Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2014 жылғы 31 наурыздағы № 107-ж бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 18 сәуірде № 9341 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 3 қарашадағы № 148 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 03.11.2014 № 148 бұйрығымен.
«Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 13-бабының 5-тармағына, «Мемлекеттік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 7 наурыздағы № 523 Жарлығына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 мамырдағы № 454 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі туралы ереженің 21-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) «С» санатына жатқызылған, Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі орталық аппаратының «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес бекітілсін;
2) «С» санатына жатқызылған, Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитетінің «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің Кадр қызметі басқармасы:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуден өтуін;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде оның мемлекеттік тіркелгенінен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықты ресми жариялауға БАҚ-қа жіберуді;
3) «Әділет» ақпараттық құқықтық жүйеге жариялау үшін қағаз және электронды тасығыш арқылы бұйрықтың көшірмесін осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден кейін он күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде жолдануын;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің жауапты хатшысы Қ.Б.Сафиновқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Ұ. Қарабалин
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің
Төрағасы
_______________А.Байменов
2014 жылғы "____"________
Қазақстан Республикасы
Мұнай және газ министрлігінің
2014 жылғы 31 наурыздағы
№ 107-ж бұйрығына 1 қосымша
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
«Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына біліктілік
талаптары 1. Министрдің аппараты 1-1. Министр кеңесшісі,

Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Министерства нефти и газа Республики Казахстан
Приказ Министра нефти и газа Республики Казахстан от 31 марта 2014 года № 107-ж. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 апреля 2014 года № 9341. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 3 ноября 2014 года № 148-ж
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 03.11.2014 № 148-ж.
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», Указом Президента Республики Казахстан «Об утверждении Реестра должностей государственных служащих» от 7 марта 2013 года № 523, пунктом 21 Положения о Министерстве нефти и газа Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2010 года № 454, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) квалификационные требования к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» центрального аппарата Министерства нефти и газа Республики Казахстан, отнесенных к категории «С», согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) квалификационные требования к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Комитета государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан, отнесенных к категории «С», согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Управлению кадровой службы Министерства нефти и газа Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в средствах массовой информации;
3) направление копии приказа на бумажном и электронном носителе на официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» в срок не превышающий десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
4) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства нефти и газа Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства нефти и газа Республики Казахстан Сафинова К.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    У. Карабалин
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
______________ А. Байменов
"___"_________ 2014 года
Приложение 1
к приказу Министерства нефти и газа
Республики Казахстан
от 31 марта 2014 года № 107-ж
Квалификационные требования
к категориям административных государственных
должностей корпуса «Б» центрального аппарата
Министерства нефти и газа Республики Казахстан
1. Аппарат Министра
1-1. Советник Министра,

С-3 санаты, (№ 05-0-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Гуманитарлық ғылымдары, Құқық, Әлеуметтік ғылымдары, экономикалық және бизнес, Жаратылыстану ғылымдары, Техника ғылымдары және технологиялар
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын білуі.Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Салалық Департтаменттермен, Комитетпен және Ұлттық компаниялармен жұмыс тәжірибесінің болуы. Ақпараттық-сараптамалық жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Мұнай-газ кешені мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдармен, министрлік департаменттері мен комитетімен, сондай-ақ ұлттық компаниялармен үйлестіру жұмыстарын жүргізу; Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республиканың Парламенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Министрдің және министрлік басшылары тапсырмаларының толық және уақытылы орындалуын ұйымдастыру және бақылау; Министрдің жұмыс кестесін әзірлеу және корреспонденциясын өңдеу; кеңестерге, баяндамаларға, презентацияларға әзірлік бойынша министрліктің құрылымдық бөлімшелерін ұйымдастыру.
1-2. Министр кеңесшісі,
С-3 санаты, (№ 05-0-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары:Гуманитарлық ғылымдары, Құқық, Әлеуметтік ғылымдары, экономикалық және бизнес, Жаратылыстану ғылымдары, Техника ғылымдары және технологиялар
Кәсіби біліктілігі

категория С-3, (№ 05-0-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Гуманитарные науки, Право, Социальные науки, Экономика и бизнес, Естественные науки, Технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также Закон Республики Казахстан от 24 июня 2010 года № 291-IV «О недрах и недропользовании», иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Опыт работы с отраслевыми Департаментами, Комитетами и Национальными компаниями. Опыт информационно-аналитической работы. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Координация с центральным и местными исполнительными органами, департаментами и комитетами министерства, а также национальными компаниями по вопросам нефтегазового комплекса; организация и контроль своевременного и качественного исполнения поручений Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Министра и руководства министерства, подготовка графика работы и обработка корреспонденции Министра, организация работы структурных подразделений министерства по подготовке к совещаниям, докладам, презентациям.
1-2. Советник Министра,
категория С-3, (№ 05-0-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Гуманитарные науки, Право, Социальные науки, Экономика и бизнес, Естественные науки, Технические науки и технологии
Профессиональная компетентность

Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын білуі. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Салалық Департтаменттермен, Комитетпен және Ұлттық компаниялармен жұмыс тәжірибесінің болуы. Ақпараттық-сараптамалық жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функциональные
обязанности
Мұнай-газ кешені мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдармен, министрлік департаменттері мен комитетімен, сондай-ақ ұлттық компаниялармен үйлестіру жұмыстарын жүргізу; Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Парламенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Министрдің және министрлік басшылары тапсырмаларының толық және уақытылы орындалуын ұйымдастыру және бақылау; Министрдің жұмыс кестесін әзірлеу және корреспонденциясын өңдеу; кеңестерге, баяндамаларға, презентацияларға әзірлік бойынша министрліктің құрылымдық бөлімшелерін ұйымдастыру; талдамалық материалдарды әзірлеу.
1-3. Министр көмекшісі,
С-3 санаты, (№ 05-0-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Гуманитарлық ғылымдары, Құқық, Әлеуметтік ғылымдары, экономикалық және бизнес, Жаратылыстану ғылымдары, Техника ғылымдары және технологиялар,
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын білуі. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі

Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также Закон Республики Казахстан от 24 июня 2010 года № 291-IV «О недрах и недропользовании», иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Опыт работы с отраслевыми Департаментами, Комитетами и Национальными компаниями. Опыт информационно-аналитической работы. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Координация с центральным и местными исполнительными органами, департаментами и комитетами министерства, а также национальными компаниями по вопросам нефтегазового комплекса (ТЭК); организация и контроль своевременного и качественного исполнения поручений Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Министра и руководства министерства, подготовка графика работы и обработка корреспонденции Министра, организация работы структурных подразделений министерства по подготовке к совещаниям, докладам, презентациям; подготовка аналитических материалов.
1-3. Помощник Министра,
категория С-3, (№ 05-0-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Гуманитарные науки, Право, Социальные науки, экономика и бизнес, Естественные науки, Технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также Закон Республики Казахстан от 24 июня 2010 года № 291-IV «О недрах и недропользовании», иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Салалық Департтаменттермен, Комитетпен және Ұлттық компаниялармен жұмыс тәжірибесінің болуы лазым. Ақпараттық-сараптамалық жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Мұнай-газ кешені мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдармен, министрлік департаменттері мен комитетпен, сондай-ақ ұлттық компаниялармен үйлестіру жұмыстарын жүргізу; Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Парламенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Министр және министрлік басшылығы тапсырмаларының толық және уақытылы орындалуын ұйымдастыру және бақылау; Министрдің жұмыс кестесін әзірлеу және корреспонденциясын өңдеу; кеңестерге, баяндамаларға, презентацияларға әзірлік бойынша министрліктің құрылымдық бөлімшелерін ұйымдастыру.
1-4. Қауіпсіздік бойынша Министр көмекшісі,
С-3 санаты, (№ 05-0-4)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Гуманитарлық ғылымдары, Құқық, Әлеуметтік ғылымдары, экономикалық және бизнес, Жаратылыстану ғылымдары, Техника ғылымдары және технологиялар
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын, «Қазақстан Республикасында құпия тәртібін қамтамасыз ету бойынша нұсқаулықты» білу. Құпия мәліметтерге рұсат қағазының болуы. Мемлекеттік құпияларды қорғау, жұмылдыру дайындығы, Азаматтық Қорғау және Төтенше Жағдай салаларында қызметті реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық Қауіпсіздік Комитетімен кандидатураны келісілуінің бар болуы. Басқарушы лауазымдық орындарда жұмыс тәжірибесінің болуы лазым. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік органдарында, жұмыс тәжірибесінің болғаны дұрыс. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Министрлікте және оның құрылымдық бөлімшелерінде құпия режимін қамтамасыз ету бойынша жұмысты ұйымдастыру; құпиялық мәліметтері бар құжаттардың жоғалуы, құпиялық мәліметтерді жариялау фактілері бойынша қызметтік тергеу жұмыстарын жүргізу; Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын қорғау комиссиясының жұмысына қатысу; халықаралық ынтымақтастықты іске асыру, шет елдіктерді қабылдау және жұмысшылардың шет елге жұмыс сапарына шығу кезінде мемлекеттік құпияларды сақтауды қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Министрлік басшылығына Қазақстан Республикасының мұнайгаз саласының проблемалық мәселелеріне қатысты ұсыныстар енгізу.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Желателен опыт работы с отраслевыми Департаментами, Комитетами и Национальными компаниями, а также опыт информационно-аналитической работы. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Взаимодействие с центральным и местными исполнительными органами, департаментами и комитетами министерства, а также национальными компаниями по вопросам нефтегазового комплекса; организация и контроль своевременного и качественного исполнения поручений Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Министра и руководства министерства, подготовка графика работы и обработка корреспонденции Министра, организация работы структурных подразделений министерства по подготовке к совещаниям, докладам, презентациям.
1-4. Помощник Министра по безопасности,
категория С-3, (№ 05-0-4)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Гуманитарные науки, Право, Социальные науки, экономика и бизнес, Естественные науки, Технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также Закон Республики Казахстан от 24 июня 2010 года № 291-IV «О недрах и недропользовании», иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа, «Инструкции по обеспечению режима секретности в Республике Казахстан». Наличие допуска к секретным сведениям. Желательно знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность в области защиты госсекретов, мобилизационной подготовки и мобилизации, гражданской обороны и чрезвычайны ситуаций.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям, при наличии согласования кандидатуры с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан.
Необходим опыт работы на руководящих должностях. Желателен опыт работы в органах национальной безопасности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация работы по обеспечению режима секретности в министерстве и его структурных подразделениях; проведение служебных расследований по фактам разглашения секретных сведений, утраты документов, содержащих секретные сведения; участие в работе постоянно действующей комиссии по защите госсекретов Республики Казахстан; организация работы по обеспечению защиты государственных секретов при осуществлении международного сотрудничества, приеме иностранцев и выезда работников за границу. Вносить руководству Министерства предложения касательно проблемных вопросов нефтегазового сектора Республики Казахстан.

1-5. Баспасөз хатшысы
С-3 санаты, (№ 05-0-5)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары:Гуманитарлық ғылымдары, Құқық, Әлеуметтік ғылымдары, экономикалық және бизнес, Жаратылыстану ғылымдары, Техника ғылымдары және технологиялар,
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Ақпараттық-талдамалық жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Бұқаралық Ақпараттың Құралдарымен жұмысты ұйымдастыру және жүргізу; Мұнай және газ министрлігінің Редакциялық алқа (бұдан әрі – Редакциялық алқа) төрағасы орынбасарының міндетін атқару; Редакциялық алқа қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету; Тақырыптық бағыттар бойынша блог-тұғырнамаларға келіп түскен өтініштердің уақытында бөлінуін, контенттің жасалуын және келіп түскен өтініштерге жауаптарды редакциялауды ұйымдастыру; Құрылымдық бөлімшелердің ақпараттық қызметтерін талдау мен мониторингін тұрақты негізде жүргізу; Министрліктің ақпараттық қызметін талдау мен мониторингі негізінде Порталдың мазмұнын дамыту мен жетілдіру бойынша ақпараттық қызметтер тізбесі жөнінде редакциялық кеңеске ұсыныстар дайындау; Ақпараттық материалдарды жеткізу бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелеріндегі жұмыстарды ұйымдастыруды жүзеге асыру; Ақпараттың уақытында тапсырылуына бақылау жасау; Редакциялық алқа төрағасының келісімімен Министрліктің ақпараттық ресурстарын қалыптастыру бойынша ұйымдастыру жұмыстарын жүргізу(веб парақтың, веб-сайт құрылымын, контент мета деректерінің қалыптасуы және т.б.); Министр аппаратының және заңнамалардың негізінде басқа да міндеттерді орындау;

1-5. Пресс-секретарь,
Категория С-3, (№ 05-0-5)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Гуманитарные науки, Право, Социальные науки, Экономика и бизнес, Естественные науки, Технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также Закон Республики Казахстан от 24 июня 2010 года № 291-IV «О недрах и недропользовании», иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084). Желателен опыт информационно-аналитической работы. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация и ведение работ со СМИ; исполнение обязанности заместителя председателя Редакционной коллегии Министерства нефти и газа (далее – Редакционная коллегия); организация и обеспечение деятельности Редакционной коллегии; организация создания контента и своевременное распределение обращений, поступивших на блог-платформы руководства министерства по тематическим направлениям, редактирование ответов на поступившие обращения; проведение анализа и мониторинга информационных услуг структурных подразделений на постоянной основе; организация работ в структурных подразделениях Министерства по поставке информационных материалов; ведение контроля за своевременным предоставлением информации; выполнение работ по формированию информационных ресурсов Министерства (формирование веб-страницы, структуры веб-сайта, метаданных контента и так далее.) по согласованию с председателем Редакционной коллегии; выполнение иных функции в соответствии с законодательством и задачами Аппарата министра.

1-6. Сарапшы,
С-5 санаты (№ 05-0-6)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары:Гуманитарлық ғылымдары, Құқық, Әлеуметтік ғылымдары, экономикалық және бизнес, Жаратылыстану ғылымдары, Техника ғылымдары және технологиялар.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басшының телефон арқылы келіссөздерін жүргізуді, факс, телефонхаттарды қабылдау-жөнелтуді ұйымдастыру, басшының жұмыс орнын қажетті оргтехникалық және кеңселік жабдықтармен қамтамасыз ету, басшының жұмыс орнының қолайлы болуына жағдай жасау. Іс жүргізу, қарым-қатынас этикасын сақтау арқылы азаматтардың жеке қабылдауын ұйымдастыру.
2. Ішкі бақылау басқармасы 2-1. Ішкі бақылау басқармасының басшысы,
С-3 санаты (№ 06-0-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылымдары, экономикалық және бизнес
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының бюджет, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамаларын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы, нормативтік құқықтық актілерін, аудиторлық қызмет туралы, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамаларын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және оның атқарылуы саласындағы, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері бойынша заңнаманы, Қазақстан Республикасының қаржы-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің қызмет этикасы ережелері), «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі., ішкі бақылау қызметі құрылған мемлекеттік органның қызметі саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білу талаптары қойылады, сонымен қатар негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы куәлігінің болуы қажет.
Практикалық тәжірибесі

1-6. Эксперт,
категория С-5, (№ 05-0-6)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Гуманитарные науки, Право, Социальные науки, экономика и бизнес, Естественные науки, Технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Организация проведения телефонных переговоров руководителя, прием-передача факсов, телефонограмм, обеспечение рабочего места руководителя необходимыми средствами оргтехники и канцелярскими принадлежностями, создание условий, способствующих комфортной работе руководителя. Ведение делопроизводства, организация личного приема граждан с соблюдением этики общения.
2. Управление внутреннего контроля
2-1. Руководитель
Управления внутреннего контроля,
категория С-3, (№ 06-0-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан законодательства Республики Казахстан О государственной службе, О борьбе с коррупцией, О нормативных правовых актах, в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан в отрасли деятельности государственного органа, в котором создана служба внутреннего контроля, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного языка Республики Казахстан, а также желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5493 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын үйлестіреді және ұйымдастырады, бюджет қаржысының жұмсалуына, бухгалтердік есеп пен есептіліктің жүргізілуіне, мемлекет активтеріне, мемлекет кепілдік берген қарыздарға, мемлекеттік сатып алуларға, оның аумақтық бөлімшелерінде және ведомстволық бағынысты ұйымдар мен мекемелерде бақылауды жүзеге асырады, орындалған бақылау шаралары бойынша есептерге қол қояды, Министрге жұмыстың жетекшілік жасайтын бағыттары бойынша ақпараттық материалды ұсынады, мемлекеттік орган басшысымен анықталған өзге өкілеттіктерді жүзеге асырады, бақылау объектісіне жіберілген ұсыныстардың орындалуына бақылауды жүргізеді.
2-2. Ішкі бақылау басқармасының бас сарапшысы,
С–4 санаты, (№ 06-0-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылымдары, экономикалық және бизнес
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының бюджет, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамаларын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы, нормативтік құқықтық актілерін, аудиторлық қызмет туралы, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамаларын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және оның атқарылуы саласындағы, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері бойынша заңнаманы, Қазақстан Республикасының қаржы-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің қызмет этикасы ережелері), «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі., ішкі бақылау қызметі құрылған мемлекеттік органның қызметі саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білу талаптары қойылады, сонымен қатар негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы куәлігінің болуы қажет.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5493 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Бюджет қаржысының жұмсалуына, бухгалтердік есеп пен есептіліктің жүргізілуіне, мемлекет активтеріне, мемлекет кепілдік берген қарыздарға, мемлекеттік сатып алуларға, оның аумақтық бөлімшелерінде және ведомстволық бағынысты ұйымдар мен мекемелерде бақылауды жүзеге асырады, басқарманың жұмыс жоспарларын әзірлейді; Министрлікке белгіленген мерзімде бақылау шаралары туралы есептерді, ақпаратты ұсынады, мемлекеттік орган басшысымен анықталған өзге өкілеттіктерді жүзеге асырады.

Согласно Типовым квалификационным требованиям для работников служб внутреннего контроля утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 год № 648 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5493).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Координирует и организует работу Управления, осуществляет контроль за расходованием бюджетных средств, ведением бухгалтерского учета и отчетности, активов государства, гарантированных государством займов, государственных закупок, его территориальных подразделениях и подведомственных организациях и учреждениях, подписывает отчеты по выполненным контрольным мероприятиям, предоставляет информационный материал по курируемым направлениям работы Министру, осуществляет иные полномочия, определяемые руководителем государственного органа, осуществляет контроль за исполнением представлений, направляемых объекту контроля.
2-2. Главный эксперт
Управления внутреннего контроля,
категория С-4, (№ 06-0-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан законодательства Республики Казахстан О государственной службе, О борьбе с коррупцией, О нормативных правовых актах, в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан в отрасли деятельности государственного органа, в котором создана служба внутреннего контроля, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного языка Республики Казахстан, а также желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям для работников служб внутреннего контроля утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 год № 648 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5493).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществляет контроль по вопросам правильности расходования бюджетных средств, ведением бухгалтерского учета и отчетности, активов государства, гарантированных государством займов, государственных закупок, его территориальных подразделениях и подведомственных организациях и учреждениях, разрабатывает планы работы Управления; предоставляет в установленные сроки отчеты, информацию о контрольных мероприятий в Министерстве и осуществляет иные полномочия, определяемые руководителем государственного органа.

3. Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар
және өнімді бөлу туралы келісімдер департаменті 3-1. Жер қойнауын пайдалануға келісімшарттар және өнімді бөлу
туралы келісімдер департаментінің директоры, С-1 санаты, (№
07-0-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғарғы: Жаратылыстану ғылымдары (Химия, Физика), Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, Геология және пайдалы қазбалар кен орындарды барлау, Тау-кен ісі) Әлеуметтік ғылымдары, экономикалық және бизнес(Экономика, Менеджмент, Қаржы) немесе Құқық (Құқықтану,Халықаралық құқық)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысына жалпы басшылық жасау және үйлестіру;жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік саясатты әзірлеуге және icкe асыруға қатысу; Қазақстан Республикасының жер қойнауын зерттеу, пайдалану және қорғау саласында Құқықтық қатынастарды мемлекеттік реттеуге қатысу; жер қойнауын пайдалану саласында және жер қойнауын пайдаланудың белгіленген тәртібінде атқарушы органдар мен жер қойнауын пайдаланушылардың заңнаманың сақталуын бақылауды қамтамасыз етуге қатысу.

3. Департамент контрактов на недропользование
и соглашений о разделе продукции
3-1. Директор
Департамента контрактов на недропользование
и соглашений о разделе продукции,
категория С-1, (№ 07-0-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Естественные науки (Химия, Физика), Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело), Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика, Менеджмент, Финансы) или Право (юриспруденция, Международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также Закон Республики Казахстан от 24 июня 2010 года № 291-IV «О недрах и недропользовании», иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация работы департамента; участие в разработке и реализации государственной политики в сфере недропользования; участие в государственном регулировании Правовых отношений в сфере изучения, использования и охраны недр Республики Казахстан; контроль за проведением мониторинга и анализа исполнения недропользователями лицензионных и контрактных условий; участие в обеспечении контроля за соблюдением исполнительными органами и недропользователями законодательства в области недропользования и установленного порядка пользования недрами.

3-2. Жер қойнауын пайдалануға келісімшарттар және өнімді бөлу
туралы келісімдер департаменті директорының орынбасары, С-2
санаты, (№ 07-0-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғарғы: Әлеуметтік ғылымдары (Химия, физика), экономикалық және бизнес (Экономика, Менеджмент, Қаржы), Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, Геология және пайдалы қазбалар кен орындарды барлау, Тау-кен ісі) немесе Құқық (Құқықтану, Халықаралық құқық)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметінүйлестіру;жер қойнауын пайдалану саласында қатынастарды реттейтін заңнамалық, нормативтік Құқықтық актілерді дайындауға қатысу; жер қойнауын пайдаланушылармен келсімшартты жасау кезінде негізгі шарттарын және параметрлерін қарастыру және анықтау, жер қойнауын пайдалану құқығын беру бойынша конкурстерді және тікелей келіссөздерді өткізудің ұйымдастырылуын бақылау, лицензиялық және келісімдер шарттарын өзгерту және толықтыруы бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың өтініштерін қарастыру.

3-2. Заместитель директора
Департамента контрактов на недропользование
и соглашений о разделе продукции,
категория С-2, (№ 07-0-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Естественные науки (Химия, Физика), Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика, Менеджмент, Финансы), Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Право (Юриспруденция, Международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также Закон Республики Казахстан от 24 июня 2010 года № 291-IV «О недрах и недропользовании», иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Координация деятельности департамента; участие в подготовке законодательных, нормативных Правовых актов, регулирующих отношения в сфере недропользования; рассмотрение и определение основных условий и параметров при заключении контрактов с недропользователями, контроль за организацией проведения конкурсов и прямых переговоров по предоставлению права недропользования, рассмотрением обращений недропользователей по изменению и дополнению лицензионных и контрактных условий.

3-3. Жер қойнауын пайдалануға келісімшарттар және өнімді бөлу
туралы келісімдер департаменті директорының орынбасары, С-2
санаты, (№ 07-0-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғарғы: Әлеуметтік ғылымдары, экономикалық және бизнес (Экономика, Менеджмент, Қаржы), Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, Геология және пайдалы қазбалар кен орындарды барлау, Тау-кен ісі) немесе Құқық (Құқықтану,Халықаралық құқық)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін үйлестіру; жер қойнауын пайдалану саласында қатынастарды реттейтін заңнамалық, нормативтік Құқықтық актілерді дайындауға қатысу; жобаның экономикалық үлгісі мен салық салу жүйесін қоса алғанда, жер қойнауын пайдаланушылармен келсімшартты жасау кезінде негізгі шарттарын және параметрлерін қарастыру және анықтау; шетелдік және отандық инвестициялар ағынының қозғалысын талдауды жүргізуін бақылау; жер қойнауын пайдалану мәселелері бойнша әлемдік тәжірибені зерттеу және жинақтау; жер қойнауын пайдаланудың дерекқорын басқару, құжат айналымын бақылау.

3-3. Заместитель директора
Департамента контрактов на недропользование
и соглашений о разделе продукции,
категория С-2, (№ 07-0-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика, Менеджмент, Финансы), Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Право (Юриспруденция, Международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также Закон Республики Казахстан от 24 июня 2010 года № 291-IV «О недрах и недропользовании», иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Координация деятельности департамента; участие в подготовке законодательных, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в сфере недропользования; контроль за проведением мониторинга и анализа исполнения недропользователями лицензионных и контрактных условий; контроль за проведением анализа движения потоков иностранных и отечественных инвестиций; изучение и обобщение мирового опыта по вопросам недропользования, управление базой данных недропользования контроль за документооборотом.

3-4. Жер қойнауын пайдалану басқармасының басшысы,
С-3 санаты, (№ 07-1-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғарғы: Әлеуметтік ғылымдары, экономикалық және бизнес (Экономика, Менеджмент, Қаржы), Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, Геология және пайдалы қазбалар кен орындарды барлау, Тау-кен ісі) немесе Құқық (Құқықтану, Халықаралық құқық)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық жасау және үйлестіру; жер қойнауын пайдалану құқығын беруге жер қойнауын пайдаланушылармен тікелей келіссөздерді өткізуді ұйымдастыруды бақылау; жер қойнауын пайдаланушылардың өтінішін қарау бойынша сараптамалық комиссияның қызметін ұйымдастыру; лицензиялық және келісімшарттық талаптарды өзгерту және толықтыру бойынша мәселелерді қарау және жер қойнауын пайдалану құқығын кепілге беру; жер қойнауын пайдалану кұқығын алуға конкурсқа шығарылуға жататын жер қойнауы учаскелерінің тізбесін қалыптастыруды бақылау; жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша сотқа дейінгі және сот дауларын қарау кезінде қажетті ақпаратты беру; мемлекеттің иеліктен айрылатын жер қойнауын пайдалануға (олардың бөліктеріне) құқығын және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығына ие заңды тұлғадағы қатысу үлестерін (акциялардың пакеттерін) сатып алу мәселелері бойынша ведомствоаралық комиссия отырыстарын өткізу мен дайындауды бақылау; жер қойнауын пайдалануға келісімшарттар жобасын қол қоюға дайындауды бақылау; жер қойнауын пайдалану мәселелерібойынша комиссияларда қатысу; ірі және күрделі жобалар бойынша консалтинг компаниялардың таңдауы; тәуелсіз кеңесшілерді және сарапшыларды тарту; Үкіметтің тапсырмаларымен және жер қойнауын пайдаланушылардың өтініштерімен жұмыс жасау; басқарма құзыреті шеңберінде мемлекеттік және салалық бағдарламаларды орындауда қатысу.

3-4. Руководитель
Управления недропользования,
категория С-3, (№ 07-1-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика, Менеджмент, Финансы), Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Право (Юриспруденция, Международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также Закон Республики Казахстан от 24 июня 2010 года № 291-IV «О недрах и недропользовании», иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности управления; контроль над организацией прямых переговоров с недропользователями на предоставление права недропользования; организация деятельности экспертной комиссии по рассмотрению обращений недропользователей; рассмотрение вопросов по изменению и дополнению лицензионных и контрактных условий; контроль над формированием перечня участков недр, подлежащих выставлению на конкурс на получение права недропользования; участие в рассмотрении досудебных и судебных споров по вопросам недропользования;контроль над регистрацией договоров залога; контроль над подготовкой и организацией проведения заседаний межведомственной комиссии по вопросам приобретения государством отчуждаемых прав на недропользование (их части) и (или) долей участия (пакетов акций) в юридическом лице, обладающем Правом недропользования; контроль над подготовкой проектов контрактов на недропользование к подписанию; участие на комиссиях по вопросам недропользования;выбор консалтинговых компаний по крупным и сложным проектам; привлечение независимых консультантов и экспертов; работа с поручениями Правительства и письменными обращениями недропользователей; участие в исполнении государственных и отраслевых программ в пределах компетенции управления.

3-5. Жер қойнауын пайдалану басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты, (№ 07-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғарғы: Әлеуметтік ғылымдары, экономикалық және бизнес (Экономика, Менеджмент, Қаржы), техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, геология және пайдалы қазбалар кен орындарды барлау,тау-кен ісі) немесе құқық(Құқықтану,Халықаралық құқық)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Жер қойнауын пайдаланушылардың өтініштерін қарау бойынша сараптама комиссиясының отырысын өткізуге материалдар дайындау; лицензиялық және келісімшарттық талаптарды өзгерту және толықтыру бойынша мәселелерді қарастыру; сараптама комиссиясының отырысын өткізу; сараптама комиссиясының отырысы хаттамасын ресімдеу; жер қойнауын пайдалану саласындағы заңнаманың қолданылу тәжірибесін талдау және қорыту; заңнамалық, өзге де нормативтік құқықтық актілерді дайындауға қатысу; Үкімет тапсырмаларымен және жер қойнауын пайдаланушылардың жазбаша өтініштерімен жұмыс жүргізу.

