Білім саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы Зеленов ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 28 наурыздағы № 180 қаулысы. Батыс Қазақстан облысы әділет департаментінде 2013 жылғы 3 мамырда № 3283 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 7 маусымда № 307 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов ауданы әкімдігінің 07.06.2013 № 307 қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып, Зеленов ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған білім саласындағы төмендегідей мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін:
1) "Жетімдерді, ата-анасыны ң қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу";
2) "Білім туралы құжаттардың телн ұсқаларын беру" мемлекеттік;
3) "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау";
4) "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау";
5) "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау";
6) "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау";
7) "Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау";
8) "Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен т әрбиелену шілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар қабылдау";
9) "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау";
10) "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру";
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Г. М. Құлжановаға жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен сәтінен бастап күшіне енеді және оның алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                      М. Унгарбеков

Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере образования
Постановление акимата Зеленовского района Западно-Казахстанской области от 28 марта 2013 года № 180. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 3 мая 2013 года № 3283. Утратило силу постановлением акимата Зеленовского района Западно-Казахстанской области от 7 июня 2013 года № 307
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Зеленовского района Западно-Казахстанской области от 07.06.2013 № 307
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", акимат Зеленовского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые нижеследующие регламенты оказания государственных услуг в сфере образования:
1) "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей";
2) "Выдача дубликатов документов об образовании";
3) "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования";
4) "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования";
5) "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования";
6) "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования";
7) "Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах";
8) "Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах";
9) "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях";
10) "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Г. Кулжанову
3. Настоящее постановление вступает в силу с момента государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким района                      М. Унгарбеков
Утверждено
постановлением акимата района

2013 жылғы 28 наурыздағы № 180
аудан әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Жетімдерді, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет Регламенті (бұдан әрі - Регламент) "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес дайындалды.
2. "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Зеленов аудандық білім беру бөлімі" мемлекеттiк мекемесi көрсетедi (бұдан әрi – уәкілетті орган).
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексіне және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет Стандартына (бұдан әрі - Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет стандарты туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Балалардың құқықтарын қорғау комитетінің интернет-ресурсында www.bala-kkk.kz, уәкілетті органдардың орын-жайларында орналасқан стенділерде орналасады.
Уәкілетті органның мекен-жайы: Индекс 090600, Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Переметный ауылы, Гагарин көшесі, 85, телефон 8(71130) 23433, 22046.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы анықтама (бұдан әрі – анықтама) беру не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы Стандартың 11 тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік отыз күнді (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
2) өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күту уақытының барынша ұзақтығы 20 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берген күнi сол жерде мемлекеттік қызметті алушыға көрсетiлетiн қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы 20 минуттан аспайды.

от 28 марта 2013 года № 180
Регламент
государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей"
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" (далее – государственная услуга), оказывается государственным учреждением "Зеленовский районный отдел образования" (далее – уполномоченный орган).
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье" и Стандарта государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее - Стандарт).
5. Информация о государственной услуге располагается на интернет-ресурсе Комитета по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан www.bala-kkk.kz, на стендах, расположенных в фойе уполномоченных органов.
Адрес уполномоченного органа: Индекс 090600, Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Переметное, улица Гагарина, 85, телефон 8(71130) 23433, 22046.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Результатом оказания государственной услуги являются выдача справки об установлении опеки (попечительства) над несовершеннолетними детьми, оставшимися без попечения родителей (далее – справка), либо мотивированный отказ в предоставлении услуги.
2.Порядок оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 20 минут.

9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүргізіледі.
11. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органның ғимараттарында көрсетіледі. Мемлекеттiк қызметтi ұсыну үшiн күтуге және қажеттi құжаттарды дайындауға жағдай жасалады (күтуге арналған зал, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажеттi құжаттар тiзбесi мен оларды толтыру үлгiлерi бар стенділермен жарақталады). Ғимараттар дене мүмкiндiктерi шектеулi адамдардың кiруiне арналған пандусы бар кiреберiспен жабдықталған.
3.Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы Стандарттың 11 тармағында айқындалған құжаттарды ұсынады.
13. Барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат беріледі, онда мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіледі.
14. Анықтама мемлекеттік қызметті алушының жеке қатысуымен беріледі.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды алуға мерзімінде бармаған жағдайларда уәкілетті орган дайын анықтамалар мен қаралған құжаттардың екі ай сақталуын жүзеге асырады.
15. Стандарттың 16 тармағында көзделген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
16. Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсете отырып, әр құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламентке 2 қосымшада берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамаларында қарастырылған жауапкершілікке тартылады.
"Жетімдерді, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған
балаларды әлеуметтік
қамсыздандыруға арналған
құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
1 қосымша
Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің)
орындау мерзімін көрсете отырып, әр
құрылымдық-функционалдық бірліктер
(бұдан әрі - ҚФБ) әкімшілік әрекеттерінің
(рәсімдерінің) өзара әрекеттестігі мен
реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
№ іс-әрекет (барысы, жұмыс ағыны)
Уәкілетті орган
№ 1 іс-әрекет
Тиісті құжаттарды қабылдау. Барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат беріледі, онда мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіледі.
№ 2 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларға сәйкес өткізу
№ 3 іс-әрекет
Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға
қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы анықтама не қызмет көрсетуден
бас тартудың дәлелді жауабын беру
Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:

9. Государственная услуга оказывается бесплатно.
10. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается в зданиях уполномоченного органа по месту проживания получателя государственной услуги. Для предоставления государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (зал для ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения). Здания оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
3.Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить документы, определенных в пункте 11 Стандарта.
13. При сдаче всех необходимых документов получателю государственной услуги выдается расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения государственной услуги.
14. Справка выдается при личном обращении получателя государственной услуги.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, уполномоченный орган осуществляет хранение готовых справок и рассмотренных документов в течение двух месяцев.
15. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы (далее - СФЕ) с указанием срока выполнения административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающие государственные услуги
18. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Оформление документов на
социальное обеспечение
сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей"
Текстовое табличное описание
последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур)
каждой структурно-функциональной
единицы (далее - СФЕ)
№ действия (хода, потока работ)
Уполномоченный орган
Действие № 1
Прием соответствующих документов.
Выдача расписки о получении всех документов, в которой содержится дата получения государственной услуги.
Действие № 2
Проведение порядка оказания государственной услуги в соответствии
с действующим законодательством
Республики Казахстан.
Действие № 3
Выдача справки об установлении опеки (попечительства) над
несовершеннолетними детьми,
оставшимися без попечения родителей,
либо мотивированного отказа в
предоставлении услуги.
Сроки оказания государственной услуги:

1) мемлекеттік қызметті алушы Стандартың 11 тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік отыз күнді (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне
кiрмейдi) құрайды;
2) өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күту уақытының барынша ұзақтығы 20 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берген күнi сол жерде мемлекеттік қызметті алушыға көрсетiлетiн қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы 20 минуттан аспайды.
Жетімдерді, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған
балаларды әлеуметтік
қамсыздандыруға арналған
құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі
мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты
көрсететін сызба
2013 жылғы 28 наурыздағы № 180
аудан әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Білім туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру"
мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызмет Регламенті (бұдан әрі - Регламент) "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес дайындалды.
2. "Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, жоғары білім беру ұйымдары (бұдан әрі — білім беру ұйымдары) көрсетеді.
3.Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңына және "Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1310 қаулысына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызмет Стандарттың негізінде жүзеге асырылады (бұдан әрі — Стандарт).
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат білім беру ұйымының веб-сайтында орналастырылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғаларға және Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі білім туралы құжаттың телнұсқасы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11
Стандарта (день приема и день выдачи документов не
входит в срок оказания государственной услуги),
составляют тридцать календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 20 минут.
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Оформление документов на
социальное обеспечение
сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей"
Схема, отражающая взаимосвязь между
логической последовательностью
административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Утверждено
постановлением акимата района
от 28 марта 2013 года № 180
Регламент
государственной услуги
"Выдача дубликатов документов
об образовании"
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Выдача дубликатов документов об образовании" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга "Выдача дубликатов документов об образовании" (далее – государственная услуга) оказывается организациями основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, высшего образования (далее - организации образования).
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании",  постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1310 "Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи", а также на основании Стандарта государственной услуги "Выдача дубликатов документов об образовании", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее - Стандарт).
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайтах организации образования.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, и лицам казахской национальности, не являющимся гражданами Республики Казахстан (далее - получатель государственной услуги).
7. Результатом оказываемой государственной услуги являются дубликат документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
8. Мемлекеттік қызметтің көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11 тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 20 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берген сәттен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүргізіледі.
11. Мемлекеттік қызмет білім беру ұйымдарында көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға жағдайлар жасалады (күту залы, қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стенділермен жабдықталған құжаттарды толтыруға арналған орын). Дене мүмкіндіктері шектеулі адамдардың мемлекеттік қызметті кедергісіз алуға қол жеткізуін қамтамасыз ету үшін ғимараттарда арнайы жабдықталған пандус қарастырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар Стандарттың 11 тармағында айқындалған құжаттарды ұсынады.
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн барлық қажетті құжаттарды тапсырған жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға қолхат беріледі, онда:
1) сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) ұсынылған құжаттардың атаулары және саны;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттардың рәсімдеуге өтінішті қабылдаған білім беру ұйымы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, байланыс деректері.
14. Стандарттың 16 тармағында көзделген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
15. Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсете отырып, әр құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламентке 2 қосымшада берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамаларында қарастырылған жауапкершілікке тартылады.
"Білім туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
1 қосымша
Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің)
орындау мерзімін көрсете отырып,
әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің
(рәсімдерінің) өзара әрекеттестігі мен
реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
№ іс-әрекет (жұмыс ағыны, барысы)
ҚФБ 1
Білім беру ұйымының қызметкері
ҚФБ 2
Білім беру
ұйымының басшысы
№ 1 іс-әрекет
Тиісті құжаттарды қабылдау. Барлық құжаттарды
қабылдағаны туралы қолхат беру.
№ 1 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсету қорытындыларын қарау және білім беру ұйымының қызметкеріне жіберу.
№ 2 іс-әрекет
Білім туралы құжаттың телнұсқасы немесе
мемлекеттік қызмет
көрсетуден бас тарту
туралы дәлелді жауабын
дайындау және білім беру
ұйымының басшысына жіберу.
№ 3 іс-әрекет
Білім туралы құжаттың телнұсқасы немесе
мемлекеттік қызмет
көрсетуден бас тарту
туралы дәлелді
жауабын беру.
Мемлекеттік қызметтің көрсету мерзімдері:

2. Порядок оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта, - не более 20 минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги - не более 10-ти календарных дней.
9. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
10. Государственная услуга предоставляется с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается в организациях образования. Для оказания государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (зал ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения). Здания оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги получатель государственной услуги необходимо предоставить документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
13. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о получении всех документов, в которой содержатся:
1) номер и дата приема запроса;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество названий и приложенных документов;
4) дата (время) и место выдачи документов;
5) фамилия, имя, отчество представителя организации образования, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилия, имя, отчество получателя государственной услуги, его (ее) контактные данные.
14.В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы (далее - СФЕ) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в  приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан.
Приложение № 1
к регламенту
государственной услуги
"Выдача дубликатов
документов об образовании"
Текстовое табличное описание
последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур)
каждой СФЕ с указанием срока выполнения
каждого административного действия (процедуры)
№ действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Сотрудник организации образования
СФЕ 2
Руководитель организации образования
Действие № 1
Прием соответствующих документов. Выдача расписки
о получении всех документов.
Действие № 1
Рассмотрение и передача сотруднику организации образования результата об оказании государственной услуги.
Действие № 2
Подготовка и направление руководителю организации образования на подписание дубликат документа об образовании, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
Действие № 3
Выдача дубликата документа об образовании, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
Сроки оказания государственной услуги:

1) мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11 тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен
бастап – 20 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берген сәттен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде.
"Білім туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі
мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты
көрсететін сызба
2013 жылғы 28 наурыздағы № 180
аудан әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы
орта білім берудің жалпы білім беретін
бағдарламалары бойынша оқыту үшін
ведомстволық бағыныстылығына қарамастан
білім беру ұйымдарына құжаттарды
қабылдау және оқуға қабылдау"
мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ереже
1. Осы "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет Регламенті (бұдан әрі - Регламент) "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес дайындалды.
2. "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының орта білім беру ұйымдары (бұдан әрі — білім беру ұйымдары) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының Конституциясы, "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңымен, "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 127 Қаулысымен, сонымен қатар, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет Стандартымен (бұдан әрі - Стандарт) реттеледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz. ресми сайтында орналастырылады.

1) с момента сдачи получателем государственной услуги
необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта, - не более 20 минут;
2) с момента обращения для получения государственной
услуги - не более 10-ти календарных дней.
Приложение № 2
к регламенту
государственной услуги
"Выдача дубликатов
документов об образовании"
Схема, отражающая взаимосвязь между
логической последовательностью
административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Утверждено
постановлением акимата района
от 28 марта 2013 года № 180
Регламент
государственной услуги
"Прием документов и зачисление
в организации образования независимо
от ведомственной подчиненности
для обучения по общеобразовательным
программам начального, основного
среднего, общего среднего образования"
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями среднего образования Республики Казахстан (далее – организация образования).
3.Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга регулируется Конституцией Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 127 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования" и Стандартом государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 августа 2012 года № 1119 (далее - Стандарт).
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.

6. Аталған қызмет Қазақстан Республикасының 7-18 жастағы азаматтарына (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті алушыға берілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны білім беру ұйымдарының жалпы орта білім беретін ұйымдарға оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушылар қажетті құжаттарды тапсырған уақыттан бастап бір жұмыс күнін құрайды;
1) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берілген күні (тіркеу кезінде) сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күту уақыты – 30 минут;
2) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берілген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету уақыты – 30 минуттан аспауы керек.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің соңғы нәтижесін (білім беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрық) алу мерзімі – 3 айдан аспауы керек, себебі оқуға қабылдау туралы бұйрық барлық білім алушылар үшін ортақ болып табылады.
9. Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беру бағдарламалары бойынша оқу үшін ұйымдарға құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау бойынша мемлекеттік қызмет барлық санаттағы азаматтар үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарында тегін болып табылады.
10. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады. Алдын ала жазылу және жеделдетіп ресімдеу қарастырылмаған.
11. Мемлекеттік қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша және аталған білім беру ұйымының қызмет көрсету аумағын (шағын аудан) есепке ала отырып, білім беру ұйымдарында көрсетіледі. Күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға қолайлы болуы үшін ғимарат креслолармен және орындықтармен жабдықталған.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi
iс-әрекет (өзара iс-қимыл) тәртiбiн сипаттау
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11 тармағында айқындалған құжаттарды ұсынады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға қажет құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) өтінішті қабылдау нөмірі және уақыты;
2) құжаттардың саны мен атауы;
3) құжаттарды қабылдаушы жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты.
14. Стандарттың 16 тармағында көзделген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
15. Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсете отырып, әр құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген.

6. Данная услуга предоставляется гражданам Республики Казахстан в возрасте 7-18 лет (далее – получатель государственной услуги).
7.Формой завершения государственной услуги, которую получит получатель государственной услуги, являются общий приказ организации образования о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Порядок оказания государственной услуги
8. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов составляет 1 рабочий день:
1) время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения (при регистрации), - 30 минут;
2) время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 30 минут.
Срок получения конечного результата оказываемой государственной услуги (приказ о зачислении в организацию образования) - не более 3 месяцев, так как приказ о зачислении является общим для всех обучающихся.
9. Государственная услуга по приему документов и зачислению в организации для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования является бесплатной для всех категорий граждан государственных организаций образования.
10. Государственная услуга осуществляется ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней с 9.00 до 13.00 часов. Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.
11. Государственная услуга оказывается в зданиях организаций образования по месту проживания получателя государственной услуги и с учетом территории обслуживания (микроучастка) данной организации образования. Для приемлемости условий ожидания и подготовки необходимых документов помещения оборудованы креслами и стульями.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить документы, определенных в пункте 11 Стандарта.
13. При сдаче документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о приеме необходимых документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) количества и названия приложенных документов;
3) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы.
14. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы (далее - СФЕ) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в  приложении 1 к настоящему Регламенту.

