"Мемлекеттік органдар, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызметті қолдауды жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық жүйенің субъектілері жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларының іске асырылу тиімділігін бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2012 жылғы 2 ақпандағы № 96 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2014 жылғы 10 сәуірдегі № 99 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 13 мамырда № 9411 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 29 қыркүйектегі № 430 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.09.2016 № 430 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 1331 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі инновациялық даму тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі ұлттық жол картасының (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) 16-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Мемлекеттік органдар, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызметті қолдауды жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық жүйенің субъектілері жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларының іске асырылу тиімділігін бағалау әдістемесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2012 жылғы 2 ақпандағы № 96 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 7608 болып тіркелген 2012 жылы 19 шілдедегі № 106 (2288) «Юридическая газета» газетінде жарияланды) мынадай өзгеріс енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік органдар, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызметті қолдауды жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық жүйенің субъектілері жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларының іске асырылу тиімділігін бағалау әдістемесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Экономика салаларын дамыту департаменті (Н.Байбазаров) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

О внесении изменения в приказ Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 2 февраля 2012 года № 96 "Об утверждении Методики оценки эффективности реализации мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности, осуществляемых государственными органами, местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, а также субъектами индустриально-инновационной системы, осуществляющими поддержку индустриально-инновационной деятельности"
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 10 апреля 2014 года № 99. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 мая 2014 года № 9411. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 сентября 2016 года № 430
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 29.09.2016 № 430 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 16 Национальной дорожной карты по реализации Концепции инновационного развития до 2020 года (далее-План мероприятий), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2013 года № 1331, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 2 февраля 2012 года № 96 «Об утверждении Методики оценки эффективности реализации мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности, осуществляемых государственными органами, местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, а также субъектами индустриально-инновационной деятельности» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7608, опубликован в газете «Юридическая газета» от 19 июля 2012 г. № 106 (2288), следующее изменение:
Методику оценки эффективности реализации мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности, осуществляемых государственными органами, местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, а также субъектами индустриально-инновационной системы, осуществляемыми поддержку индустриально-инновационной деятельности, утвержденную вышеназванным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту развития отраслей экономики Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (Н. Байбазаров) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» и в официальных средствах массовой информации.

3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Министр                                    Е. Досаев
Қазақстан Республикасы Экономика
және бюджеттік жоспарлау
министрінің 2014 жылғы
10 сәуірдегі № 99
бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрінің 2012 жылғы
2 сәуірдегі № 96 бұйрығымен
бекітілді
Мемлекеттік органдар, облыстардың, республикалық маңызы бар
қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, сондай-ақ
индустриялық-инновациялық қызметті қолдауды жүзеге асыратын
индустриялық-инновациялық жүйенің субъектілері жүзеге асыратын
индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау
шараларының іске асырылу тиімділігін бағалау әдістемесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік органдар, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызметті қолдауды жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық жүйенің субъектілері жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларының іске асырылу тиімділігін бағалау әдістемесі (бұдан әрі - Әдістеме) «Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген мемлекеттік органдар, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызметті қолдауды жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық жүйенің субъектілері жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларының іске асырылу тиімділігіне бағалау жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік органдар, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызметті қолдауды жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық жүйе субъектілері ұсынған мемлекеттік қолдау шараларынан алынған нәтижелер тиімділікті бағалау объектілері болып табылады.
3. Әдістеме үшін ақпараттар көзі Қазақстан Даму Банкі мен оның еншілес ұйымдары, қаржы агенттері, ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер және олармен аффилирленген заңды тұлғалар, технологиялық даму саласындағы, инвестициялар тарту саласындағы, экспортты дамыту және ілгерлету саласындағы, индустрияны дамыту саласындағы, жергілікті қамтуды дамыту саласындағы ұлттық даму институттары, индустриялық-инновациялық даму, білім беру, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау, мұнай және газ, өңірлік даму саласындағы уәкілетті органдар, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, Ұлттық кәсіпкерлер палатасы (бұдан әрі – ұлттық даму институттары мен мемлекеттік органдар, ҰКП есептері) қызметі нәтижелерінің қорытынды есептері болып табылады.

3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр                                    Е. Досаев
Приложение к
приказу Министра
экономики и бюджетного
планирования
Республики Казахстан
от 10 апреля 2014 года № 99
Утверждена
приказом Министра
экономического развития и
торговли Республики Казахстан
от 2 февраля 2012 года № 96
Методика
оценки эффективности реализации мер государственной поддержки
индустриально-инновационной деятельности, осуществляемых
государственными органами, местными исполнительными органами
областей, городов республиканского значения, столицы, а также
субъектами индустриально-инновационной системы, осуществляющими
поддержку индустриально-инновационной деятельности 1. Общие положения
1. Настоящая Методика оценки эффективности реализации мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности, осуществляемых государственными органами, местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, а также субъектами индустриально-инновационной системы, осуществляющими поддержку индустриально-инновационной деятельности (далее - Методика) определяет порядок проведения оценки эффективности реализации мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности, осуществляемых государственными органами, местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, а также субъектами индустриально-инновационной системы, осуществляющими поддержку индустриально-инновационной деятельности, предусмотренную Законом Республики Казахстан «О государственной поддержке индустриально-инновационной деятельности».
2. Объектами оценки эффективности являются полученные результаты от предоставленных мер государственной поддержки государственными органами, местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, а также субъектами индустриально-инновационной системы, осуществляющими поддержку индустриально-инновационной деятельности.
3. Источниками информации для Методики являются итоговые отчеты результатов деятельности Банка Развития Казахстана и его дочерних организаций, финансовых агентов, национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний и аффинированных с ними юридических лиц, национальных институтов развития в области технологического развития, в области привлечения инвестиций, в области развития и продвижения экспорта, в области развития индустрии, в области развития местного содержания, уполномоченных органов в области индустриально-инновационного развития, образования, труда и социальной защиты населения, нефти и газа, регионального развития, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, Национальной палаты предпринимателей (далее – отчеты национальные институты развития и государственных органов, НПП).

4. Шынайы ақпарат беру жауапкершілігі орталық мемлекеттік органдарға, жергілікті атқарушы органдарға, сондай-ақ тиісті ақпарат ұсынатын ұлттық даму институттары мен басқа ұйымдарға жүктеледі.
2. Тиімділікті бағалауды өткізу тетіктері
5. Тиімділікті бағалау жылдың қорытындысы бойынша жылына бір рет жүргізіледі.
6. Ұлттық даму институттары мен мемлекеттік органдар, ҰКП есептері осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша (қағаз және электронды түрде), есептік жылдан кейінгі жылдың 15 мамырына қарай мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
7. Тиімділікті бағалау туралы жылдың қорытындысы бойынша ақпаратты (қағаз және электронды түрде) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Үкіметіне есепті жылдан кейінгі жылдың 15 маусымынан кешіктірмей береді.
8. Тиімділікті бағалау нәтижелері туралы ақпарат танысу үшін орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарға Қазақстан Республикасы Үкіметінің оң қорытындысын болған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жіберіледі.
9. Тиімділікті бағалау сандық және сапалық әдістермен жүргізіледі.