3-5. Главный эксперт
Управления недропользования,
категория С-4, (№ 07-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика, Менеджмент, Финансы), Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Право (Юриспруденция, Международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также Закон Республики Казахстан от 24 июня 2010 года № 291-IV «О недрах и недропользовании», иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Подготовка материалов к проведению заседаний экспертной комиссии по рассмотрению обращений недропользователей; рассмотрение вопросов по изменению и дополнению лицензионных и контрактных условий; проведение заседаний экспертной комиссии; оформление протоколов заседания экспертной комиссии; анализ и обобщение практики применения законодательства в сфере недропользования; участие в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов; работа с поручениями Правительства и письменными обращениями недропользователей

Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Конкурстар өткізу бойынша Бұқаларық Ақпарат Құралдар хабарландырудыдайындау;конкурстық комиссия отырыстарының хаттамаларын ресімдеу; тікелей келіссөздерді жүргізу бойынша жұмыс тобы отырыстарында қарауға материалдарды дайындау; жер қойнауын пайдаланушылардың хаттарын қарау бойынша сараптама комиссиясының отырысын өткізуге материалдар дайындау; жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын пайдалану құқығын алу туралы өтініштерін қарау; жер қойнауын пайдалану құқығын беру бойынша тікелей келіссөздерді жүргізу комиссиясының жұмыс тобы отырыстарының хаттамаларын ресімдеу, жер қойнауын пайдалануға Құқық беруге тікелей келіссөздерді жүргізу бойынша жұмыс тобы отырыстарында қарауға материалдарды дайындауға қатысу; мұрағатқа тапсыру үшін материалдарды қалыптастыру.
3-9. Жер қойнауын пайдалану басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты, (№ 07-1-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғарғы: Әлеуметтік ғылымдары, экономикалық және бизнес (Экономика, Менеджмент, Қаржы), техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, геология және пайдалы қазбалар кен орындарды барлау, тау-кен ісі) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық)
Кәсіби біліктілігі

Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также Закон Республики Казахстан от 24 июня 2010 года № 291-IV «О недрах и недропользовании», иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Подготовка извещения в средства массовой информации о проведении конкурса; оформление протоколов заседания конкурсной комиссии; подготовка материалов для проведения прямых переговоров; подготовка материалов на рассмотрение экспертной комиссии министерства: рассмотрение заявок недропользователей на получение права недропользования; оформление протоколов заседания рабочей комиссии по проведению прямых переговоров по предоставлению права недропользования, участие в подготовке материалов к рассмотрению на заседаниях рабочей комиссии по проведению прямых переговоров по предоставлению права недропользования; подготовка документов для сдачи в архив.
3-9. Эксперт
Управления недропользования,
категория С-5, (№ 07-1-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика, Менеджмент, Финансы), Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Право (Юриспруденция, Международное право)
Профессиональная компетентность

3-11. Келісімшарттық міндеттемелерді орындау басқармасының
басшысы, С-3 санаты, (№ 07-2-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғарғы: Әлеуметтік ғылымдары, экономикалық және бизнес (Экономика, Менеджмент, Қаржы), техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, геология және пайдалы қазбалар кен орындарды барлау, тау-кен ісі) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық жасау; жер қойнауын пайдалануды басқару және бақылау, мониторинг жүргізу жүйесін ұйымдастыру; жер қойнауын пайдалану жағдайына талдау жасау; келісімшарттардың қолданылуын тоқтату туралы шешімдердің жобаларын әзірлеуді ұйымдастыру; жер қойнауын пайдалану саласындағы басқару жүйесін жетілдіру бойынша шешімдердің жобасын әзірлеуге қатысу; жер қойнауын пайдалануға мониторинг жүргізу мәселелері бойынша министрліктермен және ведомстовалармен әрекеттесуді ұйымдастыру; арнайы жұмыс топтарының құрамында жер қойнауын пайдаланушылардың қызметін тексеру жұмыстарын ұйымдастыру және қатысу;

3-11. Руководитель
Управления исполнения контрактных обязательств,
категория С-3, (№ 07-2-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика, Менеджмент, Финансы, Учет и аудит) или Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Право (Юриспруденция, Международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, а также Закон Республики Казахстан от 24 июня 2010 года № 291-IV «О недрах и недропользовании», иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением; организация системы мониторинга, контроля и управления недропользованием; анализ состояния недропользования; организация подготовки проектов решений по расторжению контрактов; участие в подготовке проектов решений по совершенствованию системы управления в сфере недропользования; организация взаимодействия по вопросам мониторинга недропользования с министерствами и ведомствами; организация и участие в работе по проверке деятельности недропользователей в составе специальных рабочих групп.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысын жалпы басқару және үйлестіру; жаңа газ кенорындарын дамыту жобаларын әзірлеуді бақылау; газды тиімді қолдануды бақылау; газ саласының мәселелері бойынша халықаралық қатынастарды мониторингтеу және жобалау; газ саласының мәселелерін үкіметаралық деңгейде үйлестіру; газ саласындағы мемлекеттік саясатты мұнай-газ кен орындарын игеру мен пайдалану кезінде мемлекеттік мүдделерді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, халықаралық келісімдерді әзірлеуге қатысу.
4-2. Газ өнеркәсібін дамыту департаменті директорының
орынбасары, С-2 санаты, (№ 08-0-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай газ ісі) немесе Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес(Экономика)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысын үйлестіру; жаңа газ кен орындарын дамыту жобаларын әзірлеуді бақылау; газды тиімді пайдалануды бақылау; газ саласының мәселелері бойынша халықаралық қатынастарды мониторингтеу және жобалау; газ саласының мәселелерін үкіметаралық деңгейде үйлестіру; газ саласындағы мемлекеттік саясатты,мұнай-газ кен орындарын әзірлеу мен пайдалану кезінде мемлекеттік мүдделерді әзірлеуге және іске асыруға қатысу,халықаралық келісімдерді әзірлеуге қатысу.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация работы департамента; контроль за разработкой новых проектов развития газовых месторождений; контроль за рациональным использованием газа; мониторинг и планирование международных взаимоотношений по вопросам газовой отрасли; координация вопросов газовой отрасли на межправительственном уровне; участие в разработке и реализации государственной политики в газовой отрасли, государственных интересов при разработке и эксплуатации нефтегазовых месторождений; участие в разработке международных соглашений.
4-2. Заместитель директора
Департамента развития газовой промышленности,
категория С-2 (№ 08-0-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело) или Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Координация деятельности департамента; контроль за разработкой новых проектов развития газовых месторождений; контроль за рациональным использованием газа; мониторинг и планирование международных взаимоотношений по вопросам газовой отрасли; координация вопросов газовой отрасли на межправительственном уровне; участие в разработке и реализации государственной политики в газовой отрасли, государственных интересов при разработке и эксплуатации нефтегазовых месторождений; участие в разработке международных соглашений.

4-8. Газ өндіру, өңдеу және тасымалдау басқармасының
сарапшысы, С-5 санаты, (№ 08-1-1-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техника ғылымдарыы және технологиялар (Мұнай газ ісі; Органикалық заттардың химиялық технологиясы; Қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (сала бойынша) немесе Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес(Экономика; Мемлекеттік және жергілікті басқару; Маркетинг)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Функционалдық міндеттері
Табиғи газды іске асыруды талдау; газды өткізу бойынша компаниялардың қызметін реттеу процестеріне қатысу; Қазақстан Республикасы өңірлеріне табиғи газды тұтыну, жеткізу көлемдері бойынша жедел мәліметтіжасау, аймақтық газдандыру бағдарламаларын келісу, Қазақстан Республикасының өңірлерін газдандыру инвестициялық бюджеттік жобаларына салалық қорытынды беру, газ бағасын және тарифін талдау.
4-9. Газ жобаларын дамыту басқармасының басшысы,
С-3 санаты, (№ 08-2-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары:Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай газ ісі) немесе Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес(Экономика)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі

4-8. Эксперт
Управления добычи, переработки и транспортировки газа,
категория С-5, (№ 08-1-1-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело; Химическая технология органических веществ; Технология перерабатывающих производств (по отраслям) или Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика, Государственное и местное управление, Маркетинг)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Функциональные обязанности
Анализ реализации природного газа; участие в процессах регулирования деятельности компаний по реализации газа; формирование оперативных данных по объемам поставки, потребления природного газа по регионам Республики Казахстан, согласование региональных программ газификации, выдача отраслевых заключений на бюджетные инвестиционные проекты газификации регионов Республики Казахстан, анализ тарифов и цен газа.
4-9. Руководитель
Управления развития газовых проектов,
категория С-3, (№ 08-2-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело) или Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмыстарын ұйымдастыру; Қазақстан Республикасының газ саласының даму стратегиясын әзірлеуді ұйымдастыру, жетекшілік ететін жобалар бойынша жағдайды талдау және газ өнеркәсібіндегі мемлекеттік саясатты одан әрі жетілдіру бойынша ұсынымдар әзірлеу, баяндамаларды және талдамалық ақпаратты дайындау, газ саласындағы ауқымдарда Еуразияшылық экономикалық одақ, Біртұтас экономикалық аяның, Дүниежүзілік сауда ұйымның, Ынтымақтастықтың шанхай ұйымының, Еуро жалғаулықтың шеңберінде (Иногейт, Тасис, Энергетикалық Хартия) және басқа жұмыстарды үйлестіру.
4-10. Газ жобаларын дамыту басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты, (№ 08-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай газ ісі) немесе Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (Экономика)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Газ экспорты және транзитінің жаңа жобаларын әзірлеуге қатысу, газ саласын дамытудың негізгі бағыттарын әзірлеуге қатысу; газ саласындағы стратегиялық перспективалық жобаларды іске асыруға инвестициялар және зайымдар тарту бойынша қолайлы жағдайды туғызу үшін тетіктерді әзірлеуге қатысу. Қазақстанның газ саласында қолданатын Еуро жалғаулықтың, Тәуелсіз Мемлекеттің Одағының, Шанхай ұйымның ынтымақтастық(Иногейт, Тасис, энергетикалық хартия) талаптарын талдау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Координация работы управления; организация разработки стратегии развития газовой отрасли Республики Казахстан, анализ текущего состояния по курируемым проектам выработка рекомендаций по дальнейшему совершенствованию государственной политики в газовой промышленности, подготовка докладов и аналитической информации, координация работы в сфере газа в рамках Евразийского экономического сообщества, Единого экономического пространства, Всемирной торговой организации, Шанхайской организации сотрудничества, Европейского союза (Иногейт, Тасис, Энергетическая Хартия) и пр.
4-10. Главный эксперт
Управления развития газовых проектов,
категория С-4, (№ 08-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Разработка нефтяных и газовых месторождений) или Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в разработке новых проектов транзита и экспорта газа, участие в разработке основных направлений развития газовой отрасли; участие в разработке механизмов для создания благоприятных условий по привлечению инвестиций и займов на реализацию стратегических перспективных проектов газовой отрасли. Анализ требований, Европейского союза, Содружества Независимых Государств, Шанхайской организации сотрудничества (Иногейт, Тасис, Энергетическая Хартия) применительно к газовой отрасли.

4-11. Газ жобаларын дамыту басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты, (№ 08-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай газ ісі) немесе Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (Экономика)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Газ саласындағы халықаралық келісімдерді әзірлеуге қатысу және талдау, шетелдік мекемелермен және қаржы институттарымен өзара іс-қимыл жасау, халықаралық ынтымақтастықты дамыту бойынша ұсыныстар енгізу, газ саласын дамытудың шетелдік тәжірибесін зерттеу.
4-12. Газ жобаларын дамыту басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты, (№ 08-2-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай газ ісі) немесе әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (Экономика)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Функционалдық міндеттері
Саланы одан әрі тиімді дамыту бойынша ағымдағы ахуалды талдау және ұсыныстар әзірлеу, жаңа жобалардың тәуекелдерін бағалау, салалық және мемлекеттік бағдарламаларды және салааралық жоспарларды құзыреті шеңберінде талдау және орындау, газ саласындағы бағдарламалық құжаттарды әзірлеу бойынша басқа елдердің тәжірибесін зерттеу. Қазақстанның газ саласына қолданатын Еуразияшылық экономикалық одақ, Біртұтас экономикалық аяның, Дүниежүзілік сауда ұйымның, Кеден Одағының талаптарын талдау.

4-11. Главный эксперт
Управления развития газовых проектов,
категория С-4, (№ 08-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Техническое (Нефтегазовое дело, разработка нефтяных и газовых месторождений, транспортировка и хранение нефти и газа) или Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Анализ и участие в подготовке международных соглашений в газовой отрасли, взаимодействие с зарубежными организациями и финансовыми институтами, внесение предложений по развитию международного сотрудничества, изучение зарубежного опыта развития газовой отрасли.
4-12. Эксперт
Управления развития газовых проектов,
категория С-5, (№ 08-2-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Разработка нефтяных и газовых месторождений) или Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Функциональные обязанности
Анализ текущего состояния и выработка предложений по дальнейшему эффективному развитию отрасли, оценка рисков новых проектов, анализ и исполнение в рамках компетенции отраслевых и государственных программ и межотраслевых планов, изучение опыта других стран в части разработки программных документов газовой отрасли. Анализ требований Евразийского экономического сообщества, Единого экономического пространства, Всемирной торговой организации, Таможенного союза применительно к газовой отрасли.

5. Мұнай өнеркәсібін дамыту департаменті 5-1. Мұнай өнеркәсібін дамыту департаментінің директоры,
С-1 санаты, (№ 09-0-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары:Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, Геология және пайдалы қазбалардың кен орындарын барлау, Тау ісі) немесе Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (Экономика, Қаржы, Есеп және аудит, Менеджмент) немесе Құқық (Құқықтану, Халықаралық құқық)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерді білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық жасау; Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің, Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмаларын орындау; мұнай-газ саласын дамытудың мемлекеттік және салалық бағдарламаларының негізгі бағыттарын, стратегиялық бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; Қазақстан Республикасының экспортқа және мұнай өңдеу зауыттарына мұнайды жеткізу үшін магистральдық көлік жүйесін пайдалану кестелерін әзірлеуге қатысу; экспорттық мұнай құбырларын салу саласындағы мемлекеттік саясатты әзірлеуге қатысу; Мұнай Өндеу Зауыты мұнай жеткізуді ұйымдастыру; барлық мұнай өндіруші компаниялардың өндіру жөніндегі тәуліктік ақпарларына мониторинг жүргізу және қабылдауды ұйымдастыру; мұнай өндіруші компаниялардың ай сайынғы жұмыс бағдарламаларының орындалуына мониторинг жүргізу және бақылау; мұнай саласы бойынша халықаралық шарттар мен келісімдердің жобаларын дайындауға қатысу, олардың іске асырылуын бақылауды жүзеге асыру.

5. Департамент развития нефтяной промышленности
5-1. Директор
Департамента развития нефтяной промышленности,
категория С-1, (№ 09-0-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика, Финансы, Учет и аудит, Менеджмент) или Право (Юриспруденция, Международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой департамента; исполнение поручений Администрации Президента, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства; участие в разработке и реализации основных направлений государственных и отраслевых программ развития нефтегазовой отрасли, стратегических программных документов; участие в разработке графиков использования магистральных транспортных систем для поставок нефти на экспорт и нефтеперерабатывающие заводы Республики Казахстан; участие в разработке государственной политики в области строительства экспортных нефтепроводов; организация поставок нефти на НПЗ; мониторинг и организация приема суточных сводок по добыче всех нефтедобывающих компаний; мониторинг и контроль за исполнением ежемесячных рабочих программ нефтедобывающими компаниями; участие в подготовке проектов международных договоров и соглашений по нефтяной отрасли, осуществление контроля за их реализацией.

5-2. Мұнай өнеркәсібін дамыту департаменті директорының
орынбасары, С-2 санаты, (№ 09-0-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, Геология және пайдалы қазбалардың кен орындарын барлау, Тау ісі) немесе Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (Экономика, Қаржы, Есеп және аудит, Менеджмент) немесе Құқық (Құқықтану, Халықаралық құқық)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерді білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысын қамтамасыз ету және ұйымдастыру; Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінің, Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмаларын орындау; мұнай-газ саласын дамытудың мемлекеттік және салалық бағдарламаларының негізгі бағыттарын, стратегиялық бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; Қазақстан Республикасының экспортқа және мұнай өңдеу зауыттарына мұнайды жеткізу үшін магистральдық көлік жүйесін пайдалану кестелерін әзірлеуге қатысу; экспорттық мұнай құбырларын салу саласындағы мемлекеттік саясатты әзірлеуге қатысу;Мұнай Өндеу Зауытында мұнай жеткізуді ұйымдастыру; барлық мұнай өндіруші компаниялардың өндіру жөніндегі тәуліктік ақпарларына мониторинг жүргізу және қабылдауды ұйымдастыру; мұнай өндіруші компаниялардың ай сайынғы жұмыс бағдарламаларының орындалуына мониторинг жүргізу және бақылау; мұнай саласы бойынша халықаралық шарттар мен келісімдердің жобаларын дайындауға қатысу, олардың іске асырылуын бақылауды жүзеге асыру.

5-2. Заместитель директора
Департамента развития нефтяной промышленности,
категория С-2 (№ 09-0-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика, Финансы, Учет и аудит, Менеджмент) или Право (Юриспруденция, Международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Обеспечение и организация работы департамента; исполнение поручений Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства; участие в разработке и реализации основных направлений государственных и отраслевых программ развития нефтегазовой отрасли, стратегических программных документов; участие в разработке графиков использования магистральных транспортных систем для поставок нефти на экспорт и нефтеперерабатывающие заводы Республики Казахстан; участие в разработке государственной политики в области строительства экспортных нефтепроводов; организация поставок нефти на нефтеперерабатывающие заводы; мониторинг и организация приема суточных сводок по добыче всех нефтедобывающих компаний, участие в подготовке проектов международных договоров и соглашений по нефтяной отрасли, осуществление контроля за их реализацией.

5-3. Мұнай тасымалдау мониторингі және мұнай жобаларын дамыту
басқармасының басшысы, С-3 санаты, (№ 09-1-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, геология және пайдалы қазбалардың кен орындарын барлау, Тау ісі) немесе әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (Экономика, Қаржы, Есеп және аудит, Менеджмент)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерді білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау; Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінің, Үкіметінің және Департамент басшылығының тапсырмаларын, стратегиялық бағдарламалық құжаттарды орындау бойынша Басқарманың жұмысын қамтамасыз ету және ұйымдастыру; мұнай-газ саласын, соның ішінде мұнай жобаларын және мұнай тасымалдау инфрақұрылымын дамытудың мемлекеттік және салалық бағдарламаларын әзірлеуді және іске асыруды ұйымдастыру; Қазақстан Республикасының экспортқа және мұнай өңдеу зауыттарына мұнайды жеткізу үшін магистральдық көлік жүйесін пайдалану кестелерін әзірлеуді ұйымдастыру; қазақстандық мұнайдың транзиті саласында үкіметаралық құжаттарды әзірлеуге қатысу; мұнай тасымалдау саласында нормативтік-Құқықтық актілерді әзірлеуді ұйымдастыру; мұнай тасымалдау саласында нормативтік құжаттарды әзірлеуді ұйымдастыру.

5-3. Руководитель
Управления мониторинга транспортировки
нефти и развития нефтяных проектов,
категория С-3, (№ 09-1-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика, Финансы, Учет и аудит, Менеджмент)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления; обеспечение и организация работы Управления по исполнению поручений Администрации Президента, Правительства Республики Казахстан и руководства Департамента, стратегических программных документов; организация разработки и реализации государственных и отраслевых программ развития нефтегазовой отрасли, в т.ч. нефтяных проектов и нефтетранспортной инфраструктуры; организация разработки графиков использования магистральных транспортных систем для поставок нефти на экспорт и нефтеперерабатывающие заводы Республики Казахстан; участие в разработке межправительственных документов в области транзита казахстанской нефти; организация разработки нормативных правовых актов в области транспортировки нефти; организация разработки нормативных документов в области транспортировки нефти.

5-4. Мұнай тасымалдау мониторингі және мұнай жобаларын дамыту
басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, (№ 09-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, геология және пайдалы қазбалардың кен орындарын барлау, Тау ісі) немесе әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (Экономика, Қаржы, Есеп және аудит, Менеджмент)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерді білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінің, Үкіметінің және Департамент басшылығының тапсырмаларын орындау; мұнай-газ саласын, соның ішінде мұнай жобаларын және мұнай тасымалдау инфрақұрылымын дамытудың мемлекеттік және салалық бағдарламаларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу; қазақстандық мұнайдың транзиті саласында үкіметаралық құжаттардың жобаларын әзірлеу; мұнай саласындағы заңнамалық және нормативтік-техникалық құжаттарды қайта қарау бойынша ұсыныстарды әзірлеу және нормативтік Құқықтық актілер, нормативтік-техникалық құжаттар және стандарттардың жобаларын әзірлеуге қатысу; мұнай-газ өнеркәсібін дамытудың мемлекеттік бағдарламаларының негізгі бағыттарын іске асыру бойынша мемлекеттік саясатты жүзеге асыру бойынша Басқарманың жұмысын жоспарлау; Басқарманың жұмысын ұйымдастыру, Департаменттің басқа да басқармаларымен оның қызметін үйлестіру.

5-4. Главный эксперт
Управления мониторинга транспортировки
нефти и развития нефтяных проектов,
категория С-4, (№ 09-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика, Финансы, Учет и аудит, Менеджмент)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений Администрации Президента, Правительства Республики Казахстан и руководства Департамента; участие в разработке и реализации государственных и отраслевых программ развития нефтегазовой отрасли, в т.ч. нефтяных проектов и нефтетранспортной инфраструктуры; участие в разработке проектов межправительственных документов в области транзита казахстанской нефти; подготовка предложений по пересмотру законодательных актов нефтяной отрасли и участие в разработке проектов нормативных правовых актов, нормативно-технических документов и стандартов; планирование работ Управления по осуществлению государственной политики по реализации основных направлений программ развития нефтяной отрасли; организация работы Управления, координация его деятельности с другими управлениями Департамента.

5-5. Мұнай тасымалдау мониторингі және мұнай жобаларын дамыту
басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, (№ 09-1-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары:Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, Геология және пайдалы қазбалардың кен орындарын барлау, Тау ісі) немесе Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (Экономика, Қаржы, Есеп және аудит, Менеджмент)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерді білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінің, Үкіметінің және Департамент басшылығының тапсырмаларын орындау; мұнай-газ саласын, соның ішінде мұнай жобаларын және мұнай тасымалдау инфрақұрылымын дамытудың мемлекеттік және салалық бағдарламаларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу; қазақстандық мұнайдың транзиті саласында үкіметаралық құжаттарды әзірлеуге қатысу; мұнай тасымалдау саласында нормативтік-Құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; мұнай тасымалдау проблемалары бойынша конференциялар, көрмелер жүргізуді ұйымдастыруға қатысу, Бірыңғай экономикалық кеңістік, Кеден одағы, ЕуразЭкономиалық Қоғамдастық шеңберінде нормативтік Құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу.

5-5. Главный эксперт
Управления мониторинга транспортировки
нефти и развития нефтяных проектов,
категория С-4, (№ 09-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Право (Юриспруденция, Международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в разработке и реализации государственных и отраслевых программ развития нефтетранспортной инфраструктуры; разработка графиков использования магистральных транспортных систем для поставок нефти на экспорт и нефтеперерабатывающие заводы Республики Казахстан; разработка межправительственных документов в области транзита казахстанской нефти; участие в разработке нормативных правовых актов в области транспортировки нефти; участие в разработке нормативных документов в области транспортировки нефти.

5-6. Мұнай тасымалдау мониторингі және мұнай жобаларын дамыту
басқармасының сарапшысы, С-5 санаты, (№ 09-1-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары:Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, Геология және пайдалы қазбалардың кен орындарын барлау, Тау ісі) немесе Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (Экономика, Қаржы, Есеп және аудит, Менеджмент)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінің, Үкіметінің және Департамент басшылығының тапсырмаларын орындау; мұнай; қазақстандық мұнайдың транзиті саласында үкіметаралық құжаттарды әзірлеуге қатысу; мұнай тасымалдау саласында нормативтік Құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу;мұнай тасымалдау тарифтерін есептеу әдістемесіне экономикалық сараптама жүргізу; Қазақстан Республикасының экспортқа және мұнай өңдеу зауыттарына мұнайды жеткізу үшін магистралдық көлік жүйесін пайдалану кестелерін әзірлеу; ішкі және сыртқы нарықтарда мұнай нарығы конъюнктурасына мониторинг жүргізу.
5-7. Мұнай тасымалдау мониторингі және мұнай жобаларын дамыту
басқармасының сарапшысы, С-5 санаты, (№ 09-1-1-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары:Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, Геология және пайдалы қазбалардың кен орындарын барлау, Тау ісі) немесе Құқық(Құқықтану, Халықаралық құқық)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Үкіметінің және департамент басшылығының тапсырмаларын орындау; мұнай-газ саласын, мұнай жобаларын және мұнай тасымалдау инфрақұрылымын дамытудың мемлекеттік және салалық бағдарламаларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу; мұнай құбырларын салу және мұнай тасымалдау бойынша жобаларға мониторинг жүргізу; мұнай тасымалдау саласында нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; функционалдық міндеттемелер шектерінде шешімдер мен ұсыныстар дайындау.

5-6. Эксперт
Управления мониторинга транспортировки
нефти и развития нефтяных проектов,
категория С-5, (№ 09-1-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика, Финансы, Учет и аудит, Менеджмент)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений Администрации Президента, Правительства Республики Казахстан и руководства Департамента; участие в разработке и реализации государственных и отраслевых программ развития нефтегазовой отрасли, в т.ч. нефтяных проектов и нефтетранспортной инфраструктуры; участие в разработке межправительственных документов в области транзита казахстанской нефти; участие в разработке нормативных правовых актов в области транспортировки нефти; участие в организации проведения конференций, выставок по проблемам транспортировки нефти; участие в разработке нормативных правовых актов в рамках Единого экономического пространства, Таможенного союза, Евразийское экономическое сообщество.
5-7. Эксперт
Управления мониторинга транспортировки
нефти и развития нефтяных проектов,
категория С-5, (№ 09-1-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика, Финансы, Учет и аудит, Менеджмент)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Департамента; участие в разработке межправительственных документов в области транзита казахстанской нефти; участие в разработке нормативных документов в области транспортировки нефти; проведение экономической экспертизы методики расчета тарифов транспортировки нефти; разработка графиков использования магистральных транспортных систем для поставок нефти на экспорт и нефтеперерабатывающие заводы Республики Казахстан; мониторинг конъюнктуры рынка нефти на внутреннем и внешних рынках.

5-8. Мұнай тасымалдау мониторингі және мұнай жобаларын дамыту
басқармасының сарапшысы, С-5 санаты, (№ 09-1-1-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары:Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, Геология және пайдалы қазбалардың кен орындарын барлау, Тау ісі) немесе Құқық (Құқықтану, Халықаралық құқық)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Үкіметінің және департамент басшылығының тапсырмаларын орындау; қазақстандық мұнайдың транзиті саласында үкіметаралық құжаттарды әзірлеуге қатысу; мұнай тасымалдау саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; мұнай тасымалдау мәселелері бойынша конференциялар, көрмелер өткізуді ұйымдастыруға қатысу; ведомстволық бағынысты ұйымдардың заңнамалық және нормативтік құжаттарды, Қазақстан Республикасының Үкіметі шешімдерін орындауын бақылау; нормативтік құқықтық актілердің Құқықтық мониторингін жүргізуге қатысу.
5-9. Мұнай өндіру мониторингі басқармасының басшысы,
С-3 санаты, (№ 09-2-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары:Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, Геология және пайдалы қазбалардың кен орындарын барлау, Тау ісі) немесе Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (Экономика, Қаржы, Есеп және аудит, Менеджмент)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі

5-8. Эксперт
Управления мониторинга транспортировки
нефти и развития нефтяных проектов,
категория С-5, (№ 09-1-1-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Право (Юриспруденция, Международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений Администрации Президента, Правительства Республики Казахстан и руководства Департамента; участие в разработке и реализации государственных и отраслевых программ развития нефтегазовой отрасли, в т.ч. нефтяных проектов и нефтетранспортной инфраструктуры; мониторинг проектов по строительству нефтепроводов и транспортировки нефти; участие в разработке нормативных правовых актов в области транспортировки нефти; подготовка проектов решений и предложений в пределах функциональных обязанностей.
5-9. Руководитель
Управления мониторинга добычи нефти,
категория С-3, (№ 09-2-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика, Финансы, Учет и аудит, Менеджмент)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35(тізілімге деген тіркелген азаматтың нормативтік құқықтықтың актілерінің соң № 5084)бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау; Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінің, Үкіметінің және департамент басшылығының тапсырмаларын, стратегиялық бағдарламалық құжаттарды орындау бойынша басқарманың жұмысын қамтамасыз ету және ұйымдастыру; мұнай өндіруге және мұнай кен орындарын игеруге мониторинг жүргізу; Қазақстан Республикасының мұнай өндіру өнеркәсібінің дамуын талдау және болжамдауды жүзеге асыру; мұнай кен орындарын игеруді талдауды жүзеге асыру; Әлеуметтік әріптестік және әлеуметтік және еңбек қатынастарын реттеу бойынша салалық комиссияның жұмысын үйлестіру.
5-10. Мұнай өндіру мониторингі басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты, (№ 09-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, Геология және пайдалы қазбалардың кен орындарын барлау, Тау ісі) немесе Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (Экономика, Қаржы, Есеп және аудит, Менеджмент)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Үкіметінің және департамент басшылығының тапсырмаларын орындау; мұнай кен орындарын игеруді талдауды жүзеге асыру; мұнай өндіруге және мұнай кен орындарын игеруге мониторинг жүргізу; Әлеуметтік әріптестік және әлеуметтік және еңбек қатынастарын реттеу бойынша салалық комиссияның жұмысын үйлестіру; Мұнай-газ кеңесінің отырысын ұйымдастыру және мониторинг жүргізу.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления; обеспечение и организация работы Управления по исполнению поручений Администрации Президента, Правительства Республики Казахстан и руководства Департамента, стратегических программных документов; мониторинг добычи нефти и разработки нефтяных месторождений; осуществление анализа и прогнозирования развития нефтедобывающей промышленности Республики Казахстан; осуществление анализа разработки нефтяных месторождений; координация работы отраслевой комиссии по социальному партнерству и регулированию социальных и трудовых отношении.
5-10. Главный эксперт
Управления мониторинга добычи нефти,
категория С-4, (№ 09-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Социальные науки, экономики и бизнес (Экономика, Финансы, Учет и аудит, Менеджмент)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Департамента; осуществление анализа разработки нефтяных месторождений; мониторинг добычи нефти и разработки нефтяных месторождений; координация работы отраслевой комиссии по социальному партнерству и регулированию социальных и трудовых отношении; организация и мониторинг заседании Нефтегазового Совета.

