"Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдарға куәлiктер мен шетелдiктерге тұруға ықтиярхаттар беру", "Шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тiркеу және оларға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру", "Қазақстан Республикасының азаматтығына Қабылдауды және одан шығуды тiркеу", "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 152 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 12 сәуірде № 9320 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 495 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 30.05.2015 № 495 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдарға куәлiктер мен шетелдiктерге тұруға ықтиярхаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) «Шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тiркеу және оларға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) «Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдауды және одан шығуды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) «Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Көші-қон полициясы департаменті (С.С. Сайынов):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары Е.З. Тургумбаевқа және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы департаментіне (С.С. Сайынов) жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                         Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 152 бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ
адамдарға куәлiктер мен шетелдiктерге тұруға ықтиярхаттар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Об утверждении регламентов государственных услуг "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан", "Регистрация и выдача разрешений иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", "Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан", "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 152. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 12 апреля 2014 года № 9320. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 495
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 30.05.2015 № 495 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан»;
2) регламент государственной услуги «Регистрация и выдача разрешений иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан»;
3) регламент государственной услуги «Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан»;
4) регламент государственной услуги «Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан».
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
3. Департаменту миграционной полиции (Саинов С.С.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Тургумбаева Е.З. и Департамент миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Саинов С.С.).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарный дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    К. Касымов
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 152
Регламент государственной услуги
«Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на
жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике
Казахстан»

1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдарға куәлiктер мен шетелдiктерге тұруға ықтиярхаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 111 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдарға куәлiктер мен шетелдiктерге тұруға ықтиярхаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасында азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер мен шетелдіктің тұруға ықтиярхаттарын беру рәсімін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында «Iшкi iстер органдарының қызметi туралы» бөлiмінде көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөліністері (бұдан әрі – көші-қон полициясының бөліністері) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижесi «Қазақстан Республикасының азаматы паспортының, Қазақстан Республикасының азаматы жеке куәлігінің, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхаттың, азаматтығы жоқ адамның куәлігінің, босқын куәлігінің үлгілерін және оларды қорғауға қойылатын талаптарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 4 шілдедегі № 684 қаулысымен бекітілген үлгілер бойынша Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдарға куәлiктер мен шетелдiктерге тұруға ықтиярхаттар беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөліністері (жұмыскерлері)
іс-әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне аудандық, қалалық, облыстық ішкі істер органдары көші-қон полициясы бөлімінің (бөлімшесінің, тобының) қызметкері қатысады.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көші-қон полициясы бөліністері көрсетілетін қызметті алушының тұрақты тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiмен көрсетіледі.
7. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау көші-қон полициясы бөліністерінде «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда көші-қон полициясы инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) mvd.gov.kz интернет-ресурсында «Iшкi iстер органдарының, облыстардағы, Алматы, Астана қалаларындағы ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі – ІІД) қызметi туралы» бөлiмінде, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және көші-қон полициясы бөліністерінде орналасқан стендтерде орналастырылады.

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги ««Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан» (далее - регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуги «Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан» (далее - Стандарт), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 111 и определяет процедуру выдачу удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранца в Республике Казахстан.
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан по адресам, указанным на Интернет-ресурсе Министерства: www.mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел» (далее - подразделения миграционной полиции).
3. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
4. Результатом оказания государственной услуги является выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам в Республике Казахстан по образцам утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июля 2013 года № 684 «Об утверждении образцов паспорта гражданина Республики Казахстан, удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства, удостоверения беженца и требований к их защите», постоянно проживающим в Республике Казахстан.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
5. В процессе оказания государственной услуги участвуют сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции районного, городского, областного органов внутренних дел.
6. Государственная услуга оказывается по месту постоянного жительства услугополучателя подразделениями миграционной полиции.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
7. Прием документов указанных в пункте 9 Стандарта в подразделениях миграционной полиции осуществляется посредством «окон», на которых указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора миграционной полиции.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД): mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел», департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астана (далее - ДВД)», а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.

9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 30 (отыз) жұмыс күні.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің
(жұмыскерлерінің) өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) қалалық, аудандық, қаладағы аудандық, кенттік ішкі істер органдары көші-қон полициясы бөлімінің, бөлімшесінің, тобының қызметкері;
2) облыстың, Алматы және Астана қалаларының ІІД көші-қон полициясы басқармасының (бұдан әрі – КҚПБ) қызметкері;
3) Көші-қон полициясы департаментінің (бұдан әрі – КҚПД) қызметкері;
4) «Ақпараттық-өндірістік орталық» Республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – «АӨО» РМК).
11. Әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттері (рәсімдері) реттілігінің және өзара іс-қимыл жасасуының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ-ның арасындағы өзара байланыстың сызбасы осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзге де көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрінеді. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы «электрондық үкімет» веб-порталында және ІІМ-нің mvd.gov.kz, облыстардың, Алматы, Астана қалаларының интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздері мен көші-қон полициясы бөліністерінің ғимараттарында орналасқан стенділерде орналастырылады.
Ескерту. Регламент 13-тармақпен толықтырылды - ҚР Ішкі істер министрінің 23.06.2014 № 368 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
« Қазақстан Республикасында тұрақты
тұратын азаматтығы жоқ адамдарға
куәлiктер мен шетелдiктерге тұруға
ықтиярхаттар беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ
адамдарға куәлiктер мен шетелдiктерге тұруға ықтиярхаттар
берудің әкімшілік іс-әрекеттері және рәсімдері реттілігінің
және өзара іс-қимыл жасасуының сипаттамасы
Кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы. Негізгі процесс.
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
2
ҚФБ атауы
ІІО
ІІО
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдау және тексеру
Формулярларды толтыру, дербес код беру, күнін және қолын қою
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Н-2 нысан бойынша кітапта тіркеу
Өтініш иесіне формулярдың түбіртегін беру
5
Орындау мерзімдері
10 минут
10 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
Кестенің жалғасы
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
3
4
5
6
2
ІІО
КҚПБ
КҚПД
КҚПД
3

