және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;

2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя электронной государственной услуги регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем электронной государственной услуги пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе электронной государственной услуги через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя электронной государственной услуги;
5) процесс 3 – выбор получателем электронной государственной услуги, вывод на экранные формы запроса для оказания электронной государственной услуги и заполнение получателем электронной государственной услуги формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата электронной государственной услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» факта оплаты за оказание электронной государственной услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
9) процесс 6 – выбор получателем электронной государственной услуги регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя электронной государственной услуги;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя электронной государственной услуги заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса получателя электронной государственной услуги) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия получателя электронной государственной услуги квалификационным требованиям для выдачи лицензии;

15) 10-үдеріс – «Е-лицензиялау» ММБ АЖ электрондық мемлекеттік қызмет алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет алушының ЭҮП қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат, қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
7. Осы Регламентке 2–қосымшада (қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы) қызмет беруші арқылы болатын қадамдық әрекеттері мен шешімдері келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін «Е-лицензиялау» ММБ АЖ логин мен парольді енгізу (авторизациялау үдерісі);
2) 1-шарт – «Е-лицензиялау» ММБ АЖ логин және пароль арқылы қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректерінің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2-үдеріс – қызмет берушінің деректерінде бар бұзушылықтар байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны «Е-лицензиялау» ММБ АЖ қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – қызмет берушінің қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету және нысанды толтыру үшін, оның құрылымы және форматтық талаптарды ескере отырып, сұрау салу нысанын экранға шығару электрондық мемлекеттік қызмет алушының деректерін енгізу;
5) 4-үдеріс –ЭҮШ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алушының деректері туралы ЖТ ММБ/ЗТ ММБ сұрау салуды жолдауы;
6) 2-шарт – электрондық мемлекеттік қызмет алушының деректердің болуын ЖТ ММБ /ЗТ ММБ тексеру;
7) 5-үдеріс – ЖТ ММБ/ЗТ ММБ электрондық мемлекеттік қызмет алушының деректердің жоқ болуына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – сұрау салу нысаның құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыру және қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына бекіту;
9) 7-үдеріс – «Е-лицензиялау» ММБ АЖ сұрауды тіркеу және «Е-лицензиялау» ММБ АЖ электрондық мемлекеттік қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – электрондық мемлекеттік қызмет алушының біліктілік талаптарына және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс - «Е-лицензиялау» ММБ АЖ электрондық мемлекеттік қызмет алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя электронной государственной услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
16) процесс 11 – получение получателем электронной государственной услуги (электронная лицензия), сформированной ПЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя электронной государственной услуги;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных получателя электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка наличия данных получателя электронной государственной услуги в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя электронной государственной услуги в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных получателем электронной государственной услуги и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия получателя электронной государственной услуги квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя электронной государственной услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;