5-13. Мұнай өңдеу мониторингі және мұнай өнімдерін өндіру
басқармасының басшысы, С-3 санаты, (№ 09-3-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, Геология және пайдалы қазбалардың кен орындарын барлау, Тау ісі) немесе Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (Экономика, Қаржы, Есеп және аудит, Менеджмент)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау; Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Үкіметінің және департамент басшылығының тапсырмаларын, стратегиялық бағдарламалық құжаттарды орындау бойынша басқарманың жұмысын қамтамасыз ету және ұйымдастыру; мұнай өңдеу және мұнай өнімдерін өндіру саласында дамытудың мемлекеттік және салалық бағдарламаларын әзірлеуді және іске асыруды ұйымдастыру; мұнай және мұнай өнімдерінің отандық нарықтарын құру жөнінде мұнай компанияларының қызметін мемлекеттік реттеуге қатысу; мұнай өнімдері теңгерімін әзірлеу;
ауыл шаруашылық тауар өндірушілеріне, әлеуметтік объектілерге мұнай өнімдерін тиеу кестелерін және республика облыстарына мұнай өнімдерін тиеудің ай сайынғы кестелерін әзірлеуді ұйымдастыру; мұнай өңдеу кәсіпорындарының қаржылық-экономикалық көрсеткіштерін талдау; мұнай өңдеу және мұнай өнімдерін өндіру және айналымы саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу.

5-13. Руководитель
Управления мониторинга переработки
нефти и производства нефтепродуктов,
категория С-3, (№ 09-3-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика, Финансы, Учет и аудит, Менеджмент)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления; обеспечение и организация работы Управления по исполнению поручений Администрации Президента, Правительства Республики Казахстан и руководства Департамента, стратегических программных документов; организация разработки и реализации государственных и отраслевых программ развития в области переработки нефти и производства нефтепродуктов; участие в государственном регулировании деятельности нефтяных компаний по формированию отечественных рынков нефти и нефтепродуктов; разработка балансов нефтепродуктов; организация разработки графиков отгрузки нефтепродуктов сельхоз товаропроизводителям, социальным объектам и ежемесячных графиков отгрузки нефтепродуктов областям республики; анализ финансово-экономических показателей нефтеперерабатывающих предприятий; участие в разработке нормативных правовых актов в области переработки нефти, производства и оборота нефтепродуктов.

5-14. Мұнай өңдеу мониторингі және мұнай өнімдерін өндіру
басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4, (№ 09-3-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, Геология және пайдалы қазбалардың кен орындарын барлау, Тау ісі) немесе Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (Экономика, Қаржы, Есеп және аудит, Менеджмент)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінің, Үкіметінің және департамент басшылығының тапсырмаларын орындау; Мұнай Өндеу Зауытына мұнайды жеткізуге, мұнай өнімдерін өндіру және тиеуге күн сайынғы мониторинг жүргізу; мұнай өңдеу және мұнай өнімдерін өндіру саласында дамытудың мемлекеттік және салалық бағдарламаларын әзірлеуге қатысу; мұнай өңдеу кәсіпорындарының қаржылық-экономикалық көрсеткіштерін талдау; мұнай өнімдері және мұнай өнімдері нарығының теңгерімін әзірлеуге материалдарды дайындау; ауыл шаруашылық тауар өндірушілеріне, Әлеуметтік объектілерге мұнай өнімдерін тиеу кестелерін және республика облыстарына мұнай өнімдерін тиеудің ай сайынғы кестелерін әзірлеуді ұйымдастыру.

5-14. Главный эксперт
Управления мониторинга переработки
нефти и производства нефтепродуктов,
категория С-4, (№ 09-3-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика, Финансы, Учет и аудит, Менеджмент)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Департамента; ведение ежедневного мониторинга за поставкой нефти на нефтеперерабатывающие заводы, производством и отгрузкой нефтепродуктов; участие в разработке и реализации государственных отраслевых программ развития в области переработки нефти, производства и оборота нефтепродуктов; участие в разработке нормативных правовых актов в области переработки нефти, производства и оборота нефтепродуктов; анализ финансово-экономических показателей нефтеперерабатывающих предприятий; подготовка материалов к разработке балансов нефтепродуктов и рынка нефтепродуктов; подготовка материалов и разработка графиков отгрузки нефтепродуктов сельхозтоваропроизводителям, социальным объектам и ежемесячных графиков отгрузки нефтепродуктов областям республики.

5-15. Мұнай өңдеу мониторингі және мұнай өнімдерін өндіру
басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, (№ 09-3-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техника ғылымдары және технологиялар (Мұнай-газ ісі, Геология және пайдалы қазбалардың кен орындарын барлау, Тау ісі) немесе Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (Экономика, Қаржы, Есеп және аудит, Менеджмент), Құқық (Құқықтану, Халықаралық құқық)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Үкіметінің және департамент басшылығының тапсырмаларын орындау; мұнай өнімдерін өндіру және айналымы саласында дамытудың мемлекеттік салалық бағдарламаларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу; мұнай өңдеу кәсіпорындарының қызметіне мониторинг жүргізу; мұнай өңдеу, мұнай өнімдерін өндіру және айналымы саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; Бірыңғай экономикалық кеңістік, Кеден одағы шеңберінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; Бірыңғай экономикалық кеңістік, Кеден одағы шеңберінде бағдарламаларды және уағдаластықтарды ұйымдастыру және іске асыру.
5-16. Мұнай өңдеу мониторингі және мұнай өнімдерін өндіру

5-15. Главный эксперт
Управления мониторинга переработки
нефти и производства нефтепродуктов,
категория С-4, (№ 09-3-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика, Финансы, Учет и аудит, Менеджмент, Мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений Администрации Президента, Правительства Республики Казахстан и руководства Департамента; участие в разработке и реализации государственных отраслевых программ развития в области переработки нефти, производства и оборота нефтепродуктов; мониторинг деятельности нефтеперерабатывающих предприятий; участие в разработке нормативных правовых актов в области переработки нефти, производства и оборота нефтепродуктов; участие в разработке нормативных правовых актов в рамках Единого экономического пространства, Таможенного союза; организация и реализация программ и договоренностей в рамках Единого экономического пространства, Таможенного союза.
5-16. Эксперт
Управления мониторинга переработки
нефти и производства нефтепродуктов,

басқармасының сарапшысы, С-5 санаты, (№ 09-3-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары:Техника ғылымдарымен технология (Мұнай-газ ісі, Геология және пайдалы қазбалардың кен орындарын барлау, Тау ісі) немесе Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (Экономика, Қаржы, Есеп және аудит, Менеджмент, Әлемдік экономика)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Үкіметінің және департамент басшылығының тапсырмаларын орындау; мұнай өңдеу, мұнай өнімдерін өндіру және айналымы саласында дамытудың мемлекеттік салалық бағдарламаларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу; мұнай және мұнай өнімдерінің отандық нарықтарын құру жөнінде мұнай компанияларының қызметін мемлекеттік реттеуге қатысу; мұнай өңдеу, мұнай өнімдерін өндіру және айналымы саласында нормативтік Құқықтық актілерді әзірлеуді ұйымдастыру; мұнай өңдеу, мұнай өнімдерін өндіру және айналымы саласында нормативтік-техникалық құжаттар мен стандарттардың жобасын әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасы мини Мұнай Өндеу Зауыты қызметін талдау; нормативтік құқықтық актілердің құқықтық мониторингін жүргізуге қатысу.
6. Мұнай-химия және техникалық реттеу департаменті 6-1. Мұнай-химия және техникалық реттеу департаментінің
директоры, С-1 санаты, (№ 10-0-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техника ғылымдары мен технология (мұнай-газ ісі, органикалық заттардың химиялық технологиясы, өңдеу өндіріс технологиясы) немесе жаратылыстану ғылымдары
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі

категория С-5, (№ 09-3-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело) или Право (Юриспруденция, Международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Департамента; участие в разработке и реализации государственных отраслевых программ развития в области переработки нефти, производства и оборота нефтепродуктов; участие в государственном регулировании деятельности нефтяных компаний по формированию отечественных рынков нефти и нефтепродуктов; организация разработки нормативных правовых актов в области переработки нефти, производства и оборота нефтепродуктов; участие в разработке проектов нормативно-технических документов и стандартов в области переработки нефти, производства и оборота нефтепродуктов; анализ деятельности мини нефтеперерабатывающих заводов Республики Казахстан; участие в ведении Правового мониторинга нормативных правовых актов.
6. Департамент нефтехимии и технического регулирования
6-1. Директор
Департамента нефтехимии и технического регулирования,
категория С-1 (№ 10-0-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, химическая технология органических веществ, технология перерабатывающих производств) или Естественные науки
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес(Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жалпы басшылық ету; Мұнай-газ секторын дамыту саласында мемлекеттік саясатты әзірлеуге және іске асыруға қатысу;Мұнай-химия және мұнай-газ өндеу өнеркәсібін дамыту және құру,
Министрліктін салалық бағдарлама мен стратегиялық жоспарын, Индустриалдық картаны, Жылдамдатылған индустриалдық-инновациялық дамыту мемлекеттік бағдарламаны, Жалпы ұлттық жоспардың шеңберінде инвестициялық жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету және әзірлеуге қатысу, «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағының жұмыс істеуін қамтамасыз ету,Каспий теңізі қазақстандық секторының жағалау инфрақұрылымның объектілері бойынша жобаларды іске асыруды қамтамасыз ету және әзірлеуге қатысу, көмірсутек шикізаттарын терең өңдеу саласында халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру,Химиялық қаруды жасауға, өндіруге, жинақтауға және қолдануға тиым салу туралы халықаралық конвенциясы талаптарының Қазақстан Республикасында сақтауын қамтамасыз ету,Қазақстан Республикасы Аустралиялық тобына кіру бойынша іс шараларды жүзеге асыру,Техникалық регламенттерді, сондай-ақ басқа да мұнай-химия және мұнай өндіру өнеркәсібі, газ және газбен жабдықтау, мұнайды тасымалдау мен мұнай операцияларын өткізу саласында нормативтік құжаттарды әзірлеу бойынша ұйымдастыру жұмыстарына қатысу, оның ішінде Кеден одағындағы, мемлекетаралық және ұлттық стандарттарды әзірлеу бойынша бюджеттік бағдарламалардың әзірленуін қамтамасыз етуге және ұйымдастыруға, сондай-ақ департаменттің құзыреті саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу.
6-2. Мұнай-химия және техникалық реттеу департаменті
директорының орынбасары, С-2 санаты, (№ 10-0-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техника ғылымдары мен технология (мұнай-газ ісі, өңдеу өндірісі технологиясы, кен ісі), экономика және бизнес (экономика)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Департамента; участие в разработке и реализации государственной политики в сфере развития нефтегазового сектора, создания и развития нефтехимических и нефтегазоперерабатывающих производств; участие в разработке и обеспечение реализации инвестиционных проектов в рамках Общенационального плана, Государственной программы форсированного индустриально-инновационного развития, Карты индустриализации, Отраслевой программы и Стратегического плана Министерства; обеспечение функционирования Специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк»; участие в разработке и обеспечение реализации проектов по объектам береговой инфраструктуры казахстанского сектора Каспийского моря; осуществление международного сотрудничества в области глубокой переработки углеводородного сырья; обеспечение соблюдения в Республике Казахстан условий международной Конвенции о запрещении разработки, производства, накопления и применения химического оружия и о его уничтожении, осуществлении мероприятий по вступлению Республики Казахстан в Австралийскую группу; участие в организации работ по разработке технических регламентов, а также других нормативных документов в сфере проведения нефтяных операций и транспортировки нефти, газа и газоснабжения, нефтеперерабатывающей и нефтехимической промышленности, в том числе Таможенного союза; по разработке межгосударственных и национальных стандартов; участие в формировании и обеспечение реализации бюджетных программ, а также в разработке нормативных правовых актов в сфере компетенции Департамента.
6-2. Заместитель Директора
Департамента нефтехимии и технического регулирования,
категория С-2 (№ 10-0-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, технология перерабатывающих производств, горное дело), Социальные науки, экономика и бизнес (Экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жалпы басшылық етуге қатысу;мұнай-химия өнеркәсібін дамыту саласында мемлекеттік саясатты іске асыруға және әзірлеуге қатысу; Министрліктің салалық бағдарламасы мен стратегиялық жоспарының шеңберінде инвестициялық жобалардың іске асырылуын қамтамасыз етуге және әзірлеуге қатысу, «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағының жұмыс істеуін қамтамасыз ету және Арнайлы Экономикалық Аймақ қатысушылардың инвестициялық жобаларын іске асыруды,Каспий теңізі қазақстандық секторының жағалау инфрақұрылымының объектілері бойынша жобаларды іске асыруды қамтамасыз ету және әзірлеуге қатысу,Техникалық регламенттерді, сондай-ақ басқа да мұнай-химия және мұнай өндіру өнеркәсібі, газ және газбен жабдықтау, мұнайды тасымалдау мен мұнай операцияларын өткізу саласында нормативтік құжаттарды әзірлеу бойынша ұйымдастыру жұмыстарына қатысу, оның ішінде Кеден одағындағы, мемлекетаралық және ұлттық стандарттарды әзірлеу бойыншабюджеттік бағдарламалары бойынша есеп ақпаратты ұсыну және іске асыруды қамтамасыз етуге, ұйымдастыруға қатысу,департаменттің құзыреті саласындағы нормативтік құқықтық актілерін іске асыруды мониторингтеуге және әзірлеуге қатысу.
6-3. Мұнай-химия өнеркәсібі басқармасының басшысы,
С-3 санаты, (№ 10-1-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техника ғылымдары мен технология (мұнай-газ ісі, бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы, өндеу өндірістердік технологиясы) немесе Жаратылыстану ғылымдары (химия)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в руководстве работой Департамента; участие в разработке и реализации государственной политики в сфере развития нефтегазового сектора, создания и развития нефтехимических и нефтегазоперерабатывающих производств; участие в разработке и обеспечение реализации инвестиционных проектов в рамках Отраслевой программы и Стратегического плана Министерства; обеспечение функционирования Специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк» »и мониторинг реализации инвестиционных проектов участников Специальной экономической зоны; участие в разработке и обеспечение реализации проектов по объектам береговой инфраструктуры казахстанского сектора Каспийского моря; участие в организации работ по разработке технических регламентов, а также других нормативных документов в сфере проведения нефтяных операций и транспортировки нефти, газа и газоснабжения, нефтеперерабатывающей и нефтехимической промышленности, в том числе Таможенного союза; по разработке межгосударственных и национальных стандартов; участие в формировании, обеспечении реализации и представлении отчетной информации по бюджетным программам, разработке и мониторинге реализации нормативных правовых актов в сфере компетенции Департамента.
6-3. Руководитель
Управления нефтехимической промышленности,
категория С-3, (№ 10-1-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, химическая технология неорганических веществ, технология перерабатывающих производств), Естественные науки (химия)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету; мұнай-газ секторын дамыту, мұнай-химия және мұнай-газ өңдеу өндірісін құру және дамыту саласында мемлекеттік саясатты әзірлеуге және іске асыруға қатысу; Жалпыұлттық іс-шаралары жоспары, Үдемелі Индустриалық Инновациялық Дамыту Мемлекеттік Бағдарламанің, Индустрияландыру картасының, Министрліктің Салалық бағдарламасының және стратегиялық жоспарының шеңберінде инвестициялық жобаларды әзірлеуге қатысу және іске асыруды қамтамасыз ету; «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағының жұмыс істеуін қамтамасыз ету, оның ішінде қалыптастыру, іске асыруды қамтамасыз ету және Арнайлы Экономикалық Аймақ бюджеттік бағдарламалары бойынша есептік ақпаратты беру, сондай-ақ Арнайлы Экономикалық Аймақ қатысушыларының инвестициялық жобаларының іске асырылуына мониторинг жасау; Каспий теңізі Қазақстандық секторының жағалау инфрақұрылымының объектілері бойынша жобаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; көмірсутек шикізатын тереңдетіп өңдеу саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; Министрлік құзыретінің саласындағы химиялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысу, оның ішінде мұнай-химия және химиялық өнімнің транзитін келісу; басқарма құзыретінің саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге және мониторинг жасауға қатысу.
6-4. Мұнай-химия өнеркәсібі басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты, (№ 10-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техника ғылымдары мен технология (мұнай-газ ісі, органикалық заттардың химиялық технологиясы, өңдеу өндіріс технологиясы)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағықатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления; участие в разработке и реализации государственной политики в сфере развития нефтегазового сектора, создания и развития нефтехимических и нефтегазоперерабатывающих производств; участие в разработке и обеспечение реализации инвестиционных проектов в рамках Общенационального плана, Государственной программы форсированного индустриально-инновационного развития, Карты индустриализации, Отраслевой программы и Стратегического плана Министерства; обеспечение функционирования Специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк», в том числе формирование, обеспечение реализации и представление отчетной информации по бюджетным программам Специальной экономической зоны, а также мониторинг реализации инвестиционных проектов участников Специальной экономической зоны; участие в разработке и обеспечение реализации проектов по объектам береговой инфраструктуры казахстанского сектора Каспийского моря; осуществление международного сотрудничества в области глубокой переработки углеводородного сырья; участие в обеспечении химической безопасности в сфере компетенции Министерства, в том числе согласование транзита нефтехимической и химической продукции; участие в разработке и мониторинге реализации нормативных правовых актов в сфере компетенции Управления.
6-4. Главный эксперт
Управления нефтехимической промышленности,
категория С-4, (№ 10-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, химическая технология органических веществ, технология перерабатывающих производств)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Мұнай-газ секторын дамыту, мұнай-химия және мұнай-газ өңдеу өндірісін құру және дамыту саласында мемлекеттік саясатты әзірлеуге және іске асыруға қатысу; Жалпыұлттық іс-шараларын жоспары, Үдемелі Индустриалық Инновациялық Дамыту Мемлекеттік Бағдарламасы, Индустрияландыру картасының, Министрліктің Салалық бағдарламаның және Стратегиялық жоспарының шеңберінде инвестициялық жобаларды әзірлеуге қатысу және іске асыруды қамтамасыз ету; «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағының жұмыс істеуін қамтамасыз ету, оның ішінде қалыптастыру, іске асыруды қамтамасыз ету және Арнайлы Экономикалық Аймақ бюджеттік бағдарламалары бойынша есептік ақпаратты беру, сондай-ақ Арнайлы Экономикалық Аймақ қатысушыларының инвестициялық жобаларының іске асырылуына мониторинг жасау; Каспий теңізі қазақстандық секторының жағалау инфрақұрылымының объектілері бойынша жобаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; көмірсутек шикізатты тереңдетіп өңдеу саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; Қазақстан Республикасында Химиялық қаруды әзірлеуге, өндіруге, жинақтау мен қолдануға тыйым салу және оны жою туралы халықаралық конвенция шарттарының сақталуын қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының Аустралия тобына кіруі бойынша іс-шараларды жүзеге асыру, сондай-ақ аталған іс-шаралар бойынша ағымдағы, талдамалық және есептік ақпаратты, web-сайттарға арналған инвестициялық жобалар бойынша ақпаратты дайындау; бюджеттік бағдарламалар бойынша қалыптастыруға, іске асыруды қамтамасыз етуге және есептік ақпаратты беруге, басқарма құзыреті саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге және мониторинг жасауға қатысу.
6-5. Мұнай-химия өнеркәсібі басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты, (№ 10-1-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техникалық ғылымдары мен технология (мұнай-газ ісі, органикалық заттардың химиялық технологиясы, өндеу өндірістердік технологиясы) немесе Құқық (Құқықтану, Халықаралық құқық)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Функционалдық міндеттері
Мұнай-газ секторын дамыту, мұнай-химия және мұнай-газ өңдеу өндірісін құру және дамыту саласында мемлекеттік саясатты әзірлеуге және іске асыруға қатысу; Жалпыұлттық іс-шараларын жоспары, Үдемелі Индустриалық Инновациялық Дамыту Мемлекеттік Бағдарламасы, Индустрияландыру картасының, Министрліктің Салалық бағдарласыманың және Стратегиялық жоспарының шеңберінде инвестициялық жобаларды әзірлеуге қатысу және іске асыруды қамтамасыз ету; «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағының жұмыс істеуін қамтамасыз ету, оның ішінде қалыптастыру, іске асыруды қамтамасыз ету және Арнайлы Экономикалық Аймақ бюджеттік бағдарламалары бойынша есептік ақпаратты беру, сондай-ақ Арнайлы Экономикалық Аймақ қатысушыларының инвестициялық жобаларының іске асырылуына мониторинг жасау; Каспий теңізі қазақстандық секторының жағалау инфрақұрылымының объектілері бойынша жобаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; көмірсутек шикізатты тереңдетіп өңдеу саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру, сондай-ақ аталған іс-шаралар бойынша ағымдағы, талдамалық және есептік ақпаратты, web-сайттарға арналған инвестициялық жобалар бойынша ақпаратты дайындау; басқарма құзыреті саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге және мониторинг жасауға қатысу.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в разработке и реализации государственной политики в сфере развития нефтегазового сектора, создания и развития нефтехимических и нефтегазоперерабатывающих производств; участие в разработке и обеспечение реализации инвестиционных проектов в рамках Общенационального плана, Государственной программы форсированного индустриально-инновационного развития, Карты индустриализации, Отраслевой программы и Стратегического плана Министерства; обеспечение функционирования Специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк» и мониторинг реализации инвестиционных проектов участников Специальной экономической зоны; участие в разработке и обеспечение реализации проектов по объектам береговой инфраструктуры казахстанского сектора Каспийского моря; осуществление международного сотрудничества в области глубокой переработки углеводородного сырья; обеспечение соблюдения в Республике Казахстан условий международной Конвенции о запрещении разработки, производства, накопления и применения химического оружия и о его уничтожении, осуществлении мероприятий по вступлению Республики Казахстан в Австралийскую группу; а также подготовка текущей, аналитической и отчетной информации по названным мероприятиям, информации по инвестиционным проектам для web-cайтов; участие в формировании, обеспечении реализации и представлении отчетной информации по бюджетным программам, разработке и мониторинге реализации нормативных правовых актов в сфере компетенции Управления.
6-5. Эксперт
Управления нефтехимической промышленности,
категория С-5, (№ 10-1-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, химическая технология органических веществ, технология перерабатывающих производств),Право (юриспруденция, Международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Функциональные обязанности
Участие в разработке и реализации государственной политики в сфере развития нефтегазового сектора, создания и развития нефтехимических и нефтегазоперерабатывающих производств; участие в разработке и обеспечение реализации инвестиционных проектов в рамках Общенационального плана, Государственной программы форсированного индустриально-инновационного развития, Карты индустриализации, Отраслевой программы и Стратегического плана Министерства; обеспечение функционирования Специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк», в том числе по формированию, обеспечению реализации и представлению отчетной информации по бюджетным программам Специальной экономической зоны, а также мониторинг реализации инвестиционных проектов участников Специальной экономической зоны; участие в разработке и обеспечение реализации проектов по объектам береговой инфраструктуры казахстанского сектора Каспийского моря; осуществление международного сотрудничества в области глубокой переработки углеводородного сырья; а также подготовка текущей, аналитической и отчетной информации по названным мероприятиям, информации по инвестиционным проектам для web-cайтов; участие в разработке и мониторинге реализации нормативных правовых актов в сфере компетенции Управления.

6-6. Мұнай-химия өнеркәсібі басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (№ 10-1-1-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техника ғылымдары мен технология (мұнай-газ ісі, органикалық заттардың химиялық технологиясы, өңдеу өндірісі технологиясы) немесе жаратылыстану ғылымдары (химия)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Функционалдық міндеттері
Мұнай-газ секторын дамыту, мұнай-химия және мұнай-газ өңдеу өндірісін құру және дамыту саласында мемлекеттік саясатты әзірлеуге және іске асыруға қатысу; Жалпыұлттық іс-шараларын жоспары, Үдемелі Индустриалық Инновациялық Дамыту Мемлекеттік Бағдарламасы, Индустрияландыру картасының, Министрліктің Салалық бағдарласыманың және Стратегиялық жоспарының шеңберінде инвестициялық жобаларды әзірлеуге қатысу және іске асыруды қамтамасыз ету; «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағының жұмыс істеуін қамтамасыз ету, оның ішінде қалыптастыру, іске асыруды қамтамасыз ету және Арнайлы Экономикалық Аймақ бюджеттік бағдарламалары бойынша есептік ақпаратты беру, сондай-ақ Арнайлы Экономикалық Аймақ қатысушыларының инвестициялық жобаларының іске асырылуына мониторинг жасау; Каспий теңізі қазақстандық секторының жағалау инфрақұрылымының объектілері бойынша жобаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; көмірсутек шикізатты тереңдетіп өңдеу саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру; Министрлік құзыреті саласындағы химиялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысу, оның ішінде мұнай-химия және химиялық өнім транзитін келісу, сондай-ақ аталған іс-шаралар бойынша ағымдағы, талдамалық және есептік ақпаратты дайындау; бюджеттік бағдарламалар бойынша қалыптастыруға, іске асыруды қамтамасыз етуге және есептік ақпаратты беруге, басқармақұзыреті саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге және мониторинг жасауға қатысу.

6-6. Эксперт
Управления нефтехимической промышленности,
категория С-5, (№ 10-1-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, химическая технология органических веществ, технология перерабатывающих производств), Естественные науки (химия)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Функциональные обязанности
Участие в разработке и реализации государственной политики в сфере развития нефтегазового сектора, создания и развития нефтехимических и нефтегазоперерабатывающих производств; участие в разработке и обеспечение реализации инвестиционных проектов в рамках Общенационального плана, Государственной программы форсированного индустриально-инновационного развития, Карты индустриализации, Отраслевой программы и Стратегического плана Министерства; обеспечение функционирования Специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк» и мониторинг реализации инвестиционных проектов участников Специальной экономической зоны; участие в разработке и обеспечение реализации проектов по объектам береговой инфраструктуры казахстанского сектора Каспийского моря; осуществление международного сотрудничества в области глубокой переработки углеводородного сырья; участие в обеспечении химической безопасности в сфере компетенции Министерства, в том числе согласование транзита нефтехимической и химической продукции; а также подготовка текущей, аналитической и отчетной информации по названным мероприятиям; участие в формировании, обеспечении реализации и представлении отчетной информации по бюджетным программам, разработке и мониторинге реализации нормативных правовых актов в сфере компетенции Управления.

