2013 жылы ақылы қоғамдық жұмыстар ұйымдастыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Үржар ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 30 қаңтардағы N 32 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 19 ақпанда N 2885 болып тіркелді. Күші жойылды - Үржар ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 31 наурыздағы № 108 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Үржар ауданы әкімдігінің 31.03.2014 № 108 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағының 13) тармақшасы, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 7 бабының 5) тармақшасы20 бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңын жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы қаулысымен бекітілген қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландыру Ережелері негізінде, жұмысқа орналасуда қиыншылық көріп отырған халықтың әртүрлі топтарына қолдау және мемлекеттік кепілдіктер жүйесін кеңейту мақсатында Үржар аудандық әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2013 жылы ақылы қоғамдық жұмыстар ұйымдастыратын ұйымдар тізбесі, жұмыс түрлері, көлемі, қаржыландыру көзі және қоғамдық жұмыстардың нақты шарттары, осы қаулының № 1 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Жұмысқа қатысушылардың еңбек ақысы 2013 жылға белгіленген ең төменгі еңбек ақы мөлшерінде бекітіліп, ең төмен радиациялық қауіп аймағында тұратындығы үшін қосымша төлемақы қоса төленсін.
3. Ұйым басшыларына жұмыскерлердің жекелеген санаттарына (кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар әйелдерге, көп балалы аналарға, мүгедектерге, он сегіз жасқа толмаған жұмыскерлерге) жұмысты толық емес жұмыс күні жағдайында жасау мүмкіндігін беру, сонымен қатар тиісті санаттың еңбек жағдайы ерекшеліктерін есепке алу арқылы және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақытын ұйымдастырудың икемді нысандарын қолдану ұсынылсын.
4. 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 575 "2012 жылы ақылы қоғамдық жұмыстар ұйымдастыру туралы" (Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5-18-141 тiркелген, 2012 жылғы 02 ақпандағы № 14 "Уақыт тынысы/Пульс времени" аудандық газетінде жарияланған) әкімдік қаулысының күші жойылды деп танылсын.

Об организации оплачиваемых общественных работ на 2013 год
Постановление акимата Урджарского района Восточно-Казахстанской области от 30 января 2013 года N 32. Зарегистрировано департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 19 февраля 2013 года N 2885. Утратило силу постановлением акимата Урджарского района от 31 марта 2014 года N 108
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Урджарского района от 31.03.2014 N 108.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
На основании подпункта 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпункта 5) статьи 7статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», в целях поддержки различных групп населения, испытывающих затруднения в трудоустройстве, и расширении системы государственных гарантий акимат Урджарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень организаций, в которых в 2013 году будут организованы оплачиваемые общественные работы, виды, объемы работ, источники финансирования и конкретные условия общественных работ согласно приложению № 1.
2. Утвердить оплату труда участников общественных работ в размере минимальной заработной платы, установленной на 2013 год, с  дополнительной оплатой за проживание в зоне минимального радиационного риска.
3. Рекомендовать руководителям организаций предоставлять отдельным категориям работников (женщинам, имеющим несовершеннолетних детей, многодетным матерям, инвалидамработникам, не достигшим восемнадцатилетнего возраста) возможность работать неполный рабочий день, а также применять гибкие формы организации рабочего времени с учетом особенности условий труда соответствующей категории и в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
4. Признать утратившим силу постановление акимата от 30 декабря 2011 года № 575 «Об организации оплачиваемых общественных работ на 2012 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-18-141, опубликовано в районной газете «Уақыт тынысы/Пульс времени» 02 февраля 2012 года № 14).

