Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 2 сәуірдегі № 153 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 30 сәуірде № 9366 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 333 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 29.05.2015 № 333 (алғашқы ресми жарияланған күнінен қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Қоса беріліп отырған:
1) Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес, «Мемлекеттiк мүлік тiзiлiмінен ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар)» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес, «Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен (сенімгерлік басқарушылармен) жасалған жалдау (сенімгерлік басқару) шарттары бойынша оларға мемлекеттік мүлік тізілімінен шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен мемлекеттік бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) Осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес, «Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 563 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 8218 тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 2013 жылғы 17 сәуірде № 108 (28047) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Төрағасы Э.К. Өтеповке жүктелсін.

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере учета государственного имущества
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 2 апреля 2014 года № 153. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2014 года № 9366. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 333
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 29.05.2015 № 333 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Регламент государственной услуги «Представление информации из реестра государственного имущества (перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц, информация и материалы о государственном имуществе, включенном в график выставления на торги объектов государственной собственности)» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги «Выдача из реестра государственного имущества справки арендаторам (доверительным управляющим) государственного имущества по заключенным с ними договорам аренды (доверительного управления), содержащей сведения о начислениях по договору, пени и поступившим платежам в государственный бюджет» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Регламент государственной услуги «Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения» согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 декабря 2012 года № 563 «Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в сфере учета государственного имущества» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8218, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 17 апреля 2013 года № 134-135 (27408-27409), от 18 апреля 2013 года № 136 (27410).
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан Утепова Э.К.

5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі                             Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2014 жылғы
2 сәуірдегі № 153 бұйрығына
1-қосымша
«Мемлекеттiк мүлік тiзiлiмінен ақпарат беру (мемлекет
бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың
тізбесі, мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою
кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен
материалдар)» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы;
2) www.gosreestr.kz «мемлекеттік мүлік тізілімі» веб-порталы (бұдан әрі – мемтізілім) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (толығымен автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - мемлекеттiк мүлік тiзiлiмінен ақпарат беру:
1) осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшаға сәйкес мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі;
2) осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
2. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
4. Портал/мемтізілім арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) сабақтастығын сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталға/мемтізілімге жүгінеді.
2) 1 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу) (1,5 мин);
3) 2 - процесс – сұрауды мемтізілімде автоматты түрде тіркеу (1 мин);

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр
финансов Республики Казахстан              Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 апреля 2014 года № 153
Регламент государственной услуги
«Представление информации из реестра государственного имущества
(перечень контролируемых государством акционерных обществ и
товариществ с ограниченной ответственностью, а также
государственных юридических лиц, информация и материалы о
государственном имуществе, включенном в график выставления на
торги объектов государственной собственности)»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал);
2) веб-портал «реестра государственного имущества» www.gosreestr.kz (далее - госреестр).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги - представление информации из реестра государственного имущества:
1) перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц согласно приложению 1 к настоящему Регламенту государственной услуги;
2) информация и материалы о государственном имуществе, включенном в график выставления на торги объектов государственной собственности согласно приложению 2 к настоящему Регламенту государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная.
2. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
4. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал/госреестр;
1) услугополучатель обращается к порталу/госреестр.
2) процесс 1 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) (1,5 мин);
3) процесс 2 – автоматическая регистрация запроса в госреестре (1 мин);