9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
10. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник подразделения миграционной полиции городского, районного, районного в городе, поселкового отдела, отделения, группы органов внутренних дел;
2) сотрудник управления миграционной полиции ДВД области, городов Алматы и Астаны (далее – УМП).
3) сотрудник Департамента миграционной полиции (далее – ДМП);
4) Республиканское государственное предприятие «Информационно производственный центр» (далее РГП – «ИПЦ»).
11. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
12. Схема взаимосвязи между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале «электронного правительства» и интернет-ресурсе МВД mvd.gov.kz, департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астана, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 13 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 23.06.2014 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверений лицам без
гражданства и видов на жительство
иностранцам, постоянно проживающим в
Республике Казахстан»
Описание
последовательности и взаимодействия административных действий и
процедуры выдачи удостоверений лицам без гражданства и видов на
жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан.
Таблица. Описание действий СФЕ Основной процесс.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
ОВД
ОВД
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка пакета документов услугополучателя
Заполнение формуляр, проставление персонального кода, даты и подписи
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в книге по ф-2.
Выдача заявителю корешка от формуляра
5
Сроки исполнения
10 минут
10 минут
6
Номер следующего действия
2
3
Продолжение таблицы
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
3
4
5
6
2
ОВД
УМП
ДМП
ДМП
3

ІІО-ның 3 данадағы тізілімін қалыптастыру, оның біреуі номенклатуралық іске тігіледі, екіншісі, үшіншісі – Н-1 өтініштермен бірге КҚПБ-ға жіберіледі.
Формулярды толтыру дұрыстығы мен негізділігін тексеру, 3 данадағы жиынтық тізілімді қалыптастыру, оның біреуі номенклатуралық іске тігіледі, екіншісі, үшіншісі – формулярламен бірге КҚПД-ға жіберіледі.
КҚПБ-дан алынған жиынтық тізілімдерді ІІД КҚПБ-дан келіп түскен кіріс жиынтық тізілімдерді есепке алу кітабында тіркеу
Жиынтық тізілімге қосылған формулярды толтыру дұрыстығы мен негізділігін тексеру
4
Тізілім
Жиынтық тізілім
Кіріс тіркеу нөмірі
Жиынтық тізілімді өз қолымен растау
5
2 күн
5 күн
1 күн
5 күн
6
5
5
6
7
Кестенің жалғасы
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
8
9
10
11
2
КҚПД
АӨО
КҚПД
КҚПД
3
Үшінші дананы формулярлармен бірге «АӨО» РМК-ға жіберу
Дайындалған құжаттар, оларды формулярлармен бірге КҚПД-ға жіберу
Дайындалған құжаттардың тізілімдерін тіркеу, тізілімді жіберуге қалыптастыру
Жіберу тізілімін дайындалған құжаттардың тізілімдерімен, дайын құжаттармен бірге
4
Ілеспе хат
Дайын құжаттар
Жіберу тізілімі
Жіберу тізілімін КҚПБ-ға жіберу
5
1 күн
10 күн
2 күн
2 күн
Кестенің жалғасы
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
11
12
13
14
2
КҚПБ
КҚПБ
ІІО
ІІО
3
Жіберу тізілімі мен жиынтық тізілімнің үшінші данасын номенклатуралық іске тігу
Дайындалған құжаттардың тізілімдерін дайын құжаттармен бірге КҚПб-ға жіберу
Өтініш иесіне құжаттардың дайын екені туралы хабарлау
Өтініш иесіне дайындалған құжаттарды беру және формулярларды әліпбилік-анықтамалық картотекаға енгізу
4
Ілеспе тізілім
Ілеспе хат
Өтініш иесіне хабарлау
5
1 күн
1 күн
2 күн
10 минут
Қазақстан Республикасында тұрақты
тұратын азаматтығы жоқ адамдарға
куәлiктер мен шетелдiктерге тұруға
ықтиярхаттар беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық қисындылығының
арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба
«Азаматтығы жоқ адамдарға
және Қазақстан Республикасында
тұрақты тұратын шетелдіктерге
куәліктер беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ішкі істер министрінің 23.06.2014 № 368 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Азаматтығы жоқ адамдарға және Қазақстан Республикасында
тұрақты тұратын шетелдіктерге куәліктер беру» мемлекеттік
қызметті көрсету бизнес-процесінің анықтамасы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 152 бұйрығымен
бекітілген
«Шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тiркеу және
оларға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсаттар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Формирование реестра ОВД в 3-х экземплярах, первый из которых приобщается к номенклатурному делу, второй, третий - направляются вместе с заявлениями Ф-1 в УМП
Проверка правильности и обоснованности заполнения формуляра, формирование сводного реестра в 3-х экземплярах, первый из которых приобщается к номенклатурному делу второй и третий - направляются вместе с формулярами в ДМП
Регистрация полученных из УМП сводных реестров в книге учета входящих сводных реестров из УМП ДВД
Проверка правильности и обоснованности заполнения формуляра, включенных в сводный реестр
4
Реестр
Сводный реестр
Входящий номер регистрации
Заверение сводного реестра своей подписью
5
2 дня
5 дней
1 день
5 дней
6
5
5
6
7
Продолжение таблицы
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
8
9
10
11
2
ДМП
ИПЦ
ДМП
ДМП
3
Направление третьего экземпляра вместе с формулярами в РГП «ИПЦ»
Изготовленные документы, направление их вместе с формулярами в ДМП
Регистрация реестров изготовленных документов, формирование реестра на отправку
Направление реестра на отправку вместе с реестрами изготовленных документов, готовыми документами в УМП
4
Сопроводительное письмо
Готовые документы
Реестр на отправку
Направление реестра на отправку в УМП
5
1 день
10 дней
2 дня
2 дня
Продолжение таблицы
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
11
12
13
14
2
УМП
УМП
ОВД
ОВД
3
Приобщение реестра на отправку и третьего экземпляра сводного реестра в номенклатурное дело
Направление реестров изготовленных документов, вместе с готовыми документами, в ОМП
Уведомление заявителя об изготовлении документов
Выдача заявителю изготовленных документов и внесение формуляр в алфавитно-справочную картотеку
4
Сопроводительный реестр
Сопроводительное письмо
Уведомление заявителя
5
1 день
1 день
2 дня
10 минут
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверений лицам без
гражданства и видов на жительство
иностранцам, постоянно проживающим в
Республике Казахстан»
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической последовательностью
административных действий
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги «Выдача удостоверений
лицам без гражданства и видов
на жительство иностранцам,
постоянно проживающим в
Республике Казахстан»
Справочник
бизнес-процесса оказания государственной услуги
«Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на
жительство иностранцам, постоянно проживающим в
Республике Казахстан»
Сноска. Регламент дополнен Приложением 3 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 23.06.2014 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 152
Регламент государственной услуги
«Регистрация и выдача разрешений иностранцам и лицам без
гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан»