16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламентке 2 қосымшада берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамаларында қарастырылған жауапкершілікке тартылады.
"Бастауыш, негізгі орта,
жалпы орта білім берудің
жалпы білім беретін
бағдарламалары бойынша
оқыту үшін ведомостволық
бағыныстылығына қарамастан
білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік
қызмет регламентіне
1 қосымша
Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің)
орындау мерзімін көрсете отырып,
әр құрылымдық-функционалдық бірліктер
(бұдан әрі - ҚФБ) әкімшілік әрекеттерінің
(рәсімдерінің) өзара әрекеттестігі мен
реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
№ іс-әрекет (жұмыс ағыны, барысы)
ҚФБ 1
Білім беру ұйымының қызметкері
ҚФБ 2
Білім беру
ұйымының басшысы
№ 1 іс-әрекет
Тиісті құжаттарды қабылдау. Құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беру.
№ 1 іс-әрекет
Білім беру ұйымдарының жалпы орта білім беретін ұйымдарға оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушылар қажетті құжаттарды тапсырған уақыттан бастап
бір жұмыс күнін құрайды;
1) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берілген күні
(тіркеу кезінде) сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күту уақыты – 30 минут;
2) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берілген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету уақыты – 30 минуттан аспауы керек.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің соңғы нәтижесін
(білім беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрық)
алу мерзімі – 3 айдан аспауы керек, себебі оқуға
қабылдау туралы бұйрық барлық білім алушылар үшін ортақ
болып табылады.
"Бастауыш, негізгі орта,
жалпы орта білім берудің
жалпы білім беретін
бағдарламалары бойынша
оқыту үшін ведомостволық
бағыныстылығына қарамастан
білім беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және
оқуға қабылдау" мемлекеттік
қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі
мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты
көрсететін сызба
2013 жылғы 28 наурыздағы № 180
аудан әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы
орта білім беру ұйымдарына денсаулығына
байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын
балаларды үйде жеке тегін оқытуды
ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау"
мемлекеттік қызмет
регламенті

16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающие государственные услуги
17. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность предусмотренную законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Прием документов и зачисление
в организации образования
независимо от ведомственной
подчиненности для обучения по
общеобразовательным программам
начального, основного среднего,
общего среднего образования"
Текстовое табличное описание
последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур)
каждой СФЕ с указанием срока выполнения
каждого административного действия (процедуры)
№ действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Сотрудник организации образования
СФЕ 2
Руководитель организации образования
Действие № 1
Прием соответствующих документов. Выдача расписки
о получении всех документов.
Действие № 1
Общий приказ организации образования о зачислении
в организацию образования
либо мотивированный ответ
об отказе в предоставлении
услуги.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых
документов составляет 1 рабочий день:
1) время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения (при регистрации), - 30 минут;
2) время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более
30 минут.
Срок получения конечного результата оказываемой государственной услуги (приказ о зачислении в
организацию образования) - не более 3 месяцев, так как приказ о зачислении является общим для всех обучающихся.
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Прием документов и зачисление
в организации образования
независимо от ведомственной
подчиненности для обучения по
общеобразовательным программам
начального, основного среднего,
общего среднего образования"
Схема, отражающая взаимосвязь между
логической последовательностью
административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Утверждено
постановлением акимата района
от 28 марта 2013 года № 180
Регламент
государственной услуги
"Прием документов для организации
индивидуального бесплатного
обучения на дому детей, которые
по состоянию здоровья в течение
длительного времени не могут
посещать организации начального,
основного среднего, общего
среднего образования"

1. Жалпы ереже
1. Осы "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет Регламенті (бұдан әрі - Регламент) "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес дайындалды.
2. "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының жалпы орта білім беретін ұйымдары (бұдан әрі – білім беретін ұйым) көрсетеді.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңымен, "Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" 2002 жылғы 11 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңымен, "Арнаулы білім беру ұйымдары қызметінің үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 3 ақпандағы № 100 қаулысымен, "Стационарлық емдеу-алдын алу, оңалту және басқа денсаулық сақтау ұйымдарында емдеу курсынан өтіп жатқан мүгедек балалар үшін оқу сабақтарын ұйымдастыру, оқу-тәрбие ұйымдарының мүгедек балаларды үйде оқытуда ата-аналарға көмек көрсету тәртібі туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 974 бұйрығымен және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет Стандарттың (бұдан әрі - Стандарт) негізінде реттеледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz ресми сайтында орналастырылады.
6. Аталған қызмет денсаулық жағдайына байланысты уақытша немесе үнемі білім беру ұйымдарына бару мүмкіндігі жоқ жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) ұсынылады.
7. Мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны білім беру ұйымының бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

1. Общие положение
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями среднего образования Республики Казахстан (далее – организация образования).
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга регулируется на основании Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями", постановления Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2005 года № 100 "Об утверждении Типовых правил деятельности специальных организаций образования", Приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 974 "Об утверждении Правил о порядке организации учебных занятий для детей-инвалидов, проходящих курс лечения в стационарных лечебно-профилактических, реабилитационных и других организациях здравоохранения, оказания помощи родителям в обучении детей-инвалидов на дому учебно-воспитательными организациями" и Стандарта государственной услуги "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки по адресу: www.edu.gov.kz.
6. Данная услуга предоставляется физическим лицам, не имеющим возможности посещения организации образования, временно или постоянно, по состоянию здоровья (далее-получатель государственной услуги).
7. Формой завершения государственной услуги являются приказ организации образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мемлекеттік қызмет алушының Стандарттың 11 тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 3 жұмыс күні.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады. Алдын ала жазылу және жедел рәсімдеу қарастырылмаған.
11. Мемлекеттік қызмет білім беру ұйымының ғимаратында жүзеге асырылады. Қызмет көрсетілетін бөлме көлемі, орналасуы және сырт пішіні жағынан сапалы қызметтерді ұсыну талаптарына сай келеді. Күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға қолайлы жағдай жасау үшін бөлме креслолармен және орындықтармен жабдықталған.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi
iс-әрекет (өзара iс-қимыл) тәртiбiн сипаттау.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушының Стандарттың 11 тармағында айқындалған құжаттарды ұсынады.
13. Стандарттың 16 тармағында көзделген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
14. Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсете отырып, әр құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламентке 2 қосымшада берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамаларында қарастырылған жауапкершілікке тартылады.
"Бастауыш, негізгі орта,
жалпы орта білім беру
ұйымдарына денсаулығына
байланысты ұзақ уақыт бойы
бара алмайтын балаларды үйде
жеке тегін оқытуды ұйымдастыру
үшін құжаттарды қабылдау"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
1 қосымша
Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау
мерзімін көрсете отырып, әр ҚФБ әкімшілік
әрекеттерінің (рәсімдерінің) өзара әрекеттестігі
мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
№ іс-әрекет (жұмыс барысы, ағыны)
Білім беру ұйымының басшысы
№ 1 іс-әрекет
Тиісті құжаттарды қабылдау. Алу күні көрсетілген тізімдеме беру.
№ 2 іс-әрекет
Білім беру ұйымының бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап

2. Порядок оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта – 3 рабочих дня.
9. Государственная услуга оказывается на безвозмездной основе.
10. Государственная услуга осуществляется ежедневно с 9.00 до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов. Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.
11. Государственная услуга осуществляется в зданиях организаций образования. Помещение внутри здания, где предоставляются услуги, по размерам, расположению и конфигурации соответствуют условиям для предоставления качественных услуг. Для приемлемости условий ожидания и подготовки необходимых документов, помещения оборудованы креслами и стульями.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить документы, определенных в пункте 11 Стандарта.
13. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы (далее - СФЕ) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в  приложении 1 к настоящему Регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
16. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность предусмотренную законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги
"Прием документов для
организации индивидуального
бесплатного обучения на дому
детей, которые по состоянию
здоровья в течение длительного
времени не могут посещать
организации начального,
основного среднего, общего
среднего образования"
Текстовое табличное описание
последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур)
каждой СФЕ с указанием срока выполнения
каждого административного действия (процедуры)
№ действия (хода, потока работ)
Руководитель организации образования
Действие № 1
Прием соответствующих документов.
Выдача описи с отметкой о дне получения.
Действие № 2
Приказ организации образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых

Мемлекеттік қызметті көрсету мемлекеттік қызмет алушының Стандарттың 11 тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 3 жұмыс күні.
"Бастауыш, негізгі орта,
жалпы орта білім беру
ұйымдарына денсаулығына
байланысты ұзақ уақыт бойы
бара алмайтын балаларды үйде
жеке тегін оқытуды ұйымдастыру
үшін құжаттарды қабылдау"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі
мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты
көрсететін сызба
2013 жылғы 28 наурыздағы № 180
аудан әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау"
мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау"мемлекеттік қызмет Регламенті (бұдан әрі - Регламент) "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес дайындалды.
2. "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) барлық типтегі және үлгідегі мектепке дейінгі ұйымдар (бұдан әрі – МДҰ) көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттік қызмет Стандарттың негізінде жүзеге асырылады (бұдан әрі — Стандарт).
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылады.
6. Мемлекеттік қызмет мектепке дейінгі жастағы балалардың заңды өкілдеріне (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету аяқтау нысаны МДҰ мен заңды өкілдер арасында жасалатын шарт болып немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11 тармағында айқындалған құжаттарды МДҰ-ға тапсыру және басшылардан қажетті кеңес алу сәтінен бастап - кемінде 30 минут уақытты құрайды.
2) мемлекеттік қызметті алушының өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минуттан артық емес.