4) шарт – мемтізілімде сұрауды тексеру (өңдеу);
5) 3 - процесс – сұратылған деректердің болмауына байланысты сұратылып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру (30 сек);
6) 4 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемтізіліммен қалыптастырылған қызмет нәтижесін (7 минуттан артық емес):
1) мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесін қарау;
2) жекешелендіру объектісі туралы ақпарат) алуы.
5. Портал/мемтізілім арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы түрінде, көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) сабақтастығын толық сипаттау осы Регламентке 3-қосымшада ұсынылған.
«Мемлекеттiк мүлік тiзiлiмінен ақпарат
беру (мемлекет бақылайтын акционерлік
қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік
заңды тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік
меншік объектілерін сауда-саттыққа қою
кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік
туралы ақпарат пен материалдар)» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Нысан
Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі
шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды
тұлғалардың тізбесі
БСН
Атауы
Объектінің мекенжайы
МНК
Мәртебесі
1
2
3
4
5
Ескертпе:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
МНК – меншік нысанының коды
«Мемлекеттiк мүлік тiзiлiмінен ақпарат
беру (мемлекет бақылайтын акционерлік
қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік
заңды тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік
меншік объектілерін сауда-саттыққа қою
кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік
туралы ақпарат пен материалдар)» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне
енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар
1. Жекешелендіру объектісін қарап шығу кезінде
1. Объекті бойынша мынадай ақпарат көрсетіледі:
1) объектінің ID нөмірі:
2) жекешелендіру объектісінің түрі:
акциялар (АҚ);
үлес (ЖШС);
мүліктік кешен;
машиналар мен жабдық;
жылжымайтын мүлік;
жылжымайтын мүлік (аяқталмаған құрылыс);
өзгелер;
көлік;
3) сатушы;
4) жекешелендіру объектісін сату кезеңі;
5) объектінің мәртебесі:
жекешелендірілуде;
белсенді емес;
жекешелендірілген;
сауда-саттықтан алынған;
6) объектіні бұғаттау:
еркін;
алып тастауға жатады;
7) меншік нысаны:
республикалық;
коммуналдық облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың);
коммуналдық аудандық (облыстық маңызы бар қаланың);

4) условие – проверка (обработка) запроса в госреестр;
5) процесс 3 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием запрошенных данных (30 сек);
6) процесс 4 – получение услугополучателем результата услуги (не более 7 мин):
1) просмотр перечня контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц;
2) информация об объекте приватизации, сформированный госреестром.
5. Подробное описание порядка обращения и последовательности процедур (действий), услугодателя и услугополучателя представлено в виде диаграммы функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал/госреестр, согласно приложении 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Представление информации из
реестра государственного имущества
(перечень контролируемых
государством акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью, а также
государственных юридических лиц,
информация и материалы о
государственном имуществе, включенном в
график выставления на торги объектов
государственной собственности)»
Форма
Перечень контролируемых государством акционерных обществ и
товариществ с ограниченной ответственностью, а также
государственных юридических лиц
БИН
Наименование
Адрес объекта
КФС
Статус
1
2
3
4
5
Примечание:
БИН - бизнес–идентификационный номер;
КФС – код формы собственности
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Представление информации из
реестра государственного имущества
(перечень контролируемых
государством акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью, а также
государственных юридических лиц,
информация и материалы о
государственном имуществе, включенном в
график выставления на торги объектов
государственной собственности)»
Форма
Информация и материалы о государственном имуществе, включенном
в график выставления на торги объектов государственной
собственности
1. При просмотре объекта приватизации
1. Отображается информация по объекту:
1) ID номер объекта;
2) тип объекта приватизации:
акции (АО);
доля (ТОО);
имущественный комплекс;
машины и оборудование;
недвижимость;
недвижимость (незавершенное строительство);
прочее;
транспорт;
3) продавец;
4) период продажи объекта приватизации;
5) статус объекта:
на приватизации;
не активный;
приватизирован;
снят с торгов.
6) блокировка объекта:
свободно;
подлежит изъятию;
7) форма собственности:
республиканская;
коммунальная областная (города республиканского значения, столицы);
коммунальная районная (города областного значения).

