Жеке сот орындаушысының қызметтік үй-жайының орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2014 жылғы 7 наурыздағы № 100 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 20 наурызда № 9259 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 15 қарашадағы № 1433 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 15.11.2017 № 1433 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 30.11.2015 № 601 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының 167-бабының 11) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған жеке сот орындаушысы кеңсесінің орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптары бекітілсін.
2. "Жеке сот орындаушысы кеңсесінің орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2010 жылғы 3 қарашадағы № 307 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6629 тіркелген, 2010 жылғы 30 қарашадағы № 506-512 (26355) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау комитеті (Ж.Б. Ешмағамбетов):
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің төрағасы Ж.Б. Ешмағамбетовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы
З. Баймолдина
Қазақстан Республикасы
Әділет Министрінің
міндетін атқарушының
2014 жылғы 7 наурыздағы
№ 100 бұйрығымен
бекітілген
Жеке сот орындаушысының қызметтік үй-жайының орналасқан жеріне
және жабдықталуына қойылатын талаптар
Ескерту. Талап жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 30.11.2015 № 601 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жеке сот орындаушысының қызметтік үй-жайының орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптар (бұдан әрі - Талаптар) "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 167-бабының 11) тармақшасына сәйкес әзірленген.

Требования к месту нахождения и оборудованию служебного помещения частного судебного исполнителя
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 7 марта 2014 года № 100. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2014 года № 9259. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 15 ноября 2017 года № 1433.
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 15.11.2017 № 1433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Наименование в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.11.2015 № 601 (вводится в действие с 01.01.2016).
В соответствии с подпунктом 11) статьи 167 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые требования к местонахождению и оборудованию конторы частного судебного исполнителя.
2. Признать утратившим силу приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 3 ноября 2010 года № 307 "Об утверждении требований к местонахождению и оборудованию конторы частного судебного исполнителя" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6629, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 25 ноября 2010 года, № 320 (26381)).
3. Комитету по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан (Ешмагамбетов Ж.Б.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет".
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан Ешмагамбетова Ж.Б.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра
З. Баймолдина
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра юстиции
Республики Казахстан
от 7 марта 2014 года № 100
Требования
к месту нахождения и оборудованию
служебного помещения частного судебного исполнителя
Сноска. Требования в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.11.2015 № 601 (вводится в действие с 01.01.2016).
1. Требования к месту нахождения и оборудованию служебного помещения частного судебного исполнителя (далее – Требования) разработаны в соответствии с подпунктом 11) статьи 167 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей".

2. Қызметтік үй-жайдың орналасқан жері және жабдықталуы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 9 қазандағы № 1077 қаулысымен бекітілген Өрт қaуiпciздiгi қағидаларының сақталуымен жүзеге асырылады.
3. Қызметтік үй-жай жеке тұрған ғимараттарда немесе ғимаратқа жапсарлас салынған бейімделген үй-жайларда орналасады. Бөлек кіру есігі болған жағдайда, қызметтік үй-жайлардың тұрғын үй ғимараттарында орналасуына рұқсат етіледі. Қызметтік үй-жайлардың ғимараттардың жертөлесінде орналасуына жол берілмейді. Қызметтік үй-жайға кірген кезде мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін пандустардың болуы қажет.
4. Жеке сот орындаушысының қызметтік үй-жайы жеке сот орындаушысының қызметі үшін анықталған атқарушы округтың аумағында еркін қатынау үшін ашық және азаматтарды қабылдау үшін жарамды жерде болады.
Жеке сот орындаушысының жұмыс уақыты мен қабылдау сағаты көрсетілген сыртқы маңдайша жазу қызметтік үй-жайға кіретін есікке орналастырылады.
5. Жеке сот орындаушысының қызметтік үй-жайы жеке сот орындаушысының кабинетінен, азаматтарды күту, атқарушылық iс жүргiзулерді сақтайтын үй-жайлардан тұрады.
Атқарушылық iс жүргiзулерді сақтауға арналған жеке үй-жай болмағанда, атқарушылық iс жүргiзулерді жеке сот орындаушысының кабинетінде жабылатын темір шкафтарда сақтауға жол беріледі.
Жеке сот орындаушысының лицензиясы азаматтарға қол жетімді жерде орналастырылады.
6. Басқа жеке сот орындаушыларымен бір атқарушылық округте ортақ қызметтік үй-жайда қызметін жүзеге асыратын жеке сот орындаушысы өз өкілеттіктерін өз атынан атқарады.
7. Қызметтік үй-жайдың алаңы қажетті кеңсе жиһазы мен жабдықтың еркін орналасуын қамтамасыз етеді және бір жеке сот орындаушысына 12 м2 құрайды.
8. Жеке сот орындаушысының жұмыс орнына: кеңсе үстелі, компьютер не ноутбук, принтер кіреді. Қызметтік үй-жайда көшіру аппаратының және сканердің болуы қажет. Принтер, көшіру аппараты және сканер осы техниканың функцияларын көздейтін бір жабдыққа жинақталуы мүмкін. Үй-жайда құжаттарды, мөрлер мен мөртабандарды сақтауға арналған сейфтің болуы қажет.
9. Жеке сот орындаушысының қызметтік үй-жайының орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылған талаптар жеке сот орындаушыларының кеңсесіне қолданылады.

2. Место нахождения и оборудование служебного помещения осуществляется с соблюдением Правил пожарной безопасности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 09 октября 2014 года № 1077.
3. Служебное помещение размещается в отдельно стоящих зданиях или в приспособленных помещениях, встроенных в здания. Допускается размещение служебных помещений в жилых зданиях, при наличии отдельного входа. Не допускается размещение служебных помещений в подвалах здания. При входе в служебное помещение необходимо наличие пандусов для людей с ограниченными физическими возможностями.
4. Служебное помещение частного судебного исполнителя находится на территории исполнительного округа, определенного для деятельности частного судебного исполнителя, в открытом для свободного доступа месте и пригодна для приема граждан.
Вывеска с указанием времени работы и часов приема частного судебного исполнителя размещаются при входе в служебное помещение.
5. Служебное помещение состоит из кабинета частного судебного исполнителя, помещения для ожидания граждан, помещения для хранения исполнительных производств.
При отсутствии отдельного помещения для хранения исполнительных производств, их хранение допускается в запираемых металлических шкафах в кабинете частного судебного исполнителя.
В доступном для граждан месте размещается лицензия частного судебного исполнителя.
6. Частный судебный исполнитель, осуществляющий деятельность в одном и том же исполнительном округе с другими частными судебными исполнителями в общем служебном помещении, исполняет свои полномочия от своего имени.
7. Площадь служебного помещения обеспечивает свободное размещение офисной мебели и оборудования и составляет не менее 12 м2 на одного частного судебного исполнителя.
8. Рабочее место частного судебного исполнителя включает: офисный стол, компьютер либо ноутбук, принтер. В служебном помещении необходимо наличие копировального аппарата и сканера. Допускается совмещение принтера, копировального аппарата и сканера в одно оборудование, предусматривающее функции данной техники. Для хранения документов, печатей и штампов в помещении необходимо наличие сейфа.
9. Требования установленные к месту нахождения и оборудованию служебного помещения частного судебного исполнителя распространяются на контору частных судебных исполнителей.