Қостанай қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 194 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 желтоқсанда № 4379 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29467075,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 16841308,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 131211,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1526354,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 10968202,2 мың теңге;
2) шығындар – 29513763,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 173052,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 173052,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 219739,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 219739,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 07.11.2014 № 266 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 28.11.2014 № 271 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қалалық бюджетке жеке табыс салығы мен әлеуметтік салықтың 100 пайызын есепке алу жолымен кірістерді бөлу нормативтері белгіленгені ескерілсін.
3. 2014 жылға арналған қала бюджетінен облыстық бюджетке 7153504,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың көлемі орнатылсын.
3-1. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттердің қайтарылуы көзделгені ескерілсін:
республикалық бюджетке 30277,0 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 27957,4 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 17.02.2014 № 300 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізілді); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 04.08.2014 № 255 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Облыстық бюджеттен қала бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 0 құрайтыны мәліметке алынсын.
5. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің, оның ішінде:

О бюджете города Костаная на 2014-2016 годы
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 27 декабря 2013 года № 194. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2013 года № 4379
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Костаная на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 29467075,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 16841308,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 131211,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1526354,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 10968202,2 тысяч тенге;
2) затраты – 29513763,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 173052,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 173052,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -219739,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 219739,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 07.11.2014 № 266 (вводится в действие с 01.01.2014); с изменениями, внесенными решением маслихата города Костаная Костанайской области от 28.11.2014 № 271 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Учесть, что городскому бюджету установлены нормативы распределения доходов путем зачисления 100 процентов индивидуального подоходного налога и социального налога.
3. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2014 год в сумме 7153504,0 тысячи тенге.
3-1. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 30277,0 тысяч тенге;
в областной бюджет в сумме 27957,4 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 17.02.2014 № 300 (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 04.08.2014 № 255 (вводится в действие с 01.01.2014).
4. Принять к сведению, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города составляет 0.
5. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:

халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге 16935,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 354269,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 4097,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлi жүйе бойынша бiлiктiлiктi арттырудан өткен мұғалiмдерге төленетiн еңбекақыны арттыруға 33100,0 мың теңге сомасында;
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-әрекеттер жоспарын іске асыруға 14478,0 мың теңге сомасында;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 4263,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 28.11.2014 № 271 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5-1. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстеме төлеуге республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі 234738,9 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 25.04.2014 № 226 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 28.11.2014 № 271 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте "Қолжетімді тұрғын үй-2020" бағдарламасы шеңберінде республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің, оның ішінде:
қалалық бюджетті тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредиттеуге 888900,0 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 1359231,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 1298515,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 28.11.2014 № 271 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға республикалық бюджеттен 117513,1 мың теңге сомасында қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

на оказание социальной защиты и помощи населению в сумме 16935,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 354269,0 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011–2020 годы в сумме 4097,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 33100,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме 14478,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 4263,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 28.11.2014 № 271 (вводится в действие с 01.01.2014).
5-1. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местного бюджета в сумме 234738,9 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 25.04.2014 № 226 (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 28.11.2014 № 271 (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета в рамках Программы "Доступное жилье 2020", в том числе:
кредитование городского бюджета на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья через систему жилищных строительных сбережений в сумме 888900,0 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 1359231,0 тысяча тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда в сумме 1298515,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 28.11.2014 № 271 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Дорожной карты занятости 2020 в сумме 117513,1 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата города Костаная.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 28.11.2014 № 271 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің, оның ішінде:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға нысаналы даму трансферті 395000,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферті 3636774,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға нысаналы трансферті 92104,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 28.11.2014 № 271 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-1. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға республикалық бюджеттен нысаналы трансферттің түсімі 173052,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 25.04.2014 № 226 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен мынадай мөлшерлерде ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттерінің түсімі:
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-әрекеттер жоспарын іске асыруға 3620,0 мың теңге сомасында;
2014 жылдың 1 мамырынан бастап Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмектің мөлшерін 6-дан 10 айлық есептік көрсеткішке дейін ұлғайтуға 9074,8 мың теңге сомасында;
абаттандыруға және көгалдандыруға 32039,0 мың теңге сомасында;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін және көшелер мен жалпы пайдалану орындарын ағымдағы ұстауын қамтамасыз етуіне 284275,0 мың теңге сомасында;
Қостанай қаласы бойынша қатты тұрмыстық қоқыстың пайда болу және жиналу нормаларын анықтауға 3360,0 мың теңге сомасында;
2014-2015 жылдарға арналған Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуына 1681,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлi жүйе бойынша бiлiктiлiктi арттырудан өткен мұғалiмдерге төленетiн еңбекақыны арттыруына қамтамасыз етілмеген еңбекақы қорын жабуына 18444,0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 70356,4 мың теңге сомасында;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 174076,5 мың теңге сомасында;
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға 43778,0 мың теңге сомасында;

Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 28.11.2014 № 271 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
целевого трансферта на развитие на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 395000,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 3636774,0 тысячи тенге;
целевого трансферта на развитие коммунального хозяйства в сумме 92104,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 28.11.2014 № 271 (вводится в действие с 01.01.2014).
8-1. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевого трансферта из республиканского бюджета на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций в сумме 173052,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 25.04.2014 № 226 (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета в следующих размерах:
на реализацию Плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме 3620,0 тысяч тенге;
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны с 1 мая 2014 года с 6 до 10 минимальных расчетных показателей, в сумме 9074,8 тысячи тенге;
на благоустройство и озеленение в сумме 32039,0 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог и текущее содержание улиц и мест общего пользования в сумме 284275,0 тысяч тенге;
на определение норм образования и накопления твердых бытовых отходов по городу Костанаю в сумме 3360,0 тысяч тенге;
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 на 2014-2015 годы в сумме 1681,0 тысяча тенге;
на покрытие необеспеченности фонда оплаты труда на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе 18444,0 тысячи тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 70356,4 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда в сумме 174076,5 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 43778,0 тысяч тенге;

мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарының құрылысына 41261,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 324301,0 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға 93582,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 1410303,6 мың теңге сомасында;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуға 763763,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 28.11.2014 № 271 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2014 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 30000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 07.11.2014 № 266 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2014 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, № 8 сайлау
округі бойынша депутаты                    Н. Шонов
Қостанай қалалық
мәслихатының хатшысы                       Н. Халықов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
______________________ Р. Айтқожинова
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
______________________ Н. Дорошок
Мәслихаттың
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 194 шешіміне 1-қосымша
Қостанай қаласының 2014 жылға
арналған бюджеті

на строительство специализированных центров обслуживания населения в сумме 41261,0 тысяча тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 324301,0 тысяча тенге;
на развитие теплоэнергетической системы в сумме 93582,0 тысячи тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 1410303,6 тысячи тенге;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 763763,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 28.11.2014 № 271 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2014 год в сумме 30000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 07.11.2014 № 266 (вводится в действие с 01.01.2014).
11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2014 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу № 8               Н. Шонов
Секретарь Костанайского
городского маслихата                       Н. Халыков
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Костаная"
_______________ Р. Айткужинова
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Костаная"
________________ Н. Дорошок
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2013 года № 194
Бюджет города Костаная на 2014 год