2013 жылдың сәуір - маусым және қазан - желтоқсан айларында азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2013 жылғы 19 наурыздағы N 84/3 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 29 наурызда N 3489 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 28 наурыздағы N 90/4 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 28.03.2014 N 90/4 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Заңының 27-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 28 ақпандағы "Әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2013 жылдың сәуір - маусымында және қазан - желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру туралы" N 509 Жарлығының 3-тармағына, Қазақ-стан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 13 наурыздағы "Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 28 ақпандағы "Әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2013 жылдың сәуір - маусымында және қазан - желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру туралы" N 509 Жарлығын іске асыру туралы" N 235 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы "Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларын бекіту туралы" N 620 қаулысына сәйкес, Павлодар облысында азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды ұйымшылдықпен өткізу мақсатында Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2013 жылдың сәуір - маусым мен қазан - желтоқсан айларында әскерге шақырудан кейінге қалдыру немесе босатылу құқығы берілмеген 18-ден 27 жасқа дейінгі Павлодар облысының азаматтарын мерзімді әскери қызметке шақыру ұйымдастырылсын және әскерге шақыруды өткізу қамтамасыз етілсін.
2. Облыс денсаулық сақтау басқармасы:
ағымдағы жылғы 1 сәуірге дейін және 1 қазанға дейін Павлодар облысының жергілікті әскери басқару органдарына стационарлық емделуде және диспансерлік есепте тұрған әскерге шақырушылар туралы мәліметтерді ұсынсын;
азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыру кезеңінде қорғаныс істері жөніндегі басқармалар мен бөлімдердің өтінімдеріне сәйкес медициналық комиссиялардың құрамында жұмыс істеу үшін әскери-дәрігерлік сараптамада тәжірибесі бар тиісті санаттағы медицина қызметкерлерінің қажетті санын бөлсін;

Об организации проведения призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле - июне и октябре - декабре 2013 года
Постановление акимата Павлодарской области от 19 марта 2013 года N 84/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 29 марта 2013 года N 3489. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 28 марта 2014 года N 90/4
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 28.03.2014 N 90/4.
В соответствии с пунктом 3 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года "О воинской службе и статусе военнослужащих", пунктом 3 Указа Президента Республики Казахстан от 28 февраля 2013 года N 509 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле - июне и октябре - декабре 2013 года", постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2013 года N 235 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 26 февраля 2013 года N 509 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле - июне и октябре - декабре 2013 года", постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года N 620 "Об утверждении Правил организации и проведения призыва граждан Республики Казахстан на воинскую службу", в целях организованного проведения в Павлодарской области призыва граждан на срочную воинскую службу акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать и обеспечить проведение призыва граждан Павлодарской области на срочную воинскую службу в возрасте от 18 до 27 лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва в апреле - июне и октябре - декабре 2013 года.
2. Управлению здравоохранения области:
в срок до 1 апреля и до 1 октября текущего года предоставить в местные органы военного управления Павлодарской области сведения о призывниках, находящихся на стационарном лечении и диспансерном учете;
на период призыва граждан на срочную воинскую службу выделить, согласно заявкам управлений и отделов по делам обороны, для работы в составе медицинских комиссий необходимое количество медицинских работников соответствующих категорий, имеющих опыт военно-врачебной экспертизы;