документов, определенных в пункте 11 Стандарта – 3 рабочих дня.
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Прием документов для
организации индивидуального
бесплатного обучения на дому
детей, которые по состоянию
здоровья в течение длительного
времени не могут посещать
организации начального,
основного среднего, общего
среднего образования"
Схема, отражающая взаимосвязь между
логической последовательностью административных
действий в процессе оказания государственной
услуги и СФЕ
Утверждено
постановлением акимата района
от 28 марта 2013 года № 180
Регламент
государственной услуги
"Прием документов и зачисление детей
в дошкольные организации образования"
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования" (далее – государственная услуга) оказывается дошкольными организациями всех типов и видов (далее – ДО).
3. Форма предоставляемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и Стандарта государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее - Стандарт).
5. Информация о порядке предоставления государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан.
6. Государственная услуга оказывается законным представителям детей дошкольного возраста (далее – получатель государственной услуги).
7. Формой завершения государственной услуги являются договор, заключаемый между ДО и законными представителями, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
2. Порядок оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи получателем государственной услуги документов в ДО, определенных в пункте 11 Стандарта и получения необходимой консультации со стороны руководителя составляют не менее 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более 30 минут;

3) өтініш берген күні сол жерде мемлекеттік қызметті алушыға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің рұқсат берілген ең көп уақыты - кемінде 30 минутты құрайды.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет МДҰ-ға өтініш жасаған жағдайда МДҰ басшысы белгілеген заңды өкілдерді қабылдау кестесіне сәйкес екі жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет МДҰ ғимаратында, тікелей басшының кабинетінде көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11 тармағында айқындалған құжаттарды ұсынады.
13. Мемлекеттік қызметті алушылар (заңды өкілдер) толтырған шарт МДҰ басшысына тапсырылады (бір данасы МДҰ басшысында ақталады, екіншісі мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілінің) қолында қалады).
14. Мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат талап етілмейді.
15. Мемлекеттік қызмет МДҰ-да мемлекеттік қызметті алушының жеке қатысуымен жүзеге асырылады.
16. Егер Стандарттың 11 тармағына сәйкес талап етілетін барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
17. Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсете отырып, әр құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламентке 2 қосымшада берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамаларында қарастырылған жауапкершілікке тартылады.
"Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
1 қосымша
Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау
мерзімін көрсете отырып, әр құрылымдық-
функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ)
әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің)
өзара әрекеттестігі мен реттілігінің
мәтіндік кестелік сипаттамасы
№ іс-әрекет (жұмыс ағыны, барысы)
Мектепке дейінгі ұйымның басшысы
№ 1 іс-әрекет
Тиісті құжаттарды қабылдау.
№ 2 іс-әрекет
МДҰ мен заңды өкілдер арасында
жасалатын шарт немесе мемлекеттік
қызмет көрсетуден бас тарту туралы
дәлелді жауап.
Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:

3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не менее 30 минут.
9. Государственная услуга оказывается бесплатно.
10. Государственная услуга при обращении в ДО предоставляется в течении двух рабочих дней, в соответствии с установленным графиком приема, утвержденного руководителем ДО.
11. Государственная услуга оказывается в зданиях ДО, непосредственно в кабинете руководителя.
3. Описание порядок действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить документы, определенных в пункте 11 Стандарта.
13. Заполненный получателями государственной услуги (законными представителями) договор сдается руководителю ДО (один экземпляр хранится у руководителя ДО, другой остается у получателя государственной услуги (законных представителей).
14. Документ, подтверждающий сдачу получателем государственной услуги необходимых документов для получения государственной услуги, не требуется.
15. Государственная услуга осуществляется посредством личного посещения ДО получателем государственной услуги.
16. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 11 Стандарта.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и единицами, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
19. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Прием документов и
зачисление детей в
дошкольные организации
образования"
Текстовое табличное описание
последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур) каждой
СФЕ с указанием срока выполнения каждого
административного действия (процедуры)
№ действия (хода, потока работ)
Руководитель дошкольной организации
Действие № 1
Прием соответствующих документов.
Действие № 2
Договор, заключаемый между ДО и законными представителями, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Сроки оказания государственной услуги с момента:

1) мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11 тармағында айқындалған құжаттарды МДҰ-ға тапсыру және басшылардан қажетті кеңес алу сәтінен бастап - кемінде 30 минут
уақытты құрайды.
2) мемлекеттік қызметті алушының өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минуттан
артық емес.
3) өтініш берген күні сол жерде мемлекеттік қызметті алушыға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің рұқсат
берілген ең көп уақыты - кемінде 30 минутты құрайды.
"Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі
мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты
көрсететін сызба
2012 жылғы 28 наурыздағы № 180
аудан әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Балаларға қосымша білім беру
бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына құжаттар
қабылдау және оқуға қабылдау"
мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет Регламенті (бұдан әрі - Регламент) "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес дайындалды.
2. "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) жергілікті атқарушы органдар белгілейтін мемлекеттік білім беру тапсырыстары есебінен балаларға қосымша білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорындар болып табылатын балаларға қосымша білім беру ұйымдарында көрсетіледі (бұдан әрі - қосымша білім беру ұйымдары).
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет Стандартына сәйкес көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
5. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат балаларға қосымша білім беру ұйымдарында орналастырылған стендтерде, сондай-ақ, білім бөлімдерінің ресми сайттарында және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында орналастырылады.

1) сдачи получателем государственной услуги документов
в ДО, определенных в пункте 11 Стандарта и получения
необходимой консультации со стороны руководителя
составляют не менее 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет
не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги государственной услуги,
оказываемой на месте в день обращения, составляет
не менее 30 минут.
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Прием документов и
зачисление детей в
дошкольные организации
образования"
Схема, отражающая взаимосвязь между
логической последовательностью административных
действий в процессе оказания государственной
услуги и СФЕ
Утверждено
постановлением акимата района
от 28 марта 2013 года № 180
Регламент
государственной услуги
"Прием документов и зачисление
в организации дополнительного
образования для детей по предоставлению
им дополнительного образования"
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями дополнительного образования детей, государственными казенными коммунальными предприятиями, реализующими образовательные учебные программы дополнительного образования детей за счет государственного образовательного заказа, который определяет местный исполнительный орган (далее - организации дополнительного образования).
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и Стандарта государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее - Стандарт).
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в организациях дополнительного образования детей, а также на официальных сайтах отделов образования и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу www.edu.gov.kz.

6. Мемлекеттік қызмет 3 жастан 18 жасқа дейінгі жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі қосымша білім беру ұйымына баланың заңды өкілі мен балаларға қосымша білім беру ұйымдарының арасында жасалған шарт негізінде қабылданғаны туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
8.Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті қарастыру 3 жұмыс күнін құрайды (балалардың музыкалық, көркемөнер, шығармашылық және спорт мектептері үшін 15 жұмыс күні);
2) мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызметті алу үшін күту (тіркелу кезінде) уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес.
3) мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес.
9. Мемлекеттік қызметті алушы жеке өтініш берген жағдайда мемлекеттік қызметті өтініш түскеннен бастап 3 жұмыс күні ішінде балаларға қосымша білім беру ұйымдары жұмыстарының белгіленген кестесіне сәйкес жауапты тұлға жүзеге асырады.
10. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін жүзеге асырылады. Алдын ала жазылу және қызметті жедел ресімдеу қарастырылмаған.
11. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушыларға, оның ішінде даму мүмкіндігі шектеулі тұлғаларға қызмет көрсету жағдайлары қарастырылған балаларға қосымша білім беру ұйымдарының ғимараттарында көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11 тармағында айқындалған құжаттарды ұсынады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға өтінішті алу мерзімі мен нөмірі, құжаттарды қабылдап алған адамның тегі, аты, әкесінің аты, қызметті алу мерзімі көрсетіліп қолхат беріледі.
14. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі туралы ақпаратты алу үшін мемлекеттік қызметті алушы өтініш түскеннен кейін 3 жұмыс күні өткен соң бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес жауапты тұлғаға жеке өзі баруы тиіс.

6. Государственная услуга оказывается физическим лицам в возрасте от 3 до 18 лет (далее - получатель государственной услуги).
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются приказ о зачислении в организацию дополнительного образования детей, изданный на основании договора, заключенного между законными представителями детей и организацией дополнительного образования детей либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
2. Порядок оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги составляют 3 рабочих дня (15 дней для детских музыкальных, художественных школ, школ искусств и спортивных школ);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги (при регистрации), - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, - не более 30 минут.
9. Государственная услуга осуществляется ответственным лицом в соответствии с установленным графиком работы организации дополнительного образования детей, при личном обращении получателя государственной услуги по истечении 3 рабочих дней с момента поступления заявления.
10. Государственная услуга предоставляется в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней. Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
11. Государственная услуга оказывается в зданиях организаций дополнительного образования детей, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить документы, определенных в пункте 11 Стандарта.
13. При сдаче всех документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о получении необходимых документов с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества ответственного лица, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги.
14. Способом доставки информации о результате оказанной государственной услуги является личное обращение получателя государственной услуги к ответственному лицу в соответствии с установленным графиком работы по истечении 3 рабочих дней с момента поступления заявления.

