Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын жасасу тұжырымдамасының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 08-1-1-1/70 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 04 сәуірде № 9318 тіркелді
«Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 30 мамырдағы Заңының 2-2-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын жасасу тұжырымдамасының нысаны бекітілсін.
2. Халықаралық құқық департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрі                      Е. Ыдырысов
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 08-1-1-1/70 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Халықаралық шартты жасасу тұжырымдамасы
_____________________________________________________________
(жасалуы ұсынылып отырған халықаралық шарттың атауы)
Тұжырымдамада көрсетілуі тиіс мәліметтер тізбесі
Мемлекеттік органның ақпараты
1.
Халықаралық шартты жасасуды ұсынып отырған мемлекеттік орган (бастама шетелдік мемлекет немесе халықаралық ұйым тарапынан көтерілген жағдайда – атап өту қажет)
2.
Халықаралық шарт жасасу көзделіп отырған шетелдік мемлекет (мемлекеттер) және/немесе халықаралық ұйым (халықаралық ұйымдар) (халықаралық шартқа қосылған жағдайда халықаралық шартқа қатысушылардың тізбесін қоса беру қажет)
3.
Жасасуға ұсынылып отырған халықаралық шарттың реттеу нысанасы
4.
Жасасуға ұсынылып отырған халықаралық шарттың мақсаттары
5.
Халықаралық шартты жасасудың орындылығының негіздемесі
6.
Халықаралық шарт жасалған жағдайда оны іске асырудан күтіліп отырған нәтиже (әлеуметтік, қаржы-экономикалық, құқықтық, өзге де мүмкін болатын нәтиже)
7.
Халықаралық шартты жасасудың болжалды мерзімдері
8.
Халықаралық шарттың күшіне енуіне қажетті мемлекетішілік рәсімдерді өткізудің болжалды мерзімдері
9.
Халықаралық шарт жасасылған жағдайда оны іске асыруға жауапты мемлекеттік органдар
10.
Қатысушысы Қазақстан Республикасы және халықаралық шартты жасасу көзделіп отырған шетелдік мемлекет (мемлекеттер) болып табылатын реттеу нысанасы ұқсас басқа да халықаралық шарттардың болуы (соның ішінде халықаралық ұйымдар шеңберінде)
Мемлекеттік органның
бірінші басшысы      ___________/   ______________________
қолы         қолдың толық жазылуы
_________ күні

Об утверждении формы концепции заключения международного договора Республики Казахстан
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 08-1-1-1/70. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 апреля 2014 года № 9318
В соответствии с пунктом 1 статьи 2-2 Закона Республики Казахстан от 30 мая 2005 года «О международных договорах Республики Казахстан», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму концепции заключения международного договора Республики Казахстан.
2. Международно-правовому департаменту обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в официальных средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр иностранных дел
Республики Казахстан                       Е. Идрисов
Утверждена
приказом Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 08-1-1-1/70
Форма
Концепция заключения международного договора
_____________________________________________________________________
(наименование международного договора, который предлагается
заключить)
Перечень сведений, которые должны быть отражены в концепции
Информация государственного
органа
1.
Государственный орган, предлагающий заключение международного договора (в случае поступления инициативы со стороны иностранного государства или международной организации - отметить)
2.
Иностранное государство (государства) и/или международная организация (международные организации), с которыми предполагается заключить международный договор (в случае присоединения приложить перечень участников международного договора)
3.
Предмет регулирования международного договора, который предлагается заключить
4.
Цели международного договора, который предлагается заключить
5.
Обоснование целесообразности заключения международного договора
6.
Эффект (социальный, финансово-экономический, правовой, иной возможный эффект), ожидаемый от реализации международного договора в случае его заключения
7.
Предполагаемые сроки заключения международного договора
8.
Предполагаемые сроки проведения внутригосударственных процедур, необходимых для вступления международного договора в силу
9.
Государственные органы, ответственные за реализацию международного договора в случае его заключения
10.
Наличие других международных договоров с аналогичным предметом регулирования, участниками которых одновременно являются Республика Казахстан и иностранное государство (государства), с которым предполагается заключить международный договор (в том числе в рамках международных организаций)
Первый руководитель             _________/        _________________
государственного органа          подпись        расшифровка подписи
__________ дата