6-7. Техникалық реттеу басқармасының басшысы,
С-3 санаты, (№ 10-2-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техника ғылымдары мен технология (мұнай-газ ісі, құрылыс, стандарттау, сертификаттау және метрология)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету; мұнай-химия және мұнай өндіру өнеркәсібі, газ және газжабдықтау, мұнайды тасымалдау мен мұнай операцияларды өткізу саласында техникалық регламенттерді әзірлеуге немесе әзірлеуді ұйымдастыруға қатысу, оның ішінде Кеден одағындағы, Мемлекеттік стандарттау бойынша жұмыс жоспарына сәйкес мемлекетаралық және ұлттық стандарттарды әзірлеу бойынша мұнай-газ және мұнай-химия саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеу бойынша; ҚР аумағында қолдануға тиісті шетелдік мемлекеттердің стандарттар мен халықаралық, аймақтық стандарттарды келісу, техникалық реттеу саласында бюджеттік бағдарламаларды ұйымдастыру, іске асыруды қамтамасыз ету бойынша және есептік ақпаратты ұсыну, Министрліктің Стратегиялық жоспарын, мұнай-газ секторын дамыту бойынша салалық бағдарламаны іске асыруға және әзірлеуге қатысу, жоспарлар мен бағдарламалардың орындалуын қамтамасыз ету, Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасының Үкіметінің, Министрлік басшыларының тапсырмаларын орындау.

6-7. Руководитель
Управления технического регулирования,
категория С-3, (№ 10-2-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, строительство, стандартизация, сертификация и метрология)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления; участие в разработке или организации разработки технических регламентов в сфере проведения нефтяных операций и транспортировки нефти, газа и газоснабжения, нефтеперерабатывающей и нефтехимической промышленности, в т.ч. Таможенного союза; по разработке межгосударственных и национальных стандартов согласно плану работ по государственной стандартизации; по разработке нормативно-технических документов нефтегазовой и нефтехимической отраслей; согласованию международных, региональных стандартов и стандартов иностранных государств, подлежащих применению на территории Республики Казахстан; по формированию, обеспечению реализации и представлению отчетной информации по бюджетным программам в сфере технического регулирования; участие в разработке и реализации отраслевой программы по развитию нефтегазового сектора, стратегического плана Министерства; обеспечение исполнения планов и программ, поручений Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства.

6-8. Техникалық реттеу басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, (№ 10-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: техника ғылымдары мен технология (мұнай-газ ісі, стандарттау, сертификаттау және метрология)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Мұнай-химия және мұнай өндіру өнеркәсібі, газ және газбен жабдықтау, мұнайды тасымалдау мен мұнай операцияларды өткізу саласында Техникалық регламенттерді әзірлеу немесе ұйымдастыру жұмыстарын, оның ішінде Кеден одағындағы, Мемлекеттік стандарттау бойынша жұмыс жоспарына сәйкес мемлекетаралық және ұлттық стандарттарды әзірлеу бойынша; мұнай-газ және мұнай-химия саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеу бойынша; Қазақстан Республикасының аумағында қолдануға тиісті шетелдік мемлекеттердің стандарттар мен халықаралық, аймақтық стандарттарды келісу, техникалық реттеу саласында бюджеттік бағдарламаларды ұйымдастыру, іске асыруды қамтамасыз ету бойынша және есептік ақпаратты ұсыну, халықаралық ынтымақтастыққа қатысу, мұнай-газ секторын дамыту бойынша салалық бағдарламаларды іске асыру, Министрліктің Стратегиялық жоспары, жоспарлар мен бағдарламалардың орындалуын, Қазақстан Республикасының Үкіметінің, Министрліктің басшыларының тапсырмаларын орындау, Министрліктің ақпараттық порталында және ресми сайтында ақпаратты жаңарту.

6-8. Главный эксперт
Управления технического регулирования,
категория С-4, (№ 10-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, стандартизация, сертификация и метрология)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в разработке или организации работ по разработке технических регламентов в сфере проведения нефтяных операций и транспортировки нефти, газа и газоснабжения, нефтеперерабатывающей и нефтехимической промышленности, в т.ч. Таможенного союза; по разработке межгосударственных и национальных стандартов согласно плану работ по государственной стандартизации; по разработке нормативно-технических документов нефтегазовой и нефтехимической отраслей; по формированию, обеспечению реализации и представлению отчетной информации по бюджетным программам в сфере технического регулирования; участие в международном сотрудничестве; реализация отраслевой программы по развитию нефтегазового сектора, стратегического плана Министерства; исполнение планов и программ, поручений Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства, обновление информации на официальном сайте и информационном портале Министерства.

6-9. Техникалық реттеу басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, (№ 10-2-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техникалық ғылымдары мен технология (мұнай-газ ісі, стандарттау, сертификаттау және метрология) немесе әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (экономика, қаржы)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Функционалдық міндеттері
Мұнай-химия және мұнай өндіру өнеркәсібі, газ және газды жабдықтау, мұнайды тасымалдау мен мұнай операцияларды өткізу саласында техникалық регламенттерді әзірлеу жұмыстарын, оның ішінде Кеден одағындағы, Мемлекеттік стандарттау бойынша жұмыс жоспарына сәйкес мемлекетаралық және ұлттық стандарттарды әзірлеу бойынша; мұнай-газ және мұнай-химия саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеу бойынша; ҚР аумағында қолдануға тиісті шетелдік мемлекеттердің стандарттар мен халықаралық, аймақтық стандарттарды келісу, техникалық реттеу саласында бюджеттік бағдарламаларды ұйымдастыру, іске асыруды қамтамасыз ету бойынша және есептік ақпаратты ұсыну, ҚР Үкіметінің, Министрліктің, департаменттің, басқарманың басшыларының тапсырмаларын орындау, оның ішінде іс қағаздарын жүргізу.
7. Бюджет және қаржылық рәсімдер департаменті 7-1. Бюджет және қаржылық рәсімдер департаментінің директоры,
С-1 санаты, (№ 11-0-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (экономика, қаржы)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі

6-9. Эксперт
Управления технического регулирования,
категория С-5, (№ 10-2-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, стандартизация, сертификация и метрология) или Социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Функциональные обязанности
Участие в разработке технических регламентов, а также других нормативных документов в сфере проведения нефтяных операций и транспортировки нефти, газа и газоснабжения, в том числе Таможенного союза; в разработке национальных стандартов согласно плану работ по государственной стандартизации; по разработке нормативно-технических документов нефтегазовой и нефтехимической отраслей; согласованию международных, региональных стандартов и стандартов иностранных государств, подлежащих применению на территории Республики Казахстан; в формировании, обеспечении реализации и представлении отчетной информации по бюджетным программам в сфере технического регулирования; исполнение поручений Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства, департамента, управления, в т.ч. ведение делопроизводства.
7. Департамент бюджета и финансовых процедур
7-1. Директор
Департамента бюджета и финансовых процедур,
категория С-1, (№ 11-0-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит) или Право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт

7-3. Бюджеттік бағдарламаларды қалыптастыру және іске асыру
басқармасының басшысы, С-3 санаты, (№ 11-1-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (экономика, қаржы)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын үйлестіру, бюджеттік бағдарламаларды қалыптастыру (әзірленген бюджеттік өтініштерді тексеру, оларды талдау және жинақтау) және қаржыландыру; бюджеттік бағдарламалардың жүзеге асырылуын бақылау; бюджеттің бағдарламалар бойынша жауапты орындаушылардың жұмысын үйлестіру; осы қаржылық жылға міндеттер мен төлемдер бойынша бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру жобаларының құрастырылуын бақылау; Министрліктің Стратегиялық жобасының бөлімін (бюджет бойынша) дайындау; бюджеттік қаржыларды жұмсау туралы айсайынғы есепті қалыптастыру және бюджеттің жүзеге асырылуын талдау; бюджеттік заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстарды дайындау; мақсатты трансферттер бойынша қорытындылар туралы келісім жасау.

7-3. Руководитель
Управления формирования и реализации бюджетных программ,
категория С-3, (№ 11-1-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация работы управления, формирование (проверка разработанных бюджетных заявок, их анализ и свод) и финансирование бюджетных программ; контроль исполнения бюджетных программ; координация деятельности ответственных исполнителей по бюджетным программам; контроль составления планов финансирования по бюджетным программам по обязательствам и платежам на текущий финансовый год, подготовка раздела Стратегического плана Министерства (по бюджету); анализ исполнения бюджета и составление ежемесячной отчетности об использовании бюджетных средств; подготовка предложений по совершенствованию бюджетного законодательства; формирование Соглашений о результатах по целевым трансфертам и отчетов по ним; оценка эффективности деятельности по управлению бюджетными средствами.

7-4. Бюджеттік бағдарламаларды қалыптастыру және іске асыру
басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, (№ 11-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес(экономика, қаржы)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 (тізілімге деген тіркелген азаматтың нормативтік құқықтықтың актілерінің соң № 5084)бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің республикалық бюджетінің жобасын қалыптастыру; Министрлікке бағынысты мекемелердің еңбек төлемдері туралы мәселерді үйлестіру; осы қаржылық жылға міндеттер мен төлемдер бойынша бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру жобаларын дайындау; еңбек төлемдері, бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру бойынша мәселелерде әдістемелік көмек көрсету; инвестициялық жобаларға ай сайынғы мониторинг; еңбек төлемі туралы мәселелер бойынша заңнаманы жетілдіру жөнінде ұсыныстарды дайындау; әкімшілік шығындардың жылдық сметасын дайындау; бюджеттік бағдарламаларды жүзеге асыру бойынша қажетті құжаттарды жинақтау.
7-5. Бюджеттік бағдарламаларды қалыптастыру және іске асыру

7-4. Главный эксперт
Управления формирования и реализации бюджетных программ,
категория С-4, (№ 11-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Формирование проекта республиканского бюджета Министерства; подготовка планов финансирования по бюджетным программам по обязательствам и платежам на текущий финансовый год; оказание методической помощи по вопросам финансирования бюджетных программ; мониторинг инвестиционных проектов; сбор необходимых документов по исполнению бюджетных программ; подготовка Соглашений о результатах по целевым трансфертам и отчетов по ним.
7-5. Главный эксперт
Управления формирования и реализации бюджетных программ,

басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, (№ 11-1-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары:Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес(экономика, қаржы)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Осы қаржылық жылға республикалық бюджеттің жобасын, міндеттер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жобаларын дайындау үшін құжаттар дайындау; бюджеттік бағдарламалардың жүзеге асырылуы туралы ақпаратты дайындау және олардың іске асырылуы бойынша мониторинг жасау; бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыруға мәлімдеме және басқа құжаттарды дайындау; бюджеттік бағдарламаларды жүзеге асыру туралы ай сайынғы есепті құрастыруға қатысу; іс жүргізу.
7-6. Ағымдағы қаржыландыру және бухгалтерлік есеп басқармасының
басшысы, С-3 санаты, (№ 11-2-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есепке алу пен аудит).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі

категория С-4, (№ 11-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Подготовка документов для разработки проекта республиканского бюджета, планов финансирования по обязательствам и платежам на текущий финансовый год; подготовка информации о реализации бюджетных программ и мониторинг их исполнения, Оформление заявок и других документов к финансированию бюджетных программ, мониторинг финансирования бюджетных программ по спецификам, участие в подготовке ежемесячной отчетности об исполнении бюджетных программ; координация вопросов оплаты труда подведомственных организаций Министерства; подготовка предложений по совершенствованию законодательства по вопросам оплаты труда; оказание методической помощи по вопросам оплаты труда; ведение делопроизводства.
7-6. Руководитель Управления
текущего финансирования и бухгалтерского учета,
категория С-3, (№ 11-2-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Microsoft бағдарламаларының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі. 1С-Кәсіпорын, Казначейство-клиент
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын үйлестіру; мақсатты тағайындау және қаржылық-бюджеттік тәртіпті қатаң сақталуына сәйкес мемлекеттік бюджетті қаржылардың қаржылық шығындар жобасын жүзеге асыру бойынша орталықтандырылған бухгалтерлік есеп жүргізу; барлық қаржылық операцияларды бухгалтерлік есептің тізімдерінде ай сайын жүйеге келтіру; тоқсандық және жылдық есептерді жинақтау; бюджет бойынша шығындардың есебін жүргізу; Бас кітапты жүргізу; Министрлік аппараты бойынша тоқсандық және жылдық бухгалтерлік есептерді құрастыру; бюджеттті жүзеге асыру, дебиторлық және кредиторлық қарыз бойынша бюджеттік процестің мониторингін жүргізу.
7-7. Ағымдағы қаржыландыру және бухгалтерлік есеп басқармасының
бас сарапшысы, С-4 санаты, (№ 11-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары:әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есепке алу пен аудит).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft. 1С - Предприятие, Казначейство-Клиент.
Функциональные обязанности
Организация работы управления; осуществление централизованного бухгалтерского учета по исполнению плана финансовых расходов государственных бюджетных средств в соответствии с целевым назначением и строгом соблюдении финансово-бюджетной дисциплины, ежемесячная систематизация всех финансовых операций в регистрах бухгалтерского учета, осуществление сводов квартальной и годовой отчетности; ведение учета расходов по бюджету, ведение Главной книги, составление квартальных и годовых бухгалтерских и финансовых отчетов по аппарату министерства; составление консолидированной отчетности; мониторинг бюджетного процесса по исполнению бюджета, дебиторской и кредиторской задолженности.
7-7. Главный эксперт
Управления текущего финансирования и бухгалтерского учета,
категория С-4, (№ 11-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft бағдарламаларының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі. 1С-Кәсіпорын, Казначейство-клиент
Функционалдық міндеттері
Жауапты тұлғалармен есептесу (іс-сапар және шаруашылық шығындар) бойынша есепті бақылау; министрлік сметасы бойынша қаржының дұрыс және үнемді жұмсалуына ағымдық бақылау. Кассадағы ақшалай қаржылар мен қаржылық құжаттарға бухгалтерлік есеп жүргізу; кассалық мәлімдемені құрастыру мен оны қазынашылық басқармаға тапсыру; банктен ақшаны алу; кассадан ақшаны беру және қажет құжаттарды толтыру; кассалық кітап парағының екінші данасының құрамында кассирдің есептілігін кұрастыру; ақша лимитін сақтау; есептесу үшін төлем құжаттарын дайындау.
7-8. Ағымдағы қаржыландыру және бухгалтерлік есеп басқармасының
бас сарапшысы, С-4 санаты, (№ 11-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары:әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есепке алу пен аудит).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft бағдарламаларының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі. 1С-Кәсіпорын, Казначейство-клиент
Функционалдық міндеттері
Бағынысты мекемелерден республикалық бюджет шығындарының сметасын орындау бойынша тоқсандық және жылдық есептіліктің қабылдануын бақылау; негізгі қаржылардың метериалдық құндылықтарын есептеу; материалдық құндылықтардың қозғалысы бойынша материалдық-жауапты тұлғалардан есептілік қабылдау және бухгалтерлік өңдеу; тауарлық-материалдық шоттардың айналымы ведомстволарын жүргізу; жылдың қорытындылары бойынша материалдық құндылықтарғатүгендеу жүргізу және оның қорытындыларын жасау; орталық аппарат бойынша дебиторлық және кредиторлық қарызды есептеу, жеткізушілермен салыстырып тексеруді өткізу.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft. 1С - Предприятие, Казначейство-Клиент.
Функциональные обязанности
Контроль за учетом расчетов с подотчетными лицами (командировочные и хозяйственных расходы); текущий контроль за правильным и экономным расходованием средств по смете министерства. Бухгалтерский учет денежных средств и денежных документов в кассе; составление кассовой заявки и сдача ее в Управление Казначейства; получение наличных денежных средств в банке; выдача наличных денег из кассы и оформление необходимой документации. Формирование отчета кассира в составе второго экземпляра листа кассовой книги, соблюдение лимита денежных средств; подготовка платежных документов для расчетов.
7-8. Главный эксперт
Управления текущего финансирования и бухгалтерского учета,
категория С-4, (№ 11-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft. 1С - Предприятие, Казначейство-Клиент.
Функциональные обязанности
Контроль за приемом квартальной и годовой отчетности по исполнению сметы расходов республиканского бюджета от подведомственных организаций; начисление заработной платы и отпускных; составление отчетности по налогам в бюджет; составление статистической отчетности и ведение актов сверок; учет расчетов по обязательным пенсионным взносам; учет расчетов по социальному налогу.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Ортақ басқару және департамент қызметін ұйымдастыру; басшылықтың тапсырмаларын департамент қызметкерлерінің орындау тиімділігін қамтамасыз ету; министрліктің стратегиялық жоспарын әзірлеу және іске асыру мониторингін жүргізу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; Министрліктің құзыреті шеңберінде негізгі стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және іске асыру мәселелері бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерін және ведомстволық кәсіпорындардың қызметін үйлестіру; министрліктің алқа отырысын жүргізуді ұйымдастыру; ҚР Үкіметінің мәжілісіне баяндамалардың, материалдардың жобаларын, басшылықтың тапсырмаларына сәйкес талдамалық жазбаларды дайындауға қатысу; статистикалық ақпаратты жинақтау.
8-2. Стратегиялық жоспарлау және жиынтық салааралық талдау
департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, (№ 12-0-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Экономикалық (экономика, қаржы, мемлекеттік басқару), техникалық (мұнай-газ ісі, геология және пайдалы қазба кен орындарын барлау)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство и организация деятельности Департамента; обеспечение эффективности исполнения сотрудниками Департамента поручений руководства; организация работы по разработке и проведения мониторинга реализации стратегического плана, программных документов Министерства; координация деятельности структурных подразделений министерства и подведомственных предприятий по вопросам разработки и реализации стратегических и программных документов в рамках компетенции Министерства; организация проведения заседаний коллегии Министерства; участие в подготовке проектов докладов, материалов к заседаниям Правительства Республики Казахстан, аналитических записок в соответствии с поручениями руководства; свод анализ статистической информации.
8-2. Заместитель директора
Департамента стратегического планирования
и сводного межотраслевого анализа,
категория С-2 (12-0-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, Экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное управление), Техническое (Нефтегазовое дело, геология и разведка месторождений полезных ископаемых) или Право.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Берілген лауазымға салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Стратегиялық жоспарлау басқармасының және жиынтық салааралық талдау басқармасының жұмысына басшылық ету және үйлестіру; басшылықтың тапсырмаларын Басқарма қызметкерлерінің орындау тиімділігін қамтамасыз ету; Министрліктің құзыреті шеңберінде негізгі стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және іске асыру мәселелері бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерін және ведомстволық кәсіпорындардың қызметін үйлестіру; Министрліктің стратегиялық жоспарын әзірлеу және жүзеге асыру мониторингін жүргізу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; Жалпыұлттық іс-шараларын жоспарының тармақтарын және оны жүзеге асыру бойынша іс-шаралар жоспарын орындау бойынша жұмыстарды үйлестіру; министрліктің алқа отырысын жүргізуді ұйымдастыру және жекеменшік кәсіпкерлік субъектілері бірлестіктерін аккредитациялауды жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; Басқарма құзыреті шегінде, құжаттар бойынша жиынтық ақпарат дайындау, оның ішінде Министрлікке орталық және жергілікті атқарушы органдардан келісу бойынша келіп түскен НҚА; Статистикалық ақпаратты жинақтау, Қазақстан Республикасының Үкіметінің мәжілістеріне материалдар дайындауға қатысу, Министрліктің алқа отырысын өткізуді ұйымдастыру.
8-3. Жиынтық салааралық талдау басқармасының басшысы,
С-3 санаты, (№ 12-1-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Экономикалық (экономика, қаржы, мемлекеттік басқару), техникалық (мұнай-газ ісі, геология және пайдалы қазба кен орындарын барлау)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Руководство и координация работы Управления стратегического планирования и Управления сводного межотраслевого анализа; обеспечение эффективности исполнения сотрудниками Управлений поручений руководства; координация деятельности структурных подразделений Министерства и подведомственных предприятий по вопросам разработки и реализации стратегических и программных документов в рамках в рамках компетенции Министерства; организация работы по разработке и проведению мониторинга реализации стратегического плана Министерства; координация работы по исполнению пунктов Общенационального плана и Плана мероприятий по его реализации; организация проведения заседаний коллегии Министерства и организация работы по проведению аккредитации объединений субъектов частного предпринимательства; подготовка сводной информации по документам, в пределах компетенции Управлений, в том числе по согласованию нормативных правовых актов поступивших в Министерство из других центральных и местных исполнительных органов; свод и анализ статистической информации; подготовка докладов, участие в подготовке материалов к заседаниям Правительства Республики Казахстан; организация в проведении заседания коллегии Министерства.
8-3. Руководитель
Управления сводного межотраслевого анализа,
категория С-3, (№ 12-1-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Экономическое (экономика, финансы, государственное управление), техническое (Нефтегазовое дело, геология и разведка месторождений полезных ископаемых).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру және үйлестіру; басшылықтың тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындау; Министрліктің стратегиялық жоспарын әзірлеу және жүзеге асыру мониторингін жүргізу, стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге және оларды жүзеге асыруға қатысу, баяндамалар, талдамалық жазбалар және ақпарат дайындау, Жалпыұлттық іс-шараларын жоспарларың тармақтарын және оны жүзеге асыру бойынша іс-шаралар жоспарын жүзеге асыру мониторингін жүргізу; кеңестерге материалдар дайындау бойынша жұмысты ұйымдастыру; жекеменшік кәсіпкерлік субъектілері бірлестіктерін аккредитациялауды жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; басқарма құзыреті шегінде, құжаттар бойынша жиынтық ақпаратты дайындау, оның ішінде Министрлікке орталық және жергілікті атқарушы органдардан келіп түскен Нормативтік Құқықтық Актілер келісу бойынша; Қазақстан Республикасы Үкіметінің мәжілісіне материалдар толықтыру; Министрліктің алқа отырысын өткізуді ұйымдастыру.
8-4. Жиынтық салааралық талдау басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (№ 12-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Экономикалық (экономика, қаржы, мемлекеттік басқару), техникалық (мұнай-газ ісі, геология және пайдалы қазба кен орындарын барлау)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Координация и организация работы управления; своевременное и качественное исполнение поручений руководства; осуществление мониторинга реализации Общенационального плана и Плана мероприятий по его реализации; организация работы по подготовке материалов к заседаниям Правительства Республики Казахстан и совещаниям; организация работы по проведению аккредитации объединений субъектов частного предпринимательства; подготовка докладов, аналитических записок и информаций, подготовка сводной информации по программным документам, в пределах компетенции Управления, в том числе по согласованию нормативных правовых актов поступивших в Министерство из других центральных и местных исполнительных органов, свод анализ статистической информации; организация проведения заседаний коллегий Министерства.
8-4. Главный эксперт
Управления сводного межотраслевого анализа,
категория С-4, (№ 12-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Экономическое (экономика, финансы, государственное управление), техническое (Нефтегазовое дело, геология и разведка месторождений полезных ископаемых).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындау; стратегиялық жоспарды және бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге қатысу; баяндамалар, талдамалық жазбалар және ақпарат дайындауға қатысу, Басқарма құзыреті шегінде құжаттар бойынша жинақтауды жүзеге асыру, соның ішінде Министрлікке орталық және жергілікті атқарушы органдардан келіп түскен Нормативтік Құқықтық Актілер келісу бойынша жұмыс; құжаттар бойынша жинақтауды жүзеге асыру; статистикалық ақпаратты жинақтау, министрліктің алқа отырысын ұйымдастыруға қатысу.
8-5. Жиынтық салааралық талдау басқармасының бас сарапшысы,
С-5 санаты, (№ 12-1-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Экономикалық (экономика,қаржы, мемлекеттік басқару), техникалық (мұнай-газ ісі, геология және пайдалы қазба кен орындарын барлау)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындау; стратегиялық жоспарды және бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге қатысу; баяндамалар, талдамалық жазбалар және ақпарат дайындауға қатысу, Басқарма құзыреті шегінде құжаттар бойынша жинақтауды жүзеге асыру,соның ішінде Министрлікке орталық және жергілікті атқарушы органдардан келіп түскен Нормативтік Құқықтық Актілер келісу бойынша статистикалық ақпаратты жинақтау, министрліктің алқа отырысын ұйымдастыруға қатысу.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Своевременное и качественное исполнение поручений руководства; подготовка докладов, аналитических записок и информаций, подготовка сводной информации по программным документам, в пределах компетенции Управления, в том числе по согласованию нормативных правовых актов поступивших в Министерство из других центральных и местных исполнительных органов, свод анализ статистической информации; организация проведения заседаний коллегий Министерства.
8-5. Эксперт
Управления сводного и межотраслевого анализа,
категория С-5, (№ 12-1-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Экономическое (экономика, финансы, государственное управление), техническое (Нефтегазовое дело, геология и разведка месторождений полезных ископаемых).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Функциональные
обязанности
Своевременное и качественное исполнение поручений руководства; подготовка докладов, аналитических записок и информаций, подготовка сводной информации по программным документам, в пределах компетенции Управления, в том числе по согласованию нормативных правовых актов поступивших в Министерство из других центральных и местных исполнительных органов, свод анализ статистической информации; организация проведения заседаний коллегий Министерства.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру және үйлестіру; басшылықтың тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындау; Министрліктің стратегиялық жоспарын әзірлеу және жүзеге асыру мониторингін жүргізу, стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге және оларды жүзеге асыруға қатысу, баяндамалар, талдамалық жазбалар және ақпарат дайындау, Жалпыұлттық іс-шараларын жоспарымен тармақтарын және оны жүзеге асыру бойынша іс-шаралар жоспарын жүзеге асыру мониторингін жүргізу; кеңестерге материалдар дайындау бойынша жұмысты ұйымдастыру; жекеменшік кәсіпкерлік субъектілері бірлестіктерін аккредитациялауды жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; басқарма құзыреті шегінде, құжаттар бойынша жиынтық ақпаратты дайындау, оның ішінде Министрлікке орталық және жергілікті атқарушы органдардан келіп түскен Нормативтік Құқықтық Актілерінің келісу бойынша; Қазақстан Республикасың Үкіметінің мәжілісіне материалдар толықтыру; Министрліктің алқа отырысын өткізуді ұйымдастыру.
8-8. Стратегиялық жоспарлау басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты (№ 12-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: экономикалық (экономика, қаржы, мемлекеттік басқару), техникалық (мұнай-газ ісі, геология және пайдалы қазба кен орындарын барлау)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Координация и организация работы управления; своевременное и качественное исполнение поручений руководства; участие в разработке стратегических и программных документов и их реализации, проведение мониторинга реализации стратегического плана Министерства, подготовка докладов, аналитических записок и информаций, организация работы по подготовке материалов к совещаниям; подготовка сводной информации по документам, в пределах компетенции Управления, в том числе по согласованию нормативных правовых актов поступивших в Министерство из других центральных и местных исполнительных органов.
8-8. Главный эксперт
Управления стратегического планирования,
категория С-4, (№ 12-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Экономическое (экономика, финансы, государственное управление), техническое (Нефтегазовое дело, геология и разведка месторождений полезных ископаемых).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындау; Министрліктің стратегиялық жоспарын, бағдарламалық құжаттарын әзірлеуге және іске асыру мониторингін жүргізуге қатысу; баяндамалар, талдамалық жазбалар және ақпарат дайындау, соның ішінде Министрлікке орталық және жергілікті атқарушы органдардан келіп түскен Нормативтік Құқықтық Актілер келісу бойынша жұмыс; құжаттар бойынша жинақтауды жүзеге асыру; статистикалық ақпаратты жинақтау, министрліктің алқа отырысын ұйымдастыруға қатысу.
9. Заң қызметі департаменті 9-1. Заң қызметі департаментінің директоры С-1 санаты, (№ 13-0-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Құқық (құқықтану)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысына мыналар бойынша жалпы басшылық: Министрліктің қызметінде заңдылықтың сақталуын қамтамасыз ету; Министрліктің заңнаманы қолдану практикасын қорыту; Қазақстан Республикасының заңнамасын насихаттау және түсіндіру, Министрлікте жалпыға бірдей құқықтық оқу ұйымдастыру; Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актәлердің және заңды сипаттағы басқа да құжаттардың жобаларын әзірлеуге қатысу.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Своевременное и качественное исполнение поручений руководства; участие в разработке и проведении мониторинга реализации стратегического плана Министерства, программных документов и их реализации; подготовка докладов, аналитических записок и информаций, подготовка сводной информации по документам, в пределах компетенции Управления, в том числе по согласованию нормативных правовых актов поступивших в Министерство из других центральных и местных исполнительных органов, свод анализ статистической информации.
9. Департамент юридической службы
9-1. Директор
Департамента юридической службы
категория С-1 (№ 13-0-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Право (Юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Департамента по: обеспечению соблюдения законности в деятельности Министерства; обобщению практики применения законодательства Министерством; пропаганде и разъяснению законодательства Республики Казахстан, организации правового всеобуча в Министерстве; участию в разработке проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан и других документов юридического характера, представлению интересов Министерства в судебных органах.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық актілерді сараптау басқармасы (бұдан әрі - басқарма)жұмысына мыналар бойынша жалпы басшылық жасау: Министрліктің қызметінде заңдылықтың сақталуын қамтамасыз ету; Министрліктің заңнаманы қолдану практикасын қорыту; Қазақстан Республикасының заңнамасын насихаттау, Басқарма құзыреті шегіндеМинистрлікте жалпыға бірдей құқықтық оқу өткізу; Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің және заңды сипаттағы басқа да құжаттардың жобаларын әзірлеуге қатысу. Нормативтік құқықтық актілерді сараптау басқармасының қызметінлауазымдық нұсқауларға сәйкес қадағалау.
9-4. Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының басшысы
С-3 санаты, (№ 13-1-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Құқық (құқықтану)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына мыналар бойынша жалпы басшылық жасау: сотта, сондай-ақ басқа да ұйымдарда Министрлік қызметінің құқықтық мәселелерін қарау кезінде белгіленген тәртіппен Министрліктің мүдделерін білдіру;Министрлікте Қазақстан Республикасының заңнамасын насихаттау, жалпыға бiрдей құқықтық оқытуды ұйымдастыру жөнiндегi жыл сайынғы iс-шараларды әзiрлеу және iске асыру; заңнамалық кесiмдерде көзделген жағдайда Министрліктің құзыретiне жататын құқықтық мәселелер бойынша Министрліктің атынан түсiндірме дайындау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления экспертизы нормативных правовых актов (далее - Управление) по: обеспечению соблюдения законности в деятельности Министерства; обобщению практики применения законодательства Министерством; пропаганде законодательства Республики Казахстан, проведение правового всеобуча в Министерстве в пределах компетенции Управления; участию в разработке проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан и других документов юридического характера. Координация и контроль деятельности Управления экспертизы нормативных правовых актов, в соответствии с должностными инструкциями.
9-4. Руководитель
Управления правового обеспечения
категория С-3, (№ 13-1-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Право (Юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Руководство работой Управления по: представлению интересов Министерства в суде, а также в других органах при рассмотрении правовых вопросов; разработке и реализаций ежегодных мероприятий по пропаганде законодательства, организации правового всеобуча в Министерстве; подготовке в случаях, предусмотренных законодательными актами, разъяснения от имени Министерства по правовым вопросам, относящимся к компетенции Министерства.

