"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 18 ақпандағы № 103 қаулысын іске асыру жөніндегі іс-шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 6 наурыздағы № 3-1/133 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 7 сәуірде № 9299 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 3-1/639 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 05.12.2014 № 3-1/639 бұйрығымен (күшіне ену тәртібін  3-тармақтан қараңыз).
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 18 ақпандағы № 103 «Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидаларын бекіту туралы» қаулысын іске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) субсидиялар алуға арналған өтінім нысандары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) тұқымдық түрлендірілген ірі қара мал мен қойдың аналық мал басына селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізуге субсидия алуға өтінім нысанысы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) аудан/облыс бойынша жиынтық актілер нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) облыс бойынша бюджет қаражатын игеру жөніндегі есеп нысаны 4-қосымшаға сәйкес;
5) облыс бойынша субсидиялар төлеу жөніндегі тоқсандық есеп нысаны 5-қосымшаға сәйкес;
6) тұқымдық бұқаларды бекіту және пайдалану бойынша елді мекен тұрғындары – мал иелері жиыны шешімінің нысаны 6-қосымшаға сәйкес;
7) сатып алынған асыл тұқымдық және селекциялық малды пайдалану туралы келісім нысаны 7-қосымшаға сәйкес;
8) ірі қара малының аналық басын ұрықтандыру туралы, ұрықтанған ірі қара малдың аналық басын зерттеу, малды және құсты тіркеу актісінің, бордақылау алаңдарына бұқашықтарды тапсыру актісінің нысандары 8-қосымшаға сәйкес;
9) селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу, асыл тұқымды және селекциялық ірі қара малды сатып алу, асыл тұқымды қойларды сатып алу, жалпы табында етті бағыттағы асыл тұқымды бұқаларды күтіп-бағу және бордақылау алаңдарына бұқашықтарды өткізу туралы үзінді көшірмелердің нысандары 9-қосымшаға сәйкес;
10) малдың аналық басының бір басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыруға анықтама-есеп нысаны 10-қосымшаға сәйкес.

О мерах по реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2014 года № 103 "Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 марта 2014 года № 3-1/133. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 апреля 2014 года № 9299. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 3-1/639
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 05.12.2014 № 3-1/639 (порядок вступления в силу см. п. 3).
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2014 года № 103 «Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) формы заявок на получение субсидий согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) формы заявок на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота и овец, охваченным породным преобразованием согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) формы сводных актов по району/области согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму отчета по освоению бюджетных средств по области согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму отчета по выплате субсидий за квартал по области согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму решения схода жителей населенного пункта – владельцев скота по закреплению и использованию быков-производителей согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму соглашения об использовании приобретенных племенных и селекционных животных согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) формы акта об осеменении маточного поголовья крупного рогатого скота, акта обследования осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота, акта оприходования животных и птицы, акта приема-передачи бычков на откормочные площадки согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) формы выписок о ведении селекционной и племенной работы, приобретении племенного и селекционного крупного рогатого скота, приобретении племенных овец, содержании племенных быков мясных пород в общественных стадах и реализации бычков на откормочные площадки согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму справки-расчета на организацию искусственного осеменения одной головы маточного поголовья согласно приложению 10 к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарының осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы вице-министіріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Министр                                         А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 6 наурыздағы
№ 3-1/133 бұйрығына
1-қосымша
1 нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
_____________________бөлімі
Субсидиялар алуға арналған өтінім
Сатып алынған: асыл тұқымды және селекциялық ірі қара малға;
асыл тұқымды қойларға; шошқаларға; түйелерге; маралдарға; ата-тектік,
ата-енелік нысандарды ұстайтын отандық асыл тұқымды құс
фабрикаларынан етті және жұмыртқа бағытындағы асыл тұқымды тәуліктік
балапандарға, сондай-ақ асыл тұқымды жұмыртқаға (қажеттісін
қалдырыңыз).
1. Тауар өндіруші (сатып алушы):_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
_______________________________________________________________
(бұдан әрі – Т.А.Ә.), тауар өндірушінің/сатып алушының атауы)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
_______________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
3. Тауар өндірушінің (сатып алушы) мекен-жайы:_________________
_______________________________________________________________
4. Шаруашылықтың есептік нөмірі (болған жағдайда):_____________
5. 20__ жылы асыл тұқымды өнімнің (материалдың) нақты сатып
алынғаны:
1) түрі:_______________________________________________________
(ірі қара мал/қойлар/жылқылар/шошқалар/түйелер/
маралдар/тәуліктік балапандар/асыл тұқымды жұмыртқа)
2) тұқым (кросс), өнімділік бағыты:____________________________
3) саны, жас-жыныстық тобы, (сатып алу кезіндегі) жасы:
_______________________________________________________________
(бас – санымен және жазумен)
4) облыс, шығарылған ел:_______________________________________
_______________________________________________________________

2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 11 к настоящему приказу.
3. Департаменту животноводства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в установленном законодательством порядке, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр                                    А. Мамытбеков
Приложение 1
к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 марта 2014 года № 3-1/133
форма 1
Отдел ___________________
__________________ района
_________________ области
Заявка
на получение субсидий
За приобретенный: племенной и селекционный крупный рогатый
скот, племенных овец, лошадей, свиней, верблюдов, маралов; племенных
суточных цыплят мясного и яичного направления, а также племенного
яйца у отечественных племенных птицефабрик, содержащих
прародительские, родительские формы (оставить нужное).
1. Товаропроизводитель (покупатель): __________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
_____________________________________________________________________
(далее - Ф.И.О.), наименование товаропроизводителя/покупателя)
2. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес
идентификационный номер _____________________________________________
(для физического / юридического лица)
3. Адрес товаропроизводителя (покупателя): ____________________
_____________________________________________________________________
4. Учетный номер хозяйства (при наличии): _____________________
5. Фактически приобретено племенной продукции (материала)
в 20 __ году:
1) вид: _______________________________________________________
(крупный рогатый скот/ овцы/ лошади/ свиньи/ верблюды/ маралы)
_____________________________________________________________________
суточные цыплята/племенное яйцо)
2) порода (кросс), направление продуктивности: ________________
_____________________________________________________________________
3) количество, половозрастная группа, возраст (при покупке):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(голов - цифрами и прописью)
4) область, страна происхождения: _____________________________
_____________________________________________________________________

5) сатушы:_____________________________________________________
Өтінімге қоса беріледі:
1) асыл тұқымды жануарларды, асыл тұқымды құс шаруашылығы өнімдерді сатып алу-сату/лизингілеу туралы шартының түпнұсқасы мен көшірмесі;
2) асыл тұқымды малдарды және асыл тұқымды құс шаруашылығы өнімдерін сатып алу-сату шарты бойынша толық төлем жасауды растайтын төлем құжаттарының түпнұсқасы мен көшірмелері;
3) асыл тұқымды малға, асыл тұқымды тәулік балапандар мен асыл тұқымды жұмыртқаға асыл тұқымды куәліктің (сертификаттың) және/немесе асыл тұқымды және селекциялық ірі қара малға селекциялық карточканың түпнұсқасы мен көшірмесі;
4) жануарларды және құстарды кіріске алу актісінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
5) тауар өндірушіден карантиннен алу туралы актісінің (шетелден асыл тұқымды және селекциялық ірі қара малды сатып алған жағдайда) түпнұсқасы мен көшірмесі;
6) құстарды еденде және торлы жағдайда ұстап-бағуға арналған технологиялық құрылғылардың болуын растайтын құжаттардың түпнұсқасы мен көшірмесі;
7) сатып алынған асыл тұқымды және селекциялық ірі қара малды пайдалану туралы келісім;
8) қосымша асыл тұқымды ірі қара малдың төлін сатып алған кезде: тиісті тұқым бойынша Республикалық палатаның немесе Республикалық палата ұсынған жеке және заңды тұлғалардың ғылыми және/немесе консалтингтік сүйемелдеуі туралы шартының түпнұсқасы мен көшірмесінің болуы (тек асыл тұқымды аналық басты сатып алғанда);
9) қосымша асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды шет елден сатып алған кезде ДНК – паспортының түпнұсқасы мен көшірмесі;
10) банк шотының болуы туралы оның нөмірі көрсетілген анықтама.
Тауар өндірушінің (сатып алушы) атынан:______________________________
_____________________________________________________________________
(қолы) (басқарушының тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда)
М.О.
«_____»_____________ 20___ жыл
Ауыл шаруашылық бөлімінің басшысы ______ ____________________________
(қолы) (тегі, аты және әкесінің аты
(болған жағдайда)
М.О.
_____________________ ауданы ____________________ облысы
«_____»_____________ 20 ___ жыл
2 нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
____________________ бөлімі
Субсидиялар алуға арналған өтінім
Жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан құралған, жалпы
табында өз төлінен өсіріп-өндіруге арналған етті бағыттағы асыл
тұқымды тұқымдық бұқаларды ұстап-бағуға
Өтінімнің нөмірі: _____________
Қалыптастыру мерзімі: _________
Тауар өндіруші ______________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә./заңды тұлғаның атауы)
Шаруашылық субъектінің атауы: _______________________________________
Облыс және аудан: ___________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу мерзімі: ______________________________________
Жалпы табында шығылыстыру үшін пайдаланатын аталық бұқалар
Аталық бұқа бойынша мәлімет
Аталық бұқаны пайдалану
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН)
инвентарлық нөмір
нақап аты
жасы, ай
тұқым
палатадағы тіркеу нөмірі
басталуы, мерзім
елді-мекен
табының атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өтінімге қоса беріледі:

5) продавец: __________________________________________________
К заявке прилагаются:
1) оригинал и копия договора купли-продажи/лизинга племенных
животных, племенной птицеводческой продукции;
2) оригинал и копии платежных документов, подтверждающих полную
оплату по договору купли-продажи племенных животных и племенной
птицеводческой продукции;
3) оригинал и копия племенного свидетельства (сертификата)
племенного животного, племенных суточных цыплят и племенное яйцо/или
селекционной карточки на селекционный крупный рогатый скот;
4) оригинал и копия акта оприходования животных и птицы;
5) оригинал и копию акта снятия с карантина у
товаропроизводителя (в случае приобретения племенного и селекционного
крупного рогатого скота из-за рубежа);
6) оригинал и копия документа, подтверждающего наличие
технологического оборудования для клеточного или напольного
содержания птицы;
7) соглашение об использовании приобретенных племенных и
селекционных животных;
8) для товаропроизводителей, занимающихся разведением
племенного поголовья крупного рогатого скота: оригинал и копия
договора о консалтинговом сопровождении Республиканской палатой по
соответствующей породе или физическими и юридическими лицами,
рекомендованными Республиканской палатой по соответствующей породе
(только при приобретении племенного маточного поголовья);
9) оригинал и копия ДНК-паспорта (в случае приобретения
племенных быков-производителей из-за рубежа);
10) справка банка о наличии банковского счета с указанием его
номера.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________________________________
_____________________________________________________________________
(подпись)                (Ф.И.О. руководителя)
М.П.
«___» _____________ 20 __ год
Руководитель отдела сельского хозяйства ______ ______________________
(подпись)       (Ф.И.О.)
М.П.
_________________ района ___________________________ области
«___» ____________ 20 __ год
форма 2
Отдел ___________________
__________________ района
_________________ области
Заявка
на получение субсидий
На содержание племенных быков-производителей мясных пород,
используемых для воспроизводства в общественном стаде, сформированном
из поголовья личных подсобных хозяйств
Товаропроизводитель: __________________________________________
(Ф.И.О. физического лица/наименование юридического лица)
Область и район: ______________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ______________________
Быки-производители, используемые для случки в общественных
стадах
Сведения о быке-производителе
Использование быка-производителя
индивидуальный номер животного (далее - ИНЖ)
инвентарный номер
кличка
возраст, (месяцев)
порода
регистрационный номер в палате
начало, дата
населенный пункт
наименование стада
1
2
3
4
5
6
7
8
9
К заявке прилагаются:

1) тұқымдық бұқаның асыл тұқымды куәлігінің (сертификатының) түпнұсқасы мен көшірмесі;
2) жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған жалпы табында етті бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды бекіту және пайдалану жөніндегі елді мекен тұрғындары жиналысының шешімі;
3) осы жалпы табындағы тұқымсыз бұқаларды кестіру туралы ауылдық округке бекітілген ветеринариялық дәрігердің анықтамасы;
4) банк шотының болуы туралы оның нөмірі көрсетілген анықтама.
Тауар өндірушінің (сатып алушы) атынан:______________________________
_____________________________________________________________________
(қолы) (басқарушының тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда)
М.О.
«_____»_____________ 20___ жыл
Ауыл шаруашылық бөлімінің басшысы ______ ____________________________
(қолы) (тегі, аты және әкесінің аты
(болған жағдайда)
М.О.
_____________________ ауданы ____________________ облысы
«_____»_____________ 20___ жыл
3 нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
____________________ бөлімі
Субсидиялар алуға арналған өтінім
жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын
қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды өтеуге
1. Жеткізуші:__________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә./заңды тұлғаның атауы, мекен-жайы)
2. ЖСН/ БСН ___________________________________________________
(жеке/заңды тұлғаларға)
3. Жеткізушінің мекен-жайы:____________________________________
_____________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл, қөше, үй №)
4. Ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыру қызметтер көрсетілген __________ бас.
Өтінімге қоса беріледі:
1) жеке қосалқы шаруашылықтардағы ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсету жөніндегі шарттың түпнұсқасы мен көшірмесі;
2) жеке қосалқы шаруашылықтардағы ірі қара малдың бір аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсету жөніндегі шығындарды есептеу-анықтамасы;
3) ұрықтандырылған ірі қара малдың аналық басына ұрықтандыру актісінің және тексеру жүргізу актісінің түпнұсқасы мен көшірмелері;
4) отандық асылдандыру орталығынан (асылдандыру орталықтарын есепке алмағанда) ұрықты сатып алуға шарттың түпнұсқасы мен көшірмесі;
5) банк шотының болуы туралы оның нөмірі көрсетілген анықтама.
Жеткізуші: ___________ ______________________________________________
(қолы)     (басқарушының Т.А.Ә. (болған жағдайда)
М.О.
«_____»_____________ 20___ жыл
Ветеринария бөлімінің басшысы ______ ________________________________
(қолы)     (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
М.О.
______________________ ауданы ____________________ облысы
«_____»_____________ 20___ жыл
4 нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
____________________ бөлімі
Субсидиялар алуға арналған өтінім
бұқашықтарды бордақылау алаңдарына өткізуге
Өтінімнің нөмірі: ____________
Қалыптастыру мерзімі: ________
Шаруашылық субъектінің атауы:                 _______________________
Облыс және аудан:                             _______________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу мерзімі:                _______________________
Бордақылау алаңдарына өткізілген бұқашықтар бойынша мәлімет
ЖСН
Сатылған кезіндегі жасы, ай
Сатылған кезіндегі тірі салмағы, кг
Сатылған мерзімі
Сатып алушы
Бордақылау аланның атауы
Есептік номер
1
2
3
4
5
6
Өтінімге қоса беріледі:

1) оригинал и копия племенного свидетельства (сертификата)
быка-производителя;
2) решение схода жителей населенного пункта по закреплению и
использованию племенных быков-производителей мясных пород в
общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных
хозяйств;
3) справку о кастрации беспородных быков данного общественного
стада, выданного ветеринарным врачом, закрепленным за сельским
округом;
4) справку банка о наличии банковского счета с указанием его
номера.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________________________________
_____________________________________________________________________
(подпись)                (Ф.И.О. руководителя)
М.П.
«___» _____________ 20 __ год
Руководитель отдела сельского хозяйства ______ ______________________
(подпись)       (Ф.И.О.)
М.П.
_________________ района ___________________________ области
«___» ____________ 20 __ год
форма 3
Отдел сельского хозяйства
_________________ района
________________ области
Заявка
на получение субсидий на возмещение поставщикам до 100 % затрат по
искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота
в личных подсобных хозяйствах
1. Поставщик: _________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица/наименование юридического лица, адрес)
2. ИИН/ БИН ___________________________________________________
(для физического /юридического лица)
3. Адрес поставщика: __________________________________________
_____________________________________________________________________
(область, район, город/село/аул, улица, № дома)
4. Оказана услуга по искусственному осеменению маточного
поголовья крупного рогатого скота __________ голов.
К заявке прилагаются:
1) оригинал и копия договора по оказанию услуг по
искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота
в личных подсобных хозяйствах;
2) справка-расчет затрат по оказанию услуг по искусственному
осеменению одной головы маточного поголовья крупного рогатого скота в
личных подсобных хозяйствах;
3) оригинал и копия акта осеменения и акта обследования
осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота;
4) оригинал и копия договора на приобретение семени у
отечественного племенного центра (за исключением племенных центров);
5) справка банка о наличии банковского счета с указанием его
номера.
Поставщик: _________ ________________________________________________
(подпись)                 (Ф.И.О. руководителя)
М.П.
«_____» _______________ 20 __ г.
Руководитель отдела животноводства _________ ________________________
(подпись)   (Ф.И.О. руководителя)
М.П.
«_____» _______________ 20 __ г.
форма 4
Отдел сельского хозяйства
_________________ района
________________ области
Заявка на получение субсидий
по реализации бычков на откормочные площадки
Наименование хозяйствующего субъекта: _________________________
Область и район: ______________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ______________________
Сведения о бычках, реализованных на откормочные площадки
ИНЖ
Возраст при продаже, месяцев
Живая масса при продаже, кг
Дата продажи
Покупатель
Наименование откорм-площадки
Учетный номер
1
2
3
4
5
6
К заявке прилагается:

1) бұқашықтарды бордақылау алаңдарынан сатып алу-сату шартының түпнұсқасы мен көшірмесі;
2) бұқашықтарды бордақылау алаңдарына қабылдап алу-беру актісінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
3) банк шотының болуы туралы оның нөмірі көрсетілген анықтама.
Тауар өндіруші (сатып алушы):__________________________________
_____________________________________________________________________
(қолы)         (басқарушының Т.А.Ә. (болған жағдайда)
М.О.
«_____»_____________ 20___ жыл
Ауыл шаруашылық бөлімінің басшысы ______ ____________________________
(қолы)   (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
М.О.
______________________ ауданы ____________________ облысы
«_____»_____________ 20___ жыл
5 нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
____________________ бөлімі
Субсидиялар алуға арналған өтінім сиыр етiн, жылқы етiн, қой
етiн, түйе етін, шошқа етiн, бройлерлiк құс етi және күрке
тауық етiн, жұмыртқалағыш кроссты тауық жұмыртқасын (бұдан әрi
– тағамдық жұмыртқа), сүт, қымыз, шұбатты, биязы жүнді
қойлардың жүнiн (бұдан әрi – биязы жүн) өндiру үшiн
пайдаланылатын малдар мен құстарға арналған азықтың құнын
арзандату
1. Тауар өндіруші:_____________________________________________
(жеке тұлғаудың Т.А.Ә./ заңды тұлғаудың атауы)
2. ЖСН/БСН ____________________________________________________
(жеке/заңды тұлғаға)
3. Тауар өндірушінің мекен-жайы:_______________________________
4. Шаруашылықтың есептік нөмірі (болған жағдайда):_____________
_______________________________________________________________
5. Өткізілген көлемі (қажеттісін толтыру):
Өнімнің түрі
Сойыс/қайта өндеу бойынша кәсіпорының есептік нөмірі
Өнімнің сатып алушысы, бизнес сәйкестендіру нөмірі
Деңгей
Өлшем бірлігі
Өндірілген және өткізілген өнім көлемі, бірлік
Бірлік үшін субсидиялау нормативі, теңге
Субсидияның барлығы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Сиыр еті
килограмм
Қой еті
килограмм
Жылқы еті
килограмм
Түйе еті
килограмм
Шошқа еті
килограмм
Құс еті
килограмм
Күрке тауық еті
килограмм
Жұмыртқа
дана
Сүт
килограмм
Қымыз
килограмм
Шұбат
килограмм
Биязы жүн
килограмм
Өтінімге қоса беріледі:
1) өнімді өткізуді және сатып алушының өнімді толық төлегенін растайтын құжаттардың түпнұсқасы мен көшірмелері;
2) тауар өндірушіге тиесілі емес кәсіпорынның қызметін пайдаланғанда малды сою және алғашқы өңдеу бойынша көрсетілген қызметтерді растайтын құжаттардың (шарт, шот-фактура, төлем құжаттары) түпнұсқасы мен көшірмелері;
3) өнімді өткізуге тауар-көліктік жүкқұжаттардың тізілімі, өнімді жеке өндеу кәсіпорындарына немесе цехтарына өткізген жағдайда жүк құжаттардың түпнұсқасы мен көшірмелері;
4) шаруашылықты жүргізу кітабының немесе 24-ауыл шаруашылығы нысаны есебінен үзіндісі;

1) оригинал и копия договора купли-продажи бычков на
откормочную площадку;
2) оригинал и копия акта приема-передачи бычков на откормочную
площадку;
3) справка банка о наличии банковского счета с указанием его
номера.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________________________________
_____________________________________________________________________
(подпись)                (Ф.И.О. руководителя)
М.П.
«___» _____________ 20 __ год
Руководитель отдела сельского хозяйства ______ ______________________
(подпись)       (Ф.И.О.)
М.П.
_________________ района ___________________________ области
«___» ____________ 20 __ год
форма 5
Отдел сельского хозяйства
_________________ района
________________ области
Заявка на получение субсидий
на удешевление стоимости кормов для животных и птиц, используемых для
производства говядины, конины, баранины, верблюжатины, свинины, мяса
птицы и индейки, куриного яйца яичных кроссов (далее – пищевое яйцо),
молока, кумыса, шубата, шерсти тонкорунных овец
(далее – тонкая шерсть)
1. Товаропроизводитель: _______________________________________
(Ф.И.О. физического лица/наименование юридического лица)
2. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес
идентификационный номер _____________________________________________
(для физического / юридического лица)
3. Адрес товаропроизводителя: _________________________________
4. Учетный номер хозяйства (при наличии) ______________________
5. Реализованный объем (заполнить нужное):
Вид продукции
Учетный номер предприятия по убою/ переработке
Покупатель продукции, бизнес идентификационный номер
Уровень
Единица измерения
Произведенный и реализованный объем, единиц
Норматив субсидий за единицу, тенге
Итого субсидий, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Говядина
килограмм
Баранина
килограмм
Конина
килограмм
Верблюжатина
килограмм
Свинина
килограмм
Мясо птицы
килограмм
Мясо индейки
килограмм
Пищевое яйцо
штук
Молоко
килограмм
Кумыс
килограмм
Шубат
килограмм
Тонкая шерсть
килограмм
К заявке прилагаются:
1) оригинал и копия документов, подтверждающих реализацию
продукции и полную оплату продукции покупателем;
2) оригинал и копия документов, подтверждающих оказанные услуги
по убою животных и первичной переработке (договор, счет-фактуру,
платежный документ) при использовании услуг предприятия, не
принадлежащего товаропроизводителю;
3) реестр товарно-транспортных накладных на реализацию
продукции, копии накладных на продукцию в случае передачи продукции в
собственные перерабатывающие предприятия или цеха;
4) выписка из похозяйственной книги или отчета из формы
24-сельское хозяйство;

5) тауар өндірушілердің өлшемдер мен талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттардың түпнұсқасы мен көшірмелері (бірінші рет немесе өндірістің деңгейі өзгерсе тиісті субсидиялау бағыты бойынша өтінім ұсынылады);
6) банк шотының болуы туралы оның нөмірі көрсетілген анықтама.
Тауар өндіруші ______ ______________________ «__» ______ 20_жыл
(қолы) (Т.А.Ә. (болған жағдайда), мөрі)
«Растаймын»
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы ________ ауданы _____ облысы
________________ ______________________________________________
(қолы)             (Т.А.Ә. (болған жағдайда), мөрі)
Өтінімді құс фабрикалары берген кезде келісіледі
«Келісілді»
ЗЖТБ «Қазақстан құс өсірушілер Одағы»
_______ _______________________________ 20__ жыл ______ «___»
(қолы)  (Т.А.Ә. (болған жағдайда),мөрі)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 6 наурыздағы
№ 3-1/133 бұйрығына
2-қосымша
1 нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
____________________ бөлімі
Субсидиялар алуға арналған өтінім тұқымдық түрлендірілген ірі
қара малдың аналық мал басына селекциялық және асыл тұқымдық
жұмыстарды жүргізуге
Шаруашылық субъектінің атауы:__________________________________
Облыс және ауданы: ____________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу мерзімі:_________________________________
Банк реквизиттері _____________________________________________
Банк шотының нөмірі ___________________________________________
1 маусымға тұқымдық түрлендірудің жүргізу бойынша статистика
Аналық басы (18 айдан бастап), бас: __________
Етті бағыттағы асыл тұқымды бұқалар, бас:
_______________________________________________________________
Аталық бұқаға жүктемесі, бас: _________________________________
Шаруашылықта пайдаланып жатқан аталық бұқалар
Аталық бұқа бойынша мәлімет
Аталық бұқаның пайдалануы
Сатып алу бойынша мәлімет
ЖСН
жасы, ай
тұқым
палатадағы тіркеу нөмірі
бастау, мерзім
кезең, маусым
түскен мерзімі
сатушының атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
Тұқымдық түрлендіруде қатысатын аналық басы
ЖСН
жасы, ай
Шаруашылқта тіркеу мерзімі
1
2
3
Тауар өндіруші (сатып алушы):________________________________________
_____________________________________________________________________
(қолы) (басқарушының Т.А.Ә. (болған жағдайда)
М.О.
«_____»_____________ 20___ жыл
Ауыл шаруашылық бөлімінің басшысы ______ ____________________________
(қолы)  (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
М.О.
_____________________ ауданы ____________________ облысы
«_____»_____________ 20___ жыл
2 нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
____________________ бөлімі
Субсидиялар алуға арналған өтінім тұқымдық түрлендірілген ірі
қара малдың аналық мал басына селекциялық және асыл тұқымдық
жұмыстарды жүргізуге (етті және сүтті өнімділік бағыттағы ірі
қара малдың өсіруімен айналысатын тауар өндірушілерге)
Шаруашылық субъектінің атауы:     _____________________________
Облыс және ауданы:                _____________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу мерзімі:    _____________________________
Банк реквизиттері                 _____________________________
Банк шотының нөмірі               _____________________________
Аналық мал басы бойынша статистикасы
Аналық мал басы (15 айдан үлкен сиырлар, қашарлар және
құнажындар), бас: _____________________________
Ұрықтандыруға шығындалған, доза: ______________
Қолдан шығылыстыру өткізілген, сана: __________
Асыл тұқымды аналық мал басы бойынша мәлімет
Мал бойынша мәлімет
Соңғы ұрықтандыру бойынша мәлімет
ЖСН
нақап аты
жасы, ай
тұқым
палатадағы тіркеу нөмірі
Табының атауы
мерзім
ұрықтандыру әдісі
Аталық бұқа
1
2
3
4
5
6
7
8
9

