Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 89 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 15 сәуірде № 4093 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2013 жылғы 19 қыркүйектегі № 132 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 19.09.2013 № 132 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес, Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Әлеуметтік көмек:
1) табыстарын растаусыз, тұрмыстық қажеттіліктерге:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, ай сайын, 6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына, ай сайын, 3 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын тұлғаларға, табыстарын есепке алмай, қосымша тамақтануға, біржолғы, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) табыстарын есепке алғанда, жерлеуге біржолғы көмек:
жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың тұлғаларына, қайтыс болған туыстарын жерлеуге, егер қайтыс болған күні жұмыссыз ретінде тіркелген болса, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары аз қамтылған отбасылардың тұлғаларына, сондай-ақ табысы аз отбасылардың тұлғаларына кәмелетке толмаған балаларын жерлеуге, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) білім беру ұйымдарында оқуды төлеуге бағытталған, мемлекеттік бюджеттен өзге төлемдерді алушылар, мемлекеттік білім беру гранттарының иелері болып табылатын тұлғаларды есептемегенде, өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың жастарына, жергілікті бюджет қаражаты есебінен оқуды жалғастыратын, сонымен қатар халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз жіктеріне жататын жастарға, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі немесе жоғары білімді алуға байланысты білім беру ұйымдарына нақты шығындар бойынша шығындарды өтеуге, бір жылғы оқу төлемақысы мөлшерінде жыл бойына екі реттік үлеспен төленеді;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 19 марта 2013 года № 89. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 15 апреля 2013 года № 4093. Утратило силу решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 19 сентября 2013 года № 132
Сноска. Утратило силу решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 19.09.2013 № 132 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Стандартом государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь:
1) на бытовые нужды, без подтверждения доходов:
участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, ежемесячно в размере 6 месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, ежемесячно в размере 3 месячных расчетных показателей;
2) на дополнительное питание лицам, больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, единовременно, без учета доходов, в размере 15 месячных расчетных показателей;
3) единовременная помощь на погребение, с учетом доходов:
лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, на погребение умерших родственников, на день смерти зарегистрированных в качестве безработных в размере 15 месячных расчетных показателей;
лицам из малообеспеченных семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, на погребение несовершеннолетних детей, в размере 15 месячных расчетных показателей;
4) молодежи из семей со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума установленного по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, а также молодежи относящейся к социально уязвимым слоям населения, продолжающей обучение за счет средств местного бюджета, для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального, послесреднего или высшего образования, по фактическим затратам на оплату обучения в организации образования, за исключением лиц, являющихся обладателями государственных образовательных грантов, получателями иных выплат из государственного бюджета, направленных на оплату обучения в организации образования, в размере годовой стоимости обучения двумя долями в течение учебного года;

5) табыстарын есепке алмай, Ұлы Отан соғысының Жеңіс күніне орай:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, біржолғы, 25 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда кемiнде алты ай жұмыс iстеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен қалтқысыз әскери қызметi үшiн бұрынғы Кеңестiк Социалистiк Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға, 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
6) тұрмыстық қажеттіліктерге, табыстарын есепке алғанда, орташа табысы ең төменгі күнкөріс денгейінен төмен табыстары бар отбасылардағы тұлғаларға, бір жолғы, 7 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) барлық топтағы мүгедектерге, табыстарын есепке алмай, емдеу орындарына жол ақысына нақты шығындар бойынша біржолғы көмек;
8) барлық санаттағы мүгедектерге, табыстарын есепке алмай, нақты шығындар бойынша жедел емделуге, біржолғы, 50 айлық есептік көрсеткіш мөлшеріне дейін көрсетілсін.
2. "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізімі осы шешімнің қосымшасына сәйкес анықталсын.
3. "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" аудандық мәслихаттың 2011 жылдың 28 қазандағы № 336 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 17 қарашадағы № 9-5-131 нөмірімен тіркелген, аудандық "Таза бұлақ - Чистый родник" газетінің 2011 жылғы 23 қарашадағы № 46 санында жарияланған) күші жойылсын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
кезекті сессиясының төрағасы               В. Ведлер
Алтынсарин аудандық
мәслихатының хатшысы                       Б. Есмұханов
КЕЛІСІЛДІ:
"Алтынсарин ауданы әкімдігінің
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
__________________ О. Банкова
"Алтынсарин ауданы әкімдігінің
экономика және қаржы бөлімі" ММ
бастығы
__________________ Е. Павлюк
Аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 19 наурыздағы
№ 89 шешіміне қосымша
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша
мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет алу үшін
қажетті құжаттар тізімі