8) қосымша деректер (жекешелендіру объектісінің түріне қарай).
2. Объектіні бағалау туралы ақпарат көрсетіледі:
1) бағалау шын ыңатауы;
2) бағалау туралы есептің нөмірі мен күні;
3) бағалау құны, теңге;
4) бағалау күні.
3. Объекті бойынша құжаттар беттерге таратылған, «объектінің электрондық деректеріне» енгізілген, сканерленген түрде көрсетіледі:
1) объектінің құжаттары;
2) жер бойынша құжаттар;
3) фотоальбом.
2. Мерзімді баспа басылымдарында (бұдан әрі – МББ) жарияланған, жекешелендіру объектілерін сату бойынша сауда-саттық өткізу туралы хабарлама бойынша ақпаратты қарап шығу кезінде
1. МББ-ның атауы.
2. Жарияланымның нөмірі мен күні.
3. Сауда-саттық өткізудің уақыты мен күні.
4. Сауда-саттық нысаны.
5. Сауда-саттық түрі.
6. Кепілдік жарна мөлшері.
7. МББ-да жарияланған хабарландырудың толық мәтіні:
1) мемлекеттік тілде;
2) орыс тілінде.
3. Сауда-саттық туралы деректерді қарап шығу кезінде
1. Сауда-саттық нысаны мен әдісі:
1) аукцион (ағылшын немесе голландиялық);
2) тікелей атаулы сатылым;
3) тендер (инвестициялық немесе коммерциялық);
4) қор биржасы.
3. Сауда-саттықтың күні және уақыты.
4. Кепілдік жарна, теңге.
5. Бастапқы баға, теңге.
6. Ең төмен баға, теңге.
7. Сауда-саттық мәртебесі:
1) өткізілген жоқ;
2) болмайды;
3) өткізілді;
4) сауда-саттық күтілуде.
Ескертпе:
ID – сәйкестендіру нөмірі;
АҚ – акционерлік қоғамдар;
ЖШС – жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер.
«Мемлекеттiк мүлік тiзiлiмінен ақпарат
беру (мемлекет бақылайтын акционерлік
қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік
заңды тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік
меншік объектілерін сауда-саттыққа қою
кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік
туралы ақпарат пен материалдар)» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал/мемтізілім арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2014 жылғы
2 сәуірдегі № 153 бұйрығына
2-қосымша
«Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен (сенімгерлік
басқарушылармен) жасалған жалдау (сенімгерлік басқару) шарттары
бойынша оларға мемлекеттік мүлік тізілімінен шарт бойынша
есептеулер, өсімпұл мен мемлекеттік бюджетке түскен төлемдер
туралы мәліметтерді қамтитын анықтама беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:

8) дополнительные данные (в зависимости от типа объекта приватизации).
2. Отображается информация об оценке объекта:
1) наименование оценщика;
2) номер и дата отчета об оценке;
3) оценочная стоимость, тенге;
4) дата оценки.
3. Отображаются документы по объекту в сканированном виде, включенные в «электронное досье объекта», распределенное на вкладки:
1) документы объекта;
2) документы по земле;
3) фотоальбом.
2. При просмотре информации об извещениях о проведении торгов по продаже объекта приватизации, опубликованных в периодических печатных изданиях (далее - ППИ)
1. Наименование ППИ.
2. Номер и дата публикации.
3. Дата и время проведения торгов.
4. Форма торгов.
5. Вид торгов.
6. Размер гарантийного взноса
7. Полные тексты объявлений, опубликованных в ППИ:
1) на государственном языке;
2) на русском языке.
3. При просмотре данных о торгах
1. Форма и метод торгов:
1) аукцион (английский или голландский);
2) прямая адресная продажа;
3) тендер (инвестиционный или коммерческий);
4) фондовая биржа.
2. Дата и время торгов.
3. Гарантийный взнос, тенге.
4. Стартовая цена, тенге.
5. Минимальная цена, тенге.
6. Статус торгов:
1) не состоялись;
2) отменен;
3) состоялись;
4) торги ожидаются.
Примечание:
ID – идентификационный номер;
АО – акционерные общества;
ТОО – товарищества с ограниченной ответственностью.
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Представление информации из
реестра государственного имущества
(перечень контролируемых
государством акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью, а также
государственных юридических лиц,
информация и материалы о
государственном имуществе, включенном в
график выставления на торги объектов
государственной собственности)»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал/госреестр
Условные обозначения:
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 апреля 2014 года № 153
Регламент государственной услуги
«Выдача из реестра государственного имущества справки
арендаторам (доверительным управляющим) государственного
имущества по заключенным с ними договорам аренды
(доверительного управления), содержащей сведения о начислениях
по договору, пени и поступившим платежам в государственный
бюджет»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:

1) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы;
2) www.gosreestr.kz «мемлекеттік мүлік тізілімі» веб-порталы (бұдан әрі – мемтізілім) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны – электрондық (толығымен автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшаға сәйкес республикалық мүлікті жалға (сенімгерлік басқаруға) беру туралы шарт бойынша анықтама, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
2. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
4. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) сабақтастығын сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЖСН/БСН көмегімен порталда тіркеуден өтуі тиіс (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қызмет алу үшін ЖСН/БСН және парольді (авторизация процесі) енгізуі (30 сек - 1 мин);
3) 1 - шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЖСН/БСН және пароль арқылы порталда тексеру (1 мин);
4) 2 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаларды порталмен қалыптастыру (30 сек);
5) 3 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының жалға беру шартының нөмірін енгізуі (1,5 мин);
6) 4- процесс - сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін көрсетілетін қызметті алушының таңдауы (1,5 мин);
7) 5 - процесс – сәйкестендіру деректерін және порталда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімі туралы деректерді сұрау (1,5 мин);
8) 2 - шарт – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және түпнұсқалығын тексеру (30 сек);
9) 6 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы түпнұсқалығының расталмағандығына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру (30 сек - 1 мин);
10) 7 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректер) қол қою және сұрауды «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы мемтізілімге жолдау (30 сек - 1 мин);

1) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал);
2) веб-портал «реестр государственного имущества» www.gosreestr.kz (далее - госреестр).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – справка по договору о передаче республиканского имущества в аренду (доверительное управление) (далее – справка), согласно приложению 1 к настоящему Регламенту государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
2. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
4. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель регистрируется на портале с помощью ИИН/БИН (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги (30 сек - 1 мин);
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль (1 мин);
4) процесс 2 – формирование порталом сообщений об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя (30 сек);
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод услугополучателем номера договора аренды (1,5 мин);
6) процесс 4 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса (1,5 мин);
7) процесс 5 - запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП услугополучателя на портале (1,5 мин);
8) условие 2 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП услугополучателя (30 сек);
9) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя (30 сек - 1 мин);
10) процесс 7 - подписание посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги и направление запроса через шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) в госреестр (30 сек - 1 мин);

11) 3 - шарт – мемтізілімде сұрауды тексеру (өңдеу) (30 сек - 1 мин);
12) 8 - процесс – сұратылған деректердің болмауына байланысты сұратылып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру (30 сек);
13) 9 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемтізіліммен қалыптастырылған қызмет көрсету нәтижесін (электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы анықтама не дәлелді жауап) алуы (30 секундтан артық емес).
5. Мемтізілім арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) сабақтастығын сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЖСН/БСН көмегімен мемтізілімде тіркеуден өтуі тиіс (мемтізілімде тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемтізілімде қызмет алуы үшін ЖСН/БСН және парольді (авторизация процесі) енгізуі (30 сек - 1 мин);
3) 1 - шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЖСН/БСН арқылы мемтізілімде тексеру (1 мин);
4) 2 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаларды мемтізіліммен қалыптастыру (30 сек);
5) 3 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының жалға беру шартының нөмірін енгізуі;
6) 4 - процесс – сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін көрсетілетін қызметті алушының таңдауы (1,5 мин);
7) 5 - процесс – сәйкестендіру деректерін және мемтізілімде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімі туралы деректерді сұрау (1,5 мин);
8) 2 - шарт – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және түпнұсқалығын тексеру (30 сек);
9) 6 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы түпнұсқалығының расталмағандығына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру (30 сек - 1 мин);
10) 7 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректер) қол қою (30 сек - 1 мин);
11) 3 - шарт – мемтізілімде сұрауды тексеру (өңдеу) (30 сек - 1 мин);
12) 8 - процесс – сұратылған деректердің болмауына байланысты сұратылып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру (30 сек);
13) 9 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемтізіліммен қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы анықтама не дәлелді жауап) алуы (30 сек).

11) условие 3 – проверка (обработка) запроса в госреестре (30 сек - 1 мин);
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отсутствием запрошенных данных (30 сек);
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата оказания услуги (справка либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа), сформированного госреестром (не более 30 сек).
5. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через госреестр:
1) услугополучатель должен пройти регистрацию в госреестре с помощью ИИН/БИН (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей в госреестре);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) в госреестре для получения услуги (30 сек - 1 мин);
3) условие 1 – проверка в госреестре подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН (1 мин);
4) процесс 2 – формирование госреестром сообщений об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя (30 сек);
5) процесс 3 - ввод услугополучателем номера договора аренды;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса (1,5 мин);
7) процесс 5 - запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП услугополучателя в госреестре (1,5 мин);
8) условие 2 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП услугополучателя (30 сек);
9) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя (30 сек – 1 мин);
10) процесс 7 - подписание посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги (30 сек-1 мин);
11) условие 3 – проверка (обработка) запроса в госреестре (30 сек – 1 мин);
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отсутствием запрошенных данных (30 сек);
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (справка либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа), сформированного госреестром (30 сек).

