Мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2014 жылғы 1 сәуірдегі № 139-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 30 сәуірде № 9379 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 407 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 28.05.2015 № 407 (алғаш ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Уәкілетті ұйымнан зейнетақы төлемдерін тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу, жүктiлiкке және босануға байланысты табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Бала туғанда берілетін және бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес «Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес «Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес «Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес «Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;

Об утверждении регламентов оказания государственных услуг
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 апреля 2014 года № 139-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2014 года № 9379. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 407
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 28.05.2015 № 407 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент оказания государственной услуги «Назначение пенсионных выплат из уполномоченной организации» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент оказания государственной услуги «Назначение государственной базовой пенсионной выплаты» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент оказания государственной услуги «Назначение государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент оказания государственной услуги «Назначение государственных специальных пособий» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент оказания государственной услуги «Назначение социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года» согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент оказания государственной услуги «Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком» согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент оказания государственной услуги «Назначение специального государственного пособия» согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) регламент оказания государственной услуги «Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда» согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) регламент оказания государственной услуги «Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты» согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) регламент оказания государственной услуги «Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида» согласно приложению 10 к настоящему приказу;

11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес «Жерлеуге арналған біржолғы төлем тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылсын.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Стратегиялық даму және халықаралық ынтымақтастық департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруылуын қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитеті, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы осы бұйрықпен бекітілген регламенттерді халыққа қызмет көрсетілетін жерлерде пайдалануға ыңғайлы форматта орналастырсын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жауапты хатшысы А.Д.Құрманғалиеваға жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр                                    Т.Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2014 жылғы 1 сәуірдегі
№ 139-ө бұйрығына
1-қосымша
«Уәкілетті ұйымнан зейнетақы төлемдерін тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Уәкілетті ұйымнан зейнетақы төлемдерін тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті (бұдан әрі – регламент) «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабы 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекiтiлген «Уәкілетті ұйымнан зейнетақы төлемдерін тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және уәкілетті ұйымнан зейнетақы төлемдерін (бұдан әрі – зейнетақы төлемдері) тағайындау рәсімін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) арқылы;
зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы ақпарат алу бөлігінде www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

11) регламент оказания государственной услуги «Назначение единовременной выплаты на погребение» согласно приложению 11 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложению 12 к настоящему приказу.
3. Департаменту стратегического развития и международного сотрудничества Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Комитету по контролю и социальной защите, Государственному центру по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан разместить регламенты, утвержденные настоящим приказом, в местах облуживания населения в удобном для восприятия формате.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Курмангалиеву А.Д.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Т. Дуйсенова
Приложение 1
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 1 апреля 2014 года № 139-ө
Регламент оказания государственной услуги
«Назначение пенсионных выплат из
уполномоченной организации»
1. Общие положения
1. Регламент оказания государственной услуги «Назначение пенсионных выплат из уполномоченной организации» (далее – регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуг «Назначение пенсионных выплат из уполномоченной организации» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 и определяет процедуру назначения пенсионных выплат из уполномоченной организации (далее – пенсионные выплаты).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан» (далее – уполномоченная организация);
через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал) в части получения информации о назначении пенсионных выплат.

Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
уәкілетті ұйымда – зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы хабарлама;
порталда – уәкілетті ұйымның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы тағайындау туралы ақпарат.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарға қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болып табылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-қимылы:
1) зейнетақы төлемдерін тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімнің (басқармасының) маманы екі жұмыс күні ішінде:
уәкілетті ұйымның филиалынан электрондық шешім жобасымен келіп түскен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін:
уәкілетті ұйым жіберген қателер анықталған жағдайда – жете ресімдеу үшін бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге;
ұсынылған құжаттың (құжаттардың) дәйектілігіне күмән туындаған не қосымша құжат (құжаттар) сұратылған кезде – жете ресімдеу үшін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге қайтарады;
Егер уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті келіп түскен күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде құжаттар жете ресімделмесе, көрсетілетін қызметті беруші қолдағы бар құжаттар бойынша зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы электрондық шешім шығарады;
ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне күмән туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бес жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы өтініш берушіге бұл туралы хабарлай отырып, тиісті ұйымдарға сұрау салулар жібереді;
электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда, ЭЦҚ арқылы зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы электрондық шешім жобасын куәландырады;
зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманының ЭЦҚ-сымен куәландырылған зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызметті көрсетудің осы кезеңіндегі рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі болып табылады;

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги:
в уполномоченной организации - уведомление о назначении пенсионных выплат;
на портале - информация о назначении в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченной организации.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя, с приложением документов, представленных в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
6. Действия услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист отдела (управления) услугодателя, осуществляющего функции по назначению пенсионных выплат, в течение двух рабочих дней:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший из филиала уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения;
возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
в случае выявления ошибок, допущенных уполномоченной организацией, - для дооформления в срок не более пяти рабочих дней;
при возникновении сомнений в достоверности представленного (ых) документа (ов) либо необходимости истребования дополнительного (ых) документа (ов) – для дооформления в срок не более тридцати рабочих дней.
Если в течение тридцати рабочих дней со дня поступления электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации документы не дооформлены, услугодатель выносит электронное решение о назначении пенсионных выплат по имеющимся документам;
в случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов, услугодатель в течение пяти рабочих дней направляет запросы в соответствующие организации с уведомлением об этом заявителя через отделение уполномоченной организации;
удостоверяет электронный проект решения о назначении пенсионных выплат в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства посредством ЭЦП;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пенсионных выплат начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пенсионной выплаты, удостоверенным ЭЦП специалиста отдела услугодателя.

2) зейнетақы төлемдерін тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы) екі жұмыс күні ішінде:
тиісті функцияны жүзеге асыратын бөлім (басқарма) маманынан электрондық шешім жобасымен келіп түскен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін:
уәкілетті ұйым жіберген қателер анықталған жағдайда – жете ресімдеу үшін бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге;
ұсынылған құжаттың (құжаттардың) дәйексіздігіне күмән туындаған не қосымша құжат (құжаттар) сұратылған кезде – жете ресімдеу үшін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге қайтарады;
электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда, зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы электрондық шешім жобасын куәландырады және ЭЦҚ арқылы куәландырады;
зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманының ЭЦҚ-сымен куәландырылған зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызметті көрсетудің осы кезеңіндегі рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі болып табылады.
3) зейнетақы төлемдерін тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде:
тиісті функцияны жүзеге асыратын бөлім (басқарма) бастығынан (басшысынан) электрондық шешім жобасымен келіп түскен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін:
уәкілетті ұйым жіберген қателер анықталған жағдайда – жете ресімдеу үшін бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге;
ұсынылған құжаттың (құжаттардың) дәйексіздігіне күмән туындаған не қосымша құжат (құжаттар) сұратылған кезде – жете ресімдеу үшін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге қайтарады;
ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне күмән туындаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші бес жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы өтініш берушіге бұл туралы хабарлай отырып, тиісті ұйымдарға сұрау салулар жібереді.
электрондық іс макетінің қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкестігі жағдайында зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы шешім қабылдайды және ЭЦҚ арқылы куәландырады;
қабылданған шешімді автоматты режимде уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
ЭЦҚ-мен куәландырған кезде зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы хабарлама уәкілетті ұйымның бөлімшесіне автоматты түрде жіберіледі.
Тағайындау туралы шешім қабылдау және қабылданған шешімді автоматты режимде төлемге жіберу мемлекеттік қызмет көрсетудің осы кезеңіндегі рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі болып табылады.

2) начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя, осуществляющего функции по назначению пенсионных выплат, в течение двух рабочих дней:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший от специалиста отдела (управления), осуществляющего соответствующую функцию, электронный макет дела с электронным проектом решения;
возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
в случае выявления ошибок, допущенных уполномоченной организацией, - для дооформления в срок не более пяти рабочих дней;
при возникновении сомнений в достоверности представленного (ых) документа (ов) либо необходимости истребования дополнительного (ых) документа (ов) – для дооформления в срок не более тридцати рабочих дней.
удостоверяет электронный проект решения о назначении пенсионных выплат в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства посредством ЭЦП;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пенсионных выплат руководителю услугодателя.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пенсионной выплаты, удостоверенным ЭЦП начальника (руководителя) отдела услугодателя.
3) руководитель услугодателя, осуществляющего функции по назначению пенсионных выплат, в течение одного рабочего дня:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший от начальника (руководителя) отдела (управления), осуществляющего соответствующую функцию, электронный макет дела с электронным проектом решения;
возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
в случае выявления ошибок, допущенных уполномоченной организацией, - для дооформления в срок не более пяти рабочих дней;
при возникновении сомнений в достоверности представленного (ых) документа (ов) либо необходимости истребования дополнительного (ых) документа (ов) – для дооформления в срок не более тридцати рабочих дней;
в случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов, услугодатель в течение пяти рабочих дней направляет запросы в соответствующие организации с уведомлением об этом заявителя через отделение уполномоченной организации;
принимает решение о назначении пенсионных выплат в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства и удостоверяет посредством ЭЦП;
направляет в отделение уполномоченной организации в автоматическом режиме принятое решение;
при удостоверении ЭЦП уведомление о назначении пенсионных выплат автоматически направляется в отделение уполномоченной организации.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является принятие решения о назначении и направление в автоматическом режиме принятого решения на выплату.

Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
Ескерту. 7-тармақпен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай қызметкерлері қатысады:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы);
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібі:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманы екі жұмыс күні ішінде зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жібереді;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы) екі жұмыс күні ішінде зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы шешім қабылдайды.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы рәсімнің (іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы осы регламентіке 1-қосымшаға сәйкес блок-схемада ұсынылған.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде уәкілетті ұйымдармен
және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара
іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібінің сипаттамасы
10. Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау уәкілетті ұйымның бөлімшесінде «терезелер» арқылы жүзеге асырылады.
11. Уәкілетті ұйымның бөлімшесі отыз жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының қағаз түріндегі және электрондық іс макетін қалыптастырады. Бұл ретте мынадай іс-қимылдар жүзеге асырылады:
1) «Е-Макет» ААЖ-де тағайындау немесе төлеу фактісінің болмауына тексеруді жүзеге асырады. «Е-Макет» ААЖ-де тағайындау немесе төлеу фактісі болған кезде өтнішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама береді;

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Сроки оказания государственных услуг указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие работники услугодателя:
специалист отдела (управления) услугодателя;
начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя;
руководитель услугодателя.
9. Порядок взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
специалист отдела (управления) услугодателя, в течение двух рабочих дней направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пенсионной выплаты начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя;
начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя в течение двух рабочих дней направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пенсионной выплаты начальнику (руководителю) услугодателя;
руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня принимает решение о назначении пенсионной выплаты.
Описание последовательности процедур (действий) между работниками услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) представлена в блок-схеме, согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с уполномоченной
организацией (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
10. Прием документов от услугополучателя осуществляется в отделении уполномоченной организации посредством «окон».
11. Отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней формирует бумажный и электронный макет дела услугополучателя. При этом осуществляются следующие действия:
1) осуществляет проверку на отсутствие факта назначения или выплаты в АИС «Е-Макет». При наличии факта назначения или выплаты в АИС «Е-Макет» выдает уведомление об отказе в приеме заявления;

2) табысы туралы анықтамада көрсетілген сомалардың салымшының транзиттік шоттары айналымының электрондық үзінді көшірмесіне сәйкес келуін тексеруді жүзеге асырады.
Табысы туралы анықтамада көрсетілген аударылған міндетті зейнетақы жарналарының сомалары салымшының транзиттік шоттары айналымының электрондық үзінді көшірмесіне сәйкес келмеген немесе ішінара сәйкес келмеген жағдайда, уәкілетті ұйым бөлімшесі бастығының мөрімен және қолымен куәландырылған табысы туралы анықтаманың көшірмесін көрсетілетін қызметті алушыға жұмыс берушіде анықталған айырмашылықтарды нақтылау үшін қайтарады;
3) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқорының (бұдан әрі – ЖТМДҚ) ақпараттық жүйесіне көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша сұрау салуды қалыптастырады;
4) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттар көшірмелерінің түпнұсқаларға сәйкестігін тексереді;
5) құжаттардың көшірмелерін және ЖТМДҚ ақпараттық жүйесінен алынған мәліметтер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарға сәйкес келмеген жағдайда құжаттардың көшірмелерін сканерлейді;
6) құжаттардың толық топтамасымен өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және қызмет көрсету нәтижесін алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талонын береді;
7) электрондық шешім жобасымен көрсетілетін қызметті алушының электрондық іс макетін қалыптастырады;
8) электрондық іс макетін қағаз жеткізгіштегі іс макетіне сәйкес салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын, уәкілетті ұйымнан берілетін зейнетақы төлемінің мөлшерін есептеудің дұрыстығын, электрондық шешім жобасының ресімделуін тексереді, электрондық шешім жобасын ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді.
12. Уәкілетті ұйымның филиалы уәкілетті ұйымның бөлімшесінен электрондық шешім жобасымен бірге электрондық іс макеті келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:
1) зейнетақы төлемінің мөлшерін есептеудің дұрыстығын және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешім жобасының ресімделуін қарайды және тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешім жобасын жібереді.
13. Уәкілетті ұйымның бөлімшесі жіберген қателердің анықталу себебі бойынша көрсетілетін қызметті берушіден электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті қайтарылған жағдайда:

2) осуществляет проверку на соответствие сумм, указанных в справке о доходе, электронной выписке оборотов с транзитного счета вкладчика.
В случае несоответствия или неполного соответствия сумм перечисленных обязательных пенсионных взносов, указанных в справке о доходе, электронной выписке оборотов с транзитного счета вкладчика, возвращает услугополучателю копию справки о доходе, заверенную печатью и подписью начальника отделения уполномоченной организации, для уточнения выявленных расхождений у работодателя;
3) формирует запрос в информационную систему государственной базы данных физических лиц Министерства юстиции РК (далее – ГБДФЛ) по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающим регистрацию по постоянному месту жительства;
4) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя, и соответствие копий документов оригиналам;
5) сканирует копии документов и копии документов, в случае несоответствия сведений, полученных из информационной системы ГБДФЛ, представленным документам услугополучателем;
6) регистрирует заявление с полным пакетом документов и выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения результата оказания пенсионных выплат, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
7) формирует электронный макет дела с электронным проектом решения услугополучателя;
8) осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера пенсионной выплаты, оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации.
12. Филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней со дня поступления электронного макета дела с электронным проектом решения от отделения уполномоченной организации:
1) рассматривает и проверяет правильность расчета размера пенсионной выплаты и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП.
13. В случае возврата электронного макета дела с электронным проектом решения от услугодателя по причине выявления ошибок, допущенных отделением уполномоченной организации:

1) уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде анықталған қателерді түзетеді, зейнетақы төлемдерінің мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ресімдейді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
2) уәкілетті ұйымның филиалы екі жұмыс күні ішінде зейнетақы төлемін есептеудің дұрыстығын және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешім жобасының ресімделуін тексереді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Құжаттың (құжаттардың) болмау себебі бойынша көрсетілетін қызметті берушіден электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті қайтарылған жағдайда:
1) көрсетілетін қызметті алушыны бес жұмыс күні ішінде хабарламада көрсетілген қосымша құжатты (құжаттарды) жиырма бес жұмыс күні ішінде ұсыну қажеттігі туралы телефон, почта байланысы, электрондық почта арқылы хабардар етеді;
2) көрсетілетін қызметті алушы қосымша құжатты (құжаттарды) ұсынған кезде:
уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін және электрондық шешім жобасын жете ресімдейді, электрондық іс макетін қағаз жеткізгіштегі іс макетіне сәйкес салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын, уәкілетті ұйымнан берілетін зейнетақы төлемінің мөлшерін есептеудің және электрондық шешім жобасының ресімделуінің дұрыстығын тексереді, электрондық шешім жобасын ЭЦҚ арқылы куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:
1) зейнетақы төлемінің мөлшерін есептеудің және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешім жобасының ресімделуінің дұрыстығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешім жобасын жібереді.
15. Көрсетілетін қызметті алушыда жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ болған кезде зейнетақы төлемін тағайындау туралы ақпаратты портал арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет құжаттары уәкілетті ұйымның бөлімшесіне бұрын қағаз жеткізгіште ұсынылған және мемлекеттік көрсетілетін қызмет тағайындау туралы ақпаратты алу сәтіне көрсетілетін қызметті алушы туралы деректер уәкілетті ұйымның автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорында электрондық түрде сақталған көрсетілетін қызметті алушыға ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі зейнетақы төлемдерiн тағайындау туралы ақпарат беру бөлігінде қызмет алушының қадамдық әрекеттері мен шешімдері:

1) отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней исправляет выявленные ошибки, проверяет правильность расчета размера пенсионных выплат, оформляет электронный проект решения, удостоверяет его ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
2) филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней проверяет правильность расчета пенсионной выплаты и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения; удостоверяет его ЭЦП, направляет услугодателю.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. В случае возврата электронного макета дела с проектом электронного решения от услугодателя по причине отсутствия документа (документов):
отделение уполномоченной организации:
1) уведомляет услугополучателя в течение пяти рабочих дней посредством телефонной, почтовой связи, электронной почты о необходимости представления дополнительного (-ых) документа (-ов), указанного (-ых) в уведомлении, в течение двадцати пяти рабочих дней;
2) при представлении услугополучателем дополнительного (-ых) документа (-ов):
отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней дооформляет электронный макет дела и электронный проект решения, осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера пенсионной выплаты и оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения посредством ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения:
1) проверяет правильность расчета размера пенсионной выплаты и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП.
15. При наличии индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и ЭЦП у услугополучателя имеется возможность получения информации о назначении пенсионной выплаты в режиме удаленного доступа через портал.
Государственная услуга предоставляется услугополучателям, чьи документы были ранее представлены на бумажном носителе в отделение уполномоченной организации и на момент получения информация о назначении государственной услуги данные о услугополучателе находятся в электронном виде в базе данных автоматизированной информационной системы уполномоченной организации.
Пошаговые действия и решения услугодателя (услугополучателя) при получении информации о назначении пенсионной выплаты через портал:

1) көрсетілетін қызметті алушы ЖСН мен парольдің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асыралады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының қызметті алу үшін ЖСН мен парольді порталға енгізуі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын порталда ЖСН мен пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны порталда қалыптастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу), сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарып алынғандардың (күші жойылғандардың) тізімінде тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) сәйкес келуін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызметті алу үшін сұрау салуды куәландыру және электрондық құжатты (сұрау салуды) көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі үшін «электрондық үкіметтің» шлюзі арқылы көрсетілетін қызметті берушінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – АЖО) жіберу;
9) 6-процесс – электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің АЖО-на тіркеу;
10) 3-шарт – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі (өңдеуі);
11) 7-процесс – орын алған бұзушылықтарға байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің АЖО-да қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарламаны) көрсетілетін қызметті алушының алуы. Электрондық құжат осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуде қолданысқа енгізілген ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммалары графикалық нысанда осы регламентке 3-қосымшада көрсетілген.

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для получения услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз «электронного правительства» в автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) услугодателя для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем запроса услугополучателя;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями;
12) процесс 8 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированного АРМ услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании услуги, в графической форме приведены в приложении 3 к настоящему регламенту.

