Семей қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 26/137-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 желтоқсанда № 3136 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихат аппаратының 2015 жылғы 06 қаңтардағы № 01-26/3 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихат аппаратының 06.01.2015 № 01-26/3 хаты).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 7375-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облысы мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 17/188-V «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 3132 болып тіркелген) шешіміне сәйкес Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған қалалық бюджет 123 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24 409 750 мың теңге:
салықтық түсімдер – 11 379 384 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 524 931 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 498 588 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 12 006 847 мың теңге;
2) шығындар – 24 438 247,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 16 335,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 19 419,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 084 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-) 9 777,8 мың теңге;
6) «бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 777,8 мың теңге:
қарыздардың түсімі – 19 404 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 253 084 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланылатын қалдықтары – 243 457,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 05.03.2014 № 27/140-V; 19.04.2014 № 29/152-V; 28.07.2014 № 31/166-V; 06.11.2014 № 34/177-V шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланының) жергілікті атқарушы органның резерві – 235 775,9 мың теңге.

О бюджете города Семей на 2014-2016 годы
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2013 года № 26/137-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 30 декабря 2013 года № 3136. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо аппарата маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 06 января 2015 года № 01-26/3)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо аппарата маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 06.01.2015 № 01-26/3).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 17/188-V «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3132) маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 24 409 750 тысяч тенге:
налоговые поступления – 11 379 384 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 524 931 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 498 588 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 006 847 тысяч тенге;
2) затраты – 24 438 247,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 335,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 19 419,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 084 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-) 9 777,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 777,8 тысяч тенге:
поступление займов – 19 404 тысяч тенге;
погашение займов – 253 084 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 243 457,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 05.03.2014 № 27/140-V; от 19.04.2014 № 29/152-V; от 28.07.2014 № 31/166-V; от 06.11.2014 № 34/177-V (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) – 235 775,9 тысяч тенге.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 28.07.2014 № 31/166-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2014 жылға арналған төлем көздерінен ұсталатын әлеуметтік салық, жеке табыс салығы, төлем көздерінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша табысты бөлу нормативтері Шығыс Қазақстан облысы мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 17/188-V «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3132 болып тіркелген) шешіміне сәйкес 87 % мөлшерінде ескерілсін.
4. Келесі шығындар қала бюджетінде ескерілсін:
1) азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек;
2) «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 5-тармағына сәйкес мамандарға әлеуметтік көмек көрсетуге жылына бір алушыға - 10 400 теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 28.07.2014 № 31/166-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 238-бабына сәйкес азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін білім беру және мәдениет саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметкерлердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік ставкалар жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша бюджет қаражаты есебінен белгіленсін.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін білім беру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органмен келісу бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 05.03.2014 № 27/140-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2014 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау барысында секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізімі 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. 2014 жылға арналған бюджетіне ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер көлемі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Бюджетте ауылдық округтердің, кенттердің бюджеттік бағдарламалары 678-қосымшаларға сәйкес ескерілсін.
9. Семей қаласының 2014 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын:

Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 28.07.2014 № 31/166-V (вводится в действие с 01.01.2014).
3. Учесть на 2014 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источников выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты в размере 87%, согласно решению Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 17/188-V «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3132).
4. Учесть в бюджете города затраты:
1) на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан;
2) на оказание социальной помощи специалистам в соответствии с пунктом 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» на одного получателя – 10 400 тенге в год.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 28.07.2014 № 31/166-V (вводится в действие с 01.01.2014).
5. В соответствии со статьей 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года установить специалистам в области образования и культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств устанавливаются повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов образования и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 05.03.2014 № 27/140-V (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Учесть перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру, в процессе исполнения бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.
7. Утвердить объем поступлений в бюджете на 2014 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения, согласно приложению 5.
8. Учесть в бюджете бюджетные программы сельских округов, поселков, согласно приложениям 678.
9. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2014 год целевые текущие трансферты из областного бюджета:

мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке –   239 371 мың теңге;
«Спартак» футбол командасын республикалық және халықаралық спорт жарыстарына дайындауға және қатысуына – 400 000 мың теңге;
санитарлық союға жіберілетін ауылшаруашылық жануарлардың құнын өтеуге (50% дейін) – 0 мың теңге;
Семей қаласының жылумен қамтамасыз ету объектілерін ағымдағы жөндеуге – 30 000 мың теңге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 19.04.2014 № 29/152-V; 28.07.2014 № 31/166-V; 06.11.2014 № 34/177-V шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-1. Семей қаласының 2014 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттер қарастырылсын:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 73 686 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 48 848 мың теңге.
Ескерту. 9-1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 28.07.2014 № 31/166-V; 06.11.2014 № 34/177-V шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-2. Семей қаласының 2014 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын:
арнайы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге – 12 282 мың теңге, оның ішінде 2014 жылғы 1 сәуірден бастап мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы – 457 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға – 616 128 мың теңге, оның ішінде 2014 жылғы 1 сәуірден бастап мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы – 10 579 мың теңге;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға – 16 388 мың теңге;
үш деңгейдегі жүйе бойынша біліктілігін арттырған мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға – 23 642 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға – 443 902 мың теңге, оның ішінде 2014 жылғы 1 сәуірден бастап мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы – 30 362 мың теңге;

на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан –  239 371 тысяч тенге;
на подготовку и участие футбольного клуба «Спартак» в республиканских и международных спортивных соревнованиях – 400 000 тысяч тенге;
на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных, направляемых на санитарный убой – 0 тысяч тенге;
на текущий ремонт объектов теплоснабжения города Семей – 30 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 19.04.2014 № 29/152-V;  от 28.07.2014 № 31/166-V; от 06.11.2014 № 34/177-V (вводится в действие с 01.01.2014).
9-1. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2014 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 73 686 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 48 848 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9-1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 28.07.2014 № 31/166-V; от 06.11.2014 № 34/177-V (вводится в действие с 01.01.2014).
9-2. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2014 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
на предоставление специальных социальных услуг – 12 282 тысяч тенге, из них на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в размере 10 процентов с 1 апреля 2014 года – 457 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 616 128 тысяч тенге, из них на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в размере 10 процентов с 1 апреля 2014 года – 10 579 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы – 16 388 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 23 642 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования – 443 902 тысяч тенге, из них на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в размере 10 процентов с 1 апреля 2014 года – 30 362 тысяч тенге;

айлық табысы күн көріс деңгейінен төмен отбасыларына келісілген ақшалай көмек енгізуге – 54 935 мың теңге.
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 6 530 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 900 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 391 378 мың теңге.
Ескерту. 9-2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 19.04.2014 № 29/152-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-3. Семей қаласының 2014 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттер қарастырылсын:
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 976 456 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 473 079 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 199 322 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйені дамытуға, соның ішінде Семей қаласының жылумен қамту осы күнгі жүйесін қайта құру және жаңғырту – 8 000 000 мың теңге.
Ескерту. 9-3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 06.11.2014 № 34/177-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-4. 2014 жылға арналған жергілікті бюджеттің кірістер құрамында республикалық бюджеттен 19 404 мың теңге сомасында мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін кредиттер қарастырылғандығы ескерілсін.
9-5. Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына қаржыландыруды сынақтан өткізуге жергілікті атқарушы органдардың міндеттері мен қызметтерін беруіне байланысты 202 589 мың теңге көлемінде аудан (қала) бюджетінің трансферттер түсімдерінің сомаларын бөлу қарастырылсын.

на внедрение обусловленной денежной помощи семьям, имеющим доходы ниже величины прожиточного минимума – 54 935 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 6 530 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 900 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 391 378 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9-2 с изменениями, внесенными решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 19.04.2014 № 29/152-V (вводится в действие с 01.01.2014).
9-3. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2014 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 976 456 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 473 079 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 199 322 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы, в том числе модернизация и реконструкция существующей системы теплоснабжения города Семей – 8 000 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9-3 с изменениями, внесенными решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 06.11.2014 № 34/177-V (вводится в действие с 01.01.2014).
9-4. Учесть, что в составе поступлений местного бюджета на 2014 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета в сумме 19 404 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
9-5. Предусмотреть распределение сумм поступлений трансфертов из районных (городских) бюджетов в связи с передачей функций и полномочий местных исполнительных органов на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования – 202 589 тысяч тенге.

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 06.11.2014 № 34/177-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
мың теңге
Ауылдық округтің, кенттің атауы
Барлығы
Соның ішінде бағдарламалар бойынша
001
"Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты"
008
"Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру"
009
"Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету"

Сноска. Приложение 6 в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 06.11.2014 № 34/177-V (вводится в действие с 01.01.2014).
тысяч тенге
Наименование сельского округа, поселка
Всего
В том числе по программам
001
"Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
008
"Освещение улиц населенных пунктов"
009
"Обеспечение санитарии населенных пунктах"