3. Сандық бағалау әдісімен тиімділікке бағалау жүргізу
10. Тиімділікті бағалау үшін ұлттық даму институттары, қаржы агенттері ұлттық басқару холдингтері мен мемлекеттік органдар беретін есептілік критерийлері бойынша осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес қатысушыларға балл беру әдісі қолданылады.
Тиімділікті бағалау «Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген мемлекеттік қолдау түрлерінің бірін алған қатысушылар бойынша жүргізіледі.
Тиімділікті бағалау (бастапқы сатыдағыларды, старт-апты қоспағанда) жобаларды іске асырған не іске асырып жатқан қатысушылар бойынша жүргізіледі.
Мемлекеттік қолдаудың әрбір шарасының форматы өлшемдердің белгілі бір санын қамтиды.
Критерийлер шеңберінде қатысушылар бойынша балды айқындау үшін мынадай формула қолданылады:
мұндағы:
Iq – есептік жылдың (кезеңнің) алдыңғы жылдың тиісті жылына (кезеңіне) қатысының индексі;
Зо – есептік жылдың мәні;
Зпг – есептік жылдың алдындағы жылдың мәні.
Мемлекеттік қолдау шарасы шеңберінде әрбір критерий бойынша нөлден үшке дейінгі балл беріледі.
Балл мынадай жолмен үш өлшемді шкала бойынша нақты критерийдің маңыздылығын айқындайды:
егер:
бөлінген бюджет қаражатының сомасы өткен жылмен салыстырғанда сақталған жағдайда «Iq» мәні < 10% болса 0 балл беріледі. Бұл ретте, көрсеткіштің 10%-дан төмендеуі бойынша талдау мен аргументті негіздемені қамтитын ақпарат ұсынылған жағдайда 1 балл беріледі;
егер:
«Iq» мәні 10% < 40% диапазонында болса 1 балл беріледі;
егер:
«Iq» мәні 40% < 100% диапазонында болса 2 балл беріледі;
егер:
«Iq» мәні > 100% болса 3 балл беріледі.
Егер мемлекеттік қолдау шарасы есептік жылы немесе есептік жылдың алдындағы жылы алғаш рет ұсынылуына байланысты мемлекеттік қолдау шарасы жөніндегі есептік деректер (есептік жылдың немесе есептік жылдың алдындағы жылдың мәні) болмаған жағдайда, осы құрал бойынша мемлекеттік қолдау шарасының тиімділігін бағалау ағымдағы жылы жүргізілмейді.

4. Ответственность за предоставление достоверной информации возлагается на центральные государственные органы, местные исполнительные органы, а также на национальные институты развития и другие организации, представляющие соответствующую информацию.
2. Механизм проведения оценки эффективности
5. Оценка эффективности проводится один раз в год по итогам года.
6. Отчеты национальных институтов развития и государственных органов, НПП предоставляются в уполномоченный орган по государственному планированию к 15 мая года, следующего за отчетным годом (в бумажном и электронном виде) по форме, согласно приложению 1 к настоящей Методике.
7. Информация об оценке эффективности по итогам года представляется уполномоченным органом по государственному планированию в Правительство Республики Казахстан не позднее 15 июня года, следующего за отчетным годом (в бумажном и электронном виде).
8. Информация о результатах оценки эффективности направляется в центральные государственные и местные исполнительные органы, национальные институты развития для ознакомления в течение трех рабочих дней со дня получения положительного заключения от Правительства Республики Казахстан.
9. Оценка эффективности проводится количественным и качественным методами.
3. Проведение оценки эффективности методом
количественной оценки
10. Для оценки эффективности используется метод присвоения баллов участникам по критериям отчетности, предоставляемыми национальными институтами развития, финансовыми агентами, национальными управляющими холдингами и государственными органами, по формам согласно приложению 1 к настоящей Методике.
Оценка эффективности проводится по участникам, получившим один из видов государственной поддержки, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О государственной поддержке индустриально-инновационной деятельности».
Оценка эффективности проводится по участникам, реализовавшим либо реализующим проекты (за исключением начальной стадии, старт-ап).
Формат каждой меры государственной поддержки включает в себя определенное количество критериев.
Для определения балла по участникам в рамках критериев используется следующая формула:
где:
Iq – Индекс отчетного года (периода) к соответствующему году (периоду) предыдущего года;
Зо - значение отчетного года;
Зпг – значение предыдущего года к отчетному.
По каждому критерию в рамках меры государственной поддержки присваивается балл от нуля до трех.
Балл определяет значимость конкретного критерия по трехмерной шкале следующим образом:
0 баллов присваивается, если значение:
«Iq» < 10%, при условии, что сумма выделенных бюджетных средств по сравнению с прошлым годом сохранялась. При этом, в случае предоставления информации содержащая анализ и аргументированные обоснования по снижению показателя менее 10%, присваивается 1 балл;
1 балл присваивается, если значение:
«Iq» находится в диапазоне 10% < 40%;
2 балла присваивается, если значение:
«Iq» находится в диапазоне 40% < 100%;
3 балла присваивается, если значение:
«Iq» < 100%.
В случае, если отсутствуют отчетные данные (значение отчетного года или предыдущего года отчетному) по мере государственной поддержки в связи с тем, что мера государственной поддержки предоставлялась впервые в отчетном году или в предыдущем году к отчетному, оценка эффективности меры государственной поддержки по данному инструменту в текущем году не проводится.

11. Әрбір қатысушы бойынша критерийлер бойынша балл сомасы әрбір мемлекеттік қолдау шарасының тиімділігін мынадай формула бойынша бағалауға мүмкіндік береді:
мұндағы:
S – мемлекеттік қолдау шарасы тиімділігінің индексі;
бк – қатысушылар критерийлері бойынша балдар сомасы;
N – қатысушылар саны.
12. Мемлекеттік қолдау шарасы осы Әдістемеге 2-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қолдау шарасы тиімділігі индексін табу кезінде әрбір мемлекеттік қолдау шарасы бойынша жеке интервалды мәні шеңберінде бағаланады.
13. Индустриялық-инновациялық жобаларды іске асыратын қатысушылар бойынша деректер ұсыну мүмкін емес болған не жалпы сандық деректер көрсетілген жағдайда осы формула қолданылмайды, тиісінше Мемлекеттік қолдау шаралары тиімділігінің индексі айқындалмайды.
Бұл жағдайда мемлекеттік қолдау шарасы шеңберінде критерийлер бойынша балл бергеннен кейін осы Әдістемеге 2-қосымшада көрсетілген интервалды мәндер бойынша тікелей шараның іске асырылуының тиімділігі бағаланады.
14. Шараның іске асырылуы тиімділігінің деңгейі егер Мемлекеттік қолдау шарасы тиімділігінің индексі Әдістемеге 2–қосымшаға сәйкес мынадай интервалды мәндерде болса беріледі:
бірінші бағанда, ұсынылған шарадан тиімділіктің жоғары деңгейі ретінде бағаланады;
екінші бағанда, ұсынылған шарадан тиімділіктің орташа деңгейі ретінде бағаланады;
үшінші бағанда, ұсынылған шарадан тиімділіктің төмен деңгейі ретінде бағаланады;
төртінші бағанда, ұсынылған шарадан тиімсіздігі ретінде бағаланады.