16. Ақпаратты ұсыну уақыты – уәкілетті ұйымның ақпараттық жүйесіне сұрау салу келіп түскен сәттен бастап 30 минуттан аспайды.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың логикалық дәйектілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Зейнетақы төлеу жөнiндегі мемлекеттiк
орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiн
тағайындау» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген қызметкерлер
арасындағы рәсімнің (іс-қимылдың) жүйелілігінің
сипаттамасы
Іс-қимыл (жұмыстар барысы, легі) №
Құрылымдық-функционалдық бірліктердің атауы
Іс-қимыл (процестің, рәсімнің, операциның) атауы және олардың сипатталуы
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Орындау мерзімдері
Келесі іс-қимылдың нөмірі
1
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы
Электрондық шешім жобасымен келіп түскен электрондық іс макетін қарау
1) Электрондық шешім жобасын ЭЦҚ арқылы куәландыру және зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жіберу;
2) Электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін уәкілетті ұйымның бөліміне қайтару
2 жұмыс күні
2
2
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы
Электрондық шешім жобасымен келіп түскен электрондық іс макетін қарау
1) Электрондық шешім жобасын ЭЦҚ арқылы куәландыру және зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жіберу;
2) Электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін уәкілетті ұйымның бөліміне қайтару
2 жұмыс күні
3
3
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Электрондық шешім жобасымен келіп түскен электрондық іс макетін қарау
1) Зейнетақы төлемін тағайындау туралы шешім қабылдау;
2) Зейнетақы төлемін тағайындау туралы хабарламаны уәкілетті ұйымға жіберу;
3) Электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін уәкілетті ұйымның бөліміне қайтару
1 жұмыс күні
«Зейнетақы төлеу жөнiндегі мемлекеттiк
орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiн
тағайындау» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне 2-қосымша

16. Время предоставления информации - не более 30 минут с момента поступления запроса в информационную систему уполномоченной организации.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональными единицами, приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственных услуг согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пенсионных выплат из
уполномоченной организации»
Описание последовательности процедур (действий) между
работниками услугодателя с указанием длительности каждой
процедуры (действия)
№ действия (хода, потока работ)
Наименование структурно-функциональных единиц
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Сроки исполнения
Номер следующего действия
1
Специалист отдела (управления) услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения
1) Удостоверение электронного проекта решения посредством ЭЦП и направление в автоматическом режиме электронного макета дела с электронным проектом решения о назначении пенсионных выплат начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя;
2)В случае необходимости дооформления электронного макета дела - возврат электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации
2 рабочих дня
2
2
Начальник отдела (управления) услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения.
1) Удостоверение электронного проекта решения посредством ЭЦП и направление в автоматическом режиме электронного макета дела с электронным проектом решения о назначении пенсионных выплат начальнику (руководителю) услугодателя;
2)В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации.
2 рабочих дня
3
3
Руководитель услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения.
1)Принятие решения о назначении пенсионной выплаты;
2) Направление уведомления о назначении пенсионной выплаты в уполномоченную организацию;
3) В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации.
1 рабочий день
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пенсионных выплат из
уполномоченной организации»

Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменті Зейнетақы төлеу жөнiндегі мемлекеттiк орталықтан төленетiн
зейнетақы төлемдерiн тағайындау туралы
ақпарат
Азамат (ша) _________________________________________________________
(Т.А.Ә., туған күні)
20 ____ жылғы «__________» _________________ № ____________ шешімімен
_____________________________ теңге мөлшерінде зейнетақы тағайындалды
20 ____ жылғы «__________» ________________ № _____________ шешімімен
_____________________ теңге мөлшерінде базалық зейнетақы тағайындалды
Зейнетақы тағайындалған күн «______» _____________________ 20____ жыл
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код «ЗТМО» ААЖ алынған және Департаменттің электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
штрих-код содержит данные, полученные из АИС «ГЦВП» и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего Департамента
«Зейнетақы төлеу жөнiндегі мемлекеттiк
орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiн
тағайындау» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысқан ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимылының диаграммалары, графикалық
нысанда
«Уәкілетті ұйымнан зейнетақы
төлемдерін тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне 4-қосымша
«Уәкілетті ұйымнан зейнетақы төлемдерін тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескертпе:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2014 жылғы 1 сәуірдегі
№ 139-ө бұйрығына
2-қосымша
«Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету регламенті

Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции
Министерства здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
Информация
ИНФОРМАЦИЯ
о назначении пенсионных выплат из
Государственного Центра по выплате пенсий с учетом базовой
пенсионной выплаты
Гражданину (ке) _______________________________________________
(ФИО, дата рождения)
Решением № ____ от «____» __________________ года
Назначена пенсионная выплата в размере __________ тенге
Решением № __________ от "____" ______ года № ____
Назначена базовая пенсионная выплата в размере __________ тенге
Дата назначения выплат "____" _______ года
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1- тармағына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код «ЗТМО» ААЖ алынған және Департаменттің
электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
штрих-код содержит данные, полученные из АИС «ГЦВП» и
подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего
Департамента
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пенсионных выплат из
уполномоченной организации»
Диаграммы функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги, в
графической форме
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пенсионных выплат из
уполномоченной организации»
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов
оказания государственной услуги
«Назначение пенсионных выплат из уполномоченной организации»
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации должен не
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ -1 и
СФЕ -2
Приложение 2
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 1 апреля 2014 года № 139-ө
Регламент оказания государственной услуги
«Назначение государственной базовой пенсионной выплаты»

1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті (бұдан әрі – регламент) «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекiтiлген «Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және көрсетілетін мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін (бұдан әрі – МБЗТ) тағайындау рәсімін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – уәкілетті ұйым);
МБЗТ тағайындауға алғаш жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
уәкілетті ұйымда не ХҚО-да – мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау туралы хабарлама;
порталда – уәкілетті ұйымның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы тағайындау туралы ақпарат.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарға қоса берген көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болып табылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-қимылы:

1. Общие положения
1. Регламент оказания государственной услуги «Назначение государственной базовой пенсионной выплаты» (далее – регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуг «Назначение государственной базовой пенсионной выплаты» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 и определяет процедуру назначения государственной базовой пенсионной выплаты (далее – ГБПВ).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Республики Казахстан» (далее – уполномоченная организация);
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением ГБПВ;
через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги:
в уполномоченной организации либо ЦОН – уведомление о назначении ГБПВ;
на портале – информация о назначении в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченной организации.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя, с приложением документов, представленных в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
6. Действия услугодателя в процессе оказания государственной услуги:

1) МБЗТ тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті берушінің бөлім (басқарма) маманы екі жұмыс күні ішінде:
уәкілетті ұйымның филиалынан келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін:
уәкілетті ұйым немесе ХҚО жіберген қателер анықталған жағдайда – жете ресімдеу үшін бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге;
ұсынылған құжаттың (құжаттардың) дәйексіздігіне күмән туындаған не қосымша құжат (құжаттар) сұратылған кезде – жете ресімдеу үшін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге қайтарады;
Егер уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті келіп түскен күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде құжаттар жете ресімделмесе, көрсетілетін қызметті беруші қолдағы бар құжаттар бойынша МБЗТ тағайындау туралы электрондық шешім шығарады;
ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне күмән туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бес жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы өтініш берушіге бұл туралы хабарлай отырып, тиісті ұйымдарға сұрау салулар жібереді;
электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда МБЗТ тағайындау туралы электрондық шешім жобасын ЭЦҚ арқылы куәландырады;
МБЗТ тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, МБЗТ тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызмет көрсетудің осы кезеңіндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі болып табылады;
2) МБЗТ тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы) екі жұмыс күні ішінде:
тиісті функцияны жүзеге асыратын бөлім (басқарма) маманынан келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін:
уәкілетті ұйым немесе ХҚО жіберген қателер анықталған жағдайда – жете ресімдеу үшін бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге;
ұсынылған құжаттың (құжаттардың) дәйектілігіне күмән туындаған не қосымша құжат (құжаттар) сұратылған кезде – жете ресімдеу үшін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге қайтарады;
электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда МБЗТ тағайындау туралы электрондық шешім жобасын ЭЦҚ арқылы куәландырады;
МБЗТ тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің бөлім (басқарма) бастығының (басшысының) ЭЦҚ-сымен куәландырылған, МБЗТ тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызмет көрсетудің осы кезеңіндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі болып табылады.

1) специалист отдела (управления) услугодателя, осуществляющего функции по назначению ГБПВ, в течение двух рабочих дней:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший из филиала уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения;
возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
в случае выявления ошибок, допущенных уполномоченной организацией или ЦОН, - для дооформления в срок не более пяти рабочих дней;
при возникновении сомнений в достоверности представленного (ых) документа (ов) либо необходимости истребования дополнительного (ых) документа (ов) – для дооформления в срок не более тридцати рабочих дней.
Если в течение тридцати рабочих дней со дня поступления электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации документы не дооформлены, услугодатель выносит электронное решение о назначении ГВБП по имеющимся документам;
в случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов, услугодатель в течение пяти рабочих дней направляет запросы в соответствующие организации с уведомлением об этом заявителя через отделение уполномоченной организации;
удостоверяет электронный проект решения о назначении ГБПВ в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства посредством ЭЦП;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении ГБПВ начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении ГБПВ, удостоверенный ЭЦП специалиста отдела услугодателя.
2) начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя, осуществляющего функции по назначению ГБПВ, в течение двух рабочих дней:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший от специалиста отдела (управления), осуществляющего соответствующую функцию, электронный макет дела с электронным проектом решения;
возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
в случае выявления ошибок, допущенных уполномоченной организацией или ЦОН, - для дооформления в срок не более пяти рабочих дней;
при возникновении сомнений в достоверности представленного (ых) документа (ов) либо необходимости истребования дополнительного (ых) документа (ов) – для дооформления в срок не более тридцати рабочих дней.
удостоверяет электронный проект решения о назначении ГБПВ в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства посредством ЭЦП;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении ГБПВ руководителю услугодателя.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении ГБПВ, удостоверенный ЭЦП начальника (руководителя) отдела услугодателя.

3) МБЗТ тағайындау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде:
тиісті функцияны жүзеге асыратын бөлім (басқарма) бастығынан (басшысынан) келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін:
уәкілетті ұйым немесе ХҚО жіберген қателер анықталған жағдайда – жете ресімдеу үшін бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге;
ұсынылған құжаттың (құжаттардың) дәйектілігіне күмән туындаған не қосымша құжат (құжаттар) сұратылған кезде – жете ресімдеу үшін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге қайтарады;
электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда МБЗТ тағайындау туралы шешім қабылдайды және ЭЦҚ арқылы куәландырады;
қабылданған шешімді автоматты режимде уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
ЭЦҚ-мен куәландырған кезде МБЗТ тағайындау туралы хабарлама уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға автоматты түрде жіберіледі.
МБЗТ тағайындау туралы шешім қабылдау және қабылданған шешімді автоматты режимде төлемге жіберу мемлекеттік қызмет көрсетудің осы кезеңіндегі рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі болып табылады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мынадай қызметкерлері қатысады:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы);
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібі:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы екі жұмыс күні ішінде МБЗТ тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жібереді;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы) екі жұмыс күні ішінде МБЗТ тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің бастығына (басшысына) жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде МБЗТ тағайындау туралы шешім қабылдайды.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы рәсімнің (іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-схемада ұсынылған.

3) руководитель услугодателя, осуществляющего функции по назначению ГБПВ, в течение одного рабочего дня:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший от начальника (руководителя) отдела (управления), осуществляющего соответствующую функцию, электронный макет дела с электронным проектом решения;
возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
в случае выявления ошибок, допущенных уполномоченной организацией или ЦОН, - для дооформления в срок не более пяти рабочих дней;
при возникновении сомнений в достоверности представленного (ых) документа (ов) либо необходимости истребования дополнительного (ых) документа (ов) – для дооформления в срок не более тридцати рабочих дней.
принимает решение о назначении ГБПВ в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства и удостоверяет посредством ЭЦП;
направляет в отделение уполномоченной организации в автоматическом режиме принятое решение;
при удостоверении ЭЦП уведомление о назначении ГБПВ автоматически направляется в отделение уполномоченной организации или ЦОН.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является принятие решения о назначении и направление в автоматическом режиме принятого решения на выплату.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Сроки оказания государственных услуг указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие работники услугодателя:
специалист отдела (управления) услугодателя;
начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя;
руководитель услугодателя.
9. Порядок взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
специалист отдела (управления) услугодателя, в течение двух рабочих дней направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении ГБПВ начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя;
начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя в течение двух рабочих дней направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении ГБПВ начальнику (руководителю) услугодателя;
руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня принимает решение о назначении ГБПВ.
Описание последовательности процедур (действий) между работниками услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) представлена в блок-схеме, согласно приложению 1 к настоящему регламенту.

4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ХҚО және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл
тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің
сипаттамасы
10. Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау:
1) ХҚО-да операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесінде «терезелер» арқылы жүзеге асырылады.
11. ХҚО:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттар көшірмелерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған түпнұсқаларға сәйкестігін тексереді;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқорының (бұдан әрі – ЖТМДҚ) ақпараттық жүйесіне көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша сұрау салуды қалыптастырады;
3) құжаттардың көшірмелерін, оның ішінде ЖТМДҚ ақпараттық жүйесінен алынған мәліметтер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжатқа сәйкес келмеген жағдайда сканерлейді;
4) өтінішті тіркейді;
5) тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
өтініштің нөмірі, қабылданған күні мен уақыты;
сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттардың берілетін күні;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қолхат беріледі;
6) электрондық өтінімді көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініштің, құжаттардың электрондық көшірмелерімен, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
12. Уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының қағаз түрінде және электрондық іс макетін қалыптастырады. Бұл ретте мынадай іс-қимылдар жүзеге асырылады:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан және ХҚО-дан өтініш пен құжаттардың топтамасын қабылдаған кезде «Е-Макет» ААЖ-да тағайындау немесе төлеу фактісінің болмауына тексеруді жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттар көшірмелерінің түпнұсқаларға сәйкестігін тексереді;
3) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқорының (бұдан әрі – ЖТМДҚ) ақпараттық жүйесіне көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша сұрау салуды қалыптастырады;
4) құжаттардың көшірмелерін, оның ішінде ЖТМДҚ ақпараттық жүйесінен алынған мәліметтер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжатқа сәйкес келмеген жағдайда сканерлейді;

4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
10. Прием документов от услугополучателя осуществляется:
1) в ЦОНе в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания;
2) в отделении уполномоченной организации посредством «окон».
11. ЦОН:
1) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя и соответствие копий документов оригиналам, представленным услугополучателем.
2) формирует запрос в информационную систему государственной базы данных физических лиц Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - ГБДФЛ) по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающим регистрацию по постоянному месту жительства;
3) сканирует копии документов, в том числе в случае несоответствия сведений, полученных из информационной системы ГБДФЛ, представленным услугополучателем документом;
4) регистрирует заявление;
5) выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
номера, даты и времени приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего запрос на оформление документов.
6) направляет электронную заявку с электронными копиями заявлений, документов, представленных услугополучателем, а также сведениями, полученными из информационных систем государственных органов, в отделение уполномоченной организации.
12. Отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней формирует бумажный и электронный макет дела услугополучателя. При этом осуществляются следующие действия:
1) при приеме заявления и пакета документов от услуполучателя и от ЦОН, осуществляет проверку на отсутствие факта назначения или выплаты в АИС «Е-Макет»;
2) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя, и соответствие копий документов оригиналам;
3) формирует запрос в информационную систему государственной базы данных физических лиц Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – ГБДФЛ) по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающим регистрацию по постоянному месту жительства;
4) сканирует копии документов, в том числе в случае несоответствия сведений, полученных из информационной системы ГБДФЛ, представленным услугополучателем документом;

5) өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талонын береді;
6) көрсетілетін қызметті алушының электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қалыптастырады;
7) электрондық іс макетін қағаз жеткізгіштегі іс макетіне сәйкес келуіне салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын, МБЗТ мөлшерін есептеу, электрондық шешім жобасын ресімдеу дұрыстығын тексереді, электрондық шешім жобасын ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді.
13. Уәкілетті ұйымның бөлімшесінен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті келіп түскен күннен бастап уәкілетті ұйымның филиалы екі жұмыс күні ішінде:
1) келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешім жобасын қарайды және есептеудің және ресімдеудің дұрыстығын тексереді;
2) ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешім жобасын көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
14. Қателердің анықталу себебі бойынша көрсетілетін қызметті берушіден электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті қайтарылған жағдайда:
ХҚО жіберген қателер бойынша:
1) ХҚО екі жұмыс күні ішінде анықталған қателерді түзетеді және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініштің, құжаттардың электрондық көшірмелерімен, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен электрондық өтінімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін жете ресімдейді, МБЗТ мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ресімдейді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
3) уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде есептеудің және келіп түскен мен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін ресімдеудің дұрыстығын тексереді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;.
Уәкілетті ұйымның бөлімшесі жіберген қателер бойынша:
1) уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін жете ресімдейді, МБЗТ мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ресімдейді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
2) уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде есептеудің және келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін ресімдеудің дұрыстығын тексереді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.

5) регистрирует заявление и выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
6) формирует электронный макет дела с электронным проектом решения услугополучателя;
7) осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера ГБПВ, оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации.
13. Филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения:
1) рассматривает и проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП.
14. В случае возврата электронного макета дела с проектом электронного решения от услугодателя по причине выявления ошибок, допущенных:
ЦОН:
1) ЦОН в течение двух рабочих дней исправляют выявленные ошибки и направляет электронную заявку с электронными копиями заявлений, документов, представленных услугополучателем, а также сведениями, полученными из информационных систем государственных органов, в отделение уполномоченной организации;
2) отделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней дооформляет электронный макет дела, проверяет правильность расчета размера ГБПВ, оформляет электронный проект решения, удостоверяет его ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
3) филиал уполномоченной организации в течение одного рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверяет его ЭЦП, направляет услугодателю;
отделением уполномоченной организации:
1) Отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней дооформляет электронный макет дела, проверяет правильность расчета размера ГБПВ, оформляет электронный проект решения, удостоверяет его ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
2) филиал уполномоченной организации в течение двух рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверяет его ЭЦП, направляет услугодателю.

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті көрсетілетін қызметті берушіден құжаттың (құжаттардың) болмау себебі бойынша қайтарылған жағдайда:
уәкілетті ұйымның бөлімшесі немесе ХҚО:
1) хабарламада көрсетілген қосымша құжатты (құжаттарды) жиырма бес жұмыс күні ішінде ұсыну қажеттігі туралы көрсетілетін қызметті алушыға телефон, почта байланысы, электрондық почта арқылы бес жұмыс күні ішінде хабарлайды;
2) көрсетілетін қызметті алушы қосымша құжатты (құжаттарды) ұсынған кезде:
ХҚО арқылы:
ХҚО бір жұмыс күні ішінде:
көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжат (құжаттар) топтамасының толықтығын тексереді;
көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжаттың (құжаттардың) электрондық көшірмесімен электрондық өтінімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
уәкілетті ұйымның бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін және электрондық шешімнің жобасын жете ресімдейді, электрондық іс макетінің қағаз өткізгіштегі іс макетіне сәйкес келуін салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын, МБЗТ мөлшерін есептеудің және электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, ЭЦҚ арқылы электрондық шешімнің жобасын куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:
1) есептеудің және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жібереді;
уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы:
уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде:
көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжат (құжаттар) топтамасының толықтығын тексереді;
электрондық іс макетін және электрондық шешімнің жобасын жете ресімдейді, электрондық іс макетінің қағаз жеткізгіштегі іс макетіне сәйкес келуін салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын, МБЗТ мөлшерін есептеудің және электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, ЭЦҚ арқылы электрондық шешімнің жобасын куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:

Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. В случае возврата электронного макета дела с электронным проектом решения от услугодателя по причине отсутствия документа (документов):
отделение уполномоченной организации или ЦОН:
1) уведомляет услугополучателя в течение пяти рабочих дней посредством телефонной, почтовой связи, электронной почты о необходимости представления дополнительного (-ых) документа (-ов), указанного (-ых) в уведомлении, в течение двадцати пяти рабочих дней;
2) при представлении услугополучателем дополнительного (-ых) документа (-ов):
через ЦОН:
ЦОН в течение одного рабочего дня:
проверяет полноту пакета дополнительного (-ых) документа (-ов), принимаемых от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя;
направляет электронную заявку с электронной копией дополнительного (-ых) документа (-ов), принятого от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя, в отделение уполномоченной организации;
отделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней дооформляет электронный макет дела и электронный проект решения, осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера ГБПВ и оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения посредством ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения:
1) проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП;
через отделение уполномоченной организации:
отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней:
проверяет полноту пакета дополнительного (-ых) документа (-ов), принимаемых от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя;
дооформляет электронный макет дела и электронный проект решения, осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера ГБПВ и оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения посредством ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
филиал уполномоченной организации в течение двух рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения:

1) есептеудің және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жібереді.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. ХҚО немесе уәкілетті ұйымның бөлімшесі көрсетілетін қызметті берушіден МБЗТ тағайындау туралы хабарлама келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде:
МБЗТ тағайындау туралы хабарламаны басып шығарады және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Көрсетілетін қызметті алушыда жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ болған кезде, құжаттары уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға қағаз жеткізгіште бұрын ұсынылған және мемлекеттік көрсетілетін қызметті тағайындау туралы ақпаратты алу сәтіне көрсетілетін қызметті алушы туралы деректер уәкілетті ұйымның автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорында электрондық түрде сақталған көрсетілетін қызметті алушылардың МБЗТ тағайындау туралы ақпаратты портал арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті берушінің портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қадамдық іс-қимылы мен шешімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЖСН және парольдің көмегімен порталға тіркеуді жүзеге асырады (тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының қызметті алу үшін ЖСН мен парольді порталға енгізуі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – ЖСН мен пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны порталдың қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу), сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;

1) проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. ЦОН или отделение уполномоченной организации в течение одного рабочего дня с момента поступления от услугодателя уведомления о назначении ГБПВ:
распечатывает уведомление о назначении ГБПВ и выдает услугополучателю.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. При наличии у услугополучателя индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и ЭЦП имеется возможность получения услугополучателем информации о назначении ГБПВ в режиме удаленного доступа через портал, чьи документы были ранее представлены на бумажном носителе в отделение уполномоченной организации или ЦОН и на момент получения информация о назначении государственной услуги данные об услугополучателе находятся в электронном виде в базе данных автоматизированной информационной системы уполномоченной организации.
Пошаговые действия и решения услугодателя (услугополучателя) при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

1) ЭЦҚ арқылы электрондық шешім жобасын куәландыру және МБЗТ тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматтық режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басқармасының бастығына (басшысына) жіберу;
2) Электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қайтару және себептерін көрсете отырып, уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға хабарлау
2 жұмыс күні
2
2
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы
Келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарау
1) ЭЦҚ арқылы электрондық шешім жобасын куәландыру және МБЗТ тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматтық режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің бастығына (басшысына) жіберу;
2) Электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қайтару және себептерін көрсете отырып, уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға хабарлау
2 жұмыс күні
3
3
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарау
1) МБЗТ тағайындау туралы шешім қабылдау;
2) МБЗТ тағайындау туралы хабарламаны уәкілетті ұйымға немесе ХҚО-ға жіберу;
3) электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға қайтару
1 жұмыс күні
«Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін
тағайындау» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменті Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау туралы
ақпарат
Азамат (ша) _________________________________________________________
(Т.А.Ә., туған күні)
____________ жылғы «__________» ____________ № ____________ шешімімен
мемлекеттік базалық зейнетақы төлемі __________________________ теңге
мөлшерінде тағайындалды.
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемі тағайындалған күні 20__ жылғы «___» ________
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код «ЗТМО» ААЖ алынған және Департаменттің электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
*штрих-код содержит данные, полученные из АИС «ГЦВП» и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего Департамента
«Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін
тағайындау» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысқан ақпараттық жүйелердің
функционалдық іс-қимылының диаграммалары графикалық нысанда
«Мемлекеттік базалық
зейнетақы төлемін тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне
4-қосымша
«Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау» мемлекеттік
қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы

1) Удостоверение электронного проекта решения посредством ЭЦП и направление в автоматическом режиме электронного макета дела с электронным проектом решения о назначении ГБПВ начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя;
2) В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения и уведомления с указанием причины в отделение уполномоченной организации или ЦОН
2 рабочих дня
2
2
Начальник отдела (управления) услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения.
1) Удостоверение электронного проекта решения посредством ЭЦП и направление в автоматическом режиме электронного макета дела с электронным проектом решения о назначении ГБПВ начальнику (руководителю) услугодателя;
2) В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения и уведомления с указанием причины в отделение уполномоченной организации или ЦОН.
2 рабочих дня
3
3
Руководитель услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения.
1) Принятие решения о назначении ГБПВ;
2) Направление уведомления о назначении ГБПВ в уполномоченную организацию или ЦОН;
3) В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации или ЦОН.
1 рабочий день
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственной
базовой пенсионной выплаты»
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции
Министерства здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
Информация
о назначении государственной базовой пенсионной выплаты
Гражданину (ке) _______________________________________________
(ФИО, дата рождения)
Решением № ____ от «____» ______ года
Назначена базовая пенсионная выплата в размере __________ тенге
Дата назначения базовой пенсионной выплаты «__» _____ 20__ года
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код «ЗТМО» ААЖ алынған және Департаменттің
электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
штрих-код содержит данные, полученные из АИС «ГЦВП» и
подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего
Департамента
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственной
базовой пенсионной выплаты»
Диаграммы функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги, в
графической форме
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственной
базовой пенсионной выплаты»

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ХҚКО арқылы көрсетілген жағдайда:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 2-ҚФБ және 3-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
**- ҚФБ таңдау олардың қайсысы қате жібергеніне байланысты
уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы тікелей көрсетілген жағдайда
Ескертпе:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2014 жылғы 1 сәуірдегі
№ 139-ө бұйрығына
3-қосымша
«Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша
және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар
тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті (бұдан әрі – регламент) «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабы 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекiтiлген «Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар (бұдан әрі – жәрдемақылар) тағайындау рәсімін анықтайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – уәкілетті ұйым);
жәрдемақы тағайындауға алғаш жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);

Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов
оказания государственной услуги
«Назначение государственной базовой пенсионной выплаты»
при оказании через ЦОН:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ -2 и
СФЕ -3
** - выбор СФЕ зависит от того, кто из них допустил ошибку
при оказании непосредственно через отделение уполномоченной организации:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ -1 и
СФЕ -2
Приложение 3
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 1 апреля 2014 года № 139-ө
Регламент оказания государственной услуги
«Назначение государственных социальных пособий
по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту»
1. Общие положения
1. Регламент оказания государственной услуги «Назначение государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту» (далее – регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуг «Назначение государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 и определяет процедуру назначения государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту (далее – пособие).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан» (далее – уполномоченная организация);
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением пособия;

асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты жәрдемақылар тағайындау туралы ақпаратты алу бөлігінде (2015 жылғы 1 шілдеден бастап) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
уәкілетті ұйымда не ХҚО-да – жәрдемақылар тағайындау туралы хабарлама;
порталда – уәкілетті ұйымның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы тағайындау туралы ақпарат.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін. Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарға қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болып табылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-қимылы:
1) жәрдемақы тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы екі жұмыс күні ішінде:
уәкілетті ұйымның филиалынан келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеулердің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін:
уәкілетті ұйым немесе ХҚО жіберген қателер анықталған жағдайда – жете ресімдеу үшін бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге;
ұсынылған құжаттың (құжаттардың) дәйтектілігіне күмән туындаған не қосымша құжат (құжаттар) сұратылған кезде – жете ресімдеу үшін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге қайтарады;
Егер уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті келіп түскен күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде құжаттар жете ресімделмесе, көрсетілетін қызметті беруші қолдағы бар құжаттар бойынша жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешім шығарады;
ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне күмән туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бес жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы өтініш берушіге бұл туралы хабарлай отырып, тиісті ұйымдарға сұрау салулар жібереді;
электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда, ЭЦҚ арқылы жәрдемақылар тағайындау туралы шешім жобасын куәландырады;
жәрдемақылар тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманының ЭЦҚ-сымен куәландырылған жәрдемақылар тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызмет көрсетудің осы кезеңіндегі рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі болып табылады;

через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал) в части получения информации о назначении пособия по случаю потери кормильца и по возрасту через портал (с 1 июля 2015 года).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги:
в уполномоченной организации либо ЦОН - уведомление о назначении пособия;
на портале – информация о назначении пособия в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченной организации.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя, с приложением документов, представленных в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
6. Действия услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист отдела (управления) услугодателя, осуществляющего функции по назначению пособия, в течение двух рабочих дней:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший из филиала уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения;
возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
в случае выявления ошибок, допущенных уполномоченной организацией или ЦОН, – для дооформления в срок не более пяти рабочих дней;
при возникновении сомнений в достоверности представленного (ых) документа (ов) либо необходимости истребования дополнительного (ых) документа (ов) – для дооформления в срок не более тридцати рабочих дней.
Если в течение тридцати рабочих дней со дня поступления электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации документы не дооформлены, услугодатель выносит электронное решение о назначении пособия по имеющимся документам;
в случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов, услугодатель в течение пяти рабочих дней направляет запросы в соответствующие организации с уведомлением об этом заявителя через отделение уполномоченной организации;
удостоверяет электронный проект решения о назначении пособия в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства посредством ЭЦП;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия, удостоверенный ЭЦП специалиста отдела услугодателя.

2) жәрдемақылар тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы) екі жұмыс күні ішінде:
тиісті функцияны жүзеге асыратын бөлім (басқарма) маманынан келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеулердің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін:
уәкілетті ұйым немесе ХҚО жіберген қателер анықталған жағдайда – жете ресімдеу үшін бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге;
ұсынылған құжаттың (құжаттардың) дәйектілігіне күмән туындаған не қосымша құжат (құжаттар) сұратылған кезде – жете ресімдеу үшін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге қайтарады;
электрондық іс макетінің қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда жәрдемақылар тағайындау туралы электрондық іс жобасын ЭЦҚ арқылы куәландырады;
жәрдемақылар тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығының (басшысының) ЭЦҚ-сымен куәландырылған жәрдемақылар тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызмет көрсетудің осы кезеңіндегі рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі болып табылады.
3) жәрдемақылар тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде:
тиісті функцияны жүзеге асыратын бөлім (басқарма) бастығынан (басшысынан) келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеулердің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін:
уәкілетті ұйым немесе ХҚО жіберген қателер анықталған жағдайда – жете ресімдеу үшін бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге;
ұсынылған құжаттың (құжаттардың) дәйектілігіне күмән туындаған не қосымша құжат (құжаттар) сұратылған кезде – жете ресімдеу үшін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге қайтарады;
электрондық іс макетінің қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда, жәрдемақылар тағайындау туралы шешім қабылдайды және ЭЦҚ арқылы куәландырады;
қабылданған шешімді автоматты режимде уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
ЭЦҚ-мен куәландырған кезде жәрдемақылар тағайындау туралы хабарлама уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға автоматты түрде жіберіледі.
Тағайындау туралы шешім қабылдау және қабылданған шешімді автоматты режимде төлемге жіберу мемлекеттік қызмет көрсетудің осы кезеңіндегі рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі болып табылады.

2) начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя, осуществляющего функции по назначению пособия, в течение двух рабочих дней:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший от специалиста отдела (управления), осуществляющего соответствующую функцию, электронный макет дела с электронным проектом решения;
возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
в случае выявления ошибок, допущенных уполномоченной организацией или ЦОН, – для дооформления в срок не более пяти рабочих дней;
при возникновении сомнений в достоверности представленного (ых) документа (ов) либо необходимости истребования дополнительного (ых) документа (ов) – для дооформления в срок не более тридцати рабочих дней.
удостоверяет электронный проект решения о назначении пособия в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства и удостоверяет посредством ЭЦП;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия руководителю услугодателя.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия, удостоверенный ЭЦП начальника (руководителя) отдела услугодателя.
3) руководитель услугодателя, осуществляющего функции по назначению пособия, в течение одного рабочего дня:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший от начальника (руководителя) отдела (управления), осуществляющего соответствующую функцию, электронный макет дела с электронным проектом решения;
возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
в случае выявления ошибок, допущенных уполномоченной организацией или ЦОН, - для дооформления в срок не более пяти рабочих дней;
при возникновении сомнений в достоверности представленного (ых) документа (ов) либо необходимости истребования дополнительного (ых) документа (ов) – для дооформления в срок не более тридцати рабочих дней.
принимает решение о назначении пособия в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства и удостоверяет посредством ЭЦП;
направляет в отделение уполномоченной организации в автоматическом режиме принятое решение;
при удостоверении ЭЦП уведомление о назначении пособия автоматически направляется в отделение уполномоченной организации или ЦОН.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является принятие решения о назначении и направление в автоматическом режиме принятого решения на выплату.

Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай қызметкерлері қатысады:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманы;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы);
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібі:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманы екі жұмыс күні ішінде жәрдемақылар тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жібереді;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы) екі жұмыс күні ішінде жәрдемақылар тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде жәрдемақылар тағайындау туралы шешім қабылдайды.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы рәсімнің (іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада сәйкес блок-схемада ұсынылған.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ХҚО және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл
тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің
сипаттамасы
10. Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау:
1) ХҚО-да құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесінде «терезелер» арқылы жүзеге асырылады.
11. ХҚО:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттар көшірмелерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған түпнұсқаларға сәйкестігін тексереді;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқорының (бұдан әрі – ЖТМДҚ) ақпараттық жүйесіне көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша сұрау салуды қалыптастырады;

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Сроки оказания государственных услуг указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие работники услугодателя:
специалист отдела (управления) услугодателя;
начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя;
руководитель услугодателя.
9. Порядок взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
специалист отдела (управления) услугодателя, в течение двух рабочих дней направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя;
начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя в течение двух рабочих дней направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия начальнику (руководителю) услугодателя;
руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня принимает решение о назначении пособия.
Описание последовательности процедур (действий) между работниками услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) представлена в блок-схеме, согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
10. Прием документов от услугополучателя осуществляется:
1) в ЦОНе в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания;
2) в отделении уполномоченной организации посредством «окон».
11. ЦОН:
1) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя и соответствие копий документов оригиналам, представленным услугополучателем.
2) формирует запрос в информационную систему государственной базы данных физических лиц Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - ГБДФЛ) по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающим регистрацию по постоянному месту жительства;

3) құжаттардың көшірмелерін, оның ішінде ЖТМДҚ ақпараттық жүйесінен алынған мәліметтер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжатқа сәйкес келмеген жағдайда сканерлейді;
4) өтінішті тіркейді;
5) тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
өтініштің нөмірі, қабылданған күні мен уақыты;
сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттардың берілетін күні;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қолхат беріледі;
6) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініштің, құжаттардың электрондық көшірмелерімен, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттың жүйелерінен алынған мәліметтермен электрондық өтінімді уәкілетті органның бөлімшесіне жібереді.
12. Уәкілетті ұйымның бөлімшесі құжаттар қабылданған күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының қағаз түрінде және электрондық іс макетін қалыптастырады. Бұл ретте мынадай іс-қимылдар жүзеге асырылады:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан және ХҚО-дан өтініш пен құжаттардың топтамасын қабылдаған кезде «Е-Макет» автоматтандырылған ақпараттық жүйеге тағайындау немесе төлеу фактісінің болмауына тексеруді жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттар көшірмелерінің түпнұсқаларға сәйкестігін тексереді;
3) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрғылықты жері бойынша тіркелуін растайтын құжаттар бойынша ЖТМДҚ-ға сұрау салуды қалыптастырады;
4) құжаттардың көшірмелерін, оның ішінде ЖТМДҚ ақпараттық жүйесінен алынған мәліметтер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжатқа сәйкес келмеген жағдайда сканерлейді;
5) өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талонын береді;
6) көрсетілетін қызметті алушының электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қалыптастырады;
7) электрондық іс макетін қағаз жеткізгіштегі іс макетіне сәйкес салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын, жәрдемақы мөлшерін есептеу, электрондық шешім жобасын ресімдеу дұрыстығын тексереді, электрондық шешім жобасын ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді.
13. Уәкілетті ұйымның филиалы уәкілетті ұйымның бөлімшесінен электрондық іс макеті келіп түскен күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде:
1) келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешім жобасын қарайды және есептеудің және ресімдеудің дұрыстығын тексереді;

3) сканирует копии документов, в том числе в случае несоответствия сведений, полученных из информационной системы ГБДФЛ, представленным услугополучателем документом;
4) регистрирует заявление;
5) выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
номера, даты и времени приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего запрос на оформление документов.
6) направляет электронную заявку с электронными копиями заявлений, документов, представленных услугополучателем, а также сведениями, полученными из информационных систем государственных органов, в отделение уполномоченной организации.
12. Отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней формирует бумажный и электронный макет дела услугополучателя. При этом осуществляются следующие действия:
1) при приеме заявления и пакета документов от услуполучателя и от ЦОН, осуществляет проверку на отсутствие факта назначения или выплаты в АИС «Е-Макет»;
2) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя, и соответствие копий документов оригиналам;
3) формирует запрос в информационную систему ГБДФЛ по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающим регистрацию по постоянному месту жительства;
4) сканирует копии документов, в том числе в случае несоответствия сведений, полученных из информационной системы ГБДФЛ, представленным услугополучателем документом;
5) регистрирует заявление и выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
6) формирует электронный макет дела с электронным проектом решения услугополучателя;
7) осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера пособия, оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации.
13. Филиал уполномоченной организации в течении двух рабочих дней со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения:
1) рассматривает и проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;

2) ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешім жобасын көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
14. Қателердің анықталу себебі бойынша көрсетілетін қызметті берушіден электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті қайтарылған жағдайда:
ХҚО жіберген қателер бойынша:
1) ХҚО екі жұмыс күні ішінде анықталған қателерді түзетеді және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініштің, құжаттардың электрондық көшірмелерімен, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен электрондық өтінімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін жете ресімдейді, жәрдемақының мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ресімдейді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
3) уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде есептеудің және келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін ресімдеудің дұрыстығын тексереді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
уәкілетті ұйымның бөлімшесі жіберген қателер бойынша:
1) уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін жете ресімдейді, жәрдемақының мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ресімдейді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
2) уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде есептеудің және келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін ресімдеудің дұрыстығын тексереді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті көрсетілетін қызметті берушіден құжаттың (құжаттардың) болмау себебі бойынша қайтарылған жағдайда:
уәкілетті ұйымның бөлімшесі немесе ХҚО:
1) хабарламада көрсетілген қосымша құжатты (құжаттарды) жиырма бес жұмыс күні ішінде ұсыну қажеттігі туралы көрсетілетін қызметті алушыны бес жұмыс күні ішінде телефон, почта байланысы, электрондық почта арқылы хабарлайды;
2) көрсетілетін қызметті алушы қосымша құжатты (құжаттарды) ұсынған кезде:
ХҚО арқылы:
ХҚО бір жұмыс күні ішінде:
көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжат (құжаттар) топтамасының толықтығын тексереді;
көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжаттың (құжаттардың) электрондық көшірмесімен электрондық өтінімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
уәкілетті ұйымның бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін және электрондық шешімнің жобасын жете ресімдейді, сканерленген құжаттардың сапасын, жәрдемақының мөлшерін есептеудің және электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, ЭЦҚ арқылы электрондық шешімнің жобасын куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:

2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП.
14. В случае возврата электронного макета дела с проектом электронного решения от услугодателя по причине выявления ошибок, допущенных:
ЦОН:
1) ЦОН в течение двух рабочих дней исправляют выявленные ошибки и направляет электронную заявку с электронными копиями заявлений, документов, представленных услугополучателем, а также сведениями, полученными из информационных систем государственных органов, в отделение уполномоченной организации;
2) отделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней дооформляет электронный макет дела, проверяет правильность расчета размера пособия, оформляет электронный проект решения, удостоверяет его ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
3) филиал уполномоченной организации в течение одного рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверяет его ЭЦП, направляет услугодателю;
Отделением уполномоченной организации:
2) Отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней дооформляет электронный макет дела, проверяет правильность расчета размера пособия, оформляет электронный проект решения, удостоверяет его ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
3) филиал уполномоченной организации в течение двух рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверяет его ЭЦП, направляет услугодателю.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. В случае возврата электронного макета дела с электронным проектом решения от услугодателя по причине отсутствия документа (документов):
отделение уполномоченной организации или ЦОН:
1) уведомляет услугополучателя в течение пяти рабочих дней посредством телефонной, почтовой связи, электронной почты о необходимости представления дополнительного (-ых) документа (-ов), указанного (-ых) в уведомлении в течение двадцати пяти рабочих дней;
2) при представлении услугополучателем дополнительного (-ых) документа (-ов):
через ЦОН:
ЦОН в течение одного рабочего дня:
проверяет полноту пакета дополнительного (-ых) документа (-ов), принимаемых от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя;
направляет электронную заявку с электронной копией дополнительного (-ых) документа (-ов), принятого от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя, в отделение уполномоченной организации.
отделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней дооформляет электронный макет дела и электронный проект решения, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера пособия и оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения посредством ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения:

1) есептеудің және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жібереді;
уәкілетті ұйымының бөлімшесі арқылы:
уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде:
көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжат (құжаттар) топтамасының толықтығын тексереді;
электрондық іс макетін және электрондық шешімнің жобасын жете ресімдейді, электрондық іс макетінің қағаз жеткізгіштегі іс макетіне сәйкес келуін салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын, МБЗТ мөлшерін есептеудің және электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, ЭЦҚ арқылы электрондық шешімнің жобасын куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:
1) есептеудің және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жібереді.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. ХҚО немесе уәкілетті ұйымның бөлімшесі көрсетілетін қызметті берушіден жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде:
жәрдемақылар тағайындау туралы хабарламаны басып шығарады және көрсетілетін қызметті алушыға ұсынады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Көрсетілетін қызметті алушыда жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ болған кезде, құжаттары уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға қағаз жеткізгіште бұрын ұсынылған және мемлекеттік көрсетілетін қызметті тағайындау туралы ақпаратты алу сәтіне көрсетілетін қызметті алушы туралы деректер уәкілетті ұйымның автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорында электрондық түрде сақталған көрсетілетін қызметті алушылардың жәрдемақы тағайындау туралы ақпаратты портал арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде көрсетілетін қызмет берушінің асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау туралы ақпарат беру бөлігінде қызмет алушының қадамдық іс-қимылы мен шешімдері:

1) проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП;
через отделение уполномоченной организации:
отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней:
проверяет полноту пакета дополнительного (-ых) документа (-ов), принимаемых от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя;
дооформляет электронный макет дела и электронный проект решения, осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера пособия и оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения посредством ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
филиал уполномоченной организации в течение двух одного рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения:
1) проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. ЦОН или отделение уполномоченной организации в течение одного рабочего дня с момента поступления от услугодателя уведомления о назначении пособия:
распечатывает уведомление о назначении пособий и выдает услугополучателю.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. При наличии у услугополучателя индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и ЭЦП имеется возможность получения услугополучателем информации о назначении пособия в режиме удаленного доступа через портал, чьи документы были ранее представлены на бумажном носителе в отделение уполномоченной организации или ЦОН и на момент получения информация о назначении государственной услуги данные об услугополучателе находятся в электронном виде в базе данных автоматизированной информационной системы уполномоченной организации.
Пошаговые действия и решения услугодателя (услугополучателя) при получении информации о назначении государственных социальных пособий по случаю потери кормильца и по возрасту через портал

1) көрсетілетін қызметті алушы ЖСН және парольдің көмегімен порталға тіркеуден өтуге тиіс (тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының қызметті алу үшін ЖСН мен парольді порталға енгізуі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – ЖСН мен пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректеріндегі бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны порталда қалыптастыру;
5) 3-процесс – 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу), сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарып алынғандардың (күші жойылғандардың) тізімінде тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы сұрау салуды куәландыру және электрондық құжатты (сұрау салуды) «электрондық үкімет» шлюз арқылы көрсетілетін қызметті берушінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – АЖО) көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі үшін жіберу;
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің АЖО-сына электрондық құжатты тіркеу;
10) 3-шарт – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі (өңдеуі);
11) 7-процесс – орын алған бұзушылықтарға байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті берушінің АЖО-сы қалыптастырған көрсетілетін қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарламаны) алуы. Электрондық құжат осы мемлекеттік қызметті көрсету регламентіне 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуде қолданысқа енгізілген ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммалары графикалық нысанда осы регламентке 3-қосымшада келтірілген.

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для получения услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз «электронного правительства» в автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) услугодателя для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем запроса услугополучателя;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями;
12) процесс 8 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированного АРМ услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, согласно приложению 23 к настоящему регламенту.
Диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании услуги, в графической форме приведены в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.

Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Ақпаратты ұсыну уақыты - уәкілетті ұйымның ақпараттық жүйесіне сұрау салу келіп түскен сәттен бастап 30 минуттан аспайды.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың логикалық дәйектілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламентке 5-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан
айырылу жағдайы бойынша және жасына
байланысты мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік
қызметті көрсету регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып,
көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы
рәсімнің (іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы
Іс-қимыл № (жұмыс барысының, ағынының)
Құрылымдық-функционалдық бірліктердің атауы
Іс-қимылдардың атауы (процестер, рәсімдер, операциялар) және олардың сипаттамасы
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-ұйғарымдық шешім)
Орындау мерзімдері
Келесі іс-қимылдың нөмірі
1
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы
Келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарау
1) ЭЦҚ арқылы электрондық шешім жобасын куәландыру және жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматтық режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің бастығына (басшысына) жіберу;
2) электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қайтару және себептерін көрсете отырып, уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға хабарлау
2 жұмыс күні
2
2
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы
Келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарау
1) ЭЦҚ арқылы электрондық шешім жобасын куәландыру және жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматтық режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің бастығына (басшысына) жіберу;
2) электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қайтару және себептерін көрсете отырып, уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға хабарлау
2 жұмыс күні
3
3
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарау

Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Время предоставления информации не более - 30 минут с момента поступления запроса в информационную систему уполномоченной организации.
19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональными единицами, приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственных услуг согласно приложению 5 к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных социальных
пособий по инвалидности,
по случаю потери кормильца
и по возрасту»
Описание последовательности процедур (действий) между
работниками услугодателя с указанием длительности каждой
процедуры (действия)
№ действия (хода, потока работ)
Наименование структурно-функциональных единиц
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Сроки исполнения
Номер следующего действия
1
Специалист отдела (управления) услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения
1) Удостоверение электронного проекта решения посредством ЭЦП и направление в автоматическом режиме электронного макета дела с электронным проектом решения о назначении пособия начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя;
2)В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения и уведомления с указанием причины в отделение уполномоченной организации или ЦОН
2 рабочих дня
2
2
Начальник отдела (управления) услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения.
1) Удостоверение электронного проекта решения посредством ЭЦП и направление в автоматическом режиме электронного макета дела с электронным проектом решения о назначении пособия начальнику (руководителю) услугодателя;
2) В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения и уведомления с указанием причины в отделение уполномоченной организации.
2 рабочих дня
3
3
Руководитель услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения.

