Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 17 сәуірдегі № 174 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 21 сәуірде № 9351 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 128 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 26.02.2015 № 128 бұйрығымен.
«Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасы 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 13-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (бұдан әрі – ҚР ҚМ СҚ):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден кейін оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықты ҚР ҚМ СҚ ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау ҚР ҚМ СҚ төрағасы Ә.С. Жұмаділдаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Орынбасары - Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі                                 Б.Сұлтанов
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің төрағасы
____________ А. Байменов
2014 жылғы «___» _________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Орынбасары -
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрінің 2014 жылғы
17 сәуірдегі № 174 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының деңгейлеріне қойылатын біліктілік талаптар
1. Салық аудиті басқармасы бойынша
Басқарма басшысы, С-3 санаты (СК-07-1) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғарғы - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.

Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 17 апреля 2014 года № 174. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 2014 года № 9351. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 128
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 26.02.2015 № 128.
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса «Б» Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (далее – НК МФ РК):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование;
3) обеспечить размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе НК МФ РК.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя НК МФ РК Джумадильдаева А.С.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер – Министра
Республики Казахстан – Министр
финансов Республики Казахстан              Б. Султанов
«СОГЛАСОВАНО»
Председатель Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
_________________ А. Байменов
«___» ___________ 2014 год
Утверждены
приказом Заместителя
Премьер – Министра
Республики Казахстан – Министра
финансов Республики Казахстан
от 17 апреля 2014 года № 174
Квалификационные требования
к категориям административных госудаственных
должностей корпуса «Б»
Налогового комитета Министерства финансов
Республики Казахстан
1. по Управлению налогового аудита
Руководитель управления, категория С-3 (НК-07-1) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.

2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылықты жүзеге асыру; Басқарма қызметкерлердің функционалдық міндеттемелерін, сондай-ақ олардың өзара қарым-қатынас тәртібін анықтау; Комитет басшылығының тапсырмаларын, Басқармада орындауға жататын бақылау және өзге де құжаттарды орындауына бақылауды жүзеге асыру; Басқарманың қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза салу туралы ұсыныстарды Комитетінің басшылығына дайындау және беру; Комитет Коллегиясының отырыстарында, Комитет басшылығымен жүргізілетін кеңестерде қатысу; Басқарманың құзіретіне кіретін мәселелері бойынша Комитет басшылығының қарауына ұсыныстар еңгізу; Комитеттің жұмыс жоспарлары бойынша атқарған жұмыс туралы Басқарманың есептерін бекіту; Заңнамен бекітілген тәртібі бойынша Басқарманың құзіретіне кіретін мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының құқық қорғау және басқа мемлекеттік органдармен өзар аіс-әрекетті жүзеге асыру; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Басқармада жұмыс және атқару тәртіптерін қамтамасыз ету; «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңымен көзделген және Комитет басшылығының тапсырмаларына сәйкес оған жүктелген өзге де міндеттемелерді орындау; жұмыс әдістерін жетілдіру мәселелері бойынша семинарлар ұйымдастыру, салық заңнамасын үйрену, салық заңнамасына өзгерістер мен толықтырулар енгізу жұмысына қатысу; Басқарма қызметкерлері жұргізген тексеру материалдарын қарау; облыстар бойынша департаменттерінде салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету бойынша бақылау-экономикалық жұмыс жағдайын кешенді тексерулерге қатысу; Басқарма құзыры шегінде облыстар бойынша департаменттерге әдістемелік көмек көрсету.
Бас сарапшы, С-4 санаты (СК-07-2, СК-07-3, СК-07-4, СК-07-5, СК-07-6, СК-07-7, СК-07-8, СК-07-9) - 8 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғарғы - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.

2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства Управления; определение функциональных обязанностей работников Управления, а также порядок их взаимодействия; осуществление контроля за исполнением поручений руководства Комитета, контрольных и иных документов, находящихся на исполнении в Управлении; подготовка и представление руководству Комитета предложений о поощрении работников Управления и наложении на них дисциплинарных взысканий; принятие участия на заседаниях Коллегии Комитета, совещаниях, проводимых руководством Комитета; внесение предложений на рассмотрение руководства Комитета по вопросам, входящим в компетенцию Управления; утверждение отчетов Управления о проделанной работе по планам работы Комитета; осуществление взаимодействия с правоохранительными и другими государственными органами РК по вопросам, входящим в компетенцию Управления в порядке, установленном законодательством; обеспечение трудовой и исполнительной дисциплин в Управлении в соответствии с законодательством Республики Казахстан; выполнение иных обязанностей, предусмотренных Законом «О государственной службе» и возложенных на него в соответствии с поручениями руководства Комитета; организация семинаров по вопросам совершенствования методов работы, изучения налогового законодательства, участие в работе по внесению изменений и дополнений в налоговое законодательство; рассмотрение материалов проверок, проведенных работниками Управления; участие в комплексных проверках состояния контрольно-экономической работы по обеспечению поступления налогов и других обязательных платежей в бюджет в департаментах по областям; оказание методической помощи департаментам по областям в пределах компетенции Управления.
Главный эксперт, категория С-4 (НК-07-2, НК-07-3, НК-07-4, НК-07-5, НК-07-6, НК-07-7, НК-07-8, НК-07-9) - 8 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.

2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Салық аудитін жетілдіру бөлігінде Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерін әзірлеуге қатысу салық тексерулерін жүргізу бөлігінде салық бақылауын жүзеге асыру кезінде салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсу толықтығын Басқарма құзыры шегінде қамтамасыз ету; «Салық аудитін электрондық бақылау» ақпараттық жүйесінің көмегімен салық органдарын салық аудитін бақылауды ұйымдастыру; салық тексерулері бойынша, оның ішінде ақпараттық жүйелерін қолданумен салық тексерулері мәселелері бойынша салық әкімшілендіруін жетілдіру; шаруашылық етуші субъектілердің салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді дұрыс есептеу және уақтылы төлеуін, оның ішінде құқық қорғау органдарының салық тексерулерін ұйымдастыру және қатысу; Басқарма құзыры шегінде облыстар бойынша департаменттердің жұмыс жағдайын тексерулерді ұйымдастыру және қатысу; Басқарма мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылдарын жүзеге асыруға қатысу; Басқарма құзырына жататын мәселелер жөнінде әдістемелік ұсыныстар, консультациялық хаттар әзірлеу; Басқарма құзыры шегінде облыстар бойынша департаменттерге практикалық және әдістемелік көмек көрсету; салық төлеушілердің, сондай-ақ Эврика сайтына келіп түсетін ұсыныстары мен жүгіністерін қарау, алқа мәжілістері, жиындары үшін материалдар даярлауға қатысу; салықтық құқық бұзушылықтарын анықтау және талдау затына заңды және жеке тұлғаға қатысты материалдарды және мәліметтерді зерделеу, және осындай салық төлеушілерге салық бақылау шараларын қолдану бойынша ҚР ҚМ СҚ-нің басшылығына ұсыныстарды еңгізу мақсатында салық төлеуден бас тарту тәсілін қолдану; Салықтық құқық бұзушылықты жасауға және салық төлеуден бас тарту тәсілін құруға жағдай туғызған шарттар мен себептер жөнінде талдамалы жұмыс нәтижелері бойынша ұсыныстарды енгізу; Комитет Коллегиясының отырыстарында, Комитет басшылығымен жүргізілетін кеңестерде қатысу; Басқарманың құзіретіне кіретін міселелері бойынша салық тексерістерді және салық органдардың тексерістерін ұйымдастыруға және жүргізуге қатысу; Заңнамамен бекітілген тәртібі бойынша, Басқарманың құзіретіне кіретін мәселелері бойынша ҚР құқық қорғау және басқа мемлекеттік органдармен өзара іс-әрекетті жүзеге асыру; ҚР ҚМ СҚ Басқарма бастығының тапсырыстарын уақытында және сапалы орындау; «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңымен көзделген және Комитет басшылығының тапсырмаларына сәйкес оған жүктелген өзге де міндеттемелерді орындау.

2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в разработке законодательных актов Республики Казахстан, в части совершенствования налогового аудита; обеспечение в пределах компетенции Управления полноты поступления налогов и других обязательных платежей в бюджет при осуществлении налогового контроля в части проведения налоговых проверок; организация контроля налогового аудита налоговых органов, посредством информационной системы «Электронный контроль налогового аудита»; совершенствование налогового администрирования по вопросам налоговых проверок, в том числе с использованием информационных систем; организация и участие в проведении налоговых проверок хозяйствующих субъектов по вопросу правильности исчисления и своевременности уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет, в том числе с правоохранительными органами; организация и участие в проведении проверок состояния работы налоговых департаментов по областям в пределах компетенции Управления; изучения налогового законодательства, участие в работе по внесению изменений и дополнений в налоговое законодательство, участие в осуществлении взаимодействия с другими государственными органами по вопросам Управления; разработка методических рекомендаций, консультационных писем по вопросам, относящимся к компетенции Управления; оказание практической и методологической помощи департаментам по областям в пределах компетенции Управления; рассмотрение обращений налогоплательщиков, а также предложений, поступающих на сайт Эврика, в пределах компетенции Управления; участие в подготовке материалов для коллегий, совещаний; изучение материалов и сведений, касающихся юридических и физических лиц на предмет выявления и анализа налоговых правонарушений, применения схем уклонения от уплаты налогов, с целью внесения предложений руководству НК МФ РК по применению мер налогового контроля к таким налогоплательщикам; по результатам аналитической работы внесение предложений по устранению причин и условий, способствовавшим совершению налоговых правонарушений и созданию схем уклонения от уплаты налогов; принятие участия на заседаниях Коллегии Комитета, совещаниях, проводимых руководством Комитета; своевременное и качественное исполнение поручений начальника Управления НК МФ РК; выполнений иных обязанностей, предусмотренных Законом «О государственной службе» и возложенных на него в соответствии с поручениями руководства Комитета.

Сарапшы, санаты С-5 (СК-07-10, СК-07-11, СК-07-12, СК-07-13, СК-07-14, СК-07-15, СК-07-16) - 7 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғарғы - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Салық аудитін жетілдіру бөлігінде Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерін әзірлеуге қатысу салық тексерулерін жүргізу бөлігінде салық бақылауын жүзеге асыру кезінде салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсу толықтығын Басқарма құзыры шегінде қамтамасыз ету; «Салық аудитін электрондық бақылау» ақпараттық жүйесінің көмегімен салық органдарын салық аудитін бақылауды ұйымдастыру; салық тексерулері бойынша, оның ішінде ақпараттық жүйелерін қолданумен салық тексерулері мәселелері бойынша салық әкімшілендіруін жетілдіру; шаруашылық етуші субъектілердің салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді дұрыс есептеу және уақтылы төлеуін, оның ішінде құқық қорғау органдарының салық тексерулерін ұйымдастыру және қатысу; Басқарма құзыры шегінде облыстар бойынша департаменттердің жұмыс жағдайын тексерулерді ұйымдастыру және қатысу; Басқарма мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылдарын жүзеге асыруға қатысу; Басқарма құзырына жататын мәселелер жөнінде әдістемелік ұсыныстар, консультациялық хаттар әзірлеу; Басқарма құзыры шегінде облыстар бойынша департаменттерге практикалық және әдістемелік көмек көрсету; салық төлеушілердің, сондай-ақ Эврика сайтына келіп түсетін ұсыныстары мен жүгіністерін қарау, алқа мәжілістері, жиындары үшін материалдар даярлауға қатысу; белгіленген тәртіппен іс жүргізу, хранение документов Басқарма құжаттарын сақтау және оларды мұрағаттық сақтауға өткізуді жүзеге асыру; Салықтық құқық бұзушылықтарын анықтау және талдау затына заңды және жеке тұлғаға қатысты материалдарды және мәліметтерді зерделеу, және осындай салық төлеушілерге салық бақылау шараларын қолдану бойынша ҚР ҚМ СҚ-нің басшылығына ұсыныстарды еңгізу мақсатында салық төлеуден бас тарту тәсілін қолдану; салықтық құқық бұзушылықты жасауға және салық төлеуден бас тарту тәсілін құруға жағдай туғызған шарттар мен себептер жөнінде талдамалы жұмыс нәтижелері бойынша ұсыныстарды енгізу; басқарманың құзіретіне кіретін міселелері бойынша салық тексерістерді және салық органдардың тексерістерін ұйымдастыруға және жүргізуге қатысу; ҚР ҚМ СҚ Басқарма бастығының тапсырыстарын уақытында және сапалы орындау; «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңымен көзделген және Комитет басшылығының тапсырмаларына сәйкес оған жүктелген өзге де міндеттемелерді орындау.

Эксперт, категория С-5 (НК-07-10, НК-07-11, НК-07-12, НК-07-13, НК-07-14, НК-07-15, НК-07-16) - 7 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в разработке законодательных актов Республики Казахстан, в части совершенствования налогового аудита; обеспечение в пределах компетенции Управления полноты поступления налогов и других обязательных платежей в бюджет при осуществлении налогового контроля в части проведения налоговых проверок; организация контроля налогового аудита налоговых органов, посредством информационной системы «Электронный контроль налогового аудита»; совершенствование налогового администрирования по вопросам налоговых проверок, в том числе с использованием информационных систем; организация и участие в проведении налоговых проверок хозяйствующих субъектов по вопросу правильности исчисления и своевременности уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет, в том числе с правоохранительными органами; организация и участие в проведении проверок состояния работы налоговых департаментов по областям в пределах компетенции Управления; участие в осуществлении взаимодействия с другими государственными органами по вопросам Управления; разработка методических рекомендаций, консультационных писем по вопросам, относящимся к компетенции Управления; оказание практической и методологической помощи департаментам по областям в пределах компетенции Управления; рассмотрение обращений налогоплательщиков, а также предложений, поступающих на сайт Эврика, в пределах компетенции Управления; участие в подготовке материалов для коллегий, совещаний; введение в установленном порядке делопроизводства, хранение документов Управления и осуществление их передачу на архивное хранение; Изучение материалов и сведений, касающихся юридических и физических лиц на предмет выявления и анализа налоговых правонарушений, применения схем уклонения от уплаты налогов, с целью внесения предложений руководству НК МФ РК по применению мер налогового контроля к таким налогоплательщикам; по результатам аналитической работы внесение предложений по устранению причин и условий, способствовавшим совершению налоговых правонарушений и созданию схем уклонения от уплаты налогов; своевременное и качественное исполнение поручений начальника Управления НК МФ РК; выполнение иных обязанностей, предусмотренных  Законом «О государственной службе» и возложенных на него в соответствии с поручениями руководства Комитета.

2. Ірі салық төлеушілер басқармасы бойынша
Басқарма басшысы, С-3 санаты (СК-05-1) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіптілік біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмаларын сапалы орындауды ұйымдастыру; Басқарманың құзырына кіретін сұрақтар бойынша ұсыныстарды басшылықтың қарауына шығару; Басқарма жұмысын ұйымдастыруда оңтайландыруды жүзеге асыру; Басқарма қызметкерлерінің қызметіне басшылықты жүзеге асыру; Басқармаға келіп түскен құжаттарды шұғыл қарауды қамтамасыз ету; Салық комитетінің басшылығымен өткізілетін, жиналыстарға қатысуға ат салысу; салық құқық бұзушылықтарды ескерту бойынша шараларды іске асыру және әзірлеуге қатысу; Салық комитетімен әзірленіп жатқан, нормативтік құқықтық актілерге ұсыныстар мен ескертулер енгізуге; Басқарманың құзырына кіретін, сұрақтар бойынша жұмысты ұйымдастыруда салық органдарына әдістемелік және тәжірбиелік көмек көрсету; басқа мемлекеттік органдардан және салық төлеушілерден келіп түскен, арыздар мен ұсыныстарға, хаттарға дайындалған жауаптарды қарау; Басқармадан шыққан құжаттарға қол қою.
Бас сарапшы, С-4 санаты (СК-05-2, СК-05-3, СК-05-04, СК-05-05, СК-05-06, СК-05-07, СК-05-08, СК-05-09, СК-05-10, СК-05-11, СК-05-12,СК-05-13, СК-05-14) - 13 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіптілік біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.

2. по Управлению крупных налогоплательщиков
Руководитель управления, категория С-3 (НК-22-1) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Организация качественного выполнения поручений руководства; вынесение на рассмотрение руководства предложений по вопросам, относящимся к компетенции Управления; осуществление оптимальной организации работы Управления; осуществление руководства деятельностью работников Управления; обеспечение оперативного рассмотрения поступающей в Управление документации; принятие участия в совещаниях, проводимых руководством Налогового комитета; участие в разработке и реализации мер по предупреждению налоговых правонарушений; внесение замечаний и предложений в нормативные правовые акты, разрабатываемые Налоговым комитетом; оказание практической и методологической помощи налоговым органам в организации работы по вопросам, входящим в компетенцию Управления; рассмотрение ответов на письма, жалобы и предложения, поступившие от налогоплательщиков и других государственных органов; подписание исходящей корреспонденции Управления.
Главный эксперт, категория С-4 (НК-22-2, НК-22-3, НК-22-4, НК-22-5, НК-22-6, НК-22-7, НК-22-8, НК-22-9, НК-22-10, НК-22-11, НК-22-12, НК-22-13, НК-22-14) - 13 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.

2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмаларын сапалы орындау; Басқарманың құзырына кіретін сұрақтар бойынша ұсыныстарды басшылықтың қарауына шығару; салық құқық бұзушылықтарды ескерту бойынша шараларды іске асыру және әзірлеуге қатысу; Салық комитетімен әзірленіп жатқан, нормативтік құқықтық актілерге ұсыныстар мен ескертулер енгізуге; Басқарманың құзырына кіретін, сұрақтар бойынша жұмысты ұйымдастыруда төмен тұрған салық органдарына әдістемелік және тәжірбиелік көмек көрсету; басқа мемлекеттік органдардан және салық төлеушілерден келіп түскен, арыздар мен ұсыныстарға, хаттарға жауаптарды дайындау және қарау; Дайындалып жатқан ақпаратты және әзірленіп жатқан құжаттарды қолданыстағы салық заңына сәйкес болуын қамтамасыз ету.
Сарапшы, С-5 санаты (СК-05-15, СК-05-16, СК-05-17, СК-05-18, СК-05-19, СК-05-20, СК-05-21, СК-05-22, СК-05-23, СК-05-24, СК-05-25) - 11 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіптілік біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмаларын сапалы орындау; Басқарманың құзырына кіретін сұрақтар бойынша ұсыныстарды басшылықтың қарауына шығару; салық құқық бұзушылықтарды ескерту бойынша шараларды іске асыру және әзірлеуге қатысу; Салық комитетімен әзірленіп жатқан, нормативтік құқықтық актілерге ұсыныстар мен ескертулер енгізуге; Басқарманың құзырына кіретін, сұрақтар бойынша жұмысты ұйымдастыруда салық органдарына әдістемелік және тәжірбиелік көмек көрсету; басқа мемлекеттік органдардан және салық төлеушілерден келіп түскен, арыздар мен ұсыныстарға, хаттарға жауаптар дайындау; Дайындалып жатқан ақпаратты және әзірленіп жатқан құжаттарды қолданыстағы салық заңына сәйкес болуын қамтамасыз ету.

