Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі (Монополияға қарсы агенттік) төрағасының 2014 жылғы 11 сәуірдегі № 78-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 17 сәуірде № 9339 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.05.2016 № 223 бұйрығымен.
«Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 5-тармағына және «Мемлекеттік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 7 наурыздағы № 523 Жарлығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) (бұдан әрі – Агенттік) «С» санатына жататын «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Әкімшілік департаменті (Қ.М. Қалдықараев) Агенттіктің «С» санатына жататын «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне келісу үшін жіберсін.
3. Әкімшілік департаменті (Қ.М. Қалдықараев) Агенттіктің Заң қызметі департаментімен (А.М. Қанапин) бірлесіп:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеудi қамтамасыз етсiн;
2) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     Ғ. Оразбақов
«КЕЛІСІЛДІ» __________
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің төрағасы
Ә. Байменов
2014 жылғы «____» _______
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау
агенттігінің (Монополияға
қарсы агенттік)
2014 жылғы 11 сәуірдегі
№ 78-НҚ бұйрығымен
бекітемін
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі
(Монополияға қарсы агенттік) құрылымдық бөлімшелерінің «Б»
корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын
біліктілік талаптары
02. Интеграциялық процестер және хатшылық департаменті
Өлшемдер
Талаптар
Департамент директоры
1 бірлік, санаты С-1 (02-1)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:

Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) от 11 апреля 2014 года № 78-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 апреля 2014 года № 9339. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 мая 2016 года № 223
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 27.05.2016 № 223.
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», Указом Президента Республики Казахстан «Об утверждении Реестра должностей государственных служащих» от 7 марта 2013 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса «Б» Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) (далее - Агентство), отнесенных к категории «С».
2. Административному департаменту Агентства (Калдыкараеву К.М.) направить для согласования квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса «Б» Агентства, отнесенных к категории «С» в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы.
3. Административному департаменту Агентства (Калдыкараеву К.М.) совместно с Департаментом юридической службы Агентства (Канапину А.М.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа.
4. Контроль по исполнению настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель                               Г. Оразбаков
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Агентства Республики
Казахстан по делам государственной службы
______________ А. Байменов
«____» __________ 2014 года
Утверждаю
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по защите конкуренции
(Антимонопольное агентство)
от 11 апреля 2014 года № 78-ОД
Квалификационные требования к должностям административных государственных служащих корпуса «Б» структурных подразделений Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
02. Департамент интеграционных процессов и секретариата
Критерии
Требования
Директор департамента
1 единица, категория С-1 (02-1)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:

1) мемлекеттік қызмет өтілі бес жылдан кем емес, оның ішінде мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда бір жылдан кем емес;
2) жоғары білім бағдарламалары бойынша шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік қызмет өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда бір жылдан кем емес;
3) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда мемлекеттік қызмет өтіл үш жылдан кем емес;
4) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда алты жылдан кем емес, оның ішінде ұйымдардың басшылары және олардың орынбасарлары лауазымдарында жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
5) жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда үш жылдан кем емес, оның ішінде мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес;
6) ғылыми дәрежесі болған жағдайда осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі үш жылдан кем емес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық ету, Департаменттің жұмысын үйлестіру, халықаралық шарттар мен келісімдер жобалары бойынша қорытындыларды қарау және дайындау, басқа мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау жөніндегі функциялар, Еуразиялық экономикалық одақ және Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының шеңберінде мемлекеттік органдармен, халықаралық ұйымдармен Кеден одағы мен Еуразиялық экономикалық кеңістіктің экономикалық интеграциясы, Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру мәселелері бойынша өзара қарым-қатынаста өз құзыреті шегінде Агенттіктің атынан өкілдік ету және т.б.
Департамент директорының орынбасары (ішкі аудит бойынша)
1 бірлік, санаты С-2 (02-2)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:

1) не менее пяти лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на руководящих или иных должностях в государственных органах;
2) не менее четырех лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на руководящих или иных должностях в государственных органах при завершении обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) не менее трех лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
4) не менее шести лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на должностях руководителей организаций и их заместителей;
5) не менее трех лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на руководящих или иных должностях в государственных органах при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) не менее трех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Департамента, координация работы Департамента, рассмотрение и подготовка заключений по проектам международных договоров и соглашений, функции во взаимодействии с другими государственными органами, представление Агентства по своей компетенции во взаимоотношениях с государственными органами, международными организациями по вопросам экономической интеграции Таможенного союза и Евразийского экономического пространства, вступления Всемирную торговую организацию, в рамках Евразийского экономического союза и Организаций экономического сотрудничества и развития
Заместитель директора департамента (по внутреннему аудиту)
1 единица, категория С-2 (02-2)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:

1) мемлекеттік қызмет өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда бір жылдан кем емес;
2) жоғары білім бағдарламалары бойынша шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда үш жылдан кем емес, оның ішінде мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес;
3) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда мемлекеттік қызмет өтілі екі жылдан кем емес;
4) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі бес жылдан кем емес, оның ішінде ұйымдардың басшылары және олардың орынбасарлары лауазымдарында бір жылдан кем емес;
5) жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік қызмет өтілі екі жылдан кем емес, оның ішінде мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда бір жылдан кем емес;
6) ғылыми дәрежесі болған жағдайда осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес.
Функционалдық міндеттері
Бюджет қаражатының жұмсалуының анықтылығы мен дұрыстығын бақылауды, бухгалтерлік есепті және есептілік нысандарын (мерзімді және жылдық) жүргізуді жүзеге асыру. Республикалық бюджет қаражаты есебінен тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүргізудің анықтылығы мен дұрыстығын бақылауды жүзеге асыру. Ішкі бақылау жөніндегі уәкілетті органға Агенттіктегі бақылау іс-шараларының жай-күйі туралы қажетті ақпарат пен есептердің белгіленген мерзімде ұсынылуын бақылауды қамтамасыз ету. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің оларға Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының қарарларымен Мемлекет басшысының актілері мен тапсырмаларының, Мемлекет басшысының және Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің бақылау тапсырмаларының орындау жөніндегі жұмысын үйлестіру және бақылау, осы мәселелер жөнінде Агенттік төрағасын хабардар ету.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Интеграция мәселелері басқармасы
Басқарма басшысы
1 бірлік, санаты С-3 (02-3-1)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық
іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:

1) не менее четырех лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на руководящих или иных должностях в государственных органах;
2) не менее трех лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на руководящих или иных должностях в государственных органах при завершении обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) не менее двух лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
4) не менее пяти лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее одного года на должностях руководителей и их заместителей;
5) не менее двух лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на руководящих или иных должностях в государственных органах при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за достоверностью и правильностью расходованием бюджетных средств, ведения бухгалтерского учета и форм отчетности (периодической и годовой). Осуществление контроля за достоверностью и правильностью проведения государственных закупок товаров, работ и услуг за счет средств республиканского бюджета. Обеспечение контроля за представлением в установленных срок в уполномоченный орган по внутреннему контролю необходимой информации и отчетов о состоянии контрольных мероприятий в Агентстве. Осуществления контроля за работой структурных подразделений Агентства по исполнению актов и поручений Главы государства, контрольных поручений Главы государства и руководства Администрации Президента Республики Казахстан с резолюциями к ним Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей и Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, информирование по данным вопросам Председателя Агентства.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление по вопросам интеграции
Руководитель управления
1 единица, категория С-3 (02-3-1)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:

1) мемлекеттік қызмет өтілі үш жылдан кем емес;
2) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
3) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде басшылық лауазымдарда екі жылдан кем емес;
4) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
5) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету, басқарма жұмысын үйлестіру, халықаралық шарттар мен келісімдер жобалары бойынша қорытындыларды қарау және дайындау, басқа мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау жөніндегі функциялар, Еуразиялық экономикалық одақ және Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының шеңберінде мемлекеттік органдармен, халықаралық ұйымдармен Кеден одағы мен Еуразиялық экономикалық кеңістіктің экономикалық интеграциясы, Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру мәселелері бойынша өзара қарым-қатынаста өз құзыреті шегінде Агенттіктің атынан өкілдік ету.
Бас сарапшы
3 бірлік, санаты С-4 (02-3-2, 02-3-3, 02-3-4)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі екі жылдан кем емес;

1) не менее трех лет стажа государственной службы;
2) не менее одного года стажа государственной службы при условии завершения обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) не менее двух лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
4) не менее четырех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях;
5) завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления, координация работы управления, расссмотрение и подготовка заключений по проектам международных договора и соглашений, функции во взаимодействии с другими государственными органами, представление Агентства по своей компетенции во взаимоотношениях с государственными органами, международными организациями по вопросам экономияческой интеграйции Таможенного союза и Евразийского экономического пространства, вступления Всемирную торговую организацию, в рамках Евразийского экономического союза и Организаций экономического сотрудничества и развития.
Главный эксперт
3 единицы, категория С-4 (02-3-2, 02-3-3, 02-3-4)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее двух лет стажа государственной службы, либо наличие не менее трех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;

2) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі үш жылдан кем емес;
3) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
4) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Кеден одағы және Еуразиялық экономикалық кеңістік, Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру, Еуразиялық экономикалық одақ және Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы шеңберінде интеграциялық процестермен байланысты жұмыстар кешенін орындау, халықаралық шарттар мен келісімдер жобалары бойынша қорытындыларды қарау және дайындау, интеграция мәселелері жөніндегі хаттар мен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау және ресімдеу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Хатшылық
Көмекші
1 бірлік, санаты С-3 (02-4-1)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар және технологиялар
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі үш жылдан кем емес;
2) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
3) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде басшылық лауазымдарда екі жылдан кем емес;
4) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;

2) завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Выполнение комплекса работ, связанных с интеграционными процессами в рамках Таможенного союза и Евразийского экономического пространства, вступления Всемирную торговую организацию, Евразийского экономического союза и Организаций экономического сотрудничества и развития, расссмотрение и подготовка заключений по проектам международных договоров и соглашений, подготовка и оформление писем и проектов нормативных правовых актов по интеграционным вопросам.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Секретариат
Помощник
1 единица, категория С-3 (02-4-1)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее трех лет стажа государственной службы;
2) не менее одного года стажа государственной службы при условии завершения обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) не менее двух лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
4) не менее четырех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях;

5) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Агенттік төрағасының кеңестерде, жұмыс сапарлары барысында берген тапсырмаларын ресімдеу, сондай-ақ олардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру. Төрағаның күнделікті және апта сайынғы жұмыс жоспарларына мәселелер дайындау және олардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру. Агенттік төрағасының қарауына почтаны уақтылы беруді бақылау. Азаматтарды жедел қабылдауды ұйымдастыру. Төрағаның қатысуымен іс-шаралар мен кездесулер кестесін әзірлеуге қатысу.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Баспасөз хатшысы
1 бірлік, санаты С-3 (02-4-2)
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (журналистика) немесе гуманитарлық ғылымдар (филология)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі үш жылдан кем емес;
2) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
3) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде басшылық лауазымдарда екі жылдан кем емес;
4) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
5) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Бұқаралық ақпарат құралдарының көмегімен Агенттіктің және аумақтық бөлімшелердің қызметі туралы объективті қоғамдық пікірді қалыптастыру. БАҚ-пен жедел өзара іс-қимылды ұйымдастыру, БАҚ өкілдеріне бөлім құзыретіне қатысты мәселелер жөнінде консультация беру. Республикалық мерзімді баспасөз басылымдарының бас редакторларымен, телерадиокомпаниялардың, ақпараттық агенттіктердің басшыларымен өзара іс-қимыл жасау, атқарушы және билік өкілдері органдарының, сондай-ақ Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік органдарының баспасөз қызметімен өзара іс-қимыл жасау. Айтулы және өзге де даталар мен оқиғаларға құттықтау және өзге де жедалхаттардың, хаттардың мәтіндерін дайындау, Агенттік төрағасының сөйлейтін сөздерінің тезистерін редакциялау.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Көмекші (режим бойынша)

5) завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Оформление поручений данных Председателем Агентства на совещаниях, в ходе рабочих поездок, а так же осуществление контроля за их исполнением. Подготовка вопросов к ежедневным и еженедельным планам работы Председателя и осуществление контроля за их исполнением. Контроль за своевременным представлением почты на рассмотрение Председателя Агентства. Организация оперативного приема граждан. Участие в разработке графика мероприятий и встреч с участием Председателя.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Пресс-секретарь
1 единица, категория С-3 (02-4-2)
Образование
Высшее: социальные науки, экономика и бизнес (журналистика) или гуманитарные науки (филология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее трех лет стажа государственной службы;
2) не менее одного года стажа государственной службы при условии завершения обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) не менее двух лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
4) не менее четырех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях;
5) завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Формирование с помощью средств массовой информации объективного общественного мнения о деятельности Агентства и территориальных подразделении. Организация оперативного взаимодействия со СМИ, консультация представителей СМИ по вопросам, относящимся к компетенции отдела. Взаимодействие с главными редакторами республиканских периодических печатных изданий, руководителями телерадиокомпаний, информационных агентств, взаимодействие с пресс-службами органов исполнительной и представительной власти, а также других государственных органов Республики Казахстан. Подготовка текстов поздравительных и иных телеграмм, писем к знаменательным и иным датам и событиям, редактирование тезисов выступлений Председателя Агентства.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Помощник
(по режиму)

4) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда алты жылдан кем емес, оның ішінде ұйымдардың басшылары және олардың орынбасарлары лауазымдарында жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
5) жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда үш жылдан кем емес, оның ішінде мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес;
6) ғылыми дәрежесі болған жағдайда осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі үш жылдан кем емес.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру. Агенттіктің қаржылық және кадрлық қамтамасыз ету жұмыстарын ұйымдастыру. Ұйымдастырушылық-өкімдік құжаттарды іске асыру және олардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру бойынша Агенттіктің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру. Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты Агенттік басшылығының шешімдерін ресімдеуді ұйымдастыруға бақылау.
Құжат айналымы,. Мемлекеттік тілді қолдану мен оның дамуын қамтамасыз ету. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарау.
Тауарларды, жұмыстарды және қызметкерді мемлекеттік сатып алу рәсімдерін бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Директордың орынбасары
1 бірлік, санаты С-2 (03-2)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:

4) не менее шести лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на должностях руководителей организаций и их заместителей;
5) не менее трех лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на руководящих или иных должностях в государственных органах при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) не менее трех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Функциональные обязанности
Реализация единой государственной политики в сфере государственной службы. Организация и контроль работы сотрудников департамента. Контроль по осуществлению финансового и кадрового обеспечения Агентства. Координация деятельности структурных и территориальных подразделений Агентства по реализации организационно-распорядительных документов и осуществление контроля их исполнения. Контроль за организацией оформления решений руководства Агентства, связанных с прохождением административными государственными служащими государственной службы. Обеспечение документооборота, функционирования и развития государственного языка. Рассмотрения обращений юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию департамента. Контроль процедур государственных закупок товаров, работ и услуг.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Заместитель директора
1 единица, категория С-2 (03-2)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:

1) мемлекеттік қызмет өтілі үш жылдан кем емес;
2) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
3) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде басшылық лауазымдарда екі жылдан кем емес;
4) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
5) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің жұмысын ұйымдастыру және бақылау. Агенттіктің және оның аумақтық бөлімшелерінің персоналды басқару стратегиясын әзірлеу және іске асыру; Кадрда, оның ішінде мамандықтар және біліктілік бойынша Агенттіктің және оның аумақтық бөлімшелерінің сұранысына талдау жүргізу және жоспарлау; Агенттіктің кадрлық құрамын қалыптастыруды қамтамасыз ету және конкурстық іріктеуді ұйымдастыру; Агенттіктің және оның аумақтық бөлімшелерінің кадрларын қайта даярлау, біліктілігін арттыру, тағылымдамадан өтуін ұйымдастыру арқылы кәсіби дамуын қамтамасыз ету;
Кадрлық мәселелер бойынша конкурстық, аттестациялық тәртіптік және өзге де комиссиялар қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету; Мемлекеттік қызметке түсу, өткеру және тоқтату рәсімдерін сақтауды қамтамасыз ету; Мемлекеттік қызметшілерге бағалау жүргізуді ұйымдастыру, оларды аттестаттау рәсімдерін сақтауды қамтамасыз ету; Агенттіктің және оның аумақтық бөлімшелері кадрларына мониторинг жүргізу және «е-қызмет» персоналмен басқарудың ақпараттық жүйесі арқылы кадрлық іс қағаздарды жүргізу; Еңбек заңнамасы және мемлекеттік қызмет туралы заңнаманың Агенттікте орындалуын қамтамасыз ету, еңбек режимі мен жағдайларды, сондай-ақ мемлекеттік қызметке келуге байланысты шектеулерді орындауды қамтамасыз ету; Мемлекеттік қызметшілердің әлеуметтік және құқықтық қорғалуын қамтамасыз ету, Агенттік басшылығына оларды көтермелеу және уәждемесі бойынша ұсыныстар.
Бас сарапшы
1 бірлік, санаты С-4(03-3-2)
Білімі
Жоғары: гуманитарлық ғылым немесе құқық және немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:

1) не менее трех лет стажа государственной службы;
2) не менее одного года стажа государственной службы при условии завершения обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) не менее двух лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
4) не менее четырех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях;
5) завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Организация и контроль работы сотрудников управления.
Разработка и реализация стратегии управления персоналом Агентства и его территориальных подразделений; проведение анализа и планирование потребности Агентства и его территориальных подразделений в кадрах, в том числе по специальностям и квалификациям; обеспечение формирования кадрового состава Агентства и организацию конкурсного отбора;
организация профессиональной адаптации и наставничества
в Агентстве; обеспечение профессионального развития кадров Агентства и его территориальных подразделений, в том числе путем организации переподготовки, повышения квалификации, стажировок; организация и обеспечение деятельности конкурсной, аттестационной, дисциплинарной и иных комиссий по кадровым вопросам; обеспечение соблюдения процедур поступления, прохождения и прекращения государственной службы; организация проведения оценки государственных служащих, обеспечение соблюдения процедур их аттестации;
осуществление мониторинга кадров Агентства и его территориальных подразделений, и ведение кадрового делопроизводства, в том числе посредством информационной системой управления персоналом «е-қызмет»; обеспечение исполнения в Агентстве трудового законодательства и законодательства о государственной службе, обеспечение соблюдения режима и условий труда, а также ограничений, связанных с пребыванием на государственной службе; обеспечение социальной и правовой защищенности государственных служащих, внесение руководству Агентства предложений по их поощрению и мотивации.
Главный эксперт
1 единица, категория С-4 (03-3-2)
Образование
Высшее: гуманитарные науки или право или социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:

1) мемлекеттік қызмет өтілі екі жылдан кем емес;
2) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі үш жылдан кем емес;
3) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
4) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Агенттік қызметкерлерінің, инспекция басшылары мен басшылар орынбасарларының мемлекеттік қызметті өткеруге байланысты жұмыстар кешенін орындау, кадр жұмысы, мемлекеттік қызметшілерді аттестаттау бойынша есепке алу құжаттамасының толықтай және тиісті жай-күйін жүргізу және қамтамасыз ету. Агенттік қызметкерлерінің жеке іс номенклатурасын уақтылы ресімдеу, сақтау және есепке алу. Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік қызмет академиясына тыңдаушыларды біліктілікті арттыру курстарына уақтылы жіберуді қамтамасыз ету, кадр мәселелері (іссапарлар, демалыстар туралы) Жауапты хатшының бұйрықтарын дайындау және ресімдеу, жеке құрам, іссапарлар және демалыстар бойынша Агенттіктің жауапты хатшысының бұйрықтарын тіркеу.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Құжат айналымы басқармасы
Басқарма басшысы
1 бірлік санаты С-3 (03-4-1)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі үш жылдан кем емес;
2) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;

1) не менее двух лет стажа государственной службы, либо наличие не менее трех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;
2) завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Выполнение комплекса работ, связанных с прохождением работниками Агентства, руководителями и заместителями руководителей инспекции, государственной службы, ведение и обеспечение полного и надлежащего состояния учетной документации по кадровой работе, аттестации государственных служащих. Своевременное оформление, хранение и учет личных дел номенклатурных работников Агентства. Обеспечение своевременного направления слушателей на курсы повышения квалификации в Академию государственной службы при Президенте Республики Казахстан, подготовка и оформление приказов Ответственного секретаря по кадровым вопросам (о командировках, отпусках), регистрация приказов Ответственного секретаря Агентства по личному составу, командировкам и отпускам.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление документооборота
Руководитель управления
1 единица, категория С-3 (03-4-1)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее трех лет стажа государственной службы;
2) не менее одного года стажа государственной службы при условии завершения обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;

3) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде басшылық лауазымдарда екі жылдан кем емес;
4) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
5) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің жұмыстарын ұйымдастыру және бақылау. Құжат айналымының бірыңғай тәртібін және Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесін (БЭҚАЖ) іске асыруды қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасы Президентінің, Президент Әкімшілігінің, Парламент Мәжілісі және Сенатының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің және Агенттік басшылығы тапсырмаларының орындалуының мониторингі. Азаматтардың өтініштерін тіркеу, олардың уақтылы орындалуына бақылауды, орындағаннан кейін арнайы номенклатура ісіне қалыптастыруды жүзеге асыру. Қызметтік хат-хабарлардың орындалуын бақылауды жетілдіру, Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің қызметтік хат-хабарларының уақтылы және толықтай орындалуын қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Агенттіктің жиынтық іс номенклатурасын қалыптастыру. Номенклатура істерінің уақтылы сақтауды және сақталуын жүзеге асыру. Мұрағат құжаттамасымен жұмыс талаптарын қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасының Орталық мемлекеттік мұрағатына қызметтік хат-хабарларды беру. Атқарушылық тәртіп бойынша апта сайынғы есептілікті жүзеге асыру, бланк өнімдерін (хаттар бланктері және бұйрықтар бланктері) беруді жүзеге асыру, оларды беру, сақталуын бақылауды жүзеге асыру. Басқарма қызметінің мәселелері бойынша жоспарлар жобаларын дайындауға, есептер әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Сарапшы
1 бірлік, санаты С-5 (03-4-2)
Білімі
Жоғары: білім (педагогикалық) немесе құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»,  «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі

3) не менее двух лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
4) не менее четырех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях;
5) завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Организация и контроль работы сотрудников управления. Обеспечение единого порядка документооборота, реализация Единой системы электронного документооборота (ЕСЭДО). Мониторинг исполнения поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента, Мажилиса и Сената Парламента, Правительства, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и руководства Агентства. Регистрация обращений граждан, осуществление контроля за их своевременным исполнением, формирование их в специальное номенклатурное дело после исполнения. Организация работы по совершенствованию контроля за исполнением служебной корреспонденции, обеспечению своевременности и полноты исполнения служебной корреспонденции структурными подразделениями Агентства. Формирование сводной Номенклатуры дел Агентства. Осуществление временного хранения, сохранности номенклатурных дел. Обеспечение требований работы с архивной документацией и передача служебной корреспонденции в Центральный государственный архив Республики Казахстан. Осуществление еженедельной отчетности по исполнительской дисциплине. Осуществление выдачи бланочной продукции (бланков писем и бланков приказов), осуществление контроля за ее выдачей и сохранностью. Участие в разработке проектов планов, подготовке отчетов по вопросам деятельности управления.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Эксперт
1 единица, категория С-5 (03-4-2)
Образование
Высшее: образование (педагогика) или право или социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес (бұдан әрі – Үлгілік біліктілік талаптар)
Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметі мәселелері жөніндегі жоспарлардың жобасын әзірлеуге, есептерді дайындауға қатысу.мемлекеттік органдардан келіп түскен кіріс қызметтік хат-хабарлардың, нормативтік-құқықтық акт жобаларының орындалуына, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарауға бақылау.Қызметтік кіріс құжаттарын, оның ішінде факсимильді байланыспен немесе электронды почтамен алынған құжаттарды қабылдау, есепке алу, тіркеу, сондай-ақ оның көшірмесін түсіру және Агенттіктің құрылымдық және аумақтық бөлімшелеріне орындау үшін тізілім бойынша жіберу. Агенттік басшылығының хаттамалық және дербес тапсырмаларын тіркеу, олардың сақталымын қамтамасыз ету. Құжат тармақтарын тіркеу.Шығыс қызметтік хат-хабарларды тіркеуді жүзеге асыру, жіберу және қабылдау. Негізгі қызмет бойынша бұйрықтарды тіркеу, есепке алу және сақталуын қамтамасыз ету. Орындаушылық тәртіп бойынша апта сайынғы есептілікті жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Қаржы және мемлекеттік сатып алу басқармасы
Басқарма басшысы – бас бухгалтер
1 бірлік, санаты С-3 (03-5-1)
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес (экономика немесе есеп және аудит немесе қаржы)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі үш жылдан кем емес;
2) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (далее – Типовые квалификационные требования).
Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов планов, подготовке отчетов по вопросам деятельности управления. Контроль за исполнением входящей служебной корреспонденции поступающей из государственных органов, проектов нормативных правовых актов, за рассмотрением обращений физических и юридических лиц. Прием, учет, регистрация входящей служебной документации, в том числе полученной факсимильной связью или электронной почтой, а также ее копирование и рассылка для исполнения по реестру в структурные и территориальные подразделения Агентства. Регистрация протокольных и персональных поручений руководства Агентства, обеспечение их сохранности. Регистрация пунктов документов. Осуществление регистрации, отправка и доставка исходящей служебной корреспонденции. Регистрация, учет и обеспечение сохранности приказов по основной деятельности. Осуществление еженедельной отчетности по исполнительской дисциплине.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление финансов и государственных закупок
Руководитель управления - главный бухгалтер
1 единица, категория С-3 (03-5-1)
Образование
Высшее: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или учет и аудит или финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее трех лет стажа государственной службы;
2) не менее одного года стажа государственной службы при условии завершения обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;

3) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде басшылық лауазымдарда екі жылдан кем емес;
4) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
5) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің жұмыстарын ұйымдастыру және бақылау. Қаржыландыру жоспарын әзірлеу, бекіту және нақтылау, бухгалтерлік есепті жүргізу. Басқарма қызметі мәселелері жөніндегі жоспарлар әзірлеу, есептер дайындау, бюджеттік бағдарлама бөлінісіндегі қаражаттың мақсатты және тиімділігін пайдаланылуын бақылау. Ақшалай қаражат пен материалдық құндылықтардың сақталымын бақылауды жүзеге асыру. Қаржылық құжаттардың уақтылы және дұрыс ресімделуін бақылау. Агенттіктің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің қызметін материалдық-техникалық қамтамасыз етуді ұйымдастыру. Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі шарттарды қазынашылық органдарында тіркеу. Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөнінде конкурстар ұйымдастыру және өткізу. Тауарлардың, жұмыстардың қызметтердің қажеттілігі жөніндегі Агенттіктің есебі мен есептілігін бақылау. Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөнінде әлеуетті өнім берушілермен жасалатын шарттарды дайындау. Мемлекеттік сатып алу жөнінде жиынтық жоспар мен есеп құру және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік сатып алу жөнінде уәкілетті органға ақпарат ұсыну. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Бас сарапшы (бухгалтер)
1 бірлік, санаты С-4(03-5-2)
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес (экономика немесе есеп және аудит немесе қаржы)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:

3) не менее двух лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
4) не менее четырех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях;
5) завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Организация и контроль работы сотрудников управления. Разработка, утверждение и уточнение плана финансирования, ведение бухгалтерского учета. Разработка планов, подготовка отчетов по вопросам деятельности управления, контроль целевого и эффективного использования средств в разрезе бюджетных программ на стадии планирования, исполнения бюджета. Осуществление контроля сохранности денежных средств и материальных ценностей. Контроль своевременного и правильного оформления финансовых документов. Организация материально-технического обеспечения деятельности структурных и территориальных подразделений Агентства. Регистрация договоров по государственным закупкам товаров, работ и услуг в органах казначейства. Организация и проведение государственных закупок товаров, работ и услуг. Контроль учета и отчетности Агентства по потребности товаров, работ и услуг. Подготовка договоров по государственным закупкам товаров, работ и услуг, заключаемых с потенциальными поставщиками. Составление сводного плана, отчета по государственным закупкам и предоставление информации в уполномоченный орган по государственным закупкам в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Главный эксперт (бухгалтер)
1 единица, категория С-4 (03-5-2)
Образование
Высшее: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или учет и аудит или финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:

3) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
4) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу рәсімдерін жүзеге асыру. Конкурстық комиссия жұмысына қатысу Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік уәкілетті органға бірыңғай портал арқылы мемлекеттік сатып алу бойынша ақпарат беру.
Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша жоспар дайындау. Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге сұраныс бойынша Агенттіктің есебі мен есептілігін жүргізу. Құжаттардың уақтылы және дұрыс ресімделуіне және жасалған операциялардың заңдылығына алдын ала бақылауды жүзеге асыру. Бюджеттік өтінім жасау, бюджеттік бағдарламаларды іске асыру барысы туралы есептер беру, міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жосмпарларын әзірлеу. Есепке алу және есептілік мәселелері бойынша ережелердің, нұсқаулықтардың, әдістемелік нұсқаулықтардың, бухгалтерлік қызмет құзыретіне жататын басқа да нормативтік құжаттардың жүйелендірілген есебі. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Сарапшы (бухгалтер)
1 бірлік, санаты С-5 (03-5-5)
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес (экономика немесе есеп және аудит немесе қаржы)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес (бұдан әрі – Үлгілік біліктілік талаптар). Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Банктік құжаттарды өңдеу және түгендеуге қатысу. Есептілік нысанын жүзеге асыру, құжаттардың уақтылы және дұрыс ресімделуіне алдын ала бақылауды жүзеге асыру. Өнім берушілермен есеп айырысу - № 6 мемориалдық ордер, ұйымдармен өзара есеп айырысуды салыстыру, негізгі қаражаттар, тауарлық-материалдық құндылықтар және құндылығы төмен тез тозатын заттар. Кредиторлық және дебиторлық берешектер туралы деректер жинау, ұйымдармен өзара есеп айырысуларды салыстыру, есеп беретін тұлғалармен есеп айырысу жүргізу. Қазынашылық органдарында тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша шарттарды тіркеу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Тілдерді дамыту басқармасы
Басқарма басшысы

3) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Осуществление процедуры государственных закупок товаров, работ и услуг. Участие в работе конкурсных комиссий, предоставление информации по государственным закупкам через единый портал государственных в уполномоченный орган в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан. Подготовка плана по государственным закупкам товаров, работ и услуг. Ведение учета и отчетности Агентства по потребности товаров, работ и услуг. Осуществление предварительного контроля за своевременным и правильным оформлением документов и законностью совершаемых операций. Составление бюджетной заявки, представление отчетов о ходе реализации бюджетных программ, разработка планов финансирования по обязательствам и платежам. Систематизированный учет положений, инструкций, методических указаний по вопросам учета и отчетности, других нормативных документов, относящихся к компетенции бухгалтерских служб.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Эксперт (бухгалтер)
1 единица, категория С-5 (03-5-5)
Образование
Высшее: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или учет и аудит или финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (далее – Типовые квалификационные требования).
Умение работать на компьютере с программами Word, Excel,E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Обработка банковских документов и участие в инвентаризации. Составление форм отчетности, осуществление предварительного контроля за своевременным и правильным оформлением документов. Ведение расчетов с поставщиками – мемориальный ордер № 6, сверка взаиморасчетов с организациями, ведение учета основных средств, товарно-материальных ценностей и малоценных быстро изнашивающихся предметов. Сбор данных о кредиторской и дебиторской задолженностях, учет расходов с дебиторами и кредиторами, сверка взаиморасчетов с организациями, ведение расчетов с подотчетными лицами. Регистрация договоров по государственным закупкам товаров, работ и услуг в органах казначейства. Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление развития языков
Руководитель управления