4. Сапалық бағалау әдісімен тиімділікке бағалау жүргізу
15. Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдаудың он үш түрі бойынша сапалық бағалау әдісі мемлекеттік қолдау шараларын алушы-кәсіпкерлердің (игілік алушылардың) қанағаттану деңгейін талдау негізінде жүргізіледі.
Игілік алушылардың қанағаттану деңгейін бағалау туралы жиынтық есепті жылдың қорытындысы бойынша осы Әдістеменің 7-тармағына сәйкес Ұлттық кәсіпкерлер палатасы береді.
16. Ұлттық даму институттары мен мемлекеттік органдар есепті жылдан кейінгі 1 ақпанға дейінгі мерзімде осы Әдістемеге 3-қосымшаға сәйкес «Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы» Қазақстан Республикасының Заңы шеңберінде мемлекеттік қолдау шараларын алған қатысушылар тізбесін (тізілімін), сондай мемлекеттік қолдау шараларын алуға берілген өтінімдердің жалпы саны мен нақты қанағаттандырылуы бойынша ақпаратты ұсынады.
Мемлекеттік органдар,
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың,
астананың жергілікті атқарушы органдары, сондай-ақ
индустриялық-инновациялық қызметті қолдауды жүзеге
асыратын индустриялық-инновациялық жүйенің субъектілері
жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық қызметті
мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру
тиімділігін бағалау әдістемесіне
1-қосымша
нысан
1-кесте
Ұлттық даму институтына арналған есептілік («ҚДБ» АҚ)
Мемлекеттік қолдау шаралары: Жобаларды қоса қаржыландыруды қоса
алғанда қаржыландыру.
р/с №
Жобалар бойынша атау
1-критерий
Балл
2-критерий
Балл
3-критерий
Балл
4-критерий
Балл
5-критерий
Балл
балл
Күтілетін қосымша шикізаттық емес шығарылым, мың теңге
Күтілетін қосымша шикізаттық емес экспорт,
мың теңге
Жоспарлы қуаттылыққа өткен кезде жұмыс орындарының саны, адам
Бюджетке күтілетін қосымша түсімдер, мың теңге
Жоспарлы қуаттылыққа шығу кезінде кәсіпорындарда еңбек өнімділігінің деңгейі, жұмыспен қамтылғанға, мың теңге
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
Өндірістік жобалар бойынша жиыны
Инфрақұрылымдық жобалар мен көрсетілетін қызметтер саласындағы жобалар бойынша жиыны
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Экспорттық операциялар бойынша жиыны
Х
Х
-
Х
Х
-
Х
Х
ЖИЫНЫ
-
-
-
-
ЖИЫНЫ
2-кесте
Ұлттық даму институтына арналған есептілік («ҚДБ-Лизинг» АҚ)
Мемлекеттік қолдау шаралары: Индустриялық-инновациялық қызмет
субъектілерін лизингтік қаржыландыру
р/с №
Қатысушының атауы
Жобаның атауы
Өңір (облыс, қала)
ЭҚЖЖ-ға сәйкес қызмет түрі
Жоба бойынша статистикалық ақпарат
Бюджет қаражатына қарағанда коммерциялық инвестициялардың үлесі
Жобаны лизингтік қаржыландыру сомасы, мың теңге
1-критерий
Балл
Кәсіпорындарда жабдықтардың тозуын төмендету коэффициенті, %
1 бюджеттік теңгеге... тартылған
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
кестенің жалғасы
Кезеңдегі жүйелі ақпарат
критерийлер бойынша балл
2-критерий
Балл
3-критерий
Балл
4-критерий
Балл
Дайын өнімді өткізу/көрсетілген қызметтер, көлемі, мың тг
Кәсіпорындағы еңбек өнімділігі, мың АҚШ долл/адам
Жұмыс орындарының тізім бойынша орташа саны, адам
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
ЖИЫНЫ
3-кесте
Қаржы агентіне арналған есептілік («Даму» АҚ)
Мемлекеттік қолдау шарасы: Қаржы институттары беретін кредиттер
бойынша сыйақы мөлшерлемелерін және облигациялар бойынша
купондық сыйақыны субсидиялау; Қарыздар бойынша кепілдік
міндеттемелер мен кепілдемелер беру
р/с №
Өңір (облыс, қала)
Мемлекеттік қолдау шарасын алған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің атауы
Қызмет түрі (ЭҚЖЖ)
Іс-жүзінде төленген субсидиялар сомасы/бюджет қаражаты есебінен кепілдендіру, мың теңге
1-критерий
Балл
2-критерий
Балл
3-критерий
Балл
Критерий бойынша балл
Іс-жүзінде шығарылған өнімдер көлемі, мың теңге
Іс-жүзінде төленген салықтар сомасы, мың теңге
Пайдалану кезеңіндегі жұмыс орындарының орташа тізімдік саны, адам
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
ЖИЫНЫ
4-кесте
Қаржы агентіне арналған есептілік («ОАБК» АҚ)
Мемлекеттік қолдау шарасы: Қаржы институттары беретін кредиттер
бойынша сыйақы мөлшерлемелерін және облигациялар бойынша
купондық сыйақыны субсидиялау
р/с
Мемлекеттік қолдау алған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің атауы
Өңір (облыс, қала)
ЭҚЖЖ-ға сәйкес қызмет түрі
Бюджет қаражаты есебінен іс-жүзінде төленген сома, мың теңге
1-критерий
Балл
2-критерий
Балл
3-критерий
Балл
Критерий бойынша балл
Өткізуден түсетін түсім, мың теңге
Негізгі борыштың төмендеуі*, мың теңге
Пайдалану кезеңіндегі жұмыс орындарының орташа тізімдік саны, бірл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
* - осы көрсеткішті бағалау кезінде формуладағы Зо және Зпг мәндері орындарымен ауысады
ЖИЫНЫ
5-кесте
Ұлттық басқарушы холдингке арналған есептілік («ҚазАгро» ҰБХ»
АҚ) Мемлекеттік қолдау шарасы: Қаржы институттары
арқылы кредит беру
р/с
Өңір (облыс, қала)
Мемлекеттік қолдау шарасын алған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің саны
Қаржыландыру көлемі (Жобаларға іс-жүзінде төленген қаражат сомасы), мың теңге
1-критерий
Балл
2-критерий
Балл
3-критерий
Балл
4-критерий
Балл
Критерий бойынша балл
Құндық мәнінде дайын өнім өндірілді, мың теңге
Заттай мәнінде дайын өнім өндірілді, тонна
Пайдалану кезеңіндегі жұмыс орындарының орташа тізімдік саны, бірл
Жоспарлы қуаттылыққа шығу, %
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
құрылған жұмыс орындары
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
Қаржы институтының атауы («ҚазАгро» ҰБХ» АҚ еншілес ұйымы)
Өсімдік шаруашылығы
Мал шаруашылығы
Өңдеу
ЖИЫНЫ
6-кесте
Экспортты дамыту және жылжыту және инвестицияларды тарту
саласындағы Ұлттық даму институтына арналған есептілік
(«KAZNEXINVEST» АҚ) Мемлекеттік қолдау шарасы: Отандық өңделген
тауарлар, көрсетілетін қызметтер экспортын дамыту және жылжыту
р/с №
Сервистік қолдау
критерий бойынша балл
2-критерий
Балл
3-критерий
Балл
Кәсіпорындар мен ұйымдарды сервистік қолдау шараларымен қамту, кәсіпорындар саны, бірл.