2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Качественное выполнение поручений руководства; вынесение на рассмотрение руководства предложений по вопросам, относящимся к компетенции Управления; участие в разработке и реализации мер по предупреждению налоговых правонарушений; внесение замечаний и предложений в нормативные правовые акты, разрабатываемые Налоговым комитетом; оказание практической и методологической помощи нижестоящим налоговым органам в организации работы по вопросам, входящим в компетенцию Управления; рассмотрение и подготовка ответов на письма, жалобы и предложения, поступившие от налогоплательщиков и других государственных органов; обеспечение соответствия действующему налоговому законодательству разрабатываемых документов и подготавливаемой информации.
Эксперт, категория С-5 (НК-22-15, НК-22-16, НК-22-17, НК-22-18, НК-22-19, НК-22-20, НК-22-21, НК-22-22, НК-22-23, НК-22-24, НК-22-25) - 11 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1 Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Качественное выполнение поручений руководства; вынесение на рассмотрение руководства предложений по вопросам, относящимся к компетенции Управления; участие в разработке и реализации мер по предупреждению налоговых правонарушений; внесение замечаний и предложений в нормативные правовые акты, разрабатываемые Налоговым комитетом; оказание практической и методологической помощи налоговым органам в организации работы по вопросам, входящим в компетенцию Управления; подготовка ответов на письма, жалобы и предложения, поступившие от налогоплательщиков и других государственных органов; обеспечение соответствия действующему налоговому законодательству разрабатываемых документов и подготавливаемой информации.

3. ҚҚС әкімшілендіру басқармасының бойынша
Басқарма басшысы, С-3 санаты (СК-08-1) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Жалпы Басқарманы басқару; басқа Басқармалармен Басқарманың өзара жұмыс істеуін үйлестіру; салық заңнамасына толықтырулар мен өзгертулер енгізу бойынша жұмысқа қатысу, салық заңын оқу, жұмыс әдістерін жетілдіру сұрақтары бойынша семинарларды ұйымдастыру; Басқарманың қызметкерлерімен жүргізілген тексеру материалдарын қарау; облыстар бойынша Салық департаменттерінің салық және бюджетке төленетін басқада төлемдерді қамтамасыз ету бойынша кешенді тексеруге қатысу; Басқарманың құзіреті шегінде облыстар бойынша Салық департаменттеріне әдістемелік көмек көрсету.
Бас сарапшы, С-4 санаты (СК-08-2, СК-08-3, СК-08-4, СК-08-5, СК-08-6, СК-08-7) - 6 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.

3. по Управлению администрирования НДС
Руководитель управления, категория С-3 (НК-08-1) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство Управлением; координация взаимодействия работы Управления с другими Управлениями; организация семинаров по вопросам совершенствования методов работы, изучения налогового законодательства, участие в работе по внесению изменений и дополнений в налоговое законодательство; рассмотрение материалов проверок, проведенных работниками Управления; участие в комплексных проверках состояния контрольно-экономической работы по обеспечению поступления налога на добавленную стоимость в бюджет в территориальных налоговых органах; оказание методической помощи территориальным налоговым органам в пределах компетенции Управления.
Главный эксперт, категория С-4 (НК-08-2, НК-08-3, НК-08-4, НК-08-5, НК-08-6, НК-08-7) - 6 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.

2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Қосылған құн салығын әкімшіліктендіру бөлігінде, Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерін әзірлеуге қатысу; соның ішінде ақпараттық жүйені қолдана отырып, қосылған құн салығы бойынша тақырыптық тексеру сұрағы бойынша салықтық әкімшіліктендіруді жетілдіру; Басқарманың құзіретіне қатысты, сұрақтар бойынша кеңестік хат, әдістемелік ұсыныстар әзірлеу; Басқарманың құзіреті шегінде, қослған құн салығын әкімшіліктендіруде салық органдарының қызметкерлеріне тәжірбиелік көмек көрсету және аумақтық салық органдарына тексеру жүргізуге және ұйымдастыруға қатысу; Басқарманың құзіретіне кіретін сұрақтар бойынша, қослған құн салығын әкімшіліктендірде мемлекеттік органдармен өзара жұмыс жасау; Басқарманың құзіреті шегінде, салық төлеушілердің өтініштерін, сонымен қатар Эврика сайтына келіп түскен ұсыныстарды қарау; Мәжіліс, алқа үшін материалдар дайындауға қатысу.
Сарапшы, С-5 санаты (СК-08-8, СК-08-9, СК-08-10, СК-08-11) - 4 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Қосылған құн салығын әкімшіліктендіру бөлігінде, Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерін әзірлеуге қатысу; соның ішінде ақпараттық жүйені қолдана отырып, қосылған құн салығы бойынша тақырыптық тексеру сұрағы бойынша салықтық әкімшіліктендіруді жетілдіру; Басқарманың құзіретіне қатысты, сұрақтар бойынша кеңестік хат, әдістемелік ұсыныстар әзірлеу; Басқарманың құзіреті шегінде, қослған құн салығын әкімшіліктендіруде салық органдарының қызметкерлеріне тәжірбиелік көмек көрсету және аумақтық салық органдарына тексеру жүргізуге және ұйымдастыруға қатысу; Басқарманың құзіретіне кіретін сұрақтар бойынша, қослған құн салығын әкімшіліктендірде мемлекеттік органдармен өзара жұмыс жасау; Басқарманың құзіреті шегінде, салық төлеушілердің өтініштерін, сонымен қатар Эврика сайтына келіп түскен ұсыныстарды қарау; мәжіліс, алқа үшін материалдар дайындауға қатысу; бекітілген тәртіппен істі жүргізу, басқарманың құжаттарын сақтау және оны архивке беруді жүзеге асыру.

2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых актов Республики Казахстан в части администрирования налога на добавленную стоимость; совершенствование администрирования по вопросам тематических проверок по налогу на добавленную стоимость, в том числе с использованием информационных систем; разработка методических рекомендаций, консультационных писем по вопросам, относящимся к компетенции Управления; участие в организации и проведении проверок территориальных налоговых органов и оказание практической помощи работникам территориальных налоговых органов в администрировании налога на добавленную стоимость в пределах компетенции Управления; взаимодействие с государственными органами по вопросам администрирования налога на добавленную стоимость в пределах компетенции Управления; рассмотрение обращений налогоплательщиков, а также предложений, поступающих на сайт «Эврика», в пределах компетенции Управления; участие в подготовке материалов для коллегий, совещаний.
Эксперт, категория С-5 (НК-08-8, НК-08-9, НК-08-10, НК-08-11) - 4 единицы
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых актов Республики Казахстан в части администрирования налога на добавленную стоимость; совершенствование администрирования по вопросам тематических проверок по налогу на добавленную стоимость, в том числе с использованием информационных систем; разработка методических рекомендаций, консультационных писем по вопросам, относящимся к компетенции Управления; участие в организации и проведении проверок территориальных налоговых органов и оказание практической помощи работникам территориальных налоговых органов в администрировании налога на добавленную стоимость в пределах компетенции Управления; взаимодействие с государственными органами по вопросам администрирования налога на добавленную стоимость в пределах компетенции Управления; рассмотрение обращений налогоплательщиков, а также предложений, поступающих на сайт «Эврика», в пределах компетенции Управления; участие в подготовке материалов для коллегий, совещаний; ведение делопроизводства; хранение документов Управления и осуществление их передачи на архивное хранение.

4. Мәжбүрлеп өндіріп алу басқармасы бойынша
Басқарма басшысы, С-3 санаты (СК-27-1) - 1 бірлік
Өлшемі
Талаптары
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамаларын және банкрот туралы заңнамаларды білу.
Іс жүзіндегі тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
2. Салық қызметі органдарында мүмкіндігінше жұмыс тәжірибесінің бар болуы.
Атқарым міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің қызметтеріне басшылықты жүзеге асыру; басшылықтың тапсырмаларын сапалы орындауды ұйымдастыру; Басқармаға түсетін құжаттамаларды мерзімінде және сапалы қарауды қамтамасыз ету; салық берешектерін, Бірыңғай жинақтау зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналары және Әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттік қорына әлеуметтік аударымдардың берешектері (бұдан әрі – берешек) бойынша тәсілдерін қолдану мен мәжбүрлеп өндіріп алу шараларындағы жұмысты және бақылауды ұйымдастыру, тәсілдерді қолдану мен берешектерді мәжбүрлеп өндіріп алу шараларының тиімділігі мен мөлдірлігін қамтамасыз ету, әлеуетті борышкерлерді табуға арналған талдау жұмыстарын жүзеге асыруды ұйымдастыру; Салық комитетімен әзірленетін құқықтық-нормативтік актілерге ұсыныстар және ескертулер еңгізу; Басқарманың құзырет шегіндегі мәселелер бойынша басшылыққа ұсыным ұсыну; Басқарма қызметкерлерін және салық органдарының басшыларын марапаттау немесе тәртіптік жаза қолдану туралы басшылыққа ұсыным жасау; Басқарманың құзырет шегіндегі мәселелер бойынша төменгі деңгейдегі салық органдарға ұйымдастыру бойынша жұмыстарға әдістемелік және тәжірибелік көмек көрсету; ҚР ҚМ Алқаларына, Салық комитетінің басшылығы өткізетін жиналыстарға қатысу; Басқарманың шығыс корреспонденциясына қол қою; мемлекеттік қызметкердің Ар-намыс кодексін және еңбек тәртібін сақтау; мемлекеттік және қызметтік құпияны құрайтын мәліметтерді ашпау.

4. по Управлению принудительного взимания
Руководитель управления, категория С-3 (НК-27-1) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
1. Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства и законодательства о банкротстве.
Практический опыт
1.Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
2. Желательно наличие опыта работы в органах налоговой службы.
Функциональные обязанности
Осуществление руководства деятельностью работников Управления; организация качественного выполнения поручений руководства; обеспечение своевременного и качественного рассмотрения поступающей в Управление документации; организация работы и контроль за применением способов и мер принудительного взыскания налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам в Единый накопительный пенсионный фонд и социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования (далее – задолженность), обеспечение эффективности и прозрачности применения способов и мер принудительного взыскания задолженности, организация осуществления аналитической работы на предмет выявления потенциальных должников; внесение замечаний и предложений в нормативные правовые акты, разрабатываемые Налоговым комитетом; вынесение на рассмотрение руководства предложений по вопросам, относящимся к компетенции Управления; представление руководству предложений о поощрении или наложении дисциплинарных взысканий на работников Управления и руководителей налоговых органов; оказание практической и методологической помощи нижестоящим налоговым органам в организации работы по вопросам, входящим в компетенцию Управления; участие в Коллегиях МФ РК, в совещаниях, проводимых руководством Налогового комитета; подписание исходящей корреспонденции Управления; соблюдение трудовой дисциплины и Кодекса чести государственного служащего; неразглашение сведений, составляющих государственную и служебную тайну.

Бас сарапшы, С-4 санаты(СК-27-2, СК-27-3, СК-27-4, СК-27-5, СК-27-6, СК-27-7) - 6 бірлік
Өлшемі
Талаптары
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес, құқық немесе техникалық ғылым мен технология облысында.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамаларын және банкрот туралы заңнамаларды білу.
Іс жүзіндегі тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Атқарым міндеттері
Басшылықтың тапсырмаларын сапалы орындауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету; қолдану тәсілдері мен берешектерді мәжбүрлеп өндіріп алу шараларына толықтығын және өз уақытында қамтамасыз ету және ұйымдастыру, әлеуетті борышкерлерді табуға арналған талдау жұмыстарын жүзеге асыру; қолдану тәсілдері мен берешектерді мәжбүрлеп өндіріп алу шараларына үдерістерін оңтайландыру бойынша жұмыстарын ұйымдастыру, Салық комитетімен әзірленетін құқықтық-нормативтік актілерге ұсыныстар және ескертулер еңгізу; Басқарманың құзырет шегіндегі мәселелер бойынша басшылыққа ұсыным ұсыну; Басқарманың құзырет шегіндегі мәселелер бойынша төменгі деңгейдегі салық органдарға әдістемелік және тәжірибелік көмек көрсету; Басқарманың құзырет шегіндегі мәселелер бойынша аумақтық бөлімшелердің, мемлекеттік органдардың, заңды және жеке тұлғалардың өтініштеріне жауаптарды дайындау және қарастыру; мемлекеттік қызметкердің Ар-намыс кодексін және еңбек тәртібін сақтау; мемлекеттік және қызметтік құпияны құрайтын мәліметтерді ашпау.
Сарапшы, С-5 санаты (СК-27-8, СК-27-9, СК-27-10) - 3 бірлік
Өлшемі
Талаптары
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылым, экономика және бизнес, құқық немесе техникалық ғылым мен технология облысында.
Кәсіби біліктілігі

Главный эксперт, категория С-4 (НК-27-2, НК-27-3, НК-27-4, НК-27-5, НК-27-6, НК-27-7) - 6 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса, права или технических наук и технологий.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства и законодательства о банкротстве.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и обеспечение качественного выполнения поручений руководства; организация и обеспечение своевременности и полноты применения способов и мер принудительного взыскания задолженности, осуществление аналитической работы на предмет выявления потенциальных должников; организация работы по оптимизации процедур применения способов и мер принудительного взыскания задолженности в автоматизированном порядке, внесение замечаний и предложений в нормативные правовые акты, разрабатываемые Налоговым комитетом; вынесение на рассмотрение руководства предложений по вопросам, относящимся к компетенции Управления; оказание практической и методологической помощи нижестоящим налоговым органам в организации работы по вопросам, входящим в компетенцию Управления; рассмотрение и подготовка ответов на обращения юридических и физических лиц, государственных органов, территориальных подразделений по вопросам, входящим в компетенцию Управления; соблюдение трудовой дисциплины и Кодекса чести государственного служащего; неразглашение сведений, составляющих государственную и служебную тайну.
Эксперт, категория С-5 (НК-27-8, НК-27-9, НК-27-10) - 3 единицы
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса, права или технических наук и технологий.
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамаларын және банкрот туралы заңнамаларды білу.
Іс жүзіндегі тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
2. Тұрпатты біліктілік талаптарына сай.
Атқарым міндеттері
Басшылықтың тапсырмаларын сапалы және мерзімінде орындау; қолдану тәсілдері мен берешектерді мәжбүрлеп өндіріп алу шараларына толықтығын және өз уақытында қамтамасыз ету; салық берешегін мәжбүрлеп өндіріп алу мәселелері бойынша талдау жұмыстарын жүргізу; Басқарманың құзырет шегіндегі мәселелер бойынша басшылыққа ұсыным ұсыну; Салық комитетімен әзірленетін құқықтық-нормативтік актілерге ұсыныстар және ескертулер еңгізу; Басқарманың құзырет шегіндегі мәселелер бойынша төменгі деңгейдегі салық органдарға әдістемелік және тәжірибелік көмек көрсету; Басқарманың құзырет шегіндегі мәселелер бойынша аумақтық бөлімшелердің, мемлекеттік органдардың, заңды және жеке тұлғалардың өтініштеріне жауаптарды дайындау және қарастыру; мемлекеттік қызметкердің Ар-намыс кодексін және еңбек тәртібін сақтау; мемлекеттік және қызметтік құпияны құрайтын мәліметтерді ашпау.
5. Салық апелляциясы басқармасы бойынша
Басқарма басшысы, С-3 санаты (СК-14-1) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.

1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства и законодательства о банкротстве.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные
обязанности
Своевременное и качественное исполнение поручений руководства; обеспечение своевременности и полноты применения способов и мер принудительного взыскания задолженности, осуществление аналитической работы по вопросам принудительного взыскания задолженности, внесение предложений руководству по вопросам, относящимся к компетенции Управления; внесение замечаний и предложений в нормативные правовые акты, разрабатываемые Налоговым комитетом; оказание практической и методологической помощи нижестоящим налоговым органам в организации работы по вопросам, входящим в компетенцию Управления; рассмотрение и подготовка ответов на обращения юридических и физических лиц, государственных органов, территориальных подразделений по вопросам, входящим в компетенцию Управления; соблюдение трудовой дисциплины и Кодекса чести государственного служащего; неразглашение сведений, составляющих государственную и служебную тайну.
5. по Управлению налоговых апелляций
Руководитель управления, категория С-3 (НК-14-1) -1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии  «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.

2. Қазақстан Республикасының салық заңдарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін басқаруды және оның жұмысын ұйымдастыруды жүзеге асыру; Белгіленген тәртіпте және қарауға түскен мемлекет Басшысы мен Қазақстан Республикасының Үкіметі, Салық комитеті басшылығының тапсырмаларын орындау мерзімдерін қамтамасыз ету; Қызметкерлердің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтау және жұмыс көлемін Басқарма қызметкерлері арасында ұтымды бөлуді қамтамасыз ету; Салық кодексімен белгіленген тәртіпте және салық тексерулерi нәтижелерi туралы хабарламаларға және (немесе) салық төлеушілердің хабарламаларға шағымдарын қарау нәтижелері бойынша жоғары тұрған салық қызметі органдарының шешімдеріне салық төлеушілердің шағымдарын, сонымен қатар салық тексерулері нәтижелерімен байланысты салық қызметі органдарының лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдарды қарауды жүзеге асыру және шағымдарды қарау нәтижелері бойынша шешімді дайындау; Салық тексерулері нәтижелері туралы салық органдарының хабарламаларына салық төлеушілердің шағымдарын қарау бойынша аумақтық салық органдарының жұмысын үйлестіру; Басқарманың Салық комитетінің басқа құрылымдық бөлімшелерімен әрекеттестігін үйлестіру; Салық төлеушілердің шағымдарын қарау тәртібін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу; Шағымдарды қарау барысында жіберілген басқарма мен Салық комитетінің тапсырмаларын аумақтық салық органдарымен тиісті орындалуын бақылауды жүзеге асыру; Құрылымдық бөлімшелерден шағымдар бойынша шешім қабылдау ушін қажетті түсініктерді, қорытындыларды алуға жәрдемдесу; Шағымдырды қарау барысында айқындалған салық заңдарын бұзу мәселелері бойынша шағымдарды қарау практикасын талдап қорыту бойынша жұмысты ұйымдастыру.
Бас сарапшы, С-4 санаты, (СК-14-2, СК-14-3, СК-14-4, СК-14-5, СК-14-6, СК-14-7, СК-14-8, СК-14-9, СК-14-10, СК-14-11, СК-14-12) - 11 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.

2. Знание налогового законодательства Республики Казахстан.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление руководства за деятельностью управления и организации его работы; Обеспечение в установленном порядке и сроки выполнения поступивших на рассмотрение поручений Главы государства и Правительства Республики Казахстан, руководства Налогового комитета; Определение обязанностей и полномочий работников и обеспечение рационального распределения нагрузки между работниками управления; Обеспечение в установленном Налоговым кодексом порядке и сроки рассмотрение жалоб налогоплательщиков на уведомления о результатах налоговых проверок и (или) решения вышестоящих органов налоговой службы по результатам рассмотрения жалоб налогоплательщиков на уведомления, а также жалоб на действия (бездействие) должностных лиц органов налоговой службы, связанных с результатами налоговой проверки, и подготовку решения по итогам рассмотрения жалоб; Координация работы территориальных налоговых органов по рассмотрению жалоб налогоплательщиков на уведомления налоговых органов о результатах налоговых проверок; Координация взаимодействия управления с другими структурными подразделениями Налогового комитета; Внесение предложений по совершенствованию порядка рассмотрения жалоб налогоплательщиков; Осуществление контроля за надлежащим исполнением территориальными налоговыми органами поручений управления и Налогового комитета, направленных в ходе рассмотрения жалоб; Оказание содействия в получении от структурных подразделений заключений, пояснений, необходимых для принятия решения по жалобам; Организация работы по обобщению практики рассмотрения жалоб по вопросам нарушения налогового законодательства, выявленных в ходе рассмотрения жалоб.
Главный эксперт, категория С-4 (НК-14-2, НК-14-3, НК-14-4, НК-14-5, НК-14-6, НК-14-7, НК-14-8, НК-14-9, НК-14-10, НК-14-11, НК-14-12) - 11 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.