1 бірлік, санаты С-3 (03-6-1)
Білімі
Жоғары: білімі (педагогика, бастауыш оқыту әдістемесі немесе қазақ тілі мен әдебиет) немесе гуманитарлық ғылым (филология немесе аударма ісі немесе шет тілі: екі шет тілі)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі үш жылдан кем емес;
2) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
3) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде басшылық лауазымдарда екі жылдан кем емес;
4) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
5) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік тілді дамытуды қамтамасыз ету. Басқарма қызметкерлерінің жұмысын ұйымдастыру және бақылау. Нормативтік құқықтық актілер жобаларының, бұйрықтардың, өзге де құжаттардың мемлекеттік тілге аударылуын жүзеге асыру және келіп түскен құжаттарды редакциялау. Нормативтік құқықтық актілердің, бұйрықтардың және өзге де құжаттар жобаларының мемлекеттік тілге аудармасының сәйкестігін бақылау. Мемлекеттік тілді дамыту бойынша іс-шаралар өткізу.
Аударма және мемлекеттік тілді дамыту мәселелері жөнінде іс номенклатурасын жүргізу және қалыптастыру. Мемлекеттік тілді дамыту жөніндегі құжаттарды талдау, есеп берулерді және қажетті ақпараттарды ұсыну. Мемлекеттік тілді дамыту мәселелері жөнінде әдістемелік және консультативтік көмек көрсету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Бас сарапшы

1 единица, категория С-3 (03-6-1)
Образование
Высшее: образование (педагогика и методика начального обучения или казахский язык и литература) или гуманитарные науки (филология или переводческое дело или иностранный язык: два иностранных языка)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее трех лет стажа государственной службы;
2) не менее одного года стажа государственной службы при условии завершения обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) не менее двух лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
4) не менее четырех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях;
5) завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Обеспечение развития государственного языка. Организация и контроль работы сотрудников управления. Осуществление перевода на государственный язык проектов нормативных правовых актов, приказов, иной документации и редактирование поступающих документов. Контроль аутентичности перевода на государственный язык проектов нормативных правовых актов, приказов и иной документации. Проведение мероприятий по развитию государственного языка. Ведение и формирование номенклатурных дел по вопросам перевода и развития государственного языка. Анализ документов, представление отчетов и необходимой информации по развитию государственного языка. Оказание методической и консультативной помощи по вопросам развития государственного языка. Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Главный эксперт

1) мемлекеттік қызмет өтілі бес жылдан кем емес, оның ішінде мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда бір жылдан кем емес;
2) жоғары білім бағдарламалары бойынша шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік қызмет өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда бір жылдан кем емес;
3) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда мемлекеттік қызмет өтіл үш жылдан кем емес;
4) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда алты жылдан кем емес, оның ішінде ұйымдардың басшылары және олардың орынбасарлары лауазымдарында жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
5) жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда үш жылдан кем емес, оның ішінде мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес;
6) ғылыми дәрежесі болған жағдайда осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі үш жылдан кем емес.
Функционалдық міндеттері
Жұмыс жоспарына сәйкес департаменттің жұмысын ұйымдастыру және жалпы басшылық ету. Жоспарлы жұмыстар мен басшылық тапсырмаларын орындау мәселелері бойынша департамент қызметкерлерімен нұсқамалық кеңестер өткізу, жүргізілетін жұмыстардың сапасы мен нәтижелерін бақылау, материалдарды Агенттік басшылығына уақтылы ұсынуды қамтамасыз ету. Өз құзыреті шегінде Агенттіктің, аумақтық органдардың қызметкерлеріне әдістемелік және тәжірибелік көмек көрсету. Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нұсқамалық-әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу. Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобалары бойынша ұсыныстар мен ескертулер енгізу. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша басшылықтың тапсырмаларын орындау. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың арыздарын, өтініштері мен шағымдарын уақтылы қарау және білікті жауаптар дайындау. Стратегиялық құжаттарды қалыптастыруды қамтамасыз ету және жиынтық-талдау жұмыстарын үйлестіру. Талдамалық, ақпараттық, тұсау кесер және өзге де материалдармен, сөз сөйлеу (тұсаукесер) мәтіндерімен қамтамасыз ету. Ақпараттық-тұсаукесер іс-шараларын ұйымдастыру және өткізу; Мемлекеттік органдармен және шетел мемлекеттері ұйымдарымен, халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл мен ынтымақтастықты ұйымдастыру, сондай-ақ оның құзыретіне жататын мәселелер бойынша халықаралық жобалар мен бағдарламалар әзірлеуге және оларды іске асыруға қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Департамент директорының орынбасары

1) не менее пяти лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на руководящих или иных должностях в государственных органах;
2) не менее четырех лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на руководящих или иных должностях в государственных органах при завершении обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) не менее трех лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
4) не менее шести лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на должностях руководителей организаций и их заместителей;
5) не менее трех лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на руководящих или иных должностях в государственных органах при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) не менее трех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Функциональные обязанности
Организация и общее руководство работы департамента в соответствии с планом работ. Проведение инструктивных совещаний с сотрудниками департамента по вопросам выполнения плановых работ и поручений руководства, контроль за качеством и результатами проводимых работ, обеспечение своевременности представления материалов руководству Агентства. Оказание методической и практической помощи сотрудникам Агентства, территориальных органов в пределах своей компетенции. Участие в разработке инструктивно-методических материалов по вопросам, входящим в компетенцию департамента. Внесение предложений и замечаний по проектам нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию департамента. Исполнение поручений руководства по вопросам, входящим в компетенцию департамента. Своевременное рассмотрение и подготовка квалифицированных ответов на заявления, обращения и жалобы физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию департамента. Обеспечение формирования стратегических документов и координация сводно-аналитической работы. Обеспечение аналитическими, информационными, презентационными и иными материалами, текстами выступлений (презентациями). Организовывает и проводит информационно-презентационные мероприятия. Организует взаимодействие и сотрудничество с государственными органами и организациями иностранных государств, международными организациями, а также участие в разработке и реализации международных проектов и программ по вопросам, относящимся к его полномочиям.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Заместитель директора департамента

1 бірлік, санаты С-2 (04-2)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық
іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда бір жылдан кем емес;
2) жоғары білім бағдарламалары бойынша шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда үш жылдан кем емес, оның ішінде мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес;
3) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда мемлекеттік қызмет өтілі екі жылдан кем емес;
4) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі бес жылдан кем емес, оның ішінде ұйымдардың басшылары және олардың орынбасарлары лауазымдарында бір жылдан кем емес;
5) жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік қызмет өтілі екі жылдан кем емес, оның ішінде мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда бір жылдан кем емес;
6) ғылыми дәрежесі болған жағдайда осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмыс жоспарына сәйкес департаменттің жұмысын ұйымдастыру. Өз құзыреті шегінде Агенттіктің, аумақтық органдардың қызметкерлеріне әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттіктің, департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нұсқамалық-әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу. Агенттіктің стратегиялық жоспарларының іске асырылуын талдау және бақылау. Стратегиялық жоспарларды әзірлеу және іске асыру бойынша құрылымдық және аумақтық бөлімшелердің қызметін үйлестіру.
Стратегиялық жоспарларды іске асырудың барысы туралы ақпараттық-талдамалық материалдар дайындау. Стратегиялық жоспарлауды қолданудың халықаралық тәжірибесін талдау және жинақтау. Құрылымдық және аумақтық бөлімшелер қызметінің нәтижелерін талдау. Бәсекелестікті қорғау мәселелері бойынша заң шығару үдерісін жетілдіру мақсатында шет елдермен, халықаралық ұйымдармен ынтымақтастықты дамыту. Келісілген монополияға қарсы саясатты жүргізу мақсатында ТМД елдерінің монополияға қарсы органдарының өзара іс-қимылдарының негізгі бағыттары жөнінде ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Стратегиялық жоспарлау және халықаралық ынтымақтастық басқармасы
Басқарма басшысы

1 единица, категория С-2 (04-2)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее четырех лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на руководящих или иных должностях в государственных органах;
2) не менее трех лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на руководящих или иных должностях в государственных органах при завершении обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) не менее двух лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
4) не менее пяти лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее одного года на должностях руководителей и их заместителей;
5) не менее двух лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на руководящих или иных должностях в государственных органах при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Функциональные обязанности
Организация работы департамента в соответствии с планом работ департамента. Оказание методической и практической помощи сотрудникам Агентства, территориальных подразделений в пределах своей компетенции. Участие в разработке инструктивно-методических материалов по вопросам, входящим в компетенцию департамента, Агентства. Анализ и контроль реализации стратегических планов Агентства. Координация деятельности структурных и территориальных подразделений по разработке и реализации стратегических планов. Подготовка информационно-аналитических материалов о ходе реализации стратегических планов. Анализ и обобщение международной практики применения стратегического планирования. Анализ результатов деятельности структурных и территориальных подразделений. Развитие сотрудничества с зарубежными странами, международными организациями с целью совершенствования законотворческого процесса по вопросам защиты конкуренции. Внесение предложений по основным направлениям взаимодействия антимонопольных органов стран СНГ с целью проведения согласованной антимонопольной политики.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление стратегического планирования
и международного сотрудничества
Руководитель управления

1 бірлік, санаты С-3 (04-3-1)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі үш жылдан кем емес;
2) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
3) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде басшылық лауазымдарда екі жылдан кем емес;
4) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
5) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Жұмыс жоспарына сәйкес басқарманың жұмысын ұйымдастыру. Жоспарлы жұмыстар мен басшылық тапсырмаларын орындау мәселелері бойынша басқарманың қызметкерлерімен нұсқамалық кеңестер өткізу, жүргізілетін жұмыстардың сапасы мен нәтижелерін бақылау, материалдарды басшылыққа уақтылы ұсынуды қамтамасыз ету. Өз құзыреті шегінде Агенттіктің, аумақтық органдардың қызметкерлеріне әдістемелік және тәжірибелік көмек көрсету. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нұсқамалық-әдістемелік материалдар әзірлеу. Агенттіктің құзыреті шегінде елдің және өңірлердің әлеуметтік-экономикалық дамуының стратегиялық, орта мерзімді жоспарларын әзірлеу, олардың іске асырылуына талдау жүргізу және олардың орындалуы мен тиімділігін бақылауды жүзеге асыруды жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу. Стратегиялық құжаттарды әзірлеу және олардың орындалуы жөнінде есептер әзірлеу бойынша құрылымдық және аумақтық бөлімшелердің жұмысын үйлестіру. Агенттіктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының монополияға қарсы саясат саласында халықаралық ұйымдармен ынтымақтастығы жөнінде ұсыныстар әзірлеу. Қазақстан Республикасының монополияға қарсы саясат саласында шет елдермен ынтымақтастығы жөнінде ұсыныстар әзірлеу. Шет елдермен шарттық-құқықтық базаны кеңейту үшін ұсыныстар енгізу (Қазақстан Республикасының Үкіметі мен шет елдердің үкіметтері арасында екі жақты негізде жасалатын, монополияға қарсы саясат саласындағы ынтымақтастық туралы жаңа келісімдер жасасу, халықаралық келісімдер жобаларын дайындау). Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне, Қазақстан Республикасының Үкіметіне, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне және Қазақстан Республикасының басқа да министрліктеріне келіссөздер барысында қол жеткізген уағдаластықты іске асыру жөнінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының ресми тұлғаларының шет елдерге және тиісінше Қазақстан Республикасына сапарларының қорытындылары жөнінде есептілікті ұсыну мақсатында ақпарат жиынтығын бақылау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Бас сарапшы

