Әуеайлақтардың (тікұшақ айлақтарының), шетел тасымалдаушыларының, авиациялық оқу орталықтары мен авиация персоналының, авиациялық қауіпсіздік пен әуе кеңістігін пайдалану қызметі саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2014 жылғы 9 сәуірдегі № 243 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 22 мамырда № 9463 тіркелді
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 623 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.05.2015 № 660 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.05.2015 № 660 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 623 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 621 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.12.2015 № 1255 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7) күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен;
8) күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 641 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен;
9) Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 621 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.05.2015 № 641 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.05.2015 № 623 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.05.2015 № 621 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.05.2015 № 660 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.12.2015 № 1255 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере деятельности аэродромов (вертодромов), иностранных перевозчиков, авиационных учебных центров и авиационного персонала, авиационной безопасности и использования воздушного пространства
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 9 апреля 2014 года № 243. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 мая 2014 года № 9463
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 623 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
2) утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 660 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
3) утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 660 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
4) утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 623 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
5) утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 621 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
6) утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 28.12.2015 № 1255 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
7) утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 625 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
8) утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 641 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
9) утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 621 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказами Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 660 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 28.05.2015 № 621 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 28.05.2015 № 623 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 28.05.2015 № 625 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 28.05.2015 № 641 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 28.12.2015 № 1255 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 29 қыркүйектегі № 652 «Азаматтық авиация саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы» бұйрығының 1-тармағының 1)3)9)10)12) және 16) тармақшаларының күші жойылды деп танылсын (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 8072 тiркелген, 2014 жылғы 12 сәуірде № 71 (27692) «Казахстанская правда» газетінде жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (Б.К. Сейдахметов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында ресми жариялануын және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде оның көшірмесін «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу ұқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялау үшін жолдауды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Заң департаментіне мемлекеттік тіркелгені және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға жіберілгені туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі А.Ғ. Бектұровқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                       Ж.Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2014 жылғы 9 сәуірдегі
№ 243 бұйрығына
1-қосымша
«Авиация персоналына куәлiктер беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 623 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2014 жылғы 9 сәуірдегі
№ 243 бұйрығына
2-қосымша
«Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсаттарды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.05.2015 № 660 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2014 жылғы 9 сәуірдегі
№ 243 бұйрығына
3-қосымша
«Қазақстан Республикасы аумағында өз қызметін жүзеге асырушы шетел тасымалдаушыларын тіркеу туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.05.2015 № 660 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2014 жылғы 9 сәуірдегі
№ 243 бұйрығына
4-қосымша
«Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығы сертификатын
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 623 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2014 жылғы 9 сәуірдегі
№ 243 бұйрығына
5-қосымша
«Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің қарап тексеруді сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 621 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрлігінің
2014 жылғы 9 сәуірдегі
№ 243 бұйрығына
6-қосымша
«Әуеайлақтың (тікұшақ әуеайлағының) жарамдылығына сертификат беру туралы» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.12.2015 № 1255 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2014 жылғы 9 сәуірдегі
№ 243 бұйрығына
7-қосымша
«Аэронавигациялық ұйымның
әуе қозғалысына қызмет көрсету органының
сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің 2014 жылғы
9 сәуірдегі № 243 бұйрығына
8-қосымша
«Аэронавигациялық ұйымның радиотехникалық жабдықты және байланысты пайдалану қызметі сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 641 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2014 жылғы 9 сәуірдегі
№ 243 бұйрығына
9-қосымша
«Экипаж мүшесінің куәлігін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 621 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Признать утратившими силу подпункты 1)3)9)10)12) и  16) пункта 1 приказа Министра транспорта и коммуникации Республики Казахстан от 29 сентября 2012 № 652 «Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере гражданской авиации» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8072, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 12 апреля № 71 (27692)).
3. Комитету гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Сейдахметов Б.К.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование в средствах массовой информации и на интернет – ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, и размещение его на интранет – портале государственных органов;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление копии на официальное опубликование в информационно-правовую систему «Әділет» республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан»;
4) представление в Юридический департамент Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан сведений о государственной регистрации и о направлении на опубликование в средствах массовой информации в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Бектурова А.Г.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Ж. Касымбек
Приложение 1
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 243
Регламент государственной услуги
«Выдача свидетельств авиационному персоналу»
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 623 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 243
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на выполнение международных
нерегулярных полетов»
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 660 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 243
Регламент государственной услуги
«Выдача свидетельства о регистрации иностранных перевозчиков,
осуществляющих свою деятельность на территории
Республики Казахстан»
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 660 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 243
Регламент государственной услуги
«Выдача сертификата авиационного учебного центра гражданской
авиации»
Сноска. Приложение 4 утратило силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 623 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 243
Регламент государственной услуги
«Выдача сертификата по организации досмотра службой
авиационной безопасности аэропорта»
Сноска. Приложение 5 утратило силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 621 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 243
Регламент государственной услуги
«Выдача сертификата годности аэродрома (вертодрома)»
Сноска. Приложение 6 утратило силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 28.12.2015 № 1255 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 243
Регламент государственной услуги
«Выдача сертификата органа обслуживания воздушного движения
аэронавигационной организации»
Сноска. Приложение 7 утратило силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 625 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 243
Регламент государственной услуги
«Выдача сертификата службы эксплуатации радиотехнического
оборудования и связи аэронавигационной организации»
Сноска. Приложение 8 утратило силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 641 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 9
приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 апреля 2014 года № 243
Регламент государственной услуги
«Выдача удостоверения члена экипажа»
Сноска. Приложение 9 утратило силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 621 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).