1. Жалпы ережелер
1. «Шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тiркеу және оларға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 111 қаулысымен бекітілген «Шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тiркеу және оларға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасында азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер мен шетелдіктің тұруға ықтиярхаттарын беру рәсімін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында «Iшкi iстер органдарының қызметi туралы» бөлiмінде көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөліністері (бұдан әрі – көші-қон полициясының бөліністері) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижесi Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру (бұдан әрі - рұқсат) және Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес болжанатын тұрғылықты жері бойынша не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша дәлеледі бас тарту болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөліністері (жұмыскерлері) іс-әрекеттері
тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне аудандық, қалалық, облыстық ішкі істер органдары көші-қон полициясы бөлімінің (бөлімшесінің, тобының) қызметкері қатысады.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көші-қон полициясы бөліністері шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) уақытша тіркелген жері бойынша көрсетеді.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiмен көрсетіледі.
7. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау көші-қон полициясы бөліністерінде «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда көші-қон полициясы инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) mvd.gov.kz интернет-ресурсында «Iшкi iстер органдарының, облыстардағы, Алматы, Астана қалаларындағы ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі – ІІД) қызметi туралы» бөлiмінде, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және көші-қон полициясы бөліністерінде орналасқан стендтерде орналастырылады.

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги «Регистрация и выдача разрешений иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан» (далее - регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуги «Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан» (далее - Стандарт), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 111 и определяет процедуру регистрации и выдачи разрешений иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан.
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан по адресам, указанным на Интернет-ресурсе Министерства: www.mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел» (далее - подразделения миграционной полиции).
3. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
4. Результатом оказания государственной услуги является выдача разрешение на постоянное проживание в Республике Казахстан (далее – разрешение) и регистрация по предполагаемому месту жительства согласно приложению 1 к Стандарту либо мотивированный отказ по основаниям указанным в пункте 10 Стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
5. В процессе оказания государственной услуги участвуют сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции районного, городского, областного органов внутренних дел.
6. Государственная услуга оказывается по месту временной регистрации иностранца или лица без гражданства (далее - услугополучатель) подразделениями миграционной полиции.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
7. Прием документов указанных в пункте 9 Стандарта в подразделениях миграционной полиции осуществляется посредством «окон», на которых указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора миграционной полиции.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД): mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел», департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астана (далее - ДВД)», а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.