9-5. Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, (№ 13-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Құқық (құқықтану)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Сотта, сондай-ақ басқа да ұйымдарда Министрлік қызметінің Құқықтық мәселелерін қарау кезінде белгіленген тәртіппен Министрліктің мүдделерін білдіру;Министрлікте Қазақстан Республикасының заңнамасын насихаттау, жалпыға бiрдей құқықтық оқытуды ұйымдастыру жөнiндегi жыл сайынғы iс-шараларды әзiрлеу және iске асыру; Министрге, оның орынбасарларына және Жауапты хатшыға қол қоюға ұсынылатын бұйрықтардың, шарттардың, келісімдердің жобаларын және құқықтық сипаттағы басқа құжаттардың заңнама талаптарына сәйкестігін тексеру; заңнамалық кесiмдерде көзделген жағдайда Министрліктің құзыретiне жататын құқықтық мәселелер бойынша Министрліктің атынан түсiндірме дайындау.
9-6. Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, (№ 13-1-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Құқық (құқықтану)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі

9-5. Главный эксперт
Управления правового обеспечения
категория С-4, (№ 13-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Представление интересов Министерства в суде, а также в других органах при рассмотрении правовых вопросов; разработка и реализация ежегодных мероприятий по пропаганде законодательства, организация правового всеобуча в Министерстве; проверка на соответствие требованиям законодательства представляемых на подпись Министру, его заместителям и Ответственному секретарю проектов приказов, договоров, соглашений и других документов правового характера; подготовка в случаях, предусмотренных законодательными актами, разъяснения от имени Министерства по правовым вопросам, относящимся к компетенции Министерства.
9-6. Главный эксперт
Управления правового обеспечения,
категория С-4, (№ 13-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт

9-8. Нормативтік құқықтық актілерді сараптау басқармасының
басшысы С-3 санаты, (№ 13-2-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Құқық (құқықтану)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына мыналар бойынша жалпы басшылық жасау: Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен Министрлікте Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық кесімдеріне мониторинг жүргізуді тұрақты негізде үйлестіру; Министрлік әзiрлейтiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық кесiмдерiнiң жобаларын, оның iшiнде оларды Министрліктің басқа құрылымдық бөлiмшелерi әзiрлеген жағдайда келiсу жолымен дайындауға қатысу; әзірлеушісі Министрлік болып табылатын заң жобаларының Қазақстан Республикасының Парламентінде өтуіне қатысу; Министрдің және/немесе Жауапты хатшының тапсырмасы бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және Министрліктің құқықтық мәселелер жөніндегі құжаттарын дайындау; Министрліктің норма жасау қызметiн талдау және талдау нәтижелерi бойынша оны жетiлдiру және анықталған кемшiлiктердi жою жөнiнде басшылыққа ұсыныстар енгiзу.
9-9. Нормативтік құқықтық актілерді сараптау басқармасының бас

9-8. Руководитель
Управления экспертизы нормативных правовых актов
категория С-3, (№ 13-2-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Руководство работой управления по: координации на постоянной основе в Министерстве ведение мониторинга нормативных правовых актов Республики Казахстан в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан; участию в подготовке проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, разрабатываемых Министерством, в том числе путем согласования в случае их разработки другими структурными подразделениями Министерства; участию при прохождении законопроектов в Парламенте Республики Казахстан, разработчиком которых является Министерство; разработке проектов нормативных правовых актов и подготовке документов Министерства по правовым вопросам по поручению Министра; анализу нормотворческой деятельности Министерства и по результатам анализа внесение руководству предложений по ее совершенствованию и устранению выявленных недостатков.
9-9. Главный эксперт
Управления экспертизы нормативных правовых актов,

сарапшысы, С-4 санаты, (№ 13-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Құқық (құқықтану)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен Министрлікте Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық кесімдеріне мониторинг жүргізуді тұрақты негізде үйлестіру; Министрлік әзiрлейтiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық кесiмдерiнiң жобаларын, оның iшiнде оларды Министрліктің басқа құрылымдық бөлiмшелерi әзiрлеген жағдайда келiсу жолымен дайындауға қатысу; әзірлеушісі Министрлік болып табылатын заң жобаларының Қазақстан Республикасының Парламентінде өтуіне қатысу; Министрдің тапсырмасы бойынша нормативтік құқықтық кесімдердің жобаларын әзірлеу және Министрліктің құқықтық мәселелер жөніндегі құжаттарын дайындау; Министрліктің норма жасау қызметiн талдау және талдау нәтижелерi бойынша оны жетiлдiру және анықталған кемшiлiктердi жою жөнiнде басшылыққа ұсыныстар енгiзу.
9-10. Нормативтік Құқықтық актілерді сараптау басқармасының
сарапшысы, С-5 санаты, ( № 13-2-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Құқық (құқықтану)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен Министрлікте Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне мониторинг жүргізуді тұрақты негізде үйлестіру; Министрлік әзiрлейтiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актілерінің жобаларын, оның iшiнде оларды Министрліктің басқа құрылымдық бөлiмшелерi әзiрлеген жағдайда келiсу жолымен дайындауға қатысу;Министрліктің норма жасау қызметiн талдау және талдау нәтижелерi бойынша оны жетiлдiру және анықталған кемшiлiктердi жою жөнiнде басшылыққа ұсыныстар енгiзу, ісқағаздарын жүргізу.

категория С-4, (№ 13-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществление координации на постоянной основе в Министерстве ведение мониторинга нормативных правовых актов Республики Казахстан в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан; участие в подготовке проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, разрабатываемых Министерством, в том числе путем согласования в случае их разработки другими структурными подразделениями Министерства; участие при прохождении законопроектов в Парламенте Республики Казахстан, разработчиком которых является Министерство; разработка проектов нормативных правовых актов и подготовке документов Министерства по правовым вопросам по поручению Министра; анализ нормотворческой деятельности Министерства и по результатам анализа внесение руководству предложений по ее совершенствованию и устранению выявленных недостатков.
9-10. Эксперт
Управления экспертизы нормативных правовых актов,
категория С-5, (№ 13-2-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Функциональные обязанности
Осуществление координации на постоянной основе в Министерстве ведение мониторинга нормативных правовых актов Республики Казахстан в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан; участие в подготовке проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, разрабатываемых Министерством, в том числе путем согласования в случае их разработки другими структурными подразделениями Министерства; анализ нормотворческой деятельности Министерства и по результатам анализа внесение руководству предложений по ее совершенствованию и устранению выявленных недостатков.

10. Әкімшілік жұмысы департаменті 10-1. Әкімшілік жұмысы департаментінің директоры,
С-1 санаты, (№ 14-0-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Құқық, әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибесінің болуы. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысына жалпы басшылық ету; Министрліктің орталық аппаратында мемлекеттік тілдің қолдануы мен дамуын және құжат айналымының бірыңғай тәртібін; жетекшілік ететін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігі және Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесімен, Қазақстан Республикасының Көлік және Коммуникациялар Министірлігі, сондай-ақ басқа да мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау; ақпараттық технологияның дамуын қамтамасыз ету; Департаменттің міндеттеріне және Министрліктің жетекшілік ететін Басшысының тапсырмаларына сәйкес өзге де функцияларды орындайды.
10-2. Департамент директорының орынбасары
С-2 санаты, (№ 14-0-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес, құқық
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі

10. Департамент административной работы
10-1. Директор
Департамента административной работы,
категория С-1 (№ 14-0-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Право, социальные науки, экономика и бизнес
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой департамента; обеспечение функционирования и развития государственного языка и единого порядка документооборота в центральном аппарате Министерства; развития информационных технологий, взаимодействие с Администрацией Президента Республики Казахстан, Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан, Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, а также с другими государственными органами по курирующим вопросам, выполнение иных функций в соответствии с задачами Департамента и поручениями курирующего Руководителя Министерства.
10-2. Заместитель директора
Департамента административной работы
категория С-2 (№ 14-0-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Право, Социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft бағдарламаларының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету, Мемлекеттік тілдді дамыту, ақпараттық технологиялар (ЕГСУ мәселелерінен басқа) басқармаларының жұмысын басқару және үйлестіру; Президент Әкімшілігі мен Премьер-Министр Кеңсесінен түскен кіріс хат-хабарларды бөліп тарату. Мемлекет басшысының, жоғары тұрған мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларының, министрлік басшылығының актілері мен тапсырмаларын уақтылы орындау бойынша бақылауды ұйымдастыру, орындаушылық тәртіп мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының Премьер-Министрінің Кеңсесі және Қазақстан Республикасының Президентінің Әкімшілігімен өзара іс-қимыл жасау; Департаменттің міндеттеріне сәйкес өзге де функцияларды орындайды.
Департамент директорының орынбасары С-2 санаты, (№ 14-0-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Құқық, әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасында мемлекеттік аудитті енгізу тұжырымдамасын, Қазақстан Республикасының бюджеттік, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңдарын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және орындау саласында мемлекеттік саясатты білу, мемлекеттік сатып алуды, Қазақстан Республикасының қаржы-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын білу, аудитор қызметі, бухгалтерлік есеп және қаржы есеп салаларында заңдарды білу, «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Руководство и координация работы Управлений контроля и документационного обеспечения, развития государственного языка, информационных технологий (кроме вопросов ЕГСУ); распределение входящей корреспонденции с Администрации Президента Республики Казахстан и Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан. Организация контроля за своевременным исполнением актов и поручений Главы государства, должностных лиц вышестоящих государственных органов, руководства министерства, взаимодействие с Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан и Администрацией Президента Республики Казахстан по вопросам исполнительской дисциплины; выполнение иных функций в соответствии с задачами Департамента.
10-3. Заместитель директора
Департамента административной работы
категория С-2 (№ 14-0-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Право (юриспруденция), социальные науки, экономика и бизнес.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Концепции внедрения государственного аудита в Республике Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства в области государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан, законодательства в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft бағдарламаларының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік сатып алу және материалдық-техникалық қамтамасыз ету, Ақпараттық технологиялар (ББМЖ) басқармаларының жұмысына басшылық ету және үйлестіру (бұдан әрі – Басқармалар); мемлекеттік сатып алуды жүргізу кезінде жұмысты үйлестіру, мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша ведомстволар мен ведомстволық бағынысты ұйымдардың жұмысын үйлестіру; Басқармалардың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік Құқықтық актілерге ұсыныстар мен ескертулерді қарайды және енгізеді; заңнаманың, Департамент міндеттері мен жетекшілік ететін Министрлік Басшысының тапсырмаларына сәйкес өзге де функцияларды орындайды
10-4. Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының
басшысы, С-3 санаты, (№ 14-1-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес,Техникалық ғылымдары және технология, Гуманитарлық ғылымдары
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft бағдарламаларының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Мемлекет басшысының, жоғары тұрған мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларының актілері мен тапсырмаларын уақтылы орындауына бақылау жасайды. Министрліктің бөлімшелерінде ісқағаздарын жүргізуді ұйымдастыру және бақылау, құжат айналымы процесін жетілдіру бойынша кешенді шараларды қабылдау; жеке және заңды тұлғалардың өтініштерінің орындалуына бақылау жүргізу Министрліктің ведомстволық мұрағаты жұмысын бақылау және ұйымдастыру. Құжаттау саласында нормативтік Құқықтық актілерді әзірлеу және олардың орындалуына бақылау жасау. Басқарманың міндеттеріне сәйкес өзге де функцияларды орындайды.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Руководство и координация работы Управлений государственных закупок и материально-технического обеспечения, информационных технологий (ЕГСУ); координация работы при проведении государственных закупок, координация работы ведомств и подведомственных организаций по вопросам государственных закупок; рассмотрение и внесение предложений и замечаний в законодательные и иные нормативные Правовые акты по вопросам, входящим в компетенцию Управлений; выполнение иных функций в соответствии с законодательством, задачами Департамента и поручениями курирующего Руководителя Министерства.
10-4. Руководитель
Управления контроля и документационного обеспечения,
категория С-3, (№ 14-1-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес, Технические науки и технологии, Гуманитарные науки
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Контроль по своевременному исполнению актов и поручений Главы государства, должностных лиц вышестоящих государственных органов, руководства министерства. Организация и контроль за ведением делопроизводства в подразделениях министерства, принятие комплексных мер по совершенствованию процесса документооборота; контроль за исполнением обращений физических и юридических лиц, организация и контроль за работой ведомственного архива министерства. Разработка нормативных правовых актов в сфере документирования и контроль за соблюдением их требований. Выполнение иных функций в соответствии с задачами Управления.

10-7. Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының
сарапшысы, С-5 санаты, (№ 14-1-1-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес, техникалық ғылымдары және технология, құқық, гуманитарлық ғылымдары
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Функционалдық міндеттері
Құжаттау электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде (ЭҚАБЖ) құжаттау, іс жүргізу (тіркеу, бақылау, мониторингтеу), ЭҚАБЖ базасы бойынша есеп әзірлеу, ксерокөшірме, кіріс хат-хабарларды сканерлеу, кіріс құжаттардың қағаз нұсқасын ЭҚАБЖ электрондық жүйесіне көшіру, құжатайналымның жалпы көлемін ай сайын мониторингтеу; жеке және заңды тұлғалардың өтініштерінің орындалуына бақылау жүргізу, Басқарманың міндеттеріне сәйкес озге де функцияларды орындайды.
10-8. Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының
сарапшысы, С-5 санаты, (№ 14-1-1-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес, техникалық ғылымдары және технология, құқық, гуманитарлық ғылымдары
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Функционалдық міндеттері
Құжаттау электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде (ЭҚАБЖ) құжаттау, іс жүргізу (тіркеу, бақылау, мониторингтеу), ЭҚАБЖ базасы бойынша есеп әзірлеу, ксерокөшірме, кіріс хат-хабарларды сканерлеу, кіріс құжаттардың қағаз нұсқасын ЭҚАБЖ электрондық жүйесіне көшіру, құжатайналымның жалпы көлемін ай сайын мониторингтеу; жеке және заңды тұлғалардың өтініштерінің орындалуына бақылау жүргізу, Басқарманың міндеттеріне сәйкес озге де функцияларды орындайды.

10-7. Эксперт
Управления контроля и документационного обеспечения,
категория С-5, (14-1-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес, Технические науки и технологии, Право, Гуманитарные науки
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Функциональные обязанности
Документирование, ведение делопроизводства (регистрация, контроль, мониторинг) документов в единой системе электронного документооборота (ЕСЭДО), подготовка отчетов по базам ЕСЭДО, ксерокопирование, сканирование входящей внешней корреспонденции, перевод бумажных форматов входящих документов в электронную систему ЕСЭДО, ежемесячный мониторинг общего объема документооборота; контроль за исполнением обращений физических и юридических лиц, выполнение иных функций в соответствии с задачами Управления.
10-8. Эксперт
Управления контроля и документационного обеспечения,
категория С-5, (14-1-1-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес, Технические науки и технологии, Право, Гуманитарные науки
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Функциональные обязанности
Документирование, ведение делопроизводства (регистрация, контроль, мониторинг) документов в единой системе электронного документооборота (ЕСЭДО), подготовка отчетов по базам ЕСЭДО, ксерокопирование, сканирование входящей внешней корреспонденции, перевод бумажных форматов входящих документов в электронную систему ЕСЭДО, ежемесячный мониторинг общего объема документооборота; выполнение иных функции в соответствии с задачами Управления.

10-9. Мемлекеттік тілді дамыту басқармасының басшысы,
С-3 санаты, (№ 14-2-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Гуманитарлық ғылымдары, білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft бағдарламаларының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Құжаттарға сараптама жүргізуді және құжаттарды мемлекеттік тілге жедел аударуды қамтамасыз ету; министрліктің бөлімшелерінде іс қағаздарының мемлекеттік тілде жүргізілуін ұйымдастыру және бақылау; ісқағаздарын мемлекеттік тілге көшіру жөніндегі практикалық шараларды жүзеге асыру; мемлекеттік тілде жаңа компьютерлік бағдарламаларды енгізу, Басқарманың міндеттеріне сәйкес өзге де функцияларды орындайды.
10-10. Мемлекеттік тілді дамыту басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты, (№ 14-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Гуманитарлық ғылымдары
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі

10-9. Руководитель
Управления развития государственного языка,
категория С-3, (№ 14-2-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Гуманитарные науки, Образование
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Обеспечение экспертизы и оперативного перевода документов на государственный язык; организация и контроль за ведением делопроизводства в подразделениях министерства на государственном языке; осуществление практических мер по переводу делопроизводства на государственный язык; внедрение новых компьютерных программ на государственном языке, выполнение иных функций в соответствии с задачами Управления.
10-10. Главный эксперт
Управления развития государственного языка,
категория С-4, (№ 14-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Гуманитарные науки
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft бағдарламаларының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Құрылымдық бөлімшелерден түскен барлық құжаттардың мемлекеттік тілге сапалы аударылуына бақылауды жүзеге асырады; мемлекеттік тілде әзірленген барлық құжаттың мәтініне редакциялық сараптама жүргізу; құрылымдық бөлімшелерге мемлекеттік тілді дамытуға байланысты барлық жұмыста іс қағаздарын мемлекеттік тілде жүргізуге әдістемелік көмек көрсету, Қазақстан Республикасының Мәдиниет Ақпарат Министрлігі Тіл комитетімен өзара іс-қимыл ету; Басқарманың міндеттеріне сәйкес өзге де функцияларды орындайды.
10-11. Мемлекеттік тілді дамыту басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты, (№ 14-2-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Гуманитарлық ғылымдары
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Функционалдық міндеттері
Құрылымдық бөлімшелерден түскен барлық құжаттардың мемлекеттік тілге сапалы аударылуына бақылауды жүзеге асырады; мемлекеттік тілде әзірленген барлық құжаттың мәтініне редакциялық сараптама жүргізу; құрылымдық бөлімшелерге мемлекеттік тілді дамытуға байланысты барлық жұмыста іс қағаздарын мемлекеттік тілде жүргізуге әдістемелік көмек көрсету, мемлекеттік тілді білуге арналған тестілеу мәселесімен айналысады, Басқарманың міндеттеріне сәйкес өзге де функцияларды орындайды

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за качественный перевод на государственный язык всех документов, поступивших от структурных подразделений; проводит редакционную экспертизу текстов всех документов, разработанных на государственном языке; оказывает методическую помощь структурным подразделениям в делопроизводстве на государственном языке, во всех работах, связанных с развитием государственного языка, взаимодействие с Комитетом по языкам Министерства культуры Республики Казахстан, выполнение иных функций в соответствии с задачами Управления.
10-11. Эксперт
Управления развития государственного языка,
категория С-5, (№ 14-2-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Гуманитарные науки
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за качественный перевод на государственный язык всех документов, поступивших от структурных подразделений; проводит редакционную экспертизу текстов всех документов, разработанных на государственном языке; оказывает методическую помощь структурным подразделениям в делопроизводстве на государственном языке, во всех работах, связанных с развитием государственного языка, занимается вопросами тестирования на знание государственного языка, выполнение иных функций в соответствии с задачами Управления.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft бағдарламаларының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма басшысының тапсырмаларын орындау, ақпараттық технологиялар саласында Министрліктің қызметін жетілдіруге қатысу, ақпараттану саласындағы уәкілетті органмен ынтымақтастықта болу. Ақпараттық технологияларды дамыту, ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, ақпараттық инфрақұрылымды және оның жұмыс қабілеттігін қамтамасыз ету, «электрондық үкіметті» дамытуға, ақпараттық технологиялар саласында тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді мемлекеттік сатып алуға қатысу, Басқарманың міндеттеріне сәйкес өзге де функцияларды орындайды.
10-14. Ұйымдастыру жұмысы және материалдық-техникалық
қамтамасыз ету басқармасының басшысы, С-3 санаты, (№ 14-4-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылымдар, экономикалық, құқық, техникалық ғылымдары және технология.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасында мемлекеттік аудитті енгізу тұжырымдамасын, Қазақстан Республикасының бюджеттік, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңдарын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және орындау саласында мемлекеттік саясатты білу, мемлекеттік сатып алуды, Қазақстан Республикасының қаржы-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын білу, аудитор қызметі, бухгалтерлік есеп және қаржы есеп салаларында заңдарды білу, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағытының стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Выполнение поручений руководителя управления, участие в совершенствовании деятельности министерства в области информационных технологий, сотрудничество с уполномоченным органом в области информатизации. Развитие информационных технологий, обеспечение информационной безопасности, обеспечение информационной инфраструктуры и ее работоспособности, участие в развитии «электронного правительства», государственных закупках товаров, работ, услуг, ведение переписки в области информационных технологий, выполнение иных функций в соответствии с задачами Управления.
10-14. Руководитель
Управления организационной работы и
материально-технического обеспечения,
категория С-3, (№ 14-4-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, Экономика и бизнес, Право, Технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Концепции внедрения государственного аудита в Республике Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства в области государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан, законодательства в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft бағдарламаларының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру; мемлекеттік сатып алу өткізуді ұйымдастыру және бақылау; орталық аппаратты материалдық-техникалық қамтамасыз ету, барлық материалдық құндылықтардың сақталуын қамтамасыз ету және қозғалысы мен олардың дұрыс қолдануын бақылау; Министрліктің мемлекеттік сатып алу жоспарын әзірлеу және қалыптастыру; есеп пен ақпаратты жасауға қатысу, мемлекеттік сатып алу бойынша мониторинг жасау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдарға әдістемелік көмек көрсету және консультация беру; министрліктің қатысуымен өтетін ұйымдастыру іс шараларын өткізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерге ұсыныстар мен ескертпелерді қарайды және енгізеді; заңнамаға, департамент міндеттері мен министрліктің жетекшілік ететін басшысының тапсырмаларына сәйкес өзге де функцияларды орындайды.
10-15. Ұйымдастыру жұмысы және материалдық-техникалық
қамтамасыз ету басқармасының материалдық техникалық қамтамасыз
ету басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, (№ 14-4-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылымдары, экономикалық, құқық, техникалық ғылымдары және технология.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасында мемлекеттік аудитті енгізу тұжырымдамасын, Қазақстан Республикасының бюджеттік, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңдарын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және орындау саласында мемлекеттік саясатты білу, мемлекеттік сатып алуды, Қазақстан Республикасының қаржы-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын білу, аудитор қызметі, бухгалтерлік есеп және қаржы есеп салаларында заңдарды білу, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация работы управления; организация и контроль за проведением государственных закупок; организация материально-технического обеспечения по центральному аппарату, обеспечение сохранности и контроля за движением и правильным использованием всех материальных ценностей; разработка и формирование плана государственных закупок Министерства; участие в составлении отчетов и информаций, мониторинг по государственным закупкам; оказание методической помощи и консультаций подведомственным организациям по вопросам, входящим в компетенцию Управления; рассмотрение и внесение предложений и замечаний в законодательные и иные нормативные правовые акты по вопросам, входящим в компетенцию Департамента; выполнение иных функций в соответствии с законодательством, задачами Департамента и поручениями курирующего Руководителя Министерства.
10-15. Главный эксперт
Управления организационной работы и
материально-технического обеспечения,
категория С-4, (№ 14-4-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Технические науки и технологии, Социальные науки, экономика и бизнес, Право
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», Концепции внедрения государственного аудита в Республике Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства в области государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан, законодательства в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft бағдарламаларының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Орталық аппаратты материалдық-техникалық қамтамасыз етуді ұйымдастыру; барлық материалдық құндылықтардың сақталуын қамтамасыз ету және қозғалысы мен олардың дұрыс қолдануын бақылау; материалдық құндылықтарға есеп жүргізу; мемлекеттік сатып алуды жоспарлау; мемлекеттік сатып алу бойынша шарт жасасу, орталық аппарат бойынша тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу; жылдық жоспарды қалыптастыру және оны мемлекеттік сатып алу веб-порталында, Министрлік веб-сайтында орналастыру, мемлекеттік сатып алу бойынша есептерді, ақпаратты, мәліметтерді қалыптастыру; мемлекеттік сатып алу мониторингін жүзеге асырады, мемлекеттік сатып алу саласында тізімдемелерді қалыптастыру; Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік Құқықтық актілерді қарайды және енгізеді; заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды орындайды.
10-16. Ұйымдастыру жұмысы және материалдық-техникалық
қамтамасыз ету басқармасының материалдық техникалық қамтамасыз
ету басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, (№ 14-4-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Құқық (құқықтану), гуманитарлық ғылымдары (шетел филологиясы, аударма ісі) немесе әлеуметтік ғылымдары, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, дүниежүзі экономикасы)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасында мемлекеттік аудитті енгізу тұжырымдамасын, Қазақстан Республикасының бюджеттік, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңдарын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және орындау саласында мемлекеттік саясатты білу, мемлекеттік сатып алуды, Қазақстан Республикасының қаржы-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын білу, аудитор қызметі, бухгалтерлік есеп және қаржы есеп салаларында заңдарды білу, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация материально-технического обеспечения по центральному аппарату, обеспечение сохранности и контроля за движением и правильным использованием всех материальных ценностей; учет материальных ценностей; планирование государственных закупок; заключение договоров по государственным закупкам, организация и проведение государственных закупок товаров, работ и услуг по центральному аппарату; формирование и представление годового плана на веб-портал государственных закупок, веб-сайт Министерства, составление отчетов, информаций, сведений по государственным закупкам; осуществление мониторинга государственных закупок; формирование реестров в сфере государственных закупок; рассмотрение и внесение предложений и замечаний в законодательные и иные нормативные правовые акты по вопросам, входящим в компетенцию Департамента; выполнение иных функций в соответствии с законодательством.
10-16. Главный эксперт
Управления организационной работы и
материально-технического обеспечения,
категория С-4, (№ 14-4-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Право (Юриспруденция), Гуманитарные науки (иностранная филология, переводческое дело) или Социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft бағдарламаларының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Орталық аппаратты материалдық-техникалық қамтамасыз етуді ұйымдастыру; барлық материалдық құндылықтардың сақталуын қамтамасыз ету және қозғалысы мен олардың дұрыс қолдануын бақылау; материалдық құндылықтарға есеп жүргізу; мейрам күндері кезекшілікті ұйымдастыру; министрлікте өр қауіпсіздігіне бақылау жасау, ғимаратқа кіргізу тәртібін қамтамасыз ету; министрліктің қатысуымен ұйымдастыру іс шараларын жүргізу: кадр қызметінің құзіретіне кіретін және министрлік басшыларының қатысуымен министрліктің ішінде өтетін мемлекеттік және ұлттық ресми іс шаралардан басқа Министрлікке бекітілген ресми делегациялармен жұмыс жасау, жалпы қалалық сенбілікті, спартакиадаларды, турнирлер мен жарыстарды ұйымдастыру; заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды орындайды.
11. Жұмылдыру дайындығы және азаматтық қорғаныс басқармасы 11-1. Жұмылдыру дайындығы және азаматтық қорғаныс басқармасының
басшысы, С-3 санаты, (15-0-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары:Гуманитарлық ғылымдары, Құқық, Әлеуметтік ғылымдары, экономикалық және бизнес, Техника ғылымдары және технологиялар
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын, «Қазақстан Республикасында құпия тәртібін қамтамасыз ету бойынша нұсқаулықты» білу. Құпия мәліметтерге рұсат қағазының болуы. Мемлекеттік құпияларды қорғау, жұмылдыру дайындығы, Азаматтық Қорғау және Төтенші Жағдау салаларында қызметті реттеу Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық білімінің бар болуы лазым.
Практикалық тәжірибесі
Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Басқарушы лауазымдық орындарда жұмыс тәжірибесінің болуы. Ұлттық қауіпсіздік органдарында, Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияны қорғау органдарында жұмыс тәжірибесінің бар болуы лазым. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Ұйымдарда жұмылдыру дайындығы жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруды жүзеге асырады; жұмылдыру дайындығы жөніндегі іс-шараларды әзірлеуге қатысады;жұмылдыру дайындығын, жетілдіру және олардың құзыретіне кіретін өзге де мәселелер жөнінде ұсыныстар енгізеді;жұмылдыру дайындығы мәселелері бойынша Үкіметтің, орталық және жергілікті атқару органдарының шешімдерінің жобалары бойынша қорытындылар дайындауға қатысады;Министрліктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің нормативтік Құқықтық актілерінің жобаларын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларының жобаларын және Қазақстан Республикасының заңдарын Қазақстан Республикасының Үкіметіне белгіленген тәртіппен енгізу үшін жұмылдыру дайындығының жай-күйі туралы талдамалық ақпараттық материалдар, баяндамалар; салалық бөлімшелердің басшыларымен бірлесіп жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру жоспарына ұсыныстар қалыптастырады және оның орындалу барысын бақылайды; жұмылдыру дайындығы, бекітіп қою мәселелері бойынша ұсыныстар енгізуге байланысты жұмысты жүзеге асырады; әртүрлі әкімшілік-штабтық оқулар мен жаттығуларға қатысады.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Организация материально-технического обеспечения по центральному аппарату, обеспечение сохранности и контроля за движением и правильным использованием всех материальных ценностей; учет материальных ценностей; организация дежурств в праздничные дни, контроль за противопожарной безопасностью в министерстве, обеспечение пропускного режима, проведение организационных мероприятий с участием министерства: работа с закрепляемой за Министерством официальной делегацией, организация общегородских субботников, спартакиад, турниров и соревнований, выполнение иных функций в соответствии с законодательством, кроме официальных мероприятий внутри министерства, входящих в компетенцию кадровой службы и проводимых в связи с празднованием государственных и национальных праздников с участием руководства министерства.
11. Управление по мобилизационной подготовке
и гражданской обороне
11-1. Руководитель Управления по
мобилизационной подготовке и гражданской обороне,
категория С-3, (15-0-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Гуманитарные науки, Право, Социальные науки, экономика и бизнес, Естественные науки, Технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа, «Инструкции по обеспечению режима секретности в Республике Казахстан». Наличие допуска к секретным сведениям. Желательно знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность в области защиты госсекретов, мобилизационной подготовки и мобилизации, ГО и ЧС.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Опыт работы на руководящих должностях. Желателен опыт работы в органах национальной безопасности, Министерства обороны Республики Казахстан, организациях по защите госсекретов. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные
обязанности
Осуществляет организацию работы по мобилизационной подготовке в организациях; принимает участие в разработке мероприятий по мобилизационной подготовке; вносит предложения по совершенствованию мобилизационной работы и иным вопросам, входящим в его компетенцию; принимает участие в подготовке заключений по проектам решений Правительства, центральных и местных исполнительных органов по вопросам мобилизационной подготовки; аналитических информационных материалов, докладов о состоянии мобилизационной готовности для внесения в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан проектов нормативных правовых актов Министерства, проектов постановлений Правительства Республики Казахстан и законов Республики Казахстан по вопросам, входящим в компетенцию Министерства; формирует совместно с руководителями отраслевых подразделений предложения в Планы по мобилизационной подготовке и мобилизации, контролирует ход его исполнения; осуществляет работу, связанной с внесением предложений по вопросам мобилизационной подготовки, бронированием; участвует в различных командно-штабных учениях и тренировках.