2. Қазақстан Республикасының салық заңдарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Салық тексерулерi нәтижелерi туралы хабарламаларға және (немесе) салық төлеушілердің хабарламаларға шағымдарын қарау нәтижелері бойынша жоғары тұрған салық қызметі органдарының шешімдеріне салық төлеушілердің шағымдарын, салық тексерулері нәтижелерімен байланысты салық қызметі органдарының лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) салық төлеушілердің шағымдарын қарауды жүзеге асыру және Салық кодексімен белгіленген тәртіпте және мерзімде шағымдарды қарау нәтижелері бойынша шешімнің жобасын дайындау; САЭБ ИЖ-не (ИС ЭКНА) салық төлеушілердің шағымдарын және солар бойынша қабылданған шешімдерді белгіленген мерзімдерде тіркеуді жүзеге асыру; Шағымдарды қарау барысында жіберілген Басқарма мен Салық комитетінің тапсырмаларын аумақтық салық органдарымен тиісті орындалуын бақылауды қамтамасыз ету; Шағымдарды қарау нәтижелері бойынша анализ жасау, салық тексерулері нәтижелері туралы хабарламаларға және салық төлеушілердің хабарламаларға шағымдарын қарау нәтижелері бойынша салық қызметінің жоғары тұрған органдарының шешімдеріне салық төлеушілердің шағымдарын қарау нәтижелері бойынша шолу хаттарын дайындау; Қажетті жағдайда уәкілетті мемлекеттік және (немесе) басқа да құзіретті органдарға сұрауларды жіберу туралы Басқарма бастығына ұсыныстар енгізу; Салық комитеті басшылығына шағымдар бойынша дәлелді шешім шығару мақсатында қосымша тексеруді, сонымен қатар қажетті жағдайда қайта қосымша тексеруді тағайындау туралы ұсыныстар енгізу; Басқарма бастығына аса қиын шағымдар бойынша мәселелерді Комитеттің Әдістемелік кеңесінің қарауына шығару туралы ұсыныстар енгізу; Аумақтық салық органдарының жұмыс жағдайын тексерулерді жүргізуге және сол тексерулердің мәліметтерін жүзеге асыруға қатысу.
Сарапшы, С-5 санаты (СК-14-13, СК-14-14, СК-14-15, СК-14-16, СК-14-17) - 5 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технологиялар.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.

2. Знание налогового законодательства Республики Казахстан.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление рассмотрения жалоб налогоплательщиков на уведомления о результатах налоговых проверок и (или) решения вышестоящих органов налоговой службы по результатам рассмотрения жалоб налогоплательщиков на уведомления, жалоб налогоплательщиков на действия (бездействие) должностных лиц органов налоговой службы, связанных с результатами налоговой проверки и подготовка проекта решения по итогам рассмотрения жалоб в порядке и сроки, установленные Налоговым кодексом; Осуществление в установленные сроки регистрации жалоб налогоплательщиков и принятые решения по ним в ИС ЭКНА; Обеспечение контроля за надлежащим исполнением территориальными налоговыми органами поручений Управления и Налогового комитета, направленных в ходе рассмотрения жалоб; Проведение анализа по итогам рассмотрения жалоб, подготовка обзорных писем по результатам рассмотрения жалоб налогоплательщиков на уведомления о результатах налоговых проверок и решения вышестоящих органов налоговой службы по результатам рассмотрения жалоб налогоплательщиков на уведомления; Внесение предложений начальнику Управления о направлении запросов в уполномоченные государственные и (или) иные компетентные органы в случае необходимости; Внесение предложения руководству Налогового комитета о назначении дополнительной проверки, а также при необходимости повторной дополнительной проверки в целях вынесения мотивированного решения по жалобам; Внесение предложений начальнику Управления о вынесении на рассмотрение Методического совета Комитета вопросов по жалобам особой сложности; Участие в проведении проверок состояния работы территориальных налоговых органов и реализации материалов этих проверок.
Эксперт, категория С-5 (НК-14-13, НК-14-14, НК-14-15, НК-14-16, НК-14-17) - 5 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права или в области технических наук и технологий.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.

2. Қазақстан Республикасының салық заңдарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Салық тексерулерi нәтижелерi туралы хабарламаларға және (немесе) салық төлеушілердің хабарламаларға шағымдарын қарау нәтижелері бойынша жоғары тұрған салық қызметі органдарының шешімдеріне салық төлеушілердің шағымдарын, салық тексерулері нәтижелерімен байланысты салық қызметі органдарының лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) салық төлеушілердің шағымдарын қарауды жүзеге асыру және Салық кодексімен белгіленген тәртіпте және мерзімде шағымдарды қарау нәтижелері бойынша шешімнің жобасын дайындау; САЭБ ИЖ-не (ИС ЭКНА) салық төлеушілердің шағымдарын және солар бойынша қабылданған шешімдерді белгіленген мерзімдерде тіркеуді жүзеге асыру; Шағымдарды қарау барысында жіберілген Басқарма мен Салық комитетінің тапсырмаларын аумақтық салық органдарымен тиісті орындалуын бақылауды қамтамасыз ету; Шағымдарды қарау нәтижелері бойынша анализ жасау, салық тексерулері нәтижелері туралы хабарламаларға және салық төлеушілердің хабарламаларға шағымдарын қарау нәтижелері бойынша салық қызметінің жоғары тұрған органдарының шешімдеріне салық төлеушілердің шағымдарын қарау нәтижелері бойынша шолу хаттарын дайындау; Қажетті жағдайда уәкілетті мемлекеттік және (немесе) басқа да құзіретті органдарға сұрауларды жіберу туралы Басқарма бастығына ұсыныстар енгізу; Салық комитеті басшылығына шағымдар бойынша дәледі шешім шығару мақсатында қосымша тексеруді, сонымен қатар қажетті жағдайда қайта қосымша тексеруді тағайындау туралы ұсыныстар енгізу; Аумақтық салық органдарының жұмыс жағдайын тексерулерді жүргізуге және сол тексерулердің мәліметтерін жүзеге асыруға қатысу.
6. Халықаралық салық салу басқармасы бойынша
Басқарма басшысы, С-3 санаты (СК-13-1) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе гуманитарлық ғылымдар.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.

2. Знание налогового законодательства Республики Казахстан.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление рассмотрения жалоб налогоплательщиков на уведомления о результатах налоговых проверок и (или) решения вышестоящих органов налоговой службы по результатам рассмотрения жалоб налогоплательщиков на уведомления, жалоб налогоплательщиков на действия (бездействие) должностных лиц органов налоговой службы, связанных с результатами налоговой проверки, и подготовка проекта решения по итогам рассмотрения жалоб в порядке и сроки, установленные Налоговым кодексом; Осуществление в установленные сроки регистрации жалоб налогоплательщиков и принятые решения по ним в ИС ЭКНА; Обеспечение контроля за надлежащим исполнением территориальными налоговыми органами поручений Управления и Налогового комитета, направленных в ходе рассмотрения жалоб; Проведение анализа по итогам рассмотрения жалоб, подготовка обзорных писем по результатам рассмотрения жалоб налогоплательщиков на уведомления о результатах налоговых проверок и решения вышестоящих органов налоговой службы по результатам рассмотрения жалоб налогоплательщиков на уведомления; Внесение предложений начальнику Управления о направлении запросов в уполномоченные государственные и (или) иные компетентные органы в случае необходимости; Внесение предложения руководству Налогового комитета о назначении дополнительной проверки, а также при необходимости повторной дополнительной проверки в целях вынесения мотивированного решения по жалобам;
Участие в проведении проверок состояния работы территориальных налоговых органов и реализации материалов этих проверок.
6. по Управлению международного налогообложения
Руководитель управления, категория С-3 (НК-13-1) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права или в области гуманитарных наук.
Профессиональная деятельность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.

2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық ету және оның қызметін үйлестіру, оның жұмысын ұйымдастыру; қызметкерлердің өз лауазымдық міндеттерін орындауына бақылауды жүзеге асыру; Басқарма қызметкерлерінің функционалдық міндеттерін, сондай-ақ олардың өзара іс-қимылдарының тәртібін айқындау; жұмыс жоспарларын жасау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және оларды Комитет Төрағасына бекітуге беру; Басқарма қызметкерлерінің өз қызметінде Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауын бақылау; оның құзыретіне жатқызылған басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдау; шет тілдерін білу. Ұжымда жұмыс істей білуі, бірегей корпоративті рух тудыра білу қабілеті, орындаушылық, оперативтілік және талап етушілік. Жоғары адамгершілікті, этикалық және іскерлік қасиеттерінің болуы.
Бас сарапшы, С-4 санаты (СК-13-2, СК-13-3, СК-13-4, СК-13-5, СК-13-6, СК-13-7, СК-13-8, СК-13-9, СК-13-10, СК-13-11) - 10 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе гуманитарлық ғылымдар.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Белгілі бір бағыттағы қызметті бақылау; халықаралық салық салу және қосарланған салық салуды болдырмау, қарыздар, гранттар туралы халықаралық келісімдерді салықтық әкімшіліктендіруді жетілдіру; халықаралық салық салу және халықаралық келісімдерді әкімшіліктендіру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; халықаралық салық салу мәселелері бойынша шетелдік мемлекеттердің салық қызметтерімен, халықаралық ұйымдармен өзара әрекеттесуді жетілдіру; халықаралық келісімдерді дайындау және жасау жөнінде келіссөздерге қатысу; салықтық тексерулер өткізуге қатысу; салық төлеуден жалтарып отырған сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыратын резидент еместер мен резидентттерді табу; Қазақстан Республикасынан капитал шығаруды анықтау және оның алдын алу; халықаралық келісімдердің жобаларын салықтық сараптамадан өткізу; халықаралық салық салу және қосарланған салық салуды болдырмаумен және қарыздар, гранттар туралы халықаралық келісімдерді әкімшіліктендіру және басқа да халықаралық салық салуға қатысты мәселелерді қарастыру; шет тілдерін білу.
Ұжымда жұмыс істей білу, бірыңғай корпоративтік рух тудыра білу қабілеті, коммуникабельділік, орындаушылық, жеделділік талапшылдық. Жоғары адамгершілік, әдептілік және іскерлік қасиеттер.

2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности Управления, организация его работы; осуществление контроля за исполнением сотрудниками своих должностных обязанностей; определение функциональных обязанностей работников Управления и порядка их взаимодействия; организация работы по составлению планов работы и представление их на утверждение Председателю Комитета; осуществление контроля за соблюдением работниками Управления в своей деятельности законодательства Республики Казахстан; принятие решений по другим вопросам, отнесенным к его компетенции; знание иностранных языков. Умение работать в коллективе, способность создания единого корпоративного духа, коммуникабельность, исполнительность, оперативность и требовательность. Высокие моральные, этические и деловые качества.
Главный эксперт, категория С-4 (НК-13-2, НК-13-3, НК-13-4, НК-13-5, НК-13-6, НК-13-7, НК-13-8, НК-13-9, НК-13-10, НК-13-11) - 10 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права или в области гуманитарных наук.
Профессиональная деятельность
1 Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Контроль за деятельностью определенного направления; совершенствование налогового администрирования международного налогообложения и международных договоров об избежании двойного налогообложения, о займах, грантах; разработка нормативных правовых актов по вопросам международного налогообложения и администрирования международных договоров; совершенствование взаимодействия с налоговыми службами иностранных государств, международными организациями по вопросам международного налогообложения; участие в переговорах по подготовке и заключению международных договоров; участие в проведении налоговых проверок; выявление нерезидентов и резидентов, осуществляющих внешнеэкономическую деятельность, уклоняющихся от уплаты налогов; выявление и пресечение вывоза капитала из Республики Казахстан; проведение налоговой экспертизы проектов международных договоров; рассмотрение иных вопросов, связанных с вопросами международного налогообложения и администрирования международных договоров об избежании двойного налогообложения, о займах, грантах; знание иностранных языков. Умение работать в коллективе, способность создания единого корпоративного духа, коммуникабельность, исполнительность, оперативность и требовательность. Высокие моральные, этические и деловые качества.

Сарапшы, С-5 санаты (СК-13-12, СК-13-13, СК-13-14, СК-13-15, СК-13-16, СК-13-17, СК-13-18) - 7 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе гуманитарлық ғылымдар.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Салықтардың бюджетке толық есептелуі және уақытында төленуі, қарыздар, гранттар, қосарланған салық салуды болдырмау туралы халықаралық келісімдердің ережелерінің қолданылуы мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының салық төлеушілерін тексеруге қатысу; халықаралық келісімдердің жобаларын салықтық сараптамадан өткізу; халықаралық салық салу және халықаралық келісімдерді әкімшіліктендіру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; халықаралық келісімдерді дайындау және жасау жөнінде келіссөздерге қатысу; халықаралық салық салу мәселелері бойынша аумақтық салық органдарына және Қазақстан Республикасының салық төлеушілеріне түсіндіру жұмыстарын жүргізу; халықаралық салық салу мәселелері бойынша шетел мемлекеттерінің құзыретті органдарымен тәжірибе және ақпарат алмасу; құжаттарды шетел тілінен мемлекеттік немесе орыс тіліне аудару, мемлекеттік немесе орыс тілінен шетел тіліне; іс-қағаз жүргізу; халықаралық салық салу және қосарланған салық салуды болдырмаумен және қарыздар, гранттар туралы халықаралық келісімдерді әкімшіліктендіру және басқа да халықаралық салық салуға қатысты мәселелерді қарастыру; шет тілдерін білу.
Ұжымда жұмыс істей білу, бірыңғай корпоративтік рух тудыра білу қабілеті, коммуникабельділік, орындаушылық, жеделділік талапшылдық. Жоғары адамгершілік, әдептілік және іскерлік қасиеттер.

Эксперт, категория С-5 (НК-13-12, НК-13-13, НК-13-14, НК-13-15, НК-13-16, НК-13-17, НК-13-18,) - 7 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права или в области гуманитарных наук.
Профессиональная деятельность
1 Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в проведении проверок налогоплательщиков Республики Казахстан по вопросу полноты исчисления и своевременности уплаты налогов в бюджет, применения положений международных договоров об избежании двойного налогообложения, о займах, грантах; проведение налоговой экспертизы проектов международных договоров; разработка нормативных правовых актов по вопросам международного налогообложения и администрирования международных договоров; участие в переговорах по подготовке и заключению международных договоров; проведение разъяснительной работы с территориальными налоговыми органами и налогоплательщиками Республики Казахстан по вопросам международного налогообложения; осуществление обмена опытом и информацией с компетентными органами иностранных государств по вопросам международного налогообложения; подготовка перевода документов с иностранного языка на государственный или русский язык, с государственного или русского языка на иностранный язык; ведение делопроизводства; рассмотрение иных вопросов, связанных с вопросами международного налогообложения и администрирования международных договоров об избежании двойного налогообложения, о займах, грантах; знание иностранных языков.
Умение работать в коллективе, способность создания единого корпоративного духа, коммуникабельность, исполнительность, оперативность и требовательность. Высокие моральные, этические и деловые качества.

7. Тауарларды импорттау барысында ҚҚС әкімшілендіру
басқармасы бойынша
Басқарма басшысы, С-3 санаты (СК-19-1) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылықты жүзеге асыру; Басқарма қызметкерлердің функционалдық міндеттемелерін, сондай-ақ олардың өзара қарым-қатынас тәртібін анықтау; Комитет басшылығының тапсырмаларын, Басқармада орындауға жататын бақылау және өзге де құжаттарды орындауына бақылауды жүзеге асыру; Басқарманың қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза салу туралы ұсыныстарды Комитетінің Төрағасына дайындау және беру; Комитет Коллегиясының отырыстарында, Комитет басшылығымен жүргізілетін кеңестерде қатысу; Басқарманың құзіретіне кіретін мәселелері бойынша Комитет басшылығының қарауына ұсыныстар еңгізу; Комитеттің жұмыс жоспарлары бойынша атқарған жұмыс туралы Басқарманың есептерін бекіту; Заңнамен бекітілген тәртібі бойынша Басқарманың құзіретіне кіретін мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының құқық қорғау және басқа мемлекеттік органдармен өзар аіс-әрекетті жүзеге асыру; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Басқармада жұмыс және атқару тәртіптерін қамтамасыз ету; «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңымен көзделген және Комитет басшылығының тапсырмаларына сәйкес оған жүктелген өзге де міндеттемелерді орындау.
Бас сарапшы, С-4 санаты (СК-19-2, СК-19-3, СК-19-4, СК-19-5, СК-19-6, СК-19-7, СК-19-8, СК-19-9, СК-19-10) - 9 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі

7. по Управлению администрирования НДС при импорте товаров
Руководитель управления, категория С-3 (НК-19-1) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства Управления; определение функциональных обязанностей работников Управления, а также порядок их взаимодействия; осуществление контроля за исполнением поручений руководства Комитета, контрольных и иных документов, находящихся на исполнении в Управлении; подготовка и представление Председателю Комитета предложений о поощрении работников Управления и наложении на них дисциплинарных взысканий; принятие участия на заседаниях Коллегии Комитета, совещаниях, проводимых руководством Комитета; внесение предложений на рассмотрение руководства Комитета по вопросам, входящим в компетенцию Управления; утверждение отчетов Управления о проделанной работе по планам работы Комитета; осуществление взаимодействия с правоохранительными и другими государственными органами РК по вопросам, входящим в компетенцию Управления в порядке, установленном законодательством; обеспечение трудовой и исполнительной дисциплин в Управлении в соответствии с законодательством Республики Казахстан; выполнение иных обязанностей, предусмотренных Законом «О государственной службе» и возложенных на него в соответствии с поручениями руководства Комитета.
Главный эксперт, категория С-4 (НК-19-2, НК-19-3, НК-19-4, НК-19-5, НК-19-6, НК-19-7, НК-19-8, НК-19-9) - 8 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Салықтық құқық бұзушылықтарын анықтау және талдау затына заңды және жеке тұлғаға қатысты материалдарды және мәліметтерді зерделеу, және осындай салық төлеушілерге салық бақылау шараларын қолдану бойынша ҚР ҚМ СҚ-нің басшылығына ұсыныстарды еңгізу мақсатында салық төлеуден бас тарту тәсілін қолдану; Басқармаға қойылған мәселелерді іске асыру мақсатында салық органдардың қызметіне қатысты материалдарды және мәліметтерді зерделеу; Салықтық құқық бұзушылықты жасауға және салық төлеуден бас тарту тәсілін құруға жағдай туғызған шарттар мен себептер жөнінде талдамалы жұмыс нәтижелері бойынша ұсыныстарды енгізу; Комитет Коллегиясының отырыстарында, Комитет басшылығымен жүргізілетін кеңестерде қатысу; Басқарманың құзіретіне кіретін міселелері бойынша салық тексерістерді және салық органдардың тексерістерін ұйымдастыруға және жүргізуге қатысу; Заңнамамен бекітілген тәртібі бойынша, Басқарманың құзіретіне кіретін мәселелері бойынша ҚР құқық қорғау және басқа мемлекеттік органдармен өзара іс-әрекетті жүзеге асыру; ҚР ҚМ СҚ Басқарма бастығының тапсырыстарын уақытында және сапалы орындау; «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңымен көзделген және Комитет басшылығының тапсырмаларына сәйкес оған жүктелген өзге де міндеттемелерді орындау.
Сарапшы, С-5 санаты (СК-19-11, СК-19-12) - 2 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Салықтық құқық бұзушылықтарын анықтау және талдау затына заңды және жеке тұлғаға қатысты материалдарды және мәліметтерді зерделеу, және осындай салық төлеушілерге салық бақылау шараларын қолдану бойынша ҚР ҚМ СҚ-нің басшылығына ұсыныстарды еңгізу мақсатында салық төлеуден бас тарту тәсілін қолдану; Салықтық құқық бұзушылықты жасауға және салық төлеуден бас тарту тәсілін құруға жағдай туғызған шарттар мен себептер жөнінде талдамалы жұмыс нәтижелері бойынша ұсыныстарды енгізу; Басқарманың құзіретіне кіретін міселелері бойынша салық тексерістерді және салық органдардың тексерістерін ұйымдастыруға және жүргізуге қатысу; ҚР ҚМ СҚ Басқарма бастығының тапсырыстарын уақытында және сапалы орындау; «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңымен көзделген және Комитет басшылығының тапсырмаларына сәйкес оған жүктелген өзге де міндеттемелерді орындау.