1 единица, категория С-3 (04-3-1)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее трех лет стажа государственной службы;
2) не менее одного года стажа государственной службы при условии завершения обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) не менее двух лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
4) не менее четырех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях;
5) завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Организация работы управления в соответствии с планом работ. Проведение инструктивных совещаний с сотрудниками управления по вопросам выполнения плановых работ и поручений руководства, контроль за качеством и результатами проводимых работ, обеспечение своевременности представления материалов руководству. Оказание методической и практической помощи сотрудникам Агентства, территориальных подразделений в пределах своей компетенции. Разработка инструктивно-методических материалов по вопросам, входящим в компетенцию управления. Разработка стратегических, среднесрочных планов социально-экономического развития страны и регионов в пределах компетенции Агентства, проведение анализа их реализации и выработка предложений по совершенствованию осуществления контроля за их исполнением и эффективностью. Координация работы структурных и территориальных подразделений по разработке стратегических документов и отчетов по их исполнению. Разработка предложений по сотрудничеству в сфере антимонопольной политики Республики Казахстан с международными организациями по вопросам, входящим в компетенцию Агентства. Разработка предложений по сотрудничеству в сфере антимонопольной политики Республики Казахстан с зарубежными странами. Разработка предложений для расширения договорно-правовой базы с зарубежными странами (заключение новых соглашений, подготовка проектов международных соглашений о сотрудничестве в сфере антимонопольной политики, заключаемых на двусторонней основе между Правительством Республики Казахстан и правительствами зарубежных стран). Контроль за сводом информации в целях предоставления отчетности в Администрацию Президента Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан, Министерство иностранных дел Республики Казахстан и другие министерства Республики Казахстан по реализации договоренностей, достигнутых в ходе переговоров, а также по итогам визитов официальных лиц Республики Казахстан в зарубежные страны и Республику Казахстан соответственно.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Главный эксперт

2 бірлік, санаты С-4 (04-3-2, 04-3-3)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі екі жылдан кем емес;
2) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі үш жылдан кем емес;
3) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
4) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Стратегиялық құжаттарды әзірлеуге қатысу және оларды іске асыруды бақылауды жүзеге асыру. Агенттіктің құзыреті шегінде елдің және өңірлердің әлеуметтік-экономикалық дамуының стратегиялық, орта мерзімді жоспарларын әзірлеуге қатысу, олардың іске асырылуына талдау жүргізу және олардың орындалуы мен тиімділігін бақылауды жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық, ақпараттық материалдар дайындау. Мемлекеттік органдардың және шет елдер ұйымдарының, халықаралық ұйымдардың өкілдерімен жүргізілетін келіссөздерді, кездесулерді ұйымдастырушылық, ақпараттық қамтамасыз ету. Халықаралық жобалар мен бағдарламаларды іске асыруға қатысу. Халықаралық шарттар мен келісімдер жобаларын дайындауға қатысу. Агенттік әзірлейтін халықаралық шарттар мен келісімдер жобаларын әзірлеуге қатысу. Бәсекелестікті қорғау және дамыту саласындағы шет елдердің мемлекеттік органдарының, халықаралық ұйымдарының қызметін талдау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Сарапшы
1 бірлік, санаты С-5 (04-3-4)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»,  «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі

2 единицы, категория С-4 (04-3-2, 04-3-3)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее двух лет стажа государственной службы, либо наличие не менее трех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;
2) завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Участие в разработке стратегических документов и осуществление контроля за их реализацией. Участие в разработке стратегических, среднесрочных планов социально-экономического развития страны и регионов в пределах компетенции Агентства, проведение анализа их реализации и выработка предложений по совершенствованию контроля за их исполнением и эффективностью. Подготовка аналитических, информационных материалов по вопросам, входящим в компетенцию упрвления. Организационное, информационное обеспечение проводимых переговоров, встреч с представителями государственных органов и организаций зарубежных стран, международных организаций. Участие в реализации международных проектов и программ. Участие в подготовке проектов международных договоров и соглашений. Участие в разработке проектов международных договоров и соглашений, разрабатываемых Агентством. Анализ деятельности государственных органов зарубежных стран в сфере защиты и развития конкуренции.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Эксперт
1 единица, категория С-5 (04-3-4)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес (бұдан әрі – Үлгілік біліктілік талаптар). Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жобаларды, жоспарлар мен бағдарламаларды іске асыруға қатысу. Ақпараттық қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырумен байланысты іс-шараларды іске асыруға қатысу. Веб-сайтта мемлекеттік органдар мен ұйымдардың, сондай-ақ шет елдер мен халықаралық ұйымдардың мемлекеттік органдары өкілдерімен жүргізілген келіссөздердің, кездесулердің қорытындылары бойынша ақпараттық материалдарды орналастыру. Агенттіктің веб-сайтында бәсекелестікті қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырумен байланысты іс-шараларды орналастыру. Агенттіктің веб-сайтына орналастыру үшін қажетті ақпарат пен дәйекті мәліметтерді жедел алу мақсатында Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері мен өңіраралық инспекцияларының өзара іс-қимылын қамтамасыз ету. Агенттіктің веб-сайтына орналастыру үшін Агенттіктің қызметі туралы дәйекті материалдармен және ресми ақпаратпен жедел қамтамасыз ету. Агенттіктің веб-сайтында орналастырылған жарияланымдар мен басқа да материалдардың мұрағатын жүргізу. Агенттіктің веб-сайтын жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Жиынтық талдау және ақпараттық сүйемелдеу басқармасы
Басқарма басшысы
1 бірлік, санаты С-3 (04-4-1)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес немесе техникалық ғылым мен технология
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (далее – Типовые квалификационные требования).
Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Участие в реализации проектов, планов и программ по вопросам входящим в компетенцию управления. Участие в реализации мероприятий, связанных с реализацией государственной политики в области информационной безопасности. Размещение на Веб-сайте информационных материалов по итогам проведенных переговоров, встреч с представителями государственных органов и организаций, а также государственных органов зарубежных стран и международных организаций. Размещение на Веб-сайте Агентства информацию по мероприятиям связанных с реализацией государственной политики в области защиты конкуренции. Обеспечение взаимодействия структурных подразделений и антимонопольных инспекций Агентства, в целях оперативного получения необходимой информации и достоверных сведений для размещения на Веб-сайте Агентства. Оперативное обеспечение достоверными материалами и официальной информацией о деятельности Агентства для размещения на Веб-сайте Агентства. Ведение архива публикаций и других материалов, размещенных на Веб-сайте Агентства. Внесение предложений по совершенствованию Веб – сайта Агентства.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление сводного анализа и информационного сопровождения
Руководитель управления
1 единица, категория С-3 (04-4-1)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:

1) мемлекеттік қызмет өтілі үш жылдан кем емес;
2) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
3) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде басшылық лауазымдарда екі жылдан кем емес;
4) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
5) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Жұмыс жоспарына сәйкес басқарманың жалпы жұмысын ұйымдастыру. Жоспарлы жұмыстар мен басшылықтың тапсырмаларын орындау мәселелері бойынша басқарма қызметкерлерімен нұсқамалық кеңестер өткізу, жүргізілетін жұмыстардың сапасы мен нәтижелерін бақылау. Нұсқамалық-әдістемелік материалдар әзірлеу. Алқа отырыстарын өткізуді ұйымдастыру. Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне, Қазақстан Республикасының Үкіметіне, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне және Қазақстан Республикасының басқа да министрліктеріне есептілікті ұсыну мақсатында ақпарат жиынтығын бақылау. Отырыстарға, кеңестерге, кездесулерге және басқа да іс-шараларға ұйымдастырушылық-техникалық дайындық және оларды ақпараттық қамтамасыз ету. Агенттіктің құрылымдық және аумақтық бөлімшелері жұмыстарының тиімділігін талдауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Бас сарапшы
1 бірлік, санаты С-4 (04-4-2)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес немесе техникалық ғылым мен технология
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:

1) не менее трех лет стажа государственной службы;
2) не менее одного года стажа государственной службы при условии завершения обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) не менее двух лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
4) не менее четырех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях;
5) завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Организация общей работы Управления в соответствии с планом работ. Проведение инструктивных совещаний с сотрудниками Управления по вопросам выполнения плановых работ и поручений руководства, контроль за качеством и результатами проводимых работ. Разработка инструктивно-методических материалов. Организация проведения заседаний коллегии. Контроль за сводом информации в целях предоставления отчетности в Администрацию Президента Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан, Министерство иностранных дел Республики Казахстан и другие министерства Республики Казахстан. Организационно-техническая подготовка и информационное обеспечение заседаний, совещаний, встреч и других мероприятий. Осуществление анализа эффективности работы структурных и территориальных подразделений Агентства.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Главный эксперт
1 единица, категория С-4 (04-4-2)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:

1) мемлекеттік қызмет өтілі екі жылдан кем емес;
2) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі үш жылдан кем емес;
3) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
4) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Кіріс және шығыс нормативтік құқықтық және бағдарламалық құжаттарды ведомствоішілік келісуге қатысу, нормативтік құқықтық актілердің жобалары бойынша ұсыныстар мен ескертулер енгізу. Нұсқамалық-әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу. Жоспарлар мен есептер дайындау. Агенттіктің алқа отырыстарын ұйымдастыру және материалдар дайындау.
Талдамалық қорытындылар мен шолулар жасау. Құрылымдық және аумақтық бөлімшелерден келіп түскен ақпараттар жиынтығын қамтамасыз ету. Ұсынылған ақпараттың, сондай-ақ рейтинг көрсеткіштерінің негізінде аумақтық бөлімшелердің қызметіне талдау жүргізуді бақылау. Іс-шаралар (кеңестер, семинарлар) өткізуді ұйымдастыру және бақылау. Өз құзыреті шегінде аумақтық бөлімшелерге әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Сарапшы
1 бірлік, санаты С-5 (04-4-3)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес немесе техникалық ғылым мен технология
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес (бұдан әрі – Үлгілік біліктілік талаптар). Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жоспар мен есептер әзірлеуге қатысу. Қызметті жоспарлау және іс-шаралар жоспарларын әзірлеу жөніндегі жиынтық жұмыстарды жүргізу, құрылымдық бөлімшелердің іс-шаралар жоспарларын келісу. Құрылымдық және аумақтық бөлімшелердің қызметі туралы талдамалық және жиынтық ақпарат дайындау. Президент Әкімшілігіне, Үкіметке және басқа да мемлекеттік органдарға мәселелер жөнінде жиынтық ақпарат дайындауға қатысу. Құрылымдық және аумақтық бөлімшелерден алынған жиынтық материалдардың негізінде талдамалық есептер дайындау. Отырыстарға, кеңестерге, кездесулерге және басқа да іс-шараларға ұйымдастырушылық-техникалық дайындық және оларды ақпараттық қамтамасыз ету.
Салалар және аялар бойынша статистикалық деректерді жинақтау және талдау. Ақпараттық деректер базасын қалыптастыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.