11-2. Жұмылдыру дайындығы және азаматтық қорғаныс басқармасының
бас сарапшысы, С-4 санаты, (№ 15-0-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Гуманитарлық ғылымдарыы, құқық, әлеуметтік ғылымдары, экономикалық және бизнес, Техника ғылымдарыы және технологиялар,
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, сонымен қатар «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңы.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын, «Қазақстан Республикасында құпия тәртібін қамтамасыз ету бойынша нұсқаулықты» білу. Құпия мәліметтерге рұсат қағазының болуы. Мемлекеттік құпияларды қорғау, жұмылдыру дайындығы, Аазаматтық қорғау және Төтенші жағдай салаларында қызметті реттеу Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық білімінің бар болуы лазым.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Ұлттық қауіпсіздік органдарында, Қазақстан Республикасының Қорғау Министрлігі мемлекеттік құпияны қорғау органдарында жұмыс тәжірибесінің бар болуы лазым. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің Жұмылдыру жоспарын әзірлейді және түзетеді; жұмылдыру және жұмылдыру дайындығы мәселелері бойынша құжаттар (бұйрықтар, өкімдер, нұсқаулықтар және тағы басқалары) әзірлейді; Министрлік қызметкерлерінің жұмылдыру және жұмылдыру дайындығы мәселелері бойынша дайындығын ұйымдастырады; жұмылдыру және жұмылдыру дайындығы мәселелері бойынша жаңа құжаттарды, талаптар мен нұсқауларды салалық ұйымдардың қызметкерлеріне уақытылы жеткізеді; республика ауқымында әртүрлі әкімшілік-штабтық оқулар мен жаттығуларға қатысуға арналған жоспарлайтын құжаттарды дайындаумен айналысады; жұмылдыру тапсырмасы бар ұйымдардың запасында (резервінде) болатын басшыларды, мамандарды жұмылдыру және әскери уақыт кезеңіне брондау жөніндегі мәліметтерді олардың үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету үшін ұсынады; салалық ұйымдар мен объектілерден мәліметтер жинауды ұйымдастырады; Қазақстан Республикасының ЭДСМ-ге ақпаратты жеткізуші болып табылады. жұмылдыру дайындығы бойынша жоспарларға салалық бөлімшелердің басшыларымен бірлесіп тиісті есептік жылға ұсынысты қалыптастырады жән оның орындалу барысын бақылайды; түрлі командылықөштабтық оқулар мен жаттығуларға қатысады. Министрліктің Азаматтық қорғау және Төтенші жағдай, Республикалық қызмет штабының және Төтенші жағдай бойынша комиссияның жұмысына қатысады.

11-2. Главный эксперт
Управления по мобилизационной подготовке
и гражданской обороне,
категория С-4, (15-0-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Гуманитарные науки, Право, Социальные науки, экономика и бизнес, Технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа, «Инструкции по обеспечению режима секретности в Республике Казахстан». Наличие допуска к секретным сведениям. Желательно знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность в области защиты госсекретов, мобилизационной подготовки и мобилизации, ГО и ЧС.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Желателен опыт работы в органах национальной безопасности, Министерства обороны Республики Казахстан, организациях по защите госсекретов. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Разрабатывает и корректирует мобилизационный план Министерства; разрабатывает документы (приказы, распоряжения, инструкции и т.д.) по вопросам мобилизации и мобилизационной подготовки; организует подготовку по вопросам мобилизации и мобилизационной подготовки сотрудников Министерства; своевременно доводит до работников отраслевых организации новые документы, требования и указания по вопросам мобилизации и мобилизационной подготовки; занимается подготовкой планирующих документов на участие в различных командно-штабных учениях и тренировках; в масштабе республики; предоставляет сведения по бронированию на период мобилизации и в военное время руководителей, специалистов, пребывающих в запасе (резерве), за организациями, имеющий мобилизационное задание, для обеспечения их бесперебойной работы; организует сбор сведений из отраслевых организаций и объектов; представляет донесения, информацию в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан; формирует совместно с руководителями отраслевых подразделений предложения в Планы по мобилизационной подготовке, гражданской обороне на соответствующий расчетный год и контролирует ход его исполнения; осуществляет работу, связанной с внесением предложений по вопросам мобилизационной подготовки, бронированием; участвует в различных командно-штабных учениях и тренировках; участвует в работе комиссии по ЧС и штаба Республиканской службы ГСМ, ГО и ЧС Министерства

12. Мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасы 12-1. Мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасының басшысы,
С-3 санаты, (№ 16-0-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Құқық, әлеуметтік ғылымдары, экономикалық және бизнес, Техника ғылымдарыы және технологиялар,
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын, «Қазақстан Республикасында құпия тәртібін қамтамасыз ету бойынша нұсқаулықты» білу. Құпия мәліметтерге рұсат қағазының болуы. Мемлекеттік құпияларды қорғау саласында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық білімінің бар болуы лазым.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Басқарушы лауазымдық орындарда жұмыс тәжірибесінің болуы. Ұлттық қауіпсіздік органдарында, Қазақстан Республикасының Қорғау Министрлігі, мемлекеттік құпияны қорғау органдарында жұмыс тәжірибесінің бар болуы лазым. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына басшылық ету; министрлікте және оның құрылымдық болімшелерінде құпиялық режимді қамтамасыз ету жөнінде жұмысты ұйымдастыру; құпия құжаттарына тұлғаларға рұқсат беру заңдылығын бақылау; тұрақты істейтін техникалық комиссияның жұмысына қатысу; құпияландыруға тиіс мәліметтердің ведомстволық тізбесін әзірлеуге қатысу; министрліктің ресімделуге тиіс қызметкерлер лауазымдарының номенклатурасының тізбесін әзірлеу; құпиялық режимін бұзылуын фактілері бойынша қызметтік тергеу жүргізу; ашық баспасөзде жариялауға арналған ашық кеңестерде сөйлегенде пайдалануға, теледидар мен радиода және байланыстың қорғалмаған арналыры бойынша берілетін, көрмелерде көрсетілетін материалдарды қарауға қатысу; шетелдіктердің министрлікке келген кезде құпиялық режимін қамтамасыз ету жөнінде бақылауды орындау; тұрақты істейтін техникалық комиссияның жұмысына қатысу.

12. Управление по защите государственных секретов
12-1. Руководитель
Управления по защите государственных секретов,
категория С-3, (16-0-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Право, Социальные науки, Экономика и бизнес, Технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа, «Инструкции по обеспечению режима секретности в Республике Казахстан». Наличие допуска к секретным сведениям. Желательно знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность в области защиты госсекретов.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Опыт работы на руководящих должностях. Желателен опыт работы в органах национальной безопасности, Министерства обороны Республики Казахстан, организациях по защите госсекретов. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Руководство работой Управления; организация работы по обеспечению режима секретности в министерстве и его структурных подразделениях; контроль правомочности допуска лиц к секретным документам; участие в работе постоянно действующей технической комиссии; участие в разработке ведомственного перечня сведений, подлежащих засекречиванию; разработка номенклатуры должностей работников министерства; проведение служебных расследований по фактам нарушений режима секретности; участие в рассмотрении материалов, предназначенных к опубликованию в открытой печати, для использования в выступлениях на открытых совещаниях, для передачи по телевидению и радио и незащищенным каналам связи, демонстрации на выставках; осуществление контроля по обеспечению режимных мероприятий при посещении министерства иностранцами; участие в работе постоянно действующей комиссии.

12-2. Мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасының бас
сарапшысы, С-4 санаты, (№ 16-0-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Құқық, әлеуметтік ғылымдары, экономикалық және бизнес, техника ғылымдары және технологиялар
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын, «Қазақстан Республикасында құпия тәртібін қамтамасыз ету бойынша нұсқаулықты» білу. Құпия мәліметтерге рұсат қағазының болуы. Мемлекеттік құпияларды қорғау саласында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық білімінің бар болуы лазым.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Басшылық лауазымдарда тәжірибесінің болуы. Ұлттық қауіпсіздік органдарында, Қазақстан Республикасының Қорғау Министрлігі, мемлекеттік құпияны қорғау органдарында жұмыс тәжірибесінің бар болуы лазым. Microsoft бағдарламасының стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Режимдік үй жайларға сәйкестілік паспорттар мен аттестаттардың есебін жүргізу; көрсетілген үй жайларды тексеруді ұйымдастыру; Жабық байланыс жүйесі бойынша өзбетімен құпия іс жүргізуді жүргізу; файлдық хабарламаны сақтау мен айналысын, ресімдеуді, дұрыс әзірлеуін бақылау; құпия жұмыстарына тұлғаларға рұқсат беруді ресімдеу, олардың қызмет мерзімін бақылау; құпиялық режимді қамтамасыз ету мәселелері бойынша ісшараларды, нұсқаулықтарды және жаднамаларды әзірлеу; құпия жұмыстарды жүргізу үшін режимді бөлімшелер мен үй жайлар тізбесін әзірлеу; техниқалық каналдан ақпаратты қорғау бойынша ісшараларды ұйымдастыру, сонымен қатар шифрлық байланыспен жүргізгенде; техникалық негізгі және көмек құралдарын есепке алу; құпия құжаттарды бағалау жөніндегі сараптама комиссиясының жұмысына қатысу.

12-2. Главный эксперт
Управления по защите государственных секретов,
категория С-4, (16-0-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Право, Социальные науки, экономика и бизнес, Технические науки и технологии
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа, «Инструкции по обеспечению режима секретности в Республике Казахстан». Наличие допуска к секретным сведениям. Желательно знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность в области защиты госсекретов.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Опыт работы на руководящих должностях. Желателен опыт работы в органах национальной безопасности, Министерства обороны Республики Казахстан, организациях по защите госсекретов. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
При ведении учета паспортов и аттестатов в соответствие режимных помещений; организация проверки указанных помещений; ведение самостоятельного секретного делопроизводства по системе закрытой связи; контроль правильного составления, оформления, обращения и хранения файловых сообщений; оформление лицам допуска к секретным работам и контролирование срока их действия; участие в разработке мероприятий, инструкций и памяток для исполнителей по вопросам защиты госсекретов; разработка перечня режимных подразделений и помещений для проведения секретных работ; организация мероприятий по защите информации от возможной утечки по техническим каналам, в том числе при ведении шифрованной связи; учет основных и вспомогательных технических средств; участие в работе комиссии по экспертизе ценности документов.

13. Кадр қызметі басқармасы 13-1. Кадр қызметі басқармасының басшысы,
С-3 санаты, (№ 18-0-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Құқық (құқықтану) немесе гуманитарлық ғылымдары
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Министрлікте кадр мәселесі бойынша саясат жүргізуге қатысу, басқарма жұмысына жалпы басшылық ету. Штаттық кестені жүргізу; мемлекеттік қызметшілерді оқытуға есепті қажеттілік бойынша есеп жасау; мемлекеттік қызметшілерді аттестаттауға қатысу; тәртіптік комиссияның жұмысын ұйымдастыру, өткізу және оған материалдар әзірлеу; бос әкімшілік қызметтерге орналасуға конкурс өткізу үшін материалдарды әзірлеу және өткізу; бағынысты ұйымдардың басшыларының бос лауазымға орналасуға конкурс өткізу үшін материалдарды әзірлеу және өткізу; кадр мәселесі бойынша азаматтардың шағымдарымен жұмыс жүргізу; министрлікте кадрлардың ауысуы туралы жылдық статистикалық есепті жасау және бос әкімшілік қызметке орналасу туралы тоқсансандық есепті жасау;ведомстволық бағынысты ұйымдардың кадр қызметінің жұмысына әдістемелік басшылық ету; ҚР Президент Әкімшілігінің және ҚР Премьер-Министрі Кеңсесінің тапсырмаларын уақтылы орындау; заңнамаға, басқарманың міндеттеріне сәйкес өзге де функцияларды атқарады.

13. Управление кадровой службы
13-1. Руководитель
Управления кадровой службы,
категория С-3, (№ 18-0-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Право (юриспруденция), Гуманитарные науки
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Участие в ведении кадровой политики Министерства, общее руководство работой Управления. Ведение штатного расписания; составление отчета по расчетным потребностям в обучении государственных служащих; участие в проведении аттестации госслужащих; организация, проведение и подготовка материалов к дисциплинарной комиссии, подготовка материалов и проведение конкурсов на замещение вакантных административных должностей; подготовка материалов и проведение конкурсов на замещение вакантных должностей руководителей подведомственных организаций; работа с обращениями граждан; составление ежеквартального статистического отчета о численности и конкурсам на замещение вакантных административных должностей; методическое руководство работой кадровых служб подведомственных организаций; своевременное исполнение поручений Администрации Президента Республики Казахстан и Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан; выполняет иные функции в соответствии с законодательством, задачами Управления.

13-2. Кадр қызметі басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты, (№ 18-0-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Құқық (құқықтану) немесе гуманитарлық ғылымдары
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Қызметкерлерді тағайындау, босату бойынша бұйрықтарды дайындау; бос әкімшілік мемлекеттік қызметке кадр резервінен ауыстыру және тағайындау бойынша құжаттарды дайындау; біліктілік талаптар жинағын әзірлеу;қызметкерлердің еңбек демалысын жоспарлау және еңбек демалысы туралы бұйрықтарды дайындау;аппарат қызметкерлерінің біліктігін арттыруды ұйымдастыру және оқыту кестесін әзірлеу;міндетті арнайы тексеруге құжаттарды рәсімдеу және бақылау; ҚР Президентінің Әкімшілігіне жіберу үшін мемлекеттік наградаларға және марапаттауға материалдарды әзірлеу; еңбек ақыны есептеу үшін еңбек өтілін белгілеу бойынша комиссияның жұмысына қатысу;еңбек кітапшаларын рәсімдеу және жүргізу; іссапарларды жоспарлау және қызметкерлердің іссапары туралы бұйрықтарын дайындау;Министрлік қызметкерлері мен ведомстволық бағынысты ұйымдардың басшыларын қызметтік куәлікпен қамтамасыз ету; жеке істерді қалыптастыру және жүргізу; әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің ант қабылдауын ұйымдастыру және өткізу; заңнамаға, басқарманың міндеттеріне сәйкес өзге де функцияларды атқарады.

13-2. Главный эксперт
Управления кадровой службы,
категория С-4, (№ 18-0-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Право (юриспруденция), Гуманитарные науки
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Оформление приказов по назначению, увольнению сотрудников; оформление документов по переводу и назначению с кадрового резерва на вакантные административные государственные должности; разработка сборника квалификационных требований; планирование отпусков сотрудников и оформление приказов об отпуске; организация повышения квалификации и составление графика обучения работников аппарата; контроль и оформление документов на обязательную специальную проверку; подготовка материалов к государственным наградам для направления в Администрацию Президента Республики Казахстан и поощрениям; участие в работе комиссии по установлению трудового стажа для начисления зарплаты; оформление и ведение трудовых книжек; планирование командировок и оформление приказов о командировке сотрудников; обеспечение служебными удостоверениями сотрудников Министерства и руководителей подведомственных организаций; формирование и ведение личных дел; организация и проведение принятия Присяги административных государственных служащих; выполняет иные функции в соответствии с законодательством, задачами Управления.

14. Халықаралық ынтымақтастық және экономикалық интеграциялық
үдерістер департаменті 14-1. Халықаралық ынтымақтастық және экономикалық интеграциялық
үдерістер департаментінің директоры, С-1 санаты, (№ 19-0-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік басқару), құқық, гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар), техникалық ғылым және технология (мұнай-газ ісі, геология және пайдалы қазба кен орындарын барлау).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін ұйымдастыру және басшылық ету; басшылық тапсырмаларын департамент қызметкерлерінің тиімді орындауын қамтамасыз ету; халықаралық ынтымақтастық және экономикалық интеграциялық үдеріс мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты жүзеге асыру мониторингін жүргізу және әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру (Еуразияшылық экономикалық жалғаулық, бажшы жалғаулық, біртұтас экономикалық ая, Еуразияшылық экономикалық одақ, Тәуелсіз мемлекеттің одағы, Дүниежүзілік сауда ұйым); Министрліктің құзыреті шеңберінденормативтік құқықтық актілердің, халықаралық Келісімдер мен Шарттардың жобаларын қарастыру;шет елдермен ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссияларды (шағын комиссияларды, шағын комитеттерді, жұмыс топтарын) өткізу; Министрлік өкілдерінің халықаралық және экономикалық интеграциялық ұйымдарымен, шетел делегацияларымен келіссөздерін ұйымдастыру; Министрлік басшылығына анықтамалық және ақпараттық материалдардың, баяндамалардың дайындалуын бақылау.

14. Департамент международного сотрудничества
и экономических интеграционных процессов
14-1. Директор
Департамента международного сотрудничества
и экономических интеграционных процессов,
категория С-1 (№ 19-0-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, Экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное управление), Право, Гуманитарные науки (международные отношения), Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, геология и разведка месторождений полезных ископаемых).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Общее руководство и организация деятельности Департамента; обеспечение эффективности исполнения сотрудниками Департамента поручений руководства; организация работы по разработке и проведения мониторинга реализации государственной политики по вопросам международного сотрудничества и экономических интеграционных процессов (Евразийский экономический союз, Таможенный союз, Единое экономическое пространство, Евразийское экономическое сообщество, Содружество Независимых Государств, Всемирная торговая организация); рассмотрение проектов нормативно-правовых актов, международных Соглашений и Договоров в пределах компетенции Министерства; проведение совместных межправительственных комиссий (подкомиссий, подкомитетов, рабочих групп) по сотрудничеству с зарубежными странами; организация переговоров представителей Министерства с иностранными делегациями, международными и экономическими интеграционными организациями; контроль подготовки выступлений, докладов, справочных и информационных материалов для руководства Министерства.

14-2. Халықаралық ынтымақтастық және экономикалық интеграциялық
үдерістер департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты,
(№ 19-0-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік басқару), құқық, гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар), техникалық ғылым және технология (мұнай-газ ісі, геология және пайдалы қазба кен орындарын барлау).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Халықаралық ынтымақтастық басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) жұмысын үйлестіру және басшылық ету; басшылық тапсырмаларын басқарма қызметкерлерінің тиімді орындауын қамтамасыз ету; шет елдермен және халықаралық ұйымдармен ынтымақтастықты дамыту саласында департаменттің қызметін ұйымдастыру; шет елдермен ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссияларды (шағын комиссияларды, шағын комитеттерді, жұмыс топтарын), халықаралық форумдарды, шетел делегацияларымен, халықаралық ұйымдардың өкілдерімен келіссөздерді ұйымдастыруға және өткізуге қатысу;нормативтік құқықтық актілердің, халықаралық Келісімдер мен Шарттардың жобаларын әзірлеуге және қарастыруға қатысу; Министрлік басшылығының шет елдер мен халықаралық ұйымдардың өкілдерімен кездесуін өткізуге Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен бірге материалдарды дайындау бойынша департамент жұмысын ұйымдастыру; Министрлік басшылығына анықтамалық және ақпараттық материалдарды, баяндамаларды дайындауға қатысу; Министрліктің құзыреті шеңберінде халықаралық құжаттар мен халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша мемлекеттік саясаттың жүзеге асырылуына мониторинг жүргізу.

14-2. Заместитель директора
Департамента международного сотрудничества
и экономических интеграционных процессов,
категория С-2 (№ 19-0-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное управление), Право, Гуманитарные науки (международные отношения), Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, геология и разведка месторождений полезных ископаемых).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Руководство и координация работы Управления международного сотрудничества (далее – Управление); обеспечение эффективности исполнения сотрудниками Управления поручений руководства; организация деятельности Департамента в сфере развития сотрудничества с зарубежными странами и международными организациями; участие в организации и проведении совместных межправительственных комиссий (подкомиссий, подкомитетов, рабочих групп) по сотрудничеству с зарубежными странами, международных форумов, переговоров с иностранными делегациями и представителями международных организаций; участие в разработке и рассмотрении проектов нормативно-правовых актов, международных Соглашений и Договоров; организация работы Департамента при подготовке совместно со структурными подразделениями Министерства материалов к проведению визитов, встреч руководства Министерства с представителями зарубежных стран и международных организаций; участие в подготовке выступлений, докладов, справочных и информационных материалов для руководства Министерства; проведение мониторинга реализации государственной политики по вопросам международного сотрудничества и международных документов в пределах компетенции Министерства.

14-3. Халықаралық ынтымақтастық және экономикалық интеграциялық
үдерістер департаменті директорының орынбасары,
С-2 санаты, (№ 19-0-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік басқару), құқық, гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар), техникалық ғылым және технология (мұнай-газ ісі, геология және пайдалы қазба кен орындарын барлау).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Экономикалық интеграциялық үдерістер басқармасының жұмысын үйлестіру және басшылық ету(Еуразияшылық экономикалық жалғаулық, бажшы жалғаулық, біртұтас экономикалық ая, Еуразияшылық экономикалық одақ, Тәуелсіз мемлекеттің одағы, Дүниежүзілік сауда ұйым); басшылық тапсырмаларын басқарма қызметкерлерінің тиімді орындауын қамтамасыз ету; департаменттің қызметін экономикалық интеграциялық үдеріс шеңберінде шет елдермен және халықаралық ұйымдармен ұйымдастыру; халықаралық форумдарды, шетел делегацияларымен және халықаралық экономикалық интеграциялық ұйымдардың өкілдерімен келіссөздерді ұйымдастыруға және өткізуге қатысу; нормативтік құқықтық актілердің, халықаралық Келісімдер мен Шарттардың жобаларын әзірлеуге және қарастыруға қатысу; Министрлік басшылығының шет елдер мен халықаралық экономикалық интеграциялық ұйымдардың өкілдерімен кездесуін өткізуге Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен бірге материалдарды дайындау бойынша департамент жұмысын ұйымдастыру; Министрлік басшылығына анықтамалық және ақпараттық материалдарды, баяндамаларды дайындауға қатысу; Министрліктің құзыреті шеңберінде халықаралық құжаттар мен халықаралық экономикалық интеграциялық үдерістер мәселелері бойынша мемлекеттік саясаттың жүзеге асырылуына мониторинг жүргізу.

14-3. Заместитель директора
Департамента международного сотрудничества
и экономических интеграционных процессов,
категория С-2 (№ 19-0-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное управление), Право, Гуманитарные науки (международные отношения), Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, геология и разведка месторождений полезных ископаемых).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Руководство и координация работы Управления экономических интеграционных процессов (Евразийский экономический союз, Таможенный союз, Единое экономическое пространство, Евразийское экономическое сообщество, Содружество Независимых Государств, Всемирная торговая организация);обеспечение эффективности исполнения сотрудниками Управлений поручений руководства; организация деятельности Департамента в сфере развития сотрудничества с зарубежными странами и международными организациями в рамках экономических интеграционных процессов; участие в организации и проведении переговоров с иностранными делегациями и представителями международных экономических интеграционных организаций, международных форумов; участие в разработке и рассмотрении проектов нормативно-правовых актов, международных Соглашений и Договоров; организация работы Департамента при подготовке совместно со структурными подразделениями Министерства материалов к проведению визитов, встреч руководства Министерства с представителями зарубежных стран и международных экономических интеграционных организаций; участие в подготовке выступлений, докладов, справочных и информационных материалов для руководства Министерства; проведение мониторинга реализации государственной политики по вопросам международных экономических интеграционных процессов и международных документов в пределах компетенции Министерства.

14-4. Халықаралық ынтымақтастық басқармасының басшысы,
С-3 санаты, (№ 19-1-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік басқару), Құқық, Гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар), Техникалық ғылым және технология (мұнай-газ ісі, геология және пайдалы қазба кен орындарын барлау).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын үйлестіру және ұйымдастыру; басшылық тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындау; нормативтік құқықтық актілердің, халықаралық Келісімдер мен Шарттардың жобаларын әзірлеуге және келісуге қатысу; Департаменттің алдына қойылған міндеттерін жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен және шетелдерде аккредиттелген Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдіктерімен ынтымақтастық; Министрлік тарапынан өткізілетін мемлекетішілік және халықаралық іс-шаралардың хаттамалық ұйымдастырылуын қамтамасыз ету; шет елдермен ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссияларды (шағын комиссияларды, шағын комитеттерді, жұмыс топтарын), халықаралық форумдарды, шетел делегацияларымен, халықаралық ұйымдардың өкілдерімен келіссөздерді ұйымдастыруға және өткізуге қатысу; Министрлік басшылығының шет елдер мен халықаралық ұйымдардың өкілдерімен кездесуін өткізуге Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен бірге материалдарды дайындау бойынша департамент жұмысын ұйымдастыру; Министрлік басшылығына анықтамалық және ақпараттық материалдарды, баяндамаларды дайындауға қатысу; халықаралық ісшаралар жоспарын әзірлеу; Министрліктің құзыреті шеңберінде халықаралық құжаттар мен халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша мемлекеттік саясаттың жүзеге асырылуына мониторинг жүргізу.