5) оригинал и копия документов, подтверждающие соответствие
товаропроизводителей критериям и требованиям (предоставляется при
подаче заявки по соответствующему направлению субсидирования впервые
или при изменении уровня производства);
6) справка банка о наличии банковского счета с указанием его
номера.
Товаропроизводитель _______ ________________ «____» _______ 20 __ год
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии), печать)
«Подтверждаю»
Руководитель отдела сельского хозяйства _____________________________
___________________ района _________________ области ________________
_________________   _________________________________________________
(подпись)         (фамилия, имя, отчество (при наличии), печать)
Согласовывается в случае подачи заявки птицефабриками
«Согласовано»
ОЮФЛ «Союз птицеводов Казахстана»
______________ _____________________________ «____» _______ 20 __ год
(подпись)    (фамилия, имя, отчество (при наличии), печать)
Приложение 2
к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 марта 2014 года № 3-1/133
форма 1
Отдел ___________________
__________________ района
_________________ области
Заявка
на получение субсидий
на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем
крупного рогатого скота, охваченным породным преобразованием
Наименование хозяйствующего субъекта: _________________________
Область и район: ______________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ______________________
Реквизиты обслуживающего банка: _______________________________
Номер банковкого счета: _______________________________________
Статистика по ведению породного преобразования на 1 июня
Маточное поголовье (от 18 месяцев), голов: __________
Племенных быков мясного направления, голов:
_____________________________________________________________________
Нагрузка на быка-производителя, голов: ________________________
Используемые в хозяйстве быки-производители
Сведения о быке-производителе
Использование быка-производителя
Сведения о приобретении
ИНЖ
возраст, месяцев
порода
регистрационный номер в палате
начало, дата
период, сезонов
дата поступления
наименование продавца
1
2
3
4
5
6
7
8
Маточное поголовье, участвующее в породном преобразовании
ИНЖ
Возраст, месяцев
Дата регистрации в хозяйстве
1
2
3
Товаропроизводитель (покупатель): ___________________________________
_____________________________________________________________________
(подпись)                (Ф.И.О. руководителя)
М.П.
«___» _____________ 20 __ год
Руководитель отдела сельского хозяйства ______ ______________________
(подпись)       (Ф.И.О.)
М.П.
_________________ района ___________________________ области
«___» ____________ 20 __ год
форма 2
Отдел ___________________
__________________ района
_________________ области
Заявка
на получение субсидий
на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем
крупного рогатого скота, охваченным породным преобразованием
(для товаропроизводителей, занимающихся разведением племенного
крупного рогатого скота мясного и молочного направлений
продуктивности)
Наименование хозяйствующего субъекта: _________________________
Область и район: ______________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ______________________
Реквизиты обслуживающего банка: _______________________________
Номер банковкого счета: _______________________________________
Статистика по маточному поголовью
Маточного поголовья (коровы, нетели и телки старше 15 месяцев),
голов: __________
Затрачено на осеменение, доз: _________________
Проведено ручных случек, количество: __________
Сведения о племенном маточном поголовье
Сведения о животном
Сведения о последнем осеменении
ИНЖ
кличка
возраст, месяцев
порода
регистрационый номер в палате
наименование стада
дата
метод осеменения*
бык-производитель
1
2
3
4
5
6
7
8
9

* ұрықтандыру әдісі (1–қолдан ұрықтандыру, 2–қолдан шағылыстыру), еркін шығылыстыру жағдайда толтырылмайды
Еркін шығылыстыруда пайдаланатын атылық бұқалар
Аталық бұқалар бойынша мәлімет
ЖСН
инвент. нөмірі
нақап аты
жасы, ай
тұқым
палатадағы тіркеу нөмірі
Табының атауы
1
2
3
4
5
6
7
Өтінімге қоса беріледі:
1. консалтингтік сүйемелдеуі туралы шартының түпнұсқасы мен көшірмесі;
2. банк шотының болуы туралы оның нөмірі көрсетілген анықтама.
Тауар өндіруші (сатып алушы):________________________________________
_____________________________________________________________________                  (қолы) (басқарушының Т.А.Ә. (болған жағдайда)
М.О.
«_____»_____________ 20___ жыл
Ауыл шаруашылық бөлімінің басшысы ______ ____________________________
(қолы) (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
М.О.
_____________________ ауданы ____________________ облысы
«_____»_____________ 20 ___ жыл
3 нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
____________________ бөлімі
Субсидиялар алуға арналған өтінім тұқымдық түрлендірілген
қойдың аналық мал басына селекциялық және асыл тұқымдық
жұмыстарды жүргізуге
Шаруашылық субъектінің атауы:     _____________________________
Облыс және ауданы:                _____________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу мерзімі:    _____________________________
Банк реквизиттері                 _____________________________
Банк шотының нөмірі               _____________________________
1 маусымға тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика
Аналық мал басы (18 айынан бастап), бас: __________
Асыл тұқымды аталық қошқарларлар, бас:   __________
Аталық қошқарларға жүктеме, бас:         __________
Шаруашылықтарда пайдаланып жатқан аталық қошқарлар
Аталық қошқар бойынша мәлімет
Аталық қошқардың пайдалануы
Сатып алу бойынша мәлімет
ЖСН
жасы, ай
тұқым
бастауы, мерзім
кезең, маусым
Түскен мерзімі
сатушының атауы
1
2
3
4
5
7
8
Тұқымдық түрлендіруде қатысатын қойлардың аналық басының тізбесі*
ЖСН
ЖСН
ЖСН
ЖСН
ЖСН
1
2
3
4
5
* кесте, малдардың бірлендіру нөмірлері ғана бойынша мәлімет айқындайды, кестенің төмендесінде көрсетілген қойлар тұқымдық түрлендіруде өтінімнің қалыптастыру мерзіменен бастап қатысады.
Тауар өндіруші (сатып алушы): _______________________________________
_____________________________________________________________________
(қолы)       (басқарушының Т.А.Ә. (болған жағдайда)
М.О.
«_____»_____________ 20___ жыл
Ауыл шаруашылық бөлімінің басшысы ______ ____________________________
(қолы)  (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
М.О.
_____________________ ауданы ____________________ облысы
«_____»_____________ 20___ жыл
4 нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
____________________ бөлімі
Субсидиялар алуға арналған өтінім тұқымдық түрлендірілген
қойдың аналық мал басына селекциялық және асыл тұқымдық
жұмыстарды жүргізуге (асыл тұқымды зауыттармен шаруашылықтарда)
Шаруашылық субъектінің атауы:     _____________________________
Облыс және ауданы:                _____________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу мерзімі:    _____________________________
Банк реквизиттері                 _____________________________
Банк шотының нөмірі               _____________________________
Асыл тұқымды аналық мал бойынша статистика
Аналық мал басы, бас: __________
Асыл тұқымды аталық қошқарлар бойынша мәлімет
ЖСН
инвент. нөмірі
нақап аты
жасы, ай
тұқым
1
2
3
4
5
Асыл тұқымды аналық мал басының тізімі
ЖСН
ЖСН
ЖСН
ЖСН
ЖСН
1
2
3
4
5
Өтінімге қоса беріледі:
1) консалтингтік сүйемелдеуі туралы шартының түпнұсқасы мен көшірмесі;
2) шығу тегін растау үшін 1:10 қатынасында төлге генетикалық сараптаманың түпнұсқасы мен көшірмесі;

