Павлодар облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2013 жылғы 29 шілдедегі № 276/8 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 05 қыркүйекте № 3599 болып тіркелді. Күші жойылды – Павлодар облыстық әкімдігінің 2020 жылғы 19 мамырдағы № 106/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Павлодар облыстық әкімдігінің 19.05.2020 № 106/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шілдедегі "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 1-тармағы 18) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 қарашадағы "Павлодар облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерін мәртебесінен айыру және оларды жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінен шығару туралы" № 1485 қаулысына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Павлодар облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімі бекітілсін.
2. Павлодар облысы әкімдігінің 2002 жылғы 7 қазандағы "Мемлекеттік қорғауға жататын жергілікті маңызы бар сәулет және монументалды өнер ескеркіштерінің қосымша тізімі туралы" № 220/10 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А. А. Өрсариевке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Е. Арын
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрі М. Құл-Мұхаммед
2013 жылғы 06 тамыз
Павлодар облысы әкімдігінің
2013 жылғы 29 шілдедегі
№ 276/8 қаулысымен
бекітілді
Павлодар облысындағы жергілікті маңызы бар тарихи
және мәдени ескерткіштерінің мемлекеттік тізімі

Об утверждении государственного списка памятников истории и культуры местного значения Павлодарской области
Постановление акимата Павлодарской области от 29 июля 2013 года № 276/8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 05 сентября 2013 года № 3599. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 19 мая 2020 года № 106/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 19.05.2020 № 106/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", подпунктом 18) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года № 1485 "О лишении статуса памятников истории и культуры местного значения и исключении их из государственного списка памятников истории и культуры местного значения Павлодарской области", акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый государственный список памятников истории и культуры местного значения Павлодарской области.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Павлодарской области от 7 октября 2002 года № 220/10 "О дополнительном списке памятников архитектуры и монументального искусства местного значения, подлежащих государственной охране".
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Орсариева А. А.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Е. Арын
СОГЛАСОВАНО
Министр культуры и информации
Республики Казахстан М. Кул-Мухаммед
06.08.2013 г.
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 29 июля 2013 года № 276/8
Государственный список памятников истории и
культуры местного значения Павлодарской области

Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 04.05.2019 № 144/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с №
Ескерткіштің атауы
Ескерткіш түрі
Ескерткіштің орналасқан жері
1
2
3
4
Ақсу қаласы
1
Қанаш Қамзиннің кеуіті(құрылған уақыты: 1966 жыл, (ХХ ғасыр) авторы Е. Труфанов)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысының, Ақсу қаласы, Жолқұдық ауылы
2
С.И. Царевтің ескерткіші (құрылған уақыты: 1985 жыл, авторы И. Лопатин)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысының, Ақсу қаласы, Ақсу қаласының мәдениет және демалыс саябағы
3
С.И. Царевқаза болған жерде орнатылған ескерткіш (құрылған уақыты: 1947 жыл, авторы И. Большаков)
Қала құрылысы және сәулет
Ақсу қаласы, Әуезов көшесі, 42
4
ҰОС қаза болғандарға орнатылған Даңқ ескерткіші (құрылған уақыты: 1985 жыл, (ХХ ғасыр) авторы В. Кутяков)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Мәдениет және демалыс саябағы
Павлодар қаласы
5
Әкімшілік ғимарат(құрылған уақыты: 1961 жыл, авторы Г. Гальченко)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Академик Сәтбаев, көшесі, 49 үй
6
Алексеев училищесі (құрылған уақыты: ХХ ғасырдын басы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Жеңіс алаңы, 15 үй
7
Благовещен шіркеуі (құрылған уақыты: 1999 жыл, авторы Г. Гальченко)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Конституция алаңы
8
Азаматтық соғыстың құрбандарына арналған бауырластар зираты (1919 жыл, авторы С. Якубович)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, қалалық саябақ
9
1931 - 1932 жылдары аштықтан қайтыс болғандардың бауырластар зираты, авторы белгісіз
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Пахомов зираты
10
Владимир училищесі (құрылған уақыты:ХХ ғасырдың басы, авторы А. Деров)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, М. Есеналиев көшесі, 6 үй
11
Темір жолшылардың МҮ (құрылған уақыты: 1957 жыл, авторы Г. Гальченко)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Нұрсұлтан Назарбаев даңғылы, 1 үй
12
Көпес Айтыкиннің үйі (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, К. Маркс көшесі, 151 үй
13
Көпес Зайцевтің үйі (құрылған уақыты: 1898 - 1910 жылдар, авторы Батов)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Академик Марғұлан көшесі, 97 үй
14
Көпес Осиповтың үйі (құрылған уақыты: ХХ жылдың басы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Академик Сәтбаевкөшесі, 160 үй
15
Көпес Охапкиннің үйі(құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Астана көшесі, 153 үй
16
Д.П. Багаев тұрған үй (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Астана көшесі, 200 үй
17
Көпес Сорокиннің үйі (құрылған уақыты: 1890 жыл, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Астана көшесі, 129 үй
18
Көпес Лаптевойдың үйі (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет

Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 04.05.2019 № 144/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование памятника
Вид памятника
Местонахождение памятника
1
2
3
4
Город Аксу
1
Бюст Канашу Камзину (время создания: 1966 год (XX век), автор Е. Труфанов)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, город Аксу, село Жолкудык
2
Памятник С. И. Царева (время создания: 1985 год, автор И. Лопатин)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, город Аксу, парк культуры и отдыха города Аксу
3
Обелиск на месте гибели С. И. Царева (время создания: 1947 год, автор И. Большаков)
Градостроительства и архитектуры
Город Аксу, улица Ауэзова, 42
4
Обелиск Славы, павшим в ВОВ (время создания: 1985 год (XX век), автор В. Кутяков)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, город Аксу, Парк культуры и отдыха
Город Павлодар
5
Административное здание (время создания: 1961 год, автор Г. Гальченко)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Академика Сатпаева, 49
6
Алексеевское училище (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, площадь Победы, 15
7
Благовещенский собор (время создания: 1999 год, автор Г. Гальченко)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, площадь Конституции
8
Братская могила жертв гражданской войны (1919 год, автор С. Якубович)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, горсад
9
Братская могила умерших от голода в 1931 - 1932 годы, автор неизвестен
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, Пахомовское кладбище
10
Владимирское училище (время создания: начало ХХ века, автор А. Деров)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица М. Исиналиева, 6
11
ДК Железнодорожников (время создания: 1957 год, автор Г. Гальченко)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица проспект Нұрсұлтан Назарбаев, 1
12
Дом купца Айтыкина (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица К. Маркса, 151
13
Дом купца Зайцева (время создания: 1898 - 1910 годы, автор Батов)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Академика Маргулана, 97
14
Дом купца Осипова (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Академика Сатпаева, 160
15
Дом купца Охапкина (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Астана, 153
16
Дом, в котором жил Д.П. Багаев (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Астана, 200
17
Дом купца Сорокина (время создания: 1890 год, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Астана, 129
18
Дом купчихи Лаптевой (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры

Павлодар қаласы, Луначарский көшесі, 9/1 үй
19
Жазушы А. Некрасовтың үйі (құрылған уақыты:ХХ ғасыр басы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Луначарский көшесі, 5 үй
20
Ақын П. Васильевтің үйі (құрылған уақыты: ХIХ ғасырдың екінші жартысы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Чернышевский көшесі, 121 үй
21
200-мыңыншы ПТЗ тракторы (құрылған уақыты: 1980 жыл, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, ПТЗ зауыт алды алаңы
22
Көпес Рамазановтың тұрғын үйі (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Астана көшесі,137 үй
23
Жоғары билік ғимараты (құрылған уақыты: ХIХ ғасырдың екінші жартысы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 3 үй
24
ҰОС кезінде Эвакогоспиталь болған N 8 мектеп ғимараты (құрылған уақыты: 1939 жыл, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Астана көшесі, 125 үй
25
КСРО Мембанкі филиалының ғимараты (құрылған уақыты: 1934 жыл, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы,Академик Сәтбаев көшесі, 158 үй
26
"Октябрь" кинотеатры (құрылған уақыты: 1957 жыл, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Торайғыров көшесі,48 үй
27
Көпес үйі (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Астана көшесі, 155 үй
28
Көпес үйі (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Астана көшесі, 124 үй
29
Көпес Суриковтың дүкендері (құрылған уақыты: Х1Х ғасырдың соңы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Астана көшесі, 168 үй
30
Көпес Тумашевтің дүкені (құрылған уақыты: ХХ ғасырдыңбасы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Луначарский көшесі, 9/2 үй
31
Даңқ мемориалы (құрылған уақыты: 1975 жыл, авторы И. Виноградов, И. Лопатин)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Бірінші мамыр шағын бағы
32
Мешіт (құрылған уақыты: 1905 жыл, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Академик Марғұлан көшесі, 138 үй
33
М.Ж. Көпеев мешіті (құрылған уақыты: 2001 жыл, авторы: Т.С. Әбілді, М.З. Қабдуәлиев)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Қайырбаев көшесі, 107 үй
34
Д.П. Багаевтің зираты (1958 жыл)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, ескі зират
35
Бұрынғы ауылшаруашылық мектебі (құрылған уақыты: 1898 жыл, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Володарский көшесі, 129 үй
36
1942 - 1943 жылдары N 2448 эвакогоспитальде жарақаттан қайтыс болған жауынгерлерге орнатылған ескерткіш, авторы И.Лопатин
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, қалалық ескі зираты
37
ҰОС қаза болғандарға арналған ескерткіш (құрылған уақыты: 1975 жыл, авторы И. Лопатин)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, локомотив депосы
38
ҰОС қаза болғандарға арналған ескерткіш (құрылған уақыты: 1965 жыл, авторы И. Лопатин)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы,Мир көшесі, 40
39
Ішкі әскер жауынгерлеріне арналған Даңқ ескерткіші (құрылған уақыты: 1978 жыл, авторыК. Белков)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, өнеркәсіп ауданы, 6679 ә/б
40
Ағаш сәулет ескерткіші (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, П. Васильев көшесі, 3 үй
41
Кеңес Одағының батыры Қ. Қамзиннің ескерткіші (құрылған уақыты: 1979 жыл, авторы И. Лопатин)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Қамзин және Толстой көшелерінің қиылысы
42
С. Торайғыров ескерткіші (құрылған уақыты: 2000 жыл, автор Х. Абаев)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Академик Сәтбаев және Торайғыров көшелерінің қиылысы
43