1) Жәрдемақы тағайындау туралы шешімді қабылдау;
2) жәрдемақы тағайындау туралы хабарламаны уәкілетті ұйымға немесе ХҚО-ға жіберу;
3) электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қайтару және себептерін көрсете отырып, уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға хабарлау
1 жұмыс күні
«Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан
айырылу жағдайы бойынша және жасына
байланысты мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік
қызметті көрсету регламентіне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменті Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
(тағайындаудан бас тарту) туралы
ақпарат
Азамат (ша) _________________________________________________________
(Т.А.Ә., туған күні)
_____________ жылғы «___» ____________ № ____ шешімімен
________________________ теңге мөлшерде асыраушысынан айырылу бойынша
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындалды.
Жәрдемақы тағайындалған күні 20 ___ жылғы «____» _________________
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код «ЗТМО» ААЖ алынған және Департаменттің электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
*штрих-код содержит данные, полученные из АИС «ГЦВП» и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего Департамента
«Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан
айырылу жағдайы бойынша және жасына
байланысты мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік
қызметті көрсету регламентіне
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменті Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
(тағайындаудан бас тарту) туралы
ақпарат
Азамат (ша) _________________________________________________________
(Т.А.Ә., туған күні)
___________ жылғы «______» ________ № ____ шешімімен
________________________ теңге мөлшерде жасына байланысты мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақы тағайындалды.
Жәрдемақы тағайындалған күні 20 ____ жылғы «___» ______________

1) Принятие решения о назначении пособия;
2) Направление уведомления о назначении пособия в уполномоченную организацию или ЦОН;
3) В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения и уведомления с указанием причины в отделение уполномоченной организации или ЦОН
1 рабочий день
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных социальных
пособий по инвалидности,
по случаю потери кормильца
и по возрасту»
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции
Министерства здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
Информация
о назначении (отказе в назначении) государственного
социального пособия по случаю потери кормильца
Гражданину (ке) _______________________________________________
(ФИО, дата рождения)
Решением № ____ от "____" ______ года
Назначено государственное социальное пособие по случаю потери
кормильца в размере _________ тенге
Дата назначения пособия "____" ___________ года
с "___"___________ года по "___"__________ года
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код «ЗТМО» ААЖ алынған және Департаменттің
электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
штрих-код содержит данные, полученные из АИС «ГЦВП» и
подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего
Департамента
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных социальных
пособий по инвалидности,
по случаю потери кормильца
и по возрасту»
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции
Министерства здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
Информация
о назначении государственного
социального пособия по возрасту
Гражданину (ке) _______________________________________________
(ФИО, дата рождения)
Решением ___________________________ от "____"______ года № ___
(наименование ГО)
Назначено государственное социальное пособие по возрасту в
размере _________ тенге
Дата назначения пособия "____"_____________ года

1) жәрдемақылар тағайындау туралы шешімді қабылдау;
2) жәрдемақы тағайындау туралы хабарламаны уәкілетті ұйымға немесе ХҚО-ға жіберу;
3) электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қайтару және себептерін көрсете отырып, уәкілетті ұйым бөлімшесіне немесе ХҚО хабарлау.
1 жұмыс күні
«Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар
тағайындау» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменті Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау туралы
ақпарат
Азамат (ша) _________________________________________________________
(Т.А.Ә., туған күні)
___________ жылғы «____» ___________ № ___ шешімімен
(МО атауы)
_________________________ теңге мөлшерде мемлекеттік арнайы жәрдемақы
тағайындалды.
Жәрдемақы тағайындалған күні 20 ___ жылғы «___» ______________
*штрих-код «ЗТМО» ААЖ алынған және Департаменттің электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
*штрих-код содержит данные, полученные из АИС «ГЦВП» и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего Департамента
«Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар
тағайындау» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысқан ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммалары,
графикалық нысанда
«Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар
тағайындау» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
4-қосымша
«Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ХҚО арқылы көрсетілген жағдайда:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 2-ҚФБ және 3-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
**- ҚФБ таңдау олардың қайсысы қате жібергеніне байланысты
уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы тікелей көрсетілген жағдайда
Ескертпе:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің 2014 жылғы 1 сәуірдегі
№ 139-ө бұйрығына
5-қосымша
«Еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу,
жұмысынан айырылу, жүктiлiкке және босануға байланысты
табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты
табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне
байланысты табысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына
әлеуметтік төлемдер тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету
регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1)Принятие решения о назначении пособия;
2) Направление уведомления о назначении пособия в уполномоченную организацию или ЦОН;
3) В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения и уведомления с указанием причины в отделение уполномоченной организации или ЦОН.
1 рабочий день
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
специальных пособий»
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции
Министерства здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
Информация
о назначении государственного специального пособия
Гражданину (ке) _______________________________________________
(ФИО, дата рождения)
Решением __________________________ от "____"______ года № ____
(наименование ГО)
Назначено государственное специальное пособие в размере _______
тенге
Дата назначения пособия "___"___________ года
*штрих-код "ЗТМО" ААЖ алынған және Департаменттің
электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
штрих-код содержит данные, полученные из АИС "ГЦВП" и
подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего
Департамента
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
специальных пособий»
Диаграммы функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги, в
графической форме
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
специальных пособий»
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов
оказания государственной услуги
«Назначение государственных специальных пособий»
при оказании через ЦОН:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-2 и
СФЕ-3
** - выбор СФЕ зависит от того, кто из них допустил ошибку
при оказании непосредственно через отделение уполномоченной организации:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации должен не
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-1 и
СФЕ-2
Приложение 5
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 1 апреля 2014 года № 139-ө
Регламент оказания государственной услуги
«Назначение социальной выплаты на случаи социальных рисков:
утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы;
потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в
связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка
(детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по
достижении им возраста одного года»
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Жалпы ережелер
1. «Еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу, жүктiлiкке және босануға байланысты табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті (бұдан әрі – регламент) «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекiтiлген «Еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу, жүктiлiкке және босануға байланысты табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу, жүктілікке және босануға байланысты табысынан айырылу, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтік қатер жағдайларына әлеуметтік төлемдер (бұдан әрі – әлеуметтік төлемдер) тағайындау рәсімін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын (бұдан әрі – уәкілетті ұйым);
еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу әлеуметтік қатер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындауға алғаш жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – әлеуметтік төлем тағайындау.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы

1. Общие положения
1. Регламент оказания государственной услуги «Назначение социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года» (далее – регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуги «Назначение социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 и определяет процедуру назначения социальных выплат на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года (далее – социальные выплаты).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через республиканское государственное казенное предприятие, созданное по решению Правительства Республики Казахстан (далее – уполномоченная организация);
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы.
3. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
4. Результат оказываемой государственной услуги – назначение социальной выплаты.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги

5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарға қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болып табылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-қимылы:
1) әлеуметтік төлем тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы екі жұмыс күні ішінде:
уәкілетті ұйымның филиалынан келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін:
уәкілетті ұйым немесе ХҚО жіберген қателер анықталған жағдайда – жете ресімдеу үшін бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге;
қосымша құжатты (құжаттарды) талап ету қажет болған жағдайда – жете ресімдеу үшін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге қайтарады;
ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне күмән туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бес жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы өтініш берушіге бұл туралы хабарлай отырып, мемлекеттік органдарға және тиісті ұйымдарға сұрау салулар жібереді;
электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда ЭЦҚ арқылы әлеуметтік төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасын куәландырады;
әлеуметтік төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жібереді.
Егер уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті қайтарылған күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде құжаттар жете ресімделмесе, көрсетілетін қызметті беруші әлеуметтік төлемдерді тағайындаудан бас тарту туралы электрондық шешім шығарады.
Шешім жобасына өзгерістер енгізу қажет болған жағдайда, көрсетілетін қызметі беруші пысықтау үшін 5 жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімі маманының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, әлеуметтік төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызметті көрсетудің осы кезеңіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының) нәтижесі болып табылады.
2) әлеуметтік төлем тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы) екі жұмыс күні ішінде:
тиісті функцияны жүзеге асыратын бөлім (басқарма) маманынан келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін:
уәкілетті ұйым немесе ХҚО жіберген қателер анықталған жағдайда – жете ресімдеу үшін бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге;
қосымша құжатты (құжаттарды) талап ету қажет болған жағдайда – жете ресімдеу үшін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге қайтарады;
ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне күмән туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бес жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы өтініш берушіге бұл туралы хабарлай отырып, мемлекеттік органдарға және тиісті ұйымдарға сұрау салулар жібереді;
электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда ЭЦҚ арқылы әлеуметтік төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасын куәландырады;
әлеуметтік төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің бастығына (басшысына) жібереді.
Егер уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті қайтарылған күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде құжаттар жете ресімделмесе, көрсетілетін қызметті беруші жәрдемақы тағайындаудан бас тарту туралы электрондық шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімі (басқармасы) бастығының (басшысының) ЭЦҚ-сымен куәландырылған, әлеуметтік төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызметті көрсетудің осы кезеңіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының) нәтижесі болып табылады.

5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя, с приложением документов, представленных в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
6. Действия услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист отдела (управления) услугодателя, осуществляющего функции по назначению социальной выплаты в течение двух рабочих дней:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший из филиала уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения;
возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
в случае выявления ошибок, допущенных уполномоченной организацией или ЦОН, - для дооформления в срок не более пяти рабочих дней;
в случае необходимости истребования дополнительного (ых) документа (ов) – для дооформления в срок не более тридцати рабочих дней;
в случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов, услугодатель в течение пяти рабочих дней направляет запросы в государственные органы и соответствующие организации с уведомлением об этом заявителя через отделение уполномоченной организации;
удостоверяет электронный проект решения о назначении социальной выплаты в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства посредством ЭЦП;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении социальной выплаты начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя.
Если в течение тридцати рабочих дней со дня возвращения электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации документы не дооформлены, услугодатель выносит электронное решение об отказе в назначении социальных выплат.
В случае необходимости внесения изменений в проект решения, услугодатель направляет в отделение уполномоченной организации для доработки в течение 5 дней.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении социальной выплаты, удостоверенный ЭЦП специалиста отдела услугодателя.
2) начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя осуществляющего функции по назначению социальной выплаты в течение двух рабочих дней:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший от специалиста отдела (управления), осуществляющего соответствующую функцию, электронный макет дела с электронным проектом решения;
возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
в случае выявления ошибок, допущенных уполномоченной организацией или ЦОН, - для дооформления в срок не более пяти рабочих дней;
в случае необходимости истребования дополнительного (ых) документа (ов) – для дооформления в срок не более тридцати рабочих дней;
в случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов, услугодатель в течение пяти рабочих дней направляет запросы в государственные органы и соответствующие организации с уведомлением об этом заявителя через отделение уполномоченной организации;
удостоверяет электронный проект решения о назначении социальной выплаты в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства посредством ЭЦП;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении социальной выплаты начальнику (руководителю) услугодателя.
Если в течение тридцати рабочих дней со дня возвращения электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации документы не дооформлены, услугодатель выносит электронное решение об отказе в назначении социальной выплаты.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении социальной выплаты, удостоверенный ЭЦП начальника (руководителя) отдела услугодателя.

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде:
тиісті функцияны жүзеге асыратын бөлім (басқарма) бастығынан (басшысынан) келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін:
уәкілетті ұйым немесе ХҚО жіберген қателер анықталған жағдайда – жете ресімдеу үшін бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге;
қосымша құжатты (құжаттарды) талап ету қажет болған жағдайда – жете ресімдеу үшін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге қайтарады;
ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне күмән туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бес жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы өтініш берушіге бұл туралы хабарлай отырып, мемлекеттік органдарға және тиісті ұйымдарға сұрау салулар жібереді;
электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда әлеуметтік төлем тағайындау туралы шешім қабылдайды және ЭЦҚ арқылы куәландырады;
әлеуметтік төлемді тағайындау туралы автоматты режимде қабылданған шешімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
ЭЦҚ-мен куәландырған кезде әлеуметтік төлем тағайындау туралы хабарлама уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға автоматты түрде жіберіледі;
Әлеуметтік төлем тағайындау туралы шешім қабылдау және қабылданған шешімді автоматты режимде төлемге жіберу мемлекеттік қызметті көрсетудің осы кезеңіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының) нәтижесі болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай қызметкерлері қатысады:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы);
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібі:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы екі жұмыс күні ішінде әлеуметтік төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жібереді;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы) екі жұмыс күні ішінде әлеуметтік төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің бастығына (басшысына) жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде әлеуметтік төлем тағайындау туралы шешім қабылдайды.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы рәсімнің (іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-схемада көрсетілген.

3) руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший от начальника (руководителя) отдела (управления), осуществляющего соответствующую функцию, электронный макет дела с электронным проектом решения;
возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
в случае выявления ошибок, допущенных уполномоченной организацией или ЦОН, - для дооформления в срок не более пяти рабочих дней;
в случае необходимости истребования дополнительного (ых) документа (ов) – для дооформления в срок не более тридцати рабочих дней;
в случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов, услугодатель в течение пяти рабочих дней направляет запросы в государственные органы и соответствующие организации с уведомлением об этом заявителя через отделение уполномоченной организации;
принимает решение о назначении социальной выплаты, в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства и удостоверяет посредством ЭЦП;
направляет в отделение уполномоченной организации в автоматическом режиме принятое решение о назначении социальной выплаты;
при удостоверении ЭЦП уведомление о назначении социальной выплаты автоматически направляется в отделение уполномоченной организации или ЦОН.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является принятие решения о назначении социальной выплаты и направление в автоматическом режиме принятое решение на выплату.
7. Сроки оказания государственных услуг указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвует следующие работники услугодателя:
специалист отдела (управления) услугодателя;
начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя;
руководитель услугодателя.
9. Порядок взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
специалист отдела (управления) услугодателя, в течение двух рабочих дней направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении социальной выплаты начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя;
начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя в течение двух рабочих дней направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении социальной выплаты начальнику (руководителю) услугодателя;
руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня принимает решение о назначении социальной выплаты.
Описание последовательности процедур (действий) между работниками услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) представлена в блок-схеме, согласно приложению 1 к настоящему регламенту.

4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ХҚО және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл
тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің
сипаттамасы
10. Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау:
1) ХҚО-да операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесінде «терезелер» арқылы жүзеге асырылады.
11. ХҚО:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттар көшірмелерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған түпнұсқаларға сәйкестігін тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқорының (бұдан әрі – ЖТМДҚ) ақпараттық жүйесіне көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша, «Еңбек нарығы» автоматтандырылған ақпараттық жүйеге (бұдан әрі - «Еңбек нарығы» ААЖ) көрсетілетін қызметті алушының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтама бойынша сұрау салуды қалыптастырады;
3) құжаттардың көшірмелерін, оның ішінде ЖТМДҚ ақпараттық жүйесінен және «Еңбек нарығы» ААЖ алынған мәліметтер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарға сәйкес келмеген жағдайда сканерлейді;
4) құжаттардың толық топтамасымен өтінішті тіркейді;
5) тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
өтініштің нөмірі, қабылданған күні және уақыты;
сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қолхат береді;
6) өтініш тіркелген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініштің, құжаттардың электрондық көшірмелерімен, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен электрондық өтінімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді.
12. Уәкілетті ұйымның бөлімшесі құжаттар қабылданған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының қағаз түріндегі және электрондық іс макетін қалыптастырады. Бұл ретте мынадай іс-қимылдар жүзеге асырылады:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан және ХҚО-дан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттар көшірмелерінің түпнұсқаларға сәйкестігін тексереді;
2) ХҚО арқылы қабылданған өтінішті және құжаттардың топтамасын тіркейді және өтініштің уәкілетті ұйымда тіркелгені туралы ХҚО-ға хабарлама жібереді;

4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
10. Прием документов от услугополучателя осуществляется:
1) в ЦОНе в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания;
2) в отделении уполномоченной организации посредством «окон».
11. ЦОН:
1) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя и соответствие копий документов оригиналам, представленным услугополучателем. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, ЦОН выдает расписку об отказе в приеме документов;
2) формирует запрос в информационную систему государственной базы данных физических лиц Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - ИС ГБДФЛ) по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающим регистрацию по постоянному месту жительства, и в автоматизированную информационную систему «Рынок труда» (далее – АИС «Рынок труда») по справке уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации услугополучателя в качестве безработного;
3) сканирует копии документов, в том числе в случае несоответствия сведений, полученных из информационных систем ИС ГБДФЛ и АИС «Рынок труда», представленным услугополучателем документам;
4) регистрирует заявление с полным пакетом документов;
5) выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
номера, даты и времени приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего запрос на оформление документов;
6) направляет электронную заявку с электронными копиями заявлений, документов, представленных услугополучателем, а также сведениями, полученными из информационных систем государственных органов в отделение уполномоченной организации в течение одного рабочего дня со дня регистрации заявления.
12. Отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней формирует бумажный и электронный макет дела услугополучателя. При этом осуществляются следующие действия:
1) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя и от ЦОН, и соответствие копий документов оригиналам;
2) регистрирует заявление и пакет документов, принятых через ЦОН и направляет уведомление в ЦОН о регистрации заявления в уполномоченной организации;

3) құжаттарды уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы қабылдаған жағдайда:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша ЖТМДҚ АЖ-ға және мемлекеттік қызметті алушының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтама бойынша «Еңбек нарығы» ААЖ-на сұрау салуды қалыптастырады;
ақпараттық жүйелерден, оның ішінде ЖТМДҚ АЖ-дан және «Еңбек нарығы» ААЖ-нен алынған мәліметтер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттармен сәйкес келмеген жағдайда құжаттардың көшірмелерін сканерлейді;
құжаттардың толық топтамасымен өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талонын береді;
4) көрсетілетін қызметті алушының міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысу өтілі және орташа айлық табысы туралы анықтаманы қалыптастырады;
5) көрсетілетін қызметті алушының электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін қалыптастырады;
6) электрондық іс макетінің қағаз жеткізгіштегі іс макетіне сәйкес келуін салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын, әлеуметтік төлемнің мөлшерін есептеудің, электрондық шешім жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді.
13. Уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:
1) келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын қарайды және есептеудің және рәсімдеудің дұрыстығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жібереді.
14. Қателердің анықталу себебі бойынша көрсетілетін қызметті берушіден электрондық жобаның шешімімен электрондық іс макеті қайтарылған жағдайда:
ХҚО жіберген қателер бойынша:
1) ХҚО екі жұмыс күні ішінде анықталған қателерді түзетеді және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініштің, құжаттардың электрондық көшірмелерімен, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен электрондық өтінімді уәкілетті органның бөлімшесіне жібереді;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін жете ресімдейді, әлеуметтік төлем мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ресімдейді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
3) уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде есептеудің және келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін ресімдеудің дұрыстығын тексереді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
уәкілетті ұйымның бөлімшесі жіберген қателер бойынша:
1) уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін жете ресімдейді, әлеуметтік төлемнің мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ресімдейді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;

3) в случае приема документов через отделение уполномоченной организации:
формирует запрос в ИС ГБДФЛ по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающим регистрацию по постоянному месту жительства, и в АИС «Рынок труда» по справке уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации услугополучателя в качестве безработного;
сканирует копии документов, в том числе в случае несоответствия сведений, полученных из информационных систем в том числе в ИС ГБДФЛ и АИС «Рынок труда», представленным услугополучателем документам;
регистрирует заявление с полным пакетом документов и выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
4) формирует справку о стаже участия в системе обязательного социального страхования и среднемесячном доходе услугополучателя;
5) формирует электронный макет дела с электронным проектом решения услугополучателя;
6) осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера социальной выплаты, оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации.
13. Филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
1) рассматривает и проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения удостоверенный ЭЦП.
14. В случае возврата электронного макета дела с проектом электронного решения от услугодателя по причине выявления ошибок, допущенных:
ЦОН:
1) ЦОН в течение двух рабочих дней исправляют выявленные ошибки и направляет электронную заявку с электронными копиями заявлений, документов, представленных услугополучателем, а также сведениями, полученными из информационных систем государственных органов, в отделение уполномоченной организации;
2) отделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней дооформляет электронный макет дела, проверяет правильность расчета размера ГБПВ, оформляет электронный проект решения, удостоверяет его ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
3) филиал уполномоченной организации в течение одного рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверяет его ЭЦП, направляет услугодателю;
Отделением уполномоченной организации:

2) уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде есептеудің және келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін ресімдеудің дұрыстығын тексереді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
15. Электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті құжаттың (құжаттардың) болмау себебі бойынша көрсетілетін қызметті берушіден қайтарылған жағдайда уәкілетті ұйымның бөлімшесі немесе ХҚО көрсетілетін қызметті алушыға бес жұмыс күні ішінде телефон, почта байланысы, электрондық почта арқылы хабарламада көрсетілген қосымша құжатты (құжаттарды) жиырма бес жұмыс күні ішінде ұсыну қажеттігі туралы хабарлайды.
16. Көрсетілетін қызметті алушы тікелей немесе ХҚО арқылы қосымша құжатты (құжаттарды) ұсынған кезде:
ХҚО бір жұмыс күні ішінде:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжат (құжаттар) топтамасының толықтығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжаттың (құжаттардың) электрондық көшірмесімен электрондық өтінімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді.
Уәкілетті ұйымның бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін және электрондық шешімнің жобасын жете ресімдейді, электрондық іс макетінің қағаз жеткізгіштегі іс макетіне сәйкес келуін салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын, әлеуметтік төлем мөлшерін есептеудің, электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, ЭЦҚ арқылы электрондық шешімнің жобасын куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:
есептеудің және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді;
көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жібереді.
17. ХҚО көрсетілетін қызметті берушіден әлеуметтік төлем тағайындау туралы хабарлама келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні  ішінде әлеуметтік төлем тағайындау туралы хабарламаны басып шығарады және көрсетілетін қызметті алушыға ұсынады.
Уәкілетті ұйымның бөлімшесі белгіленген нысандағы әлеуметтік төлем тағайындау туралы хабарламаны уәкілетті ұйымның бөлімшесіне көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде береді.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың логикалық дәйектілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
Еңбек ету қабілетінен айырылу,
асыраушысынан айырылу, жұмысынан
айырылу, жүктiлiкке және босануға
байланысты табысынан айырылу, жаңа
туған баланы асырап алуға байланысты
табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға
дейін оның күтіміне байланысты табысынан
айырылу әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына
әлеуметтік төлемдер тағайындау» мемлекеттік
қызметті көрсету регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген көрсетілетін
қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы рәсімнің
(іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы
Іс-қимыл № (жұмыс барысының, ағынының)
Жүйелік-функционалдық бірліктердің атауы
Іс-қимылдардың атауы (процестер, рәсімдер, операциялар) және олардың сипаттамасы
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-ұйғарымдық шешім)
Орындау мерзімдері
Келесі іс-қимылдың нөмірі
1
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы
Келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін қарау

2) Отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней дооформляет электронный макет дела, проверяет правильность расчета размера социальной выплаты, оформляет электронный проект решения, удостоверяет его ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
3) филиал уполномоченной организации в течение двух рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверяет его ЭЦП, направляет услугодателю.
15. В случае возврата электронного макета дела с проектом электронного решения от услугодателя по причине отсутствия документа (документов) отделение уполномоченной организации или ЦОН уведомляет услугополучателя в течение пяти рабочих дней посредством телефонной, почтовой связи, электронной почты о необходимости представления дополнительного (-ых) документа (-ов), указанного (-ых) в уведомлении в течение двадцати пяти рабочих дней.
16. При представлении услугополучателем непосредственно или через ЦОН дополнительного (-ых) документа (-ов):
ЦОН в течение одного рабочего дня дня:
проверяет полноту пакета дополнительного (-ых) документа (-ов), принимаемых от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя;
направляет электронную заявку с электронной копией дополнительного (-ых) документа (-ов), принятого от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя, в отделение уполномоченной организации;
отделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней дооформляет электронный макет дела и электронный проект решения, осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера социальной выплаты, оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения посредством ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
филиал уполномоченной организации в течение в течение двух рабочих дней со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения:
проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения удостоверенный ЭЦП.
17. ЦОН в течение одного рабочего дня с момента поступления от услугодателя уведомления о назначении социальной выплаты распечатывает уведомление о назначении социальной выплаты и выдает услугополучателю.
Отделение уполномоченной организации выдает уведомление о назначении социальной выплаты в установленной форме при обращении услугополучателя в отделение уполномоченной организации.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение социальных выплат
на случаи социальных рисков:
утраты трудоспособности; потери
кормильца; потери работы; потери
дохода в связи с беременностью и
родами; потери дохода в связи с
усыновлением (удочерением)
новорожденного ребенка (детей);
потери дохода в связи с уходом
за ребенком по достижении
Описание последовательности процедур (действий) между
работниками услугодателя с указанием длительности каждой
процедуры (действия)
№ действия (хода, потока работ)
Наименование
СФЕ
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Сроки исполнения
Номер следующего действия
1
Специалист отдела (управления) услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с проектом решения

1) ЭЦҚ арқылы электрондық шешімнің жобасын куәландыру және жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде қол қою үшін көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жіберу;
2) электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін уәкілетті ұйымның бөлімшесіне қайтару
2 жұмыс күні
2
2
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы
Келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін қарау
1) ЭЦҚ арқылы электрондық шешім жобасын куәландыру және жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде қол қою үшін көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің бастығына (басшысына) жіберу;
2) электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін уәкілетті ұйымның бөлімшесіне қайтару
2 жұмыс күні
3
3
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін қарау
1) Жәрдемақы тағайындау туралы шешім қабылдау;
2) жәрдемақы тағайындау туралы хабарламаны уәкілетті ұйымға немесе ХҚО-ға жіберу;
2) электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін уәкілетті ұйымның бөлімшесіне қайтару
1 жұмыс күні
0
«Еңбек ету қабілетінен айырылу,
асыраушысынан айырылу, жұмысынан
айырылу, жүктiлiкке және босануға
байланысты табысынан айырылу, жаңа
туған баланы асырап алуға байланысты
табысынан айырылу, бала бір жасқа
толғанға дейін оның күтіміне байланысты
табысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер
жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету регламентіне
2-қосымша
«Еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу,
жұмысынан айырылу, жүктiлiкке және босануға байланысты
табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты
табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне
байланысты табысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына
әлеуметтік төлемдер тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету
бизнес-процестерінің анықтамалығы
ХҚО арқылы көрсетілген жағдайда:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 2-ҚФБ және 3-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
**- ҚФБ таңдау олардың қайсысы қате жібергеніне байланысты
уәкілетті ұйымның бөлімшесімен тікелей көрсетілген жағдайда
Ескертпе:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2014 жылғы 1 сәуірдегі
№ 139-ө бұйрығына
6-қосымша
«Бала туғанда берілетін және бала күтімі жөніндегі
жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету
регламенті

1) Удостоверение электронного макета дела посредством ЭЦП и направление для подписания в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя;
2) В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации
2 рабочих дня
2
2
Начальник отдела (управления) услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с проектом решения.
1) Удостоверение электронного макета дела посредством ЭЦП и направление для подписания в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия начальнику (руководителю) услугодателя;
2)В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации.
2 рабочих дня
3
3
Руководитель услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с проектом решения.
1)Принятие решения о назначении пособия;
2) Направление уведомления о назначении пособия в уполномоченную организацию или ЦОН;
3) В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации.
1 рабочий день
0
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
«Назначение социальных выплат на случаи
социальных рисков: утраты трудоспособности;
потери кормильца; потери работы; потери
дохода в связи с беременностью и родами;
потери дохода в связи с усыновлением
(удочерением) новорожденного ребенка (детей);
потери дохода в связи с уходом за ребенком
по достижении им возраста одного года»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Назначение социальных выплат на случаи социальных
рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери
работы; потери дохода в связи с беременностью и родами;
потери дохода в связи с усыновлением (удочерением)
новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с
уходом за ребенком по достижении им возраста одного года»
при оказании через ЦОН:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-2 и
СФЕ-3
** - выбор СФЕ зависит от того, кто из них допустил ошибку
при оказании непосредственно через отделение уполномоченной организации:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-1 и
СФЕ-2
Приложение 6
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 1 апреля 2014 года № 139-ө
Регламент оказания государственной услуги
«Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Бала туғанда берілетін және бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 сәуірдегі № 217 «Бала туғанда берілетін және бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау рәсімін белгілейді.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – уәкілетті ұйым);
жәрдемақы тағайындауға алғаш жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: бала туғанда берілетін және бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды (бұдан әрі – жәрдемақы) тағайындау туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс қимылды) бастау үшін Стандарттың 9-тармғында сәйкес ұсынылған құжаттараға қоса берілген көрсетілетін қызметі алушыларының өтінші негіздеме болып табылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. Общие положения
1. Регламент оказания государственной услуги «Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком» (далее – регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуги «Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 и определяет процедуру назначения пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком (далее – пособие).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан» (далее – уполномоченная организация);
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением пособия;
через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – Портал).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении пособия;
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: - электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя, с приложением документов, представленных в соответствии с пунктом 9 Стандарта.

6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-қимылы:
1) жәрдемақы тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы бір жұмыс күні ішінде:
уәкілетті ұйымның филиалынан келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеулердің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін:
уәкілетті ұйым немесе ХҚО жіберген қателер анықталған жағдайда – жете ресімдеу үшін бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге;
ұсынылған құжаттың (құжаттардың) дәйексіздігіне күмән туындаған не қосымша құжат (құжаттар) сұратылған кезде – жете ресімдеу үшін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге қайтарады.
Егер уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті келіп түскен күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде құжаттар жете ресімделмесе, көрсетілетін қызметті беруші қолдағы бар құжаттар бойынша жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешім шығарады;
ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне күмән туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бес жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы өтініш берушіге бұл туралы хабарлай отырып, тиісті ұйымдарға сұрау салулар жібереді;
жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жібереді.
Қызмет беруші бөлімінің маманы ЭЦҚ-мен куәландырылған жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті осы кезеңде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің нәтижесі.
2) жәрдемақы тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы) бір жұмыс күні ішінде:
тиісті функцияны жүзеге асыратын бөлім (басқарма) маманынан келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеулердің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін:
уәкілетті ұйым немесе ХҚО жіберген қателер анықталған жағдайда – жете ресімдеу үшін бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге;
ұсынылған құжаттың (құжаттардың) дәйексіздігіне күмән туындаған не қосымша құжат (құжаттар) сұратылған кезде – жете ресімдеу үшін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге қайтарады;
электрондық іс макетінің қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда жәрдемақы тағайындау туралы электрондық іс жобасын ЭЦҚ арқылы куәландырады;
жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Қызмет беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы) ЭЦҚ –мен куәландырылған жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті осы кезеңде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің нәтижесі.

6. Действия услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист отдела (управления) услугодателя, осуществляющего функции по назначению пособия в течение одного рабочего дня:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший из филиала уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения;
возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
в случае выявления ошибок, допущенных уполномоченной организацией или ЦОН, - для дооформления в срок не более пяти рабочих дней;
при возникновении сомнений в достоверности представленного (ых) документа (ов) либо истребования дополнительного (ых) документа (ов) – для дооформления в срок не более тридцати рабочих дней.
Если в течение тридцати рабочих дней со дня поступления электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации документы не дооформлены, услугодатель выносит электронное решение о назначении пособия по имеющимся документам;
в случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов, услугодатель в течение пяти рабочих дней направляет запросы в соответствующие организации с уведомлением об этом заявителя через отделение уполномоченной организации;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя.
Результатом процедуры по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия удостоверенный ЭЦП специалиста отдела услугодателя.
2) начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя, осуществляющего функции по назначению пособия в течение одного рабочего дня:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший от специалиста отдела (управления), осуществляющего соответствующую функцию, электронный макет дела с электронным проектом решения;
возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
в случае выявления ошибок, допущенных уполномоченной организацией или ЦОН, - для дооформления в срок не более пяти рабочих дней;
при возникновении сомнений в достоверности представленного (ых) документа (ов) либо истребования дополнительного (ых) документа (ов) – для дооформления в срок не более тридцати рабочих дней;
удостоверяет электронный проект решения о назначении пособия в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства и удостоверяет посредством ЭЦП;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия руководителю услугодателя.
Результатом процедуры по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия удостоверенный ЭЦП начальника (руководителя) отдела (управления) услугодателя.

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде:
тиісті функцияны жүзеге асыратын бөлім (басқарма) бастығынан (басшысынан) келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеулердің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін:
уәкілетті ұйым немесе ХҚО жіберген қателер анықталған жағдайда – жете ресімдеу үшін бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге;
ұсынылған құжаттың (құжаттардың) дәйексіздігіне күмән туындаған не қосымша құжат (құжаттар) сұратылған кезде – жете ресімдеу үшін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге қайтарады;
электрондық іс макетінің қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда жәрдемақы тағайындау туралы шешім қабылдайды және ЭЦҚ арқылы куәландырады;
автоматты режимде қабылданған шешімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
ЭЦҚ-мен куәландырған кезде жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға автоматты түрде жіберіледі.
Автоматты тәртіптемеде төлеуге арналған шешімді тағайындау және жолдау туралы шешімді қабылдау осы кезеңде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің нәтижесі болып табылады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай қызметкерлері қатысады:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманы;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы);
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы рәсімнің (іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы осы тармағында және 1-қосымшаға сәйкес блог-схемада көрсетілген.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманы бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы) бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде жібереді.
Қызмет берушінің басшысы бір жұмыс күннін ішінде электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сай келетін жағдайда және ЭЦҚ арқылы куәландырылған жәрдемақы тағайындау туралы шешім қабылдайды, қабылданған шешімді автоматты тәртіптемеде уәкілетті мекеме бөліміне жолдайды.

3) руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший от начальника (руководителя) отдела (управления), осуществляющего соответствующую функцию, электронный макет дела с электронным проектом решения;
возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
в случае выявления ошибок, допущенных уполномоченной организацией или ЦОН, - для дооформления в срок не более пяти рабочих дней;
при возникновении сомнений в достоверности представленного (ых) документа (ов) либо истребования дополнительного (ых) документа (ов) – для дооформления в срок не более тридцати рабочих дней;
принимает решение о назначении пособия в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства и удостоверяет посредством ЭЦП;
направляет в отделение уполномоченной организации в автоматическом режиме принятое решение;
при удостоверении ЭЦП уведомление о назначении пособия автоматически направляется в отделение уполномоченной организации или ЦОН.
Результатом процедуры по оказанию государственной услуги на данном этапе является принятие решения о назначении и направление в автоматическом режиме принятое решение на выплату.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Сроки оказания государственных услуг указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие работники услугодателя:
специалист отдела (управления) услугодателя;
начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя;
руководитель услугодателя.
9. Последовательность процедур (действий) между работниками услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) описаны в настоящем пункте, а также указаны в блог-схеме, согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Специалист отдела услугодателя в течение одного рабочего дня направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя.
Начальник (руководителю) отдела (управления) услугодателя в течение одного рабочего дня направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия руководителю услугодателя.
Руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня принимает решение о назначении пособия в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства и удостоверяет посредством ЭЦП, направляет в отделение уполномоченной организации в автоматическом режиме принятое решение.

Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ХҚО және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл
тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің
сипаттамасы
10. Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау:
1) ХҚО-да құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесінде «терезелер» арқылы жүзеге асырылады.
11. ХҚО:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттар көшірмелерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған түпнұсқаларға сәйкестігін тексереді;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқорының (бұдан әрі –МДҚЖТ) ақпараттық жүйесіне көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша сұрау салуды қалыптастырады;
3) құжаттардың көшірмелерін, оның ішінде МДҚЖТ ақпараттық жүйесінен алынған мәліметтер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжатқа сәйкес келмеген жағдайда сканерлейді;
4) өтінішті тіркейді;
5) тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
өтініштің нөмірі, қабылданған күні мен уақыты;
сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттардың берілетін күні;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қолхат беріледі;
6) өтініш тіркелген күннен бастап бір күн ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініштің, құжаттардың электрондық көшірмелерімен, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттың жүйелерінен алынған мәліметтермен электрондық өтінімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді.
12. Уәкілетті ұйымның бөлімшесі тіркелген күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының қағаз түрінде және электрондық іс макетін қалыптастырады. Бұл ретте мынадай іс-қимылдар жүзеге асырылады:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан және ХҚО-дан өтініш пен құжаттардың топтамасын қабылдаған кезде «Е-Макет» автоматтандырылған ақпараттық жүйеге тағайындау немесе төлеу фактісінің болмауына тексеруді жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттар көшірмелерінің түпнұсқаларға сәйкестігін тексереді;
3) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрғылықты жері бойынша тіркелуін растайтын құжаттар бойынша МДҚЖТ-ға сұрау салуды қалыптастырады;

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
10. Прием документов от услугополучателя осуществляется:
1) в ЦОНе в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания;
2) в отделении уполномоченной организации посредством «окон».
11. ЦОН:
1) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя и соответствие копий документов оригиналам, представленным услугополучателем;
2) формирует запрос в информационную систему государственной базы данных физических лиц Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – ГБДФЛ) по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающим регистрацию по постоянному месту жительства;
3) сканирует копии документов, в том числе в случае несоответствия сведений, полученных из информационной системы ГБДФЛ, представленным услугополучателем документом;
4) регистрирует заявление;
5) выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
номера, даты и времени приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего запрос на оформление документов;
6) направляет электронную заявку с электронными копиями заявлений, документов, представленных услугополучателем, а также сведениями, полученными из информационных систем государственных органов, в отделение уполномоченной организации в течение одного рабочего дня со дня регистрации заявления.
12. Отделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней со дня регистрации формирует бумажный и электронный макет дела услугополучателя. При этом осуществляются следующие действия:
1) при приеме заявления и пакета документов от услуполучателя и от ЦОН, осуществляет проверку на отсутствие факта назначения или выплаты в автоматизированную информационную систему «Е-Макет».
2) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя, и соответствие копий документов оригиналам;
3) формирует запрос в ГБДФЛ по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающим регистрацию по постоянному месту жительства;

16. ХҚО немесе уәкілетті ұйымның бөлімшесі көрсетілетін қызметті берушіден жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде:
жәрдемақыны тағайындау туралы хабарламаны басып шығарады және көрсетілетін қызметті алушыға ұсынады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Көрсетілетін қызметті алушыда жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ болған кезде, құжаттары уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға қағаз жеткізгіште бұрын ұсынылған және мемлекеттік көрсетілетін қызметті тағайындау туралы ақпаратты алу сәтіне көрсетілетін қызметті алушы туралы деректер уәкілетті ұйымның автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорында электрондық түрде сақталған көрсетілетін қызметті алушылардың жәрдемақы тағайындау туралы ақпаратты портал арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде қадамдық іс-қимылы мен шешімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЖСН және парольдің көмегімен порталға тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметтерді алушылар үшін);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының қызметті алу үшін ЖСН мен парольді порталға енгізуі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – ЖСН мен пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректеріндегі бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны порталдың қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу), Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың (бұдан әрі – ЗТМО) бөлімшесін ЗТМО-ның автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЗТМО ААЖ) арқылы автоматты түрде аудан коды бойынша айқындау, сондай-ақ «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректеріне және ЖТМДҚ-ға, «АХАЖ» ақпараттық жүйеге баланың деректеріне, «электрондық үкімет» өңірлік шлюздің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЭҮӨШ АЖО) қорғаншылықты белгілеу туралы деректеріне сұрау салу;
6) 2-шарт – ЖТМДҚ-да, АХАЖ АЖ-да көрсетілетін қызметті берушінің деректерін және баланың деректерін, ЭҮӨШ АЖО-да балаға қорғаншылық белгіленгені туралы деректерді тексеру;

16. ЦОН или отделение уполномоченной организации в течение одного рабочего дня с момента поступления от услугодателя уведомления о назначении пособия:
распечатывает уведомление о назначении пособия и выдает услугополучателю.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. При наличии у услугополучателя индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и ЭЦП имеется возможность получения услугополучателем информации о назначении пособия в режиме удаленного доступа через портал, чьи документы были ранее представлены на бумажном носителе в отделение уполномоченной организации или ЦОН и на момент получения информация о назначении государственной услуги данные об услугополучателе находятся в электронном виде в базе данных автоматизированной информационной системы уполномоченной организации.
Пошаговые действия и решения при оказании государственной услуги через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью ИИН и пароля (для незарегистрированных услугополучателей на Портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, автоматическое определение отделения Государственного центра по выплате пособий (далее – ГЦВП) через автоматизированную информационную систему ГЦВП (далее – АИС ГЦВП) по коду района, а также запрос через шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) о данных услугополучателя и данных ребенка в ГБДФЛ, информационная система «ЗАГС» (далее – ИС ЗАГС), данных об установлении опеки в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза «электронного правительства» (далее – АРМ РШЭП);
6) условие 2 – проверка данных услугополучателя и данных ребенка на ГБД ФЛ, ИС ЗАГС, данных об установлении опеки над ребенком в АРМ РШЭП;

7) 4-процесс – ЖТМДҚ-да, АХАЖ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректері және/немесе баланың деректері, ЭҮӨШ АЖО-да балаға қорғаншылық белгіленгені туралы деректер расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының банк деректемелерін енгізу процесі;
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қоюы) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және кері қайтарып алынғандардың (күші жойылғандардың) тізімінде тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) сәйкес келуін тексеру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызметті көрсету үшін сұрау салуды куәландыру және порталда көрсетілетін қызметті алушының банк деректемелерін «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы екінші деңгейдегі банк (бұдан әрі – ЕДБ), «Қазпочта» акционерлік қоғамына жіберу;
13) 4-шарт – ЕДБ-де, «Қазпочта» АҚ-та ЭҮТШ арқылыкөрсетілетін қызметті алушының банк деректемелерін тексеру;
14) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының банк деректемелері расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
15) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызметті көрсету үшін электрондық құжатты (сұрау салуды) куәландыру және электрондық құжатты (сұрау салуды) көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі үшін ЭҮШ арқылы ЗТМО ААЖ-ға жібереді;
16) 5-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің ЭҮП-тен келіп түскен электрондық құжатты (сұрау салуды) қызметті көрсету үшін талаптар мен негіздемелерге сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
17) 11-процесс – орын алған бұзушылықтарға байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
18) 12-процесс – ЗТМО ААЖ-да электрондық құжатты тіркеу және көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдау туралы хабарламаны жіберу;
19) 13-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметтің нәтижесін (жәрдемақы тағайындау туралы не жәрдемақы тағайындаудан баста тарту себептері көрсетілген хабарламаны) электрондық құжат нысанында алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып, ЗТМО ААЖ-да қалыптастырылады. Электрондық құжат осы мемлекеттік қызметті көрсету регламентіне 2 және 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуде қолданысқа енгізілген ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммалары графикалық нысанда осы мемлекеттік қызметті көрсету регламентіне 4-қосымшада көрсетілген.