Көрсетілген сервистік қолдау қорытындылары бойынша экспорттық келісімшарттар сомасы, келісімшарттар сомасы
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
ЖИЫНЫ
7-кесте
Экспортты дамыту және жылжыту және инвестицияларды тарту
саласындағы Ұлттық даму институтына арналған есептілік
(«KAZNEXINVEST» АҚ) Мемлекеттік қолдау шарасы: Шетел
инвестицияларын тарту
р/с №
1-критерий
Балл
2-критерий
Балл
критерий бойынша балл
Инвестициялау туралы қабылданған шешімдер саны, бірл.
Іске асырылатын инвестициялық жобалар саны, бірл.
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
8-кесте
Жергілікті қамтуды дамыту саласындағы Ұлттық даму институтына
арналған есептілік («Nadloc» АҚ)
Мемлекеттік қолдау шарасы: Ішкі нарықтағы қолдау
р/с №
Өңір (облыс, қала)
Бюджет қаражаты есебінен іс-жүзіндегі өтеу сомасы, мың теңге
1-критерий
Балл
2-критерий
Балл
3-критерий
Балл
балл
Сервистік қолдау алған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің саны
Жергілікті қамту үлесі, %
Жергілікті қамту үлесі, %
тауарларда
жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерде
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
ЖИЫНЫ
9-кесте
Ұлттық компанияларға/ұлттық басқарушы холдингтерге/ұлттық
холдингтерге арналған есептілік («Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ,
«Бәйтерек» ҰБХ» АҚ, «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ)
Мемлекеттік қолдау шарасы: Жарғылық капиталдарға
инвестицияларды жүзеге асыру
р/с
Өңір (облыс, қала)
Жобаның атауы
ЭҚЖЖ-ға сәйкес қызмет түрі
Ұлттық даму институттарының/ ұлттық басқарушы холдингтердің/ ұлттық холдингтердің атауы
Қаржыландыру көлемі (Жобаларға іс-жүзінде төленген қаражат сомасы), мың теңге
1-критерий
Балл
2-критерий
Балл
Құндық мәнінде дайын өнімдер өндірілді, мың теңге
Жоспарлы қуаттылыққа шығу, %
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
өндірістік жобалар бойынша
инфрақұрылымдық жобалар мен көрсетілетін қызметтер саласындағы жобалар бойынша
экспорттық операциялар бойынша
кестенің жалғасы
3-критерий
Балл
4-критерий
Балл
5-критерий
Балл
6-критерий
Балл
Критерий бойынша балл
Бюджетке қосымша түсімдер, мың теңге
Жоспарлы қуаттылыққа шығу кезіндегі кәсіпорындағы еңбек өнімділігінің деңгейі, жұмыспен қамтылғанға, мың теңге
Пайдалану кезеңіндегі сақталған жұмыс орындарының саны, бірл
Шикізат емес экспорт, мың теңге
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
құрылған жұмыс орны
есептік жыл
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
ЖИЫНЫ
10-кесте
Білім, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы
уәкілетті органдарға арналған есептілік (БҒМ, Еңбекмині)
Мемлекеттік қолдау шарасы: Білікті кадрлық
ресурстармен қамтамасыз ету
Мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде жоғары
білімі бар мамандықтар үшін
Есептік кезеңде мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде жоғары білімі бар мамандар дайындауға қажеттілік (Еңбекмині)
Білім бейіні, мамандық атауы
республика бойынша
Алматы
Ақмола
Ақтөбе
Атырау
БҚО
Жамбыл
ШҚО
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
СҚО
ОҚО
Астана қ.
Алматы қ.
Есептік кезеңде мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде бітірген жоғары білімі бар мамандар саны (БҒМ)
Білім бейіні, мамандық атауы
республика бойынша
Алматы
Ақмола
Ақтөбе
Атырау
БҚО
Жамбыл
ШҚО
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
СҚО
ОҚО
Астана қ.
Алматы қ.
Мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде техникалық кәсіби
білімі бар мамандықтар үшін
Есептік кезеңнің алдыңғы жылы үшін мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде техникалық кәсіби білімі бар мамандар дайындауға қажеттілік
Білім бейіні, мамандық атауы
республика бойынша
Алматы
Ақмола
Ақтөбе
Атырау
БҚО
Жамбыл
ШҚО
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
СҚО
ОҚО
Астана қ.
Алматы қ.
Есептік кезеңде мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде бітірген техникалық кәсіби білімі бар мамандар саны
Білім бейіні, мамандық атауы
республика бойынша
Алматы
Ақмола
Ақтөбе
Атырау
БҚО
Жамбыл
ШҚО
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
СҚО
ОҚО
Астана қ.
Алматы қ.
Жоғары білімі бар мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша жиынтық
Білім бейіні
1-критерий
Балл
Республика бойынша БАРЛЫҒЫ
Қажеттілік
Шығару
Балл
Техникалық білімі бар мемлекеттік білім беру тапсырысы
Білім бейіні
2-критерий
Балл
Республика бойынша БАРЛЫҒЫ
Қажеттілік
Шығару
Балл
11-кесте
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау, мұнай
және газ саласындағы уәкілетті органдарға арналған есептілік
(МГМ)
Мемлекеттік қолдау шарасы: Жер қойнауын пайдалануға құқық беру
р/с
Өндіру/барлау жүзеге асырылатын өңір (облыс, қала)
Мемлекеттік қолдау алған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің атауы
ЭҚЖЖ-ға сәйкес қызмет түрі
1-критерий
Балл
2-критерий
Балл
3-критерий
Балл
Барлауға және/немесе өндіруге бағытталған бөлінген қаражат көлемі, мың теңге
Құндық мәнінде өнімдер өндірілді (ЖҚҚ), мың теңге
Құндық мәнінде өнім экспортының көлемі, мың баррель
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
кестенің жалғасы
4-критерий
Балл
5-критерий
Балл
6-критерий
Балл
7-критерий
Балл
Критерий бойынша балл
Жергілікті қамту үлесі, %
Жергілікті қамту үлесі, %
Әлеуметтік аударымдар көлемі, мың теңге
ҒЗТКЖ-ға аударымдар көлемі, мың теңге
тауарларда
жұмыстар мен қызметтерде
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
ЖИЫНЫ

11. Сумма баллов по критериям по каждому участнику позволяет оценить эффективность каждой меры государственной поддержки по следующей формуле:
где:
S – Индекс эффективности меры государственной поддержки;
бк – сумма баллов по критериям участников;
N – количество участников.
12. Мера государственной поддержки оценивается при нахождении Индекса эффективности меры государственной поддержки в рамках интервальных значений по каждой мере государственной поддержки отдельно согласно приложению 2 к настоящей Методике.
13. В случае невозможности представления данных по участникам, реализующим индустриально-инновационные проекты, либо указаны общие количественные данные, данная формула не применяется, соответственно Индекс эффективности меры государственной поддержки не определяется.
В этом случае, после присвоения баллов по критериям в рамках мер государственной поддержки, оценивается непосредственно эффективность реализуемости меры по интервальным значениям,согласно приложению 2 к настоящей Методике.