15. Мемлекеттік қызметті алушының Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбауы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
16. Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсете отырып, әр құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламентке 2 қосымшада берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамаларында қарастырылған жауапкершілікке тартылады.
"Балаларға қосымша білім беру
бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына құжаттар қабылдау
және оқуға қабылдау"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
1 қосымша
Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау
мерзімін көрсете отырып, әр ҚФБ әкімшілік
әрекеттерінің (рәсімдерінің) өзара әрекеттестігі
мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
№ іс-әрекет (барысы, жұмыс ағыны)
Қосымша білім беру ұйымының жауапты тұлға
№ 1 іс-әрекет
Тиісті құжаттарды қабылдау, қолхат беру
№ 2 іс-әрекет
Қосымша білім беру ұйымына баланың
заңды өкілі мен балаларға қосымша білім
беру ұйымдарының арасында жасалған шарт
негізінде қабылданғаны туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті қарастыру
3 жұмыс күнін құрайды (балалардың музыкалық, көркемөнер, шығармашылық және спорт мектептері үшін 15 жұмыс күні);
2) мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызметті алу үшін
күту (тіркелу кезінде) уақытының барынша ұзақтығы –
30 минуттан артық емес.
3) мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес.
"Балаларға қосымша білім беру
бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына құжаттар қабылдау
және оқуға қабылдау"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі
мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты
көрсететін сызба

15. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы (далее - СФЕ) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в  приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
18. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Прием документов и
зачисление в организации
дополнительного образования
для детей по предоставлению
им дополнительного образования"
Текстовое табличное описание
последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур) каждой
СФЕ с указанием срока выполнения каждого
административного действия (процедуры)
№ действия (хода, потока работ)
Ответственное лицо организации дополнительного
образования
Действие № 1
Прием соответствующих документов,
выдача расписки.
Действие № 2
Приказ о зачислении в организацию дополнительного образования детей, изданный на основании договора, заключенного между законными представителями детей и организацией дополнительного образования детей либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги
составляют 3 рабочих дня (15 дней для детских
музыкальных, художественных школ, школ искусств и
спортивных школ);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги (при регистрации), - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, - не более
30 минут.
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Прием документов и
зачисление в организации
дополнительного образования
для детей по предоставлению
им дополнительного образования"
Схема, отражающая взаимосвязь между
логической последовательностью административных
действий в процессе оказания государственной
услуги и СФЕ
Утверждено
постановлением акимата района

2013 жылғы 28 наурыздағы № 180
аудан әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде
тұратын балаларды жалпы білім беру
ұйымдарына және үйлеріне кері тегін
тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау"
мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттiк қызмет регламентi (бұдан әрi - Регламент) Қазақстан Республикасы 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңының 9-1-бабы 4 тармағына сәйкес жасалған.
2. "Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттiк қызметi (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) Батыс Қазақстан облысы Зеленов ауданы ауылдық (селолық) округ әкімі аппараттарымен көрсетiледi (бұдан әрi – уәкiлеттi орган).
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi, жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн бiлiм және ғылым саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы" № 1119 қаулысына сәйкес көрсетіледі (бұдан әрi - Стандарт).
5. Мемлекеттiк қызмет тәртiбi туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында және уәкiлеттi органның стендiлерiнде орналастырылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нәтижесі ретінде білім алушылар мен тәрбиеленушілерді жалпы білім беретін білім беру ұйымдарына және үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз ету туралы анықтама қағаз жеткiзгiште беру (бұдан әрi – анықтама) немесе қызметті көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетiледi.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін жүгіну 5 жұмыс күнін құрайды;
2) мемлекеттік қызметті алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты (тіркеу кезінде) – 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.

от 28 марта 2013 года № 180
Регламент
государственной услуги
"Прием документов для предоставления
бесплатного подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой детям,
проживающим в отдаленных сельских пунктах"
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга "Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах" (далее – государственная услуга) оказывается аппаратами акимов аульных (сельского) округов Зеленовского района Западно-Казахстанской области (далее – уполномоченный орган).
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – Стандарт).
5. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах уполномоченного органа, а также на сайтах Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу www.edu.gov.kz.
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются выдача справки об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой на бумажном носителе (далее – справка), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
2. Порядок оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги составляет 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги (при регистрации) - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги - не более 30 минут.

9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Уәкілетті органның белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, мемлекеттік қызмет оқу жылы бойы көрсетіледі.
Уәкілетті органның мекен-жайлары осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес көрсетілген.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушыларға, оның ішінде дене мүмкіндіктері шектеулі адамдарға қызмет көрсету үшін жағдай қарастырылған уәкілетті органдардың ғимараттарында көрсетіледі. Күту залдары толтырылған бланктердің үлгілері бар ақпараттық стенділермен жарақталған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар Стандарттың 11 тармағында айқындалған құжаттарды тапсырады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға өтінішті алу мерзімі мен нөмірі, құжаттарды қабылдап алған уәкілетті органның қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты, қызметті алу мерзімі көрсетіліп қолхат беріледі.
14. Стандарттың 16 тармағында көзделген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы.
16. Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсете отырып, әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 2 қосымшада көрсетілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламентке 3 қосымшада берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамаларында қарастырылған жауапкершілікке тартылады.
"Шалғайдағы ауылдық елді
мекендерде тұратын балаларды
жалпы білім беру ұйымдарына
және үйлеріне тегін
тасымалдауды ұсыну үшін
құжаттар қабылдау"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
1 қосымша
Уәкілетті органның мекен-жайлары
№ р/с
Атауы
Заңды
мекен - жайы
Байланыс телефоны
1.
"Переметный ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Переметный ауылы, Гагарин көшесі, 83

9. Государственная услуга оказывается бесплатно.
10. Государственная услуга предоставляется в течение учебного года, в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы уполномоченного органа с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Адреса уполномоченных органов указаны, согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается в зданиях уполномоченных органов, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями. Залы ожидания оснащены информационными стендами с образцами заполненных бланков.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет документы, определенных в пункте 11 Стандарта.
13. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка в получении всех необходимых документов, с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества сотрудника уполномоченного органа, выдавшего расписку, с указанием даты получения услуги.
14. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ представлена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающие государственные услуги
18. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность предусмотренную законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Прием документов для
предоставления бесплатного
подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой
детям, проживающим в
отдаленных сельских пунктах"
Адреса уполномоченных органов
№ п/п
Наименование
Юридический адрес
Контактные
телефоны
1.
Государственное учреждение "Аппарат акима Переметнинского аульного (сельского) округа"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Переметное, Гагарина, 83

871130-22-162
871130-23-381
2.
"Зеленов ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеме
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Зеленый ауылы, Чапаев атындағы көше
871130-77-132
871130-77-197
3.
"Егіндібұлақ ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Егіндібұлақ ауылы, Школьная көшесі, 1
871130-25-273
871130-25-920
4.
"Железнов ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Железнов ауылы, Мектеп көшесі
871130-72-132
5.
"Шалғай ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеме
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, село Шалғай, Чамчияна көшесі, 12
871130-73-121
871130-25-903
6.
"Белес ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Белес ауылы, Матросов атындағы көшесі
871130-61-135
871130-61-177
7.
"Щапов ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Щапов ауылы, Мир көшесі, 1
871130-69-132
871130-69-125
8.
"Көшім ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Ү-Шаған селосы, Советская көшесі, 58
871130-76-132
871130-76-169
9.
"Янайкин ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Янайкин ауылы, Садовая көшесі
871130-74-132
871130-74-160
10.
"Дариян ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Дариян ауылы, Пионерская көшесі, 26
871131-24-190
871131-24-167
11.
"Трекин ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Трекин ауылы, Жиберин атындағы көше, 1
871131-24-204
871131-97-118
12.
"Январцев ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Январцев ауылы, Советская көшесі
871131-95-549
871131-20-687
13.
"Рубежин ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Рубежинск селосы, Ленин атындағы көшесі, 5
871131-33-318
14.
"Достық ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеме
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Достық ауылы, Гагарин көшесі, 21
871131-32-147
871131-32-193
15.
"Чеботарев ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеме
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Чеботарев ауылы