7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением данных услугополучателя и/или данных ребенка ГБД ФЛ, ИС ЗАГС, данных об установлении опеки над ребенком в АРМ РШЭП;
8) процесс 5 – процесс ввода услугополучателем банковских реквизитов;
9) процесс 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление Порталом запроса на проверку банковских реквизитов услугополучателя посредством платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) в банке второго уровня (далее – БВУ), акционерное общество «Казпочта»;
13) условие 4 – проверка посредством ПШЭП в БВУ, АО «Казпочта» банковских реквизитов услугополучателя;
14) процесс 9 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением банковских реквизитов услугополучателя;
15) процесс 10 – удостоверение электронного документа (запроса) для оказания услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АИС ГЦВП для обработки услугодателем;
16) условие 5 – проверка (обработка) услугодателем поступившего с ПЭП электронного документа (запроса) на соответствие требованиям и основаниям для оказания услуги;
17) процесс 11 – формирование сообщения об отказе в приеме заявления на запрашиваемую услугу в связи с имеющимися нарушениями;
18) процесс 12 – регистрация электронного документа в АИС ГЦВП и отправка сообщения о приеме заявления услугополучателю;
19) процесс 13 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление о назначении пособий либо об отказе в назначении пособий с указанием причины в форме электронного документа Электронный документ формируется АИС ГЦВП с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, согласно приложениям 2-3 к настоящему регламенту.
Диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 4 к настоящему регламенту.

1) Жәрдемақы тағайындау туралы шешім қабылдау;
2) жәрдемақы тағайындау туралы хабарламаны уәкілетті ұйымға немесе ХҚО-ға жіберу;
3) электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қайтару және себептерін көрсете отырып, уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға хабарлау
1 жұмыс күні
«Бала туғанда берілетін және
бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды
тағайындау» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
2-қосымша
Бала туғанда берілетін және (немесе) бала бiр жасқа толғанға
дейiн оның күтiмi бойынша берілетін біржолғы жәрдемақы
тағайындау туралы хабарлама
20__ ж. «___» _______________
Азамат ______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Туған күні ________ ж. «____» ___________
Тағайындау туралы шешім 20 ____ ж. «___» ____________ № ____
Бала туғанда берілетін жәрдемақының тағайындалған сомасы
20__ ж. «___» ________ бастап _____ теңге (_________________________)
(сомасы жазбаша)
Бала күтімі жөніндегі жәрдемақының тағайындалған сомасы
20__ ж. «___» ________ бастап _____ теңге (_________________________)
(сомасы жазбаша)
Хабарлама жауапты тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған
_____________________________________________________________________
(жауапты тұлғаның лауазымы және Т.А.Ә.)
*штрих-код «ЗТМО» ААЖ алынған және Департаменттің электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
*штрих-код содержит данные, полученные из АИС «ГЦВП» и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего Департамента
«Бала туғанда берілетін және
бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды
тағайындау» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
3-қосымша
Бала туғанда берілетін және/немесе бала бiр жасқа
толғанға дейiн оның күтiмi бойынша берілетін біржолғы
жәрдемақыны тағайындаудан бас тарту туралы
№ ___ хабарлама
20__ ж. ____________ «___»
Азамат ______________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
Туған күні ________ ж. «____» _______________________________________
Баланың Т.А.Ә. және туған күні ______________________________________
Бала туғанда берілетін және/немесе бала бiр жасқа толғанға дейiн оның
күтiмi бойынша берілетін біржолғы жәрдемақыны тағайындаудан бас
тартылды:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(негіз (себебін көрсету))
Хабарлама жауапты тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған
_____________________________________________________________________
(Жауапты тұлғаның лауазымы және Т.А.Ә.)
*штрих-код «ЗТМО» ААЖ алынған және Департаменттің электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
*штрих-код содержит данные, полученные из АИС «ГЦВП» и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего Департамента
«Бала туғанда берілетін және
бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды
тағайындау» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысқан ақпараттық жүйелердің
функционалдық іс-қимылының диаграммалары, графикалық нысанда
«Бала туғанда берілетін және
бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды
тағайындау» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
5-қосымша
«Бала туғанда берілетін және бала күтімі жөніндегі
жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету
бизнес-процестерінің анықтамалығы

1) Принятие решения о назначении пособия;
2) Направление уведомления о назначении пособия в уполномоченную организацию или ЦОН;
3) В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения и уведомления с указанием причины в отделение уполномоченной организации или ЦОН.
1 рабочий день
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пособий на
рождение ребенка
и по уходу за ребенком»
Уведомление
о назначении единовременного пособия на рождение ребенка и
(или) пособия по уходу за ребенком по достижению им
возраста одного года
от «___» _____________ 20 ___ г.
Гражданин (ка) ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Дата рождения: «____» _________________ 19 ___г.
Решение о назначении № __________ от «____» __________ 20 ___г.
Назначенная сумма пособия на рождение ребенка:
________________(____________________) с _________20__г.
(сумма прописью)
Назначенная сумма пособия по уходу за ребенком:
_________________(_________________) _______с _________ 20 __г.
(сумма прописью)
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица
_______________________________________________________________
(должность и Ф.И.О. ответственного лица)
*штрих-код «ЗТМО» ААЖ алынған және Департаменттің
электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
*штрих-код содержит данные, полученные из АИС «ГЦВП» и
подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего
Департамента
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пособий на
рождение ребенка
и по уходу за ребенком»
Уведомление № ________
об отказе в назначении единовременного пособия на
рождение ребенка и/или пособия по уходу за ребенком по
достижению им возраста одного года
от «____» ____________ 20 ____ года
Гражданин (ка) ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Дата рождения: «____» _________________ 19 ___г.
ФИО и дата рождения ребенка___________________________________
_____________________________________________________________
Отказано в назначении единовременного пособия на рождение
ребенка и/или пособия по уходу за ребенком по достижению им возраста
одного года:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
(основание (указать причины))
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица
_______________________________________________________________
(должность и Ф.И.О. ответственного лица)
*штрих-код «ЗТМО» ААЖ алынған және Департаменттің
электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
*штрих-код содержит данные, полученные из АИС «ГЦВП» и
подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего
Департамента
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пособий на
рождение ребенка
и по уходу за ребенком»
Диаграммы функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги, в
графической форме
Условные обозначения:
Приложение 5
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пособий на
рождение ребенка
и по уходу за ребенком»

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ХҚО арқылы көрсетілген жағдайда:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
**- ҚФБ таңдау олардың қайсысы қате жібергеніне байланысты
уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы тікелей көрсетілген жағдайда
Ескертпе:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2014 жылғы «1» сәуірдегі.
№ 139-ө бұйрығына
7-қосымша
«Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті (бұдан әрі – регламент) «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекiтiлген «Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және арнаулы мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі – жәрдемақы) тағайындау рәсімін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – уәкілетті ұйым);
жәрдемақы тағайындауға алғаш жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат алу бөлігінде – www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.

Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком»
при оказании через ЦОН:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации должен не
превышать изначально предусмотренных 4 (четыре) рабочих дней в СФЕ-2
и СФЕ-3
при оказании непосредственно через отделение уполномоченной организации:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации должен не
превышать изначально предусмотренных 4 (черыре) рабочих дней в СФЕ-1
и СФЕ-2
Приложение 7
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 1 апреля 2014 года № 139-ө
Регламент оказание государственной услуги
«Назначение специального государственного пособия»
1. Общие положения
1. Регламент оказания государственной услуги «Назначение специального государственного пособия» (далее – регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуги «Назначение специального государственного пособия» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 и определяет процедуру назначения специального государственного пособия (далее – пособие).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развитяи Республики Казахстан» (далее – уполномоченная организация);
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением пособия;
через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – Портал) в части получения информации о назначении пособия (далее – пособие).
Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарға қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болып табылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-қимылы:
1) жәрдемақы тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы екі жұмыс күні ішінде:
уәкілетті ұйымның филиалынан келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім жобасын куәландырады;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімнің (басқармасының) бастығына (басшысына) жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің бөлім маманының ЭЦҚ-мен куәландырылған жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызмет көрсету бойынша осы кезеңдегі рәсімнің нәтижесі болып табылады.
2) жәрдемақы тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы) екі жұмыс күні ішінде:
тиісті функцияны жүзеге асыратын бөлім (басқарма) маманынан келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
электрондық іс макетінің қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасын куәландырады және ЭЦҚ арқылы куәландырады;
жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің бөлім (басқарма) бастығының (басшысының) ЭЦҚ-мен куәландырылған жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызмет көрсетудің осы кезеңдегі рәсімінің нәтижесі болып табылады.

Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Результатом оказываемой государственной услуги: уведомление о назначении пособия либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя, с приложением документов, представленных в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
6. Действия услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист отдела (управления) услугодателя, осуществляющего функции по назначению пособия в течение двух рабочих дней:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший из филиала уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения;
удостоверяет проект решения о назначении (об отказе) пособия в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства посредством электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП);
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия (об отказе) начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя.
Результатом процедуры по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия удостоверенный ЭЦП специалиста отдела услугодателя.
2) начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя, осуществляющего функции по назначению пособия в течение двух рабочих дней:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший от специалиста отдела (управления), осуществляющего соответствующую функцию, электронный макет дела с электронным проектом решения;
удостоверяет электронный проект решения о назначении пособия (об отказе) в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства и удостоверяет посредством ЭЦП;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении (об отказе) пособия руководителю услугодателя.
Результатом процедуры по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия удостоверенный ЭЦП начальника (руководителя) отдела (управления) услугодателя.

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде:
тиісті функцияны жүзеге асыратын бөлім (басқарма) бастығынан (басшысынан) келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеулердің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды және ЭЦҚ арқылы куәландырады;
қабылданған шешімді автоматты режимде уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
ЭЦҚ-мен куәландырған кезде жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға автоматты түрде жіберіледі.
Тағайындау туралы шешімді қабылдау және қабылданған шешімді автоматты режимде төлемге жіберу мемлекеттік қызмет көрсетудің осы кезеңінде рәсімінің нәтижесі болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай қызметкерлері қатысады:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы);
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы рәсімнің (іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы осы тармақта, сондай-ақ осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес блог-схемада көрсетілген.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманы екі жұмыс күні ішінде жәрдемақы тағайындау туралы шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде қызмет беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы) екі жұмыс күні ішінде жәрдемақы тағайындау туралы шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сай келген жағдайда жәрдемақы тағайындау туралы шешім қабылдайды және ЭЦҚ арқылы куәландырады, қабылданған шешімді автоматты режимде уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ХҚО және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл
тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің
сипаттамасы

3) руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший от начальника (руководителя) отдела (управления), осуществляющего соответствующую функцию, электронный макет дела с электронным проектом решения;
принимает решение о назначении пособия (об отказе) в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства и удостоверяет посредством ЭЦП;
направляет в отделение уполномоченной организации в автоматическом режиме принятое решение;
при удостоверении ЭЦП уведомление о назначении пособия (об отказе) автоматически направляется в отделение уполномоченной организации или ЦОН.
Результатом процедуры по оказанию государственной услуги на данном этапе является принятие решения о назначении и направление в автоматическом режиме принятое решение на выплату.
7. Сроки оказания государственных услуг указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие работники услугодателя:
специалист отдела (управления) услугодателя;
начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя;
руководитель услугодателя.
9. Последовательность процедур (действий) между работниками услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) описаны в настоящем пункте, а также указаны в блог-схеме, согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Специалист отдела услугодателя в течение двух рабочих дней направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя.
Начальник (руководителю) отдела (управления) услугодателя в течение двух рабочих дней направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия руководителю услугодателя.
Руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня принимает решение о назначении пособия в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства и удостоверяет посредством ЭЦП, направляет в отделение уполномоченной организации в автоматическом режиме принятое решение.
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги

10. Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау:
1) ХҚО-да операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесінде «терезелер» арқылы жүзеге асырылады.
11. ХҚО:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттар көшірмелерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған түпнұсқаларға сәйкестігін тексереді;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқорының (бұдан әрі – ЖТМДҚ) ақпараттық жүйесіне көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша сұрау салуды қалыптастырады;
3) құжаттардың көшірмелерін, оның ішінде ЖТМДҚ ақпараттық жүйесінен алынған мәліметтер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжатқа сәйкес келмеген жағдайда сканерлейді;
4) өтінішті тіркейді;
5) тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
өтініштің нөмірі, қабылданған күні мен уақыты;
сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттардың берілетін күні;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қолхат беріледі;
6) өтініш тіркелген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесіне:
көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініштің, құжаттардың электрондық көшірмелерімен, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттың жүйелерінен алынған мәліметтермен электрондық өтінімді;
қағаз жеткізгіштегі іс макетін жібереді;
7) тағайындаудан бас тартылған жағдайда ұсынылған барлық құжаттарды, жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның бас тарту себептері туралы хатымен көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
12. Уәкілетті ұйымның бөлімшесі құжаттар қабылданған күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының қағаз түрінде және электрондық іс макетін қалыптастырады. Бұл ретте мынадай іс-қимылдар жүзеге асырылады:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан және ХҚО-дан өтініш пен құжаттардың топтамасын қабылдаған кезде «Е-Макет» автоматтандырылған ақпараттық жүйеге тағайындау немесе төлеу фактісінің болмауына тексеруді жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттар көшірмелерінің түпнұсқаларға сәйкестігін тексереді;
3) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрғылықты жері бойынша тіркелуін растайтын құжаттар бойынша ЖТМДҚ-ға сұрау салуды қалыптастырады;
4) құжаттардың көшірмелерін, оның ішінде ЖТМДҚ ақпараттық жүйесінен алынған мәліметтер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжатқа сәйкес келмеген жағдайда сканерлейді;

10. Прием документов от услугополучателя осуществляется:
1) в ЦОНе в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания;
2) в отделении уполномоченной организации посредством «окон».
11. ЦОН:
1) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя и соответствие копий документов оригиналам, представленным услугополучателем;
2) формирует запрос в информационную систему государственной базы данных физических лиц Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – ГБДФЛ) по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающим регистрацию по постоянному месту жительства;
3) сканирует копии документов, в том числе в случае несоответствия сведений, полученных из информационной системы ГБДФЛ, представленным услугополучателем документом;
4) регистрирует заявление;
5) выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
номера, даты и времени приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего запрос на оформление документов;
6) направляет в отделение уполномоченной организации в течение одного рабочего дня со дня регистрации заявления:
электронную заявку с электронными копиями заявлений, документов, представленных услугополучателем, а также сведениями, полученными из информационных систем государственных органов;
бумажный макет дела;
7) в случае отказа в назначении пособий возвращает все предоставленные документы услугополучателю с письмом уполномоченного органа по назначению пособия о причинах отказа.
12. Отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней со дня принятия документов формирует бумажный и электронный макет дела услугополучателя. При этом осуществляются следующие действия:
1) при приеме заявления и пакета документов от услуполучателя и от ЦОН, осуществляет проверку на отсутствие факта назначения или выплаты в автоматизированную информационную систему «Е-Макет»;
2) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя, и соответствие копий документов оригиналам;
3) формирует запрос в ГБД ФЛ по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающим регистрацию по постоянному месту жительства;
4) сканирует копии документов, в том числе в случае несоответствия сведений, полученных из информационной системы ГБДФЛ, представленным услугополучателем документов;

1) есептеудің және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жібереді.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. ХҚО көрсетілетін қызметті берушіден жәрдемақы тағайындау не оны тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде хабарламаны басып шығарады және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Көрсетілетін қызметті алушыда жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ болған кезде, құжаттары уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға қағаз жеткізгіште бұрын ұсынылған және мемлекеттік көрсетілетін қызметті тағайындау туралы ақпаратты алу сәтіне көрсетілетін қызметті алушы туралы деректер уәкілетті ұйымның автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорында электрондық түрде сақталған көрсетілетін қызметті алушылардың жәрдемақы тағайындау туралы ақпаратты портал арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет құжаттары уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға қағаз жеткізгіште бұрын ұсынылған және мемлекеттік көрсетілетін қызмет тағайындау туралы ақпаратты алған сәтке көрсетілетін қызметті алушы туралы деректер электрондық түрде уәкілетті ұйымның автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорында бар көрсетілетін қызметті алушыға ұсынылады.
Мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде көрсетілетін қызмет берушінің қадамдық іс-қимылы мен шешімдері (функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы):
1) көрсетілетін қызметті алушы ЖСН және парольдің көмегімен порталға тіркеуден өтуге тиіс (тіркелмеген көрсетілетін қызметтерді алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының қызметті алу үшін ЖСН мен парольді порталға енгізуі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – ЖСН мен пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде орын алған қателіктерге байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны порталдың қалыптастыруы;

1) проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП.
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. ЦОН в течение одного рабочего дня с момента поступления от услугодателя уведомления о назначении либо об отказе в назначении пособия распечатывает уведомление и выдает услугополучателю.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. При наличии у услугополучателя индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и ЭЦП имеется возможность получения услугополучателем информации о назначении ГБПВ в режиме удаленного доступа через портал, чьи документы были ранее представлены на бумажном носителе в отделение уполномоченной организации или ЦОН и на момент получения информация о назначении государственной услуги данные об услугополучателе находятся в электронном виде в базе данных автоматизированной информационной системы уполномоченной организации.
Государственная услуга предоставляется услугополучателям, чьи документы были ранее представлены на бумажном носителе в отделение уполномоченной организации или ЦОН и на момент получения информация о назначении государственной услуги данные о услугополучателе находятся в электронном виде в базе данных автоматизированной информационной системы уполномоченной организации.
Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугоплучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ХҚКО арқылы көрсетілген жағдайда:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 2-ҚФБ және 3-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
**- ҚФБ таңдау олардың қайсысы қате жібергеніне байланысты
уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы тікелей көрсетілген жағдайда
Ескертпе:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2014 жылғы 1 сәуірдегі
№ 139-ө бұйрығына
8-қосымша
«Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының салымшысы қаражатының
түсімі және қозғалысы туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызметті
көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының салымшысы қаражатының түсімі және қозғалысы туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті (бұдан әрі – регламент) «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген «Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының салымшысы қаражатының түсімі және қозғалысы туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының салымшысы қаражатының түсімі және қозғалысы туралы ақпарат беру рәсімін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының құрылымдық бөлімшелері» (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
www.egov.kz «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Назначение специального государственного пособия»
при оказании через ЦОН:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-2 и
СФЕ-3
** - выбор СФЕ зависит от того, кто из них допустил ошибку
при оказании непосредственно через отделение уполномоченной организации:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-1 и
СФЕ-2
Приложение 8
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 1 апреля 2014 года № 139-ө
Регламент государственной услуги
«Выдача информации о поступлении и движении
средств вкладчика единого накопительного
пенсионного фонда»
1. Общие положения
1. Регламент оказания государственной услуги «Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда» (далее – регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуги «Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 и определяет процедуру выдачи информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда.
2. Государственная услуга оказывается структурными подразделениями Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан» (далее - услугодатель).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН);
веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее - портал).

Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: салымшының транзиттік шоттары бойынша айналым.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарға қоса берген көрсетілетін қызметті алушының өтініші немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрау салуы негіздеме болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
8. Қызмет толықтай автоматтандырылуына байланысты мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібі көзделмеген.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету
орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау ХҚО-да «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қадамдық іс-қимылы мен шешімдері осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген:
1) 1-процесс – қызмет көрсету үшін ХҚО қызметкерінің ХҚО ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – АЖ) автоматтандырылған жұмыс орнына логин мен парольді (авторизациялау процесі) енгізуі;
2) 2-процесс – ХҚО қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және ХҚО қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхаты бойынша деректерді енгізуі (нотариалды куәландырылған сенімхат болған кезде, сенімхат өзгеше куәландырылған кезде – сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3-процесс – Жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқорына (бұдан әрі – ЖТМДҚ) көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге (бұдан әрі – БНАЖ) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат деректері туралы сұрау салуды электрондық үкіметтің шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы жіберу;

Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
5. Результат оказания государственной услуги: обороты по транзитным счетам вкладчика.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя, с приложением документов, представленных в соответствии с пунктом 9 Стандарта или электронный запрос услугополучателя.
7. Сроки оказания государственных услуг указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
8. Порядок взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги не предусмотрен в связи с тем, что услуга является полностью автоматизированной.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги.
9. Прием документов от услугополучателя осуществляется в ЦОНе в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
10. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН приведены в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником ЦОН в автоматизированное рабочее место информационной системы (далее – ИС) ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником ЦОН данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в Государственную базу данных физических лиц (далее - ГБД ФЛ) о данных услугополучателя, а также в Единую нотариальную информационную систему (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя;

4) 1-шарт –ЖТМДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру;
5) 4-процесс – ЖТМДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-процесс – ХҚО қызметкерінің қағаз нысандағы құжаттардың болуы туралы белгі қою бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерлеу және қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (деректер енгізілген) ЭЦҚ арқылы куәландыру, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың ААЖ-да (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің ААЖ) өңдеуге жіберу;
7) 2-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуын өңдеу нәтижесін тексеру;
8) 6-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің ААЖ-да сұрау салынған деректердің болмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 7-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің ХҚО АЖ автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – АЖО) қалыптастырылған қызметтің (анықтаманың) нәтижесін ХҚО қызметкері арқылы және порталдағы жеке кабинеттен алу. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы осы мемлекеттік қызметті көрсету регламентіне 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырылады.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің портал арқылы қадамдық іс-қимылы мен шешімдері осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен парольдің көмегімен порталға тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті алушыға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес «Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығы» ақпараттық жүйесін (бұдан әрі – ҰКО АЖ) тұтынушының ЭЦҚ-сын қалыптастыру және тексеру процесін іске асыратын, ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын пайдалана отырып, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған, көрсетілетін қызметті берушіге электрондық құжат түрінде берілген сұрау салудың негізінде ұсынылады;
3) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының қызметті алуы үшін порталда ЖСН мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі), ЖСН мен пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің порталда дұрыстығын тексеру, ХҚО-ның 1-ақпараттық жүйесінен (1-АЖ) қажетті ақпаратқа сұрау салу;

4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником ЦОН формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги, отправка на обработку в Автоматизированной информационной системе Государственного центра по выплате пенсий (далее – АИС услугодателя);
7) условие 2 – проверка результата обработки запроса услугодателя;
8) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отсутствием запрошенных данных в АИС услугодателя;
9) процесс 7 – получение услугодателем через сотрудника ЦОН и в личном кабинете на портале результата услуги (справки) сформированной автоматизированного рабочего места (далее – АРМ) ИС ЦОН. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
11. Пошаговые действия и решения услугодателя через портал приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) услугополучателю предоставляется результат оказания электронной государственной услуги на основе запроса, поданного услугодателю в виде электронного документа, подписанного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) потребителя с использованием средств криптографической защиты информации, реализующего процесса формирования и проверки ЭЦП потребителя информационной системы «Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан» (далее - ИС «НУЦ») в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи»;
3) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги, проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль, запрос необходимой информации из информационной системы 1 ЦОН;

4) 2-процесс – порталдың көрсетілетін қызметті алушы деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу), сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 4-процесс – «ҰКО» АЖ-ға көрсетілетін қызметті алушының сәйкестендіру деректеріне және ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі туралы деректерге сұрау салу;
7) 1-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тіркеу куәліктерінің кері қайтарып алынғандардың (күші жойылғандардың) тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) сәйкестігін тексеру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс – қызметті көрсету үшін сұрау салуды көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландыру (қол қою);
10) 7-процесс – ЗТМО ақпараттық жүйесінен қажетті деректерге сұрау салу;
11) 2-шарт – 2-ақпараттық жүйеден келіп түскен деректерді тексеру;
12) 8-процесс – сұрау салынған деректердің ЗТМО ақпараттық жүйесінде болмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған қызмет нәтижесін (анықтамасын) көрсетілетін қызметті алушының алуы. Электрондық құжат осы мемлекеттік қызметті көрсету регламентіне 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
«Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы
қорының салымшысы қаражатының
түсімі және қозғалысы туралы
ақпарат беру» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
1-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық
өзара іс-қимыл диаграммасы
«Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы
қорының салымшысы қаражатының
түсімі және қозғалысы туралы
ақпарат беру» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
«Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы
қорының салымшысы қаражатының
түсімі және қозғалысы туралы
ақпарат беру» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
3-қосымша
«Салымшының транзиттік шоттары айналымынан
(инвестициялық табысты есептемегенде) үзінді көшірме» нысаны
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2014 жылғы 1 сәуірдегі
№ 139-ө бұйрығына
9-қосымша
«Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті

4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) процесс 4 – запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП услугополучателя в ИС «НУЦ»;
7) условие 1 – проверка срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанного в запросе, и ИИН указанного в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) запроса для оказания услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
10) процесс 7 – запрос необходимых данных из информационной системы ГЦВП;
11) условие 2 – проверка данных поступивших из информационной системы 2;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отсутствием запрошенных данных в информационной системы ГЦВП;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (справки), сформированный АИС услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача информации о поступлении и
движении средств вкладчика единого
накопительного пенсионного фонда»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача информации о поступлении и
движении средств вкладчика единого
накопительного пенсионного фонда»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача информации о поступлении и
движении средств вкладчика единого
накопительного пенсионного фонда»
Форма «Выписки оборотов с транзитного счета вкладчика»
(без учета инвестиционного дохода)
Приложение 9
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 1 апреля 2014 года № 139-ө
Регламент
оказания государственной услуги
«Установление инвалидности и/или степени утраты
трудоспособности и/или определение необходимых мер
социальной защиты»

1. Жалпы ережелер
1. «Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті (бұдан әрі – регламент) «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 сәуірдегі № 217 қаулысымен бекітілген «Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау рәсімін белгілейді.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті беруші;
мүгедектікті растау туралы ақпарат алу бөлігінде www.egov.kz «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және/немесе қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
көрсетілетін қызметті алушыға мүгедектік белгіленген жағдайда – мүгедектік туралы анықтама;
көрсетілетін қызметті алушыға оңалтудың жеке бағдарламасы (бұдан әрі – ОБЖ) әзірленген жағдайда – мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы картасынан үзінді көшірме;
көрсетілетін қызметті алушыға жалпы еңбек ету қабiлетiнен айырылу дәрежесі белгіленген жағдайда – жалпы еңбек ету қабiлетiнен айырылу дәрежесі туралы анықтама;
көрсетілетін қызметті алушыға кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі белгіленген жағдайда – кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі туралы анықтама және кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі туралы анықтамадан үзінді көшірме;
зардап шеккен қызметкердің көмектің қосымша түрлеріне және күтімге мұқтаждығы айқындалған жағдайларда – зардап шеккен қызметкердің көмектің қосымша түрлеріне және күтімге мұқтаждығы туралы қорытынды;
кезекті куәландыру кезінде мүгедек деп танылмаған көрсетілетін қызметті алушыға – толық оңалғандығы туралы хабарлама;
порталға жүгінген кезде – мүгедектікті растау туралы не ақпараттық жүйенің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында мүгедектік туралы мәліметтердің болмауы туралы ақпарат.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық немесе қағаз түрінде.

1. Общие положения
1. Регламент оказания государственной услуги «Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты» (далее – регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуги «Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 и определяет процедуру установления инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определения необходимых мер социальной защиты.
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через услугодателя;
через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал) в части получения информации о подтверждении инвалидности.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и/или бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги:
при обращении к услугодателю:
в случае установления услугополучателю инвалидности – справка об инвалидности;
в случае разработки услугополучателю индивидуальной программы реабилитации (далее – ИПР) – выписка из карты индивидуальной программы реабилитации инвалида;
в случае установления услугополучателю степени утраты общей трудоспособности – справка о степени утраты общей трудоспособности;
в случае установления услугополучателю степени утраты профессиональной трудоспособности – справка о степени утраты профессиональной трудоспособности и выписка из справки о степени утраты профессиональной трудоспособности;
в случаях определения нуждаемости пострадавшего работника в дополнительных видах помощи и уходе – заключение о нуждаемости пострадавшего работника в дополнительных видах помощи и уходе;
услугополучателю, не признанному инвалидом при очередном переосвидетельствовании – извещение о полной реабилитации;
при обращении на портал - информация о подтверждении инвалидности либо об отсутствии сведений об инвалидности в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) информационной системы.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная или бумажная.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарға қоса берген көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болып табылады.
6. Көрсетілетін қызметті беруші өтініш берілген күні сараптамалық қорытынды шығарады.
Диагнозды және организм функцияларының бұзылу дәрежесін қосымша тексеру, емдеу және/немесе куәландырылатын адамды және/немесе куәландырылатын адамның құжаттарын медициналық-әлеуметтік сараптаманың (бұдан әрі – МӘС) әдіснама және бақылау бөліміне жіберу арқылы нақтылау қажеттілігі туындаған жағдайларда, сараптамалық қорытынды он жұмыс күні ішінде шығарылады.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-қимылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы және кемінде екі бас маманы 45 минут ішінде:
көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды және деректерін автоматтандырылған ақпараттық жүйенің дерекқорына тіркеуді жүргізеді;
ұсынылған құжаттарды (клиникалық-функционалдық, әлеуметтік, кәсіптік және басқа да деректерді) қарайды;
куәландырылатын адамды тексеріп-қарауды жүргізеді;
медициналық айғақтар, негізгі организм функциялары бұзылушылықтарының және тыныс-тіршілігі шектелуінің сыныптауышы негізінде организм функцияларының бұзылу және тыныс-тіршілігінің шектелу дәрежесін бағалауды жүргізеді;
организмнің жай-күйін кешенді бағалауға және тыныс-тіршілігінің шектелу дәрежесіне қарай:
сараптамалық қорытынды шығарады;
қосымша тексеру және емдеу арқылы диагноз бен организм функцияларының бұзылу дәрежесін нақтылау қажет болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыны медициналық ұйымға жібереді;
МӘС әдіснама және бақылау бөлімінің консультациялық қорытындысы қажет болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыны және/немесе көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын МӘС әдіснама және бақылау бөліміне жібереді.
Егер көрсетілетін қызметті алушы толық тексерілуге, емделуге, консультацияға жіберілгеннен кейін он жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге жүгінбесе, онда көрсетілетін қызметті беруші сараптамалық қорытындыны тексеріп-қарау мен анализ деректерінің, бұрын ұсынылған медициналық құжаттардың негізінде шығарады.
Куәландырылатын адамның деректері МӘС актілері, хаттамалар журналдары мен құжаттар, оның ішінде осы Регламенттің 3-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері қалыптастырылатын автоматтандырылған ақпараттық жүйенің дерекқорына енгізіледі.
Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу/белгілемеу және/немесе әлеуметтік қорғаудың қажетті шараларын айқындау туралы алқалы сараптамалық қорытынды осы кезеңдегі мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің нәтижесі болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелеріне бөлім басшысы қол қояды және көрсетілетін қызметті алушыға береді.

2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя, с приложением документов, представленных в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
6. Услугодатель выносит экспертное заключение в день обращения.
В случаях возникновения необходимости уточнения диагноза и степени нарушения функций организма, путем дополнительного обследования, лечения и/или направления освидетельствуемого лица и/или документов освидетельствуемого лица в отдел методологии и контроля медико-социальной экспертизы (далее – МСЭ), экспертное заключение выносится в течение десяти рабочих дней.
7. Действия услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель отдела и не менее двух главных специалистов услугодателя в течении 45 минут:
проводят прием документов и регистрацию данных получателя государственной услуги в базу данных автоматизированной информационной системы;
рассматривают представленные документы (клинико-функциональные, социальные, профессиональные и другие данные);
проводят осмотр освидетельствуемого лица;
проводят оценку степени нарушения функций организма и ограничения жизнедеятельности, на основании медицинских показаний, классификации нарушений основных функций организма и ограничения жизнедеятельности;
исходя из комплексной оценки состояния организма и степени ограничения жизнедеятельности:
выносят экспертное заключение;
при необходимости уточнения диагноза и степени нарушения функций организма, путем дополнительного обследования и лечения, направляют услугополучателя в медицинскую организацию;
при необходимости консультативного заключения отдела методологии и контроля МСЭ направляют услугополучателя и/или документы услугополучателя в отдел методологии и контроля МСЭ.
Если услугополучатель в течении десяти рабочих дней после направления на дообследование, лечение, консультацию не обратился к услугополучателю, то экспертное заключение услугодателем выносится на основании данных осмотра и анализа, представленных ранее медицинских документов.
Данные освидетельствуемого лица вводятся в базу данных автоматизированной информационной системы, в которой формируются акт МСЭ, журналы протоколов и документы, в том числе результаты оказания государственной услуги, указанные в пункте 4 настоящего Регламента.
Результатом процедуры оказания государственной услуги на данном этапе является коллегиальное экспертное заключение об установлении/не установлении инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определении необходимых мер социальной защиты.
Результаты оказания государственной услуги подписываются и выдаются услугополучателю руководителем отдела.

2) көрсетілетін қызметті берушінің МӘС әдіснама және бақылау бөлімінің басшысы және МӘС әдіснама және бақылау бөлімінің кемінде екі бас маманы 45 минут ішінде:
ұсынылған құжаттарды қарайды және/немесе көрсетілетін қызметті алушыны тексеріп-қарауды, организм функцияларының бұзылу және тыныс-тіршілігінің шектелу дәрежесін бағалауды жүргізеді;
құжаттарды қарау және/немесе тексеріп-қарау нәтижелері бойынша консультациялық қорытынды шығарады;
қосымша тексеру және емдеу арқылы диагноз бен организм функцияларының бұзылу дәрежесін нақтылау қажет болған кезде көрсетілетін қызметті алушыны медициналық ұйымға жібереді.
Тыныс-тіршілігінің шектелу дәрежесі туралы алқалы консультациялық қорытынды осы кезеңдегі мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің нәтижесі болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай қызметкерлері қатысады:
көрсетілетін қызметті берушінің МӘС бөлімінің басшысы;
көрсетілетін қызметті берушінің МӘС бөлімінің бас мамандары;
көрсетілетін қызметті берушінің МӘС әдіснама және бақылау бөлімінің басшысы;
көрсетілетін қызметті берушінің МӘС әдіснама және бақылау бөлімінің бас мамандары.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген қызметкерлер арасындағы рәсімнің (іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген. Бөлімнің басшысы мен кемінде екі бас маманы 45 минут ішінде қарайды және алқалы сараптамалық қорытынды шығарады.
Қажет болған жағдайда бөлім басшысы көрсетілетін қызметті алушыны және/немесе көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын МӘС әдіснама және бақылау бөліміне жібереді.
МӘС әдіснама және бақылау бөлімінің басшысы және МӘС әдіснама және бақылау бөлімінің кемінде екі бас маманы 45 минут ішінде консультациялық қорытынды шығарады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ болған жағдайда мүгедектікті растау туралы ақпаратты портал арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті беруші бұрын мүгедек деп таныған көрсетілетін қызметті алушыларға ұсынылады және мүгедектікті растау туралы ақпаратты алған сәтте көрсетілетін қызметті алушы туралы деректер автоматтандырылған ақпараттық жүйенің дерекқорында электрондық түрде болады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қадамдық іс-қимылдар:

2) руководитель отдела методологии и контроля МСЭ и не менее двух главных специалистов методологии и контроля МСЭ услугодателя в течении 45 минут:
рассматривают представленные документы и/или проводят осмотр получателя государственной услуги, оценку степени нарушения функций организма и ограничения жизнедеятельности;
по результатам рассмотрения документов и/или осмотра выносят консультативное заключение;
при необходимости уточнения диагноза и степени нарушения функций организма, путем дополнительного обследования и лечения, направляют услугополучателя в медицинскую организацию.
Результатом процедуры оказания государственной услуги на данном этапе является коллегиальное консультативное заключение о степени ограничения жизнедеятельности.
8. Сроки оказания государственных услуг указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие работники услугодателя:
руководитель отдела МСЭ услугодателя;
главные специалисты отдела МСЭ услугодателя;
руководитель отдела методологии и контроля МСЭ услугодателя;
главные специалисты отдела методологии и контроля МСЭ услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в приложении 1 к настоящему регламенту. Руководитель отдела и не менее двух главных специалистов рассматривают и коллегиально выносят экспертное заключение в течении 45 минут.
При необходимости руководитель отдела направляет услугополучателя и/или документы услугополучателя в отдел методологии и контроля МСЭ.
Руководитель отдела методологии и контроля МСЭ и не менее двух главных специалистов отдела методологии и контроля МСЭ выносят консультативное заключение в течении 45 минут.
4. Описание порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
10. При наличии индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и ЭЦП имеется возможность получения информации о подтверждении инвалидности в режиме удаленного доступа через портал.
Государственная услуга предоставляется услугополучателям, которые ранее были признаны инвалидами услугодателем и на момент получения информации о подтверждении инвалидности данные об услугополучателе находятся в электронном виде в базе данных автоматизированной информационной системы.
Пошаговые действия при оказании государственной услуги через портал:

1) көрсетілетін қызметті алушы ЖСН мен парольдің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асыралады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының қызметті алу үшін ЖСН мен парольді порталға енгізуі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын порталда ЖСН мен пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны порталдың қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу), сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарып алынғандардың (күші жойылғандардың) тізімінде тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызметті алу үшін сұрау салуды куәландыру және электрондық құжатты (сұрау салуды) көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі үшін «электрондық үкіметтің» шлюзі арқылы көрсетілетін қызметті берушінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – АЖО) жіберу;
9) 6-процесс – электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің АЖО-на тіркеу;
10) 3-шарт – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі (өңдеуі);
11) 7-процесс – орын алған бұзушылықтарға байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің АЖО-да қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарламаны) көрсетілетін қызметті алушының алуы. Электрондық құжат осы мемлекеттік қызметті көрсету регламентіне 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуде қолданысқа енгізілген ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммалары графикалық нысанда осы мемлекеттік қызметті көрсету регламентіне 3-қосымшада көрсетілген.

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для получения услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз «электронного правительства» в автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) услугодателя для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем запроса услугополучателя;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями;
12) процесс 8 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированный АРМ услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП, согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.

11. Ақпаратты ұсыну уақыты уәкілетті ұйымның ақпараттық жүйесіне сұрау салу келіп түскен сәттен бастап 30 минуттан аспайды.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың логикалық дәйектілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы мемлекеттік қызметті көрсету Регламентіне 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мүгедектікті және/немесе еңбек
ету қабілетінен айырылу дәрежесін
белгілеу және/немесе қажетті
әлеуметтік қорғау шараларын айқындау»
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген қызметкерлер
арасындағы рәсімнің (іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы
Негізгі процесс (жұмыстар барысы, легі) іс-қимылы
Іс-қимыл (жұмыстар барысы, легі) №
Құрылымдық-функционалдық бірліктердің атауы
Іс-қимыл (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипатталуы
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Орындау мерзімдері
Келесі іс-қимылдың нөмірі
1
Бөлім басшысы және бөлімінің кемінде екі бас маманы
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және ААЖ дерекқорына тіркеу.
2) ұсынылған құжаттарды (клиникалық-функционалдық, әлеуметтік, кәсіптік және басқа да деректерді) қарау, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыны тексеріп-қарау, организм функцияларының бұзылу және тыныс-тіршілігінің, оның ішінде еңбек ету қабілетінің шектелу дәрежесін бағалау
1) көрсетілетін қызметті алушыға мүгедектік белгіленген жағдайда – мүгедектік туралы анықтама;
2) көрсетілетін қызметті алушыға оңалтудың жеке бағдарламасын (бұдан әрі – ОЖБ) әзірленген жағдайда – мүгедекті ОБЖ картасынан үзінді көшірме;
3) көрсетілетін қызметті алушыға жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі белгіленген жағдайда – жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі туралы анықтама;
4) көрсетілетін қызметті алушыға кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі белгіленген жағдайда - кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі туралы анықтама және кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі туралы анықтамадан үзінді көшірме;
5) зардап шеккен қызметкердің көмектің қосымша түрлеріне және күтімге мұқтаждығы айқындалған жағдайларда – зардап шеккен қызметкердің көмектің қосымша түрлеріне және күтімге мұқтаждығы туралы қорытынды;

11. Время предоставления информации не более 30 минут с момента поступления запроса в информационную систему уполномоченной организации.
12. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональными единицами, приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственных услуг согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Установление инвалидности и/или
степени утраты трудоспособности
и/или определение необходимых
мер социальной защиты»
Описание последовательности процедур (действий) между
работниками услугодателя с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
Наименование структурно-функциональных единиц
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Сроки исполнения
Номер следующего действия
1
Руководитель отдела и не менее двух главных специалистов отдела
1) прием документов и регистрация данных получателя государственной услуги в базу данных АИС.
2) рассмотрение представленных документов (клинико-функциональных, социальных, профессиональных и других данных), осмотра получателя государственной услуги, оценки степени нарушения функций организма и ограничения жизнедеятельности, в том числе трудоспособности.
1) в случае установления услугополучателю инвалидности – справка об инвалидности;
2) в случае разработки услугополучателю индивидуальной программы реабилитации (далее – ИПР) – выписка из карты ИПР инвалида;
3) в случае установления услугополучателю степени утраты общей трудоспособности – справка о степени утраты общей трудоспособности;
4) в случае установления услугополучателю степени утраты профессиональной трудоспособности – справка о степени утраты профессиональной трудоспособности и выписка из справки о степени утраты профессиональной трудоспособности;
5) в случаях определения нуждаемости пострадавшего работника в дополнительных видах помощи и уходе – заключение о нуждаемости пострадавшего работника в дополнительных видах помощи и уходе;

6) кезекті куәландыру кезінде мүгедек деп танылмаған көрсетілетін қызметті алушыға – толық оңалғаны туралы хабарлама
1) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні;
2) он жұмыс күніне дейін:
- диагнозды және организм функцияларының бұзылу дәрежесін медициналық ұйымда қосымша тексеру және емдеу арқылы нақтылау қажет болған кезде;
- сараптамалық қорытынды шығару қиын болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы және/немесе оның құжаттары МӘС әдіснама және бақылау бөліміне жіберіледі
-
1) қосымша тексеру және емдеу арқылы диагнозды және организм функцияларының бұзылу дәрежесін нақтылау қажет болған кезде көрсетілетін қызметті алушыны медициналық ұйымға жіберу;
2) көрсетілетін қызметті алушыны және/немесе оның құжаттарын консультация үшін МӘС әдіснама және бақылау бөліміне жіберу
медицина ұйымына немесе МӘС әдіснама және бақылау бөліміне тиісті жолдама беру
көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні
2
2
МӘС әдіснама және бақылау бөлімінің басшысы және МӘС әдіснама және бақылау бөлімінің кемінде екі бас маманы
1) ұсынылған құжаттарды қарау және/немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыны тексеріп-қарау, организм функцияларының бұзылу және тыныс-тіршілігінің шектелу дәрежесін бағалау.
2) қосымша тексеру және емдеу арқылы диагноз бен организм функцияларының бұзылу дәрежесін нақтылау қажет болған кезде көрсетілетін қызметті алушы медициналық ұйымға жібереді.
консультациялық қорытынды шығару және консультация деректерін мүгедектердің орталықтандырылған дерекқорына енгізу
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы жүгінген және/немесе оның құжаттары келіп түскен күні
1
«Мүгедектікті және/немесе еңбек
ету қабілетінен айырылу дәрежесін
белгілеу және/немесе қажетті
әлеуметтік қорғау шараларын айқындау»
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменті Мүгедектікті растау туралы
АҚПАРАТ
Азамат (ша) _________________________________________________________
( Ф.И.О.)
Туған күні __________________________________________________________
Өтініш берушінің мекенжайы __________________________________________
(МОДҚ-на тіркелген сәттегі)
_____________________________________________ мүгедегі болып табылады
(санаты*)
_____________________________________________________________________
(мүгедектік себебі)
Белгіленген күні ______._______.______.
Мүгедектік ____________.__________._____. дейінгі мерзімге белгіленді
Негіздеме: 20__ жылғы «___» _______ № ________ сараптамалық қорытынды
(сараптаманың аяқталған күні) (МӘС актісінің №)
Мүгедектік санаты* – мүгедектіктің бірінші, екінші немесе үшінші тобы, он алты жасқа дейінгі адамға «мүгедек бала» санаты, ал он алтыдан он сегіз жасқа дейін бірінші, екінші немесе үшінші топтағы «мүгедек бала» санаты