1) не менее двух лет стажа государственной службы, либо наличие не менее трех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;
2) завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Участие во внутриведомственном согласовании поступающих и исходящих нормативных правовых и программных документов, внесение предложений и замечаний по проектам нормативных правовых актов. Участие в разработке инструктивно-методических материалов. Подготовка плана и отчетов. Организация и подготовка материалов к заседаниям коллегий Агентства. Составление аналитических заключений и обзоров. Обеспечение свода информации, поступающей от структурных и территориальных подразделений. Контроль за проведением анализа деятельности территориальных подразделений на основании представленной информации, а также показателей рейтинга. Контроль и организация проведения мероприятий (совещаний, семинаров). Оказание методической и практической помощи территориальным подразделениям в пределах своей компетенции.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Эксперт
1 единица, категория С-5 (04-4-3)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (далее – Типовые квалификационные требования).Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке плана и отчетов. Проведение сводной работы по планированию деятельности и разработке планов мероприятий, согласование планов мероприятий структурных подразделений. Подготовка аналитической и сводной информации о деятельности структурных и территориальных подразделений. Участие в подготовке сводной информации в Администрацию Президента, Правительство и другие государственные органы по вопросам. Подготовка аналитических отчетов на основе сводных материалов, полученных от структурных и территориальных подразделений.
Организационно-техническая подготовка и информационное обеспечение заседаний, совещаний, встреч и других мероприятий. Сбор и анализ статистических данных по отраслям и сферам. Формирование информационной базы данных.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

1 бірлік, санаты С-2 (05-2)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда бір жылдан кем емес;
2) жоғары білім бағдарламалары бойынша шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда үш жылдан кем емес, оның ішінде мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес;
3) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда мемлекеттік қызмет өтілі екі жылдан кем емес;
4) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі бес жылдан кем емес, оның ішінде ұйымдардың басшылары және олардың орынбасарлары лауазымдарында бір жылдан кем емес;
5) жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік қызмет өтілі екі жылдан кем емес, оның ішінде мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда бір жылдан кем емес;
6) ғылыми дәрежесі болған жағдайда осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес.
Функционалдық міндеттері
Басқармалардың жұмысын ұйымдастыру және жалпы басшылық етуді жүзеге асыру; азаматтардан, заңды тұлғалардан келіп түсетін өтініштердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Агенттік басшылығының тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру; тауар нарықтарында үстем (монополиялық) жағдайға ие шаруашылық жүргізуші субъектілер қызметінің мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; құқықтық экономикалық сараптамаларды жүргізуге, Қазақстан Республикасының Үкіметі, мемлекеттік органдар (министрлік мен ведомстволар) жобаларының, шешімдерінің, заңнамалық актілердің қорытындыларын дайындауды ұйымдастыруға; Министрліктер (ведомстволар), халықаралық ұйымдар өткізетін семинарларға, конференцияларға; тиісті тауар нарығында үстем (монополиялық) жағдайға ие нарық субъектілерінің қызметін жүзеге асыру саласында тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыруға; бәсекелестікті шектеуге бағытталған мемлекеттік органдардың актілері мен іс-әрекеттеріне жол бермеу жөнінде ұсыныстар әзірлеуге қатысу; тауар нарықтарында экономикалық шоғырлануды бағалау мақсатында алдағы уақытта болатын мүліктермен мәмiлелер туралы нарық субъектілерінің өтінішхаттарын қарау; тиісті тауар нарығында үстем (монополиялық) жағдайға ие нарық субъектілерін анықтау мақсатында тауар нарықтарына талдау жүргізу; монополиялық жоғары (төмен) бағаларды белгілеу мақсатында талдау жүргізу, отын-энергетикалық кешені саласында мемлекеттік көмек беру бойынша талдау жүргізу.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Отын-энергетикалық кешенін талдау басқармасы
Басқарма басшысы

1 единица, категория С-2(05-2)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее четырех лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на руководящих или иных должностях в государственных органах;
2) не менее трех лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на руководящих или иных должностях в государственных органах при завершении обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) не менее двух лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
4) не менее пяти лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее одного года на должностях руководителей и их заместителей;
5) не менее двух лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на руководящих или иных должностях в государственных органах при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Функциональные обязанности
Организация и осуществление общего руководства работой Управления; осуществление контроля исполнения поступающих обращений граждан, юридических лиц, а также поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Агентства; участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам деятельности хозяйствующих субъектов, занимающих доминирующее (монопольное) положение на товарных рынках; участие: в проведении правовой экономической экспертизы, организации подготовки заключений проектов, решений Правительства Республики Казахстан, государственных органов (министерств и ведомств), законодательных актов; в семинарах, конференциях, проводимых министерствами (ведомствами), международными организациями; в реализации государственной политики по защите прав потребителей в сфере осуществления деятельности субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на соответствующем товарном рынке; в разработке предложений по недопущению актов и действий государственных органов, направленных на ограничении конкуренции; проведение анализа товарных рынков в целях выявления субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на соответствующем товарном рынке.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление анализа топливно-энергетического комплекса
Руководитель управления

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес (бұдан әрі – Үлгілік біліктілік талаптар). Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен компьютерде жұмыс істей білу..
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Агенттік басшылығының тапсырмаларын, сондай-ақ азаматтардан, заңды тұлғалардан келіп түсетін өтініштерді орындау; тауар нарықтарында үстем (монополиялық) жағдайға ие шаруашылық жүргізуші субъектілердің қызметі мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; құқықтық экономикалық сараптама жүргізуге, Қазақстан Республикасының Үкіметі, мемлекеттік органдар (министрліктер мен ведомстволар) жобаларының, шешімдерінің, заңнамалық актілердің қорытындыларын дайындауды ұйымдастыруға; министрліктер (ведомстволар), халықаралық ұйымдар өткізетін семинарларға, конференцияларға; тиісті тауар нарығында үстем (монополиялық) жағдайға ие нарық субъектілерінің қызметін жүзеге асыру саласында тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыруға; бәсекелестікті шектеуге бағытталған мемлекеттік органдардың актілері мен іс-әрекеттеріне жол бермеу жөнінде ұсыныстар әзірлеуге қатысу; тиісті тауар нарығында үстем (монополиялық) жағдайға ие нарық субъектілерін анықтау мақсатында тауар нарықтарына талдау жүргізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Өзге де салаларды талдау басқармасы
Басқарма басшысы
1 бірлік, санаты С-3 (05-4-1)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес немесе техникалық ғылым мен технология
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (далее – Типовые квалификационные требования).
Умение работать на компьютере с программами Word, Excel,E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Агентства, а также поступающих обращений граждан, юридических лиц; участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам деятельности хозяйствующих субъектов, занимающих доминирующее (монопольное) положение на товарных рынках; участие: в проведении правовой экономической экспертизы, организации подготовки заключений проектов, решений Правительства Республики Казахстан, государственных органов (министерств и ведомств), законодательных актов; в семинарах, конференциях, проводимых министерствами (ведомствами), международными организациями; в реализации государственной политики по защите прав потребителей в сфере осуществления деятельности субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на соответствующем товарном рынке; в разработке предложений по недопущению актов и действий государственных органов, направленных на ограничении конкуренции; проведение анализа товарных рынков в целях выявления субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на соответствующем товарном рынке.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление анализа иных отраслей
Руководитель управления
1 единица, категория С-3 (05-4-1)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:

1) мемлекеттік қызмет өтілі екі жылдан кем емес;
2) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі үш жылдан кем емес;
3) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
4) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Агенттік басшылығының тапсырмаларының, сондай-ақ азаматтардан, заңды тұлғалардан келіп түсетін өтініштердің орындалуын бақылауды жүзеге асыру; тауар нарықтарында үстем (монополиялық) жағдайға ие шаруашылық жүргізуші субъектілер қызметінің мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; құқықтық экономикалық сараптама жүргізуге қатысу; тиісті тауар нарығында үстем немесе монополиялық жағдайға ие нарық субъектілерін анықтау мақсатында тауар нарықтарына талдау жүргізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Сарапшы
1 бірлік, санаты С-5 (05-4-3)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес немесе техникалық ғылым мен технология
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес (бұдан әрі – Үлгілік біліктілік талаптар). Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Агенттік басшылығының тапсырмаларының, сондай-ақ азаматтардан, заңды тұлғалардан келіп түсетін өтініштердің орындалуын бақылауды жүзеге асыру; тауар нарықтарында үстем немесе монополиялық жағдайға ие шаруашылық жүргізуші субъектілер қызметінің мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Қаржы нарықтарын талдау басқармасы
Басқарма басшысы

1) не менее двух лет стажа государственной службы, либо наличие не менее трех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;
2) завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Агентства, а также поступающих обращений граждан, юридических лиц; участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам деятельности хозяйствующих субъектов, занимающих доминирующее (монопольное) положение на товарных рынках; участие в проведении правовой экономической экспертизы; проведение анализа товарных рынков в целях выявления субъектов рынка, занимающих доминирующее или монопольное положение на соответствующем товарном рынке.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Эксперт
1 единица, категория С-5 (05-4-3)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (далее – Типовые квалификационные требования).
Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Агентства, а также поступающих обращений граждан, юридических лиц; участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам деятельности хозяйствующих субъектов, занимающих доминирующее или монопольное положение на товарных рынках.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление анализа финансовых рынков
Руководитель управления