1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Изучение материалов и сведений, касающихся юридических и физических лиц на предмет выявления и анализа налоговых правонарушений, применения схем уклонения от уплаты налогов, с целью внесения предложений руководству НК МФ РК по применению мер налогового контроля к таким налогоплательщикам; изучение материалов и сведений, касающихся деятельности налоговых органов, в целях реализации задач, поставленных перед Управлением; по результатам аналитической работы внесение предложений по устранению причин и условий, способствовавшим совершению налоговых правонарушений и созданию схем уклонения от уплаты налогов; принятие участия на заседаниях Коллегии Комитета, совещаниях, проводимых руководством Комитета; принятие участия в организации и проведении налоговых проверок и проверок налоговых органов по вопросам, входящим в компетенцию Управления; осуществление взаимодействия с правоохранительными и другими государственными органами РК по вопросам, входящим в компетенцию Управления в порядке, установленном законодательством; своевременное и качественное исполнение поручений начальника Управления НК МФ РК; выполнений иных обязанностей, предусмотренных Законом «О государственной службе» и возложенных на него в соответствии с поручениями руководства Комитета.
Эксперт, категория С-5 (НК-19-10, НК-19-11, НК-19-12) - 3 единицы
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.2.Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Изучение материалов и сведений, касающихся юридических и физических лиц на предмет выявления и анализа налоговых правонарушений, применения схем уклонения от уплаты налогов, с целью внесения предложений руководству НК МФ РК по применению мер налогового контроля к таким налогоплательщикам; по результатам аналитической работы внесение предложений по устранению причин и условий, способствовавшим совершению налоговых правонарушений и созданию схем уклонения от уплаты налогов; принятие участия в организации и проведении налоговых проверок и проверок налоговых органов по вопросам, входящим в компетенцию Управления; своевременное и качественное исполнение поручений начальника Управления НК МФ РК; выполнений иных обязанностей, предусмотренных Законом «О государственной службе» и возложенных на него в соответствии с поручениями руководства Комитета.

8. Акциздерді әкімшілендіру басқармасы бойынша
Басқарма басшысы, С-3 санаты (СК-12-1) - 1 бірлік
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технологиялар.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма туралы Ережеге сәйкес жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыреті шеңберінде заңнаманы дұрыс және біркелкі қолдану бойынша жұмысты орындауды дайындау, қорытындылау, бақылау; Басқарманың Салық комитеті бөлімшелерімен және мемлекеттік органдармен өзара іс-әрекетін ұйымдастыру, нормативтік құқықтық актілерді талдауға қатысу.
Бас сарапшы, С-4 санаты (СК-12-2, СК-12-3, СК-12-4, СК-12-5, СК-12-6, СК-12-7, СК-12-8, СК-12-9, СК-12-10, СК-12-11, СК-12-12, СК-12-13, СК-12-14) - 13 бірлік
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технологиялар.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Акциздерді әкімшілендіру және мемлекеттік реттеу мәселелері, этил спиртін, алкогольдік өнімді, темекі өнімдерін және мұнай өнімдерінің жеке түрлерін өндіру және айналдыру саласында акциздердің бюджетке толық және уақтылы түсуін қамтамасыз ету бойынша жұмысты ұйымдастыру, баяндамаларды, сөз сөйлеулерді әзірлеу, материалдарды қорытындылау, құжаттарды бақылау және орындау, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге және талдауға қатысу, акцизделетін өнім өндірісі және айналымы саласында акциздерді әкімшілендіруді жетілдіру және мемлекеттік реттеу мәселесі жөнінде ұсыныстар дайындау.

8. по Управлению администрирования акцизов
Руководитель управления, категория С-3 (НК-12-1) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права или в области технических наук и технологий.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство в соответствии с Положением об Управлении, подготовка, обобщение, контроль за выполнением работы по правильному и единообразному применению законодательства в рамках компетенции Управления, организация взаимодействия Управления с подразделениями Налогового комитета и государственными органами, участие в обсуждении нормативных правовых актов.
Главный эксперт, категория С-4 (НК-12-2, НК-12-3, НК-12-4, НК-12-5, НК-12-6, НК-12-7, НК-12-8, НК-12-9, НК-12-10, НК-12-11, НК-12-12, НК-12-13, НК-12-14) - 13 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права или в области технических наук и технологий.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы по администрированию акцизов и вопросам государственного регулирования, обеспечению своевременного и полного поступления акцизов в бюджет в области производства и оборота этилового спирта, алкогольной продукции, табачных изделий, и отдельных видов нефтепродуктов, подготовка докладов, выступлений, обобщение материалов, контроль и исполнение документов, участие в разработке и обсуждении нормативных правовых актов, выработка предложений по совершенствованию администрирования акцизов и вопросам госрегулирования в сфере производства и оборота подакцизной продукции.

2. Салық заңнамасын білу.
3. Экономикалық теорияны, қаржылық талдау теориясын, мемлекеттік басқару, Қазақстан Республикасындағы жалпы экономикалық және салық-бюджеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметтерін жалпы басқару және реттеу; салық салу және салықтық әкімшілендіру; салықтар және бюджетке төленетін басқа да төлемдер саласында, сондай-ақ Комитет тапсырмасы бойынша салықтық әкімшілендіруді жетілдіру (соның ішінде мемлекеттің жаңа экономикалық дамуына байланысты) саласында салық заңнамасын түсіндіру және жетілдіру бойынша Комитет ұстанымдарын әзірлеу және дайындау бойынша Басқарма жұмыстарын жоспарлау және реттеу.
Салық заңнамасын қолдану кезінде туындайтын, даулы мәселелерді шешуге бағытталған ұсыныстарды дайындау бойынша Басқарма жұмыстарын реттеу.
Бас сарапшы, С-4 санаты (СК-21-2, СК-21-3, СК-21-4, СК-21-5, СК-21-6, СК-21-7, СК-21-8, СК-21-9, СК-21-10, СК-21-11, СК-21-12, СК-21-13, СК-21-14, СК-21-15, СК-21-16) - 15 бірлік
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Корпоративтік табыс салығы; жеке табыс салығы; қосылған құн салығы; әлеуметтік салық; көлік құралы салығы; жер салығы; мүлік салығы; зейнетақы жинақтау қорларына міндетті зейнетақы жарналары; Мемлекеттік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар; құзіреті шегінде салық есептілігі нысандарын жасау саласында салық заңнамасын түсіндіру және жетілдіру бойынша Комитет ұстанымдарын әзірлеу және дайындау бойынша Басқарма жұмыстарын жоспарлау және реттеу. Басқарма жұмыстарын жоспарлау және реттеу. Салық заңнамасын қолдану кезінде туындайтын, даулы мәселелерді шешуге бағытталған ұсыныстарды дайындау бойынша Басқарма жұмыстарын реттеу.

2. Знание налогового законодательства.
3. Знание экономической теории, теории финансового анализа, государственного управления, основных направлений общей экономической и налогово-бюджетной политики в Республике Казахстан.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности Управления.
Организация, планирование и координация работы Управления по разработке и подготовке позиции Комитета по разъяснению и совершенствованию налогового законодательства в области налогообложения и налогового администрирования; в разработке концептуальных предложений по порядку исчисления налогов и других обязательных платежей в бюджет, а также в области совершенствования налогового администрирования по поручениям руководства Комитета (в том числе в связи с новыми направлениями экономического развития государства). Координация работы Управления по подготовке предложений, направленных на разрешение проблемных вопросов, возникающих при применении налогового законодательства.
Главный эксперт, категория С-4 (НК-21-2, НК-21-3, НК-21-4, НК-21-5, НК-21-6, НК-21-7, НК-21-8, НК-21-9, НК-21-10, НК-21-11, НК-21-12, НК-21-13, НК-21-14, НК-21-15, НК-21-16) - 15 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Организация, планирование и координация работы Управления по разработке и подготовке позиции Комитета в области разъяснения, совершенствования норм налогового законодательства Республики Казахстан по порядку исчисления и уплаты корпоративного подоходного налога, индивидуального подоходного налога; налога на добавленную стоимость; социального налога; налога на транспортные средства; земельного налога; налога на имущество; обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды; социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования; разработка форм налоговой отчетности по компетенции. Координация работы Управления по подготовке предложений, направленных на разрешение проблемных вопросов, возникающих при применении налогового законодательства.

Сарапшы, С-5 санаты (СК-21-17, СК-21-18, СК-21-19, СК-21-20, СК-21-21, СК-21-22, СК-21-23, СК-21-24, СК-21-25, СК-21-26) - 10 бірлік
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген)..
Функционалдық міндеттері
Салық салу және салықтық әкімшілендіру; салықтар және бюджетке төленетін басқа да төлемдер саласындағы ұсыныстарды іске асыруға қатысу.
Құзіреті шегінде корпоративтік табыс салығы; жеке табыс салығы; қосылған құн салығы; әлеуметтік салық; көлік құралы салығы; жер салығы; мүлік салығы; зейнетақы жинақтау қорларына міндетті зейнетақы жарналары; Мемлекеттік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша салықтарды есептеу мен төлеу тәртібін салық заңнамасын түсіндіру және жетілдіру бойынша Қазақстан Республикасы салық заңнамасы нормаларын түсіндіру және жетілдіру.
Салық заңнамасын қолдану кезінде туындайтын, даулы мәселелерді шешуге бағытталған ұсыныстарды әзірлеу бойынша жұмыстарына қатысу.
Басқарманың жұмыс жоспарында алдын ала қаралған қажетті шараларды уақытымен іске асыруды бақылау.
10. Өндірістік емес төлемдер басқармасы бойынша
Басқарма басшысы, С-3 санаты (НК-11-1) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.

Эксперт, категория С-5 (НК-21-17, НК-21-18, НК-21-19, НК-21-20, НК-21-21, НК-21-22, НК-21-23, НК-21-24, НК-21-25, НК-21-26) - 10 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в разработке предложений по совершенствованию налогового законодательства, а также иных нормативных правовых актов в области налогообложения. Разъяснение, совершенствование норм налогового законодательства Республики Казахстан по порядку исчисления и уплаты корпоративного подоходного налога, индивидуального подоходного налога; налога на добавленную стоимость; социального налога; налога на транспортные средства; земельного налога; налога на имущество; обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды; социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования; разработка форм налоговой отчетности по компетенции. Участие в работе по подготовке предложений, направленных на разрешение проблемных вопросов, возникающих при применении налогового законодательства.
Контроль за своевременным осуществлением необходимых мероприятий, предусмотренных в плане работ Управления.
10. по Управлению непроизводственных платежей
Руководитель управления, категория С-3 (НК-11-1) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.

2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген);
2. Салық органдарында қызмет тәжірибесі болғаны дұрыс.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жалпы басқару және координациялау жұмысын жүргізу; Өз құзіреті шегінде – териториялық салық органдарының жұмысын ұйымдастыру; Өндірістік емес төлемдерді алуды бақылау; мемлекеттің меншігіне түскен мүліктің сақталуын, бағалауын, тіркеуін бақылау;қаржының бюджетке уақытылы түсуін қадағалау; салықты әкімшілендіруде жаңа ұсыныстар енгізу; Мемлекеттік және территориялық органдардың сауалдарына жауап қайтару; Ел басының, Қазақстан Республикасы мәжілісінің, Салық комитетінің басшылығының келіп түскен тапсырмаларын уақытылы орындау; орындалған жұмыс туралы Салық комитетінің жұмыс жоспарына сәйкес мәлімет беру; Салық комитетінің басшылығының басқа да тапсырмаларын уақытылы орындау.
Бас сарапшысы, С-4 санаты (СК-11-2, СК-11-3, СК-11-4, СК-11-5, СК-11-6, СК-11-7, СК-11-8, СК-11-9, СК-11-10, СК-11-11, СК-11-12, СК-11-13) - 12 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжіребесі

2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
2. Желательно наличие опыта работы в органах налоговой службы.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности управления;
В пределах компетенции – организация работы территориальных налоговых органов, осуществление контроля над уполномоченными органами, ответственными за взимание непроизводственных платежей, организация и проведение разъяснительной работы, осуществление контроля за соблюдением уполномоченными органами порядка учета, хранения, оценки, дальнейшего использования и реализации имущества, обращенного в собственность государства, и за полнотой и своевременностью поступления денег в бюджет от его реализации, организация и участие в проверках деятельности территориальных налоговых органов, внесение предложений по совершенствованию налогового администрирования; подготовка ответов на запросы государственных и территориальных налоговых органов; организация и обеспечение в установленном порядке и сроки выполнение поступивших на рассмотрение поручений Главы государства, Правительства Республики Казахстан, руководства Налогового комитета; утверждение отчетов Управления о проделанной работе по планам работы Налогового комитета; выполнение иных обязанностей, возложенных на него в соответствии с поручениями руководства Налогового комитета.
Главный эксперт, категория С-4 (НК-11-2, НК-11-3, НК-11-4, НК-11-5, НК-11-6, НК-11-7, НК-11-8, НК-11-9, НК-11-10, НК-11-11, НК-11-12, НК-11-13) - 12 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт

1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген);
2. Салық органдарында қызмет тәжірибесі болғаны дұрыс.
Функционалдық міндеттері
Өз құзіреті шегінде – териториялық салық органдарының жұмысын ұйымдастыру; Өндірістік емес төлемдерді алуды бақылау; мемлекеттің меншігіне түскен мүліктің сақталуын, бағалауын, тіркеуін бақылау;қаржының бюджетке уақытылы түсуін қадағалау; салықты әкімшілендіруде жаңа ұсыныстар енгізу; Мемлекеттік және территориялық органдардың сауалдарына жауап қайтару; Ел басының, Қазақстан Республикасы мәжілісінің, Салық комитетінің басшылығының келіп түскен тапсырмаларын уақытылы орындау; орындалған жұмыс туралы Салық комитетінің жұмыс жоспарына сәйкес мәлімет беру; Салық комитетінің басшылығының басқа да тапсырмаларын уақытылы орындау.
Ұжымда жұмыс істей білу, орындаушылық, Жоғары моральдық, эстетикалық, іскерлік талаптар.
Сарапшы, С-5 санаты (СК-11-14,СК-11-15, СК-11-16, СК-11-17, СК-11-18, СК-11-19) - 6 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжіребесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген);
2. Салық органдарында қызмет тәжірибесі болғаны дұрыс.
Функционалдық міндеттері
Өз құзіреті шегінде – териториялық салық органдарының жұмысын ұйымдастыру; Өндірістік емес төлемдерді алуды бақылау; мемлекеттің меншігіне түскен мүліктің сақталуын, бағалауын, тіркеуін бақылау;қаржының бюджетке уақытылы түсуін қадағалау; салықты әкімшілендіруде жаңа ұсыныстар енгізу; Мемлекеттік және территориялық органдардың сауалдарына жауап қайтару; Ел басының, Қазақстан Республикасы мәжілісінің, Салық комитетінің басшылығының келіп түскен тапсырмаларын уақытылы орындау; орындалған жұмыс туралы Салық комитетінің жұмыс жоспарына сәйкес мәлімет беру; Салық комитетінің басшылығының басқа да тапсырмаларын уақытылы орындау.
Ұжымда жұмыс істей білу, орындаушылық, Жоғары моральдық, эстетикалық, іскерлік талаптар.
11. Салықтық қызмет көрсету басқармасы бойынша
Басқарма басшысы, санаты С-3 (СК-06-1) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық саласында.
Кәсіби құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
2. Салық органы қызметінде жұмыс тәжірибесінің болғаны дұрыс
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің қызметін басшылық етуді жүзеге асыру; басшылықтың тапсырмасын сапалы орындауды ұйымдастыру; басқармаға келіп түсетін құжаттамаларды уақытылы және сапалы қарастыруды қамтамасыз ету; салық құқық бұзушылықты ескерту бойынша шараларды іске асыруға және әзірлеуге қатысу; Салық комитетімен әзірленетін нормативтік құқықтық актілеріне ұсыныстар мен ескертулер енгізу; салық қызметі органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтерді уақытылы және сапалы көрсетілуін бақылау мәселелері бойынша, мониторинг есептіліктерін қоспағанда, СЕН-ын өңдеу, уақытылы және толықтығын қабылдауын бақылау бойынша салық төлеушілердің мемлекеттік деректерқорын қалыптастыру жұмыстарын ұйымдастыру бойынша басшылықтың қарауына ұсыныстарды шығару; салық органдарының басшыларына және Басқарманың қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану немесе көтермелеу туралы ұсыныстарды басшылыққа ұсыну; Басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға төмен тұрған салық органдарына тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету; Салық комитетінің басшылығымен өткізілетін мәжілістерде, ҚР ҚМ Жиналысына қатысу; Басқарманың шығыс құжаттарына қол қою; мемлекеттік қызметкерлердің Ар-намыс кодексін және еңбек тәртібін сақтау; мемлекеттік және қызметтік құпияны құрайтын мәліметтерді жарияламау.

1. Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
2. Желательно наличие опыта работы в органах налоговой службы.
Функциональные обязанности
В пределах компетенции – организация работы территориальных налоговых органов, осуществление контроля над уполномоченными органами, ответственными за взимание непроизводственных платежей, организация и проведение разъяснительной работы, осуществление контроля за соблюдением уполномоченными органами порядка учета, хранения, оценки, дальнейшего использования и реализации имущества, обращенного в собственность государства, и за полнотой и своевременностью поступления денег в бюджет от его реализации, организация и участие в проверках деятельности территориальных налоговых органов; участие в подготовке предложений по изменению налогового законодательства; проведение анализа актов налоговых проверок налогоплательщиков; представление заключения по заявлениям, входящим в компетенцию Управления; организация и обеспечение в установленном порядке и сроки выполнения поступивших на рассмотрение поручений Главы государства и Правительства Республики Казахстан, руководства Налогового комитета и Управления; обеспечение своевременного и качественного исполнения должностных обязанностей; соблюдение трудовой дисциплины и Кодекса чести государственного служащего.
Знание экономической теории, теории финансового анализа, государственного управления, основных направлений общей экономической и налогово-бюджетной политики в РК.
Умение работать в коллективе, способность создания единого корпоративного духа, коммуникабельность, исполнительность, оперативность и требовательность. Высокие моральные, этические и деловые качества.
Эксперт, категория С-5 (НК-11-14, НК-11-15, НК-11-16, НК-11-17, НК-11-18, НК-11-19) - 6 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
2. Желательно наличие опыта работы в органах налоговой службы.
Функциональные обязанности
В пределах компетенции – организация работы территориальных налоговых органов, осуществление контроля над уполномоченными органами, ответственными за взимание непроизводственных платежей, организация и проведение разъяснительной работы, осуществление контроля за соблюдением уполномоченными органами порядка учета, хранения, оценки, дальнейшего использования и реализации имущества, обращенного в собственность государства, и за полнотой и своевременностью поступления денег в бюджет от его реализации, организация и участие в проверках деятельности территориальных налоговых органов; участие в подготовке предложений по изменению налогового законодательства; проведение анализа актов налоговых проверок налогоплательщиков; представление заключения по заявлениям, входящим в компетенцию Управления; организация и обеспечение в установленном порядке и сроки выполнения поступивших на рассмотрение поручений Главы государства и Правительства Республики Казахстан, руководства Налогового комитета и Управления; обеспечение своевременного и качественного исполнения должностных обязанностей; соблюдение трудовой дисциплины и Кодекса чести государственного служащего. Знание экономической теории, теории финансового анализа, государственного управления, основных направлений общей экономической и налогово-бюджетной политики в РК.
Умение работать в коллективе, способность создания единого корпоративного духа, коммуникабельность, исполнительность, оперативность и требовательность. Высокие моральные, этические и деловые качества.
11. по Управлению налоговых услуг
Руководитель управления, категория С-3 (НК-06-1) – 1 единица
Критерий
Требования
Образование
1. Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
1.. Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
2.Желательно наличие опыта работы в органах налоговой службы.
Функциональные обязанности
Осуществление руководства деятельностью работников Управления; организация качественного выполнения поручений руководства; обеспечение своевременного и качественного рассмотрения поступающей в Управление документации; участие в разработке и реализации мер по предупреждению налоговых правонарушений; внесение замечаний и предложений в нормативные правовые акты, разрабатываемые Налоговым комитетом; вынесение на рассмотрение руководства предложений по вопросам контроля качества и своевременности оказания государственных услуг, оказываемых органами налоговой службы, организации работы по формированию государственной базы данных налогоплательщиков, по контролю за полнотой и своевременностью приема, обработки ФНО, за исключением отчетности по мониторингу; представление руководству предложений о поощрении или наложении дисциплинарных взысканий на работников Управления и руководителей налоговых органов; оказание практической и методологической помощи нижестоящим налоговым органам в организации работы по вопросам, входящим в компетенцию Управления; участие в Коллегиях МФ РК, в совещаниях, проводимых руководством Налогового комитета; подписание исходящей корреспонденции Управления; соблюдение трудовой дисциплины и Кодекса чести государственного служащего; неразглашение сведений, составляющих государственную и служебную тайну.

Бас сарапшы, санаты С-4 СК-06-2, СК-06-3, СК-06-4, СК-06-5, СК-06-6, СК-06-7, СК-06-8, СК-06-9, СК-06-10, СК-06-11, СК-06-12) - 11 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылым саласында.
Кәсіби құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу;
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмасын сапалы орындауды ұйымдастыру; салықтық құқық бұзушылықтарды ескерту бойынша шараларды өткізуде және әзірлеуде қатысу; Салық комитетімен әзірленетін нормативтік құқықтық актілеріне ұсыныстар мен ескертулер енгізу; Басшыға салық органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтерді уақытылы көрсету және сапасын бақылау, салық төлеушілердің дерекқорлары мемлекеттік базасын қалыптастыру, мониторинг бойынша есептіліктерінен басқа СЕН-ын уақытылы қабылдау, өңдеу сұрақтары бойынша ұсыныстарды қарауға шығару; Басқарма құзырына жататын мәселелер жөнінде жұмысты ұйымдастыруда салық органдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету; салық төлеушілер мен басқа да мемлекеттік органдардан келіп түсетін хаттарға, шағымдар мен ұсыныстарға жауаптарды қарау; еңбек тәртібін және мемлекеттік қызметкердің Ар-намыс кодексін ұстану; мемлекеттік және қызметтік құпияны құрайтын мәліметтерді жарияламау.
Сарапшы, санаты С-5 (СК-06-13, СК-06-14, СК-06-15, СК-06-16, СК-06-17, СК-06-18) - 6 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық саласында.
Кәсіби құзыреттілігі

Главный эксперт, категория С-4 (НК-06-2, НК-06-3, НК-06-4, НК-06-5, НК-06-6, НК-06-7, НК-06-8, НК-06-9, НК-06-10, НК-06-11, НК-06-12) - 11 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права или в области технических наук и технологий.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и обеспечение качественного выполнения поручений руководства; участие в разработке и реализации мер по предупреждению налоговых правонарушений; внесение замечаний и предложений в нормативные правовые акты, разрабатываемые Налоговым комитетом; вынесение на рассмотрение руководства предложений по вопросам контроля качества и своевременности оказания государственных услуг, оказываемых органами налоговой службы, организации работы по формированию государственной базы данных налогоплательщиков, по контролю за полнотой и своевременностью приема, обработки ФНО, за исключением отчетности по мониторингу; оказание практической и методологической помощи нижестоящим налоговым органам в организации работы по вопросам, входящим в компетенцию Управления; рассмотрение и подготовка ответов на письма, жалобы и предложения, поступившие от налогоплательщиков и других государственных органов; соблюдение трудовой дисциплины и Кодекса чести государственного служащего; неразглашение сведений, составляющих государственную и служебную тайну.
Эксперт, категория С-5 (НК-06-13, НК-06-14, НК-06-15, НК-06-16, НК-06-17, НК-06-18) - 6 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права или в области технических наук и технологий.
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмасын сапалы орындауды ұйымдастыру; Басшыға салық органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтерді уақытылы көрсету және сапасын бақылау, салық төлеушілердің дерекқорлары мемлекеттік базасын қалыптастыру, мониторинг бойынша есептіліктерінен басқа СЕН-ын уақытылы қабылдау, өңдеу сұрақтары бойынша ұсыныстар енгізу; салықтық құқық бұзушылықтарды ескерту бойынша шараларды өткізуде және әзірлеуде қатысу; Салық комитетімен әзірленетін нормативтік құқықтық актілерге ұсыныстар мен ескертулерді енгізу; Басқарма құзырына жататын мәселелер жөнінде жұмысты ұйымдастыруда төменгі салық органдарына методологиялық және тәжірибелік көмек көрсету; салық төлеушілер мен басқа да мемлекеттік органдардан келіп түскен хаттарға, шағымдар мен ұсыныстарға жауаптарды дайындау; еңбек тәртібін және мемлекеттік қызметкердің Ар-намыс кодексін ұстану; мемлекеттік және қызметтік құпияны құрайтын мәліметтерді жарияламау.
12. Есеп, талдау және мониторинг басқармасы бойынша
Басқарма басшысы, С-3 санаты (СК-18-1) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптары
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар және технологиялар.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.

1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные
обязанности
Своевременное и качественное исполнение поручений руководства; внесение предложений руководству по вопросам контроля качества и своевременности оказания государственных услуг, оказываемых органами налоговой службы, формированию государственной базы данных налогоплательщиков, полнотой и своевременностью приема, обработки ФНО, за исключением отчетности по мониторингу; участие в разработке и реализации мер по предупреждению налоговых правонарушений; внесение замечаний и предложений в нормативные правовые акты, разрабатываемые Налоговым комитетом; оказание практической и методологической помощи нижестоящим налоговым органам в организации работы по вопросам, входящим в компетенцию Управления; подготовка ответов на письма, жалобы и предложения, поступившие от налогоплательщиков и других государственных органов; соблюдение трудовой дисциплины и Кодекса чести государственного служащего; неразглашение сведений, составляющих государственную и служебную тайну.
12. по Управлению учета, анализа и мониторинга
Руководитель управления, категория С-3 (НК-18-1) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или технических наук и технологий.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.

2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірбесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық және оны үйлестіру, басқа министірліктермен және ведомостовалармен,мемлекеттік басқару және билік органдарымен өзара іс-қимыл жұмыстарының әдісін әзірлей білу;жұмысты жақсарту бойынша ұсыныстар әзірлеу,тәжірбе,ақпарат алмасуды және ынтымақтастықты ұйымдастырады; басқарма қызметкерлеріне олардың функционалдық міндеттерін орындауда тәжірбелік көмек көрсету; басқарма құзіретіне жататын мәселелер қаралатын кеңестерге қатысу.
Ұжымда жұмыс істей білу, бірегей корпаративтік рух тудыра білу қабілеті,орындаушылық, оперативтік және талап етушілік. Жоғарғы адамгершілікті, этикалықжәне іскерлік қасиеттерінің болуы.
Экономикалық теорияны, мемлекттік басқаруды, Қазақстан Республикасындағы жалпы экономикалық және салықтық бюджеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Бас сарапшы, С-4 санаты (СК-18-2, СК-18-3, СК-18-4, СК-18-5, СК-18-6, СК-18-7, СК-18-8, СК-18-9, СК-18-10) - 9 бірлік
Өлшемдері
Талаптары
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар және технологиялар.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірбесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Аумақтық салық органдарына, салық төлеушілерге салық бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің есебін жүргізу мәселелері бойынша түсіндіру жұмыстарын жүргізу, ведомосволық нұсқаулар әзірлеу; Салық кодексіне және Бюджеттік кодекске есепке алу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу жөніндегі нормативтік құқықтық актілер әзірлеуге және беруге қатысу; Қазақстан Республикасының төлем жүйелері жұмыстарының негіздерін білу; мемлекеттік қызмет көрсетудің сана менджметінің негіздерін білу; теңдестіру баланс көрсеткіштеріне есепке алу және есептілік мәселелері бойынша озық халықаралық тәжірбелерді үйрену; тақырыптық және кешенді тексерулерге қатысу; экономикалық теориясын, мемлекеттік басқаруды, Қазақстан Республикасындағы жалпы экономикалық және салықтық – бюджеттік саясаттың негізгі бағыттарын білуі.
Ұжымда жұмыс істей білу, бірегей корпаративтік рух тудыра білу қабілеті, орындаушылық, оперативтік және талап етушілік. Жоғарғы адамгершілікті, этикалық және іскерлік қасиеттерінің болуы.

2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности управления, умение разрабатывать методику взаимодействия работы с другими министерствами и ведомствами, органами государственного управления и власти; разработка предложении по улучшению работы, организация обмена опытом, информации и сотрудничества; оказание практической помощи работникам управления в выполнении функциональных обязанностей; участие в совещаниях, на которых рассматриваются вопросы, входящие в компетенцию управления. Умение работать в коллективе, способность создания единого корпоративного духа, коммуникабельность, исполнительность, оперативность и требовательность. Высокие моральные, этические и деловые качества. Знание экономической теории, государственного управления, основных направлений общей экономической и налогово-бюджетной политики в Республике Казахстан.
Главный эксперт, категория С-4 (НК-18-2, НК-18-3, НК-18-4, НК-18-5, НК-18-6, НК-18-7, НК-18-8, НК-18-9, НК-18-10) - 9 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права или в области технических наук и технологий.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Разъяснительная работа с территориальными налоговыми органами, с налогоплательщиками по вопросам ведения учета налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений; разработка ведомственных инструкций; участие в разработке Налогового кодекса и Бюджетного кодекса по внесению изменений по компетенции управления; знание основ работы платежной системы Республики Казахстан, знание основ менеджмента качества государственных услуг, системы сбалансированных показателей; знание основ информационных систем налогового органа, развитие ИС в налоговых органах Республики Казахстан с целью обеспечения прозрачности работы по вопросам в компетенции Управления в целях снижения контактов налогоплательщиков с налоговыми органами, участие в тематических и комплексных проверках; методологическое сопровождение информационных систем по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Умение работать в коллективе, способность создания единого корпоративного духа, коммуникабельность, исполнительность, оперативность и требовательность. Высокие моральные, этические и деловые качества.

Сарапшы, С-5 санаты (СК-18-11, СК-18-12, СК-18-13, СК-18-14, СК-18-15, СК-18-16, СК-18-17) - 7 бірлік
Өлшемдері
Талаптары
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе гуманитарлық ғылымдар немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технологиялар.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірбесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Аумақтық салық органдарына, салық төлеушілерге салық бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің есебін жүргізу мәселелері бойынша түсіндіру жұмыстарын жүргізу, салық және басқа да міндетті төлемдер тұрлері бойынша берешектер, бересілер жөнінде міндетті зейнетақы жарналары және міндетті әлеуметтік салымдар туралы ақпарат жинау, салық төлеушілердің, басқа да ведомоствалардың хаттарын қарау және оларға жауаптар дайындау, салық және бюджетке төленетін басқа да төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары және міндетті әлеуметтік салымдар туралы тұсімдердің есепті нысандарын қалыптастыру қабілеті, бюджетке түсімдердің айлық мониторингінт жүргізу, тақырыптық және кешенді тексерулерге қатысу; дербес шоттарды жүргізуге, есеп формасы мен есептілікті бақылау жасау. Есеп, есептілікті, түсімдерді бақылауға алу жөнінде әдістемелерді жетілдіру.
Басқарма қызметіне қатысты мемлекеттік қызмет көрсетуді жоғары дәрежеде көрсету, ескерткіш, буклет, қатаң формадағы бланкі дайындауды жетілдіру, Қазынашылық органнан, Мемлекеттік зейнетақы тағайындау оталықтарынан алыннатын төлемдерді оңтайландыру.
Ұжымда жұмыс істей білу, бірегей корпаративтік рух тудыра білу қабілеті,орындаушылық, оперативтік және талап етушілік.
13. Камералды бақылау басқармасы бойынша

Эксперт, категория С-5 (НК-18-11, НК-18-12, НК-18-13, НК-18-14, НК-18-15, НК-18-16, НК-18-17) - 7 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права или в области технических наук и технологий.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Разъяснительная работа с территориальными налоговыми органами, с налогоплательщиками по вопросам ведения учета налогов и платежей в бюджет, разработка отчетов по сбору информации по задолженности, недоимке в разрезе регионов и по видам налогов (платежей), рассмотрение и подготовка ответов на письма налоговых органов, налогоплательщиков, других ведомств, формирование отчетных форм поступлений по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, ведение помесячного мониторинга поступлений в бюджет, участие в тематических и комплексных проверках; контроль за ведением учета лицевых счетов, учетных форм и отчетности. Разработка методологии по вопросам учета, отчетности, контроля поступлений.
Разработка бланков строгой отчетности, буклетов, памяток, участие в развитии и повышении качества оказания государственных услуг по вопросам в компетенции Управления, оптимизации приема платежей от, органов Казначейства, ГЦВП.
Умение работать в коллективе, коммуникабельность, исполнительность, оперативность и требовательность
13. по Управлению камерального контроля

Басқарма басшысы, С-3 санаты (СК-09-1) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптары
Білімі
Жоғары - техникалық ғылымдар және технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірбесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық және оны үйлестіру, басқа министірліктермен және ведомостовалармен, мемлекеттік басқару және билік органдарымен өзара іс-қимыл жұмыстарының әдісін әзірлей білу;жұмысты жақсарту бойынша ұсыныстар әзірлеу,тәжірбе,ақпарат алмасуды және ынтымақтастықты ұйымдастырады; басқарма қызметкерлеріне олардың функционалдық міндеттерін орындауда тәжірбелік көмек көрсету; басқарма құзіретіне жататын мәселелер қаралатын кеңестерге қатысу.
Ұжымда жұмыс істей білу, бірегей корпаративтік рух тудыра білу қабілеті,орындаушылық, оперативтік және талап етушілік. Жоғарғы адамгершілікті, этикалық және іскерлік қасиеттерінің болуы.
Экономикалық теорияны, мемлекттік басқаруды, Қазақстан Республикасындағы жалпы экономикалық және салықтық бюджеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу.
Бас сарапшы, С-4 санаты (СК-09-2, СК-09-3, СК-09-4, СК-09-5, СК-09-6) - 5 бірлік
Өлшемдері
Талаптары
Білімі
Жоғары әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технологиялар.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.

Руководитель управления, категория С-3 (НК-09-1) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права и технических наук и технологий.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности управления, умение разрабатывать методику взаимодействия работы с другими министерствами и ведомствами, органами государственного управления и власти; разработка предложений по улучшению работы, организация обмена опытом, информации и сотрудничества; оказание практической помощи работникам управления в выполнении функциональных обязанностей; участие в совещаниях, на которых рассматриваются вопросы, входящие в компетенцию управления. Умение работать в коллективе, способность создания единого корпоративного духа, коммуникабельность, исполнительность, оперативность и требовательность. Высокие моральные, этические и деловые качества. Знание экономической теории, государственного управления, основных направлений общей экономической и налогово-бюджетной политики в Республике Казахстан.
Главный эксперт, категория С-4 (НК-09-2, НК-09-3, НК-09-4, НК-09-5, НК-09-6) - 5 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права и технических наук и технологий.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.

14. Банкроттық және оңалту басқармасы бойынша
Басқарма басшысы, С-3 санаты (СК-25-1) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын және банкроттық туралы заңнаманы білу.
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
2. Салық қызметі органдарында істеген іс-тәжірибесінің болғаны лазым.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің жұмысына басшылықты жүзеге асыру; басшылықтың тапсырмаларын сапалы орындауды ұйымдастыру; Басқармаға келіп түсетін құжаттарды жедел және сапалы қарастыруды қамтамасыз ету; банкроттық, оңалту және сырттай байқау рәсімдердің жұмысын ұйымдастыру және бақылау; банкроттық, оңалту және сырттай байқау рәсімдердің тиімділігін және ашықтығын қамтамасыз ету, әдейі және жалған банкроттық белгілерін анықтау және сырттай байқау әкімшілері, оңалту және конкурстық басқарушылардың әрекетіне камералдық бақылау жүргізуді ұйымдастыру, Салық комитеті әзірлейтін нормативтік құқық актілеріне ескертулер мен ұсыныстар енгізу; Басқарма құзыретіне жататын мәселелер жөнінде басшылықтың қарауына ұсыныстар енгізу; Басқарма қызметкерлері мен салық органдары басшыларын мадақтау немесе тәртіптік жаза салу туралы ұсыныстарды басшылыққа ұсыну; Басқарма құзырына жататын мәселелер жөнінде жұмысты ұйымдастыруда кіші салық органдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету; ҚР ҚМ-ның алқасында, Салық комитетінің басшылығы өткізетін жиналыстарында қатысу; Басқарманың шығыс хаттарына қол қою; еңбек тәртібін және мемлекеттік қызметкері абыройы Кодексін сақтау; мемлекеттік және қызметтік құпияны құрайтын мәліметтерді жария етпеу.

14. Управлению по реабилитации и банкротству
Руководитель управления, категория С-3 (НК-25-1) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии  «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства и законодательства о банкротстве.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
2. Желательно наличие опыта работы в органах налоговой службы.
Функциональные обязанности
Осуществление руководства деятельностью работников Управления; организация качественного выполнения поручений руководства; обеспечение своевременного и качественного рассмотрения поступающей в Управление документации; организация работы и контроль за проведением процедур банкротства, реабилитации и внешнего наблюдения; обеспечение эффективности и прозрачности проведения процедур внешнего наблюдения, реабилитации и конкурсного производства; организация осуществления камерального контроля на предмет выявления признаков преднамеренного и ложного банкротства и деятельности администраторов внешнего наблюдения, реабилитационных и конкурсных управляющих; внесение замечаний и предложений в нормативные правовые акты, разрабатываемые Налоговым комитетом; вынесение на рассмотрение руководства предложений по вопросам, относящимся к компетенции Управления; представление руководству предложений о поощрении или наложении дисциплинарных взысканий на работников Управления и руководителей налоговых органов; оказание практической и методологической помощи нижестоящим налоговым органам в организации работы по вопросам, входящим в компетенцию Управления; участие в Коллегиях МФ РК, в совещаниях, проводимых руководством Налогового комитета; подписание исходящей корреспонденции Управления; соблюдение трудовой дисциплины и Кодекса чести государственного служащего; неразглашение сведений, составляющих государственную и служебную тайну.

Бас сарапшы, С-4 санаты (СК-25-2, СК-25-3, СК-25-4, СК-25-5, СК-25-6, СК-25-7, СК-25-8, СК-25-9, СК-25-10, СК-25-11, СК-25-12, СК-25-13, СК-25-14) - 13 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технологиялар.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын және банкроттық туралы заңнаманы білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмаларын сапалы орындауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету; камералдық бақылауды жүзеге асыру, салықтық тексерулерді жүргізуге және сырттай байқау әкімшілері, оңалту және конкурстық басқарушыларды тексеруге қатысу, Салық комитеті әзірлейтін нормативтік құқық актілеріне ескертулер мен ұсыныстар енгізу; Басқарма құзырына жататын мәселелер жөнінде басшылықтың қарауына ұсыныстар енгізу; Басқарма құзырына жататын мәселелер жөнінде жұмысты ұйымдастыруда кіші салық органдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету; заңды және жеке тұлғалардан, мемлекеттік органдар мен аймақтық бөлімшелерден келіп түскен хаттарды, шағымдарды мен ұсыныстарды қарау және жауаптарды дайындау; Оңалтушы және (немесе) конкурстық басқарушылардың және (немесе) сыртқы байқау әкімшісінің қызметін жүзеге асыруға жеке кәсіпкерлер уәкілетті органдарда тіркелуін қамтамасыз ету, оңалтушы және (немесе) конкурстық басқарушылардың және (немесе) сыртқы байқау әкімшісінің қызметін жүзеге асыру мақсатында тіркелген және тіркеуден алынған тұлғалардың Бірыңғай тізілімін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Веб-сайтына орналастыру,еңбек тәртібін және мемлекеттік қызметкері абыройы Кодексін сақтау; мемлекеттік және қызметтік құпияны құрайтын мәліметтерді жария етпеу.

Главный эксперт, категория С-4 (НК-25-2, НК-25-3, НК-25-4, НК-25-5, НК-25-6, НК-25-7, НК-25-8, НК-25-9, НК-25-10, НК-25-11, НК-25-12, НК-25-13, НК-25-14) - 13 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права или в области технических наук и технологий.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства и законодательства о банкротстве.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084)..
Функциональные обязанности
Организация и обеспечение качественного выполнения поручений руководства; осуществление камерального контроля; участие в проведении налоговых проверок и проверок деятельности администратора внешнего наблюдения, реабилитационного и конкурсного управляющих; внесение замечаний и предложений в нормативные правовые акты, разрабатываемые Налоговым комитетом; вынесение на рассмотрение руководства предложений по вопросам, относящимся к компетенции Управления; оказание практической и методологической помощи нижестоящим налоговым органам в организации работы по вопросам, входящим в компетенцию Управления; рассмотрение и подготовка ответов на обращения юридических и физических лиц, государственных органов, территориальных подразделений по вопросам, входящим в компетенцию Управления; регистрация индивидуальных предпринимателей в уполномоченном органе в целях осуществления ими деятельности администратора внешнего наблюдения, реабилитационного и (или) конкурсного управляющих; размещение на Веб-сайте Министерства финансов Единого реестра лиц, зарегистрированных в целях осуществления ими деятельности администратора внешнего наблюдения и (или) реабилитационного и (или) конкурсного управляющих, и снятие их с регистрации; соблюдение трудовой дисциплины и Кодекса чести государственного служащего; неразглашение сведений, составляющих государственную и служебную тайну.

Сарапшы, санаты С-5 (СК-25-15, СК-25-16, СК-25-17, СК-25-18, СК-25-19, СК-25-20, СК-25-21, СК-25-22, СК-25-23, СК-25-24, СК-25-25) - 11 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық;
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын және банкроттық туралы заңнаманы білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмасын уақыттылы және сапалы орындау; Басқарма құзырына жататын мәселелер жөнінде басшылықтың қарауына ұсыныстар енгізу; уәкілетті органның сайтында төлем қабілеті жоқ және дәрменсіз борышкерлер туралы ақпараттарды, хабарландыруларды және банкроттық рәсімінің ашықтығын қамтамасыз ету мақсатында басқа да ақпаратты орналастыруды және қалыптастыруды ұйымдастырады; салық бұзушылықтарын ескерту бойынша іс-шаралар әзірлеуге және іске асыруға қатысу; Салық комитеті әзірлейтін нормативтік құқық актілеріне ескертулер мен ұсыныстар енгізу; Басқарма құзырына жататын мәселелер жөнінде жұмысты ұйымдастыруда кіші салық органдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету; заңды және жеке тұлғалардан, мемлекеттік органдар мен аймақтық бөлімшелерден келіп түскен хаттарды, шағымдарды мен ұсыныстарды қарау және жауаптарды дайындау; еңбек тәртібін және мемлекеттік қызметкері абыройы Кодексін сақтау; Мемлекеттік және қызметтік құпияны құрайтын мәліметтерді жария етпеу.
15. Ақпараттық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті
қамтамасыз ету басқармасы бойынша
Басқарма басшысы, С-3 санаты (СК-20-1) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
1. Жоғары - техникалық ғылымдар және технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.

Эксперт, категория С-5 (НК-25-15, НК-25-16, НК-25-17, НК-25-18, НК-25-19, НК-25-20, НК-25-21, НК-25-22, НК-25-23, НК-25-24, НК-25-25) - 11 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства и законодательства о банкротстве.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные
обязанности
Своевременное и качественное исполнение поручений руководства; внесение предложений руководству по вопросам, относящимся к компетенции Управления; формирование и размещение на сайте уполномоченного органа сведений о неплатежеспособных и несостоятельных должниках, объявлений, а также иной информации в целях обеспечения прозрачности процедур банкротства; внесение замечаний и предложений в нормативные правовые акты, разрабатываемые Налоговым комитетом; оказание практической и методологической помощи нижестоящим налоговым органам в организации работы по вопросам, входящим в компетенцию Управления; рассмотрение и подготовка ответов на обращения юридических и физических лиц, государственных органов, территориальных подразделений по вопросам, входящим в компетенцию Управления; соблюдение трудовой дисциплины и Кодекса чести государственного служащего; неразглашение сведений, составляющих государственную и служебную тайну.
15. по Управлению информационных технологий и обеспечения
информационной безопасности
Руководитель управления, категория С-3 (НК-20-1) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
1. Высшее - в области технических наук и технологий или социальных наук, экономики и бизнеса или права.

2. Негізгі мамандығы бойынша және Басқарма жұмысының профилі бойынша курстарда қайта даярланғаны туралы сертификаттардың болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру, ақпараттық технологиялар саласында аумақтық салық органдарының жұмыстарын үйлестіру; АТ даму стратегиясын айқындау; ақпараттық жүйелердің архитектурасын әзірлеу; басқа құрылымдық бөлімшелермен өзара іс-қимыл, басқарма құзыретіндегі жұмыстарды орындау бойынша мердігерлермен тиімді келіссөздер ұйымдастыру. Ұжымда жұмыс істей білуі, бірегей корпоративті рух тудыра білу қабілеті, орындаушылық, оперативтілік және талап етушілік. Жоғары адамгершілікті, этикалық және іскерлік қасиеттерінің болуы.
Бас сарапшы, С-4 санаты (СК-20-2, СК-20-3, СК-20-4, СК-20-5, СК-20-6, СК-20-7, СК-20-8, СК-20-9, СК-20-10, СК-20-11, СК-20-12, СК-20-13, СК-20-14) - 13 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
1. Жоғары - техникалық ғылымдар және технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
2. Негізгі мамандығы бойынша және Басқарма жұмысының профилі бойынша курстарда қайта даярланғаны туралы сертификаттардың болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.

2. Желательно наличие сертификатов о переподготовке на курсах по профилю основной специальности и профилю работы Управления.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии  «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы Управления, координация работы территориальных налоговых органов в области информационных технологий; определение стратегии развития ИТ; разработка архитектуры информационных систем; взаимодействие с другими подразделениями, организация эффективных переговоров с подрядчиками по выполнению работ в компетенции управления. Умение работать в коллективе, способность создания единого корпоративного духа, коммуникабельность, исполнительность, оперативность и требовательность. Высокие моральные, этические и деловые качества.
Главный эксперт, категория С-4 (НК-20-2, НК-20-3, НК-20-4, НК-20-5, НК-20-6, НК-20-7, НК-20-8, НК-20-9, НК-20-10, НК-20-11, НК-20-12, НК-20-13, НК-20-14) - 13 единиц
Критерий
Требования
Образование
1. Высшее - в области технических наук и технологий или социальных наук, экономики и бизнеса или права.
2. Желательно наличие сертификатов о переподготовке на курсах по профилю основной специальности и профилю работы Управления.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.

2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Салықтық әкімшілендірудің қолданыстағы ақпараттық жүйелерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету; бюджетті жоспарлауды, қызмет көрсетулер мен ресурстарды жоспарлауды ұйымдастыру, олардың орындалу сапасын бақылау, жобалық қызметті ұйымдастыру, басқарма құзыретіндегі жұмыстарды орындау бойынша мердігерлермен тиімді келіссөздер ұйымдастыру, сапалы іскерлік хат жазысулармен және құжаттар жобаларын дайындауды қамтамасыз ету. Ұжымда жұмыс істей білуі, бірегей корпоративті рух тудыра білу қабілеті, орындаушылық, оперативтілік және талап етушілік. Жоғары адамгершілікті, этикалық және іскерлік қасиеттерінің болуы.
Сарапшы, С-5 санаты (СК-20-15, СК-20-16, СК-20-17, СК-20-18, СК-20-19, СК-20-20, СК-20-21, СК-20-22, СК-20-23) - 9 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - техникалық ғылымдар және технологиялар немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Салықтық әкімшілендірудің қолданыстағы ақпараттық жүйелерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету; жобалық қызметті ұйымдастыру, басқарма құзыретіндегі жұмыстарды орындау бойынша мердігерлермен тиімді келіссөздер ұйымдастыру, сапалы іскерлік хат жазысулармен және құжаттар жобаларын дайындауды қамтамасыз ету. Ұжымда жұмыс істей білуі, бірегей корпоративті рух тудыра білу қабілеті, орындаушылық, оперативтілік және талап етушілік. Жоғары адамгершілікті, этикалық және іскерлік қасиеттерінің болуы.

2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Обеспечение функционирования действующих информационных систем налогового администрирования; организация планирования бюджета, планирования услуг и ресурсов, контроль качества их исполнения, организация проектной деятельности, организация эффективных переговоров с подрядчиками по выполнению работ в компетенции управления, обеспечение качественной деловой переписки и подготовки проектов документов. Умение работать в коллективе, способность создания единого корпоративного духа, коммуникабельность, исполнительность, оперативность и требовательность. Высокие моральные, этические и деловые качества.
Эксперт, категория С-5, (НК-20-15, НК-24-16, НК-20-17, НК-20-18, НК-20-19, НК-20-20, НК-20-21, НК-20-22, НК-20-23) - 9 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области технических наук и технологий или в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Обеспечение функционирования действующих информационных систем налогового администрирования; организация проектной деятельности, организация эффективных переговоров с подрядчиками по выполнению работ в компетенции управлении, обеспечение качественной деловой переписки и подготовки проектов документов. Умение работать в коллективе, способность создания единого корпоративного духа, коммуникабельность, исполнительность, оперативность и требовательность. Высокие моральные, этические и деловые качества.

16. Мамандандырылған басқармасы бойынша
Басқарма басшысы, С-3 санаты (СК-24-1) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыс тану ғылымдар немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1 Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық, экономикалық және қаржы мониторингін жоспарлау, жүргізуді ұйымдастыру, ірі салық төлеушілер бойынша салық және бюджетке төлемдер түсімдерінің динамикасын қадағалау, монополистерге түсіндіру және талап қою жұмыстарын жүргізе білу, монополистерге салықтарды бюджетке толық есептеу және уақтылы төлеу мәселесі бойынша тексерулер жүргізуді ұйымдастыру және қатысу, ірі кәсіпорындарды талдау және олардың аудиті.
Бас сарапшы, С-4 санаты (СК-24-2, СК-24-3, СК-24-4, СК-24-5, СК-24-6, СК-24-7, СК-24-8, СК-24-9, СК-24-10, СК-24-11, СК-24-12, СК-24-13, СК-24-14, СК-24-15,СК-24-16, СК-24-17, СК-24-18, СК-24-19, СК-24-20) - 19 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыс тану ғылымдар немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.

16. по Специализированному управлению
Руководитель управления, категория С-3 (НК-24-1) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или технических наук и технологий или гуманитарных наук или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии  «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления, планирование, организация ведения экономического и финансового мониторинга, отслеживания динамики поступления налогов и платежей в бюджет по крупным налогоплательщикам, умение вести разъяснительную и претензионную работу с монополистами, организация и участие в проведении проверок монополистов по вопросу полноты исчисления и своевременности уплаты в бюджет налогов, анализ и аудит крупных предприятий.
Главный эксперт, категория С-4 (НК-24-2, НК-24-3, НК-24-4, НК-24-5, НК-24-6, НК-24-7, НК-24-8, НК-24-9, НК-24-10, НК-24-11, НК-24-12, НК-24-13, НК-24-14, НК-24-15, НК-24-16, НК-24-17, НК-24-18, НК-24-19, НК-24-20) -19 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук и бизнеса или технических наук и технологий или естественных наук или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.

2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
экономикалық және қаржы мониторингін жүргізуді жоспарлау, ұйымдастыру, жер қойнауын пайдаланушылар саласында жұмыс жасайтын ірі салық төлеушілер бойынша салық және бюджетке төлемдер түсімдерінің динамикасын қадағалау, жер қойнауын пайдаланушы кәсіпорындарға салықтарды бюджетке толық есептеу және уақтылы төлеу мәселесі бойынша тексерулер жүргізуді ұйымдастыру және қатысу, аумақтық салық органдарына практикалық көмек көрсету, өз құзыреті шегінде Басқарма бастығын ол болмаған кезеңге орнын ауыстыру, Салық комитетінің ішкі актілерінде көзделген өзге де міндеттерді орындайды.
Сарапшы, С-5 санаты (СК-24-21, СК-24-22, СК-24-23, СК-24-24, СК-24-25, СК-24-26, СК-24-27, СК-24-28, СК-24-29, СК-24-30, СК-24-31, СК-24-32, СК-24-33, СК-24-34) - 14 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе техникалық ғылымдар және технологиялар немесе жаратылыс тану ғылымдар немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Жер қойнауын пайдаланушы ірі кәсіпорындардың экономикалық және қаржы мониторингін жүргізу, ірі салық төлеушілерге салықтарды бюджетке толық есептеу және уақтылы төлеу мәселесі бойынша тексерулер жүргізуге қатысу, ірі салық төлеушілердің өнімдердің шығындары мен өзіндік құндарының, шикізаттар мен материалдарды сатып алу бағаларының, өнімдерді экспортқа және ішкі рынокта сату бағаларының негізділігін және қалыптастыру тәртібін бақылау, Салық комитетінің ішкі актілерінде көзделген өзге де міндеттерді орындайды.

2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Планирование, организация ведения экономического и финансового мониторинга, отслеживания динамики поступления налогов и платежей в бюджет по крупным налогоплательщикам, работающим в сфере недропользователей, организация и участие в проведении проверок предприятий - недропользователей по вопросу полноты исчисления и своевременности уплаты в бюджет налогов, оказание практической помощи территориальным налоговым органам, в пределах своей компетенции замещение Начальника управления в период его отсутствия, выполнение иных обязанностей, предусмотренных внутренними актами Налогового комитета.
Эксперт, категория С-5 (НК-24-21, НК-24-22, НК-24-23, НК-24-24, НК-24-25, НК-24-26, НК-24-27, НК-24-28, НК-24-29, НК-24-30, НК-24-31, НК-24-32, НК-24-33, НК-24-34) - 14 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или технических наук и технологий или гуманитарных наук или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Ведение экономического и финансового мониторинга крупных предприятий - недропользователей, участие в проведении проверок крупных налогоплательщиков по вопросу полноты исчисления и своевременности уплаты в бюджет налогов, контроля за обоснованностью и порядком формирования крупными налогоплательщиками затрат и себестоимости продукции, цен приобретения сырья и материалов, цен реализации продукции на экспорт и внутреннем рынке, Выполнение иных обязанностей, предусмотренных внутренними актами Налогового комитета.

17. Заң басқармасы бойынша
Басқарма басшысы, С-3 санаты (СК-15-1) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары – құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық, нормативтік құқықтық акті жобаларын кодтау, құқықтық сараптама жүргізу, құқықтық талдауды жүзеге асыру, Қазақстан Республикасының салық және өзге де заңнамасын түсіндіру бойынша, нормативтік құқықтық акті жобаларын әзірлеуге қатысу, әкімшілік өндіріс шеңберінде шағымдарды қарау және салық қызметі органдарындағы әкімшілік және сот тәжірибелерін қорыту, мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау жұмыстарды ұйымдастыру, талап-арыз жұмыстарын ұйымдастыру, басшылық тапсырмаларын сапалы және уақтылы орындау.
Бас сарапшы, С-4 санаты (СК-15-2, СК-15-3, СК-15-4, СК-15-5, СК-15-6, СК-15-7, СК-15-8, СК-15-9, СК-15-10, СК-15-11, СК-15-12) - 11 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары -құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық акті жобаларын кодтау, құқықтық сараптама жүргізу, құқықтық талдауды жүзеге асыру, Қазақстан Республикасының салық және өзге де заңнамасын түсіндіру, Нормативтік құқықтық акті жобаларын әзірлеуге қатысу, талап-арыз жұмыстарын жүзеге асыру, әкімшілік өндіріс шеңберінде шағымдарды қарау және салық қызметі органдарындағы әкімшілік және сот тәжірибелерін қорыту, мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау басшылық тапсырмаларын сапалы және уақтылы орындау.

17. по Юридическому управлению
Руководитель управления, категория С-3 (НК-15-1) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления, организация работы по проведению кодификации, правовой экспертизы проектов нормативных правовых актов, осуществлению правового анализа, разъяснению налогового и иного законодательства Республики Казахстан, участию в разработке проектов нормативных правовых актов, рассмотрению жалоб в рамках административного производства и обобщению административной и судебной практики в органах налоговой службы, взаимодействию с государственными органами, организация претензионно–исковой работы, качественное и своевременное исполнение поручений руководства.
Главный эксперт, категория С-4 (НК-15-2, НК-15-3, НК-15-4, НК-15-5, НК-15-6, НК-15-7, НК-15-8, НК-15-9, НК-15-10, НК-15-11, НК-15-12) - 11 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Проведение правовой экспертизы и кодификация проектов нормативных правовых актов, осуществление правового анализа, разъяснение налогового и иного законодательства Республики Казахстан, участие в разработке проектов нормативных правовых актов, осуществление претензионно-исковой работы, рассмотрение жалоб в рамках административного производства и обобщение административной и судебной практики в органах налоговой службы, взаимодействия с государственными органами, качественное и своевременное исполнение поручений руководства.

Сарапшы, С-5 санаты (СК-15-13, СК-15-14, СК-15-15, СК-15-16, СК-15-17, СК-15-18, СК-15-19) - 7 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық акті жобаларын кодтау, құқықтық сараптама жүргізу, құқықтық талдауды жүзеге асыру, Қазақстан Республикасының салық және өзге де заңнамасын түсіндіру, Нормативтік құқықтық акті жобаларын әзірлеуге қатысу, талап-арыз жұмыстарын жүзеге асыру, әкімшілік өндіріс шеңберінде шағымдарды қарау және салық қызметі органдарындағы әкімшілік және сот тәжірибелерін қорыту, мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау басшылық тапсырмаларын сапалы және уақтылы орындау.
18. Ведомстволық бақылау басқармасы бойынша
Басқарма басшысы, С-3 санаты (СК-17-1) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары – құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Тиімді ведомстволық бақылау жүйесін ұйымдастыру мақсатында ЕК ведомстволық бақылау жұмыстарын үйлестіру және бақылау; Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша қолданыстағы заңнаманың қолданылуына талдау жүргізу, және оны жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Басқармада жүпргізілетін ведомстволық бақылау жұмыстарының құпиялылық режимін қамтамасыз ету; қызметкерлердің өз лауазымдық міндеттерін орындауына бақылауды жүзеге асыру; жұмыс жоспарларын жасау және оларды Комитет Төрағасына бекітуге беру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; Комитеттің басқа құрылымдық бөлімшелерімен өзара қарым-қатынасында Басқарманы таныстырады; Басқарма қызметкерлерінің өз қызметтерінде Қазақстан Республикасының заңнамаларын сақтауына бақылауды жүзеге асыру; оған Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.

Эксперт, категория С-5 (НК-15-13, НК-15-14, НК-15-15, НК-15-16, НК-15-17, НК-15-18, НК-15-19) - 7 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Проведение правовой экспертизы и кодификация проектов нормативных правовых актов, правового анализа, разъяснение налогового и иного законодательства Республики Казахстан, участие в разработке проектов нормативных правовых актов, осуществление претензионно - исковой работы, рассмотрение жалоб в рамках административного производства и обобщение административной и судебной практики в органах налоговой службы, взаимодействия с государственными органами, качественное и своевременное исполнение поручений руководства.
18. по Управлению ведомственного контроля
Руководитель управления, категория С-3 (НК-17-1) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2.Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Координация и контроль работы ведомственного контроля НД в целях организации эффективной системы ведомственного контроля; проводит анализ применения действующего законодательства по вопросам, входящим в компетенцию Управления, и разрабатывает предложения по его совершенствованию; обеспечивает режим секретности проводимых в Управлении работ по ведомственному контролю; осуществление контроля за исполнением сотрудниками своих должностных обязанностей; организация работы по составлению планов работы и представляет их на утверждение Председателю Комитета; представляет Управление во взаимоотношениях с другими структурными подразделениями Комитета; осуществляет контроль за соблюдением работниками Управления в своей деятельности законодательства Республики Казахстан; выполняет иные функции, возложенные на него законодательством Республики Казахстан.

Бас сарапшы, С-4 санаты (СК-17-2, СК-17-3, СК-17-4, СК-17-5, СК-17-6, СК-17-7) - 6 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген)..
Функционалдық міндеттері
ЕК ведомстволық бақылау бөлімшелерінің жұмыстарын бақылау; ведомстволық бақылау нәтижелерін талдау және қорыту, әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің қызметіндегі өзіндік бұзушылықтар мен кемшіліктерді анықтау; сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес заңнамасының талаптарын іске асыру мәселелері бойынша салық органдары қызметтерінің және мемлекеттік органдардың Комитетте және салық органдарында жүргізетін тексерулерінің мониторингін жүргізу және анықталған бұзушылықтарды жою бойынша іс-шаралар әзірлеу; салық органдарының қызметтерін қашықтан бақылау; салық органдарының тексерулеріне қатысу және оларға практикалық көмек көрсету; заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін, шағымдарын қарау және Комитеттің және салық органдарының әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) қызметтік тексерістер мен тексерулер жүргізу; Қазақстан Республикасының Қауіпсіздік кеңесінің, Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы комиссияның сыбайлас жемқорлықпен күрес мәселелері бойынша, Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының Үйлестіру Кеңесінің сыбайлас жемқорлықпен күрес мәселелері бойынша отырыстарына материалдар дайындау; Комитеттің және салық органдарының әкімшілік мемлекеттік қызметшілері тарапынан сыбайлас жемқорлық және өзге де құқық бұзушылықтар мен қылмыстарды анықтау, ескерту және жолын кесу; өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және әзірлеуге қатысу; Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері бойынша мемлекеттік бағдарламалар мен іс-шаралардың орындалуына, Комитеттің және салық органдарының әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің «Мемлекеттік қызмет туралы» және «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес» ҚР Заңдарын сақтауына бақылауды жүзеге асыру.

Главный эксперт, категория С-4 (НК-17-2, НК-17-3, НК-17-4, НК-17-5, НК-17-6, НК-17-7) - 6 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Контроль за работой подразделений ведомственного контроля НД; анализ и обобщение результатов ведомственного контроля, выявление характерных нарушений и недостатков в деятельности административных государственных служащих; мониторинг деятельности налоговых органов по вопросам реализации требований антикоррупционного законодательства и проверок, проводимых государственными органами в Комитете и налоговых органах и разработка мероприятий по устранению выявленных нарушений; дистанционный контроль деятельности налоговых органов; участие в проверках налоговых органов и оказание им практической помощи; рассмотрение заявлений, жалоб, обращений юридических и физических лиц и проведение служебных расследований и проверок на действия (бездействие) административных государственных служащих Комитета и налоговых органов; подготовка материалов на заседания Советов безопасности Республики Казахстан, Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией, Координационного Совета правоохранительных органов Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией; выявление, предупреждение и пересечение коррупционных и иных правонарушений и преступлений со стороны административных государственных служащих Комитета и налоговых; разработка и участие в разработке нормативных правовых актов в пределах своей компетенции; осуществление контроля над исполнением государственных программ и мероприятий по вопросам борьбы с коррупцией; соблюдением административными государственными служащими Комитета и налоговых органов ЗРК «О государственной службе» и «О борьбе с коррупцией».

Сарапшы, С-5 санаты (СК-17-8) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Салық органдары жұмыстарының жай-күйіне тексерулер жүргізу; сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес заңнамасының талаптарын іске асыру бойынша Комитет салық органдарының қызметіне мониторингі жүргізу және мемлекеттік бағдарламалар мен іс-шаралардың орындалуына бақылау, Комитеттің және салық органдарының лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне азаматтардың өтініштері, шағымдары бойынша және бұқаралық ақпарат құралдарының, сондай-ақ сенім телефоны хабарламалары бойынша қызметтік тексерістер, тексерулер жүргізу, сыбайлас жемқорлыққа және Комитет жүйесіндегі өзге де құқық бұзушылықтар мен қылмыстарға қарсы күрес мәселелері бойынша ҚР құқық қорғау органдарының Үйлестіру Кеңесінің отырыстарына материалдар дайындауға қатысу; Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша салық төлеушілер мен азаматтардың хаттарын, шағымдары мен өтініштерін қарау; жұмысты қамтамасыз ету және сенім телефонының, электронды шағым кітабының жұмыстары туралы қоғамды ақпараттандыру.
19. Адам ресурстары және салық қызметі органдарын
жаңғырту басқармасы бойынша
Басқарма басшысы, С-3 санаты (СК-16-1) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе гуманитарлық ғылымдар.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.

Эксперт, категория С-5 (НК-17-8) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084)..
Функциональные обязанности
Проведение проверок состояния работы налоговых органов; Осуществление мониторинга деятельности налоговых органов Комитета по реализации требований антикоррупционного законодательства и контроль за исполнением государственных программ и мероприятий, проведение служебных, расследований и проверок по заявлениям, жалобам граждан и сообщениям средств массовой информации, также по телефону доверия на действиях должностных лиц Комитета и налоговых органов, участие в подготовке материалов на заседания Координационного Совета правоохранительных органов РК по вопросам борьбы с коррупцией и иными правонарушениями и преступлениями в системе Комитета; рассмотрение писем, жалоб и заявлений налогоплательщиков и граждан по вопросам, входящим в компетенцию Управления; обеспечение работы и информирование общественности о работе телефона доверия, электронной книги жалоб.
19. по Управлению человеческих ресурсов и модернизации органов
налоговой службы
Руководитель управления, категория С-3 (НК-16-1) -1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права или в области гуманитарных наук.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.

2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Комитетке жоғары білікті мемлекеттік қызметшілерді іріктеп жинау, тұрақты ұжым қалыптастыру, оның сапалы құрамын үнемі жақсартып тұру және осы мәселелер бойынша салық органдарына көмек көрсету. Комитет құрылымын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Басқарма қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды; басшылық тапсырмаларын сапалы орындауды жүзеге асырады; Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша ұсыныстарды басшылықтың қарауына ұсынады; Басқарма жұмыстарын оңтайлы ұйымдастыруды жүзеге асырады; Басқарма қызметкерлерінің қызметіне әдістемелік басшылықты жүзеге асырады; Басқармаға келіп түсетін құжаттамаларды жедел қарауды қамтамасыз етеді; Салық коммитетінің басшылығы өткізетін кеңестерге қатысады.
Бас сарапшы, С-4 санаты (СК-16-2, СК-16-3, СК-16-4, СК-16-5, СК-16-6, СК-16-7, СК-16-8, СК-16-9, СК-16-10) - 9 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе гуманитарлық ғылымдар.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Кадрлер құрамын талдау, кадрлердегі қажеттіліктерді жоспарлау, жаңа лауазымдар мен мамандардың қажеттілігіне байланысты штаттық кестеге өзгерістер енгізу туралы басшылыққа ұсыныстар дайындау, Комитеттің штаттық кесте жобасын бекітуге беру, Комитет персоналының еңбек тіртібінің талаптарын сақтауына бақылау, қажет болған кезде кінәлілерді тәртіптік жазаға тарту туралы ұсыныстар енгізу, мемлекеттік қызметшілердің құқықтары мен заңды мүдделері бұзылған жағдайда кеңес беру. ҚР ҚМ Салық комитетінің, оның аумақтық органдарының мемлекеттік қызметшілерін қайта даярлау, біліктілігін арттыру және аттестациялау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Салық органдары қызметкерлерін қайта даярлау және олардың біліктіліктерін арттыру әдістерінің түрлерін жетілдірілуіне бақылау. Комитеттің алдыңғы қатарлы отандық және халықаралық жоғары оқу орындарымен салық қызметі органдарының кадрлерін даярлау және қайта даярлау мәселелері бойынша өзара іс-қимылы мен ынтымақтастығын ұйымдастыру. Салық комитеті әзірлейтін нормативтік құқықтық актілерге ескертулер мен ұсыныстар енгізу; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жұмыстарды ұйымдастыруда төмен тұрған салық органдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер беру; қарауға келіп түскен Мемлекет Басшысы мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қаржы министрлігі мен Салық комитеті басшылығының тапсырмаларын, азаматтар мен Салық коммитетінің құрылымдық бөлімшелерінің жүгіністерін, Басқарма бастығының тапсырмаларын сапалы орындауды қамтамасыз ету; Құрылымдық бөлімшелерден жұмысқа қажетті мәліметтер мен материалдар алуды қамтамасыз ету; Салық комитетінің басқа құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимылдарды жүзеге асыру; қажетті әдістемелік және консультациялық көмек көрсету.

2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Укомплектование Комитета высококвалифицированными госслужащими, формирование стабильного коллектива, постоянное улучшение его качественного состава и оказания содействия по данному вопросу налоговым органам. Участие в выработке предложений по совершенствованию структуры Комитета. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах своей компетенции. Определяет обязанности и круг полномочий работников Управления; организует качественное выполнение поручений руководства; выносит на рассмотрение руководства предложения по вопросам, относящимся к компетенции Управления; осуществляет оптимальную организацию работы Управления; осуществляет методическое руководство деятельностью работников Управления; обеспечивает оперативное рассмотрение поступающей в Управление документации; принимает участие в совещаниях, проводимых руководством Налогового комитета.
Главный эксперт, категория С-4 (НК-16-2, НК-16-3, НК-16-4, НК-16-5, НК-16-6, НК-16-7, НК-16-8, НК-16-9, НК-16-10) - 9 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права или в области гуманитарных наук.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Анализ кадрового состава, планирование потребности в кадрах, подготовка предложений руководству о внесении изменений в штатное расписание в связи с потребностями в новых должностях и специалистах, представление на утверждение проекта штатного расписания Комитета, контроль соблюдения персоналом Комитета требований трудовой дисциплины, при необходимости внесения предложения о дисциплинарном наказании виновных, консультация государственных служащих в случае нарушения их прав и законных интересов. Организация работы по переподготовке, повышению квалификации и аттестации государственных служащих Налогового комитета МФ РК, его территориальных органов. Контроль над совершенствованием форм методов переподготовки и повышения квалификации работников налоговых органов. Организация взаимодействия и сотрудничества Комитета с ведущими отечественными и международными высшими учебными заведениями по вопросам подготовки и переподготовки кадров органов налоговой службы. Внесение замечаний и предложений в нормативные правовые акты, разрабатываемые Налоговым комитетом; оказание практической и методологической помощи нижестоящим налоговым органам в организации работы по вопросам, входящим в компетенцию Управления; предоставление разъяснений по вопросам, входящим в компетенцию Управления; обеспечение качественного выполнения поступивших на рассмотрение поручений Главы государства и Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства финансов и Налогового комитета, обращений граждан и структурных подразделений Налогового комитета, поручений Начальника Управления; обеспечение получения от структурных подразделений необходимых сведений и материалов, необходимых для работы; осуществление взаимодействия с другими структурными подразделениями Налогового комитета; оказание необходимой методической и консультативной помощи.

Сарапшы, С-5 санаты (СК-16-11, СК-16-12, СК-16-13) - 3 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе гуманитарлық ғылымдар.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілерді қабылдау, орын ауыстыру, босату бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметтен өтуіне байланысты басшылық шешімдерін ресімдеу. Салық органдарына кадр мәселелері бойынша тексерулер жүргізу. Аумақтық органдардың қызмекерлерінің комитетте тағылымдамадан өтуіне бақылауды ұйымдастыру, тағылымдама нәтижелері бойынша резервті қалыптастыру, Комитет қызметкерлері үшін Қазақстан Республикасының салық заңнамасын үйрету бойынша курстар мен семинарлар ұйымдастыру. Басқарма функцияларын іске асыру; салық органдарына әдістемелік және консультациялық көмек көрсету; салық құпиясын сақтаудың қамтамасыз ету; іс қағаздарын жүргізу және бекітілген міндеттер ортасы бойынша құжаттардың, қатаң есептілік бланкілерінің сақталуын қамтамасыз ету.
20. Әкімшілік басқармасы бойынша
Басқарма басшысы, С-3 санаты (СК-10-1) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар,экономика және бизнес.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.

Эксперт, категория С-5 (НК-16-11, НК-16-12, НК-16-13) - 3 единицы
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права или в области гуманитарных наук.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы по приему, перемещению, освобождению административных госслужащих, оформление решений руководства, связанных с прохождением госслужащими государственной службы. Проведение проверок налоговых органов по кадровым вопросам. Организация контроля за прохождением стажировки сотрудников территориальных органов в комитете, по результатам стажировки формирование резерва, организация курсов и семинаров для сотрудников Комитета по изучению налогового законодательства Республики Казахстан. Реализация функции Управления; оказание методической и консультационной помощи налоговым органам; обеспечение соблюдения налоговой тайны; ведение делопроизводства и обеспечение сохранности документов, бланков строгой отчетности по закрепленному кругу обязанностей.
20. по Административному управлению
Руководитель управления, категория С-3 (НК-10-1) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса.
Профессиональная
компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.

2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Тез шешім қабылдау жөнінде Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша басқармалар мен аумақтық салық органдарының жұмысын үйлестіру; бюджет жобаларын дұрыс жасау және қалыптастыруға және ҚР ҚМ СК жүйесі бойынша бюджет қаражатын игеруді бақылау, мемлекеттік сатып алулардың жүзеге асуына бақылау жүргізу; басқарма қызметіне жалпы басшылық, Қазақстан республикасының ҚМ СК басшылығын құжаттамалық және ақпараттық қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің, Комтет басшылығының тапсырмаларының орындалуын бақылау; іс-қағаз бойынша нұсқаулықтарды және Қазақстан Республикасы ҚМ СК Регламентін орындау бойынша, жедел шешімдер қабылдау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша аумақтық салық органдарының жұмыстарын үйлестіру; кеңестерді, семинарларды және Комитеттің басқа да хаттамалық іс-шараларын жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
Бас сарапшы, С-4 санаты (НК-10-2, НК-10-3, НК-10-4, НК-10-5, НК-10-6, НК-10-7, НК-10-8, НК-10-9, НК-10-10, НК-10-11,НК-10-12, НК-10-13, НК-10-14, НК-10-15, НК-10-16) - 15 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе гуманитарлық ғылымдар.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
ҚР ҚМ Салық комитеті мен оның аумақтық салық органдарында бюджет жобаларын жасау және қалыптастыруды қамтамасыз ету, бюджеттік бағдарламалардың іске асуы туралы жылдық және тоқсандық есептерін тапсыру; жүргізілетін операциялардың үздіксіз құжаттамалық негіздеумен көрсету жолымен қаржыландыру жоспарларын орындау бойынша бухгалтерлік есепті жүргізуді, ҚР ҚМ Салық комитетінің жиынтық теңгерімін жасау мен тапсыруды қамтамасыз ету; конкурс, баға ұсынымдарына сауал жасау және бір көзден өткізу тәсілімен мемлекеттік сатып алуларды ұйымдастыру және үйлестіру; Министрдің хаттамалық тапсырмаларының, Вице-Министрдің, Салық комитеті Төрағасының және олардың орынбасарларының тапсырмаларының, селекторлық кеңестердің орындалуын бақылау; депутаттық сауалдардың, жеке және заңды тұлғалардың жүгіністерінің қаралуын және уақтылы орындалуын бақылау; Қазақстан Республикасы ҚМ Салық комитеті бөлімшелерінің тексерулеріне қатысу; құжат айналымы бойынша жұмыстардың жүйелі ұйымдастырылуына бақылау; құжаттарды орындау бойынша мониторинг; алқалардың, кеңестердің қажетті құжаттамаларын жүргізуді қамтамасыз етуге бақылау, ҚР ҚМ СК WEB- порталының жұмыс істеуі мен толықтырылуын қамтамасыз ету бойынша жұмысты үйлестіру; ҚР ҚМ СК Төрағасының интернет-конференцияларын, сөз сөйлеу, брифингтар, тікелей эфирлар, теле-(радио) бағдарламалар өткізу бойынша іс-шаралар жұмыстарын үйлестіру; құжаттарды мемлекеттік тілге аудару, ресми құжаттарды қазақ тілінде редакциялау; ҚР ҚМ СК аумақтық органдардың кеңестерін өткізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру.

2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные
обязанности
Общее руководство деятельностью управления по оперативному принятию решений, координация работы управлений и территориальных налоговых органов по вопросам, входящим в компетенцию Управления; контроль за правильным составлением и формированием проекта бюджета и освоением бюджетных средств по системе НК МФ РК, контроль за осуществлением государственных закупок; контроль за исполнением поручений Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Министра финансов Республики Казахстан, руководства Комитета; организация работы по исполнению Инструкции по делопроизводству и Регламента НК МФ Республик Казахстан; организация работы по проведению совещаний, семинаров и других протокольных мероприятий Комитета.
Главный эксперт, категория С-4 (НК-10-2, НК-10-3, НК-10-4, НК-10-5, НК-10-6, НК-10-7, НК-10-8, НК-10-9, НК-10-10, НК-10-11, НК-10-12, НК-10-13, НК-10-14, НК-10-15, НК-10-16) - 15 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права или в области гуманитарных наук.
Профессиональная
компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные
обязанности
Обеспечение формирования и составления проекта бюджета Налогового комитета МФ РК и его территориальных органов, представления годовых и ежеквартальных отчетов о ходе реализации бюджетных программ; обеспечение ведения бухгалтерского учета по исполнению планов финансирования путем непрерывного документального обоснованного отражения совершаемых операций; составление и представление сводного баланса Налогового комитета МФ РК; организация и координация государственных закупок способом конкурса, запроса ценовых предложений и из одного источника; контроль за исполнением протокольных поручений Министра, поручений Вице-Министра, Председателя Налогового комитета и их заместителей, селекторных совещаний; контроль за рассмотрением и своевременным исполнением депутатских запросов, обращений физических и юридических лиц; участие в проверках подразделений Налогового комитета МФ Республики Казахстан; контроль за системной организацией работы по документообороту; мониторинг по исполнению документов; контроль за обеспечением ведения необходимой документации коллегий, совещаний, оформление протокольных поручений руководства НК МФ Республики Казахстан; координация работы по наполнению и функционированию WEB-портала Комитета; организация мероприятия по проведению теле- (радио) передач, прямым эфирам, брифингам, выступлениям, Интернет-конференциям Председателя НК МФ РК; обеспечение освещение деятельности Комитета через средства массовой информации; осуществление перевода документов на государственный язык, редактирование официальных документов на казахском языке; организация и координация работы территориальных налоговых органов НК МФ РК по проведению совещаний.