14-4. Руководитель
Управления международного сотрудничества,
категория С-3, (№ 19-1-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное управление), Право, Гуманитарные науки (международные отношения), Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, геология и разведка месторождений полезных ископаемых).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Координация и организация работы управления; своевременное и качественное исполнение поручений руководства; участие в разработке и согласовании проектов нормативно-правовых актов, международных Соглашений и Договоров; сотрудничество с Министерством иностранных дел Республики Казахстан и дипломатическими представительствами Республики Казахстан, аккредитованных в зарубежных странах, в целях реализации задач, поставленных перед Департаментом; протокольно-организационное обеспечение внутригосударственных и международных мероприятий проводимых Министерством; участие в организации и проведении совместных межправительственных комиссий (подкомиссий, подкомитетов, рабочих групп) по сотрудничеству с зарубежными странами, международных форумов, переговоров с иностранными делегациями и представителями международных организаций; организация работы Департамента при подготовке совместно со структурными подразделениями Министерства материалов к проведению визитов, встреч руководства Министерства с представителями зарубежных стран и международных организаций; участие в подготовке выступлений, докладов, справочных и информационных материалов для руководства Министерства; разработка планов международных мероприятий; проведение мониторинга реализации государственной политики по вопросам международного сотрудничества и международных документов в пределах компетенции Министерства.

14-5. Халықаралық ынтымақтастық басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты, (№ 19-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік басқару), Құқық, Гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар), Техникалық ғылым және технология (мұнай-газ ісі, геология және пайдалы қазба кен орындарын барлау).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басшылық тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындау; нормативтік құқықтық актілердің, халықаралық Келісімдер мен Шарттардың жобаларын әзірлеу және келісу; Департаменттің алдына қойылған міндеттерін жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен және шетелдерде аккредиттелген Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдіктерімен ынтымақтастық; Министрлік тарапынан өткізілетін мемлекетішілік және халықаралық іс-шаралардың хаттамалық ұйымдастырылуын қамтамасыз ету; шет елдермен ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссияларды (шағын комиссияларды, шағын комитеттерді, жұмыс топтарын), халықаралық форумдарды, шетел делегацияларымен, халықаралық ұйымдардың өкілдерімен келіссөздерді ұйымдастыру және өткізу; Министрлік басшылығының шет елдер мен халықаралық ұйымдардың өкілдерімен кездесуін өткізу бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен бірге материалдарды дайындау; Министрлік басшылығына анықтамалық және ақпараттық материалдарды, баяндамаларды дайындау; Министрліктің құзыреті шеңберінде халықаралық құжаттар мен халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша мемлекеттік саясаттың жүзеге асырылуына мониторинг жүргізу.

14-5. Главный эксперт
Управления международного сотрудничества,
категория С-4, (№ 19-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, Экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное управление), Право, Гуманитарные науки (международные отношения), Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, геология и разведка месторождений полезных ископаемых).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Своевременное и качественное исполнение поручений руководства; разработка и согласование проектов нормативно-правовых актов, международных Соглашений и Договоров; сотрудничество с Министерством иностранных дел Республики Казахстан и дипломатическими представительствами Республики Казахстан, аккредитованных в зарубежных странах, в целях реализации задач, поставленных перед Департаментом; протокольно-организационное обеспечение внутригосударственных и международных мероприятий проводимых Министерством; организация и проведение совместных межправительственных комиссий (подкомиссий, подкомитетов, рабочих групп) по сотрудничеству с зарубежными странами, международных форумов, переговоров с иностранными делегациями и представителями международных организаций; подготовка совместно со структурными подразделениями Министерства материалов к проведению визитов, встреч руководства Министерства с представителями зарубежных стран и международных организаций; подготовка выступлений, докладов, справочных и информационных материалов для руководства Министерства; мониторинг реализации государственной политики по вопросам международного сотрудничества и международных документов в пределах компетенции Министерства.

14-8. Экономикалық интеграциялық үдерістер басқармасының
басшысы, С-3 санаты, (№ 19-2-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік басқару), құқық, гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар), техникалық ғылым және технология (мұнай-газ ісі, геология және пайдалы қазба кен орындарын барлау).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын үйлестіру және ұйымдастыру; басшылық тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындау; экономикалық интеграциялық үдеріс шеңберінде нормативтік құқықтық актілердің, халықаралық Келісімдер мен Шарттардың жобаларын әзірлеуге және келісуге қатысу (Еуразияшылық экономикалық жалғаулық, бажшы жалғаулық, Біртұтас экономикалық ая, Еуразияшылық экономикалық одақ, Туелсіз мемлекеттің одағы, Дүниежүзілік сауда ұйым); Департаменттің алдына қойылған міндеттерді жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен және шетелдерде аккредиттелген Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдіктерімен ынтымақтастық;Министрлік тарапынан экономикалық интеграциялық үдеріс шеңберінде өткізілетін мемлекетішілік және халықаралық іс-шараларды хаттамалық ұйымдастыру; халықаралық форумдарды, шетел делегацияларымен және халықаралық экономикалық интеграциялық ұйымдардың өкілдерімен келіссөздерді ұйымдастыруға және өткізуге қатысу; нормативтік құқықтық актілердің, халықаралық Келісімдер мен Шарттардың жобаларын әзірлеуге және қарастыруға қатысу; Министрлік басшылығының шет елдер мен халықаралық экономикалық интеграциялық ұйымдардың өкілдерімен кездесуін өткізуге Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен бірге материалдарды дайындау бойынша департамент жұмысын ұйымдастыру; Министрлік басшылығына анықтамалық және ақпараттық материалдарды, баяндамаларды дайындауға қатысу;экономикалық интеграциялық үдерістер желісі бойынша ісшаралар жоспарын әзірлеу; Министрліктің құзыреті шеңберінде халықаралық құжаттар мен халықаралық экономикалық интеграциялық үдерістер мәселелері бойынша мемлекеттік саясаттың жүзеге асырылуына мониторинг жүргізу.

14-8. Руководитель
Управления экономических интеграционных процессов,
категория С-3, (№ 19-2-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное управление), Право, Гуманитарные науки (международные отношения), Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, геология и разведка месторождений полезных ископаемых).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Координация и организация работы управления; своевременное и качественное исполнение поручений руководства; участие в разработке и согласовании проектов нормативно-правовых актов, международных Соглашений и Договоров в рамках экономических интеграционных процессов (Евразийский экономический союз, Таможенный союз, Единое экономическое пространство, Евразийское экономическое сообщество, Содружество Независимых Государств, Всемирная торговая организация); сотрудничество с Министерством иностранных дел Республики Казахстан и дипломатическими представительствами Республики Казахстан, аккредитованных в зарубежных странах, в целях реализации задач, поставленных перед Департаментом; протокольно-организационное обеспечение внутригосударственных и международных мероприятий, проводимых Министерством в рамках экономических интеграционных процессов; участие в организации и проведении переговоров с иностранными делегациями и представителями международных экономических интеграционных организаций, международных форумов; организация работы Департамента при подготовке совместно со структурными подразделениями Министерства материалов к проведению визитов, встреч руководства Министерства с представителями зарубежных стран и международных экономических интеграционных организаций; участие в подготовке выступлений, докладов, справочных и информационных материалов для руководства Министерства; разработка планов мероприятий по линии экономических интеграционных процессов; проведение мониторинга реализации государственной политики по вопросам международных экономических интеграционных процессов и международных документов в пределах компетенции Министерства.

14-9. Экономикалық интеграциялық үдеріс басқармасының бас
сарапшысы, С-4 санаты, (№ 19-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік басқару), Құқық, Гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар), Техникалық ғылым және технология (мұнай-газ ісі, геология және пайдалы қазба кен орындарын барлау).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Аталған лауазымға сәйкес салада жұмыс тәжірибенің болуы. Microsoft стандарттық пакетімен компьютерде жұмыс істей білу ептілігі.
Функционалдық міндеттері
Басшылық тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындау; экономикалық интеграциялық үдеріс шеңберінде нормативтік құқықтық актілердің, халықаралық Келісімдер мен Шарттардың жобаларын әзірлеу және келісу (Еуразияшылық экономикалық жалғаулық, бажшы жалғаулық, Біртұтас экономикалық ая, Еуразияшылық экономикалық одақ, Тәуелсіз мемлекеттің одағы, Дүниежүзілік сауда ұйым);Департаменттің алдына қойылған міндеттерін жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен және шетелдерде аккредиттелген Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдіктерімен ынтымақтастық;Министрлік тарапынан экономикалық интеграциялық үдеріс шеңберінде өткізілетін мемлекетішілік және халықаралық іс-шараларды хаттамалық ұйымдастыру; халықаралық форумдарды, шетел делегацияларымен және халықаралық экономикалық интеграциялық ұйымдардың өкілдерімен келіссөздерді ұйымдастыру және өткізу; Министрлік басшылығының шет елдер мен халықаралық экономикалық интеграциялық ұйымдардың өкілдерімен кездесуін өткізуге Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен бірге материалдарды дайындау: Министрлік басшылығына анықтамалық және ақпараттық материалдарды, баяндамаларды дайындау; Министрліктің құзыреті шеңберінде халықаралық құжаттар мен халықаралық экономикалық интеграциялық үдерістер мәселелері бойынша мемлекеттік саясаттың жүзеге асырылуына мониторинг жүргізу.

14-9. Главный эксперт
Управления интеграционных вопросов,
категория С-4, (№ 19-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное управление), Право, Гуманитарные науки (международные отношения), Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, геология и разведка месторождений полезных ископаемых).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденным приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35 (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности. Умение работать на компьютере со стандартным пакетом программ Microsoft.
Функциональные обязанности
Своевременное и качественное исполнение поручений руководства; разработка и согласование проектов нормативно-правовых актов, международных Соглашений и Договоров в рамках экономических интеграционных процессов (Евразийский экономический союз, Таможенный союз, Единое экономическое пространство, Евразийское экономическое сообщество, Содружество Независимых Государств, Всемирная торговая организация); сотрудничество с Министерством иностранных дел Республики Казахстан и дипломатическими представительствами Республики Казахстан, аккредитованных в зарубежных странах, в целях реализации задач, поставленных перед Департаментом; протокольно-организационное обеспечение внутригосударственных и международных мероприятий, проводимых в Министерством в рамках экономических интеграционных процессов; организация и проведение переговоров с иностранными делегациями и представителями международных экономических интеграционных организаций, международных форумов; подготовка совместно со структурными подразделениями Министерства материалов к проведению визитов, встреч руководства Министерства с представителями зарубежных стран и международных экономических интеграционных организаций; подготовка выступлений, докладов, справочных и информационных материалов для руководства Министерства; мониторинг реализации государственной политики по вопросам международных экономических интеграционных процессов и международных документов в пределах компетенции Министерства.

14-10. Экономикалық интеграциялық үдеріс басқармасының
сарапшысы, С-5 санаты, (№ 19-2-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік басқару), Құқық, Гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар), Техникалық ғылым және технология (мұнай-газ ісі, геология және пайдалы қазба кен орындарын барлау).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сондай-ақ «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы № 291-IV Заңын, мұнай газ саласындағы Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін білу. Мұнай-газ салаларындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Функциональные обязанности
Басшылық тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындау; экономикалық интеграциялық үдеріс шеңберінде нормативтік құқықтық актілердің, халықаралық Келісімдер мен Шарттардың жобаларын әзірлеу және келісу (Еуразияшылық экономикалық жалғаулық, бажшы жалғаулық, Біртұтас экономикалық ая, Еуразияшылық экономикалық одақ, Тәуелсіз мемлекеттің одағы, Дүниежүзілік сауда ұйым); Департаменттің алдына қойылған міндеттерін жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен және шетелдерде аккредиттелген Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдіктерімен ынтымақтастық;Министрлік тарапынан экономикалық интеграциялық үдеріс шеңберінде өткізілетін мемлекетішілік және халықаралық іс-шараларды хаттамалық ұйымдастыру; халықаралық форумдарды, шетел делегацияларымен және халықаралық экономикалық интеграциялық ұйымдардың өкілдерімен келіссөздерді ұйымдастыру және өткізу; Министрлік басшылығының шет елдер мен халықаралық экономикалық интеграциялық ұйымдардың өкілдерімен кездесуін өткізуге Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен бірге материалдарды дайындау: Министрлік басшылығына анықтамалық және ақпараттық материалдарды, баяндамаларды дайындау; Министрлік басшылығына анықтамалық және ақпараттық материалдарды, баяндамаларды дайындау; Министрліктің құзыреті шеңберінде халықаралық құжаттар мен халықаралық экономикалық интеграциялық үдерістер мәселелері бойынша мемлекеттік саясаттың жүзеге асырылуына мониторинг жүргізу.
Қазақстан Республикасы
Мұнай және газ министрлігінің
2014 жылғы 31 наурыздағы
№ 107-ж бұйрығына 2 қосымша

14-10. Эксперт
Управления интеграционных вопросов,
категория С-5, (№ 19-2-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное управление), Право, Гуманитарные науки (международные отношения), Технические науки и технологии (Нефтегазовое дело, геология и разведка месторождений полезных ископаемых).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан: «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Указа Президента Республики Казахстан «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области нефти и газа. Знание основных направлений государственной политики в области нефти и газа.
Функциональные обязанности
Своевременное и качественное исполнение поручений руководства; разработка и согласование проектов нормативно-правовых актов, международных Соглашений и Договоров в рамках экономических интеграционных процессов (Евразийский экономический союз, Таможенный союз, Единое экономическое пространство, Евразийское экономическое сообщество, Содружество Независимых Государств, Всемирная торговая организация); сотрудничество с Министерством иностранных дел Республики Казахстан и дипломатическими представительствами Республики Казахстан, аккредитованных в зарубежных странах, в целях реализации задач, поставленных перед Департаментом; протокольно-организационное обеспечение внутригосударственных и международных мероприятий, проводимых Министерством в рамках экономических интеграционных процессов; организация и проведение переговоров с иностранными делегациями и представителями международных экономических интеграционных организаций, международных форумов; подготовка совместно со структурными подразделениями Министерства материалов к проведению визитов, встреч руководства Министерства с представителями зарубежных стран и международных экономических интеграционных организаций; подготовка выступлений, докладов, справочных и информационных материалов для руководства Министерства; мониторинг реализации государственной политики по вопросам международных экономических интеграционных процессов и международных документов в пределах компетенции Министерства.
Приложение 2
к приказу Министерства нефти и газа
Республики Казахстан
от 31 марта 2014 года № 107-ж

1. Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті
«Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына
біліктілік талаптары 1-1. Комитет төрағасының орынбасары, санаты С-1, (№ 17-0-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техникалық (Геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау; Тау-кен ісі; Мұнай-газ ісі; Металлургия; Машина жасау; Көлік, көліктік техника және технология; Технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша); Құрылыс; Пайдалы қазбаларды байыту) немесе экономикалық (Экономика; Есеп және аудит; Қаржы; Менеджмент; Мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
Үлгілік бiлiктiлiк талаптарына сәйкес, қажетті білімдер
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Осы лауазымға сәйкес келетін облыста жұмыс өтілінің болуы.
Функционалдық міндеттер
Комитет басқармаларының жұмысына жалпы басшылық жасау; мұнай-газ, мұнай-химия өнеркәсібі, көмірсутек шикізатын тасымалдау салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асырға қатысу; комитет қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету; жер қойнауын пайдаланушылар мен лицензиаттар қызметін тексеруді ұйымдастыруды қамтамасыз ету; арнайы құрылған жұмыс тобы және комиссия қызметіне қатысу; төраға тапсырмасы бойынша пайдалы қазбаларды барлау және игеру жөніндегі орталық комиссия жұмысына қатысу; өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді және нормативтік құқықтық құжаттарды әзірлеуге, сондай-ақ мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және жүзеге асыруға қатысу; Қазақстан Республикасы Үкіметіне көмірсутек шикізатына арналған келісімшарттардың орындалуы туралы жыл сайынғы еспті дайындауға қатысу; лицензиялау, жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар туралы заңнаманың, көмірсутек шикізаты және көмірсутек шикізатына берілген келісімшарт талаптары бөлігіндегі, өнімді бөлу келісіміндегі бұзушылықты жою жөнінде шаралар қабылдау; қызмет түрі бойынша лицензиялар және мұнай-газ кешеніндегі рұқсаттар беру.
1-2. Мемлекеттік бақылау және рұқсат беру басқармасының
басшысы, санаты С-3 (№ 17-1-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техникалық (Геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау; Тау-кен ісі; Мұнай-газ ісі; Металлургия; Машина жасау; Көлік, көліктік техника және технология; Технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша); Құрылыс; Пайдалы қазбаларды байыту) немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
Үлгілік бiлiктiлiк талаптарына сәйкес, қажетті білімдер
Практикалық тәжірибесі

1. Квалификационные требования
к категориям административных государственных
должностей корпуса «Б» Комитета государственной
инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства
нефти и газа Республики Казахстан
1-1. Заместитель Председателя Комитета,
категория С-1 (№ 17-0-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Техническое (Геология и разведка месторождений полезных ископаемых; Горное дело; Нефтегазовое дело; Металлургия; Машиностроение; Транспорт, транспортная техника и технологии; Технологические машины и оборудование (по отраслям); Строительство; Обогащение полезных ископаемых) или экономическое (Экономика; Учет и аудит; Финансы; Менеджмент; Государственое и местное управление) или Право (Юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Необходимые знания, согласно типовым квалификационным требованиям
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35. (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управлений Комитета; участие в реализации государственной политики в сферах нефтегазовой, нефтехимической промышленности, транспортировки углеводородного сырья; обеспечение и организация работы Комитета;
обеспечение организации государственного контроля в пределах компетенции; участие в работе комиссий и специально создаваемых рабочих групп; участие в работе Центральной комиссии по разработке месторождений углеводородного сырья (ЦКР); участие в разработке нормативных правовых актов и нормативно-технических документов, а также в разработке и реализации государственных и отраслевых программ в пределах своей компетенции; участие в подготовке ежегодного отчета Правительству Республики Казахстан о ходе выполнения контрактов на углеводородное сырье; принятие мер по устранению нарушений законодательства о лицензировании, недрах и недропользовании в части углеводородного сырья и условий контрактов на углеводородное сырье, соглашений о разделе продукции; выдача лицензий по видам деятельности и выдача разрешений в нефтегазовом комплексе.
1-2. Руководитель Управления
государственной инспекции и выдачи разрешения,
категория С-3 (№ 17-1-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Техническое (Геология и разведка месторождений полезных ископаемых; Горное дело; Нефтегазовое дело; Металлургия; Машиностроение; Транспорт, транспортная техника и технологии; Технологические машины и оборудование (по отраслям); Строительство; Обогащение полезных ископаемых) или Право (Юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Необходимые знания, согласно типовым квалификационным требованиям
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Осы лауазымға сәйкес келетін облыста жұмыс өтілінің болуы.
Функционалдық міндеттер
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасауды жүзеге асыру; құзыреті шеңберінде мұнай-газ, мұнай-химия өнеркәсібі, көмірсутек шикізатын тасымалдау салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асырға қатысу; мұнай-газ кешеніндегі жер қойнауын пайдаланушылар қызметін тексеруді ұйымдастыру және оған қатысу; құзыреті шеңберінде мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруға қатысу және ұйымдастыру; арнайы құрылған жұмыс тобы және комиссия қызметіне қатысу; Төраға тапсырмасы бойынша пайдалы қазбаларды барлау және игеру жөніндегі орталық комиссия жұмысына қатысу; өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді және нормативтік құқықтық құжаттарды әзірлеуге, сондай-ақ мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; ұңғымалар объектiлерiн сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты iске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары жағдайында газды технологиялық ерiксiз жағу кезiнде iлеспе және (немесе) табиғи газды алау етiп жағуға рұқсат беру жөніндегі өтініштерді қарастыруды қамтамасыз ету; теңізде ғылыми зерттеулер жүргізу жөніндегі хабарламаны қарастыруды қамтамасыз ету; теңiз құрылысын салу немесе орналастыру бойынша теңiзде мұнай операцияларын жүзеге асыруға рұқсат беру өтініштерді қарастыруды қамтамасыз ету; ұңғыманы бұрғылауға рұқсат беру жөніндегі өтініштерді қарастыруды қамтамасыз ету; қат iшiндегi қысымды ұстап тұру үшiн iлеспе және табиғи газды айдауға рұқсат беру жөніндегі өтініштерді қарастыруды қамтамасыз ету; теңiзде мұнай-газ құбырларын салуға және пайдалануға рұқсат беру жөніндегі өтініштерді қарастыруды қамтамасыз ету; құзыреті шеңберінде жүргізілген мемлекеттік бақылау қорытындысы бойынша бұзушылықтарды жою бойынша шаралар қабылдау.
1-3. Мемлекеттік бақылау және рұқсат беру басқармасының бас
сарапшысы, санаты С-4 (№ 17-1-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техникалық (Геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау; Тау-кен ісі; Мұнай-газ ісі; Металлургия; Машина жасау; Көлік, көліктік техника және технология; Технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша); Құрылыс; Пайдалы қазбаларды байыту) немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
Үлгілік бiлiктiлiк талаптарына сәйкес, қажетті білімдер
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35. (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления; участие в реализации государственной политики в сферах нефтегазовой, нефтехимической промышленности, транспортировки углеводородного сырья в пределах компетенции; организация и участие в осуществление государственного контроля в пределах компетенции; участие в работе центральной комиссии по разведке и разработке полезных ископаемых по поручению Председателя; участие в работе комиссий и специально создаваемых рабочих групп; участие в разработке нормативных правовых актов и нормативно-технических документов, а также в разработке и реализации государственных и отраслевых программ в пределах своей компетенции; обеспечение рассмотрения материалов заявок по выдаче разрешения на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования; обеспечение рассмотрения уведомлений по проведению морских научных исследований; обеспечение рассмотрения материалов заявок по выдаче разрешения на осуществление нефтяных операций на море по строительству или размещению морского сооружения; обеспечение рассмотрения материалов заявок по выдаче разрешение на бурение скважины; обеспечение рассмотрения материалов заявок по выдаче разрешения на нагнетание попутного и природного газа для поддержания внутрипластового давления; обеспечение рассмотрения материалов заявок по выдаче разрешения на строительство и эксплуатацию нефтегазопроводов на море; принятие мер по устранению нарушений по результатам проведенного государственного контроля в пределах компетенции.
1-3. Главный эксперт
Управления государственной инспекции и выдачи разрешения,
категория С-4 (№ 17-1-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Техническое (Геология и разведка месторождений полезных ископаемых; Горное дело; Нефтегазовое дело; Металлургия; Машиностроение; Транспорт, транспортная техника и технологии; Технологические машины и оборудование (по отраслям); Строительство; Обогащение полезных ископаемых) или Право (Юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Необходимые знания, согласно типовым квалификационным требованиям
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Осы лауазымға сәйкес келетін облыста жұмыс өтілінің болуы.
Функционалдық міндеттер
Құзыреті шеңберінде мұнай-газ, мұнай-химия өнеркәсібі, көмірсутек шикізатын тасымалдау салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу; құзыреті шеңберінде мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруға қатысу; арнайы құрылған жұмыс тобы және комиссия қызметіне қатысу; Төраға тапсырмасы бойынша пайдалы қазбаларды барлау және игеру жөніндегі орталық комиссия жұмысына қатысу; өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді және нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеуге, сондай-ақ мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; ұңғымалар объектiлерiн сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты iске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары жағдайында газды технологиялық ерiксiз жағу кезiнде iлеспе және (немесе) табиғи газды алау етiп жағуға рұқсат беру жөніндегі өтініштерді қарау және материалдарды әзірлеу; теңізде ғылыми зерттеулер жүргізу жөніндегі хабарламаны қабылдау; теңiз құрылысын салу немесе орналастыру бойынша теңiзде мұнай операцияларын жүзеге асыруға рұқсат беру жөніндегі материалдарды қарау және әзірлеу; ұңғыманы бұрғылауға рұқсат беру жөніндегі материалдарды қарау және әзірлеу; қат iшiндегi қысымды ұстап тұру үшiн iлеспе және табиғи газды айдауға рұқсат беру жөніндегі материалдарды қарау және әзірлеу; теңiзде мұнай-газ құбырларын салуға және пайдалануға рұқсат беру жөніндегі материалдарды қарау және әзірлеу; құзыреті шеңберінде жүргізілген мемлекеттік бақылау қорытындысы бойынша бұзушылықтарды жою бойынша шаралар қабылдау.
1-4. Мемлекеттік бақылау және рұқсат беру басқармасының бас
сарапшысы, санаты С-4 (№ 17-1-1-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техникалық (Геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау; Тау-кен ісі; Мұнай-газ ісі; Металлургия; Машина жасау; Көлік, көліктік техника және технология; Технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша); Құрылыс; Пайдалы қазбаларды байыту) немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
Үлгілік бiлiктiлiк талаптарына сәйкес, қажетті білімдер
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35. (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности.
Функциональные обязанности
Участие в реализации государственной политики в сферах нефтегазовой, нефтехимической промышленности, транспортировки углеводородного сырья в пределах компетенции; участие в осуществление государственного контроля в пределах компетенции; участие в работе центральной комиссии по разведке и разработке полезных ископаемых по поручению Председателя; участие в работе комиссий и специально создаваемых рабочих групп; участие в разработке нормативных правовых актов и нормативно-технических документов, а также в разработке и реализации государственных и отраслевых программ в пределах своей компетенции; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешения на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования; принятие уведомлений по проведению морских научных исследований; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешения на осуществление нефтяных операций на море по строительству или размещению морского сооружения; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешение на бурение скважины; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешения на нагнетание попутного и природного газа для поддержания внутрипластового давления; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешения на строительство и эксплуатацию нефтегазопроводов на море; принятие мер по устранению нарушений по результатам проведенного государственного контроля в пределах компетенции.
1-4. Главный эксперт
Управления государственной инспекции и выдачи разрешения,
категория С-4 (№ 17-1-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Техническое (Геология и разведка месторождений полезных ископаемых; Горное дело; Нефтегазовое дело; Металлургия; Машиностроение; Транспорт, транспортная техника и технологии; Технологические машины и оборудование (по отраслям); Строительство; Обогащение полезных ископаемых) или Право (Юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Необходимые знания, согласно типовым квалификационным требованиям
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Осы лауазымға сәйкес келетін облыста жұмыс өтілінің болуы.
Функционалдық міндеттер
Құзыреті шеңберінде мұнай-газ, мұнай-химия өнеркәсібі, көмірсутек шикізатын тасымалдау салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу; құзыреті шеңберінде мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруға қатысу; арнайы құрылған жұмыс тобы және комиссия қызметіне қатысу; Төраға тапсырмасы бойынша пайдалы қазбаларды барлау және игеру жөніндегі орталық комиссия жұмысына қатысу; өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді және нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеуге, сондай-ақ мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; ұңғымалар объектiлерiн сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты iске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары жағдайында газды технологиялық ерiксiз жағу кезiнде iлеспе және (немесе) табиғи газды алау етiп жағуға рұқсат беру жөніндегі өтініштерді қарау және материалдарды әзірлеу; теңізде ғылыми зерттеулер жүргізу жөніндегі хабарламаны қабылдау; теңiз құрылысын салу немесе орналастыру бойынша теңiзде мұнай операцияларын жүзеге асыруға рұқсат беру жөніндегі материалдарды қарау және әзірлеу; ұңғыманы бұрғылауға рұқсат беру жөніндегі материалдарды қарау және әзірлеу; қат iшiндегi қысымды ұстап тұру үшiн iлеспе және табиғи газды айдауға рұқсат беру жөніндегі материалдарды қарау және әзірлеу; теңiзде мұнай-газ құбырларын салуға және пайдалануға рұқсат беру жөніндегі материалдарды қарау және әзірлеу; құзыреті шеңберінде жүргізілген мемлекеттік бақылау қорытындысы бойынша бұзушылықтарды жою бойынша шаралар қабылдау.
1-5. Мемлекеттік бақылау және рұқсат беру басқармасының бас
сарапшысы, санаты С-4 (№ 17-1-1-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техникалық (Геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау; Тау-кен ісі; Мұнай-газ ісі; Металлургия; Машина жасау; Көлік, көліктік техника және технология; Технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша); Құрылыс; Пайдалы қазбаларды байыту) немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
Үлгілік бiлiктiлiк талаптарына сәйкес, қажетті білімдер
Практикалық тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35. (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности.
Функциональные обязанности
участие в реализации государственной политики в сферах нефтегазовой, нефтехимической промышленности, транспортировки углеводородного сырья в пределах компетенции; участие в осуществление государственного контроля в пределах компетенции; участие в работе центральной комиссии по разведке и разработке полезных ископаемых по поручению Председателя; участие в работе комиссий и специально создаваемых рабочих групп; участие в разработке нормативных правовых актов и нормативно-технических документов, а также в разработке и реализации государственных и отраслевых программ в пределах своей компетенции; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешения на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования; принятие уведомлений по проведению морских научных исследований; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешения на осуществление нефтяных операций на море по строительству или размещению морского сооружения; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешение на бурение скважины; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешения на нагнетание попутного и природного газа для поддержания внутрипластового давления; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешения на строительство и эксплуатацию нефтегазопроводов на море; принятие мер по устранению нарушений по результатам проведенного государственного контроля в пределах компетенции.
1-5. Главный эксперт
Управления государственной инспекции и выдачи разрешения,
категория С-4 (№ 17-1-1-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Техническое (Геология и разведка месторождений полезных ископаемых; Горное дело; Нефтегазовое дело; Металлургия; Машиностроение; Транспорт, транспортная техника и технологии; Технологические машины и оборудование (по отраслям); Строительство; Обогащение полезных ископаемых) или Право (Юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Необходимые знания, согласно типовым квалификационным требованиям
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Осы лауазымға сәйкес келетін облыста жұмыс өтілінің болуы.
Функционалдық міндеттер
Құзыреті шеңберінде мұнай-газ, мұнай-химия өнеркәсібі, көмірсутек шикізатын тасымалдау салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу; құзыреті шеңберінде мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруға қатысу; арнайы құрылған жұмыс тобы және комиссия қызметіне қатысу; Төраға тапсырмасы бойынша пайдалы қазбаларды барлау және игеру жөніндегі орталық комиссия жұмысына қатысу; өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді және нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеуге, сондай-ақ мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; ұңғымалар объектiлерiн сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты iске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары жағдайында газды технологиялық ерiксiз жағу кезiнде iлеспе және (немесе) табиғи газды алау етiп жағуға рұқсат беру жөніндегі өтініштерді қарау және материалдарды әзірлеу; теңізде ғылыми зерттеулер жүргізу жөніндегі хабарламаны қабылдау; теңiз құрылысын салу немесе орналастыру бойынша теңiзде мұнай операцияларын жүзеге асыруға рұқсат беру жөніндегі материалдарды қарау және әзірлеу; ұңғыманы бұрғылауға рұқсат беру жөніндегі материалдарды қарау және әзірлеу; қат iшiндегi қысымды ұстап тұру үшiн iлеспе және табиғи газды айдауға рұқсат беру жөніндегі материалдарды қарау және әзірлеу; теңiзде мұнай-газ құбырларын салуға және пайдалануға рұқсат беру жөніндегі материалдарды қарау және әзірлеу; құзыреті шеңберінде жүргізілген мемлекеттік бақылау қорытындысы бойынша бұзушылықтарды жою бойынша шаралар қабылдау.
1-6. Мемлекеттік бақылау және рұқсат беру басқармасының
сарапшысы, санаты С-5 (№ 17-1-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техникалық (Геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау; Тау-кен ісі; Мұнай-газ ісі; Металлургия; Машина жасау; Көлік, көліктік техника және технология; Технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша); Құрылыс; Пайдалы қазбаларды байыту)
Кәсіби біліктілігі
Үлгілік бiлiктiлiк талаптарына сәйкес, қажетті білімдер
Функционалдық міндеттер
Құзыреті шеңберінде мұнай-газ, мұнай-химия өнеркәсібі, көмірсутек шикізатын тасымалдау салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу; құзыреті шеңберінде мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруға қатысу; өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді және нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеуге, сондай-ақ мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; ұңғымалар объектiлерiн сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты iске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары жағдайында газды технологиялық ерiксiз жағу кезiнде iлеспе және (немесе) табиғи газды алау етiп жағуға рұқсат беру жөніндегі өтініштерді қарау және материалдарды әзірлеу; теңізде ғылыми зерттеулер жүргізу жөніндегі хабарламаны қабылдау; теңiз құрылысын салу немесе орналастыру бойынша теңiзде мұнай операцияларын жүзеге асыруға рұқсат беру жөніндегі материалдарды қарау және әзірлеу; ұңғыманы бұрғылауға рұқсат беру жөніндегі материалдарды қарау және әзірлеу; қат iшiндегi қысымды ұстап тұру үшiн iлеспе және табиғи газды айдауға рұқсат беру жөніндегі материалдарды қарау және әзірлеу; теңiзде мұнай-газ құбырларын салуға және пайдалануға рұқсат беру жөніндегі материалдарды қарау және әзірлеу; құзыреті шеңберінде жүргізілген мемлекеттік бақылау қорытындысы бойынша бұзушылықтарды жою бойынша шаралар қабылдау; мұнай-газ кешеніндегі берілген, қайта рәсімделген рұқсаттардың тізілімін және есебін жүргізу.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35. (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности.
Функциональные обязанности
участие в реализации государственной политики в сферах нефтегазовой, нефтехимической промышленности, транспортировки углеводородного сырья в пределах компетенции; участие в осуществление государственного контроля в пределах компетенции; участие в работе центральной комиссии по разведке и разработке полезных ископаемых по поручению Председателя; участие в работе комиссий и специально создаваемых рабочих групп; участие в разработке нормативных правовых актов и нормативно-технических документов, а также в разработке и реализации государственных и отраслевых программ в пределах своей компетенции; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешения на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования; принятие уведомлений по проведению морских научных исследований; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешения на осуществление нефтяных операций на море по строительству или размещению морского сооружения; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешение на бурение скважины; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешения на нагнетание попутного и природного газа для поддержания внутрипластового давления; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешения на строительство и эксплуатацию нефтегазопроводов на море; принятие мер по устранению нарушений по результатам проведенного государственного контроля в пределах компетенции.
1-6. Эксперт
Управления государственной инспекции и выдачи разрешения,
категория С-5 (№ 17-1-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Техническое (Геология и разведка месторождений полезных ископаемых; Горное дело; Нефтегазовое дело; Металлургия; Машиностроение; Транспорт, транспортная техника и технологии; Технологические машины и оборудование (по отраслям); Строительство; Обогащение полезных ископаемых)
Профессиональная компетентность
Необходимые знания, согласно типовым квалификационным требованиям
Функциональные обязанности
участие в реализации государственной политики в сферах нефтегазовой, нефтехимической промышленности, транспортировки углеводородного сырья в пределах компетенции; участие в осуществление государственного контроля в пределах компетенции; участие в разработке нормативных правовых актов и нормативно-технических документов, а также в разработке и реализации государственных и отраслевых программ в пределах своей компетенции; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешения на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования; принятие уведомлений по проведению морских научных исследований; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешения на осуществление нефтяных операций на море по строительству или размещению морского сооружения; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешение на бурение скважины; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешения на нагнетание попутного и природного газа для поддержания внутрипластового давления; рассмотрение и подготовка материалов по выдаче разрешения на строительство и эксплуатацию нефтегазопроводов на море; ведение реестра и учета по выданным, переоформленным разрешениям в нефтегазовом комплексе; принятие мер по устранению нарушений по результатам проведенного государственного контроля в пределах компетенции.