г. Павлодар, ул. Луначарского, 9/1
19
Дом писателя А. Некрасова (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Луначарского, 5
20
Дом поэта П. Васильева (время создания: вторая половина ХIХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Чернышевского, 121
21
200-тысячный трактор ПТЗ (время установки: 1980 год, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, ПТЗ, предзаводская площадь
22
Жилой дом купца Рамазанова (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Астана,137
23
Здание станичного правления (время создания: вторая половина ХIХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Толстого, 3
24
Здание школы N 8, где в годы ВОВ был эвакогоспиталь (время создания: 1939 год, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Астана, 125
25
Здание филиала Госбанка СССР (время создания: 1934 год, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Академика Сатпаева, 158
26
Кинотеатр "Октябрь" (время создания: 1957 год, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Торайгырова,48
27
Купеческий дом (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Астана, 155
28
Купеческий дом (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
г. Павлодар, ул. Астана, 124
29
Магазины купца Сурикова (время создания: конец Х1Х века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Астана, 168
30
Магазин купца Тумашева (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
г. Павлодар, ул. Луначарского, 9/2
31
Мемориал Славы (время создания: 1975 год, авторы И. Виноградов, И. Лопатин)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, Первомайский сквер
32
Мечеть (время создания: 1905 год, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Академика Маргулана, 138
33
Мечеть М.Ж. Копеева (время создания: 2001 год, авторы: Абильды Т.С., Кабдуалиев М.З.)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Каирбаева, 107
34
Могила Д.П. Багаева (1958 год)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, старое кладбище
35
Низшая сельскохозяйственная школа (время создания: 1898 год, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
г. Павлодар, ул. Володарского, 129
36
Обелиск на братской могиле воинов, умерших от ран в эвакогоспитале N 2448 в 1942 - 1943 годах, автор И. Лопатин
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, старое кладбище
37
Обелиск павшим в ВОВ (время создания: 1975 год, автор И. Лопатин)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, локомотивное депо
38
Обелиск павшим в ВОВ (время создания: 1965 год, автор И. Лопатин)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Мира, 40
39
Обелиск Славы воинам внутренних войск (время создания: 1978 год, автор К. Белков)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, промрайон, в/ч 6679
40
Памятник деревянного зодчества (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица П. Васильева, 3
41
Памятник К. Камзину, Герою Советского Союза (время создания: 1979 год, автор И. Лопатин)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, пересечение улиц Камзина и Толстого
42
Памятник С. Торайгырову (время создания: 2000 год, автор Х. Абаев)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, пересечение улиц Академика Сатпаева и Торайгырова
43

Алғашқы пошта-телеграф кеңсесі (құрылған уақыты: 1910 - 1913 жылдар, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Астана көшесі, 147 үй
44
Пошта-телеграф кеңсесі (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы,Академик Марғұлан көшесі, 115 үй
45
Өзен вокзалы (құрылған уақыты: 1960 жыл, авторы Г. Гальченко)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Академик Шөкин көшесі, 1 үй
46
Рим–католик костелі (құрылған уақыты: 1999 жыл, авторы А. Крохолев)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Малайсары батыр көшесі, 68 үй
47
Орыс-Азиат сыртқы сауда банкі (құрылған уақыты: ХIХ ғасырдың соңы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Астана көшесі, 151 үй
48
Орыс-қырғыз училищесі (құрылған уақыты: 1916 жыл, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, 29 ноябрь көшесі, 2 үй
49
Павлодар большевиктерінің басышысы С. Тепловтың (1880 - 1918 жылдары) құрбан болған орнындағы стела (құрылған уақыты: 1969 жыл, авторы И. Лопатин)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Астана және Киров көшелерінің қиылысы
50
Т-34 Танк тұғыры (құрылған уақыты:1987 жыл, авторы К. Жылқыбаев)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Астана көшесі, ардагерлер шағын саябағы
51
Яковлевтің типографиясы (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Академик Марғұлан көшесі, 89 үй
52
Сауда қатарлары (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Астана көшесі, 160 үй
53
Сауда қатарлары (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Астана көшесі, 156 үй
54
Уездік аурухана (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Абай көшесі, 115 үй
55
Көпес Суриковтың үй-жайы (құрылған уақыты: ХIХ ғасырдың соңы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Астана көшесі, 166 үй
56
Чередовтың үй-жайы (құрылған уақыты:ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Академик Бектұров көшесі, 95, 97 үйлер
57
Кешендегі флигель (құрылған уақыты: 1907 жыл, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар қаласы, Астана көшесі, 131 үй
58
Кенжекөл қонысы
Археология
Кенжекөл ауылынан Оңтүстік-Шығысқа қарай 3 км, Павлодар шоссесінің маңында
Екібастұз қаласы
59
Алғашқы көмір эшелонын артқан экскаватор шөміші, 1954 жылы (құрылған уақыты: 1972 жыл, авторы К. Бектемиров)
Қала құрылысы және сәулет
Екібастұз қаласы, вокзал алды алаңы
60
Мешіт, (құрылған уақыты: 1998 жыл, авторы Ж. Хайдаров)
Қала құрылысы және сәулет

Первая почтово-телеграфная контора (время создания: 1910 - 1913 годы, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Астана, 147
44
Почтово-телеграфная контора (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Академика Маргулана, 115
45
Речной вокзал (время создания: 1960 год, автор Г. Гальченко)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Академика Чокина, 1
46
Римско–католический костел (время создания: 1999 год, автор А. Крохолев)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Малайсары Батыр, 68
47
Русско-Азиатский внешнеторговый банк (время создания: конец ХIХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Астана, 151
48
Русско-киргизское училище (время создания: 1916 год, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица 29 ноября, 2
49
Стела на месте гибели С. Теплова (1880 - 1918 годы, руководитель павлодарских большевиков (время создания: 1969 год, автор И. Лопатин)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, пересечение улиц Астана и Кирова
50
Танк Т-34 на постаменте (время установки: 1987 год, автор К. Жылкибаев)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Астана, сквер ветеранов
51
Типография Яковлева (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Академика Маргулана, 89
52
Торговые ряды (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Астана, 160
53
Торговые ряды (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Астана, 156
54
Уездная больница (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Абая, 115
55
Усадьба купца Сурикова (время создания: конец ХIХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Астана, 166
56
Усадьба Чередова (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Академика Бектурова, 95, 97
57
Флигель в комплексе (время создания: 1907 год, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Город Павлодар, улица Астана, 131
58
Курган Кенжеколь
Археологии
В 3 км. к юго-востоку от села Кенжеколь рядом с шоссе на город Павлодар
Город Экибастуз
59
Ковш экскаватора, которым отгружен первый эшелон угля в 1954 году (время установки: 1972 год, автор К. Бектемиров)
Градостроительства и архитектуры
Город Экибастуз, привокзальная площадь
60
Мечеть (время создания: 1998 год, автор Ж. Хайдаров)
Градостроительства и архитектуры

Екібастұз қаласы, Беркімбаев көшесі 165/56 үй
61
Екібастұз көмір кен орнынын комиссары С.И. Царевтің ескерткіші (құрылған уақыты: 1978 жыл, авторы С. Пантелеев)
Қала құрылысы және сәулет
Екібастұз қаласы, Царев көшесі
62
Православиялық ғибадатхана (құрылған уақыты: 1998 жыл, авторы Ж. Хайдаров)
Қала құрылысы және сәулет
Екібастұз қаласы, Әуезов көшесі, 160 үй
63
Ақжар 1 обасы
Археология
Төртүй ауылынан Оңтүстік-Батысқа қарай 11 шақырым, Шідерті өзенінің оңтүстік жағалауында
64
Ақжар 2 обасы
Археология
Ақжар елді мекенінен 5 шақырым, Төртүй ауылынан Оңтүстік-Батысқа қарай 15 шақырым, Шідерті өзенінің сол жағалауында
65
Ащыкөл обасы
Археология
Екібастұз қаласынан солтүстікке қарай 2,5 шақырым, Ащыкөл көлінен 500 м
66
Байет 1 обасы
Археология
Байет ауылынан шығысқа қарай 1,5 шақырым
67
Байет 2 обасы
Археология
Байет ауылынан Оңтүстік-Батысқа қарай 2 шақырым, жолдан оңтүстікке қарай 200 м
68
Бөзщакөл 1 обасы
Археология
Бозшакөл көлінен Солтүстік-Шығысқа қарай 1 шақырым
69
Бөзщакөл 2 обалар тобы
Археология
Бозшакөл көлінен Солтүстік-Шығысқа қарай 1 шақырым
70
Бозщакөл 3 обалар тобы
Археология
Бозшакөл көлінен шығысқа қарай 800 м
71
Бозщакөл 4 обалар тобы
Археология
Бозшакөл көлінен Оңтүстік-Батысқа қарай 3 шақырым
72
Қарасор 1 обалар тобы
Археология
Қарасор станциясынан Солтүстік-Батысқа қарай 1,5 шақырым
73
Қарасор 2 обасы
Археология
Павлодар - Екібастұз тас жолынан 93 шақырым станциядан Оңтүстік-Батысқа қарай 2 шақырым
74
Құтаяқсор обасы
Археология
Шідерті кентінен оңтүстікке қарай 10 шақырым, көлдің шығыс жақ жағалауында
75
Қызыл Жар 1 обасы
Археология
Тай ауылынан Оңтүстік-Батысқа қарай 22 шақырым, Өленті өзенінің оң жақ жағалауында
76
Нұрмамбет 2 обалар тобы
Археология
Ақжар ауылының Оңтүстік-Батысқа қарай 5 шақырым, Шідерті өзенінің оң жақ жағасында
77
Шідерті 2 обалар тобы
Археология
Шідерті станциясынан Оңтүстік-Батысқа қарай 2 шақырым, шекара маңында
78
Шідерті 3 обалар тобы
Археология
Шідерті станциясынан Оңтүстік-Шығысқа қарай 4 шақырым, шоқыда
79
Шідерті 4 обасы
Археология
Шідерті кентінен Оңтүстік-Батысқа қарай 1,5 шақырым
80
Шідерті 5 обасы
Археология
Шідерті кентінен Солтүстік-Батысқа қарай 1,5 шақырым
81
Шідерті 6 обасы
Археология
Шідерті кентінен Солтүстік-Батысқа қарай 3 шақырым
82
Шідері 7 обалар тобы
Археология
Шідерті кентінен солтүстікке қарай 3 шақырым
83
Шідерті 8 обалар тобы
Археология
Шідерті кентінен Оңтүстік-Батысқа қарай 3 шақырым
84
Шідерты 9 обалар тобы
Археология
Шідерті кентінен Солтүстік-Батысқа қарай 3 шақырым, сол жақ жағалауда
85
Шідерті 10 обасы
Археология
Шідерті кентінен оңтүстікке қарай 8 шақырым, Шідерті өзенінің оң жақ жағалауында
86
Тай 1 обалар тобы
Археология
Тай ауылынан солтүстікке қарай 4 шақырым, Өленті өзенінің сол жағалауында
87
Тай 2 обалар тобы
Археология

Город Экибастуз, улица Беркимбаева, 165/56
61
Памятник С.И. Цареву, комиссару экибастузских угольных копей (время создания: 1978 год, автор С. Пантелеев)
Градостроительства и архитектуры
Город Экибастуз, улица Царева
62
Православная церковь (время создания: 1998 год, автор Ж. Хайдаров)
Градостроительства и архитектуры
Город Экибастуз, улица Ауэзова, 160
63
Курган Акжар 1
Археологии
В 11 км. к юго-западу от села Тортуй, на правом берегу реки Шидерты
64
Курган Акжар 2
Археологии
В 5 км. от местности Акжар, в 15 км. к юго-западу от села Тортуй на левом берегу реки Шидерты
65
Курганы Ащиколь
Археологии
В 2,5 км. к северу от города Экибастуз в 500 м. от озера Ашиколь
66
Курган Байет 1
Археологии
В 1,5 км. к востоку от села Байет
67
Курган Байет 2
Археологии
В 2 км. к юго-западу от села Байет, 200 м. южнее дороги
68
Курган Бозщаколь 1
Археологии
В 1 км. к северо-востоку от озера Бозщаколь
69
Курганная группа Бозщаколь 2
Археологии
В 1 км. к северо-востоку от озера Бозщаколь
70
Курганная группа Бозщаколь 3
Археологии
В 800 м. к востоку от озера Бозшаколь на сопке
71
Курганная группа Бозщаколь 4
Археологии
В 3 км. к юго-западу от озера Бозщаколь на сопке
72
Курганная группа Карасор 1
Археологии
В 1,5 км. к северо-западу от станции Карасор
73
Курган Карасор 2
Археологии
В 2 км. к юго-западу от станции на 93 км. трассы Павлодар-Экибастуз
74
Курган Кутаяксор
Археологии
В 10 км. к югу от поселка Шидерты на восточном берегу озера
75
Курган Кызыл Жар 1
Археологии
В 22 км. к юго-западу от села Тай правый берег реки Оленты
76
Курганная группа Нурмамбет 2
Археологии
В 5 км. к юго-западу от села Акжар, на правом берегу реки Шидерты
77
Курганная группа Шидерты 2
Археологии
В 2 км. к юго-западу от станции Шидерты, на гряде
78
Курганная группа Шидерты 3
Археологии
В 4 км. к юго-востоку от станции Шидерты, на сопке
79
Курган Шидерты 4
Археологии
В 1,5 км. к юго-западу от поселка Шидерты
80
Курган Шидерты 5
Археологии
В 1,5 км. к северо-западу от поселка Шидерты
81
Курган Шидерты 6
Археологии
В 3 км. к северо-западу от поселка Шидерты
82
Курганная группа Шидерты 7
Археологии
В 3 км. к северу от поселка Шидерты
83
Курганная группа Шидерты 8
Археологии
В 3 км. к юго-западу от поселка Шидерты
84
Курганная группа Шидерты 9
Археологии
В 3 км. к северо-западу от поселка Шидерты, на левом берегу
85
Курган Шидерты 10
Археологии
В 8 км. к югу от поселка Шидерты, на правом берегу реки Шидерты
86
Курганная группа Тай 1
Археологии
В 4 км. к северу от села Тай, на левом берегу реки Оленты
87
Курган Тай 2
Археологии

Тай ауылынан Солтүстік-Шығысқа қарай 4,5 шақырым, Өленті өзенінің сол жақ жағалауында
88
Тай 3 обасы
Археология
Тай ауылынан солтүстікке қарай 5 шақырым, Өленті өзенінің сол жақ жағалауында
89
Тай 5 обасы
Археология
Тай ауылынан Оңтүстік-Батысқа қарай 6 шақырым, Өленті өзенінің оң жақ жағалауында
90
211 шақырым обалар тобы Павлодар - Қарағанды
Археология
Павлодар - Қарағанды тас жолында 211 шақырым, автотұрақтың оң жағында
91
(Екібастұз 17, 18, 19) ескерткіштер кешені
Археология
Екібастұз қаласынан шығысқа қарай 5 шақырым
92
Ақ-Маңдай обасы
Археология
Екібастұз қаласынан Оңтүстік-Батысқа оңтүстігіне қарай 1,7 шақырым, Ақ-Маңдай кенішінен Оңтүстік-Батысқа қарай 7,5 шақырым
93
Жекпес обасы
Археология
Тай ауылынан Оңтүстік-Батысқа қарай 30 шақырым, Өленті өзенінің оң жақ жағалауында
94
Жанбас 1 тұрған жер
Археология
Басқауға ауылынан Оңтүстік-Батысқа қарай 13 шақырым, Жанбас кенішінің маңында
95
Керегетас обасы
Археология
Керегетас бұлағының Оңтүстік-Батысқа қарай 20 шақырым
96
Керегетас 1 обасы
Археология
Жаңажол жайлауынан Солтүстік-Шығысқа шығысқа қарай 1,5 шақырым
97
Керегетас 2 обасы
Археология
Керегетас бұлағының Оңтүстік-Батысқа қарай 3 шақырым
98
Керегетас 3 обасы
Археология
Керегетас бұлағының Оңтүстік-Батысқа қарай 3 шақыры
99
Қыркөл обасы
Археология
Қыркөл көлінің солтүстік жағалауында
100
Қыркөл 1 обасы
Археология
Қыркөл көлінің солтүстік жағалауында
101
Қыркөл 2 обасы
Археология
Қыркөл көлінен Оңтүстік-Батысқа қарай 2 шақырым
102
Кіндікті обасы
Археология
Шідерті ауылынан шығысқа қарай 19 шақырым, Қындықты көлінен Солтүстік-Шығысқа қарай 600 м.
103
Майсор обасы
Археология
Майсор көлінен Солтүстік-Батысқа қарай 600 м
104
Майсор 1 обасы
Археология
Екібастұз әуежайынан Солтүстік-Батысқа қарай 7,5 шақырым шоқы үстінде
105
Өлеңті жазулары
Археология
Тай ауылынан шығысқа қарай 15 шақырым, Өлеңті өзенінің оң жақ жағалауында
106
Ангренсор елді мекені
Археология
Екібастұз қаласынан Оңтүстік-Шығысқа қарай 20 шақырым, Екібастұз-Майқайын тас жолынан Оңтүстік-Батысқа қарай 200 м
107
Атығай елді мекені
Археология
Екібастұз қаласынан Солтүстік-Шығысқа шығысқа қарай 12 шақырым, Атығай темір жол станциясынан Солтүстік-Шығысқа қарай 2 шақырым
108
Керегетас елді мекені
Археология
Керегетас бұлағынан Оңтүстік-Батысқа қарай 20 шақырым
109
Қыркөл 1 елді мекені
Археология
Қыркөл көлінің шығыс жағалауы, бұрынғы қосалқы шаруашылық фермасы
110
Кіндікті елді мекіні
Археология
Шідерті ауылынан шығысқа қарай 19 шақырым, Қындықты көлінен батысқа қарай 600 м
111
Қыркөл елді мекені
Археология
Қыркөл көлінің солтүстік жағалауында
112
Ақбидайық 2 шеберханасы
Археология
Қарасор станциясынан Оңтүстік-Батысқа қарай 9 шақырым, Ақбидайық жерінде

В 4,5 км. к северо-востоку от села Тай, на левом берегу реки Оленты
88
Курган Тай 3
Археологии
В 5 км. к северу от села Тай, на левом берегу реки Оленты
89
Курган Тай 5
Археологии
В 6 км. к юго-западу от села Тай, на правом берегу реки Оленты
90
Курганная группа на 211 км. Шоссе Павлодар - Караганда
Археологии
На 211 км. шоссе Павлодар - Караганда, справа у автостоянки
91
Комплекс памятников (Экибастуз 17, 18, 19)
Археологии
В 5 км. к востоку от города Экибастуза
92
Могильник Ак-Мандай
Археологии
В 1,7 км. к югу-юго-западу от города Экибастуз, в 7,5 км. к юго-западу от рудника Ак-Мандай
93
Могильник Жекпес
Археологии
В 30 км. к юго-западу от села Тай, на правом берегу реки Оленты
94
Местонахождение Жанбас 1
Археологии
В 13 км. к юго-западу от села Бескауга, у родника Жанбас
95
Могильник Керегетас
Археологии
В 20 км. к юго-западу от рудника Керегетас
96
Могильник Керегетас 1
Археологии
В 1,5 км. к востоку северо-востоку от летовки Жаножол
97
Могильник Керегетас 2
Археологии
В 3 км. к юго-западу от рудника Керегетас
98
Могильник Керегетас 3
Археологии
В 3 км. к юго-западу от рудника Керегетас
99
Могильник Кырколь
Археологии
На северном побережье озера Кырколь
100
Могильник Кырколь 1
Археологии
На северном побережье озера Кырколь
101
Могильник Кырколь 2
Археологии
В 2 км. к юго-западу от озера Кырколь
102
Могильник Кындыкты
Археологии
В 19 км. к востоку от поселка Шидерты, в 600 м. к северо-востоку от озера Кындыкты
103
Могильник Майсор
Археологии
В 600 м. к северо-западу от озера Майсор
104
Могильник Майсор 1
Археологии
В 7,5 км. к северо-западу от аэропорта города Экибастуз на вершине сопки
105
Олентинские писаницы
Археологии
В 15 км. к востоку от села Тай, на правом берегу реки Оленты
106
Поселение Ангренсор
Археологии
В 200 м к юго-западу от трассы Экибастуз - Майкаин, в 20 км. к юго-востоку от города Экибастуз
107
Поселение Атыгай
Археологии
В 12 км. к северу северо-востоку от города Экибастуз, в 2 км. к северо-востоку от железнодорожной станции Атыгай
108
Поселение Керегетас
Археологии
В 20 км. к юго-западу от рудника Керегетас
109
Поселение Кырколь 1
Археологии
На восточном берегу озера Кырколь, у бывшей фермы подхоза
110
Поселение Кындыкты
Археологии
В 19 км. к востоку от поселка Шидерты, в 600 м. к западу от озера Кындыкты
111
Поселение Кырколь
Археологии
На северном побережье озера Кырколь
112
Стоянка–мастерская Акбидаик 2
Археологии
В 9 км. к юго-западу от станции Карасор, в урочище Акбидаик

113
Ангренсор қонысы
Археология
Екібастұз қаласынан Оңтүстік-Шығысқа қарай 27 шақырым, Ангренсор көлінен шығысқа қарай 500 м.
114
Ангренсор 1 қонысы
Археология
Екібастұз қаласынан Оңтүстік-Шығысқа қарай 27 шақырым, Ангренсор көлінің Оңтүстік-Батысқа жағалауындағы жылғада.
115
Атығай қонысы
Археология
Екібастұз қаласынан Солтүстік-Шығысқа қарай 12 шақырым, Атығай темір жол станциясынан солтүстік-шығысқа қарай 2 шақырым
116
Атығай 1 қонысы
Археология
Екібастұз қаласынан Солтүстік-Шығысқа қарай 12 шақырым, Атығай темір жол станциясынан Солтүстік-Шығысқа қарай 2 шақырым
117
Ащыкөл қонысы
Археология
Ащыкөл көлінің шығыс жағасында
118
Бозшакөл 1 қонысы
Археология
Бозшакөл көлінен шығысқа қарай 200 м, құрғаған жылғаның оң жақ жағалауында
119
Бөзшакөл 2 шеберханасы
Археология
Бозшкөл ауылынан шығысқа қарай 800 м
120
Бозшакөл 3 қонысы
Археология
Бозшакөл көлінен Оңтүстік-Шығысқа қарай 3,4 шақырым, құрғаған жылғаның сол жақ жағалауында
121
Бозшакөл 4 қонысы
Археология
Бозшакөл көлінен Оңтүстік-Батысқа қарай 3,5 шақырым, оң жақ жағалауда
122
ГРЭС 1 қонысы
Археология
ГРЭС 1 оңтүстікке қарай 600 м
123
ГРЭС 1, 1 қонысы
Археология
ГРЭС 1 оңтүстікке қарай 1 шақырым
124
ГРЭС 1, 2 қоныс
Археология
ГРЭС 1 О-Б қарай 1,5 шақырым
125
ГРЭС 1, 3 қонысы
Археология
ГРЭС1 О-Б қарай 1,5 шақырым
126
ГРЭС 1, 4 қонысы
Археология
ГРЭС 1 О-Б қарай 5 шақырым
127
Ескелді 2 қонысы
Археология
Жаңажол ауылынан Солтүстік-Батысқа қарай шақырым 23 шақырым
128
Жаңажол қонысы
Археология
Жаңажол жайлауынана Оңтүстік-Батысқа жылғада
129
Жаңажол 1 қоныс
Археология
Ақмаңдай кенішінен Оңтүстік-Шығысқа қарай 8 шақырым, Екібастұз қаласынан Оңтүстік-Батысқа-оңтүстікке қарай 17 шақырым
130
Керегетас қонысы
Археология
Жаңажол жайлауынан Солтүстік-Шығысқа қарай 1,5 шақырым
131
Керегетас 1 қонысы
Археология
Жаңажол жайлауынан Солтүстік-Шығысқа қарай 1,5 шақырым
132
Құдайкөл 1 қонысы
Археология
Қалқаман ауылынан Оңтүстік-Батысқа қарай 10 шақырым, көлдің шығыс жағалауында
133
Кіндікті қонысы
Археология
Шідерті ауылынан шығысқа қарай 19 шақырым
134
Кіндікті 1 қонысы
Археология
116 айырықтан батысқа қарай 12,5 шақырым
135
Кіндікті 2 қоныс
Археология
Шідерті ауылынан шығысқа қарай 19 шақырым, Қындықты көлінен Оңтүстік- Батысқа қарай 600 м.
136
Қыркөл қоныс
Археология
Қыркөл көлінен батысқа қарай 7,5 км
137
Қыркөл 1 қонысы
Археология
Қыркөл көлінен Солтүстік-Батысқа қарай 300 м жылға жағасында
138
Қыркөл 2 қонысы
Археология
Қыркөл көлінің солтүстік жағасында
139
Қыркөл 3 қонысы
Археология
Қыркөл көлінен Оңтүстік-Шығысқа қарай 500 м
140
Қыркөл 4 қонысы
Археология
Қыркөл көлінен шығысқа қарай 500 м
141
Қыркөл 5 қонысы
Археология
Қыркөл көлінен Солтүстік-Шығысқа қарай 2 шақырым

113
Стоянка Ангренсор
Археологии
В 27 км. к юго-востоку от города Экибастуз, в 500 м. к востоку от озера Ангренсор
114
Стоянка Ангренсор 1
Археологии
В 27 км. к юго-востоку от города Экибастуз, на юго-запад побережья озера Ангренсор, на ручье
115
Стоянка Атыгай
Археологии
В 12 км. к северо-востоку от города Экибастуз, в 2 км. к северо-востоку от железнодорожной станции Атыгай
116
Стоянка Атыгай 1
Археологии
В 12 км. к северо-востоку от города Экибастуз, в 2 км. к северо-востоку от железнодорожной станции Атыгай
117
Стоянка Ащиколь
Археологии
На восточном берегу озера Ащиколь
118
Стоянка Бозщаколь 1
Археологии
В 200 м. восточнее от озера Бозщаколь на правом берегу пересохшего ручья
119
Стоянка–мастерская Бозщаколь 2
Археологии
В 800 м. к востоку от села Бозщаколь на сопках
120
Стоянка Бозщаколь 3
Археологии
В 3,4 км. к юго-востоку озера Бозщаколь на левом берегу пересохшего ручья
121
Стоянка Бозщаколь 4
Археологии
В 3,5 км. к юго-западу озера Бозщаколь, на правом берегу
122
Стоянка ГРЭС-1
Археологии
В 600 м. к югу от ГРЭС-1
123
Стоянка ГРЭС-1, 1
Археологии
В 1 км. к югу от ГРЭС-1
124
Стоянка ГРЭС-1, 2
Археологии
В 1,5 км. к юго-западу от ГРЭС-1
125
Стоянка ГРЭС-1, 3
Археологии
В 1,5 км. к юго-западу от ГРЭС-1
126
Стоянка ГРЭС-1, 4
Археологии
В 5 км. к юго-западу от ГРЭС-1
127
Стоянка Ескельды 2
Археологии
В 23 км. к северо-западу от села Жанажол
128
Стоянка Жанажол
Археологии
На ручье к юго-западу от летовки Жанажол
129
Стоянка Жанажол 1
Археологии
В 17 км. к югу юго-западу от города Экибастуз, в 8 км. к юго-востоку от рудника Акмандай
130
Стоянка Керегетас
Археологии
В 1,5 км. к северо-востоку от летовки Жанажол
131
Стоянка Керегетас 1
Археологии
В 1,5 км. к северо-востоку от летовки Жанажол
132
Стоянка Кудайколь 1
Археологии
В 10 км. к юго-западу от поселка Калкаман на восточном берегу озера
133
Стоянка Кындыкты
Археологии
В 19 км. к востоку от поселка Шидерты
134
Стоянка Кындыкты 1
Археологии
В 12,5 км. к западу от разъезда 116
135
Стоянка Кындыкты 2
Археологии
В 19 км. к востоку от поселка Шидерты, в 600 м. к юго-западу от озера Кындыкты
136
Стоянка Кырколь
Археологии
В 7,5 км. к западу от озера Кырколь
137
Стоянка Кырколь 1
Археологии
На берегу ручья в 300 м. к северо-западу от озера Кырколь
138
Стоянка Кырколь 2
Археологии
На северном побережье озера Кырколь
139
Стоянка Кырколь 3
Археологии
В 500 м. к юго-востоку от озера Кырколь
140
Стоянка Кырколь 4
Археологии
В 500 м. к востоку от берега озера Кырколь
141
Стоянка Кырколь 5
Археологии
В 2 км. к северо-востоку от озера Кырколь

142
Қыркөл 6 қонысы
Археология
Қыркөл көлінен Оңтүстік-Шығысқа қарай 1 шақырым
143
Қыркөл 7 қонысы
Археология
Қыркөл көлінен Оңтүстік-Шығысқа қарай 600 м.
144
Қыркөл 8 қонысы
Археология
Қыркөл көлінен оңтүстікке қарай 12 шақырым
145
Қыркөл 9 қонысы
Археология
Қыркөл көлінен Оңтүстік-Батысқа қарай 1 шақырым
146
Майқайың қонысы
Археология
Майқайын станциясынан Солтүстік-Шығысқа қарай 2 шақырым
147
Майқайың 1 қонысы
Археология
Майқайын станциясынан Солтүстік-Шығысқа қарай 2 шақырым
148
Майқайың 2 қонысы
Археология
Майқайын станциясынан солтүстікке қарай 4 шақырым
149
Майқайың 3 қонысы
Археология
Майқайын станциясынан Солтүстік-Шығысқа қарай 2 шақырым
150
Майқайың 4 қонысы
Археология
Майқайын станциясынан Солтүстік-Шығысқа қарай 4 шақырым
151
Майсор қонысы
Археология
Екібастұз қаласының әуежайынан Батысқа-Солтүстік-Батысқақарай 3 шақырым
152
Майсор 1 қонысы
Археология
Екібастұз қаласының әуежайынан батысқа қарай 3 шақырым
153
Майсор 2 қонысы
Археология
Майсор көлінен оңтүстікке қарай 400 м
154
Майсор 3 қонысы
Археология
Екібастұз қаласының әуежайының Солтүстік-Батысқа батысына қарай 7 шақырым
155
Майсор 4 қонысы
Археология
Майсор көліне Солтүстік-Батысқа құятын жылға мен құмды жолдың қиылысы
156
Майсор 5 қонысы
Археология
Майсор көліне Солтүстік-Батысқа құятын жылғаның жоғарғы ағысынан 500 м
157
Майсор 6 қонысы
Археология
Майсор көліне Солтүстік-Батысқа құятын жылғаның жоғарғы ағысынан 750 м
158
Майсор 7 қонысы
Археология
Майсор көліне Солтүстік-Батысқа құятын жылғаның жоғарғы ағысынан 300 м
159
Майсор 8 қонысы
Археология
Майсор көліне Солтүстік-Батысқа құятын жылғаның жоғарғы ағысынан 1,1 шақырым
160
Майсор 9 қонысы
Археология
Майсор көліне Солтүстік-Батысқа құятын жылғаның жоғарғы ағысынан 1,3 шақырым
161
Майсор 10 қонысы
Археология
Екібастұз қаласының әуежайының Солтүстік-Батысқа қарай 7 шақырым
162
Майсор 11 қонысы
Археология
Майсор көліне Солтүстік-Батысқа құятын жылғаның жоғарғы ағысынан 1,5 шақырым
163
Майсор 12 қонысы
Археология
Екібастұз қаласының әуежайының Солтүстік-Батысқа қарай 12 шақырым
164
Майсор 13 қонысы
Археология
ЖЭС Оңтүстік-Батысқа қарай 8 шақырым
165
Разъезд 116 қонысы
Археология
116 айырықтан оңтүстікке қарай 10 шақырым
166
Сарыопан 1 қонысы
Археология
Сарыопан бұлағынан оңтүстікке қарай 11 шақырым
167
Тұз қонысы
Археология
ЖЭС Оңтүстік-Батысқа 1 шақырым
168
Шідерті 3 қонысы
Археология
Шідерті станциясынан оңтүстікке қарай 6 шақырым, өзеннің оң жақ жағалауында
169
Екібастұз қонысы
Археология
Ескі Екібастұз аймағында
170
Екібастұз 1 қонысы
Археология
Екібастұз қаласынан шығысқа қарай 6 шақырым, Екібастұз көлінің солтүстік жағалауындағы биік шоқыда
171
Екібастұз 2 қонысы
Археология
Екібастұз қаласынан шығысқа қарай 7 шақырым, Екібастұз көлінің солтүстік жағалауындағы биік шоқыда

142
Стоянка Кырколь 6
Археологии
В 1 км. к юго-востоку от озера Кырколь
143
Стоянка Кырколь 7
Археологии
В 600 м. к юго-востоку от озера Кырколь
144
Стоянка Кырколь 8
Археологии
В 12 км. к югу от озера Кырколь
145
Стоянка Кырколь 9
Археологии
В 1 км. к юго-западу от озера Кырколь
146
Стоянка Майкаин
Археологии
В 2 км. к северо-востоку от станции Майкаин
147
Стоянка Майкаин 1
Археологии
В 2 км. к северо-востоку от станции Майкаин
148
Стоянка Майкаин 2
Археологии
В 4 км. к северу от станции Майкаин
149
Стоянка Майкаин 3
Археологии
В 2 км. к северо-востоку от станции Майкаин
150
Стоянка Майкаин 4
Археологии
В 4 км. к северо-востоку от станции Майкаин
151
Стоянка Майсор
Археологии
В 3 км. к западу-северо-западу от аэропорта города Экибастуза
152
Стоянка Майсор 1
Археологии
В 3 км. к западу от аэропорта города Экибастуза
153
Стоянка Майсор 2
Археологии
В 400 м. к югу от озера Майсор
154
Стоянка Майсор 3
Археологии
В 7 км. к западу северо-западу от аэропорта города Экибастуза
155
Стоянка Майсор 4
Археологии
На пересечении грунтовой дороги и ручья, впадающего с северо-запада в озеро Майсор
156
Стоянка Майсор 5
Археологии
В 500 м. вверх по течению ручья, впадающего в озеро Майсор с северо-запада
157
Стоянка Майсор 6
Археологии
В 750 м. вверх по течению ручья, впадающего в озеро Майсор с северо-запада
158
Стоянка Майсор 7
Археологии
В 300 м. вверх по течению ручья, впадающего в озеро Майсор с северо-запада
159
Стоянка Майсор 8
Археологии
В 1,1 км. вверх по течению ручья, впадающего в озеро Майсор с северо-запада
160
Стоянка Майсор 9
Археологии
В 1,3 км. вверх по течению ручья, впадающего в озеро Майсор с северо-запада
161
Стоянка Майсор 10
Археологии
В 7 км. к северо-западу от аэропорта города Экибастуз
162
Стоянка Майсор 11
Археологии
В 1,5 км. вверх по течению ручья, на северо-запад берега озера Майсор
163
Стоянка Майсор 12
Археологии
В 12 км. к северо-западу от аэропорта города Экибастуза
164
Стоянка Майсор 13
Археологии
В 8 км. к юго-западу от ТЭЦ
165
Стоянка Разъезд 116
Археологии
В 10 км. к югу от разъезда 116
166
Стоянка Сарыопан 1
Археологии
В 11 км. к югу от родника Сарыопан
167
Стоянка Туз
Археологии
В 1 км. к юго-западу от ТЭЦ
168
Стоянка Шидерты 3
Археологии
В 6 км. к югу от станции Шидерты, на левом берегу реки
169
Стоянка Экибастуз
Археологии
На территории старого Экибастуза
170
Стоянка Экибастуз 1
Археологии
В 6 км. к востоку от города Экибастуз, на высокой сопке северного берега озера Экибастузское
171
Стоянка Экибастуз 2
Археологии
В 7 км. к востоку от города Экибастуз, на высокой сопке северного берега озера Экибастузское

172
Екібастұз 3 қонысы
Археология
Ескі Екібастұздан Солтүстік-Шығысқа қарай 300 м.
173
Екібастұз 4 қонысы
Археология
Екібастұз қаласынан шығысқа қарай 8 шақырым
174
Екібастұз 5 қонысы
Археология
Екібастұз қаласынан Оңтүстік-Шығысқа шығысына қарай 5 шақырым
175
Екібастұз 6 қонысы
Археология
Екібастұз қаласының Оңтүстік-Шығысқа шығысына қарай 5 шақырым
176
Екібастұз 7 қонысы
Археология
Екібастұз көлінің Оңтүстік-Батысқа қарай 600 м.
177
Екібастұз 8 қонысы
Археология
Ескі Екібастұздан Оңтүстік-Шығысқа шығысына қарай 2 шақырым, Екібастұз көлінің оңтүстік жағалауы, Екібастұз қаласынан шығысқа қарай 6 шақырым
178
Екібастұз 9 қонысы
Археология
Екібастұз көлінен шығысқа қарай 400 м, Екібастұз қаласынан шығысқа қарай 6 шақырым
179
Екібастұз 10 қонысы
Археология
Екібастұз қаласынан шығысқа қарай 6 шақырым орналасқан Екібастұз көлінен шығысқа қарай 600 м.
180
Екібастұз 11 қонысы
Археология
Екібастұз қаласынан шығысқа қарай 6 шақырым орналасқан Екібастұз көлінен шығысқа қарай 700 м.
181
Екібастұз 12 қонысы
Археология
Тазарту құрылыстарынан Оңтүстік-Шығысқа қарай 600 м.
182
Екібастұз 13 қонысы
Археология
Тазарту құрылыстарынан Оңтүстік-Шығысқа қарай 600 м.
183
Екібастұз 14 қонысы
Археология
Екібастұз қаласынан шығысқа қарай 5 шақырым
184
Екібастұз 15 қонысы
Археология
Екібастұз қаласынан Солтүстік-Батысқа қарай 5 шақырым жердегі "Северный" разрезі
185
Екібастұз 16 қонысы
Археология
Екібастұз қаласынан шығысқа қарай 5 шақырым, Северный разрезінің шығыс борты
186
Екібастұз 20 шеберхана - қонысы
Археология
Екібастұз қаласынан Оңтүстік-Шығысқа қарай 6-7 шақырым
187
Якшибай қонысы
Археология
Тай ауылынан шығысқа қарай 15 шақырым, Өлеңті өзенінің сол жақ жағалауында
188
21 шақырым қонысы
Археология
Екібастұз - Павлодар автожолынан 21-шақырым, тас жолдан Солтүстік-Батысқа қарай 1 шақырым
189
21 шақырым 1 қоныс
Археология
Екібастұз - Павлодар автожолынан 21-шақырым, тас жолдан оңтүстікке қарай 2,5 шақырым
190
21 шақырым 2 қоныс
Археология
Екібастұз - Павлодар автожолынан 21-шақырым, тұзды көлден оңтүстікке қарай 500 м
191
21 шақырым 3 қоныс
Археология
Екібастұз - Павлодар автожолының 21-шақырым, тас жолдан 1,5 шақырым жерде, тұзды көлдің оңтүстік жағалауында
Ақтоғай ауданы
192
Қеңес Одағының Батыры С. Мүткеновтің кеуіті, (1913 - 1944 жылдар, құрылған уақыты: 1965 жыл, авторы И. Лопатин)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Ақтоғай ауданы, Мүткенов ауылы
193
Жармұхамбет Тіленшин кеуіті, халықтық ағартушы (құрылған уақыты: 1967 жыл, авторы И. Лопатин)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Ақтоғай ауданы, Қожамжар ауылы
194
Арктиканы зерттеуші Е.С. Гернеттің зираты (1943 жыл, авторы Л. Сафонов)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Ақтоғай ауданы, Қараоба ауылы
Баянауыл ауданы

172
Стоянка Экибастуз 3
Археологии
В 300 м. к северо-востоку от старого Экибастуза
173
Стоянка Экибастуз 4
Археологии
В 8 км. к востоку от города Экибастуз
174
Стоянка Экибастуз 5
Археологии
В 5 км. к востоку юго-востоку от города Экибастуз
175
Стоянка Экибастуз 6
Археологии
В 5 км. к востоку юго-востоку от города Экибастуз
176
Стоянка Экибастуз 7
Археологии
В 600 м. к юго-западу от озера Экибастузское
177
Стоянка Экибастуз 8
Археологии
В 6 км. к востоку от города Экибастуз, южный берег озера Экибастузское, 2 км. к востоку юго-востоку от старого Экибастуза
178
Стоянка Экибастуз 9
Археологии
В 6 км. к востоку от города Экибастуз, в 400 м. к востоку от озера Экибастузское
179
Стоянка Экибастуз 10
Археологии
В 6 км. к востоку от города Экибастуз, в 600 м. к востоку от озера Экибастузское
180
Стоянка Экибастуз 11
Археологии
В 6 км. к востоку от города Экибастуз, в 700 м. к востоку от озера Экибастузское
181
Стоянка Экибастуз 12
Археологии
В 600 м. к юго-востоку от очистных сооружений
182
Стоянка Экибастуз 13
Археологии
В 600 м. к юго-востоку от очистных сооружений
183
Стоянка Экибастуз 14
Археологии
В 5 км. к востоку от города Экибастуз
184
Стоянка Экибастуз 15
Археологии
В 5 км. к северо-западу от города Экибастуз, в районе станции Озерная, разрез "Северный"
185
Стоянка Экибастуз 16
Археологии
В 5 км. к востоку от города Экибастуз, восточный борт разреза "Северный"
186
Стоянка – мастерская Экибастуз 20
Археологии
В 6-7 км. к юго-востоку от города Экибастуза
187
Стоянка Якшибай
Археологии
В 15 км. к востоку от села Тай, на левом берегу реки Оленты
188
Стоянка 21 км.
Археологии
На 21 км. автодороги Экибастуз – Павлодар в 1 км. к северо-западу от трассы
189
Стоянка 21 км. 1
Археологии
На 21 км. автодороги Экибастуз – Павлодар в 2,5 км. к югу от трассы
190
Стоянка 21 км. 2
Археологии
На 21 км. автодороги Экибастуз – Павлодар в 500 м. к югу от соленого озера
191
Стоянка 21 км. 3
Археологии
На 21 км. автодороги Экибастуз – Павлодар в 1,5 км. от трассы, на южном побережье соленого озера
Актогайский район
192
Бюст С. Муткенова, Героя Советского Союза (1913 - 1944 годы, время создания: 1965 год, автор И. Лопатин)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, Актогайский район, село Муткеново
193
Бюст Жармухамбет Тленшина, народный просветитель (время создания: 1967 год, автор И. Лопатин)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, Актогайский район, село Кожамжар
194
Могила Е.С. Гернет, исследователь Арктики (1943 год, автор Л. Сафонов)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, Актогайский район, с. Караоба
Баянаульский район

195
С. Торайғыровтың кеуіті (құрылған уақыты: 1970 жыл, авторы М. Енсибаев)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Баянауыл ауданы, Торайғыр ауылы
196
М.Ж. Көпеевтың кесенесі (құрылған уақыты: 2006 жыл, авторы Б. Ибрагимов)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Баянауыл ауданы, Жаңажол ауылы
197
С.Торайғыровтың кесенесі (құрылған уақыты: 1993 жыл, авторы М. Енсибаев)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Баянауыл ауданы, Торайғыр ауылы
198

195
Бюст С. Торайгырова (время создания: 1970 год, автор М. Енсибаев)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, Баянаульский район, село Торайгыр
196
Мавзолей М.Ж. Копеева (время создания: 2006 год, автор Б. Ибрагимов)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, Баянаульский район, село Жанажол
197
Мавзолей С.Торайгырова (время создания: 1993 год, автор Енсибаев)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, Баянаульский район, село Торайгыр
198

"Майқайыналтын" кеншінің 50-жылдығына арналған ескерткіш (құрылған уақыты: 1982 жыл, авторы М. Мұхамединов)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Баянауыл ауданы, Майқайын кенті
199
Драверт үңгірі (тастағы суреттер)
Археология
Баянауыл ауылынан Солтүстік-Батысқа 5 шақырым, Жасыбай көлінің Оңтүстік-Батысқа жағалауы
200
Кафарка құрбан шалынатын жер
Археология
Баянауыл ауылынан батысынан 4 шақырым жердегі Кафарка
201
Кафарка 2 құрбан шалынатын жер
Археология
Баянауыл ауылынан батысқа қарай 10 шақырым
202
Жасыбай 11 обасы
Археология
Баянауыл ауылынан Солтүстік-Батысқа қарай 6,5 шақырым
203
Жыланды 1 обалар тобы
Археология
Жаңажол ауылынан 4,5 шақырым (ферма маңында)
204
Кафарка обасы
Археология
Баянауыл ауылынан батысқа қарай 7-8 шақырым жердегі Кафарка
205
Қорған 1 обасы
Археология
Баянауыл ауылынан батысқа қарай 13,8 шақырым жердегі Кафарка
206
Кафарка 2 обасы
Археология
Баянауыл ауылынан батысқа қарай 13,8 шақырым жердегі Кафарка
207
Торайғыр 3 обасы
Археология
Торайғыр ауылынан шығысқа қарай 1 шақырым,Торайғыр көлінің солтүстік-батыс жағалауында
208
Торайғыр 4 обасы
Археология
Торайғыр көлінің жанындағы Торайғыр ауылынан шығысқа қарай 2,5 шақырым
209
Торайғыр 5 обасы
Археология
Торайғыр көлінің жанындағы Торайғыр ауылынан шығысқа қарай 2 шақырым
210
Торайғыр 7 обасы
Археология
Торайғыр ауылынан шығысқа қарай 10 шақырым
211
Булка обасы
Археология
Булка тауынан Солтүстік-Батысқа қарай 10 шақырым
212
Булка 1 обасы
Археология
Булка тауынан Солтүстік-Батысқа қарай 10 шақырым
213
Булка 2 обасы
Археология
Булка тауынан Солтүстік-Батысқа қарай 10 шақырым
214
Булка 3 обасы
Археология
Булка тауынан Солтүстік-Батысқа қарай 10 шақырым
215
Жасыбай 2 орналасқан жері
Археология
Баянауыл ауылынан Солтүстік-Батысқа 6,5 шақырым, Жасыбай көлінен солтүстік жағалаудан 1 шақырым
216
Жасыбай обасы
Археология
Жасыбай көлінен шығыс жақ жағалауының шығысына қарай 2 шақырым жердегі Баянауыл ауылынан 6,5 шақырым көне жота
217
Жасыбай 3 обасы
Археология
Баянауыл ауылынан Солтүстік-Батысқа қарай 6 шақырым
218
Жасыбай 6 обасы
Археология
Баянауыл ауылынан Солтүстік-Батысқа 6 шақырым қарай Бянауыл-Жасыбай тас жолының 13-шақырымнан 1 шақырым жердегі Жасыбай көлінің солтүстігіне қарай 1,5 шақырым
219
Жасыбай 7 обасы
Археология
Баянауыл ауылынан Солтүстік-Батысқа қарай 5 шақырым
220
Жасыбай 8 обасы
Археология
Баянауыл ауылынан Солтүстік-Батысқа қарай 6 шақырым
221
Жасыбай 9 обасы
Археология
Баянауыл ауылынан Солтүстік-Батысқа қарай 6,5 шақырым
222
Жасыбай 10 обасы
Археология
Баянауыл ауылынан Солтүстік-Батысқа қарай 6,5 шақырым
223
Кафарка обасы
Археология
Баянауыл ауылынан батысқа қарай 19 шақырым

Памятник в честь 50-летия РУ "Майкаинзолото" (время создания: 1982 год, автор М. Мухамединов)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, Баянаульский район, поселок Майкайн
199
Грот Драверта (наскальные рисунки)
Археологии
Юго–восточный берег озера Жасыбай, в 5 км. к северо-западу от села Баянаул
200
Жертвенный комплекс Кафарка
Археологии
Урочище Кафарка в 4 км. от западной окраины села Баянаул
201
Жертвенник Кафарка 2
Археологии
В 10 км. западнее села Баянаул
202
Курган Жасыбай 11
Археологии
В 6,5 км. к северо–западу от села Баянаул
203
Курганная группа Жиланды 1
Археологии
В 4,5 км. от села Жанажол (у фермы)
204
Курган Кафарка
Археологии
Урочище Кафарка в 7-8 км. западнее села Баянаул у дороги
205
Курган Кафарка 1
Археологии
Урочище Кафарка в 13,8 км. западнее села Баянаул
206
Курган Кафарка 2
Археологии
Урочище Кафарка в 13,8 км. западнее села Баянаул
207
Курганная группа Торайгыр 3
Археологии
В 1 км. к востоку от села Торайгыр, на северо-западном берегу берега озера Торайгыр
208
Курганная группа Торайгыр 4
Археологии
В 2,5 км. к востоку от села Торайгыр, возле берега озера Торайгыр
209
Курганная группа Торайгыр 5
Археологии
В 2 км. к востоку от села Торайгыр, возле берега озера Торайгыр
210
Курган Торайгыр 7
Археологии
В 10 км. к востоку от села Торайгыр
211
Могильник Булка
Археологии
В 10 км. к северо-западу от горы Булка
212
Могильник Булка 1
Археологии
В 10 км. к северо-западу склона горы Булка
213
Могильник Булка 2
Археологии
В 10 км. к северо-западу склона горы Булка
214
Могильник Булка 3
Археологии
В 10 км. к северо-западу склона горы Булка
215
Местонахождение Жасыбай 2
Археологии
В 1 км. от северного берега у озера Жасыбай на пологом склоне сопки, в 6,5 км. к северо-западу от села Баянаул
216
Могильник Жасыбай
Археологии
Старый перевал в 6,5 км. от села Баянаул в 2 км. к востоку от восточного берега озера Жасыбай
217
Могильник Жасыбай 3
Археологии
В 6 км к северо-западу от села Баянаул
218
Могильник Жасыбай 6
Археологии
В 1,5 км. к северу от озера Жасыбай, в 1 км. от 13 км трассы Баянаул – Жасыбай, в 6 км. к северо-западу от села Баянаул
219
Могильник Жасыбай 7
Археологии
В 5 км. к северо-западу от села Баянаул
220
Могильник Жасыбай 8
Археологии
В 6 км. к северо-западу от села Баянаул
221
Могильник Жасыбай 9
Археологии
В 6,5 км. к северо-западу от села Баянаул
222
Могильник Жасыбай 10
Археологии
В 6,5 км. к северо-западу от села Баянаул
223
Могильник Кафарка
Археологии
В 19 км. западнее села Баянаул

224
Кафарка 1 обасы
Археология
Баянауыл ауылынан батысына қарай 14 шақырым
225
Кафарка 2 обасы
Археология
Баянауыл ауылынан батысына қарай 14 шақырым
226
Рыбный Ключ обасы
Археология
Қарағанды - Баянауыл тас жолының Солтүстік-Батысына қарай 1,8 шақырым, Баянауыл ауылынан оңтүстікке қарай 5 шақырым жердегі Рыбный Ключ жылғасының жағасында
227
Шойындыкөл обасы
Археология
Баянауыл ауылынан Солтүстік-Батысқа 6 шақырым, Жасыбай көлінің солтүстік жағалауы
228
Тастағы суреттер
Археология
Баянауыл ауылынан Солтүстік-Батысқа 7 шақырым, Жасыбай көлінің солтүстік жағалауы
229
Кафарка дуалы
Археология
Баянауыл ауылынан батысқа қарай 19 шақырым
230
Әулие-Тас үңгірі
Археология
Жасыбай көлінен Оңтүстік-Батысқа қарай 4-5 шақырым
231
Әулиетас елді мекені
Археология
Баянауыл ауылынан шетінен солтүстікке қарай 1 шақырым жердегі құрғаған жылғаның жағасында
232
Баянауыл елді мекені
Археология
Баянауыл ауылынан шетінен солтүстікке қарай 1 шақырым жердегі құрғаған жылғаның жағасында
233
Булка елді мекені
Археология
Баянауыл ауылынан Солтүстік-Батысқа қарай 10 шақырым
234
Жасыбай 1 елді мекені
Археология
Баянауыл ауылынан Солтүстік-Батысқа 6,5 шақырым, Торайғыр көліне қарай Оңтүстік-Шығысқа 150 шақырым
235
Жасыбай 4 елді мекені
Археология
Жасыбай көлінен 1,5 шақырым, Баянауыл ауылынан Солтүстік-Батысқа қарай 6 шақырым жерде
236
Кафарка елді мекені
Археология
Баянауыл ауылынан Солтүстік-Батысқа қарай Кафарка шатқалы
237
Ескелді 1 қоныс
Археология
Жаңажол ауылынан Солтүстік-Батысқа қарай 18 шақырым (кепкен бұлақ маңында)
Железин ауданы
238
Совет Одағының батыры И.В. Бабинның кеуіті (құрылған уақыты: 1965 жыл, авторы И. Лопатин)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Железин ауданы, Железинка ауылы
239
И.Д. Путинцевтің бастамасы бойынша қоршауға алынған В.И. Ленин саябағы (салынған уақыты: 1920 жыл, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Железин ауданы, Үрлітүб ауылы
Ертіс ауданы
240
Көпес Сорокиннің үйі (19-шы штабы Карел полкасы) құрылған уақыты: ХIХ ғасырдын соңы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Ертіс ауданы, Ертіс ауылы, Карел-Полкасы көшесі, 122 үй
241
И. Байзақовтың ескерткіші (құрылған уақыты : 1979 жыл, авторы Г. Алмусренов)
Қала құрылысы және сәулет
Ертіс ауданы, Ертіс ауылы, И.Байзақов көшесі, 13
242
Заречное ауылы жанындағы оба
Археология
Заречное ауылынан Оңтүстік-Шығысқа қарай 2,5 шақырым
243
Куконкөл 1 обасы
Археология
Куконкөл көлінен Солтүстік-Шығысқа қарай 3 шақырым
244
Куконкөл 2 обасы
Археология
Куконкөл көлінен солтүстікке қарай 2,5 шақырым
245
Луговое 1 обасы
Археология
Луговое ауылынан Оңтүстік-Батысқа қарай 1,8 шақырым

224
Могильник Кафарка 1
Археологии
В 14 км. западнее села Баянаул
225
Могильник Кафарка 2
Археологии
В 14 км. западнее села Баянаул
226
Могильник Рыбный Ключ
Археологии
На берегу ручья Рыбный Ключ, в 5 км. к Югу от села Баянаул, в 1,8 км. к северо-востоку от трассы Караганда – Баянаул
227
Могильник Шоиндыколь
Археологии
Северный берег озера Жасыбай, в 6 км. к северо-западу от села Баянаул
228
Наскальные рисунки
Археологии
Северный берег озера Жасыбай в 7 км. к северо-западу села Баянаул
229
Ограда Кафарка
Археологии
В 19 км. западнее села Баянаул
230
Пещера Аулие-Тас
Археологии
В 4-5 км. к юго-западу от озера Жасыбай
231
Поселение Аулиетас
Археологии
На берегу высохшего ручья, в 1 км. к северу от окраины села Баянаул
232
Поселение Баянаульское
Археологии
На берегу высохшего ручья, в 1 км. к северу от окраины села Баянаул
233
Поселение Булка
Археологии
В 10 км. к северо-западу от села Баянаул
234
Поселение Жасыбай 1
Археологии
В 150 м. к юго-востоку от перевала на озере Торайгыр, 6,5 км. к северо-западу от села Баянаул
235
Поселение Жасыбай 4
Археологии
В 6 км. к северо-западу от села Баянаул, в 1,5 км. от озера Жасыбай
236
Поселение Кафарка
Археологии
Урочище Кафарка к северо-западу от села Баянаул
237
Стоянка Ескельды 1
Археологии
В 18 км. к северо-западу от села Жанажол (у пересохшего родника)
Железинский район
238
Бюст героя Советского Союза И.В. Бабина (время создания: 1965 год, автор И. Лопатин)
Градостроительства и архитектуры
Железинский район, село Железинка
239
Парк, заложенный по инициативе ходока И.Д Путинцева к В.И Ленину (время закладки: 1920 год, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Железинский район, село Урлютюб
Иртышский район
240
Дом купца Сорокина (штаб 19-го Карелполка, время создания: конец ХIХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
С. Иртышск, ул. Карел–Полка, 122
241
Памятник И. Байзакову (время создания: 1979 год, автор Г. Алмусренов)
Градостроительства и архитектуры
С. Иртышск, ул. И. Байзакова, 13
242
Курган у села Заречное
Археологии
В 2,5 км. к юго-востоку от села Заречное
243
Курган у озера Куконколь 1
Археологии
В 3 км. к северо-востоку от озера Куконколь
244
Курган у озера Куконколь 2
Археологии
В 2,5 км. к северу озера Куконколь
245
Курган Луговое 1
Археологии
В 1,8 км. на юго-запад от села Луговое

246
Луговое 2 обасы
Археология
Луговое ауылынан батысқа қарай 2,5 шақырым
247
Новороссийка обасы
Археология
Новороссийка ауылынан батысқа қарай 2 шақырым
248
Беловодское 1 обасы
Археология
Кайманачиха ауылынан Оңтүстік-Батысқа қарай 0,2 шақырым
249
Заречное обасы
Археология
Ертіс өзенінің сол жағасындағы ауылдың оңтүстік шетіндегі Павлодар тәжірибе станциясы
250
Корниловка 1 обасы
Археология
Заречное ауылынан Солтүстік-Шығысқа қарай 0,3 шақырым
251
Никаноровка 1 обасы
Археология
Никаноровка ауылынан Оңтүстік-Шығысқа қарай 1,5 шақырым
252
Никаноровка 2 обасы
Археология
Никаноровка ауылынан Солтүстік-Шығысқа қарай 0,6 шақырым
253
Никаноровка 3 обасы
Археология
Никаноровка ауылынан Солтүстік-Батыс шеті
254
Никаноровка 4 обасы
Археология
Никаноровка ауылынан солтүстікке қарай 3,5 шақырым
255
Никаноровка 5 обасы
Археология
Никаноровка ауылынан солтүстікке қарай 2,5 шақырым
256
Никаноровка 6 обасы
Археология
Никаноровка ауылынан солтүстікке қарай 2 шақырым
257
Никаноровка 7 обасы
Археология
Никаноровка ауылынан шығысқа қарай 2,5 шақырым
258
Никаноровка 8 обасы
Археология
Никаноровка ауылынан шығысқа қарай 3,5 шақырым
259
Никаноровка 9 обасы
Археология
Никаноровка ауылынан шығысқа қарай 3,5 шақырым
260
Никаноровка 10 обасы
Археология
Никаноровка ауылынан шығысқа қарай 3,2 шақырым жол бойында
261
Никаноровка 11 обасы
Археология
Никаноровка ауылынан шығысқа қарай 2,8 шақырым
262
Никаноровка 12 обасы
Археология
Никаноровка ауылынан солтүстікке қарай 5 шақырым
263
Никаноровка 13 обасы
Археология
Никаноровка ауылынан солтүстікке қарай 4,5 шақырым
264
Новороссийка 1 обасы
Археология
Новороссийка ауылынан батысқа қарай 3,5 шақырым
265
Новороссийка 3 обасы
Археология
Новороссийка ауылынан батысқа қарай 2 шақырым
266
Новороссийка 4 обасы
Археология
Новороссийка ауылынан шығысқа қарай 3 шақырым
267
Новороссийка 5 обасы
Археология
Новороссийка ауылынан солтүстікке қарай 2 шақырым
268
Тоқты обасы
Археология
Тохта ауылынан Солтүстік-Шығысқа қарай 0,3 шақырым
269
Сілеті елді мекені
Археология
Қызылағаш ауылынан Оңтүстік-Шығысқа қарай 0,8 шақырым
270
Сілеті 1 қоныс
Археология
Қызылағаш ауылынан батысқа қарай 1,5 шақырым
271
Сілеті 2 қоныс
Археология
Қызылағаш ауылынан Оңтүстік-Батысқа қарай 1,5 шақырым
Тереңкөл ауданы
272
Кеңес Одағының батыры А.Н. Елгиннің кеуіті, (құрылған уақыты: 1964 жыл, авторы И. Лопатин)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Тереңкөл ауданы, Тереңкөл ауылы, Ленин көшесі, 230
273
А. Елгин тұрған үй (құрылған уақыты: ХIХ ғасырдың соңы, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Тереңкөл ауданы, Тереңкөл ауылы, Елгин көшесі, 125 үй
Май ауданы
274
Ақтай Бекішевтің зираты (1942 жыл, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Май ауданы, Май ауылы
Павлодар ауданы

246
Курган Луговое 2
Археологии
В 2,5 км. на запад от села Луговое
247
Курган Новороссийка
Археологии
В 2 км. к западу от села Новороссийка
248
Могильник Беловодское 1
Археологии
В 0,2 км. к юго-западу от окраины села Кайманачиха
249
Могильник Заречное
Археологии
Павлодарская опытная станция, южная окраина села Заречное, левый берег реки Иртыш
250
Могильник Корниловка 1
Археологии
В 0,3 км. к северо-востоку от села Заречное
251
Могильник Никаноровка 1
Археологии
В 1,5 км. на юго-восток от окраины села Никаноровка
252
Могильник Никаноровка 2
Археологии
В 0,6 км. на северо-восток от села Никаноровка
253
Могильник Никаноровка 3
Археологии
Северо-западная окраина села Никаноровка
254
Могильник Никаноровка 4
Археологии
В 3,5 км. к северу от села Никаноровка
255
Могильник Никаноровка 5
Археологии
В 2,5 км. к северу от села Никаноровка
256
Могильник Никаноровка 6
Археологии
В 2 км. к северу от села Никаноровка
257
Могильник Никаноровка 7
Археологии
В 2,5 км. на восток от села Никаноровка
258
Могильник Никаноровка 8
Археологии
В 3,5 км. на восток от села Никаноровка
259
Могильник Никаноровка 9
Археологии
В 3,5 км. на восток от села Никаноровка
260
Могильник Никаноровка 10
Археологии
По дороге в 3,2 км. к востоку от села Никаноровка
261
Могильник Никаноровка 11
Археологии
В 2,8 км. на восток от села Никаноровка
262
Могильник Никаноровка 12
Археологии
В 5 км. к северу от села Никаноровка
263
Могильник Никаноровка 13
Археологии
В 4,5 км. к северу от села Никаноровка
264
Могильник Новороссийка 1
Археологии
В 3,5 км. к западу от села Новороссийка
265
Могильник Новороссийка 3
Археологии
В 2 км. к западу от села Новороссийка
266
Могильник Новороссийка 4
Археологии
В 3 км. к востоку от села Новороссийка
267
Могильник Новороссийка 5
Археологии
В 2 км. к северу от села Новороссийка
268
Могильник Тохты
Археологии
В 0,3 км. к северо-востоку от села Тохта
269
Поселение Селеты
Археологии
В 0,8 км. к юго-востоку от села Кызылагаш
270
Стоянка Селеты 1
Археологии
В 1,5 км. к западу от села Кызылагаш
271
Стоянка Селеты 2
Археологии
В 1,5 км. к юго-западу от села Кызылагаш
район Тереңкөл
272
Бюст А.Н. Елгина, Героя Советского Союза, (время создания: 1964 год, автор И. Лопатин)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, район Тереңкөл, с. Теренколь, ул. Ленина, 230
273
Дом А. Н. Елгина (время создания: конец ХIХ века, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, район Тереңкөл, с. Теренколь, улица Елгина, 125
Майский район
274
Могила Актая Бекишева (1942 год, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, Майский район, с. Майск
Павлодарский район

275
Бастауыш партия ұйымының хатшысы Ф.А. Павленконың зираты (1927 жыл, авторы белгісіз)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Павлодар ауданы, Рождественка ауылы
276
Ұлы Отан соғысында қаза болғандарға орнатылған мемориал (құрылған уақыты: 1964 жыл, авторы К. Күлкенбаев)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Павлодар ауданы, Шақат ауылы
Успен ауданы
277
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлерге арналған мемориал (құрылған уақыты: 1968 жыл, авторы И. Лопатин)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Успен ауданы, Успен ауылы
Шарбақты ауданы
278
Ұлы Отан соғысында қаза болғандарға қойылған мемориал (құрылған уақыты: 1980 жыл, авторы Н. Якубович)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Шарбақты ауданы, Шарбақты ауылы
279
Азамат соғысында қаза болған қатысушылар зираты (1920 жыл, авторы В. Кутяков)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Шарбақты ауданы, Александровка ауылы
280
Азаматтық соғысында қазақ болған қатысушылар зираты (1923 жыл, авторы В. Кутяков)
Қала құрылысы және сәулет
Павлодар облысы, Шарбақты ауданы, Галкино ауылы

275
Могила Ф.А. Павленко, I-секретаря партячейки (1927 год, автор неизвестен)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, Павлодарский район, село Рождественка
276
Обелиск павшим в Великой Отечественной войне (время создания: 1964 год, автор К. Кулкенбаев)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, Павлодарский район, село Шакат
Успенский район
277
Мемориал Славы погибшим воинам Великой Отечественной войны (время создания: 1968 год, автор И. Лопатин)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, Успенский район, село Успенка
Щербактинский район
278
Мемориал, погибшим в Великой Отечественной войне (время создания: 1980 год, автор Н. Якубович)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, Щербактинский район, село Шарбакты
279
Могила участников Гражданской войны (1920 год, автор В. Кутяков)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, Щербактинский район, село Александровка
280
Могила участников Гражданской войны (1923 год, автор В. Кутяков)
Градостроительства и архитектуры
Павлодарская область, Щербактинский район, село Галкино