5) ко Дню Победы в Великой Отечественной войне, без учета доходов:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, единовременно, в размере 25 месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, лицам проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, в размере 5 месячных расчетных показателей;
лицам проработавшим (прослужившим) шесть и более месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны, единовременно, в размере 5 месячных расчетных показателей;
6) на бытовые нужды лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже прожиточного минимума, с учетом доходов, единовременно, в размере 7 месячных расчетных показателей;
7) инвалидам всех групп, без учета доходов на проезд к месту лечения, единовременно, по фактическим затратам;
8) на оперативное лечение инвалидам всех категории, по фактическим затратам, без учета доходов, единовременно до 50 месячных расчетных показателей.
2. Определить перечень документов, необходимых для получения государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", согласно приложению к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение районного маслихата "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан" от 28 октября 2011 года № 336 (зарегистрированного в реестре государственной регистрации нормативно правовых актов за № 9-5-131 от 17 ноября 2011 года, опубликовано 23 ноября 2011 года № 46 в районной газете "Таза бұлақ - Чистый родник").
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель очередной
сессии районного маслихата                 В. Ведлер
Секретарь Алтынсаринского
районного маслихата                        Б. Есмуханов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ акимата
Алтынсаринского района"
__________________ О. Банкова
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов акимата
Алтынсаринского района"
__________________ Е. Павлюк
Приложение
к решению маслихата
от 19 марта 2013 года
№ 89
Перечень документов, необходимых для получения
государственной услуги "Назначение и выплата социальной
помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
по решениям местных представительных органов"

1. Міндетті құжаттар:
1) әлеуметтік көмекке өтініш жасаған алушының өтініші;
2) алушының жеке басын куәландыратын құжат, ал кәмелетке толмаған алушылар үшін – туу туралы куәлік;
3) алушының тұратын жері бойынша тіркеуді растайтын құжат;
4) алушының банктік шоты бар болуын растайтын құжат;
5) алушының заңды өкілі өтініш жасаған кезде, жеке басын куәландыратын құжат және заңды өкілдің өкілеттілігін растайтын құжат қоса беріледі.
2. Қосымша құжаттар:
1) тұрмыстық қажеттіліктерге:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері үшін:
егер аталған азамат уәкілетті органда есепте тұрмаған жағдайда, алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалар үшін, сондай-ақ, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына;
егер аталған азамат уәкілетті органда есепте тұрмаған жағдайда, алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
2) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын тұлғаларға, табыстарын есепке алмай, қосымша тамақтануға:
емделуде болғанын растайтын, тиісті медициналық ұйымнан анықтама;
3) табыстарын есепке алғанда, жерлеуге:
жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың тұлғаларына, қайтыс болған туыстарын жерлеуге, егер қайтыс болған күні жұмыссыз ретінде тіркелген болса;
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға, тұлғаның (отбасының) табыстары туралы мәліметтер;
қайтыс болуы туралы куәлік;
туыстық қатынастарды растайтын құжат;
жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары аз қамтылған отбасылардың тұлғаларына, кәмелетке толмаған балаларын жерлеуге:
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға, тұлғаның (отбасының) табыстары туралы мәліметтер;
баланың қайтыс болуы туралы куәлігі;
4) білім беру ұйымдарында оқуды төлеуге бағытталған, мемлекеттік бюджеттен өзге төлемдерді алушылар, мемлекеттік білім беру гранттарының иелері болып табылатын тұлғаларды есептемегенде, өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың жастарына, жергілікті бюджет қаражаты есебінен оқуды жалғастыратын, сонымен қатар халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз жіктеріне жататын жастарға, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі немесе жоғары білімді алуға байланысты білім беру ұйымдарына нақты шығындар бойынша шығындарды өтеуге;
жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың жастары үшін, өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға алушының (отбасының) табыстары туралы мәліметтер;
халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз жіктеріне жататын жастар үшін, алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
тиісті оқу орнымен берілген, оқу жылына оқу төлемінің мөлшері мен оқу орнын растайтын құжат;
оқу төлемін растайтын құжат;

1. Обязательные документы:
1) заявление получателя, обратившегося за социальной помощью;
2) документ, удостоверяющий личность получателя, для несовершеннолетних получателей – свидетельство о рождении;
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства получателя;
4) документ, подтверждающий наличие банковского счета получателя;
5) при обращении законного представителя получателя, прилагаются документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия законного представителя.
2. Дополнительные документы:
1) на бытовые нужды:
для участников и инвалидов Великой Отечественной войны:
документ, подтверждающий социальный статус получателя, в случае если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе;
для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также других категорий лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны:
документ, подтверждающий социальный статус получателя, в случае если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе:
2) на дополнительное питание лицам, больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации:
справка из соответствующей медицинской организации, подтверждающая нахождение на лечении;
3) помощь на погребение, с учетом доходов:
лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, на погребение умерших родственников, на день смерти зарегистрированных в качестве безработных:
сведения о доходах лица (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
свидетельство о смерти;
документ, подтверждающий родственные отношения;
лицам из малообеспеченных семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, на погребение несовершеннолетних детей:
сведения о доходах лица (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
свидетельство о смерти ребенка:
4) молодежи из семей со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума установленного по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, а также молодежи относящейся к социально уязвимым слоям населения, продолжающей обучение за счет средств местного бюджета, для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального, после среднего или высшего образования, по фактическим затратам на оплату обучения в организации образования, за исключением лиц, являющихся обладателями государственных образовательных грантов, получателями иных выплат из государственного бюджета, направленных на оплату обучения в организации образования:
для молодежи из семей со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума, сведения о доходах получателя (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
для молодежи, относящейся к социально уязвимым слоям населения документ подтверждающий социальный статус получателя;
документ, подтверждающий место учебы и размер оплаты обучения за учебный год, выданный соответствующим учебным заведением;
документ, подтверждающий оплату за обучение;

5) Ұлы Отан соғысының Жеңіс күніне орай:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері үшін:
егер аталған азамат уәкілетті органда есепте тұрмаған жағдайда, алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда кемiнде алты ай жұмыс iстеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен қалтқысыз әскери қызметi үшiн бұрынғы Кеңестiк Социалистiк Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға:
егер аталған азамат уәкілетті органда есепте тұрмаған жағдайда, алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
6) тұрмыстық қажеттіліктерге, табыстарын есепке алғанда, орташа табысы ең төменгі күнкөріс денгейінен төмен табыстары бар отбасылардағы тұлғаларға:
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға, тұлғаның (отбасының) табыстары туралы мәліметтер;
7) барлық топтағы мүгедектерге емдеу орындарына жол ақысына:
алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
жол ақы шығынын растайтын құжат;
емделуде болғанын растайтын, тиісті медициналық ұйымнан анықтама;
8) барлық санаттағы мүгедектерге нақты шығындар бойынша жедел емделуге:
алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
жедел емделуге кеткен шығындарды растайтын құжат.
3. Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқа мен көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге өтініш берген күні қайтарылады;
4. Осы шешімнің 2-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген жағдайда, жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті орган жұмыссыз ретінде тіркелгендігін тексереді.

5) ко Дню Победы в Великой Отечественной войне:
для участников и инвалидов Великой Отечественной войны ко Дню Победы в Великой Отечественной войне:
документ, подтверждающий социальный статус получателя, в случае если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, лицам проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны:
документ, подтверждающий социальный статус получателя, в случае если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе;
6) на бытовые нужды лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже прожиточного минимума, с учетом доходов:
сведения о доходах лица (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
7) инвалидам всех групп на проезд к месту лечения:
документ, подтверждающий социальный статус получателя;
документ, подтверждающий затраты на проезд;
справка из соответствующей медицинской организации, подтверждающая нахождение на лечении;
8) на оперативное лечение инвалидам всех категории, по фактическим затратам:
документ, подтверждающий социальный статус получателя;
документ, подтверждающий затраты на оперативное лечение.
3. Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в день подачи заявления.
4. Для потребителей указанных в первом абзаце подпункта 3) пункта 2 настоящего решения, уполномоченный орган по вопросам занятости проверяет регистрацию в качестве безработных.