9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөліністерінің (жұмыскерлерінің) өзара
іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) ҚАІІб – қалалық, аудандық, қаладағы аудандық, кенттік ішкі істер органдары басқармасы (бөлімі) көші-қон полициясы бөлімінің (бөлімшесінің, тобының) қызметкері;
2) КҚПД – облыстың, Астана және Алматы қалаларының Ішкі істер департаменті (бұдан әрі – ІІД) Көші-қон полициясы басқармасының қызметкері;
3) ҰҚКД – Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің облыс, Алматы және Астана қалалары бойынша департаменті;
4) ҚСжАЕКБ – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің басқармасы.
11. Әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттері (рәсімдері) реттілігінің және өзара іс-қимыл жасасуының кестелік мәтіндік сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде әкімшілік іс-әрекет логикалық реттілігі мен ҚФБ-ның арасындағы өзара байланыстың сызбасы осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзге де көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрінеді. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы «электрондық үкімет» веб-порталында және ІІМ-нің mvd.gov.kz, облыстардың, Алматы, Астана қалаларының интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздері мен көші-қон полициясы бөліністерінің ғимараттарында орналасқан стенділерде орналастырылады.
Ескерту. Регламент 13-тармақпен толықтырылды - ҚР Ішкі істер министрінің 23.06.2014 № 368 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарды
тiркеу және оларға Қазақстан Республикасында
тұрақты тұруға рұқсаттар беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) реттілігі
мен өзара іс-қимыл жасасуының сипаттамасы
1-нұсқа. Қазақстан Республикасына «тұрақты тұруға» санатындағы визамен келген шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу.
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы. Негізгі процесс.
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
2
ҚФБ атауы
КҚПБ
КҚПБ
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініш берушінің құжаттарын қабылдау және тексеру
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беріледі
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Журналда тіркеу және алу туралы талон беру
Тіркеу есебіне қою
5
Орындау мерзімдері
10 минут
10 минут
2-нұсқа. Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсаттар алу туралы өтініштерін қарау.
2-кесте.
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
2
ҚФБ атауы
ІІО
ІІО
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініш берушінің құжаттарын қабылдау және тексеру
Істі қалыптастыру және оны КҚПБ-ға жіберу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Журналда тіркеу және алу туралы талон беру
Ілеспе хат
5
Орындау мерзімдері
10 минут
3 күн
2-кестенің жалғасы
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
3
4
5
6
2
КҚПБ
ҰҚКД
ҚСжАЕАКБ
КҚПБ
3
Істің материалдарын тексеру, ҰҚКД-ге және ҚСжАЕАКБ-ға сұрау салулар жіберу
Өтініш иесін арнайы есептер бойынша тексеру
Өтініш берушінің арнайы есептер бойынша тексеру
Қазақстан Республикасында тұрақты тұру мүмкіндігі туралы дәлелді қорытынды шығару, ІІД басшылығына жіберу
4
Сұрау салу жіберу
КҚПБ-ға жауап
КҚПБ-ға жауап
Дәлелді қорытынды
5
3 күн
30 күн
15 күн
7 күн
2-кестенің жалғасы
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
7
8
9
10
2
ІІД басшылығы
КҚПБ
ІІО
ІІО
3
Істің материалдарын тексеру, Қазақстан Республикасында тұрақты тұру мүмкіндігі туралы қорытынды бекіту
Өтініш иесіне шығарылған қорытындының нәтижелері туралы хабарлау. Теріс шешім қабылданған кезде өтініш иесіне жазбаша түрде дәлелді бас тарту жолдау
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беріледі /не рұқсат беруден дәлеледі бас тарту
Тіркеу есебіне қою/не рұқсат беруден дәлеледі бас тарту
4
Бекітілген қорытынды
Өтініш иесіне хабарлау
Рұқсат беру
5
10 күн
3 күн
10 минут
3 күн
3-кесте. Балама процесс – шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды Қазақстан Республикасында қалдыру туралы теріс шешім қабылдау
ҚАІІО
КҚПБ
ІІД басшылығы
Өтініш иесінің құжаттар топтамасын қабылдау және тексеру
Істің материалдарын тексеру, ҰҚКД-ге және ҚСжАЕАКБ-ға сұрау салулар жіберу
Істің материалдарын тексеру, Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беруден бас тарту туралы қорытынды бекіту
Істі қалыптастыру және оны КҚПБ-ға жіберу
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді қорытынды шығару, ІІД басшылығына жіберу
Өтініш иесіне жазбаша түрде дәлелді бас тарту жіберу
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беруден бас тарту туралы теріс қорытындының көшірмелерін жіберу
Балама процесс (жұмыс барысы, ағыны)
ҰҚКД
ҚСжАЕАКБ
Өтініш иесін арнайы есептер бойынша тексеру
Өтініш иесін арнайы есептер бойынша тексеру
«Шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарды
тiркеу және оларға Қазақстан Республикасында
тұрақты тұруға рұқсаттар беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігінің
арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба
«Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ
адамдарға және Қазақстан Республикасында
тұрақты тұруға рұқсаттар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша

9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
10. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции городского, районного, районного в городе, поселкового управления (отдела) органов внутренних дел (далее-ОМП);
2) сотрудник Управления миграционной полиции Департамента внутренних дел области, городов Астана и Алматы (далее – УМП);
3) департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по области, городам Алматы и Астане (далее – ДКНБ);
4) Управления Комитета правовой статистики и специальным учетам и Комитета по правовой статистике при Генеральной прокуратуре РК (далее УКПССУ).
11. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
12. Схема отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале «электронного правительства» и интернет-ресурсе МВД mvd.gov.kz, департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астана, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 13 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 23.06.2014 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и выдача разрешений
иностранцам и лицам без гражданства
на постоянное жительство в
Республике Казахстан»
Описание
последовательности и взаимодействия административных действий
(процедур)
Вариант 1. Регистрация иностранцев и лиц без гражданства
прибывших в Республику Казахстан с визой категории «на постоянное
жительство».
Таблица 1. Описание действий СФЕ Основной процесс.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
УМП
УМП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка документов заявителя
Выдается разрешение на постоянное проживание в Республике Казахстан
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача талона о получении
Постановка на регистрационной учет
5
Сроки исполнения
10 минут
10 минут
Вариант 2. Рассмотрение заявлений о получений разрешения на
постоянное проживание в Республике Казахстан иностранцев и лиц без
гражданства.
Таблица 2.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
ОВД
ОВД
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка документов заявителя
Формирование дела и направление его в УМП
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача талона о получении
Сопроводительное письмо
5
Сроки исполнения
10 минут
3 дня
продолжение таблицы 2
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
3
4
5
6
2
УМП
ДКНБ
УКПССУ
УМП
3
Проверка материалов дела, направление запросов в ДКНБ и УКПССУ
Проверка заявителя по специальным учетам
Проверка заявителя по специальным учетам
Вынесение мотивированного заключения о возможности постоянного проживания в Республике Казахстан, направление руководству ДВД
4
Посылка запроса
Ответ в УМП
Ответ в УМП
Мотивированное заключение
5
3 дня
30 дней
15 дней
7 дней
продолжение таблицы 2
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
7
8
9
10
2
Руководство ДВД
УМП
ОВД
ОВД
3
Проверка материалов дела, утверждение заключения о возможности постоянного проживания в Республике Казахстан
Уведомление заявителя о результатах вынесенного заключения.
При отрицательном решении направление заявителю письменного мотивированного отказа
Выдается разрешение на постоянное проживание в Республике Казахстан/либо мотивированный отказ в выдаче разрешения
Постановка на регистрационный учет/либо мотивированный отказ в выдаче разрешения
4
Утверждение заключения
Уведомление заявителя
Выдача разрешения
5
10 дней
3 дня
10 минут
3 дня
Таблица 3. Альтернативный процесс - принятие отрицательного
решения об оставлении иностранцев и лиц без гражданства в Республике
Казахстан.
ГОРОВД
УМП
Руководство ДВД
Прием и проверка пакета документов заявителя
Проверка материалов дела, направление запросов в ДКНБ и УПССУ
Проверка материалов дела, утверждение заключения об отказе в постоянном проживании в Республике Казахстан
Формирование дела и направление его в УМП
Вынесение мотивированного заключения об отказе в постоянном проживании в Республике Казахстан, направление руководству ДВД
Направление заявителю письменного мотивированного отказа
Направление копии отрицательного заключения об отказе в постоянном проживании в в Республике Казахстан
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
ДКНБ
УКПССУ
Проверка заявителя по специальным учетам
Проверка заявителя по специальным учетам
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и выдача разрешений
иностранцам и лицам без гражданства
на постоянное жительство в
Республике Казахстан»
Схема,
отражающие взаимосвязь между логической последовательностью
административных действий
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги «Регистрация и выдача
разрешений иностранцам и
лицам без гражданства на
постоянное жительство
в Республике Казахстан»
Справочник
бизнес-процесса оказания государственной услуги
«Регистрация и выдача разрешений иностранцам и лицам без
гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан»

Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ішкі істер министрінің 23.06.2014 № 368 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға және Қазақстан
Республикасында тұрақты тұруға рұқсаттар беру» мемлекеттік
қызметті көрсету бизнес-процесінің анықтамасы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 152 бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының азаматтығына
қабылдауды және одан шығуды тiркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдауды және одан шығуды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 111 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдауды және одан шығуды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдауды және одан шығуды ресімдеу рәсімін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында «Iшкi iстер органдарының қызметi туралы» бөлiмінде көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясының бөліністері (бұдан әрі – көші-қон полициясы бөліністері) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижесi өтініш иесіне Стандартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау, Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы анықтамалар беру не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлеледі жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөліністері (жұмыскерлері)
іс-әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне аудандық, қалалық, облыстық ішкі істер органдары көші-қон полициясы бөлімінің (бөлімшесінің, тобының) қызметкері қатысады.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көші-қон полициясы бөліністері шетелдіктің, азаматтығы жоқ адамның (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тұрақты тіркеу есебінің жері бойынша көрсетеді.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiмен көрсетіледі.

Сноска. Регламент дополнен Приложением 3 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 23.06.2014 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 152
Регламент государственной услуги
«Регистрация приема и выхода из гражданства Республики
Казахстан»
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги ««Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан» (далее - регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуги «Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан» (далее - Стандарт), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 111 и определяет процедуру оформления приема и выхода из гражданства в Республике Казахстан.
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан по адресам, указанным на Интернет-ресурсе Министерства: www.mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел» (далее - подразделения миграционной полиции).
3. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
4. Результатом оказания государственной услуги является выдача заявителю справки о приеме в гражданство Республики Казахстан, о выходе из гражданства Республики Казахстан по формам согласно приложениям 1 и 2 к Стандарту либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги по основаниям указанным в пункте 10 Стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
5. В процессе оказания государственной услуги участвуют сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции районного, городского, областного органов внутренних дел.
6. Государственная услуга оказывается по месту постоянного регистрационного учета иностранца, лица без гражданства, гражданина Республики Казахстан (далее услогополучатель) подразделениями миграционной полиции.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

7. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау көші-қон полициясы бөліністерінде «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда көші-қон полициясы инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) mvd.gov.kz интернет-ресурсында «Iшкi iстер органдарының, облыстардағы, Алматы, Астана қалаларындағы ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі – ІІД) қызметi туралы» бөлiмінде, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және көші-қон полициясы бөліністерінде орналасқан стендтерде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (жұмыскерлерінің)
өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
5) ҚАІІО – қалалық, аудандық, қаладағы аудандық, кенттік ішкі істер органдары көші-қон полициясы басқармасының (бөлімінің, бөлімшесінің, тобының) қызметкері;
6) КҚПБ – облыстардың, Алматы және Астана қалаларының Ішкі істер департаменттері (бұдан әрі – ІІД) көші-қон полициясы басқармасының қызметкері;
7) ҰҚКД – Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің облыс, Алматы және Астана қалалары бойынша департаменті;
8) ҚСжАЕАКБ – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің аумақтық бөлімшесі;
9) ІІД басшылығы – Ішкі істер департаменті бастығы, бастығының орынбасары;
10) КҚПД – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Көші-қон полициясы департаментінің Азаматтық, иммиграция және босқындармен жұмыс басқармасы;
11) ПӘ – Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігіндегі Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия.
11. Әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттері (рәсімдері) реттілігі және өзара іс-қимыл жасасуының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ-ның арасындағы өзара байланыстың сызбасы осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзге де көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрінеді. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы «электрондық үкімет» веб-порталында және ІІМ-нің mvd.gov.kz, облыстардың, Алматы, Астана қалаларының интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздері мен көші-қон полициясы бөліністерінің ғимараттарында орналасқан стенділерде орналастырылады.

7. Прием документов указанных в пункте 9 Стандарта в подразделениях миграционной полиции осуществляется посредством «окон», на которых указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора миграционной полиции.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД): mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел», департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астана (далее - ДВД)», а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
10. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее-СФЕ):
ГОРОВД – сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной городского, районного, районного в городе, поселкового управления (отдела) органов внутренних дел;
1) УМП – сотрудник управления миграционной полиции Департамента внутренних дел областей, городов Алматы и Астаны (далее – ДВД);
2) ДКНБ – Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по области, городам Алматы и Астане;
3) УКПССУ – территориальное подразделение Комитета правовой статистики и специальных учетов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан;
4) руководство ДВД – начальник, заместитель начальника Департамента внутренних дел;
5) ДМП – управление гражданства, иммиграции и работе с беженцами Департамента миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
6) АП – комиссия по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан в Администрации Президента РК.
7) Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
8) Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале «электронного правительства» и интернет-ресурсе МВД mvd.gov.kz, департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астана, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.

1. Өтініш иесінің құжаттар топтамасын қабылдау және тексеру
3. Істің материалдарын тексеру, ҰҚКД-ге және ҚСжАЕАКБ-ге сұрау салулар жолдау
2. Істі қалыптастыру және оны КҚПБ-ға жіберу
6. Материалдарды қалыптастыру, оны КҚПБ-ға жіберу
11. Өтініш иесіне шығарылған қорытындының нәтижелері туралы хабарлау
10. Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау немесе шығу туралы анықтама ресімдеу және іспен бірге анықтаманы ҚАІІО-ға жолдау
Біруақытта азаматтығы жоқ адамның ұлттық паспортын, куәлігін (Қазақстан Республикасының жеке куәлігін және паспортын) алып қоя отырып, өтініш иесіне Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау немесе шығу туралы анықтама беру
Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағыны)
ҰҚКД
ҚСжАЕАКБ
4. Өтініш иесін арнайы есептер бойынша тексеру
5. Өтініш иесін арнайы есептер бойынша тексеру
Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағыны)
КҚПД
ҚСжАЕАКБ
7. Материалдарды тексеру, іс бойынша қорытынды шығару, істі ПӘ-ге жіберу
8. Өтінішті қарау, Президенттің Жарлық жобасын дайындау
9. Істі және Президент Жарлығының көшірмесін КҚПБ-ға жіберу
2-нұсқа. Азаматтықты жеңілдетілген тәртіппен қабылдайтын Беларусь Республикасының, Қырғыз Республикасының және Ресей Федерациясының азаматтарын және оралмандарды Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау мәселелерін қарастыру
4-кесте. Негізгі процесс – жеңілдетілген тәртіппен азаматтыққа қабылдау және одан шығу мәселесі бойынша оң шешім қабылдау
Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚАІІО
КҚПБ
ІІД басшылығы
1. Өтініш иесінің құжаттар топтамасын қабылдау және тексеру
3. Істің материалдарын тексеру, ҰҚКД-ге және ҚСжАЕАКБ-ге сұрау салулар жолдау
7. Істің материалдарын тексеру, Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы қорытынды бекіту
2. Істі қалыптастыру және оны КҚПБ-ға жіберу
6. Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы дәлелді қортынды шығару, ІІД басшылығына жіберу
9. Өтініш иесіне шығарылған қорытындының нәтижелері туралы хабарлау
8. Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы істі ҚАІІО-ға жіберу
10. Біруақытта ұлттық паспортын алып қоя отырып, өтініш иесіне Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау және шығу туралы анықтама беру
Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағыны)
ҰҚКД
ҚСжАЕАКБ
4. Өтініш иесін арнайы есептер бойынша тексеру
5. Өтініш иесін арнайы есептер бойынша тексеру
5-кесте. Балама процесс – Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы теріс шешім қабылдау
Балама процесс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚАІІО
КҚПБ
ІІД басшылығы
1. Өтініш иесінің құжаттар топтамасын қабылдау және тексеру
3. Істің материалдарын тексеру, ҰҚКД-ге және ҚСжАЕАКБ-ге сұрау салулар жолдау

1. Прием и проверка пакета документов заявителя
3. Проверка материалов дела, направление запросов в ДКНБ и УКПССУ
2. Формирование дела и направление его в УМП
6. Формирование материалов, направление дела в ДМП
11. Уведомление заявителя о результатах вынесенного заключения
10. Оформление справки о приеме или выходе из гражданства Республики Казахстан и направление справки с делом в ГОРОВД
Выдача заявителю справки о приеме или выходе из гражданства Республики Казахстан с одновременным изъятием национального паспорта, удостоверения лица без гражданства (удостоверения личности и паспорта Республики Казахстан)
Основной процесс (ход, поток работ)
ДКНБ
УКПССУ
4. Проверка заявителя по специальным учетам
5. Проверка заявителя по специальным учетам
Основной процесс (ход, поток работ)
ДМП
УКПССУ
7. Проверка материалов, вынесение заключения по делу, направление дела в АП
8. Рассмотрение заявления, подготовка проекта Указа Президента
9. Направление дела и копии Указа Президента в УМП
Вариант 2. Рассмотрение вопросов приема в гражданство
Республики Казахстан граждан Республики Беларусь, Кыргызской
Республики, Российской Федерации и оралманов, принимающих гражданство
в упрощенном порядке
Таблица 4. Основной процесс – принятие положительного решения
по вопросу приема в гражданство в упрощенном порядке
Основной процесс (ход, поток работ)
ГОРОВД
УМП
Руководство ДВД
1. Прием и проверка пакета документов заявителя
3. Проверка материалов дела, направление запросов в ДКНБ и УПССУ
7. Проверка материалов дела, утверждение заключения о приеме в гражданство Республики Казахстан
2. Формирование дела и направление его в УМП
6. Вынесение мотивированного заключения о приеме в гражданство Республики Казахстан, направление руководству ДВД
9. Уведомление заявителя о результатах вынесенного заключения.
8. Направление дела о приеме в гражданство Республики Казахстан в ГОРОВД
10. Выдача заявителю справки о приеме или выходе из гражданства Республики Казахстан с одновременным изъятием национального паспорта
Основной процесс (ход, поток работ)
ДКНБ
УКПССУ
4. Проверка заявителя по специальным учетам
5. Проверка заявителя по специальным учетам
Таблица 5. Альтернативный процесс - принятие отрицательного
решения о приеме в гражданство Республики Казахстан
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
ГОРОВД
УМП
Руководство ДВД
1. Прием и проверка пакета документов заявителя
3. Проверка материалов дела, направление запросов в ДКНБ и УПССУ