14. Уровень эффективности реализуемости меры присваивается, если Индекс эффективности меры государственной поддержки находится в следующих интервальных значениях согласно приложению 2 к настоящей Методике:
в первой графе оценивается как высокий уровень эффективности от предоставленной меры;
во второй графе оценивается как средний уровень эффективности от предоставленной меры;
в третьей графе оценивается как низкий уровень эффективности от предоставленной меры;
в четвертой графе оценивается как не эффективность от предоставленной меры.
4. Проведение оценки эффективности методом качественной оценки
15. Метод качественной оценки по тринадцати видам государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности проводится на основе анализа уровня удовлетворенности предпринимателей-получателей мер государственной поддержки (благополучателей).
Сводный отчет об оценке уровня удовлетворенности благополучателей по итогам года предоставляется Национальной палатой предпринимателей согласно пункту 7 настоящей Методики.
16. Национальные институты развития и государственные органы представляют в срок до 1 февраля года, следующего за отчетным, перечень (реестр) участников, получивших меры государственной поддержки в рамках Законом Республики Казахстан «О государственной поддержке индустриально-инновационной деятельности», согласно приложению 3 к настоящей Методике, а также информацию по общему количеству и фактически удовлетворенных заявок на получение меры государственной поддержки.
Приложение 1
к Методики
оценки эффективности
реализации мер государственной
поддержки индустриально-инновационной
деятельности, осуществляемых
государственными органами,
местными исполнительными органами
областей, городов республиканского
значения, столицы, а также
субъектами индустриально-инновационной
системы, осуществляющими поддержку
индустриально-инновационной
деятельности
форма
Таблица 1
Отчетность для Национального института развития (АО «БРК»)
Мера государственной поддержки: Финансирование, включая
софинансирование проектов.
№ п/п
Наименование по проектам
Критерийй 1
Балл
Критерий 2
Балл
Критерийй 3
Балл
Критерийй 4
Балл
Критерийй 5
Балл
баллов
Ожидаемый дополнительный несырьевой выпуск, тыс. тенге
Ожидаемый дополнительный несырьевой экспорт, тыс. тенге
Численность рабочих мест при выходе на плановую мощность, чел.
Ожидаемый дополнительные поступления в бюджет, тыс. тенге
Уровень производительности труда на предприятии при выходе на плановую мощность, тыс. тенге на занятого
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
Итого по производственным проектам
Итого по инфраструктурным проектам и проектам в сфере услуг
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Итого по экспортным операциям
Х
Х
-
Х
Х
-
Х
Х
ИТОГО
-
-
-
-
ИТОГО
Таблица 2
Отчетность для Национального института развития (АО «БРК-Лизинг»)
Мера государственной поддержки: Лизинговое финансирование субъектов
индустриально-инновационной деятельности
№ п/п
Наименование
участника
Наименование проекта
Регион (область, город)
вид деятельности в соответствии с ОКЭД
Информация статическая по проекту
Доля коммерческих инвестиций к бюджетным средствам
Сумма лизингового финансирования проекта, тыс тенге
Критерии 1
Балл
Коэффициент снижения износа оборудований на предприятии, в %
к 1 бюджетному тенге привлечено …
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
продолжение таблицы
Информация динамическая за период
балл по критериям
Критерии 2
Балл
Критерии 3
Балл
Критерии 4
Балл
Реализация готовой продукции/оказаных услуг, объем, тыс. тг
Производительность труда на предприятии, тыс. долл. США/чел.
Среднесписочная численность рабочих мест, чел.
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
ИТОГО
Таблица 3
Отчетность для Финансового агента (АО «Даму»)
Мера государственной поддержки: Субсидирование ставки вознаграждения
по кредитам, выдаваемым финансовыми институтами, и купонного
вознаграждения по облигациям; Предоставление гарантийных обязательств
и поручительств по займам
№ п/п
Регион (область, город)
Наименование субъектов индустриально-инновационной деятельности получивших меру господдержки
Вид деятельности (ОКЭД)
Сумма фактический выплаченных субсидии/гарантирования за счет бюджетных средств, тыс.тенге
Критерии 1
Балл
Критерии 2
Балл
Критерии 3
Балл
баллов по критериям
Объем фактический выпущенной продукции, тыс. тенге
Сумма фактический выплаченных налогов, тыс. тенге
Среднесписочная численность рабочих мест на период эксплуатации, чел.
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
ИТОГО
Таблица 4
Отчетность для Финансового агента (АО «КРУА»)
Мера государственной поддержки: Субсидирование ставки вознаграждения
по кредитам, выдаваемым финансовыми институтами, и купонного
вознаграждения по облигациям
№ п/п
Наименование субъектов индустриально-инновационной деятельности получивших получивших меру господдержки
Регион (область, город)
вид деятельности в соответствии с ОКЭД
Сумма фактический выплаченных субсидии за счет бюджетных средств, тыс.тенге
Критерии 1
Балл
Критерии 2
Балл
Критерии 3
Балл
балл по критериям
Выручка от реализации тыс. тенге
Снижение основного долга*, тыс. тенге
Среднесписочная численность рабочих мест, на период эксплуатации, ед
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
* - при оценке данного показателя значения в формуле значения Зо и Зпг меняются местами
ИТОГО
Таблица 5
Отчетность для Национального управляющего холдинга (АО «НУХ «КазАгро»)
Мера государственной поддержки: Кредитование через финансовые
институты
№ п/п
Регион (область, город)
Количество субъектов индустриально-инновационной деятельности получивших меру господдержки
Объем финансирования
(Сумма фактический выплаченных средств на проекты), тыс. тенге
Критерии 1
Балл
Критерии 2
Балл
Критерии 3
Балл
Критерии 4
Балл
балл по критериям
Произведено готовой продукции в стоимостном выражении, тыс. тенге
Произведено готовой продукции в натуральном выражении, тонн
Среднесписочная численность рабочих мест, на период эксплуатации, ед
Выход на плановую мощность, %
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
созданных рабочих мест
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
Наименование финансового института (дочерняя компания АО «НУХ «КазАгро»)
Растиеневодство
Животноводство
Переработка
ИТОГО
Таблица 6
Отчетность для Национального института развития в области развития и
продвижения экспорта и привлечения инвестиций (АО «KAZNEXINVEST»)
Мера государственной поддержки: Развитие и продвижение экспорта
отечественных обработанных товаров, услуг
№ п/п
Сервисная поддержка
баллов по критериям
Критерии 2
Балл
Критерии 3
Балл
Охват предприятий и организаций мерами сервисной поддержки, количество предприятий, ед.
Сумма экспортных контрактов по итогам оказанной сервисной поддержки, сумма контрактов
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
ИТОГО
Таблица 7
Отчетность для Национального института развития в области развития и
продвижения экспорта и привлечения инвестиций (АО «KAZNEXINVEST»)
Мера государственной поддержки: Привлечение иностранных инвестиций
№ п/п
Критерии 1
Балл
Критерии 2
Балл
баллов по критериям
Количество принятых решений об инвестировании, ед.
Количество реализуемых инвестиционных проектов, ед.