* метод осеменения (1 - искусственное осеменение, 2 - ручная
случка), не заполняется при вольной случке
Используемые в вольной случке быки-производители
Сведения о быках-производителях
ИНЖ
инвентарный номер
кличка
возраст, месяцев
порода
регистрационный номер в палате
Номер гурта
1
2
3
4
5
6
7
К заявке прилагается:
1) оригинал и копия договора о консалтинговом сопровождении;
2) справка из банка второго уровня о наличии банковского счета
с указанием его номера.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________________________________
_____________________________________________________________________
(подпись)                (Ф.И.О. руководителя)
М.П.
«___» _____________ 20 __ год
Руководитель отдела сельского хозяйства ______ ______________________
(подпись)       (Ф.И.О.)
М.П.
_________________ района ___________________________ области
«___» ____________ 20 __ год
форма 3
Отдел ___________________
__________________ района
_________________ области
Заявка на получение субсидий
на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем
овец, охваченным породным преобразованием
Наименование хозяйствующего субъекта: _________________________
Область и район: ______________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ______________________
Реквизиты обслуживающего банка: _______________________________
Номер банковкого счета: _______________________________________
Статистика по ведению породного преобразования на 1 июня
Маточное поголовье (от 18 мес.), голов: ___________
Племенных баранов-производителей, голов: __________
Нагрузка на барана-производителя, голов: __________
Используемые в хозяйстве бараны-производители:
Сведения о баране-производителе
Использование барана-производителя
Сведения о приобретении
ИНЖ
возраст, месяцев
порода
начало, дата
период, сезонов
дата поступления
наименование продавца
1
2
3
4
5
7
8
Список маточного поголовья овец, участвующего в породном
преобразовании*
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
1
2
3
4
5
* таблица включает информацию только по идентификационных
номерам животных, овцы приведенные в таблице участвуют в породном
преобразовании на дату формирования заявки, номера отсортированы в
порядке увеличения
Товаропроизводитель (покупатель): ___________________________________
_____________________________________________________________________
(подпись)        (Ф.И.О. (при наличии) руководителя)
М.П.
«___» _____________ 20 __ год
Руководитель отдела сельского хозяйства ______ ______________________
(подпись)       (Ф.И.О.)
М.П.
_________________ района ___________________________ области
«___» ____________ 20 __ год
форма 4
Отдел ___________________
__________________ района
_________________ области
Заявка на получение субсидий
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с
маточным поголовьем овец, охваченным породным преобразованием
(в племенных заводах и хозяйствах)
Наименование хозяйствующего субъекта: _________________________
Область и район: ______________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ______________________
Реквизиты обслуживающего банка: _______________________________
Номер банковкого счета: _______________________________________
Статистика по племенному маточному поголовью
Маточное поголовье, голов:__________
Сведения о племенных баранах-производителях
ИНЖ
инвентарный номер
кличка
возраст, месяцев
порода
1
2
3
4
5
Список племенного маточного поголовья*
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
1
2
3
4
5
* таблица включает информацию только по идентификационных номерам
животных, в таблице приводятся данные об овцах зарегистрированных как
племенные на дату формирования заявки, номера отсортированы в порядке
увеличения
К заявке прилагается:
1) оригинал и копия договора о консалтинговом сопровождении;
2) оригинал и копия свидетельства генетической экспертизы на
приплод в соотношении 1:10 для подтверждения происхождения;

1. 1. Елді мекен ____________________________________________________
(өңір, елді-мекеннің атауы)
2. Жиналыс өткізу уақыты «_____»_____________ 20___ жыл.
3. Жиналысқа қатысқан малдары бар, мал иелері __________ адам.
4. Ағымдағы жылдың жайылымдық маусымының басында (екі жастан асқан) аналық мал басы бар:_________________________ бас.
5. Жалпы табында ағымдағы жайылымдық маусымында етті бағыттағы асыл
тұқымдық бұқалармен аналықтарды еркін шағылыстыруды ұйымдастыру
жоспарлануда _________________________________________________ бас.
6. Өз төлінен өсіруге зоотехникалық нормативтерге сәйкес асыл тұқымды
бұқаларды пайдалану.
Жоғарыда көрсетілген елді мекен тұрғындарының жиналыс
қорытындысы бойынша, шешім қабылданды:
1) жалпы табында етті бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану жөніндегі;
2) жалпы табынның барлық тексіз бұқалардың піштіруі туралы.
Асыл тұқымды тұқымдық бұқаның бірдейлендіру нөмірі
Тұқымы
АСЖ тіркеу нөмірі
Бұқаның иесі
1.
2.
3.
Ауылдық округінің Әкімі ________ ____________________________________
(қолы)      (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Тұрғындар жиналысының хатшысы _____ _________________________________
(қолы)    (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Қол қою парағы
Біз, төмендегі қол қойғандар, тұқымдық бұқаларды жалпы табында
тіркеу және пайдалану туралы бастаманы
қолдаймыз ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(өңір, елді-мекен атауы)
№ р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Қолы
Күні
1
2
3
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 6 наурыздағы
№ 3-1/133 бұйрығына
7-қосымша
нысан
Сатып алынған асыл тұқымдық және селекциялық малды пайдалану
туралы келісім
1. Тараптарды анықтау
1. __________ облысы __________ ауданның ауыл шаруашылығы бөлімі атынан бөлімнің басшысы_________________ (тұлғауы, аты, әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) (бұдан әрі - Басшы) бір тараптан, және шаруашылықтың басшысы атынан______________ (Т.А.Ә.) (бұдан әрі – Тауар өндіруші) екінші тараптан, келесілер туралы осы Келісімді жасасты.
2. Келісім мәні, мақсаттары мен міндеттері
2. Өз төлінен ____ бас өсіру мақсатында тауар өндіруші өзіне алған сатып алынған асыл тұқымдық және селекциялық малды ________ (жаңуардың түрі) пайдалану бойынша міндеттенеді.
3. Тараптардың құқытары мен міндеттері
3. Тауар өндіруші:

1. Населенный пункт ___________________________________________
(наименование региона, населенного пункта)
2. Дата проведения схода «_____» _____________ 20 _____ года.
3. Участвовало в сходе владельцев скота, имеющих скот _______
человек.
4. Имеется на начало пастбищного сезона текущего года в наличии
маточного поголовья (старше двух лет) ____________________________
голов.
5. Планируется организовать вольную случку маточного поголовья
крупного рогатого скота в общественном стаде племенными
быками-производителями мясного направления в текущем пастбищном
сезоне в количестве _________________________________________________
голов.
6. Использовать в воспроизводстве племенных
быков-производителей в соответствии с зоотехническими нормативами.
По итогам проведения схода, жители вышеуказанного населенного
пункта, приняли решения:
1) об использовании племенных быков-производителей мясного
направления в общественном стаде;
2) о кастрации всех беспородных быков данного общественного
стада.
Идентификационный номер племенного быка-производителя
Порода
Регистрационный номер в ИАС
Владелец быка
1.
2.
3.
Аким сельского округа _________ _____________________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Секретарь схода граждан _________ ___________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Подписной лист
Мы, нижеподписавшиеся, поддерживаем инициативу по закреплению и
использованию быков-производителей в общественном стаде
_____________________________________________________________________
(наименование региона, населенного пункта)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Индивидуальный идентификационный номер
Подпись
Дата
1.
2.
3.
Приложение 7
к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 марта 2014 года № 3-1/133
форма
Соглашение
об использовании приобретенных племенных и селекционных животных
1. Определение сторон
1. Отдел сельского хозяйства __________ района __________
области, в лице руководителя отдела _________________ (Фамилия, имя,
отчество) (далее – Ф.И.О.) (далее – Руководитель) с одной стороны, и
руководителя хозяйства ___________, в лице ______________ (Ф.И.О.)
(далее - Товаропроизводитель) с другой стороны заключили настоящее
соглашение о нижеследующем.
2. Предмет, цели и задачи Соглашения
2. Товаропроизводитель принимает на себя обязательство об
использовании приобретенного племенного и селекционногоживотного
________ (вид животного) в воспроизводственных целях в количестве
____ голов.
3. Права и обязанности сторон
3. Товаропроизводитель обязуется:

1) асыл тұқымды және селекциялық малдарды зоотехникалық талаптарға сәйкес және барлық қажетті ветеринариялық іс шараларды жүзеге асыруы;
2) өз төлінен өсіру мақсатында сатып алынған асыл тұқымды және селекциялықы аналық басын – екі жылдан кем емес/ асыл тұқымды аталықтарды - екі шағылыстыру маусымынан кем емес пайдалану;
3) Табынды өсімін молайту үшін сатып алынған ірі қара малды тек Қазақстан Республикасының аумағында үш жыл ішінде пайдалану;
4) етті мал шаруашылығында шағылыстыру контингентін ұрпағының сапасы бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен қолдан ұрықтандыруда пайдалану және/немесе өсімін молайтуда ұрпағының сапасы бойынша және/немесе өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану;
5) сүтті мал шаруашылығында шағылыстыру контингентін ұрпағының сапасы бойынша бағаланған тұқымдық бұқалардың ұрығымен 100 % қолдан ұрықтандыруда пайдалану;
6) кәсіптік шығылыстыру үшін сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басын пайдаланбауға міндеттенеді;
7) сатып алынған асыл тұқымды төлдің мақсатты пайдалану үшін шаралар қабылдау.
4. Басшы:
1) сатып алынған асыл тұқымды төлдің мақсатқа сай пайдаланбауға қол жеткізбеу тәуекелдерін басқару бойынша шараларды уақытылы қабылдау;
2) егер Тауар өндірушімен қабылдаған міндеттемелер орындалмаса тиісті облысыңың ауыл шаруашылығы басқармасына төлінген субсидияны қайтару мәселесін ұсыну.
4. Тараптардың жауапкершілігі
5. Тауар өндіруші Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес, осы келісімнің қолдану мерзімі ішінде мақсатқа сай қолдау үшін жауаркершілік тартады.
6. Басшы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес, субсидияланған асыл тұқымды және селекциялық малдарды мақсатқа сай пайдалану фактілердің табылуының уақытылы тиісті шараларды қабылдамау үшін жауаркершілік тартады.
5. Дауларды шешу
7. Осы Келісімнен туындайтын немес оған байланысты кез келген даумен келіспеушілік Басшы мен Тауар өндіруші арасында өзара келіссөздер жүргізу жолымен шешілетін.
8. Басшы мен Тауар өндіруші:
- олардың арасындағы өзара қолайлы шешімді іздеу мақсатында туындаған мәселенің талдануын қамтамасыз етеді;
- олардың арасындағы өзара қолайлы шешімді таппаған жағдайда жоғары тұрған органға немесе сотқа өтінеді.
6. Қолдану мерзімі
9. Келісім қол қойылған сәттен бастап және үш жыл ішінде қолданылады.
Ауыл шаруашылық бөлімінің басшысы   Тауар өндіруші
_______________ облысының           ___________(шаруашылықтың атауы)
_______________ аудыны              _______________ (отырған орны)
_________________ (Т.А.Ә., мөрі)    __________________ (Т.А.Ә., мөрі)
М.О.                                М.О.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 6 наурыздағы
№ 3-1/133 бұйрығына
8-қосымша
нысан 1
«Бекітемін»
_________________ ауылдық округінің Әкімі
________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты
(болған жағдайда), қолы, мөрі)
20__жыл «_____»_______________
Ірі қара малының аналық басын ұрықтандыру туралы актісі
20___ жылғы «___»_______________ № _______
Біз, малдың иесі,_______________________________________ атынан
(ауылдық округтің, ауданның, облыстың атауы)
ұрықтандырушы-техник _______________________________________________,
(ұрықтандырушы-техниктің Т.А.Ә. (болған жағдайда))
және ауылдық округінің Әкімі аппаратының маманы____________________,
(ауылдық округінің Әкімі аппаратының маманы Т.А.Ә. (болған жағдайда))
төменде көрсетілген кестеге сәйкес ______ бас сиырлар/қашарлар қолдан
ұрықтандырылған туралы осы актіні жасасты.
№ п/п
Малдың иесінің Т.А.Ә.(болған жағдайда)
Иесінің мекен-жайы
Малдың сәйкестендіру нөмірі
Малдың жасы
Ұрықтандыру мерзімі
Малдардың иесінің қолы
Ұрықтандырушы-техник ____________ _________________________________
(қолы)         (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Ауылдық округінің Әкімі
аппаратының маманы ____________ ___________________________________
(қолы)          (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
нысан
____________ ауылдық округі
_________________ облысының
____________________ ауданы
Ұрықтанған ірі қара малдың аналық басын зерттеу актісі
20___ жылғы «___»_______________ № _______
Біз, малдың Иесі,_____________________________________ атынан,
(ауылдық округтің, ауданның, облыстың атауы)
ұрықтандырушы-техник_______________________________________________,
(ұрықтандырушы-техниктің Т.А.Ә. (болған жағдайда))
төмендегі кестеге сәйкес, ______ бас сиырлар мен қашарларды қолдан
ұрықтандылды және зерттеу қорытындысы бойынша 20__жылдың «____»
_________ ірі қара малдың аналық басы нақты ұрықтандырылған туралы
осы актіні жасасты.
№ п/п
Малдың иесінің Т.А.Ә.(болған жағдайда)
Иесінің мекен-жайы
Малдың сәйкестендіру нөмірі
Малдың жасы
Ұрықтандыру мерзімі
Малдардың иесінің қолы
Ұрықтандырушы-техник __________
(қолы)
____________________________________________
(тегі, аты, әкісінің аты (болған жағдайда)
нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
_______________ шаруашылығы
Малды және құсты тіркеу актісі
Малдар кімге тіркелген
Малдың сатып алу мерзімі
Малдың түрі
Жасы
Жас-жыныстық тобы
Сәйкестендіру нөмірі
Тұқым/кросс
Cатушы ___________________  ____________
(атауы)           (қолы)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), мөр)
Сатып алушы ___________ ________________________________________
(қолы)          (Т.А.Ә. (болған жағдайда))
нысан
________________________ облысы
_____________________ ауданының
________________ ауылдық округі
Бордақылау алаңдарына бұқашықтарды тапсыру актісі
20___ жылғы «___»_______________ № _______
Біз, шаруашылықтың басшысы (сатушы)____________________________
_____________________________________________________________ атынан,
(шаруашылықтың және басшының атауы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)
және сатып алушы ____________________________________________________
(бордақылау аланның атауы және басшысы) (тегі, аты, әкісінің аты
болған жағдайда) бордақылау аланның басшысы атынан, төмендегі кестеге
сәйкес, сатушшымен сатып алушыға тапсырылған және сатып алушымен
бордақылау аланына ______ бас бұқашықтар қабылданған туралы осы
актіні жасасты.
Бұқашықтардың сәйкестендіру нөмірі
Бұқашықтардың жасы, ай
Бұқашықтардың тірі салмағы, кг
1
2
3
Шаруашылықтың басшысы _______________________ _______________________
(атауы)                (қолы)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), мөр)
Сатып алушы _______________ _________________________________________
(қолы)           (Т.А.Ә. (болған жағдайда), мөр)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 6 наурыздағы
№ 3-1/133 бұйрығына
9-қосымша
1 нысан
Селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу бойынша үзінді
көшірме, (тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малды
өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін аналық басының
селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу)
Көшірменің нөмірі: _________
Қалыптастыру мерзімі:_______
Шаруашылық субъектінің атауы:    ____________________________________
Облыс және ауданы:               ____________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу мерзімі:   ____________________________________
1 маусымға тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика
Аналық мал басы (18 айынан бастап), бас: __________
Етті бағыттағы асыл тұқымды бұқалар, бас: __________
Аталық бұқаға жүктемесі, бас: __________
Субсидия көлемінің есебі:
Субсидияланатын бас саны: __________
Субсидиялау нормативі (теңге):       18000
Субсидиялау сомасы (теңге): __________
Ауыл шаруашылығы бөлімі
________________________________________                    _________
маманның қызметі, Т.А.Ә.                                қолы
М.О.
2 нысан
Селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу бойынша үзінді
көшірме, (етті және сүтті өнімділік бағытындағы ірі қара малды
өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін аналық басының
селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу)
Көшірменің нөмірі: __________
Қалыптастыру мерзімі:________
Шаруашылық субъектінің атауы:    ____________________________________
Облыс және ауданы:               ____________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу мерзімі:   ____________________________________
Аналық басы бойынша статистика
Аналық мал басы (15 айдан үлкен сиырлар, қашарлар және құнажындар), бас: __________
Ұрықтандыруға шығындалған (1 қаңтардан бастап), доза: __________
Қолдан шығылыстыру өткізілген (1 қаңтардан бастап), саны: __________
Субсидия көлемінің есебі:
Субсидияланатын бас саны: _________
Субсидиялау нормативі (теңге): __20000__
Субсидиялау сомасы (теңге): __________
Ауыл шаруашылығы бөлімі
______________________________________ ______________________
маманның қызметі, Т.А.Ә.                   қолы
М.О.
3 нысан
Селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу бойынша үзінді
көшірме, (асыл тұқымды қой шаруашылығындағы аналық
басының селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу)
Көшірменің нөмірі: _________
Қалыптастыру мерзімі:_______
Аналық басы бойынша статистика
Аналық бас, бас: __________
Аталық қошқарлар, бас: __________
Субсидия көлемінің есебі:
Субсидиялатын бас саны: ________
Субсидиялау нормативі (теңге): __1500 _
Субсидиялау сомасы (теңге): __________
Ауыл шаруашылығы бөлімі
______________________________________       _________________
маманның қызметі, Т.А.Ә.                  қолы
М.О.
4 нысан
Селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу бойынша үзінді
көшірме, (тауарлық қой шаруашылығындағы тұқымдық түрлендіруге)
Көшірменің нөмірі:__________
Қалыптастыру мерзімі:_______
Шаруашылық субъектінің атауы:    ____________________________________
Облыс және ауданы:               ____________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу мерзімі:   ____________________________________
1 маусымға тұқымдық түрлендірудің жүргізу бойынша статистика
Аналық басы (18 айдан бастап), бас: __________
Асыл тұқымды аталық қошқарлар, бас: __________
Аталық қошқарға жүктемесі, бас: __________
Субсидия көлемінің есебі:
Субсидиялатын бас саны: __________
Субсидиялау нормативі (теңге): __1500____
Субсидиялау сомасы (теңге): __________
Ауыл шаруашылығы бөлімі
____________________________________     ___________________
маманның қызметі, Т.А.Ә.                  қолы
М.О.
5 нысан
Асыл тұқымды және селекциялық ірі қара малды сатып алу бойынша
үзінді көшірме
Көшірменің нөмірі: __________
Қалыптастыру мерзімі: _______
Шаруашылық субъектінің атауы:    ____________________________________
Облыс және ауданы:               ____________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу мерзімі:   ____________________________________
Сатып алынған етті және сүтті өнімділік бағытындағы ІҚМ бойынша стаистика
Бұқашақтар, қашарлар және құнажындар
барлығы
Оның ішінде отандық шығу тегі
оның ішінде имппорталған:
Австралиядан, АҚШ-тан, Канададан,
Еуропа елдерінен
Ресейден, Беларусиядан, Украинадан
1
2
3
4
5
6
Сатып алынды, бас
Субсидиялау нормативі, теңге