ағымдағы жылғы 1 сәуір мен 30 маусым аралығындағы және 1 қазан мен 31 желтоқсан аралығындағы кезеңде облыстық жиналу пунктін шақыруға жататын азаматтарды рентгендік тексеруден өткізу үшін флюорографиялық қондырғымен қамтамасыз етсін.
3. Облыс ішкі істер департаментіне (келісім бойынша):
ағымдағы жылғы 1 сәуір мен 30 маусым аралығындағы және 1 қазан мен 31 желтоқсан аралығындағы кезеңде Павлодар облысының жергілікті әскери басқару органдарына тергеу, алдын ала тергеу жүргізіліп жатқан немесе ішкі істер органдарында есепте тұрған және бас бостандығынан айырмастан жазалауға сотталған әскерге шақырылушылар туралы мәліметтерді ұсыну;
әскерге шақырылушыларды әскерге жіберу және әскери бөлімдерге жөнелту кезінде облыстық әскерге шақыру пунктінде қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз ету ұсынылсын.
4. Павлодар станциясының желілік ішкі істер бөліміне (келісім бойынша):
теміржол станциясында отырғызу орындарында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету бойынша қажетті шаралар қабылдау ұсынылсын.
5. Облыс мәдениет басқармасы Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының қатарына шақырылған әскерге шақырылушыларды салтанатты түрде шығарып салу іс-шараларын ұйымдастырсын.
6. Облыс ішкі саясат басқармасы:
шақыру науқанының басталуы және оның өткізілу барысын бұқаралық ақпарат құралдарында ақпараттық жариялауды ұйымдастырылсын;
облыс қалалары, аудандарының, ауылдық округтерінің аумағында мерзімді әскери қызметке азаматтарды шақыру туралы көрнекі түрде үгіттеулер дайындасын және орналастыруды қамтамасыз етсін.
7. Қалалар мен аудандар әкімдері:
әскерге шақырылғандарды медициналық тексеру және шақыру комиссияларының жұмысы үшін қорғаныс істері жөніндегі басқармалар мен бөлімдеріне өтінімдерге сәйкес көлікпен, сондай-ақ тиісті санаттағы медициналық қызметкерлердің және техникалық қызметкерлердің қажетті санымен қамтамасыз етсін;
әскерге шақырушыларды әскерге шақыру және бөлімдерге жөнелту кезеңінде әскерге шақыру пункттеріндегі жұмысқа тартылатын шақыру комиссияларының мүшелеріне, медициналық персонал мен техникалық қызметкерлерге жұмыс орындарының, атқаратын қызметтері мен орташа еңбекақыларының сақталуын қамтамасыз етсін.
8. Павлодар облысы әкімінің 2012 жылғы 26 наурыздағы "Азаматтарды 2012 жылдың сәуір-маусым және қазан - желтоқсан айларында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" N 53/2 қаулысының күші жойылсын (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылғы 9 сәуірде N 3200 болып тіркелген, 2012 жылғы 17 сәуірде N 43 "Сарыарқа самалы" және 2012 жылғы 17 сәуірдегі N 43 "Звезда Прииртышья" газеттерінде жарияланған).

в периоды с 1 апреля по 30 июня и с 1 октября по 31 декабря текущего года обеспечить областной сборный пункт передвижной флюорографической установкой, для рентгенологического исследования граждан, подлежащих призыву.
3. Рекомендовать департаменту внутренних дел области (по согласованию):
в периоды с 1 апреля по 30 июня и с 1 октября по 31 декабря текущего года еженедельно представлять в местные органы военного управления Павлодарской области сведения на призывников, в отношении которых ведется дознание, предварительное следствие, состоящих на учете в органах внутренних дел и осужденных к наказанию, не связанному с лишением свободы;
обеспечить охрану общественного порядка на областном сборном пункте при отправке и убытии призывников в воинские части.
4. Рекомендовать линейному отделу внутренних дел на станции Павлодар (по согласованию):
принять необходимые меры по поддержанию общественного порядка в местах посадки на железнодорожной станции.
5. Управлению культуры области организовать мероприятия по проведению торжественных проводов призывников, призванных в ряды Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан.
6. Управлению внутренней политики области:
организовать информационное освещение в средствах массовой информации о начале призывной кампании и ходе ее проведения;
подготовить и обеспечить размещение наглядной агитации о призыве граждан на срочную воинскую службу на территории городов, районов, сельских округов области.
7. Акимам городов и районов:
предоставить начальникам управлений и отделов по делам обороны оборудованные помещения для медицинского освидетельствования призывников и работы призывных комиссий, обеспечить, согласно заявкам, транспортом, а также необходимым количеством медицинских работников соответствующих категорий и технических работников;
обеспечить членам призывных комиссий, медицинскому персоналу и техническим работникам, привлекаемым для работы в призывных пунктах на период призыва и отправки в войска призывников, сохранение мест работы, занимаемых должностей и средней заработной платы.
8. Признать утратившим силу постановление акимата Павлодарской области от 26 марта 2012 года N 53/2 "Об очередном призыве граждан на срочную воинскую службу в апреле - июне и октябре - декабре 2012 года" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3200, опубликовано в газетах "Сарыарқа самалы" 17 апреля 2012 года, N 43, "Звезда Прииртышья" 17 апреля 2012 года, N 43).

9. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.А. Өрсариевке жүктелсін.
10. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Е. Арын
"КЕЛІСІЛДІ"
Облыс қорғаныс істері
жөніндегі департаментінің
бастығы                                    А. Қаленов
2013 жылғы 18 наурыз
Облыс ішкі істер
департаментінің
бастығы                                    С. Құсетов
2013 жылғы 18 наурыз
Павлодар станциясындағы
ішкі істер желілік бөлімінің
бастығы                                    А. Нағыманов
2013 жылғы 18 наурыз

9. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Орсариева А.А.
10. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Е. Арын
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник департамента
по делам обороны области                   А. Каленов
"18" марта 2013 года
Начальник департамента
внутренних дел области                     С. Кусетов
"18" марта 2013 года
Начальник линейного отдела
внутренних дел на станции Павлодар         А. Нагыманов
"18" марта 2013 года