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
Таблица 8
Отчетность для Национальный институт развития в области развития
местного содержания (АО «Nadloc»)
Мера государственной поддержки: Поддержка на внутреннем рынке
№ п/п
Регион (область, город)
Сумма фактического возмещения за счет бюджетных средств, тыс.тенге
Критерии 1
Балл
Критерии 2
Балл
Критерии 3
Балл
баллов
Количество субъектов индустриально-инновационной деятельности получивших сервисную поддержку
Доля местного содержания, %
Доля местного содержания, %
в товарах
работах и услугах
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
ИТОГО
Таблица 9
Отчетность для Национальных компаний/национальных управляющих холдингов/национальных холдингов (АО «ФНБ «Самрук-Казына», «АО «НУХ «Байтерек», АО «НУХ «КазАгро»)
Мера государственной поддержки: Осуществление инвестиций в уставные капиталы
№ п/п
Регион (область, город)
Наименование проекта
вид деятльности  в соответствии с ОКЭД
Наименование национальных институтов развития/национальных компаний/национальных управляющих холдингов/национальных холдингов
Объем финансирования
(Сумма фактический выплаченных средств на проекты), тыс. тенге
Критерии 1
Балл
Критерии 2
Балл
Критерии 3
Балл
Критерии 4
Балл
Критерии 5
Балл
Критерии 6
Балл
балл по критериям
Произведено готовой продукции в стоимостном выражении, тыс. тенге
Выход на плановую мощность, %
Дополнительные поступления в бюджет, тыс. тенге
Уровень производительности труда на предприятии при выходе на плановую мощность, тыс. тенге на занятого
Количество сохраненых рабочих мест, на период эксплуатации, ед
Несырьевой экспорт, тыс. тенге
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
созданных рабочих мест
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
по производственным проектам
по инфраструктурным проектам и проектам в сфере услуг
по экспортным операциям
ИТОГО
Таблица 10
Отчетность для уполномоченных органов в области образования, труда и
социальной защиты населения (МОН, МТСЗН)
Мера государственной поддержки: Обеспечение квалифицированными
кадровыми ресурсами
Для специальностей в рамках государственного образовательного заказа
с высшим образованием
Потребность на подготовку специалистов в рамках государственного образовательного заказа с высшим образованием за отчетный период (МТСЗН)
Профиль образования, наименование специальности
по республике
Алматинская
Акмолинская
Актюбинская
Атырауская
ЗКО
Жамбылская
ВКО
продолжение таблицы
Потребность на подготовку специалистов в рамках государственного образовательного заказа с высшим образованием за отчетный период (МТСЗН)
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
СКО
ЮКО
г. Астана
г. Алматы
Количество выпущенных специалистов в рамках государственного образовательного заказа с высшим образованием за отчетный период (МОН)
Профиль образования, наименование специальности
по Республике
Алматинская
Акмолинская
Актюбинская
Атырауская
ЗКО
Жамбылская
ВКО
продолжение таблицы
Количество выпущенных специалистов в рамках государственного образовательного заказа с высшим образованием за отчетный период (МОН)
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
СКО
ЮКО
г. Астана
г. Алматы
Для специальностей в рамках государственного образовательного заказа
с техническим профессиональным образованием
Потребность на подготовку специалистов в рамках государственного образовательного заказа с техническим професиональным образованием за предыдущий год отчетному
Профиль образования, наименование специальности
по республике
Алматинская
Акмолинская
Актюбинская
Атырауская
ЗКО
Жамбылская
ВКО
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
СКО
ЮКО
г. Астана
г. Алматы
Количество выпущенных специалистов в рамках государственного образовательного заказа с техническим професиональным образованием за отчетный период
Профиль образования, наименование специальности
по республике
Алматинская
Акмолинская
Актюбинская
Атырауская
ЗКО
Жамбылская
ВКО
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
СКО
ЮКО
г. Астана
г. Алматы
Свод по Государственному образовательному заказу с высшим образованием
Профиль образования
Критерии 1
Балл
ВСЕГО по республике
Потребность
Выпуск
баллов
Государственный образовательный заказ с техническим образованием
Профиль образования
Критерии 2
Балл
ВСЕГО по республике
Потребность
Выпуск
баллов
Таблица 11
Отчетность для уполномоченных органов в области государственной
поддержки индустриально-инновационной деятельности, нефти и газа
(МНГ)
Мера государственной поддержки: Предоставление прав недропользования
№ п/п
Регион (область, город) в которой осуществляется добыча/разведка
Наименование субъектов индустриально-инновационной деятельности получивших меру господдержки
вид деятельности в соответствии с ОКЭД
Критерии 1
Балл
Критерии 2
Балл
Критерии 3
Балл
Объем выделенных средств направленных на разведку/и или на добычу (ГРР), тыс.тенге
Произведено продукции в стоимостном выражении (ВДС), тыс. тенге
Объем экспорта продукции в стоимостном выражении, тыс. баррель
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
продолжение таблицы
Критерии 4
Балл
Критерии 5
Балл
Критерии 6
Балл
Критерии 7
Балл
балл по критериям
Доля местного содержания, %
Доля местного содержания, %
Объем социальных отчислений, тыс.тенге
Объем отчислений на НИОКР, тыс.тенге
в товарах
работах и услугах
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
ИТОГО

11-1-кесте
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау,
мұнай және газ саласындағы уәкілетті органдарға
арналған есептілік (ИЖТМ)
Мемлекеттік қолдау шарасы: Жер қойнауын пайдалануға құқық беру
р/с
Өндіру/барлау жүзеге асырылатын өңір (облыс, қала)
Жер қойнауын пайдалануға құқық түрінде мемлекеттік қолдау алған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің атауы
ЭҚЖЖ-ға сәйкес қызмет түрі
1-критерий
Балл
2-критерий
Балл
3-критерий
Балл
4-критерий
Балл
5-критерий
Балл
Критерий бойынша балл
Барлауға және/немесе өндіруге бағытталған бөлінген қаражат көлемі (ГБЖ), мың теңге
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар шеңберінде жергілікті қамту үлесі, %
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар шеңберінде жергілікті қамту үлесі, %
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар шеңберінде әлеуметтік аударымдар көлемі, мың теңге
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар шеңберінде ҒЗТКЖ-ға аударымдар көлемі, мың теңге
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
тауарларда
жұмыстар мен қызметтерде
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
ЖИЫНЫ
12-кесте
Өңірлік даму саласындағы уәкілетті органдарға, жергілікті
атқарушы органдарға арналған есептілік (ӨДМ, ЖАО)
Мемлекеттік қолдау шарасы: Моноқалаларды дамытудың 2012-2020
жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде
индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерін
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету
Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік қолдау шаралары жүзеге асырылатын өңір (облыс, қала)
Республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер көлемі, мың теңге
1-критерий
Балл
2-критерий
Балл
Балл
Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік қолдау шараларын алған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің саны, бірл.
Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылыммен қамтамасыз етілу деңгейі
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
ЖИЫНЫ
12-1-кесте
Бизнестің жол картасы - 2020 бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік қолдау шаралары жүзеге асырылатын өңір (облыс, қала)
Республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер көлемі, мың теңге
1-критерий
Балл
2-критерий
Балл
Балл
Бизнестің жол картасы - 2020 бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік қолдау шараларын алған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің саны, бірл.