12) 9-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет алушының «Е-лицензиялау» ММБ АЖ қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (электронды лицензия) алуы. Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
8. Осы Регламентке 2-қосымшада (ХҚКО арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 3 диаграммасы) ХҚКО оператордың ХҚКО арқылы болатын қадамдық әрекеттері мен шешімдері келтірілген:
1) 1-үдеріс – ХҚКО операторының электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін «Е-лицензиялау» ММБ АЖ логин мен паролін енгізуі (авторизациялау үдерісі);
2) 2-үдеріс – ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы деректерін енгізу;
3) 3-үдеріс – ЭҮШ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алушының деректері туралы ЖТ ММБ/ЗТ ММБ сұрау салуды жіберуі;
4) 1-шарт – ЖТ ММБ/ЗТ ММБ электрондық мемлекеттік қызмет алушының деректерінің бар болуын тексеру;
5) 4-үдеріс –  ЖТ ММБ/ЗТ ММБ  электрондық мемлекеттік қызмет алушы деректерінің жоқ болуына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – ХҚКО операторының сұрау салу нысанын құжаттардың қағаз түрінде болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыруы және электрондық мемлекеттік қызмет алушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі, оларды сұрау салу нысанына тіркеуі, және электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұрау салудың (енгізілген мәліметтерді) ЭЦҚ арқылы растауы;
7) 6-үдеріс – «Е-лицензиялау» ММБ АЖ ЭҮШ арқылы ХҚКО операторының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (электрондық мемлекеттік қызмет алушының сұрау салуын) жолдауы;
8) 7-үдеріс – электрондық құжатты «Е-лицензиялау» ММБ АЖ тіркеу;
9) 2-шарт – қызмет берушінің Стандарттың 11-тармағында көрсетілген электрондық мемлекеттік қызмет алушының қоса берілген құжаттарының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 8-үдеріс - «Е-лицензиялау» ММБ АЖ электрондық мемлекеттік қызмет алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет алушының «Е-лицензиялау» ММБ АЖ қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (электрондық лицензия) ХҚКО операторы арқылы алуы.
9. Электрондық мемлекеттік қызметке сұрау салу мен жауап беру нысандарын толтыру «электрондық үкіметтінің» www.e.gov.kz веб-порталында немесе «Е-лицензиялау» www.elicence.kz. веб-порталында келтірілген.

12) процесс 9 –- получение получателем электронной государственной услуги результата электронной государственной услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП должностного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения оператора ЦОН через ЦОН (диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора ЦОН в ИС ГБД «Е-лицензирование» логина и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором ЦОН электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод оператором ЦОН данных получателя электронной государственной услуги;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных получателя электронной государственной услуги;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя электронной государственной услуги в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя электронной государственной услуги в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 – заполнение оператором ЦОН формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем электронной государственной услуги, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса получателя государственной услуги) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОН через ШЭП в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем электронной государственной услуги документов, указанных в пункте 11 Стандарта и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя электронной государственной услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
11) процесс 9 – получение получателя электронной государственной услуги через оператора ЦОН результата электронной государственной услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование».
9. Формы заполнения запроса и ответа на электронную государственную услугу приведены на веб-портале «Е-лицензирование» www.elicense.kz. или веб-портале «электронного правительства».

10. Электрондық мемлекеттік қызмет алушының электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша сұрау салудың орындалу дәрежесін тексеру тәсілі: ЭҮП «Қызмет алу тарихы» бөлімінде, «электрондық үкімет» порталында, сондай-ақ ХҚКО немесе қызмет берушіге жолданғанда.
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі қажетті ақпаратты және кеңесті (1414) саll-орталығы телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын ҚФБ:
1) қызмет беруші;
2) ХҚКО қызметкері.
13. Осы Регламентке 1–қосымшаға сәйкес, әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, ҚФБ іс-қимылдарының (функциялар, рәсімдер, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік, кестелік сипаттамасы келтірілген.
14. Осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) іс-қимылдардың логикалық дәйектілігінің арасындағы өзара байланысты олардың сипаттамаларына сәйкес көрсететін диаграммалар көрсетілген.
15. Осы Регламентке 3-қосымшада электрондық мемлекеттік қызметті көрсету (шығару құжаты) нәтижесі ұсынылған.
16. Электрондық мемлекеттік қызмет алушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқығын және бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышын орындағанда заңдылық;
3) кәсіптік әдепнаманы және мәдениеттікті сақтау;
4) жеткілікті және толық ақпаратты ұсыну;
5) ақпаратты қорғау және құпиялық сақтау;
6) электрондық мемлекеттік қызмет алушының белгіленген мерзімде қайтарып алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.

10. Способ проверки получателем электронной государственной услуги статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении к услугодателю и в ЦОН.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) услугодатель;
2) сотрудник ЦОН.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. В приложении 3 к настоящему Регламенту представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ).
16. Результаты оказания электронной государственной услуги получателям электронной государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдения профессиональной этики и культуры;
4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые получатель электронной государственной услуги не получил в установленные сроки.