7. Істің материалдарын тексеру, Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдаудан бас тарту туралы қорытынды бекіту
2. Істі қалыптастыру және оны КҚПБ-ға жіберу
6. Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдаудан бас тарту туралы дәлелді қортынды шығару, ІІД басшылығына жіберу
9. Өтініш иесіне шығарылған қорытындының нәтижелері туралы хабарлау.
8. Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы істі ҚАІІО-ға жіберу
10. Өтініш иесіне жазбаша түрде дәлелді бас тарту жіберу
Негізгі процесс (жұмыс ағыны, барысы)
ҰҚКД
ҚСжАЕАКБ
4. Өтініш иесін арнайы есептер бойынша тексеру
5. Өтініш иесін арнайы есептер бойынша тексеру
«Қазақстан Республикасының азаматтығына
қабылдауды және одан шығуды тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігінің арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба
«Қазақстан Республикасының
азаматтығына қабылдауды және одан
шығуды тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ішкі істер министрінің 23.06.2014 № 368 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдауды және одан
шығуды тіркеу» мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процесінің
анықтамасы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 152 бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 111 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту рәсімін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында «Iшкi iстер органдарының қызметi туралы» бөлiмінде көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөліністері (бұдан әрі – көші-қон полициясының бөліністері) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижесi Қазақстан Республикасында шетелдіктерге, азаматтығы жоқ адамдарға мемлекеттік қызмет ұсынуда босқын мәртебесін беру және босқынның куәлігін беру, босқынның мәртебесін ұзарту не Стандарттық 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту болып табылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөліністері (жұмыскерлері)
іс-әрекеттері тәртібінің сипаттамасы

7. Проверка материалов дела, утверждение заключения об отказе в приеме в гражданство Республики Казахстан
2. Формирование дела и направление его в УМП
6. Вынесение мотивированного заключения об отказе в приеме в гражданство Республики Казахстан, направление руководству ДВД
9. Уведомление заявителя о результатах вынесенного заключения.
8. Направление дела по приему в гражданство Республики Казахстан в ГОРОВД
10. Направление заявителю письменного мотивированного отказа
Основной процесс (ход, поток работ)
ДКНБ
УКПССУ
4. Проверка заявителя по специальным учетам
5. Проверка заявителя по специальным учетам
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация приема и выхода из
гражданства Республики Казахстан»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Регистрация приема и
выхода из гражданства
Республики Казахстан»
Справочник
бизнес-процесса оказания государственной услуги
«Регистрация приема и выхода из гражданства
Республики Казахстан»
Сноска. Регламент дополнен Приложением 3 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 23.06.2014 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 152
Регламент государственной услуги «Присвоение
и продление статуса беженца в Республике Казахстан»
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги «Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан» определяет процедуру присвоения и продления статуса беженца в Республике Казахстан» (далее - регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуги «Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан» (далее - Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 111 и определяет процедуру присвоения и продления статуса беженца в Республике Казахстан.
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан по адресам, указанным на Интернет-ресурсе Министерства: www.mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел» (далее - подразделения миграционной полиции).
3. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
4. Результатом оказания государственной услуги является присвоение статуса беженца и выдача удостоверения беженца, продление статуса беженца в предоставлении государственный услуги иностранцам, лицам без гражданства в Республике Казахстан либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги по основаниям указанным в пункте 10 Стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги

5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне аудандық, қалалық, облыстық ішкі істер органдары көші-қон полициясы бөлімінің (бөлімшесінің, тобының) қызметкері қатысады.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көші-қон полициясы бөліністері шетелдіктің, азаматтығы жоқ адамның (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) уақытша тіркелген немесе жүрген жері бойынша көрсетеді.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiмен көрсетіледі.
7. Көші-қон полициясы бөлімшелерінде құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда көші-қон полициясы инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі–ІІМ) mvd.gov.kz интернет-ресурсында «Iшкi iстер органдарының, облыстардағы, Алматы, Астана қалаларындағы ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі – ІІД) қызметi туралы» бөлiмінде, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және көші-қон полициясы бөліністерінде орналасқан стендтерде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – күнтізбелік 90 (тоқсан) жұмыс күн.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (жұмыскерлерінің)
өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы
10.Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ)қатысады:
1) қалалық, аудандық, қаладағы аудандық, кенттік ішкі істер органдары бөлімінің, бөлімшесінің, тобының көші-қон полициясы бөлімшесінің қызметкері;
2) облыстың, Алматы және Астана қалаларының ІІД Көші-қон полициясы басқармасының қызметкері.
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің облыс, Алматы және Астана қалалары бойынша департаменті (бұдан әрі – ҰҚКД) – Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру бойынша материалдарды келісу.
11. Әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттері (рәсімдері) реттілігі және өзара іс-қимыл жасасуының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ-ның арасындағы өзара байланыстың сызбасы осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзге де көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрінеді. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы «электрондық үкімет» веб-порталында және ІІМ-нің mvd.gov.kz, облыстардың, Алматы, Астана қалаларының интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздері мен көші-қон полициясы бөліністерінің ғимараттарында орналасқан стенділерде орналастырылады.

5. В процессе оказания государственной услуги участвуют сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции районного, городского, областного органов внутренних дел.
6. Государственная услуга оказывается по месту временной регистрации или местонахождения иностранца, лицам без гражданства услугополучателя подразделениями миграционной полиции.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
7. Прием документов указанных в пункте 9 Стандарта в подразделениях миграционной полиции осуществляется посредством «окон», на которых указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора миграционной полиции.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД): mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел», департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астана (далее - ДВД)», а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
10. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник подразделения миграционной полиции городского, районного, районного в городе, поселкового отдела, отделения, группы органов внутренних дел;
2) сотрудник управления миграционной полиции ДВД области, городов Алматы и Астаны;
3) департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по области, городам Алматы и Астане (далее – ДКНБ) – согласование материалов по предоставлению статуса беженца в Республике Казахстан.
11. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
12. Схема взаимосвязи между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале «электронного правительства» и интернет-ресурсе МВД mvd.gov.kz, департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астана, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.

Ескерту. Регламент 13-тармақпен толықтырылды - ҚР Ішкі істер министрінің 23.06.2014 № 368 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасында босқын
мәртебесін беру және ұзарту» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің және Қазақстан Республикасында
босқын мәртебесін беру және ұзарту рәсімінің реттілігі
мен өзара іс-қимыл жасасуының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы. Негізгі процесс
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
2
ҚФБ атауы
КҚПБ
КҚПБ
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініш берушінің құжаттарын қабылдау және тексеру
арнайы есептер бойынша тексеру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
босқын мәртебесін беру жөніндегі комиссияда қарау не дәлелді түрде бас тарту
Қазақстан Республикасында шетелдіктерге, азаматтығы жоқ адамдарға мемлекеттік қызмет ұсынуда босқын мәртебесін беру және босқынның куәлігін беру, босқынның мәртебесін ұзарту немесе босқын мәртебесін беру туралы дәлелді түрде бас тарту
5
Орындау мерзімдері
3 ай
күнтізбелік 3 күн
«Қазақстан Республикасында босқын
мәртебесін беру және ұзарту» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігінің арасындағы
өзара байланысты көрсететін сызба
«Қазақстан Республикасында босқын
мәртебесін беру және ұзарту» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ішкі істер министрінің 23.06.2014 № 368 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту»
мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесінің анықтамасы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 152 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің
күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1) «Азаматтығы жоқ адамдарға куәлiктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдiктерге тұруға ықтиярхаттар беру» мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 17 қарашадағы № 610 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 20 желтоқсанда № 7346 тіркелді,«Егемен Қазақстан» 2012 жылғы 24 сәуірдегі № 178-187 (27256), 2012 жылғы 28 сәуірдегі № 195-200 (27274) жарияланды);
2) «Шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тiркеу және оларға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 14 маусымдағы № 352 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылғы 28 маусымда № 7775 тіркелді,«Егемен Қазақстан» газеті 2012 жылғы 22 тамыздағы № 534-539 (27612) жарияланды);

Сноска. Регламент дополнен пунктом 13 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 23.06.2014 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Присвоение и продление
статуса беженца в Республике Казахстан»
Описание
последовательности и взаимодействия административных действий и
процедуры присвоения и продление статуса беженца в Республике
Казахстан
Таблица 1. Описание действий СФЕ Основной процесс
Действия основного процесса (хода, потока, работ)
1
№ действия(хода, потока, работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
УМП
УМП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка документов заявителя
проверка по специальным учетам
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение,
рассмотрение на комиссии по присвоению статуса беженца либо мотивированный отказ
присвоение статуса беженца и выдача удостоверения беженца, продление статуса беженца в предоставлении государственный услуги иностранцам, лицам без гражданства в Республике Казахстан или мотивированный отказ о предоставлении статуса беженца
5
Сроки исполнения
3 месяца
3 календарных дня
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Присвоение и продление
статуса беженца в Республике Казахстан»
Схема,
отражающие взаимосвязь между логической последовательностью
административных действий
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Присвоение и продление статуса беженца
в Республике Казахстан»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Присвоение и продление статуса беженца
в Республике Казахстан»
Сноска. Регламент дополнен Приложением 3 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 23.06.2014 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к приказу министра министерства
внутренних дел Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 152
Перечень
утративших силу некоторых приказов Министра
внутренних дел Республики Казахстан
1) приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 ноября 2011 года № 610 «Об утверждении регламента государственной услуги «Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 20 декабря 2011 года № 7346, опубликованный «Казахстанская правда» от 24 апреля 2012 года № 114-115 (26933-26934));
2) приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 июня 2012 года № 352 «Об утверждении регламента государственной услуги «Регистрация и выдача разрешений иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 28 июня 2012 года № 7775, опубликованный «Казахстанская правда» от 22 августа 2012 году № 280-281 (27099-27100));

3) «Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауды және одан шығуды тіркеу» мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 12 қарашадағы № 658 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылғы 26 желтоқсанда № 8220 тіркелді,«Егемен Қазақстан» 2013 жылғы 28 ақпандағы № 74 (28013) жарияланды);
4) «Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту» мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 4 желтоқсандағы № 642  бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылғы 24 желтоқсанда № 8208 тіркелді, «Егемен Қазақстан» 2013 жылғы 16 қаңтарда № 22 (27961) жарияланды).

3) приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 ноября 2012 года № 658 «Об утверждении регламента государственной услуги «Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 26 декабря 2012 года № 8220, опубликованный «Казахстанская правда» от 23 февраля 2013 года № 69-70 (27343-27344));
4) приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 декабря 2012 года № 642 «Об утверждении регламента государственной услуги «Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 24 декабря 2012 года № 8208, опубликованный «Казахстанская правда» от 16 января 2013 года № 14-15 (27288-27289)).