Бизнестің жол картасы - 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік
инфрақұрылыммен қамтамасыз етілу деңгейі
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
ЖИЫНЫ
13-кесте
Ұлттық компанияларға/ұлттық басқарушы холдингтерге/ұлттық
холдингтерге арналған есептілік («Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ,
«ҚазАгро» ҰБХ» АҚ)
Мемлекеттік қолдау шарасы: Кепілдендірілген тапсырыс
Т/К №
технологиялық келісім жасау күні
Ұлттық компаниялардың/ұлттық басқарушы холдингтердің/ұлттық холдингтердің атауы
Қажет етілетін өнімдер позицияларының саны
Технологиялық меморандумдар саны
Қажет етілетін өнімдердің жалпы құны, мың теңге

Таблица 11-1
Отчетность для уполномоченных органов в области государственной
поддержки индустриально-инновационной деятельности, нефти и газа
(МИНТ)
Мера государственной поддержки: Предоставление прав недропользования
№ п/п
Регион (область, город) в которой осуществляется добыча/разведка
Наименование субъектов индустриально-инновационной деятельности получившего меру господдержки в виде права недропользования
вид деятельности в соответствии с ОКЭД
Критерии 1
Балл
Критерии 2
Балл
Объем выделенных средств направленных на разведку/и или на добычу (ГРР), тыс.тенге
Доля местного содержания в рамках контрактов на недропользование, %
предыдущий год отчетному
отчетный год
в товарах
предыдущий год отчетному
отчетный год
продолжение таблицы
Критерии 3
Балл
Критерии 4
Балл
Критерии 5
Балл
балл по критериям
Доля местного содержания в рамках контрактов на недропользование, %
Объем социальных отчислений в рамках контрактов на недропользование, тыс.тенге
Объем отчислений на НИОКР в рамках контрактов на недропользование, тыс.тенге
работах и услугах
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
ИТОГО
Таблица 12
Отчетность для уполномоченного органа в области регионального
развития, местные исполнительные органы (МРР, МИО)
Мера государственной поддержки: Обеспечение
инженерно-коммуникационной инфраструктурой субъектов
индустриально-инновационной деятельности в рамках Программы развития
моногородов на 2012-2020 годы
Регион (область, город) в которой осуществляется мера господдержки в рамках Программы развитие моногородов на 2012-2020 годы
Объем выделенных целевых трансфертов из республиканского бюджета, тыс.тенге
Критерии 1
Балл
Критерии 2
Балл
баллов
Количество субъектов индустриально-инновационной деятельности получивших меру господдержки в рамках Программы развитие моногородов на 2012-2020 годы, ед
Уровень обеспеченности инженерной
инфраструктурой в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
ИТОГО
Таблица 12-1
Регион (область, город) в которой осуществляется мера господдержки в рамках Программы Дорожной карты бизнеса - 2020
Объем выделенных целевых трансфертов из республиканского бюджета, тыс.тенге
Критерии 1
Балл
Критерии 2
Балл
баллов
Количество субъектов индустриально-инновационной деятельности получивших меру господдержки в рамках Программы Дорожной карты бизнеса - 2020, ед
Уровень обеспеченности инженерной
инфраструктурой в рамках Программы Дорожной карты бизнеса - 2020
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
ИТОГО
Таблица 13
Отчетность для национальных компаний/национальных управляющих
холдингов/национальных холдингов (АО «ФНБ «Самрук-Казына», АО «НУХ
«КазАгро»)
Мера государственной поддержки: Гарантированный заказ
№ Т/С
Дата заключения Технической спецификации
Наименование Национальной компании/Национального управляющего холдинга/национального холдинга
Кол-во позиций востребован продукции
Кол-во технологических меморандумов
Общая стоимость востребованной продукции, тыс.тенге

13-1-кесте
Ұлттық компаниялардың/ұлттық басқарушы холдингтердің/ұлттық холдингтердің атауы
Ұлттық компаниялармен/ұлттық басқарушы холдингтер мен/ұлттық холдингтер мен ұзақ мерзімді шарт жасаған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің атауы, бірл.
Балл
1-критерий
Балл
2-критерий
Балл
3-критерий
Балл
4-критерий
Балл
Балл
Технологиялық меморандумдар саны
Ұзақмерзімді шарттар бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінен тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің сатып алу көлемі, мың теңге
Жергілікті қамту үлесі, %
Жергілікті қамту үлесі, %
тауарларда
жұмыстар мен қызметтерде
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
есепті кезеңнің алдыңғы жылы
есепті жыл
ЖИЫНЫ
14-кесте
Технологиялық даму жөніндегі агенттікке ұлттық арналған
есептілік («ТДҰА» АҚ)
Мемлекеттік қолдау шарасы: инновациялық гранттар беру
Инновациялық грант алған аяқталған жобалар бойынша бөлінген бюджет қаражатының көлемі, мың теңге
1-критерий
Балл
2-критерий
Балл
3-критерий
Балл
4-критерий
Балл
5-критерий
Балл
Балл
Инновациялық гранттар алған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің, саны, бірл
Өндірісті іске қосқаннан кейін шығарылған өнімдердің және қызметтердің көлемі, мың теңге
Инновациялық гранттарға бөлінген мемлекеттік қаражаттың 1 теңгесіне тартылған жеке инвестициялар көлемі*, теңге
Инновациялық гранттар бойынша жобалардың жалпы санындағы коммерцияландырылған жобалар үлесі**, %
Жобаларды іске асыру нәтижелері бойынша құрылған жұмыс орындары, бірл.
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
есептік кезеңнің алдыңғы жылы
есептік жыл
ЖИЫНЫ:
* - X = Y/Z, мұнда
X - инновациялық гранттар беру жөніндегі бағдарламалар шеңберінде берілетін мемлекеттік қаражаттың 1 теңгесіне тартылған жеке инвестициялардың жалпы көлемі,
Y - инновациялық гранттар беру жөніндегі бағдарламалар шеңберіндегі жоба бойынша грант алушы/инвестор тарапынан қоса қаржыландырудың жалпы көлемі
Z - инновациялық гранттар беру жөніндегі бағдарламалар шеңберінде «ТДҰА» АҚ беретін жоба бойынша бюджет қаражатының жалпы көлемі.