1-9. Лицензиялау және заң қызметі басқармасының басшысы, санаты
С-3 (№ 17-2-0)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техникалық (Мұнай-газ ісі; Тау-кен ісі; Геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау) немесе экономикалық (Экономика; Есеп және аудит; Қаржы; Менеджмент; Мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
Үлгілік бiлiктiлiк талаптарына сәйкес, қажетті білімдер
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Осы лауазымға сәйкес келетін облыста жұмыс өтілінің болуы.
Функционалдық міндеттер
Басқарманың жұмысын жалпы басқару; мұнай-газ, мұнай-химия өнеркәсібі, көмірсутек шикізатын тасымалдау салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асырға қатысу; лицензиаттардың лицензиялаудың шарттары мен тәртібін сақтауына лицензиялық бақылауды жүзеге асырау; мемлекеттік бақылау мен қадағалау және лицензиялау туралы заңнамаларға сәйкес лицензиаттардың қызметтерін тексеруді ұйымдастыруды қамтамасыз ету; арнайы құрылған жұмыс тобы және комиссия қызметіне қатысу; өз құзыреті шегінде лицензиялау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге, сондай-ақ нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеуге, және мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; лицензиялау туралы заңнамаларды бұзушылықты жою жөнінде шара қолдану; лицензиялау туралы Қазақстан Республикасы заңнамалары талаптарының бұзылуы туралы уәкілетті және құқық қорғау органдарына материалдар әзірлеуді қамтамасыз ету; лицензиялау саласындағы заңнама талаптарының бұзылуы туралы істер бойынша талап арыз дайындауды қамтамасыз ету және сотпен іс қарауға қатысу; лицензиялау туралы заңнамаға сәйкес мұнай-газ кешеніндегі қызмет түрлері бойынша лицензияларды берудің өтініштерін қарау тәртібін және оларды рәсімдеуді қамтамасыз ету; Е – лицензиялау мемлекеттік деректер орталығы жұмысын қамтамасыз ету; қаралған мерзімде және толық көлемде лицензиялау қызметі жөніндегі есептілікті әзірлеуді қамтамасыз ету; нормативтік құқықтық актілерге мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету; Комитет әзірлеген нормативтік құқықтық актілерді бекітуге енгізу жөніндегі жұмысты қамтамасыз ету; құжат айналымының бірынғай тәртібін қамтамасыз ету, құжаттармен жұмысты ұйымдастыру; іс номенклатурасын келісу, ведомстволық мұрағатта құжаттарды сақтау, ағымдағы мұрағаттан Ұлттық мұрағат қорына құжаттарды өткізу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; құжатайналымы, стратегиялық және операциялық жоспар бойынша есептілікті әзірлеуді қамтамасыз ету; кадрлық жұмыстың жүруін, мемлекеттік қызметкерлер мониторингі бойынша есептілікті қамтамасыз ету; бюджеттік өтінімдерді және Комитет қызметін қамтамасыз ету үшін бағдарламаларды келісу.

1-9. Руководитель
Управления лицензирования и юридической работы,
категория С-3 (№ 17-2-0)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Техническое (Нефтегазовое дело; Горное дело; Геология и разведка месторождени полезных ископаемых) или экономическое (Экономика; Учет и аудит; Финансы; Менеджмент; Государственое и местное управление) или Право (Юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Необходимые знания, согласно типовым квалификационным требованиям
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35. (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности.
Функциональные обязанности
общее руководство работой Управления; участие в реализации государственной политики в сферах нефтегазовой, нефтехимической промышленности, транспортировки углеводородного сырья; осуществление лицензионного контроля за соблюдением лицензиатами условий и правил лицензирования; обеспечение организации проверок деятельности лицензиатов в соответствии с законодательством о государственном контроле и надзоре и о лицензировании; участие в работе комиссий и специально создаваемых рабочих групп; разработка нормативных правовых актов в сфере лицензирования, а также участие в разработке нормативно-технических документов и реализации государственных и отраслевых программ в пределах своей компетенции; принятие мер по устранению нарушений законодательства о лицензировании; обеспечение подготовки материалов в правоохранительные и уполномоченные органы о нарушениях требований законодательства Республики Казахстан о лицензировании; обеспечение подготовки исковых требований и участия в судебных разбирательствах по делам о нарушениях требований законодательства в области лицензирования; обеспечение порядка рассмотрения заявлений на выдачу и оформление лицензий по видам деятельности в нефтегазовом комплексе в соответствии с законодательством о лицензировании; обеспечение работы государственной базы данных Е – лицензирования; обеспечение подготовки отчетности по функциям лицензирования в предусмотренные сроки и в полном объеме; обеспечение мониторинга нормативных правовых актов; обеспечение работы по внесению на утверждение нормативных правовых актов, разработанных Комитетом; обеспечение единого порядка документирования, организация работы с документами; организация работ по согласованию номенклатуры дел, хранению документов в ведомственном архиве; передаче документов из текущего архива в Национальный архивный фонд; обеспечение подготовки отчетности по документообороту, по стратегическому, операционному плану; обеспечение ведения кадровой работы, отчетности по мониторингу государственных служащих; согласование бюджетных заявок и программ для обеспечения функций Комитета.

1-10. Лицензиялау және заң қызметі басқармасының бас сарапшысы,
санаты С-4 (№ 17-2-1-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техникалық (Мұнай-газ ісі; Тау-кен ісі; Геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау) немесе экономикалық (Экономика; Есеп және аудит; Қаржы; Менеджмент; Мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
Үлгілік бiлiктiлiк талаптарына сәйкес, қажетті білімдер
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Осы лауазымға сәйкес келетін облыста жұмыс өтілінің болуы.
Функционалдық міндеттер
Мұнай-газ, мұнай-химия өнеркәсібі, көмірсутек шикізатын тасымалдау салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асырға қатысу; лицензиялау туралы заңнамаға сәйкес мұнай-газ кешеніндегі қызмет түрлеріне лицензиялар әзірлеу және өтінімдерді қарау; мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы заңнамаға сәйкес жергілікті жерлерде лицензиаттар қызметін тексеруді ұйымдастыру және қатысу; жергілікті жерлерде лицензиаттар қызметін тексеру жөнінде есептерді дайындау, мемлекеттік бақылау туралы заңнамаға сәйкес статистикалық есептілік жүргізу; өз құзыреті шегінде арнайы құрылған жұмыс тобы және комиссия қызметі жұмысына қатысу; өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді және нормативтіктехникалық құжаттарды әзірлеуге, сондай-ақ мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; лицензиялау туралы заңнамаларды бұзушылықты жою жөнінде шаралар қолдану; лицензиялау туралы Қазақстан Республикасы заңнамалары талаптарының бұзылуы туралы уәкілетті және құқық қорғау органдарына материалдар әзірлеу; лицензиялау саласындағы заңнама талаптарының бұзылуы туралы істер бойынша талап арыз дайындау және сотпен іс қарауға қатысу; өз құзыреті шегінде лицензиялау мәселесі бойынша мемлекеттік органдармен, шаруашылық субъектілерімен хат алмасуды жүзеге асыру; лицензиялау қызметі жөніндегі есептілік үшін ақпарат әзірлеу; жыл сайынға есепті, берілген және қайта рәсімделген лицензиялар тізілімін жүргізу үшін ақпарат әзірлеу; лицензиялау және ақпараттандыру туралы заңнамаларға сәйкес интернет-ресурстарды орналастыру үшін лицензиялау жөніндегі ақпаратты әзірлеу.

1-10. Главный эксперт
Управления лицензирования и юридической работы,
категория С-4 (№ 17-2-1-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Техническое (Нефтегазовое дело; Горное дело; Геология и разведка месторождени полезных ископаемых) или экономическое (Экономика; Учет и аудит; Финансы; Менеджмент; Государственое и местное управление) или Право (Юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Необходимые знания, согласно типовым квалификационным требованиям
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35. (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности.
Функциональные обязанности
участие в реализации государственной политики в сферах нефтегазовой, нефтехимической промышленности, транспортировки углеводородного сырья; рассмотрение заявлений и оформление лицензий по видам деятельности в нефтегазовом комплексе в соответствии с законодательством о лицензировании; организация и участие в проверках деятельности лицензиатов на местах в соответствии с законодательством о государственном контроле и надзоре; подготовка отчетов по проведенным проверкам деятельности лицензиатов на местах, ведение статистической отчетности в соответствии с законодательством о государственном контроле; участие в работе комиссий и специально создаваемых рабочих групп в пределах своей компетенции; участие в разработке нормативных правовых актов и нормативно-технических документов, а также в разработке и реализации государственных и отраслевых программ в пределах своей компетенции; принятие мер по устранению нарушений законодательства о лицензировании; подготовка материалов в правоохранительные и уполномоченные органы о нарушениях требований законодательства Республики Казахстан; подготовка исковых требований и участия в судебных разбирательствах по делам о нарушениях требований законодательства в области лицензирования; осуществление переписки с хозяйствующими субъектами, государственными органами по вопросам лицензирования в пределах своей компетенции;
подготовка информации для отчетности по функциям лицензирования; подготовка информации для ведения реестров выданных и переоформленных лицензий, ежегодных отчетов; подготовка необходимой информации по лицензированию для размещения на интернет-ресурсе в соответствии с законодательством об информатизации, о лицензировании; работа в государственной базе данных Е – лицензирование; работа в государственной базе данных Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан «Client Rnion».

1-11. Лицензиялау және заң қызметі басқармасының бас сарапшысы, санаты С-4 (№ 17-2-1-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техникалық (Мұнай-газ ісі; Тау-кен ісі; Геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау) немесе экономикалық (Экономика; Есеп және аудит; Қаржы; Менеджмент; Мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
Үлгілік бiлiктiлiк талаптарына сәйкес, қажетті білімдер
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Осы лауазымға сәйкес келетін облыста жұмыс өтілінің болуы.
Функционалдық міндеттер
Мұнай-газ, мұнай-химия өнеркәсібі, көмірсутек шикізатын тасымалдау салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асырға қатысу; арнайы құрылған жұмыс тобы және комиссия қызметіне қатысу; өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді және нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеуге, сондай-ақ мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; Қазақстан Республикасы заңнамалары талаптарының бұзылуы туралы уәкілетті және құқық қорғау органдарына материалдар әзірлеу; заңнамалар талаптарының бұзылуы туралы істер бойынша талап арыз әзірлеу және сотпен іс қарауға қатысу; құжат айналымының бірыңғай тәртібін қамтамасыз ету, құжаттармен жұмысты ұйымдастыру; іс номенклатурасын әзірлеу; ведомстволық мұрағатта құжаттарды сақтауды жүргізу; ведомстволық мұрағаттан Ұлттық мұрағат қорына құжаттарды өткізу; құжат айналымы туралы статистикалық есептілік әзірлеу; нормативтік құқықтық актілерге мониторинг жүргізу; Комитет әзірленген нормативтік құқықтық актілерді бекітуге енгізу жөніндегі жұмысты қамтамасыз ету; стратегиялық және операциялық жоспар бойынша есептілікті жүргізу; өз құзыреті шегінде бюджеттік өтінімдерді және бағдарламаларды қалыптастыру; кадрлық жұмысты, мемлекеттік қызметкерлер мониторингі бойынша есептілік жүргізу.
1-12. Лицензиялау және заң қызметі басқармасының бас сарапшысы,
санаты С-4 (№ 17-2-1-3)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техникалық немесе экономикалық немесе заңгерлік
Кәсіби біліктілігі
Үлгілік бiлiктiлiк талаптарына сәйкес, қажетті білімдер
Практикалық
тәжірибесі

1-11. Главный эксперт
Управления лицензирования и юридической работы,
категория С-4 (№ 17-2-1-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Техническое (Нефтегазовое дело; Горное дело; Геология и разведка месторождени полезных ископаемых) или экономическое (Экономика; Учет и аудит; Финансы; Менеджмент; Государственое и местное управление) или Право (Юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Необходимые знания, согласно типовым квалификационным требованиям
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35. (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности.
Функциональные обязанности
Участие в реализации государственной политики в сферах нефтегазовой, нефтехимической промышленности, транспортировки углеводородного сырья; участие в работе комиссий и специально создаваемых рабочих групп; участие в разработке нормативных правовых актов и нормативно-технических документов, а также в разработке и реализации государственных и отраслевых программ в пределах своей компетенции; обеспечение единого порядка документирования, организация работы с документами; подготовка номенклатуры дел; ведение хранения документов в ведомственном архиве; передача документов из текущего архива в Национальный архивный фонд; подготовка статистических отчетов о документообороте; ведение мониторинга нормативных правовых актов; работа по внесению на утверждение нормативных правовых актов, разработанных Комитетом; ведение отчетности по стратегическому, операционному плану; формирование бюджетной заявки и программ в пределах компетенции; ведение кадровой работы, отчетности по мониторингу государственных служащих; размещение и мониторинг наличия на интернет-ресурсе необходимой информации по газосетевым организациям в соответствии с действующим законодательством; подготовка отчетности по свидетельствам об аккредитации; организация и участие в проверках деятельности газосетевых организаций на местах в соответствии с законодательством о государственном контроле и надзоре; ведение реестра газосетевых организаций.
1-12. Главный эксперт
Управления лицензирования и юридической работы,
категория С-4 (№ 17-2-1-3)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Техническое (Нефтегазовое дело; Горное дело; Геология и разведка месторождени полезных ископаемых) или экономическое (Экономика; Учет и аудит; Финансы; Менеджмент; Государственое и местное управление) или Право (Юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Необходимые знания, согласно типовым квалификационным требованиям
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/35 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілердiң Мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 санымен тіркелген).
Осы лауазымға сәйкес келетін облыста жұмыс өтілінің болуы.
Функционалдық міндеттер
Мұнай-газ, мұнай-химия өнеркәсібі. Көмірсутек шикізатын тасымалдау салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асырға қатысу; лицензиялау туралы заңнамаға сәйкес мұнай-газ кешеніндегі қызмет түрлеріне лицензиялар әзірлеу жэне өтінімдерді қарау; мемлекеттік бақылау жэне қадағалау туралы заңнамаға сәйкес жергілікті жерлерде лицензиаттар қызметін тексеруді ұйымдастыру және қатысу; жергілікті жерлерде лицензиаттар қызметін тексеру жөнінде есептерді дайындау, мемлекеттік бақылау туралы заңнамаға сәйкес статистикалық есептілік жүргізу; өз құзыреті шегінде арнайы кұрылған жұмыс тобы және комиссия қызметі жұмысына қатысу; өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді және нормативтік техникалық құжаттарды әзірлеуге, сондай-ақ мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу; лицензиялау туралы заңнамаларды бұзушылықты жою жөнінде шаралар қолдану; лицензиялау туралы Қазақстан Республикасы заңнамалары талаптарының бұзылуы туралы уәкілетті және құқық қорғау органдарына материалдар әзірлеу; лицензиялау саласындағы заңнама талаптарының бұзылуы туралы істер бойынша талап арыз дайындау және сотпен іс карауға қатысу; өз құзыреті шегінде лицензиялау мәселесі бойынша мемлекеттік органдармен, шаруашылық субъектілерімен хат алмасуды жүзеге асыру; лицензиялау қызметі жөніндегі есептілік үшін ақпарат әзірлеу; жыл сайынғы есепті, берілген және қайта рәсімделген лицензиялар тізілімін жүргізу үшін ақпарат әзірлеу; лицензиялау және ақпараттандыру туралы заңнамаларға сәйкес интернет-ресурстарды орналастыру үшін лицензиялау жөніндегі ақпаратты әзірлеу.
1-13. Лицензиялау және заң қызметі басқармасының сарапшысы,
санаты С-5 (№ 17-2-2-1)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техникалық (Мұнай-газ ісі; Тау-кен ісі; Геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау) немесе экономикалық (Экономика; Есеп және аудит; Қаржы; Менеджмент; Мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
Үлгілік бiлiктiлiк талаптарына сәйкес, қажетті білімдер
Функционалдық міндеттер
мұнай-газ, мұнай-химия өнеркәсібі, көмірсутек шикізатын тасымалдау салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асырға қатысу;
берілген және қайта рәсімделген лицензиялар тізілімін жүргізу мұнай-газ кешеніндегі қызмет түрлері бойынша өтінімдерді қабылдауға және рәсімделген лицензияларды беру;
Е – лицензиялау мемлекеттік деректер орталығындағы жұмыс;
лицензиялау қызметі бойынша есептілік әзірлеу;
өз құзыреті шегінде лицензиялау мәселесі бойынша мемлекеттік органдармен, шаруашылық субъектілерімен хат алмасуды жүзеге асыру;
лицензиялау және ақпараттандыру туралы заңнамаларға сәйкес интернет-ресурста лицензиялау жөніндегі қажетті ақпаратты орналастыру және мониторинг жүргізу;
лицензиялау материалдарын, лицензиялау жөніндегі хат алмасуды мұрағатқа әзірлеу, мұрағат ісін жүргізу;
өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді және нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеуге, сондай-ақ мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» утвержденные приказом Председателя Агентства по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/35. (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084).
Наличие опыта работы в области, соответствующей данной должности.
Функциональные обязанности
Участие в реализации государственной политики в сферах
нефтегазовой, нефтехимической промышленности, транспортировки углеводородного сырья; участие в работе комиссий и специально создаваемых рабочих групп в пределах своей компетенции; участие в разработке нормативных правовых актов и нормативно-технических документов, а также в разработке и реализации государственных и отраслевых программ в пределах своей компетенции; подготовка материалов в правоохранительные и уполномоченные органы о нарушениях требований законодательства Республики Казахстан; работа в государственной базе данных «Е – лицензирование»; размещение и мониторинг наличия на интернет-ресурсе необходимой информации по уведомлениям в соответствии с действующим законодательством; подготовка отчетности по функциям уведомления; осуществление переписки с хозяйствующими субъектами, государственными органами по вопросам уведомительного порядка в пределах своей компетенции; организация и участие в проверках деятельности оптовых поставщиков нефтепродуктов на местах в соответствии с законодательством о государственном контроле и надзоре; осуществление работы по приему уведомлений; ведение реестра субъектов, подавших уведомление.
1-13. Эксперт
Управления лицензирования и юридической работы,
категория С-5 (№ 17-2-2-1)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Техническое (Нефтегазовое дело; Горное дело; Геология и разведка месторождени полезных ископаемых) или экономическое (Экономика; Учет и аудит; Финансы; Менеджмент; Государственое и местное управление) или Право (Юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Необходимые знания, согласно типовым квалификационным требованиям
Функциональные обязанности
ведение реестров выданных и переоформленных лицензий, ежегодных отчетов; прием к рассмотрению заявлений и осуществление выдачи оформленных лицензий по видам деятельности в нефтегазовом комплексе; работа в государственной базе данных «Е – лицензирование»; подготовка отчетности по функциям лицензирования; осуществление переписки с хозяйствующими субъектами, государственными органами по вопросам лицензирования в пределах своей компетенции; размещение и мониторинг наличия на интернет-ресурсе необходимой информации по лицензированию в соответствии с законодательством об информатизации, о лицензировании; архивация лицензионных материалов, переписки по вопросам лицензирования, ведение архива; организация и участие в проверках деятельности лицензиатов на местах в соответствии с законодательством о государственном контроле и надзоре; работа в государственной базе данных Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан «Client Rnion».

1-14. Лицензиялау және заң қызметі басқармасының сарапшысы,
санаты С-5 (№ 17-2-2-2)
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары: Техникалық (Мұнай-газ ісі; Тау-кен ісі; Геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау) немесе экономикалық (Экономика; Есеп және аудит; Қаржы; Менеджмент; Мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе заңгерлік.
Кәсіби біліктілігі
Үлгілік бiлiктiлiк талаптарына сәйкес, қажетті білімдер
Функционалдық міндеттер
мұнай-газ, мұнай-химия өнеркәсібі, көмірсутек шикізатын тасымалдау салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асырға қатысу;
берілген және қайта рәсімделген лицензиялар тізілімін жүргізу мұнай-газ кешеніндегі қызмет түрлері бойынша өтінімдерді қабылдауға және рәсімделген лицензияларды беру; Е – лицензиялау мемлекеттік деректер орталығындағы жұмыс; лицензиялау қызметі бойынша есептілік әзірлеу; өз құзыреті шегінде лицензиялау мәселесі бойынша мемлекеттік органдармен, шаруашылық субъектілерімен хат алмасуды жүзеге асыру; лицензиялау және ақпараттандыру туралы заңнамаларға сәйкес интернет-ресурста лицензиялау жөніндегі қажетті ақпаратты орналастыру және мониторинг жүргізу; лицензиялау материалдарын, лицензиялау жөніндегі хат алмасуды мұрағатқа әзірлеу, мұрағат ісін жүргізу; өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді және нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеуге, сондай-ақ мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу.

1-14. Эксперт
Управления лицензирования и юридической работы,
категория С-5 (№ 17-2-2-2)
Критерий
Требования
Образование
Высшее: Техническое (Нефтегазовое дело; Горное дело; Геология и разведка месторождени полезных ископаемых) или экономическое (Экономика; Учет и аудит; Финансы; Менеджмент; Государственое и местное управление) или Право (Юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Необходимые знания, согласно типовым квалификационным требованиям
Функциональные обязанности
Работа в государственной базе данных «Е – лицензирование»; подготовка отчетности по функциям уведомления; архивация уведомлений, переписки по вопросам уведомления, ведение архива;
ведение реестра субъектов, подавших уведомление и газосетевых организаций; осуществление работы по приему уведомлений; осуществление переписки с хозяйствующими субъектами, государственными органами по вопросам уведомительного порядка в пределах своей компетенции; размещение и мониторинг наличия на интернет-ресурсе необходимой информации по уведомлениям в соответствии с действующим законодательством; подготовка отчетности по функциям уведомления и газосетевых организаций; организация и участие в проверках деятельности оптовых поставщиков нефтепродуктов и газосетевых организаций на местах в соответствии с законодательством о государственном контроле и надзоре.