1) содержать племенных и селекционных животных в соответствии с
зоотехническими нормами и осуществлять все необходимые ветеринарные
мероприятия;
2) использовать приобретенное племенное и селекционное маточное
поголовье в воспроизводительных целях - не менее двух лет/племенных
производителей - не менее двух случных сезонов;
3) использовать приобретенное из-за рубежа импортное племенное
поголовье и его приплод для воспроизводства стада в течение трех лет
только на территории Республики Казахстан;
4) в мясном скотоводстве использовать искусственное осеменение
случного контингента семенем племенных быков-производителей,
оцененных по качеству потомства, и/или использовании в ручной случке
оцененных по собственной продуктивности племенных
быков-производителей;
5) в молочном скотоводстве использовать 100% искусственное
осеменение случного контингента семенем племенных
быков-производителей, оцененных по качеству потомства;
6) не использовать приобретенного племенного маточного
поголовья для промышленного скрещивания;
7) принимать меры для целевого использования приобретенного
племенного молодняка.
4. Руководитель обязуется:
1) своевременно принимать меры по управлению рисками нецелевого
использования приобретенного племенного молодняка;
2) в случае неисполнения принятых обязательств
Товаропроизводителем вносить в Управление сельского хозяйства
соответсвующей области вопрос о возврате выплаченных субсидий.
4. Ответственность сторон
5. Товаропроизводитель несет ответственность за взятые на себя
обязательства в соответствии с действующим законодательством
Республики Казахстан за нецелевое использование в течении срока
действия настоящего соглашения.
6. Руководитель несет ответственность за взятые на себя
обязательства в соответствии с действующим законодательством
Республики Казахстан за несвоевременное принятие соответствующих мер
при обнаружении фактов нецелевого использования просубсидированных
племенных и селекционных животных Товаропроизводителем.
5. Разрешение споров
7. Любой спор или разногласие, которое может возникнуть из
настоящего Соглашения или связанное с ним будут решаться путем
проведения переговоров между Руководителем и Товаропроизводителем.
8. Руководитель и Товаропроизводитель:
обеспечивают обсуждение возникшего вопроса с целью поиска
взаимоприемлемого решения между собой;
в случае не нахождения взаимоприемлемого решения между собой
обращаются в вышестоящий орган или в суд.
6. Сроки действия
9. Соглашение вступает в силу с момента его подписания и
действует в течении трех лет.
Руководитель
отдела сельского хозяйства
_______________ района
_______________ области
_______________ (Ф.И.О,  подпись)
М.П.
Товаропроизводитель
________ (наименование хозяйства)
_______________ (местонахождение)
_________________ (Ф.И.О, подпись)
М.П.
Приложение 8
к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 марта 2014 года № 3-1/133
форма 1
«Утверждаю»
Аким _____________________ сельского округа
_______________________________________
(Ф.И.О.(при наличии), подпись, печать)
«___» _________ 20 __ год
Акт
об осеменении маточного поголовья крупного рогатого скота
№ ________ от «____» ___________ 20 ___ года
Мы, владелец скота, в лице ____________________________________
(Ф.И.О. (при наличии) владельца)
техник-осеменатор ___________________________________________________
(Ф.И.О. (при наличии) техника-осеменатора)
и специалист аппарата акима сельского округа _______________________,
(Ф.И.О. (при наличии) специалист аппарата акима сельского округа)
составили настоящий акт о том, что искусственно осеменено ______
голов коров и телок, согласно нижеследующей описи.
п/п
Ф.И.О. (при наличии) владельцев животных
Адрес владельца
Идентификационный номер скота
Возраст скота, месяцев
Дата осеменения
Подписи владельцев животных
Техник-осеменатор _______________ ___________________________________
(подпись)          (Ф.И.О. (при наличии))
Специалист аппарата акима сельского округа _________ ________________
(подпись)      (Ф.И.О.
(при наличии))
форма 2
____________ сельский округ
____________________ района
___________________ области
Акт
обследования осеменного маточного поголовья крупного скота
№ ________ от «____» ___________ 20 __ года
Мы, владелец скота ___________________________________________,
(наименование сельского округа, района, области)
техник-осеменатор __________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии) техника-осеменатора)
составили настоящий акт о том, что то искусственно осеменено ________
голов коров и телок и по результатам обследования на «____»
_________ 20 ___ года выявлено фактически осемененными _____ голов
маточного поголовья крупного рогатого скота, согласно нижеследующей
описи.
п/п
Ф.И.О. (при наличии) владельцев животных
Адрес владельца
Идентификационный номер скота
Возраст скота, месяцев
Дата осеменения
Подписи владельцев животных
Техник-осеменатор _________ _________________________________________
(подпись)           (Ф.И.О. (при наличии))
форма 3
Хозяйство _______________
__________________ района
_________________ области
Акт
об оприходования животных и птицы
Вид животного
Порода/ кросс
Половозростная группа
Возраст, месяцев
Идентификационный номер
Дата приобретения животного
За кем закреплены животные
Специалист хозяйства _______________________ ______________________
(подпись)             (Ф.И.О. (при наличии))
Покупатель _______________        ___________________________________
(подпись)                    (Ф.И.О. (при наличии))
форма 4
__________ сельский округ
__________________ района
_________________ области
Акт
приема-передачи бычков на откормочные площадки
№ ________ от «____» ___________ 20 ___ года
Мы, руководитель хозяйства (продавец) _________________________
в лице _____________________________________________________________,
(наименование хозяйства и руководителя (Ф.И.О. (при наличии)
и покупатель в лице представителя откормочной площадки
_____________________________________________________________________
(наименование откормочной площадки и представителя Ф.И.О.
(при наличии)
составили настоящий акт о том, что продавцом были переданы покупателю
и покупателем приняты бычки на откормочную площадку в количестве
______ голов, согласно нижеследующей описи.
Идентификационный номер бычков
Возраст, месяцев
Живой вес, кг
1.
2.
3.
Руководитель хозяйства _______________________           ____________
(наименование)                 (подпись)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при наличии), печать)
Покупатель _______________ __________________________________________
(подпись)                (Ф.И.О. (при наличии))
Приложение 9
к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 марта 2014 года № 3-1/133
форма 1
Выписка о ведении селекционной и племенной работы,
(на получение субсидий по селекционной и племенной работе маточного
поголовья для товаропроизводителей, занимающихся разведением крупного
рогатого скота, охваченного породным преобразованием)
Номер выписки: _____________
Дата формирования: _________
Наименование хозяйствующего субъекта: _________________________
Область и район: ______________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ______________________
Статистика по ведению породного преобразования на 1 июня
Маточное поголовье (от 18 месяцев), голов: ___________
Племенных быков мясного направления, голов: __________
Нагрузка на быка-производителя, голов: _______________
Расчет объема субсидий:
Количество субсидируемых голов: __________
Норматив субсидирования (тенге): 18000
Сумма субсидирования (тенге): __________
Отдел сельского
хозяйства _________________________________ ___________________
(должность специалиста, Ф.И.О.)        (подпись)
М.П.
форма 2
Выписка о ведении селекционной и племенной работы,
(на получение субсидий по селекционной и племенной работе маточного
поголовья для товаропроизводителей, занимающихся разведением
племенного крупного рогатого скота мясного и молочного
направлений продуктивности)
Номер выписки: _____________
Дата формирования: _________
Наименование хозяйствующего субъекта: _________________________
Область и район: ______________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ______________________
Статистика по маточному поголовью
Маточного поголовья (коровы, нетели и телки старше 15 месяцев),
голов: __________
Затрачено на осеменение доз: _____________
Проведено ручных случек кол-во: __________
Расчет объема субсидий:
Количество субсидируемых голов: _________
Норматив субсидирования (тенге): 20000
Сумма субсидирования (тенге): __________
Отдел сельского
хозяйства ______________________________ _____________________
(должность специалиста, Ф.И.О.)       (подпись)
М.П.
форма 3
Выписка о ведении селекционной и племенной работы,
(получение субсидии по селекционной и племенной работе маточного
поголовья в племенном овцеводстве)
Номер выписки: _____________
Дата формирования: _________
Статистика по маточному поголовью
Маточное поголовье, голов: ______________
Баранов-производителей, голов: __________
Расчет объема субсидий:
Количество субсидируемых голов: ________
Норматив субсидирования (тенге): 1500
Сумма субсидирования (тенге): __________
Отдел сельского
хозяйства ________________________________ ____________________
(должность сотрудника, Ф.И.О.)       (подпись)
М.П.
форма 4
Выписка о ведении селекционной и племенной работы,
(на получение субсидий по селекционной и племенной работе маточного
поголовья овец, охваченного породным преобразованием)
Номер выписки: _____________
Дата формирования: _________
Наименование хозяйствующего субъекта: _________________________
Область и район: ______________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ______________________
Статистика по ведению породного преобразования на 1 июня
Маточное поголовье (от 18 мес.), голов: ___________
Племенных баранов-производителей, голов: __________
Нагрузка на барана-производителя, голов: __________
Расчет объема субсидий:
Количество субсидируемых голов: __________
Норматив субсидирования (тенге): 1500
Сумма субсидирования (тенге): __________
Отдел сельского
хозяйства _______________________________   ___________________
(должность сотрудника, Ф.И.О.)         (подпись)
М.П.
форма 5
Выписка о приобретении племенного и селекционного крупного
рогатого скота
Номер выписки: _____________
Дата формирования: _________
Наименование хозяйствующего субъекта: _________________________
Область и район: ______________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ______________________
Статистика по приобретенному молодняку КРС мясного и молочного
направления продуктивности
Бычки, телки и нетели
всего
в том числе отечественного происхождения
в том числе импортированные из
Австралии, США, Канады,
стран Европы
России, Беларуси, Украины
1
2
3
4
5
6
Приобретено, голов
Норматив субсидирования, тенге

154 000
200 000*, 235 000**
154 000
118 000
* Етті өнімділік бағытындағы ІҚМ
** Сүтті өнімділік бағытындағы ІҚМ
Субсидиялау сомасы (теңге): __________
Ауыл шаруашылығы бөлімі
_________________________________ __________________
маманның қызметі, Т.А.Ә.           қолы
М.О.
6 нысан
Асыл тұқымды қой төлін сатып алу бойынша үзінді көшірме
Көшірменің нөмірі: __________
Қалыптастыру мерзімі: _______
Шаруашылық субъектінің атауы:   ____________________________________
Облыс және ауданы:              ____________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу мерзімі:  ____________________________________
Аналық басы және сатып алынған қой төлі бойынша статистика
Асыл тұқымды тұсақтар мен қошқарлар сатып алынды: __________
Субсидия көлемінің есебі:
Субсидиялатын бас саны: ________
Субсидиялау нормативі (теңге): __8000 _
Субсидиялау сомасы (теңге): __________
Ауыл шаруашылығы бөлімі
_____________________________________ _________________
маманның қызметі, Т.А.Ә.             қолы
М.О.
7 нысан
Жалпы табында етті бағыттағы асыл тұқымды бұқаларды күтіп-бағу
бойынша үзінді көшірме
Көшірменің нөмірі: __________
Қалыптастыру мерзімі: _______
Өтініш берушінің атауы:         ____________________________________
Облыс және аудан:               ____________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу мерзімі:: ____________________________________
Жалпы табында шығылыстыру үшін пайдаланатын аталық бұқалар
Аталық бұқалардың саны: __________
Жалпы табының саны: __________
Субсидия көлемінің есебі:
Субсидияланатын бас саны: __________
Субсидиялау нормативі (теңге): __________
Субсидиялау сомасы (теңге): __________
Ауыл шаруашылығы бөлімі
______________________________________    __________________
маманның қызметі, Т.А.Ә.                  қолы
М.О.
8 нысан
Бордақылау алаңдарына бұқашықтарды өткізу субсидия алу өтінім
бойынша үзінді көшірме
Көшірменің нөмірі: __________
Қалыптастыру мерзімі: _______
Шаруашылық субъектінің атауы:          ______________________________
Облыс және ауданы:                     ______________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу мерзімі:         ______________________________
Бордақылау алаңдарына өткізілген бұқашықтар бойынша мәлімет
Бордақылау алаңдарына өткізілген бұқашықтар саны, бас: __________
Субсидия көлемінің есебі:
Субсидиялатын бас саны: __________
Субсидиялау нормативі (теңге): __________
Субсидиялау сомасы (теңге): __________
Ауыл шаруашылығы бөлімі
_____________________________________     _______________
маманның қызметі, Т.А.Ә.                  қолы
М.О.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 6 наурыздағы
№ 3-1/133 бұйрығына
10-қосымша
нысан
Малдың аналық басының бір басын қолдан ұрықтандыруды
ұйымдастыруға анықтама-есеп
Шығындар атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Бір бірлікке арналған құны
Сомасы
1.
2.
3.
БАРЛЫҒЫ:
Көрсетілетін қызметтерді жеткізушілер ______ ________________________
(қолы) (жеке тұлғаның Т.А.Ә.
(болған жағдайда)/ заңды тұлғаның атауы)
______________________ ауданы ____________________ облысы
«_____»_____________ 20___ жыл
Бөлімінің басшысы __________ ________________________________________
(қолы)         (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
М.О.
_____________________ ауданы ____________________ облысы
«_____»_____________ 20___ жыл
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 6 наурыздағы
№ 3-1/133 бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің күші
жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі

154 000
200 000*, 235 000**
154 000
118 000
* КРС мясного направления продуктивности
** КРС молочного направления продуктивности
Сумма субсидирования (тенге): __________
Отдел сельского
хозяйства ________________________________  ___________________
(должность специалиста, Ф.И.О.)         (подпись)
М.П.
форма 6
Выписка о приобретении племенных овец
Номер выписки: _____________
Дата формирования: _________
Наименование хозяйствующего субъекта: _________________________
Область и район: ______________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ______________________
Статистика по маточному поголовью и приобретенному молодняку
овец
Приобретено племенных баранчиков и ярок: __________
Расчет объема субсидий:
Количество субсидируемых голов: ________
Норматив субсидирования (тенге): 8000
Сумма субсидирования (тенге): __________
Отдел сельского
хозяйства ______________________________     __________________
(должность специалиста, Ф.И.О.)         (подпись)
М.П.
форма 7
Выписка о содержании племенных быков мясных пород в
общественных стадах
Номер выписки: _____________
Дата формирования: _________
Наименование заявителя: _______________________________________
Область и район: ______________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ______________________
Быки-производители, используемые для случки в общественных
стадах
Количество быков-производителей: __________
Количество общественных стад: _____________
Расчет объема субсидий:
Количество субсидируемых голов: ___________
Норматив субсидирования (тенге): __________
Сумма субсидирования (тенге): _____________
Отдел сельского
хозяйства _____________________________ _______________________
(должность специалиста, Ф.И.О.)       (подпись)
М.П.
форма 8
Выписка о реализации бычков на откормочные площадки
Номер выписки: _________
Дата формирования: _____
Наименование хозяйствующего субъекта: _________________________
Область и район: ______________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ______________________
Сведения о бычках, реализованных на откормочные площадки
Количество бычков, реализованных на откормочные площадки,
голов: __________
Расчет объема субсидий:
Количество субсидируемых голов: ___________
Норматив субсидирования (тенге): __________
Сумма субсидирования (тенге): _____________
Отдел сельского
хозяйства __________________________________  _________________
(должность специалиста, Ф.И.О.)        (подпись)
М.П.
Приложение 10
к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 марта 2014 года № 3-1/133
форма
Справка-расчет
на организацию искусственного осеменения одной головы
маточного поголовья
Наименование затрат
Единица измерения
Количество
Стоимость за единицу
Сумма
1.
2.
3.
ИТОГО:
Поставщик услуг __________ ____________________________________
(подпись)       (Ф.И.О. (при наличии) физического лица
/наименование юридического лица)
_________________ района ___________________________ области
«_____» ____________ 20 __ год
Руководитель Отдела _________ _________________________________
(подпись)        (Ф.И.О. (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
«_____» ____________ 20 __ год
Приложение 11
к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 марта 2014 года № 3-1/133
Перечень утративших силу некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан

1. «Асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға арналған субсидиялау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 35 қаулысын іске асыру жөніндегі іс-шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2013 жылғы 15 ақпандағы № 3-1/66 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылы 28 ақпандағы № 8352 тіркелген).
2. «Мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыру мақсатында субсидиялау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 36 қаулысын іске асыру жөніндегі іс-шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2013 жылғы 15 ақпандағы № 3-1/67 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылы 28 ақпандағы № 8353 тіркелген).
3. «Асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға арналған субсидиялау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 35 қаулысын іске асыру жөніндегі іс-шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2013 жылғы 15 ақпандағы № 3-1/66 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2013 жылы 8 қазандағы № 3-1/479 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылы 1 қарашадағы № 8871 тіркелген).
4. «Мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыру мақсатында субсидиялау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 36 қаулысын іске асыру жөніндегі іс-шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2013 жылғы 15 ақпандағы № 3-1/67 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2013 жылғы жылғы 8 қазандағы № 3-1/478 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылы 2 қарашадағы № 8872 тіркелген).

1. Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 февраля 2013 года № 3-1/66 «О мерах по реализации Постановления Правительства Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 35 «Об утверждении Правил субсидирования на поддержку племенного животноводства» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 28 февраля 2013 года за № 8352).
2. Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 февраля 2013 года № 3-1/67 «О мерах по реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 36 «Об утверждении Правил субсидирования в целях повышения продуктивности и качества продукции животноводства» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 28 февраля 2013 года за № 8353).
3. Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 октября 2013 года № 3-1/479 «О внесении изменения в приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 февраля 2013 года № 3-1/66 «О мерах по реализации Постановления Правительства Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 35 «Об утверждении Правил субсидирования на поддержку племенного животноводства» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 1 ноября 2013 года за № 8871).
4. Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 октября 2013 года № 3-1/478 «О внесении изменения в приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 февраля 2013 года № 3-1/67 «О мерах по реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 36 «Об утверждении Правил субсидирования в целях повышения продуктивности и качества продукции животноводства» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 2 ноября 2013 года за № 8872).