1 бірлік, санаты С-3 (05-5-1)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес немесе техникалық ғылым мен технология
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі үш жылдан кем емес;
2) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
3) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде басшылық лауазымдарда екі жылдан кем емес;
4) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
5) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру және жалпы басшылық етуді жүзеге асыру; азаматтардан, заңды тұлғалардан келіп түсетін өтініштердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Агенттік басшылығының тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру; тауар нарықтарында үстем (монополиялық) жағдайға ие шаруашылық жүргізуші субъектілер қызметінің мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; құқықтық экономикалық сараптама жүргізуге, Қазақстан Республикасының Үкіметі, мемлекеттік органдар (министрліктер мен ведомстволар) жобаларының, шешімдерінің, заңнамалық актілердің қорытындыларын дайындауды ұйымдастыруға; министрліктер (ведомстволар), халықаралық ұйымдар өткізетін семинарларға, конференцияларға; тиісті тауар нарығында үстем (монополиялық) жағдайға ие нарық субъектілерінің қызметін жүзеге асыру саласында тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Бас сарапшы

1 единица, категория С-3 (05-5-1)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее трех лет стажа государственной службы;
2) не менее одного года стажа государственной службы при условии завершения обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) не менее двух лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
4) не менее четырех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях;
5) завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Организация и осуществление общего руководства работой Управления; осуществление контроля исполнения поступающих обращений граждан, юридических лиц, а также поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Агентства; участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам деятельности хозяйствующих субъектов, занимающих доминирующее (монопольное) положение на товарных рынках; участие: в проведении правовой экономической экспертизы, организации подготовки заключений проектов, решений Правительства Республики Казахстан, государственных органов (министерств и ведомств), законодательных актов; в семинарах, конференциях, проводимых министерствами (ведомствами), международными организациями; в реализации государственной политики по защите прав потребителей в сфере осуществления деятельности субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на соответствующем товарном рынке.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Главный эксперт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес (бұдан әрі – Үлгілік біліктілік талаптар). Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Агенттік басшылығының тапсырмаларын, сондай-ақ азаматтардан, заңды тұлғалардан келіп түсетін өтініштерді орындау; тауар нарықтарында үстем (монополиялық) жағдайға ие шаруашылық жүргізуші субъектілер қызметінің мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; құқықтық экономикалық сараптама жүргізуге, Қазақстан Республикасының Үкіметі, мемлекеттік органдар (министрліктер мен ведомстволар) жобаларының, шешімдерінің, заңнамалық актілердің қорытындыларын дайындауды ұйымдастыруға; министрліктер (ведомстволар), халықаралық ұйымдар өткізетін семинарларға, конференцияларға; тиісті тауар нарығында үстем (монополиялық) жағдайға ие нарық субъектілерінің қызметін жүзеге асыру саласында тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
6. Көлік, байланыс және агроөнеркәсіп кешенін талдау
департаменті
Өлшемдер
Талаптар
Департамент директоры
1 бірлік, санаты С-1 (06-1)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі бес жылдан кем емес, оның ішінде мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда бір жылдан кем емес;
2) жоғары білім бағдарламалары бойынша шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік қызмет өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда бір жылдан кем емес;

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (далее – Типовые квалификационные требования).
Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Агентства, а также поступающих обращений граждан, юридических лиц; участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам деятельности хозяйствующих субъектов, занимающих доминирующее (монопольное) положение на товарных рынках; участие в проведении правовой экономической экспертизы, организации подготовки заключений проектов, решений Правительства Республики Казахстан, государственных органов (министерств и ведомств), законодательных актов; в семинарах, конференциях, проводимых министерствами (ведомствами), международными организациями; в реализации государственной политики по защите прав потребителей в сфере осуществления деятельности субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на соответствующем товарном рынке.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
06. Департамент транспорта, связи и агропромышленного комплекса
Критерии
Требования
Директор департамента
1 единица, категория С-1(06-1)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее пяти лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на руководящих или иных должностях в государственных органах;
2) не менее четырех лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на руководящих или иных должностях в государственных органах при завершении обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;

1 бірлік,санаты С-3 (06-3-1)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес немесе техникалық ғылым мен технология
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі үш жылдан кем емес;
2) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
3) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде басшылық лауазымдарда екі жылдан кем емес;
4) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
5) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру және жалпы басшылық етуді жүзеге асыру; азаматтардан, заңды тұлғалардан келіп түсетін өтініштердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Агенттік басшылығының тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру; құқықтық экономикалық сараптаға жүргізуге, тиісті тауар нарығында үстем (монополиялық) жағдайға ие нарық субъектілерінің қызметін жүзеге асыру саласында тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу, тауар нарықтарында экономикалық шоғырлануды бағалау мақсатында алдағы уақытта болатын мүлік мәмілелері туралы нарық субъектілерінің өтінішхаттарын қарау; тиісті тауар нарығында үстем (монополиялық) жағдайға ие нарық субъектілерін анықтау мақсатында тауар нарықтарына талдау жүргізу, монополиялық жоғары (төмен) бағаларды анықтау мақсатында талдау жүргізу.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Бас сарапшы

1 единица, категория С-3 (06-3-1)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее трех лет стажа государственной службы;
2) не менее одного года стажа государственной службы при условии завершения обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) не менее двух лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
4) не менее четырех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях;
5) завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Организация и осуществление общего руководства работой Управления; осуществление контроля исполнения поступающих обращений граждан, юридических лиц, а также поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Агентства; участие в проведении правовой экономической экспертизы, в реализации государственной политики по защите прав потребителей в сфере осуществления деятельности субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на соответствующем товарном рынке; проведение анализа товарных рынков в целях выявления субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на соответствующем товарном рынке.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Главный эксперт

2 бірлік, санаты С-4 (06-3-2, 06-3-3)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес немесе техникалық ғылым мен технология
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі екі жылдан кем емес;
2) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі үш жылдан кем емес;
3) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
4) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Агенттік басшылығының тапсырмаларының, сондай-ақ азаматтардан, заңды тұлғалардан келіп түсетін өтініштердің орындалуын бақылауды жүзеге асыру; тауар нарықтарында үстем (монополиялық) жағдайға ие шаруашылық жүргізуші субъектілер қызметінің мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; құқықтық экономикалық сараптама жүргізуге, Қазақстан Республикасының Үкіметі, мемлекеттік органдар (министрліктер мен ведомстволар) жобаларының, шешімдерінің, заңнамалық актілердің қорытындыларын дайындауды ұйымдастыруға; министрліктер (ведомстволар), халықаралық ұйымдар өткізетін семинарларға, конференцияларға қатысу; тауар нарықтарында экономикалық шоғырлануды бағалау мақсатында алдағы уақытта болатын мүлік мәмілелері туралы нарық субъектілерінің өтінішхаттарын қарау; тиісті тауар нарығында үстем (монополиялық) жағдайға ие нарық субъектілерін анықтау мақсатында тауар нарықтарына талдау жүргізу.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Сарапшы

2 единицы, категория С-4 (06-3-2, 06-3-3)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес или технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее двух лет стажа государственной службы, либо наличие не менее трех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;
2) завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Агентства, а также поступающих обращений граждан, юридических лиц; участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам деятельности хозяйствующих субъектов, занимающих доминирующее (монопольное) положение на товарных рынках; участие в проведении правовой экономической экспертизы, организации подготовки заключений проектов, решений Правительства Республики Казахстан, государственных органов (министерств и ведомств), законодательных актов; в семинарах, конференциях, проводимых министерствами (ведомствами), международными организациями; проведение анализа товарных рынков в целях выявления субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на соответствующем товарном рынке.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Эксперт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес (бұдан әрі – Үлгілік біліктілік талаптар). Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде Агенттік басшылығының тапсырмаларын орындау, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Нарық субъектілерінің Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасын бұзушылық фактілері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен тергеулер жүргізу. Басқарма қызметі мәселелері жөніндегі жоспарларды орындау, есептер дайындау. Жүргізіліп жатқан тергеулер бойынша Агенттіктің аумақтық бөлімшелерінің жұмысын үйлестіру.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Мемлекеттік органдардың бәсекелестікке қарсы іс-әрекеттерін тергеу басқармасы
Басқарма басшысы
1 бірлік, санаты С-3 (07-4-1)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау0 тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі үш жылдан кем емес;
2) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
3) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде басшылық лауазымдарда екі жылдан кем емес;
4) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (далее – Типовые квалификационные требования).
Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Исполнение в пределах своей компетенции поручений руководства Агентства, а также рассмотрение обращений граждан, юридических лиц. Проведение расследований по фактам нарушения антимонопольного законодательства Республики Казахстан субъектами рынка в порядке, установленном законодательством. Исполнение планов, подготовка отчетов по вопросам деятельности управления. Координация работы территориальных подразделений Агентства по проводимым расследованиям. Иные действия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Управление расследований антиконкурентных
действий государственных органов и государственных предприятия
Руководитель управления
1 единица, категория С-3(07-4-1)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее трех лет стажа государственной службы;
2) не менее одного года стажа государственной службы при условии завершения обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) не менее двух лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
4) не менее четырех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях;

5) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің жұмысын ұйымдастыру және бақылау. Өз құзыреті шегінде Агенттік басшылығының тапсырмаларын орындау, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Мемлекеттік органдардың Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасын бұзушылық фактілері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен тергеулер ұйымдастыру және жүргізу. Мемлекеттік органдарға қатысты жүргізіліп жатқан тергеулер бойынша Агенттіктің аумақтық бөлімшелерінің жұмысын үйлестіру. Қолданыстағы монополияға қарсы заңнаманы қолдану практикасын қорыту. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Бас сарапшы
3 бірлік, санаты С-4 (07-4-2, 07-4-3, 07-4-4)
Білімі
Жоғары: құқық немесе әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі екі жылдан кем емес;
2) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі үш жылдан кем емес;
3) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
4) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде Агенттік басшылығының тапсырмаларын орындау, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарма сарапшыларына және аумақтық бөлімшелердің қызметкерлеріне әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Мемлекеттік органдардың Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасын бұзушылық фактілері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен тергеу жүргізу. Мемлекеттік органдарға қатысты жүргізіліп жатқан тергеулер бойынша Агенттіктің аумақтық бөлімшелерінің жұмысын үйлестіру. Басқарма қызметі мәселелері жөніндегі жоспарларды орындау, есептер дайындау.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Сарапшы

5) завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Организация и контроль работы сотрудников управления. Исполнение в пределах своей компетенции поручений руководства Агентства, а так же рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Организация и проведение расследований по фактам нарушения антимонопольного законодательства Республики Казахстан государственными органами в порядке, установленном законодательством. Координация работы территориальных подразделений Агентства по проводимым расследованиям в отношении государственных органов. Обобщение практики применения действующего антимонопольного законодательства.
Иные действия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Главный эксперт
3 единицы, категория С-4 (07-4-2, 07-4-3, 07-4-4)
Образование
Высшее: право или социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее двух лет стажа государственной службы, либо наличие не менее трех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;
2) завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Исполнение в пределах своей компетенции поручений руководства Агентства, а так же рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Оказание методической и практической помощи экспертам Управления и сотрудникам территориальных подразделений. проведение расследований по фактам нарушения антимонопольного законодательства Республики Казахстан государственными органами в порядке, установленном законодательством. Координация работы территориальных подразделений Агентства по проводимым расследованиям в отношении государственных органов. Исполнение планов, подготовка отчетов по вопросам деятельности Управления.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Эксперт

1) мемлекеттік қызмет өтілі үш жылдан кем емес;
2) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
3) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде басшылық лауазымдарда екі жылдан кем емес;
4) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
5) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылықты ұйымдастыру және жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің және Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің тапсырмаларының орындалуына бақылауды жүзеге асыру. Жеке және заңды тұлғалардан келіп түсетін өтініштердің орындалуына бақылауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының Президенті, Үкіметі актілерінің мемлекеттік және салалық бағдарламалардың жобаларын әзірлеуге және сараптауға қатысу. Шарттар бойынша, оның ішінде мемлекеттік сатып алу, келісімдер бойынша заңды қорытындылар дайындауға қатысу. Агенттіктің лауазымды тұлғаларының іс-әрекеттері мен шешімдеріне азаматтардың шағымдарын қарау. Жалпыға бiрдей құқықтық оқытуды ұйымдастыру. Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша халықаралық жобалар мен бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу.Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Бас сарапшы
3 бірлік, санаты С-4 (08-3-2, 08-3-3, 08-3-4)
Білімі
Жоғары: құқық
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:

1) не менее трех лет стажа государственной службы;
2) не менее одного года стажа государственной службы при условии завершения обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) не менее двух лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;
4) не менее четырех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях;
5) завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Организация и осуществление общего руководства работой управления. Осуществление контроля за исполнением поручений Администрации Президента Республики Казахстан и Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
Осуществление контроля за исполнением поступающих обращений физических юридических лиц. Участие в разработке и экспертизе проектов актов Президента, Правительства Республики Казахстан, государственных и отраслевых программ, международных документов. Участие в подготовке юридических заключений по договорам, в том числе по государственным закупкам, соглашениям. Организация правового всеобуча. Участие в разработке и реализации международных проектов и программ по вопросам, относящимся к компетенции Департамента.
Иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Главный эксперт
3 единицы, категория С-4 (08-3-2, 08-3-3, 08-3-4)
Образование
Высшее: право
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:

1) мемлекеттік қызмет өтілі екі жылдан кем емес;
2) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі үш жылдан кем емес;
3) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
4) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің қатысуымен нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуді ұйымдастыру және келісуге қатысу; нормативтік құқықтық актілер жобаларын сараптау мен келісуді ұйымдастыру; азаматтардың, нарық субъектілерінің келісімдері, шарттары, келісімшарттары, өтініштері және Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының сұрау салулары бойынша заңды қорытындылар дайындауды ұйымдастыру; басшылыққа қол қоюға ұсынылатын нормативтік құқықтық актілердің, құқықтық актілердің, оның ішінде Агенттік бұйрықтарының, хаттар мен құқықтық сипаттағы өзге де құжаттамалардың заңнама талаптарына сәйкес келуін бақылауды жүзеге асыру. Қызметтік тергеулер жүргізуге, мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстарға қатысу.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Талап жұмыстары басқармасы
Басқарма басшысы
1 бірлік, санаты С-3 (08-4-1)
Білімі
Жоғары: құқық
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі үш жылдан кем емес;
2) мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге лауазымдарда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес;
3) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес, оның ішінде басшылық лауазымдарда екі жылдан кем емес;

1) не менее двух лет стажа государственной службы, либо наличие не менее трех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;
2) завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Организация и участие согласования в разработке с участием структурных подразделений Агентства проектов правовых актов; организация экспертизы и согласования проектов нормативных правовых актов; организация подготовки юридических заключений по соглашениям, договорам, контрактам, обращениям граждан, субъектов рынка и запросам депутатов Парламента Республики Казахстан; осуществление контроля за соответствием требованиям законодательства, представляемых на подпись руководству, нормативных правовых актов, правовых актов, в том числе приказов Агентства, писем и иной документации правового характера. Участие в проведении служебных расследований, конкурсах по государственным закупкам.
Иные функции в пределах компетенции Департамента.
Управление по исковой работе
Руководитель управления
1 единица, категория (С-3) (08-4-1)
Образование
Высшее: право
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее трех лет стажа государственной службы;
2) не менее одного года стажа государственной службы при условии завершения обучения по программам высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
3) не менее двух лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах;

4) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
5) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылықты ұйымдастыру және жүзеге асыру. Агенттіктің мүліктік және өзге де заңды құқықтары мен мүдделерін құқықтық құралдармен қорғау.
Сот органдарында, сондай-ақ басқа органдарда құқықтық мәселелерді қарау кезінде өкілдік ету. Мемлекеттік органдар мен кәсіпорындарға анықталған монополияға қарсы заңнаманы (оның ішінде жосықсыз бәсекелестік туралы заңнаманы) бұзу фактілері бойынша нұсқама жобаларын дайындау. Мемлекеттік органдар мен кәсіпорындардың Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасын бұзуы туралы әкімшілік істерді қарауға қатысу, олар бойынша шешімдер қабылдау. Сотқа талап қойып және өтініштермен жүгіну үшін материалдар дайындау, сондай-ақ соттар Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасының қолданылуы мен бұзылуына байланысты істерді қараған кезде процестерге қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Бас сарапшы
1 бірлік, санаты С-4 (08-4-2)
Білімі
Жоғары: құқық
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Жұмыс тәжірибесі келесі талаптардың біріне сәйкес болуы тиіс:
1) мемлекеттік қызмет өтілі екі жылдан кем емес;
2) осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда жұмыс өтілі үш жылдан кем емес;

4) не менее четырех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях;
5) завершение обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
6) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Организация и осуществление общего руководства работой управления. Защита правовыми средствами имущественных и иных законных прав и интересов Агентства. Представительство в судебных органах; а так же в других органах при рассмотрении правовых вопросов. Подготовка проектов предписаний государственным органам и предприятиям по выявленным фактам нарушений антимонопольного законодательства, (в т.ч. законодательства о недобросовестной конкуренции). Участие в рассмотрении административных дел о нарушении антимонопольного законодательства Республики Казахстан государственными органами и предприятиями, принятии решений по ним. Подготовка материалов для обращения в суд с исками и заявлениями, а также участие в процессах при рассмотрении судами дел, связанных с применением и нарушением антимонопольного законодательства Республики Казахстан.
Иные функции в пределах компетенции Департамента.
Главный эксперт
1 единица, категория С-4 (08-4-2)
Образование
Высшее: право
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Опыт работы должен соответствовать одному из следующих требований:
1) не менее двух лет стажа государственной службы, либо наличие не менее трех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;
2) завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;

3) жоғары оқу орындарынан кейінгі оқу бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырыс негізінде немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтауы;
4) ғылыми дәрежесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Сотқа талап қойып және өтініштермен жүгіну, сондай-ақ соттар Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасының қолданылуы мен бұзылуына байланысты істерді қараған кезде процестерге қатысу. Мемлекеттік органдар мен кәсіпорындарға анықталған монополияға қарсы заңнаманы (оның ішінде жосықсыз бәсекелестік туралы заңнаманы) бұзу фактілері бойынша нұсқама жобаларын дайындауға қатысу. Қолданыстағы монополияға қарсы заңнаманы қолдану практикасын қорытуды жүргізуге және монополияға қарсы ден қою шараларын қолдануға қатысу. Мемлекеттік органдар мен кәсіпорындардың Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасын бұзуы туралы әкімшілік істерді қарауға қатысу, олар бойынша шешімдер қабылдау. Талап өтінішті қараған кезде анықталған Агенттік қызметіндегі кемшіліктерді жою жөнінде ұсыныстар әзірлеу, оларды басшылыққа ұсыну. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.
Сарапшы
1 бірлік, санаты С-5 (08-4-3)
Білімі
Жоғары: құқық
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Бәсекелестік туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық іс-тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес (бұдан әрі – Үлгілік біліктілік талаптар). Word, Excel, E-mail, Internet бағдарламаларымен компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Сотқа талаптар мен өтініштер дайындау, сондай-ақ соттар Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасының қолданылуы мен бұзылуына байланысты істерді қараған кезде процестерге қатысу. Мемлекеттік органдар мен кәсіпорындардың Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасын бұзуы туралы әкімшілік істерді қарауға қатысу, олар бойынша шешімдер қабылдау. Талап өтінішті қараған кезде анықталған Агенттік қызметіндегі кемшіліктерді жою жөнінде ұсыныстар әзірлеу, оларды басшылыққа ұсыну. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функциялар.

3) наличие ученой степени.
Функциональные обязанности
Обращение в суд с исками и заявлениями, а также участие в процессах при рассмотрении судами дел, связанных с применением и нарушением антимонопольного законодательства Республики Казахстан. Участие в подготовке проектов предписаний государственным органам и предприятиям по выявленным фактам нарушений антимонопольного законодательства, (в т.ч. законодательства о недобросовестной конкуренции). Участие в проведении обобщения практики применения действующего антимонопольного законодательства и применение мер антимонопольного реагирования. Участие в рассмотрении административных дел о нарушении антимонопольного законодательства Республики Казахстан государственными органами и предприятиями, принятии решений по ним. Разработка предложений по устранению недостатков в деятельности Агентства, выявленных при рассмотрении исковых заявлений, представление их руководству.
Иные функции в пределах компетенции Департамента.
Эксперт
1 единица, категория С-5 (08-4-3)
Образование
Высшее: право
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О конкуренции», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (далее – Типовые квалификационные требования).
Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, E-mail, Internet.
Функциональные обязанности
Подготовка исков и заявлений в суд, а также участие в процессах при рассмотрении судами дел, связанных с применением и нарушением антимонопольного законодательства Республики Казахстан. Участие в рассмотрении административных дел о нарушении антимонопольного законодательства Республики Казахстан государственными органами и предприятиями, принятии решений по ним. Разработка предложений по устранению недостатков в деятельности Агентства, выявленных при рассмотрении исковых заявлений, представление их руководству.
Иные функции в пределах компетенции Департамента.