871130-22-162
871130-23-381
2.
Государственное учреждение "Аппарат акима Зеленовского аульного (сельского) округа"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Зеленое, улица имени Чапаева
871130-77-132
871130-77-197
3.
Государственное учреждение "Аппарат акима аульного (сельского) округа Егіндібұлақ"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Егіндібұлақ, улица Школьная, 1
871130-25-273
871130-25-920
4
Государственное учреждение "Аппарат акима Железновского аульного (сельского) округа"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Железново, улица Мектеп
871130-72-132
5
Государственное учреждение "Аппарат акима аульного (сельского) округа Шалғай"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Шалғай, улица Чамчияна, 12
871130-73-121
871130-25-903
6
Государственное учреждение "Аппарат акима аульного (сельского) округа Белес"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Белес, улица имени Матросова
871130-61-135
871130-61-177
7
Государственное учреждение "Аппарат акима Щаповского аульного (сельского) округа"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Щапово, улица Мира, 1
871130-69-132
871130-69-125
8
Государственное учреждение "Аппарат акима Кушумского аульного (сельского) округа"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Б-Чаган, улица Советская, 58
871130-76-132
871130-76-169
9
Государственное учреждение "Аппарат акима Янайкинского аульного (сельского) округа"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Янайкино, улица Садовая
871130-74-132
871130-74-160
10
Государственное учреждение "Аппарат акима Дарьинского аульного (сельского) округа"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Дарьинск, улица Пионерская, 26
871131-24-190
871131-24-167
11
Государственное учреждение "Аппарат акима Трекинского аульного (сельского) округа"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Трекино, улица Жиберина, 1
871131-24-204
871131-97-118
12
Государственное учреждение "Аппарат акима Январцевского аульного (сельского) округа"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Январцево, улица Советская
871131-95-549
871131-20-687
13
Государственное учреждение "Аппарат акима Рубежинского аульного (сельского) округа"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Рубежинское, улица имени Ленина, 5
871131-33-318
14
Государственное учреждение "Аппарат акима аульного (сельского) округа Достык"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Достык, улица Гагарина, 21
871131-32-147
871131-32-193
15
Государственное учреждение "Аппарат акима Чеботаревского аульного (сельского) округа"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Чеботарево

871131-31-143
871131-20-573
16.
"Сұлу көл ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Сұлу көл ауылы, Достық көшесі, 15
871159-39-100
871159-39-101
17.
"Красноармейск ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Красноармейск ауылы, Красноармейская көшесі
871131-98-734
871131-98-730
18.
"Раздольное ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Раздольное ауылы, Шевченко атындағы көше
871131-96-131
871131-96-143
19.
"Чиров ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Чиров ауылы, Мирная көшесі, 68
871131-93-145
871131-20-574
20.
"Чувашин ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Чувашин ауылы, Ленин атындағы көшесі
871131-50-287
871131-50-651
21.
"Макаров ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеме
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Макаров ауылы, Петров атындағы көше, 1
871131-21-684
871131-50-420
22.
"Мичурин ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

871131-31-143
871131-20-573
16
Государственное учреждение "Аппарат акима аульного (сельского) округа Сұлу көл"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Сұлу көл, улица Достык, 15
871159-39-100
871159-39-101
17
Государственное учреждение "Аппарат акима Красноармейского аульного (сельского) округа"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Красноармейское, улица Красноармейская
871131-98-734
871131-98-730
18
Государственное учреждение "Аппарат акима Раздольненского аульного (сельского) округа"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Раздольное, улица имени Шевченко
871131-96-131
871131-96-143
19
Государственное учреждение "Аппарат акима Чировского аульного (сельского) округа"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Чирово, улица Мирная, 68
871131-93-145
871131-20-574
20
Государственное учреждение "Аппарат акима Чувашинского аульного (сельского) округа"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Чувашинск, улица имени Ленина
871131-50-287
871131-50-651
21
Государственное учреждение "Аппарат акима Макаровского аульного (сельского) округа"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Макарово, улица имени Петрова, 1
871131-21-684
871131-50-420
22
Государственное учреждение "Аппарат акима Мичуринского аульного (сельского) округа"

Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Мичурин ауылы, Мичурин атындағы көшесі, 5/1
87112-21-9152
87112-20-479
23.
"Махамбет ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Махамбет ауылы, Ленин атындағы көше
871131-91-123
871131-91-125
24.
"Краснов ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Погодаев ауылы, Жеңіс көшесі, 1

Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Мичуринское, улица имени Мичурина, 5/1
87112-21-9152
87112-20-479
23
Государственное учреждение "Аппарат акима аульного (сельского) округа Махамбет"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Махамбет, улица имени Ленина
871131-91-123
871131-91-125
24
Государственное учреждение "Аппарат акима Красновского аульного (сельского) округа"
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Погодаево, улица Женис, 1

871131-34-112
871131-34-136
"Шалғайдағы ауылдық елді
мекендерде тұратын балаларды
жалпы білім беру ұйымдарына
және үйлеріне тегін
тасымалдауды ұсыну үшін
құжаттар қабылдау"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
2 қосымша
Әр әкімшілік әрекеттің
(рәсімнің) орындау мерзімін көрсете отырып,
әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің
(рәсімдерінің) өзара әрекеттестігі мен
реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
№ іс-әрекет (барысы, жұмыс ағыны)
ҚФБ 1
Уәкілетті органның қызметкері
ҚФБ 2
Уәкілетті органның
басшысы
№ 1 іс-әрекет
Арызды қабылдайды,
құжаттарды тексереді, тіркейді және қолхат береді.
№ 1 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет
көрсету қорытындыларын
қарайды және уәкілетті
органның қызметкеріне жіберу.
№ 2 іс-әрекет
Анықтаманы немесе
мемлекеттік қызметті
тағайындаудан бас тартқаны
туралы дәлелді қағаз жеткізгіштегі жауапты уәкілетті органның
басшысына жіберу және
дайындау.
№ 3 іс-әрекет
Анықтаманы немесе
мемлекеттік қызметті тағайындаудан бас тартқаны туралы дәлелді жауапты беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін жүгіну 5 жұмыс күнін құрайды;
2) мемлекеттік қызметті алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты (тіркеу кезінде) – 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
"Шалғайдағы ауылдық елді
мекендерде тұратын балаларды
жалпы білім беру ұйымдарына
және үйлеріне тегін
тасымалдауды ұсыну үшін
құжаттар қабылдау"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
3 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі
мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты
көрсететін сызба
2013 жылғы 28 наурыздағы № 180
аудан әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Жалпы білім беретін мектептерде
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды
ұсыну үшін құжаттар қабылдау"
мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ереже
1. Осы "Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызмет Регламенті (бұдан әрі - Регламент) "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес дайындалды.
2. "Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Зеленов ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi көрсетедi.
Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушыларға, оның ішінде дене мүмкіндігі шектеулі адамдарға қызмет көрсету үшін жағдай жасалған аудандық жергілікті атқарушы органдардың қарамағындағы жалпы білім беретін мектептердің (бұдан әрi – жалпы білім беретін мектеп) ғимараттарында көрсетіледі.

871131-34-112
871131-34-136
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Прием документов для
предоставления бесплатного
подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой
детям, проживающим в
отдаленных сельских пунктах"
Текстовое табличное описание
последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) каждой
СФЕ с указанием срока выполнения каждого
административного действия (процедуры)
№ действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Сотрудник
уполномоченного органа
СФЕ 2
Руководитель
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием заявлении, проверка документов, регистрация и выдача расписки.
Действие № 1
Рассмотрение и передача сотруднику
уполномоченного органа результата об оказании государственной услуги.
Действие № 2
Подготовка и направление руководителю уполномоченного органа на подписание справки, либо мотивированного ответа
об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
Действие № 3
Выдача справки, либо мотивированный ответ об
отказе в предоставлении государственной услуги.
Сроки оказания государственной услуги с момента:
1)обращения для получения государственной услуги
составляет 5 рабочих дней;
2)максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги (при регистрации) - не более 30 минут;
3)максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги - не более
30 минут.
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
"Прием документов для
предоставления бесплатного
подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой
детям, проживающим в
отдаленных сельских пунктах"
Схема, отражающая взаимосвязь между
логической последовательностью административных
действий в процессе оказания государственной
услуги и СФЕ
Утверждено
постановлением акимата района
от 28 марта 2013 года № 180
Регламент
государственной услуги
"Прием документов для предоставления
бесплатного питания отдельным
категориям обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах"
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах" (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга "Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах" (далее - государственная услуга) предоставляется государственным учреждением "Аппарат акима Зеленовского района".
Государственная услуга оказывается в зданиях общеобразовательных школ, находящихся в ведении местных исполнительных органов района (далее – общеобразовательные школы), где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыру ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызмет Стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік мекемелердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілерге (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы):
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан шыққан балаларға;
2) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі өмір сүру деңгейінен төмен, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын отбасылардан шыққан балаларға;
3) отбасыларда тұратын жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
4) төтенше жағдайлардың нәтижесінде шұғыл көмекті қажет ететін отбасылардан шыққан балаларға;
5) білім беру ұйымдарын басқарудың алқалық органдары айқындайтын өзге де санаттағы балаларға көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет аяқталу нәтижесі жалпы білім беретін мектепте тегін тамақпен қамтамасыз етілгені туралы анықтаманы қағаз түрінде бере отырып, жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру немесе қызметті көрсетуден бас тартатыны жөнінде дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беру бес жұмыс күнін (өтініш түскен мерзімнен бастап бес күн ішінде) құрайды;
2) мемлекеттік қызмет алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің барынша шекті уақыты (тіркеу кезінде) – 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің барынша шекті уақыты – 30 минуттан аспайды;
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес жұмыс күндері, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен, оқу жылы бойы көрсетіледі. Алдын ала жазылу және жедел ресімдеу қарастырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында айқындалған құжаттарды ұсынады.