335 м2,
12 км арық,
210 түп,
3 м3 отын,
10 тонна көмір,
306 үй
4
4
Үржар ауданының бюджеті
18
"Мақаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Ауланы тазалау, көгалдандыру, Ұлы Отан соғысы ардагерлеріне және зейнеткерлерге, ағымды жөндеу жұмыстарына, көшелерді, көпірлерді жөндеуге көмек, қар күреу, халық санағына қатысу
2500 м2 аула,
6 көше,
8 көпір,
3034 үй
42
42
Үржар ауданының бюджеті
19
"Ақшоқы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қар күреу, көшет егу, әкімдік ғимараттарын ағымды жөндеуге, көшелерді, көпірлерді жөндеуге көмек, гүлзарлар егу, мерзімдік баспасөзге жазу жұмыстарына көмек, халық санағына қатысу
350 - 400 м3,
6 көпір,
1000 түп,
200 дана газет және журналдар,
308 аула
4
4
Үржар ауданының бюджеті
20
"Бақты ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Әкімдік ғимараттарын ағымды жөндеуге көмек, қар күреу, арықтарды тазалау, көпірлерді жөндеуге көмек, көшет егу, жалғыз басты қариялар мен мүгедектерге, мәдени шаралар өткізуге көмек, халық санағына қатысу
3 көпір,
8 арық,
300 түп ағаш,
663 аула
4
4
Үржар ауданының бюджеті
21
"Келдімұрат ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Көшелерді тазарту, бөгет жасау, қоқыс шығару, көгалдандыру тазалық жұмыстары, арықтарды, көпірлерді тазалау, халық санағына қатысу
10 көше,
4 тонна қоқыс,
500 көшет,
10 арық,
10 көпір,
1512 үй
6
6
Үржар ауданының бюджеті
22
"Қабанбай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Көшелерді, көпірлерді жөндеуге, жалғыз басты қариялар мен мүгедектерге, әкімдік ғимараттарын ағымды жөндеу жұмыстарына көмек, маңайды көркейту, ескерткіштерді жөндеуге, мәдени шаралар өткізуге көмек, халық санағына қатысу
13 көше,
10 көпір,
5 ескерткіш,
908 үй
10
10
Үржар ауданының бюджеті
23
"Қарабұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
"Жастар" саябағы мен "Ардагерлер" аллеясының ішін тазарту, гүлзарлар егу, халық санағына қатысу

335 м2,
12 км арыков, 210 саженцев,  3 м3 дров,  10 тонн угля,  306 дворов
4
4
Бюджет Урджарского района
18
Государственное учреждение "Аппарат акима  Маканчинского сельского округа"
Уборка дворов, озеленение, помощь пенсионерам и участникам ВОВ, помощь в текущих ремонтных работах, в ремонте улиц и мостов, очистка снега, участие в переписи населения
2500 м2,
6 улиц,
8 мостов, 3034 дома
42
42
Бюджет Урджарского района
19
Государственное учреждение "Аппарат акима  Акшокинского сельского округа"
Очистка снега, посадка саженцев
, помощь в текущем ремонте здания сельского округа, улиц и мостов, озеленение, помощь в проведении подписной кампании, участие в переписи населения
350-400 м3,  1000 саженцев,
6 мостов,
200 шт. газет и журналов, 308 дворов
4
4
Бюджет Урджарского района
20
Государственное учреждение "Аппарат акима  Бахтинского сельского округа"
Очистка арыков, помощь в ремонте мостов, посадка саженцев, помощь одиноким престарелым и инвалидам
, помощь в проведении культурно
-массовых мероприятий, участие в переписи населения
3 моста,
8 арыков,
300 саженцев,  663 дома
4
4
Бюджет Урджарского района
21
Государственное учреждение "Аппарат акима  Благодарненского сельского округа"
Очистка улиц, установка плотин, вывоз мусора, озеленение, уборка, очистка арыков и мостов, участие в переписи населения
10 улиц,
4 тонны мусора,
500 саженцев, 10 арыков,
10 мостов, 1512 домов
6
6
Бюджет Урджарского района
22
Государственное учреждение "Аппарат акима Кабанбайского сельского округа"
Помощь в ремонте мостов и улиц, здания сельского округа, памятников, помощь одиноким престарелым и инвалидам
, помощь в проведении культурно
- массовых мероприятий,  благоустройство территорий,  участие в переписи населения
13 улиц,
10 мостов,
5 памятников,  908 дворов
10
10
Бюджет Урджарского района
23
Государственное учреждение "Аппарат акима  Карабулакского сельского округа"
