Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2014 жылғы 10 ақпандағы № 23 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 13 наурызда № 9210 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2015 жылғы 29 мамырдағы № 380 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 29.05.2015 № 380 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген:
1) «Ұңғымалар объектісін сынау, кен орнын сынамалық пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) «Теңіз құрылыстарын салуға немесе орналастыруға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) «Теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану ұңғымасын немесе өзге де ұңғыманы бұрғылауға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) «Қойнау-қатiшiлiк қысымды ұстап тұру үшiн ілеспе және табиғи газды бастырмалатуға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес;
5) «Теңізде мұнай-газ құбырларын салу, монтаждау немесе төсеу жөніндегі жұмыстарға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;
6) «Тау-кен, мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалауға (технологиялық) лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;
7) «Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. «Мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2012 жылғы 24 тамыздағы № 145 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7954 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 2012 жылғы 28 қарашада № 778-784 (27855) жарияланды);
«Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия, химия өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану, мұнайгаз өңдеу өндірістерін жобалауға (технологиялық), магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалануға арналған лицензияларды беру, қайта ресімдеу, лицензиялар дубликаттарын беру» электрондық мемлекеттік қызметтің регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2012 жылғы 29 қарашадағы № 182 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8222 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 2013 жылғы 6 наурыздағы № 81 (28020) жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті (Момышев Т.А.) мыналарды:

Об утверждении регламентов государственных услуг
Приказ Министра нефти и газа Республики Казахстан от 10 февраля 2014 года № 23. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 марта 2014 года № 9210. Утратил силу приказом и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 380
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра энергетики РК от 29.05.2015 № 380 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги «Выдача разрешений на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования», согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги «Выдача разрешений на строительство или размещение морского сооружения», согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги «Выдача разрешений на бурение поисковой, разведочной, эксплуатационной скважины или иной скважины на море», согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги «Выдача разрешений на нагнетание попутного и природного газа для поддержания внутрипластового давления», согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги «Выдача разрешений на работы по строительству, монтажу или прокладке нефтегазопроводов на море», согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных, нефтехимических производств, проектирование (технологическое) нефтегазоперерабатывающих производств», согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги «Аккредитация газосетевых организаций» согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу:
приказ Министра нефти и газа Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 145 «Об утверждении регламентов оказания государственных услуг» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 7954 и опубликован в газете «Казахстанская Правда» от 28 ноября 2012 года № 412-413 (27231-27232);
приказ Министра нефти и газа Республики Казахстан от 29 ноября 2012 года № 182 «Об утверждении Регламента электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатация горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических, химических производств, проектирование (технологическое) нефтегазоперерабатывающих производств, эксплуатация магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 8222 и опубликован в газете «Казахстанская Правда» от 6 марта 2013 года № 83-84 (27357-27358).
3. Комитету государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан (Момышев Т.А.) обеспечить:

1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуден өтуін;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде оның мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауға жіберуді;
3) бұйрықты мемлекеттік тіркеуден кейін он күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде «Әділет» ақпараттық құқықтық жүйеге жариялау үшін қағаз және электронды тасығыш арқылы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жолдануын;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Мұнай және газ вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мұнай және газ министрі                     Ұ. Қарабалин
Қазақстан Республикасы
Мұнай және газ министрінің
2014 жылғы 10 ақпандағы
№ 23 бұйрығына
1-қосымша
«Ұңғымалар объектісін сынау, кен орнын сынамалық пайдалану,
технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған
техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды
технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи
газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 ақпандағы № 50 қаулысымен бекітілген «Ұңғымалар объектісін сынау, кен орнын сынамалық пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде «электрондық үкiметтiң» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – ұңғымалар объектісін сынау, кен орнын сынамалық пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаты.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в средствах массовой информации;
3) направление копии приказа на бумажном и электронном носителе на официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» в срок не превышающий десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
4) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства нефти и газа Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра нефти и газа Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр нефти и газа
Республики Казахстан                       У. Карабалин
Приложение 1
к приказу Министра нефти и
газа Республики Казахстан
от 10 февраля 2014 года № 23
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешений на сжигание в факелах попутного и (или)
природного газа при испытании объекта скважин, пробной
эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании
газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и
ремонтных работах технологического оборудования»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» (далее – портал), в соответствии со стандартом государственной услуги «Выдача разрешений на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2014 года № 50 (далее – стандарт).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

4. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге қағаз немесе электронды тәсілмен жолданған өтініш пен қоса тіркелген құжаттардың (бұдан әрі – өтініш) бар болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің (бұдан әрі – орындаушы) көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеу;
Өтініш қағаз тасығышта түскен жағдайда орындаушымен портал арқылы барлық жолдарын толтырумен және қағаз тасығышта ұсынылған қажетті құжаттардың сканерленген көшірмелерін жалғаумен тіркеу жүргізіледі;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының жауапты орындаушыны таңдау;
3) орындаушымен өтініште ұсынылған құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізіміне сәйкестігін қарау;
4) ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда: орындаушымен келісім беретін Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитетіне және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау комитетіне (бұдан әрі – мемлекеттік органдар) өтінішті рұқсат жобасын қоса тіркеп (бұдан әрі – сұрату) дайындау;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының келісім беретін мемлекеттік органдарға жөнелтілетін сұратуға қол қою;
6) мемлекеттік органдардан оң жауап алынғанда тиісті шешім әзірленеді;
7) көрсетілетін қызметті беруші басшысының көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесіне қол қою.
6. Мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген сұрату;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен дұрыстығы;
3) мемлекеттік органдарға сұратуды жолдау;
4) мемлекеттік органдардың жауаптарын талдау;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжаты.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға түсетін сұрату:
электрондық тәсілмен берген жағдайда нәтижесі электрондық құжат нысанында әзірленеді;
қағаз тәсілмен берген жағдайда нәтижесі электрондық құжат нысанында әзірленеді, басылып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қол қойылады және мөрмен расталады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами (далее – заявление), поданного услугодателю бумажным или электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация уполномоченным работником структурного подразделения услугодателя (далее – исполнитель) заявления на получение государственной услуги, поступившей через портал от услугополучателей.
В случае поступления заявления на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация через портал с заполнением всех полей и приложением сканированных копий необходимых документов, предоставленных на бумажном носителе;
2) выбор руководством услугодателя ответственного исполнителя;
3) рассмотрение исполнителем документов, представленных в запросе на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта;
4) в случае полноты и достоверности, представленных документов: подготовка исполнителем заявления с приложением проекта разрешения
(далее – запрос) на согласование в Комитет геологии и недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан и Комитет по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – государственные органы);
5) подписание руководителем услугодателя запроса для направления на согласование в государственные органы;
6) при положительном ответе государственных органов подготавливается соответствующее решение;
7) подписание результата руководителем услугодателя.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) полнота и достоверность, представленных документов;
3) направление запроса в государственные органы;
4) анализ ответов государственных органов;
5) электронный документ, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя.
В случае подачи заявления для получения государственной услуги:
электронным способом – результат оформляется в форме электронного документа;
бумажным способом – результат оформляется в форме электронного документа, распечатывается, подписывается руководителем услугодателя и заверяется печатью.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің кеңсе қызметшісі (сұрату қағаз тәсілмен берілген жағдайда);
2) тіркейтін (сұрату электрондық тәсілмен берілген жағдайда), қарайтын және шешім жобасын әзірлейтін жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетіп, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін портал арқылы не қағаз тасығышта түскен күні тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті алушылардың құжаттарын алған сәттен бастап төрт жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын және дұрыстығын тексеру;
3) ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда мемлекеттік органдарға келісім алуға сұратуды жолдау;
4) жеті жұмыс күні ішінде мемлекеттік орган басшысының қолы қойылған жауап әзірлеу;
5) мемлекеттік органдардан түскен жауапты төрт жұмыс күні ішінде өңдеу және шешім әзірлеу;
6) көрсетілетін қызметті беруші нәтижеге қол қоюы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті берушіге өтініш беру тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушіге өтінішін береді.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі стандарттың
8-тармағында көрсетілген.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 4-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткенде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімі (іс-қимыл) жүйелілігінің сипаттамасы.
Портал арқылы қызмет көрсетушінің қызмет қадамдары мен шешімдері (қызмет көрсету барысындағы функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегiмен порталда тiркелуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тiркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);

7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии Министерства нефти и газа Республики Казахстан (в случае подачи заявления бумажным способом);
2) ответственный исполнитель, который регистрирует (в случае подачи заявления электронным способом), рассматривает и подготавливает проект решения;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация заявления на получение государственной услуги в день поступления, поступившего от услугополучателей через портал или на бумажном носителе;
2) проверка полноты и достоверности представленных документов в течение четырех рабочих дней с момента получения документов услугополучателя;
3) направление запроса на согласование в государственные органы, в случае полноты и достоверности, представленных документов;
4) подготовка в течение семи рабочих дней ответа, подписанного руководителем государственного органа;
5) обработка в течение четырех рабочих дней поступившего ответа от государственных органов и подготовка решения;
6) подписание результата руководителем услугодателя.
4. Описание порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения к услугодателю, длительность обработки заявления услугополучателя.
Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление через портал или к услугодателю.
График работы услугодателя указан в пункте 8 стандарта.
Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 4 стандарта.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал.
Пошаговые действия и решения услугодателя через портал приведены (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги) в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию через портал с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится винтернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей через портал);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) через портал для получения государственной услуги;

3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі – БСН) мен пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және қажетті құжаттарды электрондық түріндегі сұратуын тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының сұратуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – порталда ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің ішінде болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
8) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-ның дұрыстығы расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – қызметті көрсетуге сұратуға толтырылған нысанды (енгiзiлген деректердi) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы растауы (қол қою);
10) 7-үдеріс – «Е-лицензиялау» мемлекеттік деректер қоры» веб-порталында (бұдан әрі - «Е-лицензиялау») электрондық рұқсатты (көрсетілетін қызметті алушының өтініші) тіркеу және өтінішті өңдеу;
11) 3-шарт – рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
12) 8-үдеріс – «Е-лицензиялауда» көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялауда» ұйымдастырылған қызмет қорытындысын (рұқсат) алу. Электронды құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы жасалады.
Қызмет көрсетушінің қызмет қадамдары мен шешімдері (қызмет көрсету барысындағы функционалдық іс-қимылының № 2 диаграммасы) осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету үшін «Е-лицензиялауға» логині мен паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген орындаушысы туралы деректердің дұрыстығын логин мен пароль арқылы «Е-лицензиялауда» тексеру;

3) условие 1 – проверка через портал подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка через портал срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) заявления на оказание государственной услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного разрешения (заявление услугополучателя) и обработка заявления на веб-портале «Государственная база данных «Е-лицензирование» (далее – «Е-лицензирование»);
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствие предоставляемых документов услугополучателем и основаниям для выдачи разрешения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в «Е-лицензировании»;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги (разрешение), сформированной в «Е-лицензировании». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Пошаговые действия и решения через услугодателя приведены (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги) в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод исполнителем услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в «Е-лицензировании» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в «Е-лицензировании» подлинности данных о зарегистрированном исполнителе услугодателя через логин и пароль;

3) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты «Е-лицензиялауда» авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметтi көрсету үшiн сұрату нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысымен көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы «Жеке тұлғалар» (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) немесе «Заңды тұлғалар» (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) мемлекеттік деректер қорына «электрондық үкімет» шлюзі арқылы сұратуды жолдау;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ / ЗТ МДБ-да болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – өтініш нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыру және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды өтініш нысанына тіркеуі;
9) 7-үдеріс – сұратуды «Е-лицензиялауда» тіркеу және өңдеу;
10) 3-шарт – рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс – «Е-лицензиялауда» көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратқан қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялауда» қалыптасқан қызмет қорытындысын (электрондық рұқсат) алуы. Электрондық рұқсат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
10-1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 1-1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы «электрондық үкімет» веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
Ескерту. Регламент 10-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Мұнай және газ министрінің 30.06.2014 № 119 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

3) процесс 2 – формирование в «Е-лицензировании» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных исполнителя услугодателя;
4) процесс 3 – выбор исполнителем услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и ввод исполнителем услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через шлюз «электронного правительства» в государственную базу данных «Физические лица» (далее – ГБД ФЛ) или «Юридические лица» (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование исполнителем услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме заявления;
9) процесс 7 – регистрация и обработка заявления в «Е-лицензировании»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствие предоставляемых документов услугополучателем и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в «Е-лицензировании»;
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронное разрешение) сформированной в «Е-лицензировании». Электронное разрешение формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
10-1. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1-1 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале «электронного правительства», интернет - ресурсе услугодателя.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 10-1 в соответствии с приказом Министра нефти и газа РК от 30.06.2014 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

11. Осы Регламентке 2-қосымшада оң жауаптың шығыс нысаны келтірілген, оған сәйкес рұқсат ұсынылады.
12. Сұрату өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының қаралған сұратудың өңдеу нәтижелерімен танысу мүмкіндігі мынадай үлгіде ұсынылады:
қызмет алу тарихынан «шығыс құжатты қарау» түймені басқаннан кейін – сұрату нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
«сақтау» түймесін басқаннан кейін – сұрату нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы берген Adobe Acrobat форматындағы магниттік тасымалдағышта сақталады.
13. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпарат пен консультацияны порталдың сall-орталығының телефоны (1414) арқылы алуға болады.
«Ұңғымалар объектісін сынау, кен орнын сынамалық пайдалану,
технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану,
оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде
газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және
(немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентіне
1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық
өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Қызмет көрсетуші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
«Ұңғымалар объектісін сынау, кен орнын
сынамалық пайдалану, технологиялық жабдықты
іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған
техникалық қызмет көрсету және жөндеу
жұмыстары кезінде газды технологиялық
еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе)
табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Ұңғымалар объектісін сынау, кен орнын сынамалық пайдалану,
технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған
техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды
технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи
газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру»
Ескерту. Регламент 1-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Мұнай және газ министрінің 30.06.2014 № 119 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Ұңғымалар объектісін сынау, кен орнын сынамалық пайдалану,
технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану,
оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде
газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және
(немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентіне
2-қосымша
Оң жауаптың шығыс формасы
Қазақстан Республикасы
Мұнай және газ министрінің
2014 жылғы 10 ақпандағы
№ 23 бұйрығына
2-қосымша
«Теңіз құрылыстарын салуға немесе орналастыруға рұқсаттар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

11. В приложении 2 к настоящему Регламенту приведена выходная форма положительного ответа, в соответствии с которым представляется разрешение.
12. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «просмотреть выходной документ» в истории получения услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» – результат запроса сохраняется на заданном получателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
13. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll-центра портала (1414).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений на сжигание в
факелах попутного и (или) природного
газа при испытании объекта скважин,
пробной эксплуатации месторождения,
технологически неизбежном сжигании
газа при пусконаладке, эксплуатации,
техническом обслуживании и ремонтных
работах технологического оборудования»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 1-1
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений на сжигание в
факелах попутного и (или) природного
газа при испытании объекта скважин,
пробной эксплуатации месторождения,
технологически неизбежном сжигании
газа при пусконаладке, эксплуатации,
техническом обслуживании и ремонтных
работах технологического оборудования»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги «Выдача разрешений на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования»
Сноска. Регламент дополнен Приложением 1-1 в соответствии с приказом Министра нефти и газа РК от 30.06.2014 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений на сжигание в
факелах попутного и (или) природного
газа при испытании объекта скважин,
пробной эксплуатации месторождения,
технологически неизбежном сжигании
газа при пусконаладке, эксплуатации,
техническом обслуживании и ремонтных
работах технологического оборудования»
Выходная форма положительного ответа
[Наименование УО
(на государственном языке)]
[Реквизиты УО на
государственном языке]
[Наименование УО
(на русском языке)]
[Реквизиты УО на русском языке]
Разрешение
на сжигание попутного и (или) природного газа
Номер: [Номер РД]
Выдано:
БИН:
расположенного по адресу:
Месторождение, скважина:
В объеме:
Вид сжигания газа:
Период действия разрешения:
Дата выдачи: [Дата выдачи РД]
[Наименование недропользователя]
[БИН]
[адрес]
[Месторождение, скважина]
[Разрешенный объем сжигания газа, при добыче газа]
[Вид сжигания газа]
[Период действия разрешения]
Согласование уполномоченных государственных органов:
Наименование государственного органа
Номер письма о согласовании
Дата
[Должность подписывающего]
[Ф.И.О. подписывающего]
Приложение 2
к приказу Министра нефти и
газа Республики Казахстан
от 10 февраля 2014 года № 23
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешений на строительство или размещение
морского сооружения»

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 ақпандағы № 50 қаулысымен бекітілген «Теңіз құрылыстарын салуға немесе орналастыруға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде «электрондық үкiметтiң» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – теңiз құрылыстарын салуға немесе орналастыруға рұқсаты (бұдан әрі – рұқсат).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге қағаз немесе электронды тәсілмен жолданған өтініш пен қоса тіркелген құжаттардың (бұдан әрі – өтініш) бар болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің (бұдан әрі – орындаушы) көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеу;
Өтініш қағаз тасығышта түскен жағдайда орындаушымен портал арқылы барлық жолдарын толтырумен тіркеу жүргізіледі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығымен жауапты орындаушыны таңдау;
3) орындаушымен өтініште ұсынылған құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізіміне сәйкестігін қарау;
4) ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда: орындаушымен келісім беретін Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Су ресурстары комитетіне, Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитетіне, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау комитетіне және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң Шекара қызметiне (бұдан әрі – мемлекеттік органдар) өтінішті рұқсат жобасын қоса тіркеп (бұдан әрі – сұрату) дайындау;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының келісім беретін мемлекеттік органдарға жөнелтілетін сұратуға қол қою;

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» (далее – портал), в соответствии со стандартом государственной услуги «Выдача разрешений на строительство или размещение морского сооружения», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2014 года № 50 (далее – стандарт).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на строительство или размещение морского сооружения.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами (далее – заявление), поданного услугодателю бумажным или электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация уполномоченным работником структурного подразделения услугодателя (далее – исполнитель) заявления на получение государственной услуги, поступившей через портал от услугополучателей.
В случае поступления заявления на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация через портал с заполнением всех полей;
2) выбор руководством услугодателя ответственного исполнителя;
3) рассмотрение исполнителем документов, прикрепленных в заявлении на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта;
4) в случае полноты и достоверности, представленных документов: подготовка исполнителем заявления с приложением проекта разрешения
(далее – запрос) на согласование в Комитет по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, Комитет экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, Комитет по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – государственные органы);
5) подписание руководителем услугодателя запроса для направления на согласование в государственные органы;

12) 8-үдеріс – «Е-лицензиялауда» көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялауда» ұйымдастырылған қызмет қорытындысын (рұқсат) алу. Электронды құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы жасалады.
Қызмет көрсетушінің қызмет қадамдары мен шешімдері (қызмет көрсету барысындағы функционалдық іс-қимылының № 2 диаграммасы) осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету үшін «Е-лицензиялауға» логині мен паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген орындаушысы туралы деректердің дұрыстығын логин мен пароль арқылы «Е-лицензиялауда» тексеру;
3) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты «Е-лицензиялауда» авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметтi көрсету үшiн сұрату нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысымен көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы «Жеке тұлғалар» (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) немесе «Заңды тұлғалар» (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) мемлекеттік деректер қорына портал шлюзі арқылы сұратуды жолдау;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ / ЗТ МДБ-да болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – өтініш нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыру және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды өтініш нысанына тіркеуі;
9) 7-үдеріс – сұратуды «Е-лицензиялауда» тіркеу және өңдеу;
10) 3-шарт – рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс – «Е-лицензиялауда» көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратқан қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялауда» қалыптасқан қызмет қорытындысын (электрондық рұқсат) алуы. Электрондық рұқсат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.

12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в «Е-лицензировании»;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (разрешение), сформированной в «Е-лицензировании». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Пошаговые действия и решения через услугодателя приведены (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги) в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод исполнителем услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в «Е-лицензировании» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном исполнителе услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных исполнителя услугодателя;
4) процесс 3 – выбор исполнителем услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и ввод исполнителем услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через шлюз портала в государственную базу данных «Физические лица» (далее – ГБД ФЛ) или «Юридические лица» (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование исполнителем услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем и прикрепление их к форме заявления;
9) процесс 7 – регистрация и обработка заявления в «Е-лицензировании»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствие предоставляемых документов услугополучателем и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронное разрешение) сформированной в«Е-лицензировании». Электронное разрешение формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 ақпандағы № 50 қаулысымен бекітілген «Теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану ұңғымасын немесе өзге де ұңғыманы бұрғылауға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде «электрондық үкiметтiң» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – Теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану ұңғымасын немесе өзге де ұңғыманы бұрғылауға рұқсаты (бұдан әрі – рұқсат).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге қағаз немесе электронды тәсілмен жолданған өтініш пен қоса тіркелген құжаттардың (бұдан әрі – сұрату) бар болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің (бұдан әрі – орындаушы) көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеу;
Өтініш қағаз тасығышта түскен жағдайда орындаушымен портал арқылы барлық жолдарын толтырумен және қағаз тасығышта ұсынылған қажетті құжаттардың сканерленген көшірмелерін жалғаумен тіркеу жүргізіледі;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының жауапты орындаушыны таңдау;
3) орындаушымен өтініште ұсынылған құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізіміне сәйкестігін қарау;
4) ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда: тиісті шешім дайындау;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесіне қол қою.
6. Мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген сұрату;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен дұрыстығы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжаты.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға түсетін сұрату:
электрондық тәсілмен берген жағдайда нәтижесі электрондық құжат нысанында әзірленеді;
қағаз тәсілмен берген жағдайда нәтижесі электрондық құжат нысанында әзірленеді, басылып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қол қойылады және мөрмен расталады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» (далее – портал), в соответствии со стандартом государственной услуги «Выдача разрешений на бурение поисковой, разведочной, эксплуатационной скважины или иной скважины на море», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2014 года № 50 (далее – стандарт).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на бурение поисковой, разведочной, эксплуатационной скважины или иной скважины на море.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления с прилагаемыми документами (далее – запрос) услугополучателя, поданного услугодателю бумажным или электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация уполномоченным работником структурного подразделения услугодателя (далее – исполнитель) запроса на получение государственной услуги, поступившей через портал от услугополучателей.
В случае поступления запроса на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация через портал с заполнением всех полей и приложением сканированных копий необходимых документов, предоставленных на бумажном носителе;
2) выбор руководством услугодателя ответственного исполнителя;
3) рассмотрение исполнителем документов, представленных в запросе на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта;
4) в случае полноты и достоверности, представленных документов: подготовка соответствующего решения;
5) подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированный запрос с входящим номером;
2) полнота и достоверность, представленных документов;
3) электронный документ, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя.
В случае подачи запроса для получения государственной услуги:
электронным способом – результат оформляется в форме электронного документа;
бумажным способом – результат оформляется в форме электронного документа, распечатывается, подписывается руководителем услугодателя и заверяется печатью.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің кеңсе қызметшісі (сұрату қағаз тәсілмен берілген жағдайда);
2) тіркейтін (сұрату электрондық тәсілмен берілген жағдайда), қарайтын және шешім жобасын әзірлейтін жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетіп, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға сұратудың портал арқылы не қағаз тасығышта түскен күні тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті алушылардың құжаттарын алған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын және дұрыстығын тексеру;
3) шешім әзірлеу;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысының көрсетілген қызмет нәтижесіне қол қоюы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті берушіге өтініш беру тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұратуын өңдеу ұзақтығы:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушіге сұратуын береді.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі стандарттың 8-тармағында көрсетілген.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 4-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткенде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімі (іс-қимыл) жүйелілігінің сипаттамасы.
Портал арқылы қызмет көрсетушінің қызмет қадамдары мен шешімдері (қызмет көрсету барысындағы функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегiмен порталда тiркелуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тiркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі – БСН) мен пароль арқылы порталда тексеру;

7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии Министерства нефти и газа Республики Казахстан (в случае подачи запроса бумажным способом);
2) ответственный исполнитель, который регистрирует (в случае подачи запроса электронным способом), рассматривает и подготавливает проект решения;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация в день поступления запроса на получение государственной услуги, поступивших через портал от услугоплучателей либо на бумажном носителе;
2) проверка полноты и достоверности представленных документов, в течение пяти рабочих дней с момента получения документов услугополучателя;
3) подготовка решения;
4) подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя.
4. Описание порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения к услугодателю, длительность обработки запроса услугополучателя.
Для получения государственной услуги услугополучатель подает запрос через портал или к услугодателю.
График работы услугодателя указан в пункте 8 стандарта.
Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 4 стандарта.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал.
Пошаговые действия и решения услугодателя через портал приведены (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги) в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию через портал с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей через портал);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) через портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка через портал подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;

12. Сұрату өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының қаралған сұратудың өңдеу нәтижелерімен танысу мүмкіндігі мынадай үлгіде ұсынылады:
қызмет алу тарихынан «шығыс құжатты қарау» түймені басқаннан кейін – сұрату нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
«сақтау» түймесін басқаннан кейін – сұрату нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы берген Adobe Acrobat форматындағы магниттік тасымалдағышта сақталады.
13. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпарат пен консультацияны порталдың сall-орталығының телефоны (1414) арқылы алуға болады.
«Теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану ұңғымасын немесе
өзге де ұңғыманы бұрғылауға рұқсаттар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық
өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Қызмет көрсетуші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
«Теңiзде iздестiру, барлау,
пайдалану ұңғымасын немесе
өзге де ұңғыманы бұрғылауға
рұқсаттар беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану ұңғымасын немесе өзге де
ұңғыманы бұрғылауға рұқсаттар беру»
Ескерту. Регламент 1-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Мұнай және газ министрінің 30.06.2014 № 119 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану ұңғымасын немесе
өзге де ұңғыманы бұрғылауға рұқсаттар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Оң жауаптың шығыс формасы
Қазақстан Республикасы
Мұнай және газ министрінің
2014 жылғы 10 ақпандағы
№ 23 бұйрығына
4-қосымша
«Қойнау-қатiшiлiк қысымды ұстап тұру үшiн ілеспе және табиғи
газды бастырмалатуға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 ақпандағы № 50 қаулысымен бекітілген «Қойнау-қатiшiлiк қысымды ұстап тұру үшiн ілеспе және табиғи газды бастырмалатуға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде «электрондық үкiметтiң» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – қойнау-қатiшiлiк қысымды ұстап тұру үшiн ілеспе және табиғи газды бастырмалатуға рұқсаты (бұдан әрі – рұқсат).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы

12. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «просмотреть выходной документ» в истории получения услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» – результат запроса сохраняется на заданном получателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
13. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll-центра портала (1414).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений на бурение
поисковой, разведочной, эксплуатационной
скважины или иной скважины на море»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 1-1
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений на бурение поисковой,
разведочной, эксплуатационной скважины
или иной скважины на море»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача разрешений на бурение поисковой, разведочной,
эксплуатационной скважины или иной скважины на море»
Сноска. Регламент дополнен Приложением 1-1 в соответствии с приказом Министра нефти и газа РК от 30.06.2014 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешений на бурение
поисковой, разведочной, эксплуатационной
скважины или иной скважины на море»
Выходная форма положительного ответа
[Наименование УО
(на государственном языке)]
[Реквизиты УО на
государственном языке]
[Наименование УО
(на русском языке)]
[Реквизиты УО на русском языке]
Разрешительный документ
на бурение поисковой, разведочной, эксплуатационной скважины или иной скважины на море
Номер: [Номер РД]
Настоящее разрешение выдано:
БИН:
расположенного по адресу:
Дата выдачи: [Дата выдачи РД]
[Наименование заявителя]
[БИН]
[адрес]
Настоящий разрешительный документ дает право на бурение поисковой, разведочной, эксплуатационной скважины или иной скважины на море
[Должность подписывающего]
[Ф.И.О. подписывающего]
Приложение 4
к приказу Министра нефти и
газа Республики Казахстан
от 10 февраля 2014 года № 23
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешений на нагнетание попутного и природного газа
для поддержания внутрипластового давления»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» (далее – портал), в соответствии со стандартом государственной услуги «Выдача разрешений на нагнетание попутного и природного газа для поддержания внутрипластового давления», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2014 года № 50 (далее – стандарт).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на нагнетание попутного и природного газа для поддержания внутрипластового давления.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 ақпандағы № 50 қаулысымен бекітілген «Теңізде мұнай-газ құбырларын салу, монтаждау немесе төсеу жөніндегі жұмыстарға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде «электрондық үкiметтiң» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – теңізде мұнай-газ құбырларын салу, монтаждау немесе төсеу жөніндегі жұмыстарға рұқсаты (бұдан әрі – рұқсат).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге қағаз немесе электронды тәсілмен жолданған өтініш пен қоса тіркелген құжаттардың (бұдан әрі – өтініш) бар болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің (бұдан әрі – орындаушы) көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеу;
Өтініш қағаз тасығышта түскен жағдайда орындаушымен портал арқылы барлық жолдарын толтырумен тіркеу жүргізіледі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығымен жауапты орындаушыны таңдау;
3) орындаушымен өтініште ұсынылған құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізіміне сәйкестігін қарау;
4) ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда: орындаушымен келісім беретін Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Су ресурстары комитетіне, Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитетіне, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау комитетіне және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң Шекара қызметiне (бұдан әрі – мемлекеттік органдар) өтінішті рұқсат жобасын қоса тіркеп (бұдан әрі – сұрату) дайындау;

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» (далее – портал), в соответствии со стандартом государственной услуги «Выдача разрешений на работы по строительству, монтажу или прокладке нефтегазопроводов на море», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2014 года № 50 (далее – стандарт).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на работы по строительству, монтажу или прокладке нефтегазопроводов на море.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами (далее – заявление), поданного услугодателю бумажным или электронным способом;
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация уполномоченным работником структурного подразделения услугодателя (далее – исполнитель) заявления на получение государственной услуги, поступившей через портал от услугополучателей.
В случае поступления заявления на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация запроса через портал с заполнением всех полей;
2) выбор руководством услугодателя ответственного исполнителя;
3) рассмотрение исполнителем документов, прикрепленных в запросе на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта;
4) в случае полноты и достоверности, представленных документов: подготовка исполнителем заявления с приложением проекта разрешения
(далее – запрос) на согласование в Комитет по водным ресурсам Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, Комитет экологического регулирования и контроля Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан, Комитет по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – государственные органы);

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 ақпандағы № 50 қаулысымен бекітілген «Тау-кен, мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалауға (технологиялық) лицензия беру, қайта рәсімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде «электрондық үкiметтiң» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi – тау-кен, мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалауға (технологиялық) қағаз нысанында не электрондық құжат нысанында лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқалары, немесе қағаз нысанында не электрондық құжат нысанында уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған мемлекеттiк қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижесi).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге қағаз немесе электронды тәсілмен жолданған өтініш пен қоса тіркелген құжаттардың (бұдан әрі – өтініш) бар болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің (бұдан әрі – орындаушы) көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеу;
Өтініш қағаз тасығышта түскен жағдайда орындаушымен портал арқылы барлық жолдарын толтырумен тіркеу жүргізіледі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығымен жауапты орындаушыны таңдау;
3) орындаушының өтінішке қоса тіркелеген құжаттардың стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізіміне сәйкес дұрыстығын қарауы;
4) ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда: орындаушымен келісім беретін мемлекеттік органына сұратуды дайындау;
ұсынылған құжаттар толық және (немесе) дұрыс емес болған жағдайда: өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау;

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» (далее – портал) в соответствии со стандартом государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных, нефтехимических производств, проектирование (технологическое) нефтегазоперерабатывающих производств», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2014 года № 50 (далее – стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложение к лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных, нефтехимических производств, проектирование (технологическое) нефтегазоперерабатывающих производств в бумажной форме или форме электронного документа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в бумажной форме или форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного должностного лица (далее – результат оказания государственной услуги).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
3. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами (далее – заявление), поданного услугодателю бумажным или электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация уполномоченным работником структурного подразделения услугодателя (далее – исполнитель) заявления на получение государственной услуги, поступившей через портал от услугополучателей.
В случае поступления заявления на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация заявления через портал с заполнением всех полей;
2) выбор руководством услугодателя ответственного исполнителя;
3) рассмотрение исполнителем документов, прикрепленных к заявлению на полноту в соответствии с перечнем, указанном в пункте 9 стандарта;
4) в случае полноты представленных документов: подготовка исполнителем запроса на согласование в согласующий государственный орган;
в случае неполноты представленных документов: подготовка мотивированного ответа об отказе в рассмотрении заявления;

5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының келісім беретін мемлекеттік органына жөнелтілетін сұратуға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою;
6) келісім беретін мемлекеттік органнан оң жауап алынғанда – тиісті лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, теріс жауап алынғанда – бас тарту туралы дәлелді жауап әзірленеді;
7) көрсетілетін қызметті беруші басшысының лицензияға және (немесе) лицензия қосымшасына немесе бас тарту туралы дәлелді жауабына қол қою.
6. Мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
3) келісім беретін мемлекеттік органға сұратуды жолдау;
4) келісім беретін мемлекеттік органның жауабын талдау;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжаты.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға түсетін сұрату:
электрондық тәсілмен берген жағдайда нәтижесі электрондық құжат нысанында әзірленеді;
қағаз тәсілмен берген жағдайда нәтижесі электрондық құжат нысанында әзірленеді, басылып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қол қойылады және мөрмен расталады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің кеңсе қызметшісі (сұрату қағаз тәсілмен берілген жағдайда);
2) тіркейтін (сұрату электрондық тәсілмен берілген жағдайда), қарайтын және шешім жобасын әзірлейтін жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетіп, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініштің портал арқылы не қағаз тасығышта түскен күні тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті алушылардың құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру, ұсынылған құжаттар толық емес болған жағдайда сұратуды онан арғы қараудан бас тарту;
3) ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда келісім беретін мемлекеттік органға екі жұмыс күні ішінде жолдау;
4) он жұмыс күні ішінде келісім беру не болмаса келісім беруден бас тарту туралы келісім беретін мемлекеттік орган басшысының қолы қойылған жауап әзірлеу;

5) подписание руководителем услугодателя запроса для направления в согласующий государственный орган либо мотивированного ответа об отказе;
6) при положительном ответе согласующего государственного органа подготавливается соответствующая лицензия и (или) приложение к лицензии, в случае отрицательного – мотивированный ответ об отказе;
7) подписание руководителем услугодателя лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) полнота представленных документов;
3) направление запроса в согласующий государственный орган;
4) анализ ответов согласующего государственного органа;
5) электронный документ, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя.
В случае подачи заявления для получения государственной услуги:
электронным способом – результат оформляется в форме электронного документа;
бумажным способом – результат оформляется в форме электронного документа, распечатывается, подписывается руководителем и заверяется печатью услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии Министерства нефти и газа Республики Казахстан (в случае подачи запроса бумажным способом);
2) ответственный исполнитель, который регистрирует (в случае подачи запроса электронным способом), рассматривает и подготавливает проект решения;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги, поступившего через портал от услугоплучателя либо на бумажном носителе;
2) проверка полноты представленных документов, в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя, в случае неполноты представленных документов, отказ в дальнейшем рассмотрении запроса;
3) направление в течение двух рабочих дней в согласующий государственный орган, в случае полноты представленных документов;
4) подготовка в течение десяти рабочих дней ответа о согласовании или отказе в согласовании, подписанного руководителем согласующего государственного органа;

7) 2-шарт – көрсетілген мемлекеттік қызметке төлем фактісін «Е-лицензиялауда» тексеру;
8) 5-үдеріс – қызметке порталдың ТШ арқылы төленгенде, «Е-лицензиялауда» көрсетілген қызметке төлемнің болмауына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының сұратуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – портал арқылы ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімі ішінде болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
11) 7-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның дұрыстығы расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – қызметті көрсетуге сұратуға толтырылған нысанды (енгiзiлген деректердi) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы растауы (қол қою);
13) 9-үдеріс – «Е-лицензиялауда» электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушы сұратуын) тіркеу және сұратуды өңдеу;
14) 4-шарт – көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға және лицензия беру үшін негіздерге сай екенін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
15) 10-үдеріс – «Е-лицензиялауда» көрсетілетін қызметті алушының деректерің бұзылуына байланысты сұратылған қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялауда» ұйымдастырылған қызмет қорытындысын (электронды лицензия) алу. Электронды құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы жасалынады.
Қызмет көрсетушінің қызмет қадамдарымен шешімдері (қызмет көрсету барысындағы функционалдық іс-қимылының № 2 диаграммасы) осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету үшін «Е-лицензиялауға» логині мен паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген орындаушы туралы деректердің дұрыстығын логин мен пароль арқылы «Е-лицензиялауда» тексеру;
3) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушы деректерiнің бұзылуына байланысты «Е-лицензиялауда» авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметтi көрсету үшiн сұрату нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мен көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;

7) условие 2 – проверка в «Е-лицензировании» факта оплаты за оказание государственной услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в «Е-лицензировании», при оплате услуги через ПШ портала;
9) процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка через портал срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и обработка запроса в «Е-лицензировании»;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в «Е-лицензировании»;
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронная лицензия), сформированной в
«Е-лицензировании». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Пошаговые действия и решения через услугодателя приведены (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги) в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод работником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в «Е-лицензировании» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в «Е-лицензировании» подлинности данных о зарегистрированном работнике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных работника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор работником услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод работником услугодателя данных получателя;

5) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы «Жеке тұлғалар» (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) немесе «Заңды тұлғалар» (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) мемлекеттік деректер қорына портал шлюзі арқылы сұратуды жолдау;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – сұрату нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою, толтыру және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрату нысанына тіркеуі;
9) 7-үдеріс – сұратуды «Е-лицензиялауда» тіркеу және өңдеу;
10) 3-шарт – көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға және лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру үшін негіздерге сай екенін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс – «Е-лицензиялауда» көрсетілетін қызметті алушының деректерінің бұзылуына байланысты сұратқан қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялауда» қалыптасқан қызмет қорытындысын (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
10-1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 1-1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы «электрондық үкімет» веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
Ескерту. Регламент 10-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Мұнай және газ министрінің 30.06.2014 № 119 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11. Осы Регламентке 2-қосымшада оң және теріс жауаптың шығыс нысаны келтірілген, оған сәйкес мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижесi ұсынылады.
12. Өтініш өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының сұратуы қаралған өңдеу нәтижелерімен танысу мүмкіндігі мынадай үлгіде ұсынылады:
қызмет алу тарихынан «шығыс құжатты қарау» түймені басқаннан кейін – сұрату нәтижесі экранға шығарылады;
«сақтау» түймесін басқаннан кейін – сұрату нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы берген AdobeAcrobat форматындағы магниттік тасымалдағышта сақталады.

5) процесс 4 – направление запроса через шлюз портала в государственную базу данных «Физические лица» (далее – ГБД ФЛ) или «Юридические лица» (далее – ГБД ЮЛ) о данных получателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование работником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация и обработка запроса в «Е-лицензировании»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в «Е-лицензировании»;
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронная лицензия) сформированной в «Е-лицензировании». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
10-1. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1-1 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале «электронного правительства», интернет - ресурсе услугодателя.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 10-1 в соответствии с приказом Министра нефти и газа РК от 30.06.2014 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. В приложении 2 к настоящему Регламенту приведена выходная форма положительного и отрицательного ответов, в соответствии с которыми представляется результат оказания государственной услуги.
12. После обработки заявления услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «просмотреть выходной документ» в истории получения услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» – результат запроса сохраняется на заданном потребителем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.

13. Қызмет көрсету бойынша қажетті ақпарат пен консультацияны
порталдың сall-орталығы телефоны: (1414) арқылы алуға болады.
«Тау-кен, мұнай-химия өндірістерін жобалауға
(технологиялық) және (немесе) пайдалануға,
мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалауға
(технологиялық) лицензия беру, қайта
рәсімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламентіне
1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық
өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Қызмет көрсетуші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
«Тау-кен, мұнай-химия
өндірістерін жобалауға
(технологиялық) және (немесе)
пайдалануға, мұнай-газ өңдеу
өндірістерін жобалауға
(технологиялық) лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Тау-кен, мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық)
және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу өндірістерін
жобалауға (технологиялық) лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
Ескерту. Регламент 1-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Мұнай және газ министрінің 30.06.2014 № 119 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Тау-кен, мұнай-химия өндірістерін жобалауға
(технологиялық) және (немесе) пайдалануға,
мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалауға
(технологиялық) лицензия беру, қайта
рәсімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламентіне
2-қосымша
Оң және теріс жауаптың шығыс формасы
Қазақстан Республикасы
Мұнай және газ министрінің
2014 жылғы 10 ақпандағы
№ 23 бұйрығына
7-қосымша
«Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 ақпандағы № 50 қаулысымен бекітілген «Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде «электрондық үкiметтiң» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижесi – қағаз нысанында не электрондық құжат нысанында уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған куәлік.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге қағаз немесе электронды тәсілмен жолданған өтініш пен қоса тіркелген құжаттардың (бұдан әрі – өтініш) бар болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:

13. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll-центра портала: (1414).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
проектирование (технологическое) и
(или) эксплуатацию горных,
нефтехимических производств,
проектирование (технологическое)
нефтегазоперерабатывающих производств»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через портал
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 1-1
к регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на проектирование
(технологическое) и (или) эксплуатацию горных,
нефтехимических производств, проектирование
(технологическое) нефтегазоперерабатывающих
производств»
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на проектирование (технологическое)
и (или) эксплуатацию горных, нефтехимических производств,
проектирование (технологическое) нефтегазоперерабатывающих
производств»
Сноска. Регламент дополнен Приложением 1-1 в соответствии с приказом Министра нефти и газа РК от 30.06.2014 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
проектирование (технологическое) и
(или) эксплуатацию горных,
нефтехимических производств,
проектирование (технологическое)
нефтегазоперерабатывающих производств»
Выходная форма положительного и отрицательного ответа
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ЛИЦЕНЗИЯ
[Дата выдачи лицензии]
[Номер лицензии]
Выдана
[полное наименование, местонахождение, БИН юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия), ИИН физического лица]
на занятие
[наименование лицензируемого вида деятельности (действия) в соответствии с Законом Республики Казахстан «О лицензировании»]
Вид лицензии
[в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан
«О лицензировании»]
Особые условия
действия лицензии
[в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан «О лицензировании»]
Лицензиар
[полное наименование государственного органа лицензирования]
Руководитель
(Уполномоченное лицо)
[фамилия и инициалы руководителя (уполномоченного лица)] органа, выдавшего лицензию]
Место выдачи ____________________________
ПРИЛОЖЕНИЕ
К ГОСУДАРСТВЕННОЙ
ЛИЦЕНЗИИ
Номер лицензии __________
Дата Выдачи лицензии _______
Подвид(ы) лицензируемого вида деятельности
[наименование подвида лицензируемого вида деятельности в соответствии Законом
Республики Казахстан «О лицензировании»]
Производственная база
[местонахождение]
Лицензиат
[полное наименование, местонахождение, БИН юридического
лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
ИИН физического лица)]
Лицензиар
Руководитель
(Уполномоченное лицо)
[полное наименование органа, выдавшего приложение к лицензии]
[фамилия и инициалы руководителя (уполномоченного лица)
органа, выдавшего лицензию]
Номер приложения __________________________
Дата выдачи приложения
к лицензии _______________________________
Срок действия ____________________________
Место выдачи _____________________________
Дата:
Адрес ГО:
Кому:
Уважаемый (ая)
На Ваше заявление № ____ от ________________ на получение
Вид деятельности: __________________________
в исполнении ОТКАЗАНО
Наименование не предоставленного документа
Пояснение
Ф.И.О. руководителя: _________________________
Исполнитель: _________________________________
Тел.: ________________________________________
Приложение 7
к приказу Министра нефти и
газа Республики Казахстан
от 10 февраля 2014 года № 23
Регламент государственной услуги
«Аккредитация газосетевых организаций»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» (далее – портал), в соответствии со стандартом государственной услуги «Аккредитация газосетевых организаций», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2014 года № 50 (далее – стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство в бумажной форме или форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного должностного лица.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами (далее – заявление), поданного услугодателю бумажным или электронным способом;
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:

1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің (бұдан әрі – орындаушы) көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеу;
Өтініш қағаз тасығышта түскен жағдайда орындаушымен портал арқылы барлық жолдарын толтырумен тіркеу жүргізіледі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығымен жауапты орындаушыны таңдау;
3) орындаушының өтінішке қоса тіркелеген құжаттардың стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізіміне сәйкес дұрыстығын қарауы;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысының куәлікке қол қоюы;
6. Мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжаты.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға түсетін сұрату:
электрондық тәсілмен берген жағдайда нәтижесі электрондық құжат нысанында әзірленеді;
қағаз тәсілмен берген жағдайда нәтижесі электрондық құжат нысанында әзірленеді, басылып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қол қойылады және мөрмен расталады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің кеңсе қызметшісі (сұрату қағаз тәсілмен берілген жағдайда);
2) тіркейтін (сұрату электрондық тәсілмен берілген жағдайда), қарайтын және шешім жобасын әзірлейтін жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетіп, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер(іс-қимылдар) жүйелігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға сұратудың портал арқылы не қағаз тасығышта түскен күні тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті алушылардың құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының куәлікке қол қоюы.
8-1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы «электрондық үкімет» веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.

1) регистрация уполномоченным работником структурного подразделения услугодателя (далее – исполнитель) заявления на получение государственной услуги, поступившей через портал от услугополучателей.
В случае поступления заявления на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация заявления через портал с заполнением всех полей;
2) выбор руководством услугодателя ответственного исполнителя;
3) рассмотрение исполнителем документов, прикрепленных к заявлению на полноту в соответствии с перечнем, указанному в пункте 9 стандарта;
4) подписание руководителем услугодателя свидетельства.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) полнота представленных документов;
3) электронный документ, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя.
В случае подачи заявления для получения государственной услуги:
электронным способом – результат оформляется в форме электронного документа;
бумажным способом – результат оформляется в форме электронного документа, распечатывается, подписывается руководителем и заверяется печатью услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии Министерства нефти и газа Республики Казахстан (в случае подачи запроса бумажным способом);
2) ответственный исполнитель, который регистрирует (в случае подачи запроса электронным способом), рассматривает и подготавливает проект решения;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги, поступившего от услугополучателя через портал или на бумажном носителе;
2) проверка полноты представленных документов, в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя;
3) подписание руководителем услугодателя свидетельства.
8-1. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале «электронного правительства», интернет - ресурсе услугодателя.

Ескерту. Регламент 8-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Мұнай және газ министрінің 30.06.2014 № 119 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
9. Осы Регламентке 2-қосымшада оң жауаптың шығыс нысаны келтірілген, оған сәйкес куәлік ұсынылады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мұнай және газ министрінің 30.06.2014 № 119 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
10. Қызмет көрсету бойынша қажетті ақпарат пен консультацияны
порталдың сall-орталығы телефоны: (1414) арқылы алуға болады.
«Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу»
Ескерту. Регламент 1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Мұнай және газ министрінің 30.06.2014 № 119 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мұнай және газ министрінің 30.06.2014 № 119 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Оң жауаптың шығыс формасы

Сноска. Регламент дополнен пунктом 8-1 в соответствии с приказом Министра нефти и газа РК от 30.06.2014 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. В приложении 2 к настоящему Регламенту приведена выходная форма положительного ответа, в соответствии с которым представляется свидетельство.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра нефти и газа РК от 30.06.2014 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll-центра портала: (1414).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Аккредитация газосетевых организаций»
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги «Аккредитация газосетевых организаций»
Сноска. Регламент дополнен Приложением 1 в соответствии с приказом Министра нефти и газа РК от 30.06.2014 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Аккредитация газосетевых организаций»
Выходная форма положительного ответа
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра нефти и газа РК от 30.06.2014 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).