3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", Стандартом государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).
5. Государственная услуга оказывается обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования (далее – получатель государственной услуги):
1) детям из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи;
2) детям из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума;
3) детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях;
4) детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций;
5) иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления организации образования.
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются предоставление бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах с выдачей справки о предоставлении бесплатного питания в общеобразовательной школе на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Порядок оказания государственной услуги
7. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги (в течение 5 дней с поступления заявления) составляют 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги (при регистрации), - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, - не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется в течение учебного года, в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней. Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить документы, определенных в пункте 11 Стандарта.

11. Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттар аталған қызметті көрсетуге жауапты жалпы білім беретін мектеп қызметкерінің кабинетіне тапсырылады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға қызметті алатын күнін көрсете отырып, қолхат берген жалпы білім беретін мектептің жауапты қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты, өтінішті қабылдап алған күні мен нөмірі көрсетілген қажетті құжаттарды қабылдап алғаны жөнінде қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесі жалпы білім беретін мектептің жауапты қызметкері мемлекеттік қызметті алушының өзі немесе оның өкілі өтініш берген жағдайда (ресми бекітілген тиісті құжаттар болған жағдайда) өтініш түскеннен бастап 5 күн өткен соң беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға мемлекеттік қызметті алушының Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды толық тапсырмауы негіз болады.
15. Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсете отырып, әр құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламентке 2 қосымшада берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамаларында қарастырылған жауапкершілікке тартылады.
"Жалпы білім беретін
мектептердегі білім
алушылар мен
тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына
тегін тамақтандыру ұсыну
үшін құжаттар қабылдау"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
1 қосымша
Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау
мерзімін көрсете отырып, әр құрылымдық-
функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ)
әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) өзара
әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік
кестелік сипаттамасы
№ іс-әрекет (жұмыс ағыны, барысы)
ҚФБ 1
Жалпы білім беретін
мектептің жауапты тұлғасы
ҚФБ 2
Жалпы білім беретін мектеп басшысы
№ 1 іс-әрекет
Тиісті құжаттарды қабылдау, қолхат беру.
№ 1 іс-әрекет
Жалпы білім беретін
мектепте тегін тамақпен қамтамасыз етілгені туралы анықтаманы қағаз түрінде немесе қызметті көрсетуден бас тартатыны жөнінде
дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беру бес жұмыс күнін (өтініш түскен мерзімнен бастап бес күн ішінде) құрайды;

11. Документы, указанные в пункте 11 Стандарта сдаются в кабинет ответственного за оказание данной услуги работника общеобразовательной школы.
12. При сдаче всех документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка в получении необходимых документов, с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества ответственного работника общеобразовательной школы, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги.
13. Доставка результата государственной услуги получателю государственной услуги осуществляется при личном обращении получателя государственной услуги или его представителя (при наличии официально заверенного соответствующего документа) по истечению 5 рабочих дней с момента поступления заявления.
14. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
15.Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы (далее - СФЕ) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в  приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Прием документов для
предоставления бесплатного
питания отдельным категориям
обучающихся и воспитанников в
общеобразовательных школах"
Текстовое табличное описание
последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур) каждой
СФЕ с указанием срока выполнения каждого
административного действия (процедуры)
№ действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Ответственное лицо общеобразовательной школы
СФЕ 2
Руководитель
общеобразовательной школы
Действие № 1
Прием соответствующих документов, выдача расписки.
Действие № 1
Выдача справки о
предоставлении бесплатного питания в общеобразовательной школе на бумажном носителе, либо мотивированный ответ
об отказе в предоставлении
услуги.
Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги
(в течение 5 дней с поступления заявления) составляют
5 рабочих дней;

2) мемлекеттік қызмет алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің барынша шекті уақыты (тіркеу кезінде) – 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушыға қызмет
көрсетудің барынша шекті уақыты – 30 минуттан аспайды;
"Жалпы білім беретін
мектептердегі білім
алушылар мен
тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына
тегін тамақтандыру ұсыну
үшін құжаттар қабылдау"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі
мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты
көрсететін сызба
2013 жылғы 28 наурыздағы № 180
аудан әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Аз қамтылған отбасы балаларының
қала сыртындағы және мектеп
жанындағы лагерьлерде демалуы
үшін құжаттарды қабылдау"
мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ереже
1. Осы "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет Регламенті (бұдан әрі - Регламент) "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес дайындалды.
2. "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Зеленов аудандық білім беру бөлімі" мемлекеттiк мекемесiмен (бұдан әрі – уәкілетті орган) және республиканың білім беру ұйымдары (бұдан әрі – білім беру ұйымы) көрсетеді.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет Стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде сәйкес көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат білім беру ұйымдарындағы стендтерде және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында орналастырылады.
Уәкілетті органның мекен-жайы: Индекс 090600, Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Переметный ауылы, Гагарин көшесі, 85, телефон 8(71130) 23433, 22046.
6. Мемлекеттік қызмет білім беру ұйымдарындағы күн көрісі төмен отбасылардан шыққан білім алушылар мен тәрбиеленушілерге (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги (при регистрации), - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, - не
более 30 минут.
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Прием документов для
предоставления бесплатного
питания отдельным категориям
обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах"
Схема, отражающая взаимосвязь между
логической последовательностью административных
действий в процессе оказания государственной
услуги и СФЕ
Утверждено
постановлением акимата района
от 28 марта 2013 года № 180
Регламент
государственной услуги
"Прием документов для предоставления
отдыха детям из малообеспеченных семей
в загородных и пришкольных лагерях"
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях" (далее – государственная услуга), оказывается государственным учреждением "Зеленовский районный отдел образования" (далее – уполномоченный орган) и организациями образования республики (далее – организации образования).
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и на основании Стандарта государственной услуги "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в организациях образования, а также на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан www.edu.gov.kz.
Адрес уполномоченного органа: Индекс 090600, Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Переметное, улица Гагарина, 85, телефон 8(71130) 23433, 22046.
6. Государственная услуга оказывается обучающимся и воспитанникам организации образования из малообеспеченных семей (далее – получатель государственной услуги).

7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берген күннен бастап күнтізбелік он күнді құрайды;
2) мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызметті алғанға дейін күтетін (тіркелу кезінде) барынша шекті уақыт – 30 минуттан аспайды.
3) мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызмет көрсететін барынша шекті уақыт – 30 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет жергілікті және республикалық бюджет есебінен тегін көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және қызметті жедел ресімдеусіз уәкілетті орган мен білім беру ұйымдарының бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес жүргізіледі.
11. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушыларға, оның ішінде дене мүмкіндігі шектеулі адамдарға қызмет көрсетуге жағдайлар қарастырылған уәкілетті органның және білім беру ұйымдарының ғимараттарында көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi
iс-әрекет (өзара iс-қимыл) тәртiбiн сипаттау
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы Стандарттың 11 тармағында айқындалған құжаттарды ұсынады.
13. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар тізбесі уәкілетті орган мен білім беру ұйымындағы мемлекеттік қызметті ұсынуға жауапты тұлғаға тапсырылады.
14. Уәкілетті орган және білім беру ұйымы барлық қажетті құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
1) өтінішті қабылдау нөмірі мен күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса тіркелген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орыны;
5) құжаттарды ресімдеу үшін өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, оның байланыс деректері.
15. Мемлекеттік қызметті мемлекеттік қызметті алушыға жеткізу мемлекеттік қызметті алушының (заңды өкілінің) өзі келген жағдайда жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызметті алушының Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық тапсырмауы, сондай-ақ, қызметті ұсыну үшін белгіленген тұлғалар санаттарына сай келмеуі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.

7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются выдача направления в загородные и пришкольные лагеря, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Порядок оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги составляют десять календарных дней со дня подачи заявления;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги (при регистрации), - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, - не более 30 минут.
9.Государственная услуга оказывается бесплатно за счет местного и республиканского бюджета.
10. Государственная услуга предоставляется в соответствии с установленным графиком работы уполномоченного органа и организации образования без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается в зданиях уполномоченного органа и организаций образования, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить документы, определенных в пункте 11 Стандарта.
13. Необходимые документы для получения государственной услуги сдаются ответственному лицу за оказание государственной услуги уполномоченного органа и организации образования.
14. При приеме документов уполномоченным органом и организацией образования получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, его (ее) контактные данные.
15. Доставка результата государственной услуги получателю государственной услуги осуществляется при личном обращении получателя государственной услуги (законного представителя).
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служат представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 Стандарта, а также несоответствие категории лиц, определенных для предоставления услуги.

17. Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсете отырып, әр құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламентке 2 қосымшада берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамаларында қарастырылған жауапкершілікке тартылады.
"Аз қамтылған отбасы
балаларының қала
сыртындағы және мектеп
жанындағы лагерьлерде
демалуы үшін құжаттарды
қабылдау" мемлекеттік
қызмет регламентіне
1 қосымша
Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау
мерзімін көрсете отырып, әр құрылымдық-
функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ)
әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) өзара
әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік
кестелік сипаттамасы
№ іс-әрекет (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1
Уәкілетті орган мен білім беру ұйымының жауапты тұлғасы.
ҚФБ 2
Уәкілетті орган мен білім беру ұйымының басшысы.
№ 1 іс-әрекет
Тиісті құжаттарды
қабылдау, қолхат беру.
№ 1 іс-әрекет
Қала сыртындағы және
мектеп жанындағы
лагерьлерге жолдама беру
немесе қызметті көрсетуден
бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берген күннен бастап күнтізбелік он күнді құрайды;
2) мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызметті алғанға дейін күтетін (тіркелу кезінде) барынша шекті
уақыт – 30 минуттан аспайды.
3) мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызмет
көрсететін барынша шекті уақыт – 30 минуттан аспайды.
"Аз қамтылған отбасы
балаларының қала
сыртындағы және мектеп
жанындағы лагерьлерде
демалуы үшін құжаттарды
қабылдау" мемлекеттік
қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі
мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты
көрсететін сызба
2013 жылғы 28 наурыздағы № 180
аудан әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Негізгі орта, жалпы орта білім
беру ұйымдарында экстернат
нысанында оқытуға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ереже
1. Осы "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет Регламенті (бұдан әрі - Регламент) "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1 бабының 4  тармағына сәйкес дайындалды.

17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы (далее - СФЕ) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в  приложении 1 к настоящему Регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающие государственные услуги
19. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Прием документов для
предоставления отдыха
детям из малообеспеченных
семей в загородных и
пришкольных лагерях"
Текстовое табличное описание
последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур) каждой
структурно-функциональной единицы (далее - СФЕ)
с указанием срока выполнения каждого
административного действия (процедуры)
№ действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Ответственное лицо уполномоченного органа и организации образования
СФЕ 2
Руководитель
уполномоченного органа и
организации образования
Действие № 1
Прием соответствующих документов, выдача расписки.
Действие № 1
Выдача направления в загородные и пришкольные лагеря, либо мотивированный
ответ об отказе в предоставлении услуги.
Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги составляют десять календарных дней со дня подачи
заявления;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги (при регистрации), - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, - не
более 30 минут.
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги
"Прием документов для
предоставления отдыха
детям из малообеспеченных
семей в загородных и
пришкольных лагерях"
Схема, отражающая взаимосвязь между
логической последовательностью административных
действий в процессе оказания государственной
услуги и СФЕ
Утверждено
постановлением акимата района
от 28 марта 2013 года № 180
Регламент
государственной услуги
"Выдача разрешений на обучение в форме
экстерната в организациях основного
среднего, общего среднего образования"
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования" (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".

2. "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру"" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан негізгі орта және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын орта білім беру ұйымдары (бұдан әрі – білім беру ұйымдары) және "Зеленов аудандық білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі көрсетеді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 18 наурыздағы № 125 бұйрығымен бекітілген Білім алушылардың үлгерімін ағымдағы бақылау, аралық және қорытынды мемлекеттік аттестаттау жүргізудің үлгі ережесіне сонымен қатар, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет Стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz ресми сайтында орналастырылған.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нәтижесі ретінде экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру немесе қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2.Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11 тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап он бес жұмыс күнін құрайды.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін көрсетіледі. Алдын ала жазылу және жеделдетіп қызмет көрсету қарастырылмаған.
11. Мемлекеттік қызмет уәкілетті орган анықтауымен мемлекеттік қызметті алушы экстернат нысанында білім алуға мемлекеттік қызметті алушы өтініш білдірген білім беру ұйымының ғимаратында жүзеге асырылады.
Ғимараттың ішіндегі қызмет көрсетілетін орынжайлар көлемі, орналасуы және кескіні жағынан сапалы қызмет көрсетуге арналған талаптарға сай келеді. Күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға қолайлы болуы үшін креслолар мен орындықтар қойылған.

2. Государственная услуга "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями среднего образования Республики Казахстан, реализующими общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования, независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности (далее – организация образования) и государственным учреждением "Зеленовский районный отдел образования".
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", Типовыми правилами проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 марта 2008 года № 125, а также на основании Стандарта государственной услуги "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.
6. Государственная услуга предоставляется физическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Формой завершения государственной услуги являются разрешение на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Порядок оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта, составляют пятнадцать рабочих дней.
9. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
10. Государственная услуга осуществляется ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов организацией образования. Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.
11. Государственная услуга осуществляется в здании организаций образования, которые определяются по указанию уполномоченного органа, куда получатель государственной услуги обратился для получения разрешения на обучение в форме экстерната.
Помещение внутри здания, где предоставляется услуга, по размерам, расположению и конфигурации должно соответствовать условиям для предоставления качественных услуг. Для приемлемости условий ожидания и подготовки необходимых документов помещения оборудованы креслами и стульями.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттау
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар Стандарттың 11 тармағында айқындалған құжаттарды ұсынады.
13. Экстернді қорытынды аттестаттауға жіберу туралы шешім білім беру ұйымының педагогикалық кеңесінде қабылданады. Тұлғаларды экстернат нысанындағы аттестаттауға жіберу туралы бұйрықты білім беру ұйымы шығарады.
14. Мемлекеттік қызметті алушылардың құжаттары білім беру ұйымының кеңсесіне тапсырылады.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті барлық құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға алынған күні туралы белгі қойылған тізімдеме беріледі.
16. Көрсетілген қызмет нәтижесін жеткізу мемлекеттік қызметті алушының жеке қатысуымен болады.
17. Стандарттың 16 тармағында көзделген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
18. Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсете отырып, әр құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламентке 2 қосымшада берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
20.Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамаларында қарастырылған жауапкершілікке тартылады.
"Негізгі орта, жалпы орта
білім беру ұйымдарында
экстернат нысанында оқытуға
рұқсат беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне
1 қосымшасы
Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау
мерзімін көрсете отырып, әр құрылымдық-
функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ)
әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) өзара
әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік
кестелік сипаттамасы
№ іс-әрекет (жұмыс барысы, ағыны)
Білім беру ұйымы
№ 1 іс-әрекет
Тиісті құжаттарды қабылдау. Алатын
күні көрсетілген тізімдеме беру.
№ 2 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін Қазақстан Республикасының қолданыстағы
заңнамасына сәйкес жүргізу.
№ 3 іс-әрекет
Экстернат нысанында оқытуға рұқсат
беру немесе қызметті ұсынудан бас
тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі мемлекеттік
қызметті алушы Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап он бес жұмыс күнін құрайды.
"Негізгі орта, жалпы орта
білім беру ұйымдарында
экстернат нысанында оқытуға
рұқсат беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне
2 қосымшасы
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі
мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты
көрсететін сызба

3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить документы, определенных в пункте 11 Стандарта.
13. Решение о допуске экстерна к итоговой аттестации принимается педагогическим советом организации образования. Приказ о допуске лиц к аттестации в форме экстерната издается организациями образования.
14. Документы получателей государственной услуги сдаются в канцелярию организации образования.
15. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается опись с отметкой о дне получения.
16. Способ доставки результата оказания услуги - посредством личного посещения получателя государственной услуги.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы (далее - СФЕ) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в  приложении 1 к настоящему Регламенту.
19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
20. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Выдача разрешений на
обучение в форме
экстернатав организациях
основного среднего, общего
среднего образования"
Текстовое табличное описание
последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур) каждой
структурно-функциональной единицы (далее - СФЕ)
№ действия (хода, потока работ)
Организация образования
Действие № 1
Прием соответствующих документов. Выдача описи с отметкой о дне получения.
Действие № 2
Проведение порядка оказания государственной услуги в
соответствии с действующим
законодательством Республики
Казахстан.
Действие № 3
Разрешение на обучение в форме экстерната либо мотивированный
ответ об отказе в предоставлении
услуги.
Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта, составляют пятнадцать рабочих дней.
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Выдача разрешений на
обучение в форме
экстернатав организациях
основного среднего, общего
среднего образования"
Схема, отражающая взаимосвязь между
логической последовательностью административных
действий в процессе оказания государственной
услуги и СФЕ