Уборка парка "Жастар" и аллеи "Ардагерлер", посадка деревьев,  клумб, участие в переписи населения

800 м2
2
2
Үржар ауданының бюджеті
51
"Жансүгіров атындағы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тазалық жұмыстары, көгалдандыру және абаттандыру, ғимараттағы ағымды жөндеу жұмыстарына көмек
400 м2
2
2
Үржар ауданының бюджеті
52
"Крупская атындағы орта мектеп-балабақша" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тазалық жұмыстары, көгалдандыру және абаттандыру, ғимараттағы ағымды жөндеу жұмыстарына көмек
500 м2
3
3
Үржар ауданының бюджеті
53
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрлігінің агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекциясы комитетінің "Үржар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Тазалық жұмыстары, көгалдандыру және абаттандыру, ғимараттағы ағымды жөндеу жұмыстарына көмек
289,2 м2, 25 көшет
4
4
Үржар ауданының бюджеті
54
"Үржар аудандық статистика басқармасы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Тазалық жұмыстары, корреспонденциялар тарату, көгалдандыру
700 м2
2
2
Үржар ауданының бюджеті
55
"Қазақстан Республикасы Ауыл Шаруашылық Министрлігі Ветеринарлық бақылау және қадағалау комитетінің Республикалық ветеринарлық зертхана шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорны" Үржар аудандық ветеринариялық зертханасы (келісім бойынша)
Мал дәрігерлік санитарлық-алдын алу іс шараларына көмек, зертхана ыдыстарын, пробиркаларын жуу, көгалдандыру
20 000 пробирка, 125 м2
2
2
Үржар ауданының бюджеті
56
"Қазақстан Республикасы Ауыл Шаруашылық Министрлігі Ветеринарлық бақылау және қадағалау комитетінің Республикалық ветеринарлық зертхана шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорны" Үржар ауданы Мақаншы аймақтық ветеринариялық зертханасы (келісім бойынша)
Мал дәрігерлік санитарлық-алдын алу шараларына көмек, зертхана ыдыстарын, пробиркаларын жуу, көгалдандыру
20 000 пробирка, 98,7 м2
2
2
Үржар ауданының бюджеті
57
"Үржар ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Тазалық жұмыстары, көгалдандыру және абаттандыру, ғимараттағы ағымды жөндеу жұмыстарына көмек
705 м2
2
2
Үржар ауданының бюджеті
58
"Үржар ауданы әкімдігінің "Балауса" бала-бақшасы" мемлекеттік мекемесі
Тазалық жұмыстары, гүлзарларды күтіп баптау
252,8 м2, 6 гүлзар
2
2
Үржар ауданының бюджеті
59
"Үржар тірек - қозғалу аппараты функцияларының бұзылушылықтары бар балаларға арналған медициналық-әлеуметтік мекеме" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Тазалық, ауланы көгалдандыру және абаттандыру жұмыстары
1000 м2
2
2
Үржар ауданының бюджеті
Барлығы:
360
360
Қоғамдық жұмыстардың нақты шарттары:
Жұмыс аптасының ұзақтығы 5 күнді құрайды, 8 сағаттық жұмыс күні, 1 сағат түскі үзіліс, 2 демалыс күн беріледі, жұмыс уақытын есептеу табелінде көрсетілген дәлелді жұмыс істеген уақыты арқылы орындалатын жұмыстың санына, сапасына және күрделілігіне байланысты болады, жеке еңбек шартының негiзiнде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес реттеледi және орындалатын жұмыстың санына, сапасына және күрделiлiгiне байланысты жұмыссыздың жеке шотына аудару жолымен жүзеге асырылады; еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулықарнайы жұмыс киімімен, құрал-жабдықтармен қамтамасыз ету, қоғамдық жұмысты атқару кезінде денсаулықтарына зиян келген жағдайларда келтірілген залалды заңға байланысты төлеп беру, зейнетақы және әлеуметтік ақша аударулар Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес жүргізіледі. Жұмыссыздардың жекелеген санаттары үшін (кәмелетке толмаған балалары бар әйелдер, көп балалы аналар, мүгедектер, 18 жасқа толмаған тұлғалар) қоғамдық жұмыстардың шарттары сай келген санаттың еңбек шарттарының ерекшеліктерін ескерумен анықталады және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс беруші мен жұмыссыздың арасында жасалатын еңбек шарттарымен қарастырылады.