6) услугополучателю, не признанному инвалидом при очередном переосвидетельствовании – извещение о полной реабилитации.
1) в день обращения услугополучателя;
2) до десяти рабочих дней:
- при необходимости уточнения диагноза и степени нарушения функций организма, путем дополнительного обследования и лечения в медицинской организации;
- при затруднении вынесения экспертного заключения получатель государственной услуги и/или его документы направляются в отдел методологии и контроля МСЭ.
-
1) направление услугополучателя в медицинскую организацию при необходимости уточнения диагноза и степени нарушения функций организма, путем дополнительного обследования и лечения;
2) направление услугополучателя и/или его документов в отдел методологии и контроля МСЭ для консультации.
выдача направления соответственно в медицинскую организацию или отдел методологии и контроля МСЭ.
в день обращения услугополучателя.
2
2
Руководитель отдела методологии и контроля МСЭ и не менее двух главных специалистов методологии и контроля МСЭ
1) рассмотрения представленных документов и/или осмотра получателя государственной услуги, оценка степени нарушения функций организма и ограничения жизнедеятельности.
2) При необходимости уточнения диагноза и степени нарушения функций организма, путем дополнительного обследования и лечения, получатель государственной услуги направляется в медицинскую организацию.
вынесение консультативного заключения и внесение данных консультации в ЦБДИ
в день обращения получателя государственной услуги и/или поступления его документов.
1
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Установление инвалидности и/или
степени утраты трудоспособности
и/или определение необходимых
мер социальной защиты»
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции
Министерства здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
ИНФОРМАЦИЯ
о подтверждении инвалидности
Гражданину (ке) _______________________________________________
(Ф.И.О.)
дата рождения _________________________________________________
Адрес заявителя _______________________________________________
(на момент регистрации в ЦБДИ)
Является инвалидом ____________________________________________
(категория*)
_____________________________________________________________________
(причина инвалидности)
Дата установления ______._______.______.
Инвалидность установлена на срок до _____.______._____.
Основание: экспертное заключение
№ ____ от «___» _________ 20 __ года
(№ акта МСЭ) (Дата окончания экспертизы)
Категория инвалидности* – первая, вторая или третья группа
инвалидности, лицу до шестнадцатилетнего возраста категория
«ребенок-инвалид», а с шестнадцати до восемнадцати лет
категория «ребенок-инвалид» первой, второй или третьей группы

Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код «ЗТМО» ААЖ алынған және электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
штрих-код содержит данные, полученные из АИС «ГЦВП» и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего Департамента
«Мүгедектікті және/немесе еңбек
ету қабілетінен айырылу дәрежесін
белгілеу және/немесе қажетті
әлеуметтік қорғау шараларын айқындау»
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысқан ақпараттық жүйелердің
функционалдық іс-қимылының диаграммалары, графикалық нысанда
«Мүгедектікті және/немесе еңбек
ету қабілетінен айырылу дәрежесін
белгілеу және/немесе қажетті
әлеуметтік қорғау шараларын айқындау»
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне 4-қосымша
«Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу
дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау
шараларын айқындау» мемлекеттік қызметті көрсету
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескертпе:
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2014 жылғы 1 сәуірдегі.
№ 139-ө бұйрығына
10-қосымша
«Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала
асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті (бұдан әрі – регламент) «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекiтiлген «Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы (бұдан әрі – жәрдемақы) тағайындау рәсімін айқындайды.

Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код «ЗТМО» ААЖ алынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
штрих-код содержит данные, полученные из АИС «ГЦВП» и
подписанные электронно-цифровой подписью
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Установление инвалидности и/или
степени утраты трудоспособности
и/или определение необходимых
мер социальной защиты»
Диаграмма функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной услуги, в
графической форме
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Установление инвалидности и/или
степени утраты трудоспособности
и/или определение необходимых
мер социальной защиты»
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Установление инвалидности и/или степени утраты
трудоспособности и/или определение необходимых мер
социальной защиты»
Приложение 10
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 1 апреля 2014 года № 139-ө
Регламент оказания государственной услуги
«Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю),
опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида»
1. Общие положения
1. Регламент оказания государственной услуги «Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида» (далее – регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуги «Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 и определяет процедуру назначения пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида (далее – пособие).

1) уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін жете ресімдейді, жәрдемақы мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ресімдейді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
2) уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде есептеудің және келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін ресімдеудің дұрыстығын тексереді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Құжаттың (құжаттардың) болмау себебі бойынша көрсетілетін қызметті берушіден электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті қайтарылған жағдайда:
уәкілетті ұйымның бөлімшесі немесе ХҚО:
1) көрсетілетін қызметті алушыны бес жұмыс күні ішінде хабарламада көрсетілген қосымша құжатты (құжаттарды) жиырма бес жұмыс күні ішінде ұсыну қажеттігі туралы телефон, почта байланысы, электрондық почта арқылы хабардар етеді;
2) көрсетілетін қызметті алушы қосымша құжатты (құжаттарды) тікелей немесе ХҚО арқылы ұсынған кезде:
ХҚО үш жұмыс күні ішінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын қосымша құжат (құжаттар) топтамасының толықтығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған қосымша құжаттың (құжаттардың) электрондық көшірмесімен электрондық өтінімді жібереді.
уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін және электрондық шешім жобасын жете ресімдейді, электрондық іс макетін қағаз жеткізгіштегі іс макетіне сәйкес салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын, жәрдемақы мөлшерін есептеудің және электрондық шешім жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешім жобасын ЭЦҚ арқылы куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
уәкілетті ұйымның филиалы электрондық іс макеті түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:
1) есептеудің және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешім жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді;
2) ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешім жобасын көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
15. ХҚО көрсетілетін қызметті берушіден жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде:
жәрдемақы тағайындау туралы хабарламаны басып шығарады және көрсетілетін қызметті алушыға береді.

1) Отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней дооформляет электронный макет дела, проверяет правильность расчета размера пособия, оформляет электронный проект решения, удостоверяет его ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
2) филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверяет его ЭЦП, направляет услугодателю.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. В случае возврата электронного макета дела с электронным проектом решения от услугодателя по причине отсутствия документа (-ов):
отделение уполномоченной организации или ЦОН:
1) уведомляет услугополучателя в течение пяти рабочих дней посредством телефонной, почтовой связи, электронной почты о необходимости представления дополнительного (-ых) документа (-ов), указанного (-ых) в уведомлении в течение двадцати пяти рабочих дней;
2) при представлении услугополучателем непосредственно или через ЦОН дополнительного (-ых) документа (-ов):
ЦОН в течение трех рабочих дней:
1) проверяет полноту пакета дополнительного (-ых) документа (-ов), принимаемых от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя;
2) направляет электронную заявку с электронной копией дополнительного (-ых) документа (-ов), принятого от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя, в отделение уполномоченной организации.
отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней дооформляет электронный макет дела и электронный проект решения, осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера пособия и оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения посредством ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней со дня поступления электронного макета дела:
1) проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП.

16. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың логикалық дәйектілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
«Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған
анаға немесе әкеге, бала асырап
алушыға, қамқоршыға (қорғаншыға)
жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік
қызметті көрсету регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып
көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы
рәсімнің (іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы
Іс-қимыл (жұмыстар барысы, легі) №
Құрылымдық-функционалдық бірліктердің атауы
Іс-қимыл (процестің, рәсімнің, операциның) атауы және олардың сипатталуы
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Орындау мерзімдері
Келесі іс-қимылдың нөмірі
1
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының)маманы
Электрондық шешім жобасымен келіп түскен электрондық іс макетін қарау
1) Электрондық шешім жобасын ЭЦҚ арқылы куәландыру және жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жіберу;
2) Электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қайтару және себебін көрсете отырып, уәкілетті ұйымның бөлімшесін және ХҚО-ны хабардар ету
2 жұмыс күні
2
2
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы
Электрондық шешім жобасымен келіп түскен электрондық іс макетін қарау
1) Электрондық шешім жобасын ЭЦҚ арқылы куәландыру және жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жіберу;
2) Электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қайтару және себебін көрсете отырып, уәкілетті ұйымның бөлімшесін хабардар ету
2 жұмыс күні
3
3
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Электрондық шешім жобасымен келіп түскен электрондық іс макетін қарау

16. ЦОН в течение одного рабочего дня с момента поступления от услугодателя уведомления о назначении пособия:
распечатывает уведомление о назначении пособия и выдает услугополучателю.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональными единицами, приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственных услуг согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пособия матери или отцу,
усыновителю (удочерителю),
опекуну (попечителю),
воспитывающему ребенка-инвалида»
Описание последовательности процедур (действий) между
работниками услугодателя с указанием длительности каждой
процедуры (действия)
№ действия (хода, потока работ)
Наименование структурно-функциональных единиц
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Форма завершения (данные, документ, организационно - распорядительное решение)
Сроки исполнения
Номер следующего действия
1
Специалист отдела (управления) услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения
1) Удостоверение электронного проекта решения посредством ЭЦП и направление в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя;
2) В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения и уведомления с указанием причины в отделение уполномоченной организации или ЦОН
2 рабочих дня
2
2
Начальник отдела (управления) услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения.
1) Удостоверение электронного проекта решения посредством ЭЦП и направление в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя;
2) В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения и уведомления с указанием причины в отделение уполномоченной организации.
2 рабочих дня
3
3
Руководитель услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения.

1) Жәрдемақы тағайындау туралы шешім қабылдау;
2) Уәкілетті ұйымға немесе ХҚО-ға жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама жіберу;
3) Электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қайтару және себебін көрсете отырып, уәкілетті ұйымның бөлімшесін хабардар ету және ХҚО-ны хабардар ету
1 жұмыс күні
«Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған
анаға немесе әкеге, асырап алушыға,
қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы
тағайындау» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
2-қосымша
«Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала
асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ХҚКО арқылы көрсетілген жағдайда:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
**- ҚФБ таңдау олардың қайсысы қате жібергеніне байланысты
уәкілетті ұйымның бөлімшесімен тікелей көрсетілген жағдайда
Ескертпе:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2014 жылғы 1 сәуірдегі
№ 139-ө бұйрығына
11-қосымша
«Жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті (бұдан әрі – регламент) «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабы 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекiтiлген «Жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және жерлеуге арналған біржолғы төлемді (бұдан әрі – төлемдер) тағайындау рәсімін анықтайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) арқылы жүзеге асырылады.

1) Принятие решения о назначении пособия;
2) Направление уведомления о назначении пособия в уполномоченную организацию или ЦОН;
3) В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения и уведомления с указанием причины в отделение уполномоченной организации или ЦОН.
1 рабочий день
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пособия матери или отцу,
усыновителю (удочерителю),
опекуну (попечителю),
воспитывающему ребенка-инвалида»
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Назначение пособия матери или отцу, усыновителю
(удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему
ребенка-инвалида»
при оказании через ЦОН:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-2 и
СФЕ-3
** - выбор СФЕ зависит от того, кто из них допустил ошибку
при оказании непосредственно через отделение уполномоченной организации:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-1 и
СФЕ-2
Приложение 11
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 1 апреля 2014 года № 139-ө
Регламент оказания государственной услуги
«Назначение единовременной выплаты на погребение»
1. Общие положения
1. Регламент оказания государственной услуги «Назначение единовременной выплаты на погребение» (далее – регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуг «Назначение единовременной выплаты на погребение» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 и определяет процедуру назначения единовременной выплаты на погребение (далее – выплата).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан» (далее – уполномоченная организация).

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандартың 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарға қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болып табылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің бір жұмыс күні ішіндегі мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-қимылы:
1) төлемді тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы:
уәкілетті ұйымның филиалынан келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеулердің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда, төлемді тағайындау туралы шешімнің электрондық жобасын ЭЦҚ арқылы куәландырады;
төлемді тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жібереді.
Көрсетілген қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманының ЭЦҚ-сымен куәландырылған төлемді тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызмет көрсетудің осы кезеңіндегі рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі болып табылады;
2) төлемді тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы):
тиісті функцияны жүзеге асыратын бөлім (басқарма) маманынан келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (жерлеуге арналған біржолғы төлем мөлшерін есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда, төлемді тағайындау туралы электрондық шешім жобасын ЭЦҚ арқылы куәландырады;
төлемді жерлеуге арналған біржолғы тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығының (басшысының) ЭЦҚ-сымен куәландырылған, төлемді тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызмет көрсетудің осы кезеңіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының) нәтижесі болып табылады табылады.

Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначении выплаты.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя, с приложением документов, представленных в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
6. Действия услугодателя в процессе оказания государственной услуги в течение одного рабочего дня:
1) специалист отдела (управления) услугодателя, осуществляющего функции по назначению выплаты:
рассматривает (проверяет правильность расчета размера выплаты, качество сканированных документов) поступивший из филиала уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения;
удостоверяет электронный проект решения о назначении выплаты в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства посредством ЭЦП;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении выплаты начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении выплаты, удостоверенный ЭЦП специалиста отдела услугодателя.
2) начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя, осуществляющего функции по назначению выплаты:
рассматривает (проверяет правильность расчета размера выплаты, качество сканированных документов) поступивший от специалиста отдела (управления), осуществляющего соответствующую функцию, электронный макет дела с электронным проектом решения;
удостоверяет электронный проект решения о назначении выплаты, в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства посредством ЭЦП;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении выплаты руководителю услугодателя.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении выплаты, удостоверенный ЭЦП начальника (руководителя) отдела услугодателя.

3) төлемді тағайындау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті берушінің басшысы:
тиісті функцияны жүзеге асыратын бөлім (басқарма) бастығынан (басшысынан) келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (төлем мөлшерін есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда, төлемді тағайындау туралы шешім қабылдайды және ЭЦҚ арқылы куәландырады;
автоматты режимде қабылданған шешімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
ЭЦҚ-мен куәландырған кезде жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау туралы хабарлама уәкілетті ұйымның бөлімшесіне автоматты түрде жіберіледі.
Тағайындау туралы шешім қабылдау және қабылданған шешімді автоматты режимде төлемге жіберу мемлекеттік қызмет көрсетудің осы кезеңіндегі рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 3-бөлім жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай қызметкерлері қатысады:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы);
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібі:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жібереді;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы) төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің бастығына (басшысына) жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы төлем тағайындау туралы шешім қабылдайды.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы рәсімнің (іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-схемада көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде уәкілетті ұйыммен
және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы

3) руководитель услугодателя, осуществляющего функции по назначению выплаты:
рассматривает (проверяет правильность расчета размера выплаты, качество сканированных документов) поступивший от начальника (руководителя) отдела (управления), осуществляющего соответствующую функцию, электронный макет дела с электронным проектом решения;
принимает решение о назначении выплаты, в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства и удостоверяет посредством ЭЦП;
направляет в отделение уполномоченной организации в автоматическом режиме принятое решение;
при удостоверении ЭЦП уведомление о назначении выплаты автоматически направляется в отделение уполномоченной организации.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является принятие решения о назначении и направление в автоматическом режиме принятого решения на выплату.
7. Сроки оказания государственных услуг указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
Сноска. Раздел 3 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие работники услугодателя:
специалист отдела (управления) услугодателя;
начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя;
руководитель услугодателя.
9. Порядок взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в течение одного рабочего дня в процессе оказания государственной услуги:
специалист отдела (управления) услугодателя направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении выплаты начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя;
начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении выплаты начальнику (руководителю) услугодателя;
руководитель услугодателя принимает решение о назначении выплаты.
Описание последовательности процедур (действий) между работниками услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) представлена в блок-схеме, согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с уполномоченной
организацией и (или) иными услугодателями в процессе
оказания государственной услуги

Ескерту. 4-бөлім жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 11.12.2014 № 313 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау уәкілетті ұйымның бөлімшесінде «терезелер» арқылы жүзеге асырылады.
11. Уәкілетті ұйымның бөлімшесі:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттар көшірмелерінің түпнұсқаларға сәйкестігін тексереді;
2) құжаттардың көшірмелерін сканерлейді;
3) құжаттардың толық топтамасымен өтінішті тіркейді;
4) өтінішті тіркеген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық шешімінің жобасымен электрондық іс макетін қалыптастырады;
Электрондық іс макетінің қағаз жеткізгіштегі іс макетіне сәйкес келуін салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді, төлем мөлшерін есептеудің, электрондық шешім жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді.
12. Уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде:
1) есептеудің және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын қарайды және тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жібереді.
13. Уәкілетті ұйымның филиалы жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау туралы шешімдер бойынша екі жұмыс күні ішінде жерлеуге арналған біржолғы төлемді төлеуге өтінім-қажеттілікті қалыптастырады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың логикалық дәйектілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
«Жерлеуге арналған
біржолғы төлемді тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып
көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы
рәсімнің (іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы
Іс-қимыл № (жұмыс барысының, ағынының)
Құрылымдық-функционалдық бірліктердің атауы
Іс-қимылдардың атауы (процестер, рәсімдер, операциялар) және олардың сипаттамасы
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-ұйғарымдық шешім)
Орындау мерзімдері
Келесі іс-қимылдың нөмірі
1
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы
Келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарау
ЭЦҚ арқылы электрондық шешім жобасын куәландыру және жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің бастығына (басшысына) жіберу
1 жұмыс күні
2
2
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы
Келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарау
ЭЦҚ арқылы электрондық шешім жобасын куәландыру және жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматтық режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің бастығына (басшысына) жіберу;
3
3
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарау

Сноска. Раздел 4 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Прием документов от услугополучателя осуществляется в отделении уполномоченной организации посредством «окон».
11. Отделение уполномоченной организации:
1) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя, и соответствие копий документов оригиналам;
2) сканирует копии документов;
3) регистрирует заявление с полным пакетом документов;
4) в течение одного рабочего дня со дня регистрации заявления формирует электронный макет дела с электронным проектом решения услугополучателя;
5) осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера выплаты, оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации.
12. Филиал уполномоченной организации в течение одного рабочего дня со дня поступления электронного макета дела с электронным проектом решения из отделения уполномоченной организации:
1) рассматривает и проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП.
13. Филиал уполномоченной организации по полученным решениям о назначении единовременной выплаты на погребение в течение двух рабочих дней формирует заявку-потребность на выплату единовременной выплаты на погребение.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональными единицами, приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственных услуг согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение единовременной
выплаты на погребение»
Описание последовательности процедур (действий) между
работниками услугодателя с указанием длительности каждой
процедуры (действия)
№ действия (хода, потока работ)
Наименование структурно-функциональных единиц
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Сроки исполнения
Номер следующего действия
1
Специалист отдела (управления) услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения
Удостоверение проекта решения посредством ЭЦП и направление в автоматическом режиме электронного макета дела с электронным проектом решения о назначении единовременной выплаты на погребение начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя.
1 рабочий день
2
2
Начальник отдела (управления) услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения.
Удостоверение проекта решения посредством ЭЦП и направление в автоматическом режиме электронного макета дела с электронным проектом решения о назначении единовременной выплаты на погребение начальнику (руководителю) услугодателя.
3
3
Руководитель услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения.

1) Жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау туралы шешімді қабылдау;
2) Жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау туралы хабарламаны уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жіберу
«Жерлеуге арналған
біржолғы төлемді тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммалары
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2013 жылғы 1 сәуірдегі
№ 139-ө бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің
күшін жойған бұйрықтарының тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің «Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы» 2011 жылғы 13 сәуірдегі № 127-ө бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6971 тіркелген, 2011 жылғы 15 маусымдағы № 83, 2011 жылғы 16 маусымдағы № 84, 2011 жылғы 17 маусымдағы № 85 «Заң газетінде» жарияланған).
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы» 2011 жылғы 28 сәуірдегі N 140-ө бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7025 тіркелген, «Заң газетінің» 2011 жылғы 19 шілдедегі № 101 санында жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің «Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және әлеуметтік қорғау министрінің 2011 жылғы 13 сәуірдегі № 127-ө бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 12 желтоқсандағы № 468-ө-м бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8278 тіркелген).
4. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің 2011 жылғы 28 сәуірдегі № 140-ө бұйрығына толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 485-ө-м бұйрығы. (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8237 тіркелген).

1) Принятие решения о назначении единовременной выплаты на погребение;
2) Направление уведомления о назначении единовременной выплаты на погребение в отделение уполномоченной организации.
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение единовременной
выплаты на погребение»
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 11.12.2014 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Назначение единовременной выплаты на погребение»
Приложение 12
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 1 апреля 2014 года № 139-ө
Перечень
утративших силу приказов
Министра труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
1. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 апреля 2011 года № 127-ө «Об утверждении регламентов оказания государственных услуг» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6971, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 15 июня 2011 года № 83, от 16 июня 2011 года № 84, от 17 июня 2011 года № 85).
2. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 апреля 2011 года № 140-ө «Об утверждении Регламентов электронных государственных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7025, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 19 июля 2011 года № 101).
3. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 12 декабря 2012 года № 468-ө-м «О внесении изменений и дополнений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 апреля 2011 года № 127-ө «Об утверждении регламентов оказания государственных услуг» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8278).
4. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 декабря 2012 года № 485-ө-м «О внесении дополнений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 апреля 2011 года № 140-ө «Об утверждении Регламентов электронных государственных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8237).