6. Портал және мемтізілім арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы түрінде, көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) сабақтастығын толық сипаттау осы Регламентке 2-қосымшада ұсынылған.
«Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен
(сенімгерлік басқарушылармен) жасалған
жалдау (сенімгерлік басқару) шарттары
бойынша оларға мемлекеттік мүлік тізілімінен
шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен мемлекеттік
бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерді
қамтитын анықтама беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1–қосымша
Нысан
Мәліметтер болған жағдайда
Республикалық мүлікті жалға (сенімгерлік басқаруға) беру туралы
шарт бойынша анықтама
Құжат мемлекеттік мүлік тізілімімен қалыптастырылған
Бірегей нөмірі:
Сұрау салынған күні мен уақыты:
Анықтаманы алатын күні мен уақыты:
Құрметті www.gosreestr.kz веб-порталының
мемлекеттік көрсетілетін қызметін тұтынушы!
Сіз тапсырған іздестіру критерийлері бойынша: шарттың № – ____ және БСН/ЖСН – _______, мемлекеттік мүлік тізілімінің дерекқорында мыналар тіркелген:
1) шарт және республикалық мүлік бойынша мәліметтер:
Шарт түрі: мүліктік жалға алу (жалдау)/сенімгерлік басқару
Жалға беруші (сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы)
БСН, толық атауы, мекенжайы, байланыс телефондары
Баланс ұстаушы:
БСН, толық атауы, мекенжайы, байланыс телефондары
Жалдаушы (сенімгерлік басқарушы):
БСН/ЖСН, толық атауы, мекенжайы, байланыс деректері
Шарттың нөмірі мен күні:
Мемлекеттік мүлік түрі:
көлік немесе ғимараттағы үй-жай немесе ғимарат немесе жабдық немесе басқалар
Жалға алу (сенімгерлік басқару) кезеңі:
Жалға алу (сенімгерлік басқару) нысаны:
мемлекеттік мүліктің орналасқан орны, сипаты мен сипаттамасы
2) шарт бойынша есептеулер, өсімпұл және мемлекеттік бюджетке түсімдер:
Есептеу күні
Есептелді, теңге
Мерзімі өткен күндер саны
Уақтылы төленбегені үшін өсімпұл, теңге (бір күнгі өсімпұл сомасы х мерзімі өткен күндер саны)
Мембюджетке түсті, теңге
Төлем күні
Барлығы есептелді:
жалға алу төлемі, теңге: _________
өсімпұл, теңге: _________
Мемлекеттік бюджетке түсті, теңге: _________
Жиыны төлемге, теңге: _________
«Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
штрих-кодта «Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай операторды айқындау туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 шілдедегі № 802 қаулысымен мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор болып айқындалған «Ақпараттық-есептеу орталығы» акционерлік қоғамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған деректер қамтылған.
Мәліметтер болмаған кезде
Республикалық мүлікті жалға (сенімгерлік басқаруға) беру
туралы шарт бойынша анықтама
Құжат мемлекеттік мүлік тізілімімен қалыптастырылған
Бірегей нөмірі:
Сұрау салынған күні мен уақыты:
Анықтаманы алатын күні мен уақыты:
Құрметті www.gosreestr.kz веб-порталының мемлекеттік
көрсетілетін қызметін тұтынушы!
Сіз тапсырған іздестіру критерийлері бойынша: шарттың № – ____ және БСН/ЖСН – _______, мемлекеттік мүлік тізілімінің дерекқорында мәліметтер табылған жоқ.
«Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
штрих-кодта «Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай операторды айқындау туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 шілдедегі № 802 қаулысымен мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор болып айқындалған «Ақпараттық-есептеу орталығы» акционерлік қоғамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған деректер қамтылған.
Ескертпе:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі.
«Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен
(сенімгерлік басқарушылармен) жасалған
жалдау (сенімгерлік басқару) шарттары
бойынша оларға мемлекеттік мүлік тізілімінен
шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен мемлекеттік
бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерді
қамтитын анықтама беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2–қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық
өзара іс-қимыл диаграммасы
Мемтізілім арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2014 жылғы 2 сәуірдегі
№ 153 бұйрығына
3-қосымша
«Сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды
тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан
Республикасының қабылдауы» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті

6. Подробное описание порядка обращения и последовательности процедур (действий), услугодателя и услугополучателя представлено в виде диаграммы функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал и госреестр, согласно приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача из реестра государственного
имущества справки арендаторам
(доверительным управляющим)
государственного имущества по
заключенным с ними договорам аренды
(доверительного управления),
содержащей сведения о начислениях по
договору, пени и поступившим
платежам в государственный бюджет»
Форма
При наличии сведений
Справка по договору о передаче республиканского
имущества в аренду
(доверительное управление)
Документ сформирован: реестром государственного имущества
Уникальный номер:
Дата и время запроса:
Дата и время получения справки:
Уважаемый потребитель государственных услуг веб-портала
www.gosreestr.kz!
По заданным Вам критериям поиска: № договора - _____ и БИН/ИИН
- __________, в базах данных реестра государственного имущества
зарегистрированы следующие:
1) сведения по договору и республиканскому имуществу:
Тип договора: имущественный найм (аренда)/доверительное управление
Наймодатель (учредитель доверительного управления):
БИН, полное наименование, адрес, контакты
Балансодержатель:
БИН, полное наименование, адрес, контакты
Наниматель (доверительный управляющий):
БИН/ИИН, полное наименование, адрес, контакты
Номер и дата договора:
Тип государственного имущества:
транспорт или помещение в здании или здание или оборудование или др.
Период аренды (доверительного управления):
Объект аренды (доверительного управления):
местонахождение, описание и характеристика государственного имущества
2) начисления, пеня и поступления в государственный бюджет по
договору:
Дата начисления
Начислено, тенге
Количество просроченных дней
Пеня за несвоевременную уплату, тенге (сумма пени за один день X количество просроченных дней)
Поступило в госбюджет, тенге
Дата платежа
Итого начислено:
арендная плата, тенге: ________
пеня, тенге.: _________________
Поступило в госбюджет, тенге: ________
Итого к оплате, тенге: ________
Согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 7
января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой
подписи» электронный документ равнозначен документу на бумажном
носителе.
штрих-код содержит данные, подписанные электронной цифровой
подписью акционерного общества «Информационно-учетный центр»,
определенного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15
июля 2011 года № 802 «Об определении единого оператора в сфере учета
государственного имущества» единым оператором в сфере учета
государственного имущества.
При отсутствии сведений
Справка по договору о передаче республиканского
имущества в аренду
(доверительное управление)
Документ сформирован: реестром государственного имущества
Уникальный номер:
Дата и время запроса:
Дата и время получения справки:
Уважаемый потребитель государственных услуг веб-портала
www.gosreestr.kz!
По заданным Вам критериям поиска: № договора - _____ и БИН/ИИН
- _____________, в базах данных реестра государственного имущества
сведения не найдены.
Согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 7
января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой
подписи» электронный документ равнозначен документу на бумажном
носителе.
штрих-код содержит данные, подписанные электронной цифровой
подписью акционерного общества «Информационно-учетный центр»,
определенного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15
июля 2011 года № 802 «Об определении единого оператора в сфере учета
государственного имущества» единым оператором в сфере учета
государственного имущества.
Используемые сокращения:
БИН – бизнес–идентификационный номер;
ИИН - индивидуальный идентификационный номер.
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача из реестра государственного
имущества справки арендаторам
(доверительным управляющим)
государственного имущества по
заключенным с ними договорам аренды
(доверительного управления),
содержащей сведения о начислениях по
договору, пени и поступившим
платежам в государственный бюджет»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через госреестр
Условные обозначения:
Приложение 3
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 апреля 2014 года № 153
Регламент государственной услуги
«Принятие Республикой Казахстан прав на имущество
негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору
дарения»