Сарапшы, С-5 санаты (НК-10-17, НК-10-18, НК-10-19, НК-10-20, НК-10-21, НК-10-22, НК-10-23, НК-10-24, НК-10-25, НК-10-26) - 10 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе гуманитарлық ғылымдар немесе білім.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Жиынтық бюджет өтінімдерін, бюджеттік бағдарламалардың, олардың тиімділігін бағалауды ескерумен іске асуы туралы жылдық және тоқсандық есептерін жинау, жасау және тапсыру; материальдық құндылықтарды, құндылығы кем инвентарларды есепке алуды жүргізу; жалақының барлық түрлерін, сондай-ақ еңбекқы төлеу қоры мен жинақтаушы зейнетақы қорларына аударымдарды есептеу; жылдық және тоқсандық декларацияларды жасау және тапсыру, активтерді есепке алуды жүргізу, аумақтық салық органдарының кредиторлық және дебиторлық берешектер туралы есептерді тексеру және талдау; Қазынашылықпен, екінші деңгейдегі банкілермен жұмыс істеу; мемлекеттік сатып алулар бойынша ашық конкурс өткізу, баға ұсынымдарына сауал жасау және бір көзден өткізу материалдарын даярлау, келісім (шарттар) жобаларын даярлау; келіп түскен хат-хабарларды қабылдау, өңдеу, тіркеу және тарату, оның ішінде электронды құжат айналымын жүргізу; Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілері мен тапсырмаларын, Премьер-министрдің өкімдері мен тапсырмаларын, депутаттық сауалдарды, жеке және заңды тұлғалардың жүгіністерін, ҚМ және ҚР ҚМ СК басшылықтарының тапсырмаларын уақтылы орындалуына бақылау; Қазақстан Республикасы ҚМ Салық комитеті бөлімшелерінің тексерулеріне қатысу; құжат айналымы бойынша жұмыстардың жүйелі ұйымдастырылуына бақылау, мерзімі өтіп кеткен құжаттар мен алда орындау үшін құжаттар туралы ақпараттарды дайындау; мониторингті жүзеге асыру; іс-қағаздар жүргізу бойынша нұсқаулықттарды, Комитет іс номенклатураларын, Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің индекстерін, бланкілер жобаларын әзірлеу және бекіту; жеке және заңды тұлғалардың ЕӨКЛ ААЖ жүгіністері бойынша есептілікті жүргізу; құжаттардың құндылықтарына сараптаманы жүзеге асыру, істерді ғылыми-техникалық өңдеу; ҚР Президентінің Жолдауы бойынша жиынтық ақпараттар дайындау; қатаң есептілік бланкілері бойынша есептілік жүргізу; кеңестерді, отырыстарды ұйымдастыру және өткізу, қажетті ақпараттарды дайындау, кеңестер, отырыстар қорытындылары бойынша хаттамалық тапсырмалар жасау; спорттық және басқа да іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу; салық төлеушілерді СЕН-мен қамтамасыз ету бойынша баспалармен өзара іс-қимылдарды жүзеге асыру, мемлекеттік тілге аударманы жүзеге асыру.

Эксперт, категория С-5 (НК-10-17, НК-10-18, НК-10-19, НК-10-20, НК-10-21, НК-10-22, НК-10-23, НК-10-24, НК-10-25, НК-10-26) - 10 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права или в области гуманитарных наук или в области образования.
Профессиональная
компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные
обязанности
Разработка и составление сводной бюджетной заявки, свод, составление и представление ежеквартальных отчетов о реализации бюджетных программ, годового отчета о реализации бюджетных программ с учетом оценки ее эффективности; ведение учета материальных ценностей, малоценного инвентаря; начисление всех видов заработной платы, а также отчислений с фонда оплаты труда и пенсионные накопительные фонды; составление и представление ежеквартальных, годовых деклараций, ведение учета активов, проверка и анализ отчетов о кредиторской и дебиторской задолженностях территориальных налоговых органов; работа с Казначейством, банками второго уровня; подготовка материалов по проведению открытых конкурсов, закупок способом из одного источника, запроса ценовых предложений по государственным закупкам, подготовка проектов договоров (контрактов); прием, обработка, регистрация и распределение поступающей корреспонденции, в том числе, ведение электронного документооборота, перерегистрация корреспонденции, контроль за своевременностью исполнения актов и поручений Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, распоряжений и поручений Премьер-министра, депутатских запросов, обращений физических и юридических лиц, поручений руководства МФ и НК МФ РК; участие в проверках подразделений Налогового комитета МФ Республики Казахстан; подготовка информации о просроченных документах и документах, предстоящих для исполнения, осуществление мониторинга; ведение отчетности по обращениям физических и юридических лиц в АИС ЕУОЛ; осуществление экспертизы ценности документов, научно-техническая обработка дел; ведение отчетности по бланкам строгой отчетности; организация и проведение совещаний, заседаний, подготовка необходимой информации, составление протокольных поручений по итогам совещаний, заседаний; организация и проведение спортивных и других мероприятий; осуществление взаимодействия с типографиями по обеспечению ФНО для налогоплательщиков, осуществление перевода на государственный язык.

21. Салық органдарындағы бизнес-үдерістерді реинжинирингтеу
басқармасы бойынша
Басқарма басшысы, санаты С-3 (СК-23) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмасын сапалы орындауды ұйымдастыру; Басқарма құзырына жататын мәселелер жөнінде басшылықтың қарауына ұсыныстар енгізу; Басқарманың жұмысын оңтайлы ұйымдастыруды жүзеге асыру; бизнес-үдірістерді қалыптастыру, оңтайландыру, реинжинирингтеу (қажет болған жағдайда), автоматтандыру; құжаттарды, рәсімдерді және регламенттерді жасау; бекітілген рәсімдер мен бизнес-үдірістерді енгізу; Басқармаға қызметкерлерінің ісіне басшылықты жүзеге асыру; Басқармаға келіп түсетін құжаттарды жедел қарауды қамтамасыз ету; Салық комитетінің басшылығы өткізетін жиналыстарға қатысу; салық бұзушылықтарын ескерту бойынша іс-шаралар әзірлеуге және іске асыруға қатысу; Салық комитеті әзірлейтін нормативтік құқық актілеріне ескертулер мен ұсыныстар енгізу; Басқарма құзырына жататын мәселелер жөнінде жұмысты ұйымдастыруда салық органдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету; салық төлеушілер мен басқа да мемлекеттік органдардан келіп түсетін хаттарға, шағымдар мен ұсыныстарға жауаптарды қарау; Басқарманың шығыс хаттарына қол қою.
Бас сарапшы, санаты С-4 (СК-23-2, СК-23-3) - 2 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында.
Кәсіби құзыреттілігі

21. по Управлению реинжиниринга бизнес-процессов
в налоговых органах
Руководитель управления, категория С-3 (НК-23) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательств.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные обязанности
Организация качественного выполнения поручений руководства; вынесение на рассмотрение руководства предложений по вопросам, относящимся к компетенции Управления; осуществление оптимальной организации работы Управления; формирование, оптимизация, реинжиниринг (в случае необходимости), автоматизация бизнес-процессов; разработка документов, процедур и регламентов; внедрение утвержденных регламентов и бизнес-процессов; осуществление руководства деятельностью работников Управления; обеспечение оперативного рассмотрения поступающей в Управление документации; принятие участия в совещаниях, проводимых руководством Налогового комитета; участие в разработке и реализации мер по предупреждению налоговых правонарушений; внесение замечаний и предложений в нормативные правовые акты, разрабатываемые Налоговым комитетом; оказание практической и методологической помощи нижестоящим налоговым органам в организации работы по вопросам, входящим в компетенцию Управления; рассмотрение ответов на письма, жалобы и предложения, поступившие от налогоплательщиков и других государственных органов; подписание исходящей корреспонденции Управления.
Главный эксперт, категория С-4 (НК-23-2, НК-23-3) - 2 единицы
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права или технических наук и технологий.
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу;
Практикалық тәжірибесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
2. Бизнес-үдірістерді талдау, оңтайландыру және үлгілеу машығы.
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмасын сапалы орындауды ұйымдастыру; Басқарма құзырына жататын мәселелер жөнінде басшылықтың қарауына ұсыныстар енгізу; бизнес-үдірістерді сипаттау және құрылымдау; бизнес-үдірістерді стандарттау/оңтайландыру/автоматтандару бойынша ұсыныстар дайындау; салық бұзушылықтарын ескерту бойынша іс-шаралар әзірлеуге және іске асыруға қатысу; Салық комитеті әзірлейтін нормативтік құқық актілеріне ескертулер мен ұсыныстар енгізу; Басқарма құзырына жататын мәселелер жөнінде жұмысты ұйымдастыруда салық органдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету; салық төлеушілер мен басқа да мемлекеттік органдардан келіп түсетін хаттарға, шағымдар мен ұсыныстарға жауаптарды қарау; әзірленетін құжаттар мен даярланатын ақпараттардың қолданыстағы салық заңнамасына сәйкестігін қамтамасыз ету.
Сарапшы, санаты С-5 (СК-23-4) - 1 бірлік
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғары - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында.
Кәсіби құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.

1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
2. Навыки анализа, оптимизации и моделирования бизнес-процессов.
Функциональные обязанности
Качественное выполнение поручений руководства; вынесение на рассмотрение руководства предложений по вопросам, относящимся к компетенции Управления; описание и структурирование бизнес-процессов; подготовка предложений по стандартизации/оптимизации/автоматизации бизнес-процессов; участие в разработке и реализации мер по предупреждению налоговых правонарушений; внесение замечаний и предложений в нормативные правовые акты, разрабатываемые Налоговым комитетом; оказание практической и методологической помощи налоговым органам в организации работы по вопросам, входящим в компетенцию Управления; рассмотрение и подготовка ответов на письма, жалобы и предложения, поступившие от налогоплательщиков и других государственных органов; обеспечение соответствия действующему налоговому законодательству разрабатываемых документов и подготавливаемой информации.
Эксперт, категория С-5 (НК-23-4) - 1 единица
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права или технических наук и технологий.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.

2. Салық заңнамасын білу;
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген)..
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмасын сапалы орындауды ұйымдастыру; Басқарма құзырына жататын мәселелер жөнінде басшылықтың қарауына ұсыныстар енгізу; бизнес-үдірістері қызметін (бизнес-үдірістері регламенттері) құжаттау және сипаттау; бизнес-үдірістерін иеленушілермен сұхбат жүргізу; ішкі бар регламенттік құжаттарды талдау; үдірістерді иеленушілермен бизнес-үдірістерін келісу; салық бұзушылықтарын ескерту бойынша іс-шаралар әзірлеуге және іске асыруға қатысу; Салық комитеті әзірлейтін нормативтік құқық актілеріне ескертулер мен ұсыныстар енгізу; Басқарма құзырына жататын мәселелер жөнінде жұмысты ұйымдастыруда салық органдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету; салық төлеушілер мен басқа да мемлекеттік органдардан келіп түсетін хаттарға, шағымдар мен ұсыныстарға жауаптарды қарау; әзірленетін құжаттар мен даярланатын ақпараттардың қолданыстағы салық заңнамасына сәйкестігін қамтамасыз ету.
22. Аумақтық салық органдары бойынша
Облыстар, Алматы және Астана қалалары бойынша Салық департаменттерінің басшысының орынбасары, С-О-2 санаты
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғарғы - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Салық департаментінің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшесінің қызметіне жалпы басшылық ету және үйлестіру, өз құзыреті шегінде тиісті салық департаментін мемлекеттік билік органдарында және өзге де ұйымдарда оны таныстыру, мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету, салық заңнамасының және салықтық емес түсімдердің түсуін көздейтін өзге де нормативтік құқықтық актілердің сақталуына бақылауды жүзеге асыру, салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің және салықтық емес төлемдердің бюджетке түсуін, сондай-ақ міндетті зейнетақы жарналарының аударылуын қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды орындау, салық органында салықтық есепте тұрған салық төлеушілердің салық міндеттемелерін орындауына салықтық бақылауды және белгіленген тәртіпте салық төлеушілердің мониторингін жүзеге асыру, құқықтық сараптама жұмыстарын ұйымдастыру және салық комитетінің құрылымдық бөлімшелерінің құқықтық актілерді әзірлеуіне, салық органдары мен салық төлеушілер арасында туындайтын дау материалдары бойынша құқықтық қорытынды дайындауына бақылау, ҚР фискалды саясатын қалыптастыру бойынша және осы саясатты іске асыру бойынша салық департаментінің жұмысына қатысу. Экономикалық теорияны, Қаржылық талдау теориясын, мемлекеттік басқаруды, ҚР жалпы экономикалық және салықтық-бюджеттік саясаттың негізгі бағыттарын білу. Ұжымда жұмыс істей білу, бірыңғай корпоративтік рух тудыра білу, адамдармен араласа білу, орындаушылық, оперативті және талап қоя білу қабілеті. Жоғары адамгершілік, этикалық және іскерлік қасиеттер.
Облыстар, Алматы және Астана қалалары бойынша Салық департаменттерінің Ведомстволық бақылау басқармасының басшысы, С-О-3 санаты
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғарғы - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі

2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные
обязанности
Качественное выполнение поручений руководства; вынесение на рассмотрение руководства предложений по вопросам, относящимся к компетенции Управления; документирование и описание бизнес процессов деятельности (регламенты бизнес-процессов); проведение интервью с владельцами бизнес-процессов; анализ существующих внутренних регламентных документов; согласование бизнес-процессов с владельцами процессов; участие в разработке и реализации мер по предупреждению налоговых правонарушений; внесение замечаний и предложений в нормативные правовые акты, разрабатываемые Налоговым комитетом; оказание практической и методологической помощи налоговым органам в организации работы по вопросам, входящим в компетенцию Управления; подготовка ответов на письма, жалобы и предложения, поступившие от налогоплательщиков и других государственных органов; соблюдение трудовой дисциплины и обеспечение соответствия действующему налоговому законодательству разрабатываемых документов и подготавливаемой информации.
22. по Территориальным налоговым органам
Заместитель руководителя Налогового департамента по области, гг. Алматы и Астана, категория С-О-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные
обязанности
Общее руководство и координация деятельности курируемых структурных подразделений налогового департамента, в пределах компетенции представление соответствующего налогового департамента в органах государственной власти и иных организациях, обеспечение взаимодействия с государственными органами, осуществление контроля за соблюдением налогового законодательства и иных нормативных правовых актов, предусматривающих поступление неналоговых поступлений, выполнение работы по обеспечению поступлений налогов и других обязательных платежей и неналоговых поступлений в бюджет, а также перечисления обязательных пенсионных взносов, осуществление налогового контроля и мониторинг в установленном порядке за налогоплательщиками, находящимися на налоговом учете в налоговом органе, организация работы по правовой экспертизе и контроль за разработкой структурными подразделениями налогового департамента правовых актов, подготовкой правовых заключений по материалам споров, возникающих между налоговыми органами и налогоплательщиками, участие в работе налогового департамента по формированию фискальной политики РК и реализации данной политики. Знание экономической теории, теории финансового анализа, государственного управления, основных направлений общей экономической и налогово-бюджетной политики в РК. Умение работать в коллективе, способность создания единого корпоративного духа, коммуникабельность, исполнительность, оперативность и требовательность. Высокие моральные, этические и деловые качества..
Руководитель управления ведомственного контроля Налогового департамента по области, гг Алматы и Астана, категория С-О-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Салық органдары қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін орындауы бойынша ведомстволық бақылауды үйлестіру; жұмыстар мен тексерулер жоспарларын жасау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, оларды Департамент бастығына бекітуге береді; Департаменттің басқа құрылымдық бөлімшелерімен өзара қарым-қатынастарда Басқарманы таныстырады; Басқарма қызметкерлерінің өз қызметтерінде Қазақстан Республикасының заңнамаларын сақтауына бақылауды жүзеге асырады; сыбайлас жемқорлықтың алдын алуға бағытталған және салықтық қатынастардағы сыбайлас жемқорлық салаларды пысықтау бойынша шараларды әзірлейдә және ұйымдастырады, сондай-ақ оған Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелген өзге де функцияларды орындайды
Аудан (қала) бойынша Салық басқармаларының басшысы, С-R-1 санаты
Өлшемдері
Талаптар
Білімі
Жоғарғы - әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқық.
Кәсіби біліктілігі
1. Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»,  «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңдарын, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
2. Салық заңнамасын білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Салық басқармасының қызметіне жалпы басшылық ету және үйлестіру, салық басқармасын мемлекеттік билік органдарында және өзге де ұйымдарда оны таныстыру, салық төлеушілердің салық міндеттемелерін орындауына салық бақылауын жүзеге асыру, салық заңнамасының және салықтық емес түсімдердің түсуін көздейтін өзге де нормативтік құқықтық актілердің сақталуына бақылауды жүзеге асыру, ҚР фискалды саясатын қалыптастыру бойынша және осы саясатты іске асыру бойынша комитеттің жұмысын ұйымдастыру.
Ұжымда жұмыс істей білу, бірыңғай корпоративтік рух тудыра білу, адамдармен араласа білу, орындаушылық, оперативті және талап қоя білу қабілеті. Жоғары адамгершілік, этикалық және іскерлік қасиеттер.

1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные
обязанности
Координация ведомственного контроля по исполнению сотрудниками налоговых органов должностных обязанностей; организация работы по составлению планов работы и проверок, представляет их на утверждение руководителю департамента; представляет Управление во взаимоотношениях с другими структурными подразделениями Департамента; осуществляет контроль за соблюдением сотрудниками Управления в своей деятельности законодательства Республики Казахстан; разрабатывает и организовывает меры, направленные на профилактику коррупции и по отработке коррупциогенных сфер в налоговых отношениях, а также выполняет иные функции, возложенные на него законодательством Республики Казахстан.
Руководитель районного (городского) налогового управления, категория С-R-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее - в области социальных наук, экономики и бизнеса или права.
Профессиональная компетентность
1. Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
2. Знание налогового законодательства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом первого Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2008 года № 5084).
Функциональные
обязанности
Общее руководство и организация деятельности налогового управления, представление налогового управления в органах государственной власти и иных организациях, осуществление налогового контроля за исполнением налогоплательщиками налоговых обязательств, осуществление контроля за соблюдением налогового законодательства и иных нормативных правовых актов, предусматривающих поступление неналоговых поступлений, организация работы управления по формированию фискальной политики РК и реализации данной политики. Умение работать в коллективе, способность создания единого корпоративного духа, коммуникабельность, исполнительность, оперативность и требовательность. Высокие моральные, этические и деловые качества.