** - K = E/F*100%, мұнда
K - инновациялық гранттар бойынша жобалардың жалпы санындағы коммерцияландырылған жобалар үлесі,
E - инновациялық гранттар беру жөніндегі бағдарламалар шеңберінде өнім коммерцияландырылатын жобалар саны
F - инновациялық гранттар беру жөніндегі бағдарламалар шеңберінде аяқталған жобалар саны
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы
МГМ                   – Қазақстан Республикасы Мұнай және газ
министрлігі
ИЖТМ                  – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігі
ӨДМ                   – Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
ЖАО                   – Жергілікті атқарушы органдар
БҒМ                   – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігі
Еңбекмині             – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
«Бәйтерек» ҰБХ»       – «Ұлттық басқарушы холдинг» акционерлік қоғамы
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» – «Ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы
«ҚазАгро» ҰБХ»        – «Ұлттық басқарушы холдинг» акционерлік қоғамы
«ҚДБ» АҚ              – «Қазақстанның даму банкі» акционерлік қоғамы
«ТДҰА» АҚ             – «Технологиялық даму жөніндегі ұлттық
агенттік» акционерлік қоғамы
«Даму» АҚ             – «Кәсіпкерлікті дамыту қоры» акционерлік
қоғамы
«ОАБК» АҚ             – «Оңалту және активтерді басқару компаниясы»
акционерлік қоғамы
«KAZNEXINVEST»        – «Экспорт және инвестициялар жөніндегі ұлттық
агенттік» акционерлік қоғамы
«Nadloc» АҚ           – «Жергілікті қамтуды дамыту жөніндегі ұлттық
агенттік» акционерлік қоғамы
«ҚДБ-Лизинг» АҚ       – «Қазақстанның даму банкі» акционерлік
қоғамының еншілес ұйымы» акционерлік қоғамы
Мемлекеттік органдар,
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың,
астананың жергілікті атқарушы органдары, сондай-ақ
индустриялық-инновациялық қызметті қолдауды жүзеге
асыратын индустриялық-инновациялық жүйенің субъектілері
жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық қызметті
мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру
тиімділігін бағалау әдістемесіне
2-қосымша
«Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы»
Заң шеңберінде индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерін
мемлекеттік қолдау шарасы:
Баған №
1

Таблица 13-1
№ п/п
Наименование Национальной компаний/национального управляющего холдинга/национального холдинга
Наименование субъектов индустриально-инновационной деятельности, заключившие долгосрочные договора с национальными компаниями/национальным управляющим холдингом/национальным холдингом, ед.
Балл
Критерии 1
Балл
Критерии 2
Балл
Критерии 3
Балл
Критерии 4
Балл
баллов
Кол-во технологических меморандумов
Объем закупа товаров, работ, и услуг от субъектов индустриально-инновационной деятельности по долгосрочным договорам, тыс.тенге
Доля местного содержания, %
Доля местного содержания, %
в товарах
работах и услугах
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
ИТОГО
Таблица 14
Отчетность для Агентства по технологическому развитию (АО «НАТР»)
Мера государственной поддержки: Предоставление инновационных грантов
Объем выделенных бюджетных средств по завершенным проектам, получившим инновационный грант, тыс.тенге
Критерий 1
Балл
Критерий 2
Балл
Критерий 3
Балл
Критерий 4
Балл
Критерий 5
Балл
баллов
Количество субъектов индустриально-инновационной деятельности,  получивших инновационные гранты, ед.
Объем выпущенной продукции и услуг после запуска производства, тыс. тенге
Объем привлеченных частных инвестиций на 1 тенге государственных средств, выделенных на инновационные гранты*, тенге
Доля коммерциолизованных проектов в общем количестве проектов по инновационным грантам**, в %
Созданные рабочие места по результатам реализации проектов, ед.
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
предыдущий год отчетному
отчетный год
ИТОГО:
* - X= Y /Z, где
X- общий объем привлеченных частных инвестиций на 1 тенге государственных средств, выдаваемых в рамках программы по предоставлению инновационных грантов,
Y - общий объем софинансирования со стороны грантополучателя/инвестора по проекту в рамках программы по предоставлению инновационных грантов
Z- общий объем бюджетных средств по проекту, выдаваемых АО «НАТР» в рамках программы по предоставлению инновационных грантов.
** - K = E /F*100%, где
K - Доля коммерциолизованных проектов в общем количестве проектов по инновационным грантам,
E - количество проектов, по которым коммерциализируется продукция в рамках программы по предоставлению инновационных грантов
F - количество завершенных проектов в рамках программы по предоставлению инновационных грантов
Примечание:
расшифровка аббревиатур
МНГ – Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МРР – Министерство регионального развития Республики Казахстан
МИО – Местные исполнительные органы
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
АО «НУХ «Байтерек» – Акционерное общество «Национальный управляющий холдинг»
АО «ФНБ «Самрук-Казына» – Акционерное общество «Фонд национального благосостояния»
АО «НУХ «КазАгро» – Акционерное общество «Национальный управляющий холдинг»
АО «БРК» – Акционерное общество «Банк развития Казахстана»
АО «НАТР» – Акционерное общество «Национальное агентство по технологическому развитию»
АО «Даму» – Акционерное общество «Фонд развития предпринимательства»
АО «КРУА» – Акционерное общество «Компания по реабилитации и управлению активами»
АО «KAZNEXINVEST» – Акционерное общество «Национальное агентство по экспорту и инвестициям»
АО «Nadloc» – Акционерное общество «Национальное агентство по развитию местного содержания»
АО «БРК-Лизинг» – Акционерное общество «Дочерняя организация Акционерного общества «Банк развития Казахстана»
Приложение 2
к Методики
оценки эффективности
реализации мер государственной
поддержки индустриально-
инновационной деятельности,
осуществляемых государственными
органами, местными исполнительными
органами областей, городов
республиканского значения, столицы,
а также субъектами
индустриально-инновационной системы,
осуществляющими поддержку
индустриально-инновационной
деятельности
Мера государственной поддержки субъектов
индустриально-инновационной деятельности в рамках Закона «О
государственной поддержке индустриально-инновационной деятельности»:
№ графы
1

2 және 3
4
5
6
7
Жобаларды қоса қаржыландыруды қоса алғандағы қаржыландыру, лизингтік қаржыландыру
Қаржы институттары беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін және облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялау; Қарыздар бойынша кепілдік міндеттемелер мен кепілдемелер беру
Қаржы институттары арқылы кредит беру
Отандық өңделген тауарлар, қызметтер экспортын дамыту және жылжыту
Шетел инвестицияларын тарту
Ішкі нарықтағы қолдау
Жобаларды қоса қаржыландыруды қоса алғандағы қаржыландыру
Ұлттық даму институты («ҚДБ» АҚ)
Жобаларды лизингтік қаржыландыру
Ұлттық даму институты («ҚДБ-Лизинг» АҚ)
Қаржы агенті
(«Даму» АҚ)
Қаржы агенті
(«ОАБК» АҚ)
Ұлттық басқарушы холдинг
(«КазАгро» ҰБХ» АҚ)
Экспортты дамыту және жылжыту және инвестициялар тарту саласындағы ұлттық даму институты
(«KAZNEXINVEST» АҚ)
Жергілікті қамтуды дамыту саласындағы ұлттық даму институты
(«Nadloc» АҚ)
егер критерийлер бойынша жалпы балл:
1

2 и 3
4
5
6
7
Финансирование, включая софинансирование, лизинговое финансирование проектов
Субсидирование ставки вознаграждения по кредитам, выдаваемым финансовыми институтами, и купонного вознаграждения по облигациям; Предоставление гарантийных обязательств и поручительств по займам
Кредитование через финансовые институты
Развитие и продвижение экспорта отечественных обработанных товаров, услуг
Привлечение иностранных инвестиций
Поддержка на внутреннем рынке
Финансирование, включая софинансирование проектов
Национальный институт развития
(АО «БРК»)
Лизинговое финансирование проектов Национальный институт развития
(АО «БРК-Лизинг»)
Финансовый агент
(АО «Даму»)
Финансовый агент
(АО «КРУА»)
Национальный управляющий холдинг
(АО «НУХ «КазАгро»)
Национальный институт развития в области развития и продвижения экспорта и привлечения инвестиций
(АО «KAZNEXINVEST»)
Национальный институт развития в области развития местного содержания
(АО «Nadloc»)
если, интервальное значение по критериям:
1