800 м2
2
2
Бюджет Урджарского района
51
Государственное коммунальное учреждение "Средняя школа имени Жансугурова"
Уборка, озеленение и благоустройство, помощь в текущем ремонте здания
400 м2
2
2
Бюджет Урджарского района
52
Государственное коммунальное учреждение "Средняя школа - детсад имени Крупской"
Уборка, озеленение и благоустройство, помощь в текущем ремонте здания
500 м2
3
3
Бюджет Урджарского района
53
Государственное учреждение «Территориальная инспекция Урджарского района комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан» (по согласованию)
Уборка, озеленение и благоустройство территорий, помощь в текущем ремонте здания
289,2 м2,
25 саженцев
4
4
Бюджет Урджарского района
54
Государственное учреждение «Управление статистики Урджарского района» (по согласованию)
Уборка, доставка корреспонденции, озеленение
700 м2
2
2
Бюджет Урджарского района
55
Урджарская ветеринарная лаборатория Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Республиканская ветеринарная лаборатория» комитета ветеринарного контроля и Надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
Помощь в проведении ветеринарных санитарно-профилактических мероприятий, очистка лабораторных посуд, пробирок, озеленение
20 000 пробирок,
125 м2
2
2
Бюджет Урджарского района
56
Маканчинская зональная
ветеринарная лаборатория Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Республиканская ветеринарная лаборатория» комитета ветеринарного контроля и Надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
Помощь в проведении ветеринарных санитарно-профилактических мероприятий, очистка лабораторных посуд, пробирок, озеленение
20 000 пробирок, 98,7 м2
2
2
Бюджет Урджарского района
57
Государственное учреждение «Отдел по делам обороны Урджарского района» (по согласованию)
Уборка, озеленение и благоустройство, помощь в текущем ремонте здания
705 м2
2
2
Бюджет Урджарского района
58
Государственное учреждение
"Детский сад "Балауса" акимата Урджарского района"
Уборка территорий,  уход за клумбами
252,8 м2,
6 клумб
2
2
Бюджет Урджарского района
59
Коммунальное государственное учреждение "Урджарское медико-социальное учреждение для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата" (по согласованию)
Уборка, озеленение и благоустройство территории
1000 м2
2
2
Бюджет Урджарского района
Всего:
360
360
Конкретные условия общественных работ:
Продолжительность рабочей недели составляет 5 дней с двумя выходными, восьмичасовой рабочий день, обеденный перерыв 1 час, оплата труда регулируется в соответствии с законодательством Республики Казахстан на основании индивидуального трудового договора и зависит от количества, качества и сложности выполняемой работы, осуществляется за фактически отработанное время, отраженное в табеле учета рабочего времени, путем перечисления на лицевые счета безработных; инструктаж по охране труда и технике безопасности, обеспечение специальной одеждой, инструментом и оборудованием; выплата социального пособия по временной нетрудоспособности, возмещение вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья; пенсионные и социальные отчисления производятся в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Условия общественных работ для отдельных категорий работников (женщины, имеющие несовершеннолетних детей, многодетные матери, инвалидылица, не достигшие восемнадцатилетнего возраста) определяются с учетом особенностей условий труда соответствующей категории и предусматриваются трудовыми договорами, заключаемыми между работниками и работодателями в соответствии с трудовым законодательсвом Республики Казахстан.