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 наурыздағы № 177 қаулысымен бекітілген, «Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес сыйға тарту шарты және мүлікті қабылдау-беру актісі (табыстау актісі) қағаз тасымалдағышта.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз жүзінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме стандарттың 9-тармақта көрсетілген, көрсетілетін қызметті алушымен құжаттарды беру болып келеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы мүлікке құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелерін, құны туралы мәліметтерді, сондай-ақ мемлекеттік емес заңды тұлғалар үшін Жарғыға сәйкес құзыретіне мүлікті иеліктен шығару мәселелері, оның ішінде оны мемлекеттік меншікке беру жататын мемлекеттік емес заңды тұлға органының шешімін қоса бере отырып, сыйға тарту шарты бойынша мемлекетке мүлік құқықтарын беру туралы ұсынысымен көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдіреді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауы және тексеруі;
3) 1 - процесс – көрсетілетін қызметті беруші орталық атқарушы органдарды немесе атқарушы органдарды (мемлекеттік органдар) сыйға тарту шарты бойынша мемлекетке мүлік құқықтарын беру жөніндегі бар ұсыныс туралы хабардар етеді (жеті күн);
4) 2 - процесс – мемлекеттік органдар сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқықтарына ие болуының қажеттігі (қажетінің жоқтығы) туралы қорытындылар дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (отыз күнтізбелік күн);
5) 1 - шарт – мүлікті мемлекеттік меншікке қабылдаудың экономикалық орындылығы;
6) 2 - шарт – мүлікті мемлекеттік меншікке қабылдағаннан кейінгі мақсаты мен пайдаланылуы;

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется – услугодателем.
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – договор дарения и акт приема-передачи имущества (передаточный акт) на бумажном носителе, согласно приложению к Стандарту государственной услуги «Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2014 года № 177 (далее - Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) услугополучатель либо его представитель (по нотариально заверенной доверенности) предоставляет услугодателю документы;
2) прием и проверка документов услугодателем (30 минут);
3) процесс 1 – услугодатель уведомляет об имеющемся предложении по передаче государству прав на имущество по договору дарения центральные исполнительные органы или исполнительные органы (государственные органы) (семь календарных дней);
4) процесс 2 – государственные органы готовят заключения о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения и направляют услугодателю (тридцать календарных дней);
5) условие 1 – экономическая целесообразность приема имущества в государственную собственность;
6) условие 2 – назначение и использование имущества после приема в государственную собственность;

7) 3 - шарт – берілетін мүліктің қаржылық қамтамасыз етілуі;
8) 4 - шарт – мүліктің құны айлық есептік көрсеткіштің 30000 еселенген мөлшерінен артық болған жағдайда, Қазақстан Республикасы Үкіметінің келісімі қажет;
9) 3 - процесс – көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті қаулы жобасын әзірлейді (отыз күнтізбелік күн);
10) 4 - процесс – көрсетілетін қызметті беруші сыйға тарту шарты бойынша мүлікті мемлекеттік меншікке қабылдау туралы тиісті бұйрық шығарады, сыйға тарту шартын әзірлейді (он бес күнтізбелік күн);
11) Мүлікті қабылдаушы мемлекеттік орган мүлікті қабылдау-беру актісін жасайды (сегіз күнтізбелік күн).
5. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы түрінде, көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) сабақтастығын толық сипаттау осы Регламентке қосымшада ұсынылған.
«Сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік
емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың
мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының
қабылдауы» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету
кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:

7) условие 3 – финансовая обеспеченность передаваемого имущества.
8) условие 4 – в случае превышения стоимости имущества 30000-кратного размера месячного расчетного показателя необходимо согласие Правительства Республики Казахстан;
9) процесс 3 - услугодателем разрабатывается проект соответствующего постановления Правительства Республики Казахстан (тридцать календарных дней);
10) процесс 4 – услугодателем издается соответствующий приказ о принятии имущества в государственную собственность по договору дарения, разрабатывается договор дарения (пятнадцать календарных дней);
11) Государственным органом принимающим имущество составляется акт приема-передачи имущества (восемь календарных дней).
5. Подробное описание порядка обращения и последовательности процедур (действий), услугодателя и услугополучателя представлено в виде диаграммы функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через услугодателя, согласно приложении к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Принятие Республикой Казахстан
прав на имущество негосударственных
юридических лиц и физических
лиц по договору дарения»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения: